אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה          
קבוצות דיון סקופים נושא #82486 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 82486   
NirOz לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.4.12
11060 הודעות, 181 מדרגים, 360 נקודות.  ראה משוב
אור ליום ששי כ''א 'באדר א תשע''ד    22:00   20.02.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

כיצד המפלגה הרפובליקנית תשנה את שיטת הפריימריז לנשיאות?  

 
   בעוד כשנה וחצי צפויה לצאת לדרך מערכת הבחירות הארוכה והמתישה לנשיאות ארצות הברית.

נשמע מוקדם? ובכן, באמריקה ידוע שלרוב מערכת הבחירות לנשיאות מתחילה יממה לאחר בחירות אמצע הקדנציה (השנה - 5 בנובמבר), בזמן שבו המועמדים הרציניים מבין שתי המפלגות מקבלים את ההחלטה האם להתמודד ומתכוננים לשנס את מותניהם לקראת המרוץ.

בהמשך, לאורך כל חצי השנה שלאחר מכן (עד אביב 2015), מתחילים המועמדים בגיוס כספים אינטנסיבי לקראת התחרות, ואז, באותו הקיץ, הם מתכנסים לראשונה לעימותי הפריימריז הטלוויזיוניים, אותם עימותים שנמשכים עד תחילתן של הבחירות המקדימות בראשית שנת הבחירות.

רק עם סיום הבחירות המקדימות, בתקופת הקיץ של שנת הבחירות (2016), מתכנסות ועידות שתי המפלגות להכריז על המועמד הסופי לקראת ההתמודדות האחרונה בנובמבר, לא לפני עימותי הבחירות הכלליים בין שני המועמדים לנשיאות והספינים של חודש אוקטובר הידוע.זהו מסלול הבחירות הנוכחי לנשיאות. ארוך, מעייף, מתיש ומסורבל. וממערכת בחירות אחת לשנייה זה רק הולך מתארך.

עבור הרפובליקנים, היה התהליך הארוך הזה בבחירות האחרונות לרועץ. המספר המוגזם של העימותים המפלגתיים, התארכותה של מערכת הבחירות המוקדמות עד לחודשי הקיץ ואי ההכרעה באשר למועמד המוביל (כל פעם מוביל אחר - הרמן קיין, ריק פרי, ניוט גינגריץ' וריק סנטורום), כל אלה הביאו לתחושה של קרקס פוליטי שרק מזיק למפלגה ומונע ממנה להפנות את החיצים לעבר הנשיא המכהן תוך כדי התעמקות בבוץ המפלגתי.

ברור אם כן מדוע במפלגה הרפובליקנית מנסים לאחרונה להתחיל לקצר את ההליך באמצעות קביעת כללים ולוח זמנים חדש. הרעיון: לנסות לצמצם את מספר העימותים המפלגתיים, לקצר משמעותית את מערכת הבחירות המקדימות ולהקדים ככל הניתן את הועידה הממנה את המועמד לנשיאות. בדרך הזו, מקווים במפלגה, יקוצר כל הליך בחירת המועמד ועל הדרך יהיה ניתן למנוע את הישנותו של הקרקס שהתחולל בבחירות האחרונות.

בעבור זה התכנסה בחודש שעבר ה-RNC (הועדה הלאומית הרפובליקנית), הגוף העליון של המפלגה, להצבעה ודיון בכללים החדשים אותם ביקשו ראשי הועדה, ביניהם ריינס פריבוס היו"ר, לקדם. כל ההצעות, מרגע שהועלו להצבעה, זכו לרוב עצום והוחלט לאמצן באופן כזה שייכנסו לתוקפן כבר החל מערכת הבחירות הקרובה של שנת 2016. ההחלטות הללו יביאו לשינוי משמעותי בהליך הבחירה של המועמד הרפובליקני לנשיאות.ההחלטה המרכזית שעמדה בבסיס הכינוס של ה-RNC הייתה הקדמתה של ועידת המפלגה הממנה את המועמד הרפובליקני לנשיאות. בניגוד להרגל הישן שקובע את כינוסה של הועידה 3 חודשים לפני הבחירות, הוחלט להקדים את כינוס הועידה ואת בחירתו של מועמד המפלגה לנשיאות לכחצי שנה לפני הבחירות. במקום חודש ספטמבר בשנת 2008 או חודש אוגוסט בשנת 2012, הפעם תתכנס הועידה כבר באזור חודש יוני.

הרציונל מאחורי ההחלטה הזו, לבד מהרצון לקצר את תקופת הבחירות המקדימות המתקיימת לפני כינוסה של הועידה, טמון בין היתר ברצון המפלגה לאפשר למועמד לנשיאות להתחיל לבזבז את הכספים שאסף כנגד יריבו הדמוקרטי. הנה למשל, מיט רומני בשנת 2012 אמנם החזיק בהון גדול, אך הוא לא היה יכול לבזבז אותו לפני אוגוסט כיוון שלא התמנה עדיין באופן רשמי כמועמד המפלגה לנשיאות.

השינוי המרכזי השני הוא כמובן קיצורה של תקופת הבחירות המקדימות. בארה"ב כל 50 המדינות, בנוסף לטריטוריות השונות, משתתפות בתהליך בחירתו של מועמד המפלגה לנשיאות. כל מדינה מקבלת כמות מסוימת של נציגים הזכאים להצביע בועידת המפלגה - כשאלה מתחלקים לתמיכה במועמדים השונים על פי תוצאות הפריימריז בכל מדינה ומדינה, בין אם בשיטה פרופורציונלית או בשיטת "המנצח לוקח הכל".

הקצאת הנציגים לכל מדינה נקבעת על ידי ה-RNC, אך מנגנון הפריימריז מנוהל על ידי המדינות עצמן, דבר שגרם בשנים האחרונות למעין "תחרות" בין המדינות השונות באשר למועד קיום התחרות. מדינות רבות רצו לקבוע את תאריך הבחירה במדינתן למועד מוקדם ככל הניתן כדי לזכות בחשיפה תקשורתית ולחיזור המועמדים. הדבר הגיע עד לכדי כך שהבחירות המקדימות של 2012 החלו ב-3 בינואר, תוך פגיעה בחופשת חג המולד.

כעת החליטה המפלגה הרפובליקנית לקבוע כללים נוקשים באשר ללוח הזמנים: מלבד 4 המדינות המוקדמות איווה, ניו-המפשייר, צפון קרוליינה ונבדה, אף מדינה לא תורשה לקיים פריימריז לפני ה-1 במארס. מדינה שתפר כלל זה, תוענש באיבוד מרבית נציגיה והשפעתה. בנוסף, השבועיים הראשונים של מארס יוקצו למדינות שיקיימו פריימריז בצורה פרופורציונלית ורק לאחר מכן יתאפשר קיום פריימריז בשיטת "המנצח לוקח הכל".

לבסוף, עם הקדמתה של ועידת המפלגה לחודש יוני, תסתיים מערכת הבחירות המוקדמות כבר בסוף חודש אפריל.עניין אחר אליו נדרשה ה-RNC היה נושא העימותים, מהם נערכו למעלה מ-20 בבחירות האחרונות לנשיאות. ואולם, דווקא בנושא שנתפס על ידי הרפובליקנים כאחד הגורמים להפסד בבחירות האחרונות ולהתבזותם של המועמדים הרפובליקנים בתקשורת, לא התקבלו כל החלטות מחייבות.

אמנם ראשי הועידה הלאומית הרפובליקנית, בהם היו"ר ריינס פריבוס, דיברו רבות בצורך לצמצם את כמות העימותים ואף אולי למנוע מעיתונאים ליברלים להגיש אותם ולהחליפם בעיתונאים דוגמת שון האניטי או ראש לימבו, אך הדבר לבסוף לא תורגם להחלטות מעשיות.

ההחלטה היחידה בעניין הזה, שהתקבלה עוד בקיץ 2013, עסקה בהענשתן של רשת הטלוויזיה NBC ורשת החדשות CNN והחרמתן בעקבות כוונתן לשדר סרטים על הילרי קלינטון. ואולם, מאז ההחלטה ההיא הרשתות כבר הספיקו לזנוח את הרעיון ולא ברור האם עדיין החרם יישאר בתוקף.

לבד מכך, כאמור, לא קיבלה ה-RNC החלטה משמעותית בעניין. עם זאת, לא מן הנמנע שהמועמדים הרפובליקנים עצמם ינסו להימנע מהופעה מרובה בעימותים המפלגתיים. אולי, ממש אולי, יוכלו כך במפלגה הרפובליקנית להתחיל מרוץ הרבה יותר רציני לבית הלבן ולכבוש אותו בסערה.

- - -


              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  מעניין, תודה רבה! ומשהו מעניין נוסף מהסמינריון שלי באוניברסיטה אורי 20.02.14 22:05 1
  תודה על ההשקעה! נהניתי לקרוא שורביני 21.02.14 00:25 2
  תודה. מרתק Ferenci 21.02.14 00:33 3
  אני לא בטוח שהעימותים, או כל שאר הדברים שנאמרו כאן, הם שגרמו להפסד רנה דקארט 21.02.14 00:46 4
  אתה יודע להגיד לנו את מי אנחנו עתידים לראות רצים לנשיאות? רוטרית 21.02.14 07:31 5
  שילמדו מאתנו איך בוחרים נשיא. מתחילים עם 14 מועמדים....מכפישים...מוכרים קולות... עמוסכ 21.02.14 07:49 6
  מה הסיכוי של איזשהו מועמד רפובליקני לזכות? ליאור 21.02.14 08:00 7
     לפי שעה זה נראה קלוש NirOz 21.02.14 09:30 8
         תודה על התשובה הנרחבת ליאור 21.02.14 09:40 9
         תגיד, עד כמה הציבור האמריקאי מתעניין במחליף של אובמה? אורי 21.02.14 10:27 10
             לדעתי NirOz 21.02.14 12:46 11

     
אורי
חבר מתאריך 18.6.12
23327 הודעות
אור ליום ששי כ''א 'באדר א תשע''ד    22:05   20.02.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. מעניין, תודה רבה! ומשהו מעניין נוסף מהסמינריון שלי באוניברסיטה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   הנושא לסמינריון היה "יתרון המהלך הראשון" ואחד המאמרים שהיינו צריכים לכלול בעבודה היה על אפקט ניו המפשייר.

זה הסיכום הקצר שעשיתי בעברית:
בחירות מקדימות ואפקט ניו-המפשייר

צמד חוקרים מארה"ב פיתח מודל שבאמצעותו הם רצו לבדוק את נושא הבחירות המקדימות לנשיאות בארה"ב. על פי השיטה הקיימת ההתמודדות הפנים מפלגתית מבוססת על בחירות שמתקיימות בכל מדינה ומדינה בתאריכים שונים, כאשר ניו המפשייר היא המדינה הראשונה שבה נערכת ההתמודדות ולאחר מכן בקצב מדורג שאר המדינות.
בעבר העלו מספר מתמודדים טענה שהמדינות הראשונות מכריעות את ההתמודדות גם במדינות שבאות לאחר מכן. החוקרים רצו לבדוק טענה זו, ובדקו האם מתמודד מסוים שזוכה במחוז הראשון צובר מומנטום להמשך ההתמודדות ומשפר את סיכוייו לזכות בהתמודדויות הבאות.
החוקרים הציגו דוגמה המבוססת על התמודדות המורכבת מ3 שלבים (3 מחוזות), ובדקו מהסוף להתחלה את המאמץ שישקיע כל אחד מהמתמודדים בבואו להתמודדות בהתבסס על מצבו במחוזות הקודמים.
במהלך המחקר הם הניחו שבמחוז הראשון שני המתמודדים ישקיעו את אותו המאמץ בניסיונם להיבחר. בהנחה שמתמודד 1 זכה במחוז הראשון, במחוז השני הוא ישקיע כבר יותר מאמץ לעומת המתמודד השני מתוך ידיעה שמספיק לו ניצחון אחד כדי לזכות בהתמודדות כולה. המתמודד השני לעומת זאת יודע שגם אם ינצח במחוז השני הוא רק ישתווה למתמודד הראשון ובעצם שניהם יהיו שוב פעם בנקודת האפס – ולכן המוטיבציה של המתמודד השני נמוכה יותר והוא ישקיע פחות מאמץ במחוז השני ועל ידי כך יקל על המתמודד הראשון את הניצחון. במודל המתמטי שהציגו החוקרים הם הוכיחו שהמתמודד שניצח במחוז הראשון ישקיע במחוז השני פי 3 ויזכה בתועלת של פי 43 לעומת המתמודד שהפסיד במחוז הראשון.
מסקנתם של החוקרים הייתה שניצחון בהתמודדות הראשונה נותן מומנטום משמעותי להמשך ומדרבן את המתמודד שניצח להשקיע יותר ועל ידי כך גם לזכות בתועלת גבוהה הרבה יותר.


מי שרוצה לקרוא את המאמר המלא באנגלית:
https://rotter.net/User_files/forum/530660075dbed4e7.pdf


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שורביני
חבר מתאריך 23.12.12
4785 הודעות
יום ששי כ''א 'באדר א תשע''ד    00:25   21.02.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. תודה על ההשקעה! נהניתי לקרוא  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Ferenci
חבר מתאריך 6.2.12
10970 הודעות
יום ששי כ''א 'באדר א תשע''ד    00:33   21.02.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. תודה. מרתק  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
רנה דקארט לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.6.09
47216 הודעות, 178 מדרגים, 305 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ''א 'באדר א תשע''ד    00:46   21.02.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. אני לא בטוח שהעימותים, או כל שאר הדברים שנאמרו כאן, הם שגרמו להפסד  
בתגובה להודעה מספר 0
 
לי נראה שההפסד היה קשור יותר למועמד. הוא פשוט לא התאים בעת הזאת. מולטי-מיליונר, פיננסייר, לא כריזמטי, לא ניסה לעשות אנגייגמנט עם הלטינים... זה פשוט מישהו שקשה להתחבר אליו. ועם כל זאת, יש לזכור שהוא היה צריך משהו כמו 400 אלף קולות בכדי לנצח.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
רוטרית לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.10.01
14534 הודעות, 135 מדרגים, 261 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ''א 'באדר א תשע''ד    07:31   21.02.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. אתה יודע להגיד לנו את מי אנחנו עתידים לראות רצים לנשיאות?  
בתגובה להודעה מספר 0
 


נר לרגלי דבריך ואור לנתיבתי


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עמוסכ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 11.4.04
66325 הודעות, 178 מדרגים, 292 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ''א 'באדר א תשע''ד    07:49   21.02.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. שילמדו מאתנו איך בוחרים נשיא. מתחילים עם 14 מועמדים....מכפישים...מוכרים קולות...  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ליאור לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
2534 הודעות, 22 מדרגים, 43 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ''א 'באדר א תשע''ד    08:00   21.02.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. מה הסיכוי של איזשהו מועמד רפובליקני לזכות?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   הדמוקרטים נוקטים בצעדים שמרחיבים את קהל הבוחרים שלהם וזה נראה שלפחות בשנים הקרובות, אין צפי לבחירת מועמד רפובליקני.
האם יש כבר מועמד שלפי סקרים מנצח את קלינטון, שרצה לא רצה, או שזה מוקדם מידי?


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
NirOz לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.4.12
11060 הודעות, 181 מדרגים, 360 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ''א 'באדר א תשע''ד    09:30   21.02.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. לפי שעה זה נראה קלוש  
בתגובה להודעה מספר 7
 
   ערכתי לאחרונה בתאריך 21.02.14 בשעה 09:33 בברכה, NirOz
 
אבל חשוב לזכור שבתקופה הזו בקדנציה השנייה של ג'ורג' בוש, אף אחד לא ממש הכיר בכלל את שחום העור בעל השם המוזר אובמה.

זאת אומרת, הכל יכול לקרות עד הבחירות. תמיד יכול להגיח איזה שם מפתיע ולגנוב את ההצגה. אצל הרפובליקנים המועמדים האפשריים נכון לעכשיו הם כריס כריסטי, ראנד פול, טד קרוז, ג'ב בוש, פול ראיין, מרקו רוביו, מייק האקבי ועוד.

כריסטי היה הפופולרי מכולם, אך מאז הוא הסתבך בסקנדל פוליטי שהולך ומתעצם במדינתו; ראנד פול, בדומה לאביו, נתפס לעיתים כגימיק ולא כאחד עם דעות רציניות עבור הנשיאות; טד קרוז עושה רעש רק בזכות תנועת מסיבת התה; ג'ב בוש טוען שהאומה לא זקוקה לעוד בושים וקלינטונים בנשיאות; פול ראיין עסוק בתפקידו; מרקו רוביו תקוע עם רפורמת ההגירה; ובתקופה האחרונה, דווקא האקבי נראה מועמד מוצלח. שוב.

בצד הדמוקרטי נמצאת כמובן הילרי קלינטון שמבטיחה להכריע בשאלת הריצה כבר השנה (אולי בהתאם ללו"ז שלעיל) ונכון לעכשיו היא המובילה הבלתי מעורערת. כרגע אין אף מועמד שמצליח לגבור עליה. האחרון שהצליח, כריסטי, מסובך כעת מעל הראש ושיעורי התמיכה בו החלו לרדת.

הסקרים הרפובליקניים האחרונים

- - -


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ליאור לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
2534 הודעות, 22 מדרגים, 43 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ''א 'באדר א תשע''ד    09:40   21.02.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. תודה על התשובה הנרחבת  
בתגובה להודעה מספר 8
 
   אני מקווה שיקרה משהו מעניין ויקום איזה מתמודד רפובליקני כריזמטי שיסחוף אחריו את אמריקה.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אורי
חבר מתאריך 18.6.12
23327 הודעות
יום ששי כ''א 'באדר א תשע''ד    10:27   21.02.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. תגיד, עד כמה הציבור האמריקאי מתעניין במחליף של אובמה?  
בתגובה להודעה מספר 8
 
   הרי המועדים קבועים וידועים מראש (אף אחד לא יפיל את אובמה) אז האם בעצם הבחישה כרגע לא מוקדמת מדי מבחינתם?

לא עדיף לעשות תחזוקות מקומיות בערים (כנסים וכו') מאשר לצאת בהצהרות? (אולי מסביר למה קלינטון נוהגת ככה)


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
NirOz לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.4.12
11060 הודעות, 181 מדרגים, 360 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ''א 'באדר א תשע''ד    12:46   21.02.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. לדעתי  
בתגובה להודעה מספר 10
 
   ארה"ב היא אולי בין המדינות הדמוקרטיות בהן העיסוק בפוליטיקה הוא הנרחב ביותר מבין כולן.

וקשה לומר שזה רק עיסוק תקשורתי נרחב. לדעתי זה גם קיים בציבור. אמנם אם תסובב במרכזי הערים ותדבר עם אנשים על פוליטיקה לא תחוש בזה, אך ברגע שתגיע לאמריקה האמיתית, מחוץ לערים, יהיה אפשר להיווכח באידאולוגיה. ממשלה גדולה, הפלות, החזקת נשק. מתי בפעם האחרונה נתקלת באזרח ישראלי מן הרחוב או מן הכפר שיש לו עמדות כה ברורות בנושאים אידאולוגיים שהם לא מדיניים-ביטחוניים?

והבחישה הזו בפוליטיקה בארה"ב ובמערכת הבחירות שם היא רציפה ותמידית. כך למשל, השאלה מי יהיה הנשיא הבא היא שאלה שמועלית כבר בבוקרו של היום שלאחר הבחירות הקודמות (גם אני בחוטאים). אמנם אני לא יודע לומר עד כמה הציבור באמת מתעניין בזה, אבל בסופו של דבר אלמלא זה היה מביא רייטינג, התקשורת לא הייתה חופרת על זה כל היום (כל היום ממש. Fox News ו-msnbc הן למעשה ערוצי פוליטיקה 24/7).

דרך מעניינת ללמוד על תחושות הציבור מגיעה מתוכניות הבידור (שגם הן, אגב, שואבות את כוחן מהפוליטיקה). הנה קטע של "הדיילי שואו" עם השוואה בין מערכת הבחירות האמריקנית הארוכה לבין מערכת הבחירות האוסטרלית בת החודש בלבד - כאן.


אגב, הערה אחרונה, המועמדים הפוליטיים כן מכנסים עצרות פוליטיות מקומיות. קלינטון נואמת בחלקן.

- - -


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבדתגובה מהירה  למכתב מספר: 
 
      

__________________________________________________________________________
למנהלים:  נעל | נעל אשכול עם סיבה | תייק בארכיון | מחק | העבר לפורום אחר | מזג לאשכול אחר | מחק תגובות | גיבוי אשכול | עגן אשכול
     


© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות