גירסת הדפסה        

קבוצות דיון סקופים נושא #838621 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 838621        
דני מכפר סבא לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.8.11
26779 הודעות, 112 מדרגים, 168 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''ד 'באדר א תשפ''ד    21:24   23.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

8200 השיגה את תוכנית הטבח של חמאס. אבל למפקד היחידה לא היה מושג  

https://news.walla.co.il/item/3645921

עודכן לאחרונה: 23.2.2024 / 16:36
בן כספית
האזהרות שמינוי תא"ל י' למפקד ייגמר באסון. אנשי המפתח שלא הבינו במודיעין. ההתאהבות המזיקה בטכנולוגיה. הנגד הדרוזי שעבד על המחבלים ומנע טרגדיה. ומפגן הניתוק בבוקר שאחרי הטבח. דו"ח בן מאות עמודים חושף: כך היחידה החשובה באמ"ן נכשלה ב-7 באוקטובר

ב־8 באוקטובר, בשעת בוקר, נכנסו למפקדה הראשית של 8200 בגלילות ארבעה גברים במיטב שנותיהם. המבוגר שבהם בן 65, הצעיר בן 53. אלה היו ארבעת המפקדים האחרונים של יחידה 8200, אלה שקדמו למפקד הנוכחי, י'. זה היה הבוקר הראשון אחרי טבח 7 באוקטובר. העוטף שרץ עדיין ממחבלי נוח'בה. רוב הגופות טרם פונו. מעטים הבינו באותה שעה את גודל האסון, עוצמת התבוסה וממדי המחדל. י' קרא לקודמיו כדי להיוועץ בהם. הוא רצה שיבואו כבר במהלך הלילה, בסוף באו בבוקר.

הפגישה ארכה כמה שעות. הם נכנסו אליה כקבוצה אחת ויצאו ממנה כשתי קבוצות יריבות. שניים מהם סבורים שלא רק שהיה כאן מחדל שטרם ראינו כמותו, ליקוי מאורות שאין לו שיעור, מחילה או כפרה, הם גם חושבים שזה הרבה יותר גרוע מסתם פאשלה. מדובר ברשלנות אישית, אולי אפילו רשלנות אישית פושעת, אולי אפילו ברמה פלילית מצדו של י' ושל כמה בכירים נוספים ביחידה שהוא מינה אף שאין להם הכישורים או הניסיון הנדרש.

יחידת 8200 , חיל המודיעין/עיבוד תמונה, דובר צה"ל

השניים האחרים, לעומת זאת, סבורים אחרת. הם לא תולים את כל האשמה על כתפיו הצנומות של י'. הם חושבים שזה יכול היה לקרות לכל אחד אחר, כולל להם עצמם. הם סבורים שמדובר בתהליכים שלא החלו אצל י', אבל הבשילו במהלך כהונתו. חלק מהתהליכים, הם אומרים, החלו אצל אותם לשעברים שעכשיו מתנפלים על י'. זה לא פרסונלי, הם אומרים, זה מערכתי. אם נתמקד בפרסונה ונצלוב את י', נעשה עוול למטרה, שהיא שיקום היחידה, הפקת הלקחים במהירות הנדרשת, זיהוי הבעיות הנכונות במקום עריפת ראשים.

לפני הכל, הודאה: זהו אחד הטורים הקשים שכתבתי בחיי. בשנתיים האחרונות חפרתי והעמקתי בתולדות יחידה 8200, יחידת ההאזנה, הסיגינט והסייבר המרכזית של אגף המודיעין בצה"ל. יחידה שעשתה לעצמה שם עולמי מוצדק כספק העיקרי של אסם המודיעין המגוון, המרהיב והאיכותי ביותר בעולם. יחידה שהפכה לאגדה, למיתולוגיה שאין בעולם איש מודיעין שמכבד את עצמו שלא משתאה לנוכח הישגיה. פגשתי את כל המפקדים, חלק ניכר מהסגנים והרמ"טים, את האלחוטנים והקב"רים והמתרגמים והמשקלטים ועברתי את המסע המדהים ביותר בחיי.

ראיון עם מפקד יחידת מפמ"ר 8200 מודיעין בזמן אמת/דובר צה"ל
הטור הזה, אפוא, נכתב בידי אוהב. ההערכה, ולפעמים גם הערצה, שנבנו בתוכי לנפלאותיה של היחידה הזו, שבזכותה קם לנו כאן גם ההייטק הישראלי המפורסם, אינן ניתנות לעקירה. גם המחדל הנורא של 7 באוקטובר, שחלקו רשום על שמה של היחידה, לא מקהה או מעמעם את התובנה שאין יחידה טובה ממנה בעולם, שהישגיה ב־75 שנות קיומה של המדינה הם בלתי נתפסים. היחידה הזו הצילה חיים אין־ספור פעמים, ובכמויות מסחריות. היא גם מצילה חיים רבים במהלך המלחמה הקשה אליה נקלענו וגם הביאה לסיומם של לא מעט חיים, שאיימו על קיומנו. היא מחזיקה כמות ענקית של פרסי ביטחון ישראל. כמה מהם הוענקו לה בעקבות המלצות באנגלית, שכתבו ראשי מודיעין זרים, ובעיקר ראש ה־NSA, המקבילה האמריקאית של 8200, על תרומתה של 8200 לביטחון הלאומי של ארה"ב. אף שלאמריקאים פי עשרה כוח אדם ופי מיליון כסף, הם מגיעים לכאן לא פעם כדי לקבל סיוע, עצה או פיצוח מהאחות הקטנה בגלילות.

ואז הגיע 7 באוקטובר. הוא גילה לנו שאי אפשר רק לנצח. הוא גילה לנו שגם ב־8200 יש בני אדם והם יכולים להיקלע לשאננות, ליהירות, להיבריס ולקונספציה. גילינו שאסור לזלזל ביריב, אסור להירדם לרגע אחד, אסור לשכוח את הייעוד המקורי של המודיעין (להביא מודיעין ולספק התרעה), אסור להתמכר למקורות, מצוינים ושומטי לסתות ככל שיהיו, ולהזניח את הבייסיק. כל זה קרה ל־8200 (אבל לא רק לה). עכשיו צריך לחקור איך זה קרה, לנקות את האורוות, להסיק את המסקנות, לאתחל את התוכנות ולהתחיל מחדש.

טבח 7 באוקטובר, מחנה גלילות/עיבוד תמונה, יותם רונן, תיעוד ברשתות חברתיות לפי סעיף 27 א לחוק זכויות יוצרים
לאחר המפגש בבוקר 8 באוקטובר, החליט י' המפקד להקים צוות בדיקה באופן מיידי. הוא בחר את אחד הנוכחים, דני הררי, לעמוד בראשו. הררי היה מפקד 8200 משנת 2004 עד 2009. הוא היה המפקד הכי ותיק בחדר. אחד המוערכים במפקדי הדור הנוכחי של היחידה, אדם קפדן, מקצוען, חסר פניות. י' צירף לצוות גם את פ', אל"ם במילואים, מי שהיה ראש מרכז המודיעין של 8200, שנחשב אף הוא מקצוען. לצוות צורפו עוד כמה אנשי סדיר. י' ביקש מהם לבדוק את כל מה שהוביל ל־7 באוקטובר ולעשות את זה כמה שיותר מהר, כדי שיוכל להפיק לקחים תוך כדי תנועה. י' ידע שהאסון כבר קרה, אבל אין שום מניעה שאסונות נוספים, גדולים ממנו, יקרו בהמשך: החזית הצפונית מתעוררת, חמאס עדיין חי ובועט, צריך להביא מודיעין על החטופים, על חיזבאללה, על החות'ים, על מי לא. אסור לשכוח את איראן, שממשיכה במרוץ אחר הפצצה.

עלי ח'אמנאי/רויטרס
צוות הבדיקה של 8200 הוקם בחשאי. לדברי מקורבי י', הקמתו והרכבו אושרו ע"י ראש אמ"ן והרמטכ"ל, למרות שהרמטכ"ל עצמו חזר בו מהקמת צוותי תחקיר. הקמתו עוררה ביקורת בקרב בכירים בוגרי היחידה. היו כאלה שראו בהקמת הצוות מעין הכנה של י' לוועדת החקירה העתידית, או ניסיון למהלך ניקוי עצמי מהיר, בטרם יתחיל הרפש להיות מוטל לכל עבר. צוות הבדיקה בראשותו של הררי סיים את התחקיר לפני כשבועיים. הדוח מקיף בין 600 ל־800 עמודים. הררי מסרב לדבר עליו. גורמים שנחשפו לדוח טוענים שרוב הטענות הפרסונליות שהופנו כלפיו של י', נבדקו והופרכו. יחד עם זה, הדוח לא חוסך במיפוי, זיהוי ואיתור הכשלים והליקויים, חלקם חמורים ביותר, שהתגלו בכל הקשור לתהליך עיבוד המודיעין, קבלת ההחלטות, שיטות העבודה ועוד.

עניין מוזר נוסף: הדוח אמור היה להיות מוצג לבכירי 8200 לפני כשבוע. הם כבר זומנו למעמד הצגת הדוח ודיון עומק על עיקריו. הזימון בוטל. נכון לעכשיו הדוח גנוז. בינתיים הכריז הרמטכ"ל שוב על הקמת צוותי בדיקה מבצעיים. לא מן הנמנע שזה יאפשר לי' "לשחרר" את הדוח, לפחות לטובת בכירי יחידתו. שהרי זו הייתה הכוונה המקורית.

הרמטכ"ל עם ראשי רשויות בצפון/דובר צה"ל
מטבע הדברים, תא"ל (מיל) דני הררי, שעמד בראש צוות הבדיקה, לא מתראיין או מתדרך על הדוח הגנוז. בשיחה פרטית שקיים עם גורם המקורב ליחידה אמר את הדברים האלה: "במשך ארבעה חודשים הפכנו כל אבן ולא ריחמנו על אף אחד החל מהמפקד עצמו ועד למטה בראייה הכי מחמירה שיכולה להיות. רק כדי ללמוד ולא לזרוק אחריות על איש מחוץ ליחידה, ללא מורא וללא משוא פנים. לזכותו של המפקד ייאמר שהוא פתח בפנינו הכל ועמו עשרות אנשים ביחידה. אני חייב לציין שהמפקד י' הוא איש מודיעין עם המון ניסיון מעמיק ויסודי. איש שתוכו כברו. קשוב מאוד לפקודים בכל דרגה. חרוץ בצורה יוצאת דופן שלא הכרנו כמוה. מפקד ערכי שרק דבר אחד לנגד עיניו, ביטחון מדינת ישראל. ברור שהאסון שקרה לנו דורש בחינה לעומק, ובשאלה איך זה קרה במשמרת שלו הוא עסק בצורה פתוחה ואמיצה. הרגשתי אותו כואב ופועל ובעיקר ממוקד ומסתכל פנימה תוך שהוא מוכן לבצע את כל הנדרש כדי לתקן את הליקויים. צוות הבדיקה והלמידה שמינה היה צעד אמיץ והכרחי כדי ללמוד ולהפיק מהר לקחים לצפון ולכלל הזירות והיחידה".

הדוח לא הרגיע את הרוחות ביחידה. אולי אפילו להפך. עמותת בוגרי 8200 היא אחת העמותות המשוכללות, המפותחות והמשמעותיות במדינה. פורום מפקדי היחידה, סגניהם, רמ"טיהם וכו' הוא פורום תוסס ובועט. כל אלה עברו טלטלה משמעותית ב־7 באוקטובר. הלשעברים נפגשים, מדברים, מתווכחים, מחליפים מהלומות, לפעמים זה גולש ליצרים. זה לא פשוט. יש בישראל מאות אנשים ש־8200 היא מפעל חייהם. חלק מהם סבורים שהמפעל הזה קרס בגלל רשלנות אנוש. אם יכולתי לשפוט ולמדוד, הרי הרבה יותר מבוגרי היחידה (בעיקר בין בכיריה) מחזיקים בעמדה המסמנת את י' כאחראי מרכזי למחדל. יחד עם זה, לא חסרים גם כאלה שסבורים שהוא השעיר לעזאזל, שמנסים להעמיס הכל עליו כדי לנקות את קודמיו ולסמן אשם.

נאומו של מנהיג חיזבאללה חסאן נסראללה משודר בטקס בדרום לבנון. 18 בינואר 2023/רויטרס
אני כותב את הטור הזה בצניעות. אני לא תובע, לא סנגור, לא שופט ולא תליין. בשנתיים האחרונות פגשתי את כל מפקדי 8200 החיים בינינו, 13 במספר. אין ביניהם אדם אחד שאינו משכמו ומעלה, מרשים ואיכותי בצורה יוצאת דופן. גם הנוכחי, י', עונה לתיאור הזה. אני לא מתיימר לגזור את דינו של איש. בשורה התחתונה יחידה 8200 כשלה כישלון מחפיר. בשורה התחתונה, מי שחתום על הכישלון הזה הוא י'. לזכותו ייאמר שאחרי כמה ימי מבוכה שבהם עוד ניסה להסביר ש"אנחנו הנגשנו את כל המידע כפי שמצופה מאיתנו", הוא הבין.

לקח לו עוד כמה שבועות כדי שיגיע לתובנה שהוא משנן היום בשיחות פנימיות: "אני מפקד 8200 של 7 באוקטובר. זה ירדוף אותי עד יומי האחרון. אני יודע, מבין ומפנים את המשמעות של זה, לאורך ולרוחב ולעומק. אני מקבל אחריות על מה שקרה במובן הכי עמוק של המילה. ב־7 באוקטובר למדנו שאין יחידה בלתי מנוצחת. נוצחנו. נוצחתי. מה שחשוב עכשיו זה לעמוד במבחן האדיר שניצב מולנו ולהוכיח שאנחנו לא בלתי מנוצחים, אבל אנחנו בלתי שבירים".

לפני שנעבור לכתב התביעה, חובה להדגיש שמאז 7 באוקטובר יחידה 8200 עומדת במבחן בכבוד רב. היא לא נשברה, היא לא התרסקה והיא מספקת מודיעין איכותי, לפעמים מדהים ושומט לסתות, סביב השעון, בכל החזיתות. פעם ביומיים מקיים י' התוועדות VC (וידיאו מוצפן במעגל סגור) עם מקבילו, ראש ה־NSA האמריקאי, שגם היה כאן בביקור לאחרונה ופגש את י' במטה היחידה. אף שקמה, כעוף החול, מאפר הכישלון של 7 באוקטובר, היחידה מעפילה בחודשים האחרונים לשיאים חדשים ומוכיחה שאפשר לנצח אותה, אבל אי אפשר לשבור אותה.

בופה לאחר הטבח
ועכשיו, לכתב התביעה:
שניים ממפקדי 8200 שהגיעו לפגישה עם י' בוקר לאחר הטבח, יצאו ממנה מזועזעים. אולי אפילו זועמים. י' נראה נינוח, אפילו הרשה לעצמו להתלוצץ מדי פעם, והלשכה הייתה עמוסה לכבוד מפקדי העבר בכיבוד של מלון 5 כוכבים. "הרגשנו כאילו הגענו לספא של מלון יוקרתי, לא למטה של יחידה שאחראית על קטסטרופה לאומית", אמר אחד מהם אחר כך, "זו הייתה ארוחת בוקר של מלון שנגרי־לה בסינגפור. רציתי להקיא. הייתה שם גרנולה מוקפדת וקרואסונים משובחים ומכל טוב, סוג של מנותקות בלתי מוסברת". יש לציין שגם השניים שתומכים בי', מתוך ארבעת המפקדים, חשו תחושה דומה. גם י' הבין בדיעבד את הטעות. הוא זימן את הרביעייה לפגישה שנייה (ואחרונה) שבוע אחר כך. הפגישה הזו נערכה כבר באווירה צנועה בהרבה.

אחד המפקדים אמר אז את הדברים האלה: "בשבת בבוקר התעוררתי כמו כל עם ישראל, אבל המראות זעזעו אותי. היה קשה להאמין שזה קורה. אני רואה את הטויוטה בשדרות. אני רואה את החטופים, את האספסוף העזתי דוהר לתוך יישובי העוטף. אני לא מאמין למראה עיניי. ואני בהלם מוחלט. מעולם לא קרה כאן דבר כזה. הייתי מפקד 8200, הייתי איש מודיעין ומבצעים מיוחדים כל חיי, אני יודע שאנחנו אמורים לעלות ולזהות ולהתריע על אירועים הרבה יותר קטנים מהדבר הזה. בצוק איתן ידענו על כל הפשיטות והרגנו אותם במנהרות, ואלה היו אירועים הרבה הרבה יותר קטנים. וכאן, יש לך 30 נקודות פריצה על הגדר. 3,500 מחבלים. ואני שואל את עצמי מאז, האם זה היה יכול לקרות גם לי? ואני לא יודע מה לענות, אבל אני כן יודע מה הייתי עושה אם זה היה קורה לי. לא הייתי מסוגל להסתובב יותר על פני האדמה מרוב בושה".

מחבלים בטנדר טויוטה היילק הבוקר בשדרות/תיעוד ברשתות חברתיות לפי סעיף 27 א' לחוק זכויות יוצרים, צילומי גולשים
מה שעוד זעזע את הקטגורים של י' באותן שתי פגישות עוקבות לאחר הטבח היה ההבנה שי' כלל לא ידע על עבודתה של ו', הנגדית מבסיס ירקון, זו שאחראית על המעקב אחרי חמאס, זו שהתריעה במפורש מפני פשיטת ענק של הנוח'בה לתוך ישראל, זו שנבלמה על ידי הממונים עליה. "הוא לא יודע על זה כלום, והוא גם לא יודע כלום על התוכנית הגדולה של חמאס, על 'חומות יריחו', התוכנית שהיחידה שלו הביאה ארצה במבצע מדהים בשנת 2022. את כל זה מפקד היחידה לא יודע. אז איך נצפה ממנו, או מהיחידה שלו, שתתייחס ברצינות לאיומים?", אומר אחד מהם.

במהלך אותה פגישה, י' סיפר לארבעת קודמיו ש"חמאס הפתיעו אותנו הפתעה גדולה, הם תקפו ממש כמו צבא, לא כמו גרילה". האמירה הזו חידדה את הבנתם של הנוכחים שי' פשוט לא מעודכן ולא מכיר את פרטי תכנית חמאס המפורסמת, "חומות יריחו", שהיחידה שלו הביאה שנה וחצי קודם.

יחיא סינוואר עם הציוד שנלקח מכוח צה"ל בתקרית בעזה - 16 נובמבר 2018/עיבוד תמונה, ללא

הבנת מחדל אוקטובר 2023 מצריכה ניתוח של העשור שקדם לו. איך היחידה בנתה מודל התרעה מול חמאס. איך פיתחה שיטות שיאפשרו לה זיהוי סימנים מוקדמים לפני פשיטות לתוך ישראל באמצעות מנהרות. איך הובן שגם האזנה לרשתות קשר טקטיות, לכאורה פעולה משעממת, מונוטונית ולא תמיד יעילה, יכולה "לעשות את ההבדל" ביום פקודה. כך הצליחה 8200 לתת את ההתרעה המדויקת לפשיטה שתכננו מחבלי נוח'בה באמצעות מנהרה. ההתרעה הביאה להשמדתם של המחבלים בתוך המנהרה. זה היה במבצע צוק איתן, שבו סוכלו ניסיונות נוספים מהסוג הזה, אבל הייתה גם תקלה אחת, שבה נהרג סא"ל דולב קידר, לאור הזיהוי השגוי של המחבלים כחיילי צה"ל. קידר נהרג, אבל שדרות ניצלה. מפקד 8200 היה אהוד שניאורסון. הוא הפיק את הלקחים והשקיע מאמץ אדיר בבניית מקורות איכותיים גם בתחומים טכנולוגיים חדשים שיאפשרו לעבות את המודיעין ולהגיע לליבת הסוד של חמאס.

את המטרה הזו השיג המפקד שבא אחרי שניאורסון, אסף כוחן. במבצע מזהיר, אולי חד־פעמי, הצליחה היחידה להביא לישראל בשנת 2022 את תוכנית חמאס לפשיטה על העוטף. במלואה. עשרות עמודים כתובים בערבית צפופה, מפורטת. זה הישג שפרס לביטחון ישראל קטן עליו בכמה מספרים. כל מה שראינו ב־7 באוקטובר בבארי, בכפר עזה, בשדרות ובאופקים, היה כתוב שם. ה־כל.

דולב קידר/באדיבות המשפחה
על פי כתב התביעה, ברגע שתוכנית חמאס המפורטת נמצאת בידך, אתה אמור לשכוח מכוונותיו של חמאס או מהשאלה אם חמאס מורתע או לא. זה הופך לעניין שולי. אתה יודע שיש להם תוכנית אופרטיבית. אתה צריך לעשות שני דברים: להיערך מולה מבצעית, ולפתח מודל משוכלל ככל האפשר שייתן לך התרעה בטרם התוכנית תצא לפעולה. את שני הדברים האלה היחידה לא עשתה. את שני הדברים האלה י' לא עשה. הוא אמור היה להבין שיש לו כאן "פרשייה". כלומר אירוע שמחייב מעקב ופעולה דחופה. הוא היה צריך להקים צוות מיוחד. הוא היה צריך לחיות סביב זה, לנשום סביב זה, לחלום על זה. כעת מתברר, שהוא בכלל לא ידע שיש לו את זה.

באפריל 2022 התוכנית מגיעה ארצה. מי שעובדת עליה היא הנגדת ו', שיושבת בבסיס ירקון ואחראית על חמאס. היא מתרגמת אותה לעברית ונותנת לה את השם "חומות יריחו". השם בערבית היה, אגב, "מבול אל־אקצא", או "שיטפון אל־אקצא". ו' נותנת עבודה. מלאכת מחשבת. היא לומדת לעומק את התוכנית, היא עוקבת אחרי החומרים שזורמים מעזה, כולל הקלטות של רשתות הקשר הטקטי. במאי 2023, שנה אחרי שהתוכנית נוחתת בארץ, חמאס מבצעים תרגיל ענק על הגדר שבו הם מתרגלים את כל מה שיש בתוכנית, בדיוק מופתי. הרחפנים והכלים הימיים והפריסה והאופנועים והטויוטות ומה שאתם רוצים.

תרגיל של חמאס בחופי רצועת עזה/רויטרס

ו' מתחילה לשלוח מיילים. היא מתקוטטת עם אלה שמעליה בפיקוד דרום: קמ"ן האוגדה וקמ"ן הפיקוד. היא לא מנסה לפרוץ כלפי מעלה ביחידת האם שלה, 8200. "היא כנראה לא העריכה את הרז"רית האחראית עליה וגם לא את הקצינים הנוספים שם", אמר לי השבוע מקור בכיר ביחידה, "זה קשור אולי לעובדה שחלק מהמינויים של אנשי המפתח הללו לא היו מתאימים לתפקידם. אנשים שבילו חלק מהקריירה בחילות אחרים או באגף משאבי אנוש, אנשים שלא יודעים להבין מודיעין, להריח מודיעין, שאין להם ניסיון בהפעלת מכלולי האזנה, בניתוח חומרים, ברזולוציות".

ל־ו' יש כל הניסיון הזה. היא כותבת שכל מה שהיא רואה בחומר "מתכתב" עם מה שכתוב בתוכנית. היא שומעת בשיחות פסוקי קוראן שלא שמעה מעולם. היא הולכת לחקור וללמוד ומגלה שהפסוקים האלה נאמרים לפני מלחמה. היא ממשיכה לנדנד ולכתוב מיילים. הממונים עליה ממשיכים לזלזל בהם. והכי מדהים: אף אחד מהמיילים שלה לא מגיע לי', מפקד היחידה. גם לא לראש מרכז המודיעין. גם לא לאף קב"ר בכיר. ו' משקיעה רק בגורמי המודיעין של אוגדת עזה. קמ"ן האוגדה, בן למשפחת קמ"נים מפוארת, וקמ"ן הפיקוד. הם בולמים אותה.

נפילה סמוך לבסיס אוגדת עזה כרגע. 7 באוקטובר 2023/TPS
טבעו ב"בריכת המודיעין"

בואו נעשה הפסקה עם כתב התביעה ונדלג לכתב ההגנה. 8200 היא יחידה איסופית. היא לא יחידה מחקרית. היא אחראית רק על הבאת המודיעין. היא הספק. לכן, כשי' אומר ש"הבאנו והנגשנו את כל המודיעין הנדרש", הוא צודק. היחידה הביא את התוכנית, היחידה הביאה אחר כך גם את הניתוח של ו'. היחידה לא הביאה התרעה ספציפית עם יום ושעה, אבל כן הביאה את כל מה שחמאס תכננו, זממו והתאמנו. מה שהיחידה הביאה, זה מעל ומעבר. הישגים מודיעיניים כבירים.

אלא שהגישה הזו היא הנחת ענק ל־8200. "כמפקד 8200", אומר אחד המפקדים לשעבר, "אתה לא אחראי רק על הבאת החומר. אתה אחראי גם על זה שהקליינטים שלך, אלה שאתה מביא להם את החומר, יבינו אותו, יפנימו אותו, ייערכו מולו. אתה לא ראש קטן. אתה חייב להיות ראש גדול. אתה צריך לוודא שהחומר נקלט בצד השני, שהבינו אותו".

יחידת 8200/דובר צה"ל

כשפנחס בוכריס היה מפקד היחידה, וחיילים שלנו נהרגו ברצועת הביטחון בלבנון כל שבוע, זה שיגע אותו. איך זה יכול להיות, הוא שאל אז את סגנו, ניר למפרט, איך חיילים עוד נהרגים בלבנון ממטענים? למפרט ענה שהיחידה שולחת את ההתרעות. בוכריס התעקש ושלח את למפרט עם כמה מאנשיו צפונה, לפגוש את מפקד אוגדה 91 אפי איתם ואנשיו. הם עלו לאוגדה. מהביקור הזה נולד אחד הפיתוחים המדהימים של 8200, שחסך אין־ספור חיי חיילים עד היום. כי התפקיד של 8200 הוא לא רק "לשלוח את ההתרעות". התפקיד שלה הוא לדאוג שההתרעות יתקבלו ויובנו אצל משתמש הקצה של המודיעין, שהוא ינקוט את האמצעים הדרושים, ואם יש צורך, התפקיד שלה הוא להפעיל את פעמוני האזעקה. את כל התפקידים הללו, היחידה שכחה. "בריכת המודיעין" הפכה אותם למיותרים.

בריכת המודיעין זו השיטה החדשה, המדהימה, בה נשפך כל החומר שנאסף על ידי כל גופי המודיעין של צה"ל למאגר עצום אחד, שכולל טריליוני פרטים, ידיעות ומידעים שונים. יש שם כלים טכנולוגיים שמאפשרים לכל צרכני המודיעין לשלוף או להזמין מה שהם צריכים. כך נחסך תהליך "דחיפת" המודיעין ליעדיו ומוחלף ב"משיכתו" על ידי הצרכנים. ובכן, מתברר שלשיטה הזו יש גם חסרונות שיכולים להיות קטלניים.

חולמים להגיע ל 8200 - תלמידי טירת הכרמל בתוכנית החדשה/אתר רשמי, צילום: דובר צה"ל

מחדל 7 באוקטובר לא בא מהשמיים. קדם לו מחדל דומה מאוד. יום כיפור 73'. מפקד היחידה היה יואל בן־פורת המיתולוגי. היחידה שלו הביאה ה־כל. כולל הכל. אבל לא דאגה שהרמטכ"ל, רב־אלוף דוד אלעזר, יידע על כך. בן־פורת, שכונה "מר התרעה", האיש שחי, מת ונשם התרעה, ניצול שואה אוסטרו־הונגרי, ייקה מכופתר ומודאג תמיד, אכל את עצמו עד יומו האחרון על ש"לא פרצתי עם תת־מקלע ללשכת הרמטכ"ל". הוא נבלם על ידי ראש אמ"ן אלוף אלי זעירא ורמ"ח המחקר אריה שליו. הוא לא התעקש לפלס דרך לרמטכ"ל.

במקרה שלנו, זה חמור בהרבה. כי מפקד 8200 בכלל לא ידע שהוא צריך לפרוץ ללשכת הרמטכ"ל או ראש אמ"ן. החומרים החיוניים כלל לא הגיעו אליו. הם נבלמו בסביבתה של הנגדת. כל זה, אף שתוכנית "חומות יריחו" הובאה שנה קודם לכן והייתה ידועה לרבים ממקבלי ההחלטות בצבא. אם זה לא ליקוי מאורות, אז אין מאורות בעולם.

הרמטכ"ל דוד אלעזר (דדו), מלחמת יום כיפור/לשכת העיתונות הממשלתית, דוד רובינגר
הקיץ האחרון ייחקר ויילמד בוועדת החקירה העתידית של המחדל. חמאס מתרגל את "חומות יריחו" מולנו, בגלוי. תרגילים ארוכים, מפורטים, מרשימים. "מי כאן מתרגל תרגיל 12 שעות רצוף?", שואל בכיר לשעבר ב־8200, "אתה מכיר תרגילים שמתחילים לפני הזריחה ומסתיימים אחרי השקיעה? ככה הם תרגלו. תרגיל כזה מעיד על כוונה לבצע, לא על כוונה לסמן וי. אנחנו יודעים מה זה תרגיל. זה לעשות כאילו. וחמאס מתרגלים הכל, כולל פינוי פצועים, כולל מקרים ותגובות, מה הם עושים כשהם נתקלים בקצין דרוזי, איך נוהגים מול אזרחים. הכל מולנו. וזה לא מגיע לשום מקום. זה נבלם במפקדת האוגדה. קמ"ן האוגדה בולם את כל הדיווחים של ו'".

ממשיך הבכיר: "היו מעל ו' עוד שני בעלי מקצוע טובים. ההיא והם, כל השלישייה, הגיעו למסקנה שזה הולך לקרות. הם היו משוכנעים. הבכיר שבהם היה מפקד צוות האלחוטנים. ועדיין, הם לא הצליחו להבקיע למעלה. זה לא יכול להיות שמפקד 8200 לא יודע שיש אירוע כזה אצלו ביחידה. הוא מבקר ביחידה, בבסיסים, הוא אמור לדעת את זה. וזה לא רק הוא. לא היו מסביבו אנשים שידאגו שזה לא יקרה. האנשים שהוא מינה לא בעלי מקצוע. אחת באה ממשאבי אנוש, אחד לא היה ביחידה בכלל, השני לא עסק בתפקידי הליבה של מודיעין. ולכן הוא לא ידע. גם הם לא ידעו. מבחינתם, הם בסך הכל מלצרים. מקבלים מנה, מעבירים הלאה. לא דואגים ללעוס את החומר עבור הלקוח. לא מוודאים שהוא אכל".

עמדת חמאס מול נתיב העשרה/מערכת וואלה!, אבי רוקח

"הדבר הכי פשוט שוועדת החקירה צריכה לעשות", אומר בכיר נוסף ביחידה לשעבר, "זה לבקש את הלו"ז של י' מאפריל 2022 ועד האסון. לראות כמה פעמים הוא עשה דיונים על עזה. על התוכנית. כמה חיתוכי מצב הוא עשה. כמה פעמים בדק את תמונת המקורות. הם יגלו שהוא אפילו ביקש לסגור את אחד המקורות הכי חשובים שהיו לנו על עזה, כי זה הלך קצת קשה והיו בעיות. לבדוק אם היחידה האזינה לקשר הטקטי של חמאס. לבדוק כמה קשב היה לעזה. לבדוק איך יכול להיות שחמאס הסתובבו עם כל המודיעין שלהם על הפאוצ'ים. ידעו איפה גר כל רבש"ץ. ידעו בדיוק איפה בסיס ירקון ולאן בדיוק הם צריכים ללכת שם. היו להם אייפדים עם מפות מסומנות. הם יודעים את כל זה, ואתה לא יודע כלום. זה הגיוני?".

"הבעיה היא שלא הייתה התעסקות סביב התוכנית של חמאס", אומר בכיר ב־8200 לשעבר, "לא עסקו בזה. הביאו את זה, שפכו את זה לבריכת המודיעין והמשיכו הלאה. כאילו כלום. האמינו שחמאס מורתע. האמינו לקונספציה. עכשיו, אין כאן את הצבא הסורי או הצבא המצרי. יש כאן שבט קטן, אבל אכזרי מאוד שלא פועל כמו מדינה אלא כמו שבט קניבלים. זה כמו לגדל רוטוויילר בבית עם ילדים. אתה צריך לקחת בחשבון מה קורה אם הוא קורע את הרצועה והמחסום. אתה צריך שתהיה לך תשובה. ולא הייתה".

"אם הייתה התעסקות", ממשיך הבכיר, "אם היה צוות שעוסק רק בזה, היו מוסיפים לתוכנית גם את הממצאים של ו', וגם את התרגיל, וגם את הנאום של סנוואר, וגם את הנאומים של הפרשנים, וגם את סדרת הטלוויזיה שהם הפיקו ואת כל המודיעין הגלוי, והיו מקבלים בינגו. במקום זה, קיבלנו את הבינגו על הראש בשבת".

"100 איש נרצחו פה": קריאות נגד ח"כ רוטמן במהלך סיור ח"כים בעוטף עזה/אתר רשמי, טל שלו

כתב התביעה מגיע לשיא בהמלצותיהם של שני קודמיו של י'. אני מדבר עכשיו על א' ועל א'. כשהאחרון שבהם מתקרב לסיום תפקיד, הם מדברים ביניהם. שניהם יודעים שאביב כוכבי מתכוון למנות את י' למפקד 8200. הוא גם מתואם עם מחליפו המיועד, הרצי הלוי. שניהם מתנגדים למינוי. הם יוצרים קשר עם כוכבי. הם שולחים לו וואטסאפים. הם מביעים דאגה, אפילו חרדה מהמינוי. לא כי י' איש רע. י' איש טוב. פטריוט, מוכשר, מסור, חרוץ, אינטליגנטי. אבל הוא לא מתאים לתפקיד המפקד, לדעתם. אחד מהם כותב לכוכבי ש"לא כל נווט מוכשר שהוביל מהפכות מכיסא הנווט, יכול לקבל אחר כך את ההגאים ואת הפיקוד על מטוס יקר וחשוב כל כך". על הוואטסאפ הזה לא הייתה תגובה. י' מקבל את המינוי. א' אומר לא' משהו כזה: "תרשום. תוך שנתיים יקרה כאן אסון. אני רואה איך הוא נכנס לתפקיד. אני לא מזהה את חרדת הקודש".
האסון קרה אחרי שנתיים וארבעה חודשים. חתיכת אסון.

נותרו חסרי בינה

בואו נדלג לכתב ההגנה. ככל שאני מבין, דוח הביקורת של צוות הררי מכיל גם קביעה שחלק מהתהליכים ההרסניים שהובילו למחדל, לא החלו בימיו של י', אלא בימי קודמיו. הדוח גם "מזכה" את י' מהטענות על מינויים לא ראויים, על אנשים שאינם אנשי מקצוע שהובאו על ידיו לתפקידי מפתח, משיקולי נאמנות או קרבה לבוס (ראש אמ"ן). הדוח גם מזכה אותו נגד הטענות שהקדיש יותר מדי זמן לעניינים שוליים כמו ההתחממות הגלובלית או טיפול בפריפריה.

י' עצמו מבטל את ההאשמות הללו בבוז. להתחממות הגלובלית לא הקדיש אנרגיה, אמר למקורביו, השתתף בהאקתון אחד פעם אחת, שלוש שעות בסך הכל, ולפריפריה הקדיש מעט מדי. הפריפריה, אמר י' למקורביו, היא העתודה שלנו. שם טמון כוח האדם שלנו. הפריפריה זה העתיד של 8200, וכל האנרגיה שהשקעתי בה הייתה משתלמת. כוח האדם שהושקע לא היה כוח אדם של 8200, בעיקר קצינות חינוך. וזה היה שווה כל שקל וכל שעת עבודה וחשוב למדינה בכל התחומים. יש מצב שהוא צודק.

ראש אמ"ן אהרון חליוה/פלאש 90, אבשלום ששוני

על פי הסנגוריה, בעיית היסוד של 8200 אינה י' כזה או אחר, אלא התהליך. תהליך ההתמכרות. תהליך ההתמכרות למעיין המודיעין החדש, המודרני, זה מקרוב בא והומצא, אותה מכונה שסיפקה ליחידה אוצרות בלומים חסרי תקדים שבהם היא הלעיטה את בכירי צה"ל ואת מקבלי ההחלטות. "כשיש לך מעיין כזה", אומר אחד ממפקדי היחידה בעבר, "אתה קצת שוכח את המקורות האחרים. אתה קצת שוכח את המודיעין הקלאסי, המסורתי. אתה קצת מזלזל בעבודה הסיזיפית של ההאזנות, התרגומים, הניואנסים, הניסיון לחדור לראש של האויב, הניסיון להריח אותו, לא רק לשמוע אותו. להבין אותו. אתה בטוח שיש לך את גיזת הזהב. את המפתח. שהאויב שלך לא יזוז בלי שתדע. שאתה יודע כל פיפס שהוא אומר או חושב בחדר השינה שלו. אבל אז אתה מגלה שאתה טועה".

התהליך הזה, כאמור, החל לפני י'. הוא היה הקורבן שלו. מה שקרה הוא שמרכז המודיעין, המקום הכי חשוב, הכי מרכזי, הכי מושקע ב־8200, החל אט־אט לאבד ממשקלו ומכוחו בשנים האחרונות, אלא מול המקורות החדשים. שכבת הקב"רים נחלשה בהדרגה. קב"ר, קצין בינה רשתית, הוא הלב של 8200. כמו שלוחם הוא הלב של גולני וצנחנים. כמו שתותחן הוא הלב של הטנק. הקב"ר מקבל את הידיעה אחרי שהאלחוטנים, מתרגמים ומשקלטים תרגמו וכתבו אותה. הוא מחליט על חשיבותה. הוא מחליט למי להפיץ אותה. הוא כותב לה הערה. הערת ב"ר (בינה רשתית). מכניס את הקונטקסט, את החשיבות, את הפרשנות. הוא דואג שמי שצריך יקבל אותה, עם הרקע הנכון. לא רק יידע, אלא גם יבין.

קצין מודיעין צופה על משאית שמעבירה אמל"ח לידי הטרור/דובר צה"ל
כל זה הלך והתמוסס לטובת שני דברים: אמצעים טכנולוגיים מסוג אחר לגמרי, ממכרים ומסעירים, ומה שנקרא "המכונה". מערך טכנולוגי מדהים, חלקו מבוסס על בינה רשתית, שמייתר את הצורך במתרגמים אנושיים שיאזינו לנאמר, אלא מנפק תרגום אוטומטי מכני. זאת, ועוד: פעם, בעידן הקדום, 8200 לא הצטיינה בהנגשת המודיעין שהשיגה. היחידה הייתה פרנואידית, אופייני ליחידה שקמה מהמחתרות טרום המדינה, והיו הרבה מקרים שהיה מודיעין אבל לא הגיע לדרגי השטח. ביטחון המקורות גבר פעמים רבות על הצורך להעביר את המודיעין למי שזקוק לו. זה גרם נזק.

בתקופת בוכריס הונהג "אגם המודיעין", או הבריכה הגדולה. מעתה והלאה, כל המודיעין נשפך אוטומטית למאגר גדול אחד. לא רק 8200, גם שאר יחידות אמ"ן ושב"כ. הכל שם. החומר ממוין שם ואפשר לשלוף אותו. צרכני החומר כבר לא מקבלים את החומר בדיוור אישי ישיר, אלא מושכים אותו מהבריכה. יש להם כלי מיון משוכללים, יש להם יכולת לשאילתות מתוחכמות, פסגת הטכנולוגיה, והכל נמצא במרחק של שתיים־שלוש הקלקות מהם.

זה נהדר ונורא בעת ובעונה אחת. כי בסופו של דבר, כל המידע המודיעיני הנדרש, ואף הרבה יותר, היה שם, בבריכה. שכשך להנאתו, אבל לא הגיע לשום מקום חשוב. ניוונה של הזרוע הקב"רית, של הזרוע המודיעינית, גרם לכך שלא יצאו התרעות מסודרות. שלא נוהלה פרשייה. שלא התעסקו במה שהיה צריך להתעסק בו. על פי גורם בכיר ביחידה, במהלך התחקיר של הצות של הררי אחד הקב"רים נשאל מדוע לא הוציא התרעה דחופה על בסיס המדל"ת של הלילה בין 6 ל־7 באוקטובר. הקב"ר כלל לא ידע מה זה מדל"ת.

יחידת 8200 , חיל המודיעין/עיבוד תמונה, דובר צה"ל

מדל"ת זה "מודיעין ללא תכנים". זה בדרך כלל סימני תקשורת שנקלטים בצד של האויב אבל אין להם תוכן ברור. מה שברור, זה שמדובר באירוע לא שגרתי. המדל"ת הוא אחת העוצמות הגדולות של 8200. יכולתה לנטר את הספקטרום הסיגינטי בכל מקום ולדעת אם יש סימנים שמשהו חריג קורה. ובכן, באותו לילה היו סימנים כאלה. הם הוגדרו כ"סימנים מעידים חלשים", אבל בפרשנות מסוימת אפשר לראות בהם סימנים מעידים חזקים. אולי אפילו מרשיעים.

הסימנים האלה לא החרידו את כל העולם ואחותו מרבצם, כי הזרוע שאמורה לקלוט אותם, להבין אותם ולהוציא התרעות בגללם, התנוונה. בשנת 1996, הסלוגן של "מרכז המודיעין" ביחידה היה "המרכז לאיסוף מודיעין והתרעה". אם תיגשו לשם היום, תראו סלוגן שונה: "המרכז לאומנות המידע". וזה הסיפור כולו. התהליך לא התחיל אצל י', אבל זה הגיע אצלו לשיא. זה קרה מסיבות "טובות": הגעתה של מפלצת מודיעין חדשה לשכונה. זה כמו מה שהדיגיטל עשה לאנלוג. מה שהווידיאו עשה לקולנוע. מה שהאינטרנט עשה לעיתונות. אבל זה עדיין לא אומר שצריך לוותר על העקרונות הבסיסיים. על המגע האנושי. על האוזן האנושית. על הקשר האנושי. לא הכל יכול להתבצע באמצעות המכונה.

שר הביטחון, יואב גלנט קיים הערכת מצב עם הרמטכ"ל רב אלוף הרצי הלוי, ראש המוסד דדי ברנע, ראש השב"כ רונן בר, ראש אמ"ן, אלוף אהרון חליוה, מפקד המאמץ המודיעיני לנושא השו״ן אלוף (מיל׳) ניצן אלון, רח"ט מחקר, תת אלוף עמית סער ויועץ שר הביטחון לנושא השו"ן אלוף משנה (מיל') ליאור לוטן, 29 בנובמבר 2023/משרד הביטחון, אריאל חרמוני

הקב"רים בעצם שכחו שחובתה של היחידה היא לדחוף את המודיעין לצרכן, לדאוג שהוא מבין אותו, אם צריך אז להפעיל סירנות. זה הקו הדק בין היותה של 8200 יחידה איסופית נטו, לבין זה שיש בה בעצם גם זווית מחקרית, גם אחריות לכך שהמודיעין מופנם אצל צרכניו. הסליל המיוחד הזה של 8200 התנוון.

אם נשווה את זה ל־73', הרי שאז לא היה יכול להיות מצב שבו מפקד 8200 כלל לא יודע על המברק שכונה "יחמור", שבישר על יציאתם הבהולה של היועצים הסובייטים ממצרים וסוריה. מפקד 8200 יואל בן־פורת ידע. הוא ניהל את ה"פרשייה". הוא לחץ ודחף וצעק וניסה לשכנע את הממונים עליו באמ"ן, אבל נכשל. הוא אכל את עצמו עד יום מותו שלא פרץ בכוח ללשכת הרמטכ"ל. היום זה לא היה קורה. היום יש באמ"ן עיקרון שנקרא "חובת ההתרעה האישית". זה אמור להיות בגנטיקה של 8200. היום, כל נגד זוטר יכול להגיע בכל רגע נתון למי שהוא רוצה, כולל מפקד 8200 וראש אמ"ן.

משה דיין ואריאל שרון במלחמת יום הכיפורים/אתר רשמי, אורי דן

למרבה הצער, ו' לא הגיעה. היא הסתפקה בממונים עליה באוגדה ובפיקוד, לא ביחידה. אולי כי לא העריכה אותם. אולי כי הותשה במאבקים עם אנשי המודיעין בסביבתה. כך או אחרת, המציאות המדהימה שלפיה מפקד 8200 כלל לא יודע על תוכנית חמאס וכלל לא יודע על ממצאיה של נגדת ביחידתו שלפיהם חמאס נערך לפשיטת ענק על ישראל ו"לא יהיה יותר מרחב התרעה" כי הוא השלים את האימונים, המציאות המדהימה הזו התרחשה בלילה שבין 6 ל־7 באוקטובר, 2023.

והטרגדיה האמיתית, המטלטלת, היא שלנגדת ו' נקבעה פגישה עם מפקד היחידה י'. בפגישה הזו היא היתה אמורה להציג לפניו את הגרסה שלה וההתראה שלה על תוכנית חמאס. תאריך הפגישה היה שבוע אחרי טבח ה־7 באוקטובר. היא כבר לא התקיימה.

הפתרון: לחכות לבוקר
מה כן קרה בלילה הזה? ראש מרכז המודיעין העיר את י' עם ה"סימנים החלשים" המפורסמים. סימנים שהיו בעצם חזקים, אבל מכיוון שהם הגיעו נטולי קונטקסט, מכיוון שלא נוהלה "פרשייה" ומכיוון שבכירי 8200 היו מנותקים מהמציאות, ראו בהם סימנים חלשים. י' דיבר, לדבריו, פעמים רבות עם מפקד אוגדת עזה והרים טלפון גם לסגן ראש השב"כ ולרמ"ח מבצעים בצה"ל. השורה התחתונה הייתה לחכות לבוקר.

במעגל העליון יותר, הרמטכ"ל דיבר עם ראש השב"כ ועם עוד כמה קצינים (אבל בלי ראש אמ"ן). השורה התחתונה הייתה זהה. לחכות לבוקר. כל החלטה אחרת הייתה מונעת את האסון. תגבור בטנקים, במסוקים, בזיקים, היה מונע את האסון. אבל הקונספציה שחמאס מורתע, אי־הטיפול המודיעיני המקצועי הנדרש במודיעין האיכותי שהובא על ידי 8200, הבנה לא נכונה של סימנים מעידים והעצמה מיותרת של "סימנים מחלישים", כל אלה הובילו לטרגדיה.

הסיפור הזה מסופר ב־8200 גם על ידי בכירים. לפיו, הנוח'בה היו בדרך לבסיס ירקון, החשוב, הגדול והסודי בבסיסי 8200 בדרום. הם ידעו בדיוק לאן להגיע. בצומת הכניסה לבסיס, ליד הש"ג, עמד נגד דרוזי בבגדים אזרחיים ועישן סיגריה. הוא ראה אותם מגיעים. הוא ידע שזה הם. הוא אמר להם, בערבית, שהמוחבראת זה לא כאן, זה שם הלאה. הם הודו לו והמשיכו הלאה. וכך ניצלנו מאסון עוד יותר גדול.

השר יואב גלנט וראש השב"כ רונן בר/דוברות משרד הביטחון
אחד מוותיקי היחידה מסכם: "בסוף, מה שקרה זה שהיחידה סירסה את הזרוע המודיעינית המקורית שלה. את המודיעין של פעם. מרכז המודיעין התנוון. שדירת הקב"רים נחלשה. כולם הלכו שבי אחרי מבוע המודיעין החדש, זה שהטכנולוגיה של המאה ה־23 הביאה לנו. שכחו את הבייסיק. הקב"רים צריכים לאכול מודיעין, לשתות מודיעין, לקום ולישון ולחלום מודיעין. תמיד לחשוש שפספסנו משהו. איפכא מסתברא. במקום זה התעסקו בשטויות, בלוגיסטיקה, בכל מיני פרויקטים. מרוב שראו את העצים, שכחו את היער. את ההתרעה על מלחמה".

גם כאן, יש טענה לי'. הוא המפקד הראשון, אומרים ביחידה, שהמילה "מודיעין" על הטיותיה השונות כלל לא מופיעה בחזון היחידה שניסח. י' מפנה להמשך, הנקרא "ייעוד היחידה", שם המילה כן מופיעה. השאלה היא אם המילה נכחה ב"ייעוד", אבל נעדרה מהחיים. על השאלה הזו תצטרך לענות ועדת החקירה. גם המילה "התרעה" איבדה את חשיבותה. צריך להבין, התרעה היא הלחם והחמאה של המודיעין. בשביל זה הוא כאן. ישראל אחרי 73' הפכה טראומטית לכל מה שקשור בהתרעה. תולדות 8200 ותולדות המודיעין הישראלי כולן שזורות בכבלי פלדה בהתרעה. מדינה קטנה ופגיעה כל כך חייבת התרעה כל הזמן.

אלא שהעידן האחרון החליש גם את ההתרעה. לפני יותר מעשור לקח מישהו ב־8200 את המילה "התרעה", והסיר אותה מאולמות העבודה והקירות. במקומה הוא שם את המילה "הכרעה". זה היה לכאורה שינוי טוב. היחידה הפכה ליחידה "התקפית". החומרים שהביאה סייעו להכרעת האויב. חזיתות חדשות נפתחו בפניה. הבעיה היא, שיחד איתן, הוזנחו החזיתות הישנות.

התפיסה הייתה שהאיומים ה"גדולים" נעלמו. לא עוד צבאות גדולים הצובאים על גבולנו. במקום להיערך למלחמה, צה"ל נערך למבצעים. מ"מ (מבצעים מיוחדים), מב"ם, המערכה שבין המלחמות. גם זה פגע מאוד ביכולת להתרעה טובה. ברגע שכולם ממוקדים במבצע נקודתי, שוכחים שיש גם אפשרות שתפרוץ מלחמה. ברגע שכולם עוסקים ב"הכלה" ומניעת התדרדרות, שוכחים שיכול לקרות משהו גדול בהרבה מפיגוע. כשראש השב"כ מוריד לעוטף עזה יחידת טקילה אחת, ברור שהוא ממוקד בפיגוע, ולא במלחמה.

כי אף אחד לא חשב על מלחמה בהקשר של עזה. אף אחד לא הפנים את זה שיש בידינו את תוכנית המלחמה כולה, כתובה ומפורטת, עם מפות. חמאס מורתע, מוחלש, נתון בכלוב, נטול יכולת, נטול מנהרות, מה הוא כבר יכול לעשות לנו?

מתברר שהוא יכול. קוראים לזה היבריס, קוראים לזה יהירות ושאננות. איך שלא קוראים לזה, פעם ב־50 שנה זה מגיע. אגב, בתוכנית חמאס הופיעה גם, במפורש, פשיטה על בסיס ירקון. האם זה החריד מישהו מרבצו? האם מישהו הכין מערך הגנה מיוחד על ירקון? תוכנית התגוננות? משהו? התשובה: לא.

היתוש של נתניהו
חובה להוסיף כאן שכל המתואר לעיל בעניין מחדל המודיעין, לא פוטר את הדרג המדיני מאחריות. את מקבלי ההחלטות, שאפשרו לחמאס להגיע ליכולותיו המפלצתיות באמצעות המימון הנדיב במזומן בכסף קטארי וכל שאר הטובין שהומטרו על חמאס מאז חזר נתניהו לשלטון בשנת 2009. כך, למשל, אפשר לספר את הסיפור הבא: כשנתניהו חזר ללשכת ראש הממשלה ב־2009, ערכו לו סיור היכרות מחודש עם 8200. בכל זאת, חלפו עשר שנים מאז היה ראש ממשלה בפעם הקודמת. הביקור אורגן במתכונת של "תחנות". הזירה הסורית, הזירה האיראנית, זירת חיזבאללה, יו"ש וכו'.

הגיעו לתחנת עזה. זירת חמאס. מפקד הזירה הראה לנתניהו בגאווה את הישגי והשקעות היחידה בכל הקשור לחמאס. נתניהו, על פי הנוכחים במקום, נדהם. "מה?", שאל אותם, "את כל זה אתם משקיעים בעזה? על זה אתם משחיתים משאבים? אם חמאס ירים ראש, נגדע אותו", אמר להם ראש הממשלה הטרי, כשהוא מדגים תנועה של גירוש יתוש, "תפסיקו לבזבז כאן משאבים". האירוע הזה קרה כמה חודשים לאחר שאותו נתניהו הבטיח, במהלך הקמפיין, להפיל את שלטון חמאס בעזה. בהמשך הוא יארגן לחמאס את המימון הנדרש כדי שהיתוש יהפוך לקרוקודיל. את העקיצה נקבל כולנו מקץ 14 שנה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו במסיבת עיתונאים במשרדו בירושלים 17 בפברואר 2024/פלאש 90, יונתן זינדל
המפקד הבא של 8200 יצטרך לשקם לא רק את מרכז המודיעין ואת שדרת הקב"רים, אלא גם את הדרגים הנמוכים יותר, את דרגי העבודה בתחום האלחוטנות, התרגום והשקלוט. במילים אחרות, הערביסטים. גם כאן, חל ניוון חמור. משחזר אחד מבכירי 8200: "מה שגרם לבוגי, כשהיה ראש אמ"ן, לשנות את תפיסתו על הסכמי אוסלו, היה הפיגוע באפרופו. ביבי היה ראש ממשלה. הייתה לנו הקלטה של שיחה של ערפאת עם אנשיו. מי שאינו מומחה, לא היה מזהה בשיחה הזו שום דבר מיוחד. אבל המומחים שלנו זיהו בה את הרמזים של ערפאת לבצע פיגועים. זה הצריך הבנה עמוקה בערבית קוראנית, כזו שלקוחה מהקוראן, בניבים מיוחדים, במחוות לשוניות, רק מתי מעט יכולים להבין את זה. הסבירו לבוגי והוא הבין, וטס עם החומר לוושינגטון".

דבר דומה עשתה הנגדת ו', מקץ 26 שנה, עם פסוקי הקוראן ששמעה בחומר המודיעיני. היא עשתה עבודת עומק והבינה את משמעותם. לא היה לה למי לספר את זה. היא לא ניסתה להבקיע לצמרת. ביחידה היה כל השנים מדור "מחקר שפה" שבו ישבו בלשני ערבית וקוראן ברמה עולמית. הם היו מבינים את השפה, את הניואנסים, את הרמזים, את מה שנאמר מתחת לטקסט. כל זה נחלש מאוד. את רוב העבודה הזו עושים היום אמצעים טכנולוגיים. ובכן, זה לא טוב. בסוף, עם כל הכבוד לבינה המלאכותית, אין תחליף אמיתי לבינה האנושית. למגע האנושי. להבנה האנושית.

פיגוע בקפה אפרופו, תל אביב./לשכת העיתונות הממשלתית, משה מילנר
בשורה התחתונה, מתנגדיו של י' טוענים שהכישלון שלו קולוסאלי. הם קראו את הכתובת על הקיר. הם הזהירו מפניה. "אם הוא ידע על תוכנית 'חומות יריחו' ועדיין נתן לכל זה לקרות, זה מחדל מחריד", הם אומרים, "אם הוא לא ידע, זה עוד יותר גרוע. דבר כזה קורה ביחידה שלך ואתה לא יודע ממנו? אוצר מודיעיני כזה מגיע אליך, ואתה לא מודע אליו? אז בשביל מה אתה שם? בשביל לנהל תקציב ומינויים?".

לדבריהם, הכל נגמר ומתחיל ב"חרדת הקודש". כשאתה מקבל כזו יחידה ליד, הם אומרים, אתה צריך לחוש חרדת קודש. 8200 זה לא גאדג'ט. זה לא צעצוע. זה כלי איכותי, יקר, עוצמתי למניעת אסונות. להצלת חיים. אסור לך להירדם לרגע אחד. לשנייה אחת. אתה צריך להטיל ספק, לחשוב מחוץ לקופסה, לחקור ולדרוש כל היום וכל הלילה. כל זה לא קרה בשנים האחרונות. כל זה הוביל אותנו לאסון.

קיבוץ נחל עוז הרוס לאחר מתקפת הטרור של חמאס. 20 באוקטובר 2023./פלאש 90, יונתן זינדל
תומכיו של י' עונים להם: הוא לא פחות יסודי מכל מי שקדם לו, הם אומרים. אולי יותר. את ההאזנה לרשת הקשר הטקטית למשל, אומרים מקורבי י', לא הוא הפסיק. הוא דווקא החזיר אותה. הוא המפקד הראשון שישן ביחידה כל השבוע, בקיטון צר במשרד. הוא חי מודיעין ונושם מודיעין סביב השעון. הוא המפקד הכי נגיש שהיה כאן, מסתובב כל הזמן בין הבסיסים, הכי הרבה פגישות אישיות עם אנשים מכל הסוגים והמינים. אי אפשר להפיל הכל עליו. הוא הביא אנשים טובים מבחוץ, זה נכון, אבל כל האנשים שהוא הביא איכותיים מאוד. הוא קיים הרבה יותר דיוני מודיעין מקודמיו. הוא יודע שהוא אחראי על האסון, אבל להפוך אותו לחזות הכל זו טעות שתגרום לנו לפספס את העיקר. והעיקר זה מה באמת קרה כאן ואיך מתקנים את זה הכי מהר שאפשר.

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  בן כספית. נקסט! wwwuser 23.02.24 21:31 1
     גם תרנגולת עיוורת מוצאת לפעמים גרגיר נבל עשור 23.02.24 22:11 30
         אולי, לא קראתי - אני מכבד את זמני ולא מוכן לבזבז אותו על בן wwwuser 23.02.24 22:13 32
             רצונו כבודו נבל עשור 23.02.24 22:16 34
                 אני בניגוד להרגלי דווקא קראתי את כספית הפעם והזדעזעתי . מי החליט לחשוף עיתונאי ,השנוי במחלוקת ציבורית, לכל המידע והאנשים בחיל וביחידה. FBD 24.02.24 01:54 100
                     עבודה של שנים. זה נקרא להיות עיתונאי. למצוא מקורות אמינים. עבודה של שנים. סמולני_מפוכח 24.02.24 09:20 173
                         ממש ברמה של מרגל ליגת על. זר קוציםריחני 24.02.24 10:46 203
                             בהחלט אירוע חמור, מצד שני תשומת הלב צריכה להיות על התמונה הגדולה מחושמל 24.02.24 18:49 249
                                 יותר ויותר נראה שבן כספית הינו איש מתוך המימסד בתחפושת של עיתנאי LCH 24.02.24 19:22 250
                                     כנראה שמכינים משהו לקצינים הדתיים ומטהרים את החברה של לפיד וכספית סודה 24.02.24 19:33 253
                 אמל''ק נדרש פה נואשות אלי כהן 24.02.24 07:39 135
                     אימלקתי, אנשי המודיעין הוחלפו בAI. מפקד 8200 י' ומי שהוא מינה לא מבינים במודיעין. במקום אנשים שמפעילים אזעקה, יש ''בריכת המודיעין'' דודידו 24.02.24 17:35 243
                         ++ אלי כהן 24.02.24 17:35 244
                         י' נראה נינוח, הלשכה הייתה עמוסה,בכיבוד מלון 5 כוכבים. ''הרגשנו כאילו הגענו לספא של מלון יוקרתי, לא למטה של יחידה שאחראית על קטסטרופה דודידו 24.02.24 17:38 245
                         מדובר ברשלנות אישית, רשלנות אישית פושעת, ברמה פלילית מצדו של י' ושל כמה בכירים נוספים ביחידה שהוא מינה אין להם הכישורים או הניסיון הנדרש. דודידו 24.02.24 17:49 246
                             ככה זה שמקדמים מפקדים לפי אג'נדות ראינו את זה בכל הפקידות הבכירה מזל דלי 24.02.24 19:25 252
             זה בסדר, אפשר להבין בגלל המילה הרווחת לאחרונה. DAD 23.02.24 22:51 50
             לא מסוגל לקרוא את הבלבול ענבים שלו . כמוך גללתי ישר לתגובות נוזו 23.02.24 23:56 77
             אז תכבד גם את זמננו להבא מר מייט 24.02.24 09:39 176
             תכבד את זמננו ותפסיק לתפוס את התגובות הראשונות באשכול The Factor 24.02.24 10:24 185
     צודק. רק כינרת בראשי וינון מגל ! Superal 23.02.24 22:51 51
         שכחת את זוכה פרס נובל יורם שפטל. החלילן 24.02.24 07:23 128
         אתה מעדיף את הסוכן המשטרתי כספית על אלה שחשפו אותו? דודידו 24.02.24 16:05 237
     לגמרי. נקסט. פתאום זה לא חליווה, ואפילו לא מפקד 8200. הנגדית שעלתה על הכל, לא עשתה מספיק מאמץ ''להבקיע'' עם המידע ביחידה. סטודנט 24.02.24 10:01 177
         תהיה בריא, איך זה מה שהבנת מהכתבה הזאת. הכתבה הזאטת לא מנקה מאשם את חליווה או מפקד 8200 ולא מאשימה את הנגדת. כמו שאמרו, בני אדם לא שומעים החלילן 24.02.24 10:34 197
             ברור שהמטרה של הכתבה היא להגן על מפקד היחידה ולהאשים את הנגדת בזה שהוא לא ידע, בן כספית חוזר על זה בכוונה כמה פעמים: זבנג וגמרנו 24.02.24 16:49 241
                 אתה מטעה. ציטטת קטע ועצרת באמצע כדי שיצא שהתיאוריה הלא נכונה שלך כאילו נכונה. הנה הציטוט המלא... החלילן 24.02.24 23:45 281
     בן כזבית מזל דלי 24.02.24 19:24 251
     דוקה כתבה חשובה מחשבמסלולמחדש 24.02.24 23:02 277
     מה אתה מדבר. כתבה מצויינת. מזעזע. איתי 25.02.24 02:15 282
  עוד לא נגמרה המלחמה כבר התחילו הכסת''חים.. רחמים לא ידע? רחמים היה עליו לדעת. זה תפקידו Idan 23.02.24 21:32 2
     איך אומרים. מפקד היחידה הוא הראש, אז הוא אשם. מתכנן צ'יפים 23.02.24 21:38 7
         אחראי,לא אשם ש-עצמון 24.02.24 10:33 194
     סיפורים שטחיים, פרסונליים, חסרי כל הבנה מקצועית בכשל שאירע חוק משפט צדק 25.02.24 05:31 283
  עצרתי לקרא ב''מעטים הבינו באותה שעה את גודל האסון'' על 8 לאוקטובר. רק מי שלא היתה לו גישה לאינטרנט לא הבין את גודל האסון באותה השעה. rocsteady 23.02.24 21:37 3
     אתה צודק. כבר בערב 7 באוקטובר היו ערכות של 1000 הרוגים. גיא_גיא 23.02.24 21:40 10
     בדיוק עוף החול 24.02.24 07:30 132
  אמלק פליז? איפה ביבי הוכנס בכתבה הזאת? מתכנן צ'יפים 23.02.24 21:37 4
  אתמצת. מפקד 8200 הקים בזריזות כבר ב 8 באוקטובר צוות בדיקה לטשטש את סרחונו. בחר לראש צוות הבדיקה את מי שצדד בו מבין הבכירים Klipper 23.02.24 21:37 5
     כל מילה Spook 23.02.24 21:39 9
     נו שידיחו, מה הבעיה? Cutting Edge 23.02.24 22:09 27
         הם צריכים להישפט על הריגה ברשלנות דודידו 24.02.24 16:08 238
             די להיות ליצן.. יש חוק ויש הגדרות. אם זו הריגה, זה לא רשלנות. Cutting Edge 24.02.24 16:13 239
                 אחי היקר אני לא משפטן אבל אם אתה רוצה לדייק אתה מוזמן לבחור בין: ''המתה בקלות דעת'' או ''רצח באדישות או בכוונה'' דודידו 24.02.24 20:13 257
                     אז נאשים את נתניהו ואנשי הצבא בזה? Cutting Edge 24.02.24 20:14 259
     תמצות שגוי, בן כספית מאשים אותו בכשלון בכתבה הזאת. פלאיו פנדרסון 23.02.24 22:31 44
     זו קונספציה; אין אשם אחד וגם ל 10 זה כל התהליך, התרבות, הכסת''ח, אנשים לא נכןנים מקודמים ואין חרדת קודש. יאיא 23.02.24 23:42 72
         בקיצור ולעיניין...המסקנה המתבקשת ...ראש מערכת הביטחון חשו שהשלום בפתח, החמאס אוהבים אותנו ושומרים על מדינת ישראל אין טעם לבדוק להצליב מידע safer 24.02.24 01:17 90
             אם בדרג המדיני יושבים מקבלי החלטות לא מתאימים למה יש לצפות מזרועות הביטחון? יאיא 24.02.24 10:07 179
                 ועם כל זה, מר חליווה, מר רמטכ''ל ומר שב''כ חזרו לישון...מי אמר מרד של ראשי מערכת בממשלה על רקע הרפורמה המשפטית ??? safer 24.02.24 10:56 207
                     על המרדה העונש 5 שנים, על הריגה ברשלנות העונש הוא 12 שנה , לכל הריגה. עדיף לשפוט אותם על הריגה ברשלנות של 1200 בני אדם דודידו 24.02.24 20:16 261
         ''המחדל המבצעי בתגובה האיטית לאירועים הרבה יותר גדול וחמור''בהחלט ש-עצמון 24.02.24 10:34 196
             תגובה האיטית לאירועים ? עד היום הניצולים והחטופים שהוחזרו שואלים איפה היה צהל דודידו 24.02.24 20:20 262
     לדעתי לא היה צריך את 8200 כדי לדעת שהחמאס עומד לתקוף , זה היה כמו לראות את הים מולך ולהתעלם , כל טירון בשטח הבין וידע , הם התאמנו מול הגדר Brasilver 24.02.24 08:01 145
     אם זה התמצות שלך, אז לא קראת תילתן אדום 24.02.24 09:38 175
     הם מנסים לחפות על המרד שהיה בצבא נגד הממשלה על רקע הרפורמה המשפטית, ובעצם הכתבה אומרת אנחנו לא היינו צבא אנחנו היינו בית זו%#נ&%ת אחד גדול safer 24.02.24 11:02 211
  יש תקציר? pilot 23.02.24 21:38 6
     כן, רק ביבי אשם. כבר מ2009 (לפני זה היה הכל סבבה - כולל השתלטות חמאס על הרצועה ב 2007) party pooper 23.02.24 22:07 24
         תוהה אם קראנו את אותה כתבה ilanka 23.02.24 22:26 42
         חחח אתה בטוח שקראת הכל? ביבי מוזכר רק כהערת אגב בסוף האזרח המודאג 23.02.24 23:17 66
             נכון. חייבים להודות שהפעם לשם שינוי כספית הביא פה תחקיר מקיף וראוי עם לא מעט סקופים מבפנים. כמובן שהוא לא הצליח לגמרי להתאפק מלהפנות בנוסף Remezdak 24.02.24 22:41 276
     ביקשת קיבלת : הכתבה אומרת בעצם...שהצבא היה בית זו%&נ#ות אחד גדול... safer 24.02.24 11:07 213
         אלוף אתה תודה pilot 24.02.24 13:03 224
             LOL אדם שלא מוכן להתאמץ ולקרוא ולחשוב ולהשתדל להבין לעומק מחפש סיכום של שורה אחת שמאשר מה שהוא רוצה מראש לחשוב ומבסוט שנמצא מישהו שיעשה את החלילן 24.02.24 15:00 232
                 נשים בצד את התגובה לגופו של גולש pilot 24.02.24 15:32 233
  עדיין לא מסביר היכן היה חיל האויר שבו אמורים להיות טייסים בכוננות 24/7 ולהגיב תוך דקות! לסכל כל איום על מדינת ישראל. jack0 23.02.24 21:39 8
     לא יודע אם זה נכון אבל זה נשמע הגיוני. Benny 23.02.24 22:01 20
     כל מילה בסלע נבל עשור 23.02.24 22:15 33
         לא מאמין שזה נכון,אוי ואבוי אם זה נכון ש-עצמון 24.02.24 08:04 148
             בהחלט יכול להיות נכון. נבל עשור 24.02.24 08:39 165
     לא מיצינו את הקונספירציה הזאת? talido 23.02.24 22:19 35
         די לפטור כל דבר כקונספירציה. עובדתית לא היה חיל אוויר עד שעות הערב ואין על כך ויכוח. party pooper 23.02.24 22:22 36
             בתור אחד שמכיר טייסי מסוקים שתפרו טיסות talido 23.02.24 22:24 40
                 נשמה, היו מספיק עדים לארוע ב7/10, לא היה חיל אוויר. נ-ק-ו-ד-ה. party pooper 23.02.24 22:26 41
             עובדתית מה שאתה אומר לא נכון protos 24.02.24 00:54 86
                 העדיויות של אנשי הקיבוצים היא שרוב היום לא היו מסוקי קרב. היו מסוקים שהובילו לוחמים ואחד נפגע. היה גם מסוק שסרב לפגוע בגן הילדים של בארי דודידו 24.02.24 20:31 264
                 אם איני טועה המסוק שניים הראשונים שהגיעו הגיעו שעתיים שלוש לאחר תחילת ההתקפה והיו היחידים שפעלו Brasilver 24.02.24 23:26 278
             אתה פשוט טועה ומטעה באר שבעי 24.02.24 06:51 121
         יש טייסת שלמה של אפאצ׳י , אם המצב חמור aMorphic 24.02.24 08:26 159
     כפול Isaac 23.02.24 22:42 48
     נכתב פה עשרות פעמים יאיא 23.02.24 23:50 75
         היה ניתן לבצע תיקון ולשלוח את הטייסת לדרום בעשר בבוקר aMorphic 24.02.24 08:30 161
     + אבק ברוח 24.02.24 02:07 103
     חיל האויר הושבת חודש לפני עיי חיילי המילואים מהמחאה , פלוס קונספציית שמאל מהולה בחלם של פיקוד צהל וזו התוצאה . Brasilver 24.02.24 08:05 150
         אז למה לא התכוננתם? יאיא 24.02.24 10:14 180
             עם כזו לוגיקה אי אפשר להתווכח , צד מסויים כולל הפיקוד הביא להשבתת הכוח הצבאי ומוכנותו ואתה טוען נגד אחרים 😄 Brasilver 24.02.24 10:26 188
         מי אחראי לברדק שהיה בגלל הטרללת המשפטית?-ביבי וחבר מרעיו ש-עצמון 24.02.24 10:51 204
             אתה קורא לזה ברדק בזמן שהיה מדובר בהפיכה של השמאל את המדינה כנגד השלטון והאזרחים ,מהפכה שבין היתר החלישה אותנו ואת תיפקוד צהל וכתוצאה מזה Brasilver 24.02.24 14:09 228
                 השמאל לא צדיק,אבל הגורם לברדק זה ביבי וחבר מטומטיו ש-עצמון 24.02.24 15:57 234
                     רל''בת. מממ מקוה שכבודו לא סובל. דודידו 24.02.24 20:34 266
                     לא מצליח להבין את הלוגיקה הזו , זה בדיוק כמו שעבריין ישבור יהרוס ישרוף ויאמר לקורבן שלא פשע זה בגללך . Brasilver 24.02.24 23:29 279
     חליווה ושות' מוכנים להודות שהם בעצם לא ניהלו צבא אלא ניהלו בית זו%נ#&ות אחד גדול safer 24.02.24 11:13 215
     אין ספק שאם חיל האוויר היה בפעילות מלאה, הרבה מהטבוחים לא היו טבוחים ari10 24.02.24 20:32 265
     פורסם שהיו שני מסוקי אפאצ'י שהוסטו לשמור על האסדה וזה ביזיון מחפיר כשלעצמו שיש רק 2 מסויקים בכוננות ישראלצ'יק 24.02.24 21:07 274
  בקיצור: אני בן כספית לקקן ידוע של 8200, חולה עליכם אבל מישהו אמר לי להוריד את י כדי להתחיל לכסת''ח את הבגידה havivas 23.02.24 21:40 11
  קראתי וקראתי וקראתי והייתי בשוק שכספית לא מזכיר את נתניהו cf7 23.02.24 21:40 12
     יש לו תסביך אבא. אבא שלו היה מעריץ מושבע של ביבי. pingi 23.02.24 21:50 16
     איך אתה מסוגל לקרוא כזו כתבה ארוכה שלו? Benny 23.02.24 22:07 22
     מה שלא ברור זו האובססיה שלכם לנקות אותו מאחריות יאיא 23.02.24 23:55 76
         הכתבה לא הזכירה את ראש אמ״ן, לא את הרמטכ״ל aMorphic 24.02.24 08:33 163
  בריפרוף מהיר ללא התעמקות וקריאה,8200 וכל יחידות המודיעין צודקים,הם האשמים 1111 23.02.24 21:43 13
     מסכים איתך עם דגש שהאשמה היא של כמה דורות של מפקדים FactsOnly 23.02.24 22:34 46
     אם איני טועה 8200 זו יחידת סייבר , החמאס לא דיבר ותיכנן בטלפונים את המתקפה , מי שפיספס את המתקפה זה המודיעין בתוך עזה והמפקדים שהתעלמו מאות Brasilver 24.02.24 08:11 153
         יחידת איסוף מידע. היה להם מידע מפורט על תכנית החמאס aMorphic 24.02.24 08:37 164
     8200 אשמים בשני דברים; יאיא 24.02.24 10:26 187
         גם אם הכל נכון . מדוע לא היתה כוננות על הגבול ? בחיל האוויר? למרות הפגישות באותו הבוקר FBD 24.02.24 18:00 247
             2 מסוקי אפאצ'י הוסטו להגנת האסדה. ביזיון מחפירשלא היו יותר מסוקים בהיכון ישראלצ'יק 24.02.24 20:57 272
  לא מאמין למילה של הכזבן הזה. מרשיש 23.02.24 21:43 14
  כשמאפשרים לחומר אנושי מאד ספציפי לאייש את התפקידים החשובים האלו ולשכפל עצמו כמו וירוס נדב 23.02.24 21:44 15
     אכן.האמת התנהלות כמו של כל גוף אחר המחיה את תאיו ונימיו כדי לדאוג לחיסוניו 1111 23.02.24 22:23 39
     זו בדיוק הבעיה יאיא 24.02.24 00:00 78
         איזה גיוון? בין העבודה ומרץ למשותפת ורע''ם? רוב הקצינים ב 8200 הם אנשי שמאל וככל שעולים בסולם הדרגות הריכוז גדל. דודידו 24.02.24 20:37 267
  מנהיג לא יכול להסתתר מאחורי התרוץ לא עדכנו אותי, הוא צריך לקבוע נהלים ולוודא שהם מבוצעים כדי שידע אקטואלי 23.02.24 21:53 17
     מה זה ''הוא צריך לקבוע נהלים'' הרי זה נוהל קבוע ברור כשמש שחייבים לעדכן את ראש הממשלה מיד על כל איום או חשש איום על המדינה. jack0 23.02.24 22:36 47
         עדכנו אותו 10 חודשים והוא לא רצה לשמוע. יאיא 24.02.24 00:03 79
             עדכנו אותו 10 חודשים במשהו שהם שוחחו עליו בליל ה6.10 ביניהם וחזרו לישון? בדוק את עצמך. אבו-ליאו 24.02.24 07:01 124
                 כל מי שגידל ילדים יודע שכשמפסיקים להגיב לבכי של תינוק , הוא מפסיק לבכות. סתם נתניהו ביקש את כל הפרוטוקולים? יאיא 24.02.24 10:32 192
                     אחי, ביב או לא ביבי, אם כוחות אוגדת עזה היו ב''כוננות עם שחר'' במקום במיטות ומפקד אוגדת עזה היה מוביל את ההגנה על הבסיס במקום להסתתר דודידו 24.02.24 20:40 268
         רק אתם מסוגלים להמציא תשובה כזו בשני המשפטים האחרונים. מירי 24.02.24 01:16 89
         רו''מ חייב להיות אקטיבי ולא להזניח את הביטחון למען שחיתות בלי להתעניין בעדכונים, כל עוד אין ודאות למלחמה אקטואלי 24.02.24 02:46 105
             אתה שוכח שבחודשים הקודמים למתקפה צהל והשבכ היו במרד אקטיבי נגד השלטון ובחוסר תקשורת מכוון של 90 אחוז מצידם לשלטון . Brasilver 24.02.24 08:15 155
                 זו המצאה של תעמולת הסולטן, שלא התעניין בביטחון, אמר תבהלה, סירב לדבר עם הרמטכ''ל, פיטר את גלנט שהזהיר מסכנות אקטואלי 24.02.24 10:31 190
                     הניהול של נתניהו את המדינה בכל שנותיו הוא ללא קשר אסון למדינה וליהודים אבל באחריות לאסון הוא בין האחרונים לעמוד בתור האשמים Brasilver 24.02.24 10:38 200
                         רוה''מ הוא ראש המערכת הוא האחראי הראשי, ובמיוחד שלא הקשיב לאזהרות, אמר תבהלה עסק בשחיתות במקום בביטחון וגם חיזק את החמאס במשך שנים רבות אקטואלי 24.02.24 10:40 201
                             בעיקר תיחזק את החמאס ש-עצמון 24.02.24 10:55 206
                                 מי שתחזק את החמאס היו אונר''א , ארה''ב, אירופה וקטאר בסדר הזה. היחידים שהעבירו כסף לחמאס היו ברק, אולמרט ועמותה של רע''ם דודידו 24.02.24 20:42 269
                             הצבא בכלל כפוף לבג''ץ וליועמשית זה מה שאמרו בקפלן אז מה אתה רוצה מראש הממשלה שומרסף 24.02.24 13:34 227
                             צודק , הוא אחראי ברירת מחדל אבל האחראים הישירים הם בעלי התפקידים האמונים על הנושא בשטח עצמו כמו מידע ומוכנות צהל לתרחיש . Brasilver 24.02.24 23:32 280
                         הוא אחראי למדיניות הקלןקלת של תיחזוק החאמס ש-עצמון 24.02.24 15:59 235
                 המדינה היתה על סף משבר חוקתי ומלחמת אזרחים. יאיא 24.02.24 10:36 198
                     שום מלחמת אזרחים ושום משבר חוקתי אלא מלחמת השמאל בימין , השמאל הפך את המדינה ואת האזרחים המטורללים שלו אך ורק בכדי להשאר בעמדת כוח ושליטה . Brasilver 24.02.24 10:42 202
                         כרגיל ביבי-בן גביר מבטיחים ביטחון ואחר כך תרוצים ואשמים, וכעת שוב מפזרים הבטחות שיקריות כדי להמציא אחר כך תרוצים ואשמים אקטואלי 24.02.24 11:00 209
                             זה נכון , כל גופי ביטחון המדינה והחוק למעשה ביריבות נגד השלטון מתחת לפני השטח , כל הוראה או דרישה של הממשלה שיכולה להביא לשינוי לטובה במצב Brasilver 24.02.24 12:40 222
  כזבית השקרן הנאלח מסי פרגוסון 23.02.24 21:59 18
     מאמין לך. Benny 23.02.24 22:08 25
         אוי ואבוי לנו אם הבן שלך ביחידה ומעביר לך מידע. זה אחד הדברים שהפילו אותנו האזרח המודאג 23.02.24 22:59 53
             אל דאגה הוא לא העביר לו מידע יותר משבן כספית העביר פה זה בטוח , תגובה מבישה . Brasilver 24.02.24 08:17 157
     על פי ויקיפדיה, 8200 זו היחידה הגדולה ביותר בצה''ל. ilanka 23.02.24 22:10 28
     אז מה הבן שלך אומר? מהי האמת לשיטתו?(במסגרת המותר כמובן) party pooper 23.02.24 22:12 31
     ביחידה יש 6000 חיילים. לא צריך להיות ביחידה כדי להבין שזה מדוייק. יאיא 24.02.24 00:05 80
  ארוך ומעניין. ולמרות שבדרך כלל אני נעצר במילים ''בן כספית'', הפעם המשכתי עד הסוף. הבאבא תור 23.02.24 22:01 19
     למי שיש סיווג בטחוני גבוה כמו לבן כספית . יכל לכתוב את התחקיר. מירי 24.02.24 01:21 91
  WOW, איזו כתבה מטלטלת... וגם תזכורת לכולנו - איך נראית כתבה עיתונאית ראויה, שכרוכה בתחקיר ממושך ומעמיק ilanka 23.02.24 22:04 21
  ראיתי בן כספית - סיימתי לקרוא Superman 23.02.24 22:07 23
     ההפסד כולו שלך. מירי 24.02.24 01:22 92
  מנסים לקבע נרטיב כחול 23.02.24 22:09 26
     ברור כשמש שהייתה פה בגידה, זה היה יישום למעשה של כל איומי הסרבנות ממחאת הרפורמה. jack0 23.02.24 22:53 52
         התחלתם להרעיל? מירי 24.02.24 01:24 94
             יש לך לומר משהו כנגד? hamuda 24.02.24 03:09 108
                 מה יש לומד מנגד? באר שבעי 24.02.24 06:58 122
     התחלתם להרעיל?! מירי 24.02.24 01:23 93
         אתם hamuda 24.02.24 03:09 109
     מסכים אבק ברוח 24.02.24 02:02 102
     יש לך אייזה בדל ראייה שמדובר בבגידה?-לדעתי-לא ש-עצמון 24.02.24 10:58 208
     קשה לקבל את זה אחי היקר, מקווה מאד שזה לא נכון אבל העובדות צועקות. דודידו 24.02.24 20:51 271
     +++ ברוך תהיה. תודה רבה, החכמתי. kiponos 25.02.24 08:10 285
  הסטת הויכוח לש.ג התורן שהמציאו במיוחד גנוטי 23.02.24 22:11 29
  תודה על הבאת הרשימה Seagulls 23.02.24 22:22 37
  מצטער, אני בספק שמפקד 8200 כבר בלילה של ה-7/10 ביקש מהמפקדים לשעבר של היח' להגיע. זה לא נשמע לי מציאותי. עדי 23.02.24 22:23 38
  כל המפקדים לשעבר צודקים,כולם טעו וכולם אשמים,יחד עם ראשי אמ''ן והרמטכלים האחרונים. FactsOnly 23.02.24 22:29 43
  8200 היא יחידת איסוף הראליסט 23.02.24 22:33 45
     מצחיק אתה. תכלס, ב197X לא ציפו שתקום כאן ממשלת פיקודי בגץ hamuda 24.02.24 03:13 110
  קשקוש אחד גדול, מה גרם לראש השב״כ לטוס למטה בתום הדיון הטלפוני ולהפעיל צוות טקילה בניגוד לנהלים? kitzz 23.02.24 22:45 49
     דווקא ראש אמ''ן יוצא כאן טוב. עדיין ממחזרים את הקשקשת על שקמה ברסלר? זה מגוחך האזרח המודאג 23.02.24 23:02 54
         לא יהיה לכם צבא, לא יהיה לכם מודיעין, לא יהיה לכם חיל אוויר… kitzz 23.02.24 23:06 56
             אני שומע נבואות זעם של גורמי ימין מאז שהייתי בן 3 שזה 48 שנים אחורה... אף אחד לא מעלה בדעתו להאשים אותם בבגידה האזרח המודאג 23.02.24 23:09 60
                 אשמח לסימוכין… kitzz 23.02.24 23:10 61
     אכן התיאור ל''סימנים חלשים'' סותר את התנהלות ראשי מערכת הביטחון ערב האירוע. party pooper 23.02.24 23:04 55
         השב''כ כנראה הביא סימנים קצת יותר חזקים. בשיקלול הכללי קיבלו החלטה שבדיעבד כמובן הייתה שגיאה נוראית האזרח המודאג 23.02.24 23:07 58
             סבבה, אז איך זה ''סימנים חלשים''? אין מצב שראשי מערכת הביטחון קופצים בחג על ''סימנים חלשים''. כפי שכתבתי party pooper 23.02.24 23:25 69
                 אתה מבין שהם לא העלו בדעתם שמה שקרה בסוף זה מה שיקרה? יש כל יום התרעות והם קיבלו החלטה שגויה מאוד האזרח המודאג 23.02.24 23:28 70
                     גם אם יש התרעה לפעולה ''קטנה'' מקפיצים את כל הגזרה ואת מי שצריך. צריך לומר שמאז הפרסום של לי נעים לא היה פירוט party pooper 23.02.24 23:50 74
     דבר ראשון, חוקרים את הביב שטיפח את החמאס מירי 24.02.24 01:28 95
         עוד פעם את והסיסמאות הנבובות שלך ? kitzz 24.02.24 01:44 98
             כן. הוא טיפח כל השנים את החמאס. מירי 24.02.24 01:51 99
                 בלה בלה בלה בלה… kitzz 24.02.24 02:00 101
                     ביב? זה שם חיבה לבנימין. מירי 24.02.24 02:10 104
                         את התחלת… kitzz 24.02.24 11:13 214
                             מסתבר שהאמת שלך היא אמת של הוכחת כתובים מפוקפקים מירי 24.02.24 14:28 230
             אני ימני וטוען שהקונספציה של ביבי היא עיקר המחדל ש-עצמון 24.02.24 11:02 210
                 אתה ימני וטועה, לא חסרים כאלה… kitzz 24.02.24 11:41 217
                     שתי הערות: נתניהו היה שר אוצר בזמן ההתנתקות והצביע בעד. נתניהו כראש ממשלה יכול היה וחייב היה לאתגר את הצבא ולא רק לקבל מה שהם אומרים המשתנה 24.02.24 11:49 218
                         מסכים בהחלט ולכן מבקש ועדת חקירה שתבדוק את כל השנים האלה… kitzz 24.02.24 12:05 219
                             אין מצב שלא תקום פה ועדת חקירה ואם הממשלה לא תקים על האזרחים להקים, הפעם האחריות לביקורת היא שלנו המשתנה 24.02.24 12:33 221
                     ''נתניהו אבי הקונספציה כי נתניהו הקשיב כל השנים לפיקוד הבכיר בצבא ובשב״כ.'' ש-עצמון 24.02.24 16:03 236
         הביב טיפח במזומן והשמאל במערכות המדינה נלחם למען חופש תנועת האוייב הערבי ופשעיו שבוצעו ללא הרף כולל השתלטותו על הארץ בכל תחום ומקום . Brasilver 24.02.24 14:22 229
         חוקרים את הביב me אני 24.02.24 19:59 255
             ואיך קראתם לבנט ולפיד? מירי 24.02.24 20:13 258
                 אל תגידי ''אתם''. תתייחסי אלי. אני זה לא אתם. אשמח אם תביאי פעם אחת שקראתי בשמות לראשי ממשלה. me אני 24.02.24 20:16 260
  כספית עיתונאי בחסד עליון asiko1 23.02.24 23:07 57
     חד משמעית. האזרח המודאג 23.02.24 23:10 62
     כתבה עשויה היטב, אבל לא מן הנמנע שיש בה גם טעויות. מיינדפול 23.02.24 23:42 71
         מכיוון שהכרתי את יואל בן פורת אישית, אני יכול לאשר שאתה צודק. אבל כמי שמכיר את כתיבתו ואישיותו של בן כספית, זאת הקטנה בטעויותיו... סייר 24.02.24 00:23 82
         גליציה עצמה היתה תקופה מסויימת בשלטון אוסטרו הונגריה. מירי 24.02.24 01:30 96
             אלא שבן פורת נולד בעיר סקאלאט, ב 1931, שהייתה בפולין מאז סיום מלחה''ע ה 1. סייר 24.02.24 02:53 106
                 תודה על ההבהרה! מירי 24.02.24 14:56 231
  כשיש ידיעת זהב, אז יכולים לפנות לדרגים גבוהים Bruce Lee 27 23.02.24 23:07 59
     אני הבנתי שמפקד 8200 יוצא כאן ממש רע למרות הניסיון להציג גם את הצד השני האזרח המודאג 23.02.24 23:12 63
         ממש לא. שים לב כמה פעמים Bruce Lee 27 23.02.24 23:15 65
             לא יודע מה האינטרסים של אלו שהזינו את בן כספית במידע אבל כשאחד מקודמיו אומר שאם זה היה קורה אצלו הוא לא היה מסוגל להמשיך לחיות זה דרמטי! האזרח המודאג 23.02.24 23:20 67
             .''הוא לא ידעהההה!!'' hamuda 24.02.24 03:34 116
  אביב כוכבי והרצי לוי .. אחראים ראשיים למחדל ולמינויים בלתי כשירים האזרח ע 23.02.24 23:15 64
     ואת כוכבי מינו ביבי כראש ממשלה וליברמן כשר בטחון האזרח המודאג 23.02.24 23:24 68
         מתוך ''השלל'' שהיה להם לבחור... hamuda 24.02.24 03:33 115
  לא למדנו, לא באמת הפקנו לקחים, אותה יהירות צה''לית, אותה התעלמות מהסימנים המעידים אסון אוקטובר 1973 זהה לאסון אוקטובר 2023 הדרור 23.02.24 23:46 73
  תקציר מנהלים: הקצינים הזוטרים אשמים. או בלשון העם: ''הש''ג אשם''. בן כספית מספק את הסחורה, כמו תמיד. סייר 24.02.24 00:21 81
     איזה שטויות באר שבעי 24.02.24 07:02 125
  לסיכום :צעקו דמוקרטיה במקום לפרסם את זה לנצח אחי 24.02.24 00:27 83
  מרתק. איש ונוב לו 24.02.24 00:28 84
  אזהרת בן כספית. לא קראתי, אפילו. גיבור מקלדת 24.02.24 00:52 85
     ההפסד כולו רק שלך מירי 24.02.24 01:32 97
         לא. כולו נסיון לנקות מאשמה את הווקסנריסט שבראש האמ''ן hamuda 24.02.24 03:30 113
         שתי התגובות מתחתיך הבינו מהכתבה שיש פה נסיון לנקות מאשמה את הטמבל שחזר לישון במלון באילת. לא חשבתי שזה יהיה משהו אחר. אז איפה ההפסד הגדול? גיבור מקלדת 24.02.24 07:27 130
     אמל''ק: בן כספית מנסה לכסת''ח את אהרון חליוה יקיר החונטה חתול 24.02.24 02:59 107
  ומה עושה המדינה עם דברים גלויים? קסדו 24.02.24 01:03 87
  כואב לקרוא את זה, י' מזמן היה צריך להתפטר , העובדה שו' לא יכולה לגשת אליו ישירות זה בלתי נתפס, ובניגוד מוחלט לסוף הכתבה המשתנה 24.02.24 01:06 88
     כתוב בכתבה שלנגדת ולמפקד 8200 נקבעה שיחה כשבוע לאחר ה7 באוקטובר... סמפו 24.02.24 07:00 123
         נו אז, כמובן שהפגישה כבר לא התקיימה, אבל מה זה משנה אם היא הרגישה שהיא לא יכולה לדבר במשך זמן רב עם אף אחד בסביבתה באוגדה? המשתנה 24.02.24 08:05 149
             אני מסכים. גוף ההודעה נכתב כביקורת על י' סמפו 24.02.24 10:05 178
     הראשון שהיה צריך לעוף הוא ח'. גיבור מקלדת 24.02.24 07:29 131
         מי זה ? כתבו על שני חבריה ועל סביבתה באוגדה אבל לא ציינו שמות, אתה מכיר? המשתנה 24.02.24 08:06 151
             מכיר, מכיר גיבור מקלדת 24.02.24 08:20 158
                 הבנתי. בגדול דעתי שהצבא צריך להתחיל תהליך הדרגתי מסודר של החלפות לכל האשמים , שבסופו של התהליך יגיעו גם לקודקודים המשתנה 24.02.24 08:32 162
                     מה זה יעילות? 4 חודשים עברו וחליווה עדיין בתפקיד. אי אפשר לפחות לשים את הסגן שלו במקומו, בינתיים? גיבור מקלדת 24.02.24 10:28 189
  לעולם לא נגלה אם הייתה בגידה או לא mctom 24.02.24 03:27 111
  ש''ג אשם - 8200 השיגה את תוכנית הטבח של חמאס. אבל למפקד היחידה לא היה מושג hamuda 24.02.24 03:29 112
     ''הוא לא ידעהההה!!'' hamuda 24.02.24 03:31 114
  לא ידעתי = אני אחראי הראליסט 24.02.24 04:32 117
  לא שווה את עלות נפח האחסון שהכתבה הזו גוזלת macabia 24.02.24 06:05 118
  קראתי,מלל אינסופי שמזכה ומאשים בו זמנית. תמוה שהוא מכיר את כל הקודקודים,ותכני הפגישות... צורי 24.02.24 06:18 119
  זה פשוט ארוך מידי KING_BB 24.02.24 06:38 120
  הסתבר כאן שאביב כוכבי סינן בהודעות את שני מפקדי העבר של 8200 שהפצירו בו שלא למנות לתפקיד את י'. לא פלא שהוא לא מדבר מאז האסון סמפו 24.02.24 07:02 126
  סוגי תגובות: א. ימנים שטחיים מלאי דעות קדומות: אם זה כספית לא קורא. ב. ימנים קונספירטיבים פרנויה קלינית: היתה בגידה. החלילן 24.02.24 07:22 127
     תגובה נהדרת באר שבעי 24.02.24 07:27 129
         המיקום של בסיס מודיעין קריטי קרוב לגבול ויותר מכך מפקדת האוגדה קרוב לגבול זה גם חלק מהזחיחות. כיבוש מפקדת האוגדה תרם לבלגן בשעות הראשונות. החלילן 24.02.24 07:34 134
         בן כספית כתב את זה, כך שעם כל הכבוד לדרוזים, סיכוי גבוה שזאת בדיה. גיבור מקלדת 24.02.24 07:41 137
     בניגוד ל-129 אני חושב שהתגובה שלך גרועה. אני שייך לקבוצה א', ימני ''שטחי'' שלא טרח לקרוא את ערימת השקרים היומית הזו. גיבור מקלדת 24.02.24 07:40 136
         הנה חיל האוויר יורה ב-7.10 באר שבעי 24.02.24 07:44 138
             כן, גם הקשקוש הזה התפרסם. שמת לב לתאריך העברי בתחילת היוטיוב? גיבור מקלדת 24.02.24 07:48 140
                 הניק שלך לא משקר הא באר שבעי 24.02.24 08:00 144
                     הוא אמיתי לפחות כמו שלך גיבור מקלדת 24.02.24 08:04 147
                 גם זה הכל שקר וזיוף? באר שבעי 24.02.24 08:02 146
                     קח גיבור מקלדת 24.02.24 08:12 154
                         יש לך בכתבה תיעודים ועדויות מהטייסים עצמם באר שבעי 24.02.24 08:15 156
                             היה ממש קר על הירח גיבור מקלדת 24.02.24 08:26 160
                                 חבר, אתה ממשיך לעשות לעצמך בושות באר שבעי 24.02.24 09:25 174
                                     יום טוב גיבור מקלדת 24.02.24 10:20 181
                     אתה מפריע לו להתאים את העובדות למה שהוא מראש רוצה לחשוב עם טענות הגיוניות וצילומים. אל תהיה רע אליו. החלילן 24.02.24 09:16 170
                         צילומים? בדיחה. גיבור מקלדת 24.02.24 10:21 182
                             אני יודע שאתה לא משקר, אתה באמת מאמין שאלו לא צילומים מה 7.10 ויש קונספירציה ענקית. מאחל לך הרבה בריאות. החלילן 24.02.24 10:38 199
         לא ירו במקום אחד בעיני אדם אחד מתפרש אצלך כלא ירו בשום מקום כל היום. למה? כי זה מתאים למה שאתה רוצה לחשוב. מודעות לכשלי הלוגיקה שלך, אין. החלילן 24.02.24 09:14 169
  מרתק, ומי שמחליט מראש ''בן כספית, לא קורא'' , טועה. זו לא כתבה שמשכנעת מי אשם, גם לא כתבה שמאשימה את ביבי כינרת 24.02.24 07:30 133
     גם הכתבה שהיללה את טייס המסוק שחיסל מחבלים ב-7/10 הרטיטה לבבות. יש רק בעיה אחת - היא אמינה בערך כמו הסרט של טרנטינו, ממזרים חסרי כבוד. גיבור מקלדת 24.02.24 07:45 139
  מדהים אותי כל פעם מחדש איך קצינים בכירים טומנים את ראשם בחול. חנוך בן ישראל 24.02.24 07:49 141
     מדהים בהחלט. גם ראשי המדינה לעיתים מתחפשים ליענים. ש-עצמון 24.02.24 08:08 152
  איזה חירטוט, והכל כדי לכסת''ח את מי שרוצים לכסת''ח... גיבור מקלדת 24.02.24 07:57 142
     בעבר היו שיחות יומיות כחול 24.02.24 08:59 168
         ברור. ההוא מה- nsa מקליט את כל השיחות ומשנן, שלא יפספס כלום. גיבור מקלדת 24.02.24 10:23 184
         חחח מדמחיסט 24.02.24 10:34 195
  מפקד 8200 לפחות לא התנער מאחריות כמו ביבי ופעל מהר לחקר הכשלים ש-עצמון 24.02.24 07:59 143
     ביבי לא התנער מאחריות כחול 24.02.24 08:57 167
         ועוד איך טען שהוא לא אשם בכלום. החלילן 24.02.24 10:52 205
     למה לכתוב שטויות ??? איפה ראית שנתניהו התנער ? חצוף ! הנאמן 24.02.24 09:20 172
     ואת זה אתה יודע מאיפה? גיבור מקלדת 24.02.24 10:22 183
  אין צורך להקים ועדת חקירה. הש.ג. אשם. snoopy 24.02.24 08:41 166
  איך נותנים לאיש כזה להיכנס ליחידה הזאת ולשוחח עם ראשיה ? איך מאפשרים לו לבצע תחקיר ביחידה כזאת ? הנאמן 24.02.24 09:18 171
     נראה לי שבלי לשים לב ענית לעצמך גיבור מקלדת 24.02.24 10:25 186
  המחדל המודיעיני העצום מתגמד מול ש-עצמון 24.02.24 10:31 191
  בן כספית הוא לא עיתונאי מדמחיסט 24.02.24 10:33 193
  בן כספית תומך בזה לא? אתה הראש אתה אשם האדמירל 24.02.24 11:05 212
  לא קראתי מעבר לשתי פסקאות. תוך כמה זמן הוא עשה את הקישור לביבי? סוויץ 24.02.24 11:19 216
  אמנם בן כספית, אבל זה תחקיר חשוב יסודי ובהיר. חבל שאין עוד תחקירים כאלה שיעזרו לנו להבין מה קרה בכל היחידות והדרגים שהוביל לזוועה הזאת פרוזק 24.02.24 12:08 220
     ++👍 מסכימה. במקרה הזה חבל שמגיבים פוסלים מייד כשהם רואים ''בן כספית'' כינרת 24.02.24 13:33 226
         👍 פרוזק 24.02.24 16:43 240
     למה אתה כותב ''אמנם בן כספית''? שכחת שיש בפורום הזה היסטוריה של הודעות ואפשר לראות שאף פעם לא תקפת את כספית אלא רק הגנת עליו: זבנג וגמרנו 24.02.24 16:53 242
         חח משועמם שכמותך. אני לא מגונן עליו או תוקף אותו. לא מאוד מחזיק ממנו כעיתונאי אלא כפובליציסט, אבל כאן בהחלט תחקיר ראוי פרוזק 24.02.24 18:35 248
  נשאלת השאלה מה טיב הקשר בין י' לבן כספית והאם אין שם בטור הזה מניעים פסולים לכאורה Wassap 24.02.24 13:02 223
  ככה זה שכל היום שקועים בהייטק כסף אופציות איפה לעבוד,בהמשך,יוהרה,ועוד בולשיט. בלש גשש 24.02.24 13:22 225
  המסקנה המתבקשת מאוד ברורה ירון מהשרון 24.02.24 19:44 254
  אמלק.. ללא קשר כאשר חבר מביא חבר במקום הטובים ביותר כולל בסירות ובטייס זה מה יש!!! שובב 24.02.24 20:00 256
  אזהרת בן כספית אעופה אשכונה 24.02.24 20:20 263
  אם רק 10% מזה נכון - מצבנו עגום, וצריך שינוי יסודי בכל הצבא סתם אחד 24.02.24 20:46 270
  מטורף איירן מן 24.02.24 21:00 273
  אליבא ראש אמן הקודם תמיר הימן זה לא משנה אם ידע או לא כי הקונספציה היא ברזל - ישראלצ'יק 24.02.24 21:24 275
  נשמה, אין על מתומצת! kiponos 25.02.24 08:07 284

wwwuser לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.1.20
2668 הודעות, 15 מדרגים, 25 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''ד 'באדר א תשפ''ד    21:31   23.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. בן כספית. נקסט!  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
נבל עשור לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 26.3.19
16437 הודעות, 52 מדרגים, 51 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''ד 'באדר א תשפ''ד    22:11   23.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  30. גם תרנגולת עיוורת מוצאת לפעמים גרגיר  
בתגובה להודעה מספר 1

אמנם בן כספית ,אבל עדין ראוי לציון.
כתבה מצויינת שמגדירה היטב את המצב.
ואם כל זה נכון ,אז זה מאוד חמור

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
wwwuser לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.1.20
2668 הודעות, 15 מדרגים, 25 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''ד 'באדר א תשפ''ד    22:13   23.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  32. אולי, לא קראתי - אני מכבד את זמני ולא מוכן לבזבז אותו על בן  
בתגובה להודעה מספר 30

חבר מתאריך 26.3.19
יום ששי י''ד 'באדר א תשפ''ד    22:16   23.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  34. רצונו כבודו  
בתגובה להודעה מספר 32

אבל מעניין מה שכתב ,אפילו עם זאת רק זווית אחת להתבונן על הדברים ,וישנן עוד זוויות

FBD לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 13.10.15
21993 הודעות, 166 מדרגים, 311 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    01:54   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  100. אני בניגוד להרגלי דווקא קראתי את כספית הפעם והזדעזעתי . מי החליט לחשוף עיתונאי ,השנוי במחלוקת ציבורית, לכל המידע והאנשים בחיל וביחידה.  
בתגובה להודעה מספר 34

סמולני_מפוכח
חבר מתאריך 3.4.18
4858 הודעות
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    09:20   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  173. עבודה של שנים. זה נקרא להיות עיתונאי. למצוא מקורות אמינים. עבודה של שנים.  
בתגובה להודעה מספר 100

זר קוציםריחני לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.1.16
5240 הודעות, 44 מדרגים, 84 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    10:46   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  203. ממש ברמה של מרגל ליגת על.  
בתגובה להודעה מספר 173

מחושמל לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.6.18
4538 הודעות, 26 מדרגים, 47 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    18:49   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  249. בהחלט אירוע חמור, מצד שני תשומת הלב צריכה להיות על התמונה הגדולה  
בתגובה להודעה מספר 203

גם אם היה שיתוף פעולה מתוך 8200 שחשף מידע לאדם חסר סיווג מתאים, גם אם ניתן "להחתים" חלק מן האשמה על אנשים בודדים, זה דורש טיפול, אבל זה חלק כל כך קטן מן הבעיה העמוקה והרחבה שיש לנו.

זה המשפט החזק והנכון ביותר בעיני בכתבה:
אם נתמקד בפרסונה ונצלוב את י', נעשה עוול למטרה, שהיא שיקום היחידה, הפקת הלקחים במהירות הנדרשת, זיהוי הבעיות הנכונות במקום עריפת ראשים.

המטרה שלנו צריכה להיות שיקום העם, החברה והמדינה. עריפת ראשים של בודדים זה רחוק מאד מלהיות פתרון.

LCH
חבר מתאריך 2.6.21
12702 הודעות
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    19:22   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  250. יותר ויותר נראה שבן כספית הינו איש מתוך המימסד בתחפושת של עיתנאי  
בתגובה להודעה מספר 249

סודה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.11.21
1523 הודעות, 12 מדרגים, 19 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    19:33   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  253. כנראה שמכינים משהו לקצינים הדתיים ומטהרים את החברה של לפיד וכספית  
בתגובה להודעה מספר 250

אלי כהן לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.10.13
2889 הודעות, 20 מדרגים, 32 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    07:39   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  135. אמל''ק נדרש פה נואשות  
בתגובה להודעה מספר 34

דודידו לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 12.9.17
24955 הודעות, 96 מדרגים, 129 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    17:35   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  243. אימלקתי, אנשי המודיעין הוחלפו בAI. מפקד 8200 י' ומי שהוא מינה לא מבינים במודיעין. במקום אנשים שמפעילים אזעקה, יש ''בריכת המודיעין''  
בתגובה להודעה מספר 135

אלי כהן לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.10.13
2889 הודעות, 20 מדרגים, 32 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    17:35   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  244. ++  
בתגובה להודעה מספר 243

חבר מתאריך 12.9.17
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    17:38   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  245. י' נראה נינוח, הלשכה הייתה עמוסה,בכיבוד מלון 5 כוכבים. ''הרגשנו כאילו הגענו לספא של מלון יוקרתי, לא למטה של יחידה שאחראית על קטסטרופה  
בתגובה להודעה מספר 243

2 ממפקדי 8200 שהגיעו לפגישה עם י' בוקר לאחר הטבח, יצאו ממנה מזועזעים. אולי אפילו זועמים. י' נראה נינוח, אפילו הרשה לעצמו להתלוצץ מדי פעם, והלשכה הייתה עמוסה לכבוד מפקדי העבר בכיבוד של מלון 5 כוכבים. "הרגשנו כאילו הגענו לספא של מלון יוקרתי, לא למטה של יחידה שאחראית על קטסטרופה לאומית"

זו הייתה ארוחת בוקר של מלון שנגרי־לה בסינגפור. רציתי להקיא. הייתה שם גרנולה מוקפדת וקרואסונים משובחים ומכל טוב, סוג של מנותקות בלתי מוסברת".

חבר מתאריך 12.9.17
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    17:49   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  246. מדובר ברשלנות אישית, רשלנות אישית פושעת, ברמה פלילית מצדו של י' ושל כמה בכירים נוספים ביחידה שהוא מינה אין להם הכישורים או הניסיון הנדרש.  
בתגובה להודעה מספר 243

שני קודמיו של י'.
שניהם יודעים שאביב כוכבי מתכוון למנות את י' למפקד 8200.
הוא גם מתואם עם מחליפו המיועד, הרצי הלוי.
שניהם מתנגדים למינוי. הם יוצרים קשר עם כוכבי.
הם שולחים לו וואטסאפים. הם מביעים דאגה, אפילו חרדה מהמינוי.

י' איש טוב אבל הוא לא מתאים לתפקיד.
אחד מהם כותב לכוכבי ש"לא כל נווט מוכשר שהוביל מהפכות מכיסא הנווט, יכול ל הוואטסאפ הזה לא הייתה תגובה.
י' מקבל את המינוי.

א' אומר לא' משהו כזה: "תרשום. תוך שנתיים יקרה כאן אסון.

האסון קרה אחרי שנתיים וארבעה חודשים. חתיכת אסון.

מזל דלי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.3.18
54328 הודעות, 159 מדרגים, 306 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    19:25   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  252. ככה זה שמקדמים מפקדים לפי אג'נדות ראינו את זה בכל הפקידות הבכירה  
בתגובה להודעה מספר 246

מצה"ל אמ"ן ועד בתי המשפח

DAD לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 12.9.21
1722 הודעות, 6 מדרגים, 12 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''ד 'באדר א תשפ''ד    22:51   23.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  50. זה בסדר, אפשר להבין בגלל המילה הרווחת לאחרונה.  
בתגובה להודעה מספר 32

קונספציה.
התחיל כקונספציה ונגמר בהאשמות הדדיות.
אולי נגלה סוף סוף את הקשר הבלתי נגמר בין הקצינים גם.
תמשיכו לריב ואנחנו אולי נרוויח.

נוזו לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.2.17
23202 הודעות, 184 מדרגים, 316 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''ד 'באדר א תשפ''ד    23:56   23.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  77. לא מסוגל לקרוא את הבלבול ענבים שלו . כמוך גללתי ישר לתגובות  
בתגובה להודעה מספר 32

מר מייט לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.12.18
9327 הודעות, 38 מדרגים, 49 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    09:39   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  176. אז תכבד גם את זמננו להבא  
בתגובה להודעה מספר 32

The Factor לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.1.12
6635 הודעות, 41 מדרגים, 20 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    10:24   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  185. תכבד את זמננו ותפסיק לתפוס את התגובות הראשונות באשכול  
בתגובה להודעה מספר 32

Superal
חבר מתאריך 28.3.23
540 הודעות
יום ששי י''ד 'באדר א תשפ''ד    22:51   23.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  51. צודק. רק כינרת בראשי וינון מגל !  
בתגובה להודעה מספר 1

החלילן לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.8.18
10946 הודעות, 62 מדרגים, 63 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    07:23   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  128. שכחת את זוכה פרס נובל יורם שפטל.  
בתגובה להודעה מספר 51

חבר מתאריך 12.9.17
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    16:05   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  237. אתה מעדיף את הסוכן המשטרתי כספית על אלה שחשפו אותו?  
בתגובה להודעה מספר 51

כך הפך העיתונאי בן כספית למקור משטרתי חוזר בתיקי נתניהו

החקירה בתיק 1000, המידע המודיעיני בתיק וינשטיין-נתניהו
שנגנז ו"ראיית הזהב" בעניין השופטת גרסטל
• כך הפך כספית למקור מודיעיני פורה,
עד שהיועמ"ש ופרקליט המדינה הורו למשטרה
להפסיק לקבל מידע ממנו
• כספית: "אין לי רצון להשתתף בחגיגת השיבוש וההתקפה על רשויות החוק והחקירה"

אבישי גרינצייג
18.01.2021

כספית. "נעתר בשמחה לסייע למשטרה" / צילום: איל יצהר

פרקליט המדינה לשעבר, שי ניצן, החליט לשים סוף לערוץ המודיעיני הזה, וטען כי יש בהתנהלותו של כספית זיגזג בין עיתונאי לבין מקור משטרתי.

הקש ששבר את גב הגמל היה כאשר כספית העביר פיסות מידעים למשטרה, ולאחר מכן פרסם בטורו במעריב כי היועמ"ש מסרב לחקור חשדות לפלילים שהגיעו לידיעת המשטרה. חשדות, שכאמור, הוא מסר תחת הבטחה לחיסיון.

סטודנט לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.5.08
8132 הודעות, 94 מדרגים, 162 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    10:01   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  177. לגמרי. נקסט. פתאום זה לא חליווה, ואפילו לא מפקד 8200. הנגדית שעלתה על הכל, לא עשתה מספיק מאמץ ''להבקיע'' עם המידע ביחידה.  
בתגובה להודעה מספר 1

אה... ו ביבי ב 2009.
בן כספית לא אמין בעניי, תמיד יש לי תחושה שהוא כותב כדי לכסתח מישהו ולהאשים אחר.

כמו... כמו תוכן ממומן.

חבר מתאריך 4.8.18
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    10:34   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  197. תהיה בריא, איך זה מה שהבנת מהכתבה הזאת. הכתבה הזאטת לא מנקה מאשם את חליווה או מפקד 8200 ולא מאשימה את הנגדת. כמו שאמרו, בני אדם לא שומעים  
בתגובה להודעה מספר 177

את מה שאמרת או התכוונת, אלא את מה שהם רוצים או מצפים לשמוע ממך. זה בלי מודעות אפילו.

זבנג וגמרנו
חבר מתאריך 2.4.12
79131 הודעות
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    16:49   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  241. ברור שהמטרה של הכתבה היא להגן על מפקד היחידה ולהאשים את הנגדת בזה שהוא לא ידע, בן כספית חוזר על זה בכוונה כמה פעמים:  
בתגובה להודעה מספר 197

ערכתי לאחרונה בתאריך 24.02.24 בשעה 17:00 בברכה, זבנג וגמרנו

"מפקד 8200 בכלל לא ידע שהוא צריך לפרוץ ללשכת הרמטכ"ל או ראש אמ"ן. החומרים החיוניים כלל לא הגיעו אליו. הם נבלמו בסביבתה של הנגדת."

"דבר דומה עשתה הנגדת ו', מקץ 26 שנה, עם פסוקי הקוראן ששמעה בחומר המודיעיני. היא עשתה עבודת עומק והבינה את משמעותם. לא היה לה למי לספר את זה. היא לא ניסתה להבקיע לצמרת."

"היום, כל נגד זוטר יכול להגיע בכל רגע נתון למי שהוא רוצה, כולל מפקד 8200 וראש אמ"ן. למרבה הצער, ו' לא הגיעה. היא הסתפקה בממונים עליה באוגדה ובפיקוד, לא ביחידה."

חבר מתאריך 4.8.18
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    23:45   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  281. אתה מטעה. ציטטת קטע ועצרת באמצע כדי שיצא שהתיאוריה הלא נכונה שלך כאילו נכונה. הנה הציטוט המלא...  
בתגובה להודעה מספר 241

"למרבה הצער, ו' לא הגיעה. היא הסתפקה בממונים עליה באוגדה ובפיקוד, לא ביחידה. אולי כי לא העריכה אותם. אולי כי הותשה במאבקים עם אנשי המודיעין בסביבתה. כך או אחרת, המציאות המדהימה שלפיה מפקד 8200 כלל לא יודע על תוכנית חמאס וכלל לא יודע על ממצאיה של נגדת ביחידתו שלפיהם חמאס נערך לפשיטת ענק על ישראל ו"לא יהיה יותר מרחב התרעה" כי הוא השלים את האימונים, המציאות המדהימה הזו התרחשה בלילה שבין 6 ל־7 באוקטובר, 2023.

יש איזה סיבה מיוחדת שעצרתה לפני המשפט:" אולי כי לא העריכה אותם. אולי כי הותשה במאבקים עם אנשי המודיעין בסביבתה."? אולי כי זה סותר את התיזה שלך. ובמאמר כולו מלא בטענות נגד י' ובכללי הוא לא יוצא ממנו טוב. זה שהיא הותשה ולא העריכה זה מאד לרעת י'...

מזל דלי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.3.18
54328 הודעות, 159 מדרגים, 306 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    19:24   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  251. בן כזבית  
בתגובה להודעה מספר 1

מחשבמסלולמחדש
חבר מתאריך 19.11.21
1056 הודעות
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    23:02   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  277. דוקה כתבה חשובה  
בתגובה להודעה מספר 1

הלואי וכל מי שנמצא בעמדת ההחלטות היה מביא ביקורת אמיתית כדי לוודה שלא מפספס שוב בזירות האחרות.

לדעתי היה צריך ביקורת כזאת בממשלה, בבתי המשפט, כמובן בכלל אירגוני הביטחון.

הכל במטרה לוודה איפה אנכנו קוראים לא נכון את המציאות כדי שנהיה מודעים אליה.

ברמה המדינית האחריות הבסיסית מעצם תפקידו והחלטותיו ראש הממשלה ושריו חייבים לסיים את תפקידם.

ברמה הכללית גם לכלל חברי הכנסת יש אחריות ל5 מערכות בחירות ולכן כולם שם צריכים ללכת.

ודור אחר צריך לתפוס הנהגה, נכון גם לפקידות הבכירה.

איתי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.5.17
9305 הודעות, 63 מדרגים, 96 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ט''ז 'באדר א תשפ''ד    02:15   25.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  282. מה אתה מדבר. כתבה מצויינת. מזעזע.  
בתגובה להודעה מספר 1

כפי שאמר הרמבם: "שמע את האמת ממי שאמרה". יש חשיבות לקבל דברי אמת לגופם ולא חשוב מי אמר אותם.
כספית עשה כאן עבודה מרשימה.
הדברים מזעזעים.

Idan לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 27.5.13
7744 הודעות, 42 מדרגים, 76 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''ד 'באדר א תשפ''ד    21:32   23.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. עוד לא נגמרה המלחמה כבר התחילו הכסת''חים.. רחמים לא ידע? רחמים היה עליו לדעת. זה תפקידו  
בתגובה להודעה מספר 0

ובלי קשר, בן כספית מבחינתי הוא לא יותר ממודיע במשטרה
עיתונות היא ממנו והלאה

מתכנן צ'יפים לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 12.3.21
9126 הודעות, 14 מדרגים, 28 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''ד 'באדר א תשפ''ד    21:38   23.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. איך אומרים. מפקד היחידה הוא הראש, אז הוא אשם.  
בתגובה להודעה מספר 2

ש-עצמון
חבר מתאריך 10.4.16
93993 הודעות
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    10:33   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  194. אחראי,לא אשם  
בתגובה להודעה מספר 7

חוק משפט צדק
חבר מתאריך 5.3.23
416 הודעות
יום ראשון ט''ז 'באדר א תשפ''ד    05:31   25.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  283. סיפורים שטחיים, פרסונליים, חסרי כל הבנה מקצועית בכשל שאירע  
בתגובה להודעה מספר 2

כל הכתבה עוסקת במפקד היחידה (אדם מדהים, אגב) בעוד שהוא לא אמור להיות "הקמ"ן הראשי" של היחידה בשום צורה.

וכמובן שחייבים להכניס את ביבי לתמונה בסיפור הזוי לפני 15 שנה.

היה כשל מהותי אבל הוא בכלל לא מתואר בכתבה.

rocsteady לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 21.10.18
22996 הודעות, 89 מדרגים, 152 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''ד 'באדר א תשפ''ד    21:37   23.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. עצרתי לקרא ב''מעטים הבינו באותה שעה את גודל האסון'' על 8 לאוקטובר. רק מי שלא היתה לו גישה לאינטרנט לא הבין את גודל האסון באותה השעה.  
בתגובה להודעה מספר 0

למעשה, כל מי שצפה בלייב סנאף של החמאס באותה שעה הבין את גודל האסון.
והיקפו נראה גדול בהרבה מאשר היום. זה היה נראה שהצבא נעלם.

גיא_גיא לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 13.11.17
9662 הודעות, 47 מדרגים, 71 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''ד 'באדר א תשפ''ד    21:40   23.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. אתה צודק. כבר בערב 7 באוקטובר היו ערכות של 1000 הרוגים.  
בתגובה להודעה מספר 3

עוף החול לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 27.3.19
13685 הודעות, 137 מדרגים, 248 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    07:30   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  132. בדיוק  
בתגובה להודעה מספר 3

כל מי שהיה כאן ברוטר בבוקר הנורא ההוא הבין תוך שעה מקסימום כמה המצב נורא.

מתכנן צ'יפים לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 12.3.21
9126 הודעות, 14 מדרגים, 28 נקודות.  ראה משוב
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. אמלק פליז? איפה ביבי הוכנס בכתבה הזאת?  
בתגובה להודעה מספר 0

מצאתי.

ביבי לא הבין ערבית צפון קוריאנית.

Klipper לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.12.18
727 הודעות, 4 מדרגים, 8 נקודות.  ראה משוב
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. אתמצת. מפקד 8200 הקים בזריזות כבר ב 8 באוקטובר צוות בדיקה לטשטש את סרחונו. בחר לראש צוות הבדיקה את מי שצדד בו מבין הבכירים  
בתגובה להודעה מספר 0

וכצפוי "גורמים שנחשפו לדוח טוענים שרוב הטענות הפרסונליות שהופנו כלפיו של י', נבדקו והופרכו." בחר כשופר את בן כספית המודיע והשופר הידוע של המערכות הכושלות. אין חדש תחת השמש צה"ל ממשיך בטיוח. כל עוד כל צמרת הפיקוד הנוכחית לא תודח אין טעם להתחיל בבדיקת ה 7.10.

Spook לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 9.12.12
38011 הודעות, 184 מדרגים, 359 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''ד 'באדר א תשפ''ד    21:39   23.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. כל מילה  
בתגובה להודעה מספר 5

Cutting Edge לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 21.7.11
5697 הודעות, 32 מדרגים, 26 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''ד 'באדר א תשפ''ד    22:09   23.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  27. נו שידיחו, מה הבעיה?  
בתגובה להודעה מספר 5

לא צריך להדיח כי הם יתפטרו בקרוב.

חבר מתאריך 12.9.17
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    16:08   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  238. הם צריכים להישפט על הריגה ברשלנות  
בתגובה להודעה מספר 27

חבר מתאריך 21.7.11
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    16:13   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  239. די להיות ליצן.. יש חוק ויש הגדרות. אם זו הריגה, זה לא רשלנות.  
בתגובה להודעה מספר 238

אם כבר זה יכול להיות גרם מוות ברשלנות, או הריגה בקלות דעת.
אם תלך לחוק ולפסיקה, אין כזו אחריות למפקדים ששגו, לא ברמה הטקטית ולא ברמה האסטרטגית. אז זה שאתה מרגיש ככה זה סבבה, אבל בוא תתן טיעונים על פי איזה חוק או תקדימים עולמיים אתה רוצה לפעול..

חבר מתאריך 12.9.17
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    20:13   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  257. אחי היקר אני לא משפטן אבל אם אתה רוצה לדייק אתה מוזמן לבחור בין: ''המתה בקלות דעת'' או ''רצח באדישות או בכוונה''  
בתגובה להודעה מספר 239

המתה בקלות דעת (סעיף 301ג לחוק העונשין) - לקיחת סיכון בלתי סביר לגרימת המוות, תוך רצון להימנע מהתממשות התוצאה

רצח באדישות או בכוונה (סעיף 300 לחוק העונשין) - לשון החוק הוא 'הגורם בכוונה או באדישות למותו של אדם', מדרג זה הוא חמור יותר מגרימת מוות ברשלנות ומהמתה בקלות דעת, וזהו מדרג ה'רצח' שהיה קיים גם בחוק הקודם (ומכונה כעת גם 'רצח סתם'). די להוכיח כי מעשה ההמתה נעשה בכוונה או באדישות

חבר מתאריך 21.7.11
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    20:14   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  259. אז נאשים את נתניהו ואנשי הצבא בזה?  
בתגובה להודעה מספר 257

פלאיו פנדרסון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.3.17
9371 הודעות, 68 מדרגים, 51 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''ד 'באדר א תשפ''ד    22:31   23.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  44. תמצות שגוי, בן כספית מאשים אותו בכשלון בכתבה הזאת.  
בתגובה להודעה מספר 5

יאיא
חבר מתאריך 14.10.23
2086 הודעות, 16 מדרגים, מינוס 16 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''ד 'באדר א תשפ''ד    23:42   23.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  72. זו קונספציה; אין אשם אחד וגם ל 10 זה כל התהליך, התרבות, הכסת''ח, אנשים לא נכןנים מקודמים ואין חרדת קודש.  
בתגובה להודעה מספר 5

הכתבה אינה מחדשת דבר. היה ברור מההתחלה שהיה מודיעין ולא עשו איתו כלום. קצינים שחסמו את המידע כלפי מעלה בדרגי ביניים כבר התחילו להתפטר. אם י' אשם שהמידע לא הגיע הרי שכל הקצינים מעל וכל הדרג המדיני אשמים. המחדל המבצעי בתגובה האיטית לאירועים הרבה יותר גדול וחמור. אילולא משטרה , יחידת גדעונים ואזרחים עם תושייה האסון היה גדול פי 10.

safer לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.6.21
1634 הודעות, 15 מדרגים, 10 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    01:17   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  90. בקיצור ולעיניין...המסקנה המתבקשת ...ראש מערכת הביטחון חשו שהשלום בפתח, החמאס אוהבים אותנו ושומרים על מדינת ישראל אין טעם לבדוק להצליב מידע  
בתגובה להודעה מספר 72

איך אמרנו פעם בקשר...הכל כשורה...הכל תקין

יאיא
חבר מתאריך 14.10.23
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    10:07   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  179. אם בדרג המדיני יושבים מקבלי החלטות לא מתאימים למה יש לצפות מזרועות הביטחון?  
בתגובה להודעה מספר 90

הקונספציה גובשה על ידי הדרג המדיני. מערכת הבטחון התיישרה עם הדרג המדיני. אנשים לא נכונים מונו, הקשב של הדרג המדיני היה לשחיתות והפיכה משטרית. גם אם מידע נתקע ב 8200 ראינו שנים בחדשות את בלוני הנפץ, פסטיבלים על הגדר, תקריות בלי סוף ואת המחדלים של הצבא בהגנה על העוטף. מקבל החלטות חכם היה מבין שיש בעיה. הדרג המדיני הטיפש והמושחת התעלם.

חבר מתאריך 6.6.21
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    10:56   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  207. ועם כל זה, מר חליווה, מר רמטכ''ל ומר שב''כ חזרו לישון...מי אמר מרד של ראשי מערכת בממשלה על רקע הרפורמה המשפטית ???  
בתגובה להודעה מספר 179

ועכשיו מנסים כולם לבלבל ת'ביצים על י' ועל ז...' וההוא שכח... וזה לא הבין.

ובכלל איך הם לא מתביישים בצבא להוציא תחקירים עם כותרת או מסקנה שחליווה בעצם לא ניהל צבא אלא ניהל בית זו%&נ#@ת ???

חבר מתאריך 12.9.17
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    20:16   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  261. על המרדה העונש 5 שנים, על הריגה ברשלנות העונש הוא 12 שנה , לכל הריגה. עדיף לשפוט אותם על הריגה ברשלנות של 1200 בני אדם  
בתגובה להודעה מספר 207

ש-עצמון
חבר מתאריך 10.4.16
93993 הודעות
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    10:34   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  196. ''המחדל המבצעי בתגובה האיטית לאירועים הרבה יותר גדול וחמור''בהחלט  
בתגובה להודעה מספר 72

חבר מתאריך 12.9.17
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    20:20   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  262. תגובה האיטית לאירועים ? עד היום הניצולים והחטופים שהוחזרו שואלים איפה היה צהל  
בתגובה להודעה מספר 196

Brasilver לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 7.8.17
23731 הודעות, 58 מדרגים, 115 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    08:01   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  145. לדעתי לא היה צריך את 8200 כדי לדעת שהחמאס עומד לתקוף , זה היה כמו לראות את הים מולך ולהתעלם , כל טירון בשטח הבין וידע , הם התאמנו מול הגדר  
בתגובה להודעה מספר 5

להתקפה וביצעו עוד מלא פעולות שמוכיחות ישירות על התקפה שמגיעה , הכשל האין סופי פה הוא על בכירי צהל האחראים על הגזרה ובכללי שהתעלמו בכח מכל הדגלים השחורים האלה וכמובן גם על פיקוד צהל שהיה שותף למרד והביא את צהל לחוסר תיפקוד מוכנות ויכולת לעצור מיידית את המתקפה לאיך כשהתחילה ושלא נדבר על שעות לאחר שהתחילה .
בנוסף יש את השבכ שעליו חלה האחריות המודיענית בשטח כשהוא פיספס את ההר הזה שעמד מולו במשך שנה ויותר , ויש את כל חברי המפגש שישבו שעות לפני ההתקפה עם המידע שקיבלו ופשוט לא נקטו בשום פעולה חוץ מלתת הוראה לכוח שהיה באיזור לא להתקרב לגדר שזה פשוט אב אבות המחדלים כמו כל הסיפור הזה שיזכר לדיראון עולם , יש פה אין ספור מחדלים קשים ולכל אחד כזה יש אחראי ישיר רק שלא רוצים למצוא אותם .

תילתן אדום
חבר מתאריך 12.11.17
1351 הודעות, 4 מדרגים, 0 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    09:38   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  175. אם זה התמצות שלך, אז לא קראת  
בתגובה להודעה מספר 5

חבר מתאריך 6.6.21
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    11:02   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  211. הם מנסים לחפות על המרד שהיה בצבא נגד הממשלה על רקע הרפורמה המשפטית, ובעצם הכתבה אומרת אנחנו לא היינו צבא אנחנו היינו בית זו%#נ&%ת אחד גדול  
בתגובה להודעה מספר 5

ההוא שכח...זה לא ידע...י' פיספס ו ז' לא הבין

pilot לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.6.12
11488 הודעות, 60 מדרגים, 112 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''ד 'באדר א תשפ''ד    21:38   23.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. יש תקציר?  
בתגובה להודעה מספר 0

party pooper לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.10.19
9724 הודעות, 22 מדרגים, 39 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''ד 'באדר א תשפ''ד    22:07   23.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  24. כן, רק ביבי אשם. כבר מ2009 (לפני זה היה הכל סבבה - כולל השתלטות חמאס על הרצועה ב 2007)  
בתגובה להודעה מספר 6

ilanka לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.4.02
137366 הודעות, 307 מדרגים, 504 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''ד 'באדר א תשפ''ד    22:26   23.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  42. תוהה אם קראנו את אותה כתבה  
בתגובה להודעה מספר 24

האזרח המודאג לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.11.13
19362 הודעות, 104 מדרגים, 42 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''ד 'באדר א תשפ''ד    23:17   23.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  66. חחח אתה בטוח שקראת הכל? ביבי מוזכר רק כהערת אגב בסוף  
בתגובה להודעה מספר 24

Remezdak
חבר מתאריך 12.7.20
126 הודעות
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    22:41   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  276. נכון. חייבים להודות שהפעם לשם שינוי כספית הביא פה תחקיר מקיף וראוי עם לא מעט סקופים מבפנים. כמובן שהוא לא הצליח לגמרי להתאפק מלהפנות בנוסף  
בתגובה להודעה מספר 66

גם אצבע מאשימה כלפי נתניהו שנאת חייו.
בהקשר אליו הוא מתמקד, כמו כל הרלב"ים במזוודות הכסף הקאטריות שהועברו לעזה וחיזקו את החמאס.
מה שמצחיק/עצוב בנושא הזה ששונאיו מתעלמים מהלחץ האמריקאי אירופי להעביר את הכספים האלה. אותם לחצים שעכשיו בעת מלחמה הם עצמם מבקרים אותו שהוא לא נכנע אליהם ו"מסתכסך עם ידידותינו הגדולות מעבר לים"

safer
חבר מתאריך 6.6.21
1634 הודעות
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    11:07   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  213. ביקשת קיבלת : הכתבה אומרת בעצם...שהצבא היה בית זו%&נ#ות אחד גדול...  
בתגובה להודעה מספר 6

ההוא שכח...זה לא ידע...י' פספס ו ז' לא הבין.

וכל זה כדי לטשטש את המרד של ראשי מערכת הבטחון נגד הממשלה, על רקע הרפורמה המשפטית...חליווה מוכן להגיד שהוא בעצם לא ניהל צבא, אלא ניהל בית זו%&נ%@ות

pilot
חבר מתאריך 1.6.12
11488 הודעות
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    13:03   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  224. אלוף אתה תודה  
בתגובה להודעה מספר 213

החלילן
חבר מתאריך 4.8.18
10946 הודעות
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    15:00   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  232. LOL אדם שלא מוכן להתאמץ ולקרוא ולחשוב ולהשתדל להבין לעומק מחפש סיכום של שורה אחת שמאשר מה שהוא רוצה מראש לחשוב ומבסוט שנמצא מישהו שיעשה את  
בתגובה להודעה מספר 224

זה.

pilot
חבר מתאריך 1.6.12
11488 הודעות
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    15:32   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  233. נשים בצד את התגובה לגופו של גולש  
בתגובה להודעה מספר 232

רוצה לומר לך שממש פגעת בי ואני לא יודע איך אני הולך להמשיך את השבת עכשיו ובכלל להתחיל את השבוע.
באסה רצינית.

חוץ מזה אתה לא בכיוון.

jack0 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 28.12.17
9852 הודעות, 42 מדרגים, 68 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''ד 'באדר א תשפ''ד    21:39   23.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. עדיין לא מסביר היכן היה חיל האויר שבו אמורים להיות טייסים בכוננות 24/7 ולהגיב תוך דקות! לסכל כל איום על מדינת ישראל.  
בתגובה להודעה מספר 0

ערכתי לאחרונה בתאריך 23.02.24 בשעה 22:04 בברכה, jack0

נניח שלא ידעו על זה מראש, אבל היכן הם היו כשזה קרה, מדוע לקח שעות עד שחיל האויר נכנס לפעולה.

או השאלה היותר נכונה, מי בפיקוד העליון של הצבא נתן את ההוראה לחיל האויר שלא להגיב במשך שעות רבות ולא לסכל את ההתקפה על ישובי הדרום.

אומר דבר שלא פופולארי ומשתיקים אותו, זוכרים את מחאת הטייסים שאמרו שלא יתייצבו בעת מלחמה? מישהו או מי שהם בפיקוד העליון של הצבא החליטו "ללמד לקח" את הממשלה והעומד בראשה, ולהראות שהם באמת מיישמים את האיומים.

למה לא להאמין לכך, הרי הם יישמו וקיימו בדיוק את מה שהם הבטיחו אמרו ואיימו במחאת הרפורמה.

רק שהם בעצמם לא העריכו את גודל המתקפה והאסון, הם חשבו שתהיה התקפה על 2-3 ישובים וכמה הרוגים בודדים, ומה זה חשוב "כמה הרוגים" לעומת המטרה הנעלה ביותר "הדחת נתניהו והצלת הדמוקרטיה".

Benny לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 5.5.19
4970 הודעות, 52 מדרגים, 96 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''ד 'באדר א תשפ''ד    22:01   23.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. לא יודע אם זה נכון אבל זה נשמע הגיוני.  
בתגובה להודעה מספר 8

חבר מתאריך 26.3.19
יום ששי י''ד 'באדר א תשפ''ד    22:15   23.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  33. כל מילה בסלע  
בתגובה להודעה מספר 8

ש-עצמון
חבר מתאריך 10.4.16
93993 הודעות
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    08:04   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  148. לא מאמין שזה נכון,אוי ואבוי אם זה נכון  
בתגובה להודעה מספר 33

חבר מתאריך 26.3.19
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    08:39   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  165. בהחלט יכול להיות נכון.  
בתגובה להודעה מספר 148

אני מכיר את הסיפור של יואל בן פורת במלחמת יום כיפור ממקור ראשון. סיפור דומה מאוד

talido לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 27.4.12
1090 הודעות, 1 מדרגים, 2 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''ד 'באדר א תשפ''ד    22:19   23.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  35. לא מיצינו את הקונספירציה הזאת?  
בתגובה להודעה מספר 8

היו שני מסוקים בכוננות
גמרו בטן בתוך 10 דקות וחזרו למלא
כך יצא שלא היו מסוקים רוב הזמן
הטענה האמיתית היא שאולי היה עדיף שהיו נשארים בשטח בלי תחמושת רק לדווח

חבר מתאריך 19.10.19
יום ששי י''ד 'באדר א תשפ''ד    22:22   23.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  36. די לפטור כל דבר כקונספירציה. עובדתית לא היה חיל אוויר עד שעות הערב ואין על כך ויכוח.  
בתגובה להודעה מספר 35

אין שום סיבה "טבעית" לעובדה הזו. כבר עכשיו ברור שלפחות בחלק מהמקרים, בעקבות הסרבנות של הטייסים טרם הארוע, נדרשו שעות לעבור בסימולטורים בטרם יכלו לעלות לאוויר.

talido לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 27.4.12
1090 הודעות, 1 מדרגים, 2 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''ד 'באדר א תשפ''ד    22:24   23.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  40. בתור אחד שמכיר טייסי מסוקים שתפרו טיסות  
בתגובה להודעה מספר 36

עם הפסקות לחימוש ותדלוק באותה שבת אז אתה מדבר בלי לדעת

חבר מתאריך 19.10.19
יום ששי י''ד 'באדר א תשפ''ד    22:26   23.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  41. נשמה, היו מספיק עדים לארוע ב7/10, לא היה חיל אוויר. נ-ק-ו-ד-ה.  
בתגובה להודעה מספר 40

אכן היו מספר מועט של טייסים שטחנו בזמן אמת, אבל רחוק מאוד מהיכולת האמיתית של החיל.

protos לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.8.18
7243 הודעות, 41 מדרגים, 59 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    00:54   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  86. עובדתית מה שאתה אומר לא נכון  
בתגובה להודעה מספר 36

איך אפשר לכתוב עובדות כשעובדתית היו מסוקים שם לאורך היום? לא מספיק והמחדל צועק לשמיים אבל אי אפשר לכתוב דברים שהם לא נכונים ולקרוא להם עובדות

חבר מתאריך 12.9.17
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    20:31   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  264. העדיויות של אנשי הקיבוצים היא שרוב היום לא היו מסוקי קרב. היו מסוקים שהובילו לוחמים ואחד נפגע. היה גם מסוק שסרב לפגוע בגן הילדים של בארי  
בתגובה להודעה מספר 86

שבו היו מחבלים לבקשת אנשי המקום.
הטייס ענה להם שאין לו אישור מחדר הבקרה.

עדות מבארי

14:00
מסוק קרב ראשון מגיע וטס מעל קיבוץ בארי. הוא מתבקש להפציץ גן ילדים בו שהו כ-50 מחבלים, אך לא מקבל אישור לירות בתוך הקיבוץ.

חבר מתאריך 7.8.17
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    23:26   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  278. אם איני טועה המסוק שניים הראשונים שהגיעו הגיעו שעתיים שלוש לאחר תחילת ההתקפה והיו היחידים שפעלו  
בתגובה להודעה מספר 86

באר שבעי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 23.6.13
31543 הודעות, 105 מדרגים, 185 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    06:51   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  121. אתה פשוט טועה ומטעה  
בתגובה להודעה מספר 36

אל תכתוב עובדתית ואז תכתוב שקרים

https://news.walla.co.il/item/3634925?utm_source=Generalshare&utm_medium=sharebuttonapp&utm_term=social&utm_content=general&utm_campaign=socialbutton

https://www.kan.org.il/content/kan/kan-actual/p-11894/news-item/659246/

aMorphic
חבר מתאריך 1.11.22
705 הודעות
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    08:26   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  159. יש טייסת שלמה של אפאצ׳י , אם המצב חמור  
בתגובה להודעה מספר 35

אפשר להקפיץ את שאר הטייסת גם אם אינם בכוננות.
עד השעה 10 רוב המסוקים צריכים להיות בדרכם לארוע.

Isaac לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 31.12.12
12690 הודעות, 58 מדרגים, 114 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''ד 'באדר א תשפ''ד    22:42   23.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  48. כפול  
בתגובה להודעה מספר 8

יאיא
חבר מתאריך 14.10.23
יום ששי י''ד 'באדר א תשפ''ד    23:50   23.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  75. נכתב פה עשרות פעמים  
בתגובה להודעה מספר 8

בדרום היו 2 מסוקים בכוננות, שאר הכוננים נשלחו מייד לצפון להגן על אסדות הגז והגבול הצפוני על פי נוהל שיש לחיל האוויר.לקח כמה שעות להכין מטוסים נוספים. בנוסף כל המידע עבר בווטסאפ. לא ברור באיזו שעה הוראות התחילו לעבור בצורה מסודרת. לחיל האוויר לא היה נוהל פעולה לפריצה של 30 נקודות בגדר.

aMorphic
חבר מתאריך 1.11.22
705 הודעות
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    08:30   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  161. היה ניתן לבצע תיקון ולשלוח את הטייסת לדרום בעשר בבוקר  
בתגובה להודעה מספר 75

ולשלוח כטב״מים להגנת האסדה.
החשיבות של המסק״רים באה לי די ביטוי בעיקר בלחימה צפופה בישובים.

זה שעשו מהלך מטומטם לא אומר שלא ניתן לתקן תוך תנועה.

אבק ברוח לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 9.4.20
2589 הודעות, 13 מדרגים, 26 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    02:07   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  103. +  
בתגובה להודעה מספר 8

חבר מתאריך 7.8.17
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    08:05   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  150. חיל האויר הושבת חודש לפני עיי חיילי המילואים מהמחאה , פלוס קונספציית שמאל מהולה בחלם של פיקוד צהל וזו התוצאה .  
בתגובה להודעה מספר 8

יאיא
חבר מתאריך 14.10.23
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    10:14   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  180. אז למה לא התכוננתם?  
בתגובה להודעה מספר 150

היה ידוע שטייסים הפסיקו להתנדב . למה טייסי הימין לא נתנו עבודה? כשעובדים לא מגיעים לעבודה מפצים בשעות נוספות. נתניהו לא הבין שחיל אוויר לא כשיר? למה יצאו הודעות מטומטמות שכשירות הצבא לא נפגעה?

חבר מתאריך 7.8.17
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    10:26   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  188. עם כזו לוגיקה אי אפשר להתווכח , צד מסויים כולל הפיקוד הביא להשבתת הכוח הצבאי ומוכנותו ואתה טוען נגד אחרים 😄  
בתגובה להודעה מספר 180

חוץ מזה , אין אנחנו ואתם , כל מה שיוצא מאיתנו משליך על כולנו , האלפי מחבלים שטבחו בנו לא הבחינו בין שמאל לימין .

ש-עצמון
חבר מתאריך 10.4.16
93993 הודעות
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    10:51   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  204. מי אחראי לברדק שהיה בגלל הטרללת המשפטית?-ביבי וחבר מרעיו  
בתגובה להודעה מספר 150

חבר מתאריך 7.8.17
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    14:09   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  228. אתה קורא לזה ברדק בזמן שהיה מדובר בהפיכה של השמאל את המדינה כנגד השלטון והאזרחים ,מהפכה שבין היתר החלישה אותנו ואת תיפקוד צהל וכתוצאה מזה  
בתגובה להודעה מספר 204

צהל לא היה ערוך למתקפה שהתוצאות הקשות שלה ימשכו דורות .

לא מובנת הלוגיקה השמאלנית הזו שאם מישהו ניצח אותך במשחק אתה מצדיק את שריפת המועדון על יושביו ולאחר טוען נגד המנצח ששיחק על פי החוקים במשחק .

ש-עצמון
חבר מתאריך 10.4.16
93993 הודעות
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    15:57   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  234. השמאל לא צדיק,אבל הגורם לברדק זה ביבי וחבר מטומטיו  
בתגובה להודעה מספר 228

חבר מתאריך 12.9.17
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    20:34   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  266. רל''בת. מממ מקוה שכבודו לא סובל.  
בתגובה להודעה מספר 234

חבר מתאריך 7.8.17
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    23:29   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  279. לא מצליח להבין את הלוגיקה הזו , זה בדיוק כמו שעבריין ישבור יהרוס ישרוף ויאמר לקורבן שלא פשע זה בגללך .  
בתגובה להודעה מספר 234

חבר מתאריך 6.6.21
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    11:13   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  215. חליווה ושות' מוכנים להודות שהם בעצם לא ניהלו צבא אלא ניהלו בית זו%נ#&ות אחד גדול  
בתגובה להודעה מספר 8

קשה להם להודות שצבא פתח ב מרד נגד הממשלה על רקע הרפורמה המשפטית, אז מחרטטים אותנו בשטויות שאחר כך יתגלו כשקרים.

ari10 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.5.08
11605 הודעות, 78 מדרגים, 150 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    20:32   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  265. אין ספק שאם חיל האוויר היה בפעילות מלאה, הרבה מהטבוחים לא היו טבוחים  
בתגובה להודעה מספר 8

אי הפעילות שלהם כשבע שעות מסריחה למרחוק

ישראלצ'יק לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
20691 הודעות, 91 מדרגים, 154 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    21:07   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  274. פורסם שהיו שני מסוקי אפאצ'י שהוסטו לשמור על האסדה וזה ביזיון מחפיר כשלעצמו שיש רק 2 מסויקים בכוננות  
בתגובה להודעה מספר 8

havivas
חבר מתאריך 5.8.12
372 הודעות
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. בקיצור: אני בן כספית לקקן ידוע של 8200, חולה עליכם אבל מישהו אמר לי להוריד את י כדי להתחיל לכסת''ח את הבגידה  
בתגובה להודעה מספר 0

cf7 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 26.3.19
3518 הודעות, 13 מדרגים, 21 נקודות.  ראה משוב
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. קראתי וקראתי וקראתי והייתי בשוק שכספית לא מזכיר את נתניהו  
בתגובה להודעה מספר 0

אבל זה הגיע בסוף.. חחח

מעריץ בסתר, אין דרך להסביר את האובססיה שלו

pingi לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 9.9.14
27045 הודעות, 54 מדרגים, 84 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''ד 'באדר א תשפ''ד    21:50   23.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. יש לו תסביך אבא. אבא שלו היה מעריץ מושבע של ביבי.  
בתגובה להודעה מספר 12

חבר מתאריך 5.5.19
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. איך אתה מסוגל לקרוא כזו כתבה ארוכה שלו?  
בתגובה להודעה מספר 12

אני לא מבזבז עליו זמן. לא מאמין למילה אחת שלו.

יאיא
חבר מתאריך 14.10.23
יום ששי י''ד 'באדר א תשפ''ד    23:55   23.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  76. מה שלא ברור זו האובססיה שלכם לנקות אותו מאחריות  
בתגובה להודעה מספר 12

aMorphic
חבר מתאריך 1.11.22
705 הודעות
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    08:33   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  163. הכתבה לא הזכירה את ראש אמ״ן, לא את הרמטכ״ל  
בתגובה להודעה מספר 76

לא את שר הביטחון, היא ריחפה מעל כולם ישירות לראש הממשלה שבמקרה רציתם שיעלם עוד קודם לארוע?

1111
חבר מתאריך 11.11.23
482 הודעות
יום ששי י''ד 'באדר א תשפ''ד    21:43   23.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. בריפרוף מהיר ללא התעמקות וקריאה,8200 וכל יחידות המודיעין צודקים,הם האשמים  
בתגובה להודעה מספר 0

לא יודע מיהו יוד.אבל לטעמי מומלץ להם ריענון מאלף ועד ת'

FactsOnly לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.12.19
8136 הודעות, 20 מדרגים, 30 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''ד 'באדר א תשפ''ד    22:34   23.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  46. מסכים איתך עם דגש שהאשמה היא של כמה דורות של מפקדים  
בתגובה להודעה מספר 13

לא רק של האחרון אלה של הרבה מקודמיו

חבר מתאריך 7.8.17
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    08:11   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  153. אם איני טועה 8200 זו יחידת סייבר , החמאס לא דיבר ותיכנן בטלפונים את המתקפה , מי שפיספס את המתקפה זה המודיעין בתוך עזה והמפקדים שהתעלמו מאות  
בתגובה להודעה מספר 13

פעמים מההוכחות הישירות והחיות והסימנים בגודל הר שהתרחשו קבוע מול העיניים של צהל .

aMorphic
חבר מתאריך 1.11.22
705 הודעות
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    08:37   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  164. יחידת איסוף מידע. היה להם מידע מפורט על תכנית החמאס  
בתגובה להודעה מספר 153

והיו גם סימנים מעידים טרם הארוע שכל הנראה ללא הקונטקסט , שאותו מפקד היחידה לא הכיר(וליחידה היה), היו נראים פחות משמעותיים ממה שהיו באמת.

יאיא
חבר מתאריך 14.10.23
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    10:26   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  187. 8200 אשמים בשני דברים;  
בתגובה להודעה מספר 13

1. מידע נחסם בדרך למעלה
2. לא נתנו התרעה מדוייקת של יום ושעה
3 הפקרת העוטף בסד"כ, התגובה האיטית, החוסרים בציוד, והכישלון המבצעי החמור בימים הראשונים חונים במגרש של הרמטכל, שר הביטחון, ממשלת ישראל ובעיקר ראש הממשלה.
4. ההתנהלות החורבנית של הממשלה החל מה 7.10 תוך התמקדות בצרכים קואליציונים לגמרי על ראש הממשלה.

FBD לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 13.10.15
21993 הודעות, 166 מדרגים, 311 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    18:00   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  247. גם אם הכל נכון . מדוע לא היתה כוננות על הגבול ? בחיל האוויר? למרות הפגישות באותו הבוקר  
בתגובה להודעה מספר 187

זה המינימום הנדרש ממפקדים בכירים ! להתריע לכוחות שכבר נמצאים על הגבול להיות מוכנים בעמדות קרב ולא במיטות !

אל תקטינו ותעשו הנחות , זה לא רק אשמת 8200 ! זה בראש ובראשונה אשמת שרשרת הפיקוד הבכירה שלא ביצעה את תפקידה ברגע האמת .

גם אם 8200 היו בקונספציה והצליחו לעבוד עליהם , הרי שאם הכוחות בשטח היו נקראים לבצע תרגול בסיסי של כל צבא בעולם - שמירה על הגבול בעמדות קרב , וכוננות עם שחר , כל הטבח הזה לא היה מתרחש .

ישראלצ'יק לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
20691 הודעות, 91 מדרגים, 154 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    20:57   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  272. 2 מסוקי אפאצ'י הוסטו להגנת האסדה. ביזיון מחפירשלא היו יותר מסוקים בהיכון  
בתגובה להודעה מספר 247

מרשיש לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 30.1.22
685 הודעות, 1 מדרגים, 2 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''ד 'באדר א תשפ''ד    21:43   23.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. לא מאמין למילה של הכזבן הזה.  
בתגובה להודעה מספר 0

זה לא אומר שלא צריך לבדוק אם היה להם מידע והאם התריעו .
אבל לא פחות חשוב לבדוק בשביל מי בן כספית מפרסם את זה, ועל מ/מי הוא מנסה לחפות

נדב לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.9.13
1923 הודעות, 9 מדרגים, 14 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''ד 'באדר א תשפ''ד    21:44   23.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. כשמאפשרים לחומר אנושי מאד ספציפי לאייש את התפקידים החשובים האלו ולשכפל עצמו כמו וירוס  
בתגובה להודעה מספר 0

אלה התוצאות

1111
חבר מתאריך 11.11.23
482 הודעות
יום ששי י''ד 'באדר א תשפ''ד    22:23   23.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  39. אכן.האמת התנהלות כמו של כל גוף אחר המחיה את תאיו ונימיו כדי לדאוג לחיסוניו  
בתגובה להודעה מספר 15

מה נעשה.אלו הן סגולות הבריאה.

ללא נימים וורידים שום דם לא יזרום איתך.

יאיא
חבר מתאריך 14.10.23
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    00:00   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  78. זו בדיוק הבעיה  
בתגובה להודעה מספר 15

היה גיוון במינויים ב-8200 והגיעו אנשים ללא רקע במודיעין. גם במשרדי ממשלה יש גיוון. גם נתניהו מגוון ומממשלה לממשלה עובדת איתו פסולת אנושית ברמה גבוהה יותר.

חבר מתאריך 12.9.17
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    20:37   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  267. איזה גיוון? בין העבודה ומרץ למשותפת ורע''ם? רוב הקצינים ב 8200 הם אנשי שמאל וככל שעולים בסולם הדרגות הריכוז גדל.  
בתגובה להודעה מספר 78

אקטואלי
חבר מתאריך 2.4.12
88730 הודעות
יום ששי י''ד 'באדר א תשפ''ד    21:53   23.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. מנהיג לא יכול להסתתר מאחורי התרוץ לא עדכנו אותי, הוא צריך לקבוע נהלים ולוודא שהם מבוצעים כדי שידע  
בתגובה להודעה מספר 0

חבר מתאריך 28.12.17
יום ששי י''ד 'באדר א תשפ''ד    22:36   23.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  47. מה זה ''הוא צריך לקבוע נהלים'' הרי זה נוהל קבוע ברור כשמש שחייבים לעדכן את ראש הממשלה מיד על כל איום או חשש איום על המדינה.  
בתגובה להודעה מספר 17

ראש הממשלה לא היה צריך "לקבוע כאלה נהלים" או "לוודא שהם מקויימים" אלה נהלים ברורים שנקבעו מאז ותמיד, אשמים הם אלה שלא קיימו את הנהלים, בשוגג או אפילו במזיד כדי "ללמד לקח" את ביבי.

יאיא
חבר מתאריך 14.10.23
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    00:03   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  79. עדכנו אותו 10 חודשים והוא לא רצה לשמוע.  
בתגובה להודעה מספר 47

לא רצה לשמוע את הרמטכ"ל, סרב לכנס קבינט ופיטר את גלנט. ראש הממשלה לא היה פנויי לבעיות הבטחון של ישראל.

אבו-ליאו לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 21.6.21
2517 הודעות, 13 מדרגים, 26 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    07:01   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  124. עדכנו אותו 10 חודשים במשהו שהם שוחחו עליו בליל ה6.10 ביניהם וחזרו לישון? בדוק את עצמך.  
בתגובה להודעה מספר 79

יאיא
חבר מתאריך 14.10.23
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    10:32   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  192. כל מי שגידל ילדים יודע שכשמפסיקים להגיב לבכי של תינוק , הוא מפסיק לבכות. סתם נתניהו ביקש את כל הפרוטוקולים?  
בתגובה להודעה מספר 124

בכו, התריעו, ניסו להזהיר ולא קיבלו מענה. אז הפסיקו לבכות. הוא בעצמו צועק איראן איראן כבר 15 שנים. לא ידע שנבנו על הגבולות יכולות צבאיות ? נכון לא היה יום ושעה. כל השאר היה על השולחן.

חבר מתאריך 12.9.17
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    20:40   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  268. אחי, ביב או לא ביבי, אם כוחות אוגדת עזה היו ב''כוננות עם שחר'' במקום במיטות ומפקד אוגדת עזה היה מוביל את ההגנה על הבסיס במקום להסתתר  
בתגובה להודעה מספר 192

הנוכבות היו מחוסלים ברובם ושאר העכברושים היו בורחים עם הזנב בין הרגלים

מירי
חבר מתאריך 27.8.19
19690 הודעות
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    01:16   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  89. רק אתם מסוגלים להמציא תשובה כזו בשני המשפטים האחרונים.  
בתגובה להודעה מספר 47

בוז!!!!

אקטואלי
חבר מתאריך 2.4.12
88730 הודעות
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    02:46   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  105. רו''מ חייב להיות אקטיבי ולא להזניח את הביטחון למען שחיתות בלי להתעניין בעדכונים, כל עוד אין ודאות למלחמה  
בתגובה להודעה מספר 47

הוא צריך להראות שהוא ממוקד בביטחון ורוצה להתעדכן גם בפרטים קטנים, ולבדוק כל פעם שהוא מקבל עדכונים כראוי

חבר מתאריך 7.8.17
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    08:15   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  155. אתה שוכח שבחודשים הקודמים למתקפה צהל והשבכ היו במרד אקטיבי נגד השלטון ובחוסר תקשורת מכוון של 90 אחוז מצידם לשלטון .  
בתגובה להודעה מספר 105

אקטואלי
חבר מתאריך 2.4.12
88730 הודעות
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    10:31   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  190. זו המצאה של תעמולת הסולטן, שלא התעניין בביטחון, אמר תבהלה, סירב לדבר עם הרמטכ''ל, פיטר את גלנט שהזהיר מסכנות  
בתגובה להודעה מספר 155

חבר מתאריך 7.8.17
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    10:38   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  200. הניהול של נתניהו את המדינה בכל שנותיו הוא ללא קשר אסון למדינה וליהודים אבל באחריות לאסון הוא בין האחרונים לעמוד בתור האשמים  
בתגובה להודעה מספר 190

ורק מתוך זה שכל גופי הביטחון התנהלו וחתרו נגד הממשלה ולא התבצע סינכרון מצידם .

אקטואלי
חבר מתאריך 2.4.12
88730 הודעות
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    10:40   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  201. רוה''מ הוא ראש המערכת הוא האחראי הראשי, ובמיוחד שלא הקשיב לאזהרות, אמר תבהלה עסק בשחיתות במקום בביטחון וגם חיזק את החמאס במשך שנים רבות  
בתגובה להודעה מספר 200

ש-עצמון
חבר מתאריך 10.4.16
93993 הודעות
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    10:55   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  206. בעיקר תיחזק את החמאס  
בתגובה להודעה מספר 201

חבר מתאריך 12.9.17
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    20:42   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  269. מי שתחזק את החמאס היו אונר''א , ארה''ב, אירופה וקטאר בסדר הזה. היחידים שהעבירו כסף לחמאס היו ברק, אולמרט ועמותה של רע''ם  
בתגובה להודעה מספר 206

ערכתי לאחרונה בתאריך 24.02.24 בשעה 20:48 בברכה, דודידו

נתניהו לא שילם שקל לחמאס. אולמרט ואהוד ברק העבירו כסף לחמאס וגנץ התחנן לקטאר שישלחו כסף לחמאס
מי שסייע להקמת חמאס ושימורו היו ראשי הצבא
החל משנות ה70.

עזה מקבלת 30 מיליון דולר בחודש מקטאר
120 מיליון דולר בחודש מאונר"א
50 מיליון דולר בחודש מהאיחוד האירופי
30 מיליון דולר בחודש מארהב

ברק אישר להעביר 100 מיליון שקל לעזה
לנוכח מצוקת המוזמנים בעזה, שגרמה לסגירת בנקים, אישר שר הביטחון, אהוד ברק, להעביר 100 מיליון שקל לרצועה לצורך תשלום משכורות עובדי הרשות. אולמרט דרש הבוקר במטבחון: השאירו את צה"ל מחוץ לוויכוח הפוליטי
רוני סופר פורסם: 10.12.08 , 15:15

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3636453,00.html

שומרסף
חבר מתאריך 29.10.23
39 הודעות
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    13:34   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  227. הצבא בכלל כפוף לבג''ץ וליועמשית זה מה שאמרו בקפלן אז מה אתה רוצה מראש הממשלה  
בתגובה להודעה מספר 201

האם ראש הממשלה יכול לפטר את ראש אמן התשובה היא לא רק באישור בגץ
אז בגץ אחראי

Brasilver
חבר מתאריך 7.8.17
23731 הודעות
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    23:32   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  280. צודק , הוא אחראי ברירת מחדל אבל האחראים הישירים הם בעלי התפקידים האמונים על הנושא בשטח עצמו כמו מידע ומוכנות צהל לתרחיש .  
בתגובה להודעה מספר 201

ש-עצמון
חבר מתאריך 10.4.16
93993 הודעות
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    15:59   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  235. הוא אחראי למדיניות הקלןקלת של תיחזוק החאמס  
בתגובה להודעה מספר 200

יאיא
חבר מתאריך 14.10.23
2086 הודעות
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    10:36   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  198. המדינה היתה על סף משבר חוקתי ומלחמת אזרחים.  
בתגובה להודעה מספר 155

ככה נראית אי יציבות פוליטית ונסיון להפיכה משטרית. מישהו חייב לו משהו?

Brasilver
חבר מתאריך 7.8.17
23731 הודעות
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    10:42   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  202. שום מלחמת אזרחים ושום משבר חוקתי אלא מלחמת השמאל בימין , השמאל הפך את המדינה ואת האזרחים המטורללים שלו אך ורק בכדי להשאר בעמדת כוח ושליטה .  
בתגובה להודעה מספר 198

אקטואלי
חבר מתאריך 2.4.12
88730 הודעות
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    11:00   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  209. כרגיל ביבי-בן גביר מבטיחים ביטחון ואחר כך תרוצים ואשמים, וכעת שוב מפזרים הבטחות שיקריות כדי להמציא אחר כך תרוצים ואשמים  
בתגובה להודעה מספר 202

שיגידו את התרוצים מראש לפני הבחירות במקום לשקר: אנחנו לא נוכל להבטיח ביטחון לאזרחים, בגלל רבין, ההתנתקות, שקמה והמחאה, התקשורת השמאל, בגץ, גנרלים כושלים, האנטישמים ועוד,

Brasilver
חבר מתאריך 7.8.17
23731 הודעות
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    12:40   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  222. זה נכון , כל גופי ביטחון המדינה והחוק למעשה ביריבות נגד השלטון מתחת לפני השטח , כל הוראה או דרישה של הממשלה שיכולה להביא לשינוי לטובה במצב  
בתגובה להודעה מספר 209

לא תתבצע ותסוכל עיי הגופים האלה , יותר מזה כולם פועלים להפלת הממשלה כל פיקוד השמאל ולא בדרך דמוקרטית .

מסי פרגוסון
חבר מתאריך 25.8.19
11806 הודעות
יום ששי י''ד 'באדר א תשפ''ד    21:59   23.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. כזבית השקרן הנאלח  
בתגובה להודעה מספר 0

הבן שלי ביחידה ומה שהתועמלן הזה אומר הוא שקר גמור!

חבר מתאריך 5.5.19
יום ששי י''ד 'באדר א תשפ''ד    22:08   23.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  25. מאמין לך.  
בתגובה להודעה מספר 18

למרות שלא בזבזתי זמן לקרוא את הכתבה.

האזרח המודאג לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.11.13
19362 הודעות, 104 מדרגים, 42 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''ד 'באדר א תשפ''ד    22:59   23.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  53. אוי ואבוי לנו אם הבן שלך ביחידה ומעביר לך מידע. זה אחד הדברים שהפילו אותנו  
בתגובה להודעה מספר 25

חבר מתאריך 7.8.17
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    08:17   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  157. אל דאגה הוא לא העביר לו מידע יותר משבן כספית העביר פה זה בטוח , תגובה מבישה .  
בתגובה להודעה מספר 53

חבר מתאריך 25.4.02
יום ששי י''ד 'באדר א תשפ''ד    22:10   23.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  28. על פי ויקיפדיה, 8200 זו היחידה הגדולה ביותר בצה''ל.  
בתגובה להודעה מספר 18

https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%99%D7%97%D7%99%D7%93%D7%94_8200

חבר מתאריך 19.10.19
יום ששי י''ד 'באדר א תשפ''ד    22:12   23.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  31. אז מה הבן שלך אומר? מהי האמת לשיטתו?(במסגרת המותר כמובן)  
בתגובה להודעה מספר 18

יאיא
חבר מתאריך 14.10.23
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    00:05   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  80. ביחידה יש 6000 חיילים. לא צריך להיות ביחידה כדי להבין שזה מדוייק.  
בתגובה להודעה מספר 18

היה מודיעין ולא עבר. אילנה דיין ציטטה את המיילים.

הבאבא תור לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 28.11.20
5104 הודעות, 58 מדרגים, 109 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''ד 'באדר א תשפ''ד    22:01   23.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. ארוך ומעניין. ולמרות שבדרך כלל אני נעצר במילים ''בן כספית'', הפעם המשכתי עד הסוף.  
בתגובה להודעה מספר 0

וכיוון שקראתי בעיון, יש לי שתי תמיהות:
הראשונה, מדוע בן כספית, שלמיטב זכרוני הוא בסך הכל עיתונאי, בכלל מכיר, ובטח יכול גם לראיין, כל קצין שאינו אזרח ועדיין משרת, וזאת כשזהותו של הקצין הנ"ל מוסתרת מכל אזרח אחר?

והשנייה, כיוון שמדובר בבן כספית, אמונתי בנכונות המאמר שקולה להימור ביכולתי לנחש מה יצא בהטלת מטבע.
כלומר, יתכן שהכל אמת ויתכן שהכל שקר. וכמובן, וגם סביר להניח, שיש לנו גרעין אמת בגודל כלשהו, עטוף בהרבה מאד שקרים.

אבל מה שכן, בהחלט כתוב בצורה טובה.

מירי
חבר מתאריך 27.8.19
19690 הודעות
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    01:21   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  91. למי שיש סיווג בטחוני גבוה כמו לבן כספית . יכל לכתוב את התחקיר.  
בתגובה להודעה מספר 19

חבר מתאריך 25.4.02
יום ששי י''ד 'באדר א תשפ''ד    22:04   23.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. WOW, איזו כתבה מטלטלת... וגם תזכורת לכולנו - איך נראית כתבה עיתונאית ראויה, שכרוכה בתחקיר ממושך ומעמיק  
בתגובה להודעה מספר 0

ואפילו בגילוי נאות, כבר בראשית הדברים, אודות הנגיעה של הכתב לכל הנושא.
ברור לי שהכל זכה לאישור צנזורה. ובכל זאת, הופתעתי מחלק ממה שנחשף שם...

תודה על השיתוף.

מקווה מאוד שבחלוף 50 שנה, הפעם ניגש לכל העניין קצת אחרת. מתוך מחשבה איך מתקנים ומעצימים ולא רק איך מתיזים ראשים.

Superman
חבר מתאריך 29.12.21
190 הודעות
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  23. ראיתי בן כספית - סיימתי לקרוא  
בתגובה להודעה מספר 0

מירי
חבר מתאריך 27.8.19
19690 הודעות
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    01:22   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  92. ההפסד כולו שלך.  
בתגובה להודעה מספר 23

כחול לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.10.03
23965 הודעות, 108 מדרגים, 205 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''ד 'באדר א תשפ''ד    22:09   23.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  26. מנסים לקבע נרטיב  
בתגובה להודעה מספר 0

כאילו מדובר במחדל, או קונספציה.
אבל מדובר בבגידה.
1. לחמאס היה ידע מעמיק ונרחב על בסיסים ויחידות סודיות ועל אנשי מפתח והיכן גרים.
2. לא מקבל את הטענה שהשב"כ כשל, 8200 כשלו, שאר אנשי המודיעין כשלו, ושגם למודיעין של ארה"ב לא היה מידע. ב 73 למשל, כישלון ענק, ידעו על המלחמה לפחות 10 שעות לפני שהחלה.
3. המידע שהגיע בלילה היה חייב להגיע לשטח. מדוע לא הגיע? יש נהלים ברורים, לא מילאו אותם
4. לפחות עד לצהריים, האירוע לא נוהל מלמעלה. חיל האוויר לא הגיע, כוחות לא הגיעו. הלחימה בשטח ברובה היתה בזכות יוזמות של קצינים בדרגי שטח .
5. בתור מי שהחזיק קו בביקעה, לפני 40 שנה בערך, וכול מי שהחזיק קו, יודע שהפתעה כזאת בלתי אפשרית.
6. מי הוציא את סיורי גולני מהקו לפני המתקפה?

וזה רק בקטנה.
אז מדובר בבגידה, וכל הנרטיב שמנסים לייצר קונספציה וכו הוא פשוט מגוחך.

חבר מתאריך 28.12.17
יום ששי י''ד 'באדר א תשפ''ד    22:53   23.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  52. ברור כשמש שהייתה פה בגידה, זה היה יישום למעשה של כל איומי הסרבנות ממחאת הרפורמה.  
בתגובה להודעה מספר 26

הרי כל הפיקוד העליון בצבא בנוי מאותו חומר פוליטי של אנשי מחאת הרפורמה, הרי לפני השביעי באוקטובר דיברו על כך שהייתה פה בעצם "הפיכה צבאית" נגד הממשלה.

ההסבר פשוט, הפיקוד העליון של הצבא שבנוי כולו מאנשי מחאת הרפורמה החליטו לממש למעשה את איומי הסרבנות ונתנו הוראה לצבא ולחיל האויר לא להגיב למתקפת החמאס במשך שעות רבות כדי להראות שהם אכן מיישמים את האיומים כדי "ללמד לקח" את הממשלה והעומד בראשה.

למה לא להאמין לזה, הלא הם מימשו וקיימו בדיוק את מה שהם הבטיחו שיעשו במקרה שתפרוץ מלחמה.

רק כנראה שהם בעצמם לא שיערו את גודל האירוע, הם חשבו שתהיה פה מתקפה "בקטנה" 2-3 ישובים והרוגים בודדים, אז מה זה כמה הרוגים בודדים לעומת המטרה הנעלה יותר "הדחת ביבי והצלת הדמוקרטיה".

מירי
חבר מתאריך 27.8.19
19690 הודעות
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    01:24   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  94. התחלתם להרעיל?  
בתגובה להודעה מספר 52

hamuda לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 9.9.22
1686 הודעות, 7 מדרגים, 6 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    03:09   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  108. יש לך לומר משהו כנגד?  
בתגובה להודעה מספר 94

באר שבעי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 23.6.13
31543 הודעות, 105 מדרגים, 185 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    06:58   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  122. מה יש לומד מנגד?  
בתגובה להודעה מספר 108

שבן אדם שחושב שכל הצמרת הבטחונית והצבאית חשבו להקריב ״מאות ישראלים״ כדי להפיל את ביבי הוא בן אדם שצריך לבדוק את עצמי טוב טוב

מירי
חבר מתאריך 27.8.19
19690 הודעות
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    01:23   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  93. התחלתם להרעיל?!  
בתגובה להודעה מספר 26

hamuda לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 9.9.22
1686 הודעות, 7 מדרגים, 6 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    03:09   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  109. אתם  
בתגובה להודעה מספר 93

אבק ברוח לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 9.4.20
2589 הודעות, 13 מדרגים, 26 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    02:02   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  102. מסכים  
בתגובה להודעה מספר 26

ש-עצמון
חבר מתאריך 10.4.16
93993 הודעות
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    10:58   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  208. יש לך אייזה בדל ראייה שמדובר בבגידה?-לדעתי-לא  
בתגובה להודעה מספר 26

חבר מתאריך 12.9.17
יום שבת ט''ו 'באדר א תשפ''ד    20:51   24.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  271. קשה לקבל את זה אחי היקר, מקווה מאד שזה לא נכון אבל העובדות צועקות.  
בתגובה להודעה מספר 26

kiponos
חבר מתאריך 22.1.24
475 הודעות
יום ראשון ט''ז 'באדר א תשפ''ד    08:10   25.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  285. +++ ברוך תהיה. תודה רבה, החכמתי.  
בתגובה להודעה מספר 26

גנוטי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.3.20
5368 הודעות, 68 מדרגים, 126 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''ד 'באדר א תשפ''ד    22:11   23.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  29. הסטת הויכוח לש.ג התורן שהמציאו במיוחד  
בתגובה להודעה מספר 0

י׳ הוא השעיר לעזאזל.

ולא, י׳ לא נקי מהסיפור הזה. הוא עוד גורם לא מקצועי שאמור היה להיות מקצועי ולשבת לעומק על כל זירה לחפש איפה יכולים לתקוע אותנו.
זה היה צריך לעשות בשבוע הראשון שלו בתפקיד ולהתעדכן האם משהו השתנה בכל רבעון.

כל הכתבה הזו היא ניסיון להסיט את האחריות והאשמה מגורמים מסויימים לגורמים אחרים.

על האימונים שלהם כל מי שהיה בטלגרם ידע. לא צריך היה את בריכת המודיעין לשם כך.
החמאס פרסמו את הכל כי ידעו שזה יסנוור את הטיפשים פה שמאמינים בגאונות והעליונות של עצמם.

Seagulls לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 11.2.19
34703 הודעות, 201 מדרגים, 385 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''ד 'באדר א תשפ''ד    22:22   23.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  37. תודה על הבאת הרשימה  
בתגובה להודעה מספר 0

עדי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.9.19
35640 הודעות, 80 מדרגים, 39 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''ד 'באדר א תשפ''ד    22:23   23.02.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  38. מצטער, אני בספק שמפקד 8200 כבר בלילה של ה-7/10 ביקש מהמפקדים לשעבר של היח' להגיע. זה לא נשמע לי מציאותי.  
בתגובה להודעה מספר 0

אני מעריך שלמפקד 8200 היה הרבה מה לעשות ב-7/10 בלילה וב-8/10 בבוקר מאשר להיפגש עם מפקדים לשעבר במשך כמה שעות.

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה