גירסת הדפסה        

קבוצות דיון סקופים נושא #847526 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 847526        
זבוב מחמד לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 9.4.24
1237 הודעות, 7 מדרגים, 14 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון כ''ז בניסן תשפ''ד    11:49   05.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

''על כל ביטול פומבי של שת''פ טכנולוגי באקדמיה - מתבטלים חמישה בשושו''  

בכירים בהייטק סבורים כי עד כה לא נרשמה פגיעה בהשקעות עקב המלחמה, ואולם בכל הנוגע לאקדמיה - החיונית להצלחת הענף - המצב שונה. אורי גבאי, מנכ"ל מכון המדיניות RISE Israel: "אף אחד לא יודה בזה, אבל ברור לכולם שלא רוצים לעבוד עם ישראל"; אדן שוחט, שותף-מנהל בקרן ההון סיכון אלף: "יש בהחלט בעיה, והיא יכולה לפגוע משמעותית בישראל, בעיקר בתחום ה-AI".
=עומר כביר=

ההייטק הוא מנוע הצמיחה החשוב ביותר של הכלכלה הישראלית, וכנראה גם אחד המגזרים בעלי החשיפה הגדולה ביותר לכלכלה העולמית. בין אם זה משקיעים או לקוחות, רוב קהל היעד של חברות הייטק נמצא בחו"ל, וגם חברות טכנולוגיה בינלאומיות שפועלות בישראל משחקות תפקיד משמעותי בכלכלה הישראלית. החשיפה הזו יכולה להפוך סטארט-אפים וחברות הייטק לפגיעים במיוחד לסנקציות כלכליות, גלויות וישירות או חשאיות ולא רשמיות. ואף שגורמים בתעשייה אומרים ל"כלכליסט" שנכון לעתה לא מורגשת פגיעה משמעותית בהיקף ההשקעות או ההכנסות של חברות ישראליות, אין שום ודאות שהדבר לא ישתנה בעתיד הלא רחוק.
"ההייטק הישראלי הגיע למעמדו בזכות החיבור המאוד חזק לשווקים הגלובליים", אמר אורי גבאי, מנכ"ל מכון המדיניות RISE Israel, שפועל לקידום כלכלה תחרותית מוכוונת חדשנות. "אם ישראל תהפוך להיות יותר ויותר מבודדת, שלא לומר מצורעת, ברור שזה ישפיע. אם נסתכל על סך הכסף שמושקע במחקר ופיתוח בישראל, חצי ממנו מגיע מחו"ל. אפשר רק לדמיין מה יקרה אם ישראל תהפוך למדינה שלא רוצים או מפחדים להשקיע בה".

בטווח המיידי, עד עתה לא מזהים המרואיינים פגיעה מובהקת במגזר ההייטק. "אני תמיד אומר שצריך להפריד בין סנטימנט, אנקדוטות ודאטה. כולם חשובים, חשוב לנטר ולהקפיד על כולם, אבל לא לבלבל ביניהם", הסביר אבי חסון, מנכ"ל סטארט-אפ ניישן סנטרל ולשעבר המדען הראשי במשרד הכלכלה וראש רשות החדשנות הראשון. "בדאטה, אנחנו לא רואים עדיין ירידה בכמות או נפח ההשקעות בהייטק, או השפעה מהותית על ההכנסות של חברות הייטק, כתוצאה מהמלחמה. בשנתיים האחרונות יש אמנם ירידה משמעותית בהשקעות בהייטק, אבל רובה משויך למחזורים גלובליים ורואים ירידה מאוד דומה גם במקומות אחרים בעולם. זה לא שאין ירידה, אלא שאין ירידה עודפת שאפשר לשייך לנסיבות האלו. בדוח שהוצאנו על ששת החודשים אחרי ה-7 באוקוטובר היתה ירידה, אבל היא הקבילה לירידה בארה"ב באותה תקופה".

אדן שוחט, שותף-מנהל בקרן ההון סיכון אלף (Aleph) הוסיף: "ברמה של ההשקעות עצמן, אנחנו לא חווים אף ירידה. אם הייתי צריך לנבא, משקיעים שכבר השקיעו בישראל יש סיכוי יותר גבוה שישקיעו, וכאלו שלא השקיעו ייקח זמן להחזיר אותם להסתכל ברצינות על המדינה. אבל בפועל אנחנו לא חווים ירידה. מתחילת המלחמה היו בפורטפוליו שלנו יותר מ-300 מיליון דולר של השקעות שהובלו על ידי משקיעים זרים. בצד של לקוחות, היו מקרים שחברות שלנו שפנו ללקוחות פוטנציאליים קיבלו מענה שהם חברה ישראלית ולא רוצים לעבוד עם חברות ישראליות. אבל זה ספורדי לחלוטין, יש רק שני מקרים שאני מכיר אישית".

גבאי היה יותר מסויג בהקשר זה. "אין ספק שבחצי שנה שאחרי ה-7 באוקטובר, יחסית לחצי שנה שלפניה, יש ירידה בהשקעות בסטארט-אפים ישראליים", הוא אמר. "יש כאן כמה סיפורים שמתמזגים ביחד. אחד הוא של האטה כלכלית גלובלית, שעדיין העולם לא יצא ממנה. יש ירידה בשהקעות גם בארה"ב ובאירופה. מגמה שנייה היא אי היציבות בישראל החל מ-2023, שהחמירה מאז ה-7 באוקטובר. ויש מי שמוסרית לא מוכן להשקיע במדינת ישראל. זה יכול לבוא מרגש אנטי-ישראל ואנטישמי.

"יש לא מעט חברות ישראליות שעדיין מוצאות השקעה. משקיעים פחות, בסכומים יותר קטנים, אבל חברה טובה יכולה לגייס 100-200 מיליון דולר, ויש לא מעט כאלו. העניין הוא עם כל השאר, שהן לא סופר-סטאר, שם יש פגיעה. אני לא יודע לנתח בדיוק למה לא משקיעים בהן – האם זה מיתון עולמי, חוסר יציבות בישראל או רתיעה מהשקעה בישראל – אבל רואים שרוב ההשקעות בשני הרבעונים האחרונים היו בחברות מאוד מאוד מוצלחות. חברות שהן סתם טובות מאוד או טובות, הן כנראה מאוד מתקשות, והחשש שלנו שימשיכו להתקשות. כי בסוף כל המשחק הוא של 5-6 חברות מאוד בולטות, שבעבר לא אפיין את ההייטק הישראלי היו עוד 60 חברות שהיו משקיעים בהן 30 מיליון דולר. המספר של סך ההשקעות נראה טוב, אבל בסוף זו קבוצה קטנה יחסית של חברות שנושאת על כתפיה את כל עוגת ההשקעות בהייטק הישראלי".
בעיה אחרת שכל המרואיינים מזהים נוגעת לאקדמיה, שהפעילות שלה היא קריטית לשגשוג ההייטק בישראל. "ברמת האנקדוטות והסנטימנט אנחנו מתחילים לקבל סימנים מדאיגים", אמר חסון. "המצב באקדמיה הוא לא טוב. יש פגיעה בפרסומים בכתבי עת מדעיים, במחקר משותף, בהשתתפות בכנסים, בפרויקטים משותפים. הצטברות האנקדוטות שם מדאיגה ומראה על בעיה הולכת ומתפתחת. כמובן שזה קושר גם לתעשיית ההייטק. יש הרבה תחומים שבהם חברת הייטק מתחילה במעבדת מחקר – מדעי החיים, אקלים-טק, אגרוטק, בינה מלאכותית. זו השפעה מדאיגה והיא בעוצמות גבוהות יותר מאשר בהייטק".

גם שוחט מזהה חוסר נכונות הולך ומתרחב של חוקרים בחו"ל לשתף פעולה עם חוקרים בישראל: "יש בהחלט בעיה, והיא יכולה לפגוע משמעותית בישראל, בעיקר בתחום ה-AI כי שם יש הרבה עבודה עם אקדמיה. האווירה שם יותר רחבה מרק המפגינים בקמפוסים. זה לא השפעה מאסיבית כרגע, אבל בהחלט יכול לפגוע ביכולות של המדינה כי יש הרבה מחקר שמתבצע באקדמיה. בבינה מלאכותית קצב המעבר המהיר ממחקר אקדמי ליישום בפועל הוא כמעט חסר תקדים, ובגלל התזוזה המהירה והעובדה שלא מעט מקורות אקדמיים מעורבים בה לאורך זמן זה יכול לפגוע".
גבאי העריך שמתחת לפני השטח, הבעיה באקדמיה עמוקה עוד יותר. "אנחנו שומעים שיש הרבה ביטולים של שיתופי פעולה מדעיים וטכנולוגיים, ועל כל אחד שנעשה בריש גלי יש חמישה שנעשים בשושו. אף אחד לא יודה בזה, אבל ברור לכולם שלא רוצים לעבוד עם ישראל".

חסון הוסיף שהבט זה יכול להיות רלוונטי גם ישירות להייטק: "אותי פחות מדאיג זה שמצהיר ואומר שהוא מחרים את ישראל או מפגין עם דגל פלסטין ואומר שלא יעשה עסקים עם ישראל, כי אותו אני רואה. מה שמדאיג אותי זה מה שאני לא רואה, מה שקורה בחדרים סגורים, שבהם אומר מישהו, בואו נוותר על הפרויקט הזה בישראל, או נוותר על ההשקעה. בגלל שיש סיכון, אי ודאות או מתוך החלטה אידיאולוגי. אתה לא תמיד תדע. זה לא שלקוח ישלח מכתב ויגיד שהוא עוזב במחאה על רצח עם. הוא יכול פשוט לא לחדש את המנוי".
שוחט סבור שאפשר למנף את המצב השלילי באקדמיה לטובה. "צריך לבחון איך פותרים את זה, כמו הקמת מעבדות מחקר והחזרת אקדמאים מחו"ל", הוא הסביר. "בגלל אנטישמיות בקמפוסים יש מוכנות לחזרה של אנשים, כולל חוקרים עם קביעות שאי אפשר היה לדמיין בכלל שירצו להגיע לארץ. צריך לקחת את ההזדמנות הזו לא בשתי ידיים אלא בכל הידיים שנוכל למצוא, כי הם לא יגיעו בלי שנעזור להם לפתוח מעבדות".
תחום נוסף שבו מזהה שוחט בעיה הוא היזמים עצמם: "כבר בתקופת הרפורמה המשפטית היו הרבה איומים של ירידה מהארץ, אבל לא ראיתי הרבה ירידה. ועכשיו אני רואה הרבה ירידות של יזמים. זו סכנה שיכולה להוביל לצניחה במסה הקריטית, משהו מאוד משמעותי כשמדברים על יזמים וכישרון. וזה מה שמדאיג אותי. זה עדיין לא מבול, לא כמויות משמעותיות, אבל האתגר האמיתי במדינה הוא פנימה, ולא מה החיצוניים עושים לנו".
חרף הקשיים, ניתן לזהות כמה נקודות אופטימיות. "כשאנבידיה משקיעה בשבוע אחד מיליארד דולר בקניית שתי חברות ישראליות, זו אמירה מאוד חזקה", קבע חסון. "כשסקויה מרחיבה מחדש את הפעילות בישראל, כשג'נרל אטלנטיק מתחייבת מחדש – אלו סימנים טובים לשוק העולמי. לכן חשוב לשמר אותם. אחד מכלי הנשק הכי טובים שלנו זה שאפשר לבוא ולהגיד, הנה החברה הכי חשובה ב-AI אומרת שישראל היא המקום הכי חשוב בעבורה מחוץ לעמק הסיליקון".
גבאי הוסיף: "אני יחסית אופטימי, כי בסופו של דבר ההייטק הוא משחק שבו משקיעים בשביל הכסף. כל עוד לא תהיה מגמה שמשקיעים מתרחקים מישראל כי מפחדים איך הם ייתפסו, אם תהיה חברה ישראלית טובה בתחום הסייבר או ה-AI יהיו משקיעים שישקיעו בה כי זו השקעה טובה".

כלכליסט
https://www.calcalist.co.il/calcalistech/article/sjl3wtema

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  ניתוח מעניין למה יש שנאה ליהודים בעולם The-dragon 05.05.24 11:51 1
     מאוד מעניין. תודה. השפוי האחרון 05.05.24 12:13 7
         ההיסטוריה רק חוזרת. הפעם על סטרואידים מבצבץ 05.05.24 13:02 32
             ומה הלקח? lem 05.05.24 15:02 45
     מה קרה לכל החברות שאיימו לרדת מהארץ, ולהוציא כספים?! מה שלום היורדים בקפריסין וגאורגיה? יהודי 6וב 05.05.24 12:22 14
         ++1000 totoloto 05.05.24 12:59 30
         צדיקים, מלאכתם נעשית בידי אחרים....רק לא מבין למה עכשיו הם מתלוננים...חחח safer 05.05.24 13:34 37
  מגיע מהתחום. גם אותי ניסו להעיף, ואני דיי בטוח שינסו ״להעלים אותי״ מהמאמר שנוציא בהמשך. Cat Catul 05.05.24 12:07 2
     ממש לא חשוב ימין 51 05.05.24 12:10 3
         למזלנו יש אנשים (כמוני וכמו אחרים שאני מכיר) שנמשיך לקדם ולפתח עד כמה שניתן Cat Catul 05.05.24 12:13 5
             אין צודק ממך ימין 51 05.05.24 12:15 8
         תגובה לא עניינית ולא נכונה ברבור שחור 05.05.24 12:44 25
     למה לפני שנתיים?מה הגורם לדעתך / ידעתך? סוף - סוף 05.05.24 12:17 11
         אי יציבות פוליטית, ירידה בהשקעות באופן כללי בכל העולם Cat Catul 05.05.24 12:27 16
             מעניין - הרי לא היה ''קונצנזוס'' לגבי עצם קיומה של ישראל מיום הקמתה בערך, ובכל זאת משהו השתנה מאוד לרעה לפני כשנתיים; זבוב על הקיר 05.05.24 12:44 24
                 אתה מחפש דברים ספציפיים? Cat Catul 05.05.24 12:46 26
  מזכיר את מאמרי ההפחדה בזמן הרפורמה המישפטית,למה שו-שו?שיפרסמו בגלוי מי מחרים אותנו אברהם 05.05.24 12:10 4
     אפאחד לא מחרים אותנו בפומבי Cat Catul 05.05.24 12:13 6
         ההשכלה הגבוהה בארצנו הפכה למוטה פוליטית בכל התחומים.אין בי צער שהבומרנג מכה בהם אברהם 05.05.24 12:17 10
             שטויות במיץ. אין לך אפילו הוכחה לאמירות האלה. Cat Catul 05.05.24 12:19 13
                 רגע, רגע: כשמגיב אנונימי כותב דברים כאלו באיזה דיון בפורום שאינו מוכר (למיטב ידיעתי) בחו''ל, עליו להפסיק מייד כי הוא ''הורס'' - זבוב על הקיר 05.05.24 12:48 28
                     איפה שמעת מישהו שאומר את מה שהוא אמר Cat Catul 05.05.24 12:49 29
                         אני מבין מדברים שכתבת בעבר שאינך גר בארץ כרגע (תקן אותי האם אני טועה), אבל התממותך מוזרה מאוד לאור פעילותך פה בפורום; זבוב על הקיר 05.05.24 13:06 33
                             מאז המלחמה אנחנו בארץ. Cat Catul 05.05.24 13:16 34
                                 תודה רבה מקרב לב שאתה בארץ, לא הרגשנו בחסרונך ולא הרגשנו בהצטרפותך. אברהם 05.05.24 13:30 35
                                     ח אוי אברהם, האמת; לא נעלבתי. Cat Catul 05.05.24 13:31 36
                                         לא התכוונתי להעליב. אבל ציינת עובדה חשובה-האמת שלי,כך זה אצל הצעירים האנוכים (שוב,לא להעליב!),אני בא לפני הכלל אברהם 05.05.24 13:41 39
                                             אנוכיים? אתה רואה למה חשוב שאלך עם האמת שלי ולא אקשיב לאברהמים Cat Catul 05.05.24 13:42 40
                                             דרך אגב - למה אני אנוכי? Cat Catul 05.05.24 14:31 44
  מצויין, חסר לומדי תורה MAGEN DAVID 05.05.24 12:15 9
  תחליטו מה אתם רוצים דצכ_עדש 05.05.24 12:18 12
     אדם שאיבד את זהותו, גבינה קשה הופכת להיות כל עולמו. אל תזלזל בכך בכלל. סוויץ 05.05.24 12:26 15
     ב3-4 החודשים האחרונים אנחנו מדשדשים בעזה ללא הישג צבאי או התקדמות, ומשלמים מחיר מדיני קשה על כלום. SlevinKelevra 05.05.24 12:42 23
     מציינים מצב. לא אומרים שצריך לעשות שת''פ עם שונאינו.זה גם לא יקרה ברבור שחור 05.05.24 12:46 27
  מצוין, זה ינקה את כל הייטק הפונזי וישאיר את ההייטק האמיתי מבוסס טכנולוגיות אמיתיות שיביאו לצמיחה אמיתית מדינה_יהודית 05.05.24 12:28 17
  ואת מי להאשים? את מי שתומך בכך שמדינת ישראל תלחם על קיומה? או במי שממיץ את מדינת ישראל ותומך באיוב שרוצה להשמידנו? שושנה 05.05.24 12:29 18
  מצטערים, אנחנו לא אוהבים שרוצחים ואונסים אותנו menahem 05.05.24 12:33 19
  תלוי בתחום Reflektor 05.05.24 12:34 20
  כל מי שלקח חלק בשנאת חינם שהחלה לפני שנה, משלם בריבית גבוהה יוניCohen 05.05.24 12:40 21
  העיקר שבמכון ויצמן יש פרופסורית לפיסיקה גרעינית. שלמון 05.05.24 12:42 22
  תחליפו מקצוע. קסדו 05.05.24 13:00 31
     בדיוק. לסגור את כל ההייטקס וללכת כולם לקטוף תפוזים, כמו פעם. Stardust 05.05.24 13:38 38
         רק שאין תפוזים... זבוב מחמד 05.05.24 14:05 42
             אז עכשיו יהיו! נשתול פרדסים על חורבות פארק אפק ועתיר ידע והר חוצבים! Stardust 05.05.24 14:17 43
  על דאטפך אטפוך וסוף מטיפייך יטופון.... ברוש 05.05.24 13:44 41

The-dragon לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 28.12.08
9797 הודעות, 80 מדרגים, 138 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון כ''ז בניסן תשפ''ד    11:51   05.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. ניתוח מעניין למה יש שנאה ליהודים בעולם  
בתגובה להודעה מספר 0

לחץ כאן לצפיה דרך יוטיוב

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
השפוי האחרון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.10.22
9743 הודעות, 72 מדרגים, 100 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון כ''ז בניסן תשפ''ד    12:13   05.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. מאוד מעניין. תודה.  
בתגובה להודעה מספר 1

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מבצבץ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.11.21
12643 הודעות, 62 מדרגים, 103 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון כ''ז בניסן תשפ''ד    13:02   05.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  32. ההיסטוריה רק חוזרת. הפעם על סטרואידים  
בתגובה להודעה מספר 7

lem לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.3.23
1687 הודעות, 22 מדרגים, 43 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון כ''ז בניסן תשפ''ד    15:02   05.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  45. ומה הלקח?  
בתגובה להודעה מספר 32

יש תאור מצב, ויש הערכות.

ומה אנחנו צריכים לעשות?

ללקק לאקדמאים תומכי חמאס או בי.די.אס?

להמשיך לתת פרסי ישראל לאקדמאים של שמאל קיצוני או תומכי סרבנות?

או שמא - להשקיע כסף ציבורי בתמיכה במחקר, כפי שהסינים עושים? להקפיד שלא לשתף בידע אויבים פוטנציאלים?

יהודי 6וב
חבר מתאריך 17.10.07
19632 הודעות
יום ראשון כ''ז בניסן תשפ''ד    12:22   05.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. מה קרה לכל החברות שאיימו לרדת מהארץ, ולהוציא כספים?! מה שלום היורדים בקפריסין וגאורגיה?  
בתגובה להודעה מספר 1

totoloto לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.4.12
48702 הודעות, 295 מדרגים, 571 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון כ''ז בניסן תשפ''ד    12:59   05.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  30. ++1000  
בתגובה להודעה מספר 14

safer לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.6.21
1873 הודעות, 15 מדרגים, 10 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון כ''ז בניסן תשפ''ד    13:34   05.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  37. צדיקים, מלאכתם נעשית בידי אחרים....רק לא מבין למה עכשיו הם מתלוננים...חחח  
בתגובה להודעה מספר 14

Cat Catul לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 11.4.20
15520 הודעות, 46 מדרגים, 71 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון כ''ז בניסן תשפ''ד    12:07   05.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. מגיע מהתחום. גם אותי ניסו להעיף, ואני דיי בטוח שינסו ״להעלים אותי״ מהמאמר שנוציא בהמשך.  
בתגובה להודעה מספר 0

אבל אכן יש פגיעה אנושה, שהתחילה עוד לפני כשנתיים.

צריכים להמשיך לטפח את הקשרים עם מנכלי אינבידיה, טוויטר, פייסבוק, גוגל וכו׳.

ימין 51
חבר מתאריך 14.3.18
3813 הודעות, 35 מדרגים, מינוס 12 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון כ''ז בניסן תשפ''ד    12:10   05.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. ממש לא חשוב  
בתגובה להודעה מספר 2

הרי הממשלה המפוארת שלנו משוכנעת שאין צורך בלימודי ליבה וכל המדע הוא הבל הבלים ורק בזכות העוצמה והאנגלית של סמוטריץ ננצח

חבר מתאריך 11.4.20
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. למזלנו יש אנשים (כמוני וכמו אחרים שאני מכיר) שנמשיך לקדם ולפתח עד כמה שניתן  
בתגובה להודעה מספר 3

ונעביר את הידע הנדרש לדורות הבאים.

בזה אנחנו מתעסקים, לא בהבלים שאכן יתנקמו בנו בהמשך; אבל חייבים להתגבר על זה.

אנשים פה צריכים להבין - מה שקרה בשבת האיראנית הינו נפלאות הטכנולוגיה הישראלית בשיאה, עקב הקדמה הטכנולוגיה וההשקעות האלה.
השקעות באקדמיה של ישראלים לצאת החוצה ולרכוש ידע הכרחי להמשך.

ימין 51
חבר מתאריך 14.3.18
3813 הודעות, 35 מדרגים, מינוס 12 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון כ''ז בניסן תשפ''ד    12:15   05.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. אין צודק ממך  
בתגובה להודעה מספר 5

והלוואי שירבו כמוך כי זה הסיכוי היחידי שלנו לחיות במדינה מפותחת ולהצליח להגן על עצמנו

ברבור שחור לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.3.21
2627 הודעות, 12 מדרגים, 24 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון כ''ז בניסן תשפ''ד    12:44   05.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  25. תגובה לא עניינית ולא נכונה  
בתגובה להודעה מספר 3

סוף - סוף לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.10.22
2175 הודעות, 12 מדרגים, 19 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון כ''ז בניסן תשפ''ד    12:17   05.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. למה לפני שנתיים?מה הגורם לדעתך / ידעתך?  
בתגובה להודעה מספר 2

חבר מתאריך 11.4.20
יום ראשון כ''ז בניסן תשפ''ד    12:27   05.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. אי יציבות פוליטית, ירידה בהשקעות באופן כללי בכל העולם  
בתגובה להודעה מספר 11

מה שגרם למשקיעים להימנע ממקומות של סיכון אפילו נמוך.

אי יציבות פוליטית - למרות לפי מה שאומרים - אף מקום לא רוצה להישמע שהוא תומך/לא תומך במדינה, ושאין על המדיניות שלה קונצנזוס.

בדרך כלל, לאקדמיה יש קשר ישיר לאותה מדינה שבה נמצא אותו המקום.

זבוב על הקיר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.3.18
15791 הודעות, 87 מדרגים, 161 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון כ''ז בניסן תשפ''ד    12:44   05.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  24. מעניין - הרי לא היה ''קונצנזוס'' לגבי עצם קיומה של ישראל מיום הקמתה בערך, ובכל זאת משהו השתנה מאוד לרעה לפני כשנתיים;  
בתגובה להודעה מספר 16

מעניין מה קרה לפני כשנתיים...

חבר מתאריך 11.4.20
יום ראשון כ''ז בניסן תשפ''ד    12:46   05.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  26. אתה מחפש דברים ספציפיים?  
בתגובה להודעה מספר 24

ממה שאני נחשפתי, לא היה נקודה ספציפית חוץ מהעובדה של 4-5 מערכות בחירות ברצף.
ואם אתה חושב שלא מסתכלים על זה, אתה טועה.

אני לא הצלחתי להביא מחקר לארץ מסיבות שעד היום לא ככ ברורות לי.

אברהם לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 7.6.16
21880 הודעות, 78 מדרגים, 75 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון כ''ז בניסן תשפ''ד    12:10   05.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. מזכיר את מאמרי ההפחדה בזמן הרפורמה המישפטית,למה שו-שו?שיפרסמו בגלוי מי מחרים אותנו  
בתגובה להודעה מספר 0

שיבצעו את המחקרים בעזה עם הפרופסורים המוסלנאצים

חבר מתאריך 11.4.20
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. אפאחד לא מחרים אותנו בפומבי  
בתגובה להודעה מספר 4

אבל אף אחד לא רוצה להיכנס למה שנראה בעיניהם ״מיטה חולה״

חבר מתאריך 7.6.16
יום ראשון כ''ז בניסן תשפ''ד    12:17   05.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. ההשכלה הגבוהה בארצנו הפכה למוטה פוליטית בכל התחומים.אין בי צער שהבומרנג מכה בהם  
בתגובה להודעה מספר 6

חבר מתאריך 11.4.20
יום ראשון כ''ז בניסן תשפ''ד    12:19   05.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. שטויות במיץ. אין לך אפילו הוכחה לאמירות האלה.  
בתגובה להודעה מספר 10

על כל השמצה אחת כזאת - קיימים 100 שתפים של חרדים-ערבים-חילונים-חרדלים יחד עם מקורות חו״ל (שהולכים ומתמעטים, אבל נתגבר).
תמשיך לחיות במציאות המדומה (שאגב תחילתה הייתה אי שם פעם בישראל).

אבל הכי חשוב - שמור את האמירות הללו לאלה שבחוץ לעצמך שלא תהרוס לנו בטעות!

חבר מתאריך 4.3.18
יום ראשון כ''ז בניסן תשפ''ד    12:48   05.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  28. רגע, רגע: כשמגיב אנונימי כותב דברים כאלו באיזה דיון בפורום שאינו מוכר (למיטב ידיעתי) בחו''ל, עליו להפסיק מייד כי הוא ''הורס'' -  
בתגובה להודעה מספר 13

אבל כשבכירים (ובכירים לשעבר) בתעשיה, במערכת המשפט ובפוליטיקה צועקים זאת ישר לתוך מיקרופונים של כתבים זרים, הם... מה הם עושים אז, בדיוק?

חבר מתאריך 11.4.20
יום ראשון כ''ז בניסן תשפ''ד    12:49   05.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  29. איפה שמעת מישהו שאומר את מה שהוא אמר  
בתגובה להודעה מספר 28

שמגיע לאנשי האקדמיה שלא ישקיעו בהם כל הם מוטעים פוליטית בכל התחומים?

חבר מתאריך 4.3.18
יום ראשון כ''ז בניסן תשפ''ד    13:06   05.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  33. אני מבין מדברים שכתבת בעבר שאינך גר בארץ כרגע (תקן אותי האם אני טועה), אבל התממותך מוזרה מאוד לאור פעילותך פה בפורום;  
בתגובה להודעה מספר 29

נעלמו כליל מעיניך כל הנסיונות מצד אנשי האקדמיה בארץ לתת את חלקם בטרפוד הרפורמות, תוך טענה לפיה הדבר יגרום לאקדמיה "להפוך" לפוליטית ועל כן ראויה לנידוי?

חבר מתאריך 11.4.20
יום ראשון כ''ז בניסן תשפ''ד    13:16   05.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  34. מאז המלחמה אנחנו בארץ.  
בתגובה להודעה מספר 33

חבר מתאריך 7.6.16
יום ראשון כ''ז בניסן תשפ''ד    13:30   05.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  35. תודה רבה מקרב לב שאתה בארץ, לא הרגשנו בחסרונך ולא הרגשנו בהצטרפותך.  
בתגובה להודעה מספר 34

חבר מתאריך 11.4.20
יום ראשון כ''ז בניסן תשפ''ד    13:31   05.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  36. ח אוי אברהם, האמת; לא נעלבתי.  
בתגובה להודעה מספר 35

כי אני יודע את האמת שלי, וזה מה שחשוב 😘.

חבר מתאריך 7.6.16
יום ראשון כ''ז בניסן תשפ''ד    13:41   05.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  39. לא התכוונתי להעליב. אבל ציינת עובדה חשובה-האמת שלי,כך זה אצל הצעירים האנוכים (שוב,לא להעליב!),אני בא לפני הכלל  
בתגובה להודעה מספר 36

גם למוסלנאצים יש אמת שלהם וגם לנוצרונאצים היתה אמת שלהם. זו בעייה גדולה מאוד- טובתי
האישית גוברת על טובת הכלל.

חבר מתאריך 11.4.20
יום ראשון כ''ז בניסן תשפ''ד    13:42   05.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  40. אנוכיים? אתה רואה למה חשוב שאלך עם האמת שלי ולא אקשיב לאברהמים  
בתגובה להודעה מספר 39

אנוכי עאלק.

חבר מתאריך 11.4.20
יום ראשון כ''ז בניסן תשפ''ד    14:31   05.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  44. דרך אגב - למה אני אנוכי?  
בתגובה להודעה מספר 39

MAGEN DAVID לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.5.17
1712 הודעות, 15 מדרגים, 26 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון כ''ז בניסן תשפ''ד    12:15   05.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. מצויין, חסר לומדי תורה  
בתגובה להודעה מספר 0

דצכ_עדש לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 21.9.18
3116 הודעות, 31 מדרגים, 56 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון כ''ז בניסן תשפ''ד    12:18   05.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. תחליטו מה אתם רוצים  
בתגובה להודעה מספר 0

להיות שותפים עם אנטישמים מחול או לההירג פה ולא להגיב כי זה מפריע לסטודנטים בהארווארד..

נכון שיש נזק משני בכלכלה וכו, אבל בסופו של דבר זה עצם הקיום שלנו כאן.

אני מעדיף שבסופר יהיו פחות סוגים של גבינות קשות אבל נחיה פה עם קצת יותר ביטחון.

זה עניין של סדר עדיפויות.

סוויץ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.4.11
8801 הודעות, 71 מדרגים, 141 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון כ''ז בניסן תשפ''ד    12:26   05.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. אדם שאיבד את זהותו, גבינה קשה הופכת להיות כל עולמו. אל תזלזל בכך בכלל.  
בתגובה להודעה מספר 12

SlevinKelevra
חבר מתאריך 2.4.12
23152 הודעות
יום ראשון כ''ז בניסן תשפ''ד    12:42   05.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  23. ב3-4 החודשים האחרונים אנחנו מדשדשים בעזה ללא הישג צבאי או התקדמות, ומשלמים מחיר מדיני קשה על כלום.  
בתגובה להודעה מספר 12

וכל זאת כי הרופס תקוע ולא מסוגל להחליט.
אז דבריך היו יכולים להיות נכונים אם בזמן הזה היה הישג משמעותי כלשהו ששווה לנו להקריב כל כך הרבה בזירה הבינלאומית.

ברבור שחור לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.3.21
2627 הודעות, 12 מדרגים, 24 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון כ''ז בניסן תשפ''ד    12:46   05.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  27. מציינים מצב. לא אומרים שצריך לעשות שת''פ עם שונאינו.זה גם לא יקרה  
בתגובה להודעה מספר 12

מדינה_יהודית
חבר מתאריך 28.10.19
687 הודעות, 6 מדרגים, מינוס 3 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון כ''ז בניסן תשפ''ד    12:28   05.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. מצוין, זה ינקה את כל הייטק הפונזי וישאיר את ההייטק האמיתי מבוסס טכנולוגיות אמיתיות שיביאו לצמיחה אמיתית  
בתגובה להודעה מספר 0

הכל לטובה
כבר ראינו שרוב ההייטק של חאמאס קפלן הוא הייטק פונזי של מאפיונרים עם מעט מאוד טכנולוגיות אמיתיות
הדיאטה הקרובה תיאלץ את השוק לעבוד באופן אמיתי על יתרונות טכנולוגיים ולא הלופט גשפט של משרדי העטכרי דין התל עפיפים שהשתלטו על מימון ההייטק

שושנה
חבר מתאריך 26.10.15
421 הודעות
יום ראשון כ''ז בניסן תשפ''ד    12:29   05.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. ואת מי להאשים? את מי שתומך בכך שמדינת ישראל תלחם על קיומה? או במי שממיץ את מדינת ישראל ותומך באיוב שרוצה להשמידנו?  
בתגובה להודעה מספר 0

menahem לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
26460 הודעות, 86 מדרגים, 162 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון כ''ז בניסן תשפ''ד    12:33   05.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. מצטערים, אנחנו לא אוהבים שרוצחים ואונסים אותנו  
בתגובה להודעה מספר 0

נתחשבן אחרי השמדת חמאס

Reflektor לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.6.15
37081 הודעות, 134 מדרגים, 251 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון כ''ז בניסן תשפ''ד    12:34   05.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. תלוי בתחום  
בתגובה להודעה מספר 0

תחומים בהם יש ביקוש עולה: בינה מלאכותית, big data ,מערכות בטחוניות, שליטה ובקרה, סייבר.

תחומים בהם יש ירידה בשתפים: תקשורת, ביאו טכנולוגיה, רשתות חברתיות, ענן

יוניCohen לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.4.12
3178 הודעות, 28 מדרגים, 52 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון כ''ז בניסן תשפ''ד    12:40   05.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. כל מי שלקח חלק בשנאת חינם שהחלה לפני שנה, משלם בריבית גבוהה  
בתגובה להודעה מספר 0

שלמון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 11.10.22
1906 הודעות, 11 מדרגים, 12 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון כ''ז בניסן תשפ''ד    12:42   05.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. העיקר שבמכון ויצמן יש פרופסורית לפיסיקה גרעינית.  
בתגובה להודעה מספר 0

קסדו לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.9.18
4811 הודעות, 27 מדרגים, 7 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון כ''ז בניסן תשפ''ד    13:00   05.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  31. תחליפו מקצוע.  
בתגובה להודעה מספר 0

למה אתם מתעקשים להכנס למועדון שלא רוצה אתכם. העולם האקדמי והמדעי מזכיר את שנות השלושים והארבעים בגרמניה הנאצית. בסוף האקדמאים האלה לא יתרגשו כשישרפו ספרים ויהודים.

Stardust לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 9.4.22
21022 הודעות, 48 מדרגים, 90 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון כ''ז בניסן תשפ''ד    13:38   05.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  38. בדיוק. לסגור את כל ההייטקס וללכת כולם לקטוף תפוזים, כמו פעם.  
בתגובה להודעה מספר 31

זבוב מחמד לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 9.4.24
1237 הודעות, 7 מדרגים, 14 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון כ''ז בניסן תשפ''ד    14:05   05.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  42. רק שאין תפוזים...  
בתגובה להודעה מספר 38

Stardust לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 9.4.22
21022 הודעות, 48 מדרגים, 90 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון כ''ז בניסן תשפ''ד    14:17   05.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  43. אז עכשיו יהיו! נשתול פרדסים על חורבות פארק אפק ועתיר ידע והר חוצבים!  
בתגובה להודעה מספר 42

ברוש לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.5.04
25100 הודעות, 151 מדרגים, 268 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון כ''ז בניסן תשפ''ד    13:44   05.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  41. על דאטפך אטפוך וסוף מטיפייך יטופון....  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות