גירסת הדפסה        
   
קבוצות דיון סקופים נושא #850338 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 850338        
קוד
חבר מתאריך 3.1.16
4153 הודעות
יום ששי ט''ז באייר תשפ''ד    22:30   24.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

מערכת המילואים בצפון במצב התפוררות - כתבה מקיפה ממוסף כלכליסט  

 
  
מילואימניקים שנטחנים חודשים בתנאים קשים בשטח מול כאלה שמקבלים משכורת נוספת על שעתיים בשבוע במפקדהמפקדים שמגייסים בפייסבוק בעלי תפקידים לשירות קצרצר תמורת תגמול נאה ומסחרה בימי מילואיםשחיקה אדירה ותסכול מחוסר השוויון בנטל, שכבר מולידים סרבנות אפורהעלויות שיצאו משליטה ותחושה גורפת שאף אחד לא מנהל את הדבר הזה. מערך המילואים משקף כמה מהחולאים העמוקים בניהול המלחמה, ובחברה הישראלית כולה

חיילי מילואים בצפון, החודש. "הרבה חיילים אומרים עכשיו 'אני עושה את הקו בצפון כי אני לא מפקיר את החברים שלי, אבל אחרי הקו אני פורש מהמילואים'. אני צריך למצוא להם מחליפים שאין לי מאיפה להביא". צילום: אימג'בנק/Gettyimages

מוסף כלכליסט | 23.05.24
https://newmedia.calcalist.co.il/magazine-23-05-24/m01.html

המצב פה אפוקליפטי לחלוטין", מספר ליאור. "אנשים לא רואים איך נראית המציאות פה, איך נראים היישובים, איך נראית השגרה. וזו שגרה מחפירה — חיילים שחודשים נמצאים בתוך שוחות כי הם לא יכולים להיות בתוך מוצב כי אנחנו במגננה, יישובים שאי אפשר להיכנס אליהם. פה רואים איך זה נראה כשלא מתקבלות החלטות".

ליאור הוא לוחם במילואים שאמור לרדת מתעסוקה מבצעית בצפון ביוני, אחרי כמעט 200 ימים של שירות פעיל. והשגרה הקשה שהוא מתאר לא נגמרת בגבול הצפון, היא מחלחלת וגובה מחיר אישי וכלכלי קשה מהחיילים גם בעולמם האזרחי. "המון אנשים יוצאים לאפטרים כדי לעבוד קצת, רק לתחזק משהו", הוא מסביר, "כי הסבלנות של המעסיקים וגם של החבר'ה פה נגמרת, במיוחד עצמאיים שכבר לא יכולים לספוג עוד פגיעה כלכלית. זה קשה. וכשאתה אומר לאנשים שאתה במילואים הם אומרים לך: 'מה, אתה עדיין עושה? זה עוד קורה? לא נגמר הבלגן?'. אתה כבר לא הגיבור שהולך לקרב, אלא הפראייר שטוחנים אותו עוד ועוד. אף אחד לא יודע באמת למה אנחנו פה ומה אנחנו עושים ולאן זה הולך. המון חוסר ודאות. אם יש מלחמה, אז קדימה, נילחם, ואם לא — תחליטו מה קורה".

העדות של ליאור מגיעה מקצה אחד של חוויות מילואימניקים שאסף "מוסף כלכליסט". בקצה האחר התמונה שונה לגמרי. הרבה מילואימניקים משרתים שירות פחות מאתגר, שאינו דורש שהות רצופה ומאפשר להם להמשיך להתפרנס כרגיל, במקביל לקבלת תשלום על ימי מילואים. "אני משרת בחמ"ל", מתאר למשל נ', "בתחילת המלחמה היינו הרבה חיילים והיו משמרות פיזיות 24/7. עכשיו יש רק משמרת פיזית אחת בשעות היום, ובלילות ובסופי שבוע יש כוננויות, שבהן רק צריך להיות זמינים בטלפון. כשההיקף ירד, כל אחד התחיל לעשות רק משמרת או שתיים בשבוע, וכוננות סופ"ש פעם בחודש. ואנחנו מקבלים ימ"מים (ימי מילואים בשכר מלא) על כל התקופה, גם כשאנחנו עושים משמרת אחת בשבוע".

נ' וחבריו, כמו מילואימניקים אחרים, בעצם נמצאים תחת "צו 8 פתוח" ומקבלים מהמדינה תשלום מלא על השירות, ללא קשר להיקפו. במקביל הם ממשיכים לעבוד ולהתפרנס כרגיל, או כמעט כרגיל. המשמעות היא שהם מקבלים שכר כפול, בעוד מילואימניקים לוחמים כמו ליאור מתקשים לשמור על מקור פרנסתם האזרחי. יותר מזה, בחלק מהמקרים המילואימניקים ה"חלקיים" מקבלים מהמדינה תגמול גבוה יותר משום שהם משרתים כביכול ברציפות מאז 7 באוקטובר, לעומת לוחמים שמקבלים ימי מילואים רק על התקופה שבה הם משרתים בפועל.

ל', מילואימניק ביחידת מודיעין: "אנשים, ובהם אני, עם משכורות של 45 אלף שקל, באים לשתי משמרות בשבוע, וכבר ארבעה חודשים מקבלים שכר כפול. לפעמים אפילו במשמרת עצמה אתה עובד מרחוק בעבודה שלך. ועושים תפקידים מומצאים. ביזיון מטורף"

הקומבינות

"דרושים מפקדים","תנאים טובים למתאימים"

זה לא נגמר כאן. הסיטואציה הייחודית שאליה נקלע הצבא והצורך באנשי מילואים רבים לתקופה ממושכת הולידו מעין שוק של "מסחר" בימי מילואים: ברשתות החברתיות אפשר למצוא הודעות חסרות תקדים של מפקדים שמחפשים בעלי תפקידים שונים תמורת תגמול נאה. והתגמול, במקרה הזה, הוא בימי מילואים.

י', למשל, הוא מפקד שנדרש לחפש בעצמו סמב"צים וקציני חמ"ל ל"תפקיד מאוד חשוב במשמרות נוחות", כפי שהוא מגדיר זאת בפרסומים שלו ברשת. "כשפונים אליי, הדבר הראשון ששואלים אותי זה 'מה התנאים'", הוא אומר. "יש כאלה שבאים לשעתיים בחודש ומקבלים ימי מילואים על כל התקופה".

בקבוצת "דרושים דרושות למילואים" בפייסבוק יש כבר כמעט 37 אלף חברים, בקבוצת הטלגרם "דרושים — למילואים" יש יותר מ־23 אלף חברים, ויש גם לא מעט קבוצות ווטסאפ שמוקדשות לנושא. בכל יום מתפרסמות בקבוצות הללו מודעות "דרושים" רבות שמשקפות את הדרישה העצומה למילואימניקים, מטבחים ונהגים שעושים שבוע־שבוע עד לוחמים שייכנסו ללב הפעילות המבצעית ברפיח. חלק מהמודעות מכוונות לסגור חורים משמעותיים במצבת הלוחמים, אחרות מבקשות לצמצם את העומס על מי שמשרת באופן מסודר יותר — למשל, מחפשות מישהו שיתפוס עמדת ש"ג לכמה שעות ביום ויקבל על כך יום מילואים מלא.

הפניות מנוסחות ממש כמו מודעות דרושים אזרחיות, כאילו מדובר בחברת הייטק או בתפקיד בחברה ממשלתית: "לגדוד חי"ר בעוטף עזה דרושים נהגי אושקוש לגיוס בצו 8, תנאים טובים למתאימים", או: "לחפ"ק מאו"ג דרושים מש"קי מודיעין. כישורים נדרשים: רובאי 05 ומעלה, היכרות וניסיון עם מערכות מודיעיניות, תפקיד שמשלב מודיעין ולחימה. פרטים על היחידה: חפ"ק של מפקד אוגדה מתמרנת. תנאי שירות בפועל: יפורטו טלפונית". וגם: "ליחידת שריון בגזרת עזה דרוש מפקד מכלול גדוד. בוגר תפקיד סמ"פ ומעלה, הבנה אג"מית מעולה, יכולת ניהולית גבוהה, תפקוד טוב תחת לחץ, תפקיד מרתק, משמעותי ואיכותי (...) משמרות של 12 שעות, 3-2 משמרות בשבוע". ואפילו: "קול קורא מילואים בצו 8! חייל אבטחת מחנה. תנאי שירות: רמת פעילות א'; נדרשים יחסי אנוש טובים, עצמאות, יוזמה ועמידה בזמנים, משימתיות". ועד: "לחטמ"ר דרושים נהגי בט"ש, נדרש היתר דוד/האמר/סוואנה/טיגריס, שבוע־שבוע, גיוס מיידי עד ספטמבר" ו"דרושים תורני מטבח+טבחים לתע"מ (תעסוקה מבצעית), תנאים טובים למתאימים", כמובן.

הפערים

"המערכת לא יכולה להתייחס לכולם אותו הדבר"

כמעט שמונה חודשים מפרוץ המלחמה, התנהלות מערך המילואים שלה היא שיקוף של מצב החברה כולה: התגייסות ומסירות לצד חוסר שוויון ופערים עמוקים בתרומה. תחושה של פראיירים שנשחקים עד דק מול אלה שיודעים להסתדר ולהרוויח — ותרבות שלמה של קומבינות. המסחרה בימי מילואים היא רק הפן הכלכלי של חוסר השוויון. הפן הרגשי שלו מתבטא בתחושות קשות בקרב הלוחמים. "אני מכבד את השירות של כולם, אבל אין שום התייחסות מצד המערכת לשוני העצום בין מי שעשה שלוש משמרות בחמ"ל ביחידת מודיעין לבין מי ששכב מתחת לשיח חודש וחצי בזמן שיורים עליו כל דבר אפשרי", אומר לי א', שמשרת כעת בגבול הצפון. "חוסר ההבחנה בין סוגים שונים של מילואים, כשהכל נכנס לקטגוריה אחת, משאיר המון אנשים באוויר, והמצב הזה מחורבן".

הגדוד של א' שירת ברציפות מ־7 באוקטובר עד אמצע פברואר וגויס שוב בתחילת מאי, אבל לדבריו, "למרות ההפוגה, זה מרגיש כמו רצף אחד ארוך. אני סטודנט ומבחינתי השנה הזאת הלכה לפח. איכשהו הצלחתי לסיים את הסמסטר הקודם, עם הלשון בחוץ, ועכשיו אני מפספס עוד חצי סמסטר וזה עוד יותר קשה. הפעם אנחנו קבוצה קטנה יותר של סטודנטים שעדיין מגויסים, וזה משאיר אותך באוויר ללא תמיכה. הקושי בנושא הזה עצום".

הפערים בין אלה ששוהים 24/7 במילואים ומסכנים את חייהם לבין מי שזוכים למילואים נוחים ומתגמלים יותר מעוררים אי־נוחות גם בקרב האחרונים. כששלמה טייטלבאום ואני פרסמנו ב"כלכליסט" דיווח על כך שמשרד האוצר מבקש לרסן את השימוש בימי מילואים בצה"ל, קיבלנו אינספור תגובות ממילואימניקים. "מדברים על בזבוז ימי מילואים?", כתב לי ל', שמשרת במודיעין, "המצב אצלנו חמור פי אלף — אנשים, ובהם אני, עם משכורות של 45 אלף שקל, באים לשתי משמרות בשבוע, וכבר ארבעה חודשים מקבלים שכר כפול. לפעמים אפילו במשמרת עצמה אתה עובד מרחוק בעבודה שלך. מזמנים אנשים כשנוח להם להבריז ממבחנים או מימים קשים בעבודה, מילואימניקים עושים תפקידים מומצאים או תפקידים שחד־משמעית צריכים לעשות סדירניקים. ביזיון מטורף". וזו רק עדות אחת מתוך לא מעט כאלה שהגיעו ממילואימניקים ביחידות עורפיות דווקא.

ובזמן שהם מקבלים שכר כפול, הלוחמים מדווחים על מאמצים גדולים מאוד שנדרשים מהם פשוט כדי לשרוד, בכל חזיתות חייהם — בזוגיות ובמשפחה, בעבודה, בלימודים. "אני עכשיו מתמודד עם לחזור לעבודה", מספר טל, קצין בשריון. "שכחתי מי האנשים שאני עובד איתם, מבחינתי סביבת העבודה שלי במשך שבעה חודשים היתה הצבא. אין לי כוח לסיטואציות מורכבות, דברים שבעבר הצלחתי להכיל — היום אין לי סבלנות אליהם. אני צריך להתעסק עם הדברים של היומיום כרגיל, אבל המלחמה לא נגמרה ואנשים ממשיכים להיהרג, וזה ממש מורכב לי. איך בכלל אני יכול להתמסר לעבודה כשהשאלה אם אני מסיים את השנה בחיים מוטלת בספק? זה משהו שמשחק לי בראש, שאני שולח מיילים כשבעוד חודש אני יכול לתמרן בתוך טנקים בלבנון ויירו עליי נ"טים. קשה להחזיק את שתי הפונקציות האלה יחד".

גם ליאור, הלוחם שמשרת בצפון כבר חודשים, אומר דברים דומים: "אתה חי חיים כפולים, זאת ההרגשה. מחזיק שתי זהויות, וצריך לקפוץ ביניהן כל הזמן. המעברים האלה נהיים קשים יותר ויותר והחשש מהחזרה לשגרה הולך וגדל. אתה אומר לעצמך: 'איך אני אחזור לחיים שלי?'".

הידלדלות הכוחות

"אי אפשר לקרוא לנו שוב. יום אחד אנשים פשוט לא יבואו"

אחרי השאלה "איך אני אחזור לחיים שלי?" מתחילה לצוץ גם השאלה "איך אני אחזור לעוד שירות מילואים?" — והיא כבר צריכה לעורר דאגה ביטחונית של ממש. "אנשים קרועים בין זה שהצבא והחברים קוראים לך למילואים לזה ש־וואלה, החיים שלהם הלכו, בני ובנות זוג והבוסים בעבודה והאוניברסיטאות הרבה פחות סלחניים", אומר א', הסטודנט שמשרת בגבול הצפון. "הצבא לא יכול לקרוא לנו שוב. יום אחד אנשים פשוט לא יבואו, אנשים צריכים לחזור לחיים שלהם, הם לא יכולים להמשיך לשלם את המחירים המטורפים האלה".

"יש פה שחיקה מטורפת", מספר נעם, לוחם במילואים שמשרת כעת בעזה ועד סיום שהותו שם יצבור כמעט 200 ימי שירות בצפון ובדרום. "כולם כבר מדברים על זה שבסבב שלישי לא תהיה התייצבות וכבר עכשיו התחילה נשירה — אצל מישהו זה בעיות עם הבת זוג, אצל אחר בעיות עם העבודה. כולם אומרים שהם נושכים שפתיים אבל לא יפרקו את הבית בשביל עוד קו בצפון עוד כמה חודשים". לדבריו, החטיבה שבה הוא משרת יצאה מכשירות עקב שחיקה. אם המלחמה תסלים, הוא מעריך, אנשים יתייצבו, "אבל אם יקראו לנו לעוד תעסוקה מבצעית היחס שלהם יהיה אחר. כשגם העורף נמצא במלחמה קשה מאוד לא לבוא, אבל אף אחד כבר לא *רוצה* לבוא יותר. בגדול נשבר הזין".

טל קצין השריון כבר חווה בעצמו את הקושי בשימור החיילים, במעבר עם אנשיו מלחימה בתמרון בעזה עד פברואר לסבב נוסף של שירות של חודשיים בגבול הצפון. "היה קשה מאוד לגרום לזה שכולם יגיעו, אבל אחרי אינסוף מאמצים הגענו לצפון אולי רק שני חיילים פחות ממה שהיינו בעזה", הוא מספר. ה"רק שני חיילים פחות" הוא מספר קצת מטעה, כי מצבת הכוחות לא מסתכמת במי הגיע ומי לא. "היינו במצב שאין לנו ספיירים בכלל, כשמישהו היה חולה היינו בקריסה והיה צריך להחזיר מישהו שיצא הביתה".

וכן, זה רק מחמיר. "אני מתמודד עכשיו עם הרבה חיילים שאומרים 'אני עושה את הקו בצפון כי אני לא מפקיר את החברים שלי אבל אחרי הקו אני פורש מהמילואים'. אני צריך למצוא להם מחליפים שאין לי מאיפה להביא. אני נלחם על חיילים בשיניים שלא יפרשו, אני אומר להם שיש לבנון לפנינו, אבל הם רוצים לחזור לחיים שלהם. ויש לי חברים טובים מפלוגות אחרות שעברו את המלחמה בעזה והחליטו שהם פורשים, מלחימה או מהמילואים לגמרי. ויש לחץ גם בבית, בת הזוג שלי שואלת את עצמה למה אני ממשיך לעשות מילואים ומסתכן בלחימה בלבנון כשחבר טוב שלי החליט שהוא מפסיק".

התמונה המערכתית

משרדי הביטחון והאוצר מנסים, אבל כסף לא יכול לפתור הכל

כדי להבין את הפערים, התסכול, השחיקה, הקומבינות והבזבוז צריך להסתכל על התמונה המערכתית השלמה. ההתגייסות אחרי הטבח הנורא ב־7 באוקטובר היתה אדירה. אבל מאז מטרות המלחמה לא הושגו — החטופים לא חזרו, חמאס לא מוטט, עשרות אלפי ישראלים עדיין מפונים מבתיהם. מול אלה המחיר כבד מנשוא: אלפי משפחות שאיבדו את יקיריהם, אלפי פצועים בגוף ובנפש וקרע חסר תקדים בעם. את כל אלה מלווה תחושה שניהול המלחמה על ידי ההנהגה הפוליטית בעייתי ונגוע באינטרסים זרים.

צה"ל מתמודד עם מחסור בכוח אדם, בעקבות נפילתם של 631 חיילים במלחמה (נכון לאמצע השבוע), ופציעתם של יותר מ־7,200 (עד אפריל). המלחמה עצמה נמשכת ואף מתעצמת כעת, כשבעזה פועלות שלוש אוגדות, אחרי שבחודש הקודם פעלה שם חטיבה בודדת. מספר המילואימניקים המגויסים צנח משיא של כמעט 300 אלף באוקטובר לכמה עשרות אלפים כיום (הצבא נמנע מפרסום מספרים רשמיים).

השינויים המתמידים בצרכים הצבאיים הולידו יד קלה על הברז גם ביחידות העורפיות ושפע של קומבינות. המילואימניק ש' מדגים: "אני במילואים בחיל האוויר, ביחידה מודיענית. רוב העבודה נעשית במטה, אבל אנחנו גם מסתובבים בבסיסים ברחבי הארץ. ב־7 באוקטובר הוקפצנו כולם כולל כולם, גם חבר'ה שבמילואים רק על הנייר. אבל אחרי כמה ימי התאפסות התחילה האבטלה הלא סמויה. באמת לא היה מה לעשות. חודש ומשהו אחרי שהמלחמה התחילה מטה חיל האוויר באמת הודיע לכולם שמי שמשתחרר ממילואים הביתה וחותם על שחרור לא יכול לחזור. אז מה עשו בשלישות? החליטו לא לוותר על המילואימניקים, ואמרו שישאירו את כולם על ימ"מים ו'נקרא לכם כשצריך'. התוצאה היתה שמצאנו את עצמנו חוזרים לשגרה, עבודה והכל, אבל על ימ"מים. מדובר במאות מילואימניקים של חיל האוויר שנמצאים בבית כבר שבועות על גבי שבועות, אבל עד עכשיו הם על ימי מילואים".

ריבוי ימי המילואים, בוודאי הלא הכרחיים שבהם, נהפך לבעיה כלכלית של ממש: אם באוצר העריכו כי עלות ימי המילואים במלחמה תהיה בסביבות 20 מיליארד שקל, עכשיו תג המחיר כבר עומד על 30 מיליארד, וזה לא בהכרח הסוף. השאלה היא מה המערכת עושה עם כל זה. בצה"ל מודעים לשחיקה בקרב הלוחמים ומכירים בכך שתחושת האיום הקיומי שאפפה את תחילת המלחמה כבר נמוגה, אבל סבורים כי ההתייצבות הנוכחית טובה ולא ניכרת תופעה רחבה של "סרבנות אפורה".

בכל הקשור לבזבוז בימי מילואים, במשרד הביטחון ובצבא התעוררו מאוחר אך כעת הם פועלים לצמצם את התופעה, גם בזכות העיסוק התקשורתי בנושא. בין השאר, במשרד ובצבא טוענים כי יטילו סנקציות פנימיות על יחידות שיחרגו מהשימוש בימי מילואים, וכבר קיצצו בחצי את מספר ימי המילואים הניתנים לכיתות כוננות ביישובים שונים, בעקבות טענות על שימוש בזבזני בימ"מים. כמו כן, ל"מוסף כלכליסט" נודע כי בצה"ל מתכוונים למסד את כל עניין המילואים במשמרות וכוננויות, וידרשו רצף של משמרות באורך מסוים כתנאי לקבלת ימי מילואים.

ברמה המערכתית, בצה"ל מתכוונים להעביר חלק מהתפקידים לתנאי קבע במקום מילואים: העלות החודשית של חייל קבע עומדת על כ־15 אלף שקל לעומת 28 אלף בממוצע לחייל מילואים. בצבא מדברים גם על כוונה לצמצם את השימוש בצווי 8 לטובת צווי מילואים "רגילים". זה אומנם ידרוש זימון מראש ופחות גמישות, אך יצמצם את המסחר בימי המילואים.

באוצר ובמשרד הביטחון גם גיבשו חבילת סיוע של 9 מיליארד שקל בדמות מענקים, החזרים, פיצויים לעסקים והטבות צרכניות. התמשכות המלחמה גרמה אפילו לאנשי האוצר להבין שזה עלול לא להספיק, ושיהיה צורך בהגדלת הסיוע. אבל גם אם תהיה הגדלה כזו ויינתנו עוד מענקים והטבות, הם לא יפצו על המחירים האישיים, המשפחתיים והמקצועיים שגובים 200 ימי מילואים. החיילים האלה מתייצבים, כשהם נדרשים, כדי להגן על המדינה, אבל במצב התסכול והשחיקה הנוכחיים, עוד כסף לא יהיה מה שישכנע אותם להמשיך להחזיק קווים ולסכן את עצמם, חיי הנישואים שלהם או הקריירה.

• • •

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "חרף תקופת המילואים הממושכת, נמשכת המחויבות והמגויסות של אנשי המילואים לכלל משימות המלחמה, בחזית ובעורף. שיעורי ההתייצבות ביחידות הלוחמות גבוהים מבזמני שגרה, וגם המפקדות והיחידות המבצעיות נשענות באופן משמעותי על אנשי המילואים כדי לקיים את המאמץ העצים. המשרתים חדורי מטרה לבצע את משימתם נאמנה. צה"ל מוקיר את אנשי המילואים המשרתים תוך מאמץ משמעותי לקיים את המחויבויות האישיות שלהם שאותן עצרו בשל המלחמה. בתוך כך, מתחילת המלחמה וביתר שאת בחודשים האחרונים, בוחן צה"ל כיצד לייעל את פעילות מערך המילואים הן בשטח והן במפקדות, בהתאם לצורך המבצעי ובקשיבות לצורכי המשרתים".              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד


  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  האם נשאר איזשהו תחום בו המדינה לא התדרדרה תחת הנהגת ממשלת נתניהו? the hawk 24.05.24 22:35 1
     על מה אתה מדבר - את זה ראיתי עוד תחת אהוד ברק גנוטי 24.05.24 23:04 15
         אין קשר לנתניהו? כנראה היית צעיר בעדותו של הנוכל בוועדת וינוגרד בשנת 2007. ביבי: ''ראש הממשלה הוא האחראי לביטחון המדינה, בשביל מה אתה שם?'' the hawk 25.05.24 02:25 42
     השבוע פגשתי חבר שגויס למילואים ועושה בערך יומיים בשבוע. שאר הזמן בבית לא על המפה 25.05.24 00:05 28
         אתה משקר! אתה מעליל על אנשי כיתות הכוננות. גם אם יש בשוליים דברים כאלו, ההאשמה הכוללנית שלך מכוערת, שיקרית ולא מקובלת. תתבייש לך! גבולן 25.05.24 05:24 45
             לא יודע אם זו הכללה צפונבון 25.05.24 15:36 66
             למה העצבים? זו לא היתה ביקורת. בסך הכל עובדה ידועה לא על המפה 25.05.24 15:51 69
         וזה מעיד על הכלל? אפשר להפעיל את השכל לפני שכותבים. זה עדיין בחינם! qm 25.05.24 15:44 68
             תגובה 69 לא על המפה 25.05.24 15:51 70
     האם האחריות במקרה הזה לא על צה''ל ומפקדיו? הרואה 25.05.24 10:18 61
     הכותרת הנכונה: התפוררות מוחלטת של התקשורת התבוסתנית, כבר לא נותר להם על מה לשקר. סטודנט 25.05.24 19:48 77
  ✡️ חח אין לתאר כמה התשקורת מנסה לפורר אותנו מבפנים misunderstood 24.05.24 22:35 2
     נכון אתה צודק אסל כבר 8 חודשים הם מתים להכנס בינתיים ברווזים במטווח.. Taltal 24.05.24 22:45 7
  יש את זה ביותר תבוסתני? Omnicorn 24.05.24 22:36 3
     +++ ברבור שחור 24.05.24 23:15 18
     האמת כן. פלומה 24.05.24 23:37 24
     גם אני עכשיו בסבב שני אחי ו וואלה חיכיתי בקוצר רוח לסבב השני...... שמח בחלקי 25.05.24 00:37 34
         כנראה שאתה משועמם. אבדוד 25.05.24 02:21 41
     אשריך ואשרי חלקך Investjour 25.05.24 01:52 40
     תותחנים, השתחררתי מעזה לפני כחודש וחצי, אני וחיילי, אחרי כ 6 חודשים MiniGonzo 25.05.24 07:39 48
         גם אני תותחן אחי....תפסנו גזרה צפונית. שמח בחלקי 25.05.24 08:10 50
             עדיף להיות ''משועמם'' שמוכן לעזוב את המשפחה החברים והעבודה, לעלות על מדים ולחיות במשך חצי שנה MiniGonzo 25.05.24 09:17 53
                 ברור אחי.....אבל אין מה לעשות.תמיד יהיו כאלה שמח בחלקי 25.05.24 10:08 60
             יש אנשים משועממים שמטנפים בפורומים וחסרי בושה ויש כאלה שעושים משהו מועיל עם ה״שעמום״ כמוך Y to Y 25.05.24 15:41 67
  כאילו התרגלנו לפינוי הצפון אבל מדובר במהלך חריג בטירוף שקשה להבין את ההשלכות שלו עד הסוף pedro 24.05.24 22:36 4
     2 דברים משמעותיים שמרחיקים את התושבים שנה וחצי מחזרה לשם במקרה הכי טוב - טיפול בחיזבאללה, שיפוץ המבנים והתשתיות ירמיה-80 24.05.24 22:48 10
         כי אף אחד בממשלה לא מפונה והם מקבלים משכורות מהציבור JerseyPilot 24.05.24 22:58 12
  זה ארוך. לא הבנתי מי הבקיע את השער ובאיזה דקה qm 24.05.24 22:37 5
     אמלק לך, קלקליסט. אריק לב הארי 24.05.24 22:48 9
  אני גר באיזור ופוגש חיילים כל הזמן. הם רוצים כבר להכנס ולהילחם. אבל יש כאלה שכבר בסבב השלישי. והתסכול מחוסר המעש הולך וגדל איזי מהחונטה 24.05.24 22:45 6
  כלכליסט. איך זה בכלל מקור לגיטימי? זה גרוע כמו אלג'זירה לפחות תלבץ 24.05.24 22:46 8
     תבהלה ליינט FBD 24.05.24 22:59 13
     אם אין לך יכולת לביקורת וחשיבה עצמאית ואתה מפחד מכתבות של גופי תקשורת אל תיכנס SomeOne2 25.05.24 00:08 30
         הבעיה שאחרי זה כשקורה אסון, כל אלו שצועקים כאן עכשיו ''תבהלה'', יקפצו כאן וישאלו ''ואיפה הייתה התקשורת'' GordonFreeman 25.05.24 01:39 39
             הבעיה היא שאנחנו יודעים בדיוק איפה התקשורת הישראלית תלבץ 25.05.24 18:47 73
         באמת, למה אף אחד לא יכל להעלות שוב את הכתבה על מדד האושר בו אנחנו במקום השני אז הכל בסדר pedro 25.05.24 09:08 52
         אם אין לך יכולת להבדיל בין מקור לגיטימי למקור לא לגיטימי, אל תגיב תלבץ 25.05.24 18:48 74
  עוד כתבת דמורליזציה מגמתית.. לא יצליח לכם חתול 24.05.24 22:53 11
  ישראל לא בנויה למלחמות ארוכות, ודווקא עכשיו אחרי שבכלל לא אנחנו יזמנו את המלחמה הזאת פתאום אומרים יאללה הפעם נילך על ארוך ישראלי 24.05.24 23:02 14
  למה לא מספר על האפשרות שפתחו לו במס הכנסה כמשרת מילואים? vip4fun 24.05.24 23:04 16
  נראה כמו הגזמה לא תמימה. גם אברמוביץ הערב נתן תיאור שחור משחור של מצב המדינה. החלילן 24.05.24 23:04 17
     מתישהו אברמוביץ אופטימי? JerseyPilot 24.05.24 23:16 20
         מתישהו הוא טעה בפסימיות שלו ? כל הח** צף ומסתבר שלאמנון הייתה סיבה טובה להיות פסימי GordonFreeman 25.05.24 00:58 35
             אתמול הוא אמר דברים שבעליל הם מוגזמים ורקוחים. החלילן 25.05.24 11:01 63
                 מה אמר? לדברים שלו לוקח בד''כ זמן לקרות.. הוא מזהה את ריח הריקבון כשהוא רק מתחיל להתפשט בסיר, כשבסוף אנחנו אוכלים מהסיר אחרי שהפך רקוב לגמרי GordonFreeman 25.05.24 18:52 75
  הפתרון:חתימה על הנייר של עמוס 42אמת42 24.05.24 23:15 19
  השמדת הדאחיה תפתור את הבעיה אוהב 24.05.24 23:28 21
  איפה מצוין שמערכת המילואים בצפון היא במצב של התפוררות? זו לא הכותרת בכתבה המקורית fox two 24.05.24 23:29 22
  רק לפני שבועיים חזרתי משירות מילואים של חודש וחצי בהר דב והכתבה הזאת היא שקר. שום התפוררות של המילואים Denali 24.05.24 23:36 23
  שופרו של אויב CheckSUM 24.05.24 23:41 25
  תודה רבה לביבי ולגנץ על 3 חודשים של כלום עד הכניסה לרפיח. Prodigy 24.05.24 23:50 26
  חרא על הראש של חלחליסט,ליינט,תבהלה 12,תרעלה 13,אל ארד, וכל מי שמחליש את עם ישראל Sidewinder 25.05.24 00:01 27
  בינתיים יש עשרות אלפי חרדים, שלא עושים כלום, מגרבצים ב**** בזמן שחילונים מתים. גיא_גיא 25.05.24 00:06 29
  זה בסדר, ביבי יודע מה הוא עושה! תנו לו כבר למשול! Dr Who 25.05.24 00:09 31
  התגובות כאן משעשעות.. כולם זועקים ''תבהלה'', ''תקשורת אוייב''.. אתם מתנהגים בדיוק כמו הקונספציה של ה7.10 GordonFreeman 25.05.24 00:22 32
  מים עומדים מתעפשים. אסור לעמוד הרבה זמן במקום חייבים להיות בתנועה. נתניהו מומחה בלעמוד במקום להב אש 25.05.24 00:23 33
  היי כלכליסט למה לעודד את חיזבאללה? hutznik 25.05.24 01:06 36
     מה עדיף? להתעלם ולא להציף, ואז כשנקבל את הסטירה ואת האמת לפנים לשאול ''איפה הייתה התקשורת?'' . אתה חוזר על הקונספציה GordonFreeman 25.05.24 01:10 37
         מדוע אם כך התשקורת מציפה אך ורק דברים רעים ועטה עליהם כמוצאת שלל רב ואם לא מוצאת אז גם ממציאה ומשקרת איש קש 25.05.24 05:19 44
             כי הם חיים ומתקיימים מהרעל והשקר! מבט צלול 25.05.24 08:11 51
  הצבא מתפורר, חוסר שיוויון בנטל נותן את אותותיו,האוייב רואה דשדוש בכל הגזרות ואנחנו פסע מאסון הבא! Vinny Puh 25.05.24 01:32 38
  מבחינת כלכליסט, שתשרף המדינה , והערבים ישלטו פה. תשאלו את אסתרון... איש קש 25.05.24 05:16 43
  יש פה הרבה בעיות inature 25.05.24 05:33 46
     זה לא בר פיתרון. MiniGonzo 25.05.24 09:31 59
         אם לא הייתי ברור קודם inature 25.05.24 10:54 62
             האם קשר בגדוד בתותחנים, איש חימוש או ''סתם'' לוחם הם אנשי מילואים בעלי הכשרה יחודית? MiniGonzo 25.05.24 16:23 72
  הנה הביביסטים בשלהם תוקפים את כלי התקשורת. הלוואי שהייתי נולד ביביסט. תוקע את הראש בחול ומלכלכך על כולם TheTruth 25.05.24 05:39 47
     תשאל מילואימניקים שהיו שם אוהב 25.05.24 09:21 54
     עתידנו ועתיד ילדנו על הכף ... רפורמה בצבא דחוף ... הפיקוד הבייתה חושב שהמדינה של אבא שלו ... water 25.05.24 09:24 56
  כלכליסט-עוד ערוץ רעל. מבט צלול 25.05.24 08:09 49
  עניין של זמן עד שתהיה חדירה מהצפון אורסול 25.05.24 09:22 55
     פוליטיקה זה נחמד, אבל עתיד ילדנו על הכף ... רפורמה בצבא ובמשפט ... מגיע לנו יותר מאשר חבורה שחושבת שהמדינה של אבא שלה ... water 25.05.24 09:27 58
  מכיר ממקור ראשון נוכלים כאלה Galileo 25.05.24 09:26 57
  כנראה שהמילואימניקים לא פעילי ליכוד של מירי רגב אחרת היו דואגים להם Liranush 25.05.24 11:13 64
  מדינת ישראל+חוסר משילות איש ונוב לו 25.05.24 14:07 65
  אין ימין בשלטון ואין צבא לישראל - עובדה עמוס 25.05.24 15:57 71
  צריכים להחזיר בשיניים עוד קצת נראה שהפסקת אש נרקמת בעזה מה שיביא לרגיעה בצפון ואפשרות להסכם doc011 25.05.24 18:53 76
  כלכליסט יותר הארץ מדה מרקר Dyoss 25.05.24 20:51 78

   
   
the hawk
חבר מתאריך 28.8.18
19244 הודעות
יום ששי ט''ז באייר תשפ''ד    22:35   24.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. האם נשאר איזשהו תחום בו המדינה לא התדרדרה תחת הנהגת ממשלת נתניהו?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
גנוטי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.3.20
5979 הודעות, 73 מדרגים, 136 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ט''ז באייר תשפ''ד    23:04   24.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. על מה אתה מדבר - את זה ראיתי עוד תחת אהוד ברק  
בתגובה להודעה מספר 1
 
  
שרון, נתניהו ואולמרט.

תכל׳ס גם איפה שאני הייתי היה את הכפל הזה.
בגלל ששילמו לי ים כסף דרשתי לפחות לעשות משהו טוב ולא רק שנהיה איזו רזרבה לקציני קבע שיוצאים לנוח או לנופש אבל סתם שילמו לנו לסגור חורים שאפשר היה לעשות הרבה יותר.
וכשהתחלנו לזעזע קצת דברים ולהתחיל באמת לתקן ולשפר, עשו לנו פרצופים עד שנמאס לנו והודענו שלא באים יותר עד שנוכל לעשות משהו חיובי שם ולא לבזבז כספי ציבור. התשובה שלהם הייתה לפלוט אותנו ממילואים.
אין קשר לנתניהו, זה משרד הביטחון העלוב וזה ככה עוד ממלחמת ששת הימים.
קראתי בניירות הפנימיות של הצבא.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
the hawk
חבר מתאריך 28.8.18
19244 הודעות
יום שבת י''ז באייר תשפ''ד    02:25   25.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  42. אין קשר לנתניהו? כנראה היית צעיר בעדותו של הנוכל בוועדת וינוגרד בשנת 2007. ביבי: ''ראש הממשלה הוא האחראי לביטחון המדינה, בשביל מה אתה שם?''  
בתגובה להודעה מספר 15
 
  
והוסיף הכושל: "תפקידו של שר הביטחון הוא משני".

קרא את הפרוטוקולים עם עדותו של האסטרטג הגאון לוועדת וינוגרד ב-2007            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
לא על המפה
חבר מתאריך 16.10.23
2313 הודעות, 14 מדרגים, מינוס 12 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ז באייר תשפ''ד    00:05   25.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  28. השבוע פגשתי חבר שגויס למילואים ועושה בערך יומיים בשבוע. שאר הזמן בבית  
בתגובה להודעה מספר 1
 
  
כל אנשי כיתות הכוננות גם כן עשו משכורת שניה.

יש לא מעט אנשים שעשו קופה לא רעה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
גבולן
חבר מתאריך 24.4.20
11340 הודעות
יום שבת י''ז באייר תשפ''ד    05:24   25.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  45. אתה משקר! אתה מעליל על אנשי כיתות הכוננות. גם אם יש בשוליים דברים כאלו, ההאשמה הכוללנית שלך מכוערת, שיקרית ולא מקובלת. תתבייש לך!  
בתגובה להודעה מספר 28
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
צפונבון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.8.12
3693 הודעות, 13 מדרגים, 24 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ז באייר תשפ''ד    15:36   25.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  66. לא יודע אם זו הכללה  
בתגובה להודעה מספר 45
 
  
אבל אצלנו, קיבוץ הנמצא על שולי האזור המפונה רוב חברי כיתת הכוננות שבצו 8 ממשיכים לעבוד ולקבל משכורת.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
לא על המפה
חבר מתאריך 16.10.23
2313 הודעות, 14 מדרגים, מינוס 12 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ז באייר תשפ''ד    15:51   25.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  69. למה העצבים? זו לא היתה ביקורת. בסך הכל עובדה ידועה  
בתגובה להודעה מספר 45
 
  
בן אדם שנמצא בכיתת הכוננות וגם יכול להמשיך לעבוד, אין בזה שום דבר רע. בטח שלא מצידו.
אם יש בעיה, זו ההחלטה להחזיק את כיתות הכוננות בכל הארץ בעלות גבוהה. אבל החייל עצמו בטח לא עשה שום דבר רע.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
qm
חבר מתאריך 9.8.02
70694 הודעות
יום שבת י''ז באייר תשפ''ד    15:44   25.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  68. וזה מעיד על הכלל? אפשר להפעיל את השכל לפני שכותבים. זה עדיין בחינם!  
בתגובה להודעה מספר 28
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
לא על המפה
חבר מתאריך 16.10.23
2313 הודעות, 14 מדרגים, מינוס 12 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ז באייר תשפ''ד    15:51   25.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  70. תגובה 69  
בתגובה להודעה מספר 68
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הרואה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.8.14
17225 הודעות, 59 מדרגים, 40 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ז באייר תשפ''ד    10:18   25.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  61. האם האחריות במקרה הזה לא על צה''ל ומפקדיו?  
בתגובה להודעה מספר 1
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
סטודנט לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.5.08
8478 הודעות, 98 מדרגים, 158 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ז באייר תשפ''ד    19:48   25.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  77. הכותרת הנכונה: התפוררות מוחלטת של התקשורת התבוסתנית, כבר לא נותר להם על מה לשקר.  
בתגובה להודעה מספר 1
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
misunderstood לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 13.4.24
784 הודעות, 8 מדרגים, 12 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ט''ז באייר תשפ''ד    22:35   24.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. ✡️ חח אין לתאר כמה התשקורת מנסה לפורר אותנו מבפנים  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
עדות ממקור ראשון, החיילים בסדיר ובמילואים רק מחכים להוראה להיכנס ללבנון, ואומרים שהם שם בשליחות ובשביל העם היהודי.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Taltal
חבר מתאריך 15.3.21
8227 הודעות, 68 מדרגים, מינוס 52 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ט''ז באייר תשפ''ד    22:45   24.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. נכון אתה צודק אסל כבר 8 חודשים הם מתים להכנס בינתיים ברווזים במטווח..  
בתגובה להודעה מספר 2
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Omnicorn
חבר מתאריך 28.12.21
615 הודעות
יום ששי ט''ז באייר תשפ''ד    22:36   24.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. יש את זה ביותר תבוסתני?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
אחרי שני סבבי מילואים ארוכים מתחילת המלחמה.
מחכה בקוצר רוח לשלישי, כך גם חברי.

שום התפוררות, חוץ מזו של עתונות המיינסטרים            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ברבור שחור לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.3.21
3248 הודעות, 15 מדרגים, 29 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ט''ז באייר תשפ''ד    23:15   24.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. +++  
בתגובה להודעה מספר 3
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פלומה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 13.1.15
97484 הודעות, 217 מדרגים, 402 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ט''ז באייר תשפ''ד    23:37   24.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  24. האמת כן.  
בתגובה להודעה מספר 3
 
  
לחץ כאן לצפיה דרך טוויטר            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שמח בחלקי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.5.21
3847 הודעות, 38 מדרגים, 73 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ז באייר תשפ''ד    00:37   25.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  34. גם אני עכשיו בסבב שני אחי ו וואלה חיכיתי בקוצר רוח לסבב השני......  
בתגובה להודעה מספר 3
 
  
כתבה שיש בה קצת אמת,בוא נודה אחי שיש קומבינטורים.......אבל הרוב מוגזם אחי.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אבדוד
חבר מתאריך 10.12.19
2444 הודעות, 20 מדרגים, מינוס 10 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ז באייר תשפ''ד    02:21   25.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  41. כנראה שאתה משועמם.  
בתגובה להודעה מספר 34
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Investjour לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 11.4.21
7325 הודעות, 23 מדרגים, 45 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ז באייר תשפ''ד    01:52   25.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  40. אשריך ואשרי חלקך  
בתגובה להודעה מספר 3
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
MiniGonzo לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 13.7.14
11767 הודעות, 149 מדרגים, 271 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ז באייר תשפ''ד    07:39   25.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  48. תותחנים, השתחררתי מעזה לפני כחודש וחצי, אני וחיילי, אחרי כ 6 חודשים  
בתגובה להודעה מספר 3
 
  
ואין יום שאני לא מקבל שאלות מהאנשים שלי מתי עולים צפונה.

נכון, יש אנשים שקורסים, יש אנשים שקשה להם מאוד.
אבל הרוב המוחץ רק ממתין להזדמנות לסיים את העבודה.
            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שמח בחלקי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.5.21
3847 הודעות, 38 מדרגים, 73 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ז באייר תשפ''ד    08:10   25.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  50. גם אני תותחן אחי....תפסנו גזרה צפונית.  
בתגובה להודעה מספר 48
 
  
תקרא את תגובה 41 ....
מכנה אותי משועמם .....לך תבין....            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
MiniGonzo לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 13.7.14
11767 הודעות, 149 מדרגים, 271 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ז באייר תשפ''ד    09:17   25.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  53. עדיף להיות ''משועמם'' שמוכן לעזוב את המשפחה החברים והעבודה, לעלות על מדים ולחיות במשך חצי שנה  
בתגובה להודעה מספר 50
 
  
בבור בוץ על מנת להגן על המשפחה והחברים (וגם העבודה), מאשר להיות טוקבסקיסט עלוב שמבלה את ימיו בתגובות מבחילות באינטרנט.

אני בז לאנשים כאלה.

תרים את הראש. בזכות אנשים כמוך החזיבאללה לא מטייל ברחובות קריית שמונה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שמח בחלקי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.5.21
3847 הודעות, 38 מדרגים, 73 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ז באייר תשפ''ד    10:08   25.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  60. ברור אחי.....אבל אין מה לעשות.תמיד יהיו כאלה  
בתגובה להודעה מספר 53
 
  
שהנוחיות הפרטית גוברת על טובת הכלל.....            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Y to Y לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.3.18
16001 הודעות, 58 מדרגים, 107 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ז באייר תשפ''ד    15:41   25.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  67. יש אנשים משועממים שמטנפים בפורומים וחסרי בושה ויש כאלה שעושים משהו מועיל עם ה״שעמום״ כמוך  
בתגובה להודעה מספר 50
 
  
אל תקח ללב, תמיד יהיו כאלה, למזלנו הם קומץ.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
pedro
חבר מתאריך 26.3.08
27904 הודעות
יום ששי ט''ז באייר תשפ''ד    22:36   24.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. כאילו התרגלנו לפינוי הצפון אבל מדובר במהלך חריג בטירוף שקשה להבין את ההשלכות שלו עד הסוף  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
מעניין מתי יקפלו חזרה את התושבים לבתים שלהם ולאיזה מציאות הם יחזרו            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ירמיה-80
חבר מתאריך 19.10.23
468 הודעות
יום ששי ט''ז באייר תשפ''ד    22:48   24.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. 2 דברים משמעותיים שמרחיקים את התושבים שנה וחצי מחזרה לשם במקרה הכי טוב - טיפול בחיזבאללה, שיפוץ המבנים והתשתיות  
בתגובה להודעה מספר 4
 
  
המשמעות המחרידה - התושבים כרגע יכולים רק לחלום על לחזור.

בפועל תחת ממשלת נתניהו ישראל נטשה את חבל הצפון והדרום.

הממשלה חושבת שבעלי משפחות ותושבים יזרקו 3-5 שנים מהחיים שלהם בגלל הניהול הכושל שלה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
JerseyPilot לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.9.16
4713 הודעות, 23 מדרגים, 20 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ט''ז באייר תשפ''ד    22:58   24.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. כי אף אחד בממשלה לא מפונה והם מקבלים משכורות מהציבור  
בתגובה להודעה מספר 10
 
  
ערכתי לאחרונה בתאריך 24.05.24 בשעה 23:16 בברכה, JerseyPilot
 
אף אחד לא מפטר אותם, להפך. העם המטומטם הזה ממשיך להצביע לחדלי אישים שמסדרים אחד לשני ג’ובים על חשבון הציבור. ממש אכפת לאמסלם או מירי רגב מה קורה בצפון. בקריית שמונה ימשיכו להצביע ליכוד.
אה ובינתיים יאיר במיאמי, מכספי המיסים של בין היתר אותם מפונים.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
qm
חבר מתאריך 9.8.02
70694 הודעות
יום ששי ט''ז באייר תשפ''ד    22:37   24.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. זה ארוך. לא הבנתי מי הבקיע את השער ובאיזה דקה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אריק לב הארי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.1.09
9983 הודעות, 57 מדרגים, 108 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ט''ז באייר תשפ''ד    22:48   24.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. אמלק לך, קלקליסט.  
בתגובה להודעה מספר 5
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
איזי מהחונטה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.3.18
66803 הודעות, 173 מדרגים, 252 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ט''ז באייר תשפ''ד    22:45   24.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. אני גר באיזור ופוגש חיילים כל הזמן. הם רוצים כבר להכנס ולהילחם. אבל יש כאלה שכבר בסבב השלישי. והתסכול מחוסר המעש הולך וגדל  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
קשה מאוד לשמור על דריכות בריאה במשך 8 חודשים.
זה נגד הטבע האנושי.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
תלבץ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.2.15
6441 הודעות, 63 מדרגים, 89 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ט''ז באייר תשפ''ד    22:46   24.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. כלכליסט. איך זה בכלל מקור לגיטימי? זה גרוע כמו אלג'זירה לפחות  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
FBD לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 13.10.15
22763 הודעות, 171 מדרגים, 321 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ט''ז באייר תשפ''ד    22:59   24.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. תבהלה ליינט  
בתגובה להודעה מספר 8
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
SomeOne2
חבר מתאריך 8.6.14
3396 הודעות, 8 מדרגים, מינוס 3 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ז באייר תשפ''ד    00:08   25.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  30. אם אין לך יכולת לביקורת וחשיבה עצמאית ואתה מפחד מכתבות של גופי תקשורת אל תיכנס  
בתגובה להודעה מספר 8
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
GordonFreeman לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 12.11.23
4841 הודעות, 20 מדרגים, 23 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ז באייר תשפ''ד    01:39   25.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  39. הבעיה שאחרי זה כשקורה אסון, כל אלו שצועקים כאן עכשיו ''תבהלה'', יקפצו כאן וישאלו ''ואיפה הייתה התקשורת''  
בתגובה להודעה מספר 30
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
תלבץ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.2.15
6441 הודעות, 63 מדרגים, 89 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ז באייר תשפ''ד    18:47   25.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  73. הבעיה היא שאנחנו יודעים בדיוק איפה התקשורת הישראלית  
בתגובה להודעה מספר 39
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
pedro
חבר מתאריך 26.3.08
27904 הודעות
יום שבת י''ז באייר תשפ''ד    09:08   25.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  52. באמת, למה אף אחד לא יכל להעלות שוב את הכתבה על מדד האושר בו אנחנו במקום השני אז הכל בסדר  
בתגובה להודעה מספר 30
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
תלבץ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.2.15
6441 הודעות, 63 מדרגים, 89 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ז באייר תשפ''ד    18:48   25.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  74. אם אין לך יכולת להבדיל בין מקור לגיטימי למקור לא לגיטימי, אל תגיב  
בתגובה להודעה מספר 30
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
חתול
חבר מתאריך 21.10.15
15980 הודעות
יום ששי ט''ז באייר תשפ''ד    22:53   24.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. עוד כתבת דמורליזציה מגמתית.. לא יצליח לכם  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ישראלי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.10.12
30119 הודעות, 110 מדרגים, 178 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ט''ז באייר תשפ''ד    23:02   24.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. ישראל לא בנויה למלחמות ארוכות, ודווקא עכשיו אחרי שבכלל לא אנחנו יזמנו את המלחמה הזאת פתאום אומרים יאללה הפעם נילך על ארוך  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
עם עזה הינו צרכים לגמור כבר ועכשיו להיות בפשיטות ובט"ש

בצפון כיבושי שטח לנטרול איומי הנ"ט            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
vip4fun לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.9.13
1723 הודעות, 4 מדרגים, 8 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ט''ז באייר תשפ''ד    23:04   24.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. למה לא מספר על האפשרות שפתחו לו במס הכנסה כמשרת מילואים?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
החלילן לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.8.18
12891 הודעות, 69 מדרגים, 65 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ט''ז באייר תשפ''ד    23:04   24.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. נראה כמו הגזמה לא תמימה. גם אברמוביץ הערב נתן תיאור שחור משחור של מצב המדינה.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
JerseyPilot לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.9.16
4713 הודעות, 23 מדרגים, 20 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ט''ז באייר תשפ''ד    23:16   24.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. מתישהו אברמוביץ אופטימי?  
בתגובה להודעה מספר 17
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
GordonFreeman לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 12.11.23
4841 הודעות, 20 מדרגים, 23 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ז באייר תשפ''ד    00:58   25.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  35. מתישהו הוא טעה בפסימיות שלו ? כל הח** צף ומסתבר שלאמנון הייתה סיבה טובה להיות פסימי  
בתגובה להודעה מספר 20
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
החלילן לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.8.18
12891 הודעות, 69 מדרגים, 65 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ז באייר תשפ''ד    11:01   25.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  63. אתמול הוא אמר דברים שבעליל הם מוגזמים ורקוחים.  
בתגובה להודעה מספר 35
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
GordonFreeman לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 12.11.23
4841 הודעות, 20 מדרגים, 23 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ז באייר תשפ''ד    18:52   25.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  75. מה אמר? לדברים שלו לוקח בד''כ זמן לקרות.. הוא מזהה את ריח הריקבון כשהוא רק מתחיל להתפשט בסיר, כשבסוף אנחנו אוכלים מהסיר אחרי שהפך רקוב לגמרי  
בתגובה להודעה מספר 63
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
42אמת42 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
9418 הודעות, 75 מדרגים, 149 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ט''ז באייר תשפ''ד    23:15   24.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. הפתרון:חתימה על הנייר של עמוס  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
לא ככה קלקליסט?!            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אוהב לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.5.05
28890 הודעות, 127 מדרגים, 240 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ט''ז באייר תשפ''ד    23:28   24.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. השמדת הדאחיה תפתור את הבעיה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
fox two לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.3.23
2482 הודעות, 11 מדרגים, 18 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ט''ז באייר תשפ''ד    23:29   24.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. איפה מצוין שמערכת המילואים בצפון היא במצב של התפוררות? זו לא הכותרת בכתבה המקורית  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Denali לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.7.23
3708 הודעות, 19 מדרגים, 26 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ט''ז באייר תשפ''ד    23:36   24.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  23. רק לפני שבועיים חזרתי משירות מילואים של חודש וחצי בהר דב והכתבה הזאת היא שקר. שום התפוררות של המילואים  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
האווירה ביחידה היתה מצויינת.
בקו עצמו החיילים רוצים לפעול בעוצמה ועם המון מוטיבציה
הדבר היחיד הוא שיש תסכול על נהלי פתיחה באש מחמירים מדי            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
CheckSUM לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.2.23
1840 הודעות, 9 מדרגים, 18 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ט''ז באייר תשפ''ד    23:41   24.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  25. שופרו של אויב  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Prodigy לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.2.15
73527 הודעות, 270 מדרגים, 349 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ט''ז באייר תשפ''ד    23:50   24.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  26. תודה רבה לביבי ולגנץ על 3 חודשים של כלום עד הכניסה לרפיח.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Sidewinder לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 27.9.07
8288 הודעות, 107 מדרגים, 188 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ז באייר תשפ''ד    00:01   25.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  27. חרא על הראש של חלחליסט,ליינט,תבהלה 12,תרעלה 13,אל ארד, וכל מי שמחליש את עם ישראל  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
גיא_גיא לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 13.11.17
10146 הודעות, 54 מדרגים, 84 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ז באייר תשפ''ד    00:06   25.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  29. בינתיים יש עשרות אלפי חרדים, שלא עושים כלום, מגרבצים ב**** בזמן שחילונים מתים.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Dr Who
חבר מתאריך 14.7.23
895 הודעות, 3 מדרגים, מינוס 2 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ז באייר תשפ''ד    00:09   25.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  31. זה בסדר, ביבי יודע מה הוא עושה! תנו לו כבר למשול!  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
GordonFreeman לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 12.11.23
4841 הודעות, 20 מדרגים, 23 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ז באייר תשפ''ד    00:22   25.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  32. התגובות כאן משעשעות.. כולם זועקים ''תבהלה'', ''תקשורת אוייב''.. אתם מתנהגים בדיוק כמו הקונספציה של ה7.10  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
ואז כשיקרה עוד אסון, תשאלו "איפה הייתה התקשורת" ותטענו שאתם ידעתם שזה יקרה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
להב אש
חבר מתאריך 14.7.10
15664 הודעות
יום שבת י''ז באייר תשפ''ד    00:23   25.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  33. מים עומדים מתעפשים. אסור לעמוד הרבה זמן במקום חייבים להיות בתנועה. נתניהו מומחה בלעמוד במקום  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
נכשלנו בלזהות את זה כבר בקדנציה הראשונה שלו.

מאז רבים וטובים התריעו שהמדינה עומדת במקום בכל נושא רציני שמצריך קבלת החלטות ותושייה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
hutznik לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
20787 הודעות, 147 מדרגים, 294 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ז באייר תשפ''ד    01:06   25.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  36. היי כלכליסט למה לעודד את חיזבאללה?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
GordonFreeman לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 12.11.23
4841 הודעות, 20 מדרגים, 23 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ז באייר תשפ''ד    01:10   25.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  37. מה עדיף? להתעלם ולא להציף, ואז כשנקבל את הסטירה ואת האמת לפנים לשאול ''איפה הייתה התקשורת?'' . אתה חוזר על הקונספציה  
בתגובה להודעה מספר 36
 
  
אם חברי הפורום היקרים היו צריכים ללמוד משהו מטבח ה7.10, זה שבעיות ומחדלים חייבים להציף, ורצוי לכמה שיותר אנשים ובתקשורת, לא בחדרים הסגורים של ה"יהיה בסדר", אלא במקומות בהם כל הפוליטיקאים, גם אלו שבצבא, גם אלו שבממשלה, לא יוכלו לטעון שלא ידעו ולא שמעו ולא נמשכו בדש מעילם.

לעודד את החיזבאללה זה להתעלם ולהעלים בעיות, לטעון ש"אנחנו הכי חזקים" וש"כולם מורתעים". כשמישהו נמצא בשיא יהירותו, זה הזמן להתקיף אותו.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
איש קש
חבר מתאריך 2.4.12
871 הודעות
יום שבת י''ז באייר תשפ''ד    05:19   25.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  44. מדוע אם כך התשקורת מציפה אך ורק דברים רעים ועטה עליהם כמוצאת שלל רב ואם לא מוצאת אז גם ממציאה ומשקרת  
בתגובה להודעה מספר 37
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מבט צלול לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 23.7.18
8573 הודעות, 28 מדרגים, 6 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ז באייר תשפ''ד    08:11   25.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  51. כי הם חיים ומתקיימים מהרעל והשקר!  
בתגובה להודעה מספר 44
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Vinny Puh
חבר מתאריך 29.11.20
942 הודעות, 2 מדרגים, 0 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ז באייר תשפ''ד    01:32   25.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  38. הצבא מתפורר, חוסר שיוויון בנטל נותן את אותותיו,האוייב רואה דשדוש בכל הגזרות ואנחנו פסע מאסון הבא!  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
איש קש
חבר מתאריך 2.4.12
871 הודעות
יום שבת י''ז באייר תשפ''ד    05:16   25.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  43. מבחינת כלכליסט, שתשרף המדינה , והערבים ישלטו פה. תשאלו את אסתרון...  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
inature
חבר מתאריך 2.4.12
8608 הודעות
יום שבת י''ז באייר תשפ''ד    05:33   25.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  46. יש פה הרבה בעיות  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
ובין היתר, צריך לומר ביושר. מי שמרוויח באזרחות עשרות אלפי ש"ח בחודש, ואינו עושה תפקיד לחימה או תפקיד טכנולוגי ייחודי, אין סיבה אמיתית שהמדינה תתעדף אותו במילואים כרצונו, על פני אדם שמרוויח 9000 ש"ח בחודש.

גם אין בעיניי הצדקה לגייס מילואימניקים עבור פחות מ-4 ימים בשבוע לשום תפקיד.

ועם כל זאת, המערכת צריכה לאפשר לאנשים נוספים לשאת בנטל, גם אם לא כולם בעלי פרופיל והכשרה של לוחמים קרביים.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
MiniGonzo לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 13.7.14
11767 הודעות, 149 מדרגים, 271 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ז באייר תשפ''ד    09:31   25.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  59. זה לא בר פיתרון.  
בתגובה להודעה מספר 46
 
  
בחצי השנה האחרונה, מדינת ישראל בעצם לקחה אחוז נכבד מתשלומי הביטוח לאומי ששילמתי ב 30 שנה האחרונות, ו"החזירה" אותם אלי בתשלומי מילואים.

המדינה, *בצדק* מתעלמת מעלות השכר שלך בבואה לגייס אותך למילואים (למעט אנשים עם משכורות באמת חריגות. (יש תקרה).

אם אתה מביט על מבנה גדוד קרבי, יש לך ארבע קבוצות עיקריות:
א. עובדי הי טק.
ב. מהנדסים \ עו"ד \ אנשי מכירות.
ג. עובדי מדינה.
ד. סטודנטים.

אם תגביל את שירות המילואים על פי שכר, תאבד את הקבוצה הראשונה, ואת מרבית השנייה.
מה שישאיר אותך עם פחות מחצי גדוד.
שרובו - סטודנטים - מגיע עם ערימת מגבלות.

ואני מניח שזה נכון לרמת החטיבה, והאוגדה (שזה מרבית צבא המילואים).

לגבי אנשים שעושים שני ימי מילואים בשבוע, אני מניח שזה מיעוט חריג.
(למרות שעשיתי הכל להוציא את החיילים שלי כמה שיותר טוב כדי שלא יתפרקו)            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
inature
חבר מתאריך 2.4.12
8608 הודעות
יום שבת י''ז באייר תשפ''ד    10:54   25.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  62. אם לא הייתי ברור קודם  
בתגובה להודעה מספר 59
 
  
לוחמים צריך לשמר גם אם הם אנשי הייטק. אבל מי שלא לוחם ולא בעל ניסיון ייחודי, פחות הגיוני להשאיר אותו במערכת ועם תשלום כמו שהוא מקבל באזרחות. הוא יכול להתנדב אם ירצה בכך, אבל אין היגיון לשלם לו 45 אלף ש"ח על זה אם הוא לא מסכן את חייו במילואים.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
MiniGonzo לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 13.7.14
11767 הודעות, 149 מדרגים, 271 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ז באייר תשפ''ד    16:23   25.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  72. האם קשר בגדוד בתותחנים, איש חימוש או ''סתם'' לוחם הם אנשי מילואים בעלי הכשרה יחודית?  
בתגובה להודעה מספר 62
 
  
ואם לא, איך בדיוק תחליף אותם אם תגביל את צה"ל לאנשי מילואים המרווחים באזרחות עד - נניח - 25 א"ש?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
TheTruth לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 26.3.17
13670 הודעות, 66 מדרגים, 102 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ז באייר תשפ''ד    05:39   25.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  47. הנה הביביסטים בשלהם תוקפים את כלי התקשורת. הלוואי שהייתי נולד ביביסט. תוקע את הראש בחול ומלכלכך על כולם  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
והעיקר שנתניהו לא יזוז סנטימטר מהכיסא.
מה אתם אומרים ביביסטים יקרים, את כס המלכות מעבירים בירושה לבן יאיר?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אוהב לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.5.05
28890 הודעות, 127 מדרגים, 240 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ז באייר תשפ''ד    09:21   25.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  54. תשאל מילואימניקים שהיו שם  
בתגובה להודעה מספר 47
 
  
אחד מהם הגיב בתגובות. חוץ מלהגיד ביביסט ביביסט, יש לכם עוד משהו למכור?
רובנו המוחלט לא ביביסט אלא ימני בהרבה מביבי.
ביבי לא ימין. סיים להיות ימין אחרי שהפסיד לברק ב99            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
water לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 18.5.21
2606 הודעות, 3 מדרגים, 6 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ז באייר תשפ''ד    09:24   25.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  56. עתידנו ועתיד ילדנו על הכף ... רפורמה בצבא דחוף ... הפיקוד הבייתה חושב שהמדינה של אבא שלו ...  
בתגובה להודעה מספר 47
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מבט צלול לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 23.7.18
8573 הודעות, 28 מדרגים, 6 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ז באייר תשפ''ד    08:09   25.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  49. כלכליסט-עוד ערוץ רעל.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אורסול לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.7.14
956 הודעות, 2 מדרגים, 4 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ז באייר תשפ''ד    09:22   25.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  55. עניין של זמן עד שתהיה חדירה מהצפון  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
רק שהפעם נתניהו לא יוכל לחרטט            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
water לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 18.5.21
2606 הודעות, 3 מדרגים, 6 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ז באייר תשפ''ד    09:27   25.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  58. פוליטיקה זה נחמד, אבל עתיד ילדנו על הכף ... רפורמה בצבא ובמשפט ... מגיע לנו יותר מאשר חבורה שחושבת שהמדינה של אבא שלה ...  
בתגובה להודעה מספר 55
 
  
זה לא שמאל או ימין ... זו כוחניות של גוף ציבורי על הציבור כולו ...            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Galileo לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.1.15
12189 הודעות, 43 מדרגים, 35 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ז באייר תשפ''ד    09:26   25.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  57. מכיר ממקור ראשון נוכלים כאלה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
מבזבזים את הכסף לצהל ומקבלים משכורת כפולה על לא לעשוצ כלום כשיש לנו חיילים על הגבול שקורעים את התחת, דבר ראשון הייתי מוריד לכל חיילי מפקדה שלא בשטח 80 אחוז            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Liranush לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 11.12.13
6609 הודעות, 63 מדרגים, 74 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ז באייר תשפ''ד    11:13   25.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  64. כנראה שהמילואימניקים לא פעילי ליכוד של מירי רגב אחרת היו דואגים להם  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
איש ונוב לו לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.9.18
13957 הודעות, 86 מדרגים, 84 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ז באייר תשפ''ד    14:07   25.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  65. מדינת ישראל+חוסר משילות  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
על רגל אחת.

בזיון שלא ישכח.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עמוס
חבר מתאריך 5.5.02
35029 הודעות
יום שבת י''ז באייר תשפ''ד    15:57   25.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  71. אין ימין בשלטון ואין צבא לישראל - עובדה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
עצוב            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
doc011
חבר מתאריך 31.7.20
5274 הודעות, 5 מדרגים, מינוס 6 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ז באייר תשפ''ד    18:53   25.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  76. צריכים להחזיר בשיניים עוד קצת נראה שהפסקת אש נרקמת בעזה מה שיביא לרגיעה בצפון ואפשרות להסכם  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Dyoss לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.1.17
5161 הודעות, 10 מדרגים, 20 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ז באייר תשפ''ד    20:51   25.05.24   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  78. כלכליסט יותר הארץ מדה מרקר  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבדתגובה מהירה  למכתב מספר: 
 
      

__________________________________________________________________________
למנהלים:  נעל | נעל אשכול עם סיבה | מחק | העבר לפורום אחר | מזג לאשכול אחר | מחק תגובות | גיבוי אשכול | עגן אשכול
   
   


© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות