אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה          
קבוצות דיון סקופים נושא #94382 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 94382   
המתפרה
חבר מתאריך 2.4.12
6085 הודעות
יום רביעי ט''ז בניסן תשע''ד    02:13   16.04.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

מיוחד: נוחי דנקנר מדבר על השנה הקשה ביותר בחייו  

 
   "המשבר עשה לי דבר אחד טוב. לו הייתי נשאר בפסגת אי.די.בי אפילו עוד 200 שנה, לעולם לא הייתי יודע את האמת על התנהגות האנשים כפי שאני יודע אותה היום וגם לא היו לי כל כך הרבה תובנות על בני האדם". בעל השליטה לשעבר באי. די. בי. בראיון אישי


15/04/14 | 09:06 | יהודה שרוני, סופהשבוע |

לראשונה זה עשור לא נחתמו הדוחות הכספיים של אי.די.בי לשנת 2013, שפורסמו בשבוע שעבר, על ידי נוחי דנקנר, יו"ר הקבוצה, שרכש במאי 2003 את השליטה בתאגיד ממשפחת רקנאטי, והיה במשך כל העשור הרוח החיה, הנושמת והבועטת באי.די.בי. הררים של מילים נשפכו על עלייתו ועל נפילתו של האיש שבשיא כוחו עלו אליו לרגל שועי ארץ, שרי אוצר ונגידים, ושהעיתונים שתקפו אותו הכתירו אותו רק כמה שנים קודם לכן כאיש העסקים של השנה.

ערב חג החרות דנקנר מרגיש משוחרר. אני שואל אם הוא מתגעגע לאי.די.בי. "ממש לא", הוא עונה נחרצות. דנקנר של החודשים האחרונים איננו דנקנר של עד לפני שנתיים. הוא כבר לא מתנייד באאודי 6 השחורה שלו, מטוס המנהלים נמכר מזמן והוא נטש את המשרדים בקומה ה-44 של מגדלי עזריאלי לטובת משרדים צנועים בהרבה במרכז תל אביב. גם עתיד חווילת המגורים שלו בהרצליה פיתוח לוט בערפל. התקשורת הרפתה ממנו ומפלס החנפנות כלפיו ירד דרמטית, אבל הוא מקיף את עצמו במשפחה ובחברים קרובים ושומר על מצב רוח טוב.

מה עשה לך המשבר? אילו לקחים הפקת ממנו?
"המשבר עשה לי דבר אחד טוב, אם אפשר לקרוא לזה ככה. לו הייתי נשאר בפסגת אי.די.בי אפילו עוד 200 שנה, לעולם לא הייתי יודע את האמת על התנהגות האנשים כפי שאני יודע אותה היום. גם לא היו לי כל כך הרבה תובנות על בני האדם ועל סיטואציות שונות שבהן נתקלתי בשלושת החודשים האחרונים. מבחינה זו אני רואה ברכה ודבר טוב ביחס למה שקרה לי".

"אני לא מסתכל בזעם לאחור. אני מסתכל קדימה. אתה שואל אם בכוונתי לחזור לאי. די.בי? אני יכול לומר לך שאי.די.בי היא עוד אחת מבין העסקות המונחות לפני במסגרת היותי איש עסקים פרטי", מפתיע דנקנר.

אם אתה לא רוצה חזרה את אי.די.בי, מדוע אתה ממשיך להילחם במוטי בן משה?
"אני מפריד בין הקטע שבו אני לא מעוניין שבן משה יהיה בקונצרן לבין חזרתי לקבוצה. מבחינתי בן משה הוא משקיע עם סימני שאלה גדולים שאינו ראוי להיות בחברה, ואני אומר את זה רק בגלל שגורל הקונצרן עדיין חשוב לי. אם תעמוד על הפרק עסקה חדשה לקניית אי.די.בי, אתייחס אליה עניינית. כרגע זה לא עומד על הפרק ואני מנסה כמיטב יכולתי לנטרל את האמוציות".


לא מסתכל בזעם, נוחי דנקנר. צילום: טל שחר פול ידיעות אחרונות

נמצא במקום אחר

דנקנר איבד בתחילת 2014 את השליטה באי.די.בי לקבוצת בן משה ואדוארדו אלשטיין בחסות הסדר עם בעלי החוב. אלשטיין, חסיד חב"ד, נטש את דנקנר והתמודד מול הקבוצה שגיבש דנקנר עם אלכסנדר גרנובסקי, גם הוא חסיד חב"ד. המהלך גרר מלחמת חצרות בתנועת החסידות.

אובדן השליטה לא גרר את דנקנר למרה שחורה או לרחמים עצמיים אף על פי שהנזק שנגרם היה לא רק כלכלי אלא גם מכה למוניטין ולשמו הטוב. "איש עסקים ממוצע היה מתרסק לחלוטין ולא קם מהקרשים", אמר לי אחד מחבריו הקרובים. דנקנר נהפך לחשוד המיידי בכל תחלואי שוק ההון הישראלי לדורותיו. ספרי צמרת כמו יצחק תשובה, עידן עופר או יוסי מימן, שגילחו מיליארדים מחסכונות הציבור זכו ליחס סלחני יותר.

בפקולטות למינהל עסקים מתחילים ללמד קורסים המנתחים את הסיבות לכישלון אי.די.בי בכלל והטייקון דנקנר בפרט. אבל למרבה ההפתעה, דווקא האיששברחוב לא קונה אוטומטית את הסטיגמות שהודבקו לו.

באחת מפגישותי עם דנקנר ניגש אליו עובר אורח, חיבק אותו וביקר את היחס הלא הוגן שקיבל לדעתו. למרות הטעויות הקשות שעשה, דנקנר לא התנהג כנבל בטרגדיית אי.די.בי. את הדיבידנדים שמשך במעלה הפירמידה חזר והשקיע במניות הקבוצה. הוא לא שמר כסף בצד ליום סגריר.

דנקנר, שחשש מהשתלטות עוינת על הקונצרן ואטם את דלתותיו, לא הביא בחשבון שמחזיקי איגרות החוב יפרצו לטירה המבוצרת דרך החלון. הוא גם לא הפנים שהמכונה שסיפקה לו מזומנים כמו כספומט בינלאומי תושבת ברגע ששוק ההון יתהפך והסנטימנט כלפיו ישתנה. כרגע מרחפות מעליו מספר עננות. הרצינית ביותר היא המלצת רשות ני"ע להגיש נגדו כתב אישום הנוגע לתרמית לכאורה במניות אי.די.בי אחזקות.


מוטי בן משה, "משקיע עם סימני שאלה". צילום: יח"צ

עננה נוספת נוגעת לחובותיו האישיים לבנקים, הנאמדים ב-500 מיליון שקל. חלקם מובטח בערבות אישית שניתנה על ידו. חלקם הנוסף מובטח בערבויות אישיות שסיפקו בעלי המניות האחרים בגנדן, בעלת אי.די.בי. הבנקים, הנמצאים תחת מתקפה ציבורית, מעוניינים לפתור את בעיית החוב אבל חוששים. את חלקם לאתמיד מנחים השיקולים המקצועיים נטו אלא הנראות הציבורית. כך, למשל, בלחץ התקשורת ואיומי החרם על בנק לאומי נאלצה המנכ"לית רקפת רוסק-עמינח לחזור בה מהסדר החוב שהציע הבנק לגנדן.

ולמרות הכל, על אי.די.בי הוא לא ויתר. בטח לא לאור העיכובים בהשלמת עסקת ההעברה לשליטת בן משה ואלשטיין, לאחר שנקבע דיון נוסף על טיב העסקה ב-28 באפריל, וכמו כן ייערך דיון על הערעור בפני שופט בית המשפט העליון, אשר גרוניס, ב-14 במאי. "אפשרות החזרה לאי.די.בי עדיין לא ירדה לחלוטין מהפרק", מצהיר דנקנר.

"איש העסקים ג'ו נקש מעוניין לחבור אלי בהשקעה של 150 מיליון דולר. שני אנשי עסקים נוספים מעוניינים להשקיע 50 מיליון דולר כל אחד. אם היקף השקעתם יגדל ל-75 מיליון דולר, נצליח לגייס 300 מיליון דולר. אם הכסף יגויס, הוא יוזרם הפעם לתוך קופת אי.די.בי פיתוח. אם עד אז תושלם מכירת כלל ביטוח, נושי אי.די.בי אחזקות יקבלו גם מזומן. יש כבר גישושים עם מחזיקי איגרות החוב. שום דבר עדיין לא סגור ומוקדם מאוד לדבר על כך. בינתיים אני מחכה".

אם תחזור לאי.די.בי, האם עדיין תרצה לשמש כיו"ר דירקטוריון פעיל? אנשי עסקים כמו יצחק תשובה או שרי אריסון מעדיפים להישאר מאחורי הקלעים.
"אם זה יקרה, אזי לא אהיה מעורב בתפקיד פעיל. בכל מקרה, היום אני נמצא במקום אחר לגמרי ועוסק בפעילויות עסקיות נוספות".


"היום אני נמצא במקום אחר", דנקנר. צילום: משה שי, פלאש 90

לא המצאתי את הגלגל

לאחר שאיבד את השליטה באי.די.בי קיבל דנקנר פנייה מקבוצת כמצ'יינה, בעלת השליטה הסינית במכתשים אגן (מקבוצת אי.די. בי) שהציעה לו ג'וב חלומות.דנקנר ויתר אבל הוא ממשיך לשמור איתם על קשר, כמו גם עם קבוצות משקיעים נוספות מסין.

מה אתה עושה היום מבחינה עסקית?
"אני מטפל בקרוב ל-15 עסקאות שבשלוש מתוכן מעורבות קבוצות משקיעים מסין. חלקן גדולות מבחינת היקפן. למעט עסקה זניחה, אני לא פעיל בתחום הנדל"ן".

דחית הצעות לנסוע לסין. האם שקלת את האפשרות לעזוב את ישראל ללונדון או לניו יורק? שמעתי שקיבלת הצעה מיצחק תשובה לעבור לניו יורק.
"בוא אספר לך סיפור. סבתא יהודית שהיא סבתא שלי מצד אמא, ממשפחת יופה, שהתייתמה בגיל שבע, עשתה את כל הדרך מנס ציונה, לאלכסנדריה, למונטריאול אבל חזרה לתל אביב. השורשים שלי בישראל. אני לא מכחיש שהיו כאלה שאמרו לי לעזוב הכל ולבנות את עצמי מחדש בלונדון או בניו יורק.אמרתי שבשום פנים ואופן זה לא יקרה. אני עושה אומנם עסקים בחו"ל, אבל אין לי שום תוכנית לעזוב את ישראל. אני ישראלי ואתמודד עם כל מה שקורה פה. אני נטוע ומושרש בארץ ולא מתכוון לחיות כמו צועני".


אלשטיין, נטש את דנקנר והתמודד מולו. צילום: יקי צימרמן

רבים מחבריו נטשו אותו, אבל מבין המעטים שנשארו בולט מיקי שטראוס, ששומר איתו על קשר חברי הדוק. דנקנר מסרב לגלות מי חבריו אבל מודיע: "אני בקשר עם המון חברים, בעיקר אלה של פעם. התווספו הרבה אנשים טובים שלא שמעתי מהם זמן רב. מאז המשבר הם דווקא התקרבו אלי".

אצל דנקנר היו לאי.די.בי הצלחות וכישלונות. הטעות הבולטת היא אי מכירת השליטה בסלקום, בניגוד לדעתו של דנקנר, כפי שנחשף כאן לראשונה - לאחר שמניות החברה נסקו לשווי גבוה מאוד ודנקנר האמין שמכאן הן יכולות רק להתרסק, בין השאר בגלל צעדי הרגולציה הצפויים - ומי ששכנע אותו שלא למכור היו עמי אראל ועמוס שפירא, שטענו כי לסלקום פוטנציאל רווח גבוה. בסופו של דבר, הגיעה רפורמת משה כחלון בשוק הסלולרי וסלקום התרסקה.

לעומת זאת, במקרה של חברת גיוון אימג'ינג דנקנר התעקש והצליח. אראל המליץ למכור את החברה לפי 15 דולר למניה. ואולם ערב אובדן השליטה באי.די.בי נמכרה החברה במחיר כפול של 30 דולר למניה. העסקה המוצלחת לא סייעה לדנקנר להישאר בקונצרן.

על אילו עסקאות שביצעת או שלא ביצעת אתה מתחרט?
"יש דברים שהייתי עושה אחרת. אדבר איתך על הקשר שלי עם עובדים. אני יודע טוב מאוד לזהות אנשים טובים ולבחור מנהלים איכותיים. אני יכול לומר לך שלולא הייתי איש עסקים הייתי פסיכולוג. אני מבין אנשים ומבין מה מניע אותם. אני מבין את האישיות של האנשים שעובדים מולי. הבעיה שלי, ואת זה אני חייב לשפר, זו הנאמנות למי שהלכו איתי לאורך כל הדרך".


מיקי שטראוס, שומר על קשר. צילום: ויקיפדיה

"המשכתי להחזיק אותם גם אחרי שעשו פאולים. למרות הכל אני סולח ולא נוקם ונוטר, אלא בוחר להבליג. המשכתי להחזיק מנהלים גם לאחר שהאסימון נפל לי והגעתי למסקנה שהמנהל הפסיק לספק את הסחורה. לוקח לי הרבה זמן עד שאני מחליף אותו. אני חייב להתגבר על הקטע הזה".

לדעתי, האנשים מסביבך חששו לעתים מהתגובות שלך, התבטלו בפניך ואולי לא אמרו בזמן אמת את מה שהם חושבים באמת. אולי זאת ריכוזיות היתר שלך?
"מנהל טוב חייב להיות ריכוזי ולדעת בזמן אמת ובכל רגע נתון מה קורה אצלו בקבוצה. הריכוזיות מבחינתי אינה הבעיה אלא החלק הראשון של השאלה. ייתכן שבגלל שהייתי דומיננטי מאוד היו מסביבי יותר מדי אומרי הן. מצד שני, היו מקורבים לי מאוד שאמרו לי בפנים את מה שהם באמת חשבו. אלה לא היו רבים".

אמרת בחקירת הרשות לניירות ערך שצוטטה ב"ידיעות אחרונות" כי "חושבים שאני לווייתן אבל אני מרגיש כמו קרפיון שהולך להיות סרדין". באמת ככה אתה מרגיש?
"האמירה הזאת שלי נובעת מהצטנעות ומחשש לעינא בישא. אתה הרי מכיר את אנשי העסקים סביבי. תשאל אותם ותגלה שמדובר באיש עסקים הפועל בפול ווליום".

ובכל זאת, דבר על טעויות עסקיות. ודאי היו כאלה.
"אכן עשיתי טעויות עסקיות, לצד הצלחות מרשימות שהיו. הפקתי את כל הלקחים מכך. מצד שני, אני לא חושב שזה נכון וראוי לשפוט דברים בדיעבד. תזכור שאת כל פעילותי באי.די.בי עשיתי על פי כללי המשחק הקיימים. הכל היה ידוע והכל נעשה בתום לב. פעלתי ביושר מתוך מחשבה שאנחנו עושים את הדברים הנכונים, גם לגבי דברים שבדיעבד התבררו כשגיאה. בפעילותי באי.די.בי לא המצאתי שום גלגל".

טעית בעסקת מעריב?
"את קניית מעריב ראיתי כהזדמנות עסקית מצוינת שלצערי הרב לא צלחה. אני מצטער מאוד על מה שקרה מאז לעיתון ולעובדיו. אבל מתברר כנראה שבמעריב אי אפשר להצליח, וזה לא רק אני. העובדה שבתוך שנים ספורות מעריב היה תחת ארבע בעלויות שונות ואיש מבין הבעלים לא הצליח להציל את העיתון מדברת בעד עצמה".

היכן עומד המשא ומתן מול הבנקים בנוגע לחובותיך האישיים?
"אני פועל מתוך רצון אמיתי וכן להחזיר את כל חובותי לבנקים. לא ביקשתי מהבנקים מחיקה. אעשה הכל כדי להחזיר את הכסף ואם צריך, גם אמכור את הבית".


מחאת עובדי מעריב, עסקה מצוינת שלא צלחה. צילום: מרק ישראל סלם

בסוף השיחה אני מזכיר לדנקנר הלצה שהריץ עם נחום ברנע מ"ידיעות אחרונות", שלו אמר שבפגישה הבאה הוא, ברנע, ישלם את החשבון כי לדנקנר כבר אין כסף. אני שואל את דנקנר אם זה אומר שאני צריך לשלם עבור הקפה, והוא צוחק, שולח אותי מעליו ועובר הלאה, לפגישה הבאה.


http://www.thepost.co.il/news/new.aspx?pn6Vq=J&0r9VQ=FFGKL

עכשיו יותר מתמיד כולנו בן גבירים


              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  דנקנר התראיין לנחום ברנע עוד בשישי לפני שבועיים, לבקשת דנקנר ScotchAndSoda 16.04.14 02:33 1
  בתור מי שעבד gredik 16.04.14 04:00 2
  שלא יבלבל את המוח הוא הפסיד המון כסף של משקיעים eytank 16.04.14 09:35 3
  צריך לארגן לו יום עצב לאומי ואולי לארגן איזו מגבית? הדסי 16.04.14 09:44 4
  שרוני ממשיך את מה שעשה במעריב. לשרת את דנקנר בכל מחיר בולגקוב 16.04.14 09:59 5
  במילה אחת מצמרר, בשתי מילים מצמרר ומטלטל. תושב הארץ 16.04.14 10:20 6
  נוחי זה כינוי חיבה. מה השם האמיתי שלו? השכילני 16.04.14 17:10 7
     נוכל? הדסי 16.04.14 18:51 12
  דמעות חונקות את גרוני kitzz 16.04.14 17:12 8
  מי בכלל רוצה לקרוא? siempie1956 16.04.14 17:13 9
  בהחלט!!! אני כבר הוצאתי את הממחטה רוסו 16.04.14 17:13 10
  מה כבר עשה? Dudi 16.04.14 18:23 11
  בו. הו. הצופה המתמיד 16.04.14 21:13 13
  נוחי תרם למדינה תרומה עצומה ועל כך יבורך! המתפרה 16.04.14 22:12 14

     
ScotchAndSoda
חבר מתאריך 5.2.13
5566 הודעות
יום רביעי ט''ז בניסן תשע''ד    02:33   16.04.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. דנקנר התראיין לנחום ברנע עוד בשישי לפני שבועיים, לבקשת דנקנר  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   כך כתב ברנע.
אז, זה היה לפני שביהמ"ש פסק לפני מספר ימים שלא לעכב את תהילך המכירה לאלשטיין ובן משה.
יהודה שרוני יכול להרגע, לא מיוחד ולא נעליים.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
gredik
חבר מתאריך 18.12.13
38 הודעות
יום רביעי ט''ז בניסן תשע''ד    04:00   16.04.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. בתור מי שעבד  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   ב אי די בי וראה קצת יותר מידי דברים יכול לסכם את זה בשתי מילים. מגיע לו.

שלא יתפלא עכשיו.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
eytank
חבר מתאריך 2.10.07
3648 הודעות
יום רביעי ט''ז בניסן תשע''ד    09:35   16.04.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. שלא יבלבל את המוח הוא הפסיד המון כסף של משקיעים  
בתגובה להודעה מספר 0
 
הוא שיחק בכסף של אנשים אחרים ולא שלו אם היה משקיע כסף מכיסו זה היה אחרת
הכסף שהשקיע מכיסו הוא בטל בשישים לעומת ההלואות שלקח מהציבור והבנק

כשאנשים נהפכים לשיכורים מכסף וכח הן חושבים שהשמים הם הגבול

שינוח קצת וילמד מטעיות העבר שלו היה צריך להניח את המפתחות על השולחן בשקט וללכת אחרי הנזק שעשה

תחשוב טוב יהיה טוב!!!


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הדסי
חבר מתאריך 18.6.08
22385 הודעות
יום רביעי ט''ז בניסן תשע''ד    09:44   16.04.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. צריך לארגן לו יום עצב לאומי ואולי לארגן איזו מגבית?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   בעצם הוא לא צריך מגבית, שילך לבנק ויבקש שוב את הכסף של כולנו הרי כולם שם חברים,יש עדיין מספיק מה להפסיד


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
בולגקוב
חבר מתאריך 2.4.12
6169 הודעות
יום רביעי ט''ז בניסן תשע''ד    09:59   16.04.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. שרוני ממשיך את מה שעשה במעריב. לשרת את דנקנר בכל מחיר  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
תושב הארץ
חבר מתאריך 2.5.12
12752 הודעות
יום רביעי ט''ז בניסן תשע''ד    10:20   16.04.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. במילה אחת מצמרר, בשתי מילים מצמרר ומטלטל.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
השכילני
חבר מתאריך 2.4.12
130 הודעות
יום רביעי ט''ז בניסן תשע''ד    17:10   16.04.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. נוחי זה כינוי חיבה. מה השם האמיתי שלו?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הדסי
חבר מתאריך 18.6.08
22385 הודעות
יום רביעי ט''ז בניסן תשע''ד    18:51   16.04.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. נוכל?  
בתגובה להודעה מספר 7
 
  


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
kitzz
חבר מתאריך 7.5.07
79708 הודעות
יום רביעי ט''ז בניסן תשע''ד    17:12   16.04.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. דמעות חונקות את גרוני  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  

https://www.facebook.com/lohetzi/?fref=ts


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
siempie1956
חבר מתאריך 24.9.13
3118 הודעות
יום רביעי ט''ז בניסן תשע''ד    17:13   16.04.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. מי בכלל רוצה לקרוא?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
רוסו
חבר מתאריך 2.4.12
1563 הודעות
יום רביעי ט''ז בניסן תשע''ד    17:13   16.04.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. בהחלט!!! אני כבר הוצאתי את הממחטה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   יש לי כמה ספייר מי שרוצה


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Dudi
חבר מתאריך 4.3.07
10331 הודעות
יום רביעי ט''ז בניסן תשע''ד    18:23   16.04.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. מה כבר עשה?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   חירב לאנשים רכוש, קצת שדד אותם, ביג דיל.

העקר שלמד משהו על נפש האדם, היה שווה לו.

ידי לא היתה במעל, לא הצבעתי ליכוד, אני ימני


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הצופה המתמיד
חבר מתאריך 29.10.04
11021 הודעות
אור ליום חמישי י''ז בניסן תשע''ד    21:13   16.04.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. בו. הו.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
המתפרה
חבר מתאריך 2.4.12
6085 הודעות
אור ליום חמישי י''ז בניסן תשע''ד    22:12   16.04.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. נוחי תרם למדינה תרומה עצומה ועל כך יבורך!  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  

עכשיו יותר מתמיד כולנו בן גבירים


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבדתגובה מהירה  למכתב מספר: 
 
      

__________________________________________________________________________
למנהלים:  נעל | נעל אשכול עם סיבה | תייק בארכיון | מחק | העבר לפורום אחר | מזג לאשכול אחר | מחק תגובות | גיבוי אשכול | עגן אשכול
     


© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות