אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה          
קבוצות דיון סקופים נושא #96831 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 96831   
זרתוסטרא
חבר מתאריך 2.4.12
2159 הודעות
יום שלישי כ''ט בניסן תשע''ד    05:37   29.04.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

צפו: הקריקטורות ש''דר שטירמר'' לא הספיק לפרסם  

 
   בארגז מסמכים בעליית גג אלמונית בגרמניה, נחשפו שש קריקטורות מקוריות, פרי ידו של המאייר האנטישמי פיליפ רופרכט - כולן נושאות חותמת המעידה כי התקבלו במשרדי המערכת של השבועון הנאצי "דר שטירמר". רובן לא הספיקו לראות אור בשבועון, והמקור שלהן מתפרסם כאן לראשונה, ומספק הצצה למכונת התעמולה.

טלי פרקש | 28.04.14 | 16:05


יהודי כעור ומרושע יושב על שק מזומנים, אוחז בידו ספר עם ספק-מגן-דוד ספק-פנטגרם-מאגי: זוהי אחת הקריקטורות האנטישמיות המפורסמות בעולם ששימשו את מכונת התעמולה הנאצית, פרי מוחו הקודח של הקריקטוריסט האנטישמי פיליפ רופרכט, הידוע בכינויו "פיפס".

שבעה עשורים חלפו מאז שימש רופרכט כמוציא-לפועל של שופר התעמולה "דר שטירמר", ובארגז מסמכים בעליית גג אלמונית בגרמניה, נחשפה שש קריקטורות מקוריות, פרי ידו של המאייר האנטישמי - כולן נושאות חותמת המעידה כי התקבלו במשרדי המערכת של השבועון הגרמני-הנאצי.

אחת מהן, היא הקריקטורה המקורית של "היהודי תאב הבצע" לעייל, ארבע אחרות - ככל הנראה לא ראו אור על גבי השבועון (העתקים של חלקן פורסמו בספר ילדים), כך על פי ההיסטוריון הרב אברהם קריגר, מייסד מכון "שם עולם" - והמקום שלהן נחשף כאן לראשונה.

הקריקטורות מלאות בשלל סטריאוטיפים אנטישמיים קלאסיים ששימשו את רופרכט ואנשי מערכת השבועון על מנת להפיץ את תעמולתם הארסית כפי יהודי גרמניה והעולם כולו.אזהרה לעלמה הארית: אל תפתחי את הדלת ליהודי הנוכל.
בפועל, עסקו היהודים ברוכלות כי לא ניתן להם רשיון מסחר אחר (צילום: מכון שם עולם)


את הקריקטורות המקוריות מצא אזרח גרמני, בתוך ארגז מסמכים משפחתי שהיה שייך לסבו ולסבתו. המוצא פנה עם הקריקטורות המקוריות אל נציג מכון "שם עולם" הפועל במדינה, והציע אותן למכירה. "הוא אמר לנו שהוא לא יודע איך הגיעו לארגז המסמכים", מספר הרב קריגר. "שהוא לא מכיר כל קשר משפחתי בין המאייר או עובדי מערכת העיתון, לבין משפחתו". לא הכיר או לא רצה להכיר? השאלה הזו נותר ללא מענה.ילדים מבוהלים מביטים מהחלון בשחיטה יהודית אכזרית - חלק מאידיאולוגיית ההסברה הנאצית (צילום: מכון שם עולם)


לדברי קריגר, הדור השלישי בגרמניה חושש הרבה פחות מהמטמונים המבישים שהוחבאו עם תום מלחמת העולם השנייה בעליית הגג, בבתים גרמניים רבים. "זה לא זר לנו. אנחנו כל הזמן מקבלים 'מזכרות' כאלו", הוא אומר, "דברים שמישהו קבר בבוידם המשפחתי, ומישהו אחר, צעיר יותר וככל הנראה מבוהל פחות, מוציא לאור, מפיץ או מוכר".

מבדיקה של האיורים על ידי המכון, התברר כי מלבד הקריקטורה המפורסמת שעיטרה את שער השבועון האנטישמי בגרסתה הצבעונית, התגלתה קריקטורה נוספת לאחר חיפוש בספר ילדים גרמני בן התקופה. תיעוד נוסף על פרסומן של הקריקטורות האחרות בין דפי השבועון הגזעני טרם התגלה, מלבד חותמת מקורית עליהן, המאשרת כי התקבלו במשרדי המערכת.

הקריקטורות עצמן מציגות נאמנה את מודל התעמולה הנאצי, וכמותן פורסמו במדורים האנטישמים בעיתון - וזכו לפופולאריות רבה, בהציגן נאמנה את הגישה האנטישמית הרווחת שהפכה מאפייני מראה או משלח יד, לדמוניזציה ודה-לגיטימציה כלפי היהודים. המטרה: לייצר כלפיהם אנטיגוניזם ומיאוס בקרב האוכלוסייה המקומית.

"מדובר בצייר נחשב. אף אחד לא יכול לקחת ממנו את יכולותיו האמנותיות", הרב קריגר אומר. "זה לא סתם אמן מהרחוב, זה צייר נחשב בגרמניה, שפשוט מחפש מוטיבים אנטישמיים על מנת להציג דרכם את היהודי כיצור ביזארי". רופרכט עצמו נידון עם סיום המלחמה לחמש שנות עבודת פרך, ומת במינכן בגיל 74.

הקריקטורות היוו, לדברי קריגר, כלי קלאסי לקידום תיאוריית הגזע. "לכאורה הכול נראה תמים, אפילו משעשע, אבל אין צורך להרבות בדיבורים. באווירה של גרמניה בשנות ה-30 היו המניעים האפלים שמאחורי כל איור, ברורים כשמש לכל קורא".
קריגר רואה דוגמה קלאסית בקריקטורה שבה נראה יהודי שוחט פרה, בעוד שני ילדים גרמנים מציצים מן החלון בבהלה. "זה איור שהוצג בספר ילדים גרמני. הנושא שלו - שחיטה יהודית, שנתפסת כאן כאכזרית וסדיסטית. באותה תקופה נאסרה השחיטה היהודית בגרמניה. הקריקטורה מנסה להציג את היהודים כעם אכזר, אך המאייר לא מסתפק בכך. שני הילדים הם מסר מאוד חד לקורא, כי אכזריותם של היהודים לא נשארת אצלם, אלא משחיתה את בני הדור הצעיר וזורעת בהם בהלה".ילדים - היזהרו מיהודים (צילום: מכון שם עולם)


בקריקטורה אחרת, שבה נראה סוחר אמיד מחלק סוכריות לילדים, מסתתרות אף הן כוונות אפלות. "האף הסטריאוטיפי מעורר דחייה. אי אפשר להתעלם מהעובדה שרוב היהודים בגרמניה היו בעלי מעמד כלכלי איתן. הלבוש בקריקטורה מחקה את המאפיינים הקלאסיים של לבוש יהודי, ככובע (המבורג) שהיה מקובל מאוד שיהודים הסתובבו איתו.

"שוב, לכאורה מאוד תמים, אדם טוב לב מחלק סוכריות. אבל כשמכירים את התיאוריות האנטישמיות - ההקשר מאוד ברור. זו הצגה של פיתוי מצד היהודי הרע לילדים הקטנים".

הזר המחלק סוכריות בעודו אוחז במקל הליכה עם מגן דוד, למקרה שהאף והאוזניים הגרוסטקיים לא היו מאפיין ברור דיו - מוצג למעשה כפדופיל, או בעל כוונות זדוניות אחרות כלפי הילדים. "שום דבר לא תמים", מדגיש קריגר.

גם תמונת היהודים שסופרים את כספם היא שיקוף אנטישמי לטענה שהיהודים אוהבים כסף, ומסתודדים ברחוב תוך שהם זוממים בוודאי קונספירציה אפלה לעשוק מגרמנים ישרי דרך את כספם.כך נראית אנטישמיות: היהודים סופרים כסף, כי הם אוהבים כסף (צילום: מכון שם עולם)


"תמונת הבורסה' היא אכן המפורסמת שבהן. היא מבטאת אנטישמיות בינלאומית", מסביר הרב קריגר. "היא מציגה את השליטה היהודית במשאבי העולם, שבאים לידי ביטוי בבורסה. זו אמירה אנטישמית קלאסית שהיהודים שולטים בכלכלה העולמית דרך חברות, תאגידים וכמובן הבורסה.הקריקטורה מעוותת את המושג "עם הספר", והופכת את היהודי לעצלן ופרזיט (צילום: מכון שם עולם)


"גם קריקטורת הרוכל המנסה למכור בד לעלמה גרמניה, משקפת סטריאוטיפ גרמני המתריע: 'אל תפתחו דלת לסוחר היהודי'. מדובר בעיקר ביהודים שהגיעו ממזרח אירופה, ולא יכלו לקבל רישיון עבודה מסודר. המסחר התמים הופך לאקט של ניצול, של פיתוי, של מניעים אפלים".יהודי על של כסף: היחידה שהתפרסמה ב"דר שטירמר" מכל הקריקטורות המקוריות שנמצאו,
אף שעל כולן מוטבעת החותמת (משמאל למטה) (צילום: מכון שם עולם)


הגרמנים ביקשו לעוות כל מושג הקשור ביהודים, וכך עיוותו את המושג החיובי "עם הספר" בקריקטורה המציגה עלם הישן על תלמודו – כאילו היהודים מחונכים לאי עבודה. "היהודים, מטעמים היסטוריים, לא היו עובדי כפיים, אלא סוחרים, ונחשבו בעיניי האנטישמים כמי שלא עובדים באמת, אלא חיים כטפילים על גבם של הגרמנים היצרנים", מסביר הרב קריגר.

"הקריקטורות האלו פונות בכל פעם לפלח אחר באוכלוסייה הגרמנית: פעם לילדים שיחששו מיהודים, פעם זה לעקרת הבית הגרמנייה שלא תתפתה ליפול ברשתו של הסוחר הנכלולי, ופעם לגרמני הממוצע שהיהודי יעשוק את כספו. הכול מאוד מאופק במכוון, מתוך ניסיון שלא ליצור אנטיגוניזם, ואפילו לשעשע מעט. אבל בדרך חודר המסר שהיהודי חמדן, טפיל, עושק".

לדברי קריגר, שלל המוטיבים האנטישמיים, ובכללם האפים והאוזניים המוגדלים, המגן דוד, החמדנות והאכזריות, עודם נמצאים בשימוש שוטף בקריקטורות אנטישמיות בנות זמננו. "המוטיבים לא השתנו כלל", הוא נאנח. "חשוב ביותר להבין את זה.

"בזמנו כתבתי לעורך 'הטיימס' הלונדוני, לאחר שפרסם קריקטורה המציגה את ראש הממשלה בנימין נתניהו, עם שקית נוטפת דם. מלבד העובדה שהקריקטורה בזויה ביסודה - היא עושה שימוש קלאסי באלמנטים נאציים מובהקים. אנחנו לא מבינים מספיק עד כמה זה חמור.

"יש אצלנו מין נטייה היסטורית, למדר, לחלק אנטישמיות לתקופות: 'אנטישמיות מסורתית' שהייתה נגד הדת היהודית; 'האנטישמיות חדשה' של היטלר כלפי היהודים עצמם – וזו המודרנית שמוצגת 'כאנטי-ישראליות'. אבל האמת היא שזה אותו דבר בדיוק. הכלי הוא אותו כלי, המסר הוא אותו מסר. רק הרכיביים האקטואליים או התרבותיים השתנו.

"זה בסדר גמור שתהיה ביקורת. ראוי אפילו שתהיה ביקורת. אבל כשמאפשרים לחומרים אנטישמיים לגיטימציה במסווה של אנטי-ישראליות, עבורי אישית זה דבר נורא, כי החלוקה הזו מספקת נשק, ונותנת תחושה שמה שמתרחש היום בשדה האנטישמי זה משהו אחר, ולא 'אותה הגברת בשינוי אדרת'".

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4514114,00.html

* כה אמר זרתוסטרא *


              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  מעניין, תודה אורן - אדרי 29.04.14 05:52 1
     ממש דומה לקריקטורות ישראליות, במיוחד על היהודי הפרזיט והעצלן... סבריש 29.04.14 06:52 4
  פורסמו בעבר. הקריקטורות האלו הן סקיצות לספר ילדים אנטישמי בשם ''הפטריה הרעילה'' dilbert 29.04.14 06:08 2
     תודה. לא הכרתי. ירושלמי ציוני 29.04.14 06:59 5
     מישהו נפל כאן חזק. המכון? העיתונאית? פרשןדתא 29.04.14 09:53 16
  מה שמעניין שכמה מהקריקטורות דומות לקריקטורות שמתפרסמות היום נגד החרדים yaakovvv 29.04.14 06:42 3
     ואם תכתוב כאן שכך עשו הנאצים כל צדיקי הפורום ייפגעו קשות. yaak 29.04.14 07:42 6
     אתה מתכוון למשל לקריקטורה הבאה מיתד נאמן? הגיגים 29.04.14 08:54 7
         במלחמה כמו במלחמה. חשבת שנגיש את הלחי השנייה? לימדתם אותנו היטב. yaak 29.04.14 08:56 8
             לי נראה שלמדתם היטב מהדר-שטירמר... הגיגים 29.04.14 08:58 10
             משמחת העובדה שיש נכונות ללמוד מלחמה. עכשיו נותר רק להפנות אותה לכיוון הנכון ירושלמי ציוני 29.04.14 09:43 15
         הבחור במדי מה''ל נראה תמים, דווקה היחצ''ן החרדי הוא המאיים Negoro 29.04.14 11:45 18
             אכן, ראה תגובה 3 ''כמה מהקריקטורות דומות לקריקטורות שמתפרסמות היום נגד החרדים'' הגיגים 29.04.14 11:48 19
  יש קרקטורות שמזכירות לי קרקטורות ישראליות יקי 29.04.14 08:58 9
     ראה תגובה 7 הגיגים 29.04.14 09:00 11
         ראה תגובה 8 יקי 29.04.14 09:20 13
             ראה תגובה 10 הגיגים 29.04.14 09:22 14
  מעניין. תודה. badboy3919 29.04.14 09:08 12
  די מזכיר את האנטישמים מבית שאוהבים להבליט רק את הדברים הרעים של החרדים אלמוני 29.04.14 11:15 17
  פורסמו גם פורסמו PASTE 29.04.14 11:51 20
  תראו סיפור מצחיק: פרשןדתא 29.04.14 14:45 21

     
אורן - אדרי
גולש אורח
יום שלישי כ''ט בניסן תשע''ד    05:52   29.04.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. מעניין, תודה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
סבריש
חבר מתאריך 9.7.08
2528 הודעות
יום שלישי כ''ט בניסן תשע''ד    06:52   29.04.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. ממש דומה לקריקטורות ישראליות, במיוחד על היהודי הפרזיט והעצלן...  
בתגובה להודעה מספר 1
 
   או איך אמר מי שאמר, התבטאות נגד החרדים זו לא גזענות, זו 'ביקורת'.

חברי כנסת ממפלגה 'חרדית' בעד גיוס בחורי ישיבות, הַחזירו את המנדט לבוחרים.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
dilbert
חבר מתאריך 1.3.02
19068 הודעות
יום שלישי כ''ט בניסן תשע''ד    06:08   29.04.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. פורסמו בעבר. הקריקטורות האלו הן סקיצות לספר ילדים אנטישמי בשם ''הפטריה הרעילה''  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   http://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=0CCgQFjAA&url=http%3A%2F%2Fclickit3.ort.org.il%2FAPPS%2FPublic%2FGetFile.aspx%3Finline%3Dyes%26f%3DFiles%2Fe3c72951-67b6-4e9b-b632-49b6cc97c341%2F2ca53991-caa7-4fdd-8f89-f85fd2938636%2F970a1583-ca03-41e8-b4be-2f10ae82b088%2F7FCC97D7-90BF-4C81-916A-B34BBFFC6019.docx%26n%3D%25D7%2594%25D7%25A4%25D7%2598%25D7%25A8%25D7%2599%25D7%2599%25D7%2594%2520%25D7%2594%25D7%259E%25D7%2595%25D7%25A8%25D7%25A2%25D7%259C%25D7%25AA.docx&ei=nRdfU5vmNIiVPJD_geAP&usg=AFQjCNEJx0IME7sfQhSbc7i-8fEh9NTdWQ&sig2=U1DXDqx7riqQvMhzc0sm3w&bvm=bv.65397613,d.bGQ&cad=rja

הנה הספר המלא מתורגם לעברית, עם האיורים השלמים.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ירושלמי ציוני
חבר מתאריך 1.1.13
23839 הודעות
יום שלישי כ''ט בניסן תשע''ד    06:59   29.04.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. תודה. לא הכרתי.  
בתגובה להודעה מספר 2
 
  


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פרשןדתא
חבר מתאריך 22.11.12
5558 הודעות
יום שלישי כ''ט בניסן תשע''ד    09:53   29.04.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. מישהו נפל כאן חזק. המכון? העיתונאית?  
בתגובה להודעה מספר 2
 
   ערכתי לאחרונה בתאריך 29.04.14 בשעה 09:57 בברכה, פרשןדתא
 
נראה לי שלפחות באתר המכובד רוטר צריך לתקן את הידיעה המשונה. התמונות כן פורסמו בגרמניה בגימור צבעוני בספר ילדים אנטישמי, ויש להם הסבר מפורט בתוך הסיפורים האנטישמיים שם. הידיעה כולה צריכה בירור.
"הסברי" התמונות האנטשימיות ע"פ פרשנות העיתון נהפכים למגוחכים בהתאמצות שלהם,כשקוראים את הסיפורים המגעילים המופיעים במקור לצד התמונות, למשל הסיפור של התלמיד היהודי סולי.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
yaakovvv
חבר מתאריך 2.4.12
586 הודעות
יום שלישי כ''ט בניסן תשע''ד    06:42   29.04.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. מה שמעניין שכמה מהקריקטורות דומות לקריקטורות שמתפרסמות היום נגד החרדים  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
yaak
גולש אורח
יום שלישי כ''ט בניסן תשע''ד    07:42   29.04.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. ואם תכתוב כאן שכך עשו הנאצים כל צדיקי הפורום ייפגעו קשות.  
בתגובה להודעה מספר 3
 
  


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הגיגים
חבר מתאריך 2.3.13
26864 הודעות
יום שלישי כ''ט בניסן תשע''ד    08:54   29.04.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. אתה מתכוון למשל לקריקטורה הבאה מיתד נאמן?  
בתגובה להודעה מספר 3
 
   ערכתי לאחרונה בתאריך 29.04.14 בשעה 08:57 בברכה, הגיגים
 


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
yaak
גולש אורח
יום שלישי כ''ט בניסן תשע''ד    08:56   29.04.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. במלחמה כמו במלחמה. חשבת שנגיש את הלחי השנייה? לימדתם אותנו היטב.  
בתגובה להודעה מספר 7
 
  


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הגיגים
חבר מתאריך 2.3.13
26864 הודעות
יום שלישי כ''ט בניסן תשע''ד    08:58   29.04.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. לי נראה שלמדתם היטב מהדר-שטירמר...  
בתגובה להודעה מספר 8
 
  
העמותה לחקלאות מודרנית https://www.facebook.com/futuremeat


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ירושלמי ציוני
חבר מתאריך 1.1.13
23839 הודעות
יום שלישי כ''ט בניסן תשע''ד    09:43   29.04.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. משמחת העובדה שיש נכונות ללמוד מלחמה. עכשיו נותר רק להפנות אותה לכיוון הנכון  
בתגובה להודעה מספר 8
 
  


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Negoro
חבר מתאריך 31.5.12
2365 הודעות
יום שלישי כ''ט בניסן תשע''ד    11:45   29.04.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. הבחור במדי מה''ל נראה תמים, דווקה היחצ''ן החרדי הוא המאיים  
בתגובה להודעה מספר 7
 
  


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הגיגים
חבר מתאריך 2.3.13
26864 הודעות
יום שלישי כ''ט בניסן תשע''ד    11:48   29.04.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. אכן, ראה תגובה 3 ''כמה מהקריקטורות דומות לקריקטורות שמתפרסמות היום נגד החרדים''  
בתגובה להודעה מספר 18
 
   אם עיתון חילוני בארץ היה מפרסם קריקטורה שבה אדם חרדי מצוייר כסרטן, היינו שומעים צעקות "אנטישמיות" מכאן ועד להודעה חדשה...

העמותה לחקלאות מודרנית https://www.facebook.com/futuremeat


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יקי
חבר מתאריך 4.4.02
26245 הודעות
יום שלישי כ''ט בניסן תשע''ד    08:58   29.04.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. יש קרקטורות שמזכירות לי קרקטורות ישראליות  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
הדגל שלי: http://www.drivehq.com/web/yakov/AZ_DEGEL.htm


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הגיגים
חבר מתאריך 2.3.13
26864 הודעות
יום שלישי כ''ט בניסן תשע''ד    09:00   29.04.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. ראה תגובה 7  
בתגובה להודעה מספר 9
 
  
העמותה לחקלאות מודרנית https://www.facebook.com/futuremeat


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יקי
חבר מתאריך 4.4.02
26245 הודעות
יום שלישי כ''ט בניסן תשע''ד    09:20   29.04.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. ראה תגובה 8  
בתגובה להודעה מספר 11
 
  
הדגל שלי: http://www.drivehq.com/web/yakov/AZ_DEGEL.htm


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הגיגים
חבר מתאריך 2.3.13
26864 הודעות
יום שלישי כ''ט בניסן תשע''ד    09:22   29.04.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. ראה תגובה 10  
בתגובה להודעה מספר 13
 
  
העמותה לחקלאות מודרנית https://www.facebook.com/futuremeat


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
badboy3919
חבר מתאריך 21.10.08
2800 הודעות
יום שלישי כ''ט בניסן תשע''ד    09:08   29.04.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. מעניין. תודה.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אלמוני
חבר מתאריך 2.4.12
6736 הודעות
יום שלישי כ''ט בניסן תשע''ד    11:15   29.04.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. די מזכיר את האנטישמים מבית שאוהבים להבליט רק את הדברים הרעים של החרדים  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   ערכתי לאחרונה בתאריך 29.04.14 בשעה 11:22 בברכה, אלמוני
 
איפה הכסף ?
אצל החרדים .
ואם תפסו איזה חרדי גנב אז מקהלת הדיבלים פוצחת ואומרת הנה אמרנו לכם כל החרדים גנבים.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
PASTE
חבר מתאריך 18.4.11
36854 הודעות
יום שלישי כ''ט בניסן תשע''ד    11:51   29.04.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. פורסמו גם פורסמו  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   אלה איורים מהספר האנטישמי Der Giftpilz ( "הפיטריה הרעילה" )


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פרשןדתא
חבר מתאריך 22.11.12
5558 הודעות
יום שלישי כ''ט בניסן תשע''ד    14:45   29.04.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. תראו סיפור מצחיק:  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   כתבתי כמה תגובות בווינט על כך שהקריקטורות פורסמו בספר ילדים אנטישמי, כתבתי להם שההסברים המתאמצים של הכתבה נהפכים למגוחכים מול הסיפורים המגעילים שבמקור- למשל סיפור התלמיד היהודי סולי, או הסיפור על הנער שגילה את אחותו מקבלת סוכריות מיהודי, וכו' שלחתי להם את הקישור לתרגום העברי שהביא דילברט למעלה (עם קרדיט כמובן לגולש דילברט מפורום רוטר)
ובכן, אף אחת מהתגובות לא פורסמו למרות שלא היה בהם שמץ של משהו לא עניני.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבדתגובה מהירה  למכתב מספר: 
 
      

__________________________________________________________________________
למנהלים:  נעל | נעל אשכול עם סיבה | תייק בארכיון | מחק | העבר לפורום אחר | מזג לאשכול אחר | מחק תגובות | גיבוי אשכול | עגן אשכול
     


© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות