גירסת הדפסה          
קבוצות דיון בית המדרש נושא #30801 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 30801   
גבעתי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.5.04
41414 הודעות, 368 מדרגים, 706 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי ב' בכסלו תשפ''ד    09:04   15.11.23   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

החיזוק היומי של רונן קרתא  

בס"ד

חיזוק יומי - ב' כסלו

עוז הוא האומץ, העוונה היא היכולת

רבבות אנשים היו מחכים למוצא פיו של הרב שטיינמן זצ"ל. כשהיה חוזר הביתה משיעור שמסר, אישתו הייתה שואלת את הנכד "איך היה השיעור של סבא?"

באחת הפעמים שאל אותה הנכד: "סבתא, למה את שואלת אותי? מדוע שלא תשאלי את סבא בעצמו?".

השיבה לו הסבתא: "סבא שלך עניו מאד, כל פעם שאני שואלת אותו איך הייתה הדרשה הוא אומר לי 'העיקר שלא זרקו אותי מכל המדרגות'"...

רבקה אמנו הבינה את הויכוח בין שני ילדיה - "ותיקח רבקה את בגדי עשיו בנה הגדול אשר איתה בבית ותלבש את יעקב בנה הקטן".

מדוע רבקה קוראת לעשיו בנה הגדול וליעקב בנה הקטן, בזמן שההפרש בלידה ביניהם היה מעבר שניות בודדות?

רבקה הבינה שעשיו הלך בגדלות. כל המסר שלו היה "אני גדול" ואילו המסר של יעקב היה "אני קטן" (עלון דרך הבעל שם טוב)

רבקה אימנו רומזת לנו על שתי בחינות בעולם, "האדם הגדול", זה שתמיד מחשיב מעצמו, והעולם מסתובב בגללו, ובחינת "האדם הקטן", שעושה ופועל אך מצניע עצמו.

להיות "אדם קטן" זו לא מגרעה, אלא גדולה, ככל שאדם "קטן" יותר, מחשיבים ממנו גדול יותר.

אבותינו היו גדולים אך הם נראו בעיניי כולם כקטנים, הם חיו במקום שרדפו אותם, התנכלו אליהם, אך הם בשלהם - אני כאן כדי לעשות את השליחות שלי.

כשאדם כל היום מעצים את עצמו לעיני כל, הוא מאבד מעט את הערכה כלפיו. אכן, צריך לומר שעשית, פעלת ועזרת, כדי להיות מגדלור לאחרים, שיראו ויעשו כמותך. אולם לשים את שמך ופעולך בכל שלטי חוצות, החצמת את העיניין.

ענווה וצניעות יפים הם, בנה הקטן של רבקה, יעקב אבינו הוא עמוד העולם, לא בגלל שהתפאר במעשיו, אלא דווקא שעשה זאת בשקט, בצניעות.

בורא עולם יודע מי אתה ומה עשית, כשהוא ירצה לשים עליך את הפרוז'קטור אתה תאיר למרחוק.

תהיה אדם גדול בזה שתעשה לאחרים מתוך צניעות ושליחות. כמו שכתבו צור והדר גולדין.

הדר ואחיו צור התגייסו יחד, ורקמו על רצועת הנשק שלהם את המשפט "עוז וענווה".

העוז הוא האומץ, היכולת לעשות את הבלתי אפשרי, לעמוד באתגרים. העוז מוציא מתוכך את מה שלא ידעת שאתה מסוגל לו.

הענווה היא היכולת שלא להעמיד עצמך לפני המטרה ושלא להשתמש בה לצרכיך. תכונה זו נרכשת מתוך ההכרה שהנך חלק ממשהו גדול, ממשהו נצחי. הענווה היא התכונה שמאפיינת מנהיגים גדולים. "מי שימצא את העוז בענווה יפצח את הענווה, ומי שימצא את הענווה שבעוז יפצח את העוז" אמר צור.

בעוז ובענווה ננצח כל מכשול, תהיה לנו עזרה מלמעלה, כי יש בנו את העוז והאומץ, אך מצד שני את העוונה בעשייה, כי אנו זוכרים שבורא עולם נותן לנו את הכל לעשות חיל... ("חיזוק יומי" - רונן קרתא)

יום טוב, בשורות טובות ובעזרת ה' ננצח
לגאולת והצלחת עם ישראל ברחמים רבים. אמן!

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  תודה יוסף 15.11.23 15:48 1

יוסף לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.3.18
30894 הודעות, 298 מדרגים, 575 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי ב' בכסלו תשפ''ד    15:48   15.11.23   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. תודה  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות