להורדת אפליקציה:
סקופים
01/22/2021 בשעה 22:21:40
הרשויות בגרמניה הגדירו היום לראשונה את ישראל, ו-24 מדינות נוספות, כמדינות "בעלות סיכון גבוה להידבקות בקורונה", מה שידרוש ממי שנכנסים ממדינות אלו לגרמניה תנאי בידוד חמורים יותר. ההגדרה נעשתה לפי רמת תחלואה בשבועיים האחרונים, ויחד עם ישראל נמצאות ברשימה צ'כיה, פורטוגל, ארה"ב, ספרד, מצרים, איחוד האמירויות ומדינות נוספות. זו הפעם הראשונה שבה גרמניה מפרידה בין רמות סיכון שונות למדינות שונות.

לפי הודעת מכון רוברט קוך הממשלתי, נוסעים הבאים ממדינות אלה (שמספר החולים בהם ל-100 אלף תושבים לשבוע עובר את רף ה-200), יעמדו בפני הגבלות חדשות. בין השאר, הם יצטרכו להציג בדיקה שלילית ב-48 השעות שלפני העלייה למטוס (בניגוד לצורך כעת להיבדק עד 48 שעות אחרי הכניסה לגרמניה). בנוסף, למדינות המחוז השונות תהיה יכולת למנוע את קיצור הבידוד האפשרי בעבור נכנסים ממדינות בסיכון כיום, לאחר הצגה של תוצאת בדיקה שלילית אחרי חמישה ימים. הנוסעים ממדינות אלו, לפיכך, יכולים לצפות לבידוד של עשרה ימים כפי שמורה החוק. המגזין "שפיגל", שדיווח על הקטגוריות החדשות, הדגיש כי הדבר יהיה בסמכותן של מדינות המחוז השונות.
https://twitter.com/globesnews/stat...
תגובה מהירה
|
שתף
|
16 תגובות
סקופים
01/22/2021 בשעה 22:21:39
נותרו מאחור: "להוציא את אמא מהבית זה לסכן את חייה"

זיסל יבלונסקי (98), ניצולת שואה, לא יצאה כבר שנים מביתה והיא מתניידת בכיסא גלגלים. היא לא יכולה לקבל את החיסון נגד קורונה - ובנה חסר אונים: "עושים מהם צחוק". גם דבורה פילינגר (89) מרותקת לביתה ולא יכולה להתחסן. בתה: "מישהו צריך להילחם בשבילם". בישראל כ-115 אלף בני אדם מרותקי בית, בהם ניצולי שואה רבים, שנותרו - בינתיים - ללא מענה

נינה פוקס | פורסם 17:41אזרחי ישראל ממשיכים לפקוד את מרכזי החיסון בכל רחבי הארץ ומבצע החיסונים מפני קורונה ממשיך להתרחב, כשברקע קופות החולים הודיעו שגם בני 35 ומעלה יכולים להתחסן. אלא שבינתיים יש מי שנותר מאחור: אוכלוסיית מרותקי הבית, שמונה כ-115 אלף איש - בהם ניצולי שואה רבים - נותרה ללא מענה או צפי לקבלת החיסון המיוחל.


זיסל יבלונסקי בת ה-98 היא ניצולת שואה ומרותקת בית שמתניידת רק בכיסא גלגלים. כבר שנים שהיא לא יצאה מביתה. גם היא, כמו רבים ממרותקי הבית, טרם קיבלה את החיסון נגד קורונה. בנה, אבי יבלונסקי, מסביר כי אין אפשרות להעביר את אמו מביתה לצורך החיסון: "היא לא יכולה ללכת. היא מתנהלת רק עם כיסא גלגלים ומנוף שמרים ומושיב אותה. 


"אם יגיעו מתנדבים לקחת אותה - לא אסכים. זה כרוך בלטלטל אותה במדרגות, לפנות באמבולנס ולהחזיר אותה", הוא הוסיף. "היא לא במצב לעשות את זה וזה גם מסכן אותה בחשיפה לנגיף". לדברי הבן, הוא ניסה למצוא פתרון פעמיים עבור אמו - אך ללא הועיל.

"זו פשוט קטסטרופה", אמר יבלונסקי. "זה שבכל פעם במשרד הבריאות אומרים ׳שבוע הבא, שבוע הבא׳ זו בושה. זה פשוט לעשות מהם צחוק. אם זה היה מישהו מהמשפחה של מקבלי ההחלטות, זה לא היה קורה. זו אישה שגידלה חמישה ילדים ויש לה כבר נינים. כולם משרתים בצבא ותורמים את חלקם. מזלזלים באנשים האלה. היו צריכים לדאוג לחסן אותם. כמו ששולחים אחות לחיסון שפעת או לביקורות אחרות, כך אפשר לשלוח אחות לחסן לקורונה".


"אתמול בית החולים וולפסון הציעו לשלוח צוות כדי לחסן עובדים במפעל", המשיך הבן. "אז אם הם יכולים לחסן עובדים במפעל, יכולים להתארגן ולחסן את האנשים האלה. זה לא סיפור גדול אבל זה פשוט לא מעניין אף אחד ואין מי שיצעק בשבילם". 

"להוציא את אמא מהבית זה לסכן את חייה"

דבורה פילינגר בת ה-87 מקריית חיים נמנית גם היא עם אוכלוסיית מרותקי הבית וטרם קיבלה את החיסון לקורונה. בתה, אהובה ולטמן, סיפרה על מצבה של האם: "בשנה האחרונה מצבה הגופני מאוד הידרדר והיא בקושי הולכת. לפני שלושה שבועות היא נפלה בבית וגילו לה שלושה שברים בעמוד השדרה ואנחנו חוששים לטלטל אותה כי היא יכולה להפוך להיות משותקת. בשבילנו להוציא אותה מהבית זה לא פשוט ואני לא רוצה לסכן את החיים שלה". 

בשל התפשטות הנגיף, בני משפחתה של פילינגר נמנעים מלבקר אותה מחשש שתידבק. "היחידות שנכנסות זו אני ואחותי", אומרת אהובה ולטמן, בתה של דבורה. "היא מאוד עצובה מתחושת הבדידות. כואב הלב לראות את אמא שלנו במצב כזה ואין לנו איך לעזור. אני חושבת שאם היא תתחסן נוכל לבקר אותה יותר וזה מאוד ישמח אותה וישפר את מצב הרוח שלה. ברגע שהיא תתחסן, לכולם יהיה שקט נפשי. אנחנו דואגים לה".


 על התנהלות משרד הבריאות אמרה ולטמן: "זה מאוד מעצבן אותי. כעסתי כשחיכינו לחיסונים של מודרנה ואז העבירו לחיילים. מישהו צריך להילחם בשבילם. אני לא מבינה בלוגיסטיקה, אבל כן היה אפשר להתארגן ולעשות דברים ולעבור עם אמבולנס מקורר. כשעושים השתלות מעבירים איברים, אז למה אי אפשר להעביר חיסונים? אם הם רוצים, אפשר להגיע לירח אבל אולי כנראה לא אכפת להם מספיק. יהיה להם אכפת רק כשחלילה יקרה משהו ואז יתחילו לרוץ ויגידו שהיה מחדל. זו הזנחה וחוסר כבוד למבוגרים". 

"מבקרים את אמא פחות ופחות, קשה לה בבית"

בתיה היא בתה של ניצולת שואה בת 87 המרותקת לביתה. גם היא טרם התחסנה: "אמי בקושי הולכת ומתניידת בכיסא גלגלים. היא יוצאת מהבית לעתים רחוקות מאוד וזה מסובך. בתקופת הקורונה היא כמעט לא יוצאת מהבית". לדבריה, היא ניסתה ליצור קשר עם קופת החולים כדי לקבוע תור לחיסון עבור אמה ושאלה אם ניתן לחסנה בבית: "אמרו לי להוציא אותה מהבית להתחסן כי אין אפשרות להגיע אליה. הבנתי שיש בעיה עם תנאי ההקפאה של החיסון. משרד הבריאות היה צריך לעשות עבודה יותר יסודית. אי אפשר לטרטר אותם".גם בתיה מספרת על הביקורים שפחתו בעקבות החשש שאמה תידבק בנגיף ועל תחושת הבדידות הקשה: "אנחנו באים אליה פחות ופחות בגלל הקורונה ומצב הרוח שלה לא טוב. קשה לה שהיא כל כך הרבה זמן בבית. אם אפשר היה לקחת אותה החוצה, זה כבר היה משפר את מצב הרוח שלה. לנסוע אליה זה בעייתי כי גם לא מרשים להתרחק מהבית ויש חשש גם להדביק אותה".

מירב כהן, לשעבר השרה לשוויון חברתי וגמלאים, אמרה כי "סוגיית החיסון של מרותקי הבית מלווה אותנו כבר שבועות ממושכים. עוד בטרם סיימתי את תפקידי קיימנו במועצה הציבורית שלנו במשרד לשוויון חברתי דיון על המצב של המבוגרים שהם מרותקי בית ועל הקושי להגיע אליהם ולחסנם. 

"על מנת לא להרפות מהסוגייה הדחופה והחשובה הזו ולקדם פתרונות במהירות האפשרית, ביום שני נקיים דיון ציבורי בזום בנושא הזה ונבקש תשובות מנציגי משרד הבריאות בעניין זה. לא נרפה מהעניין עד שהוא יבוא על פתרונו". 

https://www.ynet.co.il/news/article...
תגובה מהירה
|
שתף
|
0 תגובות
סקופים
01/22/2021 בשעה 22:21:02
"נצטרך לחסן יותר אנשים משחשבנו כדי להגיע לחסינות עדר": פרופ' גילי רגב, מנהלת היחידה למניעת ובקרת זיהומים בבית החולים שיבא, הסבירה הערב (שישי) באולפן שישי כי בשל המוטציה הבריטית של נגיף הקורונה – ישראל תצטרך לחסן בין 70%-90% מהאוכלוסייה כדי להגיע לחסינות עדר. היא הוסיפה כי "החשש הכי גדול הוא מהמוטציה והשאלה איזה מהן יגיעו אלינו".

"אין ספק שהמוטציה הבריטית יותר מדבקת", אמרה פרופ' רגב והוסיפה: "המשמעות הראשונה היא שנצטרך לחסן יותר אנשים ממה שחשבנו בשביל להגיע לחסינות עדר". לדבריה, "אם דיברנו על לחסן 60%-75% בשביל להגיע לחסינות עדר, נצטרך ככל הנראה לחסן 70%-90% מהאוכלוסייה בשביל להגיע לחסינות הזאת. זה אומר שלא נגיע לשם כל כך מהר, בטח שאנחנו לא מחסינים ילדים".לפי פרופ' רגב, המשמעות היא שאנחנו רחוקים מלסיים את המגפה. עם זאת, היא הדגישה כי ישנה אופטימיות זהירה. "אנחנו כרגע בקילומטר האחרון של שלב א' של המגפה, שלב ב' יראה אחרת. המרתון הזה הוא באמת ארוך, אבל צריך לקחת אוויר ולהמשיך", אמרה והסבירה: "אני מניחה שאנחנו בשיא כרגע. רמזים לכך אנו מקבלים המחקר שאנו מסתכלים על התחלואה בקרב העובדים בבית החולים שיבא".

"אנחנו רואים שבשבועיים הראשונים אחרי קבלת המנה הראשונה – אין שיעור בתחלואה. אבל מהשבוע השלישי אחרי המנה הראשונה – כבר מתחילים לראות ירידה. ואחרי שבוע אחרי המנה השנייה – כבר רואים ירידה משמעותית. ובמקביל אנחנו רואים את העלייה בנוגדים שקופצת אחרי המנה השנייה", הוסיפה פרופ' רגב.

https://www.mako.co.il/news-lifesty...


תגובה מהירה
|
שתף
|
6 תגובות
סקופים
01/22/2021 בשעה 22:20:36
הצו נקרא:
Executive Order on Ensuring an Equitable Pandemic Response and Recovery
תרגום:
צו מנהלי להבטחת תגובה הולמת למגפה והתאוששות.

לאחר עיון בצו, נראה כי הוא מחולק ל4 חלקים.
בחלק הראשון (ההקדמה) נטען כי, אנשים בעלי צבע עור (לא מדובר בלבנים) חווים גזענות מערכתית שיטתית בחלקים רבים בחברה, ולכן הם בעלי סיכוי גבוה לחלות בקורונה ולמות.
כמו כן, נטען כי עוד אוכלוסיות נפגעות לא פרופורציונלית מקוביד 19. אוכלוסיות כגון מיעוטי מין ומגדר.

בחלק השלישי מנחה הצו את הנוגעים בדבר, לקבל דוח שמפרט את ההשפעות של שינוי המדיניות בנוגע לחלוקה מחדש של המשאבים.
לדוגמא סעיף.

סוציאליזם היר וי קאם.

נ.ב לא מצאתי שום קשר בין השם של הצו, לתוכן
תגובה מהירה
|
שתף
|
40 תגובות
סקופים
01/22/2021 בשעה 22:19:41
הנשיא האמריקני ג'ו ביידן מתכוון להפסיק את השימוש במילה "alien" כלפי מהגרים בארה"ב כחלק מהצעת חוק נרחבת לרפורמה במדיניות ההגירה.

המונח "illegal alien" (שוהה בלתי חוקי) הפך שגור בחוקי ההגירה של ארה"ב למרות גינויים מצד פעילי זכויות אדם. אם הצעת החוק תעבור, המילה "alien" תימחק מחוקי ההגירה ותוחלף במונח "noncitizen" (חסר אזרחות).

זהו צעד מכוון שנועד להכיר באמריקה כ"אומת המהגרים", כך עולה מתקציר הצעת החוק שפרסם הממשל החדש.

https://edition.cnn.com/2021/01/21/...

https://www.independent.co.uk/news/...
תגובה מהירה
|
שתף
|
12 תגובות
סקופים
01/22/2021 בשעה 22:19:40
ההחלטה החריגה של בית המשפט המחוזי בתל־אביב להתערב ולבטל את הדחתו של רב־סרן גלעד פרנקן, לשעבר מפקד בסיס מצ"ח (משטרה צבאית חוקרת) בבאר־שבע, תהדהד עוד שנים רבות בצה"ל.
מלבד העובדה שההחלטה היא מכה קשה לרמטכ"ל אביב כוכבי ולראש אכ"א אלוף מוטי אלמוז, מדובר גם במכה נוספת לאמון הציבור בצה"ל, וגם לאמון הקצינים והחיילים במפקדם, כאשר הם רואים כיצד – על פי פסיקת השופטת ארנה לוי – סומן קצין כשעיר לעזאזל "רק בשל תחושה סובייקטיבית וכעס על עצם האירוע והתעלמות מוחלטת מהעובדות והתחקירים".
הבעיה השנייה, מבחינת צה"ל, היא שהפנייה הזו לבית המשפט המחוזי צפויה לגרום לגל עתירות של קצינים שהודחו ושכעת יערערו על החלטות פיקודיות לבתי משפט אזרחיים. בכיר במטכ"ל אמר אמש: "בית המשפט למעשה לוקח מהמפקדים את הסמכות לקבוע מהי אחריות פיקודית, וזהו תקדים בעייתי".
העתירה שהגיש רס"ן פרנקן, באמצעות עורכי הדין מטעם הסנגוריה הצבאית אלוף־משנה (מיל') שלומי ציפורי וסרן אריאל חברון, נגעה להחלטה להדיחו מכל תפקיד פיקודי ולעכב את קידומו, על רקע התאבדותו של רב"ט ניב לובטון ז"ל, לוחם גבעתי ששם קץ לחייו בינואר 2019 לאחר שרכזי מודיעין של מצ"ח ניסו לגייסו כסוכן.
נגד שני רכזי המודיעין הוגשו כתבי אישום לבית הדין הצבאי, בעבירות של ידיעות כוזבות, אי־קיום פקודה והתנהגות שאינה הולמת. לעומת זאת את מפקדם, רס"ן פרנקן, החליט ראש אכ"א, אלמוז, להדיח על אחריותו הפיקודית לאירוע. הרמטכ"ל, כוכבי, אימץ את ההחלטה.
אלא שהשופטת הפכה את ההחלטה ולא היססה לבקר את התנהלות ראש אכ"א והרמטכ"ל. "ההתרשמות העולה היא, למרבה הצער, כי נעשה מאמץ 'בכל מחיר' למצוא, כמטרה שסומנה בשיהוי רב ובשרירות, אחראי נוסף לאירוע הכואב והטרגי, מעבר לשני רכזי המודיעין שהיו מעורבים אישית באירוע, ובלבד שיהיה זה מישהו בדרגה בכירה יותר מהם", כתבה.
"ההחלטה אינה תואמת את העובדות שנאספו ואת ממצאי אותם גופים שחקרו את האירוע. לא ניתנה כל הנמקה מדוע הוחלט לקבל החלטה הסוטה מממצאי וממסקנות גופים אלו. העובדות והראיות בתיק זה אינן יכולות, ולו בדוחק, לבסס את ההחלטות. דומה שההחלטה להדיח את העותר מתבססת על תחושה סובייקטיבית וכעס על עצם האירוע, בהתעלמות מוחלטת מהעובדות הרלוונטיות ומכל התחקירים וועדות הבדיקה שמונו.
"לא הוסבר מהי התשתית העובדתית שעליה נסמכת ההחלטה. המילים המוטחות בעותר שוב ושוב הן כלליות, בבחינת סיסמאות ומסקנות ערטילאיות בלבד: אי־מימוש אחריות פיקודית, היעדר הליכי פיקוח ובקרה, אווירה שאיפשרה לתקלה לצמוח, נורמות פסולות ועוד מסקנות כלליות. לא פורטו מעשים קונקרטיים, שנמצאו במסגרת שלב איסוף העובדות, אשר מבססים מסקנות כלליות אלו ביחס לעותר".
משפטנים צבאיים העריכו אתמול בעקבות ההחלטה, שהיא תקשה מאוד מעתה על נקיטת צעדים פיקודיים נגד קצינים, אלא רק במקרה שבו יוכלו המפקדים להראות שיש אשם או פגם מהותי בהתנהלותם, ולא ניתן יהיה עוד להסתפק בהטלת אחריות פיקודית, כפי שהיה עד היום.
גורמים בכירים בצה"ל השמיעו אמש דברים קשים יותר. "אם נקבל את דברי השופטת צריך לסגור את בה"ד 1 ולפזר את הצוערים", אמרו.
האומנם?
השופטת הבהירה למה התערבה: "היה על המשיב (צה"ל), במסגרת החלטתו, לנמק מדוע מתקבלת, באופן חריג, החלטה שאינה מבוססת על העובדות, על התחקירים ועל המלצות מפקדי העותר ואף מנוגדת להם. בהיעדר הנמקה כזו מדובר בהחלטה חריגה, המצדיקה התערבות של בית המשפט".
במילים אחרות, השופטת קבעה סטנדרט – שנדמה לנו שהיה קיים – שלפיו כל החלטה על הדחה או בכלל חייבת להיות מנומקת ולא שרירותית.

https://m.facebook.com/story.php?st...
תגובה מהירה
|
שתף
|
67 תגובות
סקופים
01/22/2021 בשעה 22:19:30
"אני אומר לעצמי שזה חלם. ככה נראות כלכלות בתחילת הדרך למטה. אני חושב שאפילו הזכרתי את ונצואלה.

אם בכזאת קלות אנחנו יודעים לעבור מ-90 ל-96 מיליארד שקל בלי דיון מקצועי בלי כלום, לקחת 6 מיליארד שקל ולזרוק אותם מאליקופטרים, זה דבר מאוד בעייתי", ענה מרידור.

טרנר-אייל הוסיפה "חשבנו שהוא משוגע". לדבריה זה היה בשלוף, שכששאלו אותו - איך מחלקים את הכסף - הוא ענה תשובות מבולבלות ולא ברורות. "רואים שהם לא עשו עבודת מטה".

https://www.globes.co.il/news/artic...קישור לצפייה בתחקיר:

https://www.mako.co.il/mako-vod-kes...
תגובה מהירה
|
שתף
|
571 תגובות
סקופים
01/22/2021 בשעה 22:18:28
תגובה מהירה
|
שתף
|
138 תגובות
סקופים
01/22/2021 בשעה 22:17:21
קופת החולים כללית הודיעה כי תתחיל לחסן ממחר בצאת השבת את מבוטחיה בגילי 18-17. בקופה מסרו כי המבוטחים בגילים אלו יוכלו להגיע מחר אל מוקדי החיסון ללא זימון ובליווי אחד מההורים, בהצגת תעודת זהות וכרטיס מגנטי של הקופה. מיום ראשון, כך נמסר מהקופה, יינתנו חיסונים על-פי זימון מראש.

(אדיר ינקו)
https://www.ynet.co.il/news/article...

תגובה מהירה
|
שתף
|
29 תגובות
סקופים
01/22/2021 בשעה 22:16:41
‏שר החוץ הסעודי פייצל בן פרחאן בראיון לאלערביה : "חתימה על הסכם שלום בין סעודיה לישראל תלויה בהשגת שלום והקמת מדינה פלסטינית שבירתה ירושלים המזרחית לפי יוזמת השלום הערבית. כאשר זה יושג אז זה (הסכם בין סעודיה לישראל) אפשרי"

https://twitter.com/zeragil/status/...
תגובה מהירה
|
שתף
|
10 תגובות
סקופים
01/22/2021 בשעה 22:11:58
תגובה מהירה
|
שתף
|
60 תגובות
סקופים
01/22/2021 בשעה 22:10:09
החברה הודיעה הערב כי תצמצם את משלוחי החיסונים לאיחוד האירופי בכ-60% ברבעון הראשון של השנה בשל בעיות ייצור במפעל החיסונים בבלגיה.

נציבת הבריאות של האיחוד האירופי סטלה קיריאקידס אמרה כי הנציבות ומדינות האיחוד מביעים חוסר שביעות רצון עמוק נוכח העיכוב.
https://twitter.com/SKyriakidesEU/s...

https://twitter.com/NaomiOhReally/s...

https://twitter.com/acoyne/status/1...
תגובה מהירה
|
שתף
|
7 תגובות
סקופים
01/22/2021 בשעה 22:09:31
דובר צה"ל:

*כוחות צה"ל הפילו רחפן בגבול לבנון*

הכוחות זיהו רחפן חוצה משטח לבנון לשטח ישראל לפני זמן קצר והפילו אותו. הרחפן היה במעקב הכוחות לאורך האירוע.

*צה"ל ימשיך לפעול על מנת למנוע כל הפרה של ריבונות מדינת ישראל.*
תגובה מהירה
|
שתף
|
33 תגובות
סקופים
01/22/2021 בשעה 22:08:44
תגובה מהירה
|
שתף
|
17 תגובות
פוליטיקה ואקטואליה
01/22/2021 בשעה 22:08:32
תחשבו על הדברים שאני מראה לכם כאן , ואלו בעיקר דברים של היגיון פשוט:

(למי שהיה סגור במערה, הוא הולך להיות בשוק)


1) משהו שהרבה ישראלים לא יודעים, והרבה אמריקאים תמימים לא מבינים את חשיבותו:

בהרבה מדינות בארה"ב לא מוודאים כמו שצריך שהמצביעים לנשיאות הם אכן אזרחים אמריקאים. כן, מה שעיניכם קראו עכשיו....

הנה הוכחות לכך:
א] אתר של מכון המחקר PEW:

https://www.pewtrusts.org/en/resear...

ציטוט:
federal registration forms don’t require it


ב] וזה אתר משרד החוץ של מדינת אריזונה בארה"ב:
https://azsos.gov/elections/voting-...

לפי הכתוב:
A person is not required to submit proof of citizenship with the voter registration form, but failure to do so means the person will only be eligible to vote in federal elections

כלומר, אם אין לך הוכחה לאזרחות אמריקאית, אז אתה יכול להצביע "רק" בבחירות הפדרליות (כלומר לנשיאות ארה"ב)...


ג] ופה בית המשפט העליון דחה את דרישתן של מדינות בארה"ב לדרוש הוכחת אזרחות אמריקאית כתנאי להצביע:

https://thehill.com/blogs/ballot-bo...

אתם מבינים?
רק הבעיה הזו לבדה דופקת את כל האמינות של הבחירות שם.

תחשבו על זה:

סין ורוסיה, מדינות שהן אויבות בפועל של ארה"ב.
האם זו באמת בעיה בשבילן, עם תקציבי הביטחון העצומים שלהן, לארגן מבצע שבו המושתלים שלהן בארה"ב משלמים שם לכמה מאות אלפי מסתננים, שילכו להצביע בעד המועמד שטוב לאויבי ארה"ב?
לפחות באותם המקומות איפה שהמירוץ הוא ממש צמוד, וכל קול בודד יכול להכריע את הבחירות?


2) עוד היגיון פשוט לחשוב עליו:

ההצבעה בארה"ב מבוצעת באמצעות מחשבי הצבעה...
אבל איך בדיוק הבחירות הן שקופות, אם המשקיף לא יכול לבדוק, בזמן-אמת, או בכלל, את החלק הכי חשוב במחשב ההצבעה: התוכנה שלו.

ובטח כשלחלק מהמשקיפים אסור היה להתקרב בכלל למחשבים האלו, או אפילו לגעת בהם?

הרי כל מתכנת בסיסי יאמר לכם, שמה שמתחולל על התצוגה של המכשיר, או מודפס על נייר, יכול להיות שונה ממה שמחושב ונשמר בפנים בתוכנה ובזיכרון.


אבל אני יודע, זה רק היגיון פשוט, זה לא מעניין.


3) אז הנה משהו יותר מעניין:

עד 2018 לפחות,

**היו מלא טענות בשמאל ובכלל, שכל מכונות ההצבעה בארה"ב, ובעולם בכלל, אינן בטוחות לשימוש, ולא ניתן להסתמך עליהן**

היה אפילו כנס מפורסם בנושא, שבו פרצו בקלות לכל מכונת הצבעה שקיימת בשוק.

"אז מה השתנה הלילה הזה?"

להלן כתבות שמנהיגי השמאל מאוד לא רוצים שתקראו על הנושא, כולל כתבות, מהעיתונים הכי מיינסטרים, עם טענות **של אותו השמאל** (ולא רק השמאל), שהרוסים פרצו למחשבי הצבעה בארה"ב בבחירות של 2016:

א] כתבה מ-2017 בבאזפיד (עיתון שידוע כשמאלני מאוד) על הוועידה לבדיקת בטיחות מחשבי ההצבעה:

בוועידה עצמה, הצליחו גם למצוא שם ממש במקום כל מיני חולשות שלא היו ידועות לפני....

https://www.buzzfeednews.com/articl...


ב] בטח תיקנו את זה מיד אחרי זה, לא? ובכן, לא!
הנה כתבה מ-2019, שוב אותה וועידה של האקינג למחשבי הצבעה.
שוב הם מתלוננים שיצרני מחשבי ההצבעה **מסרבים** לתקן את החולשות שהתגלו!

שימו לב, ההאקרים שם הדגימו חדירה לא רק למחשבי הצבעה, אלא גם למאגרי מידע של מצביעים, וגם למדפסות וסורקים של פתקי הצבעה....
כלומר כל מה שצריך בשביל ליצור זיוף מושלם.

בנוסף, הם טוענים שלרבות ממכונות ההצבעה יש חיבור לאינטרנט, שזה טמטום שלא יאמן!

https://www.washingtonpost.com/busi...


ג] כתבה מ-2017 על דוח של ה-NSA שטוען שהרוסים ניסו לחדור למחשבי חברה, המספקת תוכנה למחשבי הצבעה שנמצאים בשימוש בארה"ב.
ובנוסף, הם ניסו לחדור למחשבים של בכירים במערכת הבחירות האמריקאית, והם עשו זאת ימים ספורים לפני הבחירות (כדי שלא יאתרו את החדירה בזמן).

https://theintercept.com/2017/06/05...

או כמו שנשאל בצורה תמציתית בכותרת של עיתון אסקווייר הותיק:
"למה לעצור ב"ניסיונות השפעה על הבחירות" (מבצעי לוחמה פסיכולוגית, דרך בוטים למשל), כשאפשר גם לבצע האקינג?"

https://www.esquire.com/news-politi...


ד] וזו אולי הכתבה הכי חשובה:
שוב מאסקווייר, מ-2019, כתבה שזועמת על דוח של הסנאט, לגבי בטיחות מערכות ההצבעה.

https://www.esquire.com/news-politi...

הסנאט טען, בדוח שצונזר בחלקו על-ידי הפנטגון, שסוכנות מודיעין זרה חדרה למערכות ההצבעה בכל 50 המדינות שמרכיבות את ארה"ב!

אבל הדוח גם טוען, שאפילו שמי שחדר השיג בתכ'לס את היכולת למחוק או לשנות נתוני הצבעה, בפועל הפורץ לא עשה כלום....

שזה כמו לומר ששודד הבנקים אמנם פרץ לכל כספות הבנק, אבל לא עשה דבר מלבד להסתכל על הכסף.

עוד דבר מעניין שאסקווייר יוצאים בביקורת עליו, זו ההכחשה וההסתרה:

"בהתחלה אמרו לנו שהחדירה הייתה רק לכמה מחוזות, אחרי זה רק לכמה ערים, ואז לכמה מדינות...."


4) אם תשימו לב: באופן מעניין, הכתבות האלו הן מהתקופה שהממשל האמריקאי היה ימני (רפובליקנים, טראמפ). כאילו ניסו לרמוז שהימנים ניצחו באופן לא לגיטימי.

האם גם אז טוויטר ופייסבוק הצמידו כיתוב "המידע הזה שנוי במחלוקת" לכל כתבה כזו?

אבל הנה, עכשיו, כשממשל שמאלני נבחר, פתאום "הבחירות היו הכי בטוחות אי-פעם".

וזה, כשרק לפני חודש!!!! דצמבר 2020, התפוצצה פרשה ענקית, על איך הרוסים פרצו למערכות הבטחוניות הכי מאובטחות של הממשל האמריקאי, מבלי שהאמריקאים שמו לב, ומבלי שהאמריקאים יודעים לומר כמה זמן הרוסים היו בפנים, ומה הם עשו, והכי מצחיק, מבלי שהאמריקאים אפילו יכולים לומר *בוודאות* שאלו הרוסים!

https://www.bbc.com/news/world-us-c...

US Secretary of State Mike Pompeo has blamed Russia for what is being described as the worst-ever cyber espionage attack on the US government.
"We can say pretty clearly that it was the Russians that engaged in this activity," Mr Pompeo said on Friday.

וכאמור, אלו אותם אנשים שאומרים לנו בביטחון מלא:

"אלו היו הבחירות הכי בטוחות אי-פעם!"

"לא הייתה שום רמאות בהיקף שיכל להטות את הבחירות"


5) אבל יש עוד משהו מאוד חשוב לגבי מחשבי הצבעה, וזה משהו שאנשי מחשבים, והאקרים יכולים לאשר לכם:

הצוות של טראמפ, כידוע, התחנן לוועדות ההצבעה במדינות השונות בארה"ב, שימסרו לו את מחשבי ההצבעה כמה שיותר מהר, כדי שהצוות שלו יוכל לבדוק אותם ולנסות לאתר נוזקות וחדירות שבוצעו בהם.

אז ככה: אם בוצעה פריצה על-ידי פורץ מתוחכם, זה מיותר.
כי פורץ מתוחכם באמת (למשל האקרים של מדינה) מבצע את החדירה באופן שלא מתגלה, ומוחק את העקבות שלו במחשב באופן שלא ניתן לשחזור, עוד בסוף יום הבחירות.
פשוט כי יש לו את המומחיות, והתקציב, לעשות זאת.

אבל בכל-זאת, למקרה שהפורץ הוא דווקא חובבן, ולמקרה שאולי, אלת המזל לצידך, ולמקרה שאתה חוקר או שופט, שגם רוצה לעשות את העבודה שלו ולגלות את האמת, עדיין מומלץ לקחת את המחשבים לבדיקה.

בפועל, רק מעט מאוד מהמחשבים נלקחו לבדיקה, למיטב ידיעתי.
אז צר לי, אבל בחודשיים וחצי שעברו מאז יום הבחירות, גם פורץ חובבן יצליח למחוק את העקבות שלו.

אבל.... כל אותם עיתונים שפרסמו במשך שנים כתבות על איך האקרים פורצים בקלות מדהימה למכונות הצבעה, פתאום כל אותם עיתונים לא מציינים את העובדה הפשוטה הזו, שכל האקר נורמלי יכול לאשר אותה. מעניין.

אולי גם ראוי להזכיר שהמחשבים ממילא אופסו בשביל הבחירות לקונגרס, שהיו בערך... שבוע לאחר הבחירות לנשיאות.

בקיצור, אם היו ראיות על המחשבים, אז תודות לכל המיתממים בכל וועדות הבחירות, ובתי המשפט, והמשטרה, וה-FBI וכו', הראיות האלו הלכו לפח.

כי, היי, זה לא באמת חשוב לעשות בדיקה רצינית כדי להרגיע עשרות מיליוני אמריקאים, נכון?


6) אגב ראיות, שימו לב ליישום של היגיון פשוט, לגבי ראיות:

כאן יש מסמך טענות שהגיע אל בית-המשפט העליון האמריקאי:

https://www.supremecourt.gov/Docket...

בעמוד 3 של המסמך, אפשר לראות ציטוט של דוח בדיקת מחשבי הצבעה (כאמור, מספר קטן מאוד של מחשבים נבדק לאחר הבחירות האלו).

מי בדק? חברת אבטחה, שבית-המשפט במישיגן הזמין.

ולפי הכתוב במסמך, המסקנות בדוח הן שהמחשבים בנויים כך שיתמכו בהונאה סופר מתוחכמת. הנה ציטוט בתרגום שלי:

"אנו מסיקים שמערכת ההצבעה מעוצבת בכוונה, ומתוך תכנון, עם שגיאות מובנות, כדי ליצור הונאה שיטתית, ולהשפיע על תוצאות בחירות."

"המערכת בכוונה מייצרת מספר גדול מאוד של שגיאות נתוני הצבעה.
מכאן, ההצבעות האלקטרוניות מועברות לביקורת/שיפוט (אנושי)."

"השגיאות המכוונות מובילות לכך שכמות גדולה מאוד של ההצבעות מועברת לביקורת/שיפוט (אנושי), (שנעשה) ללא פיקוח, ללא שקיפות, וללא תיעוד של מסלול הטיפול בהצבעה. "

סוף ציטוט.

אז מה היה המענה של התובע הכללי במישיגן לדוח? שהוא שקרי ולא מדוייק.

למה? כי הבודקים היו חסרי ניסיון ב"טכנולוגיית הצבעה"....

כן, אמיתי:
https://www.michigan.gov/ag/0,4534,...

שימו לב שהתובע גם מפנה בפסקה השלישית את הצופים לדף "עובדות". של מי? של יצרנית, איך הוא אמר? יצרנית של "טכנולוגיית הצבעה".

"טכנולוגיית הצבעה" ?? זה מחשב!!!

זה לא שהיצרנית הזו תכננה מחשבים מאפס, עם טכנולוגיה שלא מבוססת סיליקון וחשמל, וגם המציאה להם שפת תכנות חדשה מאפס, ומערכת הפעלה חדשה מאפס, שמיועדת רק למחשבים האלו!

זה פשוט מדהים. בעמוד 14 במסמך, מתחיל פירוט יותר טכני של הבדיקה של חברת-האבטחה:

כונן ללא הצפנה...
מאגר נתונים של מייקרוסופט בלי סיסמה....
אנטי-וירוס שלא עודכן במשך 4.5 שנים....
מע' הפעלה חלונות, של מייקרוסופט, שלא עודכנה כמעט 4 שנים...

אבל היי, לפי התובע, מדובר בדברים שצריך להיות "מומחה בטכנולוגיית הצבעה" כדי להבין את חשיבותם.

לפי ההיגיון של התובע, כנראה שצריך להיות גם "מומחה לרכבים עם גיר אוטומטי" כדי לדעת אם ברכב האוטומטי שלכם, הברקסים עובדים.


7) והנה עוד היגיון פשוט, שגם די מסכם את כל העניין:
אבל שוב, זה דורש חשיבה, זה דורש איי-קיו, וזה בעיקר דורש אופי חזק שלא מתפרק בגלל שכל כלי-התקשורת הגדולים משמיעים לכם את אותו המסר.

תגידו, בכמה מדינות בארה"ב בחנו מחדש את כל-ל-ל-ל-ל-ל הפתקים?

ספק רב אם הייתה אפילו עיר אחת בארה"ב,
שבה עברו ממש על *כל* הפתקים,
ואז השוו בינם לבין *כל* מי שהצביע,
כדי לראות אם הפתקים נשלחו על-ידי אנשים אמיתיים,
ואם כן, אז האם *כל* אותם אנשים אמיתיים הם אכן אזרחי ארה"ב,
והאם *כל* אותם אנשים אכן רצו להצביע (בכלל, או דרך הדואר),
ואם כן, האם הם הצביעו בנוסף גם במקום אחר, למשל במדינה אחרת.

כן, אני יודע, זו עבודה מסובכת מידי....
צריך "טכנולוגיית מקלדת" ו"טכנולוגיית טבלה"....

אוקי, עכשיו נחבר את העובדה הזו, עם העובדות הבאות:
כמות עצומה של הצבעות נשלחו בדואר, נכון? זה ידוע לכולם.

וזה גם אמור להיות ידוע לכולם, שקולות שנשלחים בדואר יכולים להיחשב חוקיים רק אם הגיעו לדואר ונחתמו שם כ"התקבל" עד תאריך מסויים (חותמת דואר עם תאריך הקבלה למיון).

התאריך הזה הוא בד"כ סביב יום הבחירות, פלוס-מינוס.

כפי שגם אפשר לראות כאן:
https://www.vote.org/absentee-ballo...

והנקודה הכי חשובה במארג הזה:
הרשויות לא מפרסמות למי הצבעתם, כי "עיקרון החשאיות" נכון?

אז עכשיו בוא נחבר את הקווים בין כל הנקודות:

אם לא בדקו את כל הפתקים,
ולא השוו אותם לכל הבוחרים,
ולא וידאו שמי שהצביע הוא אכן אזרח אמריקאי...
ואם הרשויות מקפידות על עיקרון החשאיות של ההצבעה....
ואם האמריקאים התמימים ידועים באדישותם לבחירות....

אז מה הבעיה,
בטח למדינת אויב שרוצה לרמות,
להקדים ולהציף את הדואר בפתקי הצבעה משלה (בעזרת סוכנים מקומיים),
עם שמות וכתובות של אנשים אמיתיים (שאותה מדינה, בעזרת מרגליה במערכות הממשל, גילתה שביקשו להצביע בדואר, ולכן הם לא צפויים להגיע פיזית לקלפי ולגלות שהצביעו בשמם),
ועם זיוף החתימה שלהם (משהו שאפשר לעשות בעזרת פריצה למאגרי מידע של מיילים, או בנקים, או משרדי ממשלה - לא דבר שהוא מעבר להישג יד של מעצמה בעידן המודרני חסר הפרטיות),

אבל.... עם הצבעה למועמד שהיא מעוניינת בו?

ככה ההצבעות המזוייפות יוצרות פקק בדואר, שחוסם מאחור הרבה פתקים אמיתיים.
פתקים שבסוף יאחרו את מועד הבחירות.

ומה הסיכון להיתפס? הרי פתקים שאיחרו את המועד, לא נספרים בבחירות, כי אין טעם, אז מי יבחין שיש *הרבה* כפילויות?

בטח כשהיו לא מעט אנשים שטענו שהם קיבלו יותר מפתק הצבעה אחד הביתה?
שזו אגב שיטה טובה ליצור אליבי לזיוף כזה; ליצור בכוונה תקלות ואי-סדרים במערכת....
תמיד אפשר לטעון שזה לא סימן לזיוף, אלא לפטור תופעות כאלו כחלק מהבלאגן שנובע מהמגיפה.

אותה מגיפה, שבמקרה הגיעה מאויבת בפועל של ארה"ב,
אויבת שבמקרה, לאחר התפרצות המגיפה, גם זעמה על ארה"ב על שהיא חוסמת כניסת נוסעים ממנה (יחד עם השמאל בארה"ב, שבגלל חסימת הנוסעים הזו, כינה את טראמפ "גזען"), ושבגלל המגיפה הזו שהגיעה ממנה, השמאל בארה"ב לחץ לבצע מבצע לוגיסטי עצום, בפעם הראשונה בהיסטוריה של ארה"ב, שבו רוב ההצבעות יהיו דרך הדואר.

והצבעה דרך הדואר זו שיטת הצבעה שלא ממש אוהבים בארה"ב, כי תמיד טענו, משני הצדדים, שקל לזייף בה:

הנה, זה מה שאמר בנושא הנשיא לשעבר קרטר, שידוע כשמאל-קיצוני, ושעמד בראש ועדה דו-מפלגתית ב-2005 לבדיקת מהימנות הצבעות בדואר:

"הצבעות בדואר מהוות את המקור הפוטנציאלי הגדול ביותר להצבעות מזוייפות."

https://www.wsj.com/articles/heed-j...

אח"כ, ב-2020, באורח פלא, קרטר דווקא אמר שלהצביע דרך הדואר זה בסדר.
אבל בתנאי שיש מנגנונים מתאימים כדי למנוע זיופים.

למשל, איסור על פעילי מפלגות לאסוף הצבעות דואר ולהביא אותם אל הדואר, או אל הקלפי.... (אהההה, אוקי, אז, פשוט נשכור איזה אדם אקראי, במקום פעיל מפלגה, והנה אין זיוף).

אז במצב כזה, צפוי שיהיו תקלות כמו מלא כפילויות, נכון? לא צריך להתרגש, אפשר להתעלם.

ומה אנחנו מקבלים?
מצביע, שהצביעו בשמו, עדיין רשום שהוא הצביע.
ולכן, אם מצביע כזה יטרח לבדוק, הוא עדיין יראה ש"הקול שלו" נספר.

ובגלל עיקרון חשאיות הבחירות, לא יהיה רשום למי הוא הצביע.
אז איך יבחין שמשהו לא בסדר?

כדי לדעת שמישהו הצביע בשמו, ועוד למועמד שהוא לא רצה בו, המצביע הזה צריך להתחיל בבירור רציני.

מה הסיכוי שהמצביע הממוצע אכן ינסה לברר לעומק?

וכמה מצביעים כאלו, אם החליטו שרימו אותם, גם יטרחו לפנות לכל הרשויות כדי לדרוש תיקון, ולמלא הצהרה משפטית *בשבועה* שאכן רימו אותם וכו'?

וכמה מצביעים כאלו גם יטרחו לנסות להביא את הסיפור שלהם לתקשורת?
זה קצת קשה בעולם שבו טוויטר מצנזרת, ופייסבוק מצנזרת,
ותקשורת המיינסטרים מתעלמת ומדחיקה...

וכדי לשפר עוד יותר את הסיכויים לעבור מתחת לרדאר, הונאה כזו יכולה להתמקד באנשים, *שידועים כמי שלא נוהגים להצביע* (משהו שקל להסיק מהרישומים, בארה"ב, ואגב, גם בישראל, אם הצלחתם להשיג גישה לרישומים האלו, או אם השקעתם כסף בסקר אוכלוסייה).

זה הכי טוב, כי מה הסיכוי שאנשים שלא מתעניינים בפוליטיקה, ולא נוהגים להצביע, יסתקרנו לבדוק אם הצביעו בשמם? מדובר במיליוני קולות לפחות, שמהווים פוטנציאל מעולה לזיוף.

הנה: "80 מיליון אמריקאים לא הצביעו ב-2020"

https://www.npr.org/2020/12/15/9450...


וכדי שכל הטרחה הזו לא תהיה לחינם (וגם כדי לצמצם מאוד את הסיכויים להיתפס), ממקדים את כל המאמץ הזה בעיקר במדינות שבהן המירוץ הוא צמוד מאוד, איפה שכל קול יכול להכריע.

כלומר איפה שאפשר להסתפק *בכמות קטנה מאוד של קולות מזוייפים* כדי להצליח להטות את הבחירות.

כלומר, כדי להשפיע על הבחירות, לא היה צריך "זיופים רחבי היקף"....

אבל נו באמת, מה אנחנו מבינים בזה? הרי מדובר ב"טכנולוגיית הצבעה".
ואלו היו "הבחירות הכי בטוחות אי-פעם!"
תגובה מהירה
|
שתף
|
5 תגובות
פוליטיקה ואקטואליה
01/22/2021 בשעה 22:07:11
תגובה מהירה
|
שתף
|
5 תגובות
סקופים
01/22/2021 בשעה 22:03:19
שטיינמץ הורשע בז'נבה במתן שוחד בהיקף של למעלה מ-10 מיליון דולר כדי להשתלט על זכויות כרייה בגינאה בשווי 5 מיליארד דולר. לצד עונש מאסר, הוטל על שטיינמץ גם קנס של 50 מיליון פרנק. הוא יוכל לערער לערכאה גבוהה יותר.
איש העסקים בני שטיינמץ הורשע הערב (ו') בשוויץ בעבירות של מתן שוחד ומרמה מול הבנקים בהיקף של למעלה מ-10 מיליון דולר, כדי להשתלט על זכויות כרייה לעפרת ברזל בגינאה בשווי 5 מיליארד דולר. הוטל עליו עונש של 5 שנות מאסר וקנס של 50 מיליון פרנק.
פסק הדין התקבל על ידי הרכב של שלושה שופטי בית המשפט הפלילי בז'נבה, בראשות הנשיאה אלכסנדרה באנה. מדובר בכתב האישום הראשון שהוגש בשוויץ על עבירות של שוחד לעובד ציבור זר. שטיינמץ יוכל לערער על ההחלטה לערכאה גבוהה יותר (מקביל לבית משפט מחוזי בישראל).
יחד עם שטיינמץ הורשע גם פרדריק סילינס, בעל השליטה לשעבר בחברת פנטלר, ששימשה על פי כתב האישום השוויצרי כצינור להעברת כספי השוחד. על סילינס הוטל עונש של 3.5 שנות מאסר וקנס של 5.5 מיליון פרנק שוויצרי.
הנאשמת הנוספת, האזרחית הבלגית סנדרה מרלוני הורמנס, בכירה לשעבר בקבוצת הכרייה BSGR, הורשעה גם. על הורמנס הוטל עונש של שנתיים מאסר על תנאי וקנס של 50 אלף פרנק שוויצרי.
שוחד לאשתו של נשיא גינאה לשעבר דרך אנשי קש
על פי כתב האישום, שטיינמץ העביר את כספי השוחד לממאדי טורה, אשת נשיא גינאה לשעבר לאנסה קונטה שנפטר, בין השנים 2006-2011. זאת באמצעות שורה של אנשי קש וחברות קש. ההתקשרות הוסוותה, לפי כתב האישום, בחוזי ייעוץ פיקטיביים.
העיתונאית העצמאית אנייס פבר, שמסקרת את המשפט מהאולם בז'נבה עבור מספר כלי תקשורת בעולם ובהם "כלכליסט", מדווחת כי המשפט שנפתח בשבוע שעבר הסתיים ביום שני. זאת לאחר שהובהר סופית כי מתוך רשימת 11 העדים שהזמינה התביעה למשפט, בהם ארבעה ישראלים, איש לא יגיע, חלקם בשל מה שהוגדר "נסיבות רפואיות". כך למשל, אחד העדים שכן נכנס לשוויץ לפי רישומי הרשויות, לא נמצא בבית המלון שהיה אמור לשהות בו, והמשטרה בז'נבה לא איתרה אותו.
פי שמקובל בשיטת המשפט בשוויץ, התביעה הגישה את חקירות העדים כראיות, ובהן עדותה של מי שעל פי כתב האישום הייתה היעד לכספי השוחד – ממאדי טורה, כאמור אישתו לשעבר של נשיא גינאה לאנסה קונטה שנפטר.
הכרעת הדין ניתנה על סמך הראיות שהוצגו, בהם חוזי ייעוץ, העברות כספים וגם תמלילי הקלטות, מבלי שלהגנה התאפשר לחקור בחקירה נגדית את העדים.
טרם נמסרה תגובת שטיינמץ.
https://www.ynet.co.il/economy/arti...


תגובה מהירה
|
שתף
|
18 תגובות
סקופים
01/22/2021 בשעה 22:01:49
הקואליציה בראשות ארה"ב שיצאה להביס את סדאם חוסיין ולשחרר את כוויית ציפתה להתנגדות מינימלית באוויר; אך כבר בליל הלחימה הראשון התגלו טייסי עיראק כאמיצים ויצירתיים, ושיבשו את המתקפה על אף נחיתות מספרית וטכנולוגית
https://www.youtube.com/watch?v=OK1...
הקברניט - מלחמת המפרץ (צילום וידאו: סינדיקציה, עריכה: רחל תורגמן עמרם)

שלום, כאן הקברניט; השבוע לפני 30 שנה המריאו מאות מטוסי קרב מעשרות דגמים וסוגים, למלחמת האוויר הכי גדולה מאז וייטנאם - מבצע סופה במדבר, אותו אנו מכירים כמלחמת המפרץ. זו היתה המלחמה הראשונה שהועברה בשידור חי בכל הערוצים, והציגה את מיטב כלי המשחית עושים מה שנולדו לעשות. תוך ימים למד כל ילד בעולם מהו מפציץ חמקן, כמה זנבות יש ל-F15 וכמה מגניב הם נראים בטלוויזיה.
לטורי הקברניט הקודמים:
––––––––––––––––––––––––
https://rotter.net/forum/scoops1/67... target="_blank"> אגדת ההארייר: המטוס הקטלני של שוורצנגר
https://rotter.net/forum/scoops1/67... target="_blank"> ה-A10 האגדי תפור על ישראל; למה צה''ל לא קונה אותו?
https://rotter.net/forum/scoops1/67... target="_blank"> שפת הגוף של מטוסי קרב: כשכלב פוגש נחש
https://rotter.net/forum/scoops1/67... target="_blank"> אגרוף לבטן וממריאים: קורס הטיס הכי קשה בהיסטוריה
https://rotter.net/forum/scoops1/67... target="_blank"> אחת ולתמיד: מה ההבדל האמיתי בין בואינג ואיירבוס?

📸לאינסטגרם📸 של הקברניט:
https://www.instagram.com/hakabarni...
––––––––––––––––––––––––
לכלי התקשורת היה זמן להיערך: כחמישה חודשים לפני פרוץ הקרבות כבש צבאו של סדאם חוסיין את כוויית עתירת הנפט, והחל לאיים גם על סעודיה. כשהתעלם מהאולטימטום שהציבה לו הקהילה הבינלאומית, החלה ספירה לאחור לקראת מלחמה שצפויה להיות חד-צדדית: עיראק עמדה מבודדת עם 650,000 חיילים מפוחדים, כשמולה קואליציה של 35 מדינות, עם קרוב למיליון חיילים והציוד הצבאי הכי מתקדם בעולם.

סדאם חוסיין, שליט עיראק דאז צילום: PBSמהספה בסלון נראה שהניצחון יבוא בקלות: כל מהדורת חדשות נפתחה בצילומי מטוסי קרב פוטוגניים ממריאים עמוסי פצצות מנושאות מטוסים פוטוגניות, משחתות משגרות טילי שיוט חכמים ופצצות מונחות טלוויזיה שמתעדות את דרכן עד לפגיעה. המציאות, בחוצפתה, עבדה קצת אחרת.

היום נדבר על המלחמה שמעבר למהדורות, דרך קרבות האוויר שפתחו אותה: מיגים שמפתיעים מטוסים מתקדמים בהרבה, F15 שיורים ומחטיאים - ואפילו הפלה נדירה ומיוחדת מאוד.

פספוסים לא טיפוסיים. F15 משגר טיל מונחה מכ"מ צילום: USAFבלילה שבין ה-16 וה-17 בינואר החל קמפיין ההפצצה העצום, שנפתח בכתישת מערכות ההגנה של עיראק. מכ"מים, בסיסים אוויריים, סוללות נ"מ כבדות ומרכזי שליטה - כולם עמדו לחזור למצב חומרי גלם. או לפחות, כך תכננה הקואליציה נגד סדאם חוסיין בהובלת ארצות הברית, בריטניה וצרפת.

אך זה עמד להיות יותר קשה ומסוכן ממה שציפו התוקפים. לעיראק היה מערך נ"מ גדול, חיל אוויר ובו מאות מטוסי קרב, וחשוב מכך: טייסים מעולים. חשוב להבין שהטייס העיראקי הממוצע הגיע לעימות ההוא עם ניסיון מבצעי כפול ומכופל משל כל טייס אמריקאי, בריטי או צרפתי: שמונה שנים נאבקה עיראק באיראן, https://www.calcalist.co.il/interne... target="_blank">במלחמה אווירית בלתי פוסקת. לעיראק היה ציוד סובייטי וצרפתי לא רע, אך מולה ניצב חיל האוויר האיראני https://www.calcalist.co.il/interne... target="_blank">עם מטוסי F14 רבי עוצמה, פאנטומים ונשק מתוצרת אמריקאית. העדיפות הטכנולוגית של איראן אילצה את עיראק לאלתר וללמוד מגוון פרקטיקות של מארב אווירי.

מנוסים ומיומנים. טייסי עיראק, מול מטוסי מיראז' F1 צילום: jangaavaranלמשל, צוותי מיראז' F1 ומיג 29 התאמנו על טיסה נמוכה ביותר - ממש בגובה צמרות העצים, שמקשה על איתור ונעילה בידי מכ"מ קרקעי ומוטס כאחד. כשהתגנבו כך לקרבת מטוסי האויב, נסקו בבת אחת לגובה והיכו בהם; הטקטיקה הזו, שכונתה "ג'ירפה", איפשרה לעיראקים להפתיע אויבים וכל טייסי הקרב שלה התאמנו על ביצוע התמרון - שעבד נהדר במלחמת איראן-עיראק.

כולם ידעו לטוס מאוד נמוך ביום ובלילה, לנסוק בצורה שמאוד מעמיסה על הגוף ותוך כדי לזהות אויב ולפתוח באש. בנוסף, לטייסי עיראק היה ניסיון רב בירי חי, והם הכירו היטב את מגבלות הטילים שלהם בשטח. לעומתם, רוב טייסי ארה"ב רק קראו על שלהם.

מיראז' F1 עיראקי ופאנטום איראני צילום: specialhobby


אמנם לא היה פה סיכוי לנצח את הקואליציה, שבאה עם כ-2,800 מטוסי קרב מתקדמים, חימוש חכם ומוטיבציה עצומה; אבל חיל האוויר של סדאם חוסיין לא עמד לעשות חיים קלים לתוקפים, וטייסי עיראק סברו שהפסד יסכן את משפחותיהם בעורף. וכמו שיודע כל ישראלי, אין להמעיט ביכולות חייל שמגן על הבית.את הקרבות פתחה טייסת 58 של חיל האוויר האמריקאי, טייסת "הגורילות";
https://www.calcalist.co.il/interne... target="_blank">מטוסי ה-F15 שלה טסו קדימה כדי לחסל מטוסים עיראקיים שמפטרלים בנפת בגדד; האוויר היה מלא בסערה אלקטרונית של שיבושים וחסימות מכ"מ, שהקשו על איתור אויבים. בגדד עצמה היתה פשוט מלכודת מוות: 478 עמדות מכ"מ כיסו את סביבותיה, והנחו עשרות סוללות טילים וקרוב ל-2,000 תותחי נ"מ.

זוג F15 בלילה צילום: NARAהטייסים העיראקים שמרו על מרחק, והתקרבו מדי פעם כדי לנסות למשוך את האמריקאים לגובה נמוך, למארבי נ"מ. זוג F15 אחד קיבל החזרי מכ"מ משונים, ובתחילה חשבו הטייסים שהצליחו לאתר מטוס תקיפה חמקן; אך עד מהרה התברר שמדובר במיג 29 עיראקי שאף הספיק לנעול על אחד המטוסים. האמריקאי שיגר טיל מונחה מכ"מ ופגע לפני שיריבו פתח באש.

הקרב השני התרחש לא רחוק משם, כשמבנה מטוסי F15C אמריקאי יצא לחפש סיורי אויב והותקל: שלושה מטוסי מיראז' F1 פשוט הופיעו מאחוריו משום מקום ומבלי שזוהו בידי מכ"מים מוטסים. האמריקאים שברו והספיקו להשיג נעילות, ולהפיל שני מיראז'ים בטילים מונחי מכ"מ - ואת השלישי בקרב אוויר הדוק.

קרב בלתי צפוי. מיראז' ו-F15 צילום: USAF,ADLA,VHVבינתיים, המריא גל תקיפה גדול של חיל הים האמריקאי וחדר לשטח עיראק; חמישה זוגות מטוסי F18 מנושאת המטוסים סרטוגה התקרבו אל העיר חבאניה, בה שוכן בסיס תמוז של חיל האוויר העיראקי. המשימה: לאתר סיורי אויב ולתקוף עמדות נ"מ בפצצות, כדי לפתוח את הדרך לקבוצת מפציצי A6 אינטרודר שתגיע אחריהם.

טייסי הצי האמריקאי היו דרוכים ועירניים, אך חלקם נתקלו באויב קשוח ומפתיע: שני מטוסי מיג 25 של עיראק. המטוס הזה פחות זריז מה-F18 וגם נושא חימוש ומערכות גילוי פחות מוצלחים - אך הוא מהיר באלף קמ"ש. אחד הזוגות לא הספיק להיכנס לתמרון הגנתי, וטיל R40 עיראקי פגע ב-F18 ופוצץ אותו באוויר. השני צלל וברח, כשהוא בקושי חומק מהמיירטים של סדאם חוסיין.

מיג 25 מתקרב למטרה צילום: cavekסגן זוהיר דאוד, הטייס העיראקי שהשיג את ההפלה, מיהר למצוא לו טרף נוסף: מטוס אינטרודר איטי, שהגיע לאותה הגזרה. הוא השיג נעילת מכ"מ וליטף באצבעו את ההדק - אך הבקרה הקרקעית לא אישרה לו לפתוח באש; באוויר היו הרבה מאוד מטוסים משני הצדדים, ואותו אינטרודר נחשד כמטוס עיראקי.

כעשרה קילומטרים משם, נתקל זוג F18 אחר בשני מטוסי מיג 21. כאן זיהו האמריקאים את המיירטים בזמן: אחד המיגים הופל מטווח של עשרות ק"מ בטיל AIM7, והשני הופל בקרב אוויר קצר טווח. מטוסי ה-F18 היו חזקים דיים כדי לחסל את האויב מבלי להיפטר ממטען הפצצות שלהם, שמגביל מאוד את זריזותם. למעשה, משימת ההפצצה שלהם הושלמה בהצלחה לאחר קרב האוויר, על אף שאיבדו במהלכו לא מעט דלק.

זוג F18 צילום: NARAגם משימות תקיפה אחרות נתקלו בהתנגדות עיראקית קשה: מטוסי F15C ליוו כוח של מפציצי B52 מגודלים, בדרכם להפציץ תשתיות צבאיות - בסיסים ומחנות. מיירטי מיג 25 הסתערו עליהם באש טילים, ממנה הצליחו להתחמק מטוסי הליווי. האמריקאים השיבו אש ועשרה טילים שוגרו אל המיגים; כולם החטיאו ואף מיג לא נפגע - אך המפציצים התעכבו וחלקם לא השלים את המשימה.

למפציצים אחרים היה פחות מזל: שעות ספורות לאחר מכן נפגעו גם B52 וגם מפציץ F111 מאש מיג 29 עיראקי. המטוסים לא נפלו והצליחו לצלוע לבסיס, אך גם לא הגיעו למטרות.

מפציץ B52 מלווה בידי מטוסי קרב צילום: USAFהיתקלות אחרת הראתה כמה מסוכן יכול להיות היריב העיראקי: כוח מטוסי F15E במשימת הפצצה יורטו בידי זוג מטוסי מיג 29 זריזים; התפתח קרב בטווח קצר ובגובה נמוך, בו תמרנו כל הכלים בחריפות. המיג הראשון ניסה לבצע תמרון התחמקות בגובה אפס והצליח לברוח כך מטיל מונחה חום ששוגר לעברו - אך לא מהקרקע והוא נשתל באדמת המדבר.

ואולם, המיג שנשאר המשיך לחמוק מכל ה-F15 שבאוויר במשך דקות ארוכות; טיל אחר טיל ירו, ופעם אחר פעם החטיאו - העיראקי פשוט ידע איך לברוח להם מהכוונת בדיוק בזמן. כשסוף סוף הגיע אחד האמריקאים למצב ירי מוצלח, בחר שלא לשגר; הוא לא ראה היכן נמצא בן הזוג שלו באוויר, והטיל היה יכול בקלות לפגוע בו במקום באויב. כל הכלים איבדו זמן ודלק, והמשימה השתבשה.

מיג 29 משגר טיל אוויר-אוויר צילום: USAFאך כל ההיתקלויות הללו מחווירות לעומת הקרב הכי דרמטי של אותו יום, קרב שנראה אבוד מראש. הוא התחיל כ
https://www.calcalist.co.il/interne... target="_blank">שמטוס לוחמה אלקטרונית שלא נושא חימוש נכנס לשטח עיראקי, כדי לסלול דרך למפציצים.

היה זה מטוס מדגם EF111 רייבן (עורב), שהוא מספיק מהיר כדי לטוס ביחד עם מבני F15 ודומיהם, ומספיק חזק כדי לשאת ציוד חסימה כבד - אנטנות, משדרים ומגברים. הציוד הזה נועד לעשות מיגרנות למכ"מים; להציף אותם ברעש אלקטרוני, שלא יאפשר להם להבין מאין מגיעים ההחזרים או במילים אחרות - היכן באוויר יש מטוסים. זו דרך מאוד אפקטיבית להכניס מטוסי תקיפה לאזור מוגן בנ"מ, כל עוד המטוס החוסם מכסה את כל התדרים בהם עובדות מערכות ההגנה של האויב. על כל פנים, במלחמת המפרץ נעשה שימוש נרחב ביותר במטוסים כאלה. כשהחיסרון העיקרי שלהם הוא היותם מטרה מאוד מבוקשת, שלא מסוגלת להגן על עצמה בקרב.

EF111 רייבן צילום: Wikimediaבשלוש לפנות בוקר עשה רייבן כזה את דרכו לעומק שטח עיראק, כשלפניו טס כוח אבטחה שמורכב מ-F15 עמוסים בטילים, ומאחוריו מפציצים עמוסי פצצות. הרייבן טס נמוך מאוד, בגובה של כ-1,000 רגל, כדי להקשות על גילוי. בעודו מתקדם, התרחשו מעליו קרבות אוויר; הליווי נתקל במטוסי מיראז' F1, וצוותי ה-F15 ניסו להגיע למצבי ירי טובים. המיראז'ים הצליחו לחמוק להם, ואף לירות בעצמם.

טייס עיראקי אחד ירד לגובה נמוך מאוד תוך כדי שנעלם ל-F15 רודף - ואז נדלקו עיניו: קילומטרים ספורים ממנו טס הרייבן האמריקאי; באושר פתח את המבער האחורי ונצמד אליו, כשהוא יכול כבר לדמיין את המדליה על החזה.

מרדף בגובה נמוך. מיראז' מאחורי רייבן צילום: USAF,ADLAצוות הרייבן, הטייס ג'יימס דנטון והנווט ברנט ברנדון, נבהל מאוד כשכל נורות האזהרה החלו לצפצף: טיל מונחה חום שעט לעברם, מבלי שהבינו מאין הגיע. הם החלו לשחרר נורי הטעיה ולהנמיך אף יותר, כדי לשבור מאחורי גבעה ולגרום לטיל להחטיא. זה עבד, ואז הביט דנטון וראה שיש לו מיראז' עיראקי על הזנב.

המטוס האמריקאי החל לשבור בפראות בגובה נמוך - משהו שהרייבן ממש לא תוכנן לעשות - בעודו חומק מגבעות וקפלי קרקע בחשכת הליל. המיראז' העיראקי, שטס במגרש הביתי שלו, לא התקשה להמשיך להיצמד אליהם כמו דבק.

מיראז' F1 משגר טיל צילום: wingspalletטיל נוסף שוגר אל הרייבן, שחמק ממנו ממש ברגע האחרון; הטייס העיראקי לא התרגש והתקרב אל טרפו. פסי אור כתומים צבעו את האפלה; המיראז' נשא שני תותחי 30 מ"מ שירקו אש וכמעט פגעו במטוס של דנטון וברנט.

בשלב זה היה המיראז' כה קרוב לזנב הרייבן, שנראה כאילו הצרור הבא כבר יפגע וגמרנו - ואז החליט דנטון להמר על הכל: הוא פשוט משך בסטיק בעוצמה, וה-EF111 זינק לשחקים; הטייס העיראקי הרים עיניו כדי לראות את המטרה עולה לגובה - ולרגע לא שם לב לקרקע; הוא פשוט נכנס ברכס והתפוצץ בכדור אש.

מיראז' F1 מהחזית צילום: armée de l'airבסוף יום הקרב הראשון איבדו העיראקים שמונה מטוסים בקרבות אוויר והקואליציה - שלושה. המתקפה על עיראק חוותה כמה שיבושים, אך לכוחות התוקפים היו מספיק מטוסים, חימוש ומוטיבציה כדי להמשיך את ההפצצות. מטוסים נוספים נפגעו מאש נ"מ,
https://www.calcalist.co.il/interne... target="_blank">ואחד אף מאש ידידותית; מלחמת המפרץ התחילה בבלאגן עצום, ונרשמו בתחילתה לא מעט תקריות בטיחות שבמזל לא הובילו לתאונות. למשל, פעם אחר פעם נעלו צוותי F15 על מטרה שהתגלתה כפאנטום מדגם G שחיפש סוללות נ"מ, והיה כל הזמן קריטי לשלול ירי בשוגג על חמקנים; הם צצו על המכ"מ פה ושם - וארצות הברית ממש לא רצתה שאחד יחוסל ויפול בשטח עיראק עם הטכנולוגיה הרגישה שלו.

ביממה הראשונה למלחמה בוצעו כאלפיים גיחות, בהן הוטלו 2,000 טון פצצות על תשתיות וכוחות בעיראק. הלחימה באוויר נמשכה, על אף שלסדאם היו פחות ופחות מטוסים זמינים, שדות תעופה פעילים ומערך הגילוי העיראקי כמעט התעוור. ואולם, המשיכה עיראק לאתגר את הקואליציה למרות המגבלות: למשל, בשבוע הראשון ללחימה יורט טורנדו בריטי, ונמשכו מהלכים ממוקדים נגד מטוסי לוחמה אלקטרונית. מטוס EF111 שנתקל במיראז' F1 עיראקי ניסה לברוח בתמרונים חריפים בגובה נמוך, אך נחבט בקרקע והתפוצץ.

מטוסי ארה"ב מעל לשדות נפט בוערים בכוויית צילום: USAFלקראת סוף ינואר כבר נראה שהמצב אבוד, וחיל האוויר של סדאם עומד לסגור את הבאסטה. ואולם, בניגוד לכל צפי, יצאה מתקפה של מיראז'ים ומיגים לעבר שדות הנפט בראס תנורה שבסעודיה.

הפתעה נוספת עבור האמריקאים ובני בריתם היתה כש-140 ממטוסי חיל האוויר העיראקי ברחו לאיראן; ההערכה היתה שעיראק תשלח מטוסים לחסות בירדן שידידותית לשלטון חוסיין - ולא ליריבה הוותיקה. בטווח הארוך, השתלם המהלך המוזר הזה; בגבול ירדן הוצב פטרול יירוט אמריקאי של מטוסי F14 ו-F15, שהיה כנראה תופס את הבורחים - וברבות הימים, השיבה איראן 88 מהמטוסים לידי עיראק.

מיג 29 עיראקי שהושמד על הקרקע צילום: NARAעד סוף המלחמה, איבדה עיראק 36 מטוסים בקרבות אוויר, מהם תשעה מיראז'ים, תשעה מיג 23, ארבעה מיג 21, ארבעה מיג 25 וארבעה 29. בנוסף, הושמדו על הקרקע 105 מטוסים. הקואליציה איבדה 75 מטוסים, כמעט כולם מאש נ"מ.

במבט ראשון, נראה כאילו התוכנית של הקואליציה עבדה ושל העיראקים נכשלה. האמנם? עיראק ידעה שבמתאר הזה, של לחימה נגד אויב שאי אפשר לנצח, הנכס החיוני הוא סוללות הנ"מ ולא המטוסים שלה. לכן הושם דגש על הגנתן, ולא על ציד F15 ו-F18 שמילאו את השמיים.

מטרה לא אטרקטיבית. F18 צילום: USNלמשל, כשמטוסי הצי האמריקאי שיגרו מל"טים שדימו מטוסים, במטרה לפתות את סוללות הנ"מ בגזרת בגדד לפתוח באש ולחשוף את מיקומן, העיראקים הפנו לעברם מיירטים.

מיגים ומיראז'ים הגיעו אל המל"טים והפילו בקלות רבים מהם, אך לא נשלחו קדימה כדי לתפוס את המטוסים ששיגרו את כלי ההטעייה; הרעיון היה משחק בונקר, בלי התקפות מתפרצות. היירוט היה חשוב מאוד: מל"טים שהצליחו לחדור מבעד לסדקים אכן הטעו כמה מהסוללות - ואלו התגלו ומיד חטפו טילים נגד מכ"מים וחימוש מונחה אחר. אך האחרות המשיכו לעבוד, ולהצר את צעדי הקואליציה.

נכס חיוני. טיל נ"מ על משאית צילום: NARAחשוב להבין את ההיגיון האסטרטגי שמאחורי ההתמקדות בהגנת הנ"מ: אם כבר בלילה הראשון היה מחוסלים כל תותחי ומשגרי הטילים של עיראק, מהר מאוד היה נכתש כל צבאו של סדאם מהאוויר ואיתו גם כל התשתיות הקריטיות, והמדינה היתה פתוחה לכיבוש. השיבושים שיצרה עיראק גרמו למתקפה האווירית להתעכב ולהסתבך, והישרדות מערך הנ"מ השתלמה: 19 מטוסים תוקפים נפגעו ביממה הראשונה מאש קרקעית, ושניים הופלו - טורנדו בריטי שתקף את הבסיס האווירי טאליל, ואינטרודר אמריקאי שתקף את בסיס H3.

לאחר מכן, נמשכו התקיפות וכוחות עיראק אכן נגרסו לפתיתים, אך בצורה יותר הדרגתית. עד כדי כך, שכמה יחידות הצליחו לשמור על מוראל ואף לצאת למתקפות קרקעיות ולכבוש את העיר חפג'י בסעודיה, ולהתנגש ראש בראש בדיביזיות משוריינות של ארה"ב ובריטניה.

F16 אמריקאי שהופל מאש נ"מ צילום: Wikimediaמלחמת המפרץ לימדה את ארצות הברית כמה אפקטיביות הן מערכות הנשק שלה, ואיך הן מתפקדות בקרב אמיתי. ואולם, קל לשכוח שאך היו עוד סטודנטים בכיתה ההיא: 14,000 חיילים סורים השתתפו במבצע, ומצביאי סוריה למדו בדיוק איך עובד צבא מערבי מודרני. צבא כמו של ישראל, למשל.


גם איראן ישבה מעבר לגבול, ניטרה את כל המתקפות והשכילה; למעשה, כל
https://www.calcalist.co.il/interne... target="_blank">מערכות ההגנה שלה נבנו כדי לבלום מתקפה ארוכת טווח של ציוד מערבי מתקדם. כולי תקווה שלא יהיו עוד מלחמות במפרץ הפרסי, ושאם נראה מלחמות פוטוגניות בטלוויזיה - יהיה זה רק בסרטים ולא במהדורות החדשות. טיסה נעימה!
👨‍✈️הקברניט👨‍✈️:
https://www.calcalist.co.il/interne...הפינה הפטריוטית

סיפורו של טייס קרב ישראלי:
https://www.youtube.com/watch?v=ck1...
מתוך טקס סיום קורס טיס. תודה לשנונה במחלוקת על התרגום

קודמים מהפינה
––––––––
https://youtu.be/IAEYStljnS8" target="_blank"> יחידת שלדג
https://youtu.be/jYvgjkYgJlk" target="_blank"> יחידת מגלן
https://youtu.be/1C7Zxunr9x4" target="_blank"> יחידת יהל"ם
––––––––
|דגל| עם ישראל חי |דגל|
שבת שלום רוטר

תגובה מהירה
|
שתף
|
35 תגובות
סקופים
01/22/2021 בשעה 21:58:13
הפרס עומד על 100 מיליון דולר שייתרם מההון האישי שלו. המטרה היא למצוא פיתרון שיעזור להתמודד עם ההתחממות הגלובלית.
זיהום פחמן דו חמצני מערער את המאזן האקולוגי ומשפיע על האטמוספירה, כמו גם גורם להחמצת מי הים ולפגיעה במארג הימי.
עוד הוסיף מאסק, שיפרט על כך בשבוע הבא.

https://twitter.com/elonmusk/status...
תגובה מהירה
|
שתף
|
39 תגובות
סקופים
01/22/2021 בשעה 21:57:04
משטרת בריטניה פיזרה חתונה המונית שבה השתתפו כמעט 400 בני אדם, בבית ספר תיכון יהודי בשכונת סטמפורד היל בצפון לונדון. על פי תקנות הקורונה בבריטניה, רק שישה אנשים יכולים לשהות יחד במקום סגור. על חמישה משתתפים בחתונה הוטלו קנסות בסך 200 פאונד, בעוד על מארגן המסיבה עשוי להיות מוטל קנס בסך 10,000 פאונד, על פי התקנות. בית הספר "יסודי התורה" הוא בית ספר לבנות, שמשמש את המשפחות היהודיות-חרדיות שגרות באזור סטמפורד היל, אזור בו מתגוררת הקהילה היהודית-אורתודוקסית הגדולה באירופה.

https://www.ynet.co.il/news/article...

https://twitter.com/BBCNews/status/...
תגובה מהירה
|
שתף
|
34 תגובות
סקופים
01/22/2021 בשעה 21:53:07
השר לביטחון הפנים התייחס בראיון לאולפן שישי לעימותים בין המשטרה לתושבים החרדים בבני ברק ואמר: "כל אירוע של הפעלת כוח הוא לא אסתטי, אבל המשטרה צריכה לאכוף" • על הצעת החוק להעלאת הקנסות אמר: "ביקשנו להכפיל את הקנסות, אם יהיה לזה רוב בכנסת זה יעבור"

דני קושמרו|אולפן שישי| פורסם 22/01/21 20:40

https://youtu.be/EwuY3R6r0P0.YOUTUB...

"המשטרה לא יכלה לעבור על האירוע הזה בשקט": השר לביטחון הפנים, אמיר אוחנה, התייחס הערב (שישי) בראיון לאולפן שישי לעימותים בין התושבים בבני ברק לשוטרים ואמר כי "כל האירועים יתוחקרו על ידי המפכ"ל". הוא הוסיף כי הוא "מצפה לאכיפה שוויונית ונחושה". אוחנה התייחס גם להצעת החוק להעלאת הקנסות ואמר: "ביקשנו להכפיל את הקנסות, אבל צריך לזכור שזה סכומים חסרי תקדים".


"צריך לזכור זה אחת התקופות הקשות כי אף שוטר במשטרת ישראל לא התגייס כדי לטפל בנגיף משתולל אלא כדי לאכוף את החוק והסגר, לטפל בפשיעה ובטרור", אמר אוחנה כנשאל על העימותים שתועדו בבני ברק. "אבל זאת משימה שנכפתה על המשטרה. והציפייה שלי היא לאכיפה נחושה ושוויונית".

יש אכיפה שוויונית? הייתה כתבה אצלנו שמראה אחרת

"איני יודע מאיפה המספרים האלו. אני ישבתי עם המשטרה יום אחרי הכתבה שלכם, ביקשתי להבין מהמפכ"ל ומראש אג"ם מאיפה הנתונים. הנתונים לא נכונים ואין נתונים אחרים. מפני שבדוח שנרשם לא רשום אם האדם חרדי או לא. האם בירושלים אפשר לדעת אם כל מי שקיבל קנס הוא חרדי".


השר אוחנה אמר כי אירוע תקיפת השוטרים בבני ברק "ראוי לכל גנאי" והוסיף כי "אנשים מנוולים עשו את זה". לדבריו, "המשטרה לא יכלה לעבור על האירוע הזה בשקט. כלל שיהיה אירוע של תקיפת שוטרים, בטח כזאת אלימה, אז המשטרה תגיב. יש פלג קטן מאוד של עבריינים שיתפסו ויענשו, אבל רוב גדול של החרדים שומרי חוק, כולל תושבי בני ברק, אני אומר זאת באחריות".

הוא הוסיף כי "גם האירוע של בני ברק אתמול וגם כל האירועים האחרים, כולם מתוחקרים ויתוחקרו על ידי המפכ"ל, ואני בטוח שככל שיש מקום להפקת לקחים, הוא יפיק אותם. המטרה היא בסוף בריאות הציבור".

החרדים טוענים שהאכיפה לאחר התקיפה היא מעשה נקמה של המשטרה. אי אפשר לעשות את זה בצורה חכמה יותר?

"האירוע זה היה כניסה של שוטרים בכוח. וכל אירוע של הפעלת כוח הוא לא אסתטי, זה מצטלם ונראה רע, אבל תפקידה של המשטרה בין היתר הוא גם לאכוף".

השר לביטחון הפנים התייחס גם להצעת החוק להעלאת הקנסות ואמר כי הם ביקשו להכפיל את הקנסות ואם יהיה לזה רוב בכנסת – זה גם יעבור. מצד שני, הוא הסתייג במעט והוסיף "אבל צריך להבין שאלו סכומים חסרי תקדמים. ואני לא בטוח שהמוסדות פתחו או לא פתחו כי הקנס 5,000 או 10,000 שקלים"

אתה יכול להסתכל בעיניים של הציבור ולהגיד שאין כאן שיקולים פוליטיים באכיפה של המשטרה?

"לאורך כל התקופה, ואין קצין משטרה שפגש אותי ולא שמע את זה, ביקשתי תמיד אכיפה שוויונית ונחושה".

https://www.mako.co.il/news-politic...
תגובה מהירה
|
שתף
|
2 תגובות
סקופים
01/22/2021 בשעה 21:48:53
תגובה מהירה
|
שתף
|
30 תגובות
סקופים
01/22/2021 בשעה 21:48:45
דוברות המשטרה (ת"א):

בהמשך לאירוע אמש בבני ברק, בו הותקפו 3 שוטרי יחידת הרישוי במהלך ביצוע תפקידם, מצ"ב סינק השוטרת - רס"מ מאיה שגב. לשימושכם .

https://www.dropbox.com/s/d1xtlog6r...
תגובה מהירה
|
שתף
|
57 תגובות
סקופים
01/22/2021 בשעה 21:43:59
תגובה מהירה
|
שתף
|
16 תגובות
סקופים
01/22/2021 בשעה 21:38:06
מי אתה?
בן אדם שמאמין מאוד בדת ומחובר לבורא. עובד קשה ומתפרנס בכבוד. אוהב ליצור ולהתפתח עם הזמן. אוהב שינויים והתחדשויות, שואף תמיד להיות יותר טוב מהיום שהיה ליום שיהיה. שרוף על מכבי חיפה מלידה
ומאמין שכל עכבה לטובה והכל מאיתו יתברך!

גיל?
27

מאיפה במקור?
צפת

מקום מגורים?
חדרה

סטטוס משפחתי?
נשוי טרי

האם קראת בפורום טרם נרשמת? מה משך אותך להירשם?
קראתי מידי פעם, מה שמשך אותי להתחבר יותר זה התוכן הבלעדי והמסקרן שיש ברוטר, השייח המרתק בין חברי הפורום, אופציית חופש הביטוי העצמי. תענוג.

איך הכרת את הפורום?
האמת חיפשתי ידיעה כלשהיא בגוגל וישר הפנה אותי לכאן, מאז הרומן אכן צלח.

פוליטיקה?
ימין. לצערי כיום ההגדרה הזו לא תופסת בממשלת ישראל. יותר מידי תככים, רכילויות והפצת שנאת חינם בין פולטיקאים שמנצלים את מעמדם בכדי להתקדם ולרכב על גבי חשבון האזרח הפשוט. הלוואי שביום מין הימים נשב בממשלה דעתנית ונחרצת, הן במילותיה והן במעשייה.

מי הפוליטיקאי הישראלי שהכי אכזב אותך, ומדוע?
ביבי.
מלבד כריזמטיות ושנינות לא מצאתי באיש יותר מידי עומקיות. קבלת החלטות שלו תמוהה בעייני ולי אישית לא נתפס שבתור מנהיג של צבא בין הגדולים והחזקים בעולם - אין את היכולת לשלוט במערכת ולומר את המילה האחרונה. (ניהול משבר הקורונה היא דוגמא קלאסית לכך)
הגיע הזמן למנהיג חדש (ימני ככל שיהיה) ומקווה מאוד שבבחירות הקרובות העם ייבחר באדם שייסחוף אחריו מדינה שלמה למקום שבו היא צריכה להיות בסוף היום- נטו ביטחון והגנה למולדת ולא סירוס וזריעת פחד בצבא ובאזרחים. לדעתי בנט בהחלט אופציה ראוייה.


מהיכן הניק ולמה הניק הזה?
היה חשוב לי שיהיה ניק קצר, חד וקולע - בלי יותר מידי סיבוכים וחירבושים. תדעו מי הדמות לפני השם.

שניים/שלושה ניקים בפורום שאתה רוצה לציין לחיוב (משקיען, הומור ייחודי, תחום כתיבה ייחודי וכו')?
ישנם לא מעט משקיענים שתפסו את עייני בצורה משכנעת, ביניהם: Rocky (רוקי האגדי), הראשוניות והבלעדיות שלו הם בצורה יוצאת דופן, מגיב כראוי ומשקיע באופן ניכר. השני: gold1980, תורם רבות לסקופים, דעותיו שנונות וצלולות.
ניק אחרון שארצה לציין לטובה הוא: אוהבחדשות
כשמו כן-הוא, מרשים אותי אופן הכנות והמקצועיות שבכתיבה שלו.


האם אתה בקשר מחוץ לפורום עם גולשים נוספים?
לא.

מה הספר הכי טוב שקראת, ומדוע דווקא הוא?
כוחו של הרגל / דוהיג צ'רלס
ספר מרתק ותוכן מעמיק שמדבר על עניין מרכזי של 'הרגלים' של חיי היומיום.
כל דבר קטן שאתם בוחרים לעשות (גם אם זה נראה בעינייכם חסר חשיבות) תדעו שיש לו השפעה ומשמעות גדולה בחייכם. קחו את ההרגלים האלו למקומות החיוביים ונסו תמיד לשפר ולשדרג אותם. המטרה היא לייצור לעצמכם גישה נכונה למעשים וכך התוצאות יגיעו בהתאם. לא להתייאש ולוותר!


מקום אהוב בעולם:
ישראל, המקום הכי יפה בעולם.

הרגל מגונה:
סולח מהר ושוכח מהר

משהו נוסף על עצמך?
אופטימי מטבעי, מאמין שהכל בסוף מסתדר לטובה.
אוהב את תחום הצילום והגרפיקה, לשחק כדורגל, לטייל לראות נופים ולאכול אוכל טעים


אם היית יכול לבחור דבר אחד לקחת איתך לאי בודד, מה זה היה?
תהילים.

אילו נתנו לך שנה חופש ומלגת לימודים ללמוד מה שאתה רוצה, במה היית בוחר?
עיצוב גרפי ומיתוג.

תאר במילה אחת בלבד את דעתך על:
קיץ: להיט
נתניהו: מתנדנד
פוליטיקה: אינטרסים
צמחונות: שחיתות
ישראל: בית
ספורט: כדורגל
קורונה: ארורה
ימין: רלוונטים
שמאל: מיותרים
מערכת המשפט: קומבינטורים
רוטר: התמכרות
דת: אורח חיים
אינטרנט: אמצעי
מוזיקה: ים תיכונית
טראמפ: אייקון
חו"ל: פחות

מסר לאומה:
לכו תמיד עם האמת שלכם בראש מורם, גם אם זה לצד השני יישמע פחות נעים, אתם את שלכם עשיתם! אין כמו יושר, אמת וצניעות.
קחו עליכם בכל יום מעשה טוב ותפיצו אותו לסביבה. מצווה גדולה להיות בשמחה

שיר שהתחברתי אליו מאוד בתקופה הלא פשוטה הזו, רביב כנר - רסיסים:

https://youtu.be/fwY4EJRM7ak

תתרכזו במילים.

---

שלכם, אלעד
בשורות טובות בע"ה לכולם
תגובה מהירה
|
שתף
|
137 תגובות
סקופים
01/22/2021 בשעה 21:30:10
*שר הביטחון גנץ בסיכום השבועי שלו: מגבה את השוטרים שבחזית- נתניהו עושה כל תרגיל אפשרי כדי שלא תהיה אכיפה שוויונית ובכדי לא להעלות את מתווה הקנסות וסגירת המוסדות להצבעה*

*בנושא כניסת הממשל האמריקאי אמר גנץ: אדאג שאיש לא יחשוב להפריע לנו לשמור על ביטחון ישראל עם תרגילים ומעקפים מסוכנים*

*להלן הדברים המלאים:*
"16,000 חולים, 400 חולים קשים ו-140 נפטרים. זה מה שמנעה רק החודש, מפקדת הקורונה הלאומית, אותה הוריתי להקים עם פרופ' גמזו בחודש אוגוסוט האחרון.
אני לא רוצה לדמיין את מצבנו, אם הייתי נכנע למניפולציות של נתניהו שניסה בכל כוחו למנוע את כניסת מערכת הביטחון לטיפול בקורונה.
במקום 10,000 בדיקות ביום, יש היום 120,000 בדיקות ביום!
השבוע ביקרתי שם ושמחתי לראות את ההתקדמות של הצוותים- נתתי להם עוד משימות, וגם הן תבוצענה.
בקבינט הקורונה, הבאנו לכך שצעירים בתיכון יחוסנו והובלנו קו אחראי שדורש אכיפה שוויונית – כלפי כל המגזרים ללא יוצאים מהכלל, עם עליית קנסות וסגירת מוסדות חינוך שמפרים את הסגר.
*כמובן שנתניהו עושה כל תרגיל אפשרי כדי שלא תהיה אכיפה שוויונית וכדי שהחוק לא יעלה בצורה מלאה למליאה- אנחנו לא נפסיק ללחוץ כדי שזה יקרה.* ראינו את התמונות החמורות הלילה מבני ברק- *אני מבקש לחזק את השוטרים שבחזית. אתם פועלים להציל חיי אדם* ואתם לא נגד אף אחד.
השבוע התחלף ממשל בארצות הברית. אני מכיר היטב את בכירי הממשל הנכנס, חלק גדול מהם עבדו מולי כשהייתי נספח צה"ל בוושינגטון וכשהייתי רמטכ"ל. ממשל ביידן הוא ממשל ידידותי לישראל, ואני משוכנע שגם בנושאים חשובים כמו איראן- אני יודע שאמצא אוזן קשבת.
*אני מתכוון לדאוג שאיש לא יחשוב להפריע לנו לשמור על ביטחון ישראל עם תרגילים ומעקפים שמסכנים אותנו.* ולפעול כדי להחליף את אלו שלא ניתן להאמין להם, במנהיגות ישרה שאפשר לסמוך עליה שתשקם את המדינה. "

להורדת הווידאו- https://we.tl/t-TTEHJuRcCt
קרדיט וידאו- אלעד מלכה.
תגובה מהירה
|
שתף
|
34 תגובות
סקופים
01/22/2021 בשעה 21:14:10
תגובה מהירה
|
שתף
|
127 תגובות
סקופים
01/22/2021 בשעה 21:09:51
בהמשך לאשכול הזה:
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dc...

צוותי ההצלה שעוסקים בניסיונות לחילוץ קבוצת כורים שנלכדו בעומק של מאות מטרים מתחת לפני האדמה הודיעו כי ההגעה אל הלכודים תמשך עוד שבועיים לפחות.
מאז שנוצר קשר עם הכורים הלכודים מת אחד מהם.


https://www.bbc.com/news/world-asia...
תגובה מהירה
|
שתף
|
14 תגובות
סקופים
01/22/2021 בשעה 21:05:56
גוגל מאיימת להפסיק את פעילות מנוע החיפוש שלה באוסטרליה בעקבות דרישה אוסטרלית שענקיות הטכנולוגיה כמו גוגגל , פייסבוק ואחרות ישלמו תמלוגים לספקיות תוכן כמו סוכניות ידיעות ועתונים.

האוסטרלים כבר חוקקו חוק בנושא וגוגל מנסה להלחם בחוק זה.
ראש ממשלת אוסטרליה התייחס ואמר כי המחוקקים האוסטרלים לא ייכנעו לאיומים.

https://www.bbc.com/news/world-aust...
תגובה מהירה
|
שתף
|
59 תגובות
סקופים
01/22/2021 בשעה 21:03:02
אדם כבן 20 נורה ונרצח

דוברות המשטרה (מנשה):
המשטרה פתחה לפני זמן קצר בחקירת חשד לרצח באום אל פאחם

המשטרה פתחה בחקירה, עם קבלת דיווח במוקד 100 בדבר חשד לאירוע ירי באום אל פאחם בו נפגע תושב המקום.

עפ"י גורמי רפואה, מהמקום פונה תושב העיר בן 21 אל המרכז הרפואי במקום ועם הגעתו נקבע מותו כעבור זמן קצר.

המשטרה מבצעת סריקות אחר מבצעי העבירה, לצד איסוף ממצאים בזירה ע"י חוקרי המז"פ במסגרת חקירה שנפתחה.
הרקע והנסיבות בבדיקה.
תגובה מהירה
|
שתף
|
39 תגובות
סקופים
01/22/2021 בשעה 20:56:28
משה נוסבאום:

המשטרה החליטה להדק בסוף השבוע את האכיפה, דבר שיבוא לידי ביטוי קודם כל במחסומים בכבישים הבין עירוניים, אך לא רק, אלא גם בכניסות ובתוך הערים. החשש - אזרחים ינצלו את מזג האוויר הנעים ויצאו לבלות במקומות השונים אחרי תקופת סגר ממשוכת יחסית.

בכבישים הבין עירוניים כבר מחצות הוצבו מחסומים קבועים – 12 בלילה, 24 בשעות היום ועוד קרוב ל-200 מחסומים קרובים ומדלגים שיוצבו בתוך הערים ובכניסות אליהן. במקביל בכוונת המשטרה להדק את האכיפה גם ברחובות ובמקומות נוספים שבהם יש התקהלויות.
בניגוד לסוף השבוע שעבר, הפעם צפוי מזג האוויר להיות נעים והחשש הוא שיותר ויותר אזרחים ייצאו מהבתיהם להתאוורר בגנים, בפארקים או במקומית אחרים לאחר תקופה ממושכת יחסית של סגר.

במשטרה מבהירים כי ההנחיות שניתנו לשוטרים לנהוג בתקיפות ולא לעשות הנחות בכל הקשור לאכיפה ולחלוקת קנסות. ההערכה היא שבתחילת השבוע הבא שוב יחזרו למתכונת מותאמת לשוק העבודה ופחות הדוקה.
https://www.mako.co.il/news-israel/...


תגובה מהירה
|
שתף
|
21 תגובות
סקופים
01/22/2021 בשעה 20:54:23
ב 28 לאוקטובר 2018, IBM הכריזה על קניית RED HAT, לינוקס, ב 34 מיליארד דולר. באותו יום שווי המניה של IBM היה $115.87. ב 9 ליולי 2019 הושלמה הקניה. באותו יום שווי המניה של IBM היה $142.74. היום המניה של IBM שווה $118.00 בערך.

דהיינו חברת ענק קנתה חברה אחרת ב 34 מיליארד דולר, והערך המשותף שלהן ירד בהרבה מאד מיליארדי דולרים. עצוב.

להלן (אם עלה יפה) גרף המבטא את ההחזר על ההשקעה של מספר חברות היי-טק ענקיות. גם הגרף הזה עצוב למדי.

https://finance.yahoo.com/chart/IBM... target="_blank">השוואה בין אפל, אמזון, מיקרוסופט ו IBM בחמש שנים האחרונות
תגובה מהירה
|
שתף
|
14 תגובות
סקופים
01/22/2021 בשעה 20:51:15
כוחות הממשלה בסיוע כוחות שלום של האו"ם מנסים מנוע מהמורדים שמחזיקים כבר בשני שלישים משטח המדינה מלהשתלט על עיר הבירה.
המורדים אינם מקבלים את תוצאות הבחירות מהחודש שעבר בה נבחר שוב הנשיא המכהן.


https://www.bbc.com/news/world-afri...
תגובה מהירה
|
שתף
|
15 תגובות
סקופים
01/22/2021 בשעה 20:44:29
התחקיר המוזר למארגני הפגנות המחאה על מותו של אהוביה סנדק

קצין בילוש התקשר לנער בן 14 על מנת לברר את זהות המפגינים. "הוא שאל שאלות שאין לו סמכות לשאול. עושים פה מרדף של איומים".

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , ח' בשבט תשפ"א 21/01/21 16:19

קצין מודיעין בילוש תחקר מארגני הפגנות נגד ימ"ר ש"י, שנערכו במחאה על מותו של אהוביה סנדק ז"ל במהלך מרדף משטרתי בבנימין.
מדובר בקצין מודיעין במחוז הצפון שיצר קשר בטלפון ובהתכתבות וואטסאפ עם נער בן 14 שיזם הפגנה בת עשרות משתתפים בעיר נהריה, שצפויה להתקיים הערב (חמישי).
השוטר לא ביקש לדעת את מספר המשתתפים בלבד, אלא גם לחץ את הקטין לספר לו מהיכן הם מגיעים ובאיזה מוסדות לימוד הם לומדים. אותו קצין גם ביקש לברר איך הגיע הקטין בן ה-14 לארגן הפגנה.

השיחה שקיבל הקטין השיגה את תוצאתה ועוד טרם החלה ההפגנה הודיעו כארבעה משתתפים שהם מבטלים את הגעתם.
אחת משיחות קצין הבילוש והמודיעין עם הקטין בן ה-14:
קצין הבילוש: "שומע חמוד? אני רוצה להבין מה הולך להיות לי שם".
הקטין: "שמע, אתה יודע, תושבי נהריה לא עושים בלאגן, גם פעם קודמת זה היה הפגנה דומה ובאמת לא עשו כלום".
קצין הבילוש: "כשאתה דיברת עם אנשים, איך דיברת איתם? בוואטסאפ?"
הקטין: "אתה שואל איך הגעתי לזה בכלל?"
קצין הבילוש: "כן, איך נכנסת לזה, איך הגעת לזה?"
הקטין: "ראיתי פליירים שמפיצים שיש הפגנות ואז היה כתוב למטה בקטן מי שרוצה לקחת צומת בעיר שלו שיתקשר למספר הזה. אז דיברתי ולקחתי את צומת נהריה".

קצין הבילוש: "הבנתי. בסדר. מי אישר לך? איך אישרו לך? לא הבנתי. יצרו איתך קשר ואישרו לך הגעה אנשים?"
הקטין: "יש הרבה אנשים שאישרו אבל 50-60, משהו כזה".
קצין הבילוש: "אני רוצה להבין מי אמור להגיע, אנשים באופן כללי או מישיבה מסוימת, ממקום מסוים. גם מה הגילאים שלהם?"
כאן החל הקצין לברר את מוסדות הלימוד בהם לומדים המפגינים.
קצין הבילוש: "כמה אתה מעריך יהיו לנו שם?"
הקטין: "אני חושב באזור ה-40".
קצין הבילוש: "הבנתי. אתה תהיה?"
הקטין: "אני אהיה".
קצין הבילוש: "הבנתי שבסוף י' (השם שמור במערכת, י"ג) לא מגיע".
הקטין: "לא יודע".
קצין הבילוש: "יגיעו חבר'ה מא' (שם מוסד לימודים, השם שמור במערכת, י"ג)?
הקטין: "כן"
קצין הבילוש: "ומג'?"
הקטין: "אני לא יודע".
בשיחה אחרת התקשר הקצין לאחד ממארגני ההפגנות נגד ימ"ר ש"י בכל הארץ ואמר לו שהפגנה עם למעלה מ-50 משתתפים דורשת אישור משטרתי. זאת על אף פסיקת בג"ץ שבהפגנות מהסוג הזה אין צורך לעדכן את המשטרה בדבר קיום ההפגנה כשצפויים להשתתף פחות מ-500 מפגינים.

בשיחה עם ערוץ 7 הסביר עו"ד חנמאל דורפמן כי קצין המודיעין חרג מגבולות החדירה לפרטיות שמותר לו לחדור. "קצין מודיעין יכול להתקשר למארגן הפגנה כדי לברר כמה אנשים צפויים להשתתף ולקבל פרטים טכניים כדי להיערך לאבטחה ודברים כאלה", אמר, "אבל להתחיל לשאול שאלות כמו איך הגעת לזה בכלל, מי בדיוק אישר לך להגיע ומאיפה בן אדם הגיע, מה זה עניינך אם אדם מגיע מנהריה או מהישיבה הזאת או אחרת?"
לדבריו, "זה כאילו עושים פה מרדף של איומים כדי להניא את האנשים מלקיים הפגנה נורמטיבית חוקית שאין שום צורך לתאם עם המשטרה. הוא שאל שאלות שאין לו סמכות לשאול".
"בסוף, כשקצין מודיעין שואל אותך שאלות כאלה ואתה ילד בן 14 וחצי, אתה עונה להכל", הוסיף. "הוא גם לא אומר לו 'אתה יכול לא לענות לי' או 'תענה מה שנוח לך', הוא שואל כאילו 'אני שואל ואתה תענה' זה לא פתוח לדיון".
ממשטרת ישראל נמסר: "משטרת ישראל מאפשרת לכל אחד את זכות המחאה וחופש הביטוי ובלבד שיעשה על פי חוק. הערכות המשטרה לכל הפגנה ובכל מקום מבוססת בין השאר על מודיעין גלוי וסמוי, שיחות עם המארגנים וההערכות לגבי נושא התנועה על מנת לאפשר את חופש הביטוי לצד שמירה על שגרת החיים במקום. יודגש כי ההערכות זו באה בראש ובראשונה על מנת לשמור על שלומם וביטחונם של המפגינים".
בתוך כך, הערב צפויות להתקיים הפגנות בעשרות מוקדים ברחבי הארץ וישתתפו בהם בסך הכל אלפי אנשים.

המפגינים מוחים על הרג אהוביה סנדק ז"ל ודורשים מהשר אמיר אוחנה להורות על הקמת ועדת חקירה חיצונית שתחקור את נסיבות מותו של אהוביה.
ההפגנות צפויות להתקיים מול מטה המשטרה הארצי בירושלים, גשר המיתרים, קדומים, אריאל, צומת תפוח, צומת שילה וצומת עתניאל. גם בצפון, בדרום ובמרכז הארץ צפויות להתקיים הפגנות בעשרות מוקדים בהם, נהריה, מעלות, בית שאן, אשקלון, ערד ושדרות.
עו"ד דורפמן ניסח באחרונה עבור ארגון 'חוננו' קובץ "זכותון למפגין" שבו מוסבר למפגינים מהם זכויותיהם בתקופת קורונה, וכן כיצד ניתן לבטל דו"חות וקנסות שניתנו למפגינים בניגוד לחוק ולתקנות הקורונה.
בהנחיות נכתב כי בג"ץ קבע שבהפגנות בהן משתתפים עד 500 איש, אין צורך להודיע למשטרה או לבקש ממנה אישור. כמו כן גם בזמן הסגר הצפוי להיכנס הלילה בחצות מותר לצאת להפגנות.
הנחיה נוספת שנכתבה למפגינים היא כי בתקנות נקבעה חובה לשמור על שני מטרים בין אדם לאדם, אך לשוטר אסור לקנוס על הפרת עבירה זו. עוד הדגישו כי "בהפגנה שבה לא שומרים מרחק, שוטר יכול לדרוש מהמפגינים לשמור מרחק, אך אין לו סמכות לפזר את ההפגנה עצמה".
בנוסף נכתב בהנחיות כי "לעיתים המשטרה נותנת קנס בגין הפרעה לתנועה, אך במקרה בו המפגין לא הפריע לתנועה או שהמשטרה עצמה חסמה את התנועה לא ניתן לתת קנס זה. במקרה של קבלת קנס, יש להשיב 'לא עברתי על החוק' ולהגיש בקשה לביטול הקנס או בקשה להישפט".

https://www.inn.co.il/news/465181
תגובה מהירה
|
שתף
|
11 תגובות
סקופים
01/22/2021 בשעה 20:39:54
בעקבות הפרסום ב"שישי": משרד החינוך הודיע היום (שישי) כי המורה שפעל בניגוד להנחיות והגיע לבית הספר למרות שחלה בקורונה - הועבר מתפקידו. המשרד החליט על כך התום בירור שערך, בסופו נקבע כי המורה אכן פעל בניגוד להנחיות. המורה לא ימשיך לעבוד כמחנך בבית הספר, ובהמשך הוא יוזמן לבירור משמעתי במשרד החינוך.

המקרה נחשף בשבוע שעבר בחדשות 13, אז טענו הורים כי מורה בכיתה ה' בביה"ס המשתלה נדבק בנגיף וסבל מתסמינים - אך המשיך להגיע למקום והדביק שבעה תלמידים. חלק מהנדבקים סובלים ממחלות רקע ונמצאים בסיכון. בעקבות כך, יותר מ-100 בני אדם נכנסו לבידוד, בהם תלמידי הכיתה כולה ובני משפחותיהם. אחת האימהות טענה כי המורה "הוריד לא מעט פעמים את המסכה".
כשנחשף המקרה, ההורים טענו כי מדובר במחדל, ברשלנות של המורה שהגיע במשך שבוע ימים לבית הספר לאחר ששהה במחיצת חולה מאומתת וכשהוא סובל מתסמינים. לדברי אחת מהאימהות, "הוא סיפר לילדים שנחשף לאחיינית שלו שאומתה כחולת קורונה". לפי טענת ההורים, גם ביום שבו נבדק - היום האחרון ללימודים לפני הכניסה לסגר, הוא הגיע לבית הספר וסיכן את התלמידים.

בעיריית תל אביב מסרו בתגובה כי לא ידעו על כך שהמורה הגיע במשך שבוע עם תסמינים. גם הוא עצמו הכחיש את המיוחס לו. "לא ידעתי שאני חולה, אם הייתי יודע - לא הייתי יוצא מהבית. יכול להיות שהם בכלל הדביקו אותי", אמר בשיחה עם חדשות 13.https://13news.co.il/item/news/dome...

תגובה מהירה
|
שתף
|
10 תגובות
סקופים
01/22/2021 בשעה 20:39:41
Youtube מחקה אלפי "דיס-לייקים" מסרטונים המופיעים בחשבון הרשמי של הנשיא ג'ו ביידן (The White House), ומסרה בתגובה כי המהלך הוא חלק ממאמציה הרגילים להסיר פעילות שהיא מחשיבה לא אותנטית. הסיפור נחשף כשגולשים הבחינו שאלפי דיס-לייקים נעלמו מסרטונים בחשבון, והתחילו לפרסם צילומי מסך "לפני" ו"אחרי". על פי צילומי המסך, לפחות 16 אלף דיס-לייקים הוסרו משלושה סרטונים לפחות, מאז נכנס ביידן לבית הלבן. כאשר "אפוק טיימס" בארה"ב פנו ליוטיוב עם צילומי המסך, מסרה החברה כי היא מנטרת את הפעילות בחשבון כדי לגלות ולהסיר פעילות שהיא מחשיבה "ספאם". לא ברור כיצד יוטיוב מבחינה בין דיס-לייקים אותנטיים וכאלה שאינם אותנטיים. החברה לא הגיבה לשאלה נוספת שנשלחה לה בנושא.
https://twitter.com/BellerophonRed/...https://www.theepochtimes.com/youtu...

https://www.inquisitr.com/6456771/j...

https://www.mediapost.com/publicati...

https://reclaimthenet.org/youtube-s...

תגובה מהירה
|
שתף
|
106 תגובות
סקופים
01/22/2021 בשעה 20:31:56


הציוץ המדובר בשפה הפרסית שבו נראה טראמפ משחק גולף עם צל של מטוס/מל"ט:

תגובה מהירה
|
שתף
|
34 תגובות
סקופים
01/22/2021 בשעה 20:30:07
משרד הבריאות:

החל מהלילה בחצות (23.1.21, בחצות בין שישי לשבת), אדם המבקש לעלות על טיסה לישראל, יידרש להציג למפעיל האווירי אישור על בדיקת PCR שלילית לקורונה שביצע במהלך ה-72 שעות לפני מועד ההמראה, או לחילופין אישור מתחסן או מחלים שניתן על ידי משרד הבריאות.


למען הסר ספק,
נוסע שיצא ממדינת ישראל בטרם חלפו 7 ימים ממועד החיסון השני, יחוייב בבידוד מלא ללא קשר למועד כניסתו לישראל.

הסדר זה יחול על נוסע נכנס ששהה מחוץ לישראל למעלה מ- 72 שעות, למעט אישורים חריגים שיאושרו באופן פרטני, ולגבי נוסע נכנס שהוא איש צוות בכלי הטיס, רק אם מגיע לישראל לתקופה של למעלה מ-72 שעות.
תגובה מהירה
|
שתף
|
38 תגובות
סקופים
01/22/2021 בשעה 20:27:47
המשטרה איתרה הלילה מסיבה בוילה בקיסריה ובה עשרות בני אדם, אשר השתתפו במסיבה בניגוד לתקנות הקורונה. בין החוגגים אותר מפר בידוד. השוטרים רשמו למשתתפי המסיבה, למפר הבידוד ולתקליטן דו''חות ופיזרו את המסיבה.

https://m.maariv.co.il/breaking-new...
https://twitter.com/kann_news/statu...
תגובה מהירה
|
שתף
|
36 תגובות
סקופים
01/22/2021 בשעה 20:24:57
על פי פרסום ב"טיימס" הבריטי, ממשלת יפן הגיע לסיכום בשיחות סגורות כי המשחקים האולימפיים הקרובים - שגם ככה נדחו מ-2020 לקיץ הקרוב - לא יתקיימו. המטרה הבאה: להבטיח שטוקיו תארח את אלו ב-2032. בוועד האולימפי הבינ"ל משדרים, לעומת זאת, עסקים כרגיל: "אין לנו סיבה להאמין שהאולימפיאדה לא תיפתח בזמן". גם דובר הממשלה היפנית הכחיש: "זה לא נכון".

האם אולימפיאדת טוקיו בדרך לביטול? על פי דיווח דרמטי הלילה (בין חמישי לשישי) ב"טיימס" הבריטי התשובה היא חיובית.
על פי העיתון, הנחשב אמין מאוד, ממשלת יפן הגיעה לסיכום בשיחות סגורות כי המשחקים האולימפיים הקרובים - שגם ככה נדחו מ-2020 לקיץ הקרוב - יבוטלו, בשל השתוללות נגיף הקורונה בעולם. המטרה של הממשלה היא להבטיח שטוקיו תארח את אלו ב-2032 - התאריך הבא הפנוי (אחרי שכבר נקבע כי אולימפיאדת 2024 תהיה בפריז ו-2028 בלוס אנג'לס).
בפרסום צוטט בכיר בממשלת יפן שטען כי במדינה עובדים על מציאת דרך להודיע זאת, כך שיישמר לה הזכות לארח את המשחקים ב-2032: "אף אחד לא רוצה להיות הראשון שאומר את זה, אבל יש קונצנזוס שקיום המשחקים בעת הזו קשה מדי. באופן אישי, אני לא חושב שהאולימפיאדה הולכת להתקיים".
ביפן הכחישו את אותו פרסום. דובר הממשלה, מנבו סאקאי, אמר לעיתונאים כי "אין אמת בדיווח על ביטול אפשרי של אולימפיאדת טוקיו".
הדיווח, כך נראה, הפתיע גם רבים בוועד האולימפי הבינ"ל. בטח כשכמה שעות לפני כן צוטט נשיא הוועד האולימפי, תומאס באך, כשאמר: "אין לנו כרגע שום סיבה להאמין שהמשחקים האולימפיים בטוקיו לא ייפתחו ב-23 ביולי כמתוכנן. זו הסיבה שאין לנו תוכנית ב' וזו הסיבה שאנחנו מחויבים לחלוטין להפוך את המשחקים האלה לבטוחים ומוצלחים".
https://www.ynet.co.il/sport/articl...
תגובה מהירה
|
שתף
|
21 תגובות
סקופים
01/22/2021 בשעה 20:09:19
בעלי מכשירים מסדרה Galaxy S10 של סמסונג (Samsung) לא יכולים יותר להוריד ולהתקין את עדכון התוכנה המוכר בשם One UI 3.0, כך דיווח אתמול אתר SamMobile.
כעת, יש מי שמאמין שמכשירי הסדרה הזו, ואולי גם סדרת Galaxy Note 10, לא יקבלו את One UI 3.0 כלל.

סמסונג לא הוציאה כל הודעה רשמית בנושא, אך משיטוט בפורום העוסק בסדרת הדגל שלה מ-2019 ב-Reddit ברור כי העדכון הכיל באגים רבים שהציקו להמוני משתמשים.
בין הבאגים הבולטים שדווחו פעם אחר פעם:
- צריכת סוללה מוגברת;
- טשטוש בתמונות;
- תקלות רבות בהתראות, הכוללות השמעת צלילי התראות שונים מאלו שנבחרו על ידי המשתמש, השמעת צלילים גם לאפליקציות שההתראות מהן הושתקו,
- בעיות במנגנון תאורת הקצה (Edge Lighting) להתראות ויזואליות כאשר המסך כבוי;
- אנימציות מגמגמות;
- בעיות במחוות;
- גופני ברירת מחדל;
- בעיות בסורק טביעות האצבע ב-S10e;
- בעיות בהרשאות גישה לאחסון.

לא ברור איזו מבין התקלות הללו, אם בכלל, הביאה לעצירת העדכון שבועיים לאחר שחרורו בעולם ושבוע לאחר שחרורו בישראל, אך משתמש אחד העיר כי מוזר שסמסונג הוציאה אותו עוד לפני שסיימה את בדיקות גרסת הבטא שלו, כפי שניתן להבין מהעובדה שמספר ימים לאחר שחרור העדכון ה"יציב" יצאה גרסת בטא נוספת שלו לנסיינים.
אחרים הוסיפו כי רוב התקלות בעדכון שנעצר היו ידועות לסמסונג עוד משלב הבטא למכשירי S20 ו-Note 20, שהחלה לפני כמעט חצי שנה.

https://www.tgspot.co.il/samsung-ha...
תגובה מהירה
|
שתף
|
67 תגובות
סקופים
01/22/2021 בשעה 19:40:47
ראשת העיר, מרים פיירברג איכר, מאיימת לפנות לבג"צ אם במשרדי האוצר והפנים לא ייענו לדרישותיה להסיר את האחריות העירונית בטיפול בחופי העיר בשל הנטל הכספי הכבד באחזקתם. משרד הפנים: "הרשויות המקומיות הן האחראיות לתחזוק ותפעול חופי הרחצה"
גיא נרדי10:08

ראשת עיריית נתניה, מרים פיירברג איכר, פנתה בימים האחרונים לשר האוצר, ישראל כץ ולשר הפנים, אריה דרעי ודרשה להסיר את אחריות העירייה מתפעולם ואחזקתם של חופי הים שבתחומה ולהעבירה לידי המדינה. לטענתה החופים משרתים לא רק את תושבי נתניה ונטל התחזוקה שלהם כבד, בפנייתה איימה פיירברג איכר כי אם דרישתה לא תמולא היא עשויה לפנות לבג"צ בנושא. יצוין כי לאורך חופי העיר קיימות תשע תחנות הצלה, כאשר קו אורכו של קו החוף הנתנייתי הינו 13 ק"מ.

"העירייה אינה יכולה עוד לעמוד בעול החובות המוטלות עליה, מכוח היותה רשות מקומית, בקשר עם תפעולם ואחזקתם של חופי הים שבתחומה. במיוחד לאור העובדה שאין היא הבעלים של שטחי החוף, ואינה יכולה להפיק הכנסות לא מדמי כניסה לחוף האסורים על פי חוק, ולא מפעילותם של בתי קפה, מסעדות ועסקים ימיים כלשהם, מבלי שתיאלץ לשלם בגין פעילויות אלו לרשות מקרקעי ישראל", נכתב בפנייתה.

כן כתבה פיירברג איכר כי, "אין העירייה יכולה להמשיך ולתחזק את תחנות ההצלה, לשלם את שכר המצילים, לדאוג להכשרתם המקצועית ולנהל את פעילותם, לדאוג לקיומם של שירותי חירום ועזרה ראשונה בחופים, לדאוג למערך הספורט הימי, לנקות את חופי הים ולשמור על ביטחונם ובטיחותם של השוהים והמתרחצים בהם, לבצע את כל פעולות התחזוקה השגרתיות הנדרשות בפרט לאחר נזקי הסערות בכל חורף, לדאוג לייצוב המצוקים וכן לדאוג לתאורה, להנגשה ולפיקוח".

עוד ציינה פיירברג איכר כי חופי נתניה משרתים תושבים רבים מנתניה אבל גם מרחבי הארץ, לרבות החוף הנפרד בצאנז, וכי אין לעיר עוגנים כלכליים שיסייעו בידה במימון ואחזקת החופים, בשונה מערים כמו אשדוד, שיש לה נמל, או חדרה, שבתחומה תחנת הכח. "העירייה אינה מעוניינת לפנות לבג"צ ולהציבו בפני בירור יסודי של שאלת האחריות על חופי הים, במיוחד לאור העובדה שהמדינה היא הבעלים של החופים. יחד עם זאת, ככל והמדינה לא תתגייס על מנת לשפות את העיר נתניה, במיוחד לנוכח מצבן הכלכלי הקשה של הרשויות בגין הקורונה - לא ישאר מנוס בידה אלא לפנות בבקשה לקבלת סעד אל בית המשפט הגבוה לצדק", כתבה פיירברג איכר.

מאיה ג'ייקובס, מנכ"לית עמותת צלול תומכת בעמדת עיריית נתניה: "הרשויות המקומיות נדרשות להשקיע מיליוני שקלים בשנה באחזקת החופים, בשמירה על ניקיונם ועל בטיחות הרוחצים והמבקרים, ללא סיוע מספק מהממשלה. מצוקתן הכלכלית הגדולה של הרשויות היא שדוחפת אותן לרצות להקים מרינות ומעגנות, שיגזלו קילומטרים של חוף מהציבור, כדי להכניס כסף לקופה העירונית. עמותת צלול קוראת למשרד הפנים להגדיל משמעותית את הסיוע לרשויות המקומיות ולאפשר להן התנהלות תקינה בלי הקמת מרינות. זוהי חובתה של המדינה, לוודא שהעול הכלכלי לא יבוא על חשבון הציבור והטבע".

ממשרד הפנים נמסר: "חופי הרחצה הם משאב לאומי אשר משמש את כל תושבי ישראל, שיכולים לרחוץ בהם ללא תשלום דמי כניסה הודות ליוזמתו של שר הפנים, אריה דרעי. על פי קביעת משרד הפנים, הרשויות המקומיות הן האחראיות לתיחזוק ותפעול חופי הרחצה ומשרד הפנים פועל ונאבק מדי שנה להגדיל את התקציבים המועברים לרשויות החוף. משרד הפנים אף פנה לאחרונה לאגף התקציבים באוצר בכדי לקדם את הנושא לקראת פתיחת עונת הרחצה הקרובה".

https://www.globes.co.il/news/artic...
תגובה מהירה
|
שתף
|
12 תגובות
סקופים
01/22/2021 בשעה 19:40:41
הנציבות האירופית תבקש הבהרות מפייזר בעקבות עיכוב נוסף במשלוחי החיסונים נגד קורונה למדינות האיחוד.

"אנחנו נבקש הבהרות מהחברה", אמר דובר הנציבות במהלך מסיבת עיתונאים כשנשאל על ההאטה בקצב הגעת המשלוחים עליהן דיוחו מדינות אירופה.

פייזר הודיעה קודם לכן כי לא צפויים עיכובים נוספים בשבוע הבא, כפי שהיו במהלך השבוע.

https://www.reuters.com/article/us-...
תגובה מהירה
|
שתף
|
33 תגובות
פוליטיקה ואקטואליה
01/22/2021 בשעה 19:37:34
תגובה מהירה
|
שתף
|
1 תגובות
סקופים
01/22/2021 בשעה 19:18:27
לפני הטיסה, כמו''כ חתם על צו המחייב חבישת מסיכה במקומות ציבוריים.

למרות זאת קשה לראות איך הוא יאכוף את חובת הבידוד, בפרט במדינות הנשלטות ע''י הרפובליקנים, אך הדבר משמעותי לישראלים שנוסעים לארה''ב ומתכננים לשהות פחות משבועיים, (או 10 ימים) שלא יוכלו לעלות לטיסת חזור לפני תום הבידוד.

טרם פורסמו פרטים לגבי אורך הבידוד הנדרש.

https://www.dansdeals.com/points-tr...
תגובה מהירה
|
שתף
|
102 תגובות
סקופים
01/22/2021 בשעה 19:03:44
בראיון עם בן רודס יועצו לשעבר של אובמה, ניקול וולאס מגישה בכירה ב MSNBC מציע שרפובליקנים לא יוכלו להביעה את דעתם לפני שיכירו באמת. בן רודס מצדד בה ומסביר כי הממשל החדש ימצא דרכים לשתף פעולה עם חברות הביג טק על מנת לזקק את השיח הציבורי ולהוציא ממנו רעל ושקרים.


דקה 2:20

https://youtu.be/Kznma_2w0b0.youtub...
תגובה מהירה
|
שתף
|
129 תגובות
סקופים
01/22/2021 בשעה 18:47:12
גבר בשנות ה-40 לחייו נפצע באורח בינוני לאחר שנפל מסוס בשטח פתוח סמוך לריינה.

חובשים ופראמדיקים של מד"א שהוזעקו לזירת האירוע, העניקו לו טיפול רפואי ראשוני ולאחר מכן פינו אותו להמשך טיפול בבית החולים רמב"ם כשהוא סובל מחבלות בראש.


https://bit.ly/3c3VhKb
 
תגובה מהירה
|
שתף
|
3 תגובות
סקופים
01/22/2021 בשעה 18:44:47
*דוברות המשטרה*:

מפכ"ל המשטרה רנ"צ יעקב שבתאי התייחס הבוקר להפרות הסדר והאלימות החמורה שהופנתה כלפי השוטרים ואמר:

*"האלימות אותה חווים השוטרים בפעילויות האכיפה השונות בימים האחרונים ראויה לכל גנאי ומייצרת מראות שלא נקבל ולא נשלים איתם. תקיפת הצוות המשטרתי אשר ביצע אכיפה אמש בעיר בני ברק והפגיעה הקשה בשוטרים בכלל.*
*לצערי, זהו לא המקרה היחיד השבוע שבו הותקפו שוטרים המבצעים אכיפה של תקנות הקורונה והתופעה רק הולכת ומתרחבת. כל אלה, ימשיכו ויטופלו ביד קשה ובנחישות בכל מקום ובכל מגזר תוך הקפדה על אכיפה שוויונית. נמשיך לאכוף את תקנות הקורונה בכל מקום שידרש, ועוצמת האכיפה תיקבע אל מול היקף ההפרות והתנהגות המפרים ובהתאם לחוק. אנו נפעל למצות את הדין עם כל אדם אשר ינסה לפגוע בשוטרים הפועלים למען בריאות הציבור כולו ללא יוצא מן הכלל.*
*אני מצפה מהרשויות, מנהיגי הציבור ומשרדי הממשלה הרלוונטיים להחמיר את הסנקציות כנגד אותן הפרות ממוסדות שאנו נתקלים בהן. כמו כן , אני מצפה מכל אדם השומר חוק במדינה לגנות את אותם פורעי החוק, להוקיע אותם ולסייע בידנו לעקור מהשורש את התופעות הפסולות והמסוכנות הללו".*
תגובה מהירה
|
שתף
|
38 תגובות
סקופים
01/22/2021 בשעה 18:44:32
תגובה מהירה
|
שתף
|
34 תגובות
סקופים
01/22/2021 בשעה 18:32:16
ידיעה זו הובאה באמצעות פורום עיתונות זרה

תגובת פרלר להתקפות האישיות על המנכ"ל ובני משפחתו

במהלך השבועות האחרונים, פרלר הושמצה וקיבלה יחס לא צודק. אך ההתקפות האחרונות על המנכ"ל ג'ון, אשתו אלינה, ומשפחתם, ראויות לגינוי.

אלינה, שמשפחת מעמד הפועלים שלה התגוררה בברית המועצות לשעבר, היגרה לארה"ב כדי להקים משפחה רב גזעית, ובין דתית יחד עם ג'ון. להאשים אותם בהאשמות חסרות בסיס שנישואיהם הם חלק ממזימת ריגול מעוותת, וכל זאת רק כי היא מהגרת, זה בקיצור נמרץ, גזענות, תיעדוף ילידים על פני מהגרים, ופחד, ודמוניזציה – מהם הזהיר הנשיא ביידן בנאום ההשבעה שלו.

כלל צוות החברה, ניצב מאחורי ג'ון ואלינה. הנשיא החדש שלנו קרא לאחדות: "אנחנו חייבים לסיים את המלחמה חסרת התרבות הזאת, שמציבה את האדומים נגד הכחולים, כפריים נגד עירוניים, קונסרבטיבים נגד ליברלים. אנחנו יכולים לעשות את זה, אם נפתח את הנפש שלנו במקום להקשיח את הלב." (ע"כ דברי ביידן). ההכפשות נגד ג'ון ואלינה הן בדיוק סוג הטקטיקות עליהם מדבר הנשיא ביידן, בוא נתחייב לעבודה משותפת ולאיחוי.

תגובת פרלר לפסיקת בית המשפט
אנו מאוכזבים מפסיקת בית המשפט, אך מאמינים שננצח בסופו של דבר. אנו רוצים להזכיר לכולם כי הליכים משפטיים אלו הם רק בתחילת דרכם, וכי לתוצאות תיק זה יהיו השלכות נרחבות על החברה שלנו.

פרלר מרוצה מכך שבית המשפט סירב לקבל באופן לא ביקורתי את טענות אמזון שחזרו על עצמן שוב ושוב בתקשורת, כי הרשת החברתית שימשה לתכנון, תיאום או ביצוע של ההפגנה הבזויה בקפיטול ב-6 לינואר.

בהתבסס על הראיות שיש בידנו, בפרלר לא נעשה שימוש לשם כך, למרות שפלטפורמות מתחרות שימשו באופן ברור לכך. אנחנו מלאי תודה שבית המשפט סרב להצטרף לניסיון להפוך את פרלר לשעיר לעזאזל לאחר המהומה.

באותה המידה פרלר מאוכזבת מכך שבית המשפט התעלם מהעובדה שרשתות מתחרות ולעתים אמזון עצמה בחנות המקוונת שלה, גם אם בהיסח הדעת מאחסנת תוכן, שקורא לאלימות או לעתים אינו ראוי. הבדיקות שלנו מוכיחות כי תוכן כזה היה פחות בהרבה בפרלר מאשר בפלטפורמות מתחרות. פרלר גם פיתחה מערכת אכיפה מבוססת בינה מלאכותית שתפחית מקרים כאלו בעתיד.

פרלר מביטה קדימה ומצפה לעבוד עם שותפים ישנים וחדשים, כדי להקים מחדש אלטרנטיבה ורשת חברתית שלא רק נמנעת מהצזורה הנרחבת שהופכת לפופלארית יותר ויותר בקרב המתחרות אלא גם שומרת יותר על בטחון הציבור.

מקור
https://parler.com
תגובה מהירה
|
שתף
|
8 תגובות
סקופים
01/22/2021 בשעה 18:26:40
צוות של כאן חדשות שנמצא באזור הישיבה
שבה היו מהומות אמש,
הבחין בהתגודדות של בנות בבית ספר
וצילמו אותן.
אדם תקף את הצוות ונגרם נזק לציוד.

רשת ב'.
תגובה מהירה
|
שתף
|
55 תגובות
יש לי מה לומר
01/22/2021 בשעה 17:37:40

נא לא להגיב לאשכול עצמו, ולשמור אותו לעדכון מסודר של הכר את הגולש
ניתן להגיב לתגובות
תגובה מהירה
|
שתף
|
91 תגובות
פוליטיקה ואקטואליה
01/22/2021 בשעה 16:36:38
1) הפקטור הכי חשוב בבחירות:

הרשימה המשותפת, שקרוב לוודאי תקבל כ-14 מנדטים,
כתוצאה מזיופים, שאף אחד בשב"כ, במשטרה, ובממשלה לא רוצה להילחם בהם (מעבר לזיופים האחרים, בשאר המערכת, שאף אחד מהגדולים לא עושה דבר נגדם).

אז קחו 120 ותורידו מהם 14 מנדטים, ומשם תתחילו לחשב, ותראו איך אתם מקבלים בלאגן (תכף נגיע לזה).


2) הפקטור השני הכי חשוב:

אחוז החסימה הגבוה (והאנטי-דמוקרטי) של 3.25% (כ-4 מנדטים), במקום חסימה דמוקרטית יותר של מנדט אחד בלבד.

הרחבה על כך בהמשך האשכול, אבל בשורה התחתונה, כל עוד אחוז החסימה יהיה אנטי-דמוקרטי, במקום לרדת למנדט אחד, ימשך חוסר היציבות של ישראל, עד שהיא תגיע למלחמת אזרחים (לתחושתי, בעוד מספר שנים).


3) הפקטור השלישי הכי חשוב, שנובע מאחוז החסימה:

האם יהיו או לא יהיו איחודים.
ואם יהיו, אז איפה ומי וכמה.

תכף נגיע גם לזה.


4) והפקטור הרביעי הכי חשוב:

טרפת הרק לא ביבי / רק לא חרדים.

אני אומר הרביעי הכי חשוב, כי כולם ראו את הפליפ פלופ של גנץ במערכת הבחירות האחרונה.

אגב.....
במקביל לטרפת הזו, ישנה הפחדנות המוסתרת של הליכוד, ושאר העשירים, מ"יטילו עלינו סנקציות בעולם אם נעז להגן על עצמנו" (הפוליטיקאים האלו לעולם לא יאמרו לכם זאת בפומבי! רק פעם בכמה שנים נפלט להם באיזו כתבה בעמודים האחוריים, שיש פחד מסנקציות).

ואני אומר פחדנות, כי אם תבדקו, אז תגלו שני דברים:

הראשון: עם ישראל הצליח להקים את מדינתו מחדש, על מולדתו, אחרי 2000 שנה, ואחרי שואה, תוך התנגדות של המעצמה הבריטית, ותוך לחימה קשה ביותר מול כל הערבים שמסביב.

אז אין מה להתרגש מסנקציות.

השני: מדינת ישראל הייתה תחת סנקציות כאלו או אחרות מיום הקמתה.
אז אין מה להתרגש מסנקציות.

אבל כשאתה עשיר קמצן פחדן זבל סוציופת, שפוחד על רכב הפאר הגרמני שלו יותר מעל חיי ילדי ישראל, אז כן יש לך מה לפחד מסנקציות.


5) אוקי אז ניקח את כל זה וננסה לחשב קצת, בהתבסס על הסקר היומי:

https://rotter.net/forum/scoops1/67...

אלו נתוני הסקר:

ליכוד - 30
תקווה חדשה -17
יש עתיד 14
ימינה -11
רשימה משותפת -10
ש"ס - 8
ישראל ביתנו - 7
יהדות התורה -6
מרצ - 5
הישראלים - 4
ציונות דתית -4
כחול לבן - 4


קרוב לאחוז החסימה - הכלכלית של זליכה (2.3%)
עוצמה יהודית (2.6%)

בתוך כך מפלגות רבות לא עוברות את אחוז החסימה, כאשר המפלגה הקרובה ביותר לעבור אותו היא עוצמה יהודית עם 2.6%. מפלגת תל"ם בראשות משה (בוגי) יעלון מקבלת בסקר הזה 0.3% בלבד, מפלגת העבודה עם 0.7%, ומפלגת תנופה בראשות עפר שלח מקבלת 0.2%.

סוף נתוני הסקר.


6) ועכשיו נתונים טיפה יותר הגיוניים, על סמך ניסיון העבר:

רשימה משותפת - 14 מנדטים .

יהדות התורה 7 מנדטים (במקום 6).

ואני מעריך שש"ס תהיה 9 (בגלל פרוייקט אשראי המזון שדרעי דוחף), אבל נשאיר על 8, כדי ללכת על בטוח.

ואיך נחשב את השאר?

ניקח 120, נפחית מהם 14 של המשותפת, שהיא מן-הסתם אנטי-ציונית, ונקבל 106 מנדטים.

עכשיו נוריד מ-106 את כל השמאל הקיצוני והרק-לא-ביבי:

# תקווה חדשה (15 מנדטים לדעתי)

# יש עתיד (15 מנדטים לדעתי)

# ישראל ביתנו (5 מנדטים לדעתי)

# מרצ (5 מנדטים לפני איחודים)

# הישראלים וכחול-לבן (8 מנדטים לפני איחודים - נזרום עם הסקר).

ונשארים רק עם 58 מנדטים של סוג של ימין.....
ימין פחדן, ימין רך, ימין שלרוב מתנהג כמו שמאל, אבל בשורה התחתונה עושה פחות נזק לעם-ישראל ממה שהשמאל הרשמי עושה.


שאר 62 המנדטים זה כאמור שמאל קיצוני + רק-לא-ביבי + המשותפת האנטי-ציונית.

כלומר כרגע, ***עוד לפני איחודים***, רוב הסיכויים הם להקמת ממשלה שבפועל תהיה אנטי-ציונית.


והכל בזכות הפחדנים למיניהם, אם מסנקציות, ואם מתחרות בגלל אחוז החסימה (כאמור, על זה בהמשך האשכול).


7) ואם נתחיל לבחון את האיחודים הצפויים,
אז הסיכויים לממשלה אנטי-ציונית ראשונה בישראל בכלל עולים לשמיים:

א> קרוב לוודאי שמרצ תתאחד עם העבודה.

ב> אם גנץ יפרוש (קרוב לוודאי), אז כנראה יהיה איחוד בין חולדאי, לכחול-לבן, לתל"ם.

ג> נשאר רק זליכה ועופר שלח, שלא ברור עם מי יתחברו, אם בכלל.

אבל גם בלי זליכה ועופר, ואפילו אם גנץ לא פורש, אלא לוקח את כחול-לבן להתחברות עם מישהו (מספר שתיים של לפיד כנראה), עדיין, ברור שהמגמה עד הבחירות היא רק התחזקות הגוש האנטי-ציוני.

אז בשורה התחתונה, האנטי-ציונים הולכים לנצח בבחירות האלו, וכל הצפרדעים בסיר הולכות לגלות שהמים החמים בסיר מתחילים לרתוח ואין יותר אפשרות לקפוץ.

אבל אני עדיין אצביע בבחירות (לעוצמה יהודית).
מה, לא נשקיע חצי-שעה בשביל לעשות עבודה קשה לשונאי ישראל האנטי-ציונים הפחדנים, שבחיים לא היו מקימים את מדינת ישראל מחדש אחרי 2000 שנה??


תגובה מהירה
|
שתף
|
14 תגובות
יש לי מה לומר
01/22/2021 בשעה 16:30:28
https://youtu.be/oc_J8UiUvUo.YOUTUB...
מילות השיר:

זה עוד יום שישי נושם את האוויר
האור והצל משחקים שוב תופסת
השולחן ערוך תמונות ילדות על הקיר
שיירות לבנות חוזרות מבית כנסת
והריח הזה ששורט לי את הלב
מתגנב מתגנב ופותח דלתות
אל אושר קטן אל אותו שיר ישן
שעובר אצלנו במשך דורות

מתנות קטנות
מישהו שלח לי מתנות קטנות
רסיסים של כוונה עיגולים של אמונה
מתנות קטנות מישהו שלח לי
מתנות קטנות
כמו הכוח לקבל את מה שאין את מה שיש
מה עוד אפשר כבר לבקש

זה עוד יום שישי מרפסת ועיתון
השמש כמו הדאגות לאט נמחקת
מנגינות פשוטות זוחלות מהחלון
ושום סערה כבר לא תסתיר פה את השקט

מתנות קטנות...😌🔯🙏
https://youtu.be/F21Pf90d7ao.YOUTUB...

מילים: דורון מדלי
לחן: עידן רייכל

70 שנה במכונית
אני נוסע ומביט
על מה היה ומה נהיה
ואיך נפשי עוד הומיה

מהמצדה של הזריחות
ירושלים בסליחות
מחוף כנרת ואכזיב
מהמסיבות של תל אביב

אבי חלם והתפלל
לחיות בארץ ישראל
היום ילדי אותי שואל
מה הסיפור של ישראל

כאן זה בית, כאן זה לב
ואותך אנ'לא עוזב
אבותינו- שורשים
ואנחנו הפרחים, המנגינות
שבט אחים ואחיות

אותה שכונה, אותו רחוב
תריסר בנים של יעקב
אוספים ביחד נדודים
בתוך תרמיל געגועים

אדם הוא נוף מולדתו
חורט קווים בכף ידו
בין התפילות לנדרים
ריחות פרדס של הדרים

ובעיניה של אימי
תמיד אמצא את מקומי
על הגיטרה מתנגן
ניגון עתיק שמכוון

כאן זה בית
כאן זה לב
ואותך אנ'לא עוזב
אבותינו- שורשים
ואנחנו הפרחים, המנגינות
שבט אחים ואחיות

מבראשית הכל תפור
טלאים, טלאים של הסיפור
כמו שתי מילים- להתחבר
בחוט זהב של משורר

אני מכאן, אני שייך
וכל חבר שלי כמו אח
את הפועמת בלבבי
אני מזרח-מערבי

כאן זה בית
כאן זה לב
ואותך אנ'לא עוזב
אבותינו- שורשים
ואנחנו הפרחים, המנגינות
שבט אחים ואחיות

כאן זה בית
כאן זה לב
ואותך אנ'לא עוזב
אבותינו- שורשים
ואנחנו הפרחים, המנגינות... 😌🔯🙏

תגובה מהירה
|
שתף
|
4 תגובות
סקופים
01/22/2021 בשעה 16:10:44
מידע נוסף אודות נתוני הקורונה, מבצע החיסונים ודוברויות של משרד הבריאות ובתי החולים בתגובות לאשכול.

קובץ נתוני תמונות המצב שפורסמו ונתונים נוספים: https://bit.ly/2F5WS3K

תקנות הסגר: https://rotter.net/forum/scoops1/67...

איתור מקומות חשיפה לקורונה (עד 14 יום אחורה): https://coronaupdates.health.gov.il

מפת מיקומים שהיו בהם חולי קורונה: https://bit.ly/350MC85

לוח בקרה: https://datadashboard.health.gov.il...

ערוץ הטלגרם של משרד הבריאות: https://t.me/MOHreport

תמונת מצב מעודכנת נכון לשעה: 15:28


האשכול הקודם:
https://rotter.net/forum/scoops1/67...

מוגש ע"י avi-ran ו-Xeneize
תגובה מהירה
|
שתף
|
3 תגובות
בית המדרש
01/22/2021 בשעה 14:02:44
באדיבות רדיו מבשר טוב

https://youtu.be/NNyXI-dTJBE.youtub...

תניא ליום כ"א טבת ה'תשפ"א

פרק יד
והנה מדת הבינוני היא מדת כל אדם ואחריה כל אדם ימשוך שכל אדם יכול להיות בינוני בכל עת ובכל שעה כי הבינוני אינו מואס ברע שזהו דבר המסור ללב ולא כל העתים שוות אלא סור מרע ועשה טוב דהיינו בפועל ממש במעשה דבור ומחשבה שבהם הבחירה והיכולת והרשות נתונה לכל אדם לעשות ולדבר ולחשוב גם מה שהוא נגד תאות לבו והפכה ממש כי גם בשעה שהלב חומד ומתאוה איזו תאוה גשמיית בהיתר או באיסור ח"ו יכול להתגבר ולהסיח דעתו ממנה לגמרי באמרו ללבו אינני רוצה להיות רשע אפי' שעה אחת כי אינני רוצה להיות מובדל ונפרד ח"ו מה' אחד בשום אופן כדכתיב עונותיכם מבדילים וגו' רק אני רוצה לדבקה בו נפשי רוחי ונשמתי בהתלבשן בשלשה לבושיו ית' שהם מעשה דבור ומחשבה בה' ותורתו ומצותיו מאהבה מסותרת שבלבי לה' כמו בלב כללו' ישראל שנקראו אוהבי שמך ואפי' קל שבקלים יכול למסור נפשו על קדושת ה' ולא נופל אנכי ממנו בודאי אלא שנכנס בו רוח שטות ונדמה לו שבעביר' זו עודנו ביהדותו ואין נשמתו מובדלת מאלהי ישראל וגם שוכח אהבתו לה' המסותרת בלבו אבל אני אינני רוצה להיות שוטה כמוהו לכפור האמת. משא"כ בדבר המסור ללב דהיינו שיהא הרע מאוס ממש בלב ושנאוי בתכלית שנאה או אפי' שלא בתכלית שנאה הנה זה אי אפשר שיהיה באמת לאמיתו אלא ע"י גודל ותוקף האהבה לה' בבחי' אהבה בתענוגים להתענג על ה' מעין עוה"ב. ועל זה אמרו רז"ל עולמך תראה בחייך כו' ואין כל אדם זוכה לזה כי זהו כעין קבול שכר וכדכתיב עבודת מתנה אתן את כהונתכם וגו' כמ"ש במ"א. ולכן אמר איוב בראת צדיקים וכו' וכדאיתא בתיקונים שיש בנשמות ישראל כמה מיני מדרגות ובחי'. חסידים גבורים המתגברים על יצרם מארי תורה נביאים כו' צדיקים כו' ע"ש:
תגובה מהירה
|
שתף
|
18 תגובות
בית המדרש
01/22/2021 בשעה 14:00:02ב"ה - יום יום משיח וגאולה
מוצאי שבת קודש – מוצאי כד טבת

*ברגע הגאולה-עוברים לחיים נצחיים ללא הפסק כלל*

"ובפשטות – שלא זקוקים להפסק, חס ושלום, בין "כל ימי חייך" ו"ימות המשיח" (כמו שהיה אצל בני ישראל בכל הדורות שלפני דורנו זה),

ומ"ימי חייך" בזמן הזה ובמקום הזה, בלי שום הפסק כלל, ח"ו, (גם אם הוא כבר מבוגר משבעים שנה וכיוצא בזה),

הוא עובר – מיד בתכלית השלימות, "ראובן ושמעון נחתין ראובן ושמעון סלקין", בהמשך ד"כל ימי חייך" בימות המשיח, וחיים נצחים שיהיו אז."

(משיחת הרבי שליט"א מליובאוויטש מלך המשיח - דבר מלכות פרשת שמות ה'תשנ"ב)
להצטרפות לתפוצה - שלחו הודעת וואטסאפ ל - 972.50.7108770
לתכנים ולמגזין: https://www.chabadwest.co.il/he/135...
תגובה מהירה
|
שתף
|
9 תגובות
בית המדרש
01/22/2021 בשעה 13:08:37
אור לד׳ שבט, תשפ"א, מלונית הקורנה דן פנורמה, פעיה"ק ירושלים תובב"א.

לאחי בני עמי וכל שלומי אמוני ישראל בכל אתר ואתר בארץ ישראל ת"ו.

הרגשתי צורך גדול לכתוב לכם על מה שעובר עלי ועל שאר בני הישיבות במלונית. רבותיי, בושתי ונכלמתי. בחורי ישיבות חלקם מישיבות נחשבות וטובות, נמצאים במלונית ומקיימים מניינים בשעות מאוחרות, בקושי באים לסדרים ולבית מדרש המאולתר שהקימו ומתנהגים ממש כתינוק הבורח מבית הספר. כמובן, שלא כולם כך, אך לצערי הם רבים עד מאוד. סיפרו לי ולחבריי מאז היותנו זאטוטים שכדי להיות בן תיירה אמיתי צריך להתנהג בצורה מסוימת, להתלבש באופן הנכון, ללמוד או לא ללמוד דברים מסוימים, להחזיק בהשקפה הנכונה. אך עולמי קרס עליי, שקרו לי, עבדו עליי. פגשתי בחורים מישיבות אחרות, ישיבות של חרדל"ים. איך הם, "המזרוחניקעס" שנוהגים אנו לקרוא להם בלעג ממלאים את בית המדרש השומם, לומדים ומתפלפלים בר׳ שמעון ובר׳ חיים, לומדים קצות ונתיבות, בונים שוברים ומפרקים סברות, כמונו ממש! ישבנו יחד, למדנו בבא מציעא, ר׳ חייא קמייתא, הילך, והיה שטייגען. התווכחנו בין הסדרים בענייני השקפה, מעבר לחילוקי דעות, ראינו שמטרת כולנו היא "להגדיל תורה ולהאדירה" על אף חילוקי הדעות, מצאנו אחים שלא ידענו שהם קיימים. אחים טובים ויקרים שאכפת להם אך ורק מתורה ולהגדיל את שמו של הקב"ה. והפלא הגדול, שזה קיים בלי הלבוש, בלי ההשקפה הטהורה, ואחרי זה הם עוד הולכים גם לצבא לכמה חודשים, וחוזרים לישיבה כאברכים(הם אמרו שהולכים אחרי עשר שנות ישיבה). גדולי דורנו הכריזו לאחרונה על "שמד רוחני" שקיים במלוניות, אם הכוונה לבחורי ישיבות החרדים המסתובבים בחוסר מעש ברחבי המלון אז ניחא, אבל יש שאומרים שהכוונה היא לאחינו החדשים שמצאנו לאחרונה. ואני נותרתי מבולבל ועצוב, האם זה השמד הרוחני? בחורים שיושבים ולומדים מבוקר עד ליל, מחמירים קלה כבחמורה כמעט בכל דבר . אלה הבחורים שרבותנו מפחדים? איך זה יכול להיות שגדלנו כולנו עם תבנית אחת של בן תורה, והנה פתאום אנחנו צריכים לגלות שיש בני תורה אחרים, לא פחותים מאיתנו כלל, עם תבנית שונה אך דומה. איך העלימו את זה מעינינו? אמרו לנו שהם לא יודעים ללמוד המזרוחניקעס האלה, אלה עם הכיפה הסרוגה והסנדליים המוזרות, מהדברים הללו לא גודלים ומתעלים בתורה, להם אכפת רק מארץ ישראל אבל לנו אכפת מכל התורה כולה. שקרו לנו, זוהי לא המציאות. אני יושב וכותב שורות אלו ואינני יודע איך להתייחס לדברי רבותנו שליט"א. נותרתי מבולבל, אך אני יודע שמצאתי אחים חדשים, אחים שאמנם יש להם השקפה קצת שונה, אך כולנו מכוונים לשם שמיים ולהגדיל את שמו של ה׳ יתברך, וזה מה שחשוב.
ע"ה אחד מבחורי הישיבה היושבים זמנית במלונית הקורנה פעיה"ק תובב"א

**

אציין, שאין לשבח קבוצה אחת ע"י הקטנת קבוצה אחרת.
אבל בהחלט ניתן להתרשם מדברי האמת שנכתבו כאן.
וכל אחד- יקח לעצמו את מה שנראה לו ממכתב זה.
תגובה מהירה
|
שתף
|
6 תגובות
יש לי מה לומר
01/22/2021 בשעה 13:08:16
כְּשֶׁשָּׁאַלְתִּי אוֹתָךְ
אִם עַכְשָׁו אַתְּ בּוֹכָה
אָמַרְתָּ לִי
שֶׁמָּה פִּתְאוֹם
וְאֵין סִכּוּי
וְהֶחְלַטְתְּ לְהַרְפּוֹת
מִלִּבְכּוֹת
וְכָעֵת אַתְּ עֲסוּקָה
רַק בְּלִצְמֹחַ
וְלִפְרֹחַ
וּלְהַקְהוֹת אֶת הַכְּאֵב
שֶׁבְּתוֹכְךָ צוֹרֵחַ
אֲבָל כְּשֶׁעָנִיתִי לָךְ
שֶׁהַדְּמָעוֹת
הֵן אֵלּוּ שֶׁמַּשְׁקוֹת
אֶת הַנְּשָׁמָה
וְרַק כְּשֶׁהֵן זוֹלְגוֹת
הֵן מַנְבִּיטוֹת
אֶת הַתִּקְוָה
וּמַצְמִיחוֹת אֶת עַצְמֵךְ
וּמָה שֶׁבְּתוֹכֵךְ
הֵסַרְתְּ לְרֶגַע
אֶת הַמַּעֲצוֹר
וְלִבֵּךְ הִתְחִיל לָשִׁיר
כְּמוֹ צִפּוֹר
בְּמַנְגִּינָה מְאֹד נֹגַהּ
וְהַדְּמָעוֹת הָפְכוּ פִּתְאוֹם
לְמַיִם מְתוּקִים
שֶׁמַּשְׁקִים בְּתוֹכֵךְ
אֶת כָּל הָעֲרוּגָה
תגובה מהירה
|
שתף
|
0 תגובות
פוליטיקה ואקטואליה
01/22/2021 בשעה 11:32:21
החרדים הביסו את מדינת ישראל בלא תנאי. הם חלק מהמדינה, ולכן פגיעתם רעה ומכאיבה במיוחד. ככה זה כשהגוף תוקף את עצמו. לו היה מרחף מעל ישראל איום חיצוני אסטרטגי בסדר גודל של החרדים, הוא היה מטופל בכל דרך אפשרית. מדינית, פוליטית, ביטחונית. החרדים מסוכנים כיום להווה ולעתיד של ישראל יותר מהטילים של חיזבאללה ומהגרעין האיראני. נזקם מוחשי ויום יומי, לא פוטנציאלי. הקורונה, כטבעם של משברים דרמטיים, חשפה את האמת. החרדים הם אדוני הארץ. ישראל מוכת קורונה בעיקר בגללם. בתל אביב נרשמו השבוע 4% בדיקות חיוביות, בחיפה 6%. זאת איננה מחלה של החילונים, בוודאי לא מגפה. רק הסגר הוא של החילונים. בירושלים, בני ברק, ביתר עילית ומודיעין עילית ממילא לא אוכפים אותו, והתחלואה משתוללת. בשרשרת הקורונה, החרדים שבים להיות חלק מהמדינה רק כשהם נזקקים לטיפול רפואי. אז הם פתאום לא נושאים עיניים לאלוהים ולרב קנייבסקי, אלא להדסה ולשיבא.
תגובה מהירה
|
שתף
|
28 תגובות
פוליטיקה ואקטואליה
01/22/2021 בשעה 11:06:02
אחרי תקופה ארוכה של הידוק חגורה כלכלי, הרשות הפלסטינית וחמאס נהנים לכאורה מתזרים מזומנים מרווח יותר. ברמאללה העבירו מראש משכורת מלאה עבור שלושה חודשים למשפחות מחבלים פלסטינים, וחמאס הודיעו כי הסיוע הקטארי בשנה הבאה יגדל וייכנס באופן קבוע.

למאמר המלא, במקור (ראשון): https://www.makorrishon.co.il/news/...
תגובה מהירה
|
שתף
|
0 תגובות
פוליטיקה ואקטואליה
01/22/2021 בשעה 10:28:24
הערב בשעה 19:00, אשוחח בשידור חי עם ד"ר מיכל הרן - חוקרת חיסונים, המטולוגית ראשית בבית חולים מרכזי, מרצה בבית הספר לרפואה ורופאה בכירה ומוערכת. שידור הלייב יועבר בערוץ 'ישראל מחר T.V'.

במהלך השידור תענה ד"ר הרן, לשאלות נבחרות. אתם מוזמנים להיכנס כבר מעכשיו לקישור ולכתוב את שאלותיכם. (מופיע גם בתגובה הראשונה):

https://israeltomorrow.co.il/ask-dr...

מטרת השיחה אינה לשכנע את הצופים אם להתחסן או לא.
מטרתה היא להנגיש לכם גם את המידע והגישה שלצערנו מושתקת ומצונזרת, ולאפשר לכם לקבל את ההחלטה בעצמכם באופן מושכל.

***

לבקשת מגיבים ולקראת השידור הערב, אני מעלה שוב את אחת מתגובותיי לדיון שהתפתח בפוסט האחרון שפרסמתי. בתגובה אני מסכם את עמדתי בכל נושא הקורונה בישראל:

כמה תשובות להערות שחוזרות על עצמן.

ראשית - עמדתי הכללית:

א. הקורונה

1. הקורונה היא מחלה מסוכנת לאוכלוסיה מאופיינת, בדר"כ מעל גיל 65 ובעלת מחלות רקע מסויימות.

2. החשש לפגיעה ממשית בשאר האוכלוסיה אינו גבוה יותר משפעת רגילה.

ב. המדיניות.

3. מדיניות הסגרים, הבדיקות והבידודים מוטעית מן היסוד, עולה בחיי אדם (אובדן 'שנות חיים' פי 7 מהקורונה, בחישוב כל הנזקים, בעיקר זקנים בדיכאון) ובחורבן כלכלי.
4. נתוני התמותה ב-2020 בישראל ובשבדיה (כמעט והושלמו) מראים כי אין שום הבדל משמעותי בין המדינות - למרות ששבדיה לא הטילה שום סגר. בישראל יש תמותה עודפת של כ- 2000 איש, רובם ככולם מעל גיל 70 בדומה (בחישוב נומינלי) לשנת 2015. לא אתפלא אם יתברר כי ישראל ניזוקה אף יותר משבדיה משום שכאמור מדיניות הסגרים הורגת זקנים, נדע זאת כשנראה את הנתונים הסופיים.

ג. החיסונים:

5. על כל אדם להחליט בעצמו אם ברצונו להתחסן. לא זה המצב בישראל ובוודאי שלא בצבא. בפועל נמצאת האוכלוסיה הישראלית תחת מתקפת תעמולה מאסיבית המסתירה כל דעה אחרת ( לכן אני מתעקש להמשיך ולהדהד אותה).

גם אזרחים שלא השתכנעו, מתחסנים, כי הם מבינים שצעדיהם יוגבלו אם לא יעשו זאת. כלומר מדובר בכפייה.

6. על פי הגדרת מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA), החיסונים המשמשים עכשיו בישראל הם חיסונים ניסיוניים שאושרו לשעת חירום בלבד.
רשימת תופעות הלוואי האפשריות, קשה.
האם חייל בן 18 נמצא ב"מצב חירום"?

איש מהמתחסנים אינו מיודע קודם לכן באשר למידת הסיכון שבה הוא נמצא, ובאשר לתופעות הלוואי האפשריות. איש אינו נדרש לחתום על טופס בו הוא מאשר שקרא והבין - כמו כן לא מתבקשת הסכמה מדעת להשתתפות בניסוי בבני אדם, שככל הנראה מתחולל כאן.

7. אני רואה היגיון לאדם מבוגר או הנמצא בסיכון ממשי לקחת, למרות החשש, את החיסון האמור (יש גם היגיון הפוך). לאוכלוסיה הזו, צריכה המדינה לספק את החיסונים, כפי שהיא מספקת להם (ורק להם) חיסונים נגד דלקת ריאות.

אנשים שאינם בסיכון ממשי, חופשיים גם הם לרכוש את החיסון בבתי מרקחת (כפי שנעשה בעבר עם חיסוני השפעת).

8. הבולמוס לחסן ולסכן שלא לצורך, אוכלוסיה שאינה בסיכון ממשי מן הקורונה, משולל היגיון.

כשהוא מצטרף למדיניות הסגרים שרק הזיקה עד כה - וכל זה תוך השתקת הקולות המקצועיים האחרים, מתעורר חשד כי מעורבת פה אג'נדה נוספת שאיננה בריאות הציבור.

9. כבר עכשיו נמצאת תודעת החירות של אזרחי ישראל בשפל שלא היה כדוגמתו. זהו אולי הנזק החמור מכל. קצרה היריעה מלפרט.

ובאשר אלי.

10. חברים, ביום שבו אשתוק מלומר את דעתי מחשש לדעת ההמון, מוטב שאמצא לי תעסוקה אחרת.

אינני נהנה ללכת נגד הזרם, להיפך, אני אדם נורמלי הנהנה מאהדת הקהל. ואכן תמכתי במשך חודשים במדיניות הממשלה עד שאורו עיני למתרחש.

תמיד אתמוך באותם בודדים המשלמים מחיר בעבור אמירת האמת. הם תמיד יהיו בודדים - מיעוטם אינו הוכחה לטעותם - לעיתים ההיפך הוא הנכון וזהו לדעתי המקרה המדובר.

11. כפי ששיניתי את דעתי ואימצתי את 'הגיון בריא', כך אני מסוגל בהחלט לשנותה שוב. אולם עד כה איש לא שיכנע אותי.
להיפך. ככל שנוקף הזמן, דעתי הולכת ומתחזקת.

הוויכוח בנושא הוא צרחני, עולב, ורחוק מלהיות ענייני ומקצועי. לעובדות ולנתונים אין משמעות. כולם עסוקים בלצייר את העיגולים סביב המקום בו תקוע החץ שלהם.

המומחים שהתיימרו לענות למיכל לא באמת עשו זאת.
גם הם עלבו וציירו עיגולים במקום להגיב עניינית.
מדובר בניסיון לייצר דה לגיטימציה בשם מדע כביכול - ניסיון שמעורב בטיעונים שאינם נכונים.
מי שבאמת רוצה להבין יכול לראות את תגובתה העניינית לטיעונים הללו.

ככלל, ממליץ בחום לקרוא את מכתבה למשרד הבריאות שבקישור וכן את כל תשובותיה המקצועיות לטענות שהועלו נגדה.

12. אני מודה לחוששים לי באמת,
מיצר על אלו הנסחפים עם הזרם ואינם מסוגלים לבחון את הדברים באופן ענייני, ובז לנוקטים בלשון עולבת ומנסים להתכבד בקלון חברם.
מאחל בריאות טובה לכולכם.

https://israeltomorrow.co.il/ask-dr...


https://www.facebook.com/2307098736...
תגובה מהירה
|
שתף
|
33 תגובות
פוליטיקה ואקטואליה
01/22/2021 בשעה 09:48:01
"אין יותר ימין ושמאל, האידיאולוגיות מתו."


המטרה, כרגיל, לגרום לכם להצביע לשמאל.
תגובה מהירה
|
שתף
|
1 תגובות
פוליטיקה ואקטואליה
01/22/2021 בשעה 08:45:59
תגובה מהירה
|
שתף
|
1 תגובות
בית המדרש
01/22/2021 בשעה 08:41:02
אישה שילדה בן בכור ,
אלא שהיא (ורק היא) ידעה שבעבר היא עברה הפלה

האם במקרה זה עורכים פדיון הבן ,
ואם עורכים טכס , מה לגבי הברכות בטכס הפדיון ?
תגובה מהירה
|
שתף
|
17 תגובות
בית המדרש
01/21/2021 בשעה 21:41:43
בס"ד

*אור החיים יומי*
*מתורת רבינו חיים בן עטר הקדוש זצוקללה"ה*

*יום טוב ומבורך. יום חמישי ח' שבט התשפ"א*

*מדוע הגלות הכי קשה היתה 'גלות מצרים'?*

*רבינו האור החיים הקדוש* מבאר מדוע גלות מצרים היא הקשה שבכל הגלויות???

ומבאר רבינו הקדוש, כי בגלות מצרים שלטה קליפה קשה הנקראת *'בכור'* שהיא הקליפה הקשה ביותר משאר הקליפות, ומכיוון שהשיעבוד נגרם מכוח הקליפה הזו, לכן סבלו בני ישראל שיעבוד גדול.

אולם במכת בכורות, איבד ה' את כוח הקליפה הזו לגמרי, ולכך שאר הגלויות השיעבוד קל מגלות מצרים.

ובזה מבאר רבינו הקדוש בטוב טעם, מדוע המית ה' את כל סוגי הבכורות, הן של מצרים, והן של שאר האומות שהיו במצרים, וגם בכור השפחות ובכור בהמה. וזה לשון קודשו: *'היתה בחינת בכורה שבקליפה אוחזת ותוקפת בה לבל שלח, עד אשר הרג ה' כל שם הבכורה שבקליפת מצרים בין של מצרים בין של האומות שהיו שם דכתיב עד בכור השבי ובכור השפחה וכל בכור בהמה, וגם בכור ישראל קידש אותם ה', כאומרו 'כל בכור, הקדשתי אותם לי' כדי שלא תשאר בכורה זולת של קודש אשר הקדיש ה', ולזה מת אפילו בכור בהמה, וכיון שנעקר שם זה, נפל ענף הרע שהיה מחזיק בבכור הקדושה, ולזה תיכף יצאו בני ישראל.* עד כאן לשון קודשו.

ויש לציין כאן לדברי רבינו הקדוש בפרשת צו, שכותב על הגלות האחרון, שבמובן מסויים גלות ישמעאל קשה יותר מגלות מצרים. וזה לשון קודשו: *עינונו בני עוולה, ויסרונו ביסורי נקמה, ובפרט בני המערב הפנימי [מרוקו] אין לך כוס מר שלא הטעימו תמיד... ואם באת לראות [הוא] יותר מגלות מצרים, כי גלות מצרים היו משעבדים אותם, ומאכילים אותם, ומלבישים אותם, וצא ולמד ממה שאמרו רבותינו ז"ל בפסוק זכרנו את הדגה, את הקשואים, חינם היו אוכלים הכל, והן גלות ישמעאלים אשרי מי שלא ראם, משעבדים וממררים חיי ישראל, ולא די שלא יתנו שכר אלא עוד שואלים ממנו מדוד והבא, ועוד אדם נגזל במה שיש לו, והם תובעים ממנו מה שאין לו, וכוס זה ישקוהו עד שימות.* עד כאן לשון קודשו.

*[אור החיים בא פרק יא פסוק ה. צו פרק ו פסוק ב]*

*בשורות טובות לכל בית ישראל*

*התענוג היומי שלי*
תגובה מהירה
|
שתף
|
0 תגובות
פוליטיקה ואקטואליה
01/21/2021 בשעה 21:32:06
אני לא יודע אם זה יביא עוד הרבה קולות מעבר לאלו שכבר מצביעים לליכוד מהמגזר הערבי.

מה שכן, זה ישאיר הרבה מצביעים ערבים בבית.

העליה הגדולה שראינו בסבב האחרון באה בגלל כעס שגרם ליציאה מהאדישות. אז מטרת הקמפיין החדש - להשיב את האדישות.
תגובה מהירה
|
שתף
|
32 תגובות
פוליטיקה ואקטואליה
01/21/2021 בשעה 21:31:01
תגובה מהירה
|
שתף
|
2 תגובות
יש לי מה לומר
01/21/2021 בשעה 17:32:52
מִלָּה אַחַת
הָלְכָה פַּעַם
וְנִכְסָה בְּלִי רְשׁוּת
לַבַּיִת שֶׁל מִישֶׁהוּ אַחֵר
הוּא נָתַן לָהּ מָקוֹם
כִּי מָה אִכְפַּת לוֹ
לַחֲלֹק אֶת חַיָּיו
עִם כַּמָּה אוֹתִיּוֹת
שֶׁמְּטַיְּלוֹת לָהֶן
אֶצְלוֹ בֶּחָצֵר.
הוּא לֹא הָיָה טִפֵּשׁ
אֲבָל לָמָּה שֶׁיֵּדַע
כַּמָּה כֹּחַ יֵשׁ לְמִלָּה
שֶׁמִּסְתּוֹבֶבֶת בְּלִי רְשׁוּת
בְּתוֹךְ הַנַּחֲלָה.
וְאָז בְּיוֹם בָּהִיר
סְתָם בְּלִי לְהִתְכַּוֵּן
הוּא פּוֹתֵחַ אֶת הַתְּרִיס
וּבִמְקוֹם קֶרֶן שֶׁמֶשׁ
נִכְנְסוּ לוֹ בִּמְהִירוּת
כָּל מִינֵי מִלִּים
יָשָׁר לְתוֹךְ הַבַּיִת
וְהִתְעָרְבוּ לוֹ בַּחַיִּים.
תַּחֲשֹׁב כָּךְ וְלֹא אַחֶרֶת
תִּפְתַּח אֶת זֶה
וְתִסְגֹּר אֶת הַדֶּלֶת
תִּפְחַד מִמֶּנּוּ
וְתִתְלֶה פֹּה שֶׁלֶט.
הוּא לֹא נִסָּה לְהִתְוַכֵּחַ
כִּי מָה אִכְפַּת לוֹ לְנַסּוֹת
וּבִכְלָל בְּאוֹתוֹ הַיּוֹם
לֹא הָיָה לוֹ מַשֶּׁהוּ
לַעֲשׂוֹת
וְכָךְ מִבְּלִי מֵשִׂים
הוּא הָפַךְ לִהְיוֹת הָעֶבֶד
שֶׁל כָּל הַמִּלִּים.
וְיוֹם אֶחָד
אַחֲרֵי כַּמָּה שָׁנִים
כְּשֶׁהוּא יָשַׁב מוּל הַפְּסִיכוֹלוֹג
וְסִפֵּר עַל הַפְּחָדִים
הֵם הִגִּיעוּ יַחַד
לְכָל מִינֵי צְמָתִים
וּפָגְעוּ בּוּל
בָּרֶגַע הַמַּתְאִים
זֶה הִתְחִיל בְּדִיּוּק מֵאוֹתוֹ הַיּוֹם
שֶׁהַמִּלָּה הַהִיא
פָּתְחָה לוֹ שָׁם תְּהוֹם
בְּתוֹךְ הַבַּיִת הַפְּרָטִי
וְהֶחֱרִיבָה לוֹ אֶת הַנֶּפֶשׁ
בְּתַהֲלִיךְ כָּל כָּךְ אִטִּי.
הֵם סִכְּמוּ שֶׁמֵּעַכְשָׁו
הוּא לֹא פּוֹתֵחַ אֶת הַדֶּלֶת
בְּלִי לִבְדֹּק לְמִי
וְגַם לֹא לָהּ
תגובה מהירה
|
שתף
|
0 תגובות
בית המדרש
01/21/2021 בשעה 14:34:42
סיפר החסיד הרב שניאור זלמן דוכמן ע"ה: הרה"ח ר' יוסף ליפשיץ ע"ה אושפז בבית רפואה בעיר הומיל, במסגרת טיפול עיניים שקיבל, וביקרתיו לצד סבי. הוא ציטט באוזנינו התבטאות של הרבי הרש"ב, כי בעת צרה, ניתן לפתוח את ספר התניא ולזעוק: "רבי, סייע לי!"
הרב דוכמן ציין, כי זהו המקור לתחיבת פ"נ בין דפי התניא. והוסיף: "אושפזתי פעם בבית רפואה בניו- יורק, וטרם יצאתי מ-770, נתן לי כ"ק אדמו"ר נשיא דורנו סידור ותניא, וציווה שיהיו מונחים בעת הניתוח על שולחן הטיפול".

~מוגש ע"י 'מעגל הסיפור החסידי',
תגובה מהירה
|
שתף
|
0 תגובות
בית המדרש
01/21/2021 בשעה 14:31:53
*בסיעתא דשמיא*
*בוקר טוב. . חיזוק יומי. . מהזוהר הקדוש. . . . ח' שבט*

 *ברכת הכהנים*

*פתח ואמר בשעה שברכה זו יוצאת מפיו של הכהן, אז אותם הששים אותיות שיש בשלשה פסוקים של יברכך, יאר, ישא, יוצאות מפיו ופורחות למעלה לרקיע, ויש ששים שרים ממונים על הששים אותיות , על כל אות ואות יש שר מיוחד, וכולם מודים ומסכימים על כל אלו הברכות, ושואל מהו הטעם שיש ששים אותיות באלו הברכות של ברכת הכהנים? ? אלא לפי שישראל הם ששים רבוא, והנה הגם שברכת כהנים היא בכל מקום שיש מנין עשרה, ואיך נאמר שהם כנגד הששים רבוא ישראל, על זה אמר וישראל בסוד של ששים רבוא נמצאים תמיד בעולם, כי סוף סוף לא יחסרו ישראל מששים רבוא לעולם, וכל אחת ואחת מהששים אותיות של ברכת הכהנים, היא כנגד רבוא אחד מישראל, לכן בכל ברכת הכהנים נמשך שפע ברכה לכל ישראל*.
(זוהר רעיא מהימנא נשא דף קמא)
תגובה מהירה
|
שתף
|
0 תגובות
פוליטיקה ואקטואליה
01/21/2021 בשעה 13:53:33
אשמח לכמה שיותר מצטרפים

הכללים הם כאלו - התרומה היא לעזר מציון לטובת ערכת לגו לילדים חולי סרטן בסך 250 שקלים
https://www.ami.org.il/contribution...

בעקבות האשכול הזה:
https://rotter.net/forum/scoops1/67...

כל מי שמעוניין להצטרף לאחת מהטענות : שביידן יושבע או לא, מוזמן לעשות זאת כאן ולפרסם הוכחה לתרומה

כדי שלא סימני שאלה: אני מוכן להגיד שביידן מושבע ב20 לחודש כפי שתוכנן מראש ולא משהו אחר

זאת אומרת שגם אם הוא הושבע ב21, גם אם הוא חוטף התקף לב וקמילה הריס מושבעת ב20 לחודש - אני משלם

מי מצטרף?
תגובה מהירה
|
שתף
|
46 תגובות
בית המדרש
01/21/2021 בשעה 10:41:09
*בס"ד*
*בוקר טוב... חיזוק יומי... ח' שבט*

*יסוד טהרת הלב*

מלך אחד חיפש יועץ שיעמוד לימינו. הוציא המלך כרוז בו נאמר: "ממלכתי זקוקה ליועץ! אדם החושב עצמו ראוי, בעל מידות טובות ויושר, שיגיע למבחנים בשבוע הבא".

עשרות אנשים הגיעו, ביניהם רופאים, עורכי-דין, פרופסורים ונבחרי הממלכה.

נעמדו כולם מול המלך, וזה הציג לכל אחד שאלה זהה: "ביום חורפי וקר אתה נוסע במכוניתך, בדרכך אתה רואה בתחנת אוטובוס שלושה אנשים - זקן חלש ורועד מקור, רופא מפורסם שבעבר הציל את חייך, וחברך הטוב שסייע לך ברגעיך הקשים.
ברכבך יש רק מקום אחד, את מי מבין השלושה היית מכניס?"

חשבו האנשים ומסרו את תשובתם למלך - אחד אמר הזקן, השני אמר הרופא, השלישי אמר את החבר... אך את כולם המלך דחה ושלחם לביתם.

עד שהגיע תורו של אדם פשוט שהשיב: "אני ארד מרכבי ואתן את המפתחות לרופא שיקח עימו את הזקן לביתו ואני אשאר עם חברי הטוב בתחנה..."

פנה המלך לנתיניו ואמר: "אדם המחפש בכל דרך להטיב עם השני, הוא יהיה יועצי.

את הזקן חייבים לקחת למקום חמים, לרופא הכיר הוא טובה, ונשאר לשבת עם החבר כדי להנעים את ישיבתו בתחנה ולהשתתף במצוקתו, כזה אדם ראוי להיות יד ימיני!"

נתינה לאחר היא יסוד טהרת הלב. אדם הנותן מעצמו לאחר, מוריד מעצמו כדי שיהיה לשני, משפשף בכך את ליבו ומטהרו.

אדם הנותן לאחר נותן בעצם לבנו של המלך, וכשהמלך רואה כך ליבו נפתח אליו.

כיצד תפילותיך תתקבלנה ותהפוך ברגע להיות יד ימינו של המלך, של בורא עולם...?

תראה למלך כמה הינך נותן מעצמך לבניו, והוא יראה לך כיצד תפילותיך תתקבלנה ותהפוך ליד ימינו... (רונן קרתא)

*יום טוב ובשורות טובות*
*לגאולת והצלחת עם ישראל ברחמים רבים. אמן!*
תגובה מהירה
|
שתף
|
0 תגובות
בית המדרש
01/21/2021 בשעה 10:06:38יום שני כז טבת ה'תש"ג

שיעורים:
חומש: וארא, שני עם פירש"י.
תהלים: קכ-קלד.
תניא: משא"כ ... צדיקים כו' ע"ש.

רבינו הזקן אמר: אידישע גשמיות איז רוחניות, דער אויבערשטער גיט אונז גשמיות, מיר זאלן דערפון מאכען רוחניות. אמאל אז עס איז לרגע ניט אזוי, דארפען געבען דעם אויבערשטען אפילו מנחת עני גיט ער א פולע.

_תרגום__

רבינו הזקן אמר: גשמיות של יהודים היא רוחניות. הקב"ה נותן לנו גשמיות כדי שממנה ניצור רוחניות. לעתים, כאשר אין הדבר כן, יש לתת לקב"ה ולו מנחת עני והוא נותן בשפע.
תגובה מהירה
|
שתף
|
8 תגובות
גילוי מסמכים
01/21/2021 בשעה 08:58:43

הדגש שהושם על היותה של ישראל מדינה דמוקרטית מכרסם בכל פה בקיומה של מדינה יהודית.

לחיסול המדינה היהודית מסייעים חוקים שיוצרו שלא כחוק על ידי אהרון ברק ודומיו בבג"צ.

(קיראו את דבריו של פרופ' פוזנר :''אהרן ברק – שודד-ים''

http://www.shofar.net/site/ARDetile... )

יש לבטל חוקים אלה על מנת להציל את מדינת ישראל היהודית.

החוקים שעברו בכנסת ב 32 קולות אינם יכולים להוות חוקים חוקתיים.

אלה מילים ריקות מתוכן ששופטים ערמומיים ומניפולטיביים כאהרון ברק ותואמיו המושתלים בבג"צ,העמידו פנים בצורה שיקרית לחלוטין שהם חוקיים.זו שטיפת מוח ותו לא!

לא ייתכן שחוק שעבר בסה"כ עם 32 מצביעים בעדו,ייחשב לחוקה שרק 61 (ואולי יותר?) אצבעות תוכלנה לבטלו.זה מגוחך.

לישראל אין חוקה,ועדיף שלא תהיה לה, היות והיא נמצאית במצב נזיל, ולא ידוע מה יילד יום,ועלינו לשמור על גמישותנו המירבית בתחום המשפטי, שתתאים עצמה לכל מצב שיגיע.

חובה על חברי הכנסת לבטל את החוקים הלא לגיטימיים בעליל שנחטפו על ידי אהרון ברק, והוצגו תוך הטעייה לאומית כאילו הם חוקים "חוקתיים".

אין חיה כזאת.

חובתנו להחזיר למדינת ישראל את מרכזיות יהדותה.

זו בראש ובראשונה, וקודם לכל דבר - מדינה יהודית.

היותה גם "דמוקרטית" זה דבר תלוי מצב ויכולת תמרון,ותו לא!

כך לדעתי עלינו לראות את הדברים.

אשכול זה יציג כיצד מחריבה "הדמוקרטיה" הישראלית את המדינה היהודית.

היות ואנו במצב חירום ,ייתכן שהפתרון היחידי להצלת המדינה היהודית יחייב ויתור (זמני?) על הגדרתה כדמוקרטית.

עם ישראל הוא מטבעו עם דמוקרטי ולא נדרשת הצהרה על כך.

הצהרה זו מובילה לחורבנה של המדינה היהודית.
תגובה מהירה
|
שתף
|
86 תגובות
פוליטיקה ואקטואליה
01/21/2021 בשעה 07:25:41
עלה ליוטיוב לפני יומיים. קיבלנו מבת משפחתו של אלי בכנר, אחד המחברים, שגם הוסיפה, כי בסופ"ש תוקדש לו כתבה בערוץ הראשון.
למתעניינים - סיפורו של בכנר: https://www.youtube.com/watch?v=5JJ...


"העכבר" הוא שיר שובב אותו כתבו שלושה חברים שחיו יחד בבית הילדים בגטו טרזין.
(...)
השיר הוא חלק מהפרויקט "כשזיכרון פוגש אמנות" והוא נבחר להפקה עבור משרד החוץ של הרפובליקה הצ'כית, אשר הקים יחידה מיוחדת למאבק נגד האנטישמיות והגזענות.
(...)
מילים: הנוש לוי, מירוסלב קושק, אלי בכנר
תרגום לעברית: לאה גולדברג
לחן, עיבוד והפקה מוזיקלית: אפי שושני

https://www.youtube.com/watch?v=KG2...

ניהול תוכן: רחל אורנשטיין
צילום בישראל: נעמי מרוז
צילומים בפראג: דניאל נמירובסקי, כריסטינה מרטינז רסיו
עריכה: נעמי מרוז
קולוריסט: אסף ארביב
צ'לו: דומיניקה וייס הוסקובה
ביצוע: מקהלת בית ספר לאודר, פראג, מקהלת בת-קול הצעירה, הקונסרבטוריון הישראלי למוזיקה תל-אביב
מנצחת מקהלת לאודר: הלנה-אסתר דיבקה
מנצחת מקהלת בת קול הצעירה: דליה לזר שמעון
תגובה מהירה
|
שתף
|
2 תגובות
בית המדרש
01/21/2021 בשעה 06:42:12

שיעור יומי מתוך ספר "החפץ חיים"
תגובה מהירה
|
שתף
|
9 תגובות
פוליטיקה ואקטואליה
01/21/2021 בשעה 02:41:50
אף אחד לא דיבר על המחבלים הפלסטינים, דיברו על האסירים הישראלים בבתי הכלא, שלא כולם רוצחים, יש גם אסירם על עבירות מס, תחבורה ועוד , מה שנקרא לרוב צווארון לבן, אנשים שביצעו פשע א, משלמים את חובם לחברה. האם יש לגזור על אסירים גזר דין מוות ? האם אסיר הופך לאזרח סוג ב'? כמובן שלא.

אז אם מסחנים אזרחים מעל גיל X , גם לאסירים מגיע, בטח אסירים במדינה עם צפיפות בתי כלא הכי גבוהה במערב ומדובר במחלה מדבקת כמו הקורונה.

דרך אגב, כדאי שאוחנה ידאג לאסירים, הבוס שלו עשוי להיות אחד כזה בקרוב...

במדינה מתוקנת אוחנה היה צריך להיות מפוטר אם לא יותר מכך, מואשם בפלילים בפגיעה בחיי אדם.

נ.ב
בלי או עם קשר , אני בעד עונש מוות לרוצחים\מחבלים.
תגובה מהירה
|
שתף
|
7 תגובות
יש לי מה לומר
01/21/2021 בשעה 00:25:04
לִפְעָמִים
הַמִּלִּים נִרְדָּפוֹת
וּבוֹרְחוֹת
מֵאֲלֵיהֶן
לִפְעָמִים
הַמִּלָּה בְּסֶלַע
נִתְקַעַת
וּמִתְפָּרֶקֶת
לִשְׁלַל אוֹתִיּוֹת
פּוֹרְחוֹת בָּאֲוִיר
לִפְעָמִים
שַׂר הַמִּשְׁפָּטִים
מְאַשֵּׁר
לִתְבֹּעַ
בְּיָם שֶׁל מִלִּים
לִפְעָמִים
מִלִּים
מִתְגַּשְּׁמִים
וּבְטַלְּלִי בְּרָכָה
נִתָּכִים
תגובה מהירה
|
שתף
|
0 תגובות
בית המדרש
01/20/2021 בשעה 23:43:58
בס"ד

*אור החיים יומי*
*מתורת רבינו חיים בן עטר הקדוש זצוקללה"ה*

*יום טוב ומבורך. יום רביעי ז' שבט התשפ"א*

*'ישראל נגאלו בזכות המצוות העתידיות בחג הפסח'*

*'וְהִגַּדְתָּ לְבִנְךָ בַּיּוֹם הַהוּא לֵאמֹר בַּעֲבוּר זֶה עָשָׂה ה' לִי בְּצֵאתִי מִמִּצְרָיִם'*

אומר *רבינו האור החיים הקדוש,* שהקדוש ברוך הוא הוציאנו ממצרים, בזכות המצוות שעתידין לעשות ישראל בחג הפסח בכל הדורות, ויהיה לו נחת רוח ממצוות אלו, וצירף כבר כעת את זכויותיהם העתידים.

בליל הסדר מקיימים 5 מצוות,
*1.* קידוש בלילה הראשון.
*1.* קידוש בלילה השני.
*1.* אכילת מצה.
*1.* אכילת מרור.
1.* סיפור יציאת מצרים. (פסח)
*7.* ובמשך כל ימי החג אוכלים מצה ולא חמץ, הרי עוד 7 מצוות.

וזה רמוז בפסוק *'בעבור זה'* – שהמילה זה כמנין י"ב (12), המסמל את *ה-12 מצוות,* ולכן זה מחולק לשנים האות ז' מרמז על 7 ימי החג שאוכלים מצות. והאות ה' מסמל על המצוות המיוחדות שבליל הסדר.

ויש להוסיף את חידושו של רבינו הקדוש, שמי שאינו אוכל חמץ בחג הפסח, מעלה עליו הכתוב כאילו אכל מצות כל ימי החג, ויש לו מצוה וקבלת שכר עליהם.

*[אור החיים בא פרק יג פסוק ח]*

*בשורות טובות לכל בית ישראל*

*התענוג היומי שלי*
תגובה מהירה
|
שתף
|
0 תגובות
בית המדרש
01/20/2021 בשעה 23:42:46
*בס"ד*
*בוקר טוב... חיזוק יומי... ז' שבט*

*כיצד אפשר לקבל גם כשלא מגיע?*

מלך אחד שהיה חובב צייד יצא לצוד יחד עם משרתו. בעודם צועדים, התקרבו לעברם שלושה שודדים שאיימו להרוג את המלך ולקחת את ממונו.

נעמד המשרת הצעיר שלא ידע להחזיק חרב, לקח את חרבו של המלך, נלחם בעוז ובגבורה בשודדים, היכה בהם עד שהרגם והציל את המלך.

כשחזר המלך לארמונו עשה סעודה גדולה, הכריז יום טוב ושמחה לכל בני עירו והזמין למסיבתו את כל השרים החשובים.

במהלך הסעודה הרים המלך על נס את משרתו הנאמן שהציל את חייו והעניק לו אות הצטיינות ופרס כספי גדול. כולם הריעו למשרת המלך, גידלוהו ורוממהו על שהציל את מלכם ממוות בטוח.

בחלוף מספר חודשים, החליט המלך שוב לצאת לצוד ציד, ולשם כך לקח עימו את אחד מחייליו החזקים לשמש כשומרו האישי. כשנכנס המלך לעובי היער הקיפוהו חמישה שודדים ואיימו להורגו, מיד הוציא החייל הגיבור את חרבו, היכה בהם, והחזיר את המלך לארמונו בשלום.

ציפה החייל שגם עבורו יערוך המלך סעודה גדולה ויעניק לו פרס כספי גדול על מסירות נפשו, אך המלך לא ערך מסיבה ולא העניק לו אות הצטיינות.

ניגש החייל לפני המלך ושאל: "לפני חודשים מספר עשה אדוני המלך מסיבה גדולה לנער המשרת והעניק לו אות מלכות וסכום כספי גדול. הוא הרג שלושה שודדים ואילו אני הרגתי בעוז ובגבורה חמישה שודדים, אך המלך לא שיבח והרים אותי על נס... מדוע?"

"התשובה פשוטה" השיב המלך, "מדוע אעשה בעבורך מסיבה? הלא אם לא היית מציל אותי היו צריכים לערוף את ראשך, זהו תפקידך, להציל את מלך, אתה מקבל משכורת על כך, ומתאמן רק בשביל מצב בו אזדקק לעזרתך...

אבל הנער המשרת שהציל את חיי לא היה מיומן בטכניקות מלחמה וגם לא קיבל משכורת על כך, ובכל זאת הוא חירף נפשו להצילני, לכן קיבל הוא את אות המלך..."

בורא עולם נתן לנו תורה ובה כתובות מצוות רבות, מצד הדין חייבים אנו לקיימן, זהו ציווי אלוקי, ואת שכרן ודאי נקבל, אך אם נעשה דברים שאנו לא מחוייבים, חסדים שאנו לא מצווים, חסד ללא תמורה, "נכריח" את בורא עולם לתת לנו גם כשהוא לא חייב... מידה כנגד מידה.

לתת בלי לקבל את זה בורא עולם עושה עימנו מידי יום, אך אם גם אנו ניתן בלי שנקבל חזרה, נקבל במקומות שאין אנו ראויים לקבל... מסירות הנפש שלנו תועיל לנו בזמן שאנו הכי זקוקים לו... (רונן קרתא)

*יום טוב ובשורות טובות*
*לגאולת והצלחת עם ישראל ברחמים רבים. אמן!*
תגובה מהירה
|
שתף
|
0 תגובות
ביקורת תקשורת
01/20/2021 בשעה 22:27:48
תגובה מהירה
|
שתף
|
6 תגובות
פוליטיקה ואקטואליה
01/20/2021 בשעה 22:17:51
תגובה מהירה
|
שתף
|
2 תגובות
בית המדרש
01/20/2021 בשעה 21:50:28סוף גנב לתשובה

בשעת בוקר מוקדמת התדפקו השוטרים על דלת ביתו, ומול פניהם ההמומות של בני משפחתו אחזו בו וכבלו את ידיו באזיקים. בטרם הספיק לפצות פה הובל לתחנת המשטרה ומצא עצמו בתא המעצר, בחברת פושעים עצורים.

רבי מנחם-מענדל מוויטבסק, מגדולי תלמידיו של המגיד ממזריטש, לא ידע מה חטא ומה פשע שנעצר כאחרון העבריינים. הוא נחקר ארוכות, והוטחו בו האשמות קשות. אט-אט התבהרה התמונה: מישהו טפל עליו עלילת כזב דמיונית שציירה אותו כפושע גדול.

הוא ניסה להעמיד את החוקרים על טעותם, ולטעון כי כל ההאשמות נגדו אינן אלא סיפורי בדים, ואין כל קשר בינן ובין המציאות. אך הסבריו נפלו על אוזניים ערלות. החוקרים דבקו בעמדתם, ולחצו עליו להודות בעבירות החמורות. כשסירב, הושלך בחזרה אל התא הצפוף.

שם, על הדרגש הנוקשה, מוקף עבריינים גסי-רוח, הרהר רבי מנחם-מענדל במצבו. הוא התכנס בעצמו והחל לערוך חשבון נפש פנימי, בניסיון למצוא את הסיבה הרוחנית שבעטייה נקלע לצרה הצרורה.

הגיעה שעת התפילה. הוא פרש לקרן זווית, כיוון את פניו אל הכותל, עצם את עיניו, והחל להתפלל בדבקות. שעה ארוכה נשא את צקון לחשו, מתעלם מרעשי הרקע ומתרפק על מילות התפילה, שבהן מצא משענת ונוחם.

כשסיים את תפילתו הסב פניו לאחור והבחין כי אסיר אחד מתבונן בו במבט ממוקד. תחילה התעלם מן האיש, אך בתפילה הבאה נשנה המחזה: האיש לא גרע עין ממנו, מתחילת התפילה ועד סופה.

רבי מנחם-מענדל סקר את האיש, שחזותו הייתה כשל גוי גמור, כשאר האסירים. אך האיש החל לבקש את קרבתו של רבי מנחם-מענדל, להציע לו עזרה, לדאוג לשלומו ולרווחתו. נראה היה שהאיש יוצא מגדרו לשרת את היהודי.

גם בימים שלאחר מכן הוסיף האיש וביקש את קרבתו של רבי מנחם-מענדל. הוא פנה אליו מתוך הכנעה והתבטלות, ושירת אותו ככל יכולתו. רבי מנחם-מענדל החליט לפנות אל האסיר ולתהות על קנקנו.

נראה היה שלזה חיכה האיש. דמעות החלו לזלוג מעיניו, והוא החל לספר את סיפור חייו, שנקטע שוב ושוב בפרצי בכי.

הוא יהודי. נחום שמו. מצוקות החיים הובילו אותו למחוזות הפשע. הוא הידרדר מדחי אל דחי, עד שנעשה פורץ. בלילות נהג לחדור לבתים ולרוקן את תכולתם. זמן רב עסק במלאכתו האסורה, שרוי בפחד מתמיד ומשחק עם מזלו מדי לילה.

יום אחד הצליחה המשטרה להניח את ידה עליו. נחום הושלך אל תא המאסר. איש מאחיו היהודים לא טרח להיחלץ למענו. להפך, מכריו היהודים אפילו שמחו בליבם על שנפטרו סוף-סוף מפגיעתו הרעה. נחום נותר אפוא בודד ועזוב לגורלו.

רבי מנחם-מענדל האזין לסיפור רוב קשב. "פתאום הנה אתה כאן, עומד ומתפלל", אמר נחום, "והמראה הזה נגע לליבי והחל להמס את האטימות שאפפה אותי זה שנים. בפעם הראשונה בחיי חשתי חרטה אמיתית על מעשיי הרעים. אנא עזור לי למצוא דרך תשובה ולכפר על חטאיי".

ברגע זה הבזיקה מחשבה במוחו של רבי מנחם-מענדל: הנה לפניו הסיבה שבעבורה הושם במאסר על לא עוול בכפו. יש כאן נשמה אומללה, המשוועת לעזרה ומייחלת למישהו שיחלץ אותה משאול התחתית שבה היא לכודה.

רבי מנחם-מענדל החליט להתמסר בכל מאודו למען נחום האסיר. הוא החל להרביץ בו תורה ויראת שמיים, והדריך אותו כיצד לנטוש את מידותיו הרעות ולעלות על דרך הישר. גם נחום התגלה כתלמיד צייתן ורציני. הוא קיבל עליו את כל ההוראות שנתן לו רבי מנחם-מענדל. התנזר ממזון לא כשר, הניח תפילין בכל בוקר, ומיום ליום התחזק ביראת שמיים עד שנהפך לבעל תשובה גמור.

"דע", אמר לו רבו החדש, "שאנו עדיין בתחילת התהליך. ה' יעזור ונזכה להיגאל מהשבי, ואז ניסע יחדיו אל הרבי, המגיד ממזריטש, והוא יורה לך דרך תשובה שלמה".

בעודו מדבר עימו נכנס אל התא מפקד הכלא לבשר לרבי מנחם-מענדל כי הוא משתחרר. החשדות נגדו נבדקו ונמצאו חסרי בסיס, והחוקרים הגיעו למסקנה כי הוא חף מפשע. אבל האסיר הדהים את מנהל הכלא: "אינני יוצא מכאן, אלא אם כן ישתחרר גם חברי, נחום!", אמר נחרצות.

המפקד חשב שלא שמע היטב. מימיו לא נתקל באסיר שמסרב לצאת לחופשי. הוא הביט בנחום ואמר: "האסיר הזה טרם מילא את תקופת עונשו. אין הוא יכול להשתחרר".

רבי מנחם-מענדל לא הרפה. הוא דרש להיפגש עם השופט המחוזי, והבטיח לו בהן צדקו כי ייקח את נחום לחסותו, וידאג שלא יגנוב עוד ולא יפגע באיש. השופט התרשם מאישיותו של רבי מנחם-מענדל, והורה לשחרר את נחום לאלתר.

עם הגיעם לבית המגיד ממזריטש, עוד בטרם נכנסו פנימה, הכריז המגיד באוזני מקורביו: "לנשמה זו חיכיתי!". ואכן, נחום שינה את אורחות חייו ונעשה תלמיד נאמן של המגיד.
תגובה מהירה
|
שתף
|
0 תגובות
בית המדרש
01/20/2021 בשעה 21:46:19
למעשי עבריינות? עד כמה הוא צריך לחקור מי הקונה?
האם יש התייחסות הלכתית לכך?
האם אפשר להשליך מהשאלה/סוגיה הזו גם לנושאים אחרים שספק אם יגרמו לעבירה?
מה הגבול?
תודה מראש.
תגובה מהירה
|
שתף
|
35 תגובות
פוליטיקה ואקטואליה
01/20/2021 בשעה 19:44:29
נעות בין 5% שטראמפ יהיה נשיא
לבין 40% שטראמפ יהיה נשיאדברים רבים קורים
ממש בימים אלה
מעל פני השטח
ומתחת לפני השטח

ומהנדסי הMSM
שומרים על דממת אלחוט
בכדי לא לבלבל את המבולבלים

מי שרוצה אקסטרא מידע
שיחפש לבד ברשת

כשרוצים באמת לדעת מה קורה
זה לא באמת מסובך להגיע למידע

צריך בתור התחלה לסגור את הטלוויזיהשבוע יגיד
תגובה מהירה
|
שתף
|
16 תגובות
גילוי מסמכים
01/20/2021 בשעה 18:37:23
הצעת חוק שהניח על שולחן הכנסת ח"כ עמית הלוי (הליכוד) מבקשת להילחם בצנזורה שמטילות הרשתות החברתיות, לטענתו, ובחסימות הגולשים.

ההצעה תאסור על רשתות חברתיות כגון פייסבוק, טוויטר, אינסטגרם וטיק-טוק למחוק תכנים שפרסמו משתמשים ולמחוק את חשבונותיהם.

היא באה על רקע טענות שעלו באחרונה מהימין, שלפיהן פייסבוק וטוויטר חוסמות ישראלים שמביעים דעות ימניות לגיטימיות.

ההצעה מגדירה, בפעם הראשונה בחוק הישראלי, מהי רשת חברתית ומעמידה בפני כל אחת מהן שתי אפשרויות: להימנע באופן מוחלט מהתערבות בתוכן המפורסם על ידי המשתמשים או להפעיל כללי קהילה שקופים ושוויוניים.

החוק מגדיר "רשת חברתית פטורה" ו-"רשת חברתית מובלת".

על זו הפטורה ייאסר להתערב בתוכן המפורסם על ידי המשתמשים, כמו גם "להסתיר, למחוק או לצנזר" את התוכן המפורסם בה ללא אישור המפרסם, למעט מקרים שבהם החוק מחייב, או אם בית משפט בישראל או ערכאה משפטית בחו"ל הורו לה לעשות כן. כמו כן, היא לא תוכל להגביל, לחסום או למחוק חשבונות קיימים.

"רשת חברתית מוגבלת", על פי הגדרתה בהצעת החוק, תהיה כזו שתפרסם מדיניות "ברורה, שוויונית ושקופה" בנוגע להסרת תכנים מצידה. כמו כן, היא תצטרך להציג למשתמש שנפגע מצנזורה שביצעה את הנימוק להתערבותה ותחויב להפעיל מערכת זמינה, שתיתן מענה למשתמשים שמבקשים לערער על הסתרת פרסומים בתוך 48 שעות בלבד.

החוק נותן למשתמשים שנפגעו מהתערבות של אחת מהחברות אפשרות לפנות לסעד משפטי: הוא יוכל לתבוע את הרשת החברתית.

בנוסף, רשת חברתית מוגבלת שתחרוג מהקריטריונים שקבעה תהיה חשופה לתביעה מצד המשתמש בסכום של עד 25 אלף שקלים, גם ללא הוכחת נזק.

****

בכך יעסוק האשכול:

מדובר על הגנה על האנושות. לצערם של רוב תושבי העולם רק הימין רואה את גודל הבעיה כי הוא הנפגע היום. עוד כמה שנים זה יהיה כנגד אוכלי בשר ואחר כך כנגד דתות, זרמים, סטרייטים וכו'.

בנושא הזה לא ראוי לנהל מאבק של שמאל ימין אלא מאבק של תומכי חופש הביטוי וחופש הפרט לבין דיקטטורים מטורפים המנסים להכתיב לאזרחי העולם "נורמות מצפוניות" שהם קבעו.

מה שבאמת מזכיר משטרים חשוכים!

תגובה מהירה
|
שתף
|
14 תגובות
בית המדרש
01/20/2021 בשעה 18:05:38
‏על צדיק ורע לו רשע טוב לו, הנהגת ה' בעולם ועוד...
הרבה שואלים איך טראמפ שעשה כ"כ טוב לעם ישראל נפל בצורה כ"כ בזויה.

קטע משיעור של הגאון רבי שניאור פוטש.

https://youtu.be/_gvg8JME1Oo.youtub...
תגובה מהירה
|
שתף
|
0 תגובות
פוליטיקה ואקטואליה
01/20/2021 בשעה 16:52:26
שמעתי ראיון של ישראל בכר (היועץ הפוליטי הבכיר שעבד עם ביבי וגם עם גנץ) ברדיו קול ברמה בתכנית "חדש על הבוקר" עם נועם זיגמן בו הוא טען כי נפתלי בנט הולך להיות שחקן המפתח בבחירות הקרובות..אם בנט יחליט שהוא לא יושב עם נתניהו לאחר הבחירות, אזי, ביבי לא יוכל להקים ממשלה עם 61 מנדטים של גוש הימין.
האם גם אתם חושבים כמו ישראל בכר? האם באמת ביבי לא יצליח להרכיב ממשלה ויוחלף על ידי מנהיג אחר?
דווקא עכשיו יש שחקנים חדשים וחזקים בתחום כמו רון חולדאי, גדעון סער ועוד..דבר אשר יכול לקחת קולות לליכוד, אבל מצד שני להקטין את חוזקת המפלגות הקטנות הללו..מה דעתכם?
https://kol-barama.co.il/item/69-%D... target="_blank">ראיון של ישראל בכר
תגובה מהירה
|
שתף
|
24 תגובות
ביקורת תקשורת
01/20/2021 בשעה 15:56:12


בפוסט שהעלה הארגון נכתב: "השבוע שידר אוהד חמו כתבת שטנה נגד חיילי צה"ל כאילו הם מתפרצים סתם לבתים של פלסטינים בלילה.
סתם. פשוט סתם.
מדובר בשקר גס.
והפרת כללי האתיקה.
פונים כעת לנציב ודורשים את פיטוריו !"

מקור:

https://www.facebook.com/bzlmo/phot...
תגובה מהירה
|
שתף
|
5 תגובות
יש לי מה לומר
01/20/2021 בשעה 15:28:01


עשה היסטוריה - יורם גונן גורביץ' הצליח לעוף פעמיים משיפוט.

מקום המדינה לא היה דבר כזה.

להבת שחיתות במיטבה.
_

_
עברית.

בסקנדלים של המשטרה שבה עפו 7 ניצבים כזכור , היתה תקופת זוהר במשטרה.

לניצבים היתה עדנה.מח"ש היה וירטואלי.הסקנדלים יצאו לתקשורת.שם נחנקו.

טעות המשטרה היא בהודעה על תפקידו האחרון של הקצין.

למה?

כי הארכיון המעצבן מראה בדיוק למה היה זה תפקידו האחרון ואיך הוא הסתיים בדיוק להלן:העיתון הסרוק פה להגדלה - הכתבה המלאהhttps://www.flickr.com/photos/boaz_...


לפני שהודח הקצין הנ"ל מבית הדין למשמעת הוא נ א ל ץ לסיים את תפקידו

כשופט במערכת המשפט.קראתם נכון.הוא מ ו נ ה לשיפוט.הוא ל א ה ו ש ב ע.

למה?

כמה ועדה פנימית בבית המשפט העליון.הוא הגיע לועדה כמועמד לשיפוט אמיתי במערכת בתי

המשפט של ישראל.

שוב הארכיון המעצבן.

לפני השבעתו הופיע תחקיר על מעשיו "השנויים במחלוקת" בלשון המעטה.

להלן:
לא זאת אף זאת.


הקצין הבעייתי עשה היסטוריה.

נכנס לדברי הכנסת כאן.

שאילתה של חבר הכנסת רענן כהן ותשובה של שר המשפטים דוד ליבאי.

הזוי ומדהים.מכסים ומחפים.

https://knesset.gov.il/tql/knesset_...

הדבר הזה היא ראש יאח"ה.כשלניצבים בעייתיים היתה עדנה.מח"ש וירטואלי.

אמרנו.רק הפרענק ראש יאח"ה תת ניצב אפרים ברכה,להלן השהיד, התאבד.את הנייד

כמובן לא מוצאים...


תגובה מהירה
|
שתף
|
1 תגובות
פוליטיקה ואקטואליה
01/20/2021 בשעה 15:20:25
תגובה מהירה
|
שתף
|
6 תגובות
יש לי מה לומר
01/20/2021 בשעה 15:10:17
אולי מישהו יודע למה משרד הבריאות לא פירסם הבוקר את נתוני הקורונה? בכל יום חול בשעה הזאת יש כבר דווח שני!. בפעם הקודמת שהיה עיכוב, אמרו שזה בגלל בעיה ב" טיוב הנתונים" - אז בבקשה. אל תשפרו את הנתונים. תנו נתוני אמת.
תגובה מהירה
|
שתף
|
1 תגובות
יש לי מה לומר
01/20/2021 בשעה 15:08:05
לאחר כשבועיים על מיטה חכמה של סוויס סיסטם זה הזמן לבצע ביקורת מקיפה.

שמעתי את המושג מיטה חכמה לראשונה לפני כחודש בפרסומת שראיתי בטלוויזיה. אני ואשתי צפינו, ואני בטוח שכמו עוד רבים אחרים, נדהמנו לגלות שיש דבר כזה מיטה חכמה.
אני כחובב גאדג'טים מושבע, הייתי חייב לנסות ולבדוק בעצמי.
בגלל שעכשיו קורונה אי אפשר להגיע סתם כך לחנות וצריך לתאם מראש. אז למחרת התקשרתי לחברה ותיאמתי פגישה עם נציג.
אני ואשתי הגענו לסניף בכפר סבא. סניף מזמין וגדול עם מגוון דגמים של מיטות בין אם חכמות ובין אם לא. יש לשבח את המוכרת שטיפלה בנו שענתה תשובות לעניין והסבירה לנו לעומק את יתרונות המיטה החכמה לעומת מיטה רגילה.
אז מה שהכי זכור לי הוא שהמיטה מתאימה עצמה לחום הגוף של מי ששוכב עליה, במהלך השינה שולחת נתונים על איכות השינה לאפליקציה בטלפון החכם והפקודות הקוליות נשמעו לי כמו איזה משהו חביב אבל שלא בטוח שנשתמש בהן. מה שכן אשתי זכרה רק דבר אחד שהמיטה החכמה יכולה לעזור לי לנחות פחות, נו טוב..
לאחר כ-10 שנים עם מיטה מתפרקת הגיע הזמן להחליף ואכן סגרנו את כל הפרטים וביצענו את השינוי המיועד עם מיטה חכמה של סוויס סיסטם.

11 ימים חיכינו בציפייה רבה לשדרוג המיוחל והופ הנה טלפון מחברת ההתקנות שההתקנה תתבצע למחרת, היינו נרגשים.

ביום ההתקנה הם גם הוציאו את המיטה הישנה שלנו כמובטח לנו.

אז אחרי סופ"ש ו3 לילות עם המיטה אני חייב לומר. השלט בהתחלה היה נראה לנו כמו דבר שלא נצליח להשתלט עליו..אבל אחרי קריאת ספר ההדרכה והסבר שקיבלנו הוא פחות מפחיד..במיוחד שרוב הפונקציות הבסיסיות מאוד פשוטות לתפעול.
המזרן נוח וגמיש בטירוף וזה ממש כיף אפילו סתם לשבת על המיטה לנעול אפילו נעליים מאשר על כיסא.
הפונקציה של הרמת משענת שלא הייתה קיימת לנו עד היום זה יתרון ענק. בשבת קראנו ספרים במיטה ותהילים וזה היה ממש נוח..למי שתהה השארנו את המיטה מוגבהת מעט במהלך כל השבת והוצאנו אותה מהחשמל כך לא נחלל שבת.
במקביל יש לציין שאת האפליקציה הורדנו והתחלנו לקבל נתונים על השינה וזה באמת מגניב..לגבי נחירות אשתי אומרת שהיא עדיין שומעת אותי נוחר..אבל מי יודע אולי זה באמת מפחית לעומת מה שהיה קודם (או שאני פשוט קצת מצונן כעת)

בקיצור, זו הייתה ביקורת מקיפה על מיטה חכמה של סוויס סיסטם. לנו באופן אישי זה היה מתאים בתקציב אבל קחו זאת בחשבון שזו לא מיטה זולה, אך בהחלט כזו שתוכל לשדרג את חדר השינה שלכם מבחינת נוחות ופונקציונליות. בהצלחה!https://herzliya.mynet.co.il/good_t... target="_blank">סוויס סיסטם ביקורת על המיטה החכמה
תגובה מהירה
|
שתף
|
1 תגובות
יש לי מה לומר
01/20/2021 בשעה 15:07:13
לאחרונה נחשפתי לתחום של ניהול מוניטין ובו חברות מבצעות קידומים חיוביים באינטרנט כדי לשנות את התפיסה של הקהל כלפי איש ציבור או עסק..זאת אומרת שאם התפרסמה למשל פרשת אייל גולן לפני מס' שנים, כיום לא רואים אותה בגוגל..ממה שידוע לי רני רהב באותה תקופה העלה המון כתבות חיוביות נגדיות שתוקפות את הכתבות השליליות ובכך הכתבות החיוביות הודחקו למקומות שאנשים לא מגיעים אליהם..אך אם תעשו חיפוש פנימי בתוך גוגל תמצאו את הכתבות..אבל לא תמצאו אותן אם תחפשו את הביטוי המדויק "אייל גולן.
ראיינתי את מר לירון קטלן, מנכ"ל חברת ניהול מוניטין, ובראיון הוא הסביר לי מעט על הטכניקה: " מה שקרה במקרה של אייל גולן קורה עם המון עסקים ואנשי ציבור בישראל ובעולם. למעשה כל הרעיון הוא ליצור תכנים חיוביים, אוהדים, מאתרים מרכזיים ומפלטפורמות שונות ובכך להטות את כף המאזניים. למעשה אם לעסק יש כתבה שלילית שהוא לא רוצה שהיא תופיע תחת שם העסק בגוגל כל מה שהוא צריך לעשות זה להעלות כתבות להמון אתרים למשל : וואלה, מאקו, ויינט, ספורט5 וכו'..(תלוי כמובן בהתאם לשירות העסק) ובכך הכתבה השלילית תידחק לאחור. זו פעולה ידועה של משרדי יחסי ציבור דיגיטליים בשנים האחרונות ובכך אפשר לבצע ניהול למוניטין הדיגיטלי באופן חיובי ולהסיר אזכורים שליליים מגוגל".

בכך אפשר לומר שנולד תחום חדש בעולם הדיגיטל הנקרא ONLINE REPUTATION MANAGEMANT והבאתי לכם חשיפה ראשונה לעולם הזה.
https://www.xn--8dbcambdbusobg.co.i... target="_blank">ניהול מוניטין
תגובה מהירה
|
שתף
|
6 תגובות
פוליטיקה ואקטואליה
01/20/2021 בשעה 14:08:53
ועדת המכרזים של רשות מקרקעי ישראל הכריזה על 9 זוכים במכרז בגבעת המטוס בירושלים לבניית 1,257 יח"ד(מתוכן 501 יח"ד במסלול מחיר מופחת והיתר בשוק החופשי ולדיור ציבורי)
ועדת המכרזים של רשות מקרקעי ישראל הכריזה על 9 זוכים במכרז לרכישת זכויות חכירה בקרקע לבניית 1,257 יח"ד ב – 10 מתחמים בבניה רוויה בגבעת המטוס מתוכן 501 יח"ד במסלול מחיר מופחת, 718 יח"ד בשוק החופשי ו- 38 יח"ד לדיור ציבורי. (מכרז ים/61/2020).

שכונת גבעת המטוס בירושלים, נמצאת ממערב לדרך חברון, ממזרח ומדרום לבית צפפא. בשכונה יבנו בניינים בני 12 קומות במרכז השכונה ובניינים בני -4-6 קומות במורדות.
לכל המתחמים, למעט אחד שיפורסם מחדש, נקבעו זוכים. המכרז במסלול מחיר מופחת קובע מראש את המחיר לזכאים למ"ר בנוי . מחירי הדירות שנקבעו במכרז משקפים הנחה של 17% בהשוואה לדירות דומות בשוק. כל הקרקעות ששווקו הינן קרקעות בניהול רשות מקרקעי ישראל. הזכויות המוקצות הן בהתאם לטבלת הקצאה ואיזון שקבעה התכנית (מק/14295).

המחיר התחלתי לדירת 85 מ"ר יעמוד על  1,546,244₪.
המחיר התחלתי לדירת 100 מ"ר יעמוד על 1,795,103₪.
המחיר התחלתי לדירת 120 מ"ר יעמוד על  2,126,915₪.
הדירות יכללו מרפסת, מחסן וחניה
תגובה מהירה
|
שתף
|
0 תגובות
יש לי מה לומר
01/20/2021 בשעה 13:10:30
תגובה מהירה
|
שתף
|
1 תגובות
פוליטיקה ואקטואליה
01/20/2021 בשעה 12:44:54
באמת אין לי מושג מה יצא מהריצה של חולדאי בבחירות.
אבל העקיצה הזו... אם המצב היה פחות עצוב, אפשר היה לצחוק מזה.

https://twitter.com/Ron_Huldai/stat...
תגובה מהירה
|
שתף
|
8 תגובות
ביקורת תקשורת
01/20/2021 בשעה 12:02:00
*

השבוע, כחלק מקמפיין של השמאל הקיצוני, שידר אוהד חמו כתבה המוציאה את דיבת חיילי צה"ל. בכתבה נטען כי חיילים פרצו לבתי פלסטינים ללא כל סיבה מבצעית אלא רק לצרכי אימון. מדובר בשקר גמור.
שכן נוהל כניסה לבתי פלסטינים קובע שאסור להכנס למטרות אימונים..
מצ"ב הנוהל סעיף סעיף ד. 3 .
חמו אף ציין שדבר זה הינו פרקטיקה קבועה ומוגדר בעגה הצבאית בתור *אלמנת קש*.
דבר שהינו שקר גסה.

שאר החיילים שהיו באירוע, שכמובן לא רואיינו על ידי חמו, טענו שלא היו דברים מעולם. בנוסף, חמו סרב להביא את תגובת דובר צה"ל, דבר שהיה מוכיח כי פרטי הכתבה אינם עומדים במבחן המציאות.

בנוסף, אלמנת קש הינה הגדרה לפעילות מבצעית ולא כמובן לכניסה לצרכי אימון בבתי פלסטינים. חמו אף מדגיש כי מדובר בשטח הגדה ושוכח שמדובר בשטחי יהודה ושומרון.

*שי גליק, מנכ"ל בצלמו מסר:* "מדובר בשורת הפרות חמורה ביותר:
א. אי בדיקה עובדתית מול החיילים ומפקדיהם.
ב. סירוב להביא את תגובת דובר צה"ל לכתבה.
ג. שקר וסילוף הגדרת המושג אלמנת קש.
ד. קריאה ליו"ש "הגדה", דבר המהווה ניסיון להינדוס התודעה.
לא ניתן לשוברים שתיקה להכניס שדרן בכיר למהדורה. אנחנו בטוחים שהנציב יטיל קנס משמעותי, שכן הכתבה וודאי לא עמדה בתנאים הנצרכים טרם עלייתה לשידור.

לפרטים נוספים:
דובר ארגון בצלמו
עקיבא שפיגלמן
0546399300
תגובה מהירה
|
שתף
|
0 תגובות
גילוי מסמכים
01/20/2021 בשעה 09:37:11
מי שיתעמק בפעילויות של הקרן לישראל החדשה ושל זרוע הביצוע שלה, אירגון שתי"ל,יידהם ממספר הפעמים בהם תופיע המילה "פלורליזם".

מהו אם כן אותו פלורליזם?

פלורליזם - הגדרה המסווה עצמה בחביבות לא מזיקה,והמכוונת להפיכת מדינת ישראל ,שטקסיה היהודיים מתבצעים על פי ההלכה, למדינה שמוסדותיה יישלטו על ידי אנשי ה"כת הרפורמית".

עד עכשיו הצליח הסמול להשתלט כבר על כל מוסדותיה של המדינה והוא שולט בהם באמצעות תמיכת הבג"ץ (שגם עליו השתלט השמאל)ביד רמה.

נותר עדיין מעוז אחד אחרון ולא כבוש והוא המימסד הדתי בישראל-הדואג להמשך קיומה של קהילה יהודית אותנטית בארץ.

על מימסד זה נערכת בימים אלה מתקפת-על עזה מאין כמוה,והכל שותקים!

ברגע שייכבש המעוז הזה,המדינה נופלת סופית,והכל יתהפך באופן בלתי הפיך.

יפתחו שערי המדינה לפלישה המונית של כל החפצים להיות כאן,כל הזרים והפולשים יגויירו גיור סרק לצורך הכשרתם לאיזרוח,באמצעות ההצגה הנקראית "גיור רפורמי".

לא אתפלא,אם גיור זה ייערך על פי אמות המידה ה"פלורליסטיות" של אירגון שתי"ל, בנוכחות רב/רבה וכומר/כומר אשה.

זה המירוץ בו עסוקה הקרן לישראל החדשה ובו עסוקים עד מעל הראש כל אירגוניה ואנשיה.

לשם כך מוזרמים מיליונים רבים של דולרים מכל הגורמים המעוניינים בחיסול המדינה היהודית,והמלאכה מבוצעת בארץ על ידי אנשי הקרן ואירגוניה.

הכל בהסוואה מטשטשת ותחת הגדרה מטעה "פלורליזם".הציבור הרחב נופל בפח ולא מזהה את החתרנות הזו כלל וכלל.

מדוע כה מעוניינת הקרן להחדיר את אנשיה מכת הרפורמים לכל עמדת שליטה ובמיוחד לכל העמדות של המימסד הדתי?

כיוון שהגיור שכת זו מבצעת אינו גיור כלל.זו פארסה.

מה ישרת את השמאל האנטישמי טוב יותר מאשר החדרת אנשי הכת הרפורמית בדרך שהרבנות תאבד את הבלעדיות שלה על עריכת טקסי החיים היהודיים,וברגע שהכת תהפוך ללגיטימית,היא תוכל להחדיר ולאזרח כאן גויים "מגויירים" בלי סוף ,שימהלו וידללו סופית את הציבור הציוני יהודי במדינה שכרגע מהווה רוב.

זה הפתח אליו דוהרת הקרן ועימה כל השמאל כולו.

זה המירוץ בו שקועה הקרן.לכך כיוונה כשיצאה בקמפיין שאת פיה לא יסתמו.

המירוץ נערך ביתר שאת.

על כל הגורמים הציוניים והיהודיים מכל קצוות הקשת הפוליטית להבין זאת מיד,ולהתחיל במלחמה חסרת פשרות לחיסול החדרת אנשי כת הרפורמיים לעמדות שליטה חשובות.

שמתם לב לכך שבזמן האחרון מובאים אנשי הכת הרפורמית-לדיונים רבים המתקיימים בטלביזיה ?לפתע בכל תוכנית על דת,יושבת איזו אשה הקוראת לעצמה "רבה" ומתראיינת באון.

זה חלק ממסע החדרתם ללגיטימיות הציבורית ולשיח הציבורי, כאילו הם חלק טבעי ממנו.

זו פעולה מחושבת להענקת לגיטימיות לכל מיני גברים ונשים מטעם דת שבינה ובין תורת משה אין הרבה מהמשותף.

אשה המציגה עצמה כרבה,כעורכת חתונות,כעורכת טקסי בר ובת מצווה,וכמי שמנהלת תפילות ב"בתי הכנסת" שלה,המזכירים יותר כנסייה מאשר בית תפילה יהודי,משתמשת ביכולת הרטורית שלה על מנת להציג עצמה משל היתה חלק בלתי נפרד מהקונצנזוס.

זו הצגה שיקרית ומעוותת של המציאות.זה חלק ממסע שטיפת מוח הציבור הרחב,שמבצע השמאל.

אילו הסתכם הדבר רק בנושא דתי פעוט,לצורך התרסה ,ניחא.

אך מדובר במזימה חתרנית.

על הציבור להתעורר ולעצור מיד את המפולת הזוחלת לקראת חיסולה של המדינה היהודית.

הכת הרפורמית בתחפושתה "פלורליזם" עלולה להיות המסמר האחרון בארון הקבורה של מדינת היהודים הקטנה.

כולם חייבים להתעורר מיד!!!


תגובה מהירה
|
שתף
|
101 תגובות