להורדת אפליקציה:
סקופים
08/13/2020 בשעה 18:30:47
טראמפ: "הסכם שלום היסטורי בין ישראל לאיחוד האמירויות"
https://twitter.com/realDonaldTrump...
טראמפ במסיבת עיתונאים מיוחדת בחדר הסגלגל: "אני רוצה לברך את כל האנשים שמאחוריי, קרה דבר מדהים - משהו שאי אפשר היה להשיג ב-25 שנים. ערכתי שיחה עם נתניהו ובן זאיד שהסכימו להגיע להסכם שלום. כולם אמרו שזה בלתי אפשרי"

דסק החוץ: צאט הכתבים חדשות 12
תגובה מהירה
|
שתף
|
181 תגובות
סקופים
08/13/2020 בשעה 18:30:42
בכיר בליכוד:

השמאל הישראלי והעולמי תמיד אמרו שאי אפשר להביא שלום עם מדינות ערב בלי שלום עם הפלסטינים. שאין שום דרך אחרת חוץ מנסיגה לקוי 67, פינוי ההתנחלויות, חלוקת ירושלים, והקמה מדינה פלסטינית. פעם ראשונה בהיסטוריה שראש הממשלה נתניהו שבר את הפרדיגמה של "שטחים תמורת שלום" והביא "שלום תמורת שלום"

עמית סגל: כפי שציין ידידי י׳, נתניהו ממדר מכל האירוע את גנץ ואשכנזי

https://t.me/amitsegal/7780
תגובה מהירה
|
שתף
|
22 תגובות
סקופים
08/13/2020 בשעה 18:30:15

עמית סגל, [13.08.20 18:06]
גורם מדיני בכיר: הריבונות לא ירדה מעל הפרק - רק נדחתה

https://t.me/amitsegal/7778
תגובה מהירה
|
שתף
|
57 תגובות
סקופים
08/13/2020 בשעה 18:30:09
על פי ההסכם, למוסלמים תהיה גישה רחבה יותר למסגד אל אקצה בעיר העתיקה בירושלים. ההסכם מאפשר לטוס מאבו דאבי לתל אביב, כך לפי בכירים בבית הלבן (N12)
תגובה מהירה
|
שתף
|
35 תגובות
סקופים
08/13/2020 בשעה 18:29:57
תגובה מהירה
|
שתף
|
119 תגובות
סקופים
08/13/2020 בשעה 18:29:48
ירון אברהם:
בתוך הדיון הקורונה היום אורח מעניין: פרופ' דב שוורץ מאוניברסיטת בן גוריון שהתבטא בעבר בחריפות נגד צעדים מדודים וחלקיים. הוא קרא לסגר מלא ומיידי, "דוהרים לעבר התהום בעיניים פקוחות"
תגובה מהירה
|
שתף
|
3 תגובות
סקופים
08/13/2020 בשעה 18:28:52
אפל נסחרת היום בשיא כל הזמנים ונמצאת במרחק נגיעה מלקבוע היסטוריה - להפוך לחברה האמריקנית הראשונה בשווי שוק של יותר מ-2 טריליון דולר. החברה מודיעה היום על רצון להנפיק אג"ח, שישמש בין היתר לרכישות חוזרות. הפד' צפוי להמשיך לרכוש את האג"ח של החברה

https://www.bizportal.co.il/globalm...
תגובה מהירה
|
שתף
|
5 תגובות
סקופים
08/13/2020 בשעה 18:28:50
*ראש מועצת בית אל על דחיית החלת הריבונות: "מכרו אותנו"*

ראש מועצת בית אל שי אלון אמר בתגובה לדיווחים על כך שישראל הסכימה לדחות את ביצוע החלת הריבונות ביו"ש ובקעת הירדן תמורת נרמול יחסים עם איחוד האמירויות: "עשו על המתנחלים סיבוב. העתיד שלנו נמצא ביהודה ושומרון ובהחלטות אמיצות שיקבלו מנהיגינו. לא בהסכמים שהיום נחתמים ומחר לא שווים את הנייר עליו נכתבו. מכרו אותנו".

גדי דויטש - דובר מועצת בית אל
תגובה מהירה
|
שתף
|
21 תגובות
סקופים
08/13/2020 בשעה 18:25:55
הפועל ירושלים:
ג'ייקובן חוזר לארנה! הפועל שמחה מאוד להודיע כי הגארד ג'ייקובן בראון ילבש את המדים האדומים בעונה הקרובה. בראון היה אחד מהשחקנים המצטיינים בהפועל, בליגה וב-BCL בשנתיים האחרונות וזכה עם הקבוצה בשני גביעי מדינה (כשבאחרון זכה בתואר ה-MVP), גביע ווינר וסיפק הרבה רגעים של אושר לאוהדים.

בעונה האחרונה במדי הפועל ג'ייקובן בראון קלע 15.4 נקודות, מסר 5.9 אסיסטים ולקח 3 ריבאונדים למשחק ב-26 דקות על הפרקט. במסגרת ה-BCL, בראון קלע 14.3 נקודות, מסר 5 אסיסטים ולקח 3.8 ריבאונדים ב-26.6 דקות על הפרקט.

מאמן הקבוצה, עודד קטש, מסר לאחר החתימה: "אני שמח שהחלקים בפאזל מתחברים ושגם ג'ייקובן ימשיך איתנו בעונה הבאה. זה לא סוד שהוא מרכיב משמעותי בקבוצה שלנו. אני בטוח שהאוהדים שמחים על כך שהצלחנו להשאיר גם אותו. יש לנו המשכיות עם 5 שחקנים מהעונה האחרונה ויחד עם 2 זרים נוספים שנצרף, אני בטוח שתהיה לנו קבוצה חזקה ודומיננטית".

* * * *
צוות הספורט של רוטר
תגובה מהירה
|
שתף
|
1 תגובות
סקופים
08/13/2020 בשעה 18:25:13
חלקו האחרון של המאמר של דר' אלון לבקוביץ, מתוך https://www.the-koreans.com/" target="_blank">הבלוג "הקוריאנים". איך החלטות שגויות שנלקחו לפני שבעים שנה משפיעים על חיינו כיום - מציאות של שתי קוריאות, מנהיג מטורף עם כפתור גרעיני מתחת לכרית. וגם החלטות ישראליות שאילו היו אחרות - יחסי ישראל קוריאה כיום היו נראים אחרת.

המאמר המלא עם תמוונות במקור: www.the-koreans.com/70-שנה-למלחמת-קוריאה-חלק-ב/

https://www.the-koreans.com/70-שנ... target="_blank">בחלק הראשון של המאמר, תוארו הרקע למלחמת קוריאה, האופן בו רואות את המלחמה כל אחת מהקוריאות, ההצלחה הצפון קוריאנית לכבוש את רוב שטח הדרום וכיצד כוחות האו"ם בפיקודו של גנרל מקארתור הביאו לנסיגת כוחות הצפון לאחר הנחיתה האמפיבית בחוף אינצ׳און.

בייג'ינג הזהירה את וושינגטון מספר פעמים לבל תתקדם צפונית לגבול שנמתח לאורכו של קו הרוחב 38. הממשל האמריקאי התעלם וכוחות האו"ם המשיכו לכבוש חלקים נרחבים מקוריאה הצפונית. בלית ברירה, התערבה סין במלחמה בנובמבר 1950 (באמצעות חיל "המתנדבים הסינים"). הישגי כוחות האו"ם נמחקו. עוד שני סיבובים והצדדים מתבססים על קו הגבול. וטרם חלפה שנה לפרוץ המלחמה.

ישחקו הנערים הקוריאנים לפנינו
מלחמת קוריאה יכלה להסתיים במאי 1951 אלא שקוריאה הפכה לכלי משחק בין המעצמות והמלחמה נשכה שנתיים נוספות. סיפורה של מלחמת קוריאה משפיע עד ימינו אנו. המחיר שגבתה המלחמה היה גבוה מאוד.

קוריאה: עם שלם – למחצה
אחת הסוגיות שמועלת כל פעם מחדש, היא סוגיית המשפחות החצויות. הקוריאנים בשני צידי הגבול הם עם אחד. ישנם מאות אלפי קוריאנים שקרובי משפחתם מדרגה ראשונה נמצאים מצידו השני של הגבול.

בשנים האחרונות נערכו כמה מפגשי משפחות חצויות. לקראת המפגש האחרון הוגשו 70,000 בקשות שמתוכן נבחרו רק מאה.שתי הקוריאות לא מצליחות למצוא פתרון מוסכם שיאפשר לקרובי המשפחה להיפגש.

סיפורי סבתא או איום קיומי?
עבור הדור הצעיר בקוריאה הדרומית, מלחמת קוריאה היא אירוע חשוב, אולם "עתיק". הדור המבוגר רואה בצפון איום קיומי.

מלחמת קוריאה והנקודה הישראלית
בתחילת המלחמה פנה האו"ם לממשלת ישראל בבקשה לשלוח כוח צבאי לסייע במאבק מול קוריאה הצפונית. בישראל, כנהוג, התנהל מאבק פוליטי לוהט. ממשלת ישראל הסתפקה בסוף בהבעת תמיכה ובמשלוח סיוע כלכלי ורפואי לקוריאה הדרומית. המדינות ששלחו כוחות ללחימה - זוכות עד היום ליחס חם ואוהד מצד קוריאה הדרומית.

לפני כעשור שגרירות קוריאה בישראל העניקה בטקס מרגש מדליות הוקרה ללוחמים יהודים שהשתתפו במלחמה לצד קוריאה.מקור: www.the-koreans.com/70-שנה-למלחמת-קוריאה-חלק-ב/
תגובה מהירה
|
שתף
|
14 תגובות
סקופים
08/13/2020 בשעה 18:24:42
דרעי נטש את הדיון בקבינט הקורונה על רקע ההגבלות על בתי כנסת.

המתווה המסתמן לבתי כנסת ומסעדות:

מרחב של פחות מ80 מטרים רבועים - 10 אנשים בפנים ו30 בחוץ

יותר מ80 מטרים רבועים - 20 אנשים בפנים ו30 בחוץ

https://t.me/lieldaphna/11669
תגובה מהירה
|
שתף
|
21 תגובות
סקופים
08/13/2020 בשעה 18:24:39
קבינט הקורונה אישר כי ישראלים יוכלו לטוס לבולגריה, קרואטיה ויוון ללא צורך בבידוד בחזרה לארץ. למדינות יכולים ישראלים להיכנס גם כן ללא בידוד. עוד נמסר כי נבחנת האפשרות למתווה דומה מול קפריסין והונגריה. הקבינט גם אישר רשימה של 15 מדינות שאליהן יכולים ישראלים לטוס ללא צורך בבידוד בנחיתה בישראל, אך אלה לא בהכרח מאפשרות כניסת ישראלים או שמתנות את כניסתם בבידוד של 14 ימים. בין המדינות - איטליה, בריטניה, גיאורגיה, גרמניה, הונג קונג, ירדן, לטביה, ליטא, ניו זילנד, אסטוניה, קנדה, רואנדה, דנמרק, סלובניה ואוסטריה.

https://www.ynet.co.il/articles/0,7...
תגובה מהירה
|
שתף
|
2 תגובות
סקופים
08/13/2020 בשעה 18:23:20
את הטור השבוע נתחיל בחשיפה על הפיצוץ שהחריב את נמל ביירות: ובכן, לפיצוץ העצום בביירות קדמו שישה אירועים חריגים, שהתרחשו בהפרשי זמן זהים לחלוטין זה מזה. נתונים סייסמולוגיים חד משמעיים מצביעים על האירועים החריגים, שיכולים להיות מוסברים גם על ידי פעולת חבלה או תקלה באמצעי לחימה צבאיים, שהוחזקו בסמוך.

הממצאים המדהימים, שנחשפים כאן פומבית לראשונה, התגלו ונותחו על ידי מומחי גיאופיזיקה בשיתוף עם קבוצת ההנדסה "תמר" מישראל, והועברו גם לידיעת הדרגים המדיניים והביטחוניים הגבוהים.

קבוצת "תמר", שהוקמה על ידי קצין חיל ההנדסה הישראלי לשעבר, בועז חיון, עוסקת במשך עשרות שנים בתחום החבלה והפיצוצים המבוקרים בישראל, וכן עובדת עם שדות תעופה בכל רחבי העולם על גילוי חומרים נפיצים. בין היתר, מבצעת הקבוצה עבודות מיוחדות בחומרי נפץ, כולל פיצוצים במבנים וניסויים מורכבים. היא כוללת את המעבדה הלאומית לזיקוקים, האחראית מטעם מכון התקנים הישראלי לרישוי של כל זיקוקי הדינור, המגיעים בעיקר מסין, בראשות ניר חיימוב, המשמש גם כמנכ"ל הקבוצה, ואת המרכז הישראלי לבטיחות בנפיצים.

התפנית הדרמטית בהבנת האסון בביירות התחילה מחקירה סייסמולוגית, שאספה נתונים סייסמיים מחיישנים הפזורים ברחבי המזרח התיכון. התברר כי המכונים הסיימולוגיים בישראל, המרוחקים ממוקד הפיצוץ, קלטו היטב את רעשי הקרקע שחולל הפיצוץ הגדול של מטען האמוניום בביירות, שהיו שקולים לרעידת אדמה קטנה – אך לא היו יכולים לעלות על ממצא שהתגלה רק באמצעות מכשיר סיימוגרף שממוקם בעומק הים בין קפריסין ללבנון, במרחק של כ-70 קילומטרים מביירות ובעומק של כ-2.2 ק"מ.

מדובר למעשה במערכת של שישה חיישנים סייסמים בשם cy603, שהונחה בעומק הים במסגרת פרויקט גאולוגי בינלאומי לצורכי מחקר וחיזוי של רעידות אדמה באגן הים התיכון וכן מעקב עולמי אחרי ניסויים בנשק. באופן רגיל, נתוני החיישנים זמינים לציבור באינטרנט באמצעות אתר IRIS, המאגד מידע של מוסדות למחקר סייסמוגרפי. אבל באופן בלתי שגרתי, מעט אחרי שש בערב ב-5 באוגוסט – דהיינו פחות מ-24 שעות אחרי האסון שהתרחש בביירות – נחסמה הגישה לכל מה שארע לפני תאריך זה, והמבקרים באתר מקבלים הודעה כי אין מידע זמין (ראו תמונה בהמשך). אולם מומחי הגיאופיזיקה עוד הספיקו להשיג את אותם נתונים שנמחקו, ומצאו כי נתוני הסיימוגרף שנחשפים כאן – שצולמו בטרם נמחק המידע מהאתר ושניתן לראותם בתמונה שבראש הכתבה – תואמים לנתוני חיישנים רגישים אחרים באזור בנוגע לפיצוצים המרכזיים בביירות. ואולם, נראה כי שום גורם אחר זולתם לא שם לב למה שהתגלה בחקירה הכוללת של האירוע: לפיצוץ הגדול של האמוניום קדמו ששת הפיצוצים המסתוריים – שפענוחם משנה כעת לחלוטין את התמונה.

כל הפיצוצים הללו היו שקולים לחומר נפץ של כמה טונות כל אחד (קשה לקבוע את המשקלים המדויקים בשלב זה של החקירה), ומרווחי הזמן ביניהם היו זהים: 11 שניות. כפי שרואים בתרשים הסיימוגרף, ניתן לזהות באופן ודאי חמישה פיצוצים זהים במרווח של 11 שניות זה מזה, ואילו הפיצוץ השישי, כעבור 11 שניות נוספות, כבר היה גדול פי כמה. ואז, אחרי כ-43 שניות נוספות, אירע הפיצוץ העצום – זה שנקלט גם בכל הסיימוגרפים ברחבי המזרח התיכון, והחריב חלקים ניכרים מביירות.

הניתוח מעלה סימני שאלה גדולים לגבי ההשערה המקובלת שפורסמה בתקשורת, לפיה הפיצוץ החל בשריפה על פני הקרקע בנמל, שגרמה להתלקחות של זיקוקי דינור ולאחר מכן של שקי האמוניום החנקתי. הוא כן "מתכתב" עם פרסומים של כלי תקשורת זרים (שהוכחשו בצורה לא משכנעת על ידי גורמים רשמיים בלבנון), לפיהם מתחת למחסנים ה"רגילים" של הנמל שבהם הוחזקו האמוניום והזיקוקים, פעלה עיר תת-קרקעית, כנראה של מחסנים ומנהרות, ששרידיהם נראים בברור בדיווחים – שהופעלה על ידי חיזבאללה, "בעל הבית" האמיתי בנמל הלבנוני המרכזי.

בימים האחרונים שילבו מומחי "תמר" את הממצאים הסיימולוגים עם ניתוחים נוספים שערכו, המתבססים בעיקר על פרסומים בתקשורת הגלויה. לדברי אהרון (אריק) גורן, ראש המרכז הישראלי לבטיחות בנפיצים, שהיה הסמכות המקצועית המובילה לבטיחות חומרי נפץ בצה"ל, "יש להתייחס לכל הפרסומים הגלויים המגיעים מלבנון בחשדנות, ואולם אם בנמל באמת אוחסנו 2700 טון אמוניום ניטרט כפי שהוצהר, הדבר שקול לעוצמה של כ-850 טון חומר נפץ TNT תקני. חשוב לזכור כי האמוניום החנקתי יכול להיות בסיס הן לחומר נפץ המכונה ׳אנפו׳ והן לחומרי דשן לחקלאות ולתעשייה, ועוצמת הפיצוץ של האמוניום, בהשוואה ל-TNT, תלויה גם בתנאי האחסנה”.

עוד מסביר גורן, כי "בתנאים ירודים, החומר יכול להיות שקול לעוצמת פיצוץ גבוהה יותר מ-850 טונות, אבל עדיין לא יהיה בכך להסביר את המכתש שעומקו 43 מטר, שנוצר במוקד הפיצוץ, לפי הדיווח מלבנון. לפי הנוסחאות המקובלות, המכתש היה אמור להיות ברוחב זהה למדווח, כ-110 מטר, אך בעומק מופחת. העומק החריג יכול להיות מוסבר אף הוא בפיצוצים תת קרקעיים שקדמו לפיצוץ האמוניום, אך גם בכך שכמות האמוניום הייתה גדולה בהרבה ממה שדווח על ידי הממשלה הלבנונית – או שהתפוצצו גם אמצעי לחימה שעליהם לא דווח". לגבי צבעי הבעירה של הפיצוץ, חום וכתום, מסביר גורן כי הם תואמים למה שצפוי מפיצוץ של אמוניום חנקתי.

בחקירה הגיאופיזית נשללה האפשרות לפיה החיישנים הסיימלוגים הרגישים במיוחד, בים שבין קפריסין ללבנון, תיעדו רעדים שונים שנבעו מאותו פיצוץ. לדברי החוקרים, לפיצוץ הגדול אכן קדמו שישה פיצוצים קטנים יותר, ואין בכך שום ספק. בדיקות שנערכו עוד ניסו לגלות האם היו באזור הנמל פיצוצים מבוקרים לצורכי קידוח או חציבה קודם לאסון, דבר שיכול היה להסביר גם כן את הממצאים, אבל בשלב זה אין עדויות לכך.

אז מה באמת קרה בנמל? אריק גורן, שחקר עבור המשרד להגנת הסביבה בישראל אסון של פיצוץ מחסן זיקוקי דינור במושב באזור השרון שאירע בשנת 2017 ובו נהרגו שני פועלים, אומר כי זיקוקי דינור הנם רגישים לתופעות של חום. לדבריו, ייתכן שפיצוצים תת קרקעיים יצרו חום שהביא להתלקחות של זיקוקים ליד שקי האמוניום, ורק אז, כתוצאה משריפה – אירע הפיצוץ העצום שגרם לרעידה בעוצמה של 3.3 בסולם ריכטר.

הסבר אפשרי זה עדיין אינו פותר את השאלה מה גרם לסדרת הפיצוצים הראשונית, ואולם, לדברי גורן, יש מערכות לחימה שמופעלות כ"שרשרת" וגם אפשרות ששרשרת מטענים הונחה מתחת למחסנים על ידי גורם שרצה לגרום לפיצוץ מכוון, ותיזמן את הפיצוצים בשעון עצר.

האם הייתה זו חבלה או תקלה באמצעי לחימה של החיזבאללה מתחת לנמל? כזכור, נשיא ארצות הברית אמר, בתגובה ראשונה לדיווח על האסון בביירות, כי מדובר היה ב"התקפה". כיוון שהממצאים יכולים להעלות גם את האפשרות שפיצוץ האמוניום החל במטענים שהונחו על ידי גורמים מישראל, ערכתי בדיקה שממנה עולה מעל לכל ספק, כי ישראל לא הייתה קשורה בשום דרך לשרשרת האירועים באסון. הגורמים הישראלים הבכירים ביותר למדו לראשונה על האסון מהתקשורת, כמו כולם.

"אנחנו עדיין לא יודעים לגמרי מה בדיוק גרם לפיצוצים המוקדמים, חבלה או תקלה. את התשובה לשאלה הזאת צריך לספק חיזבאללה", אמר לי מייסד "תמר", בועז חיון.

בהמשך אוסיף נתונים נוספים, שנמצאים כעת בבדיקה.

https://www.israeldefense.co.il/he/...
תגובה מהירה
|
שתף
|
86 תגובות
סקופים
08/13/2020 בשעה 18:22:16
עיריית ראש העין חוקרת מי הדליף פרטים מתיק התביעה נגד ליאת בן ארי
ראש העיר שלום בן משה הנחה לבצע בדיקה בין כל אגפי העירייה כדי לברר כיצד הודלפו פרטים חסויים מתיקי התביעה העירוניים, ביניהם של המשנה לפרקליט המדינה • בעירייה שוקלים לערב את מערכת אכיפת החוק • עו"ד ליאת בן ארי ובעלה נחקרו בעירייה בחשד לביצוע עבירות בנייהראש עיריית ראש העין, שלום בן משה, פתח בחקירה עירונית בין כל אגפי העירייה השונים בניסיון לברר כיצד הודלף מידע פנימי וחסוי מתיקי התביעה העירוניים, בין היתר תיק התביעה של עו"ד ליאת בן ארי, המשמשת כמשנה לפרקליט המדינה לאכיפה כלכלית בפרקליטות. כזכור, עו"ד ליאת בן ארי, המשמשת כראש צוות התביעה בתיקי נתניהו, ובעלה הוזמנו לחקירה בעירייה בחשד לביצוע עבירות בנייה בנכס שבבעלותם.

ראש עיריית ראש העין, בן משה, הבהיר כי במידה ולא ימצא הגורם האחראי להדלפה, העירייה תפעל למציאתו באמצעות גורמי אכיפת החוק. "העירייה רואה בחומרה את העובדה שמידע חסוי ורגיש דלף מתוך מחשבי העירייה", נמסר.

החשד נגד בן ארי ובעלה הוא ביצוע עבירות בנייה של פיצול ללא היתר בבית שרכשו בראש העין. בשבועות האחרונים עלו טענות נוספות נגד בן ארי. לפי אחת מהן, הנכס שנרכש על ידי הפרקליטה הבכירה ובעלה נועד למגורים בלבד, ולכן הפיכתו לדירה להשקעה אסורה.

כמו כן, עלו טענות באשר לרכישת הקרקע עליה בנוי הבית של בני הזוג. הקרקע נרכשה במסגרת מכרז של רשות מקרקעי ישראל, כאשר העמותה במסגרתה רכשו בני הזוג את הקרקע הגישה הצעה נמוכה בכ-10 מיליון שקלים מההצעה הגבוהה, ולכן לא הייתה אמורה לזכות במכרז.

הפרשה החלה בחודש פברואר האחרון, אז ביקר פקח בנייה עירוני בווילה שרכשו העומדת בראש האכיפה הכלכלית בפרקליטות ובעלה בראש העין, ושבנייתה הסתיימה לאחרונה. הביקור הוליד דוח לפיו במקום בוצע פיצול, כך שנוצרה דירת מגורים בתוך הנכס. לפי הדוח, הפיצול בוצע ללא אישור או דיווח לרשויות ותוך פתיחת דלת בניגוד לתוכנית מאושרת, ולכן לכאורה מדובר בעבירת בנייה.
לאחר ביקור הפקח, הגישו הזוג בקשה שתכשיר את עבירת הבנייה בדיעבד. בעירייה מסרו כי ככל הנראה הבקשה תאושר.

בעת שהפרשה נחשפה, מסרה ליאת בן ארי: "מדובר בנכס שנרכש על ידי קבוצת רכישה שבה השקיע בעלה של עו"ד בן ארי. לא מדובר בדירת המגורים המשותפת של בני הזוג והמשפחה. נושא פיצול הנכס, שבנייתו הושלמה לפני כחצי שנה, אמור להיות מוסדר באמצעות הוראת השעה החוקית הרלוונטית (תיקון 117 לחוק התכנון הבנייה). למען הסר ספק, לגב' בן ארי אין שום מעורבות בהשקעות ובעסקים של בעלה, שהוא אזרח פרטי מן השורה".

https://www.mako.co.il/news-israel/...
תגובה מהירה
|
שתף
|
42 תגובות
סקופים
08/13/2020 בשעה 18:21:57
תגובה מהירה
|
שתף
|
71 תגובות
סקופים
08/13/2020 בשעה 18:17:27
ההערכה היא שמי שעומד מאחורי המתקפה היא צפון קוריאה.
החשש בישראל הוא שהמידע המסווג ,שנמצא כעת בידי צפון קוריאה, ישותף עם איראן.
חוקרי אבטחה ב ClearSky, חברת אבטחה בינלאומית שהייתה הראשונה שחשפה את המתקפה, טענו שצפון קוריאה הצליחה לחדור למערכות ולשלוף חומר רב.

בכך ישראל נכנסת לרשימת המדינות המותקפות ע"י יחידת ההאקרים של צפון קוריאה המכונה Lazarus Group, שידועה גם כ"קוברה הנעלמת" Hidden Cobra

התקיפה החלה בחודש יוני עם הודעה פרטית למהנדס בחברה ביטחונית ישראלית שמייצרת כלי נשק לצבא, ברשת לינקדאין עם פרופיל חיקוי ל Dana Lopp .דנה לופ האמיתית היא אכן מגייסת כוח אדם בחברת בואינג. לאחר יצירת קשר עם איש המטרה , התוקפים ביקשו כתובת מייל או מספר טלפון כדי להמשיך ליצור קשר באמצעות הוואטסאפ או בטלפון על מנת להיראות אמינים. אכן התקבלו שיחות כאלה ומעדויות אנשים ,מי שדיבר בצד השני היה עם מבטא אנגלי רהוט ולא עורר חשד כלל.
שלב כזה של תחכום לא נראה עוד בקרב יחידת ההאקרים, אומרים ב ClearSky .
בשלב מסוים, התוקפים שלחו מסמך ובו רשימת משרות מבוקשות. המסמך הכיל תוכנת ריגול לא נראית שחדרה למחשב וניסתה לעקוב אחר רשתות ישראליות מסווגות.

ב2019 היה ניסיון דומה, אך אז המיילים נכתבו בעברית משובשת שנראה היה שעברו תרגום ידני, מה שכמובן עורר חשד מיידי. הלקח נלמד, ודפוס הפעולה השתנה. התוקפים יוצרים קשר בוואטסאפ ובלינקדאין כדי ליצור קשר ישיר עם אנשי תעשיות ביטחוניות צבאיות מהמערב.

בועז דולב, בעלים ויו"ר חברת ClearSky טוען שברגע שנמצא שהחלה מתקפת הסייבר, הוא מצא במהירות את החשבונות המזויפים של יחידת הסייבר הצפון קוריאנית בלינקדאין , וכן את ההודעות שנמסרו לאישים בתעשיות הביטחוניות. החקירה העלתה שלפחות בשני מקרים, התוקפים התקינו כלי תקיפה ברשתות הישראליות. בכלי שידוע כ גישה טרויאנית מרוחקת , נעשה שימוש במגוון תקיפות , וביניהן בנקים טורקיים שמהם נגנבו סיסמאות ומידע רב.

https://www.nytimes.com/2020/08/12/...

תגובה מהירה
|
שתף
|
67 תגובות
סקופים
08/13/2020 בשעה 18:16:40
458 בדיקות קורנה נערכו אתמול במזרח ירושלים. 189 מהן נמצאו חיוביות. 41% !!! סימן גרוע מאוד למה שמתרחש במזרח העיר. הממוצע בשבוע האחרון היה 23%.

https://twitter.com/nirhasson/statu...
תגובה מהירה
|
שתף
|
20 תגובות
סקופים
08/13/2020 בשעה 18:15:10
תגובה מהירה
|
שתף
|
32 תגובות
סקופים
08/13/2020 בשעה 18:15:07
לאחר הפרסום הראשון בערוץ 20, נציגה במחלקת ההנדסה במועצה האיזורית "לב השרון" מאשרת: "לא היתה ישיבה, לא יצא היתר, לא כלום"


במחלקת ההנדסה, במועצה האזורית לב השרון, מאשרים את הפרסום הראשון בערוץ 20 ובחדשות 0404, כי ליאת בן ארי ובעלה, ביצעו עבירת בנייה בנכס שבו הם מתגוררים במושב חירות. כזכור, על פי הפרסום, המשנה לפרקליט המדינה, ליאת בן ארי, ובעלה אביב שויקי, ביצעו גם בעבר עבירות בנייה. מדובר בעבירת בנייה שביצעו בבית הפרטי שבו הם מתגוררים במושב חרות. בין עבירות הבנייה- הוספת פרגולה שלא באישור, סגירת חלק מהגג ברעפים – במקום שאותו אסור היה לסגור. עוד נראה כי בוצעו לכאורה עבירות נוספות.

בנוסף, ביצעו השניים תוספת בנייה ועטפו מקום, שאמור היה להיות עם קירוי חלקי, בגג רעפים, מעשה זה הוא עבירה חמורה על חוקי הבנייה. הדבר חמור שבעתיים, מכיוון שהשטח שייך למנהל מקרקעי ישראל. כמו כן, בן ארי ובעלה לא הסירו קירוי שהלבישו על הפרגולה – שגם מעשה זה מגיע לכדי עבירה פלילית. עד לרגעים אלו, עולה חשד סביר, כי בנכס בוצעה עבירה נוספת.

מנכ״לית מועצת לב השרון, מסרה ב – 10.8 לחדשות 0404, כי הנושא ייבדק, אך במחלקת ההנדסה מאשרים רשמית, כי בוצעו עבירות בנכס. בשיחה עם חדשות 0404 אומרת נציגה במחלקת ההנדסה, לאחר שכלל המסמכים נמסרו כי ככל הנראה "יש פרגולה נוספת. תצא לשטח ותסתכל. היה כאן מכתב. הפיקוח היה שם ב-2004 או 2006, אני לא זוכר. הם הגישו גם תכנית שינויים אבל לא יצא היתר בנייה״.
הנציגה מבהירה כי מעולם תכנית השינויים שהגישו לא נדונה: ״לא. רק הוציאו גיליון דרישות, לא היתה ישיבה, לא יצא היתר, לא כלום״.

https://www.20il.co.il/%d7%9e%d7%97...
תגובה מהירה
|
שתף
|
113 תגובות
סקופים
08/13/2020 בשעה 18:10:27
בחיי שזה היה רק בשביל הפריים.
כאמור ייצגתי בדיון.
ליאת הגיעה עם 4 חברות בכירות מהפרקליטות שישבו והפריעו לדיון כמו סטודנטיות שנה א' לחינוך גופני.
גם עו"ד עמית בכר יו"ר מחוז תל אביב

https://twitter.com/BarashiKinneret...
תגובה מהירה
|
שתף
|
97 תגובות
סקופים
08/13/2020 בשעה 18:07:52
ראש השב"כ נדב ארגמן, חגג שלשום את יום הולדתו ה־60 ובדיוק באותו יום גם התחתן בפעם השנייה, כך מפרסם העיתון 'ידיעות אחרונות'.

ארגמן, שהתגרש לפני שנתיים, הכיר את אשתו החדשה במהלך עבודה משותפת בשב"כ, אך היא עזבה את הארגון לפני כמה שנים.

החתונה התנהלה תחת מעטה סודיות וגם בכירים בשב"כ שמעו עליה בדיעבד. היא התקיימה בחיק המשפחה הקרובה מאוד וללא מוזמנים נוספים.

ראש השב"כ משרת בארגון כבר 37 שנים ובארבע האחרונות הוא משמש בתפקיד הבכיר.

הוא מחזיק ברקורד מבצעי משמעותי במיוחד עוד מתקופת שירותו בצה"ל וטיפס בסולם הדרגות בשב"כ - כשבין היתר כיהן כראש אגף המבצעים, נציג הארגון בארה"ב וכן כסגן ראש השב"כ

מקור-ערוץ 7
תגובה מהירה
|
שתף
|
26 תגובות
סקופים
08/13/2020 בשעה 18:05:40הפרלמנט הסומלי שוקל הצעת חוק שתאפשר נישואין לילדים ברגע שאיברי המין של הילדה יבשילו.

הצעת החוק החדשה תאפשר נישואין בכפייה כל עוד המשפחה נותנת את הסכמתה.
זה מציין צעד לאחור דראמטי אחרי שנים של מאמצים להעניק יותר הגנות לנשים באחת המדינות המוסלמיות השמרניות ביותר בעולם.
יותר מ -45 אחוז מהנשים בסומליה התחתנו לפני גיל 18, על פי ניתוח של האו"ם בשנים 2014-15.
ארגון UNFPA מסר בדו"ח בחודש שעבר כי 68% מכלל 300 פקידיו ברחבי המדינה דיווחו על עלייה באלימות מבוססת מגדר, כולל אונס.


https://www.dailymail.co.uk/news/ar...
תגובה מהירה
|
שתף
|
35 תגובות
פוליטיקה ואקטואליה
08/13/2020 בשעה 18:05:26
3 התשדירים שלו בטוויטר
https://twitter.com/realDonaldTrump...

https://twitter.com/realDonaldTrump...

https://twitter.com/realDonaldTrump...

במסיבות העיתונאים הוא מציג את מעשיו ועמדתיו, ותוך כדי כך מבקר את העמדות המנוגדות של הדמוקרטים, אבל משתדל לא להיות בוטה מדי ולא להרגיז מתלבטים, וגם טון הדיבור נמוך יותר ופחות שחצני. בתשובות לשאלות הוא מעט עושה קמפיין שלילי נגד ביידן וקמלה, אבל לא נמוך מדי. לעומת זאת בתשדירים שלו הקמפיין נגד ביידן יותר אגרסיבי, כאשר הוא עצמו לא מופיע בהם. אני לא בטוח עד כמה התשדירים האלה יעילים, אבל טראמפ צייץ אותם מחדש, והתקשורת מתעלמת, אז אולי הם כן טובים.
לעומת זאת, ביידן וקמלה תקפו אישית את טראמפ בנאומיהם, קצת בחריפות, בלי להציג תוכניות מעשיות מפורטות. המבחן יהיה בתוצאה. הסקרים סותרים, חלקם מראים פער לא גדול לטובת ביידן.

כמובן שצדקתי שביידן לא ענה על שאלות לאחר הצגת קמלה האריס. מאוד יתכן ששניהם יעשו ראיון זוגי אצל מראיין מפנק שיתן להם מראש את השאלות הקלות. סבירות כמעט אפסית שהם יתראינו ביחד לכתבים ששואלים שאלות נוקבות.

תגובה מהירה
|
שתף
|
4 תגובות
סקופים
08/13/2020 בשעה 18:03:36
בעקבות החשיפה שלי: ח"כ שלמה קרעי מבקש לפסול את ראש צוות השופטים במשפט נתניהו בגלל שבנה עבד שנים ארוכות במשרד עו"ד שייצג וליווה שנים את אילן ישועה והמליץ לו להקליט את שיחותיו עם אלוביץ׳; ישועה הוא אחד מעדי המפתח שאמור לעלות ראשון על דוכן העדים

(אם אחד המנהלים יכול - אפשר לערוך ולהוסיף שהיא ראש צוות השופטים במשפט נתניהו, למשתמש רגיל אין מספיק מקום בכותרת).https://www.facebook.com/permalink....
תגובה מהירה
|
שתף
|
33 תגובות
סקופים
08/13/2020 בשעה 18:00:46
תגובה מהירה
|
שתף
|
58 תגובות
סקופים
08/13/2020 בשעה 17:59:20
תגובה מהירה
|
שתף
|
2 תגובות
סקופים
08/13/2020 בשעה 17:57:30
בני זוג עם שלושה ילדים התגרשו במבצע בזק בשל העובדה שהבעל חולה בניוון שרירים והרופאים הזהירו כי בכל יום מצבו עלול להידרדר - מה שימנע מאשתו להתגרש ממנו (בארץ)
https://www.kikar.co.il/371643.html

במבצע מיוחד סודר השבוע גט לחולה במחלה ניוונית קשה, שהיה חשש סביר כי הוא לפני הידרדרות במצבו - ואשתו תישאר עגונה.

מדובר בזוג עם שלושה ילדים מאזור הדרום שהיה בתחילתו של הליך גירושין מורכב. הסיבה לכך נעוצה במצבו הבריאותי של האיש אשר עלול היה להביא לעיגון מתמשך לאשתו.

על פי רופאו של האיש, ההתדרדרות במצבו יכולה להתרחש תוך חודשים אחדים ואפילו תוך ימים והיה חשש שהוא יאבד את יכולות הדיבור והתקשורת ולפיכך היה לפעול במהירות על מנת למנוע מצב של עיגון.

מבחינה הלכתית, בעת סידור הגט על הבעל להיות מודע למתרחש ולבטא את עצמו באופן חד וברור. במידה ומצבו היה מתדרדר והתקשורת עמו משתבשת, היה נוצר קושי רב לסדר גט לבני הזוג.


כדי למנוע עגינות של עשרות שנים מאישה בת 33, פעלה מערכת בתי הדין באופן נמרץ ובמירוץ נגד הזמן כדי להוציא אל הפועל את הליך סידור הגט בזמן קצר הרבה מהרגיל.


אל המאמץ הזה נרתמה מחלקת העגונות בהנהלת בתי הדין הרבניים. הקשיים שעמדו בפני מחלקת עגונות היו רבים: מעבר לעובדה שמדובר בתקופת פגרה, בית הדין הרבני באשדוד פועל בימים אלה באופן חלקי בעקבות גילויים של חולי קורונה מקרב הדיינים והעובדים של בית הדין הזה, התעורר קושי לקיים את הדיון בבית דין בעיר אחרת כיוון שהאיש מרותק לכיסא גלגלים ומתקשה להתנייד.במבצע מיוחד גויס צוות לסידור הגט בראשות אב בית הדין, הדיין הרב מיכאל צדוק והרב גמליאל ממחלקת עגונות, אליהם הצטרפו סופר ועד מביה"ד אשדוד ועד נוסף מביה"ד אשקלון. הצוות הגיע לבית המשפחה באשדוד שם שהה הבעל.

עורכי הדין של הצדדים שנכחו גם הם ערכו את הסכם הגירושין ולאחר מכן נערך סידור הגט במקום תוך התרגשות גדולה של שני הצדדים, אשר הבינו שהנסיבות הרפואיות של הבעל לא הותירו מוצא אחר.

רגע לאחר שאמר החולה לאשתו "הרי את מותרת לכל אדם", הוא ציין: "והלוואי שיהיה אדם מיוחד וטוב שראוי לך". הבעל בירך את צוות בית הדין בדמעות.

האישה אמרה כי "היו לי חבלי לידה וכעת, בזכות בתי הדין הרבניים, נולדתי מחדש".

מנהל בתי הדין הרבניים הדיין הרב דוד מלכא מסר: "זו דוגמה להתגייסות של בתי הדין הרבניים, העושים ככל יכולתם כדי לסייע במקרים אנושיים רגישים למניעת עגינות. מפרסמים עושי מצווה וישר כוחם של כל המסייעים לשחרור האישה מחשש עגינות".
תגובה מהירה
|
שתף
|
10 תגובות
סקופים
08/13/2020 בשעה 17:57:17
ראש הממשלה בנימין נתניהו:

"אני מברך את מערכת הביטחון והתעשיות הביטחוניות על עוד ניסוי מוצלח במערכת הנשק "חץ 2". הוכחנו שוב שמדינת ישראל מחזיקה בידיה יכולות הגנה והתקפה מהחזקות והמתקדמות בעולם. אני מבקש להביע הערכה עמוקה לבת בריתנו ארה"ב, על קידום משותף של ביטחוננו. ידעו אויבינו ומבקשי רעתנו כי מדינת ישראל ערוכה נגד כל איום"


תגובה מהירה
|
שתף
|
46 תגובות
סקופים
08/13/2020 בשעה 17:56:52
מאיגוד ערים כינרת נמסר על התראת מזג אויר, החל משעות אלו ועד שבת אחר הצהריים, בהן צפויות רוחות מערביות ערות עם משבים עד 55 קמ"ש, באזור הכינרת.
באיגוד מזהירים את הנופשים שלא להיכנס למים עם אביזרי ציפה, מחשש להיסחפות לעומק האגם.
בנוסף מבקשים לשמור על הילדים בחוף ובמים בהשגחה פעילה.
תגובה מהירה
|
שתף
|
5 תגובות
סקופים
08/13/2020 בשעה 17:55:30
הקבינט אישר את רשימת 18 המדינות הירוקות שישראלים שחוזרים מהם יהיו פטורים מבידוד: בולגריה, קרואטיה, יוון, אוסטריה, גרמניה, איטליה, בריטניה, גיאורגיה, הונג קונג, ירדן, לטביה, ליטא, ניו זילנד, אסטוניה, קנדה, רואנדה, דנמרק וסלובניה. בבחינה הונגריה וקפריסין.

https://twitter.com/itamareichner/s...
תגובה מהירה
|
שתף
|
11 תגובות
סקופים
08/13/2020 בשעה 17:55:29
תגובה מהירה
|
שתף
|
20 תגובות
סקופים
08/13/2020 בשעה 17:55:08
פרסום ראשון: בכל שבועיים תיערך הערכת מצב מחודשת של צוות משרד הבריאות לאילו מדינות צריך להינתן פטור מבידוד ומאילו מדינות לשלול אותו.

אותו צוות צפוי לעקוב באופן יום יומי את מצב המדינות השונות מבחינת התחלואה.

https://twitter.com/AmichaiStein1/s...
תגובה מהירה
|
שתף
|
5 תגובות
סקופים
08/13/2020 בשעה 17:54:58
תגובה מהירה
|
שתף
|
6 תגובות
סקופים
08/13/2020 בשעה 17:51:44
חלוץ סלטה ויגו יצא בסך הכול לבלות בברצלונה אחרי ההישארות של הקבוצה שלו בליגה, אך שודדים צעירים תקפו אותו וגנבו ממנו שעון ששווה 300 אלף אירו

באווירת סוף עונה והישארות בליגה, החלוץ של סלטה ויגו, פידור סמולוב יצא לחגוג בברצלונה והיום (חמישי) בספרד חשפו כי הוא נשדד במהלך הבילוי שלו במועדון לילה בקטאלוניה בסיום ה-0:0 עם אספניול.

האירוע עצמו התרחש ב-19 ביולי, אך הפרטים נחשפו רק בעת האחרונה, ועל פי המסופר, השודדים לא עזבו את החלוץ שמבוקש בפנרבחצ’ה בידיים ריקות ולקחו ממנו את השעון שלו, ששוויו מוערך בכלא פחות מ-300 אלף אירו.
https://m.one.co.il/Mobile/Article/...
תגובה מהירה
|
שתף
|
2 תגובות
סקופים
08/13/2020 בשעה 17:51:38


אחת היא אישה בת 68 במחוז מרכזי בHubei נמצאה חיובית בפעם השניה ביום ראשון האחרון, ששה חודשים לאחר שאובחנה כחולת קורונה והחלימה.
השני הוא גבר משנחאי שאובחן כחולה קורונה באפריל לאחר שחזר מחו"ל ואומת לנגיף ביום שני, אך היה ללא סימפטומים.

https://economictimes.indiatimes.co...
תגובה מהירה
|
שתף
|
31 תגובות
סקופים
08/13/2020 בשעה 17:49:47
בשנתיים בלבד: חיל האוויר השמיד שליש ממערך ההגנה האווירית הסורי
הפעילות של חיל האוויר בסוריה נגד ההתבססות האירנית מתחילה לשאת פרי וכבר מתחילים לראות קושי של האירנים להמשיך ולפעול באזור • במקביל, בחיל האוויר סיפרו שבמהלך השנתיים האחרונות נורו לעבר מטוסינו כ-900 טילים נגד מטוסים • בין כל הפעילות המבצעית, רכש האמל"ח המתקדם וההכשרה, בחיל גם פועלים במרץ לשלב נשים בתפקידי מפתח • חיל האוויר – תמונת מצב לשנים הקרובות

ההישגים של חיל האוויר - והשינויים המשמעותיים שיעבור בשנים הבאות: בצה"ל, ובחיל האוויר בפרט, פועלים באינטנסיביות גבוהה מאוד במה שכונה המב"מ (המערכה שבין המערכות), וכעת, נראה שהמאמצים מתחילים לשאת פרי. בשנתיים האחרונות השמיד חיל האוויר בתקיפות של מטוסי קרב וכלי טיס כשליש ממערך ההגנה האווירי המתקדם של צבא סוריה, ובמקביל ניתן לראות גם השפעה על המערך האירני בשטח שכנתנו מצפון. וגם: כיצד השינויים בחיל האוויר ישפיעו על קורס הטייס היוקרתי?

בחיל האוויר מספרים שבמהלך שלוש השנים האחרונות, מטוסי החיל תקפו 955 מטרות על אדמת סוריה – במהלך התקיפות נורו כ-900 טילי נ"מ לעבר המטוסים. סוריה מפעילה את מערך ההגנה האווירי הצפוף בעולם הכולל מערכות טילי אוויר-קרקע מהמתקדמות בעולם, כשבמקביל האירנים מנסים להכניס מערכות מתקדמות נוספות שפותחו על ידם. המערכות שמושמדות מוחלפות מיד על ידי רוסיה או אירן.

חיל האוויר נדרש להתאים את עצמו לכניסת אמל"ח מתקדם מאוד לזירות השונות - מסוריה, דרך לבנון ועד מצרים וטורקיה. לאיום המשתנה צריך לתת מענה שיקדים את היריב וישמור את היתרון היחסי של ישראל. כך, חיל האוויר ממשיך להצטייד במטוסי ה"אדיר", שכבר פועלים מבצעית באופן מלא ברחבי המזרח התיכון וכך גם בניסוי החץ שבוצע בהצלחה הלילה ונועד ליירט טילים בליסטיים.

בחיל האוויר בוחנים את אפקטיביות התקיפות בסוריה והשפעתן על דחיקת האירנים מהמדינה. על פי הבדיקה, הצבא הסורי מורתע וזוהתה פגיעה משמעותית ביכולת ההתבססות האירנית במדינה. עם זאת, הפצצה של משלוחי נשק ובסיסים צבאיים לאימון מליציות שיעיות ופגיעה במפעלי טילים על אדמת סוריה זה מאבק ארוך, האירנים עקשנים ולא מוותרים בקלות.

בחיל האוויר מספרים שבשנים האחרונות המבצעים האוויריים הפכו למורכבים יותר. ליריב יש מערכות הגנה אווירית ולוחמה אלקטרונית מתקדמות והם לומדים את חיל האוויר בניסיון להרתיעו מלפעול במרחב. בחיל פועלים בכמה מערכות במקביל: מניעת התעצמות חיזבאללה, מניעת ההתעצמות האירנית באזור, שמירת חופש הפעולה בשמי המזרח התיכון ופגיעה בחיזבאללה בגולן הסורי.

כל הפעילות הזו מתבצעת כשיש באזור שחקן משמעותי שנוכחותו כאן היא אתגר גדול לצה"ל – הרוסים. עקב כך, הוקם מנגנון תיאום ומניעת התנגשות בין הצבא לבין הרוסים הפועלים בסוריה. גם הם מדווחים על פעילותם כדי למנוע חיכוך. בחיל האוויר מרוצים מהדרך שבה המנגנון פועל - ומעוניינים לשמר אותו.

חיל האוויר ייראה אחרת לגמרי: יותר כטב"מים ורחפנים - ונשים בתא הטייס

בראיית מפקד חיל האוויר, אלוף עמיקם נורקין, חיל האוויר ייראה אחרת בעוד 15 שנים: מטוסים מתקדמים, כלי טיס לא מאוישים, חימוש מדויק, מערך הגנה אווירית גדול וחזק, תגבור הבסיסים בדרום ובצפון ויותר נשים בתא הטייס ובמערך הטכני.

מערך כלי הטיס הלא מאוישים בגדילה כל הזמן. כבר היום יש שש טייסות מבצעיות בארבעה בסיסים והכמות רק הולכת וגדלה. בחיל האוויר מבינים ששדה הקרב המודרני מצריך שליטה על השטח מן האוויר בתצפית ובאש – אחיזת שטח מודיעינית. כלי הטיס הבלתי מאוישים והרחפנים משתלבים במשימות האלה מגובה 100 מטר ועד 15 אלף מטר, בכל הגדלים ולכל המשימות - הקרובות והרחוקות מאוד. כמענה על הצורך, בחיל האוויר פתחו בית ספר ייעודי למטיסי כטב"מ, שפועל במקביל לקורס הטיס המסורתי ומכשיר נשים וגברים כמטיסים ומנהלי משימה.

עד סוף השנה, יחליטו בחיל האוויר על זהות מסוק התובלה והסער החדש של חיל האוויר – הדגם החדיש של היסעור המוכר, או מסוק הצ'ינוק האגדי. בחיל האוויר המליצו לרמטכ"ל לרכוש תמהיל של מסוקים, כשלדגם שייבחר יתווספו מספר מסוקי V-22 (מטוס/מסוק) שמאפשרים יכולת טיסה מהירה בעיקר למערך המבצעים המיוחדים.

במקביל, נרכשו 4 מטוסי תדלוק חדשים ומתקדמים מחברת בואינג האמריקנית. המטוסים ישמשו גם להטסת מטען (טיסה ישירה עד ארה"ב) וגם לתדלוק, כשהצורך בהם עולה נוכח האפשרות לפעול במעגל שלישי בטווחים רחוקים מאוד. המטוסים הראשונים ינחתו בישראל ב-2024.

גם מערך מטוסי הקרב של החיל עובר שינוי משמעותי. לפני כחצי שנה, נסגרה טייסת F-16 שמטוסיה מיושנים - מדובר ב-10% מהכוח האווירי של חיל האוויר. במקביל הוחלט על רכש טייסת נוספת של מטוסי קרב מתקדמים מדגם F-15X ועל רכש של טייסת "אדיר" שלישית. המימון האמריקני יאפשר לחיל להוציא משירות מטוסים ישנים ולבנות עמוד שדרה חזק של מטוסי קרב חמקניים ומפציצים תוקפים, שהשילוב בהפעלה ביניהם נותן לישראל יתרון יחסי משמעותי.

יותר סימולציות טיסה, קורס הטיס היוקרתי יקוצר

המשבר הכלכלי והבריאותי בישראל והעובדה שעדיין אין תקציב, מצריכים את חיל האוויר לבצע שינויים והתאמות כדי שיוכל להמשיך לפעול באימונים ובמבצעים. שתי טייסות קרב של מטוסי F-16 יעברו מבסיס חצור לרמת דוד לחזק את הכוח האווירי בצפון והטייסים יעשו יותר אימונים בסימולטורים כדי לחסוך בשעות טיסה.

שינוי משמעותי נוסף בחייל, מתייחס לקורס היוקרתי ביותר בצה"ל – קורס הטיס. הקורס, שעד כה ארך 3 שנים יקוצר בחצי שנה לשנתיים וחצי. בחיל מאמינים שהקיצור יאפשר הכשרה מהירה ואפקטיבית יותר של צוותי אוויר ומיצוי היכולות שלהם בצורה טובה יותר בטייסות המבצעיות.

בחיל מפעילים גם מאמצים מיוחדים במיוחד על מנת לשלב נשים במערכים השונים של החייל – גם בקורס הטייס. בחיל האוויר מאמינים שצריך לשנות את חוק הגיוס כך שבנות שמקבלות זימונים לקורס יהיו מחויבות להגיע למיונים – ממש כמו הבנים.

מפקדי החיל מספרים שנשים רבות מוותרות על החלום להגיע לקורס עוד בשלב המיונים – מכיוון שהן לא מאמינות ביכולת שלהן להגיע לקו הסיום. בחיל האוויר התייחסו לבעיה נוספת בנושא וטענו שיש להתאים את מערך המיון ולאפשר מסלולי קידום גם לנשים שמעוניינות להיות אימהות.

למרות הקשיים של החודשים האחרונים, בחיל האוויר לא מוותרים על שיתוף הפעולה המשמעותי עם חילות אוויר זרים. גם בימי הקורונה חיל האוויר ממשיך להתאמן עם כוחות מארצות הברית, בריטניה, איטליה, יוון והודו. התרגילים, כך טוענים בחיל האוויר מאפשרים להעמיק את היחסים בין המדינות ולהרחיב את השפעתה של ישראל באזור.
https://www.mako.co.il/news-militar...
תגובה מהירה
|
שתף
|
19 תגובות
סקופים
08/13/2020 בשעה 17:47:26
מנתון שהתפרסם כעת סך הבקשות בשבוע החולף לדמי אבטלה צנח מתחת למיליון בקשות, בפעם הראשונה מאז ה14 למרץ , וזאת למול צפי של 1.1 מיליון דרישות לדמי אבטלה.
מדובר בשבוע הראשון לאחר 20 שבועות רצופים, בו הוגשו פחות ממיליון מובטלים חדשים
עדכונים חיים מהמתרחש בשווקים ישירות לטלגרם : https://t.me/bursatrade 📊

במקביל נמשכת גם הירידה בתביעות חוזרות לדמי אבטלה: למעלה מ500 אלף מובטלים חזרו לכוח העבודהמהעדכון האחרון - מ16 מיליון דורשי אבטלה ל15.5


תגובה מהירה
|
שתף
|
6 תגובות
סקופים
08/13/2020 בשעה 17:47:20
מוקדם יותר השבוע האשים הנשיא את המשטרה ברצח העבריין הישראלי שי דהן. הוא נעצר על ידי יחידה מיוחדת של המשטרה, שפרצה לביתו בבירה קיטו ותיעדה את האירוע

עבדאללה בוקראם, נשיא אקוודור לשעבר, נעצר אתמול (רביעי) בחשד למעורבות ברצח הישראלי שי דהן. בוקראם כיהן כנשיא המדינה בשנות ה־90. מוקדם יותר השבוע האשים הנשיא את המשטרה ברצח העבריין הישראלי. הוא נעצר על ידי יחידה מיוחדת של משטרת אקוודור, שפרצה לביתו בבירה קיטו.

https://www.kan.org.il/item/?itemId...


תיעוד המעצר

https://youtu.be/Cbhsd3Y4lys.youtub...

דהן, שהיה כלוא במדינה, נהרג בתאו בכלא. אזרח ישראלי נוסף בשם אורן שיינמן נפצע באורח קל באירוע שהתרחש בכלא גואיאקיל. אחת ההערכות היא כי השניים הותקפו על ידי אסירים אחרים זמן קצר לפני שהיו אמורים להיות מועברים למתקן מעצר אחר. על פי הדיווחים, דהן נמלט מפנמה בשנת 2018 כשהמתין למשפטו. הוא נעצר באקוודור בחשד שניהל משא ומתן על מכירת ציוד רפואי ובדיקות קורונה עם הנשיא לשעבר אבדלה בוקראם. דהן ושותפו נעצרו כשברשותם סכום כסף גדול.
כלי תקשורת באקוודור פרסמו קטע משיחה שניהל שי דהן עם הנשיא לשעבר יומיים לפני שנהרג. בשיחה מדבר דהן בקול חנוק על חבר ששיקר לו. הנשיא מבטיח לכוון את זהות השופטים במשפט בעניינו של דהן באמצעות מקורב בפרקליטות האקוודורית. עורך דינו האקוודורי של שי דהן כתב בטוויטר לאחר הרצח "ישנה מאפיה המוכנה לעשות הכל תוך שהיא לעולם לא תענש על כך". בוקראם עצמו טען כי דהן נרצח כתוצאה מ"טרור מדינתי" והוא נרצח כדי להעלים את אישומי השווא שהטילו הרשויות על בנו ועל האזרח הישראלי.
https://youtu.be/CPARl56kE7c.youtub...

בהמשך לאשכול הזה:

https://rotter.net/forum/scoops1/64...
תגובה מהירה
|
שתף
|
12 תגובות
סקופים
08/13/2020 בשעה 17:46:25
בדיון בקבינט הקורונה אמרה מנכ״לית האוצר ,קרן טרנר ,שהאפשרות של סגר בשבועיים האחרונים של אוגוסט תעלה 10 מיליארד שקלים . כרגע האפשרות הזו לא על הפרק . הוחלט שממשיכים לפעול לפי האסטרטגיה של צעדים מתונים ובינתיים גמזו התבקש להערך גם לחלופה של צעדים דרסטיים יותר.תוך שבוע הקבינט יתכנס שוב ואם לא יהיה שיפור ניכר- ייאלצו לבחון חלופות של סגרים (ירון אברהם , צ׳אט הכתבים N12)
תגובה מהירה
|
שתף
|
4 תגובות
סקופים
08/13/2020 בשעה 17:45:09
צוות בראשות אלוף, יבחן את פתיחת כלל תפקידי הלחימה בצה"ל לשירות נשים. ההודעה מגיעה בעקבות עתירה לבג"ץ של מועמדות לשירות ביטחון שדרשו לאפשר להן להתגייס לשירות ביחידות מובחרות

ישי אלמקייס, חדשות כיפה

כג באב התשפ

13 באוגוסט, 2020 13:01

צילום: פלאש 90

צה"ל יקים צוות בראשות אלוף לבחינת שירות נשים ביחידות מובחרות. כך מתברר היום (ה') בתשובת הצבא לעתירה שהגישו לבג"ץ מועמדות לשירות ביטחון, שדרשו לאפשר להן גיוס לסיירות ויחידות חי"ר.

הרמטכ"ל אביב כוכבי הודיע היום לבית המשפט העליון כי הוא מקים צוות בראשותו של מפקד זרוע היבשה, האלוף יואל סטריק, שיבחן את פתיחת כלל תפקידי הלוחמה בצבא לנשים. בצוות יהיו תא"ל אליעזר טולדנו, קצין רפואה ראשי וקצינות נוספות שטרם נחשף שמן. בתשובתו לבג"ץ, הדגיש כוכבי כי ההחלטות שהתקבלו עד כה היו על בסיס אפקטיביות מבצעית ומיצוי מיטבי ואף הדגיש כי 87 אחוזים מסך התפקידים בצה"ל כבר פתוחים עבור נשים.

בעתירה לבג"ץ שהוגשה בחודש מאי האחרון, ביקשו ארבע מועמדות לשירות כי הן רוצות להתגייס לשירות קרבי לחטיבות חי"ר כמו גולני וצנחנים ויחידות מובחרות כמו סיירת מטכ"ל ושייטת. העתירה התייחסה למקומות בהן לא התבצע פיילוט של הצבא כמו בחיל שיריון ולא התקבלה לדיון בבג"ץ ולא נדחתה על הסף.

בעקבות ההכרזה של כוכבי, יבקשו בפרקליטות הצבאית לדחות את העתירה ולאפשר לצה"ל לבחון את הנושא. הצוות אמור להגיש את המלצותיו לרמטכ"ל תוך שנה.

שר הביטחון הנוכחי והרמטכ"ל לשעבר בני גנץ התבטא בעבר בנוגע לשירות קרבי של נשים ואמר: בעיניי יש שלושה פרמטרים לשירות נשים בצה"ל. ההיבט הראשון – האם אפשר לעמוד במשימה המבצעית? ההיבט השני, האם אפשר לעבוד בסביבה המבצעית שבתוכה אתה פועל? ושלישית, האם זה יכול להיות בהיקפים הנדרשים? אני לא חושב שיכולות להיות פלוגות לוחמות של נשים בגולני. אין בעיה שאישה תהיה טייסת קרב".

ח"כ מתן כהנא בתגובה להחלטה: "תפקידו היחיד של צה"ל הוא לנצח את האויב ולספק הגנה לאזרחי ישראל. כל החלטה לגבי הקריטריונים לגיוס חייבת להיות אך ורק מקצועית. כאלוף משנה, שפיקד על טייסות אני סבור כי בכל יחידה בה הכח הפיזי אינו פרמטר מרכזי (כגון טיס), שירות נשים הוא מבורך, אך ביחידות שדה מבצעיות אשר השירות בהן מחייב מאמץ פיזי משמעותי, שילוב נשים אינו נכון".

תגובת תורת לחימה: "צה"ל מודיע במלוא האחריות והרצינות כי הסיכוי להצלחת הדרישה ההזויה של ארגוני הפמיניזם הרדיקלי עומד על 1% בלבד. לא יימצא אף ארגון עסקי או ניהולי שיקדם פרויקט עם אחוזי הצלחה כאלו, בעוד המחיר הכלכלי, הבריאותי, החברתי והביטחוני - גבוה מאד. צה"ל שפך כבר מליונים על ניסויים למיניהם בגלל לחצים ואג'נדות - שנכשלו בזה אחר זה. הסיטואציה בה צה"ל נמצא כעת, על פי דברי הצבא, מעידה כאלף עדים כמה כפיה רדיקלית ומשפטית מצמידה אקדח לרקה של מערכת הביטחון, המתמודדת מול איומים מחוץ ובתוך גבולות הארץ, ומול מגיפת הקורונה. אנו מחזקים את הרמטכ"ל אביב כוכבי גם אל מול מערכה זו ומקווים כי לא ישבר כפי שקרה לקודמו".

https://www.kipa.co.il/חדשות/1...
תגובה מהירה
|
שתף
|
19 תגובות
סקופים
08/13/2020 בשעה 17:44:54
תגובה מהירה
|
שתף
|
302 תגובות
סקופים
08/13/2020 בשעה 17:39:09
בחודש האחרון נרשמת עלייה חדה בגניבת חלות דבש וכוורות. הדבוראית נגה ראובן ממנות, הגיעה הבוקר אל נקודות הצבת הכוורות, וגילתה כי נגנבה תכולתן של כ- 60 כוורות דבש. שאר הכוורות הושחתו. שנת עבודה של החקלאית ירדה לטמיון.

https://m.facebook.com/story.php?st...

תגובה מהירה
|
שתף
|
50 תגובות
סקופים
08/13/2020 בשעה 17:38:51
מנדלבליט: על רה"מ להגיב עד ראשון לטיוטת הסדר ניגוד העניינים

נציג היועץ המשפטי לממשלה הגיב לפניית "מבצר הדמוקרטיה" וכתב כי הובהר לנתניהו שאם לא יגיב עד 16.8 לטיוטה, היא תיהפך לקבועה והוא לא יוכל להתערב במינוי מפכ"ל, יועמ"ש ופרקליט מדינהhttps://13news.co.il/item/news/poli...
תגובה מהירה
|
שתף
|
74 תגובות
סקופים
08/13/2020 בשעה 17:34:38
דיווח באתר בלומברג: איראן מעבירה צנטריפוגות מתקדמות ממחסן לאולם המרכזי במתקן העשרת אורניום בנתנז. הדבר מהווה הפרה של הסכם הגרעין
https://twitter.com/kann_news/statu...
תגובה מהירה
|
שתף
|
20 תגובות
סקופים
08/13/2020 בשעה 17:34:03
תחילת השבוע נקלטו על ידי צה''ל מאות חיילים לבסיס ההדרכה החטיבתי של חטיבת גולני במסגרת גיוסי אוגוסט 2020.

למתגייסים הטריים ציפתה הפתעה לא נעימה. לדבריהם, בהוראת המח"ט אל"מ ברק חירם, נשללו מהם טפסי פטור הזקן הזמניים עימם הגיעו מהבקו"ם, והם חויבו להתגלח בהליך בזק בנוכחות הרב הצבאי והרס"ר של הבא"ח.

הטירונים שגולחו, חלקם בוגרי מכינות קדם צבאיות דתיות, העידו כי נשאלו שאלות "דתומטר" בהלכות שבת, ברכות וכדומה ומי שגמגם - חויב להתגלח. לדבריהם, בני ישיבות הסדר (בני"ש) - לא מועמדים במבחן דומה.

בנוסף לכך, עלו טענות על מספר חיילים דתיים שענו היטב על השאלות - ובכל זאת חויבו להתגלח לאור חוסר השליטה והיעדר הנחיות ברורות להגדרת "חייל דתי" מצד הרב הראשי לצה''ל תת אלוף הרב אייל קרים.

רבני מכינות קדם צבאיות זעמו על צה''ל ועל הרבנות הצבאית ונענו כי אין ברירה לאור הנחיית המח"ט לדלל הרמטית את הזקנים, וכי הם מצילים מה שאפשר ומאשרים זקן רק לחייל שלא יעבור לסדר היום על גילוחו.

גם לוחמים ותיקים יותר בחטיבה ואף קצינים דתיים דיווחו על הוראה דומה של המח"ט, שאילץ אותם להתגלח בשבוע האחרון.

מארגון "צו 1" נמסר לערוץ 7 "המח"ט החדש מבייש את חטיבת גולני, מבייש את צה''ל ומבייש את היהדות. בהיעדר מענה דתי בצבא וחוסר הרלוונטיות של בכירים ברבנות הצבאית דוגמת רב פיקוד הצפון סא"ל יהונתן רובין והרבצ"ר תא"ל אייל קרים, נוצר כאוס מוחלט בנושא זה אשר פוגע בחיילים שרק עתה התגייסו במוטיבציה גבוהה. אין כל קשר בין זקן למשמעת. להפך, אנו קוראים לרמטכ"ל כוכבי שכבר שיפר את הפקודה לאור בקשתנו, להעמיד לדין משמעתי כל מי שפגע באורח חייו של חייל יהודי באשר הוא".


https://www.inn.co.il/News/News.asp...
תגובה מהירה
|
שתף
|
98 תגובות
סקופים
08/13/2020 בשעה 17:31:46
ח"כ מתן כהנא (ימינה) תוקף את המנהל האזרחי ואומר לערוץ 7 כי הוא נכשל במניעת ההשתלטות הפלסטינית על שטחי C.

ח"כ מתן כהנא אומר לערוץ 7 כי בדיון שהתקיים היום (חמישי) בועדת החוץ והביטחון הוכח שאין מאבק מספיק בשמירת שטחי C בידי ישראל.

"שמעתי לצערי את ראש המנהל האזרחי מודה בפה מלא שהם מתקשים לעמוד במשימה שלהם ואני אומר שהם נכשלים במשימה לעצור את ההשתלטות הפלסטינית על שטחי C", מציין כהנא.

לדבריו, "יש צוות קו כחול שכל הזמן מחפש לקחת שטחים שלנו ולהעביר אותם לידיים פרטיות פלסטיניות. שייקחו את ששת האנשים הללו שיעזרו במשימה. אנחנו נמשיך לעקוב אחרי ההשתלטות הפלסטינית ואם יש צורך בכוח אדם נוסף במנהל, שייתנו להם אותו".

לשאלה האם לא מאוחר מדי לטפל במצב בשטח הוא עונה, "אני מקווה מאוד שאפשר לעשות משהו. מה שקורה בשטח זה קטסטרופה. אני חושש שעוצמים עיניים ומאפשרים להם לבנות".

https://did.li/4a1Hw" target="_blank">https://did.li/4a1Hw
תגובה מהירה
|
שתף
|
18 תגובות
סקופים
08/13/2020 בשעה 17:30:23
אחרי שלוש שנות פעילות בעלי "השווארמה הצמחונית" במרכז העיר החליט לעבור לתעודת כשרות של הרבנות - לטענתו ברשת נשמעות קריאות להחרימו: "אנחנו נמצאים בירושלים והקהל ששומר כשרות הוא מאוד גדול"

מאת: שלומי הלר, כל העיר

בעקבות מעבר לתעודת כשרות של הרבנות, בעלי עסק לממכר אוכל צמחוני במרכז העיר טוען כי הוא סופג איומים בחרם מצד גולשים חילוניים בעיר.

אייל גיא חיים, מבעלי המסעדה 'השווארמה הצמחונית', מספר בשיחה עם "כל העיר": "אנחנו נמצאים בירושלים והקהל ששומר כשרות הוא מאוד גדול, והם כל הזמן נכנסים, רוצים לאכול ולא יכולים בגלל שאין תעודה. לנו כעסק, זה טוב שיהיה לנו עוד אנשים. היה לי חבל לפספס את שומרי הכשרות רק בגלל האישיו עם הכשרות", הוא מסביר.הפרשייה החלה עם פרסום בדף הפייסבוק של העסק "השווארמה הצמחונית", הפועל ברחוב הלל במרכז העיר כבר למעלה מ-3 שנים, שעבר לאחרונה לבעלות חדשה. בפוסט נכתב – "אז החל מהיום אנחנו כשרים בהשגחת הרבנות הראשית והמועצה הדתית לירושלים", והתגובות הזועמות לא איחרו להגיע.

בהודעה הנוגעת לבית העסק, שפורסמה בקבוצת הפייסבוק "חילונים לא אוכלים במקומות כשרים", כתב אחד מחברי הקבוצה "ידע הציבור ויזהר משווארמה צמחונית רוויה ברעל רבני וברדיפת בצע ושלמונים".

גולשים נוספים שהגיבו לפוסט המקורי או להודעה בקבוצה החילונית, כתבו דברים כמו "חבל מאוד. נדע לדלג עליכם מעכשיו", "אותי כלקוח הפסדתם", חבל שאתם מממנים טאליבנים", "למה צריך הכשר אם אין מוצרים מהחי? סתם סחיטה" ו-"מעולה, נדע לא להתקרב אליכם. לא נותנים יד למאפיית הכשרות".

מנגד, חלק מהגולשים שהגיבו לפוסט תמכו בבעלי העסק על החלטתם לעבור לכשרות הרבנות ואך בירכו על הדבר. גולשת אחת כתבה: "גילוי נאות ,אני מכירה את הבעלים. בעולם מושלם, לא היה צורך בתעודת כשרות כדי שאנשים יאכלו במסעדה, אבל בעיר הקודש רוב האוכלוסייה זקוקה להכשר כדי לאכול משהו. זה מגוחך, זה מטומטם אבל זאת המציאות".

גיא חיים מציין בשיחה עם "כל העיר" כי "יש מוסדות מושחתים בישראל, ויכול להיות שהרבנות היא מוסד שאולי יש איתו בעיה, אבל לא נראה לי שזה המוסד היחידי", הוא טוען, "לא נראה שמישהו יוצא בקמפיין, לא קונה בסופר או לא נוסע באוטובוס, ולמרות מה שקורה במדינה ולמרות יש הרבה דברים שאיתם אני לא מסכים, אני חושב שבתור אזרח, ובעיקר בתור בעל עסק, אנחנו מנסים להשפיע על מה שיותר משמעותי ולא להיות טהרנים ולהגיד אני לא נוגע בכלום".

"חלק מהאנשים אמרו לי 'בוא תעשה כשרות של צהר', זה עוד דבר שמוזר בעיניי", אומר גיא חיים, "עם כל הכבוד לאנשי צהר, שיכול להיות שהם מקסימים ונהדרים, אבל הם דורשים פחות או יותר כרגע, ממה שאני יודע, את אותו התשלום, וכמות האנשים שמקבלת את הכשרות של צהר היא עד כמה שאני יודע הרבה הרבה יותר קטנה מהכשרות של הרבנות".

"המתקפה היא הזויה ותלושה", מוסיף וטוען חיים, "היא כאילו נראית ממומנת, משהו פה מאוד לא הגיוני. אנשים שלא מגיבים אף פעם לאף פוסט שלנו, כאלה שגרים בפתח תקווה או בתל אביב, שהקשר שלהם לטבעונות, לצמחונות או אוכל ירושלמי הוא אפס, באים ואומרים 'איבדתם אותנו, לא נבוא בתור לקוחות', ואני לא יודע, עם כל הכבוד אני לא חושב שנתקלתי בהם או אראה אותם אי פעם, חוץ מבפייסבוק. בכל מקרה, אנחנו הולכים לעשות משהו טוב, ולבוא לחבל במעמד שלנו רק בגלל שמשהו לא בא להם בטוב זו בריונות רשת ממש מטורפת. לאיים על מקור פרנסתו של אדם, לא אישית, לעשות את הבחירה שלך – לא בא לך, אל תקנה. אבל ממש להפיץ את הבשורה שצריך לסגור לנו את העסק כי העזנו לשלם? זה לא בסדר", מסכם אייל. "מה שכל חברה גדולה עושה והם לא עושים. הם לא עומדים בכניסה לסופר ואומרים 'אל תכנסו, יש פה מוצרים כשרים'. אז לבוא דווקא עלינו? חזקים על חלשים זה בדיוק אנטי למה שצדק ומחאה חברתית אמורים לייצג".

מקור:
https://www.kolhair.co.il/jerusalem...
תגובה מהירה
|
שתף
|
60 תגובות
סקופים
08/13/2020 בשעה 17:28:58
תגובה מהירה
|
שתף
|
289 תגובות
סקופים
08/13/2020 בשעה 17:24:39
מספר הנפטרים בקורונה מזנק

כל המספרים בכל הערים, אין שינוי במספר הנדבקים, וכמה נדבקו היום במודיעין עילית?

יהודה וייס

12/08/2020, 20:07
1,804 חולים אומתו אתמול. 1,003 מחצות. 369 במצב קשה – 110 מונשמים. מניין הנפטרים עלה ב-13 מחצות ל-639.מחלימים: 1,570, בבי"ח נוספו: -35 בינוני: -14 קשה: -6, מונשמים: 0, נפטרים: 17

ס"ה מאומתים נכון להיום: 87,878 מתוכם: מאומתים פעילים: 25,614 – 29.15% מסך המאומתים מחלימים: 61,625 – 70.13% מסך המאומתים, נפטרים: 639 – 0.73% מסך המאומתים

פירוט מצב המאושפזים נכון להיום:
בבי"ח: 762
בינוני: 156
קשה: 369
מונשמים: 110

אחד מכל 105 ישראלים כבר נדבק בקורונה
אחד מכל 359 ישראלים הוא מאומת פעיל
אחד מכל 12,073 ישראלים הוא חולה קורונה שמאושפז בבית חולים
אחד מכל 14,397 ישראלים נפטר מקורונה

מאומתים חדשים ביישובים ביממה האחרונה:

1 ירושלים 287
2 בני ברק 98
3 מודיעין עילית 97
4 אשדוד 56
5 תל אביב – יפו 45
6 נתניה 37
7 בית שמש 34
8 עילוט 34
9 פתח תקווה 33
10 נתיבות 30
11 באר שבע 27
12 סח'נין 26
13 ביתר עילית 25
14 אלעד 23
15 חולון 22
16 חורפיש 22
17 אשקלון 21
18 ראשון לציון 20
19 נצרת 20
20 רמלה 17
21 ראש העין 17
22 רחובות 16
23 קרית ביאליק 16
24 כפר קאסם 15
25 לוד 15
26 חיפה 15
27 בת ים 15
28 רהט 15
29 עין נקובא 15
30 רעננה 14
31 קרית אונו 13
32 באקה אל-גרביה 12
33 קרית גת 12
34 רמת גן 11
35 טבריה 11
36 צפת 11
37 הרצליה 11
38 ירכא 10
39 אום אל-פחם 10
40 כפר כנא 10
41 כפר האורנים 9
42 עכו 9
43 מג'ד אל-כרום 9
44 טייבה 8
45 רכסים 8
46 ג'דיידה-מכר 8
47 מעלה אדומים 8
48 הוד השרון 8
49 נהריה 8
50 דייר אל-אסד 8
51 קרית מלאכי 7
52 מודיעין-מכבים-רעות 7
53 נוף הגליל 7
54 יבנה 7
55 חדרה 6
56 פרדס חנה-כרכור 6
57 גן יבנה 6
58 טירה 5
59 גבעת זאב 5
60 עמנואל 5
61 ערד 5
62 כפר ברא 5
63 כפר מנדא 5
64 אבו גוש 5
65 אילת 4
66 כפר סבא 4
67 יפיע 4
68 טמרה 4
69 אופקים 4
70 מבשרת ציון 4
71 בית שאן 4
72 שעב 4
73 צור הדסה 4
74 קרית אתא 3
75 שפרעם 3
76 גבעתיים 3
77 דימונה 3
78 כסיפה 3
79 גני תקווה 3
80 חריש 3
81 ג'לג'וליה 3
82 זמר 3
83 גדרה 3
84 יהוד 3
85 נס ציונה 3
86 ריינה 3
87 נחף 3
88 בנימינה-גבעת עדה 3
89 קלנסווה 2
90 מעלה עירון 2
91 אור יהודה 2
92 ג'ת 2
93 שוהם 2
94 עפולה 2
95 כפר חב"ד 2
96 סביון 2
97 קרני שומרון 2
98 דבוריה 2
99 עין מאהל 2
100 קרית יערים 2
101 באר יעקב 2
102 מעלות-תרשיחא 2
103 קדימה-צורן 2
104 טירת כרמל 2
105 כפר יאסיף 2
106 הר אדר 2
107 זכרון יעקב 2
108 לקיה 2
109 פוריידיס 2
110 קרית מוצקין 2
111 ערערה-בנגב 2
112 חצור הגלילית 1
113 אכסאל 1
114 מגאר 1
115 אבן יהודה 1
116 כפר קרע 1
117 כרמיאל 1
118 אבו סנאן 1
119 בית ג'ן 1
120 מיתר 1
121 פקיעין (בוקייעה) 1
122 דאלית אל-כרמל 1
123 כפר יונה 1
124 גבעת שמואל 1
125 אור עקיבא 1
126 אריאל 1
127 בענה 1
128 אלעזר 1
129 מעיליא 1
130 רמת השרון 1
131 טורעאן 1
132 כוכב יעקב 1
133 אלקנה 1
134 קרית ים 1
135 דייר חנא 1
136 תל מונד 1
137 מצפה יריחו 1
138 אפרת 1
139 בית אריה 1
140 חשמונאים 1
141 בת חפר 1
142 שגב-שלום 1
143 קרית טבעון 1
144 פרדסיה 1
145 נשר 1
146 יבנאל 1
147 אעבלין 1
148 כפר אדומים 1
149 כפר מצר 1
150 סאג'ור 1
151 ג'ולס 0
152 זרזיר 0
153 ערערה 0
154 שדרות 0
155 חורה 0
156 בסמ"ה 0
157 כאבול 0
158 ג'סר א-זרקא 0
159 יקנעם עילית 0
160 שערי תקווה 0
161 קרית שמונה 0
162 תל שבע 0
163 ירוחם 0
164 קרית ארבע 0
165 בית דגן 0
166 קרית עקרון 0
167 ראמה 0
168 קצרין 0
169 שילה 0
170 עץ אפרים 0
171 עראבה 0
172 עומר 0
173 אזור 0
174 גבע בנימין 0
175 כוכב יאיר 0
176 עתלית 0
177 אורנית 0
178 אלפי מנשה 0
179 יד בנימין 0
180 תפרח 0
181 מזכרת בתיה 0
182 עספיא 0
183 בית אל 0
184 עפרה 0
185 קיסריה 0
186 מצפה רמון 0
187 אלון שבות 0
188 רבבה 0
189 מרכז שפירא 0
190 אבו ג'ווייעד (שבט) 0
191 אבו קורינאת (שבט) 0
192 אבו תלול 0
193 אטרש (שבט) 0
194 סייד (שבט) 0
195 קודייראת א-צאנע(שבט) 0
196 להבים 0
197 ביר הדאג' 0
198 כפר ורדים 0
199 טלמון 0
200 עלי 0
201 אום בטין 0
202 מתן 0
203 עלי זהב 0
204 כפר כמא 0
205 עוזייר 0
206 מבוא חורון 0
207 ניצן 0
208 קצר א-סר 0
209 נווה דניאל 0
210 כוכב השחר 0
211 הושעיה 0
212 כפר תבור 0
213 לא ידוע 0
214 מג'דל שמס -1
215 בני עי"ש -1
216 שלומי -1
217 מגדל העמק -1

http://actualic.co.il/%d7%9e%d7%a1%...
תגובה מהירה
|
שתף
|
14 תגובות
סקופים
08/13/2020 בשעה 17:20:22


השכפ"צ של בלפור

אפי אזולאי הוא המוציא והמביא במעון ראש הממשלה, האיש שעליו סומכים בעניינים הרגישים • אלא שתחקיר "7 ימים" חושף עדויות של עובדים בבלפור שטוענים: אב הבית הורה שלא להעלות לקומה השנייה, בה מתגוררת משפחת נתניהו, עובדות ממוצא אתיופי • בקלטת שהגיעה לידי "ידיעות אחרונות" טוענת אחת העובדות בנות העדה: "כשהכביסה שלה מגיעה היא מכניסה אותנו לחדרים: 'אוי איזה חיידקים יש להן, איזה חיידקים..." • פרקליטי המשפחה: "אין שמץ של אמת"

עידו שברצטוך

13.08.20

נא להכיר: אפי אזולאי. אב הבית במעון ראש הממשלה, "בלפור" בפי כל. אחרי שהתפוצצה פרשת אב הבית הקודם, מני נפתלי, מינו במעון ראש הממשלה לתפקיד הרגיש מישהו שאפשר לסמוך עליו בעניינים הכי טעונים ונפיצים. וכך הפך אזולאי לאחד האנשים הקרובים ביותר לרעיית ראש הממשלה. תחקיר "7 ימים" שיפורסם במלואו מחר מביא גילויים חדשים אודות הנעשה במעון, ובעיקר על המתרחש בקומה השנייה, קומת המגורים של משפחת נתניהו.

 
מהתחקיר עולה כי אב הבית אזולאי קובע, בין היתר, מי מעובדי הניקיון יורשו לעלות לקומה השנייה. בעדויות שהגיעו ל"7 ימים" נטען כי אזולאי הדגיש בשיחות סגורות, שלא להעלות לקומה השנייה עובדות בנות העדה האתיופית.
 
אדם שעבד כאחראי על עובדי מעון ראש הממשלה, טוען כי אזולאי ביקש ממנו במפורש שעובדות בנות העדה האתיופית לא תועסקנה בקומה השנייה, מלבד במקרים חריגים.
 
אתה קיבלת הוראה כזו?
 
 
העובד לשעבר: "כן".
 
מי אמר לך את זה?

 
"אפי (אזולאי, אב הבית)".
 
מה הוא אמר לך?
 
"שאתיופים לא מתאימים לעבודה שם למעלה".
 
ככה במילים האלה?
 
"כן. בחמש שנים האחרונות כמעט לא הייתה אף עובדת אתיופית למעלה. בלית ברירה, היו מעלים את אסתר ומימי (שתי עובדות יוצאות העדה – ע"ש), כשנילי וליאורה (שתיים מהעובדות הקבועות בקומה השנייה) לא הגיעו. זה היה רק במצבי חירום".

 
לבקשת "7 ימים" עבר העובד בדיקת פוליגרף, בה נשאל האם אכן קיבל הוראה מאב הבית שלא להעלות עובדות יוצאות העדה האתיופית לקומה השנייה. הבדיקה מצאה חד-משמעית, כי הוא דובר אמת.
 
גם גורם נוסף שהיה מעורב בהעסקת עובדים במעון אישר לנו שהבקשה של אב הבית אזולאי הגיעה גם אליו. "אני אומר לך שאתיופיות, זה היה ברור שהן לא עולות למעלה. אפי היה רומז לי בעדינות שהיא לא יכול לעבוד למעלה".
 
ככה הוא היה אומר לך?
 

"כן, 'היא לא מתאימה לעבודה למעלה'".
 
הקלטה שהגיעה לידינו, מתעדת שיחה שנערכה למפני כמה חודשים בין מימי, כינויה של מטסביה מנגיסטו, עובדת יוצאת העדה האתיופית, לבין מ', עובדת אחרת במעון (שאיננה בת העדה). גם בשיחה בין השתיים, עולות הטענות לכאורה לגבי הפעלת עובדות ממוצא אתיופי בקומה השנייה.
 
מ' שואלת מי מהעובדים עולה לקומה השנייה: "אז מי מנקה להם שם עכשיו?"
 
מימי טוענת שרק עובדת אחת ממוצא אתיופי הורשתה לעלות, אבל למטבח שבקומה: "אני אומרת לך, אסתר הייתה עולה למעלה למטבח".
 
מ': "כן".
 
מימי: "וחוץ מזה לא".
 
מ': "רק במטבח? לא בחדרים ולא ב..?".
 
מימי: "לא, לא היא (שרה נתניהו, ע"ש) לא מכניסה אותנו. נראה לך היא תכניס אותה? היא לא תכניס אותנו. כשהכביסה שלה מגיעה, היא מכניסה אותנו לחדרים (בקומה התחתונה) ומעיפה אותנו משמה, 'אוי איזה חיידקים יש להן, איזה חיידקים…'. מה, שכחת?"
 
מ': "אני יודעת. אני אז לפני הקורונה היה לה אז כבר 'חיידקים'. את לא זוכרת?".
 
מימי: הוא (אפי אזולאי) אומר שהיא (שרה נתניהו) הייתה כל הזמן אומרת: 'אתם לא מנקים טוב, אתם לא עושים טוב, אתם לא יודעים לנקות'. בקיצור, הייתה נגעלת מכם. ככה הוא סיפר לנו".
 
בשיחה עם העובדת מ' סיפרה מימי על חוויות לא פשוטות שעברה במעון. בעת הכנסת הכביסה מהניקוי היבש הביתה, היא הייתה עוברת לחדר אחר, כדי שלא תהיה ליד הבגדים. "יש ימים שאני נכנסת במזווה", סיפרה מימי לעובדת מ'.
 
מ': "במזווה?".
 
מימי: "בטח, מה חשבת? במזווה מסתתרת".
 
מ': "למה במזווה?"
 
מימי: "איפה את רוצה שאני אכנס? איפה? הכביסה שלה נכנס, והיא אומרת שאנחנו, יש לנו חיידקים. במקרה אני שם, מחזירים את זה עוד הפעם לכביסה...".
 
מ': "כן, אני יודעת את זה. מה, לא עברתי? אני יודעת את זה. לא ידעתי שאתם נכנסות למזווה".
 

תגובת משפחת נתניהו


פרקליטי משפחת נתניהו מכחישים מצידם טענות לאפליית עובדות על רקע מוצאן. "הקהילה האתיופית יודעת שאין שמץ של אמת בטענה", הם אומרים, ומגדירים את שלל הטענות העולות מהכתבה כ"פייק ניוז מרושע". כאשר שאלנו ספציפית: האם הייתה הוראה של אפי אזולאי להימנע מהעלאת עובדות ניקיון ממוצא אתיופי לעבודה בקומה השנייה, לא זכינו לתשובה.
 
פרקליטי משפחת נתניהו אומרים בתגובה: "כתבת שיימינג שקרית להתרת דמה של שרה נתניהו. הטענות שהעלתם הם פייק ניוז שפל, שקרי ומרושע. כל תביעות 'עוזרות הבית' הם סטארט־אפ חדשני שמטרתו לסחוט כסף מהמדינה. מימי מנגיסטו למדה את השיטה ועושה שימוש באותו פס ייצור לתביעות. היא מלווה באותם עורכי דין ומדקלמת את אותן הכפשות שקריות ומרושעות. אבל היא לא הסתפקה רק בהן ו'שלפה' באופן ציני ושקרי את נרטיב ה'גזענות' כדי להשחיר אפילו יותר את דמותה של שרה נתניהו. מימי מנגיסטו צריכה להתבייש. מטעמים של צנעת הפרט לא נרחיב על הסיוע והליווי האישי והמקצועי הרב שהגישה הגב׳ נתניהו למימי מנגיסטו כשנקלעה למצוקה, כדי לחלץ את ילדיה מהסתבכויות שנקלעו אליהן. הטענות שהיא ממשיכה להעלות הן תמצית של רוע טהור ומרושע". (התגובה המלאה: מחר ב־7 ימים).
 
מטעמו של אפי אזולאי נמסר: "שקר וכזב. כל הטענות הממוחזרות שהועלו מופרכות מהיסוד ונטענות על מנת להכפיש את משפחת נתניהו ובני ביתם. הנושא נמצא בבדיקת משטרה ולכן מר אזולאי מנוע מלהתייחס. עם זאת, כשתסתיים הבדיקה יפעל בכל האמצעים העומדים לרשותו כדי לחשוף את השקרים ולמצות את הדין עם המכפישים".  
 
התחקיר המלא - מחר במוסף "7 ימים"
 

https://www.yediot.co.il/articles/0...
תגובה מהירה
|
שתף
|
223 תגובות
בית המדרש
08/13/2020 בשעה 16:34:20
חיזוק יומי ליום כג' מנחם אב

רבי שלמה זלמן וייספיש זצ"ל, מגדולי ירושלים, השקיע רבות בחינוך ילדיו, ובעיקר שם דגש במתן דוגמא האישית, שהיא החינוך היעיל ביותר.

עניות מרובה שררה בביתו, באחד הימים הודיעו לרב כי קיבל תמיכה בסך שבעים גרושים. האם שלחה את אחד מבניה שילך להביא את הסכום המיוחל. הבן עשה כמצוות אמו, נטל את הכסף והניחו בכיסו.

באותו יום התקיימה מסיבת בר מצווה לאחד מילדי כיתתו, הילד השתתף במסיבה, שר וקיפץ יחד עם חבריו. כשחזר לביתו בשעת לילה מאוחרת, גילה שהכסף אינו בכיסו. הוא חיפש ובדק אך אין, הכסף אבד.

הילד שידע את גודל חשיבותו של הכסף מפאת העניות שבביתם, נכנס למיטתו, והחל לבכות בכי תמרורים. בכה ובכה, עד שאביו, רבי שלמה זלמן, שקם לתיקון חצות, שמע את בכיו.

"מדוע אתה בוכה בני?" שאל. בנו חשש לגלות לו את שאירע. אך אביו דחקו וזה סיפר לו את אשר קרה.

רבי שלמה, שהדוגמא האישית לילידיו הייתה נר לרגליו, נטל את בנו בידיו, והחל לרקוד תוך כדי שהוא שר: "גם זו לטובה, גם זו לטובה". כך במשך דקות ארוכות כדי להנחיל לבנו בצורה ברורה שכל מה שעושה הקב"ה, לטובה הוא עושה, ומכיוון שכך אין לנו להצטער על שום דבר.

לימים סיפר בנו: "במשך כל חיי זכרתי את הריקוד בלילה ההוא, אותו לילה השפיע עליי לטובה עד היום..." ('ברכי נפשי')

הרבה דרכים יש בחינוך הילדים, הרבה שיטות, סגולות, תפילות, אך הדבר המשפיע ביותר הוא לשמש להם דוגמא, להראות להם שאת מה שאתה דורש מהם, אתה מקיים בעצמך.

כשאדם מתנהג בדרך ארץ, מדבר בנחת, נעים הליכות, הוא מקרין על הסובבים אותו את מידותיו גם מבלי שהתכוון לכך, הוא משפיע, הוא הופך למחנך ללא תואר בחינוך.

כדי לחרות את הדרך הנכונה בליבם וראשם של הסביבה, הילדים, את האני מאמין שלך, לא דיי בשיחות, בלימוד והרצאות, צריך לשמש דוגמא, להפוך את הכתוב למעשה, את המילים הפורחות באוויר לממשיות, את החזון למציאות.

כשאדם מתנהג בדרך ארץ, בכבוד ובנחת, הוא מנחיל במעשיו לאחרים, הוא משפיע עליהם, הוא הופך למורה הטוב ביותר, מורה ללא תעודה, אך מורה שיזכרו אותו ואת מעשיו שנים רבות.

יום טוב, ובשורות טובות
לגאולת והצלחת עם ישראל ברחמים רבים. אמן!
תגובה מהירה
|
שתף
|
0 תגובות
בית המדרש
08/13/2020 בשעה 16:29:56
✨כאשר גרו הרבי והרבנית חיה מושקא בברלין. באחד הימים נודע כי האדמו"ר מבעלזא רבי אהרון רוקח זצ"ל שהיום יום ההילולה שלו,הגיע לברלין ורבים הולכים לקבל את פניו. הרבי שהיה אז אברך צעיר, השתוקק לראות את הצדיק המפורסם. הוא ביקש מידידו, חסיד גור שגר בברלין בשם ר' איצ'ה מאיר פירסטנברג, שיתלווה אליו, אולם היתנה איתו שלא יגלה את זהותו (ככל מעשיו בעת ההיא שהיו בהצנע לכת ובהסתר). ברם, בהגיעם לשם, נזדמן למקום הרב חיים שניאורסון מחברון . כאשר הבחין הרבי בר' חיים ביקש גם ממנו שלא יגלה את זהותו לאיש, ור' חיים הבטיחו בכך.

לאכסנייתו של האדמו"ר היה תור גדול של יהודים שחיכו לתת "שלום". הוא נתן "שלום" כשידו עטופה במגבת, וראשו מורכן כלפי מטה. כשניגש הרבי ונתן לו ידו לשלום, הרים את עיניו הקדושות, הוריד את המגבת מהיד ואחז את ידו של הרבי. כך החזיק רבי אהרון הקדוש את היד זמן ממושך ושאל: "ווער איז דער יונגערמאן?" ["מי הוא האברך הזה"]. -"א גיוויינליכער יונגערמאן" [="אברך פשוט"], ענה הרבי. נענה הרבי מבעלזא ואמר: "א ווארימע הענטאלע. יונגערמאן, פון אונדז בעהאלט מען זיך ניט" [="יד חמה. אברך, מאיתנו אי אפשר להסתתר"]. כשגילה ר' חיים שניאורסון לאדמו"ר מבעלזא שהאברך הוא חתנו של אדמו"ר הריי"צ, אמר הצדיק: "יא יא, איך זע איך זע. איך האב געפילט אז דאס איז אן איידעלע האנט" [="כן כן, אני רואה אני רואה, הרגשתי שזו היא יד זכה"]. הרבי מבעלזא המשיך להחזיק את ידו של הרבי ודיבר אתו כך במשך כעשר דקות.

היום הייארצייט של רבי אהרון מבעלז
תגובה מהירה
|
שתף
|
0 תגובות
בית המדרש
08/13/2020 בשעה 16:27:34
חיזוק יומי... כב' אב

אחד מתושבי העיירה רץ בבהילות אל רבו ושאל: "רבי, מה אעשה? כל הוני ירד לטמיון, חנותי עוקלה, צ'קים חזרו. איך זה קרה לי? לא הייתה מצווה שלא קיימתי, התפללתי מעומק ליבי וצדקה נתתי לרוב... מדוע נגזרה עליי הקללה הזו?"

שמע הרב את דבריו ושאלו: "אמור נא לי ידידי, כששאלו אותך איך הגעת לכל העושר הזה מה השבת?"

חשב האיש ואמר: "כבודו, שנים של עמל, לימודים וקניית חכמה הביאו אותי לאן שהגעתי".

אמר לו הרב: "זו היא התשובה לשאלתך. הקשב, יש עליך עין הרע, עין הרע מגיע כשאנשים מדברים על גדולתו של אדם, אך גם האדם עצמו מביא על עצמו עין הרע...

כשאדם מצליח אומר: 'בזכות עמלי, בזכות חכמתי, בזכות הצעד הנבון שעשיתי' ולא מקשר את הצלחתו עם בורא עולם, הוא יוצר עין הרע במעשיו".

עין הרע פועלת בעולם, אדם יכול בדיבור מיותר על הצלחת חברו האהוב לגרום לו נזקים, ובגאווה והתפארות על מעשיו שלו יכול אף לעצמו לגרום נזקים.

כשאנו רוצים לשבח את חברנו על הצלחתו, מעמדו, חכמתו, תמיד נקשור זאת עם בורא עולם.

אם אתה אומר לעצמך: "כוחי ועוצם ידי עשה לי את החיל הזה", אתה מביא על עצמך עין הרע.

אדם ללא שימת לב יכול לגרום נזקים למשפחתו ולחבריו הטובים.

"בִּרְכַּת ה' הִיא תַעֲשִׁיר וְלֹא יוֹסִף עֶצֶב עִמָּהּ" (משלי י', כב')

את ההצלחות שלך, את הרווחים שלך תקשור עם בורא עולם, כשתעשה זאת תביא על עצמך תמיד ברכה, ברכת ה', ברכה ללא עצב, ללא חיסרון, ברכה בכל צעד בחייך...

לגאולת והצלחת עם ישראל ברחמים רבים. אמן!
תגובה מהירה
|
שתף
|
0 תגובות
פוליטיקה ואקטואליה
08/13/2020 בשעה 16:17:09
לא זוכר כרגע את שמו {הוא בד"כ עוסק בעיניני ערבים} ריאיין עיתונאית ערביה ,עובדת התאגיד כאן והשניים דיסקסו על לבנון "הנפלאה" שעברה את האירוע שעברה.
העיתונאית גילתה בקיאות רבה בנושא התרבות בלבנון.
עד כאן הכל בסדר.
אבל אז היא פלטה משפט כלשהו שבו קראה לישראל "פלסטין".
ז.א אינה מכירה במדינת ישראל,אולי זאת טעות פרוידאנית.
אולי משהו אחר.
אני סבור שעובדת ציבור במדינה ולא משנה אם היא עיתונאית בכאן,מורה בסכנין או עובדת ניקיון בבית חולים ברגע שקוראת לנו "פלסטין" צריכה לקבל זימון דחוף לשימוע והיידה לפיטורים.
שתגיש חדשות בחאן יונס,לא אצלנו.
אגב המראיין לא העיר לה על הפיכת ישראל לפלסטין שגם זה אומר דרשני.
בדקתי-המראיין ערן זינגר.
העיתונאית אימן קאסם סלימן {לא בטוח שאייתי נכון את שמה}.
תגובה מהירה
|
שתף
|
11 תגובות
בית המדרש
08/13/2020 בשעה 16:00:37
תגובה מהירה
|
שתף
|
0 תגובות
יש לי מה לומר
08/13/2020 בשעה 15:50:59
תגובה מהירה
|
שתף
|
135 תגובות
יש לי מה לומר
08/13/2020 בשעה 15:48:52

צריך לפתוח לכך אשכול נפרד.
בואו נפתח עם כוסית שמפניה מבעבעת.

https://rotter.net/forum/scoops1/52...

לחיים.
תגובה מהירה
|
שתף
|
214 תגובות
יש לי מה לומר
08/13/2020 בשעה 15:47:55
הבנתי את הרמז, משטרת ישראל ראויה לכבוד של אשכול פירגון שלם לכבודה. יפתח את האשכול אחר כבוד...

https://rotter.net/forum/scoops1/47...
תגובה מהירה
|
שתף
|
356 תגובות
פוליטיקה ואקטואליה
08/13/2020 בשעה 15:43:00
[anchor:עוגן האשכול הוסר בתאריך 13.08.20 בשעה  15:43  על-ידי שלומצי, (מנהל הפורום)][anchor:אשכול עוגן מתאריך 08.05.20 בשעה  09:57  על-ידי שלומצי, (מנהל הפורום)]
תגובה מהירה
|
שתף
|
83 תגובות
בית המדרש
08/13/2020 בשעה 15:37:37

באדיבות בית חב''ד - מערב ראשון לציון


ב"ה - יום יום משיח וגאולה
יום רביעי - כב מנחם אב*הסנהדרין עתידין לחזור לטבריה*

"פוסק הרמב"ם (הלכות סנהדרין פרק י"ד ה"ב)

ש"קבלה היא,
שבטבריא עתידין(סנהדרין) לחזור תחילה -
ומשם נעתקין למקדש".

(משיחת הרבי שליט"א מליובאוויטש מלך המשיח - פרשת ראה ה'תנש"א)

להצטרפות לתפוצה - שלחו הודעת וואטסאפ ל - 972.50.7108770

לתכנים ולמגזין:

לע''נ שליח אמיתי מסור ונתון
לכ"ק אד"ש מה"מ
הרב מרדכי(מוטי) ענתי ע''ה - פורט לודרדייל
https://www.chabadwest.co.il/he/135... http

לזכות מרת גרציה בת אברהם – נלב"ע ג תשרי תשעט
תגובה מהירה
|
שתף
|
1 תגובות
פוליטיקה ואקטואליה
08/13/2020 בשעה 15:15:01
תגובה מהירה
|
שתף
|
1 תגובות
בית המדרש
08/13/2020 בשעה 14:55:45
באמצעות רדיו מבשר טוב והיישומון סלולרי

https://youtu.be/rU3eHlgq-Zk.youtub...

תניא ליום ג' אב ה'תש"פ

אגרת הקודש

סימן א
פותחין בברכה לברך ולהודות לה' כי טוב. שמועה טובה שמעה ותחי נפשי. אין טוב אלא תורה. תורת ה' תמימה. זו השלמת כל הש"ס כולו ברוב עיירות ומנינים מאנ"ש. הודאה על העבר ובקשה על העתיד. כה יתן וכה יוסיף ה' לאמץ לבם בגבורים מדי שנה בשנה בגבורה של תורה. ולהודיע לבני אדם גבורתה של תורה שבע"פ וכחה עוז. פי' שלמה המלך ע"ה חגרה בעוז מתניה כו'. מתנים הם דבר המעמיד כל הגוף עם הראש הנצב ועומד עליהם. והם המוליכים ומביאים אותו למחוז חפצו. וכמו שהוא בגשמיות הגוף כך הוא בבחי' רוחניות הנפש האלהית האמונה האמיתית בה' אחד א"ס ב"ה דאיהו ממכ"ע וסוכ"ע ולית אתר פנוי מיניה למעלה עד אין קץ ולמטה עד אין תכלית וכן לד' סטרין בבחי' א"ס ממש. וכן בבחי' שנה ונפש כנודע. הנה אמונה זו נק' בשם בחי' מתנים דבר המעמיד ומקיים את הראש הוא השכל המתבונן ומעמיק דעת בגדולת א"ס ב"ה בבחי' עולם שנה נפש. וברוב חסדו ונפלאותיו עמנו להיות עם קרובו ולדבקה בו ממש כנודע ממאמר יפה שעה אחת בתשובה ומע"ט בעוה"ז מכל חיי עוה"ב שהוא רק זיו והארה מבחי' הנק' שכינה השוכן כו' ונברא ביו"ד א' משמו ית' כו' אבל תשובה ומעשים טובים מקרבין ישראל לאביהם שבשמים ממש למהותו ועצמותו כביכול בחי' א"ס ממש וכמ"ש הודו על ארץ ושמים וירם קרן לעמו כו' אקב"ו כו' וכמים הפנים כו' להוליד מתבונה זו דו"ר שכליים או טבעיים להיות בחי' צעק לבם אל ה' או בחי' רשפי אש ושלהבת עזה בבחי' רצוא ואח"כ בבחי' שוב להיות פחד ה' בלבו וליבוש מגדולתו כו' והוא בחי' שמאל דוחה כמ"ש במ"ת וירא העם וינועו ויעמדו מרחוק כו' והן בחי' הזרועות והגוף שבנפש:
תגובה מהירה
|
שתף
|
20 תגובות
בית המדרש
08/13/2020 בשעה 14:51:46
יום שישי יב מנחם אב ה'תש"ג

שיעורים:
חומש: ואתחנן, שישי עם פירש"י.
תהלים: סו-סח.
תניא: אך מי ... תדרשנו.


הרבי - אדמו"ר הזקן - אמר [פתגם] מהמגיד ממעזריטש, משמו של הבעש"ט: "ואהבת לרעך כמוך" הוא פירוש וביאור על "ואהבת את ה' אלוקיך"; באהבת יהודי אוהבים את הקב"ה, שהרי ביהודי קיים חלק אלוקה ממעל, ומתוך אהבת היהודי, הפנימיות שבו, ממילא אוהבים את הקב"ה.
תגובה מהירה
|
שתף
|
10 תגובות
בית המדרש
08/13/2020 בשעה 14:19:25


חזרה בתשובה אמיתית ובריאה - שיעור לשמיעה:
https://open.spotify.com/episode/67...

התעוררות לסליחות:
http://drashotforyou.blogspot.co.il...

סליחות - לב חי ומרגיש:
https://www.facebook.com/hiyalea/po...

מי אמור לבנות את בית המקדש?
https://drashotforyou.blogspot.com/...

סליחה מקצה העולם:
https://drashotforyou.blogspot.com/...

ממעיינות הרחצה למעיינות הנשמה:
https://drashotforyou.blogspot.com/...

ציונות וחזרה בתשובה:
https://drashotforyou.blogspot.com/...

תשובה בשמחה:
https://drashotforyou.blogspot.com/...

תשובה אמיתית ובריאה:
https://drashotforyou.blogspot.com/...

יראת העונש תשובה מאהבה וארץ ישראל:
https://drashotforyou.blogspot.com/...

לא צדיק גמור – רק להסתובב!!!
https://drashotforyou.blogspot.com/...

אני טוב!
https://drashotforyou.blogspot.com/...

את לבבך ואת לבב:
https://drashotforyou.blogspot.com/...

ברית מילה שוב ושוב:
https://drashotforyou.blogspot.com/...

שני ספרי תורה לכל אחד:
https://drashotforyou.blogspot.com/...

לוּלֵא הֶאֱמַנְתִּי לִרְאוֹת!
https://drashotforyou.blogspot.com/...

וויתור ונתינה:
https://drashotforyou.blogspot.com/...

ושבית שביו:
https://drashotforyou.blogspot.com/...

הורני ה' דרכך:
https://drashotforyou.blogspot.com/...

תודעת האויב:
https://drashotforyou.blogspot.com/...

י"ג מידות של רחמים:
https://drashotforyou.blogspot.com/...

השבוע האחרון של השנה:
https://drashotforyou.blogspot.com/...
תגובה מהירה
|
שתף
|
0 תגובות
בית המדרש
08/13/2020 בשעה 14:18:34

בית המקדש או בית הבחירה:
https://drashotforyou.blogspot.com/...

ונתן לך רחמים ורחמך:
https://drashotforyou.blogspot.com/...

לשכנו תדרשו – אתערותא דלתתא דוקא:
http://drashotforyou.blogspot.co.il...

שני ספרי תורה לכל אחד:
http://drashotforyou.blogspot.co.il...

לא עונש, מציאות:
http://drashotforyou.blogspot.co.il...

לוּלֵא הֶאֱמַנְתִּי לִרְאוֹת:
http://drashotforyou.blogspot.co.il...

וויתור ונתינה:
http://drashotforyou.blogspot.co.il...

אביון או לא זאת השאלה:
http://drashotforyou.blogspot.co.il...

"בִּצְדָקָה תִּכּוֹנָנִי":
http://drashotforyou.blogspot.co.il...
תגובה מהירה
|
שתף
|
0 תגובות
פוליטיקה ואקטואליה
08/13/2020 בשעה 13:02:13


בשלהי החופש הגדול, ירידה ברמת ניקיון החופים: נתוני מדד "חוף נקי" של המשרד להגנת הסביבה מראים כי 66.66% מהחופים שנמדדו דורגו כנקיים, לעומת 71.21% במדד הקודם

גילה גמליאל, השרה להגנת הסביבה: "המשרד להגנת הסביבה מוביל שינוי משמעותי בחופים הפתוחים, וכיום ניתן לראות מגוון פעולות לצמצום הפסולת הימית בישראל. במיוחד בימים אלה, שבהם חופי הים הפתוחים הם מקום המפלט של הציבור, נדרשת אחריות אישית של כל אחת ואחד מאיתנו, לא להגיע לחופים עם פלסטיק חד-פעמי וכן להשאיר חופים נקיים"

מנתוני מדד "חוף נקי" של המשרד להגנת הסביבה לשבועיים שמסתיימים ב-30 ביולי עולה, כי 66.66% מהחופים שנמדדו דורגו כ"נקיים" עד "נקיים מאוד", לעומת 71.21% במדד הקודם. ניכר, כי במהלך חופשת הקיץ הציבור משאיר אחריו כמויות רבות של פסולת.

בתקופה המקבילה בשנה שעברה נמצאו 68.18% מהחופים נקיים עד נקיים מאוד. מתחילת השנה 59.09% מהחופים היו נקיים לפחות 70% מהזמן.

הרשויות החופיות הנקיות ביותר, שקיבלו את הציון "נקי מאוד", הן: אשדוד, תל אביב-יפו, הרצליה, בת ים וחוף השרון. יש לציין, כי האחריות לניקיון החופים הנבדקים היא בידי הרשויות המקומיות החופיות.

במסגרת תוכנית חוף נקי של המשרד להגנת הסביבה, היחידה הארצית להגנת הסביבה הימית מסייעת לרשויות החופיות בביצוע פעולות אכיפה בחופי הים בחודשי הקיץ. הסיוע ניתן באמצעות תגבור כוח הפיקוח על-ידי שוטרי משטרת ישראל, אשר מלווה את הפקחים מטעם הרשות החופית בפעולות הפיקוח ואכיפה, במטרה ליצור הרתעה מול עברייני פסולת בחופי הים ולצמצם את הנזק לסביבה החופית והימית.

הפעילות התחילה ב-1 ביולי 2020 בחלק ניכר מהרשויות החופיות. הפעולות הללו התבצעו במשך כ-730 שעות מצטברות ובסיוע של 132 שוטרים. במהלך פעולות אלו חולקו כ-898 קנסות שמתוכם 274 קנסות על עבירות ניקיון. במהלך חודש הפעילות נרשמה כמות קנסות השווה לכמות הקנסות שניתנו במהלך כל תקופת הפעילות בשנת 2019.

14 הרשויות שפנו וקיבלו תגבור שעות שיטור: אשדוד, בת-ים, חדרה, חוף הכרמל, חוף השרון, חיפה, טירת כרמל, מטה אשר, נהריה, נתניה, עכו, עמק חפר, תל אביב יפו ואיגוד ערים כנרת.

היקף מימון הפרויקט הוא 550 אלף שקל. במסגרת פעילות האכיפה, הנופשים המלכלכים בחוף עלולים להיקנס ב-750 שקל על השלכת פסולת וזאת בשל הרגישות הגבוהה של החופים.

תוכנית "חוף נקי" היא יוזמה של המשרד להגנת הסביבה שמופעלת החל משנת 2005 במטרה למזער את מפגע הפסולת הימית בישראל ולהביא לניקיון החופים והים בהתאם למחויבות הבין-לאומית, לטובת הסביבה והציבור בישראל. כדי להגשים מטרה זו פועלת התוכנית לשינוי תודעתי לחשיבות הים והחופים ולחיזוק לקיחת האחריות האישית.

מרכיב מרכזי בתכנית חוף נקי וכן עיקר תקציבה, מופנה לתמיכה ברשויות החוף בניקיון החופים הפתוחים שבשטחיהן. במטרה לטפל בבעיה הסביבתית של הפסולת הימית בישראל, תכנית חוף נקי מגדירה יעדי תוצאה ברורים לניקיון החופים הפתוחים, 70% מהחופים נקיים 70% מהשנה.

במסגרת זו, מפקחי היחידה הארצית להגנת הסביבה הימית מבצעים מדידה של רמת הניקיון בחופים הפתוחים, ב-66 מקטעים בים התיכון וים סוף, תוך יידוע שוטף של רשויות החוף לטובת מעקב ופעולות מתקנות לשיפור מתמיד של ניקיון החופים. שיתוף תוצאות מדד חוף נקי לציבור הרחב מתבצע פעמיים בחודש לאורך כל השנה, כצעד משלים להעלאת המודעות של הציבור הרחב לתופעת הפסולת הימית ושקיפות ציבורית.

זכרו! שליש מהפסולת בחופים מורכב מהכלים החד-פעמיים והאריזות המושארים בחוף על-ידי ציבור המתרחצים. על-פי מחקרים בארץ ובעולם, חופי ישראל מובילים לרעה באחוז הפלסטיק גם בהשוואה לים התיכון וגם בהשוואה לממוצע העולמי.

המשרד להגנת הסביבה קורא לנופשים, למטיילים ולחוגגים להשאיר את הכלים החד-פעמיים בבית, לא להשאיר פסולת בחופים וליהנות מחופים וים נקיים מפלסטיק!

לנתוני המדד המלאים ותמונות מהחופים:
HYPERLINK "https://drive.google.com/drive/fold... https://drive.google.com/drive/fold...

בתמונות:
פינת ישיבה ובילוי ש"נשכחה מאחור" בחוף קריית חיים דרום. צילום: פרד ארזואן, המשרד להגנת הסביבה.
תיעוד מחוף תל ברוך. צילום: דרור אריאלי, המשרד להגנת הסביבה
תגובה מהירה
|
שתף
|
0 תגובות
פוליטיקה ואקטואליה
08/13/2020 בשעה 12:10:51
ציטוט מתוך מאמר באתר חובבי היסטוריה/אילון מנש:
שלום חברים, בחודשים האחרונים התעורר דיון ער סביב סדרת הטלויזיה "היהודים באים", סדרה שיוצריה טוענים שהיא "אינה מפחדת לשחוט פרות קדושות". סדרה זו פגעה ברגשותיהם של אנשים דתיים רבים בעקבות הצגת סיפורי התנ״ך והמסורת היהודית בצורות שונות ומשונות. דעותיי בנושא הנ"ל ברורות אך מקומם אינם בקבוצה זו.

בכל מקרה, יש צד אחר בתכנית שבעיני ראוי לדבר עליו בקבוצה הנפלאה הזו. אולי לא כולכם תסכימו איתי ואשמח לשמוע גם דעות אחרות, אך אבקש מכם לשמור על שפה נקייה ולכבד את כל המתדיינים.

אחד המערכונים בסדרה עסק בהקמת ארגון 'השומר', ארגון שנוסד בשנת 1909 במטרה לארגן עבודה עברית בשמירה על נכסים חקלאים. עד לאותו זמן חקלאים יהודיים רבים סבלו מהתנכלויות וגנבות רבות מצד שכניהם הערביים, שפחדו ששכניהם היהודים שקנו את אדמתם מבעליהם בכסף מלא ינשלו אותם מאדמתם. האימפריה העותומנית, החלשה ממילא, בחרה להעלים עין מההתכנלויות אלו מתוך מגמה להחליש את אחיזת היישוב היהודי בא"י.

היו אלו ימי העלייה הראשונה, המושובות שהצליחו להתקיים בעיקר בזכות תרומות מחו"ל עברו בהדרגה לידי פקידיו של הברון רוטשילד. האחרונים העדיפו לשכור את שירותי השמירה של ערבים וצ'רקסיים מקומיים, ולשחד את השלטון העותמני על מנת שיערבו לבטחונם. השומרים הערבים לא היו צריכים לעבוד קשה, לרוב הם היו בעצמם מנהיגי כנופיות הגנבים ושכר העבודה שלהם היה בעצם תשלום "פרוטקשן". השומרים הערבים הפכו בעיניהם לבעלי האדמות ובמספר מקרים הסתכסכו עם האיכרים היהודים והכו אותם.

ברקע הזה ובעקבות הפוגרמים במזרח אירופה החל גל העלייה השנייה. העולים בגל זה היו לרוב בעלי דעות סוציאלסטיות והאמינו ב"כיבוש העבודה", כלומר שהמשק העברי צריך להיות תלוי בעצמו ולא בערביי הארץ, אירועים הובילו להקמת ארגון "השומר" שהכשיר שומרי אדמות יהודים, והציע למושבות להשתמש בשירותיו.

במערכון המדובר, הקמת הארגון הוצגה באופן שמתכחש לחלוטין לעובדות אלו, שני עולים היהודים מרוסיה מבקשים את עזרתו של ערבי חביב שילמד אותם את מלאכת השמירה, הערבי נעתר לבקשה בשמחה ומנסה בכל כוחו ללמד את היהודים המרושלים לירות בנשק. בינתיים נראה שהערבים והיהודים מתחילים להתיידד עד שבסוף המערכון הנשק, שבו למדו היהודים להשתמש, מופנה כלפי הערבי באיום ש"תעוף לנו מהעיינים".

נכון, הסדרה לא משודרת בערוץ ההיסטוריה, ונכון, הסדרה היא סאטירה ו"אין לי לייחס שום משמעות אחרת", אך בעיני במערכון הזה ובמערוכנים רבים אחרים המילים האלו אינם אלא מס שפתיים. ניכרת האג'נדה הרדיקלית והברורה של יוצרי הסדרה החותרת תחת האתוס הציוני, ומנצלת באופן מכוון את הבורות של חלק גדול מהציבור, וביניהם בני נוער , על מנת להטמיע בהם ערכים רדיקלים שמנסים להתנגח במעט שנשאר מהקונסנזוס הישראלי שמאחד אותנו.

נכון, אנו חיים בדמוקרטיה ועל פי עקרונות חופש הביטוי עלינו לגלות סובלנות לדעות שונות. אולם, כשמדובר בתכנית שמשודרת בערוץ ממלכתי שממומן מכספי המיסים שלנו, וכשמדובר בעיוות של עבודת היסטוריות על מנת לקדם אג'נדה פוליטית על חשבונם של אנשים תמימים, אני חושב שעלינו כחובבי ההיסטוריה והאמת למחות על כך.
תגובה מהירה
|
שתף
|
0 תגובות
יש לי מה לומר
08/13/2020 בשעה 11:55:57
מהנדס רפי גיל (רפאל גיל) מסביר שדיירים שרכשו דירה חדשה ומתמודדים עם ליקויי בנייה צריכים לבקש תיקון של הליקויים לפני פיצוי כספי. צריך לתת לקבלן או לחברה הקבלנית לעשות זאת כל עוד הנכס נמצא עדיין באחריות.
רק אם הקבלן או החברה הקבלנית לא מסכימים או לא רוצים לתקן אחרי כמה פעמים שפניתם אליהם בנושא ונענתם בשלילה רק אז מומלץ לפנות לצד המשפטי לקבלת פיצוי כספי.
הרבה רוכשי דירות פונים באופן ישיר לבית משפט על מנת לקבל פיצוי כספי עוד לפני שנתנו לחברה הקבלנית צ'אנס לתקן את ליקויי הבנייה.
הבעיה במקרה כזה על פי המהנדס רפי גיל היא שלפעמים כאשר זוכים בתביעה מול חברה קבלנית או מול קבלן בבית משפט הכספים שמגיעים לכם לא מכסים את כל תיקוני הליקויים או שתצטרכו לשלם הוצאות גבוהות בגין התביעה ולגור בדירה חדשה עם ליקויי בנייה. כמו כן, צריך לקחת בחשבון שלהגיש בתביעה לבית משפט זה הליך ארוך ומסורבל שיכול לקחת גם כמה שנים בין דיונים והפסדי זמן וכסף.
לכן רפאל גיל מציין כי תחילה רצוי לדרוש מהקבלן או החברה הקבלנית לתקן את ליקויי הבנייה שמומחה "בדק בית" מקצועי מצא בדירה..ולטובתכם חשוב לזכור, התביעה לפיצוי כספי עבור ליקויי בנייה היא האופציה האחרונה.
https://www.nadlan2.co.il/%D7%9E%D7... target="_blank">רפי גיל
תגובה מהירה
|
שתף
|
0 תגובות
פוליטיקה ואקטואליה
08/13/2020 בשעה 11:31:16
ביידן גם לא יופיע בוועידה הדמוקרטית בשבוע הבא, אלא ישלח נאום מוקלט.
בטוויטר פרצו שמועות שלא הוכחו שהסנאטורית קמלה האריס הפסיקה לעקוב אחרי החשבון של קמפיין ביידן, עם או בלי קשר, בסוכניות ההימורים היא כבר לא במקום ראשון בפער, כמועמדת לסגנית, אלא סוזן רייס כבר בשוויון איתה, פחות או יותר. דווח שמושלת מישיגן ביקרה את ביידן, מה שהקפיץ אותה למקום השלישי בהימורים. אבל היא לבנה ויש לחץ על ביידן לבחור מועמדת שחורה, גם על רקע התבטאויותיו המזיקות בעניין השחורים. עם זאת, הסקרים אומרים שרבים חושבים שיש סיכוי סביר שהסגנית תחליף את ביידן במהלך הקדנציה, אז לכן הוא צריך לבחור סגנית מתאימה לנשיאות שלא תרתיע בוחרים.
תגובה מהירה
|
שתף
|
14 תגובות
סקופים
08/13/2020 בשעה 11:26:46
עדכונים ממשרד הבריאות על חולי קורונה חדשים ודוברויות נוספות בתגובות.

טבלת מעקב נתונים - תמונות מצב ונתונים נוספים:
https://docs.google.com/spreadsheet...

איתור מקומות חשיפה לקורונה (עד 14 יום אחורה): https://coronaupdates.health.gov.il

מפת מיקומים שהיו בהם חולי קורונה:
https://imoh.maps.arcgis.com/apps/w...

לוח בקרה: https://datadashboard.health.gov.il...

ערוץ הטלגרם של משרד הבריאות: https://t.me/MOHreport

תמונת מצב מעודכנת נכון לשעה: 10:09


האשכול הקודם:
https://rotter.net/forum/scoops1/64...
תגובה מהירה
|
שתף
|
4 תגובות
משפטים
08/13/2020 בשעה 10:59:52
שלום חברים, אני מקווה שכאן יש אנשים שבאמת יכולים לעזור לאנשים אחרים במצקה ולא רק מחפשים לקוחות.
אם כן השאלה בכותרת קצת מוזרה. אני צריך להסביר קצת על רקע.
הסתבכנו ברכישת דירה . לא עמדנו בזמן של תשלום האחרון לדירה בגלל עיכובים בבנק. המוכר שהוא בעצמו עו"ד תבע אותנו למרות שלא מדובר בעיכוב ארוך יחסית כי בסוף יכולנו להשלים את העסקה. הוא פשוט ניצל את המצוקה שלנו.
כעת הוא מחזיק ב-10% מערך הדירה למרות שהעסקה בוטלה. יש לפננו משפט. בינתיים אנו מגלים כמה הבנאדם נוכל ורמאי. לדוגמה הוא השכיר את הדירה בזמן שהייתה תחת חוזה איתנו. הוא ניהל משא ומתן עם קונה חלופי באותו זמן כנ"ל. מסתבר שבזמנו שהוא קנה אותה דירה הוא איחר בתשלומים והמוכרים ויתרו על הקנס שהגיע להם בחוזה רק כדי להתפטר ממנו. זאת ועוד הוא בהתחלה ייצג את המוכרים עד שעלו עליו שזה לא חוקי.
קיצרתי מאד בפרטים אך בינתיים זה מספיר להסביר מדוע המצאת עדות או מסמכים מהרכישה שלו יכולה לסייע לנו.
דא עקא שהמוכרת , אישה מבוגרת , מפחדת ממנו גם אחרי 6 שנים, היא לא מוכנה להראות לנו את החוזה ולא לומר מי העו"ד שבסוף לקחו. מכאן השאלה האם יש דרך לעלות על העו"ד שטיפל בתיק? הוא רשום באיזשהוא מקום?
תגובה מהירה
|
שתף
|
5 תגובות
פוליטיקה ואקטואליה
08/13/2020 בשעה 09:15:27
*ביוזמת בצלמו וועדת חוץ וביטחון תדון היום בסירוב בג"ץ להרוס בתי מחבלים ובהרס ההרתעה הישראלית על ידי מערכת המשפט בשני דיונים ייחודים*
*בין המשתתפים בני משפחתו של החייל עמית בן יגאל ז"ל ונציגים ממשפחת רב"ט דביר שורק ז"ל שבגץ מנע הרס בתי הרוצחים*
היום תכנס וועדת חו"ב שני דיונים מיוחדים ביוזמת ארגון בצלמו וח"כ גדעון סער ועוזי דיין. משפחות שכולות רבות ישתתפו בדיון .
לקראת הדיון הוציא אגף המחקר של ארגון בצלמו נייר עמדה שהונח לפני מקבלי ההחלטות.
בתמצות הנייר
בקשות להחמרת תנאי המחבלים בכלא .זירוז הרס בתי מחבלים. אטימת בתי מחבלים "שרק" פצעו וזירוז התהליך.
כמו כן דרישה ייחודית לחזור ולחדש את גירוש המחבלים דבר שבג"ץ קבע שהינו חוקי לחלוטין.


דוברות בצלמו
תגובה מהירה
|
שתף
|
0 תגובות
פוליטיקה ואקטואליה
08/13/2020 בשעה 08:29:23

התמונות על ההתעללות בפעוטות מזעזעות כל אדם נורמלי לכן אני תומך בהצעת החוק של ח"כ אופיר כץ להחמיר בעונשים ולא לאפשר עבודות שירות, וגם להתקין את התקנת המצלמות. אלה דברים שאני אתייצב מאחריהם בכל הכוח.

*ח"כ אופיר כץ:*

הסרטונים שכולנו ראינו פשוט מזעזעים. זה נורא לראות את היקרים לנו מכל עוברים התעללות מהסוג הזה. הצעת החוק שלי באה לשים סוף לזה. כל מי שמתעללת תשב בכלא, לא פחות מכך, בלי קנסות ובלי עבודות שירות או מאסר על תנאי. מחובתנו לשמור על הילדים שלנו.

*דברי ההסבר בהצעת החוק של ח"כ אופיר כץ:*
בשנים האחרונות קיימת תופעה מזעזעת אשר הולכת ונרחבת של התעללות בחסרי ישע. תינוקות, פעוטות וקשישים עוברים ייסורים והתעללות כאשר אין ביכולתם להגן על עצמם. המעשים הללו מחרידים, ובלתי אפשרי להישאר אדישים אל מול המראות הנוראיים האלו, המופצים לעתים כסרטונים. למרות המעשים המטלטלים, הכרעות הדין הנגזרות על העבריינים המורשעים בהם נחשבות למקלות אל מול חומרת המעשה. סקירת פסקי הדין הראתה כי בעשור האחרון רק מספר מקרים בודדים הסתיימו בהרשעה, וזאת כשהתוקפים הורשעו בתקיפה או בהתעללות בקטינים שהיו תחת אחריותם. גם במקרים קשים שבהם האלימות תועדה, בתי המשפט הסתפקו בעבודות שירות, ולא שלחו מטפלים אלימים למאסר בפועל. חלק מן המטפלים ומהמטפלות אף חזרו לעבוד בתחום וביצעו פעם נוספת תקיפה או התעללות. מטפלים אלו הצליחו לעורר את רחמי בית המשפט ולזכות בעונשי מאסר הנמוכים משמעותית מהעונשים הקבועים בחוק. אדם המתעלל בחסר ישע אשר הוא אחראי לו, מלמד בהתנהגותו שהוא מהווה סכנה לחברה ולכן יש להטיל עליו עונש מאסר מינימלי שיש בו אלמנט הרתעתי, וזאת כדי לעקור תופעה זו מהשורש. לפיכך, מוצע להגדיר את העונש כמינימום מאסר בפועל שלא ירוצה בעבודות שירות.
תגובה מהירה
|
שתף
|
0 תגובות
יש לי מה לומר
08/13/2020 בשעה 06:39:49
לצערי לפני חצי שנה בחור ניפץ בקבוק זכוכית בפניי, וכתוצאה מכך נשבר לי האף, לא היתה שום התגרות מצידי לפני כן, ואני לא מאחל לאף אחד את ההרגשה שבקבוק זכוכית מתנפצת לך בפנים, הרגשתי שאני עוד רגע עומד למות עד שלקחו אותי לבית חולים..
אני לא מבין איך אפשר לשבור זכוכית על בן אדם כמו שאירע היום בהפגנה בת"א שניפצו זכוכית על מפגין.. שום דבר לא מצדיק את הרשעות הזאת גם אם הצד השני לא שותף לדעותיך.
זה יכל להיגמר ברצח, צריך להפסיק עם המחלוקת ימין ושמאל, ראינו מה גרמה מחלוקת קורח.
רוצים שלווה בחיים? תתרחקו ממחלוקת יהודים יקרים.
ברוכים תהיו.
תגובה מהירה
|
שתף
|
2 תגובות
יש לי מה לומר
08/13/2020 בשעה 03:17:12
מישהו הציע לי לקנא במצליחים.
אז את האשכול הזה נקדיש לפרגון למצליחנים ולקנאה בהם.
יפתח אחר כבוד את הרשימה מר שטיינמץ

www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3706104,00.html


תגובה מהירה
|
שתף
|
805 תגובות
פוליטיקה ואקטואליה
08/13/2020 בשעה 01:23:18
זה במקום עצרות בחירות. המטרה של טראמפ להראות שהאג'נדה שלו צודקת, שהוא עובד קשה, בקיא בפרטים, חד ושקוף ומתנהג באופן שקול וממלכתי, ובעיקר שהוא לא כפי שהתקשורת מתארת. (שכל אחד ישפוט בעצמו אם הוא מצליח בכך)
כמובן שאין בסיס לשקרים המטופשים שפורסמו כאילו טראמפ שוקל להחליף את פנס
https://www.youtube.com/watch?v=OjL...
תגובה מהירה
|
שתף
|
4 תגובות
פוליטיקה ואקטואליה
08/12/2020 בשעה 23:22:07

פסגת הטכנולוגיה: סריקות MRI טובות ומהירות יותר ומרעישות פחות
מכשיר ה-MRI המתקדם ביותר בעולם נחנך במרכז הרפואי העמק מקבוצת הכללית.
מכשיר ה – MRI  המתקדם בעולם, מסוג 3 טסלה של חברת סימנס נחנך במרכז הרפואי העמק מקבוצת הכללית. טקס החנוכה התקיים במעמד מנכ"ל הכללית פרופ' אהוד דודסון, ובהשתתפות ד"ר אורלי ויינשטיין סמנכ"ל חטיבת בתי החולים בכללית, גדי כהן, סמנכ"ל תשתיות ולוגיסטיקה בכללית, וד"ר מורדי דיין, מנהל מחוז הצפון בכללית.
לדברי מנהל המרכז הרפואי העמק, ד"ר זיו רוזנבוים: "אני גאה ושמח לחנוך את היחידה החדשה ל- MRI, שיש בה שילוב של התשתיות הטכנולוגיות המתקדמות ביותר ביחד עם רופאים ואנשי דימות מיומנים ומקצועיים, שיתנו לתושבי הצפון איכות רפואית ברמה הגבוהה ביותר".
המכשיר החדש של חברת סימנס הוא המתקדם ביותר שקיים בתחום זה של הטכנולוגיות הרפואיות. העיצוב חדשני והמכשיר יודע להתאים עצמו באופן מיטבי לגופו של המטופל באמצעות טכנולוגיה מתקדמת.
"זהו יתרון משמעותי מכיוון שבדיקות MRI  הן מאתגרות מאוד עבור חלק מהמטופלים וכך נוכל להקל עליהם. נוסף על כך, במכשיר קיימת טכנולוגיה להפחתת רעש בזמן סריקה ולכן הוא ידידותי יותר למטופלים. חלק גדול מהסקירות של המוח, עמוד השדרה, מערכת השלד, בטן ואגן שיבוצעו במכשיר יהיו מהירות יותר בכ-30-40% לעומת מכשירים אחרים", מסביר ד"ר זיו נאמן, מנהל מערך הדימות הרפואי המרכז הרפואי העמק.
"מכשיריMRI  יעילים מאוד באבחון מחלות ופגיעות שונות במוח, בעמוד השדרה, בכלי הדם ובאיברים נוספים", מסביר ד"ר ראוף זינה, מנהל יחידת הMRI- בעמק. "המכשיר סורק את האיברים הפנימיים באמצעות מגנט מיוחד ומייצר תמונות תלת ממדיות שמאפשרות לרופאים לאבחן את מצבם של המטופלים בצורה המדויקת ביותר. בסריקותMRI  אין קרינה מייננת ולכן המכשיר בטוח לשימוש אפילו בהריון".
מצורפות תמונות. קרדיט: המרכז הרפואי העמק
בברכה,
מירב יהב
דוברת המרכז הרפואי העמק
תגובה מהירה
|
שתף
|
2 תגובות
יש לי מה לומר
08/12/2020 בשעה 22:57:02
חברים, רציתי לשאול יש לי חבילה מחו"ל שבמעקב אני רואה שמעל לשבועיים היא כבר בארץ, מאז כלום לא משתנה, היא לא זזה. דואר ישראל לא מכיר במסםר מעקב, זאת אומרת שהיא רק נקלטה שהורדה מהמטוס וזהו. מה עושים? למי פונים? נתקלתם גם בתופעה הזויה כזאת?
תגובה מהירה
|
שתף
|
1 תגובות
פוליטיקה ואקטואליה
08/12/2020 בשעה 16:01:34

מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה, דוד יהלומי, במפגש מנהלת שינוי אקלים: "השרה להגנת הסביבה גילה גמליאל, שמה את נושא שינוי האקלים בראש רשימת נושאי המיקוד של המשרד ומחויבת לכך שבקדנציה שלה יבוצעו תמורות מרחיקות לכת בכל הקשור לצמצום השפעות שינוי האקלים. החודשים האחרונים חידדו את הקשר בין משבר האקלים למשבר הקורונה. זו נורת אזהרה לעתיד לבוא, המעצימה את הצורך הדחוף של ישראל לקבל החלטות אמיצות שימנעו מחיר כבד בעתיד"

המינהלת להיערכות לשינוי אקלים, בהובלת המשרד להגנת הסביבה, התכנסה היום (ד') באופן מקוון בהובלת מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה, דוד יהלומי, ובהיקף משתתפים רחב. במנהלת חברים 35 גופים ממשלתיים, רשויות מקומיות וארגונים אזרחיים שפועלים ליישום החלטת הממשלה להיערכות מדינת לישראל לשינוי אקלים שעברה ביולי 2018.

בהחלטת הממשלה נקבע כי מדינת ישראל מכירה בהתרחשות שינויי אקלים עולמיים ורואה חשיבות רבה בצורך להיערך כדי להקטין את הסיכון הבריאותי, הסביבתי והכלכלי כתוצאה משינוי אקלים.

מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה, דוד יהלומי, אמר בפתח הישיבה כי "השרה להגנת הסביבה, ח"כ גילה גמליאל, שמה את נושא שינוי האקלים בראש רשימת נושאי המיקוד של המשרד ומחויבת לכך שבקדנציה שלה יבוצעו תמורות מרחיקות לכת בכל הקשור לצמצום השפעות שינוי האקלים, הפחתת פליטות גזי חממה, התייעלות אנרגטית והיערכות לשינוי אקלים. סמוך לכניסתה של השרה לתפקיד, היא פרסמה את מתווה תוכנית הגרין-דיל הישראלי להתאוששות של המשק ממשבר הקורונה, ובכוונתה ליישם תוכנית זו בכל החזיתות".

המנכ"ל הוסיף: "אנחנו נמצאים בעיצומו של משבר גלובלי משמעותי. החודשים האחרונים אף חידדו את העובדה שאין דרך לנתק את הקשר בין משבר האקלים ממשבר הקורונה. שינוי האקלים עתיד להשפיע בצורה משמעותית על המערכות האקולוגיות והמגוון הביולוגי, מקורות המים והחקלאות בישראל, מפלס פני הים ומשטר הגשמים – ועל איכות חיי האדם, חיי כולנו. משבר הקורונה הוא נורת אזהרה לעתיד לבוא. הוא העצים את ההבנה שעל מדינת ישראל להקדים ולהיערך מיד לצמצום השפעות האקלים ולמציאת פתרונות לכלל המשברים המשמעותיים העומדים לפתחה – הסביבתיים, הבריאותיים והכלכליים, ואת החשיבות של הממשלה כולה לקבל החלטות אמיצות, שימנעו מחיר כבד".

יהלומי הוסיף: "עלינו לנצל את חלון ההזדמנויות ההיסטורי הזה, לעודד ולמנף השקעות גדולות בתשתיות ירוקות, יחד עם השקעות בתעשיית הקלינטק ובטכנולוגיות פורצות דרך לפיתוח אנרגיות חלופיות. פיתוח תשתיות פיזיות ירוקות ופתרונות מבוססי טבע יובילו להפחתה בפליטות של גזי חממה ומזהמים, לשיקום הטבע ולחיזוק המערכות האקולוגיות מפני שינוי אקלים".

בשנה האחרונה נעשתה פעילות רוחבית רחבה במסגרת מנהלת שינוי האקלים שבראשה עומד אלון זס"ק, סמנכ"ל בכיר למשאבי טבע במשרד להגנת הסביבה. בשיתוף כלל הגופים במנהלת הועמק הבסיס המקצועי הנדרש לצורך היערכות של מדינת ישראל לשינוי אקלים ומתן מענה לאתגרים הרבים הצפויים למדינה.

בישיבה הוצג גם המתווה לדוח השנתי לממשלה שנכתב בימים אלו ויוגש לממשלה החדשה, תוך הטמעת כלל ההיבטים המושפעים משינוי האקלים: מגמות אקלימיות, חקלאות ותזונה, אנרגיה וחום עירוני, מקורות מים ומערכות אקולוגיות, רווחה וחוסן חברתי, תכנון, אירועי קיצון וחירום, בריאות, שלטון מקומי, איומים אזוריים ועוד וכן סל פתרונות לתקצוב וליישום מיידי.

בישיבה אף הוצגה התקדמות משמעותית בקרב רבים מבין משרדי הממשלה שפעלו תחת חסות המנהלת להטמעת הנושא בעבודת המשרדים השונים.

לאור חשיבותה של ישיבת המנהלת, הוזמן נציג בכיר מארגון ה-OECD להציג את פעילות "כוח המשימה" להיערכות לשינוי אקלים שהוקם לפני כחצי שנה. סיימון בקל, מנהל מחלקת שינוי אקלים, מגוון ביולוגי ומים בארגון הסביר לחברי המנהלת על כיווני הפעולה ואת חבילת התמריצים התומכת ומעודדת פעילות כלכלית מקיימת, ועקרונות המחזקים את הכלכלה בעיתות משבר.בתמונה: השרה להגנת הסביבה, גילה גמליאל ומנכ"ל המשרד דוד יהלומי. צילום: רפי קוץ, לשכת העיתונות הממשלתית
תגובה מהירה
|
שתף
|
0 תגובות
ביקורת תקשורת
08/12/2020 בשעה 13:53:31
מתוך טור שפרסם אתמול:
"ואחרי כל זה – צריך לומר, טוב שגנץ וכחול לבן נכנסו לממשלה. לא טוב עבורם. הם, כנראה, ייפגעו קשות אם יהיו בחירות בנובמבר, אבל הם הקריבו את חייהם הפוליטיים כדי להציל את מחנה המרכז שמאל. אם גנץ ואשכנזי לא היו נכנסים, היו מתרחשות בחירות לפני כמה שבועות. קשה, כמובן, לדעת כמה היה מקבל נתניהו בעולם היפותטי, אבל עד לפני כמה שבועות מצבו היה מצוין בסקרים ולימין היו 65 מנדטים. רוב יציב לממשלת נתניהו – סמוטריץ' – ליצמן – אוחנה – רגב, פלוס פסקת התגברות פלוס חוק צרפתי. בדרך לאותן בחירות, תחת לחץ הימין, ייתכן שנתניהו היה מבצע סיפוח, שר המשפטים **אוחנה היה ממשיך לבצע מעשי סדום במשרד המשפטים, ** נוסח החיטוט המוזר בכספות רגישות ומי יודע אם ממשלת נתניהו לא הייתה מפטרת את היועץ מנדלבליט. הכוונה הזו לא ממש הוכחשה בזמן אמת."

מקור למאמר:
http://drucker10.net/?p=3548
(פורסם גם ב'הארץ')
תגובה מהירה
|
שתף
|
26 תגובות
פוליטיקה ואקטואליה
08/12/2020 בשעה 12:44:08
זוכרים את הכלבה קיה, שהצליחה לגרום לשינוי התקנות, כך שיאפשרו הסגר ביתי? (מדובר בכלבת, לא בקורונה. למקרה שיש צורך להסביר...)
מי יודע, אולי הארועים האחרונים (והחמורים) - שגם הם נוגעים לראש הממשלה - יגרמו לו להטיל את כובד משקלו בעניין האופן בו מתיחסת המשטרה לאיומים קונקרטים כאלה, באופן כללי. גם כשהם נוגעים... לכולנו:

https://www.facebook.com/shaffirsta...
תגובה מהירה
|
שתף
|
0 תגובות
פוליטיקה ואקטואליה
08/12/2020 בשעה 12:42:08
בעקבות מקרה אנטישמי, צלב קרס רוסס ליד דלת הכניסה של בית הכנסת "קשר ישראל" בעיר הבירה של מדינת פנסילבניה האריסברג, החווה גידול בפשעי שנאה אנטישמיים מצד קבוצות קיצוניות, סגן ומ"מ יותר ההסתדרות הציונית העולמית יעקב חגואל שלח מכתב לג'ניפר רוס, נשיאה ומנכ"לית הפדרציה היהודית בהאריסבורג, פנסילבניה בו הביע הזדהות וזעזוע עם קהילה בארה"ב בעקבות הוונדליזם האנטישמי בבית הכנסת 'קשר ישראל' בהריסבורג, פנסילבניה.

יעקב חגואל כתב בין היתר:
"בתקופה האחרונה, אנו עדים לעלייה מטרידה באירועי האנטישמיות בעולם בכלל ובארה"ב בפרט. עמדתנו היא בלתי מתפשרת ולא נסבול תופעה זו. אנו משבחים אותך ואת הקהילה המקומית שלך על מאמציכם הרבים להילחם בתופעה זו".

עוד כתב: "בשם ההסתדרות הציונית העולמית וכמי שמכהן כיו"ר צוות המשימה למאבק באנטישמיות של חבר הנאמנים של הסוכנות היהודית, נעמוד לרשותכם בכל סיוע אפשרי בהתמודדות בזמנים קשים אלו. ההסתדרות הציונית העולמית פועלת בשיתוף פעולה הדוק עם משרדו של השליח המיוחד של הממשל האמריקני לפיקוח ולמאבק באנטישמיות. על אף ההחמרה בהתקפות אנטישמיות, חשוב לציין את קיומה של עלייה במודעות ובתשומת לב מצד אכיפת החוק ואנשי הממשל".

המקור: https://g.kipa.co.il/1097549/w/
תגובה מהירה
|
שתף
|
0 תגובות
פוליטיקה ואקטואליה
08/12/2020 בשעה 12:33:20
שנה"ל נפתחת בעוד כמה ימים.
מכירים, אולי, מישהו-שמכיר-מישהו (שמכיר מישהו...) שקיבל מחשב כזה, במסגרת הבטחת הקורונה הנ"ל, ששווקה כבשורה של ממש https://www.calcalist.co.il/local/a... target="_blank">לשישית מתוך 180 אלף המשפחות שאין להן מחשב?

תגובה מהירה
|
שתף
|
2 תגובות
פוליטיקה ואקטואליה
08/12/2020 בשעה 06:47:59
עדכון דוברות רט"ג:
*קהילה בשמורה*

*יוזמה משותפת של המשרד לחיזוק וקידום קהילתי, משרד הגנת הסביבה ורשות הטבע והגנים תאפשר סיורים חינמיים לאוכלוסיות רווחה בשמורות הטבע והגנים ברחבי הארץ*

בהנחייתה של השרה לחיזוק וקידום קהילתי, ח"כ אורלי לוי סוכם בין צוות משרדה למנכ"ל רשות הטבע והגנים על מיזם ייחודי שיאפשר ביקורים מאורגנים מהקהילה ללא תשלום של אוכלוסיות רווחה בשמורות הטבע והגנים, במטרה להנגיש את הפעילות הזו לקהלים שבדרך כלל לא זוכים לה בגלל עלות הנסיעות והכניסה לאתרים.

המשרד לחיזוק וקידום קהילתי, בשיתוף עם הרשויות המקומיות, יארגנו ביקורים מאורגנים ללא תשלום - משכונות מצוקה בערים ברחבי המדינה אשר יגיעו לשמורות הטבע והגנים באזור. רשות הטבע והגנים, שהתגייסה למיזם, תאפשר את כניסתן של הקבוצות לשמורת הטבע ללא עלות.

*השרה לחיזוק וקידום קהילתי, אורלי לוי אבקסיס:* "היוזמה חשובה מפני שהיא מחברת מציאות ארוכת שנים של אוכלוסיות המתקשות להנות משמורות הטבע והגנים הלאומיים בארץ בשל מצבן הכלכלי, לבין המציאות העכשווית המחדדת עוד יותר את הצורך של המשפחות להפגה ורענון – ואין מקום טוב לעשות זאת, מאשר בטבע. הטבע הוא של כולם, וכולם זכאים ליהנות ממנו, גם מי שידם אינה משגת - התפקיד שלנו הוא להסיר את החסמים, ולהנגיש את הטבע עבורם. אני מודה לרשות הטבע והגנים, ולעומד בראשה המנכ"ל שאול גולדשטיין, איש מעשה וחזון, שהרימו את הכפפה על מנת לאפשר תיקון ושוויון בין כל האוכלוסיות בארץ בגישה לשמורות הטבע והגנים, במיוחד בעת הזו."

*השרה להגנת הסביבה, גילה גמליאל:* תרבות הפנאי חשובה במיוחד דווקא בימים אלה. עלינו לוודא כי כלל שכבות האוכלוסייה יוכלו ליהנות בגנים הלאומיים ובשמורות הטבע של רשות הטבע והגנים. אני מברכת על היוזמה שתהווה פתח לפעילויות דומות נוספות בעתיד".

*שאול גולדשטיין מנכ"ל רשות הטבע והגנים*: מתוך הבנת המצוקה של אוכלוסיות הרווחה בישראל, יצאנו במיזם משותף השנה במסגרתו נארח בשמורות הטבע והגנים הלאומיים ללא עלות רשויות מקומיות עם מעמד סוציואקונמי נמוך. מיזם זה חשוב שבעתיים בתקופת משבר כלכלי-חברתי שנוצר בתקופה זאת. אני שמח שח"כ אורלי לוי אבקסיס ומנכ"ל משרדה אימצו את המיזם ושמו את המשאבים המתאימים להוציאו לפועל.
תגובה מהירה
|
שתף
|
0 תגובות
בית המדרש
08/12/2020 בשעה 02:09:30
חידון המקדש
מבית מכון המקדש

חידת השבוע – פרשת ראה

יש לשלוח את תשובתכם עד יום שלישי.
מבין כל המשיבים נכונה,
יוגרל פרס מבית מכון המקדש – אחת לחודש.

מקובלנו (מידות ב,ב) שכל מי שמקיף את הר הבית
מקיף דרך ימין,
מי היה מקיף דרך שמאל (4)

להגשת התשובה לחץ על הקישור שמצ"ב

https://bit.ly/3gNsFo2

התשובה תפורסם באתר ביום רביעי.
הפרס לזוכה יישלח בדוא"ל.
תגובה מהירה
|
שתף
|
0 תגובות
בית המדרש
08/12/2020 בשעה 02:02:40
ב"ה

פרשת ראה - פרשת המקדש
פרשת הברכה והקללה שבתורה – כיצד?

הרב ישראל אריאל שליט"א
ראש ישיבת המקדש
וראש ומייסד מכון המקדש

דבר תמוה מצוי בפרשתנו, שכן, בתחילה נצטוו ישראל לקיים את מעמד הברכה והקללה על הר גריזים והר עיבל, ככתוב (דברים יא): "והיה כי יביאך ה' אלהיך אל הארץ אשר אתה בא שמה לרשתה ונתתה את הברכה על הר גרזים ואת הקללה על הר עיבל. הלא המה בעבר הירדן אחרי דרך מבוא השמש בארץ הכנעני היושב בערבה מול הגלגל אצל אלוני מורה". והנה המצוה נקטעת באמצע והיא נשלמת לאחר שמונה עשר פרקים. במהלך פרקים אלה נאמרו מצוות לרוב.
לבסוף נאמר לישראל (דברים כז, ג-כו) לכתוב על האבנים את דברי התורה, ככתוב: "וכתבת עליהן את כל דברי התורה הזאת בעברך, למען אשר תבוא אל הארץ אשר ה' אלהיך נתן לך... והיה בעברכם את הירדן תקימו את האבנים האלה אשר אנכי מצוה אתכם היום בהר עיבל... אבנים שלמות תבנה את מזבח ה' אלהיך... וכתבת על האבנים את כל דברי התורה הזאת באר היטב".
באשר למעמד הברכה והקללה נאמר שם: "ויצו משה את העם ביום ההוא לאמר: אלה יעמדו לברך את העם על הר גריזים בעברכם את הירדן... ואלה יעמדו על הקללה בהר עיבל ראובן גד... וענו הלויים ואמרו... ארור האיש אשר יעשה פסל ומסכה".
דומה, שלא מצינו מצוה בתורה המתחילה בפרשה אחת, נקטעת באמצע, ונשלמת הרחק במקום אחר?
אולם נראה לענ"ד לומר, שיש לפנינו פרשה אחת ארוכה ומצוה אחת ארוכה, המתחילה ב'ראה' ומסתיימת ב'כי תבוא'.
פירוש הדברים: מאחר שמשה עומד להשמיע כמאה מצוות המתקיימות בארץ ישראל, הרי הוא מקדים ואומר, כי מעמד הברכה והקללה יתקיים סביב מאה מצוות שקיומן בארץ ישראל הכרחי לקיומו של העם בארצו, ואם לא יתקיימו המצוות כהלכתן - תבוא חלילה הקללה – כמתואר בפרשת כי תבוא.
זה מה שנאמר בפרשת ראה מיד עם הסברת מעמד הברכה והקללה (דברים יב, א-ב): "אלה החוקים והמשפטים אשר תשמרון לעשות בארץ אשר נתן ה' אלהי אבותיך לך לרשתה כל הימים אשר אתם חיים על האדמה. אבד תאבדון את כל המקומות אשר עבדו שם הגוים". זוהי למעשה, פתיחה כוללת לסידרה ארוכה של מצוות, המתקיימות בארץ ישראל, כגון: מצוות ירושת הארץ – "וירישת וישבת בה", וכן – "לשכנו תדרשו", כלומר, מצות בנין המקדש, וכן מצות שופטים ושוטרים, כלומר, הקמת סנהדרין - הנוהגת בארץ דווקא. כך גם מצות עיר הנדחת, מצות המלכת מלך, וכן מצוות המלחמה, כגון, "כי תקרב אל עיר להלחם עליה", וכן מלחמת עמלק ועוד ועוד.
(ראוי להרחיב את ההסבר מדוע נאמרו גם מצוות שאינן קשורות, לכאורה, לארץ, כגון עבד עברי (דברים טו, יד). אולם מצוה זו לא היתה מעשית במדבר, כי העם אכל מן, ולא היו לאנשים נחלות לעבדן, עתה, שעומדים להיכנס ארצה, ירבו המקרים של אנשים שימכרו את עצמם לעבד, ומן הראוי להזהיר את ישראל מחדש. יתירה מזו! הפסוק מוסיף את מצות 'העניק תעניק', שהיא מצות עשה מיוחדת בתורה (דברים טו, יד) ככתוב: "העניק תעניק לו מצאנך ומגרנך ומיקבך אשר ברכך ה' אלהיך". הכתוב מציין גורן ויקב – דבר שלא ראו ישראל במדבר, ועתה עם הכניסה ארצה צריך להדגיש, שיש לתת לעבד מברכת הארץ שעמל ויגע בה. כן קשורה מצוה זו למצות יובל הנוהגת בארץ ישראל, ולא כאן המקום להרחיב בפרטי מצוות אלו).
בסיום המצוות הנוהגות בארץ, המשלימות את תרי"ג מצוות, נאמר (דברים כז): "וידבר משה והכהנים הלוים אל כל ישראל... היום הזה נהיית לעם לה' אלהיך... ושמעת בקול ה' אלהיך ועשית את מצוותיו... אשר אנכי מצוך היום", בכך מסתיימת רשימת מאה המצוות, אשר רובן מתקיימות בארץ. כאן גם נשלמת מצות הברכה והקללה, ככתוב: "ויצו משה את העם... אלה יעמדו לברך את העם על הר גריזים בעברכם את הירדן... ואלה יעמדו על הקללה בהר עיבל".
נמצא, שמעמד הברכה נועד לחזק את קיום המצוות המתקיימות בארץ ישראל, לפיכך פתח משה בפרשת ראה בהסברת מעמד זה, לאחר מכן מנה את המצוות המיוחדות לארץ ישראל, ולבסוף סיים להשלים את פרטי מעמד הברכה, והרי לפנינו פרשת ארוכה, עם פתיחה וסיום.
מעתה תתברר לנו בעז"ה שאלה המעסיקה את הפרשנים, בענין כתיבת התורה על אבני המזבח; מה בדיוק נכתב על אבני המזבח? וראה רמב"ן דברים כז, ג; הכותב: "אמר רבי אברהם בשם הגאון, שכתבו עליהם מנין המצות, כמו הכתובות בהלכות גדולות כעין אזהרות". אחרים פירשו שכתבו עליהן מ'בראשית' עד ל'עיני כל ישראל', ופירושים נוספים.
אולם בהמשך לאמור, ניתן לומר, שכתבו על אבני המזבח את מאה המצוות המיוחדות לארץ ישראל, וכך נערך מעמד הברכה והקללה כשהעם עומד ועיניו נשואות אל מול המצוות הכתובות הללו, הכל לחיזוק הברית שנכרתה בהר גריזים והר עיבל על שמירת המצוות המתקיימות בארץ ישראל.

תגובה מהירה
|
שתף
|
0 תגובות
פוליטיקה ואקטואליה
08/11/2020 בשעה 23:43:02
תגובה מהירה
|
שתף
|
0 תגובות
פוליטיקה ואקטואליה
08/11/2020 בשעה 22:45:19
לכבוד שר החינוך מר יואב גלנט
הנדון: פגיעה חמורה ברגשות דת בלימוד תנ"ך לנוער בצורה מבזה

מכובדינו שלום רב
באתר הרשמי של משרד החינוך בו מוצעים למורים חומרי הוראה ללימוד תנ"ך לחטיבה העליונה, מפנה משרד החינוך את המורים לחמשה סרטונים של תכנית הסאטירה "היהודים באים" המשודרת בערוץ "כאן" וחמישה סרטונים של הארגון המיסיונרי "החברה לכתבי הקודש בישראל" שמבקשת להפיץ את הברית החדשה בישראל. תכנית "היהודים באים" היא תכנית סאטירה שמבזה את עיקרי הדת, האמונה והמסורת ומעוותת את הסיפור התנ"כי. מסופקנו אם תוכל להועיל ללימוד תנ"ך לאור השינויים שעושה בסיפור התנ"כי כדי להלעיגו בפני קהל הצופים. מן הראוי שסרטונים המופיעים באתר הרשמי של משרד החינוך יבקשו ללמד תנ"ך מתוך אהבת התנ"ך ורצון לחנך לאורו ולא מתוך כוונה מיסיונרית או התנגדות לתנ"ך ולערכיו.
לדעתנו חינוך ילדי ישראל חייב להיות מבוסס על כבוד למורשת ולא ביזוי או תמיכה במסיון .
נשמח לדעת כיצד בכוונתך לפעול ביחס לסרטונים אלו שמעוותים את הסיפור התנ"כי בפני התלמידים ומרחיקים אותם מסיפורי התנ"ך והערכים החשובים שהוא הנחיל לעולם?

לתשובתך נודה

חברי מרכז ליכוד

יהודה פואה
גדעון אריאל
ד"ר יאיר ויסמן
פרופסור מיכאל אנטוב
חנניה שילוח
מאיר הס גרין
אוריאל כוכב
משה פואה
בתיה ירנברג
ניר ארזוני
בנימין לאשקר
ד"ר יצחק שי
ישראל שולדינר
ששי שזו
קטי קטלין כהן
שמואל אדלר
צביקה גלנט
נחום תל דן
מיכאל דוד
עינבל אביטל
ד"ר איתם לז
נתי סמדר
אמיר ויטמן
אלחנן אנגלסמן
ציקון (צבי הירשוביץ)
אלי זילכה
חגי פיבלוביץ'
נועה וילשטען
ברכה רוקח
כפיר סרוסי
איבון סרוסי
סהר סרוסי
שי חנניה
דוד ברמסון
דוד פפיא
עינת אילני
שלומי זינו
נועה וילשטיין
סיני קהת
עטי אנגלסמן
יואב צארום
אשר גופר
חנניה שילוח
מלכה אליה
אברהם צבעוני
ג'ורג' גרין
דוד אליהו
דוד עמר
שלמה מדמון
אברהם יוסף
דורן משורר
יוסי גושן
בחרי בנימין
יהב ערא
כרמלה עוזרי
פרדי מלק
ראובן שגב
שי גרוס
שי ארז
אבי בוסקילה
אלישיב נדב מזרחי
יוסף חי סרוסי
תגובה מהירה
|
שתף
|
2 תגובות
משפטים
08/11/2020 בשעה 22:19:22
תגובה מהירה
|
שתף
|
1 תגובות
פוליטיקה ואקטואליה
08/11/2020 בשעה 21:45:47
עכשיו מתקיממת הפגנה מול ביתו של מזוז במחאה על פסק הדין שאוסר על הרס בית המחבל
מקור: הפורום בחרת בחיים
צלם; מיכאל דוד.
תגובה מהירה
|
שתף
|
2 תגובות
יש לי מה לומר
08/11/2020 בשעה 20:05:31

אולי נשתף גם אתכם בשיקולים שגרמו לי להגיע למסקנה הזו.

נפתח בכיבוש הסיני.
https://rotter.net/forum/scoops1/52...
תגובה מהירה
|
שתף
|
295 תגובות
גילוי מסמכים
08/11/2020 בשעה 19:11:17
[anchor:אשכול עוגן מתאריך 01.01.15 בשעה  12:02  על-ידי פילוביץ שחף, (מפקח)]אשכול זה ימקד את הדיון הציבורי בהתנהלותה החמורה של התקשורת הישראלית שאינה משרתת את הציבור,שאינה מדווחת את המציאות,ושמייצרת מציאות וירטואלית בתקווה שהציבור הרחב יקנה את השקר ויקבלו כאמת.

בפועל מתעב הציבור את התקשורת הישראלית,ואינו קונה דבר מכל מרכולתה הרקובה.

מה שהתקשורת הצליחה ליצור זה הרבה הרבה אנטישמיות נגד ישראל ואזרחיה היהודים,ופעילות כלל עולמית נגדה המקבלת הדרכה מדוייקת כיצד ניתן לפעול נגד ישראל בצורה הכי אפקטיבית.

הציבור הרחב מחכה להקמת ערוץ טלביזיה לאומי שייצגו וישרתו כראוי.ערוץ תואם פוקס ניוז הוא הכרח המציאות בישראל 2010.

באשכול זה אציג את מעשיה ועיוותיה של מפלגת התקשורת הישראלית,כפי שמכנה אותה בדייקנות ד"ר גיא בכור.

אפתח במאמר של בכור שכאשר קראתי אותו בפעם הראשונה נדהמתי מעוצמתו ומדיוקו הפלאי.

מכאן עלינו לקיים דיון ציבורי גובר והולך שיוביל בהמשך לפתיחת התקשורת בארץ לגורמים נוספים הקיימים בציבור,על מנת לספק את המידע למרבית הציבור,מתוך נקודת הראייה והעמדה הלאומית יהודית ישראלית האוהדת,שתחליף את אספקת המידע העויינת החולנית המחליאה והמניפולטיבית המתבצעת במדינה החטופה שלנו מזה עשורים רבים.

ליה


תגובה מהירה
|
שתף
|
279 תגובות
פוליטיקה ואקטואליה
08/11/2020 בשעה 19:05:01
*תלונה לנציב קבילות הציבור על השופטים. .השופטים מני מזוז וגורג קרא פסקו בחוסר רגישות כשסרבו להשתתף בפסק הדין בטענות האב השכול והתעלמו לחלוטין מלהזכירו, יודגש התלונה איננה נגד הפסיקה*

בתלונה נכתב מדובר בשופטים
שפסקו בחוסר רגישות ופגעו במשפחה השכולה בכך שלא כתבו בפסק דין השתתפות בצער המשפחה השכולה.
פסיקה שיפוטית הוגנת ונכונה באה על ידי שמיעת כל הצדדים והבנה למצוקתם .


אתמול ניתן פס"ד בתיק של הרס בית המחבל שרצח את החייל עמית בן יגאל זכרונו לברכה בדם קר.
מדובר בפסק דין שבו שני שופטים מתוך שלושה קבעו שאין להרוס בית של מחבל שרצח בדם קר חייל צה"ל.
הדבר עורר סערה ציבורית רבה ואף גרר תגובות מראש הממשלה מר בנימין נתניהו ושר הביטחון מר בני גנץ נגד ההחלטה האומללה ועוד עשרות שרים, חברי כנסת וארגונים.
בנוסף, אף נערכה הפגנה מול ביתו של השופט מני מזוז ואף נטען שתוגברה האבטחה סביבו.
יאמר ברורות: אנו נגד כל אלימות או הסתה חלילה וחס.
לגופה של התלונה - מעיון בפס"ד עולה טענה קשה ומשמעותית.
"פסיקה שיפוטית הוגנת ונכונה, על פי כוונת המחוקק, באה לידי ביטוי בכך ששופט ניחן בראייה מרחבית ועומקית של הסוגייה".
אין ספק שמדובר בפסיקה שידעו השופטים שתטלטל את כל המערכת ובעיקר את המשפחה השכולה.
אביו של החייל הי"ד, רץ מיד לאחר קבלת פסק הדין בעניין הרס בית המחבל לקבר ובכה שם.
הסרטון הפך ויראלי והגיע למליוני צפיות
חרף זאת, בכל פסק הדין מתעלמים השופטים מצער המשפחה השכולה!
לא השופט מני מזוז ולא השופט ג'ורג' קרא מזכירים ולו במעט, את כאב המשפחה השכולה, שהאבא של החייל הי"ד הופיע בפניהם! לרגע הם לא מביעים תנחומים על האובדן ואפילו לא מזכירים את החייל שנפל (אלא כפרט טכני יבש בארבע מילים בהקשר של מה שעשה המחבל).
הם לא מוצאים שום מילים לנחם או בכלל להזכיר את מצוקת המשפחה השכולה ואת כאבה וצערה, בעוד שהשופטת יעל וילנר, שצידדה בעד הרס ביתו של המחבל, הזכירה זאת.
בכל המקרים הקודמים של הרס בתי מחבלים מזכירים השופטים את צער המשפחה השכולה גם אם לא פוסקים לצד שלה.
לסיכום, התלונה איננה כמובן על הפסיקה, אלא על חוסר הרגישות המשווע של שני השופטים, שלמרות שהאבא השכול הופיע בפניהם ולמרות שידעו שהחלטתם תצער את משפחת החייל בחרו כלל לא להזכיר אותו ולא להשתתף בצערו בפסק הדין ולא להזכיר ולו במעט את הכאב העצום שלו ואני מזכיר מדובר באבא עם בן יחיד!
אציין שדבר מניעת הרס המחבל בפסק הדין, פורסם בכל הרשתות החברתיות, מה שגרם לעוד חוסר אמון במערכת המשפט ובבית המשפט העליון, שגם ככה סובלים מירידה תלולה באמון הציבור בהם.
אזכיר מקרה דומה שבו בחר השופט ניל הנדל להשתתף בצער משפחת המחבל בפסק דין, דבר שעורר זעם ציבורי רחב והשופט הנדל הבין זאת והתנצל.
אודה לך על בדיקת קובלנה זו מול שני השופטים.
אדגיש פנייה זו בניגוד לנטען איננה באה לפגוע במערכת המשפט אלא ההיפך - לחזקה.

מארגון בצלמו נמסר.
גם למשפחות שכולות יש זכויות אדם. לא ייתכן ששני שופטים לא רק שפסקו נגד האב השכול התעלמו לחלוטין מטענותיו ואפילו ברמז זה לא הוזכר בפסק הדין. מדובר בהתנהלות בעייתית ואנחנו בטוחים שהנציב יקבל את הקבילה וינזוף בשופטים שבחרו לפגוע באב השכול
תגובה מהירה
|
שתף
|
2 תגובות
פוליטיקה ואקטואליה
08/11/2020 בשעה 17:09:05


השרה להגנת הסביבה, גילה גמליאל: "אני מברכת על כך שהעמדה הנחרצת שהובלתי התקבלה, למען תושבי מדינת ישראל. מנכ"ל משרדי, דוד יהלומי, קיבל ממני גיבוי מלא כאשר דרש באחרונה ממשרד האנרגיה לעצור לחלוטין את קידומן של תחנות כוח פוסיליות מזהמות ברחבי ישראל שהן מזהמות, מיותרות ולא כלכליות, והיו עלולות לייצר זיהום למשך 30 השנים הבאות אם היו קמות. הודעת משרד האנרגיה מהיום על הקפאת התכניות להקמת 4 תחנות כוח גזיות חדשות, מאמצת את עמדתנו ומשנה ב-180 מעלות את הכיוון והתכניות של משרד האנרגיה ומראה שאפשר גם אחרת כפי שכל הזמן טענו. טוב מאוחר מאשר לעולם לא".

"לצד זה, ולמרות ההתקדמות המשמעותית אשר הושגה היום, הדרך להפסקת התלות של ישראל בדלקים פוסיליים מזהמים ומעבר לייצור חשמל מבוסס אנרגיות מתחדשות עוד ארוכה. יש צורך בהקפאה גם של תחנות הכוח הגדולות הנוספות המקודמות על-ידי המדינה ועל-ידי יזמים פרטיים ברחבי הארץ וקביעת תכנית יישומית אשר תאפשר לשוק הפרטי לקדם ולהקים אנרגיה סולארית בשטחים המבונים ומתקנים לאגירת אנרגיה מתחדשת כבר בעשור הנוכחי. מעבודה מקצועית שנערכה על-ידי המשרד, עולה כי כבר היום ב-2020 ניתן להקים מתקנים סולאריים על מבנים ושטחים בנויים הקיימים היום ובאמצעותם להגיע ל-47% מצריכת החשמל. אין היגיון ליצור זיהום אוויר מיותר, כאשר יש חלופה נקייה ושאינה מזהמת כלל, וזולה יותר".

כזכור, צוות של המשרד להגנת הסביבה בהובלת ד"ר גיל פרואקטור, מנהל תחום אנרגיה ושינויי אקלים במשרד, בשיתוף יועצים ומומחים בתכנון וניהול מערכות חשמל, ביצע ניתוח טכני, תפעולי וכלכלי מעמיק וחדש בישראל לבחינת הקמת מתקני סוללות לאגירת אנרגיה בשילוב אנרגיה סולארית ייעודית - במקום התכניות הקיימות להקמת תחנות כוח גזיות מסוג פיקר ומחז"מ (מחזור משולב).
HYPERLINK "https://www.gov.il/he/departments/n... https://www.gov.il/he/departments/n...

"הרקע לשינוי הכיוון הדרמטי של משרד האנרגיה הוא העבודה המקיפה והיסודית הזו שהייתה ראשונה מסוגה בישראל", אומרת השרה. "בעבודה זו הראינו כיצד טכנולוגיית אגירת האנרגיה - בשילוב אנרגיה סולארית - מייתרת את הצורך בהקמתן של תחנות כוח חדשות. הראינו שאגירה עם אנרגיה סולארית עדיפה בכל היבט מערכתי ולאומי על פני תחנות כוח גזיות, ובפרט מגבירה את אמינות אספקת החשמל בישראל, כלכלית יותר וכמובן שאינה מזהמת".

השרה הוסיפה כי "ההחלטה של משרד האנרגיה היא צעד חשוב בדרך להפסקת ההשקעה המשקית בתשתיות פוסיליות מזהמות ובדרך לאימוץ תפיסת המשרד להגנת הסביבה שעל ישראל לאמץ חזון ויעדים ברורים למעבר לכלכלה שאינה מזהמת, יעילה בצריכת המשאבים שלה ומשגשגת, בהתאם למדיניות העולמית. אני קוראת להפסיק את הסבסוד העקיף והישיר של תשתיות פוסיליות מזהמות ובמקום זאת, להשקיע בהגדלה מהירה ומבוזרת של אנרגיה מתחדשת".

לסיום, אמרה השרה: "נמשיך לעבוד ביחד עם משרד האנרגיה ושאר השותפים בממשלה ומחוצה לה בדרך למשק נקי, יעיל ומשגשג. אנחנו מוקירים גם את עבודתם ותרומתם החשובה של ארגוני הסביבה והחברה האזרחית הרבים אשר עוסקים ביחד עם המשרד להגנת הסביבה בשינוי כיוון במשק האנרגיה בישראל".בתמונה: השרה להגנת הסביבה, גילה גמליאל. צילום: המשרד להגנת הסביבה
תגובה מהירה
|
שתף
|
1 תגובות
בית המדרש
08/11/2020 בשעה 15:30:05
רבה הראשי של נוף הגליל , הרב הרצל ישעיהו , ספד לאדמו"ר מסדיגורא: "האדמור מסדיגורא היה איש קדוש וטהור
מצאצאי הצדיק הקדוש רבי ישראל מרוזין זצל בן אחר בן איש אצילי ומכובד אצל כל שכבות הציבור. מרבה תורה מרבה חכמה ומכבד כל יהודי באשר הוא יהודי וכל אשר ברא ה' חבל על דאבדין ולא משתכחין. אני תקווה כי יעורר רחמי שמים על כולנו להתברך בכל המובנים בגוף ובנפש ויזרז גאולתינו השלימה בקרוב בימינו אמן". הקשר בים האדמו"ר לרב נרקם כשהאדמו"ר הגיע לשכונת הר יונה הנבנית בנוף הגליל.

תגובה מהירה
|
שתף
|
0 תגובות
פוליטיקה ואקטואליה
08/11/2020 בשעה 13:51:50
תגובה מהירה
|
שתף
|
7 תגובות
גילוי מסמכים
08/11/2020 בשעה 11:09:49
יש לחסל את בג"צ במתכונתו הנוכחית בה השופטים בוחרים את עצמם בעצמם באמצעות ועדה חשאית המתנהלת בלא נהלים כתובים, לפי קריטריונים לא ברורים, באמצעות מסלולים עוקפי ועדה סטטוטורית. יש לבטל את כל השיטה הזו.

את השופטים תבחרנה, כמו בכל העולם הדמוקרטי, אך ורק ממשלות ישראל המתחלפות ורק לאחר שימוע עומק בכנסת, במהלכו תובררנה עמדות המועמדים ויחסם לעם היהודי ולזכותו על ארצו, הקודמת לכל זכות אחרת.

מי שיש לו בעיה עם ההמנון או הדגל לא ישמש שופט במדינה היהודית.

יש לקבוע בחוק שהיועץ המשפטי לממשלה ייבחר אך ורק על ידי הממשלה, כראות עיניה ובהתאמה עם האידיאולוגיה הפוליטית שלה ולא יונחת כפי שקורה היום, כאחד מרשימה שבג"צ קובע.

יש לקבוע בחוק שהיועץ הינו אך ורק יועץ ואינו קובע דבר לגבי מדיניות הממשלה או מינוייה לתפקידים שונים - שכן כך מתבצעת אידיאולוגיה הלכה למעשה.

אהרון ברק הוא שקבע בפסיקה הזויה שעצות היועץ יחייבו את הממשלות ומאז שולט היועץ מטעם בג"צ על המדינה. יש לבטל את הפסיקה - שאינה מעוגנת בחקיקה כלשהי.

אשר לטענה שהפקדת סמכות המינויים במערכת המשפט בידי הכנסת תביא לפוליטיזציה פסולה של ההליך, התשובה היא פשוטה:

אם הכנסת כשירה לשרת כנציגת העם לצורך חקיקת חוקים שבכוחם אף לחייב כנסת עתידית, יהיה זה מופרך ואף מגוחך לטעון שהיא איננה כשירה לאשר את המינויים לאותו גוף אשר יפרש את החוקים שהיא חוקקה.

מנגנון דמוקרטי חדש לבחירת שופטים חיוני לא רק לשימור מעמדו של בית משפט החשוף לביקורת ציבורית גוברת. הוא אף ימלא תפקיד חשוב בחיזוק הדמוקרטיה הישראלית בכללותה.

בין התופעות המסוכנות ביותר העלולות לאיים על משטר דמוקרטי בולטת התפתחותה של תחושה בקרב העם שדעתו אינה נחשבת, שאין לו כל שליטה על מושליו וכי אין טעם אפוא שייטול חלק בענייני ציבור.

השיטה הנוכחית למינוי השופטים בישראל מעודדת בדיוק את התפשטותה של מחלה זו, שכן המסר שלה הוא שאין להותיר בידי נציגיו הנבחרים של העם את ההחלטות החשובות ביותר ושמשום כך הרכב בתי המשפט חייב להיקבע בידי ועדה סגורה.

ממשלת "ימין" ממנה רדיקלים סמולנים חסרי כישורים לרמטכ"ל, נגיד הבנק, פרקליט המדינה.

ממש לא מדובר באליטה כי אם בכנופיה פיאודלית כמו בירדן, מצרים וסוריה.
תגובה מהירה
|
שתף
|
165 תגובות
פוליטיקה ואקטואליה
08/11/2020 בשעה 10:18:48
חה"כ רם בן ברק (יש עתיד-תל"ם):
"שבוע שעבר ביקרתי בכפר קיש שבצפון. אחד המקומות היפים בארץ.

נפגשתי עם ראש מועצת גליל תחתון, ניצן פלג ותושבי ההרחבה, שהחלו לבנות את ביתם ורק לאחר מכן גילו שבסמוך אליהם יקום קו מתח של חברת החשמל בעל השלכות בריאותיות וסביבתיות.
לא ייתכן שרק לאחר תהליך ארוך של קניית מגרשים והקמת הרחבה התושבים מגלים על הקמת קו החשמל.

מיד לאחר הסיור הגשתי בקשה לדון בנושא בוועדת הפנים והגנת הסביבה כדי לבחון איך ניתן להזיז את קו 400 כך שלא יפריע לאיכות החיים של משפחות רבות שהשקיעו במגרשים והקמה של בתיהם."

*הדיון נקבע ליום רביעי הבא 18.8 בשעה 10:00*
תגובה מהירה
|
שתף
|
0 תגובות
בית המדרש
08/11/2020 בשעה 09:57:56
סיפור חסידי

לא פעם, כאשר אביו של הרבי- רבי לוי יצחק התייעץ עם הרבנית בעניין מסויים- היתה מעירה: "יש לשמוע מה דעתו של מענדל, יש לו הגיון בריא". היא אף התבטאה ואמרה פעם "בעלי לא אוהב אותו כאהבת אב אל בנו גרידא, אלא הוא העריכו והתחשב בדעתו בעניינים שונים, עוד מילדותו".
המלמד של הרבי, הרב זלמן וילניק סיפר, כי באחד מימי השבת קודש, כאשר רבי לוי יצחק דיבר בפני הקהל בתורת הנסתר, העיז אחד הנוכחים לשאול אותו- בפני מי הוא אומר כל זאת, הרי אין כאן איש אשר יבין את דבריו. נענה רבי לוי יצחק ואמר, שם בפינה, ישנו בחור אחד אשר הוא מבין את כל מה שהנני אומר. בהצביעו על בנו בכורו- הרבי.
תגובה מהירה
|
שתף
|
0 תגובות
בית המדרש
08/11/2020 בשעה 09:48:07
חיזוק יומי... כא' אב

באחד השבועות התענה רבי דוד מלעלוב "תענית הפסקה" - תענית למשך שבעה ימים - ממוצאי שבת עד כניסת שבת, ללא אכילה ושתייה.

ביום שישי, שעות ספורות לפני סיום התענית הרגיש הרבי מלעלוב צמא גדול. בדרכו לביתו עבר ליד מעיין מים חיים וזכים. צימאונו התגבר יותר, עד שרצה לשבור את תעניתו, אלא שהוא התגבר על תאוותו והמשיך בדרכו מבלי לשתות כלל.

לאחר שהתרחק מהמעיין התעוררה בליבו שמחה גדולה על שעלה בידו לכבוש את יצרו. עמד רבי דוד, התבונן בעצמו, והגיע למסקנה ששמחתו נובעת מכוחו של היצר הרע שרוצה להכשילו בגאווה.

חזר הוא אל המעיין ושתה ממי המעיין לרוויה, וכך ביטל את תעניתו הארוכה כדי שלא להיכשל חלילה בגאווה וגאות הלב...

תענית הפסקה קשה היא מאד, שבוע שלם ללא אוכל ושתייה, מעטים האנשים המסוגלים לכך, והשכר לעושה אותה שקול לאלפי תעניות בודדות.

רבי דוד מלעלוב היה מוכן לוותר על השכר העצום הזה רק שלא יכנס בו אפילו רבב אחד של גאווה.

תענית הפסקה יכולה לקדש את האדם, להביא אותו למקומות עליונים, אך הצניעות יכולה להביא אותו גבוה יותר.

אמר דוד המלך: "יֹשֵׁב בְּסֵתֶר עֶלְיוֹן בְּצֵל שַׁדַּי יִתְלוֹנָן" (תהילים צא', א')

אדם שיושב בסתר, שלא מתגאה במעשיו, מסתיר אותם, צנוע בהליכותיו, הוא נקרא עליון.

דווקא כשאתה מסיר את "האני" שלך, את האגו שלך, את הגאווה, והופך עצמך מאני לאין, מכניע עצמך כלפני הבורא, משליך עליו את מצוקותיך, מנטרל את "כוחי ועוצם ידי", אתה נמצא הכי קרוב אל הבורא, תפילתך נשמעת וקרוב לוודאי שאף תניב פירות טובים.

בכוח שלך להיות עליון, דווקא בכוח הצניעות "האין", ולא בכוח הגאות "האני" שלך...

לגאולת והצלחת עם ישראל ברחמים רבים. אמן!
תגובה מהירה
|
שתף
|
0 תגובות