להורדת אפליקציה:
החופשה הבאה שלך מתחילה כאן
פורום סקופים וחדשות אשכול 646240

פוקרפייס 02.08.2012:04

קרן פידליטי: ביטקוין הוא תעודת ביטוח נגד מדיניות ממשלות ובנקים מרכזיים

מנהלת הנכסים מהגדולות בעולם שחררה דו"ח ובו פירטה מדוע רואה בביטקוין כאמצעי לשמירה על ערך בהתהוות, וכיצד הוא משמש כתעודת ביטוח נגד מדיניות הריבית והתמריצים של בנקים מרכזיים וממשלות בעולם.

מקור: https://www.calcalist.co.il/interne...

פידליטי, אחת ממנהלות הנכסים הגדולות בעולם אשר מנהלת מעל 3 טריליון דולר עבור לקוחותיה, שחררה בסוף חודש יולי דו"ח מקיף הבוחן את תזת ההשקעה בביטקוין כאמצעי פוטנציאלי לשמירה על ערך – בטווח הקצר, ובטווח הארוך.

"ביטקוין הוא הרבה דברים עבור הרבה אנשים", מתחיל הדו"ח. "הסיבה לכך שאנשים בוחרים להחזיק ביטקוין תלויה בנסיבות שלהם ובתפיסתם על מהו ביטקוין כיום, ולמה הוא יכול להפוך בעתיד". המחברת ריה בוטוריה, ראש מחלקת מחקר מטבעות דיגיטליים בפידליטי, מתכוונת לכך שישנן דעות מגוונות שעוסקות בשאלה האם ביטקוין הוא אמצעי לשמירה ערך (Store of Value), אמצעי תשלום (Medium of Exchange), גם וגם – או אף אחד מהם. הדו"ח עוסק בשאלת האמצעי לשמירה על ערך, וצפויים לצאת דוחות נוספים שיבחנו מטבעות דיגיטליים בכלל, ועל ביטקוין בפרט.

מסקנות המחקר הן שביטקוין מכיל את המאפיינים הדרושים לשמש כאמצעי לשמירה על ערך בעתיד, אך שכיום הוא טרם נתפס ככזה, בעיקר בעקבות התנודתיות הגבוהה בשער המטבע. אחת מהתכונות המשמעותיות ביותר לאמצעי לשמירה על ערך היא נדירות, שכן זהו מאפיין הכרחי על מנת להגן על האמצעי מפני הפחתת ערכו הריאלי בטווח הארוך.

"אחד מהחידושים המרעננים ביותר של ביטקוין הוא נדירות דיגיטלית שלא ניתנת לזיוף". אומר הדו"ח. להזכירכם, ביטקוין מוגבל בחוקי הפרוטוקול, אשר שקופים וידועים לכול, להיצע מקסימלי של 21 מיליון מטבעות. כ-88% מהמטבעות כבר מסתובבים בין משתמשי המטבע, בעוד שהיתר ייכרו לעולם בהדרגה על פני 120 השנים הבאות בקצב ידוע מראש. חוקי הפרוטוקול נאכפים ע"י רשת מבוזרת של מחשבים ומשתמשים אשר מתומרצים כלכלית לאכוף אותם, במנגנון שנקרא "הוכחת העבודה" – שחלק מרכזי ממנו מוכר גם ככריית ביטקוין.
תעודת ביטוח נגד ההשלכות הלא ידועות של מדיניות חסרת תקדים

על מנת להתמודד עם הפגיעה הגדולה בכלכלה, שהייתה קיימת עוד לפני נגיף הקורונה אך התעצמה עשרות מונים בעקבותיו, ממשלות ובנקים מרכזיים בכל רחבי העולם מוציאים לפועל חבילות תמריצים ענקיות. המדיניות הזו, לטענתם, אמורה לסייע בהקטנת השפעת המשבר הכלכלי, בעידוד פעילות כלכלית במשק ובריצוי השווקים הפיננסיים השונים.

"עוד לפני שהעולם נכנס למשבר הבריאותי והכלכלי הנוכחי, משקיעים חזו את השימוש באמצעים ישירים יותר של הגברת נזילות ע"י בנקים מרכזיים וממשלות על מנת לעודד אינפלציה שבאופן עיקש הינה נמוכה ממספר סיבות", אומר הדו"ח, תוך התייחסות למדיניות המרחיבה של מקבלי ההחלטות בניסיון להיאבק בכוחות המשיכה הדיפלציוניים אשר מנסים להוריד את מחירי המוצרים והשירותים למטה. בין כוחות המשיכה הדיפלציוניים ניתן למנות התפתחות טכנולוגית, אשר מאיצה תהליכי התייעלות ולפיכך מורידה מחירים - ופשיטות רגל של משקי בית ועסקים, שעלולים להוביל למפולת גדולה.

"כוחות חיצוניים אשר מאיצים עניין והשקעה בביטקוין כוללים רמות חסרות תקדים וצורות אקזוטיות של מדיניות מוניטרית ופיסקלית בעולם, עם השלכות בלתי ידועות", ממשיך הדו"ח. "מצב זה מחריף את הדאגות שבעקבותיהן ביטקוין נוצר, ומושך יותר משקיעים ומשתמשים לעבר ביטקוין כתעודת ביטוח אשר עשויה לשמש כהגנה נגד ההשלכות הבלתי ידועות".

די-גלובליזציה ו"העברת ההון הגדולה"

מעבר למדיניות הבנקים המרכזיים והממשלות, ישנם שני תהליכים נוספים אשר מוזכרים בדו"ח וחווים האצה בפני עצמם. האחד הוא הדי-גלובליזציה, ההתרחקות מן העולם. הגלובליזציה היא כוח מבני אשר באופן היסטורי אפשר לשמור את מחירי המוצרים והשירותים ברמה נמוכה, בעקבות הקלות היחסית של עסקים לייצא את הייצור שלהם או לייבא מרכיבים וחומרים זולים יותר. הגלובליזציה שימשה ככלי מרכזי במאבק נגד הלחצים האינפלציוניים, אך היא נמצאת בהאטה עוד משנת 2008, השנה בה התחיל המשבר הכלכלי הגדול האחרון.

בעקבות המגפה, הדממת מנועי המטוסים וצעדי הסגר שננקטו ברחבי העולם, עסקים וממשלות התחילו להבין את משמעות התלות של שרשרת האספקה בתנאי הגלובליזציה, ו"הוסיפו מומנטום לדי-גלובליזציה חלקית נוספת לכל הפחות" לפי הדו"ח. את תהליכי הדי-גלובליזציה ניתן גם לראות בחדשות, בעיקר כחלק ממלחמות הסחר שמובילה ארה"ב נגד סין, גוש האירו ומדינות נוספות בעולם.

המשמעות היא שהאצת תהליך הדי-גלובליזציה עשויה לדחוף את מחירי המוצרים והשירותים כלפי מעלה בעקבות הפחתת התלות בשרשראות אספקה גלובליות והגברת הביקוש לייצור מקומי, שהינו לרוב יקר יותר.

התהליך השני שמוזכר הוא תהליך העברת העושר הגדולה, "The great wealth transfer". בדו"ח מוסבר כי הון בגובה של כ-68 טריליון דולר אשר שייך לדור הוותיק בארה"ב צפוי לעבור על פני השנים הקרובות לדור המיליניאלס. המיליניאלס הינם בעלי פתיחות גבוהה יותר לחדשנות, ואינם נמנים בין תומכי המערכת הבנקאית המסורתית, עפ"י סקרים שביצעה פידליטי. לכן, בפידליטי צופים שבטווח הארוך תהיה לכך השפעה חיובית על ביטקוין גם כן.

ההצלחה לא מובטחת

"בעוד שההצלחה של ביטקוין כאמצעי לשמירה על ערך איננה מובטחת," מסכם הדו"ח. "במידה וגידול בר-קיימא בביקוש למקרה בוחן שתואר לא יצלח, הרוח הגבית שתוארה בדו"ח אמורה להניע ביקושים מצטברים לנכס חדשני עם תכונות ייחודיות".

ההצלחה של ביטקוין אכן איננה מובטחת, שכן ביטקוין עדיין ניסוי. הוא ניסוי כלכלי-טכנולוגי-חברתי בן 11 שנים, שבינתיים עומד במגוון רחב של משוכות והתקפות, והוא עושה זאת לא רק בתנאי שטח – אלא גם בצורה טובה מאד. ישנם לא מעט סיכונים שעלולים להשפיע לרעה על עתידו, אך ככל שעובר הזמן, ניכר שישנה התעוררות בקרב ציבור גדול יותר למאפיינים הייחודים שלו, ביחס לתדמית שהודבקה לו בתקשורת המסורתית. הדו"ח של פידליטי, אשר מצטרף לדו"ח המקיף של קרן הגידור 'טודור השקעות' במסקנותיו, מציג זאת בצורה מצוינת.
רב ברנש 02.08.2012:12
1. אז לקנות או לא ? בתגובה להודעה מספר 0
galt 02.08.2012:20
2. לא הוא לא. בתגובה להודעה מספר 0
pedro 02.08.2012:46
3. לדעתי, כל עוד לא יודעים בוודאות מי מחזיקים במרבית המטבעות, לא יוכלו לייצב את המטבע הזה. בתגובה להודעה מספר 2
לוויתנים למינהם מחזיקים במאות אלפי ביטקוין (כל אחד), כך שברגע שירצו, יממשו, והערך יקרוס. הפריצה למיינסטרים ב-2017 יכלה להפוך את הביטקוין למפלצת אבל בגלל אותן סיבות שציינתי פה - זה לא קרה, ולמיינסטרים קשה עד בלתי אפשרי לחדור פעמיים. בטח שעם מוצר כזה.
galt 02.08.2012:48
4. אלה בעיות שניתן לפחות תיאורטית להתגבר עליהם. בתגובה להודעה מספר 3
אי אפשר להתגבר על עובדה פשוטה שלביטקויון אין שום ערך אינטרינזי(מובנה). ושהוא אינו מגובה בשום ערך ממשי.
pedro 02.08.2012:54
6. הקטע בביט זו האנונמיות. יש כתובת שדרכה אפשר לדעת כמה ביט היא משקפת בתגובה להודעה מספר 4
אבל לא ניתן לדעת למי היא שייכת. כך שזו בעיה מובנית בתוך הרעיון, לכן לדעתי הוא לא יוכל לחזור לשוק המיינסטרים יותר - בעיקר כי ב-2018 נשרף הון עתק של משקיעים בביט.
אני לא רואה בנקים וגופי השקעות ממליצים עליו כהשקעה.

וכמובן כפי שאמרת, העובדה שהוא לא מגובה בכלום - מוסיפה סיכון עצום להשקעה.
פוקרפייס 02.08.2012:59
10. ביטקוין לא אנונימי, אלא הוא פסודו-אנונימי בתגובה להודעה מספר 6
בנקים וגופי השקעות לא רק שממליצים עליו כבר בימינו כפי שמתואר בכתבה, אלא גם משקיעים בו אקטיבית ופועלים להגברת חשיפתם למטבע המבוזר..
https://www.forbes.com/sites/billyb...

https://www.cnbc.com/2020/05/11/pau...

https://cointelegraph.com/news/gray...

פוקרפייס 02.08.2012:55
7. הערך האינטרינזי של הדולר בתגובה להודעה מספר 4
galt 02.08.2012:57
9. גם לדולר(או לכל מטבע פיאט) אין ערך אינטינזי. בתגובה להודעה מספר 7
תנסה משהו אחר.

למשל כמה דולרים היה שווה הזהב כשארצות הברית התנתקה מהגולד סטנדרט וכמה הוא שווה היום..
פוקרפייס 02.08.2013:02
12. הערך האינטרינזי של זהב נובע מתפיסתו כאמצעי לשמירה על ערך, ככסף קשיח בתגובה להודעה מספר 9
השימוש התעשייתי בזהב הולך ופחות מדי שנה, והיום רוב אחזקות הזהב בעולם נמצאות בידי בנקים מרכזיים וקרנות סל אשר רואים בו ככלי מוניטרי לשמירה על ערך.
כפי שמפורט בדוח של פידליטי, ביטקוין נתפס כזהב דיגיטלי, משום שהוא גובר על זהב בכל היבט אפשרי של מאפייני אמצעי לשמירה על ערך.

נדיר יותר.
נוח יותר לניוד.
זול יותר לניוד.
מנגנון שקוף וידוע מראש.

ביטקוין מספק וודאות בפרוטוקול שלו, בעת שבה אף אחד לא יכול לדעת מה יקרה עוד חודש. זהו הערך האינטרינזי אולי הגדול ביותר שלו, מלבד כמובן האנרגיה העצומה שמושקעת בשימור הפרוטוקול, אבטחתו ואכיפת חוקיו..
galt 02.08.2013:07
16. הערך האינטרינזי של הזהב נובע מתכונותיו הפיזיקליות. בתגובה להודעה מספר 12
השימוש בו *גובר* משנה לשנה. הן בתחום הכלכלי והן בתחום המדע והטכנולוגיה..

ביטקוין לא יכול לגבור עליו כי הוא כלום בעצם. אוויר חם.

הזהב הוא משהו ממשי. ניתן להשתמש בו ולמחזר אותו, להתיך אותו ולהשתמש בו לדברים אחרים.

ואין שום בעיה לבצע תשלומים דיגיטלים בזהב. זה נעשה כבר היום בארה"ב.

פוקרפייס 02.08.2013:13
22. אם ביטקוין היה כלום, הוא לא היה שווה היום $11,000 בתגובה להודעה מספר 16
אחרי שחזר יותר מ-4 פעמים מירידה של 70% או יותר, והוגדר כמת יותר מ-350 פעמים.

כנראה שיש מי שכן חושב שיש לו ערך, וככל שהידע על ההיסטוריה של הכסף גדל, כך האמונה בביטקוין והערך שלו גדלה גם כן.

תשלומים דיגיטליים בזהב = תשלומים שמסתמכים על אותה מערכת בנקאית מושחתת, וזה לא באמת העברת הערך מיד ליד, אלא העברת בעלות - IOU. בביטקוין אתה מעביר את הביטקוין עצמו.
galt 02.08.2013:18
24. ביטקוין הוא ספוקלציה ותו לא. בתגובה להודעה מספר 22
אם היה משהו אז הוא לא היה חווה תנודות ספוקליטיביות חריפות כל כך.

ובוודאי שישנם כאלה הסבורים שיש לו ערך. לדעתי הם טועים.

תשלומים דיגיטלים בזהב = בנקים שמתעסקים *אך ורק* בזהב, לא בנקים מסחריים רגילים.
וזה ועוד העברת ערך מצד לצד: אם קיבלת 2000 דולר בזהב אתה זכאי לקבלו *פיזית*.

בכל מקרה, אני מאמין שמי שצריך לקבוע את אמצעי החליפין זה לא המדינות אלא השוק החופשי. אם יבחר בביטקוין אקבל את בחירתו...
פוקרפייס 02.08.2013:36
27. התנודתיות נובעת מהיותו צעיר וקטן.. בתגובה להודעה מספר 24
היא בהחלט בעייתית לאימוץ יותר סדיר שלו.
עם הזמן אני סבור שהיא תפחת (בהנחה שהאימוץ ימשיך במתכונתו הנוכחית).

שמח על הסיומת שלך. שוק חופשי בכסף הוא ככל הנראה הדבר החשוב ביותר שאנחנו צריכים בשנים של היפקרות מוניטרית חסרת תקדים.
galt 02.08.2015:20
39. העניין הוא שהממשלות דורשות תשלומי מיסים במטבע שלהם. בתגובה להודעה מספר 27
לכן גם אם כל העולם ואשתו יחזיקו בביטקוין(או זהב או משהו אחר) הם עדיין יצטרכו להמיר זאת למטבע המקומי בכדי לשלם.

לאורך ההיסטוריה גילו ממשלות רבות נכונות לפעולות קיצוניות ביותר ע"מ שהמטבע שלהן יהיה שמיש.. כולל דיכוי ממשי של חופש הקניין.

אני לא רואה את זה משתנה.
פוקרפייס 02.08.2012:50
5. זה לא משנה מי מחזיק את המטבעות בתגובה להודעה מספר 3
מה שמשנה הוא שמספר המטבעות קבוע וידוע מראש, וכך גם קצב ההיווצרות של המטבעות החדשים..
אין לוויתנים בודדים פרט לסטושי נקמוטו הלא-ידוע שמחזיקים במאות אלפי מטבעות (לפחות לא בכתובת אחת, לפי ניתוח הבלוקצ'יין), וגם אם כן - ההיצע קשיח כמעט לחלוטין והביקוש יידע לספוג את זה בטווח הארוך.

כשבועת הדוט קום התפוצצה גם אז הכתירו את האינטרנט כמת, כטכנולוגיה שלא תסייע לפיתוח העולם ושלא תחזור למיינסטרים... אנחנו יודעים מה קרה מאז
pedro 02.08.2012:55
8. מאחל למשקיעים להיות מיליונרים - ובנושא הזה אני אשמח לאכול את הכובע :) בתגובה להודעה מספר 5
פוקרפייס 02.08.2013:03
14. העצה שאוכל לתת לך כחבר, עם יד על הלב, היא להעמיק את הידע שלך על מהו כסף בתגובה להודעה מספר 8
ולראות בביטקוין כתעודת ביטוח (לדוגמה ע"י מיצוע רכישות בסכום חודשי נמוך).

לדעתי, לא ללמוד על ביטקוין ולא להחזיק ביטקוין בימים אלו = חוסר אחריות.

כמובן שלא יועץ השקעות וכו'.
Liranush 02.08.2012:59
11. מה הקשר? אתה משווה מטבע דיגיטלי למושג שנקרא ״אינטרנט״? אינטרנט זה משהו שנותן לך ערך בחינם בתגובה להודעה מספר 5
ולא מטבע שתוך מספר ימים יכול להתרסק ל 1500$ ואז לחזור ל 8000$ כמו שקרה לפני שנה.
פוקרפייס 02.08.2013:10
19. ביטקוין הוא האינטרנט של הכסף. בתגובה להודעה מספר 11
תפריד את התנודתיות בטווח הקצר (ביטקוין אפילו לא 0.25% מסך הכסף בעולם) מהערך הפונדמנטלי בטווח הארוך של מטבע דיגיטלי נדיר ומבוזר.

מציע שתצפה בזה עם ראש פתוח:
https://www.youtube.com/watch?v=rc7...

Liranush 02.08.2013:11
21. תקשיב, הבנו שאתה מושקע חזק בביטקוין, אבל יש עוד המון מטבעות דיגיטליים שאני בטוח שאתה מכיר בתגובה להודעה מספר 19
אז ביטקוין הוא ממש לא ״האינטרנט של הכסף״.
פוקרפייס 02.08.2013:17
23. אתה יכול להפוך את זה להיבט האישי, של ''מושקע בביטקוין'' בתגובה להודעה מספר 21
ואתה יכול להתייחס לתוכן עצמו ולהעלות נושאים לדיון.
אני מודע לכך שיש מעל 5,500 מטבעות נוספים פרט לביטקוין.
אף אחד מהם לא מחזיק באפקט הרשת של ביטקוין, ברמת האבטחה והנצחיות, בביזור, ורובם פועלים על בסיס פרוטוקולים של קונצנזוס שמעודדים ריכוזיות מחדש (proof of stake).

אני מחזיק בביטקוין.
מבטיח לך שהרכישה של הביטקוין שלך היא לא זו שתהפוך אותי לעשיר.

אני מנסה לעורר מודעות לכך שהמערכת המוניטרית שאנחנו לוקחים כמובן מאליה שבורה לחלוטין ומתמרצת את העברת ההון ממי שאין לו למי שיש לו.

זה שם, ב-plain sight, ואנשים לא יודעים את זה כי הם לא עוצרים לשאול את עצמם מהו כסף.
Liranush 02.08.2013:20
25. תהיה אובייקטיבי, יש למטבע דיגיטלי גם חסרונות, נכון שיש גם יתרונות. בתגובה להודעה מספר 23
אבל אתה כותב פה על ביטקוין כאילו זה מכניס לך כסף לכיס, מציע לך לשחרר קצת את החגורה.
פוקרפייס 02.08.2013:23
26. אובייקטיבית, ביטקוין עדיין ניסוי. בתגובה להודעה מספר 25
אובייקטיבית, ביטקוין לא ערוך לשמש כאמצעי תשלום גלובלי לרמת כוסות הקפה.

אובייקטיבית, ביטקוין נמצא בחיתוליו. כמישהו שעוסק בתעשייה אני מודע לבנייה מאחורי הקלעים, לפיתוח הרשת, לפתרונות כמו רשת הברק ולאפשרויות הטמונות בהם בייחוד עבור 2 מיליארד האנשים שאין להם גישה לחשבון בנק.

אובייקטיבית, ביטקוין הוא השקעה מסוכנת, תנודתית, ומצריכה היערכות מנטלית מראש + לא להשקיע סכום שלא ניתן להפסיד, ולא תראה אותי מדבר על הנושא עם מישהו מבלי להזכיר את זה.

אובייקטיבית, ביטקוין פתר את בעיית הגנרלים הביזנטיים, יצר אמון בין צדדים ללא גוף שיתווך באמצע, והציג לעולם נדירות דיגיטלית.

בעידן שצועד לעבר דיגיטליזציה מוחלטת לצד הדפסת כסף בלתי פוסקת... האם אין ערך לנדירות?

PayPal 02.08.2013:02
13. אחלה שיטה לשחרר ולהדהד כתבה כדי לשרת את הפוזיציה (בד''כ פוזיציה אישית) בתגובה להודעה מספר 0
פוקרפייס 02.08.2013:06
15. ספר את זה לגולדמן זקס שליוו את הנפקת למונייד ואז שחררו עליו sell signal.. בתגובה להודעה מספר 13
PayPal 02.08.2013:10
18. אלה מגדולי הנוכלים בוולסטריט. יש להם קבלות לרוב על כך בתגובה להודעה מספר 15
פוקרפייס 02.08.2013:10
20. בהחלט, בהחלט. חלק מה''למה ביטקוין'' בתגובה להודעה מספר 18
oby 02.08.2013:08
17. תלוי מדיניות בתגובה להודעה מספר 0
ככל שהבנק ינסה יותר לשלוט בכסף, המסחר בביטקוין יגדל באותה מדינה.
פעם לא הייתה אלטרנטיבה

facts matters
קול_קורא 02.08.2014:02
28. מי שקורא לביטקוין מכשיר לשמירת ערך הוא ספקולנט מנוול בתגובה להודעה מספר 0
זה מכשיר ספקולטיבי שהוא בגדר הימור.
גם השם מטבע שרומז ליציבות מטעה. הייתי קורה לזה מכשיר פיננסי.
כנראה שכל המלל הזה בה מפוזיציה.
מציינים ש""אחד מהחידושים המרעננים ביותר של ביטקוין הוא נדירות דיגיטלית שלא ניתנת לזיוף"
ושוכחים לציין את כמות הביטקוין העצומה שנשדדה מאנשים פרטיים ועד בורסות שלמות.
שולץ 02.08.2014:10
29. גם מסחר בזהב הוא הימור, וכמה זהב נשדד בהיסטוריה?? בתגובה להודעה מספר 28
קול_קורא 02.08.2014:25
33. כמה זהב שדדו תוך כדי ישיבה על כיסא בבית קפה? בתגובה להודעה מספר 29
שולץ 02.08.2015:04
34. אני דיי בטוח שפי כמה וכמה מביטקוין...לא שזה משנה בכלל. בתגובה להודעה מספר 33
פוקרפייס 02.08.2015:07
35. הדוח טוען שביטקוין אמצעי לשמירה על ערך בהתהוות, ושצפוי לשמש ככזה בטווח הארוך בתגובה להודעה מספר 28
מחברת הדוח עוד תיעלב ממך.

השם מטבע לא רומז ליציבות. האם הבוליבר הוונצואליאני יציב? או אולי הלירה הטורקיה, הריאל האיראני, השקל הישן הישראלי?
הם היו וחלקם עוד מטבעות, מאד לא יציבים.

המלל הזה לא מגיע מפוזיציה, אלא הוא מגיע מהגדרה.
מטבע הוא כלי להעברת ערך, שפה משותפת שעוזרת בהבנת ערך מוצר או שירות בהתאם למחיר שלו. ביטקוין הוא כזה.

"כמות הביטקוין העצומה שנשדדה מאנשים פרטיים ועד בורסות שלמות"
כמה דולרים ושקלים נגנבו מאנשים פרטיים? כמה ערך איבד הציבור כתוצאה מאינפלציה חסרת אחריות כמדיניות?

מאד פשוט ליפול למה שאתה שומע בתקשורת ולתייג כך את המכלול שביטקוין מציע, במקום ללמוד ולגלות שמערכת הביטקוין מעולם לא נפרצה, חוותה 99.99% uptime בניגוד למערכות הפיננסיות הקיימות, וששוק חופשי לכסף מגיע גם עם אחריות מצד המחזיקים, אחריות שנמצאת בחיתוליה שכן רק עכשיו הציבור מתחיל להבין מה משמעות אבטחת מידע וכיצד להגן על עצמו.
נקודה 02.08.2014:12
30. תעודת ביטוח למספר מצוצמם של חברות/בנקים שאוחזים ב 95% מהביטקוין. מי שלא הבין, כלכלה במחשכים בתגובה להודעה מספר 0
כמו שנהוג היום זה המקור לבעיות הכלכליות. אז ביטקוין על אחת כמה וכמה.

הפוך.

צריך לעשות מטבע שבו כולם יוכלו לראות כמה יש לשני. כמו Leader Board במשחקים.
פוקרפייס 02.08.2015:08
36. איזה כלכלה במחשכים יש בביטקוין? בתגובה להודעה מספר 30
כל היסטוריית היומן חשופה לעיני כול. מדיניות מוניטרית גלויה וידועה מראש.
יותר שקוף מזה לא תמצא באף מערכת.
המקור לבעיות הכלכליות נמצא בשליטה האנושית בכסף, שקורה במחשכים. לא ע"י מאמצים מוקדמים של פרוטוקול מהפכני שלקחו סיכון והסיכון השתלם עד כה.
יודע שלא יודע 02.08.2014:18
31. עד היום כבר כמה שנים שאני לא מצליח להבין באמת מה זה מטבעות וירטואליות. בתגובה להודעה מספר 0

ערכתי לאחרונה בתאריך 02.08.20 בשעה 14:29 בברכה, יודע שלא יודע

אבל כל הטענות שמהללות את את המטבעות האלה, לא הצליחו לשכנע אותי בכלום.
הטענה שה"מטבע" היא נדירה, היות וא"א לכרות ממנה ללא הגבלה. גם טישיו משומש הוא מוגבל לאחד, אף אחד לא יכול לעשות בדיוק אותו דבר, איזה "ערך" יש לביטקוין חוץ מזה שהוא מבזבז כמות אנרגיה עצומה ומזהם את העולם.(למרות שגם לשאר המטבעות אין ערך, חוץ מהסכמת בני אדם שהם ישמשו להם לצורכי חליפין)
ברגע שארה"ב או האיחוד האירופי יחליטו שזה לא חוקי או לא יכול לשמש כמטבע, בשניה הכל נמחק (כבר כשהיו רק שמועות כאלה ואחרות בכיוון, המטבע צנח)
פוקרפייס 02.08.2015:11
37. אני לא יודע לאיזה טענות נחשפת בתגובה להודעה מספר 31
אבל רצוי שתעמיק את הידע שלך.
בנוגע לאיסור חוקיות - בינתיים הכיוון הפוך לחלוטין.
ביטקוין מוכר כאמצעי תשלום באיחוד האירופי, בנקים בארה"ב קיבלו אישור מהרגולטור להחזיק ביטקוין, ובית משפט פדרלי בארה"ב קבע שביטקוין הוא סוג של כסף.
יודע שלא יודע 02.08.2015:15
38. הטענות במאמר שהובא כאן. (זה מה שאני זוכר כרגע) והודיתי שאני לא מצליח להבין מה זה בדיוק. בתגובה להודעה מספר 37
ולגבי טענתך שבינתיים הכיוון הוא דווקא כן לאשר את השימוש בו, ברגע שהוא יאיים על ההגמוניה של הבנקים המרכזיים המנגינה תשתנה
פוקרפייס 02.08.2015:31
40. ייתכן, הסיכון הזה קיים. אך איסור של בנק מרכזי אחד הוא תמריץ לבנק אחר לאמץ. בתגובה להודעה מספר 38
ככה שבטווח הארוך אני לא רואה את זה כמכשול מהותי, בעוד שבטווח הקצר זה בהחלט יכול להשפיע.
Mad-Dog 02.08.2014:22
32. נוכלות, לא להתקרב לכסף מונפול הזה בתגובה להודעה מספר 0
העבר לפורום אחר
העבר לפורום:
סיבה:
תגובה חדשה
כותרת:
תוכן:
סמיילים:
הצג
עריכת אשכול
כותרת:
תוכן:
סמיילים:
הצג