להורדת אפליקציה:
החופשה הבאה שלך מתחילה כאן
פורום סקופים וחדשות אשכול 646270

gold1980 02.08.2013:12

סערה בעקבות הפרסום ב''ישראל היום'' | ח''כים בליכוד נגד פסקת ההתגברות של שקד: ''פלסטר זמני שלא יעזור''

ערכתי לאחרונה בתאריך 02.08.20 בשעה 13:25 בברכה, gold1980ליברמן מצהיר אחרי הפרסום ב"ישראל היום": "נצביע נגד פסקת ההתגברות, זאת הסחת דעת"

הפרסום ב"ישראל היום" כי יו"ר הקואליציה מקדם את תמיכת הליכוד בהצעת החוק שתעלה שקד, מעורר סערה • ח"כ קרעי: "הצעת החוק היא פלסטר זמני"

יהודה שלזינגר

מעודכן 12:59 02.08.2020

לאחר הפרסום הראשון ב"ישראל היום", לפיו יו"ר הקואליציה ח"כ מיקי זוהר ימליץ לראש הממשלה להצביע בעד הצעת החוק של ח"כ איילת שקד בעד פסקת ההתגברות, יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, אמר הבוקר (ראשון) ל"קלמןליברמן" בכאן ב', כי חברי מפלגתו יצביעו נגד ההצעה: "זו הסחת דעת מהעיקר".

המלצתו של זוהר מגיעה בידיעה כי הדבר יפר את המשמעת הקואליציונית וכי הבצעה בעד הצעת החוק תעורר זעם בקרב חברי כחול לבן. ח"כ זוהר אמר ל"ישראל היום": "אני מתקשה לראות אותנו מתנגדים לפסקת ההתגברות, אמליץ לראש הממשלה לתמוך. זה תואם את האידיאולוגיה ואת מה שהבטחנו לבוחרים. יהיה לנו קשה מאוד לא לקיים את מה שהבוחרים שלנו מצפים מאיתנו".


לאחר הפרסום, בכחול לבן אמרו כי "לא נאפשר חקיקה אנטי-דמוקרטית, כך הבטחנו לציבור הישראלי וכך נעשה כדי לשמור על מדינת ישראל. זה מה שסוכם כשהקמנו את ממשלת האחדות. אנחנו נעמוד בהסכמים, ומצפים גם משותפינו האחרים לעמוד בהם".
ליברמן לא היה היחיד שאמר כי יתנגד להצעה. ח"כ שלמה קרעי תקף  את שקד באומרו כי מדובר ב"פלסטר זמני, פסילת חוק רגיל ורק פה אחד". בציוץ שכתב בחשבון הטוויטר שלו, הוא כתב כי "מכיוון שלימין אין רוב בלי ליברמן, הנדל והאוזר, מדובר כאן בהצגה של איילת 'בג"ץ כבר לא סניף של מרצ' שקד".

גם ח"כ אריאל קלנר מהליכוד תקף את הצעת החוק של שקל, וקרא לה "הטרלה ותו לא". לדבריו, גוש הימין יוכל להשיג 59 תומכים בהצבעה שתתקיים השבוע: "גם אם נביא את כל המבודדים מהבית, אין לנו רוב. זו האמת הפשוטה". קלנר תקף גם את בג"ץ, ואמר כי בית המשפט צריך "לתהגבר על חוקים שחוקקה הכנסת, לא ההיפך. פסילת חוק צריכה להיות בהרכב מלא של בג"ץ ופה אחד. אין שום סיבה שהחלטת בית הנבחרים לא תכובד".

בתגובה לדברים, שקד פרסמה בחשבון הטוויטר שלה תמונה שבה נראות דמויות בולטות מהקואליציה, בהן שרת התחבורה מירי רגב, יו"ר הקואליציה מיקי זוהר וח"כ קרעי, כשהן מצוטטות אומרות דברי תמיכה בהצעת החוק. "דיבורים לחוד ומעשים לחוד? תישארו נאמנים לערכים ולהבטות שלכם לציבור. ביום רביעי תצביעו בעד פסקת ההתגברות". בציוץ אחר, כתב שקד שכדי להעביר את החוק יידרש רוב רגיל בכנסת – ולא של 61 ח"כים. "האם חברי הכנסת מהימין יגיעו להצביע או ימשיכו להתבכיין?", הוסיפה.

המשמעת הקואליציונית היא סוגייה רגישה ונפיצה במיוחד בין כחול לבן והליכוד. כזכור, לפני כמה שבועות איימו בכחול לבן לפרק את הממשלה לאחר שרבים מחברי הליכוד נעדרו מההצבעה על הצעתו של ח"כ בצלאל סמוטריץ' להקים ועדת בדיקה להתנהלות השופטים בישראל. ההצעה עוררה מהומה, חילופי האשמות ואיומים לפירוק הממשלה מצד כחול לבן.

לאחר מכן הגיעה ה"נקמה" של אנשי כחול לבן, שהצביעו בעד החוק שאוסר טיפולי המרה ועזרו להעבירו בקריאה טרומית. מדובר בהצבעה שלאחר מכן סיבכה את אנשי הליכוד, שחלקם לא הגיעו למליאה כדי לא להצביע נגד צו מצפונם ואף נענשו על כך.

https://www.israelhayom.co.il/artic...


- - - - - - -


הספין של הליכוד: שקד מחזקת את בג"ץ

שעות ספורות אחרי שקרא לתמוך בהצעת חוק פסקת ההתגברות של ח"כ איילת שקד שינה לפתע ח"כ ד"ר שלמה קרעי מהליכוד את עמדתו.ערוץ 7 , י"ב באב תש"פ 02/08/20 13:04


שעות ספורות לאחר שהודיע כי הוא קורא לסיעתו לתמוך בהצעת חוק פסקת ההתגברות של ח"כ איילת שקד מימינה], מודיע לפתע ח"כ ד"ר שלמה קרעי מהליכוד כי הוא מתנגד להצעה, בטענה שדווקא היא מחזקת את בג"ץ.
"‏הפתרון האמיתי לטרלול של בגץ הוא הצ"ח להקמת בית משפט לחוקה וביטול בג"ץ. עד אז, הצ"ח לפסקת התגברות ברוב של 61 היא פלסטר זמני. וגם הוא יידרש רק במקרים נדירים שבהם בג"ץ יוכל בכלל לפסול חוק המנוגד לחוק יסוד להבנתו. פסילת חוק רגיל בלבד בהרכב מלא של 15 שופטים ובהחלטה פה אחד", טען קרעי.

לטענתו, "מכיוון שלימין אין רוב, בלי ליברמן, הנדל והאוזר (שהודיעו שיצביעו נגד), מדובר כאן בלא יותר מהצגה של איילת 'בגץ כבר לא סניף של מרצ' שקד. ארבע שנים שרת המשפטים ובג"ץ רק הפך לדורסני יותר מאי פעם".

לדברי קרעי, "יתירה מכך, ‏החוק של שקד מחזק את בג"ץ. רק לצורך ההמחשה, הבדל מהותי ביותר בין החוק של שקד לחוק שהצעתי עוד קודם לכן: בחוק של שקד, מספיקים 8 שופטי בג"ץ בלבד לגבור על הכנסת (2/3 מתוך 11) ולפסול חוק. בחוק שלנו, נדרשים 15 שופטים (הרכב מלא) והחלטה פה אחד כדי לגבור על הכנסת ולפסול חוק. שקד למעשה מחזקת משמעותית בחוק שלה את בג"ץ, שעד היום אין לו שום סמכות ממשית לפסול חוקים".

דברים ברוח דומה כתב היום גם חה"כ אריאל קלנר מהליכוד, "הצעת החוק על פיסקת ההתגברות היא הטרלה ותו לא.לגוש הימין יש רק 59 אצבעות בכנסת. גם אם נביא את כל המבודדים מהבית, אין לנו רוב. זו האמת הפשוטה".

לדבריו, "מבחינה מהותית, המצב כרגע הוא אבסורד. אם מישהו צריך להתגבר כאן, זה בג"ץ על חוקים שחוקקה הכנסת. לא להיפך. פסילת חוק צריכה להיות בהרכב מלא של בג"ץ ופה אחד. אם יש שופט אחד שחושב שהחוק שעבר תקין, אין שום סיבה שהחלטת בית הנבחרים לא תכובד. שנית, הבעיה הגדולה בבג"ץ איננה פסילת חוקים אלא התעלמות מהם. יש לשנות את דרך בחירת השופטים. זה הרבה יותר חשוב והרבה יותר קריטי. וגם לזה כרגע אין רוב".

"בנוסף חשוב לזכור שלולא הרפתקת הימין החדש במועד א, הצעת שקד הייתה יכולה להיות יותר מהטרלה", חתם קלנר.

פוסטמודרני 02.08.2013:12
1. טעות ענקית בתגובה להודעה מספר 0
Muse 02.08.2013:15
2. אם היית נוהג פעם אחת להעניש את מי ששיקר לך שוב ושוב בתגובה להודעה מספר 1
חאן אחמאר, סיפוח, מיטוט החמאס,
אז אולי הוא היה חב לך דין וחשבון,
אבל ביבי יודע שמצביעי הליכוד יחזרו להצביע שוב ושוב ברגע שיזרוק להם את קוד ההפעלה
argon 02.08.2017:22
53. הליכוד תמיד כשל בטיפול ב0מול. רק לא 0מול ורק לא 0מול וקיבלנו 0מול ו0מול. בפעם הבאה ... יותר ימינה. רק לא ליכוד בתגובה להודעה מספר 2
berale 02.08.2019:35
65. אבל אין כיום רוב , להוביל מהלך בכנסת נגד הדיקטטורה המשפטית . זו המציאות . בזכות ההישג האלקטורלי 15 המנדטים בתגובה להודעה מספר 2

ערכתי לאחרונה בתאריך 02.08.20 בשעה 19:46 בברכה, berale

של מיצגי הלאומנות הערבית פלסטינית בכנסת , תומכי הטרור, שונאי ישראל מהמשותפת , ובזכות ליברמן והשד יודע מה בכלל המניעים שלו . אין רוב . - איך אפשר להעמיד פנים כאילו לא זה המצב ?

אבל אולי כיום הממשלה נשענת על קואליציה שאין טעם להמשיך ולשמר , וצריך למרות כל הסיכונים לחתור לבחירות .

אבל זה מה שעומד מאחורי המהלכים , האילוצים תחת ההבנות הקואליציוניות , והשאלה אם רואים טעם להמשיך עם המחויבות אליהם ואל הקואליציה . -ולא איזו הצבעה על הצעה של שקד -שנראה -שאפילו אין לה שום היתכנות , מה גם שמראש פיסקת היתגברות כשלעצמה היא רחוקה מלהיות איזה פתרון של ממש מול ההשתוללות האנטי דמוקרטית המתמשכת, ארוכת השנים, של בג"צ.
blackjack 02.08.2013:17
3. הליכוד מלפגה פח בתגובה להודעה מספר 0
Sham Poo 02.08.2013:17
4. אם זאת האמירה של הליכוד ללא שום אלטרנטיבה אחרת ומיידית אז בתגובה להודעה מספר 0
הם בבעיה רצינית מול הבוחרים שלהם.
מליברמן אין מה לצפות כי הוא הבין מאיזה צד מרוחה החמאה.
blackjack 02.08.2013:43
6. מסכים. בתגובה להודעה מספר 4
PHP434 02.08.2013:46
7. ביבי משתין עליהם בקשת כבר שנים והם עדיין בוחרים בו אז לא תהיה בעיה גם הפעם בתגובה להודעה מספר 4
Mr W 02.08.2016:15
9. בדיוק. מבטלים התועלת שבחוק, אך לא טורחים להבהיר מה בכוונתם כן לעשות למול הסכנה החמורה ביותר לדמוקרטיה הישראלית בתגובה להודעה מספר 4
פיקאצ'ו 02.08.2013:17
5. ליכודניקים איבדו ערכים לטובת סולדריות מפלגתית, פשוט מביך בתגובה להודעה מספר 0
עד עכשיו זה היה תפקיד של ציפי לבני אלעזר שטרן ודומיהם, להתנגד להצעות חוק רק כי הם של ההוא מהצד השני, גם אם הן תורמות לחלוטין את הערכים שאתם מייצגים לכאורה
ליה 02.08.2016:13
8. אסור בתכלית האיסור לחוקק פיסקת התגברות מטומטמת כמו זו. שפטל הזהיר מפניה בלי סוף. היא תאשר בתגובה להודעה מספר 0
בחוק לשמאלני מסוכני בג״צ לבטל חוקי כנסת. תהיה להם לגיטימציה להשתוללות הפסיכית הזאת.

יש לדבריו רק תיקון אחד אפשרי והוא חוק הפרדת הרשויות שיאסור כליל על ביטול חקיקת כנסת וישים קץ להתערבות הלא חוקית של הזקנים האלה בעבודת הממשלה והכנסת.

יש לשים גדרות וחומות ברורות בין הרשויות ולחוקק בבהירות מה מותר לבג״צ ומה אסור לו בתכלית האיסור.

פיסקת ההתגברות של שקד היא טירוף מערכות מוחלט ומסוכן עוד יותר מהמצב הקיים היום בו בג״צ גנב את השלטון מהעם ומנבחריו ופועל מכותלי בתי המשפט כאילו היו מרכז פעילות פוליטית של הסמאל כדברי פרופ מאוטנר.

לא לא לא לא ולא לפיסקת ההתגברות המסוכנת. לא
יוסף כץ 02.08.2017:06
10. סיפורי ספתא מביכים. נתניהו בעצמו תמך פומבית בפסקת ההתגברות. בתגובה להודעה מספר 8
יוסף כץ 02.08.2017:16
13. בכל זאת, יורם שפטל, אז אגיב בצורה מפורטת, למה הוא טועה, או שהוא מדבר על הצעה אחרת ולא על הצעת שקד המעולה בתגובה להודעה מספר 10
1. ראשית, הצעת שקד היא לא רק התגברות, אלא גם דרישה לתנאי סף של זכות עמידה.
כלומר: חסר סדר עותרים ציבוריים, שליחי האיחוד האירופי.

2. הצעת שקד דורשת שביטול חוק יעשה רק בפורום של 11 שופטים לפחות, ורק אם שמונה מתוכם יפסלו את החוק.
כלומר: חסל סדר משחקי הרכבים. כדי לפסול חוק צריך רוב של שמונה שופטים, שהם רוב שופטי העליון.

3. הטענה של שפטל כאילו חוק ההתגברות ייתן לגיטימציה לבגצ לפסול חוקים, היא טענה תמוהה מאד.
כבר היום יש לבגצ (בעיני עצמו) לגיטימציה מלאה לפסול חוקים, ולא מפריע לו בכלל ששפטל כועס עליהם.
בעיני שופטי בגצ, כתוב בחוק במפורש שהם רשאים לפסול חוקים.

4. אדרבה: ההתגברות תיצור אפקט מצנן על בגצ, שלא ימהר לפסול חוקים ולהתבזות כאשר הכנסת תהפוך את החלטותיו.

5. ההתגברות גם תחזק את האומץ של הכנסת, שהיום נמנעת מלחוקק כי היועץ אומר ש"זה לא יעבור בגצ".
כולנו זוכרים את המאמצים האדירים של מנדלבליט ונתניהו למנוע את חקיקת חוק ההסדרה בטענה ש"זה לא יעבור בגצ".

ההתגברות תעשה לזה סוף סופי בהחלט.
berale 02.08.2019:50
66. אולי זו הצעה נפלאה , אבל אין לה רוב בכנסת . גם לא עם כל הליכוד - אז איך שקד מציעה להעביר אותה בלי רוב ?? בתגובה להודעה מספר 13
רק את זה אני לא מצליח להבין .
berale 02.08.2019:54
67. מכתב בתגובה להודעה מספר 66

ערכתי לאחרונה בתאריך 02.08.20 בשעה 20:00 בברכה, berale

berale 02.08.2020:00
68. תסביר לי איך - יחד עם הליכוד להצעה של שקד יש רוב - בתגובה להודעה מספר 13
וגם כך זה בהנחה הלא מבוססת - שלנתניהו יש שליטה מלאה על כל הח"כים בליכוד , לכל מהלך שהוא בוחר לעשות מול בג"צ . - כאשר שאשא ביטון אפילו לא נתנה לו להנות מהספק בעניין חדרי הכושר - הקרדינילי כל כך - מסתבר .
יוסף כץ 02.08.2017:07
11. קרעי מאכזב ממש. כל פתרון חוקתי הוא פלסטר זמני עד שיבוא המשיח. לפי קרעי, אסור לשים פלסטרים. בתגובה להודעה מספר 0
מהצד השני 02.08.2017:10
12. מרוב הקריאות והזעקות של כלל מפלגות הקואליציה שהם מתכננים להצביע נגד. ברור שהם מקווים ששקד תתייאש. בתגובה להודעה מספר 0
ולכן נקרא לה בקול. המשיכי, העלי לסדר היום את הצביעות הפוליטית.

(בלי קשר כשנראה אצלך צביעות פוליטית נביא זרקור גם אלייך. כרגע את שימושית...)
יוסף כץ 02.08.2017:17
50. אהבתי את המשפט האחרון. הפוליטיקאים צריכים להצדיק את עצמם כל יום מחדש. הם משרתים אותנו, ולא אנחנו אותם. בתגובה להודעה מספר 12
dave2000 02.08.2013:40
14. הספין של הליכוד: שקד מחזקת את בג''ץ בתגובה להודעה מספר 0
שעות ספורות אחרי שקרא לתמוך בהצעת חוק פסקת ההתגברות של ח"כ איילת שקד שינה לפתע ח"כ ד"ר שלמה קרעי מהליכוד את עמדתו.

שעות ספורות לאחר שהודיע כי הוא קורא לסיעתו לתמוך בהצעת חוק פסקת ההתגברות של ח"כ איילת שקד מימינה מודיע לפתע ח"כ ד"ר שלמה קרעי מהליכוד כי הוא מתנגד להצעה, בטענה שדווקא היא מחזקת את בג"ץ.

"‏הפתרון האמיתי לטרלול של בגץ הוא הצ"ח להקמת בית משפט לחוקה וביטול בג"ץ. עד אז, הצ"ח לפסקת התגברות ברוב של 61 היא פלסטר זמני. וגם הוא יידרש רק במקרים נדירים שבהם בג"ץ יוכל בכלל לפסול חוק המנוגד לחוק יסוד להבנתו. פסילת חוק רגיל בלבד בהרכב מלא של 15 שופטים ובהחלטה פה אחד", טען קרעי.

לטענתו, "מכיוון שלימין אין רוב, בלי ליברמן, הנדל והאוזר (שהודיעו שיצביעו נגד), מדובר כאן בלא יותר מהצגה של איילת 'בגץ כבר לא סניף של מרצ' שקד. ארבע שנים שרת המשפטים ובג"ץ רק הפך לדורסני יותר מאי פעם".

לדברי קרעי, "יתירה מכך, ‏החוק של שקד מחזק את בג"ץ. רק לצורך ההמחשה, הבדל מהותי ביותר בין החוק של שקד לחוק שהצעתי עוד קודם לכן: בחוק של שקד, מספיקים 8 שופטי בג"ץ בלבד לגבור על הכנסת (2/3 מתוך 11) ולפסול חוק. בחוק שלנו, נדרשים 15 שופטים (הרכב מלא) והחלטה פה אחד כדי לגבור על הכנסת ולפסול חוק. שקד למעשה מחזקת משמעותית בחוק שלה את בג"ץ, שעד היום אין לו שום סמכות ממשית לפסול חוקים".

דברים ברוח דומה כתב היום גם חה"כ אריאל קלנר מהליכוד, "הצעת החוק על פיסקת ההתגברות היא הטרלה ותו לא.לגוש הימין יש רק 59 אצבעות בכנסת. גם אם נביא את כל המבודדים מהבית, אין לנו רוב. זו האמת הפשוטה".

לדבריו, "מבחינה מהותית, המצב כרגע הוא אבסורד. אם מישהו צריך להתגבר כאן, זה בג"ץ על חוקים שחוקקה הכנסת. לא להיפך. פסילת חוק צריכה להיות בהרכב מלא של בג"ץ ופה אחד. אם יש שופט אחד שחושב שהחוק שעבר תקין, אין שום סיבה שהחלטת בית הנבחרים לא תכובד. שנית, הבעיה הגדולה בבג"ץ איננה פסילת חוקים אלא התעלמות מהם. יש לשנות את דרך בחירת השופטים. זה הרבה יותר חשוב והרבה יותר קריטי. וגם לזה כרגע אין רוב".

"בנוסף חשוב לזכור שלולא הרפתקת הימין החדש במועד א, הצעת שקד הייתה יכולה להיות יותר מהטרלה", חתם קלנר.

https://did.li/n1gTY
מתעניין 02.08.2013:41
15. מה זאת הכותרת הזאת? בתגובה להודעה מספר 14
הדרקון 02.08.2013:45
20. הליכוד האלה.....פאתטיים זו מחמאה.... בתגובה להודעה מספר 15
Jam_session 02.08.2013:53
24. הליכוד פח אשפה של פוליטיקאים סוג עין שמונהגים על ידי מושחת שיובא מארה״ב שבניהם לבין הימין בתגובה להודעה מספר 20
אין כלום ושום דבר.

מתי הליכוד בנה ביהודה ושומרון? מתי פגע ברוצחים ומחבלים?
מה לליכוד ולימין מה????

כל מה שנשאר להם זה לתחזק את נתניהו שמתחת לשפם כולם מתפללים כבר שהוא יעוף.

ביבי הדבר היחיד שהוא יודע זה לפלג ולשנוא ולהאשים בשמאלנות כל מי שמאיים עליו.

ועכשיו איילת שקד שמאתגרת את ביבי מימין ואין לו תשובה מה יעשה??? יאשים אותה בחיזוק השמאל.
איזה פטאתים!!

אתם בעצמכם שמאל ואתם בליכוד לא מגיעים לקרסוליים של איילת.

זה חבל כי לביבי באמת שיש יכולות רק שהוא משתמש בהם בשנים האחרונות רק עבור עצמו!
הקרנף של סרטר 02.08.2014:03
29. רבותי ... זה לא ספין ❗❗ ...זאת עובדה מוחלטת (פסקת ההתגברות היא חלום רטוב של א. ברק) בתגובה להודעה מספר 24
השאלה אם לקרע נפל האסימון אחרי שזה נאמר כבר כל כך הרבה פעמים או שאנחנו בסיפור הרגיל של ביבי ומערכת המשפט


אבל פסקת ההתגברות היא אסון !!!

היא תיתן כוח חוקי למגלומנים (שמעולם לא ניתן להם)
ולא תגביל אותם במאום


אסור לחוקק את פסקת ההתגברות

כן לפיצול תפקיד היועץ
כן לביטול מוחלט של הקשקוש המומצא והלא דמוקרטי של "שומרי סף"
כן לשינוי שיטת הבחירה של השופטים


אבל בשום אופן לא עוד חוקים או עוד סמכויות למערכת שאין עליה שום מגבלה ושום בלם !!
רביב 02.08.2014:15
32. קראתי פעמיים את השם כדי לוודא שזה לא אני. בתגובה להודעה מספר 29
😂 מסכים עם כל מילה
ומאחל לאמת הזו לחלחל עמוק. הרעיון של קרעי דווקא משובח. בית משפט חדש לענייני חוקה. שימשיכו בעליון להיות סמכות עתירה עליונה ותו לא.
הקרנף של סרטר 02.08.2014:26
34. לא מהיום... מהרגע שהרעיון ההזוי הזה עלה ... 😱 נזק שאי אפשר יהיה לתקן אותו בתגובה להודעה מספר 32
https://rotter.net/forum/scoops1/56...

https://rotter.net/forum/scoops1/57...

https://rotter.net/forum/scoops1/63...


אסור שזה יקרה ואנחנו לא יחידים שחושבים את זה
אומרים את זה משפטנים בכירים
והדברים של אריאל קלנר הם בדיוק ברוח הזו (ואולי באמת יש סיכוי שנפל האסימון לחברי הכנסת הרלוונטים)


רק מה הבעיה? ...אין לזה כנראה שום קשר להתנגדות של נתניהו
מי שחושב שממנו תבוא הישועה - ניחן כנראה בזיכרון של דג זהב
פוסטמודרני 02.08.2015:11
42. אז מה עושים במובן הטקטי , כרגע? בתגובה להודעה מספר 34
הקרנף של סרטר 02.08.2015:31
44. לצערי לא הרבה... בעיקר לא עושים שטויות (ומקווים להרשעה של נתניהו ברוב דעות) ואולי משהו ישתנה בשוק התקשורת בתגובה להודעה מספר 42
מערכת המשפט הישראלית עצמה היא לא מערכת רעה... היא פשוט מערכת שהבלמים והאיזונים מולה נעלמו... והבלם המרכזי שלה (התקשורת) הפך לדוושת גז.


ובהיעדר תקשורת נורמטיבית נשאר רק לקוות לתוצאות המשפט האבסורדי והמטריד של נתניהו.

זיכוי שלו - וחזרנו לנקודת האפס...

הימנים ישמחו
השמאלנים יתעצבו (אם כי החכמים שבהם ישמחו הרבה יותר מהימנים)
הרל"בים יחתכו ורידים
והמערכת המשפטית תוכל לחזור לשלוט בלי הפרעה... נתניהו יהיה האחרון שיעשה משהו לשנות את המצב


מצד שני הרשעה פה אחד - ואף אחד לא יעז לעשות יותר כלום נגד המערכת הכי דורסנית במדינת ישראל


אבל הרשעה בדעת רוב זו כבר הרשעה שמשמעותה - "שום קשר לחוק, לצדק או למשפט אלא רק לסוג השופט שמקרה ישב בהרכב"
וזה אולי יוכל לגרום למפנה ע"י יורשו של נתניהו
רביב 02.08.2015:40
46. נלחמים חזיתית. זו אמורה להיות הנקודה בבחירות הבאות. לא כלכלה, לא סיפוח ולא בריאות. בתגובה להודעה מספר 42
לא ניתן לנהל מדינה עם מוקדי כוח דיקטטורים. מוותרים על זה וסובלים בכל החזיתות - כלכלה, בטחון ובריאות.

לכן חייבים לפמפם את זה בלי סוף ולצאת חזיתית כנגד מערכת המשפט וגרורותיה (יועצים, פרקליטות), כדי להכין את הקרקע לבחירות.

אין כעת רוב להעברת חוק. נקודה. שום חוק.
יהודי-פשוט 02.08.2014:40
36. אפשר להתפלפל כמה שרוצים. הליכוד מונע כל תיקון במערכת המשפט כבר שנים בתגובה להודעה מספר 29
יוסף כץ 02.08.2017:20
52. לדעתי, אתה טועה מחמש סיבות: בתגובה להודעה מספר 29

ערכתי לאחרונה בתאריך 02.08.20 בשעה 17:33 בברכה, יוסף כץ

1. ראשית, הצעת שקד היא לא רק התגברות, אלא גם דרישה לתנאי סף של זכות עמידה.
כלומר: חסר סדר עותרים ציבוריים, שליחי האיחוד האירופי.

2. שנית, הצעת שקד דורשת שביטול חוק יעשה רק בפורום של 11 שופטים לפחות, ורק אם שמונה מתוכם יפסלו את החוק.
כלומר: חסל סדר משחקי הרכבים. כדי לפסול חוק צריך רוב של שמונה שופטים, שהם רוב שופטי העליון.

3. הטענה כאילו חוק ההתגברות ייתן לגיטימציה לבגצ לפסול חוקים, היא טענה תמוהה מאד.
כבר היום יש לבגצ (בעיני עצמו) לגיטימציה מלאה לפסול חוקים, ולא מפריע לו בכלל ששפטל כועס עליהם.
בעיני שופטי בגצ, כתוב בחוק במפורש שהם רשאים לפסול חוקים.

4. אדרבה: ההתגברות תיצור אפקט מצנן על בגצ, שלא ימהר לפסול חוקים ולהתבזות כאשר הכנסת תהפוך את החלטותיו.

5. ההתגברות גם תחזק את האומץ של הכנסת, שהיום נמנעת מלחוקק כי היועץ אומר ש"זה לא יעבור בגצ".
כולנו זוכרים את המאמצים האדירים של מנדלבליט ונתניהו למנוע את חקיקת חוק ההסדרה בטענה ש"זה לא יעבור בגצ".

ההתגברות תעשה לזה סוף סופי בהחלט.
מיקו86 02.08.2014:15
31. כותרת של אתר התעמולה של ימינה. אפילו לא מנסים להראות אובייקטיבים..קלמן צדק-תקשורת פח גם משמאל אבל גם מימין! בתגובה להודעה מספר 15
ביריון 02.08.2015:08
40. תאור עובדתי של הדברים בתגובה להודעה מספר 15
PHP434 02.08.2013:41
16. הם לחוצים פחד מוות מאיילת ובנט !! בתגובה להודעה מספר 14
רועיקו 02.08.2013:46
22. בנט ושקד הם שלוחיו של נוני מוזס שמפעיל גם יאיר לפיד. בתגובה להודעה מספר 16
יוספטל 02.08.2017:05
47. אתה אמיתי בתגובה להודעה מספר 22
יוספטל 02.08.2017:06
48. לא, אתה לא אמיתי. בתגובה להודעה מספר 22
יוספטל 02.08.2017:10
49. קבל את זה לתזכורת. בינימין נתניהו שלוח הרש''פ? בתגובה להודעה מספר 22
יוסף כץ 02.08.2017:23
54. #האזינו להקלטה המטלטלת# ביבי מוזס שואל: תרצה את בנט כשר בטחון? נוני נתניהו עונה: מעדיף מישהו מהשמאל #האזינו# בתגובה להודעה מספר 22
Reddish 02.08.2013:42
17. ההצעה של קרעי אכן עדיפה, אבל יש גם עניין קטן שנקרא ''ריאליות''. בתגובה להודעה מספר 14
וכרגע, בכנסת הזו כאשר ליברמן משרת את החונטה, שום הצעה לא "ריאלית".
יוסף כץ 02.08.2017:19
51. גם ההצעה של קרעי גרועה מאד, פלסטר שלא יועיל דבר. הפתרון היחיד הוא מלך המשיח שיבוא במהרה, אמן. בתגובה להודעה מספר 17
1984 02.08.2013:43
18. דעה בכותרת, ספין זה לא. בתגובה להודעה מספר 14
צללפון 02.08.2013:44
19. אם קרעי חושב שיש לו רעיון יותר טוב להתמודדות עם בג''צ שיעלה אותו כהצעת חוק. קשקשן בתגובה להודעה מספר 14
micmic 02.08.2013:46
21. עוד פעם ערוץ 7 עם הכותרות הדיבליות שלו? בתגובה להודעה מספר 14
התעמולה עובדת שם שעות נוספות
המקור 02.08.2013:48
23. לםחות לא אמרו שהיא אנרכיסטית מפיצת מחלות ושמאלנית בתגובה להודעה מספר 14
pedro 02.08.2013:54
27. עוד לא נגמר היום בתגובה להודעה מספר 23
Androidog 02.08.2014:04
30. זה שלב אחד לפני שמחברים אותה להיבא יזבק ואחמד טיבי בתגובה להודעה מספר 23
יואב 02.08.2013:53
25. ביבי איבד את זה הוא מבין הסוף הפוליטי שלו בהתחזקות ימינה בתגובה להודעה מספר 14
פוסטמודרני 02.08.2015:11
43. אתה תומך בימינה ? בתגובה להודעה מספר 25
אבאפ 02.08.2013:54
26. הח''כים הדתיים של הליכוד נעמדים על 2 רגליים אחוריות בתגובה להודעה מספר 14
יוספטל 02.08.2017:52
58. אין להם גפים בכלל. לא קדמיות ולא אחוריות. נחשים. בתגובה להודעה מספר 26
"וַיֹּאמֶר יְהֹוָה אֱלֹהִים אֶל הַנָּחָשׁ כִּי עָשִׂיתָ זֹּאת אָרוּר אַתָּה מִכָּל הַבְּהֵמָה וּמִכֹּל חַיַּת הַשָּׂדֶה עַל גְּחֹנְךָ תֵלֵךְ וְעָפָר תֹּאכַל כָּל יְמֵי חַיֶּיךָ. וְאֵיבָה אָשִׁית בֵּינְךָ וּבֵין הָאִשָּׁה וּבֵין זַרְעֲךָ וּבֵין זַרְעָהּ הוּא יְשׁוּפְךָ רֹאשׁ וְאַתָּה תְּשׁוּפֶנּוּ עָקֵב" (בראשית ג,יד-טו).
blackjack 02.08.2013:55
28. תישנו על האף מפלגה של פחדנים בתגובה להודעה מספר 14
קרלוס 02.08.2014:16
33. אם אתה לא ביבי אתה ימין בתגובה להודעה מספר 14
איש חברון 02.08.2014:39
35. כותרת לא ראויה ומכילה דעה. המילה ספין צריכה לרדת משם! בתגובה להודעה מספר 14
אנטי וירוס 20 02.08.2014:43
37. שקד. שמאל. חלש. ביבי. ימין. חזק בתגובה להודעה מספר 14
יוספטל 02.08.2017:26
55. קבל את זה לתזכורת. בינימין נתניהו חבר של.... בתגובה להודעה מספר 37
יוסף כץ 02.08.2017:31
57. לדעתי, אתה מגזים. לא לעניין להביא לכאן את ערפאת. במקום זה, הנה משהו יותר נחמד ואנושי בתגובה להודעה מספר 55
נתניהו בפני פורום בגצ, נשבע אמונים.
האזינו.

אהרון5 02.08.2015:04
38. ברברה בתגובה להודעה מספר 14

הרשות המחוקקת מפחדת מהשופטת.
ביריון 02.08.2015:06
39. מה לליכוד ולספינים❓🤣 בתגובה להודעה מספר 14
Dalev 02.08.2015:09
41. קרעי, ליצן החצר החדש של סיעת הליכוד, לא שינה את דעתו, היא פשוט לא קיימת או אינה רלוונטית בתגובה להודעה מספר 14
מה שחשוב זו דעתו של המנהיג ולא דעות חברי מפלגתו. הם בכלל לא צריכים לחשוב. לכן אולי דעתו היא x אבל אם דעת המנהיג הפוכה הוא מיד ישנה את דעתו, יתבטל ויאמץ את דעת המנהיג. כנ"ל קלנר ושאר העב"מים שם.

מה זה אומר, שהליכוד שוב בורח מהצבעה כמו בהצעה של סמוטריץ׳ להקמת ועדת בדיקה לשופטים, ויבטיח כי תיפול?
חושב_פעמיים 02.08.2015:38
45. נתניהו יקים צוות המורכב מניסנקורן וציפי ליבני אשר תוך 70 שנה יגבש חוק בתגובה להודעה מספר 14
שאולי יצמצם את סמכויות בית המשפט העליון אבל רק בנושא צער בעלי חיים.
תודה רבה 02.08.2017:28
56. תירוצים כרגיל בתגובה להודעה מספר 0
uzisho2 02.08.2018:10
59. האמת, כימני שבטוח שביבי מופלא לרעה משפטית, כבר לא אכפת לי שילכו לו על כל הראש בתגובה להודעה מספר 0
שיראל אותה.
הוא מונע את הפסקת החגיגה של מע' המשפט על חשבוננו
סוויץ 02.08.2018:11
60. פסקת ההתגברות של שקד היא מתן חותמת לביהמ''ש לפסול חוקים על סטרואידים בתגובה להודעה מספר 0
Golani73 02.08.2018:24
61. פלסטר? עדיף על אי עשית דבר ב11 שנות שלטונכם! בתגובה להודעה מספר 0
יוסף כץ 02.08.2018:27
62. זכית לכוון לדעת גדולים, זאב לב מהתנועה למשילות ודמוקרטיה, מפרק לחלוטין את הספין של הליכוד: בתגובה להודעה מספר 61
רוצים דוגמא להמחשת המשפט "אויבו של הטוב מאוד הוא המצוין"? בבקשה:

25 שנה לא עוברת הצעת חוק *אחת* שמגבילה את הביקורת השיפוטית של מערכת המשפט. אבל ברגע שמוגשת הצעה כזו מסבירים לך שהיא לא מספיק טובה, כי היא משלימה עם ביקורת שיפוטית, או ש"זו סתם הטרלה" כי אין בכנסת 61 כרגע.

יאוש.

Reddish 02.08.2019:26
63. הטענה הראשונה, מילא. הרמיזה השנייה - שטות. בתגובה להודעה מספר 62
זו באמת כנסת גרועה, בכנסת הקודמת היה צ'אנס טוב יותר (במיוחד בתקופה הספציפית עם כניסת ישראל ביתנו שאז הייתה עם ח"כים אחרים ואינטרסים אחרים). דווקא עכשיו הוא מיואש, כשבמשך שנה שלמה אותו ימין "משילותי" לא יכול אפילו להקים ממשלה, והממשלה היחידה שכן יכלה לקום כוללת דה פקטו את החונטה (דרך נציגי כחול לבן)?

61? כרגע אין גם 43, החרדים הודיעו רשמית שהם לא יצביעו בעד ההצעה, זמן קצר אחרי שליברמן הודיע גם הוא. מי יעביר את ההחלטה? בל"ד וטיבי? בלוק ה61 יזבק -ליברמן הגיע כמעט במלואו אפילו לעניין הפעוט יחסית של ועדת החקירה (הגיעו 54... בין אלו שלא הגיעו היו מקוזזים עם מבודדי הליכוד ומבודדים בעצמם).

זה בסדר. גם אחד כמו שמחה רוטמן לקח חלק בטרלולים פוליטיים של ימינה (בעניין הרצון להגיש את חוק היועמ"שים שלו ושל אוחנה... הוא עשה "ראש קטן נולדתי אתמול").

כולנו בני אדם.
חוצב להבות 02.08.2019:34
64. דמוקרטי ע''פ כחול לבן זה ש15 אנשים בגילדה סגורה הבוחרת את עצמה יחליטו על עקרונות הצדק והמוסר בתגובה להודעה מספר 0
ולעם שלם לא תהיה אפשרות להתנגד.
תודה שאתם דואגים לדמוקרטיה.
shabor 02.08.2021:48
69. אז תשימו פלסטר ותקבעו תור לניתוח. לא סותר. בתגובה להודעה מספר 0
העבר לפורום אחר
העבר לפורום:
סיבה:
תגובה חדשה
כותרת:
תוכן:
סמיילים:
הצג
עריכת אשכול
כותרת:
תוכן:
סמיילים:
הצג