להורדת אפליקציה:
החופשה הבאה שלך מתחילה כאן
פורום סקופים וחדשות אשכול 679528

נורליק 22.01.2113:10

עיריית נתניה לממשלה: ''הסירו את אחריותנו מהטיפול בחופי העיר''

ערכתי לאחרונה בתאריך 22.01.21 בשעה 13:58 בברכה, נורליק

ראשת העיר, מרים פיירברג איכר, מאיימת לפנות לבג"צ אם במשרדי האוצר והפנים לא ייענו לדרישותיה להסיר את האחריות העירונית בטיפול בחופי העיר בשל הנטל הכספי הכבד באחזקתם. משרד הפנים: "הרשויות המקומיות הן האחראיות לתחזוק ותפעול חופי הרחצה"
גיא נרדי10:08

ראשת עיריית נתניה, מרים פיירברג איכר, פנתה בימים האחרונים לשר האוצר, ישראל כץ ולשר הפנים, אריה דרעי ודרשה להסיר את אחריות העירייה מתפעולם ואחזקתם של חופי הים שבתחומה ולהעבירה לידי המדינה. לטענתה החופים משרתים לא רק את תושבי נתניה ונטל התחזוקה שלהם כבד, בפנייתה איימה פיירברג איכר כי אם דרישתה לא תמולא היא עשויה לפנות לבג"צ בנושא. יצוין כי לאורך חופי העיר קיימות תשע תחנות הצלה, כאשר קו אורכו של קו החוף הנתנייתי הינו 13 ק"מ.

"העירייה אינה יכולה עוד לעמוד בעול החובות המוטלות עליה, מכוח היותה רשות מקומית, בקשר עם תפעולם ואחזקתם של חופי הים שבתחומה. במיוחד לאור העובדה שאין היא הבעלים של שטחי החוף, ואינה יכולה להפיק הכנסות לא מדמי כניסה לחוף האסורים על פי חוק, ולא מפעילותם של בתי קפה, מסעדות ועסקים ימיים כלשהם, מבלי שתיאלץ לשלם בגין פעילויות אלו לרשות מקרקעי ישראל", נכתב בפנייתה.

כן כתבה פיירברג איכר כי, "אין העירייה יכולה להמשיך ולתחזק את תחנות ההצלה, לשלם את שכר המצילים, לדאוג להכשרתם המקצועית ולנהל את פעילותם, לדאוג לקיומם של שירותי חירום ועזרה ראשונה בחופים, לדאוג למערך הספורט הימי, לנקות את חופי הים ולשמור על ביטחונם ובטיחותם של השוהים והמתרחצים בהם, לבצע את כל פעולות התחזוקה השגרתיות הנדרשות בפרט לאחר נזקי הסערות בכל חורף, לדאוג לייצוב המצוקים וכן לדאוג לתאורה, להנגשה ולפיקוח".

עוד ציינה פיירברג איכר כי חופי נתניה משרתים תושבים רבים מנתניה אבל גם מרחבי הארץ, לרבות החוף הנפרד בצאנז, וכי אין לעיר עוגנים כלכליים שיסייעו בידה במימון ואחזקת החופים, בשונה מערים כמו אשדוד, שיש לה נמל, או חדרה, שבתחומה תחנת הכח. "העירייה אינה מעוניינת לפנות לבג"צ ולהציבו בפני בירור יסודי של שאלת האחריות על חופי הים, במיוחד לאור העובדה שהמדינה היא הבעלים של החופים. יחד עם זאת, ככל והמדינה לא תתגייס על מנת לשפות את העיר נתניה, במיוחד לנוכח מצבן הכלכלי הקשה של הרשויות בגין הקורונה - לא ישאר מנוס בידה אלא לפנות בבקשה לקבלת סעד אל בית המשפט הגבוה לצדק", כתבה פיירברג איכר.

מאיה ג'ייקובס, מנכ"לית עמותת צלול תומכת בעמדת עיריית נתניה: "הרשויות המקומיות נדרשות להשקיע מיליוני שקלים בשנה באחזקת החופים, בשמירה על ניקיונם ועל בטיחות הרוחצים והמבקרים, ללא סיוע מספק מהממשלה. מצוקתן הכלכלית הגדולה של הרשויות היא שדוחפת אותן לרצות להקים מרינות ומעגנות, שיגזלו קילומטרים של חוף מהציבור, כדי להכניס כסף לקופה העירונית. עמותת צלול קוראת למשרד הפנים להגדיל משמעותית את הסיוע לרשויות המקומיות ולאפשר להן התנהלות תקינה בלי הקמת מרינות. זוהי חובתה של המדינה, לוודא שהעול הכלכלי לא יבוא על חשבון הציבור והטבע".

ממשרד הפנים נמסר: "חופי הרחצה הם משאב לאומי אשר משמש את כל תושבי ישראל, שיכולים לרחוץ בהם ללא תשלום דמי כניסה הודות ליוזמתו של שר הפנים, אריה דרעי. על פי קביעת משרד הפנים, הרשויות המקומיות הן האחראיות לתיחזוק ותפעול חופי הרחצה ומשרד הפנים פועל ונאבק מדי שנה להגדיל את התקציבים המועברים לרשויות החוף. משרד הפנים אף פנה לאחרונה לאגף התקציבים באוצר בכדי לקדם את הנושא לקראת פתיחת עונת הרחצה הקרובה".

https://www.globes.co.il/news/artic...
gal 22.01.2113:22
1. ארנונה רצחנית בעיר ובנייה בלתי פוסקת לא מספקת אותה ,חזירות לשמה בתגובה להודעה מספר 0

ערכתי לאחרונה בתאריך 22.01.21 בשעה 13:27 בברכה, gal

שירמקול 22.01.2113:27
2. הגיע הזמן למחאת הארנונה. בתגובה להודעה מספר 1
סכומים מטורפים בכל הארץ.
אורדוןןןןןן 22.01.2116:18
9. בואו לרמת גן בתגובה להודעה מספר 2
הכי גבוהה והתמורה - קדחת ויחצ
SomeonElse 22.01.2116:28
10. האם כרמל שמע? בתגובה להודעה מספר 9
מוחין דגדלות 22.01.2113:29
3. כל המגדלים שהשווי שלהם כפול מדירות רגילות על הים הביאו היטלי השבחה לערייה בתגובה להודעה מספר 0
של מאות מליונים. כל המסחר בטיילת מביא מסים והכנסות לעירייה שלכל עיר אחרת אין.
על מה הבכיינות?
gal 22.01.2113:33
4. בדיוק ,ההכנסות של העיר הזו מטורפות עם ארנונות מהגבוהות בארץ ולה קשה לשמור על 4 סוכות מציל.... ,הבושה מתה בתגובה להודעה מספר 3
Law 22.01.2113:37
5. ה״מדינה״ צריכה דווקא לבזר סמכויות ואחריות בתגובה להודעה מספר 0
אבל כאשר אין תודעת חירות זה בעייתי מאוד ורחוק מאוד מהמציאות לבנתיים.
דג זהב 22.01.2113:56
6. מעלה טענות הגיוניות, קשה להתעלם מהם. בתגובה להודעה מספר 0
FAO 22.01.2119:40
12. גם לתל אביב מגיעים כל יום אנשים לבלות בה. בתגובה להודעה מספר 6
(להוציא קורונה), באים לים ולפארקים ולרחובות. שהממשלה תממן.
אלכסנדר 22.01.2114:05
7. האוצר בטח לא מבין מה רוצים ממנו כעת. בטוח שזה לא בראש שלהם כעת. בתגובה להודעה מספר 0
נתניה הייתה צריכה לומר שזה בגלל הקורונה אז היו מקבלים תקציב. אבל סתם כך בשביל לטפל בחוף? זה לא מביא קולות.
Wassap 22.01.2114:07
8. כל הפיתוח של הטיילת במאות מליונים נעשה על ידי המדינה, ועכשיו היא לא רוצה לתחזק אותם, בתגובה להודעה מספר 0
פרחים לחג 22.01.2118:11
11. מי שרוצה גן עדן כמו בתל אביב שיצביע חולדאי. תודה ושבת שלום. בתגובה להודעה מספר 0
העבר לפורום אחר
העבר לפורום:
סיבה:
תגובה חדשה
כותרת:
תוכן:
סמיילים:
הצג
עריכת אשכול
כותרת:
תוכן:
סמיילים:
הצג