להורדת אפליקציה:
החופשה הבאה שלך מתחילה כאן
פורום בית המדרש אשכול 25148

גבעתי 01.08.2021:48

החיזוק היומי ליום י' מנחם אב

חיזוק יומי

פרשת - "ואתחנן" - ואהבת את ה אלוקיך

לשני חברים טובים היו שדות חיטה. האחד התגורר בצפון הארץ ושדה החיטה שלו היה ממוקם בדרום הארץ ואילו החבר השני התגורר בדרום הארץ ושדהו היה ממוקם בצפון הארץ...

מידי חודש ירד הבחור המתגורר בצפון אל שדהו שבדרום לחרוש, לזרוע ולנקש עשבים. כמוהו עלה חברו לצפון אל שדהו - לחרוש, לזרוע ולנקש עשבים.

לימים נפגשו השניים. אמר האחד לחברו: "במקום שארד מהצפון לדרום לחרוש את השדה שלי ואתה תעלה מהדרום לצפון לחרוש את שדך, אני אשמור ואחרוש את שדך שבצפון ואתה תשמור ותחרוש את שדי שבדרום..."
הסכים החבר ושניהם עשו חסד אחד עם השני ובכך הטיבו לעצמם...

באחד הימים פנה דוד המלך אל הקב"ה וביקש: "שָׁמְרֵנִי כְּאִישׁוֹן בַּת עָיִן בְּצֵל כְּנָפֶיךָ תַּסְתִּירֵנִי" (תהלים יז', ח')

השיב לו הקב"ה: "... יִתְמָךְ דְּבָרַי לִבֶּךָ שְׁמֹר מִצְוֹתַי וֶחְיֶה (משלי ד', ד') - אתה רוצה שמירה על חלקך? שמור על חלקי..." ('ילקוט שמעוני', משלי)

"וְאָהַבְתָּ אֵת ה' אֱלֹקיךָ בְּכָל לְבָבְךָ וּבְכָל נַפְשְׁךָ וּבְכָל מְאֹדֶךָ" (במדבר ו', ה')

משה רבינו מוסר לעם ישראל את אחד המסמכים החשובים ביותר - קריאת שמע.

שם הוא פונה אלינו ומצווה לאהוב את הקב"ה בכל לבבנו ונפשנו, לעשות רצונו ולקיים את מצוותיו.

רבים הם רצונותינו, אין אדם שלא פונה אל הבורא ומבקש ממנו שמירה, רפואה, פרנסה ועוד...

הבורא ברחמיו רוצה לתת, להעניק, לשמור ולעזור לכל אחד ואחת מבריותיו. אולם בקשה אחת לו: "שמור מצוותי וחיה" - שמור על שלי, על התורה והמצוות שהפקדתי בידך, אהוב אותי, ואני אשמור את הנשמה שלך שהפקדת בידי.

לא קל לקיים את רצון הבורא, לעיתים הדברים מתנגשים לך לתת הרצונות והתאוות שלנו.

אמר רבן גמליאל בנו של רבי יהודה הנשיא: "בַּטֵּל רְצוֹנְךָ מִפְּנֵי רְצוֹנוֹ, כְּדֵי שֶׁיְּבַטֵּל רְצוֹן אֲחֵרִים מִפְּנֵי רְצוֹנֶךָ" (אבות ב', ד')

אם אנו רוצים שבורא עולם יבטל את רצון האחרים מפני הרצון שלנו, ושיעניק לנו את רצונותינו הנצרכים לנו, אנו צריכים להחזיר לו באותו המטבע - לבטל, ואפילו במעט את הרצונות שלנו מפני הרצונות שלו, לקיים מצווה גם כשקשה, גם כשרצוננו כעת לעשות דבר אחר, וממילא, מידה כנגד מידה בורא עולם ירים אותנו מעלה ויבטל את הרצון של האחרים ויקדים את מבוקשנו...

נשמור את ה"השדה" של הבורא והוא ברחמיו ישמור על ה"שדה" שלנו...
העבר לפורום אחר
העבר לפורום:
סיבה:
תגובה חדשה
כותרת:
תוכן:
סמיילים:
הצג
עריכת אשכול
כותרת:
תוכן:
סמיילים:
הצג