החופשה הבאה שלך מתחילה כאן
פורום ביקורת תקשורת אשכול 17535

רוזנצוייג 26.04.2109:16

בעקבות מאבק בצלמו וח''כ אבוטבול. וואינט יקבלו לעבודה גם אנשים דתיים ושומרי שבתכך הודיע המשנה למנכ"ל החברה לח"כ אבוטבול במכתב מיוחד היום.

כזכור לפני מספר ימים
ראש מערך הסושיאל של האתר פרסם הודעה לפיה הוא מחפש עורכים/ות מעולים/ות למחלקת הסושיאל של ynet וידיעות אחרונות, לעבודה במשרה מלאה
*(כולל זמינות לתורנויות בסופ"שים ובחגים).*
עוד כתב: "יש לכם ניסיון בעיתונות, בחדשות או במגזין? ניסיון והבנה בפייסבוק, באינסטגרם, בטוויטר ובטיקטוק? אתם יודעים לספר סיפור, מתנסחים מעולה בכתב, סקרנים, חרוצים, יצירתיים ומלאי מוטיבציה לנהל את הרשתות הכי שוות במדינה? יש לכם ניסיון בניהול? זה יתרון"

בעקבות כך שיגר יועמ"ש בצלמו עו"ד מיכאל ליטווק תלונה חריפה לנציבות שיוויון הזדמנויות בעבודה בתלונה נכתב בין הייתר:
מרשי נחשף למודעת דרושים עבור חברת החדשות ווינט במגוון תפקידים שונים . לתדהמת מרשי במודעה מופיע במפורש כי כחלק מתנאי העבודה ישנה חובה לבוא ולעבוד גם בסופי שבוע וחגים. מדובר בדבר שאינו חוקי בעליל. חוק שיווין הזדמנויות בעבודה בסעיף 2 א' קובע: "לא יפלה מעסיק בין עובדיו או בין דורשי עבודה מחמת מינם, נטייתם המינית, מעמדם האישי, הריון, טיפולי פוריות, טיפולי הפריה חוץ -גופית, היותם הורים, גילם, גזעם, דתם, לאומיותם, ארץ מוצאם, מקום מגוריהם, השקפתם, מפלגתם או שירותם במילואים".
בנוסף, חוק שעות עבודה ומנוחה בסעיף 9 ג' וכן ב סעיף 9 ד' קובע מפורשות :
*"לא יסרב הזקוק לעובד לקבל אדם לעבודה בשל כך בלבד שהוא הודיע עם קבלתו לעבודה שאינו מסכים לעבוד בימי המנוחה השבועית, ולא ידרוש ממנו לתת התחייבות לעבוד בימי המנוחה השבועית כתנאי לקבלתו לעבודה.*
איסור האפליה על רקע דתי בשל אי הסכמה לעבוד בשבתות וחגים )ימי המנוחה( מפורט וברור "ברחל ביתך הקטנה". מצער ומאכזב שגוף תקשורת גדול ומרכזי בישראל בוחר הן לצפצף על החוק והן להדיר ולפגוע בציבור כה גדול. הדבר מאכזב שבעתיים, שכן כלי תקשורת ובוודאי כלי תקשורת מרכזי אמור לייצג מגוון דעות ועמדות, לא ייתכן כי חברה מרכזית בישראל תבחר להפר את החוק בראש חוצות ולפגוע באזרחים רבים"

*גם ח"כ משה אבוטבול יו"ר השדולה למען השבת שיגר מכתב נזעם למנהל וואינט*
וכתב בין הייתר שלא ייתכן לפגוע בפרנסה של אנשים דתיים או מסורתיים שזקוקים מצד אחד לפרנסה ומצד שני מעוניינים לנוח עם משפחתם ביום השבת.
ח"כ אבוטבול אף איים שככל שהמודעה לא תורד מהרשת וישונה נוסחה הוא ידאג להפסקת התקציב הממשלתי שמגיע לחברה מלשכת הפרסום הממשלתית.
ואכן היום במכתב תשובה ששיגר המשנה למנכ"ל החברה הוא מציין *שגם דתיים ושומרי שבת יוכלו להתמיין למשרות המבוקשות . והכוונה הינה שאנשים דתיים יוכלו לבחור משמרות בימי שיש ומוצאי שבת במקום לעבוד בשבתות עצמם.*

בנוסף מציין המשנה למנכ"ל החברה שהמודעה הוסרה מהרשת ולא תעלה שוב.

*שי גליק מנכ"ל בצלמו מסר:*

*אני שמח שבעקבות הפניה של ח"כ אבוטבול המודעה הוסרה ונקבע שגם עובדים דתיים יוכלו לעבוד בווינט למרות שאינם עובדים בשבת או בחגים.*

*נמשיך לעמוד למען זכויות אזרחי ישראל ובכללם שומרי המסורת.*

לפרטים דוברות:
0533328447מצ"ב מודעת הדרושים שהוסרה
וכן המכתב של המשנה למנכ"ל החברה
קפסולה 26.04.2110:39
1. את האמת מה הם צריכים את הרפש של ynet בתגובה להודעה מספר 0
העבר לפורום אחר
העבר לפורום:
סיבה:
תגובה חדשה
כותרת:
תוכן:
סמיילים:
הצג
עריכת אשכול
כותרת:
תוכן:
סמיילים:
הצג