החופשה הבאה שלך מתחילה כאן
פורום ביקורת תקשורת אשכול 17539

אוהב ישראל 02.05.2113:59

בן כספית נטש שידור על האסון במירון

הועבר בתאריך 02.05.21 בשעה 14:06 מפורום חדשות על-ידי Xeneize, (מנהל הפורום)

העיתונאי בן כספית נטש הבוקר (א') בשידור חי את תוכניתו ברדיו 103FM, אותה הוא מגיש מדי בוקר לצד ינון מגל. כספית, שחזר לשידור בשעה שלאחר מכן, עזב אותו בזעם במהלך שיחה עם יצחק דרעי, אחד מניצולי האסון במירון ומי שאיבד את שותפו לחדר בישיבה. בין היתר, דרעי העיד כי הוא חשש מכך שההילולה בהר תיגמר באסון, וכי עשר דקות לפני שאכן התרחש אסון כזה, הוא התריע בפני קצין משטרה: "יהיו פה עשרות הרוגים, ואני אעמוד מולך בבית משפט".


כספית, ששידר מביתו שבהוד השרון, כעס על כך שדרעי הפנה את האצבע המאשימה כלפי אותו קצין משטרה אחד, ואמר לו: "אני שמח שמצאנו את האחראי". בשלב הזה מגל הרים את קולו, והטיח בו: "ברצינות, אתה פשוט לא נורמלי. בא בן אדם, מספר לך את הסיפור שלו, ואותך מעניין שביבי לא יעוף, אלא איזה קצין. אתה לוקח את זה למקומות הזויים, זה פשוט לא ייאמן".

"לא הזכרתי שום ביבי, על ראש הגנב בוער", השיב כספית, "אני בסך הכל מביע ספק". בשלב הזה, כספית הודיע כי הוא מסרב לשתף פעולה עם המשך הראיון: "תמשיך לבד, אני לא משתתף בראיון הזה. אתה יכול לסתום לי את הפה עד מחר בבוקר". כספית הסיר את האוזניות, בעוד מגל המשיך לראיין את דרעי לבדו, ובהמשך השידור הוא אף עזב את העמדה שבביתו.

שידור העימות בין כספית למגל, החל מהדקה ה-35:כעבור עשרים דקות, כספית חזר לשידור - והתייחס לעזיבה ולטענות השונות נגדו, לאור הביקורות שהציף נגד גורמים שונים העשויים להיות אחראים לאסון. "אם באירוע כזה יבוצע ניסיון להפוך אותו למשפט ציבורי על כל ההתבטאויות שלי, אני לא אהיה פרטנר לזה", הבהיר. "להפוך את הסיפור לטעות נקודתית זה מצחיק, כיוון שלא הופתענו".

בהמשך, כספית ומגל ראיינו גם את הרב מרדכי הלפרין ממועצת מירון, שהפנה אצבע מאשימה כלפי היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, ורמז כי ייתכן שהוא אחד האחראים האפשריים לאסון. "עבודות תשתית ובנייה נעשות ללא אישור וזה מה שגרם לאסון המחריד הזה", הסביר, "מי שאישר את המצב הזה - רוצח. אני מאשים את היועמ"ש אביחי מנדלבליט שלא נתן גיבוי למהנדסת מועצה אזורית מרום הגליל".

כשהלפרין החל לתקוף את מנדלבליט, כספית התווכח גם איתו, והתעקש כי היועץ המשפטי ובג"ץ אינם אחראים לאסון. אך לפי כמה מאזינים ששיתפו את דעותיהם בטוויטר - לא כולם צידדו בדעתו של כספית. "בן כספית (הוא) אדם שלא מכבד את המרואיינים שאינם חושבים כמוהו", כתב אחד הגולשים, "בן אדם בלי כבוד והערכה אינו ראוי לתפקיד ברדיו. זה מעניין לשמוע את הצד הנגדי בפוליטיקה אבל (זה) שכל דבר חייב להסתיים באשמה של ראש הממשלה (כנראה שכל עוד ששמו נתניהו) זה קצת יותר מידי". "לבן כספית יש סגנון דוחה המעיד עליו כאדם דוחה", הוסיף גולש אחר.

https://www.mako.co.il/culture-arti...
האופטימי 02.05.2114:02
1. טוב מאוד שיש שם את בן כספית שיציב מראה בפנים למי שצריך בתגובה להודעה מספר 0
asraf36 02.05.2114:03
2. בעיקר לעצמו, הוא צריך לשדר שיש לו מראה מול הפרצוף בתגובה להודעה מספר 1
בן של מלך 02.05.2114:05
4. כספית כבר לא כשיר להיות עיתונאי, עיתונאי אמור להיות נייטרלי בתגובה להודעה מספר 1
הוא כבר איבד את זה
Double Spanish 09.05.2112:16
8. מה היה לו לאבד? בתגובה להודעה מספר 4
סתם עוד אחד 02.05.2114:04
3. העונש של מי שמאזין לבן כספית הוא שהוא מאזין לבן כספית. בתגובה להודעה מספר 0
רובוט 02.05.2114:05
5. צריך ליהיות אדם מאוד מסויים כדי להנות מהשידור שלו. בתגובה להודעה מספר 0
סקופ חדש 04.05.2111:24
6. זו עדות ברורה ומרשיעה על מה שגרם ישירות לאסון בתגובה להודעה מספר 0
סקופ חדש 04.05.2111:24
7. זו היתה חסימה משטרתית בתגובה להודעה מספר 6
העבר לפורום אחר
העבר לפורום:
סיבה:
תגובה חדשה
כותרת:
תוכן:
סמיילים:
הצג
עריכת אשכול
כותרת:
תוכן:
סמיילים:
הצג