החופשה הבאה שלך מתחילה כאן
פורום גילוי מסמכים אשכול 17670

NewsMan 02.01.1018:58

Arab Watch - ינואר 2010

המשך המעקב אחר הפשיעה הערבית והפגיעה בזכויות האדם של אזרחי ישראל,
בנוסף לדיווחי פלסטינאים,אוטו-אנטישמיות ופשיעה איסלמית ברחבי העולם

Arab Watch - דצמבר 2009:
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dc...

Arab Watch - נובמבר 2009:
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dc...

Arab Watch - אוקטובר 2009:
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dc...

Arab Watch - ספטמבר 2009:
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dc...

Arab Watch - אוגוסט 2009:
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dc...


NewsMan 02.01.1019:00
1. רצח בתגובה להודעה מספר 0
NewsMan 02.01.1019:10
23. מתה אשה שנפצעה אנושות בקטטה לפני כשבוע בתגובה להודעה מספר 1
דרוזיה הייב בת ה-60 נפגעה מירי בכפר טובא-זנגריה שבגליל העליון. הקטטה החלה בעקבות ויכוח מילולי ומאז נעצרו כמה מעורבים והמשטרה שוהה בשטח כדי למנוע את התלקחות היצרים מחדש

אשה שנפגעה בקטטה לפני כשבוע בכפר טובא-זנגריה שבגליל העליון, מתה היום (שבת) מפצעיה בבית החולים רמב"ם בחיפה. המנוחה, דרוזיה הייב, בת 60, נפגעה באורח אנוש מירי בקטטה משפחתית בכפר בשבת שעברה. אשה נוספת נפצעה מירי בקטטה.

בעקבות הקטטה, המשטרה עיכבה לחקירה עשרות בני אדם בחשד למעורבות בה. חמישה מהם נעצרו. אלה ששוחררו הורחקו מהכפר למשך חמישה ימים, בהנחייתו של מפקד מרחב הגליל, תת-ניצב מנחם חבר. המשטרה הציבה כוח משטרתי ביישוב. בקטטה נפצע גם בנה של האשה, באורח קשה מפגיעת אבן, אולם הוא התאושש ונשלח לביתו.

מחקירת המשטרה עולה כי מדובר בקטטה בין קרובי משפחה שהחלה בוויכוח מילולי והתפתחה לאלימות ולשימוש בנשק חם. מלבד הירי במנוחה, נורתה במהלך הקטטה אשה נוספת ברגלה, ונפצעה באורח קל. דרוזייה, שנפצעה באורח אנוש, הועברה לבית החולים "זיו" בצפת ומשם הועברה לבית החולים רמב"ם בחיפה.

היא אושפזה במחלקה לטיפול נמרץ ניורוכירורגי.

מבית החולים נמסר כי מצבה היה אנוש והרופאים נאבקו במשך שבוע על חייה, אך היום היא מתה. מפקד משטרת ירדן (ראש פינה), רב פקד ניר עקרון, אמר ל-ynet כי ביישוב שורר כעת שקט, אולם כוח משטרה מעובה עדיין שוהה במקום להבטיח שהקטטה לא תתלקח.

עקרון הוסיף כי במהלך סוף השבוע שעבר נעצרו יותר 20 מהמעורבים בקטטה, ובשלב זה עדיין עצורים ארבעה החשודים בירי. "החשדות עלו כעת מדרגה, ומדובר ברצח או בהריגה לכל הפחות", אמר.

http://www.ynet.co.il/articles/0,73...

NewsMan 03.01.1014:23
42. הרצח בתל ברוך:''בעלי התחנן על חייו, אבל הם בעטו לו בראש בתגובה להודעה מספר 1
קמנו והתחלנו ללכת", סיפרה שרה קרפ על הרגעים שקדמו לתקיפה. "הוא התחיל ללכת לידנו כשהוא מדבר בטלפון, ואחרי דקה התנפלו עלינו 7-8 צעירים"

שרה קרפ, אלמנתו של אריק קרפ, שנרצח באוגוסט בטיילת בחוף תל ברוך בתל אביב, העידה היום (ראשון) במשפטם של הנאשמים ברצח, הנערך בבית המשפט המחוזי בתל אביב. בפתח עדותה, סיפרה קרפ על האירועים שקדמו לתקיפתם של בני המשפחה בידי קבוצת צעירים. שלושה מבין שבעת הנאשמים בפרשה, מואשמים שרצחו את קרפ. על פי כתב האישום, היכו אותו ונמלטו כשהם מותירים אותו חבול ומדמם.
"בסביבות השעה 23:00 ישבנו אני בעלי ובתי מול הים", סיפרה. "מצד שמאל הגיע בחור, שאני מזהה אותו פה יושב מולי. היתה לו הליכה מוזרה. הוא ניגש לבעלי, קרא לו לשנייה. חשבתי שהוא רוצה סיגריה. הוא שאל אותו שאלה אחת ובעלי חזר לשבת לידי. היה לו פרצוף מפחיד. ראיתי שהוא זומם משהו.

"אמרתי לבעלי שנחזור מיד הביתה. קמנו והתחלנו ללכת. הוא התחיל ללכת לידנו, כשהוא מדבר בטלפון בערבית, ובדיוק אחרי דקה התנפלו עלינו 7-8 צעירים. אחד אחז את בעלי מאחור, אחרים תפסו אותו בידיים וברגליים, וכל השאר התחילו לתת לבעלי מכות רצח. בעלי התחנן על החיים שלו, אבל הם דחפו אותו, בעטו לו בראש ובבטן".

קרפ סיפרה כי לאחר שהיא ובתה הצליחו להימלט, הן ניגשו למספר משפחות שלנו על החוף באוהלים וביקשו מהן טלפון סלולרי כדי להזעיק עזרה. "נתקלנו באנשים שהם ערבים תושבי ישראל, וכשהם שמעו שערבים תקפו אותנו הם לא נתנו לנו את הטלפון כדי לצלצל", אמרה. במהלך עדותה היתה שרה קרפ נסערת וחזרה שוב ושוב על כך שכל המעורבים בתקיפה גרמו למותו של בעלה.

במהלך החקירה הנגדית טען עורך הדין בפני שרה קרפ כי בעדותה הראשונה במשטרה, היא העלתה את האפשרות שגורמים שעמם היה בעלה מסוכסך, הזמינו את רציחתו. השופטת ציינה בתגובה כי הסכסוכים אינם רלוונטיים.

לא מצוין כיצד הגופה הגיעה למים

על פי כתב האישום, האדם שפנה לקרפ הוא קטין, אשר ביקש ממנו ש"יסדר לו" את אחת הנשים שהיו עמו. הקטין הזעיק את שני הנאשמים האחרים ברצח, ג'מיל עדב בן 25, ועבדל רחמן עדס בן 21. הם הגיעו בריצה והחלו להכות את האם והבת. ידה של האם נשברה והבת נמלטה וקראת לעזרה.

מכתב האישום עולה כי קרפ נפל לאדמה לאחר שהשלושה הכו אותו בעוצמה, אך גם לאחר שנפל המשיכו הנאשמים בתקיפה ולא שעו לבקשתו לחדול מהמעשים. בשלב מסוים הצליח קרפ לקום, רץ מספר צעדים, וניסה להימלט מהנאשמים. אולם הנאשמים לא הרפו, רדפו אחריו, הפילו אותו בשנית והמשיכו להכותו בראש, בפלג גופו העליון, בעטו בו ודרכו על גופו.

הנאשמים לא חדלו מהתקיפה, אלא לאחר ששמעו את קולות האנשים שבאו להיחלץ לעזרה, ואז עזבו את קרפ החבול והמדמם. לקרפ נגרמו חבלות חמורות עקב התקיפה ולבסוף הוא מצא את מותו. בכתב האישום לא מצוין כיצד הגיעה גופתו למים.

עו"ד משה מרוז, סנגורם של אחד מהנאשמים, אמר היום כי לא הנאשמים הם שגרמו למותו של קרפ, "מאחר שאם כך הדבר, הגופה היתה נשארת במקום בו נתנו את המכות וזה לא המצב. האדם שאני מייצג מצטער על האירוע וטוען שאין קשר בין המכות למה שקרה אחר כך".


http://www.haaretz.co.il/hasite/spa...

NewsMan 17.01.1015:22
191. עדה במשפט קרפ: ''הרביצו לו ושברו את שיניו'' בתגובה להודעה מספר 42
החיילת אור לוי, הנאשמת במוערבות ברצח אריק קרפ בתל ברוך, סיפרה בביהמ"ש כי הנאשמים תקפו אותו פעמיים. בפעם הראשונה הוא הצליח להימלט, אך הם שוב רדפו אחריו והיכו אותו
אור לוי, החיילת בת ה-19 הנאשמת במעורבות ברצח אריק קרפ בחוף תל ברוך בתל אביב, מסרה היום (ראשון) את עדותה בבית המשפט המחוזי בתל אביב. עדותה היתה מבולבלת, ולדברי נצגי התביעה ניכרו בה סתירות.

לוי סיפרה שהגיעה עם שלושת הנאשמים האחרים לחוף הים בליל הרצח בסביבות השעה חצות בלילה והתיישבה עם שאר הנאשמים על הספסלים. לאחר זמן מה הלכה יחד עם חברתה להטיל את מימיה, וכשחזרה ראתה כיצד שלושת הנאשמים ברצח – ג'אמיל ועבד עדס וקטין נוסף מכים את קרפ.

"ראיתי שהם מרביצים לבן אדם המבוגר", סיפרה לוי. "ג'אמיל נתן לו בוקסים. עבד נתן לו בוקס בראש ודרך עליו כשהוא שכב. הקטין גם נתן לו בוקסים".

לדבריה, לאחר שהוכה והופל ארצה, קם קרפ והחל לברוח, אולם השלושה רדפו אחריו, השיגו אותו והיכו אותו שוב. "הם נתנו לו מכות, בוקסים לפנים ולראש ואז הוא נפל עוד פעם", סיפרה, "ולאחר מכן קרפ קם ונמלט מהמקום". "ראיתי את השיניים שלו על המדרכה", הוסיפה, אך בהמשך הודתה כי ייתכן שרק שמעה לאחר מכן ששיניו נשברו.

לוי הוסיפה שהנאשמים נמלטו מהמקום ונשארו בו רק היא והקטינה המעורבת בפרשה. לאחר כשעתיים, באו לאסוף אותה והיא נסעה יחד עם הנאשמים האחרים לחורשה, ושם הם שתו לשוכרה. "שמעתי שהם אומרים שהם שברו לו את השיניים", העידה על מה שאירע בחורשה.

לדברי לוי, היא היתה שתויה באותו לילה ואינה זוכרת במדויק כיצד החל האירוע. היא הוסיפה שהיתה שיכורה בעת שהעידה במשטרה, ולכן אינה זוכרת אם הדברים שאמרה שם לפיהם לפני שהחלה הקטטה קילל קרפ את הנאשמים, אכן נכונים. פרקליטי הנאשמים, עורכי הדין אשר חן, משה ושירה מרוז וגיל פרידמן, תקפו את מהימנותה ותהו האם היא זוכרת את שהתרחש באותו הלילה. על כך היא השיבה: "אני זוכרת אבל אני לא יכולה להסביר".

http://news.walla.co.il//?w=/22/163...
NewsMan 21.01.1010:44
206. שרה קרפ: ''הנאשמים לא מפסיקים לחייך'' בתגובה להודעה מספר 42
חודשים מספר לאחר שבעלה נרצח באכזרית בחוף תל-ברוך, שרה קרפ, אלמנתו של אריה ז"ל, אומרת בראיון לגלי צה"ל: הנאשמים ופרקליטיהם לא מפסיקים לחייך בבית המשפט. "הם מרשים לעצמם לחייך לידי, אבל את החיוך של אריק, שכולם זוכרים, אנחנו לא נראה יותר לעולם"

שרה קרפ, אלמנתו של אריק קרפ שנרצח בטיילת בתל ברוך לפני כחצי שנה, מותחת הבוקר (ה') בגלי צה"ל ביקורת על התנהלות הנאשמים ופרקליטיהם. "הם לא מפסיקים לחייך בבית המשפט", היא אומרת בראיון למה בוער עם רינו צרור.

"הסנגורים של הרוצחים פשוט עושים הצגה בבית המשפט", היא סיפרה, "הם לא מתביישים גם לצחוק במשפט. זה מזעזע לעמוד שם. לא קל. הפרקליטים והנאשמים מרשים לעצמם לחייך, אבל את החיוך של אריק, שכולם זוכרים, אנחנו לא נראה יותר לעולם".

גל"צ

אלוני 11.07.1817:45
228. ערבים בתגובה להודעה מספר 206
NewsMan 07.01.1016:45
83. אישום: צעירה בת 23 שילמה לתושב נצרת שירצח את בעלה בתגובה להודעה מספר 1
לבית המשפט המחוזי בנצרת הוגש היום כתב אישום חמור נגד צעירה בת 23 ונגד תושב העיר בגין ניסיון רצח בעלה. מכתב האישום עולה, כי הצעירה שילמה לאיש סכום כסף, כדי שזה ירצח את בן זוגה. בין סעיפי האישום נגד האישה: קשירת קשר לפשע, סיוע לפריצה למקום מגורים בכוונה לבצע פשע בנסיבות מחמירות , וחבלה בכוונה מחמירה. החשוד, בן 27 שאמור היה להיות "הרוצח השכיר", מואשם בעבירות דומות. הפרקליטות מבקשת מבית המשפט להותיר את הנאשמים במעצר עד תום ההליכים.

נענע10
NewsMan 10.01.1016:29
111. רצח ביפו בתגובה להודעה מספר 1
סוחר מכוניות נורה מרכב חולף
פחות או יותר באותה שעה התרחש אירוע ירי נוסף - הפעם ביפו. סמוך לשעה 17:00 התקבל במשטרה דיווח כי יריות נשמעו בעסק לשטיפת מכוניות בשם "לאס-וגאס" וכי סוחר מכוניות, תושב יפו בן 27 המוכר למשטרה, נורה על-ידי אלמונים. למקום הוזעקו כוחות משטרה ובמקביל פונה הפצוע במצב קשה לבית החולים וולפסון הסמוך, שם מת מפצעיו על שולחן הניתוחים.

מעדויות שאספו שוטרים שהגיעו למקום עולה כי כמה יריות נורו מרכב שעבר סמוך לבית העסק, ואלה פגעו במנוח. לאחר הירי נמלטו היורים מהמקום. משטרת מרחב יפתח פתחה בסריקות, אך טרם עצרה חשודים במעשה. יצויין כי בעבר היה שייך העסק לעבריין זאב רוזנשטיין. כעבור כמה שנים עבר העסק לבעלות חתנו של רוזנשטיין, אך זה אינו מחזיק בעסק עוד.

http://www.ynet.co.il/articles/0,73...
NewsMan 10.01.1016:30
112. רצח בכפר ג'ת בתגובה להודעה מספר 1
מקרה רצח שני אירע סמוך לבניין "בית הקשיש" בכפר ג'ת שבשרון. גבר כבן 52, מורה לשעבר, נורה למוות מרכב חולף ובן דודו, כבן 60, נפצע באורח קשה. הפצוע פונה על-ידי צוות מד"א-שרון לבית החולים הלל יפה בחדרה. הפרמדיק אלירן פוקס סיפר: "הפצוע נפגע בפלג גופו העליון.

הוא איבד הרבה דם. פינינו אותו תוך כדי טיפול לבית החולים. הוא היה בהכרה לכל אורך הדרך".

הנרצח משתייך לחמולת וותד שהיא חמולה גדולה בג'ת וחלק מאנשיה מסוכסכים עם משפחת הפשע קראג'ה. עם זאת, בשלב זה עדיין לא ברור אם יש לכך קשר למקרה. טרם נעצרו חשודים. מפקד מחוז הצפון, ניצב שמעון קורן, קיים הערכת מצב עם מפקד מרחב העמקים, תת-ניצב ניסים לוי, במקום הרצח, בו שורר לפי שעה שקט

http://www.ynet.co.il/articles/0,73...
NewsMan 11.01.1013:43
136. שני מאסרי עולם ועוד 40 שנה לרוצח שוטרים בתגובה להודעה מספר 1
בית המשפט גזר את העונש על מוחמד אבו סנינה, תושב מזרח ירושלים אשר הורשע ברצח של שני שוטרי מג"ב ובכמה ניסיונות פיגוע נוספים

בית המשפט המחוזי בירושלים גזר היום (ב') על מוחמד אבו סנינה, שני מאסרי עולם מצטברים, בתוספת עונש מצטבר של 40 שנות מאסר. אבו סנינה הורשע בשני מעשי רצח של שוטרי מג"ב בירושלים לפני שנה וחצי ושנתיים.

ראש החוליה ממזרח ירושלים מוחמד אבו סנינה הנאשם ביצע פיגועי ירי רצחניים שאירעו בחודשים ינואר ויולי בשנת 2008. ב-24 בינואר, נרצח שוטר מג"ב רמי זוארי, בעת שניצב על משמרתו במחסום משטרתי באיזור ראס חמיס בצפון ירושלים.

ב-11 ביולי, נרצח שוטר מג"ב דוד שריקי, בעת שסייר ליד שער האריות בעיר העתיקה.

מוחמד אבו סנינה, בן 23, תושב מזרח ירושלים, אשר הורשע בביצוע שתי הרציחות, הורשע בנוסף גם בביצוע ניסיונות לרצוח אנשי כוחות ביטחון נוספים – הן בשני הפיגועים האמורים, והן באירועים אחרים.

העדר חרטה וחיוך על פניו
בבית המשפט הוא כפר בעובדות כתב האישום, למעט גרימת מותם של שני השוטרים המנוחים, ניסיון לירות בשוטרת ופציעת שוטר אחר. עוד הודה במעשי אלימות נוספים בעת מעצרו, הן בשל אלימות פיזית שהופעלה לטענתו, נגדו, וכן בשל לחץ נפשי אשר נבע מתנאי מעצרו וחקירתו במתקני השב"כ.

במהלך הטיעונים לעונש ביקש נציג הפרקליטות, עו"ד שגיא אופיר, להטיל על הנאשם שני מאסרי עולם מצטברים בצירוף 122 שנות מאסר. "גם ההתרסה שלו מול בית המשפט, העדר חרטה מצדו ואף החיוך שהיה נסוך על פניו, מחייבים למצות עד תום את הדין עמו", אמר.

סנגורו

של הנאשם, עו"ד מ. רבאח, ביקש לעומת זאת, להטיל על מרשו עונשים חופפים באופן שהוא ירצה מאסר עולם אחד בלבד. אבו סנינה עצמו התלונן נגד השופטים ש"הורו לעדים מה להעיד ולא הפסיקו להפריע לעורך דיני". לאור זאת, קטעו את דבריו וסירבו לאפשר לו להמשיך בנאומו.

השופטים – סגן נשיא בית המשפט צבי סגל, משה דרורי ויורם נועם, דחו את טענותיו והרשיעו אותו בשני מעשי הרצח, בתכנון פיגוע נגד כוחות הביטחון באיזור ים המלח, בניסיון פיגוע בחיילים במחסום תל רומיידה ובניסיון לרצח באיזור שער האריות בעיר העתיקה בירושלים.

http://www.nrg.co.il/images//archiv...
ראש החוליה ממזרח ירושלים מוחמד אבו סנינה

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/...
NewsMan 14.01.1010:13
151. חשד: רצח את אשתו וטען שהתאבדה בתגובה להודעה מספר 1
גופתה של אישה מהפזורה הבדואית נמצאה ללא רוח חיים לפני שלושה חודשים, בעלה וילדיו טענו כי התאבדה. ממצאים חדשים העלו כי ככל הנראה בעלה רצח אותה, וילדיו שיבשו הליכי חקירה. השלושה נעצרו ויובאו היום (ה') להארכת מעצר

תושב הפזורה הבדואית כבן 40 נעצר בחשד לרצח אשתו בת ה-30, שלושה חודשים לאחר שטען כי התאבדה באמצעות שתיית רעל. יחד עם האב נעצרו גם בנו בן ה-20 ובתו הקטינה בת ה-17, בחשד לשיבוש הליכי חקירה. המנוחה לא היתה אימם של השניים, מאחר ואימם היא אשתו הנוספת של האיש.

מאז הוזעקו שוטרי ערד אל המאהל הבדואי בעקבות מציאת גופתה של האישה, עלה החשד כי לא מדובר בסיפור התאבדות כפי שהציגו זאת הבעל ובני המשפחה האחרים שהיו במקום.

בעקבות החשדות, נשלחה גופתה של האישה אל המכון לרפואה משפטית שבאבו כביר לבדיקת רעלים ולקביעת סיבת המוות. תוצאות הנתיחה העלו אצל חוקרי
ובלשי תחנת ערד סימני שאלה רבים שהחלו להיחקר עד לתפנית הגדולה שארעה ביממה האחרונה.

הראיות החדשות שהגיעו לידי צוות החקירה של התחנה הקטנה העלו חשדות מבוססים וחזקים לכאורה בדבר החשד כי אכן מדובר בתיק רצח ולא בתיק מוות כתוצאה מהתאבדות.

מדובר בהישג מרשים במיוחד. זאת בשל העובדה שחקירות של תיקי רצח ופיצוחם, נעשה על פי רוב המקרים על ידי יחידות הימ"ר של מרחבי המשטרה ולא על ידי היחידות החוקרות בתחנות.

היום בבוקר (ה') יובאו האב ושני ילדיו להארכת מעצרם בבית משפט השלום בבאר שבע. שם תציג המשטרה דו"ח סודי לשופט ותבקש את הארכת מעצרם של השלושה.

http://www.mynet.co.il/articles/0,7...

NewsMan 21.01.1009:52
202. אישום: תושב נחף רצח את שכנתו במהלך שוד בתגובה להודעה מספר 1
הפרקליטות הגישה לבית המשפט המחוזי בחיפה כתב אישום נגד מוחמד עלי מטר, בן 41 מהיישוב נחף הסמוך לכרמיאל, בגין רצח שכנתו.

לפי כתב האישום, מטר רצח את פאדיה מטר, בת 28, לאחר שפרץ לביתה למטרת שוד. הוא דקר אותה פעמים רבות באמצעות סכין ולאחר מכן גנב 1,700 שקלים שהוחזקו בכספת.

http://www.ynet.co.il/Ext/Comp/CdaN...
NewsMan 24.01.1014:24
213. מזרח ירושלים: הרוג ופצועים מירי בסכסוך חמולות בתגובה להודעה מספר 1
שניים נפצעו במהלך העימותים בוואדי קדום, ליד ראס אל-עמוד. כוחות משטרה ומג"ב נכנסו והפרידו בין הנצים

אדם אחד נהרג ושניים נפצעו הבוקר (יום א') מירי בכפר וואדי קדום שבמזרח ירושלים, סמוך לשכונת ראס אל-עמוד, במהלך עימות בין תושבים מקומיים על רקע סכסוך חמולות.

מהמשטרה נמסר כי המהומות בין המשפחות החלו כבר במהלך סוף השבוע, וגם הבוקר החלו הצדדים המסוכסכים להשליך אבנים זה על זה, והיו אף כמה מקרי ירי. בעקבות זאת נכנסו כוחות משטרה ומג"ב לכפר, חצצו בין הצדדים והרגיעו את האלימות כשהשתמשו באמצעים לפיזור הפגנות.

אחד הפצועים, שפונה לבית החולים הדסה הר הצופים, מת בהמשך מפצעיו. פצוע אחר פונה לבית החולים שערי צדק.

במזרח ירושלים היו בתקופה האחרונה כמה מקרים של סכסוכי חמולות שגלשו לאלימות קשה, ובמקרה אחד, במחנה הפליטים שועפט בצפון העיר, אף נגמר סכסוך כזה בירי למוות באחד התושבים, וביידוי בקבוקי תבערה.

המהומות נמשכו גם יום לאחר מכן ביידוי אבנים לעבר בתים ובהצתת שני בתים במקום. שלושה מהתושבים נעצרו.

לפני כחצי שנה נהרגו שני בני אדם בכפר סילוואן שבמזרח העיר, במהלך קטטה אלימה. אחד מהם נורה למוות, והשני נדרס. בקרב תושבי ירושלים נשמעו אז טענות לגבי חוסר היעילות של המשטרה, שחוששת להתערב בסכסוכים במזרח העיר. גם אמבולנסים של מד"א לא הגיעו למקום כנראה משום שכניסתם לכפר נמנעה. במקומם פינו את הנפגעים אמבולנסים של הסהר האדום, ולצד זאת, הגיעו אנשי ביטחון של הרשות הפלסטינית - בלבוש אזרחי - ופעלו להרגעת הרוחות.

http://www.ynet.co.il/articles/0,73...
NewsMan 30.01.1002:34
223. חשד: תושב צפון ירושלים רצח את אשתו בתגובה להודעה מספר 1
תושב שכונת בית חנינה טלפן למוקד המשטרה וסיפר כי רצח את אשתו. כוחות משטרה שהוזעקו לבית גילו את האשה כשהיא ללא רוח חיים. מנתוני המשטרה עולה כי ב-2009 חלה עלייה מספר מקרי הרצח ועלייה של כ-30% במספר מקרי הירי

תושב שכונת בית חנינה שבצפון ירושלים טלפון הלילה (שבת) למוקד המשטרה ודיווח כי רצח את אשתו. כוחות משטרה שהוזעקו לבית גילו את האשה כשהיא ללא רוח חיים. הבעל נעצר. המשטרה פתחה בחקירת המקרה.

שלשום נרצח בדקירות רועי ברינג, אחד מבעלי אולם "גני דל-וינו" בפתח תקווה, כשניסה להפריד בין אנשים שהתקוטטו סמוך לאולם. ברינג, בן 35, הגיע לזירת האירוע וביקש מהנצים להפסיק, ואז דקר אותו אחד המעורבים בקטטה בפלג גופו העליון. הוא התמוטט והחל לדמם לעיניהם של אנשים, שהזעיקו את המשטרה ואת מד"א. ברינג פונה לבית החולים בילינסון, שם מת מפצעיו כמה שעות לאחר מכן.

מנתונים שפרסמה המשטרה בשבוע החולף עולה כי ב-2009 נרשמה עלייה במספר מקרי הרצח בישראל - 135 קורבנות לעומת 128 ב-2008. בנוסף, חלה עלייה של 18 אחוזים במספר התיקים בגין עבירות של סחר באמצעי לחימה, ועלייה דרמטית של 30 אחוזים באירועי הירי - רובם במגזר הערבי במחוז הצפוני.

באשר להיקף העבריינות בקרב בני נוער, אין כל שינוי. נקודת האור היחידה בדו"ח היתה הירידה במספר עבירות הרכוש, אבל גם זה - ככל הנראה לאור העובדה שפחות ופחות ישראלים טורחים להתלונן במשטרה.

http://www.ynet.co.il/articles/0,73...
NewsMan 02.01.1019:00
2. תקיפה\דקירות\אלימות\ירי בתגובה להודעה מספר 0
NewsMan 02.01.1022:01
31. ארבעה פצועים בקטטה שפרצה בין שני תושבי הכפר מזרעה בתגובה להודעה מספר 2
שני תושבי הכפר מזרעה נפצעו הערב (שבת) בקטטה שפרצה בין שני בני אדם. אחד נפצע באורח בינוני-קשה והאחר נפצע באורח בינוני. אחד המעורבים בקטטה ניסה להימלט מזירת האירוע במכוניתו ותוך כדי כך פצע שני עוברי אורח שהתקהלו באזור. הם נפצעו באורח קל. אמבולנסים של מגן דוד אדום פינו את הנפגעים לבית החולים בנהריה. נהג הרכב הפוגע נעצר ורכבו הוחרם על ידי המשטרה. טרם ידועה סיבת הקטטה.
http://news.walla.co.il/?w=/22/1627...
NewsMan 03.01.1002:53
41. רימון הושלך לעבר בית בכפר ברא; אין נפגעים בתגובה להודעה מספר 2
אלמונים השליכו רימון לעבר בית בכפר ברא הסמוך לראש העין. הרימון גרם לשריפה, ולמקום הוזעקו כוחות כיבוי אש מתחנת פתח תקווה.

לא דווח על נפגעים בתקרית, והרקע אינו ברור.

http://www.ynet.co.il/Ext/Comp/CdaN...
NewsMan 04.01.1001:47
47. אלמונים ירו לעבר תחנת משטרת טייבה; לא דווח על נפגעים בתגובה להודעה מספר 2
אלמונים ירו מכלי רכב חולף לעבר תחנת משטרת טייבה, הסמוכה לכביש 444, ונמלטו. לא דווח על נפגעים.

המשטרה סגרה את הכביש וכוחות גדולים פתחו בסריקות בעיר ובסביבתה.

YNET
NewsMan 05.01.1015:23
72. רימון רסס הושלך לעבר ביתו של תושב ירכא שבצפון בתגובה להודעה מספר 2
רימון רסס הושלך לפנות בוקר לעבר ביתו של תושב ירכא שבצפון. נזק קל נגרם לבית ולמכונית אך לא היו נפגעים.
משטרת עכו עצרה חשוד בן 49 תושב הכפר שיובא בהמשך היום להארכת מעצר. הרקע למעשה הוא ככל הנראה בשל סכסוך עסקי.

http://www.inn.co.il/News/Flash.asp...


NewsMan 10.01.1016:25
109. כרמיאל: במהלך הלילה נורה גבר כבן 40 ונפצע בינוני בתגובה להודעה מספר 2
הפצוע הוא מכפר ראמה הסמוך והובא לכרמיאל לטיפול.

רמי לוי
NewsMan 10.01.1016:27
110. 3 תושבי חברון נעצרו בי-ם: ''רצינו לדקור יהודי'' בתגובה להודעה מספר 2
פורסם: 04.01.10, 22:13


עירנות שוטרים בשער יפו שבכניסה לעיר העתיקה הצליחה לסכל פיגוע דקירה, לאחר שהבחינו ברכב חשוד ובו שלושה תושבי חברון. הם נעצרו ואמרו בחקירתם כי התכוונו לדקור "איש ביטחון או יהודי" שיקלע בדרכם

המשטרה עצרה הערב (יום ב') סמוך לשער יפו שבירושלים שלושה צעירים פלסטינים, תושבי חברון, שהודו כי התכוונו לבצע פיגוע דקירה, באמצעות סכין שנשאו עמם.


השלושה נעצרו במכונית פיאט, שעוררה את חשדם של שוטרים שהיו במקום. בחיפוש ברכב נמצאה הסכין, ובחקירתם סיפרו כי התכוונו לדקור באמצעותה יהודי או איש ביטחון שבו ייתקלו. יוני 2008

הם הועברו להמשך חקירה במחלק המיעוטים שבמשטרת ירושלים.

זו אינה הפעם הראשונה בשנים האחרונות שבה נמנע פיגוע דקירה בבירה, בזכות עירנות כוחות הביטחון. בחודש מארס האחרון הבחינו שוטרים בשני צעירים ערבים בשכונת פסגת זאב שבצפון ירושלים, לאחר שאלה עוררו את חשדם. השוטרים ביקשו לערוך חיפוש על גופם, ולאחר שאלה סירבו - התפתח במקום מאבק, שבסופו אותרה סכין קומנדו בכיסו של אחד מהם. שני הערבים, כבני 18, תושבי מחנה הפליטים קלנדיה, אמרו בחקירתם כי הם התכוונו לבצע פיגוע דקירה בשכונה כנקמה על מבצע "עופרת יצוקה".

בחודש אוקטובר 2008 ניסה צעיר ערבי כבן 20 לדקור פקח של רשות הטבע והגנים, ביד אבשלום - באזור הר הזיתים בירושלים. הפקח שלף את אקדחו והשתלט על הערבי. הפקח לא נפגע. צוות מג"ב שהוזעק למקום עצר את החשוד ותפס את הסכין.

האירוע התרחש ימים ספורים לאחר הפיגוע שבו נרצח אברהם עוזרי, תושב שכונת גילה, בן 86, כאשר מחבל דקר אותו בסכין סמוך למקום מגוריו. תחילה הוא נפצע אנושות ופונה לבית החולים "שערי צדק" שבעיר, - שם מת מפצעיו כעבור זמן קצר. שוטר שהתרעב באירוע נדקר גם הוא בידי המחבל ונפצע בינוני

http://www.ynet.co.il/articles/0,73...
NewsMan 10.01.1016:31
113. תושב רמלה, בן 23,נפצע באורח אנוש בתגובה להודעה מספר 2
תושב רמלה, בן 23,נפצע באורח אנוש , לאחר שנורה בעת שצעד ברחוב המעפילים בעיר. הצעיר פונה לקבלת טיפול בבית החולים אסף הרופא שבצריפין. המשטרה פתחה בחקירה ומחפשת אחר רכב שנראה נמלט מהמקום.

מחקירה ראשונית עולה כי הצעיר היה בביתו ויצא מהבניין ככל הנראה אחרי שאלמונים קראו לו לצאת. במשטרת רמלה הקימו מחסומים ביציאות מהעיר, ואולם לפי שעה לא הצליחו לאתר חשודים במעשה.

http://www.ynet.co.il/articles/0,73...
NewsMan 10.01.1021:28
131. מזרח י-ם: תושב פלסטיני נדקר בעכוזו; הרקע פלילי בתגובה להודעה מספר 2
תושב פלסטיני ממזרח ירושלים נדקר לפני מספר דקות בעכוזו על ידי אדם נוסף. המשטרה פתחה בחקירת האירוע. ככל הנראה מדובר באירוע על רקע פלילי

mako
NewsMan 14.01.1018:18
179. בעקבות פסיקת בג''ץ: ערבים מתפרעים ב 443 בתגובה להודעה מספר 2
עדין לא יושמה החלטת בג"ץ לפיה יפתח כביש 443 לתנועה פלסטינים וכבר הבוקר נרשמה תקרית חמורה כאשר פלסטינים שנסעו ברכב פרטי בכביש 443 התגרו בנהג רכב פרטי, שוטר מג"ב, ונצמדו אליו בנסיון "לזרוק" אותו מהכביש.

השוטר הורה להם לעצור בצד הדרך וכעבור זמן קצר הם עצרו במרחק של 15 מטרים ממנו. הם יצאו מהרכב חמושים באבנים וניסו לתקוף אותו. השוטר שחש בסכנה לחייו שלף אקדח וירה שתי יריות באוויר. המתפרעים הערבים נמלטו מהמקום אך נעצרו בצומת כלא עופר על כביש 443 ונלקחו לחקירה.

קטע הכביש נסגר לתנועת כלי רכב פלסטינים בשנת 2000 בגלל אינתיפאדת אל-אקצא, ומאז ההחלטה נותרה על כנה. בשנת 2007 הגישו תושבי כפרים פלסטינים עתירה לבג"ץ, ולפני כ-10 ימים הורו שופטי בג"ץ לשנות את ההחלטה.
בתחילת השבוע שיגר אורן פונו, עוזרו של היועץ המשפטי לממשלה, מכתב לחבר הכנסת אופיר אקוניס (ליכוד) בו נכתב כי אין מקום לדיון נוסף בעניין החלטת בג"ץ להתיר תנועת כלי רכב פלסטינים בכביש 443. זאת, בתגובה לדרישתו של אקוניס לקיים דיון נוסף בנושא.

"קיום דיון נוסף על פסק דין של בית המשפט העליון מהווה הליך חריג ונדיר, המיועד רק למקרים בהם ההלכה החדשה שנפסקה סותרת מהותית הלכה קודמת או כאשר מדובר בהלכה חשובה, קשה או מחדשת, המצדיקה דיון נוסף. בהתאם לפסיקת בית המשפט העליון, דיון נוסף ניתן במשורה מתוך גישה מצמצמת", כתב העוזר בשמו של מני מזוז.

לטענת היועץ, "פסק הדין אינו קובע הלכות חדשות ותוצאתו אינה מבוססת על הלכה חדשה שנפסקה, לא כל שכן הלכה העומדת בתנאים שנקבעו בחוק ובפסיקה כמצדיקים דיון נוסף. המדובר ביישום הלכות קיימות זה מכבר ביחס לסוגיה הקונקרטית, לרבות הלכות שנקבעו כבר לפני כמעט שנות דור בפסק-דין שעסק בהקמתו של כביש 443 בשעתו".

http://www.inn.co.il/News/News.aspx...

NewsMan 16.01.1000:52
184. הפגנות בגדה: 3 חיילים נפצעו קל מידויי אבנים בתגובה להודעה מספר 2
בהפגנה ליד נווה צוף נפגעו שני לוחמי מג"ב ובהפגנה בנעלין נפצע חייל צה"ל. לטענת הפלסטינים, אחד המפגינים בנעלין נפצע מירי צה"ל. כמה מפגינים נעצרו

שני לוחמי מג"ב נפצעו בצהריים (יום ו') באורח קל מיידויי אבנים של פלסטינים ופעילי שמאל סמוך לנווה צוף שבבנימין. חייל נפצע באורח קל מיידויי אבנים במהלך הפגנה של פלסטינים ופעילי שמאל סמוך לנעלין. הפלסטינים טוענים כי אחד המפגינים נפגע מירי כדור מתכת מצופה גומי.

כ-200 פלסטינים פעילי שמאל וזרים הגיעו בצהריים לדיר ניזאם, סמוך ליישוב נווה צוף שבבנימין, והחלו ליידות אבנים לעבר כוחות הביטחון שהיו במקום. שני לוחמי מג"ב נפצעו באורח קל, אחד בפניו והאחר בכתפו.

הלוחם שנפגע בפניו פונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים מאיר והלוחם שנפגע בכתפו טופל במקום. במהלך הפרת הסדר האלימה נעצרו שבעה פלסטינים שהועברו לחקירת המשטרה. שלוש מהעצורות הן נשים. הכוחות במקום משיבים באמצעים לפיזור הפגנות.

להפגנה השבועית נגד תוואי גדר ההפרדה

בנעלין הגיעו כ-150 מפגינים פלסטינים, פעילי שמאל וזרים. מצה"ל נמסר כי המפגינים יידו אבנים לעבר כוחות הביטחון. חייל צה"ל נפצע באורח קל בפניו וכוחות הביטחון השיבו באמצעים לפיזור הפגנות. לטענת הפלסטינים, אחד המפגינים נפגע מירי.

הפורום המשפטי למען ארץ ישראל שלח מכתב לאלוף פיקוד מרכז, אבי מזרחי, והיועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, וביקש להוציא צווי הרחקה ל"פרובוקטורים מהשמאל הקיצוני, יהונתן פולק וקובי סניץ", המארגנים לטענת הפורום "פעולות אלימות מדי יום שישי ליד נווה צוף".

http://www.ynet.co.il/articles/0,73...


NewsMan 16.01.1002:43
185. ניסיון התנקשות בשגריר בירדן בתגובה להודעה מספר 2
המטען המאולתר התפוצץ לפנות ערב בערדו בניסיון לפגוע בשיירה שבה נסע שגריר ישראל איש לא נפגע והרכב המשיך בנסיעתו

מטען צד מאולתר הופעל נגד כלי רכב של שגרירות ישראל בירדן. הרכב לא נפגע ולנוסעיו לא קרה דבר. הפיצוץ אירע לפנות ערב סמוך לשיירה של השגרירות הישראלית במרחק של כעשרים קילומטרים מגשר אלנבי שבו נמצא מעבר הגבול בין ישראל לירדן.

על-פי דיווחים בתקשורת הירדנית הופעל מטען הנפץ נגד שגריר ישראל בירדן, דניאל נבו, אשר נסע ברכב סמוך לרכב שנפגע קלות יחד עם מאבטחיו. רכבי השיירה מצאו מקלט בבסיס ירדני סמוך ומשם המשיכו בנסיעה לכיוון ישראל.

מאופן הפעלת מטען החבלה ניתן לומר שהמחבלים שהפעילו אותו ידעו היטב את שגרת עובדי השגרירות, היוצאים ברובם לקראת סוף השבוע לחופשה בארץ.

רשת אל ערבייה דיווחה מפי עדי ראייה כי כוחות הביטחון של ירדן לכדו, כנראה, חשוד בהטמנת מטען החבלה שהתפוצץ. על-פי הדיווח מדובר בנהג מונית.

http://www.news1.co.il/Archive/001-...
NewsMan 16.01.1002:44
186. ירדן חוקרת קשר בין חיזבאללה לניסיון הפיגוע בתגובה להודעה מספר 185
דיווח: ירדן חוקרת קשר בין חיזבאללה לניסיון הפיגוע נגד הדיפלומטים הישראלים

גורמים ביטחון ירדנים אומרים כי המודיעין של ארצם חוקר קשר בין חיזבאללה לניסיון לפגוע בדיפלומטים הישראלים ביום חמישי האחרון. האתר הפלסטיני "אל-קודס" והאתר של העיתון הלונדוני "אל-חיאת" מדווחים כי חיזבאללה עומד בראש רשימת החשודים בפיצוץ, שהסתיים ללא נפגעים. גורמים בלבנון הטילו ספק במעורבות של חיזבאללה באירוע. (יונתן גונן)

http://news.nana10.co.il/Common/Gen...


NewsMan 25.01.1023:46
214. תושב הכפר שעב נורה בבטנו על ידי רעול פנים; בתגובה להודעה מספר 2
תושב הכפר שעב נורה בבטנו ופונה על ידי אמבולנס פרטי לבית חולים נהריה. היורה האלמונינמלט מהמקום . נסיבות האירוע אינן ברורות. המשטרה בוחנת את זירת האירוע.

Mako
NewsMan 28.01.1020:11
220. תושב חיפה נפצע קשה מיריות שנורו לעבר ביתו בתגובה להודעה מספר 2
תושב שכונת חליסה בחיפה נפצע הערב (חמישי) באורח קשה מיריות שנורו לעבר ביתו. הוא פונה לבית החולים רמב"ם בעיר. בשכונה זו ניטש מאבק ישן בין שתי משפחות המתחדש מעת לעת בליווי ירי. המשטרה בודקת את נסיבות האירוע.

http://news.walla.co.il//?w=/22/163...
NewsMan 02.01.1019:00
3. אונס\תקיפה מינית\מעשים מגונים בתגובה להודעה מספר 0
NewsMan 02.01.1019:16
28. בת 17: נהג מונית ערבי אנס אותי בתל-אביב בתגובה להודעה מספר 3
אזרחים הבחינו בנערה בוכה וצועקת במונית, וכשהגיעו השוטרים סיפרה שהנהג אנס אותה. החשוד, בן 64 מכפר קרע, נעצר והכחיש שביצע את המעשה

המשטרה חוקרת חשד לאונס בתל-אביב. צעירה בת 17 התלוננה כי נהג מונית בן 64, שהסיע אותה, אנס אותה במהלך הנסיעה. שוטרי משטרת לב תל-אביב עצרו את הנהג.

לפנות בוקר התקבלה הודעה במוקד 100 של המשטרה מאזרחים שטענו שבדרך יפו בתל-אביב נמצאה נערה בתוך מונית בוכה וצועקת. שוטרי סיור שהגיעו למקום איתרו את המונית ושם מצאו נערה בת 17 שישבה לבדה. הנהג נמצא מחוץ למונית, כשהטיל את מימיו.

היא סיפרה כי זמן קצר קודם לכן עלתה על מונית ברחוב דיזנגוף בתל-אביב וביקשה מהנהג שיסיע אותה לדירת חברים בדרום העיר. במהלך הנסיעה, סטה הנהג לאחד הרחובות הצדדיים, שם - לטענתה - אנס אותה.

הנהג, תושב כפר קרע, מכחיש את החשדות נגדו, אולם בכוונת המשטרה להביא אותו בהמשך היום לבית המשפט השלום בתל-אביב, שם יבקשו להאריך את מעצרו. במקביל, נשלחה הנערה לבדיקות בבית החולים וולפסון.

http://www.ynet.co.il/articles/0,73...
NewsMan 10.01.1015:24
87. אישום: נהג מונית אנס נערה בליל הסילבסטר בתגובה להודעה מספר 3
כתב אישום הוגש נגד תושב כפר קרע בגין אונס בת 17 שאסף ברכבו. למרות שנמצאו דגימות דנ"א התואמות את שלו, הנהג מכחיש בתוקף

הבילוי בליל ראש השנה האזרחית החדשה הפך לסיוט: לבית המשפט המחוזי בתל אביב הוגש הבוקר (א') כתב אישום נגד כארם מסראווה, בן 45 מכפר קרע, שנאשם באונס נערה בת 17 וחצי בליל הסילבסטר. בבקשה להארכת מעצרו צויין כי בידי הפרקליטות ראיות להוכחת אשמתו, בהן בדיקת דנ"א שהופקה מבגדי המתלוננת, שנמצאה תואמת לזה של הנאשם.

על פי כתב האישום, שהגישה עו"ד נורית הרצמן מפרקליטות מחוז תל אביב, הנערה יצאה בערב הסילבסטר כדי לבלות עם חבריה בתל אביב, שתתה משקאות אלכוהוליים ובשעה שתיים וחצי לפנות בוקר לערך נפרדה מהם סמוך לדיזנגוף סנטר ועצרה מונית.

במונית נהג הנאשם, שהתבקש על ידי הצעירה להסיע אותה לדירת אחותה המתגוררת בשכונת פלורנטין.

בידי הפרקליטות עדויות של עוברי אורח
במהלך הנסיעה, כך טוענת הפרקליטות, סטה הנאשם לחניון צדדי ברחוב יהודה הלוי, עצר את המונית, עבר למושב האחורי, הפשיל את מכנסי המתלוננת ואז אנס אותה בכח.

התובעת ביקשה הבוקר מבית המשפט להאריך את מעצרו של מסראווה עד תום ההליכים המשפטיים נגדו. בבקשה צוין בין היתר כי בידי הפרקליטות יש ראיות לכאורה להוכחת אשמתו של הנאשם ובהן דגימות דנ"א.

בנוסף, קיימות עדויות של עוברי אורח שהבחינו בצעירה בזמן שנהג המונית יצא מהכיסא האחורי וחזר למושב הנהג. על פי העדויות, הנערה הייתה נסערת, בכתה וצעקה: "הצלתם את חיי".

בחקירתו במשטרה הכחיש הנאשם את כל החשדות נגדו וטען כי בסך הכל עצר בצד כדי להטיל את מימיו.

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/...
NewsMan 11.01.1012:56
134. חשד: פלסטיני הטריד מינית צעירה בבני עי'ש בימים האחרונים בתגובה להודעה מספר 3
פלסטיני מבית לחם, השוהה בישראל שלא כחוק, חשוד כי במהלך הימים האחרונים רדף אחרי צעירה בשנות ה-20 כשטיילה עם כלבה ביישוב בני עי"ש, נישק אותה ואף נגע בחזה בניגוד לרצונה.
החשוד נעצר, והוגשו נגדו כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים.

http://www.ynet.co.il/articles/0,73...

NewsMan 11.01.1022:02
143. המשטרה בנצרת מחפשת אחר חשוד שניסה לאנוס נערה בתגובה להודעה מספר 3
נערה בת 15 התלוננה היום (שני) בתחנת משטרת נצרת כי בעת שעמדה בטרמפיאדה בכניסה ליישוב בו היא מתגוררת, עצר בסמוך אליה רכב וממנו ירד אדם אשר אחז במותניה וניסה לגרור אותה לעבר הרכב. הנערה התנגדה ונאבקה והחשוד נמלט מהמקום. נפתחו סריקות לאיתור החשוד.

http://news.walla.co.il/?w=/22/1631...
NewsMan 27.01.1000:34
218. 15-20 שנות מאסר לצעירים שאנסו נערה בחוף בתגובה להודעה מספר 3
חמישה צעירים מקלנסוואה נשלחו לכלא בעקבות מעורבותם באונס הקבוצתי בחוף סירונית בנתניה לפני כשלוש שנים. הם השתלטו על בת 16 שיכורה, היכו אותה ואנסו אותה. השופטים: "הם התייחסו אליה כאל חפץ חסר רגשות משל היו כחיות"

בית המשפט המחוזי בתל-אביב גזר הבוקר (יום ג') עונשי מאסר שנעים בין 15-20 שנות מאסר על חמישה צעירים מקלנסוואה, שהורשעו באונס קבוצתי של נערה בחוף סירונית בנתניה בנובמבר 2007 בחוף הים. החמישה וצעיר נוסף השתלטו על נערה בת 16 שיצאה לבילוי, כשאחד מהם מכה אותה באגרופים - וכולם אונסים אותה בזה אחר זה. חלקם הורשעו גם בשיבוש הליכי משפט.


השופטים נורית אחיטוב, מרים דסקין ורענן בן יוסף, קבעו כי הם "התייחסו אליה כחפץ חסר רגשות, חסר רצונות שכל מטרתו לספק את הדחפים הקמאיים ביותר של אדם, משל היו כחיות ולא כבני אנוש". לדברי השופטים, "רגשותיה ורצונותיה לא היוו כל משקל במימוש תאוותם, לא היו לה לא פנים, לא שם, לא נפש".

http://www.ynet.co.il/PicServer2/24...

קשה לחשוב על מקרה אכזרי וקשה יותר ממקרה זה שהובא בפנינו", כתבו השופטים והוסיפו: "זעקותיה ותחנוניה כי יחדלו ממעשיהם נפלו על אוזניים ערלות וגם ניסיונה להשתחרר בדרך של פגיעה פיזית כמו נשיכות והדיפות נדון לכישלון, בשל היותם רבים, חסונים והיא בחורה צעירה לימים הנמצאת תחת השפעת אלכוהול".

על פאהד ג'אבר נגזרו 19 שנות מאסר בפועל ושנתיים מאסר על תנאי. על הנאשם השני, עלא צואן, נגזרו 20 שנות מאסר אך בשל עונש אחר של 20 שנה נקבע כי ירצה 12 שנים נוספות, ובסך הכל 32 במצטבר. הנאשם השלישי מחמוד חנון נידון ל-19 שנות מאסר בפועל ושנתיים על תנאי, ואילו הנאשם הרביעי, בילאל קשקוש, נידון ל-15 שנות מאסר בלבד לאחר שהודה ולא הורשע בעבירות של שיבוש מהלכי משפט. הנאשם החמישי, אחמד חאמד, נידון ל-15 שנות מאסר בלבד. בנוסף, כל אחד מהנאשמים יפצה את המתלוננת בסכום של 30 אלף שקלים. את התביעה הגישה עו"ד איילה אורן מפרקליטות מחוז מרכז.

"למעשי הנאשמים יש תוצאות הרסניות על המתלוננת"
בית המשפט התייחס למצבה הקשה ביותר של המתלוננת אשר סובלת מאז ביצוע האונס מסיוטים ומפגיעה פוסט טראומתית קשה. בית המשפט קבע שלמעשיהם של הנאשמים יש "תוצאות הרסניות על המתלוננת אשר ניכרות בכל פן בחייה ובין היתר ביחסה לבני המין האחר ולבני אדם בכלל".

בנובמבר 2007, הגיעה הנערה יחד עם חברתה לככר העצמאות בנתניה - והשתיים שתו וודקה. הצעירים החליטו לנצל את מצבן של השתיים. אחד מהם גנב מאחת הנערות כסף ואת הטלפונים הניידים של שתיהן, ואז - כשהן אינן מסוגלות להתנגד, הן נכנסו למכוניתם של השישה, שהובילו אותן לחוף סירונית במטרה לאנוס אותן.

הצעירים לקחו את אחת הנערות ואנסו אותה בזה אחר זה כשהיא מעולפת.

אחד מהם הכה אותה באגרופים, ותוך כדי המעשים קיללו אותה "יהודייה מסריחה". לאחר האונס, הותירו אותה האנסים מוטלת על על חוף הים עירומה.

בדצמבר 2008 גזר בית המשפט 16 שנות מאסר על מוחמד ראס מקלנסוואה שהודה והורשע באונס קבוצתי. ראס הוא הנאשם היחיד שהודה בפרשה ולכן משפטו התנהל בנפרד מחמשת הנאשמים האחרים.

http://www.ynet.co.il/articles/0,73...
NewsMan 30.01.1002:33
222. חשד ברחובות:שני ערבים כלאו ואנסו שעות בן 13 בתגובה להודעה מספר 3
חשד ברחובות: שני גברים כלאו ואנסו שעות בן 13

השניים, פלסטיני השוהה בארץ בניגוד לחוק ותושב מזרח ירושלים, הכניסו על פי החשד את הילד לדירתם, וביצעו בו את המעשים. הם איימו עליו כדי שלא יספר לאיש, אך פקידת סעד הצליחה לדובב אותו. מעצרם הוארך עד יום שלישי

חשד להתעללות מחרידה: משטרת רחובות עצרה היום (ו') שני גברים בשנות ה-20 לחייהם, האחד פלסטיני והשני ממזרח ירושלים, בחשד שכלאו בדירתם ילד בן 13 המתגורר בשכונתם, ואנסו אותו במשך שעות. בעקבות המעשים, שבוצעו כביכול ביום ד' האחרון, אושפז הילד לצורך קבלת טיפול רפואי. בית המשפט האריך את מעצרם של שני החשודים עד ליום שלישי הקרוב.


שני החשודים מתגוררים באותו הבית שבו מתגורר הילד, ולכן הוא הכיר אותם. החוקרים טרם הצליחו לברר כיצד שכנעו אותו השניים לבוא לדירתם, וזאת בשל המצב הנפשי הקשה שבו שרוי הילד.


על פי החשד, לאחר שנכנס אל הדירה אנסו אותו הגברים במשך כמה שעות, וביצעו בו מעשי סדום, תוך שהם מנצלים את העובדה שמדובר בקטין שאינו מסוגל להתנגד. במשטרה חושדים כי השניים השפילו אותו והסבו לו פגיעה גופנית כתוצאה ממעשיהם, ואף איימו עליו שלא ידווח על שאירע לאיש.


חרף האיומים, ביום המחרת הצליחה פקידת סעד להבין כי משהו אצל הילד אינו כשורה. לאחר שהפנתה אליו כמה שאלות, היא הבינה כי מדובר במקרה חמור, ופנתה למשטרת רחובות על מנת שזו תפתח בחקירה. הפגיעה הפיזית והנפשית בילד הקשתה על מאמצי השוטרים.


החשודים מכחישים, השופטת: "חשד סביר"

למרות זאת, ובעקבות מאמץ מודיעיני והמידע המועט שהצליח למסור הילד, איתרה המשטרה את הבית שבו מתגוררים השניים. בדיקה שערכו במשטרה לפני המעצר העלתה כי השניים עובדים במסעדות שונות בעיר, ואחד מהם הוא פלסטיני המתגורר ביריחו ושוהה בישראל שלא כחוק. השני הוא תושב מזרח ירושלים.


הבוקר בשעה 05:00 פרץ צוות של בלשים מתחנת רחובות לביתם של השניים, ועצר אותם. אחד החשודים הכחיש כל קשר למעשה, וטען כי בשעת המעשים בכלל היה במשמרת במקום עבודתו. חוקרי המשטרה הצליחו לאתר בדירה ממצאים

שיסייעו לחקירה, ולקחו דגימות מהילד כדי לקשור את השניים למעשים.


שופטת בית משפט השלום בראשון לציון, שלומית יעקובוביץ', שקיבלה לידיה דו"ח חסוי של המשטרה, אמרה כי מדובר בממצאים פיזיים מזעזעים, והאריכה את מעצרם עד ליום שלישי. "נחה דעתי כי קיים חשד סביר לשלב זה של החקירה, שהחשודים מעורבים במעשים המיוחסים להם", הסבירה.


בא כוחו של אחד החשודים, עו"ד שגיא זני, אמר כי "מדובר במעשים חמורים מאוד, אבל למרשי אין כל קשר אליהם. הדבר היחיד שקושר אותו הוא העובדה שהוא גר בדירה. בזמן האירוע הוא היה בכלל במקום אחר".

http://www.ynet.co.il/articles/0,73...

NewsMan 02.01.1019:00
4. גניבה\פריצה\שוד בתגובה להודעה מספר 0
NewsMan 05.01.1012:21
50. שתי כנופיות משפרעם ואבטין הואשמו בשני מעשי שוד מזוינים בתגובה להודעה מספר 4
פרקליטות מחוז חיפה הגישה לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד חברי שתי כנופיות משפרעם ומאבטין, המואשמים בשני מעשי שוד מזוינים.

על פי כתב האישום אחת הכנופיות, בה חברים שלושה חשודים, פרצה בדצמבר 2008 באיומי אקדחים לביתו של תכשיטן בשפרעם. הם איימו לחטוף את בנו ועזבו לאחר ששדדו תכשיטים יקרי ערך. שישה אחרים מואשמים בשוד מזוין של רכב שהוביל פידיון מפעל בשפרעם בסכום של כ-75 אלף שקל.

http://www.ynet.co.il/Ext/Comp/CdaN...
NewsMan 10.01.1016:10
100. ערבים מטירה פיתו הומו תל אביבי באינטרנט - ושדדו אותו בתגובה להודעה מספר 4
תושב המרכז כבן 20 נפל קורבן למזימה לאחר שהכיר אדם באתר הכרויות באינטרנט. על פי החשד, תושב טירה הזמין את הקורבן ליישובו, שם הוא וחבריו שדדו והכו את הצעיר

מקרה שוד אלים שהתחיל באתר הכרויות באינטרנט: תושב המרכז נפל קורבן למזימה של קבוצה של עבריינים שפיתו, הכו ושדדו אותו באלימות. המשטרה התירה היום (שישי) לפרסום כי תושב טירה יצר על פי החשד קשר עם תושב המרכז באתר הכרויות באינטרנט והזמין אותו למה שהמשטרה מכנה "מפגש אינטימי בביתו בטירה".

תושב המרכז כבן 20 הגיע לטירה שם המתין לו בפינת רחוב אחד החשודים בביצוע השוד האלים. החשוד עלה לרכבו של הקורבן והוביל אותו "בעורמה לסמטה חשוכה" ביישוב. שם המתינו לו חבריו של החשוד שיחד עמו הכו את הצעיר והותירו אותו עירום ברכבו.

"מחקר תקשורת הביא לאחד החשודים שהודה במעשה, שיחזר וקשר את שלושת חבריו האחרים לאירוע", סיפר ראש צוות החקירה רס"מ רונן כץ לוואלה! חדשות. "הקורבן סיפר שהוא גולש באתר ויוצר קשר עם אנשים וכי הוא מאמין שאחד מהחשודים הוא שיצר איתו קשר". כאמור, ארבעה חשודים תושבי טירה נעצרו בחשד למעשה.

וואלה

NewsMan 17.01.1015:02
188. ''הם היו חיות, עשו בי לינץ''' בתגובה להודעה מספר 100
כמובן שהאירוע מתאים יותר לקטגוריית אלימות..

כך מעיד עומר (שם בדוי) שהגיע למפגש מיני בטירה, ונפל קורבן לשוד אלים שביצעו בו ארבעה תושבים מקומיים. ביום ראשון הוגש נגד הארבעה כתב אישום בגין קשירת קשר לפשע ושוד מזוין. עכשיו הוא מכה על חטא: "למדתי את הלקח בדרך קשה"
"אחד חתך אותי עם סכין, השני חתך לי את המצח עם מפתח. כולם הכניסו לי אגרופים, בעיטות ונגיחות. שתתי דם מכל מקום בגוף" - כך מתאר עומר (שם בדוי) מפגש עם תושב טירה, שהתחיל בהבטחה למפגש מיני והסתיים בשוד אלים ומזוין.

תחילת הפרשה לפני כמה שבועות. עומר, תושב המרכז בשנות ה-30 לחייו, הכיר בצ'אט צעיר ערבי מטירה.

בסוף השיחה החליפו השניים מספרי טלפון וקבעו להיפגש. מה שעומר לא תיאר לעצמו הוא, שההבטחה למפגש מיני לוהט, תסתיים בבית החולים. בראיון בלעדי ל"ידיעות השרון" מספר עומר, הומוסקסואל בארון, את אירועי הלילה ששינה את יחסו כלפי ערבים ו'סטוצים' שמתחילים מצ'אטים באינטרנט.

"לפני חודש נסעתי לבקר את הוריי, כשלפתע קיבלתי שיחת טלפון מהבחור שהכרתי בצ'אט", משחזר עומר. "הוא הציע שניפגש. אמרתי לו שלא מתאים לי להיפגש באותו יום. למרות שרק בדיעבד גיליתי שהוא ערבי, זה לא הפריע לי.

"ניתקתי את שיחת הטלפון והמשכתי ליהנות מבילוי עם בני משפחתי. הוא לא ויתר. הוא המשיך להתקשר אליי והתעקש שניפגש בטירה. הוא אמר שיש לו דירה והוא יכול לצרף חבר למפגש. אחרי התלבטויות ארוכות החלטתי לנסוע אליו. בדרך כלל אני לא הולך להיפגש עם זרים בדירה שלהם, אבל הפעם הייתה לי תחושה שיהיה בסדר..."

קרוב לחצות הגיע עומר לטירה, כשהחשש אינו עוזב אותו לרגע. "באיזשהו שלב הייתה לי מחשבה לחזור, אבל הוא לא הפסיק להתקשר אליי ולשאול מתי אני מגיע. בדיעבד, זה היה צריך להדליק אצלי נורה אדומה".

החששות התגברו כאשר הגיע לטירה ופגש את הצעיר. "הוא נכנס לאוטו ואמר לי לנסוע. תוך כדי נסיעה אני רואה שאנחנו עושים סיבוב ומגיעים לאותו מקום. זה כבר הריח רע, במיוחד כשהוא ביקש שנעצור ליד סמטת עפר חשוכה. סירבתי לעצור מתוך פחד. הוא אמר שאין לי מה לדאוג ושהוא רק רוצה לדבר קצת".

לדברי עומר, באותו רגע הוא ניסה לברוח, אבל הצעיר שלף מה'סוויץ'' את המפתח ויצא במהירות מהרכב. "תוך שניות הקיפו אותי חמישה צעירים, מסריחים מאלכוהול, והתנפלו עליי. אחד מהם, שהציג את עצמו כמנהיג החבורה, שלף סכין ודרש ממני את הארנק. אמרתי לו שאין לי ארנק, ובתגובה הוא נתן לי אגרוף לפנים. החלטתי לא להתחכם ונתתי לו את הארנק. כשהוא ראה את כרטיס האשראי בארנק, הוא דרש את המספר הסודי. אמרתי לו שאני לא זוכר וחטפתי אגרופים, בעיטות ונגיחות. אחד מהם חתך לי את היד בסכין, השני חתך לי את המצח עם מפתח. הרביצו לי מכל הבא ליד".

מסכת ההתעללות לא פסקה במכות, ועברה להשפלות. "מנהיג החבורה הורה לי להתפשט. בהתחלה סירבתי, אבל הוא לא הותיר לי שום ברירה. תוך כמה שניות נותרתי בתחתונים וגרביים. כל הזמן המשיכו להכות אותי ובסוף הם השאירו אותי חבול ומדמם על דרך העפר וברחו מהמקום".

כשחזר לרכב מדמם, הוא נעל את עצמו ולא הפסיק לרעוד. כעבור כמה דקות הגיח למקום רכב של תושב העיר, שהזעיק את המשטרה למקום. לאחר טיפול ראשוני במקום נלקח עומר לתחנת המשטרה לתחקור. כעבור כמה שעות פונה, על ידי בני משפחתו, לבית החולים "מאיר" בכפר סבא. במשך שבועיים נאלץ עומר לשהות בביתו וניסה להתאושש מהמכות והצלקת הנפשית העמוקה.

לפני כשבוע התבשר עומר כי המשטרה עצרה כמה חשודים, בהם הצעיר שהזמין אותו לטירה. החשוד הודה והפליל את חבריו. ביום ראשון השבוע הוגשו כתבי אישום נגד ארבעה צעירים החשודים במעורבות במעשה. הגשת כתבי האישום לא הצליחה להרגיע את עומר, שיושב בביתו ומתקשה לשכוח את אירועי אותו לילה. "היום אני מבין שאני קורבן של לינץ'. זה נשמע אולי קיצוני, אבל זה מה שהרגשתי באותו לילה - שמבצעים בי לינץ'. הם היו כמו חיות טורפות, עם רצח בעיניים".

כשהוא נשאל מה הלקח שלמד מאותו לילה, הוא משפיל את מבטו ואומר בשקט: "הלקח שלי הוא לא להיפגש יותר עם זרים שהכרתי באינטרנט. לצערי, נאלצתי ללמוד את הלקח בדרך הקשה, אבל אני מקווה שחברים שלי מהקהילה ילמדו את הלקח ולא יעשו את הטעות שאני עשיתי. עדיף להישאר חי ובריא מאשר לנסות להשיג סטוץ ופורקן מיני. מי שאומר 'לי זה לא יקרה', שיסתכל עליי ויבין שזה יכול לקרות לכל אחד".

http://www.mynet.co.il/articles/0,7...NewsMan 20.01.1000:15
196. חדרה: צעיר תושב באקה אל-גרבייה שדד ארנק מאישה בת 54 בתגובה להודעה מספר 4
אירוע שהתרחש ב11 בינואר:

צעיר בן 27, תושב באקה אל-גרבייה, נעצר לפני זמן קצר על ידי שוטרי תחנת חדרה, בחשד ששדד ארנק ובו אלפי שקלים מאישה בת 54, במרכז העיר חדרה.

האישה רדפה אחרי השודד בליווי אזרחים, וניידת משטרה שהגיעה למקום איתרה את השודד כשהוא מנסה להסתתר על גג בנין סמוך. החשוד נעצר והארנק ובו הכסף הושב לאישה.

http://www.inn.co.il/News/Flash.asp...
NewsMan 02.01.1019:01
5. ונדליזם\הצתות בתגובה להודעה מספר 0
NewsMan 14.01.1012:09
171. סחנין: אלמונים הציתו רכב שנשרף וניזוק קשות בתגובה להודעה מספר 5
בסמוך אותרו 2 רימונים. אלמונים הציתו רכב בישוב סחנין שבצפון, סמוך לרכב אותרו 2 רימונים. המשטרה פתחה בחקירה.

HNN

NewsMan 15.01.1000:00
182. בושה: צלבי קרס בתוך מגן דוד ליד רחבת הכותל בתגובה להודעה מספר 5
ערביי ירושלים החליטו לקשט את רחוב
הגיא המוביל לכותל בצלבי קרס. המשטרה
(בפיקוד ניסו שחם) לא עושה דבר, והתקשורת
מתעלמת (כי לא מדובר ביהודים ובמסגד).

תמונות שצולמו לפני מספר שעות:
ציטוט מאת: אספקלטורNewsMan 30.01.1003:37
225. זעזוע במושב ניר צבי: מי ניפץ שמונה קברים? בתגובה להודעה מספר 5
התושבים במושב שבשפלה, שרגילים לטענתם להתנכלויות מצד תושבי לוד, הפנו לעברם אצבע מאשימה והגישו תלונה. "הפעם זה עבר כל גבול. קשה לראות קברים מנותצים"

אלמונים חיללו אתמול (יום ו') אחר הצהריים את בית העלמין במושב ניר צבי שבשפלה. שמונה מצבות המונחות על קברים של תושבי המקום נופצו לרסיסים. תושבי ניר צבי, שסובלים באופן קבוע מגניבות ופגיעה בציוד חקלאי, הטילו את האחריות למעשה על תושבי לוד, השוכנת בסמוך.

בניר צבי הגישו תלונה בנושא למשטרת רמלה, שפתחה מצדה בחקירה. ניידת מעבדה לזיהוי פלילי שתגיע למקום אמורה לבדוק את המצבות, ולנסות לאסוף טביעות אצבע כדי לאתר את האחראים למעשה.

בבית העלמין בניר צבי יש כמאה קברים של תושבי המושב. בשנים האחרונות התלוננו תושבים לא פעם כי אלמונים משחיתים את היבול החקלאי שלהם, גונבים את כליהם והורסים ציוד המשמש אותם בעבודתם. בשלב מסוים הם אף ביקשו להקים חומה שתחצוץ בינם לבין לוד, אולם בית המשפט מנע את הקמתה.

"אנחנו רגילים להתנכלויות, אבל זה כבר עבר כל גבול", אמר נציג התושבים אחרי שנודע לו על חילול בית הקברות. "מדובר במקום קדוש, ומי שפגע בו עשה זאת מתוך רוע. להגיע לבית הקברות ולראות קברים מנותצים זה מראה קשה מאוד".

http://www.ynet.co.il/articles/0,73...
NewsMan 02.01.1019:01
6. סחר בסמים בתגובה להודעה מספר 0
NewsMan 03.01.1014:48
43. צעיר מהנגב נאשם בניסיון להבריח 77.8 ק''ג הרואין מירדן בתגובה להודעה מספר 6
לבית המשפט המחוזי בבאר-שבע הוגש כתב אישום נגד צעיר בן 25 משבט אל-עזזמה בנגב, הנאשם בקשירת קשר לייבוא 77.8 ק"ג הרואין מירדן.
מכתב האישום עולה כי בינואר 2008 הבריח הצעיר את הסמים יחד עם ארבעה בני אדם נוספים. בלשי משטרה שארבו לחמישה, עצרו שניים מהם, אולם הנאשם ושני החשודים הנוספים ברחו.

http://www.ynet.co.il/Ext/Comp/CdaN...
NewsMan 02.01.1019:01
7. תאונות דרכים\עברייני תנועה\נהיגה מסוכנת בתגובה להודעה מספר 0
NewsMan 03.01.1014:53
44. בגליל: נהג בדואי נתפס ''דוהר'' ב-192 קמ''ש. מיהר לקטטה בתגובה להודעה מספר 7
צעיר בן 23 מהדרום נתפס סמוך לצומת קדרים בגליל, כשהוא נוהג במהירות 192 קמ"ש - כפול מהמהירות המירבית המותרת בכביש. לשוטרים אמר כי מיהר לביתו כי "יש קטטה במשפחה".

שוטרי אגף התנועה-גליל שללו את רישיונו והרכב בו נהג הוחרם ל-30 יום.

YNET
NewsMan 03.01.1015:59
46. צעיר מטייבה נמלט מהמשטרה על אופנוע ונתפס כשאזל לו הדלק בתגובה להודעה מספר 7
צעיר בן 20 מטייבה נתפס על ידי מתנדבי המשמר האזרחי ברעננה כשהוא
רוכב על אופנועו במהירות של 160 קמ"ש ברחובות העיר. הוא נעצר בתום
מרדף סמוך לקניון בהרצליה, והסביר למתנדבים שנגמר לו הדלק באופנוע.
ברשותו נתפסה כמות גדולה של חשיש.

http://www.ynet.co.il/articles/0,73...
NewsMan 11.01.1017:53
141. טייבה: שוטרים עצרו בן 13 שנהג במכונית כשאמו לצדו בתגובה להודעה מספר 7
נער בן 13 נתפס על ידי שוטרי משטרת התנועה הארצית כשהוא נוהג במכונית בטייבה. השוטרים הורו למכונית לעצור לבדיקה לאחר שהבחינו כי היא נוסעת באופן חריג, ואז גילו כי הילד יושב מאחורי ההגה כשאמו לצדו. האם, שאינה בעלת רישיון נהיגה, הסבירה לשוטרים כי השניים "יצאו לסיבוב" כדי ללמד את הילד כיצד לנהוג. היא זומנה למשפט, והמכונית הוחרמה ל-30 יום.

http://www.ynet.co.il/Ext/Comp/CdaN...
NewsMan 12.01.1015:32
148. נהגת בלי רשיון סיפרה לשוטרים: יש לי טסט השבוע בתגובה להודעה מספר 7
שוטרי משטרת התנועה רגילים לשמוע תירוצים מנהגים שנתפסים על הכביש, אך האירוע הבא היה כבר יותר מדי. תושבת טייבה שנתפסה מסיעה 4 ילדים במושב האחורי כשהם לא חגורים, נעצרה הבוקר על ידי שוטרים. מבדיקת הרשיונות עלה כי לנהגת כלל אין רישיון ורכבה נוסע בניגוד לחוק. הנהגת מיהרה להתגונן: אני דווקא לומדת נהיגה

מתברר שיש נהגים רבים שעבורם רישיון נהיגה הוא רק בגדר המלצה. משטרת התנועה עצרה הבוקר תושבת טייבה,בשעה שהסיעה במושב האחורי ברכבה ארבעה ילדים שאינם חגורים. רק לאחר בדיקה נדהמו השוטרים לגלות כי לנהגת כלל אין רישיון נהיגה. להגנתה היא אמרה: "ביום חמישי אני ניגשת לטסט".

האישה שנהגה בניגוד לחוק נתפסה כבר בעבר בזמן נוהגת ברכב ללא רישיון. ואם כל זה לא מספיק, לאחר בירור במשטרה עולה כי אף הרכב בו נהגה לא עבר מבחני רישוי, והוא הושבת לפני מספר חודשים.

לאחר שנתפסה, מיהרה הנהגת להגן על מעשיה. "הייתי חייבת לפזר את הילדים לגן, אבל אני דווקא לומדת נהיגה", מיהרה לטעון מול השוטרים ההמומים. "ביום חמישי אני אפילו ניגשת לטסט". תחנוניה של האישה לא הועילו כמובן, רכבה הושבת במקום ל-90 יום והיא תעמוד למשפט.

לא רק מבוגרים נוהגים ללא רישיון

רק אתמול עצרה המשטרה נער בן 13 בלבד, גם הוא מטייבה, שהחליט ללמוד נהיגה באופן מעשי והסיע את אימו ברכב המשפחתי. לאחר שהשוטרים ההמומים הבחינו בגילו הצעיר של הנהג, הם הופתעו עוד יותר כשגילו שגם לאימו שישבה על ידו אין כלל רישיון.

האם המופתעת בכלל לא הבינה מה פסול במעשיה. "בסך הכל יצאנו לעשות סיבוב כדי שהילד ילמד לנהוג", השיבה בתמימות לשוטרים. הם, כמובן, לא השתכנעו מהנימוק והגישו לה במקום זימון לבית הדין. רכבה של האם הושבת ובכך כנראה הגיעו לסיום, לפחות לעת עתה, שיעורי הנהיגה של הצעיר.

http://www.mako.co.il/news-israel/l...

NewsMan 02.01.1019:01
8. בקבוקי תבערה\רגימה באבנים בתגובה להודעה מספר 0
NewsMan 05.01.1013:46
53. פלסטינים רגמו באבנים הסעת תלמידים סמוך לישוב מגדל עוז בתגובה להודעה מספר 8
פלסטינים רגמו לפני זמן קצר באבנים הסעת תלמידים סמוך לישוב מגדל עוז שבגוש עציון, איש לא נפגע אולם נזק נגרם לאוטובוס.
כוחות צה"ל סורקים את האיזור בניסיון לאתר את מיידי האבנים.

INN

NewsMan 10.01.1017:50
128. ערבים ידו אבנים לעבר רכבים בכביש 446 בצומת נעלין בתגובה להודעה מספר 8
ערבים ידו אבנים לעבר רכבים בכביש 446 בצומת נעלין, נגרם נזק

http://www.yeshanews.com/?ext=0&id=...
NewsMan 14.01.1010:22
152. פעוט נפצע באורח בינוני מיידוי אבנים בדרום הר חברון בתגובה להודעה מספר 8
פעוט בן שנה נפצע באורח בינוני בראשו כשפלסטינים יידו אבנים לעבר הרכב בו נסע בדרום הר חברון. הפעוט מטופל על ידי ניידת טיפול נמרץ של מד"א. הוא מפונה לבית החולים סורוקה בבאר שבע.
http://www.nrg.co.il/online/1/HP_48...
NewsMan 14.01.1010:36
158. 4 נערים נעצרו בחשד ליידוי אבנים על מכוניות בכביש 65 בתגובה להודעה מספר 8
4 נערים בני 14-16, תושבי כפר מסר, נעצרו הלילה (חמישי) בחשד שיידו אבנים בשבוע האחרון לעבר מכוניות שנסעו על כביש 65.
הנערים נחקרו ויובאו הבוקר להארכת מעצר.

INN
NewsMan 14.01.1012:16
175. שימו לב טוב טוב לתמונה הזאת. היא לא צולמה בשטחים. בתגובה להודעה מספר 8


הפילבוקס וחומת הבטון הזאת אינם חלק מגדר ההפרדה או ממוצב בשטחים...

זה מתרחש במחנה צריפין לאור זריקות אבנים רבות של השכנים הערבים.

בשבוע שעבר הושלמה בנייתה של גדר מסביב לבית–הספר לתקשוב (בה"ד 7) כדי שתחצוץ בין המחנה הצבאי לשכונה הערבית הסמוכה. במהלך החודשים האחרונים דיווחו חניכי בה"ד 7 על אירועים רבים בהם הושלכו לעברם אבנים על–ידי תושבי השכונה, במהלך הפטרול השגרתי שהם מבצעים באזור. לפני מספר שבועות אף שרפו מספר תושבי השכונה צמיגים, באופן שגרם לבסיס ההדרכה לזיהום אוויר חמור. בנוסף, לפני כשנה חדרו אלמונים לבסיס אחר בצריפין, היכו חייל בעמדת שמירה וגנבו את נשקו האישי, ובבסיס קושרים בין האירועים לשכונה הסמוכה.

בעקבות אירועים אלו הוחלט כי את בסיס ההדרכה תקיף חומת בטון, שתורכב ממספר גדרות ותתנשא לגובה של כחמישה מטרים. כמו כן, נקבע כי עמדת פילבוקס תוקם במקום, במטרה להשקיף על האזור.

"במרבית מהאירועים שהתרחשו בשנים האחרונות בצריפין, מעורבים תושבים המתגוררים בסמיכות לבית–הספר לתקשוב", העיד מפקד בה"ד 7, אל"ם מייקה מסטאי. "השב"כ ומשטרת ישראל התריעו בפנינו על איומים מוחשיים להוציא לפועל פעולות פליליות מצד תושבי השכונה. לפיכך, החלטנו לפני כשנה בשיתוף פעולה עם חטיבת המבצעים להקים את הגדר, שפרטיה וצורתה ייתנו מענה מיטבי לרמת הסיכון ותוקף האיום על הבה"ד".

http://dover.idf.il/IDF/News_Channe...


ציטוט מאת: אלפרדו


NewsMan 14.01.1018:00
178. ביתוניה: פורעים ערבים יידו אבנים על לוחמי מג''ב בתגובה להודעה מספר 8
פורע נפצע באורח קל/ פורעים ערבים יידו אבנים ובקבוקים על כוחות מג"ב בביתוניה שבגזרת רמאללה. הלוחמים השיבו באמצעים לפיזור הפגנות במהלכם נפצע אחד הפורעים באורח קל ברגלו.נדב כהן/פורסם: 14/01/2010 13:30

HNN

NewsMan 02.01.1019:02
9. אמל''ח בתגובה להודעה מספר 0
NewsMan 05.01.1014:58
64. ידו של נער בן 13 נקטעה מפיצוץ חפץ שהחזיק; מצבו קשה בתגובה להודעה מספר 9
ידו של נער בן 13 משפרעם נקטעה מפיצוץ של חפץ בלתי מזוהה שהחזיק. הוא סובל מפגיעות בגפיים ומפגיעה בראשו. הוא פונה לבית החולים רמב"ם בחיפה במצב קשה. המשטרה פתחה בחקירה.

YNET
NewsMan 05.01.1015:13
67. 5 פצועים בפיצוץ סמוך לבית ספר בכפר עראבה בתגובה להודעה מספר 9
דובר מד"א מרחב 'אשר', אלי מצנר מדווח, שצוותי מד"א גדולים ומסוק 'להק תעופה' הוקפצו לכפר עראבה, עקב פיצוץ עז ממנו נפגעו חמישה סמוך לבית ספר בישוב. ע"פ הדיווח חמישה נפצעו והובאו למרפאה מקומית שם הם מקבלים טיפול רפואי. במידת הצורך פרטים בהמשך
HNN

NewsMan 05.01.1015:32
75. שמונה חודשי מאסר בפועל לאדם שהורשע בסיוע לעסקת נשק בתגובה להודעה מספר 9
ביהמ"ש המחוזי בנצרת גזר שמונה חודשי מאסר בפועל על חאתם עבאס, תושב כפר כנא בן 31, שהורשע בסיוע לסחר ועסקה בנשק. השופטים קבעו כי חלקו של עבאס היה מינורי - בכך שכיוון את מבצע העסקה לביתו של תושב עראבה לשם איסוף הנשק.

http://www.mako.co.il/news-mivzak&i...
NewsMan 10.01.1015:28
88. כפר קרע: נעצר בן 40 שבביתו נמצאו נשק ותחמושת רבה בתגובה להודעה מספר 9
שוטרי משטרת עירון עצרו גבר בן 40 מכפר קרע, שבחיפוש בביתו נמצאו כלי נשק אוטומטי ארוך טווח ותחמושת רבה. האיש הועבר לחקירה.

מקור: YNET

NewsMan 02.01.1019:03
10. קסאמים\פצמ''רים\גראדים בתגובה להודעה מספר 0
NewsMan 07.01.1014:04
79. הירי מעזה נמשך: מטח פצמ''רים נוסף לעבר הנגב בתגובה להודעה מספר 10
הפלסטינים ירו בצהרים (חמישי) שלוש פצצות מרגמה לעבר שטח ישראל. הפצצות התפוצצו בשטח פתוח באזור גדר המערכת, מערבית ליישוב כפר עזה. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק באירוע.


מוקדם יותר הבוקר ירו פלסטינים שש פצצות מרגמה לעבר אזור כרם שלום במערב הנגב. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. שלוש מהפצצות נפלו באזור מסוף כרם שלום ושלוש האחרות נפלו בשטחים פתוחים. בעקבות מטח הפצצות, הוחלט לסגור את מסוף כרם שלום להעברת סחורות. חטיבות סלאח א-דין - הזרוע הצבאית של ועדות ההתנגדות העממית - נטלו אחריות על ירי שמונה פצצות מרגמה לעבר כיסופים וכרם שלום.

אתמול התייחס מפקד פיקוד הדרום, האלוף יואב גלנט לתוצאות מבצע עופרת יצוקה. במסגרת סיור במרחב עוטף עזה אמר גלנט כי "כשמסתכלים שנה לאחור, אפשר להגיד שבהתייחס למטרות שהוצבו לנו, מטרות המבצע הושגו. נוצר סדר חדש, לא היתה לנו תקופה כזו שקטה בעשור האחרון. יש לשים לב שהאופק עדיין לא בטחח ואנו מתכוננים לקבל פני רעה באם תתחולל".

שלשום הפציצו מטוסי חיל האוויר חוליית משגרי רקטות מזרחית לחאן יונס ברצועת עזה. כתוצאה מההפצצה נהרג אחד מחברי החוליה, ג'יהאד א-סמירי ונפצעו חמישה בני אדם נוספים. החוליה שהופצצה משתייכת לוועדות ההתנגדות העממית.

בתוך כך, הפלסטינים דיווחו הבוקר שצה"ל ירה פגזים לעבר מספר אזורים בצפון רצועת עזה מבלי שהיו נפגעים בנפש. עדי ראייה פלסטינים מסרו עוד כי מטוסי חיל האוויר פיזרו בכל חלקי הרצועה כרוזים בהם הוזהרו התושבים לבל ישתפו פעולה עם פעילים חמושים פלסטינים.

http://news.walla.co.il/?w=/1/16296...
NewsMan 10.01.1017:19
126. 4 פצמ''רים נורו לעבר ישראל, אין נפגעים או נזק בתגובה להודעה מספר 10
ארבע פצצות מרגמה נורו אחר הצהרים (ראשון) לעבר ישראל מכיוון צפון רצועת עזה. הן התפוצצו בשטחים פתוחים מבלי לגרום לנפגעים או נזק.

http://news.walla.co.il/?w=/22/1630...
NewsMan 02.01.1019:03
11. שבח''ים בתגובה להודעה מספר 0
NewsMan 05.01.1014:04
54. לוחמי מג''ב תפסו 46 פלסטינים בשתי מכולות בעמק חפר בתגובה להודעה מספר 11
לוחמי מג"ב תפסו 46 פלסטינים בשתי מכולות בעמק חפר

46 פלסטינים השוהים בארץ בניגוד לחוק נתפסו בידי לוחמי מג"ב מרכז בתוך שתי מכולות סמוך ליישוב בת-חפר שבעמק חפר. הצעיר בין השוהים הבלתי חוקיים בן 13, והמבוגר - בן 58.

הפלסטינים שהיו סגורים בתוך שתי מכולות שהיו על משאית, עוכבו לחקירה יחד עם נהג המשאית.

http://www.ynet.co.il/articles/0,73...
NewsMan 05.01.1015:20
69. נעצרו שב''חים שהטרידו נערה בגבעתיים בתגובה להודעה מספר 11
אמש התלוננה קטינה בת 15 בתחנת גבעתיים כיב עת שהלכה בסמוך לאתר בניה ברחוב בן ציון בגבעתיים נגשו אליה שני חשודים, דיברו עימה ואחד מהם נגע בישבנה, שוטרי סיור תחנת גבעתיים הגיעו למקום ועצרו באתר הבנייה שישה תושבי השטחים ללא אישורי שהייה שהועברו לתחנת גבעתיים, הבוקר יובאו שלושה מהם בפני שופט. המשך חקירה בתחנת גבעתיים.

משטרת ישראל
NewsMan 07.01.1013:52
77. שוטרים זייפו דוחות מעצר בתגובה להודעה מספר 11
המחלקה לחקירת שוטרים חוקרת חשד ולפיו שוטרי סיור במרחב איילון זייפו לכאורה דוחות מעצר של פלשתינים-שוהים בלתי חוקיים כדי להציג תוצאות טובות יותר בסטטיסטיקה ולזכות בהטבות. שוטרים במרחב מוחים על כך.

נלחמים בפשיעה, על הנייר: שוטרים במרחב איילון במשטרה, הממונה על חולון ובת ים, כך חוקרת המחלקה לחקירות שוטרים, טוענים שעמיתיהם המשרתים ביחידות הסיור של המרחב, מזייפים לכאורה דוחות מעצר של שוהים בלתי חוקיים כדי לשפר את הנתונים של תוצאות פעילותם, ולזכות בעקבות כך בפרסים ובהטבות. התוצאה: מעצרי שווא של פועלים ופברוק דוחות לכאורה.

יחידות הסיור של מרחב איילון נלחמות בפשיעה, אך גם בינן לבין עצמן. מאבקי הכוח בתוך המרחב גרמו ליחידות הסיור לעצור פועלים שהיו להם היתרי עבודה, רק על מנת להציג תוצאות גבוהות של פעילותן.

שוטרים במרחב טוענים: "במשך שנים מקובל במרחב שיחידת הסיור שעוצרת מספר גדול יותר של אנשים, מקבלת צ'ופרים כמו ימי כיף ליחידה והטבות אחרות.
אין ספק שהתחרות גורמת לשוטרים לרצות לקבל את הצו'פרים וגם לזכות בכבוד ובהערכה, אבל מה שקורה זה שהם עוברים על חוקים, וגם חוטאים למטרה".

בשבוע שעבר, כך מספרים השוטרים, יצאה אחת מיחידות הסיור כחלק מפעילות שגרתית לאתרי בנייה באיזור על מנת לחפש שוהים בלתי חוקיים. באחד מאתרי הבנייה איתרו השוטרים תשעה פועלים פלשתינים, שהחזיקו באישורים תקפים לסוג עבודתם. למרות זאת, לטענתם, פקד אחד השוטרים לכאורה למלא דוחות מעצר על שמם. השוטרת, שטענה כי מדובר בבעלי אישורים, קיבלה לכאורה מהשוטר הסבר כי לא מדובר במעצר אמיתי אלא רק בלקיחת פרטיהם האישיים של הפועלים לשם מילוי מכסת דוחות המעצר.

על פי השוטרים, מולאו תשעה דוחות מעצר. השוטר כתב דוח פעולה, ובסוף המשמרת הועברו הדוחות לרכז הסיור. באותו בוקר הגיע מספרם של העצורים ל-77, אולם למרות זאת, ולמרות שנרשמו גם דוחות מעצר, איש מהם לא הגיע או הובא לחקירה.

שוטרים במרחב: "לאחר מילוי הדוחות מעבירות אותם יחידות הסיור לאגף החקירות במרחב, והנתונים מוזנים למחשב", מוסיפים השוטרים. "נגד שוהה בלתי חוקי שעולה במסוף יותר מחמש פעמים, מוגש כתב אישום והוא עלול להגיע לכלא. אין לי ספק שיש גם כאלו שמשלמים את המחיר".

מדוברות משטרת מחוז תל אביב נמסר כי בעקבות פניית המערכת הועבר הנושא לחקירת המחלקה לחקירות שוטרים.

http://www.mynet.co.il/articles/0,7...


NewsMan 07.01.1013:53
78. הרצליה: 6 שב"חים שברשותם נמצא רכוש חשוד כגנוב נעצרו בתגובה להודעה מספר 11
תוך כדי חיפוש בדירתם בעיר ניסה אחד החשודים להימלט תוך שהוא כבול באזיקים. הנ"ל נעצר
לאחר מרדף קצר.
בדירת החשודים נמצא רכוש רק שככל הנראה נגנב מחנויות בעיר.

מעצר החשודים וחשיפתם נערכו במהלך פעילות שיגרתית של יחידת מתנדבים של אק"מ גלילות.
בהרצליה הלילה.
ציטוט מאת: ר שמועתיNewsMan 02.01.1019:03
12. מבוקשים בתגובה להודעה מספר 0
NewsMan 14.01.1010:49
159. 12 מבוקשים נתפסו בפעילות מבצעית בגדה המערבית בתגובה להודעה מספר 12
במהלך הלילה התקיימה פעילות מבצעית של כוחות הבטחון בגדה המערבית. במהלך הפעילות נתפסו 12 מבוקשים לחקירה בישראל. בתום הפעילות הועברו המבוקשים לחקירת כוחות השב"כ בישראל.
במהלך הפעילות לא היו נפגעים בקרב כוחותינו.

http://www.911il.com/2010/01/14/170...
NewsMan 02.01.1019:03
13. התבטאויות גיס חמישי ערבי בתגובה להודעה מספר 0
NewsMan 02.01.1020:20
29. ח''כ זחאלקה: ''התקשורת הישראלית מגויסת'' בתגובה להודעה מספר 13
לאחר הסערה שהתעוררה במהלך ראיון עם דן מרגלית, ממשיך יו"ר בל"ד לתקוף את התקשורת וטוען כי מתנהל נגדו מסע הסתה. זחאלקה עורר את זעמו של מרגלית לאחר שאמר כי "ברק אוהב לרצוח ילדים"
הסערה שעורר הראיון מיום חמישי שערך דן מרגלית ליו"ר בל"ד, ח"כ ג'מאל זחאלקה, בתכניתו "ערב חדש" מסרבת לדעוך. ח"כ זחאלקה אמר היום (שבת) כי כלי התקשורת בישראל מנהלים נגדו "מסע הסתה" בעקבות העימות שפרץ בראיון בינו לבין מרגלית על רקע דבריו של זחאלקה לפיהם "ברק אוהב מוסיקה קלאסית ולרצוח ילדים".

ח"כ זחאלקה אמר כי "למרות מסע ההסתה" המתנהל נגדו, "בל"ד תמשיך לחשוף את קלונם של פושעי המלחמה הישראלים, שידיהם טבולות בדם ילדים". הוא הוסיף ואמר כי התקשורת הישראלית היא "מגויסת וכנועה ומעניקה גושפנקא לפשעים ולהגנה על אנשים שביצעו פשעים נגד העם הפלסטיני". לדבריו, רוב העיתונאים הישראלים "חשים שהם חיילים במלחמה ההולמים בתופי המלחמה עבור ההולכים להילחם בעזה. זו אינה תקשורת חופשית אלא תקשורת חצר".

העימות החריף פרץ בעת ראיון שהעניק ח"כ זחאלקה לעיתונאים דן מרגלית ורונן ברגמן בתכנית "ערב חדש" ביום חמישי. זחאלקה אמר כי ברק שומע מוזיקה קלאסית בעת שילדים נהרגים בעזה. מרגלית הטיח בו "אתה חצוף", הטונים הורמו, זחאלקה הטיח במרגלית "אתה אפס", "אתה משרתם של ראשי הממשלה", "אתה חסר מצפון". מרגלית סילק את זחאלקה מהאולפן והאחרון עזב בצעקות

http://news.walla.co.il/?w=/22/1627...
NewsMan 03.01.1015:22
45. ח''כ א-סנע: ''חוק הנאמנות - לגיטימציה לפשיזם'' בתגובה להודעה מספר 13
ח"כ א-סנע: "חוק הנאמנות - לגיטימציה לפשיזם"
ועדת השרים לחקיקה תצביע על הצעת החוק לפיה כל חבר כנסת יצטרך להצהיר אמונים למדינת ישראל כמדינה יהודית. ח"כ א-סנע: "נסיון לתת לגיטימציה לגזענות ע"י חקיקה"

לדבריו של א-סנע הניה מתנגד לכיבוש הישראלי אבל איננו שונא יהודים (רויטרס)
הצעת החוק שתובא הבוקר (ראשון) בפני ועדת השרים לחקיקה קוראת לשינוי הצהרת האמונים של חברי הכנסת. על פי ההצעה, שהוגשה על ידי ח"כ דוד רותם (ישראל ביתנו), במקום להצהיר: "אני מתחייב לשמור אמונים למדינת ישראל", יצהיר חבר הכנסת: "אני מתחייב לשמור אמונים למדינת ישראל כמדינה יהודית, ציונית ודמוקרטית, לערכיה ולסמליה".הצעת החוק עולה לדיון על רקע הסערה שהתחוללה ביום חמישי כאשר ח"כ טאלב א-סנע (רע"ם-תע"ל) השמיע דרך מכשיר טלפון הנייד שברשותו נאום של ראש ממשלת חמאס איסמעיל הנייה בעת הפגנה של ערביי ישראל במחסום ארז. לדברי ח"כ רותם, "מי ששמע וראה בימים האחרונים את התבטאויותיהם של חברי הכנסת א-סאנע וזחאלקה שהשמיצו את שר הביטחון ואף אפשרו לאויבה הגדול של מדינת ישראל לדבר אל הציבור באמצעות מכשיר נייד שהוא כל כולו רכושו של הכנסת והמדינה, מבין באופן אינטואיטיבי שיש צורך לנקוט במהלך שיביא את חברי הכנסת להיות נאמנים למדינה". "הצעת החוק המונחת על שולחן הכנסת באה להבטיח שחברי הכנסת יתחייבו להיות נאמנים למדינת ישראל כמדינה יהודית" הוסיף ח"כ רותם. "ומי שלא ירצה להיות נאמן כאמור, יואיל שלא להיות חבר כנסת".ח"כ רותם אמר עוד כי "התופעה בשנים האחרונות, בה חברי כנסת מכהנים פועלים בניגוד גמור לערכיה של הכנסת, ולעיתים אף כנגד כללים וחוקים אותם הכנסת מחוקקת, הינה בלתי מתקבלת על הדעת. כנסת ישראל מייצגת את מדינת ישראל ומשמשת כחלון הראווה של המדינה הן בארץ והן בעולם כולו, ומכך שחברי הכנסת הינם נציגי המדינה, ולפיכך עליהם להצהיר אמונים לבית המחוקקים מיד לאחר בחירתם".

"זהו המשך קמפיין הבחירות של 'ישראל ביתנו נגד הציבור הערבי ומנהיגיו" אמר ח"כ א-סנע (בוצ'צ'ו)
"לגיטימציה לגזענות ע"י חקיקה"
ח"כ טאלב א-סנע אמר אמש בתגובה כי "זהו המשך קמפיין הבחירות של 'ישראל ביתנו' נגד הציבור הערבי ומנהיגיו, וניסיון להעניק לשרץ הגזענות והפאשיזם מעטה של לגיטימציה על ידי חקיקה"."דמוקרטיה זה גם זכות המיעוט להביע את דעותיו, הוסיף ח"כ א-סנע. "היא איננה עריצות ודיקטטורה של הרוב. אנחנו אזרחי המדינה אבל לא ציוניים, וגם לא נהיה. נמשיך להיאבק נגד מדיניות הכיבוש ונמשיך לתמוך בזכות העם הפלסטיני למדינה עצמאית ליד מדינת ישראל, ושום הסתה לא תרתיע אותנו מלבטא עמדה זו בצורה ברורה וחד משמעית". "גיוס חקיקה לסתימת פיות במקום התמודדות רעיונית, מצביע על פשיטת רגל של הדמוקרטיה", אמר עוד א-סנע. הניה נבחר בבחירות דמוקרטיות. הוא מתנגד לכיבוש הישראלי, אבל איננו שונא יהודים. לעומת זאת, אצל רותם וחבורתו, השנאה לערבים זו אג'נדה.
http://news.il.msn.com/world/articl...
NewsMan 05.01.1015:12
66. ח''כ א-סאנע: ''המתנחלים הם סרטן ממאיר'' בתגובה להודעה מספר 13
בדיון בוועדת החוקה של הכנסת סערו הרוחות לאחר שח"כ א-סאנע אמר שאין שום קשר בין זכויות אזרח לבין המתנחלים שתפיסת עולמם היא לרדוף ולהתעלל. יו"ר הוועדה דוד רותם הגיב: "אם המתנחלים הם גידול ממאיר אני מקווה שהגידול הזה יגדל עד שהמדינה הפלסטינית לא תתקיים"

סערה בדיון ועדת החוקה, חוק ומשפט בכנסת: במהלך דיון מיוחד בנושא פגיעה בזכויות האזרח והקפאת הבנייה אמר היום (ב') ח"כ טאלב אל-סאנע (רע"מ-תע"ל) כי "המתנחלים הם גידול ממאיר". ח"כ מיכאל בן-ארי (האיחוד הלאומי) לא נשאר חייב והתפרץ לדבריו: "תפסיק את ההסתה! אתם גידול ממאיר".

לדברי א-סאנע, "אין שום קשר בין זכויות אזרח לבין המתנחלים בשטחים הפלסטינים, שתפיסת עולמם היא לרדוף ולהתעלל. לא ניתן להכשיר את השרץ הזה. על פי החוק הבינלאומי אסור למתנחלים להיות שם, הם גידול ממאיר".

יו"ר הוועדה, ח"כ דוד רותם (ישראל ביתנו), הצטרף לוויכוח הקולני: "אם המתנחלים הם גידול ממאיר במדינה הפלסטינית אני מקווה שהגידול הזה יגדל עד שהמדינה הפלסטינית לא תתקיים".

חילופי הדברים האלה היו שיאה של סערה שהחלה מראשית הדיון. א-סאנע אמר: "אנחנו כאן כאילו במועצת יש"ע ולא בכנסת. המתנחלים מצפצפים על הממשלה והחלטות בג"ץ, הם באים לכנסת רק כדי להחיל טרור". יו"ר הוועדה רותם: "הם למדו ממך". ח"כ בן ארי: "הממשלה אונסת את הצבא למטרות פוליטיות. הצבא הוא זרוע פוליטית של הממשלה".


הסערה החלה לאחר שח"כ רותם שאל את אלוף פיקוד המרכז, אבי מזרחי, שנכח בדיון מאיזה שיקולים חתם על צו ההקפאה, "האם קיבלת הוראה להקפיא את הבנייה רק של יהודים?". סגן שר הביטחון, מתן וילנאי, התפרץ לדבריו: "אתה רוצה להכשיל את אלוף הפיקוד".

"אנחנו עוסקים בסמכות האלוף שחתם על צו הפוגע בזכויות האדם", אמר ח"כ רותם לאל-סאנע שטען כי האלוף לא מקיים את החוק הבינלאומי, באומרו: חוק בינלאומי מחילים על ידי חוק ישראלי, וכשאתה תתחיל לקיים את החוק הישראלי תוכל לדבר". רותם לאלוף: "במשך שנה לא הוציאו צווי הקפאה נגד ישראלים בתחום הקו הירוק כמו הכמות שהוצאתם במשך חודש".

רותם הגיב על טענת ח"כ אופיר פינס (עבודה) שהמתנחלים זילזלו בחוק הישראלי וקרעו את צווי ההקפאה. "אין שום קדושה בצו, מותר לקרוע אותו".

הטונים עלו בוועדה סביב היעדרו של שר הביטחון, אהוד ברק, שהוזמן לוועדה, ושלח במקומו את סגנו, מתן וינלאי ואת אלוף הפיקוד וקציניו. ח"כ אורי אורבך (הבית היהודי) שהיה אחד מיוזמי הדיון, אמר: "ברק שוב ברח" והניח את השלט עם שם השר ליד הכיסא הריק שנועד לשר הביטחון.


ח"כ רותם אמר שמועד הישיבה תואם מראש עם השר ברק ואי הופעתו איננה עושה טוב. "יש לשר הביטחון עניינים דחופים של הרגע האחרון בעלי עדיפות גבוהה יותר. אני יודע איפה שר הביטחון נמצא כעת אחרי הישיבה אני אגיד לך".

YNET

NewsMan 10.01.1016:45
116. ח''כ א-סאנע נפגש עם מרוואן ברגותי: ''מקומו מחוץ לכלא'' בתגובה להודעה מספר 13
חבר הכנסת טלב א-סאנע (רע"מ-תע"ל) ביקר את ראש התנזים לשעבר בגדה, מרוואן ברגותי, הכלוא בכלא השרון, ואמר כי "מקומו הטבעי של מנהיג פופולרי" כברגותי הוא מחוץ לכלא.

ברגותי אמר לא-סאנע כי "לאחר יותר מ-15 שנים של משא ומתן, אין מקום לעוד פגישות, והגיע הזמן להחלטות אמיצות".

http://www.ynet.co.il/articles/0,73...
NewsMan 10.01.1016:55
120. קבוצה בפייסבוק: היהודים משתלטים על יפו בתגובה להודעה מספר 13
"תתעוררו, עוד מעט לא יהיה לכם איפה לגור", "היהודים עוד מעט ישתלטו על העיר". חוסיין קסאס (17) החליט למחות על מצוקת הדיור ביפו. אז הוא הקים קבוצה בפייסבוק

מצוקת הדיור של הציבור הערבי מטרידה את תושבי יפו. מי שהחליט לעשות מעשה לא שגרתי הוא חוסיין קסאס (17), ואת מחאתו הוא משמיע בקבוצת חברים חדשה שהקים בפייסבוק. 1,500 חברים כבר נרשמו, אבל קסאס לא מתכוון לעצור. "ההרגשה היא שאנחנו סוג של מיעוט שנלחם על המקום שלו גם בתוך המדינה", כתב בדף הקבוצה.

קסאס, תלמיד בעירוני י"ב, שם לעצמו למטרה לגייס עשרת אלפים חברים, אולם מבחינתו חשוב יותר שהקול הצעיר יישמע. בני הנוער בשכונה, הוא אומר, לא חוששים להביע את דעתם על מה שהם מכנים "טרנספר לערביי יפו".

האמירות בדף הבית שקוראות להתעוררות הציבור הערבי ביפו לא קלות. "יפו לערבים מוסלמים ונוצרים", "תתעוררו, עוד מעט לא יהיה לכם איפה לגור" או "היהודים עוד מעט ישתלטו על יפו, עכשיו הם בונים בניינים מול הים" הן רק חלק מהמחאה.

"אם מישהו בא ומוציא אותך מהבית שלך, מהאדמה שלך, מה תעשי? תשבי בצד ותסתכלי על זה?", תוהה קסאס. "בתור ילד קטן ראיתי שהשכנים שלי מתחלפים
באחרים והמסכנים שגרו שם לפני כן נזרקים לרחוב. יש כאלה שיש להם ראש מלא בשטויות והם מדברים בצורה מאוד בעייתית, שעלולה להבעיר את השטח, אבל זה לא מעיד על הכלל".

ואם המצב היה הפוך? נניח שהיהודים היו נתקלים במצוקת דיור?
"אני מראש לא מדבר על יהודים או ערבים. הייתי מוחה גם אם היה מדובר במשפחות ערביות עשירות שמשתמשות בכסף כדי לעוור את עיני החלשות יותר".

לקבוצה של קסאס הצטרפו בני נוער מנצרת, מעכו, מירושלים, מחיפה ומערים נוספות. "ההרגשה היא שאנחנו סוג של מיעוט שנלחם על המקום שלו גם בתוך המדינה", אומר קסאס. "אין לי שום בעיה עם יהודים ביפו, אבל אסור לאף אחד לשכוח שהערבים ביפו לא יכולים להרשות לעצמם לקנות בתים בעיר, ולנו אין לאן ללכת. זה משהו שצריך לקחת אותו בחשבון. אם המחאה תצליח ויימצא פתרון למצוקת הדיור אדע שהיה כדאי להיאבק".

http://www.mynet.co.il/articles/0,7...

NewsMan 11.01.1013:40
135. ח''כ נפעא מבקש חסינות מפני אישומי היועמ''ש בתגובה להודעה מספר 13
חבר הכנסת סעיד נפעא (בל"ד) הגיש היום (שני) בקשה בכתב ליו"ר הכנסת ראובן ריבלין וליו"ר ועדת הכנסת ח"כ יריב לוין (ליכוד) במטרה לזכות לחסינות בפני כתב אישום שהיועץ המשפטי לממשלה מני מזוז החליט להגיש נגדו בגין חשד למגע עם סוכן זר, זאת לאור ביקורו בסוריה בשנת 2007.

http://news.walla.co.il/?w=/22/1630...
NewsMan 11.01.1014:34
137. ח''כ דנון: מקום ח''כ נפאע בבית האסורים לא בבית המחוקקים בתגובה להודעה מספר 135
ח"כ דני דנון (ליכוד) אמר כי לאחר שנפגש עם סוכן זר, מקומו של ח"כ סעיד נפאע (בל"ד) "בבית האסורים ולא בבית המחוקקים". זאת בתגובה לבקשת החסינות שהגיש נפאע לוועדת הכנסת.
"מנהיגי ערביי ישראל חושבים שהחוק הישראלי והדמוקרטיה יגנו עליהם גם אם הם עושים מעשים שכל תכליתם היא להשמיד את מדינת ישראל", אמר דנון. נפאע הואשם במגע עם סוכן זר, לאחר שנפגש בסוריה עם סגן מזכ"ל החזית העממית.

http://www.ynet.co.il/Ext/Comp/CdaN...
NewsMan 14.01.1010:24
154. לאחר מאסר סלאח: ''אל תתייחסו אלינו כאויבים'' בתגובה להודעה מספר 13
ראש ועדת המעקב של ערביי ישראל יבקש היום להיפגש עם הנשיא, כדי למחות בפניו על ה"עליהום המתמשך" של המדינה נגד הנהגת הציבור הערבי: "שהמדינה תשנה את הדיסק"

פונה לסמכות הגבוהה ביותר: יו"ר ועדת המעקב העליונה של ערביי ישראל, מוחמד זיידאן, יבקש היום (ה') להיפגש עם נשיא המדינה שמעון פרס, כדי לקיים שיחה לגבי ה"עליהום המתמשך", כדבריו, מצד המדינה נגד הנהגת הציבור הערבי בישראל. הבקשה מוגשת בעקבות תשעת חודשי המאסר שנגזרו אתמול על מנהיג הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית, בגין תקיפת שוטר בירושלים. לדברי זיידאן, בכוונתו לבקש מהנשיא "שהמדינה תשנה את הדיסק, ותפסיק להתייחס אלינו כאל אויבים".

זה זמן רב שזיידאן מסתובב עם בטן מלאה כלפי המדינה. כפי שהוא רואה את הדברים, גזר הדין הוא רק דוגמה אחת למה שמתרחש זה תקופה. "היום זה ראאד סאלח, בפברואר ייפתח משפטו של ח"כ מוחמד ברכה, ובהמשך יועמד לדין גם ח"כ סעיד נפאע. זהו גל עכור שצריך להיפסק", אומר זיידאן. "כבר תקופה שאני שוקל לפנות לנשיא המדינה כדי שיסייע להביא לשינוי התפיסה הכללית. הגיע הזמן שיבינו שאנחנו חיים כאן במדינה הזו על האדמה שלנו. אנחנו לא מהגרים אלא חלק בלתי נפרד מהמדינה, והגיע הזמן שיפסיקו להתייחס אלינו כאל איום ביטחוני, כאל אויבים, אלא כאזרחים שווים".

"לא ראיתי שהיועץ המשפטי לממשלה או כל גוף אחר שקל להגיש כתב אישום נגד הרב עובדיה יוסף, למשל, שהתבטא נגד הציבור הערבי בישראל בביטויים איומים", מזכיר זיידאן. "מה שהוא אמר כנגד המוסלמים לפני חודש היה הסתה פרועה. אני רוצה לשבת עם הנשיא ולהזכיר לו שאנחנו מיליון וחצי מאזרחי המדינה, שזה כמעט 20 אחוז, להסתכל עליו בגובה העיניים ולשמוע מה המדינה מוכנה לתת ואיך היא מיישרת איתנו קו".

"חשוב לי שהנשיא ישמע שאנחנו חלק אינטגרלי מהעם הפלשתיני וחלק אינטגרלי מהחברה בישראל", הוא מוסיף. "יש לנו דעה פוליטית שאנחנו לא מסתתרים מאחוריה

אנחנו מאמינים שירושלים היא שטח כבוש, ועד שהשטח לא יוחזר גל המתיחות בין המגזר הערבי למוסדות המדינה יהיה קיים".

זיידאן, כמו מנהיגי ציבור ערבים נוספים, התייצב אתמול בבית המשפט בירושלים. "כל מנהיגי הציבור הערבי בדעה אחת, שראאד סאלח נשפט אך ורק בגלל הדעות שלו, ולא בגלל שעבר עבירה פלילית", הוא מסכם. "הוא בעצמו אומר, 'לא דחפתי שוטר ולא ירקתי'. ואנחנו בוחנים מה ניתן לעשות מבחינה משפטית, האם יש טעם לערער על ההחלטה".

http://www.ynet.co.il/articles/0,73...

NewsMan 14.01.1011:08
164. ח''כ ברכה: ''החלטת ביהמ''ש בנושא סלאח גזענית'' בתגובה להודעה מספר 154
חבר הכנסת מוחמד ברכה (חד"ש) הגיב היום (רביעי) לעונש המאסר שהטיל בית משפט השלום בירושלים על מנהיג הפלג הצפוני של התנועה האיסלמית השייח' ראאד סלאח והגדיר אותה "פגיעה גזענית בחופש הדת". לדבריו, "מדינה המונעת מתושביה את חופש הפולחן היא מדינה המבצעת פשע". הוא הגדיר את העונש שהוטל על סלאח כחסר תקדים ולא מידתי וטען כי השיקולים שהובילו למתן גזר הדין "אינם משפטיים", לדבריו.

http://news.walla.co.il//?w=/22/163...
NewsMan 14.01.1010:54
160. העיתון מעריב גנז ראיון עם הבמאי והשחקן מוחמד בכרי בתגובה להודעה מספר 13
על פי גורמים שונים, ההחלטה לבטל הראיון שתוכנן להתפרסם בסוף השבוע, נובעת משורת התבטאויות של בכרי הנושאות אופי שמאלני-קיצוני


העיתון "מעריב" החליט לגנוז ראיון עם במאי הקולנוע והשחקן הערבי מוחמד בכרי, יוצר הסרט ג'נין ג'נין, ככל הנראה בשל שורת התבטאויות קיצוניות. הראיון שתוכנן להתפרסם בסוף השבוע הקרוב, נערך על ידי עיתונאי מוסף סופשבוע אלון הדר ותוכנן להתפרסם לקראת תוכנית בהשתתפותו של בכרי שתשודר בשבת הקרובה בערוץ 8.

בהסתמך על גורמים שונים הראיון כלל התבטאויות בעלות אופי שמאלני-קיצוני וטענות נגד פוליטיקאים ונגד הצבא. עד כה, לא ברור האם בכוונתו העיתון לגנוז את הראיון לחלוטין או לפרסמו במועד מאוחר יותר. מעיתון מעריב נמסר בתגובה כי הראיון עם בכרי נגנז בשל החלטה מערכתית; ערוץ 8 בחרו שלא להגיב.

לפני כשבוע החליט היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, להתייצב לצד חמישה לוחמים שהגישו תביעת לשון הרע נגד בכרי לאחר שהאשים בסרטו את לוחמי צה"ל בביצוע פשעי מלחמה בזמן חומת מגן. תביעת הדיבה שהגישו בעבר נדחתה, ומזוז הצטרף לערעור שהגישו הלוחמים לבית המשפט העליון, כדי לייצג את האינטרס הציבורי.

בכרי אמר בתגובה להחלטה כי "לא מדובר בהחלטה משמעותית ועצם העובדה שמזוז תומך בתביעה בהליך אזרחי, מסמלת את המשך הרדיפה הפוליטית אחריו.אנחנו יודעים שמזוז נדחף על ידי שר המשפטים יעקב נאמן לאקט פוליטי מובהק, כי אין שום אחיזה משפטית לטענות נגדי", אמר בכרי ל"הארץ". הוא ציטט את בא כוחו, עו"ד אביגדור פלדמן, שאמר כי למשפט אין שום אחיזה במציאות מאחר שהסרט לא מזכיר את החיילים כלל, אלא מתייחס לתושבי ג'נין ולטראומה שהם חוו.

"מדובר בסערה פוליטית שתתברר כסערה בכוס מים", אמר הבמאי והוסיף כי "אנחנו גם נבקש את התייחסות בג"ץ להצטרפות מזוז להליך האזרחי". לדבריו, "השאלה המתבקשת היא מדוע החלטה כזו באה בשלב כה מאוחר ומדוע מההתחלה לא בחר היועץ המשפטי לנקוט בעמדה זו".

http://www.haaretz.co.il/hasite/spa...
NewsMan 02.01.1019:03
14. גיס חמישי יהודי\שמאלנים קיצוניים\אוטו אנטשימיים בתגובה להודעה מספר 0
NewsMan 02.01.1022:04
32. יהודים מנטורי קרתא שהו בשבת בעזה בתגובה להודעה מספר 14
חברי הקבוצה היהודית האנטי-ציונית – נטורי קרתא, העבירו את השבת האחרונה בעזה יחד עם מחבלי החמאס. הקבוצה טענה כי באה להדהות עם סבלי העם הפלסטיני.

http://www.inn.co.il/News/Flash.asp...
NewsMan 02.01.1022:30
33. פעילי שמאל קיימו עצרת במחאה נגד המצור על רצועת עזה בתגובה להודעה מספר 14
פעילי שמאל קיימו הערב (שבת) עצרת לציון שנה למבצע עופרת יצוקה ובמחאה על המצור על הרצועה ברחבת מוזיאון תל אביב.

http://news.walla.co.il/?w=/22/1627...


NewsMan 03.01.1000:42
39. פעילי שמאל:צה''ל הוא ארגון טרור בתגובה להודעה מספר 33
שימו לב לחולצה שלובש אחד מפעילי השמאל:
הסבר:

פעיל השמאל לובש חולצה של סטאלין,אחד מהרוצחים הגדולים ביותר בתולדות האנושות.

http://news.walla.co.il/?w=/1/16277...
ציטוט מאת: רנה דקארט
NewsMan 03.01.1000:11
38. צפו בתמונות: נטורי קרתא בהפגנה עם הערבים בשייח' ג'ראח בתגובה להודעה מספר 14
אנשי נטורי קרתא הגיעו בערב שבת להפגין יחד עם פעילי השמאל הקיצוני וערביי מזרח ירושלים נגד ההתיישבות היהודית במקום והפיכת שכונת שייח' ג'ראח לשכונת שמעון הצדיק צלם סוכנות הידיעות "חדשות 24" תיעד.
http://2424.co.il/images_big/w_v/th...
http://2424.co.il/images_big/w_v/th...
http://2424.co.il/images_big/w_v/th...
http://2424.co.il/images_big/w_v/th...
לתמונות נוספות:
http://2424.co.il/read_gallery.php?...
http://2424.co.il/logo_0508002424.j...
ציטוט מאת: חדשות 24NewsMan 05.01.1013:22
52. ד'ר נורית פלד-אלחנן מהעברית תומכת באויב הערבי בנאום קשה בתגובה להודעה מספר 14
ד"ר נורית פלד-אלחנן מהאוניברסיטה העברית - נאום בהפגנה
שנה לעזה 01.01.2010 - תומכת באוייב הערבי.
מאת נמרוד אטיאס, Kr8

היא מכנה את מלחמת עופרת יצוקה בשמות: טבח והשמדה
ורוצה שנחשוב שהרגנו ילדים בכוונה תחילה וכדרך חיים ומשום שזה
האופי שלנו להרוג.
נאום קשה - ממש לא לבעלי לב חלש...

ד"ר נורית אלחנן-פלד מהחוג לחינוך שבאוניברסיטה העברית


הילד... היה אומר: למדתי להיות ציוני טוב, לאהוב את האדמה,
למות למענה ולהרוג למענה, לגרש מעליה את הפולשים,
להרוג את ילדיהם, להרוס את בתיהם, ולא לשכוח
לעולם שבכל דור ודור קמים עלינו לכלותינו וכולם אותו דבר,
גויים אנטישמים שצריך להשמיד.

וימשיכו להרוג בשמו של גלעד ולחנוק ולהרעיב למען גלעד
ולהשמיד לאט אבל בטוח את העם הפלסטיני בדרך ששכרה בצידה
כיוון שהיא מטפחת עשבים שוטים שנועדו להצדיק את המשך ההשמדה.

וכמו בכל חברה רקובה ומושחתת המילה "ערכים" שבה ומופיעה בכל משפט
של כל פוליטיקאי, בעיקר בפיהם של המבוקשים שביניהם.

...ערכי הדמוקרטיה ושלטון החוק מתבטאים בכך שפלסטינים החשודים
בפיגוע נרצחים בבתיהם מול עיני ילדיהם ללא דין
וללא חקירה.

מקור לנאום המלא - אזהרה! נאום קשה מאוד
http://www.kr8.co.il/BRPortal/br/P1...
ציטוט מאת: shaulc
NewsMan 05.01.1014:10
57. ח''כים נגד ארץ נהדרת: ''תעמולה נאצית'' בתגובה להודעה מספר 14
ח"כ יעקב כ"ץ (האיחוד הלאומי) הביע זעם על הפרומו בו נראים משתתפי התוכנית בערום חלקי וציין כי "יום יבוא והם יועמדו לדין על אנטישמיות". קשת: "עמדנו בכללי הרשות השנייה"

ועדת החינוך של הכנסת עסקה היום (שני) בפרומו השנוי במחלוקת לתוכנית הבידור ארץ נהדרת, בו נראים משתתפי התוכנית בערום חלקי. את הדיון יזמה ח"כ רונית תירוש (קדימה). במהלך הדיון, תקף ח"כ יעקב (כצל'ה) כ"ץ (האיחוד הלאומי) את המשתתפים בתוכנית ואת יוצריה ואמר כי "כמו שגבלס הואשם בתעמולה נאצית ולכלך על יהודים, ואחר כך שחטו יהודים, יש להעמיד לדין את יוצרי התוכנית על אנטישמיות".

כ"ץ, שזעם על מערכון שהוצג בתוכנית ביום שישי האחרון בו נראים מתנחלים כמי שחטפו חייל, הוסיף כי "כשיבוא יום ומדינת ישראל תנוהל על ידי הגורמים המשפטיים הנכונים, על ידי הממשלה הנכונה ובהחלטות רטרואקטיביות, האנשים האלו יועמדו לדין על אנטישמיות, כמו שבגרמניה ובפולין אנשים הועמדו לדין אחרי המלחמה. זה כמו שגבלס עסק בתעמולה נאצית, לכלך על יהודים ואחר כך שחטו יהודים".


ורד אשכנזי, היועצת המשפטית של "קשת" דחתה בדיון את הטענות שהופנו כנגד הזכיינית ואמרה כי "קשת פועלת במסגרת מתווה של חוקים וכללים ותחת רגולציה קפדנית והדברים שנאמרו כלפי הרשות השנייה בעניין של קשת אינם נכונים. הרשות השנייה פועלת ומפקחת על כל אות ותג שקשת מוציאה בשידורים שלה. הפרומו עומד בכל הכללים ובשל הסיבה הזו הרשות לא התערבה".

"ישראל מתפשטת מערכיה"

"אולי בכל זאת צריך צנזורה". תירוש (אורי לנץ)
ח"כ מיכאל בן ארי (האיחוד הלאומי) יצא נגד הסאטירה בכללה ואמר כי "אין בסאטירה שום דבר בעל ערך. אין שום דבר קדוש. כשאתה פורץ את הגבול הזה, אתה לא יודע לאיזה שאול תחתיות אתה יכול ללכת ותמיד הנבל יכול להצדיק את עצמו".

ח"כ נסים זאב (ש"ס) הביע אף הוא התנגדות לתוכנית עצמה ולפרומו ואמר כי "זוהי ארץ מכוערת המציגה את כל הבעייתיות בחברה הישראלית. אין ב'ארץ נהדרת' שום מורשת, אין שום מסרים חינוכיים-תרבותיים".

חברת הכנסת ומנכ"לית משרד החינוך לשעבר רונית תירוש (קדימה)הצטרפה למבקרים ואמרה בדיון ש"הפרומו מייצג בעיני את מדינת ישראל המתפשטת מערכיה. מייצגים כאלה מעוררים אצלי מחשבה שאולי בכל זאת צריך צנזורה כלשהי שתייצר קווים אדומים. לא ייתכן שהילדים יהיו חשופים לתכנים שמהווים מיניות בוטה שאין מקומה בשעות השידור שהם צופים בתוכנית. הכדור נמצא כעת בידיים של חברי הכנסת".

לעומתם ח"כ אנסטסיה מיכאלי הגיעה לדיון דווקא על מנת להביע תמיכה בפרומו. מיכאלי אמרה כי "בטלוויזיה יש דברים הרבה יותר אלימים וקשים, צריך לשבת על כל התוכן שקיים, ולחשוב איך אנחנו יכולים כמחוקקים להשפיע על אותם מקרים".

בתגובה לדיון נמסר מהרשות השניה: "רגולציה אינה צנזורה וזאת בהתאם לחוק ובודאי שלא על פי ערכי הדמוקרטיה. הגבלת חופש הביטוי דורשת זהירות יתירה ורק אם יש פגיעה בציבור מעל לכל ספק. הרשות השנייה סבורה שבמקרה של הפרומו ל'ארץ נהדרת' הופעל שיקול דעת אחראי שנשען על עקרונות אלו. סברנו שה'פרומו' אינו מתאים, עם טעם רע ואף העברנו את תלונות הציבור לידיעת הזכיין. לא מצאנו לנכון להתערב באופן ישיר. עם זאת, יש מקום לביקורת ציבורית, לדיון נרחב וכן לגילוי אחריות של הזכיין והגוף המשדר".

http://www.youtube.com/watch?v=4uZJ...

http://news.walla.co.il/?w=/6/16284...
NewsMan 05.01.1014:46
63. האם השר מרידור תומך באחמד טיבי? בתגובה להודעה מספר 14
בהצבעה שהיתה אמש בועדת השרים לחקיקה על הצעת ח"כ טיבי להקצות קרקעות יהודיות גם לערבים, הצביעו כולם נגד. רק "צדיק אחד בסדום" בלט בהצבעה בהמנעותו - השר דן מרידור מהליכוד
עושה רושם שהשר דן מרידוד מהליכוד עדיין איננו יודע את מי בדיוק הוא מייצג בכנסת. שוב ושוב הוא מצביע בעד הצעות ונושאים המנוגדים בתכלית למצע של הליכוד ולדעת ציבור בוחריו.

אמש בצהריים זה קרה שוב.

בהצבעה שהיתה בועדת השרים לחקיקה על הצעת ח"כ אחמד טיבי להקצות קרקעות יהודיות השייכות למינהל מקרקעי ישראל, גם לערבים אזרחי ישראל, כדי שיוכלו לבנות עיר ערבית חדשה בצפון, הצביעו כולם נגד. רק "צדיק אחד בסדום" בלט בהצבעה, בהמנעותו - היה זה השר דן מרידור מהליכוד.

למזלו, ההצעה נפלה. קשה היה לראות את מצבו במפלגתו, אם ההימנעות שלו היתה מביאה לאישורו של החוק. מה הוא היה אז עושה או אומר.

כך או כך, הצעת החוק לא התקבלה ומי שיוכל עתה להושיע את ערביי הגליל הם רק חברי הבג"ץ.

ואגב, הבג"ץ. הצעת חוק אחרת להוסיף עוד שלושה חברים להרכב בית המשפט העליון, כדי לאזן במעט את הקו השמאלני של בית המשפט, נפלה גם היא ולא התקבלה על דעת השרים.
http://www.kikar.net/%D7%93%D7%9F_%...
NewsMan 08.01.1020:53
84. מיהם המרצים באוניברסיטאות? - כתבת תחקיר ראשונה בסדרה בתגובה להודעה מספר 14
התחקיר בא לחשוף את השמות, הדעות והמעשים של האנשים
המופקדים על חינוך ילדיכם במוסדות להשכלה גבוהה.

למי שלא יודע:
אתם הם אלה שמשלמים לאנשים האלה את המשכורות.
האם אתם יודעים שהכסף שלכם משמש לפגיעה במדינה שלכם
ולהחדרת אידיאולוגיה אנטי ציונית במסווה של "חינוך"?

בכתבה הראשונה בסדרה מרוכזים השמות, ההתבטאויות והמעשים של
10 מרצים בכירים, בהמשך יבואו עוד (יש הרבה..)

מה תפקיד משרד החינוך בבחירה של האנשים הללו ואיך הם נבחרים?

התחקיר המלא:

http://www.kr8.co.il/BRPortal/br/P1...


ציטוט מאת: israely
NewsMan 10.01.1015:24
86. המרגל דן ורד מלמד מתמטיקה בעירוני ד'בתל-אביב בתגובה להודעה מספר 14
דן ורד הוא המורה היחיד בישראל שהורשע בריגול, בעקבות שותפותו בארגון הערבי-יהודי בו היה חבר גם אודי אדיב. מורים ותלמידים: הוא מורה מצוין, שמשאיר את דעותיו הפוליטיות בבית

תלמידי תיכון עירוני ד' בתל אביב למדו להעריך את האיש הגבוה, המצחיק והצבעוני שמלמד אותם מתמטיקה. "אחד שמחוץ למסגרת", הם מגדירים אותו, ואין ספק שדן ורד בן ה־65 נמצא מחוץ לשבלונה האפורה של המקצוע שלו. לא בכל יום מזדמן לתלמידים במדינת ישראל להיפגש פנים מול פנים עם אדם שישב בכלא באשמת ריגול, לאחר שהורשע בנסיעה לדמשק ובמסירת ידיעות למודיעין הסורי. דן ורד הוא המורה היחיד בארץ שמחזיק בתואר — מרגל.

בדצמבר 1972 חשף השב"כ רשת ריגול שגרמה לזעזוע רב בציבור הישראלי. היא זכתה בתקשורת לכינוי "רשת הריגול והחבלה היהודית־ערבית", והייתה התארגנות החבלה הראשונה בארץ שהיה בה שיתוף פעולה ערבי־יהודי. לפי אתר האינטרנט של השב"כ תכליתה של הרשת הייתה "ביצוע פעולות חבלה באתרים אסטרטגיים בשעת חירום למדינה, וכל זאת בתיאום עם האויב".

הרשת כללה עשרות פעילים, רובם ערבים אזרחי ישראל, אולם בין חבריה היו גם כמה יהודים, ביניהם אודי אדיב ודן ורד. השניים חברו לאדם שלישי, דאוד תורכי, שגייס אותם לקבוצה מחתרתית שמטרתה הייתה הפלת המשטר בישראל, לא פחות

http://www.mynet.co.il/PicServer2/1...
דן ורד, היום צילום: תומי הרפז

http://www.mynet.co.il/PicServer2/1...
ורד משתחרר מהכלא (צילום: חנוך גוטמן)

בכיתות הלימוד מקבלים את ורד בזרועות פתוחות. "הוא איש הגון", אומר עליו רם כהן, מנהל עירוני א', שבו לימד ורד עד לפני שנתיים. "מעולם לא נתקלתי באמירות חתרניות או אנטי לאומיות בכיתה. מעולם לא התלוננו תלמידים שהוא דיבר איתם באופן שניתן היה להבין שיש בכך משהו שאינו לגיטימי. הוא עושה הפרדה בין דעותיו הפוליטיות לבין עבודתו כמחנך. לא פעם דיברתי איתו, ואני חייב לומר שהוא תמיד שמר על זהירות נדרשת ואובייקטיביות".

לפני כשנתיים עבר ורד ללמד בעירוני ד'. לדברי כהן, המהלך אינו קשור לעברו. גם במקום עבודתו החדש היחס לורד דומה. "הוא מורה בחסד עליון ואנחנו מאושרים שהוא איתנו", אומרת מנהלת עירוני ד', נעמי טיסונה. "הוא בנאדם ראוי, מורה שהיית רוצה שהילד שלך ילמד אצלו". יו"ר ועד ההורים, יוסי פרידמן, הופתע לגלות שמרגל לשעבר מלמד בבית הספר, אך עם זאת, כל עוד לא קיבל כל פנייה בעניינו הוא לא רואה בכך בעיה. "אין תלונה שהוא מטיף על דברים שאינם ראויים", אומר פרידמן.

מחזור מאו מאו
את האידיאולוגיה המרקסיסטית רכש ורד באוניברסיטת מיאמי, בפלורידה, שם למד לתואר ראשון במתמטיקה. הימים היו ימי קיץ האהבה, המחאה נגד המלחמה בויאטנם וילדי הפרחים. וורד הצעיר נמשך אחר התהלוכות וההפגנות. כשחזר ארצה, בתחילת שנות ה־70, כבר הייתה לורד משנה סדורה. הוא דיבר על זכותם של הארגונים הפלסטיניים למלחמת שחרור, גמע את צ'ה גווארה וקרא ספרים על לוחמת גרילה. הוא היה מהפכן.

לאחר חזרתו לארץ התמקם ורד ברמת גן ולימד מתמטיקה בבית ספר תיכון מקצועי. תלמידיו אז, בדיוק כמו אלה היום, ראו בו מורה טוב. חבריו ראו בו מוח מתמטי מעולה. הם סיפרו על בחור רגיש, סימפטי, חובב מוזיקה ואמנות. ילד טוב תל אביב. איש לא שיער שבמהרה יתגלה כי דן ורד הוא מרגל.

במקביל לעבודתו כמורה הצטרף ורד ב־1972 לתנועת "החזית האדומה", פלג לניניסטי שהורכב מפורשי תנועת השמאל מצפן הקיצוניים ביותר. הוא ערך את ביטאון התנועה, חוברת שהופצה בעלות של לירה ישראלית אחת והציגה רעיונות שייחשבו מהפכניים גם היום. במסגרת הפצת החוברת נפגש ורד עם דאוד תורכי, ערבי תושב חיפה ובעל חנות ספרים, גם הוא מפורשי מצפן, שהחל כבר ב־1968 לפעול להפלת המשטר בישראל.

שנתיים אחר כך התקבלו בשב"כ ידיעות על הארגון החשאי בו שותפים ורד ואודי אדיב. השניים, שתכננו לקחת חלק במאבק המזוין ואף התאמנו בהפעלת כלי נשק וחומרי חבלה, וגם סיפקו למודיעין הסורי מידע על בסיסי צבא ומתקנים ביטחוניים.

במהלך החקירה התברר שביולי 1972 טס ורד לאתונה, שם נפגש עם המפעיל קהוואג'י. אדיב, שחיכה לשובו בישראל, החל לדאוג כשחזרתו של ורד התבוששה. רק לאחר עשרה ימים נחת ורד בארץ ובישר כי ביקר לא רק באתונה, אלא גם בסוריה. הוא סיפר שקהוואג'י הציע לו במפתיע לנסוע לדמשק, וכי השניים טסו לשם באמצעות דרכון מזויף.

חמישה חודשים לאחר שובו מדמשק הוא נעצר עם עשרות פעילי מחתרת נוספים. הוא הביע צער על מעשיו, ונדון לעשר שנים בכלא.

נסיעה מטופשת
כמעט שמונה שנים ישב ורד בכלא, במהלכן התגרש מאשתו. באוגוסט 1979 השתחרר. ורד חזר לעשות את מה שהוא עושה הכי טוב — ללמד מתמטיקה. פחות משנה לאחר שחרורו עוד ניסה הרמטכ"ל דאז, רפאל איתן, לשים קץ לקריירת החינוך שלו. במכתב ששלח למנכ"ל משרד החינוך ביקש להשעות את ורד מתפקידו כמורה. אבל המנכ"ל, אליעזר שמואלי, לא ראה כל סיבה להפסיק את עבודתו. "הממונים עליו מרוצים", השיב לרמטכ"ל. "מנהלת בית הספר אף דיווחה כי ורד נמנע מכל פעילות פוליטית בין כותלי בית הספר".

בראיון נדיר ובודד שהעניק ורד ב־1983, לאחר שחרורו מהכלא, אמר כי "הנסיעה המטופשת לדמשק, שהייתה בעיקרה הרפתקנית ושלמעשה לא היה לה קשר וחצי קשר לרעיונות שלנו על סוציאליזם, סיבכה אותנו בדברים שלא הייתה לנו שום כוונה להיות מעורבים בהם. פתאום מצאנו את עצמנו על כס הנאשמים, כמסייעים לאויב".

עד היום מקפיד ורד שלא לפרסם את דעותיו הפוליטיות בין כותלי בית הספר. גם את עברו הוא מעדיף להסתיר. באתר שהוא מפעיל, "פיתגורס" שמו, הוא מספק חומר רב לתלמידיו, החל ממערכת שעות ועד לחידות מתמטיות. מיכל רוז'נסקי, אחת מתלמידותיו לשעבר של ורד, מספרת שהוא נוהג להמליץ לתלמידיו לבקר באתר. "הוא בעיקר מפרסם שם תרגילים", היא אומרת. "לפעמים הוא גם נותן שם את שיעורי הבית".

לצד תרגילי המתמטיקה מופיעים באתר תמונות אישיות של ורד, כמו קישורים לאתר האוהדים של מכבי תל אביב, שאותה הוא אוהד. גם מסעו לגביע העולם בכדורגל בגרמניה 2006 מסוקר בהרחבה. מעניינים במיוחד הקישורים לביוגרפיה של קרל מרקס ולמסמך של ורד על אודות רעיון הקומוניזם.

"קומוניזם משמעותו ביטול המושג לאום", הוא כותב. "משמעו מעמד פועלים אחד, מפלגה אחת, עולם אחד. ביטול הגזענות דרך בניית אחדות רב גזעית... משמעותו שיתופיות, חברה ללא כסף ושכר, בני אדם עובדים יחדיו על בסיס התחייבותם האחד לשני ולבניית חברה קומוניסטית". במאמר אחר, לכבוד 1 במאי, כתב ורד ש"אין פלא ששליטי העולם ערבי־קפיטליסטי מנסים לקבור יום זה ולמחוק אותו מלוח השנה... יש לחדש את מסורת הפגנת הסולידריות של פועלי כל העולם ביום זה כדי לעצור את כדור השלג המידרדר ואת המסע לרמיסת זכויות העובדים. יחי 1 במאי!!!".

נדמה שהחזית האדומה, גם אם פעילותה המחתרתית נסתיימה, עדיין קיימת. המהפכה, שאותה ביקש דן ורד להביא, עוד נמצאת בהישג יד.

ורד סירב להתראיין לכתבה.

http://www.mynet.co.il/articles/0,7...
NewsMan 10.01.1016:11
102. מרצה לחינוך : מנהיגי ישראל - תרמית, הונאה, רצח ילדים בתגובה להודעה מספר 14
lurker:

ובצע כסף.
מאפיינים אנטישמיים אלה, יוחסו למנהיגי ישראל ע"י
מרצה לחינוך מהאוניברסיטה העברית, ד"ר נורית פלד
אלחנן.

הדברים נאמרו בהפגנת השמאל לציון שנה למבצע
"עופרת יצוקה", לפני מספר ימים.

דרור בן ימיני - מעריב.

https://rotter.net/cgi-bin/forum/dc...
NewsMan 10.01.1016:12
103. חכ מיכאל בן ארי קורא לפתוח בחקירה נגד מתמודדת האח הגדול בתגובה להודעה מספר 14

ח``כ מיכאל בן ארי קורא לפתוח בחקירה פלילית נגד מתמודדת האח הגדול, עדנה קנטי, לאחר שבתוכנית ששודרה ביום שבת קראה לפלסטינים להתמרד במחסומים

הארץ
NewsMan 10.01.1017:04
125. ''התמיכה באנרכיסטים היא משחק באש'' - מכתב גלוי (*) בתגובה להודעה מספר 14
שלום לכולם, אני מבקש להפנות את תשומת לבכם לעבודת מחקר מקיפה ונרחבת על ארגון האנרכיסטים החושפת את מבנה הארגון,
דרכי פעולתו ,מקורות המימון ומטרותיו האמיתיות http://cafe.themarker.com/view.php?...


מכתב גלוי לארנון מוזס עמוס שוקן ושי ניצן


http://cafe.themarker.com/nodes/t//... http://cafe.themarker.com/nodes/t//...קשר גורדי בין האנרכיסטים לחיזבאללה ולאסכולה השיעית .מפגש הפסגה של נועם חומסקי מנהיג האנרכיסטים העולמי עם חסן נסראללה מהחיזבאללה .
{התמונה שאומרת הכל......}

בשקט בשקט בלי ששמתם לב לפני כ 7 שנים קם והתפתח לממדי ענק ארגון בישראל הנקרא אנרכיסטים.

מצע האנרכיסטים מדבר בבירור על פירוק השלטון במדינת ישראל - קרי פירוק צה"ל והשב"כ והמשטרה ובתי המשפט קרי הפקרתם של 6 מיליון יהודים בישראל לחסדי חסן נסראללה והג"יהאד האיסלאמי.מה שמטריף את השכל זה שהיונתן פולק הזה פשוט מנהיג מיליצית אנרכיסטים של ממש המנהלת קרבות עם צה"ל בימים ובלילות חוזרת לקומונות ביפו ובפלורנטין-מישהו יכול להסביר את טירוף המערכות הבלתי מובן הזה?
קישור:
http://movies.walla.co.il/?w=/22/13...


השיטה המרכזית: ניצול "ואקום" ואדישות השלטון במטרה לגרום התנגשות בין גושי המיינסטרים במדינה
{חידוד המחלוקת בין ימין ושמאל ע"יי יצירת אייוונטים קיצוניים בשטח}

מאחורי המניעים המוצהרים של האנרכיסטים תחת הכותרת "פעילות צדק" קיימת רשימת אינטרסים אשר במקרה הטוב אין בינה לבין
ההכרזות הרשמיות ולו דבר ובמקרה הגרוע מדובר בהתנהלות הונאה שיטתית לחיסול מדינת ישראל במתכונתה ד'היום.

http://img331.imageshack.us/img331/...
פרו"פ נורמן פינקלשטיין {ידידו של חומסקי} ביקר
גם הוא אצל צמרת החיזבאללה ואלו הם רשמיו.

קישור:
http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/...


מקור להמשך קריאת עבודת המחקר:
http://cafe.themarker.com/view.php?...

=https://rotter.net/cgi-bin/forum/dc...


ציטוט מאת: פילוביץ שחף
NewsMan 10.01.1017:49
127. ברל כצנלסון על השמאל היהודי ב-1936 : בתגובה להודעה מספר 14

ציטוט מאת: Inigo_montoya


NewsMan 11.01.1022:13
144. הרצאה: ד''ר ענת מטר מאוני' ת'א - תומכת בחרם על ישראל! בתגובה להודעה מספר 14
ד"ר ענת מטר מהחוג לפילוסופיה שבאוניברסיטת ת"א
תתן הרצאת תמיכה לחרם על ישראל,
לכבוד שנה ל"התקפתה של ישראל" (נגד תושבי עזה המסכנים...).

הרצאתה של מטר כלולה בסדרת הרצאות אקדמאיים
התומכים באוייב הערבי נגד ישראל.
מאת שמאלני נחמד, Kr8

Wed 17th February – 7pm
***Supporting the Boycott on Israel: A View from Within***
Dr. Anat Matar -Tel Aviv University
SOAS – Room tbc

ד"ר ענת מטר מאוני' ת"א - תומכת בחרם על ישראל

תמונה: עדאללה

הפרטים של ד"ר ענת מטר
Dr. Anat Matar,
Philosophy department at the Faculty of Humanities,
Tel Aviv University

Tel.(Home): 03-5408977, Tel.(Office): 03-6409708

e-mail: [email protected]
http://www.tau.ac.il/humanities/phi...


תזכורת - ענת מטר הפיצה את התמונה השיקרית הזו

צילום: imti.org.il

לכל ההרצאות - שנה לעופרת יצוקה
http://www.creative-i.info/2010/01/...

Gaza: Our Guernica – A series of events to commemorate Gaza
one year after "Israel’s attack..."
ציטוט מאת: shaulc


NewsMan 14.01.1010:31
156. הבימה מעלה הצגה בה מוצג אלי ישי כמשתייך לתנועה הנאצית בתגובה להודעה מספר 14
תיאטרון 'הבימה' מעלה בימים אלו הצגה בה מוצג שר הפנים, אלי ישי, כמשתייך לתנועה הנאצית • הסיבה למתקפה: טיפול שר הפנים בעובדים הזרים • ח"כים מאיימים: נשלול כספים מהתיאטרון

יונה גרין ויקי אדמקר, בחדרי חרדים


נדמה שהפעם הם עברו כל גבול: תיאטרון 'הבימה', הידוע בשימושו הציני בבמה הקלוקלת הנמצאת ברשותו, בכדי לקדם אג'נדה אנטי-דתית ויהודית, רושם השבוע שפל חדש. שפל מזעזע במיוחד.

בהצגה המכונה 'נפגעי חרדה', שתעלה השבוע בתיאטרון, מוצג שר הפנים, אלי ישי, כדמות נאצית, כשתוך כדי ההצגה מרים השחקן המציג את ידו במועל יד.

זעמם של יוצרי ההצגה, בעקבותיו החליטו לצאת נגד שר הפנים באופן חסר-תקדים, יצא על קריאתו של שר הפנים לגרש את העובדים הזרים. ישי שהביא הוכחות ונתונים על כך שבתוך מספר שנים יהיו בארץ כמליון עובדים זרים, שיביאו עמם מחלות רבות, ויגרמו להתבוללות, זכה לקיתונות של בוז בקרב 'יפי הנפש' שדואגים אם לא לבני עמם, אז לפחות לעובדים זרים שהביאו עמם לארץ זוהמה והשחתת המידות.

אישים בתקשורת החילונית שצפו בהצגה עוד בטרם עלתה באופן רשמי, הביעו את זעזוע מהצגתו של ישי ומהשוואתו לנאצי, ואף נתנו לכך ביטוי באמצעי התקשורת השונים.

צופי התיאטרון פנו לחברי כנסת מהסיעות החרדיות, על מנת שיטפלו בעוול שנעשה לשר הפנים.

רשת ב', שדנה הבוקר (ד') בנושא בהרחבה, הביאה את אחד הצופים, שזעק על ההשוואה המיותרת. לדבריו, הצפייה בהצגה, הייתה קשה במיוחד, ובגרונו עלתה תחושת קבס קשה, מהמוטיבים הנאציים בהצגה.

בשעות אלו פועלים חברי כנסת חרדיים על מנת להוריד את ההצגה מבמת תיאטרון 'הבימה'. באם לא תרד ההצגה - ידרשו הח"כים לעצור את התקצוב המוענק לתיאטרון מהמדינה.

כתבנו יקי אדמקר, ששוחח עם כותב המחזה ובמאי ההצגה, השדרן מוטי קירשנבאום, שמע ממנו את התגובה הבאה: "הקטע בהצגה המתייחס לסוגיית העובדים הזרים, לא קשור לאלי ישי, הקטע מייצג את הגזענות שלי, שלך ושל כולנו ואין כל כוונה לייחס אותו לאלי ישי".

בענין ההצדעה במועל יד, שהופיעה בגירסה המקורית של המחזה אמר קירשנבאום " בענין הצדעה כשמפגינים קוראים לשוטרים וחיילים "נאצים " זה בסדר אבל שאנחנו עושים אולי איזו הצדעה זה כבר לא בסדר?"


תגובת תיאטרון הבימה: "לא ידוע לנו על ייחוס של כינוי כזה לאלי ישי, מן הראוי היה לפני שכותבים כתבה על הצגה, לבוא ולצפות בה. נשמח לעשות השתדלות להשיג לכתב כרטיסים".


לידי בחדרי חרדים הגיעה הקלטה בלעדית של קטע ההצגה המדובר.
http://www.bhol.org/2010/01/ishai.m...


http://www.bhol.co.il/news_read.asp...
NewsMan 14.01.1010:34
157. הגימנסיה הרצליה: אין כניסה לקציני צה''ל בתגובה להודעה מספר 14
ת"א: ד"ר זאב דגני, מנהל הגימנסיה הרצליה, אינו מאפשר לקצינים מצה"ל להיכנס לתיכון שלו כדי לעודד גיוס לצבא ושיתופי פעולה."לצבא יש תפקידים אחרים שמקומם אינו בבית הספר", הסביר
קרין ספינגולד | 14/1/2010 7:40
בשבועות הקרובים יפקדו קצינים של צה"ל את מרבית תיכוני תל אביב כדי לחזק את הקשרים ואת שיתופי הפעולה בין הצבא לבתי הספר לצבא. המפקדים, בדרגות סגן אלוף ואלוף משנה, אמורים בין היתר לשוחח עם צוותי החינוך של בתי הספר, במפגשים שיימשכו כארבע שעות כל אחד.

אף שבמשרד החינוך מתגאים במיזם והוא גובש בשיתוף צה"ל ומשרד הביטחון, לא כל אנשי החינוך בתל אביב מברכים עליו. אחד מאלה שאינו מוכן להתיר למפקדים להיכנס אל בית ספרו הוא מנהל הגימנסיה הרצליה, ד"ר זאב דגני.

"אני גאה להגיד שהגימנסיה לא נמצאת ברשימת בתי הספר שהמפקדים ייכנסו אליהם", אמר השבוע דגני ל"זמן תל אביב". "לצבא יש תפקידים אחרים שמקומם אינו בבית הספר, כמו לשבת במחנות ולשמור על הגבולות. תפקידנו בבית הספר הוא לחנך לערכים ולאזרחות טובה".

בית הספר שלך הוא בין היחידים שלא נכנסו לרשימה.
"בדמוקרטיה יש תמיד יחידים שניצבים מול העדר שנשמע לקולות של הטיפשים, וזה המזל שלה".

הקצינים לא יגיעו גם לצייטלין
אף שקארן טל, מנהלת הקמפוס ביאליק-רוגוזין, מקדמת את המיזם הצה"לי בברכה, גם בבית ספרה נשמעים קולות התנגדות. "המיזם הוא מגמה ימנית אידאולוגית ברורה", ציינה מורה בבית הספר.

"יוזמות כאלה מגלות את האג'נדה האמיתית של העומדים בראשן, והמרחק בינן ובין חינוך אמיתי גדול למדי. אני לא רואה איך כניסת צבא אל בית הספר תורמת לחזון החינוכי שלו".

"אני גאה מאוד בהישגי בית הספר בנוגע לאחוזי הגיוס של הבוגרים, ואנחנו ממשיכים לעבוד עליהם במרץ", אומרת מנגד המנהלת טל. "אנחנו עושים המון פרויקטים עם צה"ל, כולל יותר משישים חיילים שמגיעים אלינו מדי שבוע וחונכים ילדים. אני יכולה אפילו להגיד שלומדים אצלי יותר ילדים שרוצים להתגייס מאשר שהמדינה מאשרת להם".

להוציא את הגימנסיה, גם לתיכון הדתי צייטלין לא יגיעו המפקדים כחלק מן המיזם, אולם במקרה זה מדובר בהחלטה משותפת של בית הספר עם משרד החינוך, שכן צייטלין נמצא במקום גבוה בעיר עם 96.6 אחוזי גיוס של בנים, ובימים אלה משתתף במגוון גדול של תכניות עם הצבא.

אבי קצובר, דובר משרד החינוך מחוז תל אביב, מסר בתגובה: "הזמנת קציני צבא לחדרי מורים אינה המטרה כי אם האמצעי לעידוד גיוס איכותי של בני הנוער לצה"ל. אם מנהל תיכון חושב שבאמתחתו דרכים טובות יותר לעידוד הגיוס, זכותו להשתמש באותן דרכים, ובלבד שהתוצאות יצביעו על עלייה בשיעור המתגייסים".

NRG
NewsMan 14.01.1011:00
162. פרופ' סבר מהאוני' העברית מקדם את הנכבה הפלסטינית בתגובה להודעה מספר 14
פרופ' חנן סבר מהחוג ללימודים הומניים
שבאוניברסיטה העברית - מקדם את הנכבה הפלסטינית.
מאת: נמרוד אטיאס, Kr8

באירוע שהתקיים אתמול תחת הכותרת התנכית "אל תגידו בגת",
שהוא גם שם ספרו ועוסק ב"נכבה הפלסטינית בשירה העברית" - עוסק
המחבר בהזדהות עם סבלם של הפלסטינים המסכנים.

תמונת פרופ' חנן חבר - מדף הבית של האוניברסיטה


ההזמנה לאירוע - בשת"פ עם עמותת זוכרות והוצאת פרדס

.
.
.
פרטים אישיים (בקישור: כולל טל' + תמונה)
Prof. Hannan Hever,

The Mandel Institute of Jewish Studies, Faculty of Humanities,

The Hebrew University.

אתר הבית
http://jewish.huji.ac.il/faculty/li...

Email: [email protected],
[email protected],
[email protected]
.
.
מקור: http://www.kr8.co.il/BRPortal/br/P1...
ציטוט מאת: shaulc

NewsMan 20.01.1002:28
198. רוב הסטודנטים: מרצים מביעים עמדה פוליטית בתגובה להודעה מספר 14
מסקר אותו ערכה התאחדות הסטודנטים עולה כי 64 אחוז סבורים כי המרצים באקדמיה מנצלים את הבמה ומשמיעים דעות פוליטיות בשיעורים
האם השמעת דעות פוליטיות על ידי מרצים באוניברסיטה בזמן שיעור היא לגיטימית? השאלה מתעוררת לנוכח סקר שערכה לאחרונה התאחדות הסטודנטים הארצית ממנו עולה כי מדובר בתופעה נפוצה. מהסקר, שהגיע לידי nrg מעריב, עולה כי 64% מהסטודנטים סבורים שמרצים נוהגים לנצל את הבמה האקדמית הניתנת להם בזמן השיעורים כדי להשמיע את דעתם הפוליטית.

"אנו מכירים בעובדה שהמציאות הפוליטית בישראל לא יכולה להיעצר בשערי האקדמיה", אמר בתגובה איציק שמולי, סגן יו"ר ההתאחדות. "יחד עם זאת, אנו מדגישים את הצורך בהצגת התמונה המלאה לסטודנטים על מנת שיוכלו לבסס את עמדותיהם בצורה שקולה ומחושבת".

לדברי תנועת הסטודנטים "אם תרצו", המזוהה עם הימין, "הנתון מהווה דגל אדום בפני כל מי שעתיד האקדמיה חשוב בעיניו. לא יתכן שחלק גדול מהמרצים מרשים לעצמם לרמוס ברגל גסה את כבודם של סטודנטים שאינם מסכימים עם עמדותיהם".

"זירה חשובה בקידום שיח פוליטי-ציבורי"
עוד אמרו ב"אם תרצו" כי "כל מי שעתיד האקדמיה יקר ללבו צריך להבטיח שבקמפוסים בישראל יהיה חופש אקדמי וחופש ביטוי אמיתיים ולא ניצול ציני של מעמד לקידום עמדות קיצוניות ואנטי-ישראליות".

מנגד אומר שחר בוצר, יו"ר אגודת הסטודנטים באוניברסיטת תל אביב, כי האגודה מברכת על
תוצאותיו של הסקר.

"האקדמיה היא אחת

הזירות החשובות ביותר בקידום שיח פוליטי-ציבורי, כל עוד ניתנת לסטודנטים האפשרות להביע את עמדותיהם בחופשיות ובאווירה פלורליסטית", אמר בוצר. "אנו מקווים כי האקדמיה תמשיך למלא תפקיד חשוב בעיצוב השיח הציבורי ולהיות נושאת הדגל של הנאורות והדמוקרטיה, שעה שנדמה כי מקומן אינו מובן מאליו בחברה הישראלית כיום".

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/...
NewsMan 21.01.1001:12
201. תנועת גוש שלום קראה להטיל חרם אקדמי על מכללת אריאל בתגובה להודעה מספר 14
תנועת "גוש שלום" קראה להטיל חרם אקדמי על המכללה האקדמית באריאל, בעקבות החלטת שר הביטחון להכריז עליה כאוניברסיטה. בתנועה אומרים כי הם מצטרפים למאבק של ממשלת ספרד, שמחרימה זה מכבר את המוסד, וקראו למדינות נוספות להצטרף למחאה.

http://www.ynet.co.il/Ext/Comp/CdaN...
NewsMan 26.01.1000:01
215. קרן הקולנוע הישראלי משעה את תמיכתה בסרט ''אודם'' בתגובה להודעה מספר 14
קרן הקולנוע הישראלי הודיעה כי היא משעה את התמיכה בהפקת סרטו של הבימאי יונתן סגל, "אודם", המשווה בין הנעשה בשטחים לבין מעשי הנאצים בשואה. מנכ"ל הקרן, כתריאל שחורי, נענה לפנייתה של שרת התרבות והספורט לימור לבנת והודיע כי התמיכה תושעה עד לצפייה בסרט ואישור ההעתק שלו. הקרן התחייבה להשקיע בסרט יותר ממיליון ושלוש מאות אלף שקלים, וכי עד כה הושקעו בו כשמונה מאות וחמישים אלף שקל.

http://www.iba.org.il/bet/


NewsMan 26.01.1000:57
217. מנהל גמנסיה הרצליה חבר עמותת זוכרות, והתלמיד יותם באלוה בתגובה להודעה מספר 14

מנהל גימנסיה הרצליה, ד"ר זאב דגני הנו חבר בעמותת זוכרות.


דגני - כסוף שיער, חולצה לבנה.

מטרותיה של עמותת זוכרות

"להביא להכרה בחוב המוסרי על העוול שגרמו המדינה ומוסדותיה לעם
הפלסטיני, ולקדם את מימושה של זכות השיבה של הפליטים והפליטות"

פירוש: במקרה הטוב, מדינת כל אזרחיה ובמציאות העגומה וקרוב לוודאי:
"יהודים - הכינו חליפות הצלה".


יותם באלוה הנו עלם צעיר שעומד לפני גיוס בעוד כחודש וחצי.
הוא התראיין הערב בתוכנית ערב חדש.
אחיו של יותם, נדב באלוה, לוחם סיירת אגוז, נהרג במלחמת
לבנון השניה בקרב מארון א ראס.יותם עובר בין בתי הספר ומרצה לבני הנוער על חשיבות השירות
הקרבי בצבא העם ועל כך שהוא עצמו החליט להתגייס ליחידה קרבית.

מיותר לציין שיותם יכול לקבל פטור משירות קרבי, בהיותו אח שכול (נדרשת חתימת הוריו).

מי הוא זאב דגני?

ד"ר זאב דגני הנו מנהל גימנסיה הרצליה שקיבל החלטה לאסור על קציני צה"ל להכנס
אל בית הספר ולדבר עם בני הנוער על חשיבות השירות בצה"ל.דן מרגלית (ישראל היום)

..שמה של הגימנסיה יצא בהקניית דעת בחינוך לאהבת הארץ
ובתרומה לביטחון הלאומי של היישוב העברי - אבל גם היא
כבר אינה מה שציפו ממנה. לפני כשנתיים בחרו חברי
הדירקטוריון שלה בד"ר זאב דגני למנהלה אף שידעו כי
בעבר גילה אהדה לסרבנות השירות בצה"ל משמאל.
בהיבחרו
נמנע מלדבר על כך.

עתה יצא המרצע מן השק. דגני התנגד לתוכנית המשותפת
לשר החינוך גדעון סער ולרמטכ"ל גבי אשכנזי - בעצמו בוגר
הגימנסיה - להתיר לקציני צה"ל להסביר למורים ולתלמידים
את חשיבות השירות המשמעותי בהגיע שעתם להתגייס.

מדוע? תהיתי באוזניו והוא טען כי זה לא דמוקרטי; וזה
לא תפקידו כמחנך ומזכיר לו משטרים אפלים; וכפי שאין מניחים
לקצינים להיכנס לבית המשפט - כן גם לא לבתי הספר. ..


מה עושה ועשה ד"ר זאב דגני (מדגם)

אסר על תלמידי בית הספר להניף את דגל ישראל בשער בית הספר
הטיף לסרבנות לשירות בשטחי יהודה ושומרון...
סדר יום ותחומי ענין של כינוס בו השתתף
פירוט המושב (חינוך בצל הסכסוך) בו דיבר בכינוס זה
ועוד מהגיגיו בראיונות שוניםכל אחד יחליט לעצמו בצדו של מי הוא עומד. התלמיד או המנהל?
ומזלנו שיותם סיים לימודיו בכרמיאל ולא נפל בידיו של זאב דגני.

לסיום - יתכן וקיים ספק קל שבקלים שאותו ד"ר זאבי דגני שהנו
חבר עמותת זוכרות
אינו אותו זאב דגני שהנו מנהל גימנסיה הרצליה.
אם חלה טעות וישנה פגיעה בשמו הטוב (לא שיש לו על מה להגן, לאור
כל שאר הדברים שנכתבו עליו) אשמח לתקן.

אבל באם מדובר באותו אחד (כנראה בוודאות), אז שאריות שמו הטוב
מתאיינות לאפס אפסים. אין הוא ראוי להיות מנהל ומחנך בבית
ספר שעדיין נחשב כבי"ס יהודי וציוני ובעיטתו החוצה מתבקשת מאליה.
ציטוט מאת: lurker

NewsMan 02.01.1019:03
15. עדכוני פלסטינאים בתגובה להודעה מספר 0
NewsMan 05.01.1014:06
56. סרטון חמאס: מתנחלים שותים דם הפלסטינים בתגובה להודעה מספר 15
למדו מ"ארץ נהדרת":

בהלול, קצין פלסטיני, הוא גיבור סרטון מצויר ששודר בטלוויזיה של חמאס. הוא הוצג מושפל על-ידי חיילי צה"ל ומצחצח את נעליהם, מגן על מתנחלים וגם מוכן לעצור את בני משפחתו

כשברקע המאמצים להשגת פיוס בין הפתח לחמאס, שידרה רשת הטלוויזיה של חמאס סרט מצויר בשם "משימה מיוחדת", המכפיש את מנגנוני הרשות הפלסטינית, שעל-פי הסרט משרתות אך ורק את ישראל והמתנחלים. בסרט נראה קצין פלסטיני מבצע את בקשתם של חיילי צה"ל, למרות שהוא מושפל על-ידם וגם מסייע למתנחלים.

הסרט, שאורכו כשמונה דקות, מתרחש סמוך למפקדת התיאום הביטחוני. בסרט נראה הקצין הפלסטיני בהלול (ליצן) נשאל על ידי עמיתו הישראלי "מהי המשימה שלך?", בהלול עונה כי משימתו להגן על שלטון החוק. כשהקצין הישראלי שואל "מה זה", עונה עמיתו הפלסטיני: להגן על המתנחלים.

כשנשאל בהלול כיצד הוא יגיב להתגרויות המתנחלים, הוא ענה "לא נגיב ולא נפריע להם". הקצין הפלסטיני אמר בסרט כי אם יקבל הוראה מעמיתו הישראלי לעצור את בני משפחתו, הוא יעשה זאת. הוא ציין שהוא מוכן להילחם בהתנגדות ואפילו לנקות את נעליו של הקצין הישראלי, וכבונוס לנשק את נעליו של הקצין. "אתגרש מאשתי אם תורו לי", אומר בהלול.

הקצין הפלסטיני גם נראה מנסה להגן על מתנחל ישראלי, שירה בילדים פלסטינים בחברון. כשהוא מגיע למתנחל הוא צועק עליו: "אתה הרגת עכשיו את בני עמי, אבל אני אענה לך במחוייבות לשלום". בהלול שולף יונה ומגיש אותה למתנחל, שיצא למסע הרצח על פי הוראת אביו - שאמר לו - כך על-פי הסרט של חמאס - כי "הדבר הכי טעים זה להרוג פלסטינים ולשתות אתם דמם".

בהלול גם נראה מכה ילד פלסטיני, מפני שעמיתו הישראלי אמר לו כי בבית הזה זרק ילד פלסטיני אבנים על החיילים. הקצין הפלסטיני תופס את "אויב החוק" הקטן ומכה אותו.

פיוס דרך סעודיה?
בינתיים, בשטח, נעשים מאמצים להגיע לפיוס בין שתי התנועות. ראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל, נפגש בסעודיה עם שר החוץ הסעודי,

סעוד אל-פייסל, ודן עמו בסיכויים לחדש את שיחות הפיוס בין הצדדים. משעל אמר בתום הפגישה: "המגעים להשיג פיוס רשמו התקדמות, חמאס מוכן לחתום על מסמך הפיוס המצרי, אם הערות הארגון על המסמך ילקחו בחשבון".

לעומת זאת, חבר הוועד המרכזי של פת"ח, מוחמד דחלאן, אמר כי חמאס אינו מוכן ומסוגל להגיע לפיוס. דחלאן אמר עוד: "יש שותפות אינטרסים בין חמאס לבין ישראל, להחליש את הרשות ולפגוע בה. הסיכוי היחיד להגיע לפיוס הוא כשאנשים השפויים בחמאס, יחליטו לחזור בהם מההפיכה שביצעו".

ללינק הסירטון:

http://www.ynet.co.il/articles/0,73...
NewsMan 05.01.1014:12
58. פיאד: מדינת פלסטין תהיה נקייה מהתנחלויות בתגובה להודעה מספר 15
בכנס ברמאללה אמר ראש ממשלת הרשות: "לא נסכים עוד להסכמי מעבר, הגיע הזמן שתקופת המעבר תסתיים". במקביל, נפגש הנשיא הפלסטיני אבו מאזן עם שר המודיעין המצרי, לקראת פגישתו מחר בקהיר עם הנשיא מובארק. השניים דנו בחידוש המו"מ
בזמן שהנשיא הפלסטיני, אבו-מאזן, פתח את סבב הפגישות שלו במצרים כדי למצוא בסיס לחידוש המשא ומתן עם ישראל - מדגיש הערב (יום א') ראש ממשלת הרשות, סלאם פיאד, כי המדינה הפלסטינית העתידית תהיה "נקייה מגדרות ומהתנחלויות".


בכנס שנערך סמוך לרמאללה, קרא פיאד לקהילה הבינלאומית להתערב על מנת "לאלץ את ישראל להפסיק את התעלמותה מהחוק הבינלאומי ומזכויות הפלסטינים", כהגדרתו. הוא הדגיש ש"לא נסכים עוד להסכמי מעבר, הגיע הזמן שתקופת המעבר תסתיים".

גם מצרים התבטאה בעבר נגד האפשרות ל"תקופת מעבר". הנשיא המצרי, חוסני מובארק, שייפגש מחר עם אבו-מאזן, אמר לפני כחודש בפגישה עם הנשיא שמעון פרס: "מצרים מתנגדת לאפשרות הקמת מדינה פלסטינית בגבולות זמניים. יש צורך להגיע לפתרון קבע צודק שיבוצע במסגרת לוח זמנים מוסכם וברור".


בינתיים נפגש אבו-מאזן עם שר המודיעין המצרי, עומר סולימאן, בשארם א-שייח'. הנשיא הפלסטיני דן בפגישה במאמצים שמשקיעה קהיר לחידוש תהליך השלום והוא צפוי לדון עם הנשיא המצרי בניסיון המצרי-אמריקני לחדש את התהליך המדיני על בסיס ההבנות כי בסופו של התהליך, תוקם מדינה פלסטינית בגבולות 1967.


בשבועות האחרונים התקבלו כמה דיווחים על אפשרות חידוש המשא ומתן בין ישראלים לפלסטינים. ביום שישי דיווחה סוכנות רויטרס כי על פי מקורות ישראליים, נתניהו הציע בפגישתו עם מובארק בשבוע שעבר לערוך ועידת פסגה עם אבו מאזן כדי לחדש את המשא-ומתן.

עוד קודם לכן אמרו גם מקורות פלסטיניים, על רקע פגישת נתניהו-מובארק, כי "התפתחות דרמטית" צפויה בתהליך המדיני בשבועות הקרובים.

ל-ynet נודע כי הפלסטינים יעמלו בשבועות הקרובים על גיבוש תמיכה ערבית בנוסחה המתגבשת לחידוש המשא-ומתן מול ישראל. ההערכה היא כי הפלסטינים והמדינות התומכות בתהליך יגייסו תמיכה לחידוש התהליך, וכן להבנות שיושגו במהלכו בפסגת המדינות הערביות שאמורה להתכנס במרס בקהיר.

http://www.ynet.co.il/articles/0,73...
NewsMan 05.01.1014:22
60. אתר המזוהה עם חמאס מציע כסף להרג חיילים בתגובה להודעה מספר 15
"קבלו $500 כנגד הריגת חייל ישראלי", מפרסם אתר שאת הקישור אליו קיבלו היום ישראלים רבים לתיבת הדואר האלקטרוני שלהם. זו היא אינה הפרובוקציה הראשונה של הטרוריסט המקוון

אילנה ברודו פורסם: 03.01.10, 21:32

כך נכתב בהודעת דואר אלקטרוני, אותה קיבלו היום ישראלים רבים בתיבת בדואר האלקטרוני שלהם. בנוסף למסר בשלוש שפות (עברית, אנגלית וערבית),


בהודעה ישנם קישורים לסרטוני וידאו באתר יוטיוב בגנות ישראל וכן קישור לאתר www.kku4u.info, בו מוצע סכום של 500 דולרים עבור כל חייל צה"ל שהריגתו בזדון תוכח בתמונה ופרסום בתקשורת.טרם ידוע אם רק ישראלים קיבלו הודעה זו, או שמא הופצה גם לאזרחי מדינות אחרות, וכן כמה נמענים קיבלו את ההודעה בסך הכל. האתר עצמו כתוב בשפות ערבית ואנגלית, שככל הנראה תורגמה מערבית באמצעות כלי אוטומטי לתרגום, עקב ריבוי השגיאות בטקסט באנגלית."לתמוך במובטלים"
באתר מוסברים הצעדים בהם יש לנקוט בכדי לזכות בפרס הכספי, לרבות צילום של הקורבן. בנוסף להצעות לכלי הנשק בהם יש להשתמש, באתר נכתב ש"הרעיון הוא לתמוך במובטלים בישראל".

http://www.ynet.co.il/PicServer2/17...

אתר kku4u.info (צילום מסך)אופן יצירת הקשר עם בעל האתר הוא באמצעות טופס התקשרות בלבד, ולא מופיעים פרטים נוספים על מקימיו או הארגון העומד מאחורי הצעת סבסוד הטרור הגלויה.לא הפעם הראשונה
מבדיקת ynet עולה כי האתר מאורח בשירות אירוח האתרים החינמי של גוגל, ושרוב פרטי בעל שם המתחם הינם מזוייפים. אזור המגורים שציין הינו ישראל, אך כתובת הדואר האלקטרוני עמה נרשם, כבר הופיעה בעבר בתיבות הדואר של אחדים מאיתנו: בחודש פברואר 2009, ישראלים רבים קיבלו הודעות אימייל מאיימות לכאורה מהזרוע הצבאית של ארגון החמאס, הודעות אלה הגיעו מאותו אדם או ארגון.כתובת האתר, kku4u.info דומה מאוד לכתובתו של אתר שנסגר בעבר, kku4u.com והיווה פורום לתלמידי אוניברסיטת המלך חאליד שבערב הסעודית.המידע הראשוני התקבל בדואר האדום

http://www.ynet.co.il/articles/0,73...


האם מישהו שמע על הארגון והזוועה הזו ???

מציעים 500$ עבור רציחת כל חייל ישראלי עם הסברים מפורטים לקבלת הכסףמקור:
http://www.kku4u.info/e.php-Original Message-
From:mailto:[email protected]]
Sent: 03 January 2010 21:05


http://www.kku4u.info/e.php

Kill the troops and get your money back

להרוג את החיילים ולקבל חזרה את הכסף שלך


>
> WWW.KKU4U.INFO
>
>
>

http://www.youtube.com/watch?v=j8qZ...

http://www.youtube.com/watch?v=ktYj...

http://www.youtube.com/watch?v=_lld...

http://www.youtube.com/watch?v=d1Z7...

http://www.youtube.com/watch?v=_aIB...

http://www.youtube.com/watch?v=MUVc...

http://www.youtube.com/watch?v=-76h...


====https://rotter.net/cgi-bin/forum/dc...


ציטוט מאת: פילוביץ שחף
NewsMan 05.01.1015:44
76. אבו מאזן שיבח את הרוצחים בתגובה להודעה מספר 15
כלי התקשורת אוהבים לצייר את יושב ראש הרשות הפלשתינית כ"מתון" ו"פרגמטי" ולפיכך מתעקשים שלא לספר לציבור הישראלי עובדות שמוכיחות את ההפך הגמור. למשל: העובדה שהרשות הפלשתינית תומכת באופן מובהק בשלושת רוצחי הרב מאיר חי ושאבו מאזן מכנה אותם "שהידים". מזל שיש "נודניקים" כמו איתמר מרכוס וברברה קרוק מאתר "מבט לתקשורת הפלשתינית" שמתעקשים להביא את האמת הכואבת.

מקור:http://www.latma.co.il/Latma/Templa...
NewsMan 10.01.1015:39
89. מתגברים מאמצי הפלשתינים לביצוע 'טרור מנהרות' בתגובה להודעה מספר 15
גוברים ניסיונות אירגוני הטרור ברצועה לחדור לישראל באמצעות מינהרות. צה"ל מנצל את ירי הרקטות להשמדתן.
פרסום ראשון: 10/01/10, 07:19חגי הוברמן

אירגוני הטרור ברצועה מגבירים בתקופה האחרונה את מאמציהם לחפור מינהרות מתוך שטח הרצועה לשטח ישראל. כך מגלים גורמים צבאיים.

בצה"ל מנצלים את ירי המרגמות לשטח ישראל כדי להשמיד את המינהרות הללו בתקיפות הנגד. אור ליום שישי תקף צה"ל מהאוויר ארבעה יעדים של ארגוני הטרור בצפון ובדרום רצועת עזה. אחת המטרות שהופצצו היתה מינהרה שנועדה לחדירת מחבלים לשטח ישראל מול קיבוץ כיסופים. היא מוקמה בסמוך לבית הספר אל-מערי באזור קרארה שליד חאן יונס בדרום רצועת עזה. גורמים צבאיים אומרים כי מינהרת הטרור שהותקפה מול כיסופים נחפרה כקילומטר מגדר המערכת, ונועדה להחדרת מחבלים לשטח ישראל ולביצוע פיגועי טרור כנגד אזרחים ישראלים או נגד חיילי צה"ל.

גם בליל שבת לפני שבועיים, אור לטז' בטבת 2.1, תקפו מטוסי חיל האוויר שתי מינהרות, אחת באיזור סג'עיה, מול הקיבוצים סעד ונחל עוז, והשניה דרומית לכיסופים, באיזור נירים. גם המינהרות הללו נחפרו כקילומטר מגדר המערכת ונועדו להחדרת מחבלים לשטח ישראל. התקיפה בוצעה אז כתגובה לירי רקטה לעבר נתיבות.

גורמי ביטחון אומרים כי המישור שממזרח לעיר עזה הוא איזור נוח לחפירת מינהרות, בין היתר בגלל קירבת השטח הבנוי לגדר הגבול. "זו הסיבה שפיזרנו כרוזים ביום חמישי, ובהם אזהרה למנוע מהאזרחים הפלשתינים להתקרב לגדר הרצועה" – מגלה לכתבנו גורם ביטחוני. בעבר נתגלו מינהרות שנחפרו לכיוון כרם-שלום.

גורמים ביישובים היהודיים בעוטף עזה, שתודרכו על המינהרות, אומרים כי הם מקווים שכאשר לצה"ל יהיה מידע על מינהרה פעילה כזו, הוא לא יחכה לאמתלא של ירי פגזים כדי להשמיד אותה. חשש נוסף הוא מפני מינהרה שלא יהיה עליה מידע מודיעיני מוקדם. "במקרה כזה יהיה עוד גלעד שליט, או שניים או שלושה" – אומר גורם ביטחוני בעוטף עזה. כזכור גלעד שליט נחטף בידי מחבלים שחדרו לשטח ישראל באמצעות מינהרה שנחפרה אל תוך שטח ישראל באיזור כרם שלום.

בקרב ראשי היישובים התחושה קשה. "אנו מאמנים את כיתות הכוננות. הכוחות מתורגלים. אבל אין לנו הרבה לעשות" – אומר אחד מראשי המועצות באיזור.

INN
NewsMan 10.01.1015:44
90. לשכת רה''מ: ''הרשות היא סרבנית השלום'' בתגובה להודעה מספר 15
בעקבות איומי השליח האמריקאי למזרח התיכון להקפיא את הערבויות האמריקאיות לישראל, נמסר הערב מלשכת רה"מ כי "ישראל עשתה צעדים משמעותיים להנעת התהליך"

בעקבות איומי השליח האמריקאי למזרח התיכון, ג'ורג' מיטשל, להקפיא את הערבויות האמריקאיות לישראל, נמסר הערב (שבת) מלשכת ראש הממשלה כי "כולם יודעים שהרשות הפלסטינית מסרבת לחדש את שיחות השלום, בעוד שישראל עשתה צעדים משמעותיים להנעת התהליך. מי שצריכה לשנות את דרכה זו הרשות הפלסטינית ובוודאי לא ממשלת ישראל".כאמור, מיטשל איים כי ארה"ב תפגע בערבויות שהיא מעניקה לישראל, אם היא לא תפעל לקידום המשא ומתן. בראיון לרשת PBS אמר מיטשל כי וושינגטון עשויה לנקוט בעונשים כלפי הצדדים, לצד התמריצים. "אנו חושבים שניתן לסיים את המשא ומתן תוך שנתיים ממועד תחילתו", אמר. "באופן אישי אני חושב שניתן לסיים השיחות בתקופה קצרה יותר", המשיך. ראש צוות המשא ומתן ברשות הפלסטינית, סעיב עריקאת אמר הבוקר כי חידוש המו"מ בין ישראל לפלסטינים מחייב הפסקה מוחלטת של הבנייה בהתנחלויות. בשיחה עם סוכנות הידיעות הצרפתית התייחס עריקאת לדברי מזכירת המדינה האמריקאית הילרי קלינטון, לפיהם על ישראל והפלסטינים לחדש את המו"מ ללא תנאים מוקדמים."נמשיך במאמצינו עד שהממשל האמריקאי יחייב את ישראל לחדש את המו"מ על בסיס מחוייבותיה במפת הדרכים ובעיקר בכל הנוגע להפסקת הבנייה בהתנחלויות, כולל מזרח ירושלים", אמר עריקאת. לדבריו, הפלסטינים מקווים שהמו"מ עם ישראל יחודש מהנקודה שבה הופסק בדצמבר 2008, בעת שהרשות ניהלה אותו עם ממשלת אולמרט. "אנחנו רוצים הכרה ברורה בפתרון שתי המדינות ובגבולות 67", סיכם.


http://news.il.msn.com/article.aspx...

NewsMan 10.01.1015:49
93. חמאס: החדרנו לרצועה טילי נ''ט מפירי איזון בתגובה להודעה מספר 15
כך נמסר על פי אור הלר מחדשות ערוץ 10 לפני כמה דקות
ציטוט מאת: mookiNewsMan 10.01.1016:00
94. רק ישראל נשארה - מצרים שמה סוף לשיירות סיוע לעזה בתגובה להודעה מספר 15

מצרים: לא נתיר למשלחות סיוע לעבור בשטחנו

http://www.ynet.co.il/articles/0,73...
ציטוט מאת: אנדרNewsMan 10.01.1016:08
99. מצרים לחמאס: ''כנופיה, שימחתם את ישראל''. בתגובה להודעה מספר 15
מעמיק המשבר ביחסי חמאס מצרים. לאחר שביום רביעי נהרג חייל מצרי מאש פלסטינים, השתלחו עיתוני מצרים והאימאמים במסגדים בחמאס: "העם הפלסטיני בעזה מורעב והנהגתו שבעה"
בעקבות העימותים שפרצו ביום רביעי בין חמאס למצרים לאחר שקהיר מנעה ממשלחת סיוע להיכנס לרצועת עזה ועל רקע בניית גדר הפלדה בגבול עזה-מצרים, המתיחות בין מצרים לחמאס רק הולכת וגוברת. במצרים זועמים על מותו של חייל מצרי מידי צלף פלסטיני במהלך המהומות, והבוקר (שבת) דיווח העיתון "אל-קודס אל-ערבי" כי אימאמים ממסגדים רבים במצרים תקפו קשות בדרשות ים השישי את חמאס והאשימו אותו במצור על עזה.

על פי העיתון, האימאם של מסגד א-רחמה טען כי חמאס הוא הסיבה למצור על הפלסטינים ברצועת עזה והוסיף כי מנהיגי הארגון מעוניינים להישאר בשלטון "אפילו במחיר של הרעבת עמם וגירושם". האימאם ציין כי החייל המצרי שנהרג הוא "שהיד" ומי שהרג אותו חייב לכפר על מעשיו כדי לא להגיע לגהנום.

בעיתון נכתב כי המסגדים שהשתתפו במתקפה כפופים למשרד הדתות המצרי וכי המתקפה נגד חמאס תוכננה על ידי השלטונות. האימאם של מסגד עבאד א-רחמן בקהיר תאר את הריגתו של החייל המצרי כ"אסון" והפנה שאלה לצלף הפלסטיני שהרג אותו: "מה תגיד מחר לאלוהיך?".

גם מאמר המערכת בעיתון הממסדי המצרי "אל-אהראם" לקח חלק במתקפה החזיתית המצרית נגד חמאס. במאמר תחת הכותרת "הרג המצרים לא ישחרר את פלסטין" נכתב כי "זהו בדיוק מה שישראל רוצה. כמה שהיא שמחה כעת". בהמשך מזהיר המאמר את חמאס ורומז כי הארגון פועל עבור האינטרסים של אירן: "למצרים לא מגיע לקבל את כל השנאה מכם, אלא אם כן יש לכם אג'נדה סמויה שבעזרתה אתם משרתים מטרות של גורמים אחרים".

http://news.walla.co.il/?w=/22/1630...
NewsMan 10.01.1016:53
119. כיכר ברמאללה ע''ש הרוצחת. בתגובה להודעה מספר 15
אבו מאזן מעניק חסותו לחגיגת יום הולדתה של המחבלת דלאל מוגרב. האחראית לרצח 37 ישראלים בפיגוע כביש החוף.
יושב ראש הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, כיבד לאחרונה שוב את זכרה של המחבלת דלאל מוגרבי, הפעם באמצעות חסות לטקס לכבוד יום השנה החמישים להולדתה. כך מדווח המכון למבט לתקשורת פלסטינית.

דלאל מוגרבי הובילה את התקפת הטרור הקשה ביותר בתולדות מדינת ישראל בשנת 1978, כאשר היא וקבוצת מחבלים השתלטו על אוטובוס ורצחו 37 ישראלים במה שנודע כפיגוע כביש החוף (אוטובוס הדמים). בטקס לכבודה נכחו בכירים פלסטינים והופיעה תהלוכת ילדים. במועד מוקדם יותר השנה מימן משרדו של היו"ר אבו מאזן הקמת מרכז מחשבים על שם דלאל מוגרבי.

בכרזת ענק בטקס לכבוד יום הולדתה, שעליה הודפסה תמונתה של דלאל מוגרבי, נכתב:

תחת חסות כבוד הנשיא מחמוד עבאס (אבו מאזן)
רשות ההכוונה הפוליטית והלאומית
טקס יום ההולדת של כלת היקום
השהידה דלאל מוגרבי

הרשות הפלסטינית הוסיפה לכבד את דלאל מוגרבי, מלבד הטקס לכבוד יום הולדתה, כאשר הודיעה על קריאת כיכר באזור רמאללה על שמה של המחבלת.

במאמר שפורסם בעיתון הרש"פ מאת דובר פת"ח ד"ר ג'מאל נזאל, מכונה דלאל מוגרבי "גיבורת הגיבורות הפלסטיניות."

שתי מהדורות חדשות בטלוויזיה הפלסטינית עסקו בטקס זה:

"תחת חסות הנשיא מחמוד עבאס (אבו מאזן), ערכה רשות ההכוונה הפוליטית והלאומית טקס... לציון יום השנה ה-50 להולדתה של השהידה דלאל מוגרבי, מפקדת פעולת החוף ."


במכון מציינים כי אלה אינן דוגמאות בודדות לפיאור של מחבלים ברשות הפלסטינית. ישנה מסורת חזקה של הצגת מחבלים כדמויות מופת - בעיקר עבור ילדים - על ידי קריאת מקומות ציבוריים, מתקנים ואירועים על שמם. דלאל מוגרבי, שפרסומה בא אך ורק בשל פיגוע הטרור הרצחני שהיא ביצעה, הינה אחת הדוגמאות הבולטות למחבלים המוצגים כמופת וכמודל לחיקוי.

http://www.inn.co.il/News/News.aspx...

NewsMan 14.01.1011:55
167. כוכב הסרט 'ברונו' מסתבך:פלסטיני תובע ממנו 115 מיליון $ בתגובה להודעה מספר 15
תושב בית סאחור הופתע לגלות את עצמו מופיע בסרט "ברונו" בתור טרוריסט, למרות שהיה בטוח שהצטלם לסרט תיעודי, ולא לקומדיה מטורפת. השבוע הוא חזר מארה"ב אחרי שהגיש שם תביעה נגד היוצר וכוכב הסרט – סשה ברון כהן
פוראת נסאר | חדשות 2 | פורסם 12/01/10 22:11
איימן אבו עטא מבית סאחור שהופיע בסרט ברונו והוצג כטרוריסט, לא ממש השתעשע מהבדיחה על חשבונו. "הוא פנה אלי ואמר שהוא עיתונאי גרמני שהגיע לעשות סרט על העם הפלסטיני", אומר אבו עטא לחדשות 2, "אנחנו משתפים פעולה עם כל מה שקשור לסוגייה הפלסטינית".

היום חזר אבו עטא מארצות הברית עמוס תיקים, לאחר המערכה הראשונה בבית המשפט בוושינגטון, שם הוא תובע את היוצר ואת כוכב הסרט השחקן היהודי-בריטי סשה ברון כהן. אבו עטא מספר שהופתע משאלת ה"עיתונאי" על אוסמה בן לאדן שנראה "כמו סנטה מלוכלך", וטוען שמטרתו של כהן הייתה להזיק לעם הפלסטיני.

לא רק אבו עטא כועס – אם תקנו את גרסת ה-DVD תמצאו בתוספות גם את ח"כ ניסים זאב, שנשאל על אזור "הישבן התיכון". חבר הכנסת מש"ס לא מתכוון לתבוע, אבל אבו עטא דווקא כן – לא פחות מ-115 מיליון דולר.

http://www.mako.co.il/news-israel/e...
NewsMan 21.01.1010:24
205. הרשות הפלסטינית: להכיר במחבלים כשבויים בתגובה להודעה מספר 15
ברשות הפלשתינית מכינים תביעה לבית הדין הבינ"ל בהאג בדרישה להכיר באסירים הפלשתינים כשבויי מלחמה על פי אמנת ז'נבה השלישית.

ברשות הפלשתינית ממשיכים במאבקים המשפטיים נגד ישראל. ועדה משפטית שהקימה הרשות עוסקת בימים אלה בסיום עבודתה להגשת תביעה בבית הדין הבינלאומי בהאג נגד מדינת ישראל, על מנת שתחוייב להכיר באסירים הפלשתינים כשבויי מלחמה על פי אמנת ז'נבה השלישית.

השר לענייני אסירים ברשות הפלשתינית, עיסא קראקע, הוא אשר חשף את הידיעה, תוך שהוא מציין כי כיום ישראל אינה מכירה במחבלים כלוחמים, ושופטת אותם על פי חוקי המדינה.

לשבויי מלחמה יש הרבה יותר זכויות על פי אמנת ז'נבה. חיילים הנופלים בשבי אינם עומדים למשפט, והם משוחררים באופן אוטומטי בכל עיסקת שיחרור שבויים.

קראקע נועד עם נציבת האו"ם לזכויות האדם ברשות הפלשתינית, איווה טומיץ, ודן איתה בדרכים המקובלות להגשת התביעה. הוא ביקש את התערבות הנציבה בפתיחת המרכז המשפטי לאסירים הפלשתינים שישראל סגרה. "ישראל מתיחסת לאסירים כאל פושעים ולא כשבויים" טען קראקע.

http://www.inn.co.il/News/News.aspx...
NewsMan 30.01.1003:06
224. נוצרים נגד מוסלמים - מלחמת דת בעזה בתגובה להודעה מספר 15
במשך שבועות נאספו פרטים ועדויות ממשפחות נוצריות שנמלטת מעזה, וטוענות בתוקף: "הארגונים האיסלאמים ברצועה מנסים לבצע טיהור אתני של המיעוט הנוצרי במקום". מתוך עדויות, קטעי מידע ותמונות שהוברחו מהרצועה עולה מציאות קשה: בתי ספר, מוסדות ציבור ותרבות נוצריים נשרפים ומופצצים, ואישי ציבור נוצרים נרצחים
במרחק של 40 דקות נסיעה מתל אביב מתחוללת מלחמה של ממש, מלחמת דתות. שלטון החמאס, שהוא כידוע ארגון מוסלמי קיצוני, מנסה למחוק כל זכר לתושבי עזה הנוצרים, מנסה לפגוע בתרבותם ובאנשיהם. "מנסים לבצע בנו טיהור אתני", אומרים חלק מהמרואיינים, שמסתירים את פניהם מחשש שיפגעו בהם.

אפשר לקחת את האמרה של היינריך היינה "היכן שישרפו ספרים, יישרפו גם בני אדם", ולהשליך אותה אולי גם על רצועת עזה. פעילים מוסלמים קיצונים הציתו באחד הלילות את ספריית אל-כיתאב אל-מוקדס, שנמצאת במרכז עזה. הם השתלטו על המקום, הרסו אותו מהיסוד, ושרפו אותו. האש כילתה כתבים נוצריים בעלי ערך היסטורי ודתי רב. כמה שבועות לאחר מכן, הוצת גם בית ספר נוצרי.

"לכל הקבוצות - אותה גישה"

כשישה חודשים לאחר שחמאס השתלט על הרצועה בכח, הם ניסו לחסל את גנרל כמאל אל-תראזי, שהיה בכיר במנגנוני הביטחון של הרשות הפלסטינית. אל תראזי מספר כי אלמונים ירו לעברו בשעה שנסע במכוניתו בעזה. אל-תראזי הבין את הרמז, תחילה הסתרר בבתי קברות נוצרים ובכנסיות, ובסופו של דבר הצליח, כמו במבצע צבאי, להגיע לגדה המערבית. משם הוא פונה לכל מי שרק אפשר כדי לקבל מקלט מדיני, תוך שהוא מתאר את האלימות כלפי הנוצרים

"המציאות כואבת", אומר אל-תראזי, "כשאנחנו באים ואומרים שבני הקהילה הנוצרית בעזה, המוסדות, האגודות והכנסיות מותקפות על ידי קבוצות אסלאמיות קיצוניות, אנחנו לא יכולים להגיד אם אלו אנשי חמאס". אל-תראזי מדגיש כי לכל הקבוצות ישנה מטרה אחת. "לכולן אותה גישה המבוססת על הקוראן, וכל הקבוצות הללו הן למעשה קבוצה אחת גדולה שמנסה לפגוע בנו.

אל-תראזי השאיר מאחור את בתו ואת אשתו, והוא לא חשש להיחשף לעיני המצלמה למרות שהוא יודע כי בעקבות הראיון שלו, הן עלולות להיפגע. בשיחת טלפון שקיים איתן השבוע, הן סיפרו לו שהן אינן מעזות לענוד את תליון הצלב על צווארן, ושיש סכנה להסתובב ברחובות ללא כיסוי ראש. "אנחנו מאוד פוחדות, לא קצת", אמרו לו. ואל-תראזי אומר כי במידה והנשים לא נעות עם רעלה ברחובות עזה, זורקים עליהן חומצה ואף שורפים את פניהן. "החמאס רוצה לאסלם את כולם, זה לא מתקבל על הדעת", אומר.

"מפחדים מטיהור אתני"

הקהילה הנוצרית הקטנה בעזה, שמנתה בזמן ההפיכה הצבאית של חמאס 4,500 חברים, מונה היום כ-1,500 בלבד. אחד הגורמים לבריחה ההמונית משטח הרצועה הייתה הרצח של ראמי עייאד, צעיר נוצרי, שעבד בכנסייה הבפטיסטית ועסק בפעילות צדקה. האלמונים שרצחו אותו, התעללו בגופתו והיא התגלתה כאשר היא מבותרת.

"ירו עליו כי חשבו במסגרת הקבוצות הקיצוניות כי הוא עוסק בפעילות מיסיונרית, אבל זה פשוט לא היה נכון", אמרו, "הוא פשוט היה חלק מציבור המאמינים של הכנסייה ואחד מחברי הקהילה". הנוצרים בעזה ממשיכים לספר כי כיום תוקפים את בני הקהילה הנוצרית כולה, "יורים להם על הרגליים, שורפים ופוגעים במשרדים שלנו".

הכומר סאבא חיר מסכם ואומר כי הוא מטיהור אתני של ממש. "הקהילה הנוצרית בעזה היא אחת העתיקות בעולם, ואני פוחד שהיא תפגע בצורה קשה".

http://www.mako.co.il/news-world/ar...

NewsMan 02.01.1019:04
16. העולם המוסלמי בתגובה להודעה מספר 0
NewsMan 02.01.1019:11
24. אחמדניגאד דורש מהמעצמות פיצויים על מלחה''ע ה-II בתגובה להודעה מספר 16
ויכוח פנימי בעקבות דרישת אחמדינז'אד לפיצויים בגין כיבוש איראן במלחמת העולם השנייה
דרישתו של הנשיא אחמדינז'אד, כי שלוש "מעצמות הברית": ארה"ב, בריטניה ורוסיה, ישלמו לאיראן פיצויים על הנזקים שגרמו לה במהלך כיבושה במלחמת העולם השנייה, מעוררת ויכוח פנימי באיראן.

במכתב, ששלח לאחרונה אחמדינז'אד לראש מטהו, אספנדיאר רחים משאא'י (Esfandiar Rahim Masha’i ), הנחה הנשיא להקים צוות של מומחים מתחומי הכלכלה, הפוליטיקה, ההיסטוריה והמשפט, שיעריכו את הנזקים שנגרמו לאיראן במהלך כיבושה על-ידי בנות הברית במהלך מלחמת העולם השנייה. אחמדינז'אד ציין, כי זכותה של איראן לדרוש פיצויים על הנזקים הכבדים, שהסבו לה המעצמות לאחר כיבושה על-ידן באוגוסט 1941 על אף הניטרליות, עליה הכריזה בראשית המלחמה (איסנ"א, 21 דצמבר). במסיבת עיתונאים, שקיים במהלך ביקורו האחרון בקופנהגן לצורך השתתפות בועידת האקלים, אמר אחמדינז'אד, כי בכוונתו לשלוח בקרוב מכתב בעניין זה למזכ"ל האו"ם, בו יעלה את דרישתו לפיצויים.

בראיון ארוך, שהעניק בשבוע שעבר עבאס סלימי נמין (Abbas Salimi Namin ), ראש המרכז לחקר ההיסטוריה המודרנית של איראן, לאתר עצר-י איראן (25 דצמבר) הצדיק נמין, המזוהה עם חוגים שמרניים תומכי הממשלה, את דרישתו של הנשיא. לדבריו, הסב כיבוש איראן על-ידי המעצמות נזקים חמורים למדינה ולתושביה וזכותה של ממשלת איראן להגן על זכויותיו של העם האיראני ולדרוש פיצויים. במהלך כיבוש איראן ביצעו המעצמות פשעים חמורים כנגד העם האיראני וכן גרמו לרעב כבד, שהביא למותם של איראנים רבים. נמין הוסיף, כי כשם שישראל מקבלת מדי שנה מיליארדי דולרים בזכות מותם של יהודים במלחמת העולם השניה, כך זכאית גם איראן לקבל פיצויים על הנזקים, שהסבו לה המעצמות במהלך המלחמה.


כיבוש איראן על-ידי המעצמות באוגוסט 1941 ( עצר-י איראן, 25 דצמבר)

לעומתו מתח חבר ועדת המג'לס לביטחון לאומי ולמדיניות חוץ, מצטפא כואכביאן (Mostafa Kavakabian ), ביקורת על הצעת הנשיא ואמר, כי ראוי שממשלת איראן תתמקד בדרישה לפיצויים מעיראק על הנזקים שזו הסבה לה במהלך מלחמת איראן-עיראק. לדבריו, הציבור האיראני דורש כיום פיצויים על המלחמה שנכפתה עליו על-ידי צדאם חסין והעלאת הדרישה לפיצויים עבור הנזקים, שנגרמו לאיראן במהלך מלחמת העולם השנייה, רק תפגע בהבנה הבינלאומית לדרישתה של איראן לזכות בפיצויים בגין מלחמת איראן-עיראק. כואכביאן הוסיף, כי נושא הפיצויים על נזקי מלחמת העולם אינו ראוי לעמוד במוקד סדר העדיפויות של מדיניות החוץ האיראנית והעלאתו אינה משרתת את האינטרסים הלאומיים של איראן ואף עלולה לפגוע ביחסיה עם הקהילה הבינלאומית (תאבנאכ, 23 דצמבר).

גם היומון הרפורמיסטי אפתאב-י יזד מתח בשבוע שעבר ביקורת על הצעתו של הנשיא. במאמר מערכת, שכותרתו: "האם אנחנו באמת מעוניינים בפיצויים?", נכתב, כי מי ששמע את הצעת הנשיא עשוי לחשוב, שמצבה של איראן מצוין עד כדי כך, שנשיאה מרשה לעצמו להתעסק בדרישה לפיצויים בגין נזקים שנגרמו לה לפני למעלה מ-60 שנה. גם אפתאב-י יזד ציין, כי היה עדיף אילו הייתה הממשלה מתמקדת בהשגת הסדר לקבלת פיצויים מעיראק על נזקי מלחמת איראן-עיראק בטרם היא דורשת פיצויים מהמעצמות על נזקי מלחמת העולם השניה. זאת ועוד, הנזקים שגרמו לאיראן רוסיה וסין בהתנהלותן מולה בנושא תוכנית הגרעין, ובהם נזקי העיכוב בהשלמת הכור הגרעיני בבושהר, כבדים בהרבה מאלה שנגרמו לה כתוצאה ממעורבותן של ארה"ב ובריטניה באיראן. כיצד ניתן יהיה, איפוא, להצדיק דרישה לפיצויים בגין נזקים, שנגרמו לאיראן לפני 65 שנים, בשעה שאיראן מעניקה הטבות כלכליות מפליגות לרוסיה ולסין ומאפשרת להן להשתתף בפרויקטי אנרגיה גדולים באיראן (אפתאב-י יזד, 20 דצמבר).


מקור: מרכז המידע למודיעין ולטרור
המרכז למורשת המודיעין (מל"מ)NewsMan 02.01.1019:12
25. פקיסטן: 88 הרוגים בפיגוע במהלך משחק כדורעף בתגובה להודעה מספר 16
מחבל מתאבד נהג במכונית תופת אל תוך קהל גדול שהתקבץ סביב מגרש כדורעף בעיירה בצפון-מערב פקיסטן. מעוצמת הפיצוץ קרסו כמה מבנים וקיים חשש ללכודים. מפקד המשטרה: הטליבאן נוקם במקומיים על-כך שהם מנסים לגרש החמושים

הכתבה המלאה:
http://www.ynet.co.il/articles/0,73...
NewsMan 02.01.1019:13
26. הסתה אנטישמית קשה בפרשנות ברדיו דמשק, להלן: בתגובה להודעה מספר 16
"תעשיית השנאה": הסתה אנטישמית קשה העושה שימוש ב"פרוטוקולים של זקני ציון" נכללה בפרשנות ששודרה לאחרונה ברדיו דמשק. בתקשורת הסורית בולטת דרך קבע הסתה אנטי-ישראלית חריפה בה משולבים מוטיבים אנטישמיים

1. ב-1 בדצמבר 2009 (19:07) שודרה ברדיו דמשק הסתה אנטישמית קשה, העושה שימוש ב"פרוטוקולים של זקני ציון" והכוללת גידופים כלפי אנשי הדת היהודים. ההסתה האנטישמית הופיעה בדברי פרשנות של הפרשן הידוע פאא'ז קנדיל, בפינת "קול פלסטין" של רדיו דמשק, במסגרת התוכנית "שיחת היום". להלן קטעים מדברי הפרשנות:

א. בפתיחת דברי הפרשנות נאמר: "אין מנוס מכך שהאדם העוקב אחר הפשע הציוני, יעלה בזיכרונו את אותם טקסטים נפשעים, המכונים הפרוטוקולים, כלומר – המסמכים של רבני ציון ולא של זקני ציון כפי שנהוג . אותם פרוטוקולים המתירים הרג של ילדים לא יהודיים...".

ב. הפרשנות ממשיכה ומציינת, כי בספרו של מייסד התנועה הציונית תיאודור הרצל מופיעים דברים הגרועים בהרבה מאלו המופיעים בפרוטוקולים של זקני ציון. "הרצל אומר בספרו שאם יהיה לנו – כלומר ליהודים – את פלסטין אנו נהרוס את כל מה שלא יהודי בה, כלומר – את כל המקומות הקדושים לאסלאם ולנצרות...".

ג. מאמר הפרשנות מתייחס לספר שהוציא אחד הרבנים המכונה במאמר "מומיה בלה" . לדברי המאמר תמכו בספר זה "חלאות נוספות מקרב המומיות הבלות המכונות רבנים...". הרבנים מואשמים לביצוע ג'נוסייד, בניגוד מוחלט לתפיסה, הטוענת שלא יתכן שפשע שכזה ימצא ביטוי בדת מונותאיסטית או אפילו לא מונותאיסטית.

ד. המאמר מסתיים באזהרה המופנית לרבנים כי "כל פושע ציוני" ישלם את המחיר היקר ביותר אפילו על פציעת אזרח ערבי; זאת ועוד, המאמר פונה ל"מומיות הישראליות הללו הנקראות רבנים" ומציין שעליהן לדעת כי האינתיפאדה, הנמצאת עתה במצב של רגיעה, עשויה בקלות להיהפך לאקטיבית. המאמר מזכיר כי האינתיפאדה הקודמת הביאה לסילוקם מהגדה המערבית ומהרצועה של כל הציונים ואף גרמה לגרוש "ציונים רבים" הרחק מפלסטין "אל ארצותיהם האמיתיות ביבשת האירופית".

2. מאמר פרשנות זה אינו יוצא דופן בכלי התקשורת הסוריים, בהם בולטת דרך קבע הסתה אנטי-ישראלית חריפה בה משולבים מוטיבים בעלי אופי אנטישמי מובהק. הסתה אנטי-ישראלית ואנטישמית חריפה מופיעה לעיתים קרובות בעיתונות, ברדיו ובטלוויזיה, הנמצאים תחת פיקוח הדוק של המשטר הסורי. משטרו של הנשיא בשאר אלאסד נוהג להצהיר על חתירה של סוריה לשלום עם ישראל כבחירה אסטרטגית והוא שב ומציע לחדש את המו"מ עם ישראל (לפי תנאיו). בו בזמן המשטר הסורי לא זאת שאינו עושה מאמץ קל שבקלים להכשיר את דעת הקהל הסורית לקראת דו-קיום עם ישראל ויחסי נורמליזציה עימה, אלא שהוא מתיר ואף מעודד דרך קבע הסתה אנטי-ישראלית ואנטישמית קשה.

http://www.terrorism-info.org.il/ma...NewsMan 05.01.1014:19
59. אירן: 3 גברים שהורשעו ברצח ואונס הוצאו להורג בתגובה להודעה מספר 16

ערכתי לאחרונה בתאריך 05.01.10 בשעה 14:27 בברכה, NewsMan


שלושה גברים שהורשעו ברצח ואונס ניתלו היום (שני) בבית סוהר באירן, כך מסרה סוכנות הידיעות פארס. בהודעה מגורם משפטי רשמי נמסר כי השלושה אנסו 12 נשים ורצחו שבע מהן בפרבר מחוץ לטהרן.
מקור: http://news.walla.co.il/?w=/22/1628...
NewsMan 05.01.1014:36
62. המשטר באיראן קרוב לקריסה; עלינו להכיר בישראל'' בתגובה להודעה מספר 16
כך אמר בכיר לשעבר במשמרות המהפכה באיראן, בראיון לעיתון "בנגקוק פוסט" קורא למדינות המערב לתמוך בתנועות האופזיציה באיראן.
בכיר לשעבר במשמרות המהפכה באיראן אמר היום (א') בראיון בלעדי לעיתון "בנגקוק פוסט", כי המשטר באיראן עומד בפני קריסה שלל משש וכינה את הנשיא מחמוד אחמדינג'אד "משוגע".
הבכיר, מוחמד רזה-מהדי, נמלט מאיראן ב-2008 לאחר שנידון ל-73 שנות מאסר בגין מה שהוא מכנה "עבירות שטחיות". לדבריו, "אחמדינג'אד כבר הרס את היחסים עם מדינות רבות והפך אותם לאויבות של איראן. זה גרם לעם האיראני נזק רב. הרעיונות שלו מסוכנים".

באחרונה מנסות תנועות האופוזיציה באיראן לחדש את גל המהומות שהחל לאחר בחירתו של אחמדינג'אד לכהונה נוספת, ככל הנראה בעקבות זיוף תוצאות הבחירות. ביום שישי אמר אחד ממנהיגי האופוזיציה, מיר חוסיין מוסאווי, כי הוא מוכן להקריב את חייו על מנת להבטיח את זכותם של האיראנים למחות כנגד הממשלה.

מהדי טוען בראיון היום כי בעבר הוא היה יד ימינו של המנהיג הרוחני האייתולה עלי חמינאי. הוא טוען כי ארצו צריכה להישאר רפובליקה מוסלמית, אך יש להפריד בין הדת והפוליטיקה.

"הפקידים הטובים צריכים לעזור לעם ולממשלה ואילו את הפקידים הרעים יש לנשל", אמר מהדי. הוא הוסיף כי לאיראן יש מניע להדק את היחסים הבינלאומיים עם המערב, והוא המצב הכלכלי הקשה השורר במדינה.

בהתייחסו לישראל, אמר מהדי: "הבעיות הפנימיות של ישראל הן ענייניה ולא עניינינו. אל לנו להתערב בעניינים אלה. זה לא נוגע לנו. עמדתי היא שלישראל יש את הזכות להתקיים ועלינו להכיר בה".

מהדי הציע למדינות המערב לסגת מהסנקציות כאמצעי ענישה ובמקום זאת לתמוך בתנועות האופוזיציה ולא להכיר במשטרו של אחמדינג'אד.

http://www.globes.co.il/news/articl...

NewsMan 05.01.1015:25
73. ''עיראק תדרוש מישראל פיצוי על תקיפת הכור'' בתגובה להודעה מספר 16
על פי דברים שאמר חבר פרלמנט בבגדד, הכיר האו"ם בזכותה של ארצו לדרוש פיצויים מישראל בגין הנזק שגרמה לה הפצצת חיל האוויר על הכור "תמוז" ב-1981. לדבריו, תפעל עיראק להוציא לפועל את המהלך כבר בתקופה הקרובה
רועי נחמיאס פורסם: 05.01.10, 15:06

האם לאחר 29 שנים מתכוונת עיראק לבוא חשבון עם ישראל על תקיפת הכור הגרעיני שלה? חבר פרלמנט מקומי אמר היום (ג') כי ראש ממשלת עיראק, נורי אל-מאליכי, הורה למשרד החוץ בבגדד לפתוח בהליך בירור מול האו"ם ומועצת הביטחון, מתוך כוונה לתבוע מישראל פיצויים על הנזקים שנגרמו לארצו, בעקבות הרס הכור הגרעיני "תמוז" בהפצצת חיל האוויר בשנת 1981.

גורם בעיראק מסר לסוכנות הידיעות הגרמנית כי חבר הפרלמנט, מוחמד נאג'י, אמר כי הדרישה לפיצויים מישראל עולה בקנה אחד עם החלטת האו"ם מספר 487, שהתקבלה בעקבות התקיפה.

"פנייתו של אל-מאליכי באה בעקבות תשובת המזכירות הכללית של האו"ם לממשלת עיראק ב-25 לנובמבר, הכוללת הסכמה על זכותה של עיראק לדרוש מישראל פיצוי על הנזקים שנגרמו לה בעקבות תקיפת הכור, באמצעות הקמת ועדה נייטרלית שתעריך את גובה התשלום בהתאם להיקף הפגיעה".

נאג'י העריך כי בגדד תבצע בתקופה הקרובה פעילות שוטפת כדי להשלים את הליך דרישת הפיצויים. בראיון לעיתון העיראקי "א-סבאר", הוא אף הבהיר כי המהלך הוא פרי יוזמה שאותה מובילים כמה חברי פרלמנט בבגדד, "שמנסים להוציא אל הפועל את ההחלטות הבינלאומיות בנושא", כלשונו.

http://www.ynet.co.il/articles/0,73...

NewsMan 07.01.1014:23
80. סודן: לפחות 140 הרוגים בעימותים בין שני שבטים בדרום בתגובה להודעה מספר 16

ערכתי לאחרונה בתאריך 07.01.10 בשעה 14:28 בברכה, NewsMan

גורם בכיר בארגוני הסיוע של האו"ם בדרום סודן הודיע כי לפחות 140 בני אדם נהרגו השבוע בעימותים אלימים שפרצו בין בני שני שבטים.
נציגי ארגוני הסיוע בדרכם לאזור, בניסיון להרגיע את הרוחות הסוערות. לפי חלק מהדיווחים, רוב ההרוגים הם בני שבט אחד, שרוב ראשי הבקר שברשותו נגנבו לאחר מותם.

Ynet


NewsMan 07.01.1014:26
81. שישה קופטים ושוטר נורו למוות בכנסייה במצרים בתגובה להודעה מספר 16
תקרית הירי אירעה לאחר תפילת חג המולד בעיר נגע חמאדי. על פי החשד, היה זה מעשה נקמה על אונס ילדה מוסלמית בידי קופטי

נוצרים קופטים במצרים התעמתו היום (חמישי) עם המשטרה בעיר נגע חמאדי, לאחר ששישה מבני עדתם ושוטר מוסלמי נורו הלילה למוות ממכונית חולפת. הירי אירע בתום תפילה לרגל חג המולד, המצוין על ידי הקופטים ב-7 בינואר. ממשרד הפנים המצרי נמסר כי שישה בני אדם נוספים נפצעו בתקרית.

סוכנות הידיעות הגרמנית מדווחת כי ההפגנות התקיימו בתוך בית החולים שאליו פונו הפצועים ומחוץ לכנסיה, שבה היה אירוע הירי. המשטרה הדפה את המוחים לעבר שטח הכנסייה.

במשרד הפנים חושדים שהמתקפה היא מעשה נקמה על אונס של ילדה מוסלמית בת 12 בידי גבר קופטי, שאירע בעיר בחודש נובמבר. בימים שלאחר האונס הוצתו והושחתו בעיר נכסים השייכים לנוצרים.

במשטרה המצרית אמרו כי זהותו של התוקף הראשי ידועה, אך כי איש עוד לא נעצר.

הבישוף הקופטי קירולוס אמר לסוכנות הידיעות אי-פי כי בימים שלפני חג המולד התקבלו בכנסייה איומים, שגרמו לו לסיים את התפילה שעה מוקדם יותר. "במשך ימים ציפיתי לכך שמשהו יקרה בערב חג המולד", אמר. הוא סיפר שיצא מהכנסייה דקות אחדות לפני המתקפה. "מכונית נוסעת סטתה לעברי כשהיא חלפה על פני, אז יצאתי מהדלת האחורית", סיפר הבישוף. "כאשר לחצתי יד למישהו ליד השער, הגיעה לאזני המהומה. היו הרבה יריות".

http://www.haaretz.co.il/hasite/spa...
NewsMan 10.01.1015:46
91. אנטישמיות בוטה ביותר - בקבוצה בפייסבוק בתגובה להודעה מספר 16הפייסבוק, מסתבר, משמש גם להעברת מסרים אנטישמיים כנגד מדינת ישראל.

קיבלתי את זה כקשיור מחבר בפייס בוק.

מדובר בקבוצה בפייסבוק ששמה: FUCK ISRAEL god bless hitler
תיאור הקבוצה:
Name:FUCK ISRAEL god bless hitlerCategory:Organizations - Political OrganizationsDescription:a polotical group shows that israel is the fucking faciasts and they r murders and motherfuckers who killed 250000 farmers who never saw rifles and they r the most bloody lobby ever !! and they will be elimentated and else if u r a supporter of israel fuck u and if u dont god bless u !!

והכי חשוב: כתובת המייל של מפיץ הזוועה הזו:

[email protected]
Email:Office:thierLocation:564 amman
Amman, Jordan
ציטוט מאת: eliran_28


NewsMan 10.01.1015:48
92. אחמדינג'אד: אדרוש פיצויים על נזקי מלחמת העולם השנייה בתגובה להודעה מספר 16
נשיא איראן, מחמוד אחמדינג'אד, מתכוון לפנות למזכ"ל האו"ם בבקשה שארצו תפוצה על נזקים שנגרמו לה במהלך מלחמת העולם השנייה. אחמדינג'אד הודיע כי מינה צוות לחישוב העלויות הפלישה לאיראן על ידי בריטניה וברית המועצות באוגוסט 1941.

nrg
NewsMan 10.01.1016:07
98. חשד - עוד 20 מוסלמים מתאמנים בתימן לפוצץ מטוסים בתגובה להודעה מספר 16

בידיעה בלעדית של רשת CBS נמסר, שמתוך חקירתו של המחבל
המוסלמי ניגרי עולה, שישנם בתימן עוד כ- 20 גברים
מוסלמים שעוברים הכנה לקראת פיצוץ מטוסים באויר.

מקורות בביון הבריטי אישרו את נכונות הדברים.


ציטוט מאת: lurker
NewsMan 10.01.1016:10
101. עיראק מתכוונת לאסלם את קברו של הנביא יחזקאל!! בתגובה להודעה מספר 16
בזיון!! כיצד התקשורת בישראל מעיזה לא לפרסם ידיעה כזו, למרות שבכתבה מוזכרים בפירוש שני אנשי אקדמיה ישראלים, המודעים לעובדות.

מדינת ישראל חייבת להכנס לפעולה מסיבית בכל ארגון פוליטי ונוצרי על פני האדמה, ולהביא ליצירת לחץ בלתי נסבל על עיראק- ע"מ לבטל את התוכנית הזאת. מספיק יש לנו צרות עם המוסלמאיחס בהר הבית!

תרגום הכתבה:

ממשלת עיראק מתכוונת להסב את קברו של הנביא יחזקאל, המקודש גם לנוצרים שעדיין חיים בעיראק, והנמצא בעיירה אל-קיפל למסגד ענק. זה כולל, כמובן, מחיקה של כל זכר לסממנים יהודיים, כתובות סימנים וכו'.

התכנית הזו פורסמה השבוע ע"י סוכנות הידיעות העיראקית, וכן ע"י מר שלמה אלפאסה, מנהל של ארגון בשם "צדק ליהודי מדינות ערב". מר אלפאסה מציין שרשות העתיקות העיראקית נלחצת ע"י קיצונים מוסלמיים, למחוק כל זכר לקיומה של נוכחות יהודית במדינה, נוכחות שהולכת אלפי שנים לאחור, למעשה, עד לתקופתו של אברהם אבינו. פעולת איסלום הקבר מתבצעת במסווה של "שימור" האתר.

אישור נוסף לתכנית מתקבל מפרופ' שמואל מורה, זוכה בפרס ישראל בספרות ערבית ופרופ' אמריטוס מהאונ' העברית, הטוען כי הוא יודע שהכתובות העבריות כבר נמחקו ושפעולות ה"שיפוץ" עומדות לצאת לדרך.


התכנית להקים מסגד מעל קבר הנביא יחזקאל קיבלה תשומת לב מועטה מהתקשורת, ומעט מחאה מצד קהילות יהודיות ונוצריות.

ישראל צריכה להודיע שאם יהרס קברו של הנביא- היא לוקחת על עצמה לפוצץ כל קבר מוסלמי חשוב ברחבי העולם- ויהיה המחיר אשר יהיה!
יש גבול!!http://www.newmediajournal.us/staff...
ציטוט מאת: קישוא דיגיטליNewsMan 10.01.1017:02
123. מלזיה: כנסיה נוספת הוצתה על רקע מחאת המוסלמים בתגובה להודעה מספר 16
אלמונים תקפו כנסיה בקואלה למפור, בירת מלזיה, והעלו אותה באש. זה המקרה הרביעי בימים האחרונים בו מותקפת כנסיה במדינה, על רקע החלטת בית המשפט העליון להתיר את השימוש במילה "אללה" ללא-מוסלמים, החלטה שהציתה גל של איומים מצד גורמים מוסלמים באינטרנט.

http://www.ynet.co.il/articles/0,73...
NewsMan 11.01.1016:33
138. סדרת שנאה חדשה בטורקיה: השגריר נקרא לבירור בתגובה להודעה מספר 16
עלילת הסדרה "עמק הזאבים" מציגה את אנשי המוסד ונציגי ישראל בטורקיה כחוטפי תינוקות. שגריר טורקיה זומן לשיחת ברור עם סגן שר החוץ דני איילון
סדרה חדשה - משבר חדש? שגריר טורקיה בישראל זומן היום (ב') לשיחת ברור עם סגן שר החוץ דני איילון, על רקע עלייתה לשידור בטורקיה של סדרת-מתח המציגה את אנשי המוסד ונציגי ישראל במדינה כחוטפי תינוקות.


סגן שר החוץ מבקש לברר עם השגריר הטורקי אודות עלילת הסדרה "עמק הזאבים", כפי שפורסמה, הכוללת מסרים אנטי-ישראליים חריפים.

כזכור, בתחילתה של המתיחות הקשה מול טורקיה הסעירה את הרוחות הסדרה "הפרדה", ששודרה בטלוויזיה הממלכתית והציגה את חיילי צה"ל כקלגסים צמאי דם. במקביל, הטורקים החליטו לבטל תרגיל צבאי בהשתתפות ישראל ונימקו זאת בפעולת צה"ל בעזה.


סערה סדרתית - מהעונה הראשונה
מבדיקת ynet עולה כי הפרובוקציה אינה זרה לסדרה "עמק הזאבים", ונראה כי בכל עונה משתדלת ההפקה להרגיז קבוצת אוכלוסייה אחרת. הסדרה עלתה לראשונה לשידור בטורקיה ב-2003 ולמעשה היוותה תשובה מקומית לסדרה האמריקנית "24". במקומו של ג'ק באוואר, הגיבור הוא עלי קאנדאן, סוכן של סוכנות הביון הטורקית שמצליח לחודר לתוככי המאפיה במדינה עד שהוא מתברג למעמד ברון המאפיה, או כפי שהוא מכונה בסדרה "מנהל מועצת הזאבים".

כבר מעונתה הראשונה עוררה הסדרה סערה ובהתאם – גם אחוזי הרייטינג סערו. גופים שמרניים ואנשי חינוך במדינה התרעמו על סצנות האלימות הרבות שבה, שכללו בין השאר עינויים, התנקשויות והרבה דם. בעונה הראשונה לא חסכו גם בביקורת על מעורבות גורמים אמריקנים ורוסיים בקלחת העבריינית במדינה והפציעו בה בהופעת אורח אנדי גרסייה ושרון סטון.

הפקת הסדרה ראתה כי טוב והחליטה לעשות המשכון – הפעם בדמות סרט הקולנוע "עמק הזאבים – עיראק", שצולם ב-2006 בסוריה. עשרה מיליון הדולרים שהושקעו בהפקתו הפכה את הסרט ליקר ביותר בתולדות הקולנוע הטורקי, אך 27.9 מיליון הדולרים שהוא גרף בקופות ברחבי העולם בהחלט החזירו את ההשקעה.

עלילת הסרט עקבה אחר סוכני הביון הטורקי, הפעם בעיראק שלאחר סדאם חוסיין, הנשלטת בידי כוחות הקואליציה האמריקנים. גרי ביוסי, ששיחק גם ב"נשק קטלני 1", גילם בו רופא יהודי אמריקני שגונב איברים מאסירים עיראקיים ומוכר אותם ללקוחות - איך לא - בישראל. ביילי זין, ששיחק גם בסרט טיטניק, גילם בו מפקד אמריקני אכזר. התגובות בארצות הברית ובאירופה לא איחרו לבוא והסרט זכה לתגובות נזעמות ומסוקרות היטב.


ב-2007 עלה לשידור פרק הבכורה של עונתה השנייה של הסדרה – "עמק הזאבים: טרור",

שהייתה אמורה לעסוק בעלילות הביון הטורקי נגד ארגוני הטרור הכורדים במדינה. התגובות הנזעמות הפעם הגיעו מצד הצופים במדינה שלא רגילה להעלאת הסוגיה הרגישה בראש חוצות. בשל הביקורת הקשה, נגנזה הסדרה אחרי הפרק הראשון.

באפריל של אותה שנה עלתה גם עונתה הרביעית של הסדרה – "עמק הזאבים – אמבוש", שלמרות שלא זכתה לעורר סערה רבתי כמו אחיותיה, זכתה לאחוזי רייטינג נאים ויציבים. העונה הזו עסקה בעיקר בקשר שבין הון, שלטון ומאפייה במדינה.

העונה הרביעית המדוברת "עמק הזאבים – Gladio" עלתה בנובמבר האחרון בטורקיה, גרמניה והולנד במקביל.

http://www.ynet.co.il/articles/0,73...

NewsMan 14.01.1012:08
170. מפיקי הסדרה הטורקית: ישראל פושעת מלחמה בתגובה להודעה מספר 138
דוברת החברה הטורקית, שהפיקה את הסדרות נגד ישראל, לא מבינה על מה הזעם בארץ. "ישראל כבר הוכרזה כפושעת מלחמה פעמים רבות על-ידי ארגוני זכויות אדם בינלאומיים - ובראשם האו"ם"

המשבר בין אנקרה לירושלים נובע בין היתר מהסדרות האנטי-ישראליות, ששודרו לאחרונה בטלוויזיה הטורקית. חברת PANA FILM, המפיקה את הסדרות שעוררו סערה בישראל - "עמק הזאבים" ו"הפרדה" - לא מנסה גם היום (ג') להנמיך את גובה הלהבות ודוברת החברה כינתה את ישראל "פושעת מלחמה.

http://www.ynet.co.il/articles/0,73...
NewsMan 14.01.1010:27
155. מטוסי אל קאעדה מבריחים סמים ונשק לאפריקה בתגובה להודעה מספר 16
דו"ח של המשרד לביטחון פנים בארצות הברית מגלה כי צי מטוסים של אל קאעדה מבריח קוקאין וכלי נשק למערב אפריקה. ההברחות נעשות במטוסים חסרי רישום, הטסים ללא פיקוח מדרום אמריקה
גורם במשרד לביטחון פנים של ארצות הברית שלח בתחילת שנת 2008 דו"ח שבו פירט את מה שהגדיר כ"התפתחות המשמעותית ביותר מאז 11 בספטמבר בניצול מטוסים למטרות פליליות". הדו"ח הזהיר מפני מטוסים שאין עליהם פיקוח, שטסים מעל לאוקיינוס האטלנטי ומבריחים נשק לארגוני טרור. למרות האזהרה, הדו"ח, שהעתק ממנו הגיע לידי רויטרס ופורסם היום (חמישי), לא זכה למענה מהממשל האמריקאי.

לפי הדו"ח, המטוסים הללו עוצרים במדינות דרום אמריקה ומצטיידים שם בטונות של קוקאין ובדלק למטוסים. בין היתר הם עוצרים באזורים בהרי האנדים בהם מייצרים קוקאין, עליהם שולט ארגון הגרילה "הכוחות המזוינים המהפכניים של קולומביה". לאחר מכן הם טסים מעל האוקיינוס האטלנטי למערב אפריקה. ההנחה היא שמשם מבריחים פלגי אל קאעדה באזור את הסמים דרך מדבר סהרה לאירופה.

הצי הסודי הזה כולל כעת מספר מטוסי מנהלים וכנראה גם מספר מטוסי בואינג 727. בואינג 727 מסוגל להכיל סחורה במשקל עשר טונות ועל פי ההערכות, המטוסים האלה מעבירים טונות רבות של קוקאין, וכנראה גם סחורות אחרות, לידי אל קאעדה באפריקה. "הסחורות האחרות" שהגורמים הביטחוניים חוששים מהן הן כלי נשק שיגיעו לידי אל קאעדה.

מבדיקת מסמכים וראיונות עם גורמים בארצות הברית ובשלוש מדינות במערב אפריקה, עולה כי לפחות עשרה מטוסים משתמשים בנתיב הברחה אווירי זה מאז שנת 2006. גורמים בממשל ובאו"ם מספרים, כי רבים מהמטוסים האלה התגלו במכ"ם במקרה בלבד. להערכתם, מספר מטוסי הצי החשוד גבוה בצורה משמעותית.

אלכסנדר שמידט, נציג מחלקת הסמים והפשיעה של מטה האו"ם במערב ומרכז אפריקה, אמר השבוע כי צי מטוסי ההברחה גדל ב-12 החודשים האחרונים ונראה כי כיום הוא כולל כמה מטוסי בואינג 727. לדבריו, "כשיש לך אמצעים מוצלחים כל כך להעביר סמים למערב אפריקה, משמעות הדבר שיש לך גם אמצעים מוצלחים להעביר סחורות אחרות, ולכן אין ספק שמדובר באיום ביטחוני לעולם כולו".

כותב הדו"ח, יועץ נגד הברחת סמים במטוסים שביקש לשמור על אנונימיות, אומר כי התאכזב קשות מחוסר תשומת הלב שלה זכה הדו"ח. "זו חידה בשבילי שהדו"ח לא עומד בראש סדר העדיפויות של הממשלה", הוא אמר.

http://news.walla.co.il//?w=/22/163...
NewsMan 14.01.1010:58
161. הבריטי שמצרים גירשה: מצרים היא מדינה דיקטטורית בתגובה להודעה מספר 16
ג'ורג' גאלווי מתראיין תחת כל עץ רענן (ערבי).

חלק מהפנינים שלו:
מצרים היא מדינה דיקטטורית וסופם של דיקטטורים ליפול, לברוח עם
רכושם ולמות.

על בריטניה לשקול מחדש את יחסיה עם מצרים.

ארה"ב זורקת מליונים על מצרים ורק השליט נהנה והעם רעב.


לצפיה בלקט המלא והמתורגם לאנגלית מתוך אתר ממר"י:
http://www.memritv.org/clip/en/2343...


ציטוט מאת: israelyNewsMan 14.01.1011:12
165. ''תורכיה נלהבת 'ממערכת היחסים המצוינת' עם אירן'' בתגובה להודעה מספר 16
שר החוץ התורכי: תורכיה נלהבת להמשיך את מערכת היחסים המצוינת על אירן

לונדון, 13 לינואר, IRNA - שר החוץ התורכי, אחמט דאווטולגן,
אמר שתורכיה נלהבת מהמתמשכות מערכת היחסים המצוינת עם אירן
וחזר שוב על תמיכת תורכיה בתוכנית הגרעין האירנית.
http://www.irna.ir/En/View/FullStor...כתבתי את הספר "היום שאחרי הפצצה האירנית" כשרות למסר השואה "לעולם לא עוד"
על מדינת ישראל לתקוף באמצעות טילים את תוכנית הגרעין האירנית
על מנת להביא לחיסולה ולחיסול כל הנהגת אירן והאייתולות בראשם.
ציטוט מאת: עופר בינשטוקNewsMan 14.01.1012:11
172. ארדואן זכה ב''פרס נובל של העולם הערבי'' בתגובה להודעה מספר 16
ראש ממשלת טורקיה הוכרז כזוכה בפרס שמעניקה מדי שנה הקרן ע"ש המלך הסעודי פייסל. הוועדה נימקה את בחירתה בתרומתו לאיסלאם

ראש ממשלת טורקיה, רג'יפ טאיפ ארדואן, הוכרז היום (ג') כזוכה ב"פרס הבינלאומי של המלך פייסל", הנחשב לפרס הנובל של העולם הערבי. הפרס, אותו מעניקה מדי שנה הקרן ע"ש המלך הסעודי פייסל, ניתן למדענים ולאישים שהביאו לשינוי חיובי בעולם, ותרמו לאיסלאם. טקס מתן הפרס, מדליית זהב יוקרתית והמחאה בסך 200 אלף דולר, יתקיים בבירת סעודיה.

טקס ההכרזה על הזוכים לשנת 2009 התקיים בריאד, וארדואן נבחר, על פי הקרן, בשל "שירותו למען האיסלאם".

מזכ"ל ארגון המדינות האיסלמיות, אחמדלדין איחסנוגלו, אמר שהפרס הוענק לארדואן בשל ההערכה הרבה לה זכו תרומתו לאיסלאם, והצלחתו יוצאת הדופן.

איחסנוגלו הוסיף ושיבח את יכולת ההנהגה של ראש הממשלה הטורקי, ואמר כי הוא תרם לטובת המטרות הצודקות של העולם האיסלאמי וקידם יוזמה לשותפות אזרחית בתוכו.

פרס השירות לאיסלאם
הקרן ע"ש פייסל הוקמה ב-1976 על ידי שמונת בניו של המלך, שהוא גם בנו של מייסד סעודיה ושל המלכות השלישית בה. מבין מגוון הפעילויות של הקרן, הפרס שניתן לארדואן הוא הידוע ביותר.

מדי שנה, בוחנת ועדת הבחירה נושאים שונים בלימודי האיסלאם, ספרות ערבית
ורפואה. מוסדות וארגונים בינלאומיים בלבד ממליצים על מועמדים ראויים. אותה ועדה בוחרת באופן ישיר את הזוכים ב"פרס השירות לאיסלאם".

הזוכה בפרס מקבל מדליית זהב 24 קראט במשקל 200 גרם, המעוצבת במיוחד לכל תחום פרס, וכן המחאה בסך 200 אלף דולר.

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/...

NewsMan 14.01.1012:14
174. איראן מאשימה: הציונים חיסלו את מדען הגרעין בתגובה להודעה מספר 16
גופתו של פרופ' מסעוד מוחמדי עוד לא התקררה, אך השלטונות באיראן כבר מצאו את האשמים: "סוכנים ציונים ואמריקנים"

משטר האייתוללות לא מבזבז אף רגע וכבר מפנה אצבע מאשימה. הטלוויזיה הרשמית של איראן הודיעה הבוקר (יום ג') כי "סוכנים ציונים ואמריקנים" הם האחראים לחיסולו של מדען הגרעין הבכיר בטהרן.

ההתנקשות אירעה בשעה 7:30 (שעון מקומי) כאשר פרופ' מסעוד מוחמדי ניסה להיכנס למכוניתו ליד ביתו. ההערכה היא שהמטען הוצמד לאופנוע, שחנה בסמוך למכונית, והופעל בשלט רחוק. ערוצי טלוויזיה מקומיים הראו כי הפיצוץ העז גם פגע בבניינים הסמוכים. מוחמדי היה ההרוג היחיד בפיצוץ, ושני בני אדם אחרים נפצעו קל.

"ההתנקשות בחייו של מר מסעוד מוחמדי, מדען גרעין ומרצה מהפכן באוניברסיטת טהרן, נעשתה בשלט רחוק", נאמר בערוץ הטלוויזיה הממלכתי IRIB. "מטען החבלה הוטמן על ידי סוכנים ציונים ואמריקנים, וכתוצאה מהפיצוץ נגרם נזק רב לאופנוע, לשתי מכוניות ולחלונות של בניינים סמוכים".

בערוצי הטלוויזיה הרשמיים תואר מוחמדי כמרצה "נאמן ומהפכן באוניברסיטת טהרן" שנרצח "בפעולת טרור על ידי גורמים אנטי מהפכניים המזוהים עם היהירים" (כינוי למעצמות המערב – ד.כ). ערוצי הטלוויזיה של איראן בערבית ובאנגלית דיווחו על האירוע, מה שמעיד כי לשלטונות אין רצון להסתיר את המקרה.

התובע מטהרן, פחר אל-דין ג'עפרזאדה, אמר כי סיבת הפיצוץ עדיין נחקרת. התובע הכללי של טהרן, עבאס ג'עפרי דולטאבדי, הוסיף כי "טרם נעצרו חשודים במעורבות ברצח".

תוכנית הגרעין האיראנית כבר ספגה מכה קשה בשנה החולפת עם היעלמותו של מדען בכיר אחר, שהראם אמירי, שעלה לרגל למכה במאי אשתקד ומאז נעלמו עקבותיו. איראן טוענת כי הוא נעצר על ידי סעודיה והוסגר לארה"ב. עיתון בריטי דיווח בחודש שעבר כי אמירי למעשה ערק למערב וסיפק מידע חשוב על התוכנית האיראנית.

פרשן ynet לענייני ביטחון, רון בן ישי, מציין כי בשנים האחרונות דווח בתקשורת הבינלאומית והישראלית כי לצד המאבק הדיפלומטי והסנקציות נגד איראן, מנהל המערב לוחמה חשאית. במסגרתה מגוייסים מדענים ואנשי משמרות המהפכה האיראנים כסוכנים, מחבלים בציוד הנשלח לאיראן וגם מתבצעות פעולות חבלה ממשיות במתקני גרעין איראניים

http://www.ynet.co.il/articles/0,73...

NewsMan 17.01.1015:18
189. סיפורן המזעזע של משרתות קנייתיות בסעודיה בתגובה להודעה מספר 16
תמצית הכתבה:
משרתות קנייתיות נשכרו לעבודה במשק בית בסעודיה.עבדו בין 20 ל- 22 שעות ביממה, אכלו רק שאריות מארוחת המשפחה או שלא אכלו כלל (אחת מהן נאלצה לגנוב אוכל מהכלב ע"מ להתקיים), שולמה להן משכורת רק עבור חודש אחד, למרות שהעבודה התבצעה במשך חמישה חודשים, הנשים הוטרדו מינית, אחת מהן הושלכה לבסוף מחלון הקומה השלישית, למזלה נחתה בבריכה ורק שברה ארבע גפיים.לא רק שהעובדת לא הרוויחה כסף, אלא שמשפחתה שילמה בסופו של דבר סכום כסף כפול, ע"מ לזכות בעבודה בסעודיה, וסכום דומה ע"מ לחלצה משם.


http://www.nation.co.ke/News/-/1056...
ציטוט מאת: קישוא דיגיטליNewsMan 17.01.1023:49
192. ניגריה: 12 הרוגים בעימותים בין מוסלמים לנוצרים בתגובה להודעה מספר 16
לפחות 12 בני אדם נהרגו בעימותים בין מוסלמים לנוצרים בעיר חוס שבניגריה. בשנה שעברה נהרגו כמה מאות בני אדם בעימותים על רקע דתי באותו אזור.

http://www.ynet.co.il/Ext/Comp/CdaN...
NewsMan 21.01.1019:39
210. סעודיה. ילדה בת 13 נידונה ל- 90 מלקות בגלל טלפון נייד בתגובה להודעה מספר 16

הילדה הביאה טלפון נייד לביה"ס, דבר שהוא בניגוד לחוק בבתי"ס לבנות. נדונה ל-90 מלקות וחודשיים מאסר בפועל.http://www.dailymail.co.uk/news/wor...
ציטוט מאת: קישוא דיגיטליNewsMan 27.01.1001:52
219. ילדה טורקית נמכרה פעמיים בתגובה להודעה מספר 16
ילדה טורקיה, בת 12, נמכרה תמורת ארבע פרות לאדם בן 29. הגבר נשא אותה בטקס דתי, מול אימאם. לאחר ארבעה חודשים, חזרה הילדה (בינתיים כבר בהריון) לבית הוריה משום שלא הסתדרה עם בעלה. לאחר חודשיים הפילה ילדה את עוברה, ומכיוון שכך צצה הזדמנות, והאב הממולח הזדרז למכור אותה, פעם שנייה לאישה, הפעם תמורת כסף מזומן, ששולם בחלקו. הילדה הוחזרה הפעם הביתה ע"י בעלה השני בטענה שאינה בתולה...האב דרש את יתרת התשלום ונענה בשלילה. האב הטמבל פנה למשטרה- ונעצר


http://www.ansamed.info/en/top/ME13...
ציטוט מאת: קישוא דיגיטליNewsMan 30.01.1016:41
226. אפגניסטן: מתורגמן ירה למוות בשני חיילים אמריקנים בתגובה להודעה מספר 16
שני חיילים אמריקנים נורו למוות על ידי מתורגמן אפגני במחוז ורדאק, דרומית מזרחית לבירה, קאבול. ככל הנראה מדובר בעובד ממורמר ולא בלוחם מארגון טרור כלשהו. פקיד אפגני במחוז סיפר כי למתורגמן היתה מריבה כספית עם השניים לפני שפתח עליהם בירי. הוא נורה למוות על ידי חיילים אחרים לאחר התקרית. (רויטרס)

http://www.nana10.co.il/Common/Gene...
NewsMan 31.01.1014:16
227. גורמים מצרים: חשפנו ארגון שתכנן לבצע פיגועים נגד יהודים בתגובה להודעה מספר 16
העיתון המצרי "אל-מסרי אל-יום" מדווח כי התביעה הכללית במצרים החלה ביום חמישי שעבר בחקירה של ארגון אסלאמי חמוש. מזכר החקירות של מחלקת התביעה הכללית המצרית מראה כי הארגון מואשם בניסיון לפוצץ את קברו שלהרב יעקב אבו חצירא, בעיר דמנהור שבמצרים, בזמן ההילולות אליהן מגיעים מבקרים יהודים רבים. המזכר חשף כי נתפסו כמויות גדולות של נשק, כמו ראשים של רקטות קסאם המיוצרות על ידי חמאס. (אלעד זיני)

http://www.nana10.co.il/Common/Gene...


NewsMan 02.01.1019:04
17. השתלטות איסלאמית על העולם המערבי בתגובה להודעה מספר 0
NewsMan 02.01.1019:09
22. דנמרק: אישום נגד סומלי שניסה להתנקש במאייר קריקטורות בתגובה להודעה מספר 17
דנמרק: אישום נגד סומלי שניסה להתנקש במאייר קריקטורות מוחמד
כתב אישום בגין שני ניסיונות רצח הוגש בבית משפט בדנמרק נגד הצעיר הסומלי שניסה להתנקש הלילה בחייו של האמן קורט וסטרגרד, שפרסם את האיורים השנויים במחלוקת של הנביא מוחמד.

הצעיר, הקשור למיליציה האיסלאמית הקיצונית אל-שבאב, נכנס לביתו של האמן כשהוא חמוש בסכין וגרזן ורדף אחר האמן ונכדתו בת החמש תוך שהוא צועק "נקמה" ו"דם". שוטרים המוצבים דרך קבע ליד הבית בשל איומים חוזרים ונשנים על חיי המאייר בן ה-75, ירו בצעיר בברכו ובידו.

http://www.ynet.co.il/Ext/Comp/CdaN...
NewsMan 02.01.1019:14
27. הריטואל השנתי: 1,137 מכוניות נשרפו בפרברי פאריז הלילה בתגובה להודעה מספר 17
וכמובן שרויטרס לא יקראו לכלב בשמו, אך מדובר במוסלמים.


PARIS, Jan 1 (Reuters) - Youths burned 1,137 cars across France overnight as New Year's Eve celebrations once again turned violent, the French Interior Ministry said on Friday.

Car burnings are regular occurrences in poor suburbs that ring France's big cities, but the arson is especially prevalent during New Year's Eve revelry.

The number of vehicles torched was only 10 short of the record 1,147 burned this time last year, even though the Interior Ministry mobilised 45,000 police during the night -- 10,000 more than 12 months ago.

It said police detained 549 people overnight, compared with 288 in 2009 New Year celebrations. However, unlike in previous years, there were no direct clashes between police and youths. "The few disturbances that did take place were brought swiftly under control," the ministry said in a statement.
ציטוט מאת: LiranR
NewsMan 05.01.1013:18
51. חשש למהומות באנגליה-מוסלמים יפגינו נגד חיילים בריטיים בתגובה להודעה מספר 17
אירגון מוסלמי קיצוני מתכנן תהלוכה בעיירה בשם ווטון באסט, צפונית מלונדון, כהפגנה נגד מעורבות בריטניה באפגניסטאן.

הצועדים ישאו ארונות מתים על כתפיהם
המוסלמים בחרו את מקום התלוכה דווקא בעיירה זו, שידועה כתומכת ומעריצה של החיילים הריטיים.

ראש ממשלת בריטניה כבר הביע התנגדות לקיום התהלוכה.5 Jan 2010
Outrage over controversial Islamic group's plan to march through Wootton Bassett
People in Wootton Bassett, the town famous for honouring dead British soldiers returning from Afghanistan, reacted defiantly on Saturday to news that a controversial Islamic group is to march through its streets.

PM ‘appalled’ at Muslim group’s coffins march
The scorn and anger against the Islamic group planning a protest march with coffins through Wootton Bassett, the village renowned for honouring troops killed in Afghanistan, has intensified with Gordon Brown saying he is “personally appalled” by the prospect.
http://www.heraldscotland.com/news/...


ציטוט מאת: שמשון

NewsMan 05.01.1014:25
61. מטיף מוסלמי: 'החיילים הבריטים באפגניסטן דומים לנאצים' בתגובה להודעה מספר 17
מטיף מוסלמי בריטי: "החיילים הבריטים באפגניסטן דומים לנאצים"
מטיף מוסלמי קיצוני בבריטניה מתכנן לערוך בעיר בה חולקים כבוד לחיילים הבריטים הנופלים באפגניסטן – תהלוכה לזכר המוסלמים הנהרגים שם


מאת :יוסף גולן יום שני,4 בינואר ,2010

תכניתו של מטיף מוסלמי בריטי לערוך מצעד מחאה על קרבנות המלחמה המוסלמים באפגניסטן, בעיר בה חולקים הבריטים כבוד לחייליהם המתים – מעוררת סערת רגשות עזה בבריטניה.

בעיקר, לאחר שהמטיף המוסלמי, אנג´ם צ´ודארי, השווה את החיילים הבריטים למבצעי הזוועות הנאצים בעת מלחמת העולם השנייה.


תכניתו של צ´ודארי, בן 42 עורך דין בעברו, היא לקיים מצעד של מוסלמים קיצונים ברחובות ווטון באסט, העיר שדרך רחובותיה מובילים את ארונות החללים הבריטיים באפגניסטן.


צו´דארי על רקע ארמון ווסטמינסטר - צילום סמלי האומר: אנו נהיה שליטי בריטניה והמערב
מעל 211,000 בריטים כבר חתמו תוך פחות מ-48 שעות על עצומה באינטרנט המתנגדת לעריכת המצעד המוסלמי הפרובוקטיבי, שנועד להתקיים דווקא שם, כדי לעורר תשומת לב מירבית למוסלמים הלוחמים באפגניסטן נגד כוחות נאט"ו.


גם ראש ממשלת בריטניה, ג´ורג´ בראון, נדרש לעניין, ואמר היום (ב´) כי מצעד מוסלמי כזה יהיה "לחלוטין לא ראוי". תושבי ווטון בסט חולקים כבוד לארונות חיילים בריטים שנפלו באפגניסטאן
הסברו של צ´ודארי מדוע יש לקיים את התהלוכה המוסלמית דווקא בווטון באסט, הוא כי הכבוד שמפגינים בפומבי לחללים הבריטים באפגניסטן, "דומה לכיבוד גרמנים שנלחמו למען הנאציזם במלחמת העולם השנייה". והוסיף: "כיצד ירגישו הבריטים אם הייתה מתקיימת תהלוכה לחלוק כבוד למחבלים שביצעו את 9/11"? בהשוותו את המחבלים המוסלמים לחיילים הלוחמים נגדם.


צ´ודארי אומר ש-500 מאנשיו, המשתייכים לקבוצה האסלאמית הקיצונית Islam4UK, יישאו ברחובות ווטון באסט "ארונות סמליים" לזכר אזרחים מוסלמים "שנרצחו ללא רחמים" ע"י כוחות נאט"ו. המטיף הגן על התהלוכה המוסלמית המתוכננת במכתב שהתפרסם הבוקר באתרו, שיועד: "למשפחות החיילים הבריטים הנופלים".


צ´ודארי בחברת אנשיו הנושאים שלטים: "משולש הרשע: מסע צלב מערבי נגד האיסלאם"
פיטר פולארטון, שבנו ג´יימס בן 24, נהרג ע"י הטליבאן בשנה החולפת, אמר שאם הממשלה לא תאסור את עריכת התהלוכה המוסלמית – צפוי להתחולל מהומה אדירה: "לא זו בלבד שהדבר יהווה עלבון עצום להרוגי המלחמה שלנו ולעיר הנהדרת ווטון באסט, אלא עלולות להיגרם מהומות ענק, קיצונים לבנים יכולים לנצל זאת כצידוק להתקיף, הדבר יכול להסתיים בהרוגים משני הצדדים. איבדנו 108 חיילים באפגניסטן בשנה החולפת. עבורם בלבד, צריך לעצור את התכנית המחליאה הזאת.


סטיב מינטר, שחתנו נהרג באפגניסטן, אמר: "אני בהחלט בעד חופש הביטוי, אבל זה ניצול לרעה של הדמוקרטיה הסובלנית שלנו. רבים מדי מהקיצונים הללו הורשו להפוך את בריטניה לביתם בגלל הזכות לקבל מקלט מדיני, ואז ניצלו לרעה את הגינותנו ע"י הבעת דעות הגורמות הוצאות להורג במדינתם הם. אם התהלוכה הזאת תצעד – ואני מקווה מאד שלא – תוטל על המשטרה משימה אדירה. אני לדוגמא אהיה שם למחות".


מוסלמים בריטים מתונים יצאו אף הם נגד תכניתו של צ´ודארי. "התהלוכה לא תשיג דבר מלבד להצית פשעי שנאה נגד מוסלמים שומרי חוק חפים מפשע", אמר שאהיד מוראסאלין, מארגון מוסלמי מתון.


עיר המסחר ווטון באסט, הסמוכה לסווינדון, הפכה סמל לכבוד שרוחשים הבריטים לחייליהם. מאות אנשים נאספים ברחוב הראשי לחלוק כבוד לחיילים שנפלו בקרב ואשר ארונותיהם מוחזרים הביתה דרך בסיס חיל האוויר הסמוך, לינהאם.


ראש העיר הקודם שלה, כריס וואנל, אמר: "אנו עיר מסחר אנגלית וותיקה ומסורתית המכבדת מאד את המלכה שלנו ואת ארצנו. אם לאדם זה היה שמץ של כבוד עצמי היה נמנע מלערוך תהלוכה כזאת בווטון באסט".


בשורה התחתונה, נראה שמה שצ´ודארי רצה להשיג זאת פרסומת, ואין בכוונתו באמת לערוך את התהלוכה. מפקד משטרת ווילטשיר אמר שהמוסלמי הקיצוני לא התקשר אליו. דובר משטרה אמר: "אם תהלוכה כזאת עלולה לגרום לאי סדר רציני, הפרעה או נזק, המשטרה יכולה, בנסיבות יוצאות דופן, לפנות לרשות המקומית לקבל צו האוסר את קיומה".


אז תהלוכה מוסלמית כזאת כנראה לא תצעד, אבל את האפקט התעמולתי בו חפץ, כבר השיג צ´ודארי גם בלי קיומה. הוא רצה שהתקשורת תשים לב להשוואה שערך בין הבריטים הנופלים באפגניסטן ובין הגרמנים שנהרגו במלחמת העולם השנייה. את תשומת הלב הזאת השיג במלואה. ללא האיום בקיום התהלוכה הזאת, לא היה זוכה שמשפט כזה יקבל כותרות ראשיות בעיתוני בריטניה. לשיטתו זה הישג. לנוכח הרפיסות הבריטית במאבק נגד האיסלאם הקיצוני, ייתכן שהוא צודק בשלב זה. לטווח ארוך נראה שהוא מעורר רגשות איבה של הבריטים כלפי המוסלמים. אבל הוא אינו מפחד שהדבר יוביל לגירושם מבריטניה. הם חשים בטוחים בראותם את בריטניה כארץ בה כבר התנחלו. שאיפתם עתה היא להקצין את רגשות האיבה ולנצל את מיליוני המוסלמים המתגוררים שם כדי לערער את בריטניה, אותה הם רואים כאויב נוצרי – מבפנים. עד כה, הטקטיקה הזאת מצליחה.


http://www.tsofar.com/zofar/see_art...

NewsMan 05.01.1015:01
65. 5 אמריקאים(מוסלמים)שנעצרו בפקיסטאן מכחישים קשר לטרור בתגובה להודעה מספר 17Jan 4,


Americans detained in Pakistan deny terror plans


SARGODHA, Pakistan (AP) -- Five Americans detained in Pakistan denied Monday they planned to carry out terrorist attacks,


http://hosted.ap.org/dynamic/storie...ציטוט מאת: שמשוןNewsMan 07.01.1015:50
82. פלורידה: נוסע שאיים ''להרוג את כל היהודים'' הורד מטיסה בתגובה להודעה מספר 17
צוותי אבטחה במטוס של חברת "נורת'ווסט" הורידו מטיסה שאמורה הייתה לצאת מפלורידה לדטרויט אדם שאמר שברצונו "להרוג את כל היהודים". המשטרה עצרה את האיש, גבר בן 43 מאוהיו, ששמו מנצור מוחמד אסד.

עדי ראייה סיפרו כי אסד דיבר בקול ובאופן פוגעני וככל הנראה מדי פעם קילל בערבית. הוא קרא בקול כי הוא פלסטיני ושברצונו להרוג את כל היהודים.

http://www.ynet.co.il/Ext/Comp/CdaN...
NewsMan 10.01.1015:09
85. ''אנו אוהבים את המוות יותר מאשר אתם אוהבים את החיים'' בתגובה להודעה מספר 17
"אנו אוהבים את המוות יותר מאשר אתם אוהבים את החיים"

בוגר מכללת קווינז האמריקאית בן 25, מואשם שנסע לאפגניסטן ושם
גוייס לארגון אל קעידה ותכנן לבצע פיגועים עבורם.

המחבל הוגדר ע"י התביעה בניו יורק כ"אחד המסוכנים ביותר שהיו לארה"ב".

http://u.univision.com/contentroot/...

המחבל, נג'יבולה זזי, נולד בבוסניה והתאזרח בארה"ב. עפ"י הדיווח המחבל
חייג מטלפון נייד 911 , מספר החירום בארה"ב, והודיע כוונתו לבצע פיגוע
התאבדות במילים: "אנו אוהבים את המוות יותר מאשר אתם אוהבים את החיים".

בכתב האישום נכתב שהאיש עבר אימונים במתקני אל קעידה.


http://www.nytimes.com/2010/01/10/n...

http://www.univision.com/content/co...
ציטוט מאת: אבריNewsMan 10.01.1016:04
96. איטליה : פצועים רבים במהומות מהגרים (תמונות) בתגובה להודעה מספר 17
אמש נורו ונפצעו באורח קל 2 מהגרים אפריקאים בעיר רוזארנו ,
לטענת המהגרים הירי בוצע על רקע גיזעי בידי צעירים לבנים .
הדבר הביא למהומות בהשתתפות מאות מהגרים , במהלכן נפצעו
37 בני אדם מתוכם 18 שוטרים . המהגרים הזועמים ניפצו חלנות
ראווה והציתו כלי רכב , המשטרה הכריזה מצב חירום ואסרה על פתיחת
בתי עסק ובתי ספר, אחת התושבות מספרת : " נסעתי ולפתע הקיפו אותי
מהגרים והחלו לדפוק על המכונית , ברחתי משם ומרחוק ראיתי את
המכונית עולה באש " . תושבים רבים רוצים שהמהגרים יעזבו את העיר,http://www.dailymail.co.uk/news/wor...


ציטוט מאת: יורד יםNewsMan 10.01.1016:06
97. דיווח: החיזבאללה מממן פעילותו דרך עסקאות סמים באירופה בתגובה להודעה מספר 17
על פי הדיווח ב"דר שפיגל", המשטרה הגרמנית עצרה חברי משפחה לבנונית שהעבירו מיליוני אירו להנהגת הארגון, ואף למזכ"ל - חסן נסראללה

משטרת גרמניה חושדת כי ארגון החיזבאללה מממן חלק מפעילותו באמצעות רווח מסחר בסמים באירופה, כך עולה מדיווח בשבועון הגרמני "שפיגל", שהתפרסם היום (שבת) באתר האינטרנט שלו.

מהדיווח עולה כי המשטרה עצרה חברי משפחה לבנונית שפעלו בגרמניה, לאחר שהעבירו על פי החשד מיליוני אירו ללבנון, לגורמים הקשורים להנהגת החיזבאללה, ואף למנהיג הארגון, חסן נסראללה.

לפי הדיווח, חשדות הרשויות הגרמניות התעוררו במאי 2008, אז נמצא סכום עתק של 8.7 מיליון יורו בתיקיהם של ארבע אזרחים לבנונים בשדה התעופה של פרנקפורט. חיפוש נוסף בדירתו של אחד החשודים, בעיר שפייר (Speyer), גילה חצי מיליון יורו נוספים. אחרי חקירה ממושכת, נעצרו באוקטובר שני חשודים.

השבועון מסר כי המשטרה חושדת כי חברי המשפחה הלבנונית מהעיר שפייר היו מעורבים בסחר בקוקאין באירופה, והעבירו את רווחיהם ללבנון. המשפחה שקיבלה את הכסף מקושרת לדרגים הגבוהים ביותר של חיזבאללה, לפי הדיווח. השבועון הוסיף כי שני העצורים ככל הנראה עברו אימון בעבר במחנה של חיזבאללה. הם מכחישים את האישומים נגדם.

http://www.haaretz.co.il/hasite/spa...
NewsMan 10.01.1016:15
105. ניו-יורק - נעצרו 2 פעילי אלקאיידה שתכננו לבצע פיגועים בתגובה להודעה מספר 17
2 פעילי אל-קאיידה נעצרו היום בחשד שתיכננו לבצע פיגועי טרור בניו-יורק ע"י מטעני חבלה מאולתרים.
http://www.nypost.com/p/news/local/...
ציטוט מאת: yayaNewsMan 10.01.1016:20
107. רוצחו של יהודי בצרפת- לא כשיר למשפט בתגובה להודעה מספר 17
http://islamineurope.blogspot.com/2...

הרוצח טוען "שהוא מרוצה מאד ממותו של היהודי המז---ן"- נשמע לי כשיר לחלוטין!

שם הנרצח- סבסטיאן סאלם ז"ל.
ציטוט מאת: קישוא דיגיטליNewsMan 10.01.1016:24
108. עיתון נוורוגי פירסם מחדש את הקריקטורות על מוחמד בתגובה להודעה מספר 17
פורסם כמחאה על נסיון התקיפה לפני מספר ימים של הקריקטוריסט.

http://www.news.com.au/breaking-new...
ציטוט מאת: yayaNewsMan 10.01.1016:44
115. פוליטיקאי צרפתי יציע חוק לפיו נשים שילבשו בורקה בפומבי בתגובה להודעה מספר 17
פוליטיקאי צרפתי הודיע כי בקרוב יציע חוק לפיו נשים שילבשו בורקה

בפומבי ייקנסו ב-1,070 דולר

הארץNewsMan 10.01.1016:50
117. שר צרפתי : '' צרפת כבר לא קיימת יותר כמדינה'' (תמונות) בתגובה להודעה מספר 17
האם צרפת מוותרת על זהותה הלאומית ?


שר ההגירה הצרפתי שהוא גם חבר המפלגה הסוציאליסטית, אריק בסון
גרם לתרעומת אצל צרפתים רבים כאשר אמר אתמול את הדברים יוצאי
הדופן הבאים :


la France n'est ni un peuple, ni une langue, ni un territoire, ni
une religion, c'est un conglomérat de peuples qui veulent vivre
ensemble. Il n'y a pas de Français de souche, il n'y a qu'une
France de métissage

תרגום :"צרפת היא לא עם ולא שפה או טריטוריה, ולא דת, היא
קונגלומרט של אנשים שרוצים לחיות יחד. אין יליד צרפת, יש
מיזוג של צרפת "

http://www.leparisien.fr/politique/...
בתמונות צרפת של היום :


ציטוט מאת: יורד יםNewsMan 10.01.1016:51
118. ואיפה גייסה אל קעידה את המחבל הניגרי??? רמז - לא בתימן בתגובה להודעה מספר 17
בלונדון
Plane suspect 'recruited in London'


Yemen's army is fighting a resurgent al-Qaeda on its territory [AFP]A Nigerian man accused of the attempted bombing of a US-bound plane on Christmas Day was recruited by al-Qaeda in London and met a radical American Muslim cleric in Yemen, a top Yemeni official has said.

Addressing a news conference on Thursday, Rashad al-Alimi, Yemen's deputy prime minister for defence and security, said: "The information provided to us is that Umar Farouk [Abdulmutallab] joined al-Qaeda in London."

Al-Alimi said that Abdulmutallab had also met with Anwar al-Awlaki, a Muslim preacher, during his time in Yemen, referring to an English-speaking cleric linked to a gunman who ran amok in a US army base in Texas in November, killing 13 people.

A Yemeni security official has said al-Awlaki was believed to have later died in a strike on al-Qaeda fighters last month.

Yemen-based al-Qaeda in the Arabian Peninsula said last week that it had trained and equipped Abdulmutallab, 23, for the plane plot.

'No evidence'

Earlier this week, in a statement to the UK parliament, Alan Johnson, the country's interior minister, said: "As has been widely reported, Abdulmutallab attended University College London (UCL) between 2005 and 2008, where he completed a degree in engineering.

"During this time he was known to the Security Service but not as somebody engaged in violent extremism.

"His family and friends have stated their belief that he turned to this during his time in Yemen."

On Thursday, a spokesperson for UCL said: "We would like to reiterate that there is absolutely no evidence at this stage to suggest that Umar Farouk Abdulmutallab was radicalised at UCL.

"We are currently providing all assistance to the authorities, and are setting up a full independent review of Mr Abdulmutallab's time here."

Mohamed Vall, Al Jazeera's correspondent in Sana'a, the Yemeni capital, said: "There are two major points that he [al-Alimi] made today that shed new light on the incident.

"One of them is that he [Abdulmutallab] was not recruited in Yemen, and the other is that he did not bring these explosives from Yemen, he brought them from Nigeria.

"This of course takes some of the burden from the Yemenis and takes it to London."

Vall said that the international focus on Yemen was of increasing concern to the government in Sana'a.

He said: "There are fears that if there is more and more interference from the outside world, that could make a situation that is already fragile in this country ... worse."

Intervention rejected

Yemen, which is trying to fight a resurgent al-Qaeda on its territory, launched an operation this week to root out al-Qaeda fighters who they said were behind threats that forced several Western embassies to close on Sunday.


Brown said Britain planned to join the US in funding an 'anti-terrorist' force in Yemen [AFP]
Last week, Gordon Brown, the British prime minister, said the UK planned to join the US in funding an "anti-terrorist" force in Yemen.

Brown said he would hold a meeting in London on January 28 to discuss how to counter radicalisation in Yemen.

Abubakr al-Qirbi, Yemen's foreign minister, whose country is also facing a Houthi uprising in the north and simmering separatist sentiment in the south, has rejected direct foreign intervention.

"We think this is the priority and the responsibility of our security forces and the army," al-Qirbi told CNN, the US broadcaster.

Asked by CNN whether Yemen would accept direct US intervention, al-Qirbi said: "No, I don't think we will accept that.

"I think the US, as well, have learned from Afghanistan and Iraq and other places that direct intervention can be self-defeating."

Al-Qaeda 'spared'

Al-Qirbi said there were about 200 to 300 al-Qaeda operatives in Yemen.

"I think our thought was that maybe we should spare al-Qaeda in the last year because of the confrontation in the south and with the Houthis.

"But al-Qaeda took advantage of that," Qirbi said, adding that al-Qaeda had tried to make inroads with northern fighters and southern separatists.

Meanwhile, gunmen shot dead two Yemeni soldiers in attack on a police station in Aden, the former capital of south Yemen, witnesses and security sources said on Thursday.

The gunmen were believed to be suspects wanted in criminal cases, an independent Yemeni news website reported, quoting a security official.
http://english.aljazeera.net/news/e...
ציטוט מאת: סקופיהNewsMan 10.01.1016:56
121. סקוטלנד:מוסלמי הועף מאוטובוס-כי היה לו תרמיל גב וניידים בתגובה להודעה מספר 17
נוסעי האוטובוס הורידו צעיר כהה עור מאוטובוס והזעיקו את המשטרה, כי הם חשדו בו שהוא מחבל מכיוון שהוא נשא עליו תרמיל גב, והחזיק בידיו 2 טלפונים ניידים.
דובר המוסלמים: אמנם התרגלנו לזה, אבל זה קורה יותר מדי לאחרונה.

הצעיר הורשה לשוב לאוטובוס אחרי בדיקת המשטרה...
AN innocent Asian man was forced off a bus by passengers over fears that he was a suicide bomber - because he had a rucksack and two mobile phones

But the incident has sparked concern among Scotland's Muslim community.

Ghulam Siddiquie, general secretary of the Lanarkshire Muslim Welfare Society, said last night: "Things like this are happening too much now.

"Our community is very concerned and angry because we are being victimised over the colour of our skin.


http://www.thescottishsun.co.uk/sco...


ציטוט מאת: שמשון

NewsMan 10.01.1017:00
122. בריטניה: סערה עקב יוזמת מוסלמים לערוך צעדה בתגובה להודעה מספר 17
תנועת "איסלאם 4UK" בחרה בעיירה שרבים מבניה נפלו באפגניסטן כדי להביע את מחאתה. כ-200 אלף איש כבר חתמו על עצומה הקוראת לבטל את התהלוכה, אך ראש הארגון דחה את הבקשה ואף השווה בין החיילים ההרוגים לנאצים

ארגון מוסלמי הצית סערה בבריטניה כשהודיע על כוונתו לערוך צעדת מחאה נגד המלחמה באפגניסטן דווקא בעיירה שאיבדה רבים מבניה בשדה הקרב. התנועה המוסלמית השוותה את החיילים הנופלים לנאצים ולמחבלים והודיעה כי לא תשנה את תוכניתה. ראש הממשלה, גורדון בראון, התייחס היום (ב') לראשונה ליוזמה והפציר במוסלמים לצעוד במקום אחר.

תנועת "איסלאם 4UK" ("איסלאם למען הממלכה המאוחדת") הציתה השבוע דיון ציבורי סוער בבריטניה בעקבות תוכניתה לערוך תהלוכה בעיירה ווּטוֹן בַּאסֶט שבדרום המדינה. ווטון באסט לא נבחרה במקרה לשמש כבמה למצעד המוסלמי, שכן היא הפכה לסמל של הקרבה בעיני רבים. איתרע מזלה של העיירה הקטנה שרבים מבניה נהרגו באחרונה באפגניסטן, ביחס לא פרופורציונלי לחלקם באוכלוסיית המדינה.

ראש הארגון המוסלמי, עו"ד אנג'ם צ'אודרי, הודיע תחילה כי 500 צועדים יישאו ארונות קבורה ריקים ברחובות העיירה כדי לסמל את הקורבנות המוסלמים שנהרגו בידי חיילים בריטים באפגניסטן. בעקבות הסערה התקשורתית שעוררה היוזמה מסתמן שאם אכן תתקיים הצעדה, היא תהפוך למפגן עוצמה של המוסלמים במדינה. עדיין לא נקבע מועד לאירוע.

"אנחנו עדיין לא יודעים מה בדיוק הם מתכננים", נמסר מלשכת ראש הממשלה בלונדון לעיתון "דיילי טלגרף". "אנחנו רק יודעים שהם שוקלים זאת. (צ'אודרי) יצטרך להשיג אישורים מווטון באסט. ראש הממשלה כמובן סבור שזה לא יהיה הולם לעשות מעשה שיפגע במשפחות של חיילים שנהרגו או נפצעו באפגניסטן".

"אזרחים נרצחים בשם הדמוקרטיה"
צ'אודרי (42) פרסם אתמול באתר האינטרנט של הארגון הודעה, שבה פנה למשפחות השכולות בווטון באסט. "יש להזכיר לכל מי שהתעוור מהתעמול

התקשורת, שאפגניסטן היא לא עיר בריטית ליד ווטון באסט. זוהי אדמה מוסלמית שלאף אדם אין זכות לכבוש. מתגוררת שם אוכלוסייה מוסלמית שלא צריכה לראות את גברים, נשים וילדים נהרגים בשם אינטרסים פוליטיים, חמדניים ודכאניים של המשטרים בארצות הברית ובבריטניה".

ראש "איסלאם 4UK" הסביר שהתהלוכה בווטון באסט נועדה "לשנות את דעת הקהל בבריטניה ולהזכיר להם מדוע חיילים ממשיכים לחזור הביתה בשקי גופות ומהי העלות האמיתית של המלחמה". לדבריו, הצעדה תזכיר לבריטים את כל אותם אזרחים ש"נרצחו על מזבח ה'דמוקרטיה' וה'חירות'".

העיתון "דיילי מייל" דיווח כי צ'אודרי גם השווה את החיילים הבריטים שנפלו באפגניסטן לאנשי אס-אס ולמחבלי 11 בספטמבר 2001. כשנשאל מדוע הוא נוקט צעד שעלול לפגוע במשפחות שכולות, השיב: "אפשר לומר את אותו הדבר על גרמנים שלחמו עבור הנאצים במלחמת העולם השנייה, או על שלקחו חלק במתקפת 11 בספטמבר - כל אלה ראו בעצמם חיילים".

בינתיים, מחאת הנגד כבר גלשה לרשת ויותר מ-200 אלף בני אדם חתמו על עצומה באתר "פייסבוק" הקוראת לאסור את קיום התהלוכה. חבר הפרלמנט ג'יימס גריי, המייצג בין היתר את תושבי ווטון באסט, אמר כי המפגינים המוסלמים "הם טיפשים שמנסים להביע עמדה מטופשת".

לדבריו, "הם גם לא מבינים את אופי התושבים בווטון באסט. לא מדובר באנשים צמאי דם המעוניינים במלחמה. הם אנשים הגונים, שקטים ופרגמטים שבטח יעדיפו להישאר בבית מאשר להפגין נגד הצעדה", אמר המחוקק גריי.

http://www.ynet.co.il/articles/0,73...
NewsMan 14.01.1012:06
169. האם גוגל מפחדת מהמוסלמים? בתגובה להודעה מספר 17
מנוע החיפוש של גוגל יציע השלמות לשאילתות לגבי נצרות ויהדות - אבל לא לאיסלאם
אם ירצה אדם לחפש מידע על הנצרות, ויקיש את מילות החיפוש "הנצרות היא..." למנוע החיפוש של גוגל, הלז ימהר להציע לו המשכים אופציונאליים למשפט: "הנצרות היא בולשיט", "היא מזויפת", "היא כת", "היא שגויה". חיפוש דומה על יהדות יציג נתונים דומים.

אבל חיפוש על הדת השלישית במה שאוהבים לכנות בצביעות "הדתות האברהמיות" – אתם יודעים, זו שאין נוקבים בשמה מחשש לפאתווה – לא יניב שום השלמות. לגוגל אין שום בעיה להעליב נוצרים ולעודד קצת אנטישמיות בתוצאות החיפוש שלה. אבל היא משקשקת כשזה מגיע לאחינו בני עדות חגורת הנפץ.

גוגל בהחלט לא לבד בתחום הזה. לפני כשבועיים ניסה איזה מהגר מוסלמי לרצוח את קורט ווסטרגארד, המאייר הדני שהפיץ את האיקונין העדכני ביותר של הדת – מוחמד שהטורבן שלו הוא פצצה מעשנת – בביתו. ווסטרגארד, שזה לא ניסיון ההתנקשות הראשון שבו הוא נתקל, הסתגר בשירותים עם נכדתו, מאחורי דלת משוריינת, עד שהמשטרה הגיעה וירתה בפסיכי החמוש בגרזן. הדיווחים על כך היו מינוריים, זהירים; מעטים העזו לעשות את המעשה המתבקש - לפרסם את הקריקטורה שוב. בשקט, הסיר המוזיאון המטרופוליטני ציורים – מכובדים לחלוטין – של מוחמד, כדי לא להיכנס לשום סכנה. לא משנה שהציורים הם מוסלמיים במקור.

גוגל – לכאורה חברה אחרת, חברה "משבשת", חברה שלא עושה רע, חברה שמתנגדת לצנזורה, חברה שמתיימרת ל"אנדקס את כל הידע האנושי", כמסתבר חוץ מהחלק שאשכרה מסוכן – פשוט הולכת כאן עם הזרם. למה להסתבך? למה לאפשר להטיח באיסלאם את מה שמטיחים בשתי הדתות המבוגרות ממנו? מה, החסרת משוגעים היא, כי הבאתם גם את אלה להזיל עליה ריר? חסרות לה צרות?

http://www.calcalist.co.il/internet...

NewsMan 14.01.1012:12
173. 'האיסלם ישלוט בעולם'-באנגלית אתמול זאת כנראה כבר עובדה בתגובה להודעה מספר 17
'איסלם ישלוט בעולם-לעזאזל החופש!!'http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2010...http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2010...


דיווח קודם על המשפט:
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dc...12th January 2010A group of Muslim extremists who screamed 'rapists' and 'murderers' at British soldiers went unpunished yesterday - and called their conviction 'a badge of honour'.
The five were given conditional discharges for shouting 'baby killers' and 'terrorists' and waving placards at hundreds of soldiers returning from Iraq.


Read more: http://www.dailymail.co.uk/news/art...
ציטוט מאת: שמשון

NewsMan 14.01.1018:23
180. האם מוזיאון בניו יורק הסיר ציורי הנביא מוחמד? בתגובה להודעה מספר 17
מוזיאון מטרופוליטן בניו יורק נחשב לאחד ממוזיאוני האמנות הנחשבים ביותר ואוסף היצירות שבבעלותו הוא מהגדולים בעולם. אוסף האמנות האיסלאמית של המוזיאון כולל 60 אלף פריטים, אולם כעת מתברר כי מנהלי המוסד מנסים להימנע ממתיחות עם האוכלוסיה המוסלמית, ובחרו להחזיר למחסן ציורים שבהם מופיע הנביא מוחמד.העיתון "ניו יורק פוסט" דיווח היום (א') כי במוזיאון טוענים שהיצירות בסך הכל הועברו ל"בחינה מחדש" במחסני המוזיאון, אך מבקרי המוסד מציינים כי למוזיאון יש היסטוריה ארוכה של ניסיון להימנע מעימותים ולברוח מנושאים שנויים במחלוקת. מוסלמים שמרנים מאמינים שהדת אוסרת על הצגת דמותו של מוחמד.

גורם המעורה בהתנהלות המוזיאון אמר כי במטרופוליטן מעוניינים להיחלץ מביקורת מוסלמית והתלהטות הרוחות, כפי שקרה בעקבות פרסום קריקטורות מוחמד בדנמרק ב-2006. "זה מאוד אופייני להם", אמר הגורם. "הם תמיד מנסים להתחמק ממחלוקות".

בשל שיפוצים נרחבים במוזיאון מוצגים כעת רק כ-60 פריטים מתוך עשרות אלפי הפריטים באוסף האמנות האיסלאמית. שלושה ציורים שבהם מופיעה דמותו של הנביא מוחמד אינם ביניהם. דוברת המוזיאון הסבירה כי השטח המצומצם והזמני לא מאפשר את הצגת כל היצירות, "וציורי מוחמד לא התאימו לנושא התערוכה הנוכחית".

מומחים לאמנות איסלאמית חוששים כי היצירות שבהן מופיע מוחמד לא יושבו לאולמות התצוגה גם עם תום השיפוצים ב-2011, והביעו ביקורת על כך שהמונח "אמנות איסלאמית" לא יחזור להתנוסס מעל האזור המוקדש לה. בניסיון לתקינות פוליטית, השם שונה ל"אמנות ממדינות ערב, טורקיה, איראן מרכז אסיה ודרום אסיה".

http://www.ynet.co.il/articles/0,73...NewsMan 16.01.1000:50
183. דנמרק: 10 שנים בכלא לפלסטיני שפצע ישראלים בתגובה להודעה מספר 17
ויסאם פרייג', דני ממוצא פלסטיני, פתח לפני שנה באש על דוכן ישראלי בקניון, במחאה על "עופרת יצוקה". 2 מוכרים נפצעו קל, אך הוא הורשע ב-5 נסיונות רצח, כמספר האנשים שעמדו בדוכן

בית משפט בדנמרק גזר היום (ו') עשר שנות מאסר על ויסאם פרייג', פלסטיני שפתח באש בקניון ופצע שני מוכרים ישראלים, כנקמה על פעולת צה"ל בעזה. הוא הורשע בניסיון רצח.

התקרית התרחשה ב-31 בדצמבר 2008 באודנסה, העיר השלישית בגודלה במדינה, כמה ימים לאחר תחילת מבצע עופרת יצוקה. פרייג', בן 28, יליד לבנון ממוצא פלסטיני שהתאזרח בדנמרק, נכנס לקניון, שלף אקדח וירה לעבר שני הישראלים שעבדו בדוכן לממכר מוצרי טיפוח מים המלח. ברקע לתקרית, היו באותם ימים ברחבי דנמרק כמה אירועי מחאה של פלסטינים ומוסלמים נגד המבצע בעזה.

פרייג' נעצר יום לאחר התקרית. במשפט טענו סנגוריו כי הוא רק ביקש למחות על פעולת צה"ל, ולא התכוון להרוג אף אחד. אולם השופטים לא השתכנעו,

והרשיעו אותו בחמישה נסיונות רצח - שכן בדוכן שעליו פתח באש היו חמישה בני אדם. שניים מהעובדים הישראלים, בני 25 ו-26, נפצעו באורח קל, האחד במרפק והשני ברגל. עובד ישראלי נוסף ושני לקוחות דנים הצליחו להימלט ללא פגע.

לאחר התקרית, טענו גורמים במשרד החוץ כי אווירת ההסתה הפרועה וליבוי השנאה בכלי התקשורת הערביים נגד ישראל בזמן הפעולה בעזה נועדו להלהיט את היצרים בעולם. "תחושת העליהום הובילה להתקפה באודנסה", אמרו הגורמים

http://www.ynet.co.il/articles/0,73...
NewsMan 17.01.1015:19
190. גבר בריטי נאנס ע''י ''אסיאתיים'' בתגובה להודעה מספר 17
למרות שיש איסור חמור על הומוסקסואליות באסלאם (ובאיראן, כידוע, אין תופעה כזו כלל, כך טען אייכמניג'אד, בזמנו...), הרי שעובדה פעוטה זו לא הצליחה לבלבל את קבוצת ה"אסייאתיים "(שם קוד למוסלמים), אשר תקפה ואנסה גבר בריטי במנצ'סטר.
מקרי אלימות כנגד גברים בודדים אינם נדירים, אך אונס של גבר בבריטניה הוא חדשה מרעננת...(אחוז מקריע האונס המבוצעים בבריטניה ע"י מוסלמים גבוה בהרבה מהאחוז שלהם באוכלוסיה, אך מקרי האונס הללו מופנים כנגד נשים, שזה דבר לגיטימי על פי האסלאם, אך אונס של גברים הוא דבר חדש).

אגב, מקרי אונס של גברים מתבצעים באופן די שגרתי במדינות חשוכות כגון סודן וסומליה, בדר"כ כנקמה על פשע של "כפירה"!

נחמד שהמוסלמים טורחים לגוון לנו את עמודי החדשות

אגב, מי שרוצה לקרוא את הכתבה במלואה בקישור המצ"ב, יאלץ לגלול כלפי מטה, עד תחתית הדף,עקב בעייה באתר.


http://theopinionator.typepad.com/m...
ציטוט מאת: קישוא דיגיטליNewsMan 18.01.1021:31
195. לונדון: בוטלה התוכנית לבניית המסגד הגדול בעולם בתגובה להודעה מספר 17
התוכנית לבנייה של המסגד הגדול בעולם בלונדון בסמוך לאיצטדיון בו ייערכו המשחקים האולימפים ב-2012 בוטלה, כך הודיע היום (שני) דובר מטעם מועצת העירייה. במקביל יפונו מהמתחם חברי התנועה האיסלמית המיסיונרית הגלובלית, שמתפעלים במקום מסגד זמני מאז שנת 2006. מתנגדי הבנייה טענו כי המסגד ייצור גטו מוסלמי בתוך העיר וישנה את המרקם האנושי של לונדון. 50 אלף איש חתמו על עצומה נגד בנייתו, שבוטלה לבסוף בשל כשלונם של חברי התנועה להציג לרשויות את תוכניות הבנייה לפי לוח הזמנים שנדרש מהם.

http://news.walla.co.il/?w=/22/1633...
NewsMan 21.01.1009:57
203. איגוד השוטרים המוסלמים הבריטי:הטרור לא בגלל האיסלם בתגובה להודעה מספר 17
אבל דובר האיגוד לא אומר למה רוב הטרוריסטים בעולם הם מוסלמים, אז זה כנראה רק במקרה...


20 Jan 2010
Muslim police say Islam not to blame for terror attacks
Muslim police officers have rebelled openly against the Government’s anti-terrorism strategy, warning that it is an “affront to British values” which threatens to trigger ethnic unrest.The National Association of Muslim Police (NAMP) claimed that ministers were wrong to blame Islam for being the “driver” behind recent terrorist attacks

http://www.telegraph.co.uk/news/ukn...

ציטוט מאת: שמשון
NewsMan 21.01.1010:21
204. לונדון-תומך גלוי בחמאס קיבל משרה כמרצה באוניברסיטה בתגובה להודעה מספר 17
ד"ר דאוד עבדאללה:
אתה תומך בהתקפות על ישראל ועל כל מי שתומך בישראל?

בואו לא ניכנס לסמנטיקה - הבהרתי את דיעותי...

בתוך כך, הטלגרף מדווח שלפי סוכנויות ביון אמריקאיות, באנגליה נמצאים יותר קיצונים מוסלמיים מכל ארץ מערבית אחרת...
21 Jan 2010

Hamas supporter teaching at London university
A declared supporter of Hamas, accused by a government minister of advocating attacks on British forces, has been given a paid teaching post at London University, The Daily Telegraph can disclose.
Daud Abdullah has been appointed to teach a 22-week course entitled "Introduction to Islam" at Birkbeck, a college of the university. The move will add to growing concern in the wake of the Detroit bomber case that London University is becoming a haven for Islamic radicals.


I believe the Palestinian people have the right to resist but I dispute Hazel Blears' interpretation of the Declaration." Asked whether he supported attacks on anyone who "stood with" Israel, such as British Jews or Israeli civilians, he said: "Let's not get into semantics. I have made my views clear."


The Daily Telegraph disclosed last week that American intelligence agencies believed that Britain had the greatest number of Islamic extremists of any Western country.http://www.telegraph.co.uk/news/ukn...ציטוט מאת: שמשון

NewsMan 21.01.1020:51
211. צרפת : תאונת האופנוע הובילה למהומות מוסלמים (וידאו) בתגובה להודעה מספר 17
צרפת, העיר וויפי

בשבוע שעבר מצא את מותו הנער מאלק שאוקי בתאונת אופנוע ,
חבריו ומשפחתו ערכו לזכרו תהלוכת אבל אשר יצאה מכלל
שליטה והפכה להיות אלימה


http://www.youtube.com/watch?v=dG7J...

http://www.youtube.com/watch?v=GvsA...
ציטוט מאת: יורד יםNewsMan 02.01.1019:04
18. התפרעויות\הפגנות לא חוקיות בתגובה להודעה מספר 0
NewsMan 02.01.1022:32
34. עשרות ערבים התפרעו סמוך לנווה צוף בבנימין בתגובה להודעה מספר 18

ערכתי לאחרונה בתאריך 02.01.10 בשעה 22:38 בברכה, NewsMan

עשרות ערבים מהכפר בית רימא התפרעו אתמול (שישי) סמוך לגדר הישוב נווה צוף. הערבים תלו במקום שלטים בנוסח "ירושלים שלנו" ו"פלסטין שלנו" ורגמו את תושבי המקום באבנים.
מהאבנים נפצע בראשו נער בן 16 מנווה צוף.

http://www.inn.co.il/News/Flash.asp...

תמונות:
http://www.hnn.co.il/gallery9276.ht...
NewsMan 10.01.1016:03
95. עימותים בנווה צוף (תמונות) בתגובה להודעה מספר 18

נווה צוף יום שישי 08.01.10

300 פלסטינים ופעילי שמאל מפגינים אחר הצהרים (שישי) בכפר
נבי סאלח ליד ההתנחלות נווה צוף שבשומרון. המפגינים מוחים
על השתלטות של מתנחלים על מעיין סמוך לכפר, שכל צד טוען
לבעלות עליו. לדברי הפלסטינים, המתנחלים מיידים אבנים
וכוחות הביטחון אינם עושים דבר בכדי למנוע זאת. לטענתם
ישנם 14 פצועים כתוצאה מירי כדורי גומי במקום. לטענת
המתנחלים, הפלסטינים שרפו גגון שהם התקינו במעיין והם
טוענים לבעלות מלאה על השטח. צה"ל הכריז כבר בשעות הבוקר
על המקום כשטח צבאי סגור והכוחות משתמשים באמצעים לפיזור
הפגנות.


http://sc.tapuz.co.il/shirshurCommu...
ציטוט מאת: יורד יםNewsMan 10.01.1016:17
106. דיווח חי מיוחד: מהומות נגד יהודים כעת בתהלוכה של פתח בתגובה להודעה מספר 18
דיווח חי מיוחד: מהומות נגד יהודים כעת בתהלוכה של פתח

פורסם: 15:26, דצמבר 8, 2010

בתהלוכה של מספר פעילי פתח מהרשות הפלסטינית מלווים בכמאה וחמישים
נערים מוסלמים בני 12-20 (עפ"י מראה) נרגמו מכוניות של יהודים. הצבא
ששהה במקום איבטח את התהלוכה.

"קוס אמק, הרגתם לנו אחד" אמר אחד מאנשי התהלוכה ומפקד הכוח הצבאי ענה
לו : "אף אחד מהחיילים שלי לא ירה בנשק חי". צוות של חיילים המשיך
ללוות את הצועדים בשעה שהנערים המוסלמים הציתו סוכה שמשמשת יהודים
לצד הדרך. התהלוכה התקיימה באזור בנימין.

מכוניתה של אחת היהודיות תושבות המקום נרגמה באבן. מפקד הכוח, סרן
בדרגתו, אמר לי כי יש לעזוב את המקום מייד ובשעות הקרובות לא יוכלו
יהודים לעבור. רכבים ערבים חלפו והמשיכו בדרכם באין מפריע.

הצועדים במקום הניפו את דגל אשפ וקראו קריאות נגד יהודים. בין הנערים
במקום היו תושבי הישובים הערבים מחמולת תמימי אשר אנשיה פוטרו מעבודתם
לאחרונה. הם עבדו בעבודות בנייה של שכונה חדשה שהופסקו בשלבים מתקדמים
בהוראת שר הבטחון ובית המשפט הישראלי - בגץ.
העליון.
ציטוט מאת: אבריNewsMan 11.01.1022:38
145. וידיאו: ערבים מתפרעים בנבי סלאח ביום שישי האחרון בתגובה להודעה מספר 18
NewsMan 11.01.1023:06
147. התקשורת שמאלנית ?! אשכול המשך להתפרעויות : בתגובה להודעה מספר 145
האשכול המקורי הציג את המציאות ללא שום עריכה:

http://www.youtube.com/watch?v=77ie...


עכשיו שימו לב איזה מטעמים קיבלו בערוצי הטלויזיה בישראל.
מבינים איך עובדים עלינו !?http://www.youtube.com/watch?v=1gGQ...
ציטוט מאת: שלום אני גלעדNewsMan 14.01.1012:05
168. למתנחלים והפלסטינים יש סיבה חדשה לריב בתגובה להודעה מספר 18
יידוי אבנים, הצתת רכוש והתפרעויות נוספות - כל אלה הם חלק ממאבק בין מתנחלים לפלסטינים על מעיין קטן בצפון רמאללה. הפלסטינים: "המעיין הזה הוא סמל המאבק שלנו"
אם לא היו חסרות למתנחלים ולפלסטינים סיבות לריב ביניהם, הכירו את המאבק הגדול הבא: מעיין קטן צפונית לרמאללה וסמוך להתנחלות נווה צוף שכבר הפך לסאגה השבועית מדי יום שישי. מזה כשבועיים נאבקים פלסטינים מהכפרים נבי-סאלח ודיר-ניזאם מול מתנחלי נווה צוף סביב שאלת הבעלות על המקום, כשבתווך נמצאים חיילי צה"ל.

הפלסטינים טוענים כי הם טובלים במעיין מזה מאות שנים וכי השטח בו נמצא מעיין אל קוס (מעיין הקשת) שייך לתושב דיר ניזאם. המתנחלים לעומת זאת טוענים כי הפלסטינים כבר שנים לא טבלו את רגליהם ב'מעיין מאיר', ובארבע השנים האחרונות הם כבר הספיקו להקים במקום פרגולה ולטפח את המקום, מה שמעביר את החזקה לידיהם.

מעיין מאיר או מעיין אל קוס, איך שתבחרו, הפך בשבועיים האחרונים מדי יום שישי לזירת התגוששות בין הפלסטינים למתנחלים בריטואל הכולל ידויי אבנים בין שני הצדדים, הצתת הפרגולה על ידי הפלסטינים, ביצוע "תגי מחיר" על ידי המתנחלים, ורימוני גז ומיטב הפירוטכניקה שיכולים האמצעים לפיזור הפגנות של צה"ל ומג"ב לספק.

אז למי באמת שייך המעיין?
לדברי גורם ביטחוני ביהודה ושומרון הפלסטינים כבר הציגו מסמכים המוכיחים לטענתם שהם הבעלים של המקום. מאז שיא האינתיפאדה נאסר על הפלסטינים להגיע למקום, ורק ב-2006 הם חזרו לפקוד אותו באופן קבוע. המתנחלים בינתיים הספיקו להכיר את המקום ולטעון לבעלות עליו.

הגרסה הפלסטינית שונה: "פתאום לפני שנה התחלנו לראות שנערים מנווה צוף מגיעים למעיין באופן קבוע ואפילו הקימו שמה סככה", מספר מחמוד אבו טארק מדיר ניזאם המחזיק בחלקת אדמה באזור. "הגיע מצב שהתחילו לגרש אותנו. לפני שבועיים הגענו למקום אבל המתנחלים גירשו אותנו והצבא הכריז על המקום כשטח צבאי סגור. אנחנו במעיין כבר מאות שנים והמתנחלים פשוט רוצים להשתלט על המקום. הם עכשיו הפכו אותו למקווה כאילו זה מקום קדוש. אחר כך הם גם באו וכרתו לנו עצי זית, כאילו "תג מחיר" על שריפת הסככה. הם חושבים שאנחנו נשב בשקט?"

למתנחלים לעומת זאת, יש גרסה אחרת: "אף אחד לא הפריע לפלסטינים לעבד את האדמות שליד המעיין והחבר'ה שלנו מזה שנים יורדים למקום ומטפחים אותו", מספר איציק שדמי מנווה צוף, "הפכנו אותו לפנינת טבע. גם הפלסטינים הגיעו לשם ונרגעו מהעבודה, רק שלפני שבועיים הגיעו למקום אנשי שמאל שחיממו את הפלסטינים, שהשתלטו על המעיין, הורידו את השלט ששמנו במקום ושמו שם דגל פלסטין, כאילו לומר שמעכשיו זה השטח שלהם".

"אם יש פלסטיני שטוען שזה שלו שילך לבית משפט, אבל עד אז הוא שייך לנו", מצהיר שדמי. "שתבין, אנחנו יושבים שם כבר 4 שנים, ואם אף אחד לא תובע בזמן הזה בעלות. לנו אין בעיה, אנחנו מזמינים את כולם לשבת ומבחינתנו שיהיה שלט בעברית ושלט בערבית ושכל העולם ייהנה מהמעיין, אבל להגיד שזה שלהם, לבוא ולשרוף את הסככה שהקים הנוער שלנו ולהכריז שזו פלסטין? לזה אנחנו לא מוכנים".

"הפלסטינים הפכו את זה לג'יהאד"
בינתיים הפך הקרב הזה להצגה הטובה ביותר ביהודה ושומרון, והמאבק במקום מצליח להאפיל אפילו על ההפגנות נגד גדר ההפרדה. עכשיו, שני הצדדים מבטיחים להיאבק עד הסוף על המעיין שנובע מבין הסלעים. "אנחנו נמשיך במה שהתחלנו", אומר אבו טארק, "אם המתנחלים ימנעו מאיתנו לבוא למקום, כל יום שישי נגיע לשם, אינשאללה. המעיין הזה הוא סמל המאבק שלנו ולא נפסיק עד שנשיב את השטח ששייך לנו".

בקרב המתנחלים לא מתרגשים מהצהרות המלחמה של הפלסטינים: "אם הם יהפכו את המאבק על המעיין לג'יהאד, אנחנו נענה להם גם כן במלחמת עולם. לא נסכים שהם ישרפו, יזרקו אבנים וייפגעו בנו. אם הפלסטינים יישרפו לנו עוד פעם אחת את המקום אנחנו נשרוף להם מנה אחת אפיים. הגיע הזמן שהצבא יעמוד בהבטחות שלו למנוע את הגעת הפלסטינים למקום ויחזיר לעצמו את חוט השדרה".

מיחידת מתאם פעולות הממשלה בשטחים נמסר בתגובה כי "מדובר בקרקע לא מוסדרת ולא רשומה בספריית הטאבו. יחד עם זאת, לפני כשבוע הגישו הפלסטינים מסמכים הנמצאים כרגע בבדיקה ע''י המדינה וגורמי המנהל האזרחי הרלוונטיים לצורך בחינת בעלות על הקרקע". עוד נמסר כי אנו נמצאים בקשר יומיומי, הדוק ושוטף עם הגורמים הפלסטינים והישראלים במטרה לשמור על הסדר הציבורי באזור.

http://news.walla.co.il/?w=/1/16314...

NewsMan 02.01.1019:04
19. בנייה בלתי חוקית בתגובה להודעה מספר 0
NewsMan 20.01.1015:17
199. לאיש אין אומץ להרוס בתים בטייבה בתגובה להודעה מספר 19
בסוף השבוע האחרון התבטלו מספר הריסות של מבנים לא חוקיים בעיר טייבה. המדינה תבעה, בית המשפט הוציא צו הריסה, אבל המשטרה לא באה וההריסות בוטלו. שום דבר לא נכתב על כך באף כלי תקשורת. מדובר על עניין שבשגרה.
הי.ע.ע, "יועץ לענייני ערבים" של המשטרה, שוב לא אישר לה לפעול - כי מדובר ככל הנראה ביום רגיש בשנה, בקרקע טעונה במיוחד, בחמולה בעייתית או בסתם עוד יום עמוס - ורשויות המדינה שוב קיפלו את הזנב.

מי יאבטח את הצינור

ולהבדיל (או שלא), בימים אלה מתגבש במערב עמק יזרעאל (אזור אליקים) הסדר חסר תקדים בתולדות מדינת ישראל. הממשלה החליטה מזמן להעביר שם צינור גז טבעי לטובת ריכוזי התעשייה במפרץ חיפה - צעד סביבתי וכלכלי ראשון במעלה.

אבל כדי שהצינור יעבור, במינימום כסף, זמן ופגיעה בסביבה, הוא צריך לחצות בין השאר אדמות שבבעלות העדה הדרוזית בכרמל. לא מדובר על הפקעת אדמות - חופרים, מניחים ומכסים. גם לא מדובר על שדות מעובדים, שחלילה עלולים להינזק במהלך החפירה. מדובר כמעט על הליך שגרתי שעושים לכולנו מתחת לבית (כבלי תקשורת / חשמל / גז ועוד) בלי שנוכל להגיד מילה. גם הפקעות, אגב, הן כלי שניתן בידי כל מדינה לצורך פרויקטים חשובים ומורכבים כמו סלילת כבישים חיוניים, או הנחת צינור גז.

אבל אף שוטר לא מוכן לאבטח את הנחת צינור הגז. מנכ"ל משרד ראש הממשלה, אייל גבאי, כמעט נאלץ להתפטר לפני מספר חודשים כשהעלה את הנושא וצוטט כמי שאמר ש"משרד התשתיות רצה להניח את הצינור, אבל התברר שהוא עובר באדמה של דרוזים. הדרוזים הפכו למילה שמהלכת אימים. יש להם נשק ברישיון ואסור להתעסק איתם".

בסיכומו של דבר, לראשונה בתולדות המדינה, עומד גבאי להציע לדרוזים לקבל קרקע חלופית במקום הקרקע שתחתיה יעבור צינור הגז. יחד עם זאת, כדי שטקס ההשפלה של המדינה וסמכויותיה לא יהיה נורא במיוחד, יתבצע ההליך במסגרת חוקי ההפקעה שאפיינו בזמנו את סלילת כביש 6. רק ששם, מדובר היה בהפקעה של ממש ובשדות וחממות שפרנסו משפחות שעיבדו אותם.

תזכורת כואבת

המקרים הללו, עם או בלי קשר - ההריסות שלא בוצעו בטייבה והצינור שעוד לא הונח באליקים, צריכים להזכיר לכולנו מה באמת כוחה של המשטרה בטיפול בעבריינות הבנייה. אותה משטרה שראש הממשלה בנימין נתניהו הכריז השבוע כי תקים מחלקה מיוחדת כדי להילחם בתופעות של שחיתות בתכנון ובנייה. אגב, באוגוסט 2009, בעקבות גל מקרי אלימות ברחבי הארץ, הכריז אותו ראש ממשלה כי יפעל להקמת "משטרה עירונית", מה שלא ממש ניכר ברחובות הסוערים בתקופה האחרונה.

אבל לא צריך ללכת רחוק. כבר בשנת 2005 החליטה הממשלה להקים את מתפ"א - מינהלה לתיאום פעולות האכיפה של עבירות הבנייה. לפני שנה כתב מבקר המדינה, כי "תכנית העבודה לשנת 2008 של מתפ"א עוסקת רובה ככולה בסיוע לתחנות המשטרה ב"פעילות פשיעה". טיפול בבעיות סמים, שימוש ברכב ללא רשות בעלים, התפרצויות לרכב, התפרצויות מזדמנות ושב"חים.

מסיכום פעילות שנעשה במתפ"א עולה כי היא הועסקה בסיוע לתחנות משטרה בפעולות שיטור שוטפות ב-57% מזמנה, בהכשרות ואימונים ב-19% מזמנה ואילו באכיפת דיני מקרקעין, העניין שלשמה הוקמה, היא הועסקה רק ב-24% מזמנה.

זו אותה משטרה שאמורה להיות המזור של נתניהו לאפשרויות השחיתות הנפלאות שתעניק בקרוב הרפורמה החדשה בתכנון ובנייה.

אזרחי המדינה יכולים להתחיל לפחד. שלא יתאמצו להרים טלפון למשטרה.

http://www.globes.co.il/news/articl...

NewsMan 02.01.1019:04
20. צעדים נוגדי טרור ערבי בתגובה להודעה מספר 0
NewsMan 02.01.1021:16
30. הפיתוחים הישראליים שימנעו ממחבלים לפוצץ מטוס בתגובה להודעה מספר 20
כמה טוב היה יכול להיות אם היינו יכולים פשוט לעלות למטוס, בלי "ארזת לבד?". באין-ספור פיגועים הצליחו מוסלמים קיצוניים ברחבי העולם להרוס את החוויה הזו לכולנו, ויצרה תעשיית אבטחה שמעסיקה עשרות אלפי עובדים – ועולה מיליארדים. ומי ששולט בה הן חברות ישראליות
חישבו לרגע כמה קל היה להחתים דרכון, לקנות שוקולד קטן בדיוטי פרי, ופשוט לעלות למטוס. בלי "ארזת לבד?" - פשוט לעלות. באין-ספור פיגועים הצליחו מוסלמים קיצוניים ברחבי העולם להרוס את החוויה הזו לכולנו, ויצרה תעשיית אבטחה שמעסיקה עשרות אלפי עובדים – ועולה מיליארדים. ומי ששולט בה הן חברות ישראליות.

גם ברגע הזה, אלפי מטוסים נמצאים באוויר. מאות אלפי נוסעים מחכים בשניות אלה לנחיתה, אלפים אחרים מחכים בשדה התעופה. ביניהם יכול להסתובב גם הטרוריסט הבא, שיש לו רק מטרה אחת: לפוצץ מטוס.

קרב המוחות נמשך כל הזמן. מצד אחד הטרוריסטים, מן הצד האחר - אנשי האבטחה. כולם מנסים לצפות את השני, להערים עליו, להתחדש ולהתחכם, לנצח בקרב. זה מתחיל כבר ברגע שדלתות הטרמינל נפתחות. כולם מכירים את שלב התשאול. עשרות חברות הייטק, גם ישראליות, מנסות לפתח את הטכנולוגיה שתצליח לזהות, כבר בשלב הזה, את הכוונות הרעות.

המחשב מזהה מידת לחץ לפי קול

המכשירים של חברת נמסיסקו אמורים לאתר את המפגע על-פי מידת הלחץ בקול שלו. המכשיר הגדול ישאל את שאלות הסלקטור הקלאסיות, והוא מאפשר לנהל שיחה חופשית ולאתר לחץ חריג. מול הנחקר יעמוד איש הביטחון, ויראה על הצג את המצב הנפשי שלו.

גם במערכת של חברת אס-די-אס הישראלית שואלים שאלות, אבל כאן, האינדיקציה לכוונת הזדון מגיעה מכף היד. את הטכנולוגיה הזאת אפשר למצוא כבר בכמה שדות תעופה בעולם. היא מצלמת אותך, לוקחת טביעות אצבעות, מכניסה הכול למאגר ממוחשב, וגם מתאימה את השאלון באופן ייחודי לנבדק.

שתי המערכות לא מחליפות לגמרי את הסלקטור האנושי. אם יצאת חשוד, לרוב תגיע אליהם בסוף. המטרה היא להתגבר על החולשות האנושיות. קשה מאוד לאחראי ביטחון בשדה התעופה להישאר 100 אחוז מהזמן ערני, ולכן באה המערכת.


בואו ניקח את המקרה של עבד אלמוטאלב, הצעיר הניגרי שניסה לפוצץ את טיסת נורת'ווסט איירליינס בסוף השבוע שעבר. אם לא היו עולים עליו בשלב התשאול, גם בשלב שאחרי הוא יכול היה להיות תחת מעקב. כך, בעודו מסתובב בדיוטי פרי, יש מי שעוקב אחריו. המערכת יכולה גם לצלם אותו ולבדוק את התמונה שלו במאגרי מידע של סוכנויות מודיעין, יכולה למקם אותו כל הזמן בתוך השדה.

איפה שמים את הגבול?

הטכנולוגיות המתוחכמות האלה פותחות חזית לא רק מול טרוריסטים אלא גם מול שאלות אתיות. המערכות ברובן עוקבות אחרינו, אוספות מידע, שומרות אותו, משוות ביניהן, בלי שנדע. לא סתם קמה השבוע מהומה גדולה בנמל התעופה סחיפהול, שם הכניסו מכונות שיקוף חושפניות במיוחד. ואף אחד לא יודע בדיוק איפה לשים את הגבול. שהרי חזרה בטרמינל, הטרוריסט שלנו כבר שלח את המזוודה, ועכשיו הוא מסתובב עם תיק היד.

אם עד היום עיקר המשאבים הביטחוניים הופנו לשלבים שלפני העלייה למטוס, עכשיו מבינים בעולם שגם בטיפול בתסריט אימה כמו החטיפה הזאת, בתוך המטוס, אפשר להשקיע בטכנולוגיות מתקדמות. המצלמות והחיישנים של חברת עמוס של בכירי מערך האבטחה לשעבר באל-על מסמנים חשודים פוטנצאליים ובודקים מה קורה איתם במהלך הטיסה.

כך היו יודעים בדיוק איפה יושב המפגע הניגרי, וכל תנועה חשודה שלו הייתה זוכה לתשומת לב. הוא למשל נכנס לשירותים ושהה שם זמן רב. ברגע שהוא היה קם מהכיסא, המערכת הייתה אומרת החשוד שלכם קם מהכיסא.

המירוץ בין הטרוריסטים לאנשי הביטחון נמשך כאמור כל הזמן. שני הצדדים יודעים שמלבד תחכום, עורמה וטכנולוגיה, צריך גם הרבה מזל, כדי שהטיסה הבאה הזאת, שיוצאת עוד רגע, לא תהיה הטיסה שכולם ירצו לשכוח.

http://www.mako.co.il/news-military...
NewsMan 02.01.1023:32
37. האם הח''כים הערבים יחוייבו להישבע אמונים למדינה יהודית? בתגובה להודעה מספר 20

ועדת השרים תדון מחר בהצעת חוק הנאמנות, לפיה הח"כים יידרשו להישבע אמונים למדינה יהודית

"מי ששמע וראה בימים האחרונים את התבטאויותיהם של חברי הכנסת א-סאנע וזחאלקה... מבין שיש לנקוט במהלך שיביא את חברי הכנסת להיות נאמנים למדינה", אמר ח"כ, דוד רותם, מציע החוק

חוק ה"נאמנות" לחברי הכנסת, שיזמה מפלגת "ישראל ביתנו", צפוי לעלות מחר (ראשון) להצבעה בוועדת השרים לחקיקה. על פי ההצעה, נוסח הצהרת האמונים שנושאים חברי הכנסת מיד עם הבחרם תשונה, כך שבמקום ההתחייבות לשמור אמונים למדינת ישראל ולחוקיה, יצהיר חבר הכנסת אמונים למדינת ישראל כמדינה יהודית דמוקרטית.

את ההצעה הגיש ח"כ דוד רותם (ישראל ביתנו), המשמש כיו"ר ועדת חוקה חוק ומשפט של הכנסת. לדבריו, "מי ששמע וראה בימים האחרונים את התבטאויותיהם של חברי הכנסת א-סאנע וזחאלקה שהשמיצו את שר הביטחון ואף אפשרו לאויבה הגדול של מדינת ישראל לדבר אל הציבור באמצעות מכשיר נייד שהוא כל כולו רכושו של הכנסת והמדינה, מבין באופן אינטואיטיבי שיש צורך לנקוט במהלך שיביא את חברי הכנסת להיות נאמנים למדינה".

ביום חמישי דיבר איסמעיל הנייה, ראש ממשלת החמאס בעזה, אל המפגינים שהתאספו בצדו הישראלי של מחסום ארז באמצעות מכשיר הטלפון הסלולרי של ח"כ א-סאנע והודה להם על תמיכתם. "בזכות הסולידריות הבינלאומית והתמיכה שלכם נהיינו חזקים יותר. העם הפלסטיני לעולם לא יוותר על שאיפותיו הלאומיות ועל הזכויות שלו בירושלים, שהיא בירת פלסטין ובירת כל האומה האסלאמית", אמר הנייה.

לדברי ח"כ רותם, הצעת החוק המונחת על שולחן הכנסת באה להבטיח שחברי הכנסת יתחייבו להיות נאמנים למדינת ישראל כמדינה יהודית. ומי שלא ירצה להיות נאמן כאמור, יואיל שלא להיות חבר כנסת.

http://www.haaretz.co.il/hasite/spa...

NewsMan 03.01.1002:07
40. ליברמן נזף בשגרירים: הפסיקו להתרפס ! בתגובה להודעה מספר 20
בנאום הסיכום של כנס שגרירי ישראל בעולם אמר שר החוץ: "ראיתי שגרירים ישראלים שכל הזמן מנסים לעסוק בהסברים. ההתרפסות הסתיימה. על כל דבר תהיה תגובה"
בנאום בטקס הסיום של כנס שגרירי ישראל בעולם, שנערך בשבוע שעבר בירושלים, אמר שר החוץ אביגדור ליברמן לשגרירים כי "בקודים המקובלים במזרח התיכון יש ערך חשוב ביותר למושגים כמו 'כבוד לאומי'. לא צריך להתגרות, אבל אסור שתהיה גישה של התרפסות והתלבטות עצמית, וצורך להסביר תמיד את הצד השני".

ליברמן הוסיף כי "ראיתי גם כמה שגרירים ישראלים, שההזדהות שלהם עם המקום בו הם משרתים כל כך גדולה, שהם כל הזמן מנסים לעסוק בהסברים. ההתרפסות הסתיימה. זו גישה לא נכונה. אנחנו לא נחפש עילה לעימותים, אבל גם לא ניתן את הלחי השנייה. על כל דבר תהיה תגובה - זו המדיניות שאני רוצה. צריך לכבד את הצד המארח, אבל לא נסבול עלבונות וגידופים".

בנושא התהליך המדיני עם הרשות הפלסטינית אמר ליברמן כי "לא חייבים לתת שום תשלום נוסף על מנת לדבר עם אבו מאזן. עשינו הרבה מחוות ולא זכינו למשהו בתמורה. רק השבוע ראיתי תלונה חמורה של הפלסטינים למזכ"ל האו"ם על פגיעה בחופש הדת. יש גבול לכל צביעות. אי אפשר לדבר על סדר חדש ובאותו הזמן לגזור דין מוות לפלסטיני שמכר קרקע ליהודי, כאשר אבו מאזן חתום על זה".

http://news.walla.co.il/?w=/22/1627...
NewsMan 05.01.1015:19
68. צ'רצ'יל לא מכניס עבריינים ליער בלילות בנצרת בתגובה להודעה מספר 20
הפעם לא מדובר במדינאי הבריטי המפורסם, אלא ביער צ'רצ'יל בנצרת, ששימש כמקום מפגש של עבריינים מטילי אימה. בשל כך, החליט ראש העיר לסגור את הכניסה ליער בלילה ולהציב במקום מצלמות

וינסטון צ'רצ'יל ידוע כמדינאי דגול שהצליח לעמוד איתן מול מכונת המלחמה הנאצית, ויכל לה. לתושבי נצרת, לעומת זאת, המילה צ'רצ'יל מזכירה בעיקר את היער הסמוך לביתם, בו משתוללים עבריינים ומטילים את אימתם על התושבים השלווים. "הם מגיעים בשעות הלילה המאוחרות, חונים בתוך היער ועושים חינגות", מספר תושב שכונת מליבו, הסמוכה ליער צ'רצ'יל.

פעילות העבריינים, אליהן מתלוות בדרך כלל נשים צעירות, הפכה למטרד של ממש ותושבים רבים פנו לראש העיר וביקשו ממנו לטפל בבעיה. ראש העיר שמעון גפסו החליט לקחת יוזמה ולחסום את הכניסה לפארק בשעות הלילה. "ההחלטה התקבלה בשיתוף עם קק"ל ומתוך מטרה להגביר את הביטחון האישי של התושבים", הסביר גפסו.

בתוך כך, הציבה העיריה מחסומים בכניסה ליער בין השעות עשר בלילה ועד חמש בבוקר. המחסומים מלווים במצלמות המחוברות למוקד העירוני, באמצעותן
ניתן לזהות עבריינים שמנסים לפרוץ את המחסום.

המדיניות הנוקשה של העיריה כלפי הפרת סדר ופעילות עבריינית כבר הניבה בעבר תוצאות חיוביות. פארק הזיתים, שהיה עד לפני שנה וחצי מוקד עבריינות, שוקק חיים לאחר שהעיריה הגבירה את סיורי הפיקוח באזור וביצעה מארבים לתפיסת עבריינים שבילו במקום והפרו את הסדר. "מדובר בעבריינים שאינם תושבי נצרת עילית. הם מגיעים לכאן כדי לבצע עבירות בעיר והתפקיד שלנו הוא למנוע זאת מהם בכל מחיר", אומר גפסו.

http://www.mynet.co.il/articles/0,7...

NewsMan 10.01.1016:13
104. לא מוכנים להיענות עוד לתביעות חמאס'' בתגובה להודעה מספר 20
לאחר שחמאס לא השיב על ההצעה האחרונה של ישראל בעסקת שליט, אומר גורם מדיני בכיר כי "ישראל אינה מוכנה עוד להיענות לתביעות חמאס בעסקה ולשחרר לגדה אסירים בכירים"; ראשי חמאס דנו בהצעה האחרונה של ישראל בדמשק, ואולם ציינו באופן לא רשמי כי היא אינה מספקת


עסקת שליט: ישראל אינה מוכנה עוד להיענות לתביעות חמאס בעסקה ולשחרר לגדה אסירים בכירים - כך אומר גורם בסביבתו של ראש הממשלה נתניהו, לאחר שחמאס לא השיב על ההצעה האחרונה של ישראל בעסקה.


הגורם הדגיש כי ראש הממשלה אינו מוכן שמחבלים מסוכנים מאוד וכאלו שרצחו ישראלים ימשיכו לסכן את תושבי ישראל בשהייתם בגדה, ועליהם לעבור לחו"ל או לכל היותר לרצועת עזה. לפיכך לא יינתן מרחב תמרון נוסף לחגי הדס, שליחו של ראש הממשלה למשא ומתן בעסקה.


מקור בחמאס אמר הבוקר בתגובה כי בחמאס משוכנעים שישראל תפסיד בסופו של דבר ותסכים להיענות לכל תביעות חמאס: "טועה מי שחושב שמצבו של חמאס במשא ומתן לעסקת האסירים חלש", אמר המקור והוסיף כי "ישראל תפסיד בסופו של דבר במשחק מורט העצבים, והיא תסכים לבסוף לכל תנאי חמאס לשחרורו של שליט, וזה יהיה קרוב לתנאים של התנועה בנוגע לעסקת החילופים".


בתגובה, אמר חבר המטה לשחרור שליט יואל מרשק, כי אם המגעים לא יצלחו הם יפנו ישירות לגורמים בעזה בניסיון להביא לשחרורו של החייל החטוף. "עדיין יש חילוקי דעות משמעותיים בעסקה ואנחנו יודעים אותם. לא סתם הופענו מול השבעייה כשהתכנסה, ואם יהיה צורך נחזור לשם", אמר, "אנחנו יודעים איך ליצור קשר ישיר עם גורמים בעזה - מה שצריך זה לחבר בין האוכלוסיה להנהגה, כי האוכלוסיה רוצה לגמור עם העסקה הזו".


בימים אלה נמצא המתווך הגרמני במסע דילוגים נוסף בין עזה לירושלים בניסיון להביא להשלמת העסקה. על-פי הדיווחים שונים, בחמאס החליטו כאמור לדחות את ההצעה הישראלית ולבקש מהמתווך לחתור לפריצת דרך.

http://glz.co.il/
NewsMan 10.01.1016:38
114. ישראל שוקלת שלא לאריך את המנדט של כוח טיפ בחברון בתגובה להודעה מספר 20
"כוח טיפ של האו"ם היושב בחברון משמיץ את ישראל באוזני כל העולם ומתעלם מאלימות פלסטינית כלפי יהודים" - כך טוענים הבוקר במשרד החוץ. השר אביגדור ליברמן שוקל בשל היחסים העכורים עם הגוף הזה שלא להאריך את המנדט שלו, שמסתיים בסוף החודש. אז האם הנציגים משבדיה, נורבגיה, טורקיה, דנמרק ושוויץ יצטרכו לעזוב את חברון המסוכסכת ולשוב הביתה?

http://glz.co.il/NewsArticle.aspx?n...

NewsMan 11.01.1022:57
146. אם תמות כמחבל תיקבר על חשבונך בתגובה להודעה מספר 20
הכנסת אישרה חוק לפיו משפחתו של אדם שביצע פשע על רקע לאומני ומת במהלכו לא תהיה זכאית לדמי קבורה. ח"כ הרצוג: "זה צעד מתבקש בעולם בו אנו נאבקים ברשעות הטרור"
המדינה תשלול זכאות לדמי קבורה למחבלים – כך אישרה היום (שני) הכנסת בקריאה שנייה ושלישית. החוק, שמשלב יוזמות חקיקה של שר הרווחה יצחק הרצוג (העבודה) ושל חברי הכנסת דני דנון ומירי רגב (ליכוד), הפך לסעיף בחוק הביטוח הלאומי. על פיו, תישלל הזכאות לדמי קבורה של מי שמותו נגרם מביצוע פשע על רקע לאומי.

באוקטובר 2009 הרצוג דאג להעביר את הצעת החוק בוועדת שרים לענייני חקיקה. היום, לאחר האישור הסופי של החוק הוא אמר כי, "זה צעד מתבקש בעולם בו אנו נאבקים ברשעות הטרור. מדובר בתיקון מוסרי ומוצדק. אין זכות תביעה למי שבחר לגדוע חיי חפים מפשע ולהפעיל טרור נגד מדינת ישראל ואזרחיה".

בדברי ההסבר להצעות החוק של רגב ושל דנון נכתב כי, "מטרת הצעת החוק היא למנוע הענקת דמי קבורה לטובת גוף או משפחה של אדם שביצע פשע על רקע לאומני. ההצעה באה להוסיף על ההטבות הנשללות כבר היום מבן זוגו או ילדיו של אדם שביצע פשע על רקע לאומני כמו קצבת זקנה, קצבת נכות או קצבת שארים".

"לפי נתוני כוחות הביטחון, עשרות ערבים ישראלים מעורבים בסיוע לפעילות טרור. שלילת הטבות לאזרחים ישראלים העוסקים בפשע על רקע לאומני והפעלת סנקציה של שלילת דמי הקבורה תשמש בין היתר, כפעולת הרתעה משמעותית במאבקה של ישראל נגד הטרור".

בכנסת הקודמת (הכנסת ה- 17) הוגשה הצעת חוק דומה על ידי חברי הכנסת דאז, והשרים היום גדעון סער (ליכוד) ויצחק אהרונוביץ' (ישראל ביתנו). הצעת החוק הזו הוגשה לאחר הפיגוע בישיבת מרכז הרב לפני שנתיים, ולאחר שהתברר שמשפחת המחבל, שהיה אזרח ישראלי, תהיה זכאית לדמי קבורה.

"אני מקווה שמהיום נעשה את השינוי הדרוש והטרוריסטים לא ייקברו עוד על חשבוננו", אמרה בתגובה ח"כ רגב. "מי שהחליט לפגוע בחפים מפשע לא יקבל פרס מאיתנו, המדינה. טרור יש לקבור ולא לתת עליו פרסים, כי אחרת השלב הבא יהיה מתן מענקי עידוד למפגעים".

http://news.walla.co.il/?w=/1/16311...

NewsMan 14.01.1010:23
153. 9 חודשים בכלא לשייח סלאח על תקיפת שוטר בתגובה להודעה מספר 20
השייח סלאח, שהורשע בהתפרעות ובתקיפת שוטר, נידון גם לשישה חודשי מאסר על תנאי בבית המשפט השלום בירושלים. השופט כתב בגזר הדין: "זהו עונש משמעותי על מנת להבהיר לנאשם את חומרת העבירות שביצע". סלאח: נמשיך לפעול להסרת הכיבוש באל-אקצה. עורך דינו: אין סמכות לבית המשפט

הכתבה המלאה:
http://www.ynet.co.il/articles/0,73...
NewsMan 17.01.1012:35
187. מבצע ''יריית פתיחה'' למיגור הירי בצפון בתגובה להודעה מספר 20
מפכ"ל המשטרה הורה למחוזות הצפון והמרכז לערוך מבצע אכיפה מוגבר כנגד המחזיקים והמשתמשים בנשק ואמל"ח בלתי חוקיים.

מפכ"ל המשטרה, רנ"צ דודי כהן, הורה למחוזות הצפון והמרכז לערוך מבצע אכיפה מוגבר כנגד המחזיקים והמשתמשים בנשק ואמל"ח בלתי חוקיים. במשטרה מציינים כי במהלך השנים האחרונות התגברה תופעת ההחזקה והשימוש באמל"ח ובנשק בלתי חוקיים.

התופעה ניכרת בחתונות ואירועים חגיגיים במגזר הערבי, תופעה שזכתה לגינוי גם מראשי הציבור הערבי וכן, באירועים פליליים וטרור, לצורך פגיעה בנפש וברכוש. המשטרה מצפה לשיתוף פעולה מצד הציבור ונסמכת על הזדהותו עם הצורך הממשי בצמצום התופעה.

"מטרת המבצע היא, לצמצם באופן ניכר את אירועי הירי והשימוש בנשק בלתי חוקי, המהווים סיכון חיי אדם ובכך למלא את ייעודה בשמירה על בטחון הציבור. לטובת המשימה הוקצו יחידות מיוחדות וכוחות אורגניים המצוידים, באמצעים מתקדמים", נמסר.

הפעילות צפויה להתבצע במשך מספר חודשים וזו תתמקד, כאמור, במחוזות צפון ומרכז בגבולות גזרה מתוחמים ומוגדרים.

במשטרה מציינים עוד כי עוד בטרם החלה הפעילות, נערכו אימונים מקדימים שתכליתם הכנת הכוחות להצלחת המשימה.

בשנה החולפת במסגרת המבצע המתמשך "ניקוי כלים" נתפסו: 480 אקדחים, 120 רובים, 82 תתי מקלע, כ- 75,700 כדורים, 770 מחסניות, 10550 נפצים, 58 רימוני רסס, 130 רימונים פירוטכניים, 158 מטעני צינור, 2 אבוקות, כוורת זיקוקים, 2 מרעומי פגז, 10 פצמ"ר, ק"ג אבק שריפה, 78 אצבעות חבלה, 3 טילי לאו.

INN

NewsMan 20.01.1000:19
197. שי דרומי הוריד את הפשיעה החקלאית בעשרות אחוזים בתגובה להודעה מספר 20
מנכ"ל מועצת החלב: מאז נורה למוות הפורץ לחוותו של שי דרומי, חלה ירידה דרמטית בפשיעה החקלאית

17:56 | 19.1.2010 עמירם כהן

מנתוני משמר הגבול עולה כי בשנים 2007-8 חלה ירידה של 34.6% בשיעור הגניבות החקלאיות

מאז נורה ונהרג בראשית 2007 הפורץ שפרץ לחוות הבקר של החקלאי שי דרומי, חלה ירידה דרמטית בפשיעה החקלאית,
כך אמר מנכ"ל מועצת החלב שייקה דרורי. דרורי התייחס בדבריו לנתונים שהציג משמר הגבול, הממונה מטעם החוק על המאבק בפשיעה החקלאית.
מנתוני משמר הגבול עולה, כי בשנים 2007-8 חלה ירידה של 34.6% בפשיעה החקלאית על כל מרכיביה
בעוד שהירידה בגניבות צאן ובקר הגיעה ל- 46.1% ואירועי גניבת ציוד חקלאי ירדו ב-44%.

דרורי חשף את הנתונים בדיון שהתקיים בשבוע שעבר בנושא המאבק בפשיעה החקלאית ושנערך במסגרת אירועי התערוכה החקלאית "אגרו-משוב".
בימים אלה מלאו 3 שנים לאירוע הפריצה, הירי וההריגה של הבדווי אל אטרש ב"חוות הבודדים" של שי דרומי שהוקמה בשיפולי הר חברון מצפון לבאר שבע.
דרומי נעצר והואשם בהריגה, שממנה זוכה ביולי 2009 בבית המשפט המחוזי בבאר שבע, אך הורשע בהחזקת נשק ללא רישיון
ונשפט ל-6 חודשי עבודת שירות שאותן יחל למלא בימים הקרובים.

בעקבות האירוע הטרגי קיבלה הכנסת את "חוק דרומי", לפיו לא ישא אדם באחריות פלילית למעשה שהיה דרוש באופן מיידי,
כדי להדוף פורץ לבית מגורים, בית עסק או למשק חקלאי מגודר בכוונה לבצע עבירה.

בכנס נוכח גם שי דרומי, שזכה לאמפטיה רבה מהקהל שהורכב בעיקר מחקלאים. לדברי דרומי, מאז האירוע בחוותו אמנם חלה ירידה ניכרת בפשיעה החקלאית,
אך עדיין מגדלים רבים, בעיקר הקטנים שבהם, רגישים ביותר לגניבות ולנזקים שנגרמים להם מהגניבות ויש להגביר את המאבק בפשיעה הזאת.

סמנכ"ל מועצת החלב אפרי רייקין, אמר בכנס כי רשויות אכיפת החוק מייחסות כיום חשיבות רבה בהרבה לפשיעה החקלאית מבעבר ולדבריו,
בעוד שלפני 4 שנים רק 6% מתפיסות המשטרה של בקר גנוב הגיעו לידי כתבי אישום כנגד חשודים בעבירות,
בשנה האחרונה אחוז גבוה בהרבה מגיע לידי הגשת כתבי אישום.

http://www.themarker.com/tmc/articl...
NewsMan 02.01.1019:04
21. צעדים תומכי טרור ערבי ופגיעה בביטחון המדינה בתגובה להודעה מספר 0
NewsMan 05.01.1015:27
74. היוהמ''ש לממשלה לא יפתח בהליך פלילי נגד מוחמד בכרי בתגובה להודעה מספר 21
היועמ"ש החליט שלא להגיש כתב אישום פלילי בגין לשון הרע, אך יתמוך בערעור לעליון שמגישים לוחמי צה"ל נגד יוצר הסרט "ג'נין ג'נין"

היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, החליט היום (שלישי) להצטרף להליך הערעור האזרחי המתנהל בבית המשפט העליון נגד השחקן והבמאי מוחמד בכרי, יוצר הסרט "ג'נין ג'נין". מזוז החליט שלא להגיש כתב אישום פלילי נגד בכרי בגין לשון הרע - פעולה הנחשבת קיצונית יותר.
היועץ המשפטי לממשלה החליט לבחור בדרך ביניים, ולהתייצב לצד חמישה לוחמים שהגישו תביעה אזרחית בגין לשון הרע נגד בכרי, לאחר שהאשים בסרטו את לוחמי צה"ל בפשעי מלחמה בזמן חומת מגן. תביעת הדיבה שהגישו בעבר נדחתה, ומזוז מבקש להצטרף לערעור שהגישו הלוחמים לבית המשפט העליון, כדי לייצג את האינטרס הציבורי.

עוד בטרם התקבלה החלטתו של מזוז, אמר עו"ד אביגדור פלדמן, פרקליטו של בכרי, כי הלוחמים כבר "ניסו מזלם בתביעת דיבה שנדחתה, וראוי שהם והיועץ המשפטי לממשלה יעסקו בדברים חשובים יותר". פלדמן הוסיף כי מדובר בסרט שבית המשפט העליון קבע כי הוא מוגן על פי עיקרון חופש הביטוי ואישר אותו להקרנה. לדבריו, "הליכים פליליים נגד בכרי לא באים בחשבון אחרי שבית המשפט העליון הציב את הסרט תחת מטריית חופש הביטוי".

לפני שבוע, כינס מזוז דיון מיוחד בהשתתפות פרקליט המדינה, משה לדור, קצין שריון ראשי, תא"ל אגאי יחזקאל, נציגי הלוחמים במחנה הפליטים בג'נין בזמן מבצע חומת מגן באפריל 2002, וכן בני משפחות שכולות של לוחמים שנהרגו בקרב.

נציגי הלוחמים והמשפחות, המיוצגים על ידי עו"ד נבות תל צור, דרשו ממזוז להפעיל את סמכותו מכוח חוק איסור לשון הרע וליזום הליכים פליליים נגד בכרי, על כך שהאשים בסרטו את חיילי צה"ל שפעלו במחנה הפליטים וביצעו, לטענתו, פשעי מלחמה בזמן מבצע חומת מגן.

הפגישה בין מזוז ללוחמים ולמשפחות השכולות היתה טעונה. כל אחד מהם דיבר בתורו ומזוז הקשיב. "הימנעות מהעמדתו לדין של בכרי פירושה חסימה ושלילת הזכות שלנו כאזרחים ולוחמים לעשות בירור משפטי אם ידינו טהורות או שנפל פגם במעשינו", אמר למזוז ישראל כספי, אחד הלוחמים, "אתה לא יכול לשלול מאיתנו את המוצא האחרון לטהר את שמנו".

בין המשתתפים בפגישה היה גם שלמה עזורי, אביו של אייל, שנהרג בקרב במחנה. עזורי אמר ל"הארץ" ש"צריך לטהר את שם הלוחמים. 13 לוחמים נהרגו כי רצינו להיות יפי נפש. בסרט הזה יש בלי סוף שקרים. פגעו בשם של הלוחמים והכתימו את ההרוגים. מזוז תמך בנו. הוא אמר שאנחנו צודקים אבל יש מגבלות של החוק. אי אפשר שיהיה חופש ביטוי לדברי שקר".

מזוז הבטיח ללוחמים ולהורים כי יכריע עוד לפני תום כהונתו בין שתי אפשרויות: האחת, להיעתר לבקשת נציגי הלוחמים והמשפחות השכולות ולהגיש כתב אישום נגד בכרי. השנייה, להצטרף מתוקף סמכותו להליך הערעור שהגישו כמה מהלוחמים לבית המשפט העליון ולהשמיע את דברו. נציגי הלוחמים והמשפחות השכולות מתנגדים להצטרפות מזוז לערעור. לדברי אחד מהם, בהצטרפות להליך האזרחי שהגישו חמשת הלוחמים לבית המשפט העליון לא יהיה ממש כדי לנקות את הלוחמים מההאשמות הכבדות, והדרך היחידה לברר את העניין היא באמצעות בירור משפטי במישור הפלילי, שיירד לשורש העובדות.

http://www.haaretz.co.il/hasite/spa...

NewsMan 11.01.1002:31
133. אישום נגד שב''ח בוטל כי לא הצליח להיכנס לארץ בתגובה להודעה מספר 21
פוארעה חליל, שהואשם בכניסה בלתי חוקית לישראל, ניסה להגיע למשפטו בקריית-גת - אבל הוא תמיד נתקע במחסום. השופט הורה לבטל את האישום, וגם פסק פיצוי לחברו הפלסטיני שחתם ערבות, מפני שהפסיד ימי עבודה
פלסטיני שהואשם בכניסה בלתי חוקית לישראל גילה כי גם לאחר שהוגש נגדו כתב אישום ונקבע לו מועד למשפט - מדינת ישראל לא רוצה שייכנס לתחומה כדי שיעמוד לדין. שופט בית משפט השלום בקריית-גת, אלון אינפלד, הורה היום (א') על מחיקת כתב אישום נגד הפלסטיני, פוארעה חליל, שלא הצליח, לאחר ניסיונות חוזרים ונשנים, להיכנס לתחומי המדינה כדי להגיע למשפטו - למרות שבית המשפט הוציא צו הבאה עבורו.

לאחר שנעצר, כמו פלסטינים רבים, בשל כניסה בלתי חוקית לישראל, חליל שוחרר בערבות לביתו בגדה. חברו חתם על ערבות ומשפטו נקבע להיערך בבית משפט שלום בקריית-גת.

חליל רצה להגיע לדיון הראשון, אך טען בפני סניגורו כי המינהל האזרחי מסרב לתת לו אשרת כניסה לארץ. הנאשם, שמכיר דרכים פחות חוקיות להיכנס לתחומי ישראל, הציע להגיע למשפט ללא אשרה - אך עורך דינו יעץ לו שלא לעשות כן.

בעקבות כך דחה בית המשפט את הדיון למועד מאוחר יותר, אך גם אליו לא התייצב חליל. גם הפעם לא אפשרו לו לעבור במחסום. לבקשת התביעה, בית המשפט הוציא צו הבאה נגד חליל. התובע עצמו דיווח על ניסיונותיו לסייע לנאשם להיכנס לארץ, כדי להגיע למשפטו ודאג ששוטרי מג"ב יפגשו את הנאשם במחסום תרקומיה. למרות ששוטרי מג"ב הציגו את צו ההבאה שהוציא בית המשפט, הרשויות לא אפשרו להם להכניס את חליל לארץ.

יד אחת לא יודעת מה השנייה עושה
חברו של הנאשם, שחתם ערבות עבורו, הגיע לבית המשפט וסיפר כי ניגש פעמיים יחד עם חליל למשרדי התיאום והקישור - שם מסרו לו כי עליו להגיש את בקשותיו באמצעות הרשות הפלסטינית. האיש שחתם ערבות טען כי הפסיד חמישה ימי עבודה כדי לנסות ולהביא את חברו הנאשם למשפט. השופט חייב את המדינה בהוצאותיו של הערב על סך 1,250 שקלים, ופטר אותו מדמי הערבות.

השופט גם פנה לפרקליטות המדינה, עוד בטרם ביטל את כתב האישום, וביקש את תגובתה להתנהלות המדינה בעניין. המדינה פנתה למנהלת המעברים, הכפופה למשרד הביטחון, כדי שזו תגיב אף היא. בקשה זו נדחתה בנימוק שמדובר בזרוע מזרועות המדינה ואין כל הצדקה לכך שיד אחת של הרשות המבצעת תבקש שבית המשפט יוציא צווים כנגד יד אחרת, של אותה רשות עצמה. השופט מתח ביקורת על המדינה ואמר כי "מן הראוי שתעשה סדר בביתה פנימה, ללא עזרת בית המשפט".

לבסוף השיבה המדינה, כי אין רישום של הנאשם כמי שמבקש להיכנס למשפטו, ועליו לפנות מראש למרכז התיאום והקישור. נציג המדינה טען כי הנאשם צריך לדאוג לאישור, אך התובע אמר כי על הסניגור היתה מוטלת האחריות לפניה למינהל האזרחי.

הסניגור טען כי הנאשם התייצב במחסום, והסכים להיעצר באמצעות צו הבאה. לדבריו, דברי הערב מוכיחים כי נעשתה פניה למנהל האזרחי.

השופט מתח ביקורת על המדינה בהחלטתו: "הנאשם הראה רצון טוב להגיע לבית המשפט. הובאו ראיות טובות להוכיח שהמדינה היא זו המונעת מהנאשם להתייצב למשפטו". עם זאת, ייתכן שחליל יישפט בכל זאת. השופט איפשר לחדש את הליך הגשת כתב האישום נגדו בתוך 180 ימים, עם הוראות מפורטות אודות הדרך בה עליו לבקש מהמינהל האזרחי להיכנס למשפט בישראל.

http://www.ynet.co.il/articles/0,73...

NewsMan 18.01.1021:21
194. למה שוחרר הערבי ממארב האבנים? בתגובה להודעה מספר 21
תושב השומרון מצא עצמו בסיטואציה מוזרה: לאחר שדיווח על מארב אבנים נלכד ערבי שזוהה כמי שאיים עליו, אך הפקודה הייתה: לשחרר אותו.

אהרון גולדברג, תושב קרני שומרון, מספר ביומן ערוץ 7 על תקרית בה זיהה אמש צעיר ערבי שביקש להשליך עליו אבנים ובהוראה תמוהה שהתקבלה על ידי מפקדי הצבא שוחרר.

היה זה סמוך לשעה שתיים אחר חצות, כאשר שב גולדברג ממשמרתו כמתנדב במשטרת כפר סבא. "בכפר הראשון אחרי המחסום ראיתי ישמעאלי עם שתי אבנים גדולות. הפעלתי את הצ'קלאקה שיש לי בגלל שאני מתנדב. הוא חזר אחורה. הגעתי הביתה ודיווחתי לצבא. אחרי שעה הם התקשרו אלי, סיפרו שתפסו אותו ושאלו אם אני מוכן לזהות. אמרתי שבוודאי ושיביאו אותו לשער הישוב".

בשעה שלוש לפנות בוקר הובא הצעיר הערבי לשער קרני שומרון, ישובו של גולדברג, הוא זוהה כמי שאכן עמד במארב האבנים שבצד הדרך, "זיהיתי אותו גם לפי הבגדים וגם לפי הפנים".

ואז אירע דבר שהתמיה את גולדברג. "פתאום אני רואה שהמפקד הולך הצידה ומדבר בסלולארי. התקרבתי אליו ואני שומע אותו אומר 'לעזוב את המקום? לשחרר אותו?'. פניתי אליו ושאלתי "רק רגע, אתם משחררים אותו?". הוא התחיל לענות לי ואמר 'תקשיב...' אמרתי לו ש"תקשיב זה לא תשובה. יש שלוש תשובות או כן או לא או שאתה מסרב לענות לי. אתה משחרר אותו או לא?". הוא ענה לי ואמר 'מה אתה רוצה ממני...'

הכוח הצה"לי ביצע את הפקודה הסלולארית ולקח עמו מהמקום את הצעיר החשוד.

גולדברג חש זועם ומושפל: "עלינו לארץ לפני חמש שנים ואני שואל – בשביל זה עלינו ארצה?. אני לא מאשים את החייל בשטח, אלא את מי שנתן לו את הפקודה. אין לי ספק שמחר אותו ערבי יעשה את זה שוב, אולי בקפוצ'ון אחר ואולי מהעבר האחר של הכביש, אבל מחר הוא יהיה שם לחזור על המעשה".

את סיפורו של גולדברג העברנו לדובר צה"ל ממנו ביקשנו תגובה. לפי שעה לא הגיעה תגובה שכזו. לכשתגיע נפרסמה במלואה.


http://www.inn.co.il/News/News.aspx...
NewsMan 20.01.1017:14
200. כמעט פיגוע! על רקע פתיחת ציר נגוהות אדורים לתנועת ערבים בתגובה להודעה מספר 21
כידוע, ביום שישי האחרון פתח הצבא את ציר נגוהות - אדורים
לתנועת ערבים.
בעקבות החלטת בג"ץ שפעל בניגוד להמלצת גורמי הבטחון.

אני רוצה לספר כאן סיפור קטן שארע לאישתי.

ראשית יש לציין מספר עובדות:
הישוב נגוהות יושב ממש על הכביש הראשי,
המרחק בין שער הישוב לבין הכביש, שפתוח לתנועת ערבים, הוא כ20 מטר.
שני קילומטר מהישוב ישנו שטח באחריות בטחונית ערבית (שטח A)
כיום אין שום מכשול או מחסום המפריד בין הישוב לבין שטח A.
משמעות הדבר שערבי יכול בשתי דקות נסיעה להגיע משער הישוב לעיר המקלט שלו.

אותו הדבר נכון גם לגבי מחנה אדורים.

מצב זה חדש בעקבות פסיקת בג"ץ!


אתמול נסעה אישתי עם תינוק בן חודש לטיפת חלב בישוב סמוך.
בדרכה חזרה המתינה לליוי צבאי באדורים.
מקום שעד לפני שבוע היה אסור לתנועת ערבים.
אשתי חנתה בתחנה והמתינה לג'יפ הצבאי, שאחר.

בזמן בו המתינה, התקרבו אליה שני ערבים רגלית ועברו את הרכב
כעבור מספר דקות חזרו שני הערבים, ושאלו אותה בעברית "אם יש לה אש"?
למזלה של אישתי היא נושאת נשק, ודאגה להראות לערבים עובדה זאת.

וכאן נגמר הארוע.

אין לי ספק שהערבים הללו לא רצו לעשן.
תארו לעצמכם מה היו התגובות אילו כותרות העיתונים הבוקר היו

אם ובנה נחטפו על ידי מחבלים

ציטוט מאת: Boaz_fr

NewsMan 28.01.1022:40
221. ישראל הצילה את תושבי עזה ממכת חושך בתגובה להודעה מספר 21
ישראל הצילה את תושבי עזה ממכת חושך
ברצועה כמעט ונותרו בלא חשמל בגלל סכסוך כספי בין החמאס והרש"פ. בסוף תושבי הרצועה ניצלו מאפלה בגלל ממשלת ישראל.

להיכן נעלמו 16 מיליון שקלים שהחמאס גבה מתושבי עזה תמורת החשמל המסופק להם? בחמאס טוענים שהם העבירו את הכסף לרשות הפלשתינית, ברשות טוענים שהכסף לא הגיע אליהם. הפרשה הזו, מסתבר, מסעירה כעת את הציבור הפלשתיני, ועמדה ביסוד התוכנית להפסיק את אספקת החשמל לרצועה אתמול, מזוט שנועד להפעלת תחנת הכוח הפלשתינית.

ממידע שהגיע לערוץ 7 עולה כי עבור המזוט הזה, שמספקת חברת דור אלון הישראלית, שילם שנים האיחוד האירופאי. מאז חודש נובמבר האחרון הפסיקו האירופאים לשלם, והרשות שילמה במקומם. מאז הפסיק האיחוד האירופאי את התשלום, משלמת הרשות הפלשתינית 80 אחוזים מהסכום, 10 מיליון יורו בחודש. כ-50 מיליון שקלים. את היתרה התחייב החמאס לשלם, ואף גבה את הכסף מהאוכלוסיה.

משרד האוצר של הרשות הפלשתינית טען כי החמאס גובה 20 מיליון שקלים לחודש מתושבי הרצועה עבור החשמל, וכרגע חסרים 16 מיליון דולר – מעל 60 מיליון שקלים - שהיו אמורים לקבל מהחמאס. ואולם, לטענת הרשות הפלשתינית, מזה כשלושה חודשים החמאס לא מעביר לרשות את הכספים שהוא גובה עבור המזוט לחשמל ברצועה.

כיוון שהרשות שילמה רק חלק מהסכום, דור אלון צימצמה את אספקת הדלק. אתמול עמדה החברה להפסיק לחלוטין את הזרמת המזוט. ראש הממשלה הפלשתיני סלאם פיאד ביקש משר הביטחון אהוד ברק ברק להעביר 110 אלף ליטר סולר – וברק אישר זאת. היום הועברו לרצועה עוד 500 אלף ליטר מזוט. ממשלת ישראל שוב הצילה את ממשלת החמאס ברצועה.

http://www.inn.co.il/News/News.aspx...

NewsMan 02.01.1023:01
35. שקרים והונאות בתגובה להודעה מספר 0
NewsMan 02.01.1023:01
36. מי הם 1400 ההרוגים עליהם דבר ח''כ זחאלקה? - תמונות בתגובה להודעה מספר 35

האם 1400 ההרוגים, עליהם דבר זחאלקה, הנם אזרחים או מחבלי חמאס?

לאחר שהמרצע יצא מן השק וכולנו למדנו להכיר את דעתם האמיתית של
ערביי ישראל המתונים, כדאי שנתבונן גם בטעונים שהעלה ח"כ ד"ר (לרוקחות)
זאחלקה, בעימות עם דן מרגלית במסגרת הראיון בערב חדש.

האתר "חוסם שמאל - נאבקים בתקשורת" עבר על שמותיהם של כל אלה שלטענת
הערבים, נהרגו במבצע עופרת יצוקה" וערך חיפוש בפורומים של מחבלים ברשת.

התוצאות מדברות בעצמן. ליד כל שם מופיעות התמונות של אותו "אזרח"
בתלבושת של מחבל חמוש. ומדובר במאות אם לא יותר.

לדוגמא :כדאי לכולנו, כולל תומכי זחאלקה, להביט בתמונותיהם של אותם "אזרחים"

http://www.hosem.org.il/ys/%D7%96%D...
קרדיט - שחף פילוביץ, ועושי המלאכה באתר החשוב הזה.
ציטוט מאת: lurker
NewsMan 05.01.1014:05
55. ערבי טוען: ''איבדתי הכרטיס המנצח'' 74 מיליון בתגובה להודעה מספר 35
ערבי, תושב איכסל, תובע את הפיס. הוא טוען כי גם הוא זכה בפרס הגדול בהגרלה על 74 מיליון שקלים. איפה הכרטיס? זה אבד לו... (כלכלה)
האם הזוכה היחיד בפרס השיא של 74 מיליון שקלים בלוטו בעצם לא היה זוכה יחיד?
אתר האינטרנט הערבי-ישראלי "פאנט" מדווח היום תושב איכסל, יישוב ליד נצרת, טוען כי גם הוא זכה בפרס הגדול בהגרלת ה-74 מיליון שקלים, אלא שכרטיסו אבד. האיש אף הצטייד בעורך דין - ובכוונתו לתבוע את מפעל הפיס.

לטענת תושב איכסל, הטופס הזוכה לכאורה שלו מולא בתחנת לוטו בעיר עפולה.

http://www.kikar.net/24189.html


NewsMan 11.01.1016:43
139. העסק משפחתי, החשבוניות פיקטיביות בתגובה להודעה מספר 35
אב ובנו, תושבי לוד, עצורים בחשד לסחר בחשבוניות פיקטיביות בשווי עשרות מיליוני שקלים. לאחר מציאת התיק על ידי החוקרים, ובו רישום של לא פחות משמונה חברות שאינן מבצעות שום עבודה, פרץ הבן במנוסה לעבר הכביש ונתפס לאחר שניסה להימלט במונית

הארכת מעצר: בית משפט השלום בירושלים האריך ביום שישי שעבר את מעצרם של חסן וסלאמה אל סאנע, אב ובן, תושבי לוד, הנחשדים בסחר בחשבוניות פיקטיביות בשווי עשרות מיליוני שקלים.

חברת "נ.צ.ח" שבבעלותו של חסן, נחשדת בהנפקת חשבוניות של שמונה חברות פיקטיביות שאינן מבצעות שום עבודה. שופטת בית משפט השלום בירושלים, מלכה אביב, האריכה ביום שישי האחרון את מעצרם של השניים. במשרד חקירות מכס ומע"מ ירושלים, ברשות המסים בישראל, מתנהלת בימים אלו החקירה נגד "נ.צ.ח ביצוע וניהול פרויקטים", בחשד לקיזוז חשבוניות מס פיקטיביות, בסכום של כ-20 מיליון שקל, החל משנת 2007 ועד היום. החברות שהוציאו את החשבוניות ידועות כחברות מומצאות שאינן מבצעות כל עבודה.

בחיפוש שנערך במשרדי החברה בלוד, בין המסמכים שנתפסו, נמצא תיק בד שחור ובו פנקסי חשבוניות וחותמות אשר על פי החשד שימשו את החשוד, הן להפצת חשבוניות לכל דורש והן להוצאת חשבוניות עצמיות לחברת "נ.צ.ח" עצמה. בתיק נמצאו גם חותמות של החברות ואישורים שונים המשמשים את מפיץ החשבוניות. משנשאלו החשודים מה עושה התיק במשרדיהם, הכחישו כל קשר אליו.

במהלך החיפוש נמצא עוד כי המשרדים משמשים גם את חברת "יזם תשתיות ופרויקטים", הרשומה על שם סלאמה אל סאנע, בנו של חסן. כמו כן נמצא כי יש קשר עסקי ישיר בין המסמכים שנמצאו בתיק לבין ספרי חברת "יזם תשתיות ופרויקטים".

לאחר מציאת התיק פתח הבן החשוד במנוסה לעבר הכביש ונתפס רק לאחר שניסה להימלט בתוך מונית. החשוד נעצר על ידי המשטרה. לטענת הסנגורים עו"ד שלום אהרון, תמיר סולומון וגיא אבנון, "מדובר בתיק המצוי כעת בהליכי חקירה ראשוניים. עו"ד סולומון: "מדובר בתיק חקירה אשר מתנהל זמן ניכר טרם מעצרם של החשודים ללא שהעלה ממצאים כנגדם. רשויות החקירה בחרו לצערנו לנקוט בפעולות מעצר דווקא עכשיו וזאת בכדי להפעיל לחץ פסול על מרשיי".

http://www.mynet.co.il/articles/0,7...
NewsMan 11.01.1018:42
142. עו''ד החתים על ייפוי כוח אנאלפביתית חולת נפש בתגובה להודעה מספר 35
העליון דחה את ערעורו של עו"ד בהיג' עוויד, אשר הושעה מתפקידו לשלוש שנים לאחר שהחתים את האשה על ייפוי הכוח מבלי שהבינה במה מדובר
בית המשפט העליון דחה היום (ב') ערעור של עורך דין שהורשע בעבירה של התנהגות בלתי הולמת ואי שמירה על כבוד המקצוע. המקרה עצמו אירע בשנת 2001, אז התלווה עו"ד בהיג' עוויד לעו"ד בנו גנות, שהיה מושעה באותו זמן מפעילות בלשכת עורכי הדין, במטרה להחתים אישה על ייפוי כוח.


האישה שחתמה על ייפוי הכוח היתה אנאלפביתית וחולת נפש, ולא הבינה על מה היא חותמת. בהכרעת הדין של בית הדין המשמעתי נקבע כי העונש של עוויד

יהיה ארבעה חודשי השעיה בפועל, למרות שהוא לא פעל כבא כוחה של האישה. בערעור לבית הדין הארצי נקבע כי העונש קל מדי והוא הושעה לשלוש שנים בפועל, ובית המשפט המחוזי בירושלים אישר את ההחלטה נגד עוויד בנובמבר 2009.

עוויד טען כי הוא לא ייצג את האישה והיה שותף לאירוע רק כדובר ערבית ולא כעורך דין, עוויד הוסיף שלא סביר שבית הדין המשמעתי זיכה את עורך הדין גנות אך הרשיע אותו, והוא כלל לא היה מודע למצבה הנפשי של האישה.

עו"ד גנות, אגב, הורשע בשנת 2007 במסגרת עסקת טיעון, לאחר שהודה כי מכר קרקעות בעוספייה מבלי שהבעלים של הקרקע ידע על המכירה.

שופט העליון אליקים רובינשטיין קבע בנוגע לעוויד כי "האירוע בו נטל המבקש (עוויד) חלק היה חמור מאוד, ולכאורה מדובר היה בניצול ציני של לקויותיה של האשה", רובינשטיין הדגיש כי "אף אם הוא לא היה שם כבא כוחה, עצם ההשתתפות, והנכונות ליטול אחריות אפילו רק על "הסברת" תוכן הדברים, מצדיקה ענישה מחמירה".

השופט הבהיר כי עצם העובדה שהוא לא ייצג את האישה בפועל לא משנה את התמונה, כיון שהוא נתפס כעורך דין לכל דבר. "עורך דין הוא עורך דין, אף אם פורמלית אין הוא מייצג מי מהצדדים", כתב רובינשטיין, "עורכי דין נתפסים ככאלה, גם כאשר אין הם מייצגים".

http://www.calcalist.co.il/articles...

NewsMan 05.01.1012:20
48. בכיינות ערבית בתגובה להודעה מספר 0
NewsMan 05.01.1012:20
49. ח''כ טיבי: צה''ל מאמן כלבים לתקוף ערבים בתגובה להודעה מספר 48
ח"כ אחמד טיבי: כלבי יחידת הכלבנים של צה"ל
מאומנים לתקוף כל מי שצועק אללה הוא אכבר

מאת יהונתן ליס

ח"כ טיבי טען כי יחידת הכלבנים אימנה כלבים לתקוף כל אדם הצועק "אללה הוא אכבר" והציגה זאת בטקס רשמיח"כ אחמד טיבי טען היום (שני) כי כלבי יחידת הכלבנים של צה"ל אומנו לתקוף כל אדם הצועק לעברם "אללה הוא אכבר". טיבי אמר במליאת הכנסת כי "אתמול, חברי יחידת הכלבנים עשו טקס ולפי העדויות של אנשים שהשתתפו בטקס, הורים, הם ראו מופע אימים שבו כלבים מאומנים עטים על כל ערבי שצועק 'אללה הוא אכבר'".

לדברי ח"כ טיבי, "אימנו את הכלבים של צה"ל להתנפל ולתקוף כל ערבי שצועק את הביטוי 'אללה הוא אכבר' - תגובה פבלובית". טיבי, שזעם על המקרה, ניצל את במת הכנסת כדי למחות על הדברים. "אני אומר לכם 'אללה הוא אכבר', האם יש כאן כמה כלבים שיעוטו עליי?" שאל טיבי.

סיפור הכלבים המאומנים נחשף לראשונה על ידי כרמלה מנשה ברשת ב', ובצה"ל לא הכחישו את הטענות. בתגובה רשמית של דובר צה"ל נמסר כי "אחת מן היכולות הרבות של יחידת עוקץ הינה אילוף כלבים לצורך איתור אויב בלבוש אזרחי ובמדים, יכולת שהוכיחה את עצמה בפעילויות רבות. באותו היום הוצגו בפני ההורים ממגוון יכולותיה של היחידה ובין היתר יכולתם של החיילים בהכוונת הכלב".


http://www.haaretz.co.il/hasite/spa...

NewsMan 10.01.1023:14
132. תושבי העיר העתיקה בעכו: הרשויות מנסות לייהד את המקום בתגובה להודעה מספר 48
התושבים הערבים בעיר העתיקה טוענים כי הרשויות מנסות להסתיר מכרזים מהתושבים. מנכ"ל החברה לפיתוח: הטענה מופרכת
מזה כשבועיים מנסים פעילים חברתיים וסוחרים ערבים בעכו העתיקה לגייס בעלי הון ואנשי עסקים תושבי העיר. מטרתם: לגשת למכרז פומבי למכירת דירות ושכירת נכסים בעיר העתיקה שפרסמה החברה לפיתוח עכו העתיקה בשם מינהל מקרקעי ישראל, וזאת כדי למנוע את מה שהם מגדירים כניסיון לייהד את המקום.

מדובר בחברה ממשלתית הכפופה למשרד התיירות שבין השאר אחראית על פיתוח העיר העתיקה כעיר תיירות. בתוך העיר העתיקה מתחילים לחשוש שמעבר לתפקידיה המוצהרים של החברה, המכרזים למכירת נכסים ובעיקר בתים ודירות בני מאות שנים מושכים אליהם לאו דווקא משקיעים פוטנציאלים שיכולים לשפר את תדמית העיר ולקדם אותה תיירותית - אלא עמותות שחורטות על דגליהן את ייהוד העיר.

בתחילת השבוע שעבר קיימה החברה לפיתוח עכו סיור בנכסים שהופיעו במכרזים - שלוש דירות למכירה וכן שש חנויות להשכרה. האני אסדי, יו"ר וועד הסוחרים בעכו העתיקה, היה בין המשתתפים בסיור. לטענתו, המכרזים הללו נערכים הרחק מעיני התושבים בעיר העתיקה. "נודע לנו על המכרז בצורה מקרית לחלוטין על ידי אחד החברים שעוקב אחרי הפרסומים באתר של החברה, אומרים לנו שהיה פרסום גם בעיתונות המקומית בשתי שפות". לדבריו, "על פניו הכל נראה בסדר, אבל, אני שואל כמה אנשים בעכו העתיקה עוקבים אחרי העיתונים. מה הקושי בלהדביק מודעה ברורה ברחבי העיר בעיקר בתוך החומות?", תהה.

לטענת אסדי, מכרזים רבים נעשו בעבר מבלי שתושבי העיר כלל ידעו עליהם, ובסופו של דבר אותם נכסים עברו לידי גורמים חיצוניים. "צריך לציין שאנו לא נגד נוכחות יהודית, דווקא להפך - אנו בעד שתושבים יהודים אמידים יגיעו לעכו ויהפכו לחלק מהנוף והשכונה", אך לדבריו, הם לא מעוניינים בשכנים שיגיעו "עם כובע של מתנחל, שלא יראו בתושבים הערבים כשכנים ושותפים".

"בחברה לפיתוח מבינים היטב את הפוטנציאל"

תושבים בעכו העתיקה מודים שמבחינה כלכלית קשה להם להתמודד במכרזים כאלו. כ-6,000 תושבים ערבים גרים היום בעיר העתיקה, ו-40% מהם נתמכי קצבאות הביטוח הלאומי. לכן בימים האחרונים היה מאמץ לגייס קבוצה של משקיעים זעירים על מנת לגשת למכרז שנסגר היום (ראשון), ושתוצאותיו יתפרסמו לקראת סוף השבוע.

סאמי הוארי, מנהל עמותת "אליאטר" לפיתוח חברתי ותרבותי בעכו, מסביר שבשנים האחרונות מורגשת חדירה של גורמים כמו עמותת איילים, שבין מטרותיה ייהוד עכו. לדבריו, הועברו לידי עמותה זו נכסים ללא מכרזים, וזאת במקביל להאצת הליכים לפינוי נכסים ודירות מהדיירים הערבים. "ככל הנראה בחברה לפיתוח ובמינהל מבינים היטב את הפוטנציאל של העיר העתיקה ולכן מציעים את הדירות לכל מי שמרבה במחיר במקום שהדירות יהוו חלק מפתרון למצוקת הדיור בעכו העתיקה", הסביר הוארי.

"קשה להתמודד עם מדיניות כזו ולכן המטרה שלנו היא להגביר את המודעות לעניין", הוסיף ואמר כי "בשנים האחרונות עשרות דירות - חלקן ארמונות במובנים היסטוריים - עברו בעלות הרחק מעיני התושבים". גם הוא שותף לעמדתו של אסדי: "אנחנו לא נגד יהודים אבל רוצים להיות שותפים לעשייה ולפיתוח ולעיצובה של עכו העתיקה".

החברה לפיתוח: כל אחד יכול לגשת למכרז

מנכ"ל החברה לפיתוח עכו העתיקה, דוד הררי, דוחה את הטענות בתוקף. לדבריו, החברה פועלת על פי חוק בכל הקושר לחובת המכרזים ולכן הטענה לתת עדיפות לתושבים המקומיים אינה מוצדקת. הררי טוען כי המכרזים שמפורסמים על פי חוק גם באתר החברה וגם בשתי שפות בעיתונים המקומיים מאפשרים לכל אזרח באשר הוא לגשת למכרז ולזכות בנכס.

"הטענה שיש העדפה לעמותות כאלו ואחרות היא מופרכת לחלוטין. בזמנו העברנו נכסים לסוכנות היהודית שהיא פטורה מהמכרז והסוכנות העבירה את הנכסים בין היתר לעמותה כמו איילים. זה לא תלוי בחברה", אומר הררי ומוסיף כי בניגוד לטענות, בשנים האחרונות נמכרו והושכרו נכסים רבים לתושבים ובעלי עסקים ערבים מתוך העיר עכו, וגם לאנשי עסקים שביקשו להשקיע אם במסעדות ואם בחנויות ואפילו בתי מלון". הררי ציין כי במכרז שנסגר היום ניגשו יהודים וערבים בדגש כי לרכישת הבתים היו יותר הצעות מיהודים ובמקביל להשכרת נכסים היו יותר פונים ערבים.

http://www.haaretz.co.il/hasite/spa...

NewsMan 05.01.1015:21
70. איומים בתגובה להודעה מספר 0
NewsMan 05.01.1015:21
71. נעצר פלסטיני שאיים במשרד המשפטים לפגוע באנשי שב''כ בתגובה להודעה מספר 70
משטרת לב תל אביב עצרה פלסטיני בן 30 מג'ילזון, בחשד שאיים לפני כמה שבועות במשרד המשפטים בעיר כי יבצע פיגוע וינסה לפגוע באנשי שב"כ.
האיש אותר ונעצר, ואז התברר כי הוא שוהה בלתי חוקי.

http://www.ynet.co.il/articles/0,73...

NewsMan 10.01.1017:03
124. הרב רוזן מציע: להילחם בערביי ישראל בתגובה להודעה מספר 0
ראש מכון "צומת" לענייני הלכה מפרסם מאמר חריף על רקע מאורעות השבוע החולף. "הגיעה העת 'להכריז מלחמה' על ערביי ישראל"

הרב ישראל רוזן נסער מאוד מפרשות שעלו השבוע בתקשורת בהקשר של הסכסוך בין יהודים לערבים. מי שהעלה את חמתו ראשונה היו דווקא היהודים – שופטי בית המשפט העליון, שקבעו כי כביש 443 יפתח לתנועה של פלסטינים למרות ניסיון העבר שמלמד על פיגועים ומעשי חבלה מצד מחבלים. אבל גם ח"כ זחאלקה , "החוצפן", כלשון ראש מכון צומת, ודרישת ממשלת ירדן להחזיר את המגילות הגנוזות לירדן - כיוון שהם "נגזלו משטח כבוש" - עוררו את הרב רוזן להגיע אל המסקנה כי משהו "יסודי" צריך להשתנות במדינה.

"העולם כולו נגדנו", כותב הרב רוזן במאמרו השבועי, "אנחנו נמצאים תחת מיתקפה קשה וארסית נגד זכות קיומה של מדינת ישראל ו'העולם כולו נגדנו'. העולם כולו רואה בנו כובשים, ואפילו קלגסים, וכל 'הצעדים בוני האימון' רק הפכו לנו לרועץ. מי שחשב שההתנתקות החד-צדדית, האכזרית כלפי עצמנו, מחבל עזה תרפה את החבל מעל צווארנו הפוליטי - התאכזב קשות."

לדברי הרב רוזן מדינת ישראל צריכה לשנות את מדיניותה כלפי ערביי ישראל ולהיות תקיפים הרבה יותר בהסברה. "לדידי ברור לי שכל מה שלא נעשה לטובת זכויות האדם והדמוקרטיזציה של ערביי ישראל ויו"ש, והעלאת רמת חייהם והשכלתם, הכל יתהפך כנגדנו וינוצל לרעתנו, כאומרים: "הנה אתם מודים שלא הייתם בסדר! כובשים וגזלנים שכמותכם!" אני משוכנע שרפיסות שהיתה בנו היא שגרמה לנו כל זאת, ואילו היינו יותר תקיפים, יותר חוצפנים ויותר נשכנים כלפי העולם - היו מתחשבים בנו יותר. מוטב להתמודד עם ה'עולם' מעמדת כח מאשר מעמדת חולשה. מי ש'כולם נגדו' משתולל ומתפרע. במצבנו כיום אין מה להפסיד. ננסה!".

אבל חוץ מהתקפיות כלפי ערביי ישראל ודעת הקהל בעולם מציע הרב רוזן הצעה ברוחו של שר החוץ אביגדור ליברמן. "הגיעה העת 'להכריז מלחמה' על ערביי ישראל, וכמובן פלשתינאי יו"ש, שאינם נאמנים למדינה לפי מבחנים ברורים שיוגדרו, ולהגדירם כ'אויבים'. ה'מלחמה' תהיה במסגרת של שלילת זכויות, גם קולקטיביות (כמו נסיעה בעורקי תחבורה), כל זמן שאינם עומדים במבחן הנאמנות למדינה. גם זכות ההצבעה לכנסת, ובודאי זכות ההיבחרות, אינם 'הלכה למשה מסיני' ומותר לכרסם בהם בשל אי-נאמנות, ובודאי מטעמי בטחון ו'הבא להורגך'."

עם זאת, אומר הרב רוזן שהסיבה לאי היכולת לממש מלחמה זו באויב הערבי בישראל היא בגלל השמאל היהודי, אותם הוא מכנה "אחים-אויבים". "אכן, הסיבה לאי יכלתנו לממש 'מלחמה' זו מצויה ב'אויב הפנימי' שלנו, בקרב אחינו יהודי השמאל, ובראשם חלק משופטי בג"צ אשר זכויות האדם והומאניזם כלפי אויבים עדיפים בעיניהם על פני בטחון המדינה ואזרחיה (כביש 443. ראו לעיל). כלפיהם אין לי פתרון! הם אחים-אויבים וחלילה 'להלחם' בם. רק בשכנוע, ובעיקר בהסברה חדה ואף מגוייסת, אולי נצליח להפיג את 'אויבותם' או לפחות לדחוק אותם לשוליים."

http://www.kikarhashabat.co.il/%d7%...
NewsMan 10.01.1018:01
129. השתלטות ערבית עויינת בתגובה להודעה מספר 0
NewsMan 10.01.1018:01
130. שוד הקרקעות הגדול ע''י ערבים במזרח ירושלים + תמונות בתגובה להודעה מספר 129

ערכתי לאחרונה בתאריך 10.01.10 בשעה 18:07 בברכה, NewsMan

משטרת ישראל בהנחיית משרד הביטחון והמשרד לביטחון פנים מונעות
מעירית ירושלים לבצע את חובתה לאכיפת חוקי התכנון והבניה בתחומי
ירושלים רבתי, כשמדובר בעברייני בנייה ערבים כמובן, לא ביהודים!

ראש העיר - ברקת - מדבר על גזל אדמות ובהיקף של 15 אלף
בתים לא חוקיים.
ליהודים אסור לבנות שם על קרקעות שנקנו כדין.
מאת מרים בר יוסף, Kr8ערביי ירושלים המזרחית (כמו ערביי הנגב והגליל) מנצלים את המצב,
ומשתלטים באמצעות בניה לא חוקית על מזרח ירושלים.

מדובר באדמות קק"ל. החוקים אינם חלים על האזור, כך נראה.
ליהודים לא אישרו במשך שנים לבנות שם, והערבים לא בקשו אישור
ובנו ארמונות מפוארים.זוהי תופעה מערכתית בכול ירושלים המזרחית. העירייה איננה
אוכפת חוק במזרח. כביש אחד לפחות נסלל על ידי הרש"פ במימון זר.
ליהודים אין כניסה!

זוהי קרקע יהודית בטאבו, ואסור ליהודים לבנות כאן!


אף אחד לא עצר אותם מלבנות בשלבים במשך 30 שנה.
הרשויות מדירות עצמן מהמקום מפני שזה "כאילו" מסוכן (?!),
וראש העיר - ברקת - מדבר על הלבנת 15 אלף בתים לא חוקיים.


.
.
.
מקור, תמונות נוספות ומסמכים:
http://www.kr8.co.il/BRPortal/br/P1...
ציטוט מאת: shaulcNewsMan 11.01.1017:28
140. רק 1.6% בלבד מהמסים שנגבו בישראל הם מרשויות ערביות בתגובה להודעה מספר 0
רק 1.6% מלמעלה ממאה מיליארד ש"ח מסים שנגבו ב-2009 נגבו ברשויות ערביות.

מקור: ח"כ יעקב כץ, ערוץ הכנסת.
ציטוט מאת: מיסטר ביןNewsMan 12.01.1015:36
149. פיתוי נשים יהודיות בתגובה להודעה מספר 0
NewsMan 12.01.1015:36
150. יהודיה שנישאה לערבי חולצה עם ילדיה משכונת רפיח בעזה בתגובה להודעה מספר 149
אישה יהודיה שנישאה לערבי וגרה במצרים, הועברה באחרונה דרך המנהרות לעיר רפיח. האישה שסבלה קשות מבעלה, יצרה קשר עם אחיותה בישראל שעירבו את פעילי 'יד לאחים'. הפעילים יצרו קשר עם האישה, העבירו לה הנחיות ולפני זמן קצר הצליחה האישה להגיע למחסום ארז עם ארבעת ילדיה ומשם לדירת מסתור בישראל.

http://www.hnn.co.il/news_article66...
NewsMan 14.01.1011:03
163. ישראלית ברחה מעזה עם ילדיה כי הבעל התעלל בתגובה להודעה מספר 150
צעירה מאשדוד שעברה לגור עם ערבי-ישראלי ברפיח ברחה עם ארבעת ילדיה חזרה לישראל לאחר שלטענתה הוא התעלל בה והיכה אותה. היא הועברה לדירת מסתור בסיוע ארגון "יד לאחים" המסייע לישראליות המתגוררות בשטחי הרשות הפלסטינית

צעירה ישראלית שהתחתנה עם ערבי ועברה להתגורר ברצועת עזה נמלטה מפניו היום (ג') והגיעה למחסום ארז יחד עם ארבעת ילדיה. הצעירה, תושבת אשדוד בת 27, הכירה לפני מספר שנים גבר ערבי-ישראלי ובשלב מסוים עברו להתגורר במצרים.

לפני כשנה, מיד לאחר שילדה תינוקת, הועברה האישה לרפיח שברצועת עזה דרך המנהרות, ומאז חייה נעשו קשים. האישה יצרה קשר עם אחיותיה בארץ וסיפרה להן כי בעלה מתעלל בה ומכה אותה באופן קבוע. היא ביקשה מהן עזרה אך בני המשפחה התקשו לסייע לה ופנו לארגון "יד לאחים" שפועל לחלץ ישראליות המתגוררות עם ערבים בשטחי הרשות הפלסטינית.

אתמול תכננה האשה לברוח מביתה ברפיח ולהגיע לישראל, אך לאחר שגילתה שיש בני משפחה בבית, נבצר ממנה לצאת מהבית. הבוקר היא ניצלה הזדמנות כשאף אחד לא היה בבית, ונסעה במונית עם ארבעת ילדיה למחסום ארז.

כשהנהג שאל אותה לפשר הנסיעה השיבה לו כי אביה חולה מאוד וכי היא צריכה ללכת לבקר אותו.

גם במהלך הנסיעה בעלה טלפן אליה ואיים שירצח אותה אם תברח. כשהגיעה למחסום, הצליחה לעבור לצד הישראלי כשחלק מילדיה בידיה והיא לבושה בשמלה ורעלה. בצד הישראלי המתינו לה אחותה וגיסתה.

לאחר מכן היא נחקרה במשטרת שדרות כדי להסדיר את זהותה של התינוקת שלא נולדה בישראל. בסיום החקירה הועברה האישה לדירת מסתור של ארגון "יד לאחים".

http://www.ynet.co.il/articles/0,73...
NewsMan 14.01.1011:14
166. תשובה לזחלקה-רוב תושבי שיח' מונס היו מצריים שהיגרו לארץ בתגובה להודעה מספר 0
ג'מאל זחלקה הוא תושב כפר קרע. הכפר הוקם במאה ה- 18 על ידי בדווים משבט ערב-תורכמן ובדווים מצריים. אבות אבותיו של זחלקה הגיעו, אם כך, לתחומי הקו הירוק רק לפני כ- 200 שנה. מאחר שהכפר הוקם על ידי בדווים משבט ערב-תורכמן ובדווים ממצרים, הרי אבות אבותיו של זחלקה הגיעו לכאן מחצי האי ערב או ממצרים.
שיח' מונס

שיח' מונס נוסדה על פי "אתר הנכבה" במאה ה-18. כלומר, הכפר הוקם בתקופה העות'מאנית (1516 - 1918). ב-1831 כבש בנו של מוחמד עלי, שליט מצרים, איברהים פשה את הארץ מידי הכובשים העות'מאנים ואז הובאו לארץ על ידי איברהים פשה פלאחים מצריים שהתיישבו במקומות שונים בארץ וגם בשיח' מונס.

ב- 1879 היו בכפר על פי סקר של "קרן המחקר הבריטית", 315 תושבים. בין 1879 ל- 1922, כלומר במשך 43 שנים, גדל מספר תושבי הכפר ב- 349 תושבים. לאור אחוז תמותת התינוקות ותוחלת החיים הנמוכה שהיו תוצאה של המצב הכלכלי והתברואתי זהו גידול סביר. בתקופת המנדט, לעומת זאת, גדל הכפר בממדים שריבוי טבעי אינו יכול להסבירם:

1922 - 664 תושבים

1931 - 1,154 תושבים

1945 - 1,930 תושבים

1948 - 2,160 תושבים

לעומת זאת:

בין 1922 ל- 1931 , תוך 9 שנים בלבד גדל מספר התושבים ב- 490 תושבים.

בין 1931 - 1945 , תוך 14 שנים בלבד גדלה אוכלוסיית הכפר ב-776 תושבים.

בין 1945 - 1948 , תוך 3 שנים בלבד גדל מספר תושבי הכפר ב- 230 תושבים.

בין 1879 - 1948 , 69 שנים בלבד גדלה אוכלוסיית שיח' מונס ב- 1,845 תושבים.

זהו גידול אוכלוסין העולה בשיעורו בהרבה על גידול האוכלוסין במצרים שבה הריבוי הטבעי הגבוה ביותר בעולם הערבי.

גידול האוכלוסין בכפרים במישור החוף הדרומי והמרכזי אינו ניתן להסבר על ידי הריבוי הטבעי, לאור שיעורי תמותת הילדים, תוחלת החיים והעדר שירותי בריאות בכפרים הערביים. המהגרים המצריים היו מקור חשוב לגידול האוכלוסין בכפרים אלה. פרופ' ברוור הגיע למסקנה שלפחות 1/3 מהגידול במספר התושבים בכפרים אלה נבע מההגירה ממצרים.

בין השנים 1922- 1944 גדלה אוכלוסיית אזור החוף כתוצאה מההגירה המצרית:

בית דג'ן ב- 127% , אוכלוסיית יאזור גדלה ב- 214% , אוכלוסיית סאלמה גדלה ב- 476% , אוכלוסיית ייבנה גדלה ב- 203% , אוכלוסיית קוביבה(ע"י רחובות), גדלה ב- 211% , בפג'ה הגיע גידול האוכלוסין ל- 630% ובסאוואלמה הגיע הגידול לשיא של % 1,040 . וכך בשאר כפרי החוף הדרומי והמרכזי.

אוכלוסיית שיח' מונס גדלה מאותו מקור.

לסיכום, על סמך המחקרים הללו סביר להניח שהאוכלוסייה הערבית במישור החוף מוצאה במידה רבה ממצרים. חלק ניכר מהפליטים הפלסטינים בעזה הם צאצאי הפלאחים והפועלים המצריים שהיגרו לארץ. זחלקה אינו יכול לטעון שערביי מישור החוף הם "עם ילידי", כפי שבמפלגה שלו בל"ד, טוענים, לגבי כל ערביי הארץ. ערביי שיח' מונס וכפרי וערי חוף הארץ מיפו עד רפיח, הגיעו לכאן ממצרים במספר גלים: 1814, 1831, יחד עם הצבא הבריטי ב- 1917 ומאז עד 1948.

http://www.jcpa.org.il/JCPAHeb/Temp...

NewsMan 14.01.1017:57
176. מהגרי עבודה אפריקאים (''פליטים'') - מוסלמים ברובם בתגובה להודעה מספר 0
NewsMan 14.01.1017:57
177. ת''א: עובד זר מאריתראה שוד בניסיון אונס של תושבת העיר בתגובה להודעה מספר 176
בית משפט השלום בתל-אביב האריך בחמישה ימים את מעצרו של עובד זר מאריתראה בן 26, בחשד לניסיון אונס. הצעיר נעצר בעקבות תלונה שהגישה נגדו תושבת העיר בת 41, שלטענתה, ניגש אליה החשוד, כשהוא בהשפעת אלכוהול, ותוך כדי איומים, ניסה לבצע בה את המעשה. עובר אורח ששמע את זעקותיה והבחין במעשה הזעיק את השוטרים, שעצרו אותו לחקירה.

http://www.nana10.co.il/Common/Gene...
NewsMan 14.01.1023:11
181. מת מפצעיו העובד הזר שנדקר בת''א בתגובה להודעה מספר 176
מת מפצעיו העובד הזר שנדקר בחזהו הלילה (חמישי) ברחוב נווה שאנן שבאזור התחנה המרכזית בתל אביב. הנרצח, בן 30 ממוצא אריתראי, פונה במצב אנוש לביה"ח איכילוב על ידי צוות של מגן דוד אדום לאחר שנדקר ע"י עובד זר ממוצא סודני בעת ויכוח שפרץ ביניהם. החשוד במעשה נעצר ע"י המשטרה להמשך חקירה.

http://news.walla.co.il/?w=/22/1632...
NewsMan 18.01.1021:09
193. אותה שכונה, 4 ימים אחרי: עוד רצח בין זרים בת''א בתגובה להודעה מספר 176
בחנות בגדים בתחנה המרכזית הישנה שוסף גרונו של הנרצח, כנראה פליט סודני. חשוד נעצר. רק ביום חמישי נרצח במסעדה הסמוכה פליט מאריתראה

עוד תקרית אלימה וקטלנית בין פליטים זרים בתחנה המרכזית הישנה בתל-אביב: פליט זר, ככל הנראה מסודן, נדקר למוות הערב (יום ב') בתוך חנות בגדים. המשטרה עצרה חשוד במעשה.

סמוך ל-18:30 התקבל הדיווח הראשוני על המקרה, במשטרה ובמד"א. המתקשרים סיפרו על גופת אדם הנמצאת בחנות בגדים ברחוב נווה שאנן. אנשי מד"א שהגיעו למקום מצאו את הקורבן כשגרונו משוסף והוא חתוך בכל חלקי גופו, ולא נותר להם אלא לקבוע את מותו של האיש.

שוטרי משטרת מרחב יפתח סגרו את זירת האירוע, ולאחר תחקור של עדי ראיה החלו בסריקות.

כעבור זמן קצר נתפס נתין זר בן 28, ככל הנראה אף הוא מסודן, בחשד לרצח. בשלב זה, הרקע לקטטה שפרצה בין השניים שהובילה לפי החשד לרצח, עדיין אינו ברור. השוטרים הזעיקו מעבדת זיהוי פלילי ניידת שהחלה לאסוף ראיות.

במשטרה מכירים את המקום היטב, לאחר שרק ביום חמישי האחרון בשעות הלילה נרצח שם פליט זר מאריתראה, במסעדה שנמצאת בניין אחד ליד חנות הבגדים. גם במקרה ההוא נעצר חשוד במעשה - עובד מסודן. מעצרו הוארך בבית משפט השלום בתל-אביב.

http://www.ynet.co.il/articles/0,73...
NewsMan 21.01.1012:41
209. נתניהו: לעצור את ההסתננות לישראל בתגובה להודעה מספר 176
בנאום שנשא בכנס התאחדות התעשיינים הזהיר רה"מ כי ההסתננות הבלתי חוקית לישראל תלך ותגבר. "זה משנה את הנוף הדמוגרפי שלנו".

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הזהיר בנאומו בכנס התאחדות התעשיינים כי "קיימת סכנה שההסתננות הבלתי חוקית של עובדים בלתי חוקיים לישראל תלך ותגבר. זה משנה את הנוף הדמוגרפי שלנו. חלק מהשינויים האלה הם לא דברים שהייתם מברכים עליהם, לא מבחינה חברתית, תרבותית או לאומית. מוכרחים לעצור זאת".

"אני לא יודע אם הייתם באילת וראיתם מה קורה שם. בתל-אביב יש מקומות שלא תכירו, זה דבר שמוכרחים לעצור", אמר נתניהו.
נתניהו שב ואמר בנאומו, כי יביא לאישור הממשלה את ההצעה להקים מחסום בגבול ישראל-מצרים על מנת למנוע את הסתננות העובדים הזרים מאפריקה.

על פי החלטת נתניהו מהשבועות האחרונים בשלב הראשון יוקמו שני קטעים של גדר - ליד אילת וליד רצועת עזה. בהמשך יותקנו גם אמצעים טכנולוגים מתקדמים שמטרתם למנוע מהסתננים ומהחבלים להגיע לגדר.

http://www.inn.co.il/News/News.aspx...
NewsMan 21.01.1010:51
207. נסיונות פיגוע בתגובה להודעה מספר 0
NewsMan 21.01.1010:51
208. כתב אישום: ניסו לנקום חיסול רוצחי הרב חי בתגובה להודעה מספר 207
כתב אישום הוגש נגד שני פלסטינים, אשר ניסו לבצע פיגוע במחסום קלנדיה כנקמה על חיסול רוצחי הרב מאיר חי משבי שומרון.
כתב אישום יוגש הבוקר (חמישי) נגד שני פלסטינים, תושבי הכפר א-רם שמצפון לירושלים, אשר ניסו לבצע פיגוע נגד חיילי צה"ל במחסום קלנדיה.

מדובר בשני מחבלים המשתייכים לתנועת הפתח', אחד מהם מוגדר כתושב ירושלים והשני מוגדר כתושב הרשות הפלסטינית, תכננו לנקום את חיסולם של שלושת המחבלים רוצחי הרב מאיר חי משבי שומרון, זאת באמצעות פיגוע התאבדות.

תחילה ניסו השניים להשיג אקדח או רובה לצורך ביצוע הפיגוע, ואולם, לאחר שמאמציהם כשלו, רקמו תכנית לפיה ירצחו שוטרים וחיילים ישראלים במחסום קלנדיה באמצעות יידוי בקבוקי תבערה ודקירות סכין.

השניים תכננו לנצל את תעודת הזהות הישראלית אותה נשא אחד מהם, ובאמצעותה יעבירו בתיקו סכין ובקבוקי תבערה לתוך המחסום.

לאחר בצוע תצפיות החליטו השניים לפעול להגדלת מספר אנשי הביטחון במחסום, ובכך לאפשר להם לפגוע במספר רב יותר של אנשים. לצורך כך החליטו להתקשר למוקד 100 של המשטרה, למסור הודעה כי עומד להתרחש פיגוע במחסום, ולצפות מה תהיה התגובה. השניים אכן ביצעו אירוע מקדים שכזה, ואף צפו בהגעת כוחות הביטחון למקום.

למרבה המזל, כאשר ניסו לבצע את תוכניתם, ב-5 לינואר, נתפס המחבל אשר ניסה להחדיר את הסכין ובקבוק התבערה למחסום בבדיקה שגרתית, וכך נמנע הפיגוע והשניים נעצרו.

השניים מואשמים בשורת עבירות, קשירת קשר לפשע, יצור נשק, נשיאת נשק וניסיון לרצח.

http://www.inn.co.il/News/News.aspx...

Rubens 22.01.1014:20
212. תודה בתגובה להודעה מספר 0
NewsMan 26.01.1000:46
216. ככה מעצבים את דעת הקהל בתקשורת הישראלית. בתגובה להודעה מספר 0
הגיע במייל -

כתבה שגרתית: http://www.ynet.co.il/articles/0,73...
צריך לנבור בתוך הכתבה כדי למצוא מי הם אותם 'צעירים' אלימים.
ציטוט מתוך טוקבק:

"מצד אחד, אני חושב שהעובדה שב-Ynet מודעים לקיומם של "ערבים" בארץ ישראל משמחת. אבל מצד שני, אני מתחיל לתהות האם יש כאן מגמה בה משתמשים בזהות התוקף/קורבן כדי לעצב דעת קהל.

חיפוש שרירותי ב-Ynet, חושף כותרות עם המילה "ערבי":
1. "שוטרים אזקו, בעטו והיכו ערבי"
2. "דקירת ערבי במאה שערים"
3. "אישום: מג"בניקים היכו ערבי"
4. "נער שחבריו היכו ערבי"
5. "נערים תקפו נהג אוטובוס ערבי"
6. "יהודי דקר ערבי בירושלים"
7. "הנער שדקר ערבי"
8. "תקפו ושדדו נהג ערבי"
9. "רצח נהג מונית ערבי"
10. "נעצרו על תקיפת ערבי"
11. "ישראלי הורשע בניסיון לרצוח ערבים"

לאחר שמצאנו לא מעט כותרות עם המילה "ערבי", אנו יכולים להירגע? האם יש דבר משותף לכל אותן כותרות? בואו נחפש ידיעות בהן התוקפן הוא "ערבי":

1. "ארבעה צעירים נעצרו עם נשק מאולתר"
2. "צעירים נתפסו כורתים עצים ותיקים"
3. "צעירים מיפו וטירה אנסו נשים בשרון"
4. "צעירים ממראר ומברטעה תכננו פיגועים"
5. "שלושה צעירים הואשמו ברצח אריק קרפ"

מה משותף לכל אותם "צעירים"? (למען הסר ספק, לא מדובר רק בכותרת - גם בידיעה עצמה לא ניתן למצוא את המילה האסורה: "ערבים".)

6. "היכו שוטר ושיחררו את החשוד" (בני מיעוטים)
7. "5 בני מיעוטים נאשמים שתכננו לבצע פיגועים ולחטוף חייל"
8. "נהג מונית הותקף על-ידי שלושה בני מיעוטים"
9. "אלמונים גנבו את מכוניתו של אלוף פיקוד צפון" (בני מיעוטים)

מה משותף לכל אותם "בני מיעוטים"?

10. "תושב פתח תקווה הוכה ברחוב ונדקר"
11. "הוכה קשות לנגד עיני האנשים בפארק"
12. "סטודנטיות בירושלים רוצות להפסיק לפחד"
13. "כך תקפו רעולי פנים מפקח עבודה במע"צ"

מנגד - כשהתוקפן שייך למגזר "המתנחלים", "החרדים", "הדתיים", לא יהיה לקורא הסביר ספק במי מדובר."
ציטוט מאת: עקרב שחורהעבר לפורום אחר
העבר לפורום:
סיבה:
תגובה חדשה
כותרת:
תוכן:
סמיילים:
הצג
עריכת אשכול
כותרת:
תוכן:
סמיילים:
הצג