החופשה הבאה שלך מתחילה כאן
פורום גילוי מסמכים אשכול 23174

פילוביץ שחף 03.11.1111:24

מחר בידיעות: תעלומת חיסולה של מאמנת הדולפינים (*)

[anchor:אשכול עוגן מתאריך 03.07.13 בשעה  23:55  על-ידי פילוביץ שחף, (מפקח)] מחר בידיעות אחרונות: תעלומת חיסולה של מאמנת הדולפינים האמריקאית בדולפינריום בתל-אביב


תעלומת אשת הדולפין
http://article.yedioth.co.il/defaul...
.
.
@ תזכורת - תעלומת הדולפינים:

בסיפור העלילה שרקם ליניק יש מקום לפרשה אמיתית, אפילה ועלומה, אשר ריח צחנה נורא של הוצאות להורג בלב תל-אביב עולה ממנה. הכוונה היא למותם בתלייה של מאמנת הדולפינים האמריקאית ג'ניפר מיי ומאמן הדולפינים הרוסי אנדריי.

http://www.iba.org.il/ibadoc/pictur...
http://www.iba.org.il/ibadoc/Teuda....

בספרו של ליניק הולך גיבורו יוחאי בעקבות לולו הצלמת אל הדולפינריום בתל-אביב וחוזה במאמן דולפינים רוסי אשר מאמן דולפינים רוצחים.
בספר מתוארות שיטות האימונים של הדולפינים, על פי המחשבה המערבית המבוססת על פרסי הצטיינות או המחשבה שהיתה נהוגה בברית המועצות המבוססת על עונשים של מכות חשמל. שתי השיטות משחיתות ומשנות את אופן תפקודו של היונק הימי המדהים והאציל הזה כך שישרת את צורכי האדם.

בעבר פורסם כי דולפינים משמשים למטרות צבאיות. לאחר אימונים הם מוכשרים לזהות צוללים החודרים לנמל בית, להרוג אותם כשסכינים מולבשות על אפם, להטיח מוקשים על אוניות בנמלי אויב ולעשות פעולות זיהוי, חילוץ ותקיפה נוספות.

ג'ניפר מיי, 54, נמצאה תלויה על גדר מסעדת החוף המערבי בתל-אביב ב-8 בפברואר 94', כאשר רגליה נוגעות באדמה. לא נמצאו על גופה סימני מאבק ולא נמצאו סימני גרירה.

מאמן הדולפינים הרוסי נמצא מת באחד ההאנגרים בגני התערוכה בתל-אביב.

צמד דולפינים אשר הגיעו לארץ מאומנים, יחד עם המאמן הרוסי, הועברו מהדולפינריום שנסגר לגני התערוכה. אחד מהם – בובי – נמצא מת ב-23 ביולי 95', כשבקיבתו התגלו כמאה כדורי רובה אוויר מעופרת יצוקה. הדולפינה פיאדורה הוחזרה כעבור כחודשיים לרוסיה, למרות מחאות של עמותת תנו לחיות לחיות, שהציעה לרוכשה בכדי שלא תחזור לתנאי שבי קשים.

– מהספר ניתן להבין שמישהו תלה את צמד המאמנים. אתה כותב: "יש בעיה. מוצאים פתרון. תולים".

"תלו את שני המאמנים. אלה עובדות. את הדולפין הרגו בגלל שהיה יכול להשפיע על דולפינים אחרים. חוץ מזה פחדו מהם. לא יכלו לקחת אותם, לדוגמה, לריף הדולפינים באילת ולהכניס אנשים למים על ידם. הם לא צפויים. הם יכולים לתקוף".

– לאחר שיוחאי בספר קולט שנודעו לו דברים שאסור היה לו לדעת, הוא מתקשר מודאג לאחיו ומבקש שמות של אנשים במוסד, בשב"כ ובמשטרה למקרה הצורך. אחיו מוסר לו בטלפון שמות בקודים. לגבי המשטרה הקוד הוא "זה שנולד מן הים". הכוונה לניצב אליק רון?

"אם אני אכנס לצרה, אני יכול להגיע לראש הממשלה אהוד ברק, לראש השב"כ אבי דיכטר או לאליק רון מהמשטרה שיוציאו אותי ממנה. אחי דורון מכיר את כולם מהיחידה. גם אני יכול להתקשר, יספיק שאני אגיד 'ליניק'. אבל אני שואל את עצמי למה אני צריך לחשוב ככה. אם מה שמרגיע אותי זה שאני מכיר את האנשים הנכונים אז המדינה דפוקה או שאני דפוק. המשמעות של כל זה היא שאני מפחד מהמדינה".

– בספר אתה מגדיר את התוצאה של שינויי התפקוד האכזריים שנעשים בדולפינים כ"חוסר אונים מובנה", ואתה משווה את זה למה שעוברים חיילים צעירים.

"עשיתי בספר הקבלה בין העניין הפבלובי, המאלף, של הדולפינים ובין מה שעושים לחבר'ה הצעירים בשייטת או ביחידה. לצעירים האלה יש מוטיבציה אדירה שהיא סם הרדמה. אדם נורמלי היה מתנגד למה שעושים להם. אני רואה את בן אחי, ילד בן 18, ציפור, מכניסים אותו לקפסולה לחצי שנה, והוא לא יודע מה עובר עליו. זה כמו אילוף חיות. מורידים ממנו את כל מה שהוא יודע, שמים עליו מערכת קודים שונה לגמרי ומאלפים אותו בצורה לא אנושית".
וכאן:
תעלומת אשת הדולפין. ידיעות אחרונות 4.11.2011
https://rotter.net/forum/gil/23145....
וכאן:
תעלומת אשת הדולפין
https://rotter.net/forum/gil/23168....
.
.
@ תזכורת לתזכורת:


תפירת מכרזים, שוחד ברפא''ל - חיל הים = עמי איילון
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dc...

לאמת אין אג'נדה. לתקשורת יש. ההיסטוריה מסבירה הכל


פרס: ''ההסטוריה לא חשובה, מה שחשוב זה העתיד''...למה?!
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dc...
מי מפחד מ''תולעת יעקב ודוֹד ישמעאל''?
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dc...
מחמוד רססיה 03.11.1111:28
1. תודה! תזכורת לתזכורת: בתגובה להודעה מספר 0
תודה!
ירי 03.11.1111:33
2. זה המשפט הכי מלחיץ בפוסט שלך בתגובה להודעה מספר 0
"לאמת אין אג'נדה. לתקשורת יש. ההיסטוריה מסבירה הכל" וזה מלחיץ בגלל שאנחנו חיים על פי התקשורת. מה שהתקשורת קובעת אנחנו עושים. ובעצם עוד לפני זה. מעין "נעשה ונשמע"...
ואז אתה מציע שנחכה להיסטוריה שתסביר?
מלחיץ! לא נראה לי שיש לנו זמן לחכות להיסטוריה...
צופה מהצד 03.11.1111:49
3. מוזר,איך אפשר לבלוע 100 כדורי עופרת? בתגובה להודעה מספר 0
פילוביץ שחף 03.11.1114:05
10. פשוט מאוד, מרדימים את הדולפין ועם משפך.... בתגובה להודעה מספר 3
משחילים לו דרך הפה...היישר לתוך קיבתו !!!>>> יוסי ביילין
כתב אישום נ' אדריכלי אוסלו.
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dc...

פילוביץ שחף 03.11.1112:19
4. אתר ידיעות אחרונות: תעלומת אשת הדולפין (*) בתגובה להודעה מספר 0
תעלומת אשת הדולפין

ג'ני מיי, אזרחית אמריקאית, נמצאה תלויה בחוף תל-אביב. המשטרה קבעה: התאבדות. אבל עכשיו סיפור חייה נחשף: מדוע בארנקה נמצאו מספרי הטלפון של נתניהו וצמרת המוסד, מה עשתה עבור הסי-איי-איי, מי רצה לחסל אותה והאם כל זה קשור למומחיות האמיתית שלה - אילוף דולפינים לצרכים צבאיים
רונן ברגמן | פורסם: 4.11.2011


איור מ"7 ימים": שחר לוי, אנדרומדיה

בלילה האחרון של חייה, ג'ני מיי נראתה מאושרת.

היא ישבה בקפה נורדאו בתל־אביב, בין חברים, חלקם הגדול לוחמי זכויות בעלי חיים, כמוה. בחוגים הללו ג'ני מיי בת ה־54 הייתה ידועה כאחת ממאלפי הדולפינים הטובים בעולם, מהבודדים שבאמת מבינים את חייו והתנהגותו של היונק הימי המסתורי הזה. היא הגיעה לישראל והתחברה מיד למאבק של עמותת "תנו לחיות לחיות" נגד העברת הדולפינים שהיו בדולפינריום למתחם מופעים חדש בגני התערוכה. פניה של מיי קרנו. לא בזכות המאבק למען הדולפינים — שאז דווקא לא נראה כי יצלח — כמו מהעובדה שאוטוטו, בעוד כמה שעות, היא תעלה על טיסה לארה"ב ותפגוש את בתה קיני, שעימה לא התראתה זמן רב.

זה היה ב־7 בפברואר 1994. בסביבות השעה עשר ביקשה מיי סליחה מהנוכחים וניגשה לטלפון ציבורי, שממנו טילפנה פעמיים. כשחזרה הודיעה שהיא "יוצאת לחמש דקות ומיד תחזור". החברים הינהנו והביטו בה נעלמת אל תוך הערב התל־אביבי הקריר. אחד מהם היה אמור לקחת אותה באותו לילה, לנתב"ג, לטיסה שתצא בשתיים לפנות בוקר.

אבל מיי לא הגיעה.

20 שעות מאוחר יותר, כך על פי הדיווחים המשטרתיים, גילה זוג תיירים את גופתה במבנה על חוף ימה של תל־אביב, לא הרחק מהדולפינריום. סביב צווארה הייתה כרוכה רצועה שנקשרה לזיז בקיר, בעמידה, כשרגליה על הקרקע. המשטרה ורופא משפטי שהגיע לזירה הזדרזו לקבוע: התאבדות. כמה ממכריה בארץ העלו את ההשערה כי המאבק על הדולפינים גרם לה ייאוש עמוק, ולכן בחרה לשים קץ לחייה כה קרוב לדולפינריום. ידיעה של 350 מילה בעיתון הכריזה, כי "מאמנת דולפינים אמריקאית התאבדה ליד הדולפינריום", תיק סגור, שלום ותודה. נקסט.

אלא שבמקרה של ג'ני מיי, יותר מדי פרטים לא הסתדרו. עשרה ימים לאחר שנמצאה ללא רוח חיים העלה העיתונאי יגאל סרנה ב"7 ימים" תמיהות ראשונות לגבי נסיבות מותה. בכתבת התחקיר הוא פירט שורת שאלות שנותרו בלתי פתורות והצביע על קשרים אפשריים בינה לבין עולם המודיעין; כן, מאמנת דולפינים מוסמכת, אבל גם אישה מסתורית, מומחית לטרור בינלאומי, אשפית בהגנה עצמית, מקושרת היטב לצד האפל של ממלכת הביון העולמי. המסתורין סביב מותה של ג'ני מיי התעצם, אך קביעת המשטרה נותרה בעינה: התאבדות. תם ונשלם.

התהיות והשאלות שהעלה סרנה בכתבתו לא נתנו מנוח לשני משוגעים לדבר: במאי הסרטים הדוקומנטריים ירין קימור ומפיקת הסרטים דורית סטריק. קימור וסטריק המשיכו להתחקות אחרי פרשת ג'ני מיי בתחקיר שהשתרע לסירוגין על פני 16 שנים. לאורך השנים ידעה העבודה על הסיפור הזה עליות ומורדות. היו פעמים שקימור וסטריק כמעט נואשו, פעמים אחרות נתקלו בחומות בצורות של הממסד. "לעולם לא תוכלו לשדר את הסיפור הזה", אמר לקימור בכיר במוסד. אבל למרות הכל, השניים המשיכו. במחלקת התעודה של הערוץ הראשון האמינו בסיפור, ומנהל המחלקה, איתי לנסברג, דאג להקצות לפרויקט סכומים גבוהים במונחים של טלוויזיה מקומית. התוצאה היא מיני־סדרה מרתקת בת שלושה פרקים בשם "האישה שידעה יותר מדי", שתוקרן החל מה־16 בנובמבר.

מהתחקיר עולה כי ג'ני (ג'ניפר) מיי אכן הייתה לוחמת למען זכויות בעלי חיים, כפי שהציגה את עצמה, אבל זה היה רק חלק מהסיפור. חלק קטן. חוץ מזה היה לה דאן 5 בקראטה והיא הייתה מומחית ברמה בינלאומית לחיסול בטכניקת "Pressure Points", שיטת הרג בלא מכות, רק על ידי נקודות לחיצה. בנוסף לכך היא הייתה מאלפת נמרים, מאמנת סוסים, יועצת למלחמה בטרור, מומחית בתורת ההסתערבות, צלפת מיומנת ובקיאה בשימוש בכמה סוגי נשק קל.

ואולי הפרט המעניין ביותר: היא הייתה מאמנת ביחידה הסודית לשימוש בדולפינים למטרות צבאיות בצי ארצות־הברית (NMMP, ראשי התיבות של "תוכנית היונקים הימיים של חיל הים האמריקאי"). מיי היתה קשורה לתוכנית באימון ומחקר שהתנהלה בבסיס הצי פוינט מאגו, וכן עברה הכשרה בבסיס לניסויי טילים.

ג'ני מיי גם הצליחה לטוות קורים בשירותי ביון שונים, וקשריה הגיעו עד לבכירים במודיעין הישראלי, ראש הסי־איי־איי, מפקדים בק־ג־ב ומנהיגים בארגוני טרור לסוגיהם. "היו שלבים בתחקיר, שבהם מרוב תדהמה הפסקנו להאמין בסיפור שלנו", אומר קימור. אלא שגילויים חדשים שנחשפו במשך שנות התחקיר הרבות לא רק אישרו את כל הפרטים הדמיוניים, אלא אף הוסיפו לו נדבכים נוספים: פעילות סוערת של ג'ני מיי ברחבי העולם ובכלל זה מזימות אפלות באפריקה, שחרור ילדים בארצות ערב, משחקים מלוכלכים בארצות־הברית, קשר למשמר המלכותי בסעודיה, לשכירי חרב ולמבריחי זהב ועוד.

דבר אחד בטוח: האישה שגופתה התגלתה לפני 17 שנה על חוף הים בתל־אביב הייתה הרבה יותר ממאמנת דולפינים. ונשאלת השאלה: עם קשריה המסועפים למערכת הביטחון והניסיון שלה כמאמנת דולפינים למטרות צבאיות בארה"ב — מה באמת עשתה כאן ג'ני מיי?
מקור:
http://article.yedioth.co.il/defaul...
הכתבה המלאה - ביום שישי ב"7 ימים"
.
.
@ תזכורת :
.
.

תפירת מכרזים, שוחד ברפא''ל - חיל הים = עמי איילון
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dc...

לאמת אין אג'נדה. לתקשורת יש. ההיסטוריה מסבירה הכל


פרס: ''ההסטוריה לא חשובה, מה שחשוב זה העתיד''...למה?!
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dc...
מי מפחד מ''תולעת יעקב ודוֹד ישמעאל''?
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dc...
מישהו 16.07.1323:05
17. אם ידיעות אחרונות עושים עליה כתבת סוף שבוע צריך לבדוק שלא מדובר בגילה צימרמן בתגובה להודעה מספר 4
הורטון 03.11.1112:26
5. מעניין בתגובה להודעה מספר 0
אור_יקרות 03.11.1112:46
6. מעניין מאד .תודה בתגובה להודעה מספר 0
תן תזכורת לפני שידור התחקיר בערוץ 1
http://www.umnet.com/pic/diy/screen...
מחמוד רססיה 03.11.1112:50
7. תזכורת לתזכורת! בתגובה להודעה מספר 6
אור_יקרות 03.11.1112:55
8. תזכורת משולשת בתגובה להודעה מספר 7
sakra 03.11.1113:21
9. הספר של חגי ליניק נקרא ''מספר מוות'' בתגובה להודעה מספר 0
בספר,העיסוק במאלף הדולפינים הוא שולי במכלול העלילה.
מה שמעסיק את ליניק
(בן למשפחה של 6 אחים,כולם התנדבו לסיירת מטכ"ל)
הוא תהליך "שטיפת המוח" שעוברים הצעירים ביחידה המובחרת.
הוא מוצא דמיון בין אילוף הדולפינים לאילוף החיילים הצעירים.

http://www.kibutz-poalim.co.il/html...
tec 03.11.1114:12
11. היו הרבה יוצאי שייטת בתכנית הישרדות והם לא נראו בתגובה להודעה מספר 9
או התנהגו כרובוטים או שטופי מח.

למשל טל אנגלנדר:
http://www.mako.co.il/entertainment...

http://img.mako.co.il/2010/04/18/ta...
סניגור 03.11.1115:56
12. התעלומה של מקרי הרצח היא 'פרשה שקטה' ממשית בתגובה להודעה מספר 9
שיטות פסיכולוגיות רכות יותר או פחות וחינוך נמרץ למדי מיושמים בארץ ובעולם גם בצורה הוגנת וגם בצורה פחות הוגנת. הדברים נכונים לגופים שונים צבאיים ואחרים. כידוע, פורסמה חוברת מאלפת המלמדת על ההכנה להתנתקות בצה"ל, למשל...

תודה!

צופה מהצד 17.11.1118:55
13. הערב ישודר בערוץ 1 הפרק הראשון בסדרה על ג'ני מיי,ראה גם בתגובה להודעה מספר 0
jw 10.12.1123:41
14. איפוא אפשר לראות את התוכניות-ערוץ 1 עדיין לא מציג! תודה מראש בתגובה להודעה מספר 0
jw 06.04.1212:27
15. עברו מספר חודשים ועדיין אי אפשר לצפות בזה בתגובה להודעה מספר 0
בשידור חוזר..מישהו יכול לעזור בנידון -באיזה מקום אחר אפשר לצפות בתוכנית המיוחדת הזו!

חג פסח כשר ושמח
jw 30.11.1213:14
16. ממתין עדין לשידור של כל הפרקים!! בתגובה להודעה מספר 0
כלום עד עכשיו
פילוביץ שחף 06.05.1413:31
18. בואו נגלוש עם הדולפינים אלי מלחמות'- יונקים ימיים לוקחים חלק בעימותים האחרונים בתגובה להודעה מספר 0
סימרון
חבר מתאריך 2.4.12
3487 הודעות, 28 מדרגים, 52 נקודות. ראה משוב יום שלישי ו' באייר תשע''ד 11:58 06.05.14


''בואו נגלוש עם הדולפינים אלי מלחמות'- יונקים ימיים לוקחים חלק בעימותים האחרוניםסאות'המפטון, אנגליה - בשנת 1964 ביריד העולמי בניו יורק, סופר המדע הבדיוני ארתור סי קלארק חזה,' שבמאה ה- 21 נהייה עדים 'להכוונתם למטרות לא אנושיות של משרתים אינטליגנטיים ושימושיים בקרב בעלי החיים על הפלנטה שלנו, ובמיוחד קופים, דולפינים ולווייתנים' קלארק ראה זאת כדרך לפתרון 'לשירותים בעייתיים' למרות שהוא ידע שאגודות למען בעלי חיים למיניהם יקומו עליו"

"בסגנון המלחמה קרה. דולפינים שאומנו על ידי צי ארה"ב כבר מסיירים ליד חצי האי קרים. עיתון הרוסי איזבסטיה כותב כי 'יונקים ימיים שאומנו על ידי צי ארצות הברית לקחו חלק בתרגילים במימי הים השחור, שבו עמיתיהם בחיל הים הרוסי היו בתרגיל צבאי".

"למעשה, הצבא עוסק בזה עוד לפני שקלארק פרסם את נבואותיו. גרהם ברנט, פרופסור למדעי היסטוריה באוניברסיטת פרינסטון, מציין 'חיל הים של ארצות הברית הפעיל תכנית צבאית מסווגת ב-1960 בהדרכת יונקים הימיים בלוחמה ימית'. דולפינים היו פרוסים בשתי מלחמות המפרץ. בפלישת לעיראק ב- 2003 הם נחתו ממסוקים לאתר מוקשים בנמל אום קאסר.

"היו שמועות שבמלחמת וייטנאם דולפינים, המצוידים בזריקות של גז פחמן דו חמצני קטלני פגעו בצוללני הווייטקונג.צי ארה"ב מכחיש את הסיפור. יש המחזיקים בדעה 'שעם האינטליגנציה החדה שלהם ניתן להשתמש כדי לעשות את 'העבודה המלוכלכת'.אם אדם יכול להיות מושחת במלחמותיו, כך גם צריכים להיות המשרתים (בעלי החיים) שלו"

"ד"ר ברנט על תגובת דברים אלה אומר,' השימוש ביונקים ימיים בלוחמה ימית, , תרם לדרך בה הם הפכו להיות מיצורים מוסריים של 'רודפי שלום' לפריקים וטרוריסטים של איכות הסביבה'. רבים מאנשי אתיקה ואיכות סביבה מטילים ספק במוסריות של שמירה על יונקים ימיים בשבי.אבל אם נקבל את הסיפורים ואת הסרטים החיוביים על חיי הדולפינים, אז למה זה לא עובד על דולפינים בחיל הים האמריקאי?"

ולהמשך קריאת הכתבה:

http://www.nytimes.com/2014/05/05/o...
.
.
.איש אשכולות 27.06.2023:30
19. סוף סוף תכנית התחקירים של ירין קימור עלתה ליוטיוב בתגובה להודעה מספר 0
פרק 1פרק 2פרק 3העבר לפורום אחר
העבר לפורום:
סיבה:
תגובה חדשה
כותרת:
תוכן:
סמיילים:
הצג
עריכת אשכול
כותרת:
תוכן:
סמיילים:
הצג