החופשה הבאה שלך מתחילה כאן
פורום בית המדרש אשכול 26639

גבעתי 20.07.2109:26

החיזוק היומי של רונן קרתא

*בס"ד*
*בוקר טוב... חיזוק יומי... יא' אב*

*הכול לטובה*

לפני כמאתיים שנה נוסדה ישיבת "עץ חיים" בוולוז'ין, הנקראת "ישיבת וולוז'ין". הישיבה הייתה תופעה חדשה בעולם הישיבות של פולין. היא הוקמה ביוזמת רבני קהילות ובמגמה ייחודית להקים בית יוצר לגדולי תורה. להאדיר את הלמדנות למדרגה גבוהה.

ריכוז גדול של בעלי כישרונות, עילויים וגאונים שבאו לישיבה מדרכי לימוד וחינוך שונים. הם היו בעלי השקפות עולם שונות, יצרו בישיבה תסיסה רוחנית, שטבעה חותם חזק על תלמידיה.

בחלוף תשעים שנה נסגרה ישיבת וולוז'ין על ידי שלטונות רוסיה, מכיוון שראשי הישיבה סירבו להכניס לתוכנית הלימודים בישיבה לימודי חול ושפות זרות כנדרש על ידי השלטונות. הישיבה מנתה אז כשש מאות בחורים.

תדהמה גדולה נפלה בקרב החכמים. "מה יהיה עכשיו על עולם התורה? האם זהו סופו חלילה?" תמהו.

כל אחד מהבחורים חזר לכפרו כששאלת המשך קיום עולם התורה ריחפה באוויר.

כשהגיעו הבחורים למקום מגורם התקבלו בכבוד גדול, שהרי לא כל אחד זוכה ללמוד תורה בישיבה הקדושה של וולוז'ין.

אט אט התקבצו בחורים רבים סביב יוצאי הישיבה והקימו ישיבות רבות בכל רחבי אירופה, כך הופצה התורה במקומות רבים והביאה איתה ריבוי לומדים ופריחה. סגירת ישיבה אחת הביאה בסופה לפתיחת ישיבות רבות וגדולות... (אנציקלופדיה יהודית דעת)

לא פעם דלתות נסגרות בפנינו, אנו נוחלים הפסדים ונזקים שלעיתים לא פוסחים מעלינו. ואנו, אבלים וחפויי ראש, מתנהלים כאילו משא כבד מונח על כתפינו.

ידיעה קטנה תוכל להביא מזור למכתנו - "אין בורא עולם מביא מכה לאדם אם לא ברא לה קודם לכן רפואה" - אין דלת הנסגרת לאדם אם לא נפתחת לו דלת חלופית שלעיתים טובה יותר מקודמתה.

אם חלילה דלתות נסגרות בפניך וההצלחה רחוקה ממך, אל תתייאש, ממתינה לך דלת נוספת, דלת שתביא לך מזור למכה, וישועה גדולה, אם לא כעת בעוד שנה, ואם לא בעוד שנה, מאוחר יותר, תפקידך הוא להאמין, להמשיך להאמין, ולבטוח, כשתעשה זאת לא תבכה על העבר ותדאג לעתיד, אלא תבין שהעבר הוא הכניסה שלך לעתיד טוב יותר עבורך.

"הכול לטובה" הוא משפט נדוש ולא תמיד מחזק, עלינו לזכור שבאמת... הכול לטובה...

את הטובה שיצאה לך מדלת נסגרת לא תמיד תראה מיד, אבל הטובה הזו תגיע אליך בזמן שהכי היית צריך לו... תזכור! אין בורא עולם מביא לאדם מכה אם לא ברא לה רפואה לפני, תאמין בזה ותראה שינוי עצום בשמחת החיים שלך, ברצון שלך ובאיכות חייך... (רונן קרתא)

*יום טוב ובשורות טובות*
*לגאולת והצלחת עם ישראל ברחמים רבים. אמן!*
יוסף 20.07.2116:11
1. תודה לך בתגובה להודעה מספר 0
העבר לפורום אחר
העבר לפורום:
סיבה:
תגובה חדשה
כותרת:
תוכן:
סמיילים:
הצג
עריכת אשכול
כותרת:
תוכן:
סמיילים:
הצג