החופשה הבאה שלך מתחילה כאן
פורום בית המדרש אשכול 26657

גבעתי 25.07.2111:24

החיזוק היומי של רונן קרתא


*בוקר טוב... חיזוק יומי... טז' אב*

*מעלת הצניעות*

לחם לא היה בגטו, גם מים לא היו בנמצא. מדי יום נפחו נפשם עשרות אנשים ברעב ובצמא. אחרים מצאו את מותם במחלות קשות, לא עלינו, מחלות שהתפשטו בגטו.

על אף כל הצרות והייסורים של יושבי הגטו, הטריד ביותר את מנוחתן של בנות ישראל המחסור בגרביים. גרביים לא היו שם. גרביים פשוטות, השומרות על הצניעות והטוהר.

חיפושן אחר בגדים לא צלח, אומנם רעיון עלה במוחן: הן קרעו את הבד שעטף את המזרונים ותפרו ממנו גרביים. בשאר הבד הוסיפו חתיכות אריג לשרווליהן.

כך, כשהן שומרות על צניעותן, התהלכו להן הבנות בתוך מבול האימה והפחד, כשהמוות אורב להן בכל פינה. אבל שמחה רבה הייתה להן, גופן נשאר מוצנע וטהור... ('עולמות של טוהר')

גודל מעלת לימוד התורה עצום ובכוחו לבטל גזרות קשות. במקביל, לנשים יש את אותו הכוח בצניעות שלהן.

אישה המוסרת נפשה לצניעות - עושה שמחה גדולה בשמים וככל שקשה קיום המצווה על האדם – כך גדול שכרו. ומה רב שכרה של אישה המייצגת את עצמה בצניעות שלה, עד שמלאכי השרת באים לפני הבורא ואומרים לו: "ראה איזו בריה נפלאה יש לך בעולמך".

אמר השל"ה הקדוש: "בזכות שישראל לומדים ויגעים בתורה - מהזיעה של העמל מכין להם הקב"ה טל תחיה לעולם הבא".

על כך מוסיף הרב גלינסקי: "הנשים מכינות את טל התחיה שלהן מהזיעה הנוטפת מבגדי הצניעות..."

צניעות היא יסוד מידות האדם, הצניעות הפנימית מקרינה אל החיצוניות שלו. צניעות האישה מקרינה לא רק על עצמה אלא אף על הסובבים אותה.

בלבושה היא מפארת את עמה, את דתה, את בוראה, לא לחינם אמרו מלאכי השרת לפני הקב"ה: "ראה איזו בריה יש לך בעולמך..." (רונן קרתא)

*יום טוב ובשורות טובות*
*לגאולת והצלחת עם ישראל ברחמים רבים. אמן!*
יוסף 25.07.2114:04
1. מי כעמך ישראל... בתגובה להודעה מספר 0
העבר לפורום אחר
העבר לפורום:
סיבה:
תגובה חדשה
כותרת:
תוכן:
סמיילים:
הצג
עריכת אשכול
כותרת:
תוכן:
סמיילים:
הצג