החופשה הבאה שלך מתחילה כאן
פורום בית המדרש אשכול 26664

גבעתי 26.07.2110:34

החיזוק היומי של רונן קרתא*לרשת את העולם הבא*

לפני מלחמת העולם למד רבי ישעיה קרליץ ה"חזון איש" עם מאיר, בחור צעיר מעירו. לאחר המלחמה נטש מאיר את דרך היהדות, ואילו ה"חזון איש" עלה והתגדל בתורה.

בחלוף שנים מספר כשהגיע מאיר לבני ברק, שמע כי הגאון רבי אברהם ישעיה קרליץ לומד ופוסק פסקים בתורה. נסע מאיר אל הרב וכשהגיע אמר ל"חזון איש": "אתה חושב שיש לך עולם הבא שאתה לומד בעולם הזה, אני עברתי את המלחמה וסבלתי, לכן לי יש את עולם הבא".

השיבו ה"חזון איש" בענוותנותו: "יכול להיות שאין לי עולם הבא, יכול להיות שאתה צודק, אבל בדבר אחד יש מחלוקת ביני לבינך, לי יש את העולם הזה, יש לי את הגמרא, הרמב"ם וה'שולחן ערוך', העולם הזה כה נפלא ורגוע, ואילו לך אין כלל את עולם הזה..."

כולנו רוצים לרשת את ה"ארץ" - את העולם הבא אליו אנו נכספים, אולם לפני שאתה יורש את העולם הבא, תבדוק האם ירשת את העולם הזה? האם אתה "חי" בעולם הזה?

אם היו שואלים את הנשמה שלך אם היא בכלל רוצה להגיע אל העולם הזה, התשובה שלה הייתה: "ממש לא", כך מספרת הגמרא במסכת נידה.

העולם הזה עמוס בניסיונות, בקשיים, בכאב ושכול, מדוע שנשמתך תרצה להגיע למקום כזה, ממקום כל-כך טהור, מתחת כיסא הכבוד של בורא עולם?

כדי לרשת את העולם הבא ראשית עליך לרשת את העולם הזה, איך עושים זאת? באמצעות חיזוק האמונה.

האדם עובר בעולם הזה עליות וירידות, היום הוא שמח ומחר עצוב, היום הוא מרוויח ומחר מפסיד, היום הוא פורח ומחר נובל, מה יחזיק אותו שפוי, שמח ומאושר גם כשחלילה מעט קשה? אמונה!

אם תאמין שהטוב והפחות טוב מגיעים מבורא עולם, הרווח שכרגע נפל בחלקך וחלילה ההפסד באים מהבורא, רק כך תוכל לעבור את העולם הזה כשאתה רגוע ושליו, שמח בכאב ומאושר בהפסד, אתה פשוט תוכל "לחיות"...

בורא עולם רוצה להנחיל לכולנו עולם נפלא, עולם נצחי, עולם שלא נגמר, ללא כאב וקושי, ללא הפסד ופחד, רק טוב, עונג ושמחה, יש לכולנו חלק בעולם ההוא, כל שעלינו לעשות הוא לרשת קודם את העולם הזה, להאמין בו, לבטוח בו, לתת לו לנהל את חיינו, לקיים את רצונו ולומר בגאון וללא כל הסתייגות: "אין עוד מלבדו"... (רונן קרתא)

*יום טוב ובשורות טובות*
*לגאולת והצלחת עם ישראל ברחמים רבים. אמן!*
יוסף 26.07.2118:28
1. יישר כוח בתגובה להודעה מספר 0
העבר לפורום אחר
העבר לפורום:
סיבה:
תגובה חדשה
כותרת:
תוכן:
סמיילים:
הצג
עריכת אשכול
כותרת:
תוכן:
סמיילים:
הצג