להורדת אפליקציה:
החופשה הבאה שלך מתחילה כאן
פורום גילוי מסמכים אשכול 27450

ליה 17.02.1414:55

משרדי ממשלה שונים אינם מתפקדים בתחומים שהם אמורים לפעול!

בישראל יש משרדי ממשלה המופקדים על טיפול בתחומים שונים של חיינו, אבל אין לנו שום מנגנון משמעותי ואמיתי לבדוק האם הם עומדים ביעדים שלהם וממלאים אותם, תוך שימוש נכון בתקציבים שהם מקבלים לשם כך.

בהולנד למשל מחוייב כל שר לתת דיווח שוטף תקופתי וקבוע בפני הפרלמנט על ביצועי המשרד עליו הוא מופקד ועל קצב ההתקדמות של המיזמים השונים שהמשרד משקיע בהם את תקציבו הלאומי.

בהולנד אמור כל שר להתבטא בתקשורת רק בנושאי משרדו.

בישראל כל השרים מתבטאים ללא הרף בעיניינים פוליטיים שכלל אינם שייכים לתחומי משרדיהם ושומרים על שתיקה מוחלטת בעינייני משרדם, שאותם חובתם הציבורית להציג בפני הציבור.

מאחר וזו בעיה רצינית בישראל ומאחר ומשרדי ממשלה רבים אינם מרגישים שעליהם לדווח לציבור על פעילותם השוטפת ובקביעות, יאסוף האשכול חומר על משרדי הממשלה השונים שאינם מצליחים לייצר תמורה בעבור התקציב שהם מקבלים לשם כך.
ליה 17.02.1415:03
1. מחדל התחבורה בישראל / סידרת תחקירים - עמירם ברקת בתגובה להודעה מספר 0
תקועים בפקק

"ישראל תצטרך להשקיע 250,000,000,000 שקל כדי שתהיה לה תחבורה ציבורית כמו בעולם המפותח" ■ תיאלצו לבזבז בפקקים שעה אחת נוספת מדי יום והפסד התוצר למשק יגדל ל-25 מיליארד ש' בשנה ■ מחדל התחבורה, כתבה ראשונה בסדרה

נצלו את ההזדמנות, כשאתם נשרכים בעוד אחד מאותם פקקים שגרתיים ומעצבנים בדרך לעבודה, בדרך מהעבודה, ברכב הפרטי, בתחבורה הציבורית, בבוקר, בערב, בכניסה לתל אביב, בכניסה לירושלים, ביציאה מתל אביב, ביציאה מירושלים ובעורקי תחבורה ראשיים נוספים בישראל - נצלו את הזמן הרב, המיותר והמתיש הזה כדי להרהר בכמה מספרים.

בישראל צפיפות הכבישים היא מהגדולות בעולם, פי 4 מדנמרק, פי 4 משווייץ, פי 2 מבריטניה; בישראל אחוז הנסיעות בתחבורה הציבורית מכלל הנסיעות הוא מהנמוכים בעולם: כ-23%-24% בערים הגדולות לעומת ממוצע של 40% במטרופולונים מסביב לעולם; בישראל נדרש הזמן הרב ביותר בעולם כדי להקים קו ראשון של רכבת קלה מרגע ההחלטה ועד להפעלה: 16-20 שנה לעומת 5-10 שנים בערים כמו ליון, ברצלונה, וושינגטון ועוד; הפער בהשקעות בתשתיות תחבורה בין הערים הגדולות בישראל לערים אחרות בעולם עומד על עשרות מיליארדי שקלים ויותר; המהירות הממוצעת של התחבורה הציבורית בישראל נמוכה באופן משמעותי, בכ-10 קמ"ש, מתחבורה ציבורית במטרופולונים בעולם.

בקיצור, הבנתם למה אתם תקועים זמן כה רב בפקקים: ההשקעות בתשתיות בישראל נמוכות, הביורוקרטיה היא פקק בפני עצמו, מאבקי האגו בתוך הממשלות, לצד מאבקי האגו בשלטון המקומי, הם פקק נוסף, וכל זה, למרבה הצער, לא עומד בפני מפנה גדול.

"גלובס" מתחיל היום בסדרת כתבות, פרי עטו של עמירם ברקת, על אחד התחומים החשובים והמפגרים ביותר בישראל: תשתיות התחבורה. תת-ההשקעות בתחום והתארכות זמני הפרויקטים, ובראשם פרויקט הרכבת הקלה בגוש דן, עלולים להחריף מאוד את הבעיה בשנים הקרובות וזמן ההמתנה בפקקים עלול להתארך באופן משמעותי. בסדרת הכתבות נלמד עד כמה ישראל מדדה מאחור לעומת מדינות מפותחות בעולם, מהם הפתרונות, ובאילו פרויקטים בוזבזו מיליארדים מיותרים ולמה.

תשתיות הן הבסיס לכל מדינה מפותחת ולכל כלכלה בריאה, והשפעתן על התוצר והפריון היא משמעותית. תשתיות תחבורה, כמו תשתיות מים, תשתיות ביוב, תשתיות בריאות, תשתיות תקשורת, תשתיות חינוך ותשתיות בכל תחום הן המצע שעליו צומחת כלכלה משגשגת. האחריות של הממשלות והמעורבות שלהן בהקמת התשתיות האלה הן קריטיות, כמובן לצד השקעות של הסקטור הפרטי. המשוואה היא די פשוטה: הממשלה גובה מסים מהאזרחים והיא אמורה להחזיר להם אותם באמצעות שירותים מגוונים, בין היתר תחבורה ציבורית ראויה. השקעות ציבוריות מעטות פירושן שירותים ציבוריים מעטים מדי, ואפשר לראות זאת גם בתחום הבריאות שעלה לכותרות.

ניהול כלכלי בכלל ובניית תשתיות בפרט הם לא עניין לשליפות מהשרוול, אלא לתכנון ארוך טווח, ל-5-10 שנים קדימה לפחות. ישראל אינה יכולה להרשות לעצמה לבזבז עוד זמן ועוד כסף מיותר על פרויקטים של תחבורה שהיו צריכים לשרת את הציבור כבר מזמן.

מחדל התחבורה / עמירם ברקת

170 שקל, זה המס שאתם משלמים למדינה בכל גיהוץ אשראי בתחנת הדלק אחרי שמילאתם את המכל ב-40 ליטר של בנזין 95. המס בישראל מייקר את הדלק מ-3.2 שקלים לליטר בנזין למחיר שאתם משלמים בתחנות, העומד נכון להיום על 7.36 שקלים. בממשלה לא מבינים על מה הכעס הציבורי. מחיר הדלק כאן אינו גבוה מהמחיר באירופה, הם שבים ואומרים. גם שם משלמים מסים גבוהים על הדלק. גם כאן, כמו באירופה, ההצדקה לגביית המסים היא שהנסיעה ברכב פרטי מזהמת ומביאה לבזבוז משאבים. את הכסף שאנחנו גובים מבעלי הרכב הפרטי אנחנו משקיעים במערכות תחבורה ציבורית להמונים, מסבירים לנו בממשלה. ממש צדק חברתי.

אבל אם אתם מרגישים שהכניסה בשעות הבוקר לתל אביב, לירושלים ולערים גדולות אחרות הפכה בשנים האחרונות לסיוט, שרק הולך ומתארך - יש לנו חדשות לא טובות בשבילכם: בעוד חמש שנים תצטרכו לבחור בין האופציה לבלות עוד שעה ביום בפקקים או פשוט להישאר בבית.

איך אנחנו יודעים? כי זה מה שכתוב בתחזית רשמית של ממשלת ישראל, שנכתבה על ידי בכירי המומחים בתחום. "הגודש בדרכים צפוי לגדול לכדי כשל כללי של רשת הכבישים העורקית במטרופולינים בשעות הבוקר", הם כותבים. "כל נוסע ברכב צפוי לבזבז מעל 60 דקות נוספות בממוצע ליום בכבישים בגין הגודש", "אורך הפקקים יוכפל" ו"הפסד התוצר למשק יגדל ל-25 מיליארד שקל בשנה" - וזהו רק מבחר מצומצם מתוך שלל תחזיות המומחים, שהתבססו אגב על תרחיש אופטימי למדי, כפי שנסביר מיד.

התוכנית האסטרטגית לפיתוח התחבורה הציבורית בישראל, שהוכנה בדיוק לפני שנה, בדקה בפעם הראשונה את מצב תשתיות התחבורה הציבורית בערים הגדולות בישראל. הבדיקה הזאת מספקת תשובות לכמה שאלות עקרוניות המלוות אותנו בשנים האחרונות. היכן נמצאת ישראל ביחס למדינות המערב מבחינת השקעה במערכות הסעת המונים בערים הגדולות? האם זה יוצא דופן שבכל גוש דן אין עדיין רכבת קלה, שלא לדבר על רכבת תחתית? מה היקף הנזק הכלכלי שנגרם בשנה למשק בגלל רמת התחבורה הציבורית? האם צודקים מנהיגי המדינה שנלחמים לבנות עכשיו רכבת סופר-יקרה לאילת, בזמן שבתל אביב, בירת הסטארט-אפ ניישן, אין אפילו קו אוטובוס רב-קיבולת?

הרעיון להכין תוכנית אסטרטגית לתחבורה ציבורית בישראל נולד באגף התקציבים באוצר. "יצאנו מתוך תחושה שמה שנעשה כאן בתחום התחבורה הציבורית הוא הרבה פחות ממה שרואים בערים גדולות בעולם המערבי", אומר אחד מיוזמי התוכנית, שהיה אז באוצר. "רצינו לבדוק עד כמה זה נכון ולספק לקובעי המדיניות תמונה כוללת שתאפשר להם תכנון לטווח ארוך". הממצאים איששו את תחושותיהם של יוזמי התוכנית בעוצמה שהם עצמם לא שיערו. חלק מהמספרים קשים לעיכול. 250,000,000,000 - רבע טריליון שקל בעברית - זה הסכום שיידרש כדי לסגור את הפער האדיר שנוצר במהלך השנים בין הערים הגדולות בישראל לאלה של העולם המפותח ברמת התחבורה הציבורית להמונים. או 15 מיליארד שקל - הנזק השנתי למשק באובדן שעות עבודה בפקקים ובשאר הפסדים שנגרמים כתוצאה מהגודש בכבישים.

הצפיפות בכבישים תוכפל

אבל יש גם נתונים שכל אחד יכול להבין. עורכי המחקר בדקו כמה כסף הושקע עד היום במצטבר בכל אחת מהערים בישראל בתשתיות תחבורה ציבורית. הסכום חולק במספר התושבים בכל עיר, כדי לדעת כמה משקיעה המדינה בכל אחד מתושבי הערים. הממוצע לתושב בערים הגדולות במערב עומד על 50 אלף שקל. בכל תושב בתל אביב הושקעו עד היום 7,625 שקל, בכל תושב ירושלים הושקעו רק 2,642 שקל. המקופחים ביותר הם תושבי באר שבע, שזכו עד היום להשקעה מצטברת של 1,251 שקל בתחבורה הציבורית בעירם, בקושי 2.5% ממה שמקבל תושב עיר ממוצעת בעולם המפותח.

על רקע הנתונים האלה אין זה מפתיע שמערכת התחבורה הציבורית בישראל מציעה רמת שירות מהנמוכות בעולם המערבי: המהירות הממוצעת של התחבורה הציבורית בערים הגדולות בישראל עומדת על 16 קמ"ש, לעומת 25 קמ"ש - הממוצע בערי העולם המפותח. כתוצאה מכך קרתה תופעה מדאיגה ביותר: מספר הנסיעות באוטובוסים בישראל לא גדל מאז שנות ה-80. החלק היחסי של תחבורה ציבורית בנסיעות בגוש דן ירד בקצב שנתי ממוצע של 3% מ-45% ב-1984 ל-30% ב-1996 ועד 23% ב-2008. באותו פרק זמן הוכפלה האוכלוסייה והשימוש ברכב פרטי גדל פי חמישה. כבר ב-2005 הייתה ישראל המדינה בעלת הכבישים הצפופים ביותר בין מדינות המערב הדומות לה (ראו טבלה) ומאז גדלה הצפיפות בקצב שנתי ממוצע של 3%.

"למרות ההשקעה הניכרת בפיתוח תשתית כבישים, קצב הגידול בסלילת כבישים אינו עומד בקצב הגידול במספר הרכבים ובנסועה לרכב", קובע מסמך רשמי של משרד התחבורה מ-2012, "המשך המצב הקיים יוביל להכפלה של הצפיפות בכבישים בתוך 20 שנה. משמעות הדבר היא משבר תחבורתי חמור, בדגש על עורקי התחבורה המרכזיים בתחומי מטרופולין תל אביב".

נקודת האור היחידה של השנים האחרונות הייתה הרכבת, שמספר הנוסעים בה גדל פי 10 בשני העשורים האחרונים. אבל היקף הנסיעות ברכבת הוא עדיין פסיק מסך הנסיעות הכולל: פחות מ-2% מכל הנסיעות ופחות מ-10% מהנסיעות בתחבורה הציבורית.

http://www.globes.co.il/news/articl...

תגוביות:

1.יש ממשלה שאין לה יכולת לעשות כלום. לא להפסיק את ההסתה של קרנות זרות ששולטות פה במפלגות ועמותות טרור משפטי. לא להחזיר את עשרות אלפי המסתננים הסודנים. לא להעביר חקיקה להפסקת הדלת המסתובבת למרצחים בעסקאות טיעון וחטיפות. זו ממשלה של כלום. אפילו בהדסה לא מסוגלת לקבל החלטה מה לעשות. כך גם במשחקי הדיור. כך בהעלמת מיסים של חברות כמו גוגל ופייסבוק שפועלות כאן. פשוט ממשלה שלא עושה שום דבר.

2.תמשיכו לתקצב מחלפים ותוספת נתיב ומעקף ועוד גשר במקום לתקצב עוד מאות קוי תחבורה ציבורית לאזורי התעסוקה ולמסות את הליסינג כך שלחברות ישתלם להעביר את עובדיהן לתחבורה ציבורית מטעם החברה. במקום לקדם עוד מאות קוי אוטובוס ולקצר ולייעל קיימים אז המדינה מעדיפה לגבות מיסים מעוד ועוד רכבים חדשים ואז להוציא את הכסף על כבישולוגיה ומחלפולוגיה מיותרים. היה צריך לסבסד את התח"צ כיעד לאומי לחברות. מה עשו? ייקרו אותה וסירבלו אותה בהפרטות.

3.באלפית מהסכום הזה אני הולך לפתור את בעיות התחבורה הציבורית. במחיר של עשירית אפשר לרשת את גוש דן ברכבות תחתיות - מטרו - ולהעלים חצי מהמכוניות, המוניות והאוטובוסים. והכי חשוב - לא מחכים יותר לתחבורה ציבורית!!! קולטים?ליה 17.02.1419:40
2. גלובס חושף: על מה הוציאה נת''ע, שאמורה להקים את הרכבת הקלה בגוש דן, 2.5 מיליארד בתגובה להודעה מספר 0

ערכתי לאחרונה בתאריך 17.02.14 בשעה 19:44 בברכה, ליה

משרדים מפוארים בעזריאלי ומערכת לנטרול עשן סיגרים הם רק חלק מהדוגמאות לנהנתנות ■ נת"ע: "מה שהיה - היסטוריה" ■ "גלובס" מציג את המספרים של הכישלון לאחר שדרש במשך חודשים את ההוצאות - וקיבל נתונים חלקיים

באפריל האחרון חגגה קבוצת מנהלים בכירים במסעדת טו-סי שבמגדלי עזריאלי את חתימתה של עסקת ענק. המנהלים הגיעו למסעדה ממשרדיהם המפוארים המשתרעים על פני שלוש קומות שלמות במגדל העגול. לא היו אלה שותפים בכירים בפירמת רואי חשבון מצליחה, פיננסיירים משוק ההון או ראשי חברת השקעות בינלאומית מהסוג שמאכלס את מגדלי עזריאלי, אלא מנהלי חברה ממשלתית אפרורית בשם נת"ע, האחראית על הקמת מערכת הסעת המונים בגוש דן.

עילת החגיגה הייתה חתימת הסכם בין נת"ע ל-IBI, משרד אדריכלים גדול, בנוגע לתכנון ופיקוח על הקמת עשר תחנות רכבת קלה תת-קרקעיות. המחיר: 560 מיליון שקל. עבור בכירי נת"ע נראתה הוצאת סכום כה גדול מכספי משלם המסים סיבה טובה לחגיגה על חשבונו של האזרח הקטן.

סיפורה של נת"ע הוא בבואה של חוליי המגזר הציבורי בישראל. במשך שנים התנהלה החברה הזאת, האחראית על פרויקט התחבורה החשוב ביותר במדינת ישראל, באופן שערורייתי. נהנתנות, בזבזנות, מקורביזם, חוסר סדר ואדישות כללית הביאו את נת"ע להשיג תוצאות עלובות ב-2.5 מיליארד השקלים שהאוצר הזרים לה לאורך השנים. דווקא בחודשים האחרונים נדמה כי במסדרונות החברה נושבת רוח חדשה ופרויקט הרכבת הקלה בגוש דן עולה סוף-סוף על הפסים.

לצורך קידום פרויקט הסעת ההמונים בגוש דן שאבה עד היום נת"ע סכום כפול מעלות התשתיות בפרויקט הרכבת הקלה בירושלים. בירושלים, כידוע, הרכבת כבר נוסעת זה שנתיים, בעוד שבגוש דן עדיין לא נבחרו קבלנים לביצוע עבודות ההקמה של הקו הראשון, המכונה הקו האדום. חמורה מכך היא העובדה שלאחר 15 שנות פעילות לא הצליחה נת"ע להביא לאישור אף לא אחד משאר קווי הרכבת הקלה המתוכננים, למרות אינסוף שעות מתכננים ויועצים. "הרבה אנשים בנו וילות בכפר שמריהו בכסף שקיבלו מנת"ע", נוהגים לומר בתוך החברה ומחוצה לה.

רכבת קלה? "אני מהמר על 2023 פלוס; התקציב יוכפל"

כשנת"ע הוקמה, בסוף שנות ה-90, ההנחה הייתה שתל אביב תקדים את ירושלים בהרבה בהקמת הרכבת הקלה, אלא שחוקי מרפי פעלו את פעולתם וכל מה שהיה יכול להשתבש בדרך - השתבש, ובעיתוי הגרוע ביותר. כמו בירושלים, נבחר בגוש דן זכיין פרטי להקמת הפרויקט, אלא שמשבר האשראי העולמי טרפד את ניסיונותיו לגייס את המימון הבנקאי להקמת הפרויקט. הזכיין נאלץ לבקש מהמדינה להגמיש את תנאי ההסכם אך פקידי אוצר דקדקנים שניהלו באותו זמן את יחידת החשב הכללי סירבו, ובאוגוסט 2010 ביטלו את הסכם הזיכיון. כעבור חצי שנה, קיבלה הממשלה החלטה פזיזה להעביר את האחריות לפרויקט לידי נת"ע, שהייתה עד אז רק במעמד של חברה מלווה.

מאז החלטת הממשלה ירדו לטמיון כבר יותר משנתיים. האומדן התקציבי, שעמד בימי הזכיין על 11 מיליארד שקל, כבר מתקרב ל-17 מיליארד ומועד הסיום, שהיה במקור 2013, מוערך היום כ-2020 עד 2022. אך גם האומדנים האלה אינם סופיים. לידי "גלובס" הגיע מייל שכתב מנהל בכיר בנת"ע למכר אישי. מדובר במנהל ותיק ומנוסה, שהיה אחראי בין היתר על עבודות ההקמה של הקו האדום ועזב מרצונו ב-2012.

"אינני מסכים עם הרבה מאוד ממה שקורה שם מבחינת תוכנית הניהול, מדיניות חלוקת החוזים, המבנה הארגוני ואיוש כוח האדם", כתב המנהל במייל לידידו, "מבחינת לוחות הזמנים אני מהמר על 2023 פלוס ומבחינת התקציב - 11 מיליארד השקלים - הוא יוכפל".

בשנותיה הראשונות הייתה נת"ע בעיקר מקום מצוין למינויים פוליטיים של עסקנים סוג ז', מקורבים ו"חברים של". את רוב הפעילות המקצועית שלה העבירה נת"ע לידי גוף פרטי בשם מסילות, שגבה מנת"ע תשלומים שערורייתיים עבור עבודתו, בהיקף כולל של 300 מיליון שקל. מבקר המדינה חשף שההסכם של נת"ע עם מסילות כלל תשלום מלוא הוצאות השכר והמשרדים של מסילות ו"בונוס" מיוחד על כל עובד נוסף שמסילות קלטה, כולל מזכירות. ב-2011 הפסיק היו"ר החדש של נת"ע, מיכאל רצון, את ההתקשרות עם מסילות והחברה החלה להחזיר לעצמה את הפונקציות המקצועיות שאבדו לה. מספר התקנים זינק בשנתיים מ-40 ל-160 והוא אמור לגדול עד יותר מ-200 בשנה הקרובה.

אלא שכוח האדם שגייסה נת"ע לא עמד בדרישות התפקיד. אף מועמד ראוי לא נמצא לניהול פרויקט הקמת הקו האדום וגם לתפקידי מפתח אחרים חסרו מועמדים: רק שני אנשים בנת"ע היו בעלי ניסיון קודם בהקמת רכבות קלות. "הבעיה של נת"ע הייתה בניהול ובאיכות כוח האדם", אמר ל"גלובס" גורם ממשלתי בכיר האחראי על הפרויקט, "החברה התנהלה בברדק, אי אפשר היה לקבל תשובות לשום דבר וכל מהלך שנת"ע ניסתה לקדם - נתקע".

לאן הלך הכסף?

האנקדוטות מלמדות על תרבות ניהולית שבזבוז ונהנתנות הפכו לחלק בלתי נפרד ממנה. סעודת השחיתות במסעדת טו-סי שעלתה למשלם המסים אלפי שקלים היא רק דוגמה אחת. מתקן מיוחד לקליטת עשן סיגרים שהותקן בלשכתו של היו"ר הוא דוגמה נוספת. מדובר במתקן שנועד לנטרל את גלאי העשן המופעלים בבניין על-מנת שהיו"ר יוכל לעשן בניחותא את הסיגרים החביבים עליו ללא צורך לקום מכורסת העור הרך. אך זה רק כסף קטן. לליגה גבוהה יותר של בזבוזים שייכת ההחלטה לשכור את המשרדים המפוארים בעזריאלי, בעלות שנתית של כ-8 מיליון שקל, או כ-60 מיליון בשבע שנות הסכם השכירות. "היינו יכולים למצוא משרדים בשדרות, אבל רצינו להיות קרובים לליבת הפעילות שלנו", היתמם רצון בראיון טלוויזיוני ששודר באחרונה.

לפי מבקר המדינה הוציאה נת"ע עד היום 1.25 מיליארד שקל על עבודות מקדימות לפינוי והעתקת תשתיות לאורך התוואי המתוכנן של הקו האדום, 151 מיליון שקל על הפקעות ופינויים, 126 מיליון שקל הוצאות משרדיות שונות ו-528 מיליון שקל על תכנון מוקדם.

"גלובס" דרש מנת"ע, לפי חוק חופש המידע, לפרט את רשימת מקבלי התשלומים לאורך השנים. אחרי מו"מ ממושך, שכלל איום בפנייה לבית המשפט, הסכימה נת"ע להעביר לידי "גלובס" פירוט חלקי ביותר של הוצאותיה בשנים 2009-2012. הרשימה, המתפרסמת כאן לראשונה, מספקת פרטים נוספים. מופיעים בה חברות ניהול וקבלני ביצוע כמו רם הנדסה (83.75 מיליון שקל), חברת חשמל (41.5 מיליון שקל), נתיבי איילון (32.2 מיליון שקל) וקבלן עבודות העפר זלמן בראשי (9.731 מיליון). קטגוריה מעניינת לא פחות היא השלטון המקומי.

עיריית תל אביב, למשל, קיבלה מנת"ע 2.64 מיליון שקל והחברה לפיתוח פתח תקווה - 11.5 מיליון שקל. אלופת התקציבים בשלטון המקומי הייתה חברת חוף בת ים, שקיבלה בין השנים 2009 ל-2012 לא פחות מ-20 מיליון שקל. התשלומים האלה מחזקים שמועות שלפיהן הזרימה נת"ע בשנות פעילותה מאות מיליוני שקלים לעיריות ולרשויות מקומיות עבור פרויקטים שאינם קשורים כלל לקו האדום. תופעה דומה נחשפה בדוח מבקר המדינה על פרויקט המטרונית בחיפה שפורסם לאחרונה. נראה שגם במקרה זה יש מקום לבדיקה יסודית.

הוצאה מעניינת אחרת היא לחברת התכנון DHV שקיבלה מנת"ע בשנים 2011 ו-2012 סכומים של 25.4 מיליון שקל. "כל מתכנני התנועה במדינה, ללא יוצא מהכלל, עובדים בשביל נת"ע", אמר ל"גלובס" מתכנן תחבורה מוכר שעבד גם הוא עבור נת"ע, "הם שוכרים את כולם ומשלמים מעולה".

- איך היית מאפיין את ההתנהלות מול המתכננים?

"עוד לא נתקלתי בחברה ששינתה את התוכניות שלה כל כך הרבה פעמים. הם מזמינים עבודה ובכל פעם שהם צריכים להגיע להחלטה - הם משנים את דעתם ומוציאים הזמנה לתכנון מחדש. הכי הרבה פעמים שונו התוכניות של הקו הירוק, אבל זה קרה גם בקווים האחרים.

כבר שנתיים לא פורסם אף מכרז

התוצאות של נת"ע עד היום היו עלובות לפי כל קנה מידה. כשנכנס רצון לתפקידו הוא הציג לוח זמנים שלפיו יפורסמו כל מכרזי הביצוע העיקריים בשנת 2012. חלפו שנתיים ועדיין לא פורסם אף מכרז, למעט מכרז רכש הקרונות שמועד ההגשה שלו נדחה כבר ארבע פעמים. מקוממת עוד יותר העובדה שעד היום לא אושרה הקמת אף לא אחד מארבעת קווי הרכבת הקלה המתוכננים בנוסף לקו האדום: הירוק, הצהוב, הסגול והחום.

"לקו האדום אין הרבה משמעות כקו יחיד", אמר ל"גלובס" גורם תכנוני בכיר, "רק מערכת של קווי רכבת קלה ואוטובוסים רבי קיבולת תחולל שינוי משמעותי בהרגלי הנסיעה של תושבי מטרופולין תל אביב". בשנת 2009, באיחור של חמש שנים, סיימה נת"ע הכנת תוכנית מתאר חדשה לקווי הרכבת הקלה. התוכנית הזאת הפכה את כל העבודה התכנונית שקדמה לה למיותרת.

הבעיה היא שגם התוכנית החדשה כבר איננה מעודכנת משום שהיא איננה מביאה בחשבון את פינוי מחנות צה"ל הגדולים, צריפין וסירקין, המשתרעים כל אחד על כ-4,000 דונם. במקום המחנות אמורות להיבנות שכונות מגורים גדולות, אך תוואי קווי הרכבת המתוכננים אינם עוברים בקרבתן. גם קידום של קווים בודדים שאין לגביהם מחלוקת - תקוע. הקו הירוק, למשל, חשוב לא פחות מהקו האדום ומתוכנן להסיע לבדו 65 מיליון נוסעים בשנה - 50% יותר ממספר הנוסעים בכל קווי רכבת ישראל. אלא שתוכניות ההקמה של הקו נדונות עדיין בוועדות התכנון ואישורן הסופי צפוי רק בשנת 2016, במקרה הטוב.

נת"ע: "נחושים לעמוד באתגר"

ובכל זאת, בחודשים האחרונים נדמה שמשהו משתנה בחברה הכושלת. בספטמבר נכנס אלכס ויז'ניצר לתפקיד יו"ר נת"ע. בשבועות האחרונים ערכה נת"ע כנסי מציעים לקבלני הדיפו (מרכז התחזוקה) ולמערכות הרכבתיות. עובדים בחברה מספרים על הכנסת נוהלי עבודה חדשים, ואפילו על הקפדה בדרישות הלבוש של העובדים. בהוראת היו"ר בוחנת נת"ע אפשרות לעזוב את מגדלי עזריאלי לטובת משרדים צנועים וזולים יותר ונבדקה האפשרות להשתחרר מההסכם היקר מאוד שנחתם עם משרד IBI.

בשנה האחרונה פעלה נת"ע תקופות ממושכות ללא מנכ"ל, סמנכ"ל כספים ותפקידים בכירים נוספים שנותרו לא מאוישים. רק לפני כשבוע אושר מינויו למנכ"ל של יהודה בר-און, לשעבר מנכ"ל חברת נתיבי איילון ומשנה למנכ"ל חברת נתיבי ישראל (מע"צ), אך בראש פרויקט הקו האדום כבר עומד אחד מאנשי המקצוע הבולטים בתחום בעולם: אנתוני בורצ'ל, בעל 40 שנות ניסיון בהקמת מערכי רכבת עירוניים בסינגפור, ניו דלהי, הונג קונג ודובאי.

ויז'ניצר, שחולל בעבר מהפך במע"צ כשהיה מנכ"ל החברה, נהנה כיום בממשלה מפרגון מקיר לקיר. באוצר מציינים שהוא מביא עמו גישה אחרת לתפקיד, גישה שיכולה לחולל פריצת דרך במקום שבו נכשלו קודמיו. "בסיבוב הראשון", אומרים באוצר, "היה זכיין שנפל. בסיבוב השני היה יו"ר שחשב שעובדי נת"ע יכולים לעשות הכול לבד, אפילו אם אין להם מושג איך לכתוב מכרז לקרונות. הגישה של ויז'ניצר אומרת שאנחנו לא יודעים הכול וצריך לתת לחברות בינלאומיות ולמנהלים זרים את האחריות על החלק המקצועי".

מנת"ע נמסר בתגובה לטענות העולות בכתבה: "מה שהיה שייך להיסטוריה ואנו עושים הכול כדי לתקנו. חברת נת"ע נמצאת היום בהתארגנות מחדש ויוצאת לדרך כדי לעמוד במשימה שהוטלה עליה. זאת מתוך הבנה של חשיבות המשימה ומורכבותה.

"החברה נחושה לעמוד באתגר שמצפה לה. הנחיית שר התחבורה ישראל כ"ץ בנושא ברורה לחלוטין ולכן גם תמך במינויו של אלכס ויז'ניצר לתפקיד יו"ר החברה. תפקידה של חברת נת"ע ושל ראשיה כעת הוא ליישם הנחיה זאת בצורה הטובה ביותר. זאת, כדי לעמוד בפרויקט הלאומי הניצב בפניה והוא הקמת רשת של רכבות קלות ואוטובוסים מהירים, BRT, במטרופולין תל אביב".

http://www.globes.co.il/news/articl...

תגוביות:

1.שר האוצר שאלת איפה הכסף!? אני מקווה שהתשובה ברורה לך!!!

2.מדינת חפלפ...אוכלת יושביה...ללא מנהיגות.


ליה 25.02.1408:54
3. משרד התרבות של לבנת מציג גזענות נגד יוצרים לאומיים וקידום נרטיב ערבי נגד המדינה בתגובה להודעה מספר 0

ערכתי לאחרונה בתאריך 25.02.14 בשעה 09:06 בברכה, ליה

לימור ליבנת היא אפס פוליטי שלא ברור מדוע היא מקבלת באופן אוטומטי ועשרות שנים תפקידים רמים של שרה מטעם הליכוד.

מה היא עושה?

כשרת התרבות היא מסתפקת בלטעון נגד המקטרגים ששואלים מדוע ממשיך משרדה לממן אנטישמיות וקידום הסיפור הערבי תוך ביטול הסיפור היהודי בארץ - שכך קובע החוק וכך אומר התקשיר והתקנון.

איזו טענה זו?

מה עם לפעול לשינוי המצב כפי שעושה מירי רגב כל בוקר מחדש ולחוקק חוק חדש שלא יאפשר זאת?

מדוע אנחנו לא שומעים על פעילות פוליטית משמעותית שלשמה היא יושבת שם?

הרי תפקידה הוא לייצר שינוי של המציאות ולא לספר בחוסר אונים שהחוק אומר כך או אחרת. הרי המצב שבו משרדה מממן פעילות אנטישמית, פוסט ציונית ואנטי ציונית בתואנה העלובה שאין מה לעשות, הוא כבר בלתי נסבל!

מדוע היא לא פועלת להפסיק מימון לסרטים אנטישמיים ואנטי ישראליים במימון המדינה? כמה שנים עוד נדבר על הטמטום הזה? על ההתאבדות הזו? לא הגיע זמן שינוי? חקיקה חדשה?

כשהיתה שרת חינוך במדינת ישראל היהודית - וכמי שמתיימרת להיות מהמחנה הלאומי - היא פעלה בצורה מקוממת ובלתי נסלחת!

ג'ואן פיטרס - כותבת המחקר על מקור הסכסוך הערבי יהודי על ארץ ישראל - זו שעבדה 7 שנים באיסוף מסמכים וראיונות עם כל מי שהצליחה לראיין בנושא - ויצרה מהפיכה של ממש, כיוון שהנגישה ליהודים את כל התשובות על מקורות הסכסוך - פנתה ללימור ליבנת שרת החינוך אז והציעה לה את ספרה המחקרי כדי שישמש את משרד החינוך היהודי בארץ.

היא אפילו לא טרחה לענות לה.

אין שום סיבה שהאשה הזאת תמיד תהיה שרה מטעם הליכוד.

יש כוחות צעירים שיילחמו כמו מירי רגב, יריב לוין, פייגלין, ישראל כץ ועוד...והם שצריכים לשבת שם. היא מסתפקת בלספר לנו שהחוק אומר בלה בלה בלה. אז למה לא את לא משנה את החוק גברת - האם לא זה תפקידך כמחוקקת?

****

ומה זה הסיפור הלא יאומן הזה שפורסם בגל"צ?

משרד התרבות תמך בתערוכה שמציגה צלב קרס שמורכב מתמונותיו של בן גוריון

חשיפת גלי צה"ל: בתערוכה המדוברת של האמן אשרף פואח'רי מוצגים ציורים העלולים לעורר מחלוקת, בהם פוליטיקאים ואישי ציבור שיוצרו באופן בוטה, תערוכה זאת נתמכת על ידי משרד התרבות. במשרד התרבות טוענים הבוקר בתגובה כי הם תומכים בתרבות בלבד ואינם שותפים בתכני הפעילות או רשאים לטפל בהם. עם זאת המשרד פנה בימים האחרונים ליועץ המשפטי לממשלה וליועץ המשפטי של שר האוצר כדי לבדוק האם יש עילה לשלילה בתמיכה בגלריה.

http://glz.co.il/1087-36456-HE/Gala...ועוד:

מתוך העיתון שביעי: משרד התרבות תחת שרביטה של השרה לימור לבנת מציג גזענות נגד ישראלים, אפליה נגד יוצרים לאומיים, דתיים או ציוניים וכמובן גם קידום נרטיב ערבי נגד מדינת ישראל.

בתגובה אחרת טענה השרה לבנת שאין להם שליטה על התוצרים של כל יוצר ויוצר, אך האם זה מסביר למה השמאל מקבל פי 100 תקציבי תרבות - מאשר חלקו באוכלוסייה? לא עוד. הכירו את "אמנים יהודים משתפים פעולה".

http://www.kr8.co.il/BRPortal/br/P1...

http://www.kr8.co.il/BRPortal/br/P1...

תגוביות:

1.לבנת שייכת לשמאלנים בליכוד! פוליטיקאית טיפשה.

2.לבנת שרת התרבות מממנת סרטים אנטי ישראלים בעשרות מיליוני שקלים. חצי מהליכוד יותר שמאלנים ממר"צ.

3.מוזיאון לאומנות האיסלם הפך למוזיאון הנכבה.מי שהלך בשנים האחרונות למוזיאון האיסלם ראה שהקומה העליונה הפכה כולה לציורים על הנכבה.

4.היא סתם בן אדם ממש לא מעניין וגם לא פוליטיקאית. ישראל מתדרדרת מיום ליום!

5.לשמאל מותר הכל אפילו תמונת צלב קרס עשויה מיהודי ולימין אסור להגיד אפילו נאצי. חוסר תגובת הממשלה לטרור מעלה את הצדקת הערבים ומעלה את האנטישמיות בכל העולם. ניראה לי שממש לא השפיע עליה שגם בן משפחתה נרצח מהטרור, כי להיות שמאלני זאת מחלת נפש אכזרית מאוד וקשה מאד לצאת מההתמכרות הזאת ולראות מה הולך מסביב.

6.לבנת בדיבורים היא כאילו ימין, בתכלס היא שמאל קיצוני.

7.היא הרי בין המצביעים נגד שימוע בכנסת למועמדים למשרת שופט וגם הצביעה בעד הגירוש כמו נתניהו וסילבן שלום.

8.היא הרי נסיכה כמו...דן מרידור, ציפי ליבני, אהוד אולמרט, רוני מילוא זוכרים אותו? וגם בני בגין. נקווה ששמיר הבן אינו כזה. יש לעקוב מקרוב אחר הצבעותיו.*****

כך טירפדה לימור לבנת את לימוד "מאז ומקדם"

על צורת עבודתה של שרת החינוך לשעבר עמדתי מקרוב בפרויקט קטן של טור זה, לפני כמה שנים. על הפרשה ניתן ללמוד מן הפקס הבא ששלחתי לה (לאחר שכל הניסיונות לדבר עמה בטלפון עלו בתוהו).

"שלום לך

הסופרת והחוקרת ג'ואן פיטרס התקשרה אליי וייפתה את כוחי לפנות אלייך בהצעה לפעול להכללת תוכן ספרה "מאז ומקדם" בתכנית הלימודים.

אני מניח שספר זה מוכר לך כאחד הספרים החשובים ביותר בתיאור מלחמת ישראל לקיומה. הוא חושף את התרמית של "בעיית הפליטים" ואת הרקע למלחמות ישראל, כפי שאף ספר היסטורי לא עשה.

הספר ראה אור באנגלית בארצות הברית ובבריטניה ב-1984 וזכה לתהודה עצומה. הוא נמכר עד היום בהיקף גדול. הוא מעורר ויכוחים רבים ומשמש מכשיר הסברה ממדרגה ראשונה בידי ידידי ישראל.

בארץ הספר כמעט ואינו מוכר. הוא ראה אור בעברית בהוצאת "הקיבוץ המאוחד" ב-1988 ונדפס בכמות מצומצמת. בעקבות יוזמה של קוראי הטור שלי בעיתון "מקור ראשון", הוזמנו מראש כמה מאות ספרים וההוצאה החליטה להוציא מהדורה נוספת שתראה אור בימים הקרובים. היוזמה הזו היא שהניעה את פיטרס להתקשר אלי.

ג'ואן פיטרס מוכנה לבוא לישראל לפעול לקידום הנושא ומוותרת מראש על תמלוגים הקשורים בספרה.

חלפו כמה שבועות ולא היתה כל תשובה. רק לאחר שפרסמתי את המכתב בטור קיבלתי טלפון מלישכתה בו נאמר לי שנשלחה אלי תשובה.

בתשובה, שנשלחה ביום שלאחר הפרסום, נאמר כי הנושא נמסר לבדיקת ועדה מיוחדת ועל פי מסקנותיה תינהג השרה ליבנת. המשכתי לנדנד ללישכתה של השרה ולאחר כמה חודשים נאמר לי כי הוחלט להעלות את הספר על האתר של משרד החינוך.

אמרתי לעצמי שגם זו לטובה. אם הספר יימצא באתר יוכל כל תלמיד לקרוא בו. לאחר זמן חיפשתי לשווא את עקבות הספר באתר. מה שמצאתי היו כמה שורות הממליצות על קריאתו.

peters

ג'ואן פיטרס. ללימור לבנת לא היה זמן בשבילה.

שוחחתי עם כמה מנהלי בתי ספר צעירים, וזהו התיאור שקיבלתי על כשלונותיה של השרה:

תקופת כהונתה של לימור לבנת כשרת החינוך (כשהעזר כנגדה המנכ"לית רונית תירוש) התאפיינה בכוחניות, אלימות והעדר מוחלט של ערכים. הצמד רונית-לימור הצטייר בעיני המחנכים כצמד שוחטות בבית מטבחיים. הטלת אימה היתה המאפיין המרכזי של ההתבטאויות שלהן. בכנס בחיפה אמרה לימור למנהל בית ספר ממלכתי דתי, שהעלה ספקות לגבי דו"ח דברת: "עכשיו אתה מעצבן אותי". ורונית הגיבה תוך הורדת מעילה: "עכשיו התחממתי".

בתקופתה של לימור לבנת הוצב שיגעון הסטנדרטים והמבחנים הפנימיים במוקד העשייה. תעשייה סטטיסטית מיותרת, אשר גורמת לבתי הספר להתעסק כל העת בהישגים מטופשים, ללמד למבחנים ולהזניח תוכניות חשובות. הונהגו סטנדרטים בנוסח ISO9002. משהו נורא ואיום, המתיש את המנהלים לכתיבת נהלים כל היום, במקום להתעסק בתכנים פדגוגיים. בהשראתה הפעילו מפקחות היסטריות לחץ על מנהלים מפוחדים ומורות חששניות. בתי ספר צילמו בלי סוף מבחנים של שנים קודמות וטחנו את הילדים בבחינות.

היא לא יזמה והובילה שום תכנית ערכית רצינית.

לא נעשתה כל פעולה משמעותית להטמעת ערכים יהודיים או פילוסופיים. בתקופת שרי החינוך רובינשטיין-אלוני-שריד פרח המינהל הערכי. לימור הורידה אותם כמעט כליל וזלזלה בהם. במקום זאת דיברה על הדגל ועל ההמנון ועל תלבושת אחידה. בבתי הספר המרכזיים בארץ ממשיכים שלא להתייחס לדגל ולהמנון ברצינות, משום שאי אפשר לכפות תכניות רדודות שכאלה.

הפקידות המיושנת במחוזות המשרד המשיכה לחגוג באי עשייה משוועת. יושבים שם מפקחים מנומנמים, ים של פקידים ושל מזכירות, ששודדים את תקציב המדינה. שולטים על שעות ההוראה בצורה ריכוזית ומונעים כניסת כוחות רעננים. מתעללים במנהלים המבקשים להוציא מורים שחוקים לפנסיה ומטילים פרויקטים מיותרים.

בתקופת לבנת-תירוש לא בנו כיתות חדשות ולא טופלו בעיות בטיחות. קציני הבטיחות של המחוזות הם אנשים הפועלים מכוח תקנות מיושנות. בעיות הבטיחות בבתי הספר, בחצרות, באולמות הספורט, במתקני השעשועים זועקות לשמים ורק נס שלא נהרגים ונפצעים יותר תלמידים. המערכת מתעוררת כמובן רק כאשר יש אסון כלשהו.

בתקופתן קוצצה מצבת האחיות ושירותי הבריאות המונעת בבתי הספר. אין כמעט אחיות, אין טיפולי שיניים, אין תכניות משמעותיות לחינוך לבריאות, אין עשייה בתחום זה בכלל. עוד שלב בהרס מדינת הרווחה.

בתקופתן לא הושם דגש משמעותי על שינוי תקני התלמידים. בשנת 2006 יושבים עדיין ארבעים ילדים בכיתה א' עד י"ב . זהו התקן המחייב. שלושים וחמישה ילדים הוא התקן לגן הילדים? האם ילד בכיתה א' מסוגל לקלוט משהו בכיתה של 40 תלמידים.

ולסיכום: לימור לבנת הרסה את המערכת. טוב שהלכה.http://www.zeevgalili.com/2006/01/1...

ג'ואן פיטרס – החוקרת שחשפה את הבלוף של הפליטים הפלסטינים

http://www.zeevgalili.com/2009/10/6...

לסיכום:

ליבנת הביתה!

הציבור בישראל זכאי לשרים שיפעלו לשינוי המצב ולא לקופאים על שמריהם! יש בימין צעירים שיפעלו כמו שצריך וישנו את המציאות המקוממת הזו!

והגיע הזמן שמישהו יראיין את השרה וישאל אותה מדוע התעלמה מפנייתה של החוקרת ג'ואן פיטרס ומהצעתה למשרד החינוך? אנחנו זכאים להסבר מקיף על המעשה הזה, שכן היא ייצגה את המדינה ואת משרד החינוך אז בתפקידה והפנייה אליה נעשתה כאל מי שייצג אותנו ולא כאל גברת ליבנת - אשה פרטית אנונימית.
ליה 25.02.1413:42
4. רון טל: ''הגיע הזמן לנתק לרשות הפלסטינית את החשמל'' בתגובה להודעה מספר 0
יו"ר חברת החשמל אמר את הדברים בדיון בוועדת הכספים - על רקע החוב של הרשות. יו"ר הוועדה, ניסן סלומינסקי: "יתכן שאזרחי ישראל צריכים למחות באי תשלום חשבונות החשמל". ח"כ אראל מרגלית: "הסבת נושא הדיון לרשות הפלסטינית כנראה מאוד נוחה לכמה אנשים פה"

"אם הייתי חברה פרטית מזמן הייתי מנתק את החשמל לרשות הפלשתינית", כך אמר הבוקר יו"ר חברת החשמל יפתח רון טל בדיון שהתקיים היום (ג') בוועדת הכספים.

הפיתרון היצירתי של סלומינסקי: שאזרחי ישראל יפסיקו לשלם את חשבונות החשמל

רון טל התלונן על חוב של 1.3 מיליארד שקלים שהרשות הפלשתינית והחברה למזרח ירושלים חייבות לחברת החשמל. "פניתי בנושא לשר האנרגיה וגם הוא חושב כמוני - שהגיע הזמן לנתק להם את החשמל, אבל בהתייעצות עם ראש הממשלה והיועץ לביטחון לאומי הוחלט שכרגע זה לא בכללי המשחק".

יו"ר הוועדה, ניסן סלומינסקי, אמר כי אם המדינה לא תסייע לחברת חשמל בגביית החוב מהרשות הפלסטינית, ועדת הכספים תשקול לפנות לבג"צ על מנת שיחייב את המדינה לתת מענה לבעיה. "לא ייתכן שאזרחי ישראל יממנו את הגירעונות של חברת החשמל שנובעים בין השאר מאי גביית החוב של הרשות. סלומינסקי אף הביע עמדה קיצונית יותר כשאמר: "יתכן שאזרחי ישראל צריכים למחות באי תשלום חשבונות החשמל".

הדברים עוררו סערה בקרב חברי הכנסת. ח"כ אראל מרגלית התפרץ לדברי רון טל. "הסבת הנושא לדיון על החשמל לרשות הפלשתינית כנראה מאוד נוחה לכמה אנשים פה", אמר. "חברת החשמל לא פתרה את העניינים שלה. הרבה בעיות לא נפתרו לפני שהולכים לרפורמה".

מאידך, ח"כ אורית סטרוק, התנגדה לדבריו של אריאל וחברי כנסת אחרים וקבלה על שהרשות הפלשתינית זוכה לחשמל חינם בלי לשלם את חובה. יצויין כי סטרוק אינה חברת ועדת הכספים והיא בחרה להשתתף בדיון מרצונה.

רון טל סיפר כי פנה בימים האחרונים לממשלה בדרישה לפתור את בעיית החוב הרשות הפלשתיני: "חברת החשמל לא יכולה לשאת יותר את החוב הזה על כתפיה, אך נמנע מאתנו לנתק את החשמל כפי שאנחנו עושים בשגרה ללקוחות חייבים. הממשלה לא מקדמת פתרון, לפיכך אין לחברת החשמל מנוס אלא לנקוט בצעדים מידיים כדי להימנע מגידול בחוב".

רון טל המשיך והסביר כיצד מתכוונים להתמודד עם המצב בחרה החשמל: "נאלץ לבצע את הצעדים הבאים - עצירה מוחלטת של בקשות חדשות של הרשות הפלשתינית ושל חמ"י (החברה המזרח ירושלימית) להגדלת הספק החשמל. כמו כן, נגיש עתירה לבג"ץ שיורה לבעל הסמכות בישראל לבצע את הקיזוז או לאפשר לנו להפעיל את סמכויות הניתוק כפי שקיימת היום לכל חייב אחר".

בהמשך סיפר כי היום (ג') מתקיימת ישיבה בין המתאם לפעולות בשטחים לחברת חשמל כדי לקיים מו"מ מול הפלסטינים בעניין החוב. בדיון שהתקיים בימים האחרונים אצל היועץ לביטחון לאומי הוסכם כי יש להגיע להסדר בין חברת חשמל לרשות על החוב בתוך שבועיים. "כפי שזה נראה כרגע, הדרישה הפלשתינית היא מחיקה של החוב, ואני אומר לכם, כל עוד אני יושב ראש אני לא אחתום על מחיקה של שקל", אמר.

http://www.calcalist.co.il/local/ar...

תגוביות:

1.שאראל מרגלית ישלם את החוב ולא אני והילדים שלי!

2.אראל מרגלית דואג לבני טיפוחיו ומצביעי מפלגתו על חשבון האוייב הציוני!

3.שהאמריקאים הנדיבים יספקו להם מימון!ליה 20.03.1419:51
5. על שולחן הממשלה: מה עשו הוועדות שהקימה בשנה הראשונה? בתגובה להודעה מספר 0
הממשלה הקימה אינסוף ועדות בשנת הפעילות הראשונה שלה. להקים זה קל, אבל לקדם קשה יותר. מה מצבן כיום? כתבה שלישית ואחרונה בסדרה

ועדת לוקר לצמצום השימוש במזומן:

המלצתה להפחית עמלות תבוצע מיידית

מתי, מה ומי: הוקמה בספטמבר 2013, כשמטרתה היא להתוות מדיניות לצמצום והגבלת השימוש במזומן כאמצעי תשלום במשק הישראלי. חבר בה, בין היתר, גם משה אשר, מנהל רשות המסים. היתה אמורה להגיש מסקנות לאחר 90 יום.

מה הושג עד כה: הוועדה המליצה, בין השאר, להפחית את העמלות על השימוש בכרטיסים לחיוב מיידי. מרבית המסקנות אינן דורשות תיקוני חקיקה והן יבוצעו באופן מיידי על ידי המפקח על הבנקים.

•פנו לוועדה: batyah@pmo.gov.il

ועדת אנדרורן לעידוד השקעות הון:

שוקלת הגדלת מענקים לשדרוג מפעלים

מתי, מה ומי: הוקמה ב־13 בנובמבר 2013, ונועדה לבחינת החוק לעידוד השקעות הון וגיבוש הצעות לשינוי החוק. בראשה עומדת יעל אנדורן, מנכ"לית האוצר. היתה אמורה להגיש מסקנות ב־1 במרץ 2014 אך מתעכבת.

מה הושג עד כה: הוועדה עדיין לא פרסמה מסקנות, אך אחד הכיוונים המסתמנים הוא הגדלת המענקים להקמה ושדרוג של מפעלים. כמו כן, סביר שיגובשו הנחיות מקלות לעסקים קטנים ובינוניים על מנת לעודד צמיחה.

•פנו לוועדה: pniot@mof.gov.il

ועדת אנדרורן להסדרי חוב:

לא עומדת בהסדר שקבעה לעצמה בהגשת המסקנות של הוועדה

מתי, מה ומי: הוקמה במאי 2013, ומטרתה לבחון את תחום הסדרי החוב בישראל. בין הסוגיות הנבחנות בה: קביעת עקרונות להסדרי חוב, הסדרת תהליכים לגיבוש ואישור הסדרי חוב וקביעת עקרונות להטלת מגבלות על בעל שליטה בתאגיד שמצוי בהסדר חוב הכולל פגיעה משמעותית במלווים.

בראשה עומדת יעל אנדורן, מנכ"לית משרד האוצר, וחברים בה גם פרופ' שמואל האוזר, יו"ר הרשות לניירות ערך, ופרופ' יוג'ין קנדל, ראש המועצה הלאומית לכלכלה. בכתב המינוי נכתב שעליה להגיש מסקנות "בתוך 180 ימים ממועד הקמתה".

מה הושג עד כה: לאחרונה נערך הדיון האחרון של הוועדה לקראת פרסום דו"ח הביניים והיא צפויה להגיש את מסקנותיה בשבועות הקרובים, באיחור ניכר.

•פנו לוועדה והביעו דעתכם: pniot@mof.gov.il

ועדת אלאלוף לצמצום שיעור העוני:

השאלה היא לא מה יהיו ההמלצות, אלא האם השר כהן ישכנע את חברו לפיד לממן אותן

מתי, מה ומי: הוועדה בראשות אלי אלאלוף מנסה לצמצם את שיעור העוני במחצית ודורשת מיליארדים לשם כך. היא הוקמה בנובמבר 2013, כשמטרתה המוצהרת היא הורדת שיעור העניים בישראל במחצית מ־19% כיום. דו"ח ביניים יוגש ב־8 באפריל, כשאין מועד לדו"ח סופי.

מה הושג עד כה: הוועדה מנהלת דיונים בכמה צוותים, כאשר עד כה מסתמן מתווה שלפיו עיקר הדגש יהיה בחיזוק אוכלוסיות ספציפיות הנמצאות בעוני כמו קשישים סיעודיים, מקבלי הבטחת הכנסה ועוד. כמו כן, הוועדה דנה בהרחבת הדיור הציבורי, מתן תמריצים ליציאה לעבודה ועוד. סימן השאלה הגדול על עבודת הוועדה הוא לא מה יהיו ההמלצות אלא האם הן ייושמו ומאיזה תקציב. מכיוון שכל תזוזה במערכת הרווחה פירושה מיליארדי שקלים, ומכיוון ששמיכת התקציב קצרה, היכולת של מימוש המסקנות היא לא שאלה תקציבית אלא פוליטית, בין שר הרווחה כהן לבין ראש מפלגתו, שר האוצר לפיד.

•פנו לוועדה והציעו הצעות: milhamabaoni.sec@gmail.com

ועדת יוגב להורדת מחירי החשמל:

מנסה להוריד את מחירי החשמל אך לא מכריזה שמתכננת ליצור תחרות על הצרכן

מתי, מה ומי: הוועדה הוקמה ביוני 2013, ובראשה עומד מנכ"ל רשות החברות אורי יוגב. היא אמורה להגיש מסקנות עד סוף מרץ.

מה הושג עד כה: ב"כלכליסט" נחשף מתווה ראשוני לרפורמה במשק החשמל בכלל ובחברת החשמל בפרט. באופן תמוה, ומוצהר רשמית, המתווה אינו יוצר תחרות בכל משק החשמל אלא רק בייצור החשמל (על רקע כניסת תחנות כוח פרטיות) וקצת באספקה שלו (עד 10% ממנה ייצא לגופים פרטיים). ההולכה תישאר בידי חברת החשמל. אז מה נשאר? הוועדה מנסה לטפל במבנה הפיננסי של חברת החשמל שסוחבת התחייבויות של כ־74 מיליארד שקל, זאת על ידי הוצאת ניהול המערכת לחברה ממשלתית חדשה, מכירת שלושה אתרי ייצור (רמת חובב, אשכול, אלון תבור), הנפקה של עד 20% ממניות החברה בבורסה, המרת הון למניות ופיטורי 2,600 איש. כרגע, אין הסכמות עם הוועד על התוכנית המוצעת. ביום ראשון היא אמורה לפרסם את מסקנותיה.

•פנו לוועדה והביעו עמדתכם: rhmayac@gca.gov.il

ועדת לוקר להסרת חסמים בתשתיות הגז:

תצליח לקדם את חיבור הגז הטבעי?

מתי, מה ומי: הוקמה במאי 2013, ובראשה עומד הראל לוקר. היא מגישה את מסקנותיה באופן שוטף.

מה הושג עד כה: בוועדה נחלו כישלון חרוץ בקביעת נקודות קליטה בים. הוועדה מתכנסת אחת לחודש ומטפלת רק בבעיות שעולות באופן שוטף. בתחום הגז הוועדה אמורה להשיג הכרעה בחיבור מאגרי הגז לישראל, שנתקע בוועדות התכנון ובבג"ץ.

•פנו לוועדה והביעו דעתכם: rhmayac@gca.gov.il

ועדת גרמן לחיזוק מערכת הבריאות:

יכולה לעשות פה מהפכה אמיתית, בינתיים היא התחילה במה שקל לשנות

מתי, מה ומי: הוקמה ביוני 2013, ונועדה לגרום לשינוי מבני באופן מימון ואספקת השירותים בבתי החולים. בראשה עומדת שרת הבריאות יעל גרמן וחברים בה נציגים של משרדי הממשלה השונים.

מה הושג עד כה: עד כה הגישה ועדת גרמן מסקנה ראשונה והמליצה להקים רשות בתי חולים מחוץ למשרד הבריאות ותחת אחריות השרה, זאת כדי להפריד בין היותו של המשרד גם הבעלים של בתי החולים וגם הרגולטור שלהם. בהמשך יתקבלו החלטות לגבי הרחבת תיירות המרפא בבתי החולים הציבוריים, הגבלת הביטוחים הפרטיים והאפשרות של בתי חולים ציבוריים למכור שירותים פרטיים.

•פנו לוועדה והביעו עמדתכם: פקס: 02-6787662

ועדת מבורך לבחינה מגדרית של תקציב המדינה:

צפויה לעמוד ביעדי הגשת המסקנות

מתי, מה ומי: יו"ר הוועדה היא יעל מבורך, היא מונתה באוקטובר 2013 ותפקידה לבחון את ההיבטים השונים הקשורים בניתוח מגדרי של תקציב המדינה. היא תגיש את מסקנותיה במאי.

מה הושג עד כה: הוצגו בפני חברי הוועדה אספקטים הקשורים לבחינה מגדרית של התקציב על ידי גורמים ממשלתיים וחוץ ממשלתיים כגון נציבות שירות המדינה, משרד הכלכלה, מרכז אדווה, הרשות לקידום מעמד האשה ועוד.

•פנו לוועדה: migdar@mof.gov.il

ועדת ששינסקי לבחינת מדיניות משאבי הטבע:

הקרב על המיליארדים ממשאבי הטבע מחכה להכרעה, האם המסקנות יוגשו ביוני?

מתי, מה ומי: הוועדה הוקמה ביולי 2013, והיא נועדה כדי לקבוע מדיניות עדכנית לחלקה של המדינה בשימוש של גורמים פרטיים במשאבי טבע כגון מים, אשלג, ברום וכו'. זאת בהמשך לוועדת ששינסקי הראשונה שדנה בחלקה של המדינה במשאבי גז ונפט. היא אמורה להגיש את מסקנותיה ביוני 2014.

מה הושג עד כה: הוועדה קיימה 6 ישיבות, מתוכן שני שימועים ציבוריים, והיא קיבלה ניירות עמדה מגופים שונים שהגיעו לשימועים כגון כיל ונשר וכן מעמותות כגון החברה להגנת הטבע, אדם טבע ודין וכו'. כן הוצגו בפניה נתונים על גביית המס והתמלוגים על אוצרות הטבע. ברקע פעילותה נמצא הסכסוך בין המדינה לכיל על התמלוגים שהיא שילמה לטענתה בעבר בחסר בהיקף של כמיליארד שקל על ברום, כשכיל דוחה את הטענה.

•פנו לוועדה והביעו עמדתכם: israel.resources@mof.gov.il

ועדת לנדס לבחינת השידור הציבורי:

הוגשו כבר המלצות לביטול האגרה

מתי, מה ומי: הוקמה על ידי שר התקשורת גלעד ארדן בספטמבר 2013, ונועדה לבדוק את תפקודו וייעודו של השידור הציבורי. בראשה עמד המפיק רם לנדס.

מה הושג: הגישה המלצות בשבוע שעבר שלפיהן אגרת הטלוויזיה תבוטל, רשות השידור תיסגר ותיפתח מחדש במתכונת חדשה ורזה יותר. המליצה, באופן כללי, על מבנה ארגוני חדש ברשות השידור.

ועדת קנדל לקידום הקשרים הכלכליים עם סין:

טסו כבר שלוש פעמים לסין

מתי, מה ומי: הוקמה ב־19 במאי 2013, ובראשה עומדים יוג'ין קנדל ומקבילו הסיני. ב־30 בדצמבר הוצגה תוכנית פעולה שתגובש בקרוב להחלטת ממשלה.

מה הושג עד כה: שיפור הטיפול בוויזות, חילופי סטודנטים וכדומה. בנוסף, הושגה חסות ממשלתית לפרויקטים שעונים על אינטרסים כלכליים של המדינות שמעודדת גם קשרים בין חברות. הצוות נפגש כל שבוע ועד כה נסע 3 פעמים לסין.

•פנו לוועדה: פקס 02-5605000

ועדת גולדברג לבחינת בית ראש הממשלה והמטוס:

לא ברור עדיין מתי יהיו מסקנות

מתי, מה ומי: הוקמה בדצמבר 2013, ומטרתה לדון בסוגיית הקמת מבנה חדש למשרד ראש הממשלה וכן למגורי ראש הממשלה ומשפחתו - במקביל לסוגיית המטוס הפרטי. בראשה עומד השופט בדימוס אליעזר גולדברג.

מה הושג עד כה: מועד סיום עבודת הוועדה אינו ידוע. בזמן שהוועדה מתמהמהת, התנועה לחופש המידע גילתה כי רכישת מטוס תעלה 175 מיליון דולר.

•פנו לוועדה: פקס 02-5605000

ועדת שקד לשוויון בנטל:

חוק השוויון בנטל עבר בכנסת

מתי, מה ומי: הוקמה על ידי הממשלה הנוכחית, ודיוניה התקיימו באינטנסיביות במהלך מושב הכנסת האחרון. מטרתה הכנת חוק שיסדיר את גיוס החרדים לצבא, לשירות האזרחי ולשוק העבודה.

מה הושג: הקואליציה העבירה את חוק השוויון בנטל. עיקרי החוק הם שמיוני 2017 יחויבו כל בני 21 ומעלה להתגייס, כשעל חרדי שישתמט מגיוס יוטלו סנקציות פליליות ובהן מאסר.

ועדת יצחקי שמיים פתוחים:

מרבית התלונות נותרו ללא מענה

מתי, מה ומי: הוקמה ב־21 באפריל 2013 ונועדה לבחינת תלונות של חברות התעופה הישראליות על כך שהן לא יכולות להתחרות בצורה הוגנת מול חברות התעופה הבינלאומיות במסגרת רפורמת שמים פתוחים. בראשה עמד מנכ"ל משרד התחבורה, עוזי יצחקי. היא היתה אמורה להגיש את מסקנותיה תוך 45 יום, ובפועל הגישה באוגוסט 2013.

מה הושג: מרבית התלונות של חברות התעופה הישראליות נותרו ללא מענה. ברוב הנושאים המלצת הצוות היתה להעביר את ההחלטה להתייעצות נוספת במשרד התחבורה או ברשות שדות התעופה. החלטה שכן התקבלה כוללת דחייה של בקשות החברות הישראליות למתן עדיפות לחברות הישראליות בהטסת נציגי מדינה.

http://www.calcalist.co.il/local/ar...

תגוביות:

1.המון ועדות והסודנים עדיין כאן. 50,000 סודנים הסתננו לישראל ואף אחד לא אחראי. לא ראש ממשלה, לא שר ביטחון, לא שר פנים.

מסתננים מעיזים להפגין מול הכנסת. בשום מקום בעולם הם לא היו נשארים במדינה יותר מיום לאחר מכן, חוץ מבישראל, רפובליקת הבננות שבה מעסיקים חוסכים 4 ש"ח ומעסיקים סודנים.ליה 20.03.1420:13
6. שנה לממשלת נתניהו השלישית: מה השרים עוד צריכים לשפר? בתגובה להודעה מספר 0
בשנה הראשונה לממשלה החדשה רוב השרים הכריזו על שינויים שעדיין לא יושמו. כתבי "כלכליסט" מסכמים מי הצליח, מי נכשל ומי בעיקר הצטיין בדיבורי סרק

בנימין נתניהו, ראש הממשלה, התרחק מהעשייה הכלכלית, אבל חזר לאידיאולוגיה המקורית שלו

השנה קרה דבר מוזר. בעת ובעונה אחת התרחק ראש הממשלה בנימין נתניהו מהעשייה הכלכלית (בין היתר בגלל הימצאות של שר אוצר דומיננטי בשטח אחרי כמה שנים של שטייניציות) והתקרב לנתניהו הכלכלי המקורי, זה שראינו בתור שר אוצר בממשלת שרון.

אחרי שנתיים של חלוקת כספים, העלאות מסים וכניעה לכל ועד עובדים אפשרי הוא חזר השנה למקור. את המסים צריך להוריד, השוק הפרטי צריך לעשות דברים במקום הממשלה, את הקצבאות צריך לקצץ וכיוצא באלה. גם משל השמן והרזה חזר לז'רגון בנאום שנשא נתניהו בדאבוס.

מה שמוזר בהתנהלות הזאת של ראש הממשלה הוא הדואליות, כמעט דיסוננס, בין מה שנתניהו מבטיח לציבור הישראלי כאן ועכשיו לבין מה שהוא מתכנן לעתיד. כי לנתניהו יש חזון כלכלי מרשים. הוא פועל ללא לאות בשביל להפוך את ישראל למעצמת סייבר ובשביל למשוך לכאן חברות זרות בכל תחום אפשרי (בין היתר משיקולים גיאו־פוליטיים) ומשקיע הון עתק בפיתוח תשתיות תחבורה, גם כאלה שכל הגורמים המקצועיים טוענים שהן לא נחוצות.

ואולם, נתניהו של הכאן ועכשיו לא מספק את הסחורה כבר כמה שנים טובות. מחירי הדיור גדולים על ממשלתו השלישית כפי שהיו גדולים על ממשלתו השניה, קצב הצמיחה מאט משום שפוטנציאל הצמיחה של המשק הישראלי יורד ונתניהו עדיין לא מצליח להציג במהירות קבלות בתחום שילוב המגזרים הפחות יצרניים בשוק העבודה הישראלי.

אמנם העלייה באי־השוויון בחלוקת ההכנסות נבלמה, אך היא צפויה להתחדש עם החזרה למתווה הורדת המסים, ובכל מקרה ישראל נותרה אחת מהמדינות האי־שוויוניות ביותר כיום בקרב המדינות המפותחות. הרבה חזון מרשים, מעט דברים לכתוב עליהם ביום־יום.

לשיפור: יכול להיות שהגיע הזמן לטפל במחירי הדיור. ראש הממשלה יצטרך גם להציג קבלות בשילוב מגזרים פחות יצרניים במשק.

לשימור: הפעילות להפיכת ישראל למעצמת סייבר ויכולת משיכת ההשקעות הזרות למדינה. ציון לשבח מגיע גם בפיתוח תשתיות תחבורה.

סילבן שלום, שר התשתיות. מעל הכל: האם הוא יתמודד על הנשיאות?

הדבר הבולט בכהונתו הוא הניסיון ליצור מציאות חדשה במשק האנרגיה. לא מדובר רק באישור יצוא הגז מחודש יוני, אלא גם בהקמת ועדה בין־משרדית שתנסה להפריט חלקית את חברת החשמל ולהעביר רפורמה במונופול החזק במשק. מדובר בצעדים ראוים.

מנגד, שלום מזניח את פיתוח משק הגז הטבעי. חיבור של הגז לחוף עדיין אין, תוכנית־אב למשק הגז נמצאת רק בשלבי גיבוש, היזמים עוד מחכים לפגישה אישית ואפילו המחלוקת על מי יפקח על הגז במפעלים היתה צריכה להגיע עד למשנה ליועמ"ש אבי ליכט, שהכריע: האחריות אצל שלום.

ואולם, ההיעדרות הכי בולטת של שלום מהתקשורת היתה דווקא בימי הסופה הגדולה. אנשי חברת החשמל רצו בשלג בשביל כל עמוד שקרס, אבל שר האנרגיה היה בצד.

מלבד אלה מרחפת השאלה אם שלום יתמודד על הנשיאות או לא, כשהשר ממלא פיו מים.

לשיפור: מצאנו המון גז, עכשיו רק צריך שהוא יגיע לישראל.

לשימור: הרפורמה בחברת החשמל יצאה לדרך.

מאיר כהן, שר הרווחה. 1.7 מיליון עניים עדיין מחכים. השנה הראשונה של כהן לוותה בעיקר בהצהרות על המהפכה שהוא עומד להביא - הפסקת הליך ההפרטה של השירותים השונים שמספק המשרד, הבאת תקציבים נוספים ועוד. בינתיים 1.7 מיליון עניים עוד מחכים.

הצעד המשמעותי השנה הוא הקמתה של הוועדה למלחמה בעוני, שאמורה להגיש ב־8 באפריל המלצות על איך להוריד את שיעור העוני בישראל. ההמלצות יכללו כנראה הגדלת קצבאות, הרחבת שירותי הסיעוד של העובדים הסוציאליים למשפחות במצוקה ועוד.

לפי הערכות זהירות, רק לחלק שלא כולל העלאת קצבאות יידרשו כ־3 מיליארד שקל מהשנה הבאה. מהיכן יבוא הכסף? לכהן הפתרונים.

מהמבחן הגדול כהן עוד מתחמק. בתור שר רווחה הוא גם האחראי על ביטוח לאומי, רשת הביטחון הסוציאלי של הציבור.

לפני שנכנס לתפקיד הודיעה ועדה מיוחדת שהקים המוסד כי בעוד 30 שנה לא יוכל לעמוד בתשלום קצבאות. בשנה האחרונה כהן מנהל מדי פעם ישיבות בנושא, אך בכך הפעולות שלו מסתכמות.

לשיפור: הגברת הפיקוח על השירותים המופרטים.

לשימור: המהלך להרחבת הביטחון התזונתי לתלמידים.משה (בוגי) יעלון, שר הביטחון. התחיל את השנה כלוזר, סיים כמנצח

שר הביטחון יכול להיות מרוצה. בתחילת דרכה של הממשלה הוא היה לוזר גמור, לפחות בכל מה שקשור לפן הכלכלי, ואילו את סוף השנה הוא חותם כמנצח. איך זה קרה? ככה: בתחילת השנה, בדיונים הראשוניים בקבינט הביטחוני על תקציב הביטחון, בוגי הרים את ידו והצביע בעד קיצוץ של 3 מיליארד שקל בתקציב הביטחון.

למה? שאלה טובה. עדויות של מי שהיו שם מספרים שיעלון פשוט לא הבין מה הוא עושה. הוא היה שר ביטחון טרי, מנכ"ל משרד הביטחון דאז היה בטיול פרטי בחו"ל, ויעלון זרם. אחר כך, כשהתחלף המנכ"ל, וכשהקצינים הבכירים הביעו את זעמם, יעלון הבין מה הוא עשה ויצא למתקפה.

יעלון נתן לצבא את האות להתחיל לעשות את מה שהצבא עושה בכל פעם שבה חרב הקיצוצים מתקרבת: לשחרר לתקשורת ידיעות על הפסקת אימונים, על ביטול גיוסי מילואים ועל פיטורי אנשי קבע. השיא היה בכך ששר הביטחון, עם הרמטכ"ל וראש אכ"א, התחילו לדבר נגד ה"עליהום על אנשי הקבע". הם לא ייתנו לו יד, הם יגנו גם בגופם על אנשי הקבע.

הלחץ עשה לבסוף את שלו. לקראת סוף השנה, אחרי שתקציב המדינה כבר אושר בכנסת, הקבינט שוב התכנס. הפעם היה זה שר האוצר לפיד שהלך קצת לאיבוד, והרים את ידו בעד ההצעה להגדיל את תקציב הביטחון כמעט באותו סכום שקוצץ קודם לכן. הקרב על תקציב הביטחון ל-2015 צפוי להתחיל בחודשים הקרובים, ולהיראות בדיוק אותו הדבר.

לשיפור: צמצום הספינים סביב דיוני תקציב הביטחון.

לשימור: גם כאן מגיעה מילה טובה על הספינה האיראנית.

יאיר לפיד, שר האוצר. מוכה וחבול, אך עדיין על הרגליים. לפיד נזרק כבר בתחילת כהונתו ישר לזירה וסיים את הסיבוב הראשון מוכה וחבול, אבל עומד על הרגליים. והסיבוב הראשון כלל משימה קשה במיוחד של העברת אחד התקציבים הבעייתיים בתולדות המשק. לפיד הטירון הצליח לכפות על הממשלה הכנסת קיצוץ תקציבי דו־שנתי של יותר מ־17 מיליארד שקל והטלת מסים נוספים בסכום של כ־14 מיליארד שקל. אחרי אישור התקציב רשם לפיד לזכותו הישג נוסף: הגירעון התקציבי ב־2013 היה קטן מהמתוכנן בכ־12 מיליארד שקל.

בקרוב ייאלץ לפיד ללמוד שמה שהיה הוא לא בהכרח מה שיהיה. הצמיחה בתוואי ירידה ברור, והממשלה תהיה חייבת לקצץ בתקציבה כבר בשנה הבאה כ־10 מיליארד שקל, ולהטיל מסים נוספים בסכום של לפחות 5 מיליארד שקל. וזאת בניגוד להבטחות שהשמיע לפיד, ויותר מפעם אחת, שבשנת 2015 הוא דווקא יקטין את נטל המס.

קשה לשכוח את הפארסה המוזרה של בחירת נגיד חדש לבנק ישראל. האשם הוא אמנם נתניהו, אבל גם ללפיד ניתן לייחס כאן רשלנות.

לשיפור: למתן את כמות הזגזוגים בתחום המסים.

לשימור: העברה חלקה של התקציב ושמירה על יעד הגירעון.

נפתלי בנט, שר הכלכלה. מנסה להיות כחלון, מפספס את השטח. בנט עובד קשה מאוד כדי למצב את עצמו כמגן הצרכנים. סוג של כחלון אם תרצו (והוא רוצה). הבעיה המרכזית שלו היא שאין עדות ברורה לכך שהוא עובד בשטח שבו יש תעשיינים מתוסכלים שמרגישים נתק, והרבה צרכנים שממשיכים לשלם ביוקר על הכל.

המהלכים שלו סובבים בין שני צירים: עידוד תחרות ויבוא ועידוד חדשנות. אם בתקשורת כחלון היה יכול להתמקד בסלולר ולגרום מיידית להוריד מחירים, לבנט אין פוקוס כזה. המהלכים שהוא יזם לא השפיעו מהותית על השוק או עדיין לא בוצעו במלואם במהלך השנה הראשונה.

למשל הרפורמה במכון התקנים: היא אמורה לסייע ליבואנים להכניס עוד מגוון סחורות לישראל ולהגביר תחרות. אמנם הרפורמה הזו רק החלה להתבצע, אבל האם אנחנו רואים שפע של מוצרים חדשים שמתחרים על לבו של הצרכן? לא.

בנט מנסה לקדם פרויקטים רבים במהירות, אבל בסוף עלול להחליש מעסיקים. אולי שווה להאט עם הרפורמות, כדי לא להתעורר בוקר אחד ולגלות שהציבור נשאר עם אותו חור בכיס, אבל עם פחות עבודה ושכר.

לשיפור: רפורמות זה נחמד אבל בוא נוודא שהן גם עובדות.

לשימור: בירוקרטיה מיותרת באמת לא עוזרת, איתך במאבק.

יעל גרמן, שרת הבריאות. יש לה פוטנציאל, אבל היא רק מצהירה. גרמן נכנסה אל המשרד עם ארטילריה כבדה. שלושה חודשים אחרי שהתיישבה על כיסא השרה היא הודיעה על הקמת ועדה לבחינת מצב מערכת הבריאות הציבורית בראשותה. הוועדה כבר הספיקה להודיע כי ההמלצה הראשונה שלה היא הפרדה בין שני כובעי משרד הבריאות - היותו הבעלים של בתי החולים הממשלתיים וגם הרגולטור שלהם. אולם המוקשים העיקריים עוד מונחים לפתח הוועדה, בעיקר השאלה אם תמליץ להרחיב את התיירות הרפואית ולאפשר לבתי החולים הציבוריים למכור שירותים פרטיים באמצעות ביטוחי הבריאות הפרטיים. במילים אחרות, היא עוד תצטרך להכריע אם היא תבחר ביותר כסף למערכת תמורת פחות שוויון.

הוועדה בראשותה עוסקת בנושאים חשובים אבל גם מזניחה נושאים אחרים, בעיקר את מצבן העגום של קופות החולים. בשנה הראשונה לכהונתה של גרמן בתפקיד קופות החולים רשמו גירעון של כ־800 מיליון שקל, וגם הוא אחרי קבלת מענקים מיוחדים. ב־2014 הגירעון עשוי לזנק עד ל־2 מיליארד שקל ולאיים על יכולת הקופות לעמוד בתשלומים לבתי החולים.

גרמן עוד יכולה להיזכר כאחת הדמויות החשובות ביותר שידעה מערכת הבריאות, אך לפחות בשנה הראשונה שלה בתפקיד היא בעיקר מצהירה. במבחן הגדול הראשון שלה, קריסת בית החולים הדסה, היא היתה מעורבת מאחורי הקלעים ונתנה לאוצר להוביל.

לשיפור: להפחית סופסוף את עול ההוצאה על הורה קשיש.

לשימור: אנחנו מאמינים שהיא רוצה לשנות, עכשיו שגם תשנה.

אורי אריאל, שר הבינוי והשיכון. עלול להיזכר רק כ"שר ההתנחלויות". חודשיים לאחר כניסתו לתפקיד צומצם בפועל תפקידו המסורתי של שר הבינוי והשיכון עם הקמת קבינט הדיור של הממשלה, שבראשו עומד שר האוצר.

לפיד אחראי גם לרשות החברות, שבמסגרתה מוקמת בימים אלה החברה הממשלתית החדשה לדיור, שעתידה לאתר ולשווק קרקעות לבניית 150 אלף דירות חדשות בעשור.

לאריאל נותר לעמוד בראש מועצת מקרקעי ישראל, שמקבלת החלטות בדבר הקצאת קרקעות במדינה, וחשוב מכך, לשווק קרקעות לבנייה למגורים.

בינתיים טיפסו התחלות הבנייה בכ־3.3% בין 2012 ל־2013, ובמקביל נתח התחלות הבנייה בהתנחלויות ביו"ש זינק ב־124%.

בקרוב תידון בקבינט הדיור תוכניתו המהפכנית לפיקוח על מחירי הדירות, שאותה הוא מנסה לקדם. אם היא תאושר, אריאל יוכל להטביע את חותמו על הדיור בישראל לדורות - אחרת הוא עלול להיזכר רק כשר ההתנחלויות.

לשיפור: לזכור שתל אביב חלק מישראל לא פחות מהשטחים.

לשימור: יוזמת הבינוי־פינוי־בינוי בחסות המדינה מבורכת.

ישראל כץ, שר התחבורה. עסוק בחסן, מה עם התחבורה הציבורית? אם רוצים לסכם את השנה האחרונה במשרד התחבורה - המוקד הוא הנמלים. תקראו לזה רציף חדש, תקראו לזה מזח, אבל את כץ לא מעניינת ההגדרה. מבחינתו, העיקר הוא שחברות זרות ייצרו אפשרות להראות לחסן מאיפה הספינה נכנסת לנמל.

הבעיה של כץ היא שהוא לא יכול להסתתר מאחורי הממשלה הקודמת, זאת שהיתה במשמרת לפניו. ולכן אם הקמת שני נמלים חדשים היא כורח המציאות, איך זה שהכורח לא יצא לפועל בין2009 ל־2013, אז כיהן שר התחבורה הנוכחי כשר התחבורה? מה השתנה ב־2014 שלא היה ידוע ב־2013? אולי כבוד השר גילה שהמאבק בוועדים מביא כותרות.

בחינת המצב בתחבורה הציבורית גרוע פי כמה. עיון בדו"חות מבקר המדינה מהשנה האחרונה מגלה שבמטרונית "קברו" כמיליארד שקל של חריגת תקציב, ברפורמת האוטובוסים "התאיידו" חצי מיליארד שקל מבלי שהורגש שום שיפור במטרופולין הכי עמוס במדינה, והרכבת הקלה בתל אביב כבר הגיעה לרף השקעות של 17.3 מיליארד שקל, זאת לעומת תקצוב של 10.8 מיליארד שקל.

מה שכן, את פיתוח רשת הכבישים המהירים אף אחד לא יוכל לקחת משר התחבורה. השקעות עתק בחיבור הפריפריה למרכז נרשמו לאחרונה רק בתקופת ממשלת רבין. בעזרת כץ, הדרך לגליל או לנגב תהיה קצרה בהרבה בעוד כעשור.

לשיפור: עזוב את הנמלים, הערים נסתמו על ידי מכוניות.

לשימור: השקעות ענק לחיבור מהיר של הפריפריה למרכז.

http://www.calcalist.co.il/local/ar...ליה 26.03.1410:01
7. רגבים לקחה לסיור את הועדה לביקורת המדינה בעקבות הבניה הערבית הלא חוקית ביו''ש בתגובה להודעה מספר 0

ערכתי לאחרונה בתאריך 26.03.14 בשעה 10:37 בברכה, ליה

ממה שנראה בשטח, ערביי יו"ש פועלים כיום בשיטה מסודרת ומוכתבת מלמעלה, כולל עזרה מאסיבית של האו"ם באספקה של מבנים ואוכל לפולשים, כדי להשתלט על שטחים בשטחי C ועל אדמות מדינה. המנהל האזרחי לא עושה כלום בנידון (בניגוד להרס מאסיבי של כל בדל מבנים של יהודים).

"למרות דו"ח המבקר על חוסר אכיפה נגד הבניה הערבית הבלתי-חוקית - שום דבר בשטח לא השתנה"

כך יו"ר הועדה לביקורת המדינה אמנון כהן, לאחר סיור בשטח על הרחבת הבניה הלא חוקית במיוחד באזור מעלה אדומים ועוטף ירושלים.

הועדה לביקורת המדינה, ערכה היום (שני) סיור בעקבות דו"ח חריף של מבקר המדינה, על חוסר אכיפה של המינהל האזרחי נגד הבניה הערבית הבלתי חוקית, ביהודה ובשומרון.

הדו"ח התפרסם לפני כשנה, הועדה כבר דנה בעניין, וכיוון שתשובות המינהל האזרחי לא סיפקו - היא גם באה לביקור בשטח.

יו"ר הועדה, ח"כ אמנון כהן (ש"ס) אמר כי "למרות הדו"ח החריף, המינהל האזרחי לא ממש מבצע את עבודתו, ושום דבר לא השתנה בשטח". הועדה תשוב ותדון בעניין מיד בתחילת מושב הקיץ של הכנסת.

הסיור התקיים ביוזמת חברת הועדה, ח"כ אורית סטרוק (הבית היהודי) שהדגישה כי "מדינת ישראל, צריכה להחליט האם היא מדינת-חוק. על-פי המצב הנוכחי אין דין ואין דיין מעבר לקו הירוק".

מהנתונים הקיימים עולה כי ישנם כ- 35,000 מבנים לא חוקיים שנבנו על ידי הערבים בשטחי C. אולם, נכון לחודש אפריל 2013 מספר תיקי הפיקוח שפתח המינהל האזרחי, כנגד בניה לא חוקית ערבית עמד על 12,570 בלבד.

בין השנים 2010-2012 על אף שמספר עבירות הבניה שמבוצעות על ידי הערבים גדול בהרבה - הרי שהיקף האכיפה והריסת הבתים כנגד הישראלים גדול יותר.

המינהל האזרחי טוען כי הוא מונע בניה לא חוקית של ערבים אולם כאשר בודקים את הנתונים, מתברר שהאכיפה קיימת בעיקר כנגד מבנים לא משמעותיים כמו לולים, בורות ודירים. אכיפה אפקטיבית כנגד מבני מגורים כמעט ולא מתבצעת.

בסיור התברר כי למרות שהמינהל האזרחי מנסה להציג נתוני אכיפה במספרים גבוהים ומרשימים, המציאות היא שמאחורי מרבית המספרים עומדים אלמנטים זניחים שהריסתם נועדה לצורכי סטטיסטיקה בלבד. הסך של הריסת בניה לא חוקית "אמיתית", הינו זניח אל מול היקף המבנים הלא חוקיים שנבנים כל העת בשטחי C.

"המציאות בשטח מדברת בעד עצמה" טען בסיור עובד ארד, רכז תנועת רגבים. "למרות שקיימת בניה של מאות מבנים לא חוקיים ע"י הערבים, האכיפה נגדם כמעט ולא מתקיימת. לעיתים זה בגלל התנהלות הפרקליטות ומערכת המשפט ולעיתים בגלל התנהלות המינהל האזרחי".

הדוגמה הבולטת ביותר היא באזור מעלה אדומים והישוב קידר במה שמכונה נחל "אבו הינדי".

שם נבנו יותר מ- 100 מבנים לא חוקיים אבל המינהל האזרחי והפרקליטות הודו בתשובה לבג"צ, כי אין בכוונתם לאכוף את הצווים כי הדבר 'בסדר עדיפות נמוך'. זה מצב בלתי נסבל והאחריות מוטלת לפיתחה של הממשלה ובעיקר לפיתחו של שר הביטחון משה יעלון".

בסיור ביקרו חברי הכנסת גם במספר מוקדי זיהום קרקע ומים באזור בנימין.

כך התברר שהערבים מזרימים ביוב לנחלי האזור, תוך זיהום המים והמאגרים התת-קרקעיים ואין אפשרות חוקית למנוע זאת מהם או לפעול כנגדם, בגלל אי החלת החוקים למניעת זיהום באזור.

ח"כ סטרוק הדגישה כי "אי החלת החוקים הסביבתיים, על יהודה ושומרון גורם נזק סביבתי לדורות, המשפיע על בריאותם של יהודים וערבים תושבי האזור".

ראש המועצה האזורית מטה בנימין, אבי רואה, ציין כי אי החלת החוקים הסביבתיים, לא מאפשרת לגורמי אכיפת החוק, לפעול ולמנוע נזקים בלתי הפיכים, שפוגעים בערכי טבע ונוף ואף בתיירות ובבריאות התושבים".

http://www.kr8.co.il/BRPortal/br/P1...

תגוביות:

1.'המינהל האזרחי חותר תחת הממשלה להקמת פלשתין'

המינהל נערך לאשרר בנייה פלשתינית לא חוקית בשטחי המושב תומר. ראש המועצה: המינהל חותר תחת הממשלה להקמת מדינה פלשתינית.
מכתב תקיף שיגר דוד אלחיאני, ראש מועצת בקעת הירדן, לבכירי המנהל האזרחי, ובו הוא מאשים אותם בהפקעת קרקעות של יהודים לטובת הקמת כפר לפלשתינים פורעי חוק שפלשו לאדמות ללא רשות ובניגוד לכל חוק.

ביומן ערוץ 7 מספר אלחיאני על הגורמים שהביאו אותו לכתיבת המכתב נגד מה שהוא מגדיר כניסיון לגזול את אדמות המושב תומר שבתחום המועצה שלו, ובכך גם לגרוע שטחים מתחום המועצה.

לדבריו, התופעה נמשכת כבר שלוש שנים ומתאפיינת באזלת יד מתמשכת של הרשויות אל מול פורעי החוק הפלשתיניים, "עבריינים פורעי חוק שנכנסו לשטח שיפוט של ישוב. ניתנו להם צווי הפסקת עבודה וצווי הריסה אבל לא נעשה דבר", הוא אומר ומדגיש כי הפרשה הלכה והחריפה כאשר כעת מחליטים להעניק לאותם עבריינים אדמות.

"המינהל רוצה לתת להם תב"ע (תכנית בניין עיר), להרחיב את תחום השיפוט שלהם, שטח B. המינהל אמור לתאם את פעולות הממשלה, אבל לא ראש הממשלה ולא שר הביטחון לא יודעים על מה שקורה. המינהל האזרחי פועל להקמת מדינת פלשתין. בשם מי הם עובדים? זו לא הסמכות שלהם. הם חותרים תחת הממשלה", אומר אלחיאני.

עוד הוא מוסיף ומספר על מכתב שקיבל מעוזרת שר הביטחון, רות בר, וממנו עולה כי המהלך כולו אינו אלא יוזמה של המינהל האזרחי ומשרד הביטחון כלל אינו יודע על כך דבר.

"איש לא ידע על הכוונה שלהם", הוא אומר ומספר על דיון מיוחד בתת ועדה של ועדת החוץ והביטחון שם נחשפו הדברים. עוד הוא מזכיר את הוראת החוק ולפיה הקמת ישוב מותנית באישור הממשלה בלבד, אך בפועל המציאות אינה כזו, "החבורה הזו חותרת תחת הממשלה. היא מעודדת פורעי חוק פלשתיניים להמשיך באותה שיטה".

"יש גבול למה שניתן לספוג מאזלת ידם של אחרים", אומר אלחיאני הדורש שאם מול ישראלים נאכף החוק ביד חזקה כך ייעשה גם כלפי פלשתינים. "אלו אדמות פרטיות, שטח של ישוב", הוא שב ומזכיר. "אני לא מבין איך גוף לוקח אחריות כזו שלא בתחומו", הוא תוהה בהתייחסו לאופן התנהלותו העצמאית של המינהל האזרחי, ולהערכתו "זה לא יעבור בשקט". גם במכתבו לראש תחום תשתיות במינהל הוא מתריע מפני תגובה של נטילת חוק לידיים מצידם של התושבים היהודים במועצה.

עוד מוסיף אלחיאני ומספר כי מהיום הראשון לתפקידו הוא נאבק בתופעה בה המינהל מייצג אך ורק את הפלשתינים. הוא מציין שבאתר האינטרנט של המתפ"ש כמעט כל סעיפי העיסוק הם של הפלשתינים וכמעט אין עיסוק בצרכי הישובים היהודיים בשטח.

אלחיאני מחריף את דבריו ומזכיר כי על פי הסכמי אוסלו היה המינהל האזרחי אמור להיות מפורק מיד עם הקמת המועצה הפלשתינית, דבר שלא קרה, ובמקום זאת המינהל פועל ללא סמכות ובניגוד לחוק וגוזל את כספי המדינה, כלשונו. "הם מציגים את עצמם כריבון וזה לא נכון".

לפי שעה מכתבו של אלחיאני זכה למענה של שני חברי כנסת בלבד שהודיעו על כוונתם לפעול, אלו חברי הכנסת אלקין ואריאל. לבד מתגובתם לא זכה אלחיאני לתגובה מניחה את הדעת.

בינתיים הוא אינו שולל את האפשרות ולפיה אם לא תהיה תגובה בחוק נגד פלישת הפלשתינים גם המועצה בראשותו תקים ישובים לא חוקיים על אדמות רבות הממתינות לכך.

http://www.inn.co.il/News/News.aspx...

תגוביות:

1.מתגובת הגב' רות בר צריך להסיק שהממשלה לא רק יודעת, אלא במכוון עוצמת עיניים. למה זה נמשך? כי "שתי מדינות לשני עמים" מחזיק את הגועליציה, וזה כל מה שחשוב ורק זה חשוב. נתנחם בתקווה שיש דין ויש דיין, ולא לעולם חוסן. יום יבוא והם יירדו ממגדלי אקירוב לתא מסורג, כמו שקרה לאנשי היודנראטים והמשטרה היהודית שנותרו חיים.

2.המינהל = עוד אורווה, שהימין אינו יודע (או מתעצל) לנקות...!!!3.טליה ששון וציפעוני הפרקליטות מתוצרת הקרן החדשה

שוב אדומי הידיים / אהרון רול
מאז שנת 2002 , מאז חובר דו"ח המאחזים על ידי טליה ששון מפרקליטות המדינה לפי בקשתו של ראש הממשלה דאז אריאל שרון, היווה דו"ח זה את האורים והתומים בנושא "המאחזים הבלתי מורשים" בשטחי יו"ש.

דבר אינו נקי ותוכו אינו כברו בחיבור דו"ח ששון.

אריאל שרון תיכנן באותה השנה טרנספר כולל ליהודי רצועת עזה יחדיו עם מתיישבי יו"ש, ובשלבים. גירוש גוש קטיף היה אך הצעד הראשון ביצירת איזור נקי מיהודים (יודן-ריין) בכל השטחים המוחזקים כתוצאה ממלחמת ששת הימים, והגשת שטח זה באורח חד-צדדי על מגש כסף לפלשתינים, כפרס על רצחנותם כלפינו.

שרון פנה לפתרון אידיאלי מבחינתו.

פרקליטות המדינה מהווה קן צפעונים בשרות "הקרן לישראל חדשה". עשרות מפרקליטיה הינם בוגרי הכשרת קאדרים של משפטנים אולטרא-שמאלנים רדיקלים, מטעם ובמימון "הקרן לישראל חדשה", שמאתרת מועמדים מתאימים מכל מחזור מסיימי לימודי עריכת דין, ושולחת אותם להשתלמות על חשבונה, בדרך כלל לאוניברסיטת ג'ורג'-טאון בארה"ב, הידועה לשמצה ודראון כבסיס האם של ציפעוני השמאל הרדיקלי המערבי.

באקלים אולטרה שמאלני זה צמחה גם טליה ששון, ונראה היה לשרון (אם לדייק, לאחיתופל שלו וויסגלס), אך כטבעי להטיל עליה, בהכירו את נטיותיה הנלוזות, לחבר את דו"ח המאחזים דאז.

ששון כמובן לא איכזבה. היא סיפקה את הסחורה בשלמות. הזרזיר הלך אצל העורב, והתוצאה היתה דו"ח הממליץ להחריב כ- 100 מאחזים ביו"ש, כמצוות שמאל רדיקלי מלומדה. ואכן, משסיימה ששון את שרותה בפרקליטות, היה זה אך טבעי כי תצטרף בעמדה בכירה למפלגת מר"צ, בה הינה מכישה עד היום.

משך כ- 10 שנים מלך בכיפה "דו"ח המאחזים" של טליה ששון ללא עירעור.

בחינת המצב המשפטי בשטחי יו"ש הינה מטלה סבוכה ביותר, ולא נמצאו הכוחות, הכשרונות, והאמצעים הדרושים, להעמיד את דו"ח ששון למבחן.

עד שהגיע בנימין נתניהו ועשה מעשה מתבקש, והוא בחינת קביעותיה של ששון ועימותן עם דעות שונות. נתניהו הטיל על שופט בית המשפט העליון הפורש אדמונד לוי, ועל עוד שני בכירי משפט ויחסי חוץ יחד עמו, לחבר דו"ח של בחינת חוקיות ההתיישבות היהודית בשטחי יו"ש.

אין ספק כי נתניהו קיווה לתוצאה מסויימת, אך אין ספק שלא הנחה את החוקרים להשגת תוצאה כלשהי. אין גם ספק כי במידה והיה נוהג כך, לא היה השופט העליון בדימוס אדמונד לוי, ואפשר כי גם עמיתיו לוועדה, מוכן להמשיך כראש וועדת הבדיקה להתיישבות היהודית.

אנו עיינו בדו"ח אדמונד לוי לועדת המאחזים לעומקו, מלה במלה (ראה הד"ח השלם בסימוכין). התרשמנו מהיקפו ורוחב אופקיו. התרשמנו מהאוביקטיביות הנחרצת של הדו"ח, ומההגיון הפשוט והמדוייק בו נערכו מסקנות הדו"ח.

הבדיקה ההשוואתית המשפטית והמדינית שנערכה על ידי מחברי הדו"ח משתרעת על פני 100 שנים, וכוללת יסודות מהמשפט הבינלאומי, הירדני, הטורקי והישראלי. הבדיקה התעמתה עם דעות אחרות, והביאה אותן בהרחבה, כולל ציטוטים רבים מדו"ח המאחזים הלעומתי של טליה ששון, ופסיקות רבות בעניין הנדון של בתי משפט בישראל, ובפרט בית המשפט העליון הישראלי.

ניכר מאמץ עליון לשמור על אובייקטיביות במבט מעל, לא מעורב ריגשית בכל ההתרחשויות במשך המאה העשרים, אשר עיצבו את המצב המשפטי והמדיני של שיטחי יו"ש במתכונתו היום.

לא נלאה את הקוראים בפרטי הדו"ח, אך למען הסדר הטוב נציין מספר נקודות המבדילות דו"ח זה מדו"ח ששון.

הדו"ח החדש קובע כי ישראל אינה כוח כובש בשטחי יו"ש, דהיינו, שהוריות הדין הבינלאומי לגבי שטחים כבושים אינן חלות עליהם, ומכאן שהשטח פתוח להתיישבות יהודית בכפוף לתנאי החוק הישראלי והירדני, דהיינו, התיישבות על אדמות פרטיות אסורה כמובן, ואך התיישבות על אדמות מדינה היא המותרת.

ההתיישבות חייבת להיערך במסגרת "המשבצת" ההתיישבותית שהוגדרה על ידי המוסדות המוסמכים.

אין חובה לפנות מתיישבים אשר בעבר התיישבו על אדמות פרטיות, וניתן לפצות את בעלי הקרקע (כנהוג במשפט הבינלאומי).

הדו"ח אינו מוציא מכלל אפשרות פינוי פיזי של התיישבות במידה ואינה עונה על הקריטריונים המוסמכים לעיל.

הדו"ח ממליץ להכשיר מאחזים אשר הכשרתם נתעכבה עקב תעלולי גופים לעומתיים כמשרד הביטחון והמנהל האזרחי בהכוונת אהוד ברק.

מאידך גיסא קובע הדו"ח כי בשטחי יו"ש התנהל "מערב פרוע", וגורס כי ימי "חומה ומגדל" נסתיימו. ישראל הינה מדינת חוק, והכאוס שאיפיין את ההתיישבות עד כה, חייב להיפסק ולענות על דרישות החוק הישראלי, ומכאן שלא תותר יותר התיישבות פיראטית, וכל כוונה להתיישבות חדשה, חייבת באישור המוסדות המוסמכים ובכפוף לתוכנית בנין ערים מוסדרת.

לא הופתענו גם למישמע מקהלת השרלטנים מהצד השמאלני של המפה הפוליטית, המגנים את הדו"ח אך משום שאינו עולה בקנה אחד עם השקפותיהם הפוליטיות. כמובן שהמתנגדים הביאו את "חיל הפרשים", את פעילת מר"צ טליה ששון, ואת החשודים המידיים מאמצעי התקשורת "הפבלובים" הידועים לשמצה: "הארץ", "ידיעות אחרונות", וערוץ-2, הידועים בהשקפותיהם האוטו-אנטישמיות המובהקות, לראיין ולצטט את טליה ששון המגנה כמובן את דו"ח אדמונד לוי. שהרי מניעיה ברורים.

אם דו"ח לוי הינו נכון ואותנטי (ולהתרשמותנו הישירה אכן הינו כזה), אזי טליה ששון שיקרה ביודעין וסיבכה את ישראל בקרבות מדיניים בינלאומיים ברמה הגבוהה ביותר.

טיעוני המתנגדים לדו"ח כי הוא יסבך אותנו עם הקהיליה הבינלאומית הינם העמדת פנים. קיים הבדל בין קבלת הדו"ח לאור האמת שבו, לבין התנהלות ישראל בשטחים לאור יחסיה עם הקהיליה הבנלאומית. ישראל חייבת לקבל את הדו"ח משום היותו אמין ועובדתי, ולשקול צעדיה בהתאם, גם אם לא יעלו בקנה אחד עם המלצות מחברי הדו"ח.

אולי המכשול הגדול העומד בפני קבלת הדו"ח ומסקנותיו הוא "היועץ המשפטי לממשלה" וינשטיין שמזה זמן רב אינו יועץ אלא "רועץ משפטי לממשלה", אשר לאור התנהלותו הלעומתית כנגד מעסיקתו הממשלה, חייב היה נתניהו לפטרו מזה זמן רב. אלא שנתניהו לא יפעל, מאחר ווינשטיין מחזיק לכאורה במספר תיקי חקירה פתוחים נגד נתניהו כשוט ל"התנהגות טובה" של ראש הממשלה (בעברית צחה ניקראת פעולה זו לכאורה – סחיטה).

ששון הובאה אמש על ידי לונדון וקירשנבאום בתוכניתם היומית, לשטוח את משנתה-הכפשתה כנגד הדו"ח החדש. החצופה הזו העזה להאשים את אדמונד לוי כי נטיה ימנית היא סיבת מסקנותיו בחיבור הדו"ח, בעודה מתעלמת בעזות מצח מהגיבנת השמאל-רדיקלית האדירה הנחה על גבה, הר כגיגית, כמחברת דו"ח המאחזים שלה.

איזו התחסדות, איזו דו-פרצופיות. כאשר מאזינים לטליה ששון ניתן להבין מדוע אין מצבו של השמאל הישראלי מזהיר בלשון המעטה, ומדוע מפלגת מר"צ מדשדשת בתחתית האלקטורלית הישראלית. וכי מדוע שניתמהה..."ששון את גלאון הוא מרשם לכישלון".

החצופה ששון עוד העזה להצביע על כשרות הדו"ח שלה משנת 2002 , בטענה כי זה נשען על פסיקות עשרת שופטי הבג"צ, כאשר היא כמובן אינה טורחת להזכיר לנו כי בית המשפט העליון הישראלי הינו חממת שמאל רדיקלי ממש כפרקליטות המדינה, ממש כטליה ששון עצמה, ואך ברור כי גם כאן הזרזיר הלך אצל העורב, ושניהם יצאו יחדיו במחול הקומבייה.

כמו לפי אות ממנצח תזמורת מוכשר, פצחה מקהלת כנופיית התקשורת במסע ההפחדה התיקני שלה. כל המתנבאים השוטים (מכונים לעיתים משום מה גם "עיתונאים"), החלו ביללות חורבן ואימה. הם כבר הבטיחו לנו כי במידה ותיתקבלנה מסקנות הדו"ח על ידי הממשלה, הרי שהשמים יפלו על ראשינו, כל העולם ייצא נגדנו, השלום ירחק עוד יותר, וכן הלאה כיד הדמיון האפוקליפטי הטובה עליהם. הללו מכוונים כמובן לחוליה החלשה בממשלה, הלא הוא בנימין נתניהו, אשר לעיתים דומה כי התקשורת היא המכווינה אותו, ולא צרכי האומה.

לא נעלם מעיניהם כמובן כי המדובר בהכשרת והסדרת ההתיישבות היהודית בשטחי יו"ש, אשר קיים לגביה קונצנזוס ישראלי ובינלאומי-חלקי, כי בכל הסדר קבע עם הפלשתתינים ישארו הללו בחזקת ישראל דרך הסדרים כאלו ואחרים, כך שקבלת ויישום מסקנות הדו"ח אינן עומדות לשנות מהותית את המצב בשטח.

אך עבור כנופיית התקשורת אשר חלקה הניכר הינו אוטו-אנטישמי ואשר חלק זה פועל ללא לאות להפיכת מדינת ישראל היהודית ל"מדינת כל אזרחיה הפלשתינים", עובדה זו אינה משנה דבר, הם כמובן בשלהם.

והנה כבר קפץ שוטם ישראל ותיק, הוא משרד החוץ האמריקני הבורש את דו"ח לוי הצידה (ללא מושג ירוק אמיתי מהאמור בו – זולת לכאורה "תרגום" עקמומי כהרגלו של המלשינון הקבוע, הוא עיתון "הארץ" בוודאי), בטענו כי "מתנגדים להכשת התנחלויות" ו-"מתנגדים לפעילות ישראל בשטחים". התנגדות שקל לעוקפה דרך הקונגרס האמריקני באמצעות הלובי "הציוני" שם. רצוי היה מאד ליזום הכרזת קונגרס בזכות דו"ח לוי.

הפקרת שטחי יו"ש לכאוס משפטי ומדיני הינה מהסיבות העיקריות לרבות מצרותיה של מדינת ישראל, משך שני העשורים החולפים. במידה ויוסדר מעמדו של השטח השנוי במחלוקת באופן סופי ונחרץ, יועלו כמובן התנגדויות בינלאומיות, אך אלה תישכחנה מאליהן כעבור זמן קצר, מאחר שההגיון ממהלך זה, יחדיו עם הסברה נאותה חובקת עולם, יחלחל במהירות להנהגות אומות העולם כצעד ראשון מעשי לקראת הסדר כולל ביחסי הפלשתינים וישראל.

כל אימת שאנו ממשיכים לתלות את עתיד השטח באוויר אנו מנציחים אותו כולו כשנוי במחלוקת. משיקבעו הדפוסים של חוק ישראלי בשלב ראשון, ולאחריו ריבונות ישראלית כשלב שני על שטחי ההתיישבות היהודית ביו"ש, סביר בהחלט כי בתוך זמן לא רב יזכו הסדרים אלה בברכת העולם המערבי.

כמובן שהעולם האיסלמיסטי ירים קול זעקה מרה, אבל הם אינם סופרים אותנו ממילא, מדוע עלינו להיות האווילים ולספור אותם? שיזעקו עד שיצרד גרונם. עלינו להפנים ולהשלים עם העובדה כי כל שנעשה יהיה מאוס ופסול על ידם, מאחר שלטעמם אין המדובר בהסדר כזה או אחר, אלא עצם קיומנו הוא לצנינים בעיניהם, ולכן, עלינו להניח לעולם האיסלמיסטי לעבור את השינויים במגרשו הוא, לפני שניתן יהיה לדבר עמו הגיון. אל נעצור נשימתנו. אפשר ותהליך זה לא יהיה קצר.דו"ח המאחזים 2012- אדמונד לוי

http://www.kr8.co.il/BRPortal/br/P1...

אהרון רול

amroll@sympatico.ca

http://www.kr8.co.il/BRPortal/br/P1...

https://rotter.net/forum/gil/24319....

4.תושבי מגרון: ''לפטר את מייק בלאס על עדות שקר''

תושבי מגרון הפגינו מול משרד המשפטים ותבעו לפטר את ע"ג מייק בלאס מפני שמסר תשובת שקר לבג"ץ כאילו המדינה החליטה לפנות מייד את מגרוןן, זאת בניגוד לעמת וועדת השרים לענייני התיישבות "שהחליטה לאשר את רכישת הקרקעות ע"י תושבי מגרון".
לא רק זאת מייק בלאס מתנהג כאילו הוא המדינה הוא הוסיף חטא על פשע ומסר את תשובתו לקתשורת עוד לפני שהגיעה לכלל חברי הוועדה. ח"כ אריה אלדד תקף את הפרקליטות המתנהגת כאילו היא הממשלה, פרקליטות זאת התעללה בתושבי מגרון וכל פעם המציאה תירוץ אחר כדי לגרשם. כמו כן תקף אלדד בחריפות את ראש הממשלה החושש להתעמת עם הפרקליטות והבטיח כי אם חס וחלילה יבואו לגרש את התשובים יהיה מאבק קשה. אני מקווה כי כולנו נתגייס למאבק אם יהייה צורך.

תושבי מגרון: להעמיד את מייק בלאס לדין

תושבי הישוב מגרון הפגינו היום (חמישי) מול משרד המשפטים, במחאה על החלטת הפרקליטות להתנגד לעתירתם למרות החלטת ועדת השרים. ישי קרוב

תושבי מגרון, אשר הגישו עתירה כנגד המדינה על פינוי היישוב, התרעמו על כך שההודעה אותה הוציא עו"ד מייק בלאס בנוגע לתשובת המדינה לעתירה שהגישו – אינה תואמת את המציאות ומוליכה שולל את הציבור הישראלי.

תושבי מגרון הסבירו בהפגנה, כי לפני כחודש החליטה ועדת השרים להתיישבות כי היא תהיה מוכנה לאשר את רכישת הקרקעות במגרון ע"י התושבים - במידה ויוכח כי הם נעשו כשורה. לבקשתו של עו"ד בלאס, קיימה הוועדה דיון נוסף בו הוא הביע את עמדתו והעלה נימוקים שונים כנגד החלטת הוועדה.

להפתעתם הרבה של התושבים, למרות שהוועדה לא קיבלה כל החלטה חדשה בנושא ולא שינתה את עמדתה המקורית, הוציא עו"ד בלאס הודעה, לפיה "עמדת המדינה" היא לפנות את היישוב מגרון. התושבים ההמומים לא הבינו כיצד עמדת הפרקליטות אותה הגישו בתשובתם לעתירה בבג"ץ הפכה לפתע ל"עמדתה של המדינה", שהרי השרים הם אלו המייצגים את המדינה, ולא הפרקליטים.

ח"כ אריה אלדד אמר כי "משרד המשפטים אינו בנין, אלא עלה תאנה ענק המסתיר את קלונו של נתניהו. ראש הממשלה אינו מושל אלא מסתתר מאחורי גלימתו של בלס ושופטי בג"צ כשהוא מצפצף על זכות הקנין מצפצף על החלטות הממשלה שלו עצמו ומניח לפקידים שמאלניים מעוותי חוש צדק להחליט במקומו".

"רק אם נתניהו יהיה משוכנע שיצטרך לשפוך דם כשיבוא לפנות את מיגרון והתמונות הקשות יפעלו נגדו במערכת הבחירות -רק אז יימנע מהריסת הישוב", הוסיף אלדד.

תושבי מגרון אמרו בהפגנה, כי לאחר שהוציא משרד המשפטים את ההודעה ובה "עמדת המדינה" השגויה, לא ניתן עוד לקיים דיון הוגן בבג"צ. עוד אמרו התושבים כי גם שופטים רואים את הודעות משרד המשפטים ומתחשבים בהן בהחלטותיהם, והודעה מטעה כזו משבשבת את מהלכו התקין של בית המשפט.

דובר היישוב, איתי חמו, מסר כי "לא יכול להיות שבמדינת ישראל אדם בתפקיד כה בכיר במשרד המשפטים יטעה ציבור שלם לחשוב כי החלטה שנתנו שרי הממשלה שונתה, למרות שלא היה כך מעולם. עמדת הוועדה הייתה ועודנה נגד פינוי היישוב, כפי שנכתב בפרוטוקול הדיון שנערך לפני כחודש. נעשה כאן ניסיון חריג בחומרתו לגנוב את דעתו של בית המשפט ולהטות את הכף כנגד תושבי מגרון. יצאנו להפגנה בכדי להוציא את מעשה התרמית של עו"ד בלאס לאור, כיוון שבמצב הדברים הנתון לא יכול להתקיים משפט צדק בעניין גורלה של מגרון".

http://www.kr8.co.il/BRPortal/br/P1...

"יועמד עו"ד מייק בלאס לדין על עדות שקר", כך קראו היום תושבי היישוב מגרון בהפגנה שערכו מול משרד המשפטים, בתגובה לפרסום המשרד, כי "עמדת המדינה" היא לפנות את מגרון.5.המינהל האזרחי יצר תקדים: אדמות שהופקעו יוחזרו לפלסטינים"6.המנהל האזרחי הפקיד תוכניות לבניית ערים ''פלשתיניות'' בבקעת הירדן ללא ידיעת הממשלה

אלחיאני: גונבים לנו את בקעת הירדן
ראש מועצת בקעת הירדן מאשר לערוץ 7, כי המנהל האזרחי הפקיד תכניות לבניית ערים פלשתיניות בבקעת הירדן מתחת לאפה של ממשלת ישראל.

ראש מועצת בקעת הירדן, דוד אלחיאני, מאשר בעקבות הכתבה אתמול (שלישי) בערוץ 7 על בניית עיר פלשתינית חדשה בבקעת הירדן, את הנתונים על תכנון העיר החדשה בבקעה.

אלחיאני קובע כי המנהל האזרחי פעל כגנבים בלילה, "לצערי יש כאן קביעת עובדות בשטח, המנהל האזרחי מקים עיר פלשתינית עם 1100 מגרשים ל-10,000 נפש, ועוד כפר פלשתיני בין פצאל לתומר".

אלחיאני מאשים את המנהל האזרחי בגניבת קרקעות מבקעת הירדן ללא יידוע ראש הממשלה, "יש כאן חבורת פורעי חוק שבנו אוהלים, עברו לפחונים ועכשיו לבתים, ובגלל אזלת היד של המנהל האזרחי שלא עשה דבר, מנסים עכשיו להכשיר אותם".

ראש המועצה אלחיאני מצהיר, כי הם ילחמו בכל מחיר כנגד גניבת הקרקעות הגדולה, "מילא היו בונים להם, בשטחי B, אבל בונים להם על קרקעות מדינה. המנהל האזרחי פעל מאחורי גבינו כמו גנבים בלילה, ורגע לפני ההפקדה נזכרו ליידע אותנו. המנהל האזרחי מתנהג בכוחניות וקובע את העתיד המדיני של מדינת ישראל. למיטב ידיעתי ממשלת ישראל לא מודעת לזה. הם מפקידים תכניות בתחום השיפוט של המועצה האזורית בקעת הירדן על אדמות מדינה בלי לקבל הרשאות לתכנון ובלי לקבל אישור מוועדת הגבולות, הם הולכים לגרוע משטח בקעת הירדן ואין מי שיבקר אותם, אנחנו לא ניתן לזה יד".

מהמנהל האזרחי לא נמסרה תגובה לדברים.

http://www.inn.co.il/News/News.aspx...

תגוביות:

1.מנהל אזרחי out. אין צורך במנהל אזרחי. משרד השיכון חייב להחליפו ומוטב היום ממחר.

2.''המנהל האזרחי'' מקבל הנחיות בראש וראשונה ממשלת הצללים = מרכז פרס לשלום ושלטון.

http://www.inn.co.il/News/News.aspx...7.ח''כ סטרוק: שמאל במסווה של שלטון החוק - המינהל האזרחי ודו''ח קרפ

אורית סטרוק על אכיפת החוק ביו"ש:
העדה במשפטו של עבריין מורשע מהשמאל עומדת מאחורי דו"ח קרפ המגמתי והמוטה נגד המתנחלים.

ח"כ אורית סטרוק (הבית היהודי) התייחסה היום (שלישי) לדו"ח מבקר המדינה שחשף את אכיפת החוק הסלקטיבית ביהודה ושומרון.

בראיון לגלי צה"ל ציינה סטרוק כי דו"ח המבקר חשף כי המנהל האזרחי ורשויות החוק חוששים לפעול נגד פלסטינים המפרים באופן בוטה את החוק.

"אני שמחה שהמבקר חשף את חוסר האכיפה ביו"ש בשל הריבונות הצבאית ביהודה ושומרון וחוסר התיאום בין רשויות החוק", ציינה. סטרוק חשפה בראיון את האמת מאחורי הדו"ח של עו"ד יהודית קרפ שדאגה להציג בדו"חותיה את המתנחלים כפורעי חוק.

קרפ כיהנה במשך שנים רבות כמשנה ליועץ המשפטי לממשלה. לאחר פרישתה הצטרפה להנהלת האגודה לזכויות האזרח, חברה בקרן החדשה לישראל, וחברה בעמותת יש דין, הנלחמת בהתיישבות היהודית ביהודה ושומרון.

סטרוק גילתה כי "קרפ העידה במשפטו של עזרא נאווי, עבריין מורשע מהשמאל, שמותר לעבור על החוק אם זה למטרות אידיאולוגיות של השמאל- היא שכתבה את דו"ח קרפ המגמתי והמוטה עליו ניצב כל מגדל אכיפת החוק ביו"ש כ'מגדל פיזה'. היא וחבריה במשרד המשפטים הפכו במשך עשרות שנים את כל גורמי אכיפת החוק ביו"ש למכווני מטרה ל'דפוק' את המתנחלים ולהכפישם כ'פורעי חוק".

בראיון, ניסתה קרפ לטעון שגם דו"ח שמגר קבע שאין אכיפת חוק על ישראלים. סטרוק הגיבה לה, "זהו שקר. דו"ח שמגר קבע שיש בעיית אכיפה תוך שהוא מצטט את עדותו של יאיר ליאור מבית חגי על מאות ואלפי בקבוקי תבעירה ואבנים שספג על רכבו הפרטי. דו"ח שמגר המליץ על הקמת מחו"ז ש"י של המשטרה. אך כשהמחוז הוקם הוא הונחה על ידי חבריה של קרפ במשרד המשפטיםלהקצות את רוב משאביו לאכיפת יתר כלפי מתנחלים וממילא לא נשארו משאבים לשום דבר אחר כמעט".

ח"כ סטרוק הוסיפה "צריך לברך על כך שיש סוף סוף דו"ח אוביקטיבי- דו"ח מבקר המדינה שמצביע על אי אכיפת החוק בעיקר כלפי פלשתינים. עיקר האשמה מוטלת כמובן על ה'צוות לאכיפת החוק ביו"ש' שתפקידו המוצהר הוא תיאום בין גורמי האכיפה השונים. הצוות החליט על דעת עצמו להתמקד בעבריינות אידיאולוגית על המתנחלים תוך הזנחה פושעת של כל שאר התחומים".

http://www.inn.co.il/News/News.aspx...

תגוביות:

1.הקמת מדינה מוסלמית נאצית בכל יו"ש תתרום לשלום ולעתיד ילדינו. ביבי, ליבני ויאיר למען שלום אמת.

2.דרך השמאל הקיצוני - סרטן בגוף המדינה. כל הכבוד לאורית סטרוק על ערנותה ועל נאמנותה לציבור היקר של המתנחלים.

3.יורה היועץ המשפטי הנכבד על הגשת כתב אישום כנגד חברתו הנכבדת/הנחבטת, הגב' קרפ ועל שאר נווטי הפרקליטות.

במדינה מתוקנת, קודם היו שמים אותם במעצר עד סוף ההליכים.

בישראל המקולקלת, היועץ המשפטי לממשלה והפרקליטות מחככים ידיהם בגיחוך...

4.איזה אמצעים יינקטי נגד קרפ וחבריה במינהל האזרחי ובמערכת המשפט על בוגדנותם ושקריהם? רק כליאתם לשנים רבות ופיטוריהם יסייעו לטיהור המערכות.

5.הגיע הזמן להשליך את שי ניצן "לפח האשפה של ההיסטוריה". פוליטיקאים יקרים - דאגו ששי ניצן ושות' יושלכו בבושת פנים מכל משרה ציבורית או כזו שנוגעת לתחום הציבורי.ראיון בגל"צ - דו"ח מבקר המדינה על אכיפת החוק ביו"ש

http://www.youtube.com/watch?v=ZWvl...

פורסם ב- 6 באוגוסט 2013

בעקבות פרסום במעריב של מאמר שכתבה ח"כ אורית סטרוק על דו"ח מבקר המדינה היא עלתה לראיון בגל"צ יחד עם יהודית קרפ, מי שהיתה ממתוות הדרך של צוות האכיפה המיוחד ליו"ש.

המבקר, שכותב בחריפות על אי האכיפה, מדגים כיצד התמקדותו של הצוות באכיפה אידאולוגית ימנית כשל בתפקידו ובשליחותו.

יהודית קרפ, שבעדותה על עבריין השמאל עזרא נאווי אמרה שמותר לעבור על החוק אם זה למטרות אידיאולוגיות של השמאל - היא שכתבה את דו"ח קרפ המגמתי והמוטה עליו ניצב כל מגדל אכיפת החוק ביו"ש כ"מגדל פיזה".

היא וחבריה במשרד המשפטים הפכו במשך עשרות שנים את כל גורמי אכיפת החוק ביו"ש למכווני מטרה ל'דפוק' את המתנחלים ולהכפישם כ"פורעי חוק".

צריך לברך על כך שיש סוף סוף דו"ח אובייקטיבי- דו"ח מבקר המדינה, שמצביע על אי אכיפת החוק בעיקר כלפי פלשתינים.

בראיון, מנסה קרפ לטעון שגם דו"ח שמגר קבע שאין אכיפת חוק על ישראלים.

שקר.

דו"ח שמגר קבע שיש בעיית אכיפה תוך שהוא מצטט את עדותו של יאיר ליאור מבית חגי על מאות ואלפי בקבוקי תבערה ואבנים שספג על רכבו הפרטי.

דו"ח שמגר המליץ על הקמת מחוז ש"י של המשטרה, אך כשהמחוז הוקם הוא הונחה על ידי חבריה של קרפ במשרד המשפטים להקצות את רוב משאביו לאכיפת יתר כלפי מתנחלים וממילא לא נשארו משאבים לשום דבר אחר כמעט...

עיקר האשמה מוטלת כמובן על ה"צוות לאכיפת החוק ביו"ש" שתפקידו המוצהר הוא תיאום בין גורמי האכיפה השונים.

הצוות הזה החליט על דעת עצמו להתמקד בעבריינות אידיאולוגית בקרב המתנחלים תוך הזנחה פושעת של כל שאר התחומים.8.מבקר המדינה: המדינה הפקירה את החוק ביהודה ושומרון

"איש הישר בעיניו יעשה" – במילים אלו מגדיר מבקר המדינה את הנעשה באזור יהודה ושומרון.
בדוח חריף במיוחד מציין המבקר עבירות תנועה ובנייה שלא נאכפות, מסירת שטחים ללא פיקוח ומכה של הברחת סחורות אסורות לתוך הקו הירוק.

כוחות צה"ל שפוגעים בחקירה המשטרתית ביהודה ושומרון, הפקרה של הטיפול בעבירות תנועה של פלסטינים ומסירת אדמות מדינה ללא פיקוח לישראלים. ממצאים אלו הם חלק מדוח חמור של מבקר המדינה יוסף שפירא על הנעשה בשטחי הגדה המערבית.

- עוד בדוח המבקר: משרד הביטחון הפנה תקציבים בחוסר שקיפות

המבקר הגיש הבוקר (יום ד') את דוח 63ב' לידי יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין וציין במפורש כי המצב בשטחים הוא אחד מהנושאים המרכזיים במסמך שערך. השופט בדימוס שפירא מתח ביקורת חריפה בדוח על התנהלות צה"ל וגורמים מנהלתיים אחרים בשטחי יהודה ושומרון, שלא עושים את המוטל עליהם.

בדוח ציין המבקר כי תיקים רבים של עבירות תעבורה שאותם ביצעו נהגים פלסטינים לא טופלו ונסגרו, לאחר שבשנת 2008 חדלה התביעה הצבאית ביהודה ושומרון לנהל את התיקים הללו – וזאת ללא תיאום עם כל גוף אחר. מאז, ציין המבקר, לא נקבעו נהלים להמשך טיפול.

במקביל, המבקר גילה כי מסמכי הרישוי של נהגים פלסטינים, הנמצאים בידי משטרת מחוז ש"י, אינם עדכניים וזאת למרות שבידי המנהל האזרחי ישנם נתונים עדכניים שלא עברו הלאה בשל קצר בתקשורת בין הגופים.

השופט בדימוס שפירא כתב כי כוחות צה"ל שמגיעים לזירות אירוע, לעתים נוטלים פריטים מהמקום, עוד לפני הגעת כוחות המשטרה לשטח – מציאות המקשה על החקירה. לדברי המבקר, פעמים שמה שניטל אינו מגיע כלל אל המשטרה או שמגיע באיחור ניכר.

יש בנייה, אין אכיפה

מבקר המדינה התייחס גם לאחריות המשטרה ויחידת הפיקוח במנהל האזרחי, שלדבריו מסרבים לטפל במישור הפלילי בעבירות של תכנון ובנייה ביהודה ושומרון - הן של פלסטינים והן של ישראלים - בטענה שהדבר לא באחריותם.

"אין באזור יהודה ושומרון גוף המופקד על חקירת עברות של תכנון ובנייה במישור הפלילי", כתב המבקר. "הדבר תורם להנצחת המצב הקיים של 'איש הישר בעיניו יעשה". עוד הוסיף שפירא כי גם עבירות של איכות סביבה אינן זוכות לאכיפה.

ממצאים חמורים נוספים עלו בהתנהלות יחידת הממונה על הרכוש הממשלתי והנטוש באזור יהודה ושומרון.

לדברי המבקר, אדמות מדינה וכן אדמות נטושות ביהודה ושומרון שעליהן מופקד הממונה, ניתנו בלי פיקוח או חתימה על חוזי חכירה. כך, מתיישבים ובעלי עסקים ישראלים מחזיקים בנכסים נטושים פלסטינים מבלי ששילמו תמורת השימוש סך המצטבר לכ-50 מיליון שקל בשנה.

עניין נוסף שנותר ללא אכיפה הוא קידוחי מים באזור.

המבקר מתח ביקורת על פגיעה רציפה בתשתית המים הישראלית בדרום הר חברון בעקבות קידוחים פלסטינים המגיעים לצינורות ההולכה.

בעניין הברחות סחורה אסורה משטחי יהודה ושומרון לשטחי ישראל קבע המבקר כי התוצרת החקלאית שנתפסה והושמדה במעברים בשנת 2011 היוותה רק כשלושה עד ארבעה אחוזים מסך התוצרת שהגיעה בסופו של דבר לתוך תחומי הקו הירוק.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "משימתו העיקרית של צה"ל באזור יהודה ושומרון הינה הגנה על התושבים ושמירת היציבות הביטחונית. בנוסף, על צה"ל מוטלת החובה לפעול לשמירה על הסדר הציבורי באזור ובכלל זה האחריות הכוללת על אכיפת החוק.

"החובה לפעול לאכיפת החוק ביהודה ושומרון מוטמעת בקרב המפקדים והחיילים והטיפול בה נלמד ומתורגל טרם כניסת הכוחות לתעסוקה מבצעית בגזרה, בשיתוף פעולה עם משטרת ישראל ומשמר הגבול. אכיפה מוצלחת של החוק באזור יהודה ושומרון מחייבת הירתמות ושיתוף פעולה של כל גורמי אכיפת החוק ומשרדי הממשלה המקצועיים. צה"ל יפיק את הלקחים הדרושים מהדו"ח על מנת לממשם".

מהמשטרה נמסר כי "ככלל, האכיפה ביהודה ושומרון חלה על צה"ל, והמשטרה מסייעת ותמשיך לסייע לצבא בכל התחומים בהם יש לה נגיעה. ראוי להדגיש כי משטרת ישראל אינה נוהגת לפתוח בחקירה או להעמיד עבריינים לדין בתחום הגנת הסביבה, בניה בלתי חוקית ועבירות תכנון ובניה באיו"ש, כפי שאין היא נוהגת כך בישראל. בתחומים אלה סמכות החקירה וההעמדה לדין בישראל מסורה לגורמים מקצועיים, ובאיו"ש פועלים בתחומים אלה גורמים מקצועיים של המינהל האזרחי.

"לעומת זאת, משטרת ישראל מטפלת בסוגיית גניבת המים ונותנת מענה חקירתי לכל תלונה של גניבת מים וקידוח לא חוקי, לרבות פעילות משולבת וביצוע מעצרים. בנוגע לניהול תיקי תעבורה, נכון הוא כי תובעי תעבורה משטרתיים ימשיכו לנהל את התביעות בבתי המשפט הצבאיים".

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/...

תגוביות:

1.לספח את כל יהודה ושומרון. הערבים יצביעו לאוטונומיה.

2.ארה"ב ואירופה מערערות את היציבות במזרח התיכון במלחמות אזרחים, תהליכי שלום - ע"ע אוסלו, מימון ו/או יצירת קבוצות, עמותות, NGO, עידוד הקמת קבוצות אופוזיציה שונות, - כל זה בשיטת הפרד ומשול - זאת השיטה שעבדה בדרום אמריקה, מזרח אסיה וכו'...ולא מנטרלות את האיום האירני שיצרו מ- 1979 כשהעלו את חומייני לשלטון באיראן.

חלק משולחיו של אובמה וקרי מזדקנים ורוצים לראות בחורבן ישראל עוד לפני מותם...

האירנים מתחמשים ושועטים לעוד כמויות ולפצצות אטום ומנסים להחליש את ישראל לטרור 5 דקות מכפר סבא, פתח תקוה ונתב"ג, כמו גם לכאוס בין היהודים לבין עצמם ולערבים.

האילומינטי -ראשי הבנקאים הבינלאומיים -מושכים בחוטי השלטונות בארה"ב ואירופה כדי:

לגרום לאירן לפתוח במלחמת השמדה - תמכו בהפלת השאה החילוני והידידותי למערב לידי שיעים איסלמונאצים שמתכוננים למלחמת השמדה גרעינית...

סוריה - רוצים להוציא את הרוסים מנמל טרטוס ולא אכפת להם שישראל תיכנס לקלחת ולמלחמת האזרחים בסוריה.

ישראל והפלסטינים - הם מעוררים ללא הרף "תהליכי שלום" ויוזמות למיניהן כדי להמשיך את הקונפליקט ולהחליש את ישראל.

לכונן מדינת משטרה עולמית - באמצעות מעקב אחרי שיחות טלפון, פקס, הודעות, דוא"ל, מצלמות, DB ביומטרי.

3.שֶׁפַע בְּסִכּוּל אותיות מביא ל-פֶּשַׁע. רק את זה המדינה הפקירה?אֵתִּית, מורלית, חברתית ומה לא? לא נשארה בארץ אבן על אבן. אבדו לנו אדני המוסר וזה קורה לנו בדור אחד כשריפה בשדה קוצים. אסון הכרמל הוא רק משל לשריפה ולחורבן הקורה לחֶברתנו לנגד עינינו ממש ואין מכבה.

כאן לא יעזרו מטוסי כיבוי ולא ועדות חקירה ולא דוחות בקורת הטוחנות מים. כאן צריכה להיות התעוררות חברתית מן המסד ועד הטפחות בכל מגזרי החברה כי כולנו נרדמנו בשמירה והכל קורס לנגד עינינו ממש כמגדל קלפים. על כך כתוב במקורותינו:

זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלָ‍ִם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ(תהלים קלז ז).
וזה הפרוש שחכמינו נתנו לפסוק:

עֵשַׂו מעונין לפורר את האחדות הישראלית, עֵשַׂו שמח שאנחנו בעצמנו מערערים את היסוד, הוא שמח שאנחנו מפולגים ומפורדים, הוא שמח שאנחנו איננו יכולים לדבר שפה אחת, הוא שמח שאנחנו כל אחד ואחד בונה לו במה לעצמו.

4.השטחים שצה"ל כבש ביהודה ושומרון במלחמת ששת הימים היו תחת הכיבוש של ממלכת ירדן החל משנת 1948 - מלחמת השחרור.

הממלכה הירדנית הודיעה באו"ם שהיא מוותרת על "זכויותיה" בשטחי יהודה ושומרון ואין בכוונתה של ממלכת ירדן לנסות ולחזור ולשלוט בשטחי יהודה ושומרון משיקוליה היא.

לפי החוק הבינלאומי, לפי אמנות ז'נווה כולן, הריבון שיש לו כוחות צבא ושולט באופן צבאי בשטח, הוא הריבון לכל דבר ועניין מבחינת החוק הבינלאומי.

לא קיים סיכסוך בין מדינות החברות באו"ם לגבי זכותן לשלוט בשטחי יהודה ושומרון.

צה"ל שולט בשטחי יהודה ושומרון ולכן מדינת ישראל היא הריבון בשטחים אלה ואין שום מדינה הטוענת שהשטחים הללו שייכים לה.

בדיוק כמו שצה"ל שולט בגליל ובנגב למרות שהערבים בגליל ובנגב, ביפו, ברמלה, בלוד, בבאר שבע, בחיפה ובעכו לא מרוצים מכך שצה"ל כבש את עריהם, כפריהם ובתיהם בשנת 1948, במלחמת השחרור, הרי שהאיזורים הללו הם חלק ממדינת ישראל הריבונית.

האם הערבים שהיו באום רשרש בשנת 1948 יכולים לדרוש מדינה משלהם במקום היהודים שהקימו שם את העיר אילת?

מעולם לא היתה מדינה פלסטינית ולא תהיה לעולם.

5.עם הערבים בכלל לא מתעסקים חוץ מחלק מהעבירות הבטחוניות (וגם זה לא כולל זריקות אבנים ודברים "קטנים"), אבל ביחס ליהודים יש כאן חוקים דרקוניים שנאכפים ביוזמת ובפיקוח המינהל האזרחי. יש הפקרות, אבל ערבית והכי חמור אלה עבירות התנועה המזעזעות של הערבים.

6.משום שבעבר אהוד ברק התנהל שם כאילו שהוא החוק ובעל הבית.

7.אנשים כמו עו"ד כספי (בתכנית של לונדון וקירשנבאום וצ'מברליין) ואחד כמו אהרון ברק (בהרצאה מול קהל שמאלני בארה"ב נגיד) ובחור כמו גולדסטון למשל...כולם עורכי דין יהודים מוכשרים, לוחמי צדק ורודפי יהודים, שחורגים מהגטו שהוקצב להם על ידי החוק הבינלאומי.

8.הכותרת האמיתית של הדו"ח: האויב הערבי ממשיך כרגיל בעבריינות ללא הפוגה!

9.מבקר יקר, מתי ביקרת בנגב ובגליל? האם לא שמת לב לנהיגה הפרועה, לבניה הבלתי חוקית? לציפצוף האדיר על "שלטונות החוק"? האם ראית רכב משטרתי המעז להיכנס, למשל, לתל-שבע / לרהט? האם ראו עיניך הבוחנות את השוחד הניתן לפקידים במשרדים שונים כדי לקדם ענינים של, למשל, אישורי בניה, אישורי מכבי האש וכו'? -
תתעורר אתה וכל השלטון חדל האישים הזה. המדינה כ-ו-ל-ה מ-ו-פ-ק-ר-ת לפורעי חוק!!!

10.לספח ולהחיל את חוקי מדינת ישראל עכשיו. צה"ל אינו משטרה. תפקידו להגן על הבטחון, לא לאכוף חוקים. הגיע הזמן שהמדינה תתייחס ללב הארץ כמו שצריך.

11.אם הנגב הפך למערב פרוע אז למה לא יהודה ושומרון?

12.מה שהיה ידוע עשרות שנים - ההפקרות השלטונית ביו"ש פועלת לטובת הערבים!

9.בחסות בג''ץ: נמשכת הפלישה הערבית לגן הלאומי בקרן העופל

במשך שנים משתלטים ערבים על שטחים של הגן הלאומי בקרן העופל שסמוך להר הבית בירושלים.
השבוע התקיים דיון בעתירה שהגיש אריה קינג בדרישה להורות למדינה לסלק את הפלישה, אולם בהחלטה שנתן היום השופט גרוניס, הוא אינו ממהר לכפות על המדינה לבצע צעדים מעשיים.

ההפקרות החוגגת בגן הלאומי סובב חומות העיר העתיקה בירושלים נמשכת ובג"ץ אינו ממהר לכפות על המדינה לאכוף את החוק.

לאחר שנים ארוכות בהן עתירות שמגיש פעיל ירושלים אריה קינג בדרישה להורות למשטרה, עיריית ירושלים ורשות הטבע והגנים, למנוע קבורת ערבים בשטח הגן הלאומי בקרן העופל ולסלק את הפלישה שכבר קיימת, נערך שלשום (ג') דיון נוסף בבג"ץ. בעתירה דרש קינג כי בית המשפט יוציא צו המורה למדינה לבצע פעולה ממשית לסילוק הפלישה הערבית לגן, פלישה המתבטאת בעיקר בקבורה בלתי חוקית.

"אני נמצא פה זה הדיון ה-13 באותו הנושא", אמר קינג. "מדובר בבזבוז זמן ובזבוז כספי ציבור וזאת בגלל שהמדינה מחליטה ולא נותנת תשובות. משקרים כאן. המדינה הודיעה והצהירה ב-2008 שתעשה משהו ולא עשתה מאומה, משקרת שלא קוברים עד שאני מוכיח שקוברים, כולל שוטרים שחותמים על תצהירים כוזבים".

"אני יכול לבשר לכם שניפגש פה שוב שכן התופעה חוזרת על עצמה במרחק של 300 מטר מהאיזור שעליו העתירה", בישר קינג לשופט. "זו עוד פלישה לשטחי ציבור של גן לאומי וזה מצולם ומתועד".

קינג תיאר כי כשפנה עם הצילומים לעירייה, המשטרה ורשות הטבע והגנים, היו התשובות פשוטות: "תגיש עתירה". "כיוון שאין החלטה שיוצרת שינוי בשטח, התוצאה היא שהתופעה הרעה מתפשטת על אזורים אחרים בגן זה, לכן יש צורך במעשה בשטח כדי שלא יחזור על עצמו", ביקש שוב מהשופט.

"המשטרה מסרבת לאבטח את הפקחים"

מדובר בשטח הסמוך לבית הקברות המוסלמי שבכותל המזרחי של הר הבית. המשטרה, כך טוען קינג, אוסרת על יהודים להיכנס אליו. "למה ליהודים אסור להיכנס בגלל שזה מוגדר בפועל על ידי משטרת ירושלים כבית קברות?", שאל קינג. "אני מבקש שיינתן סעד, צו עשה עם לוחות זמנים, כי אם לא, ימשיכו למרוח את הזמן ולבלף. אין לי כבר מה להוסיף כי הכל נאמר ואושר, שיתחילו לעבוד".

נציג פרקליטות המדינה עו"ד אורי קידר השיב כי העניין הועלה לדרג המדיני והתפתל כאשר לא הציג אף טיעון הגיוני לסיבה שהמדינה אינה טורחת לאכוף את החוק בגן.

עורכת הדין שייצגה את רשות הטבע והגנים אמרה מצידה כי הרשות "רואה חשיבות גבוהה במניעת קבורה".

לדבריה, פניות פקחי הרשות למשטרה אינן נענות ולכן הפקחים אינם יכולים לפעול במקום. "ברגע שיתקבל אישור מהדרג המדיני נפעל באופן מיידי ליישום התוכנית", הוסיפה.

אולם השופט גרוניס שדן בעתירה לא נעתר לדרישתו של קינג ונתן ארכה נוספת למדינה. השופט מתח ביקורת על כך שהנושא טרם הועבר לדיון בדרג המדיני, וקבע כי בתוך כחדשיים תיתן המדינה עדכון על הנעשה במקום.

http://www.hakolhayehudi.co.il/?p=7...*************

תנועת רגבים - סיור של חברי הועדה לביקורת המדינה ביהודה ושומרון
ליה 06.04.1418:11
8. ח''כ מוטי יוגב, מכנס היום ישיבת מעקב בנושא בנייה בלתי חוקית פלסטינית בשטח בתגובה להודעה מספר 0
יוגב: אבו מאזן קובע עובדות בשטח

ועדת משנה של ועדת חוץ וביטחון תדון בצהריים בסוגיית האכיפה נגד בניה פלסטינית בלתי חוקית בשטחי C.

יו"ר ועדת המשנה לענייני יהודה ושומרון בועדת חוץ וביטחון, ח"כ מוטי יוגב, מכנס היום (שלישי) ישיבת מעקב בנושא בנייה בלתי חוקית פלסטינית בשטחי C.

הישיבה מתקיימת בעקבות ישיבה דומה שנערכה לפני כחודש, בהשתתפות נציגי מערכת הביטחון, משרד החוץ, משרד המשפטים וכמו גם בהשתתפות ראשי מועצות ונציגי המתיישבים.

נציין כי ימים ספורים לפני הדיון ביצע המנהל האזרחי שתי פעולות הרס, האחת בגבעת תקומה שביצהר והשניה בסמוך לכפר אדומים.

במקרה אחד מדובר בהריסת מבנה שבנו יהודים, ואילו בשני מדובר בהרס של מבנים ארעיים שבנו בדואים בשטחים השייכים לישוב כפר אדומים.

"אבו מאזן קובע עובדות בשטח בניגוד לחוק, עם או בלי מו"מ. מלכתחילה הוא מצפצף על ישראל ועל כל ההסכמים שנחתמו עמנו מאז ומעולם. איך אפשר לקרא לו פרנטר?

הועדה היום תקיים דיון המשך על אבסורד הבנייה הבלתי חוקית בשטחים שבבעלות המדינה, שטחי C ,E1 ואדמות מדינה", אומר יוגב.

http://www.inn.co.il/News/News.aspx...

תגוביות:

1.הגיע הזמן לעשות סדר בהפקרות של הערבים. המינהל התעלם מהבניה הבלתי חוקית הערבית והרס בתים של יהודים. הערבים מאז ומתמיד מדברים בשתי שפות - הם דורשים מהיהודים לא לבנות והם משתוללים בבניה לא חוקית - הם קובעים לנו עובדות - ואת זאת צריך להפסיק.

2.ישראל מצפצפת על עצמה בעצם כניסתה למשא ומתן עם ארכי רוצח שכתב דוקטורט על הכחשת השואה.ליה 26.04.1419:23
9. סוף סוף: רשות המסים מאיימת לשלול הטבות מארגון רופאים לזכויות אדם בתגובה להודעה מספר 0

ערכתי לאחרונה בתאריך 26.04.14 בשעה 19:36 בברכה, ליה

ברשות טוענים שמאבק בכיבוש נוגד את מדיניות הממשלה, ולכן יש לשלול פטור ממס הניתן למוסדות ציבוריים‬. "הארגון רואה את הכיבוש כהפרת זכויות אדם... האם אתם פועלים גם ברצועת עזה או למען תושביה?", כתבו ברשות המסים

רשות המסים מאיימת לשלול מארגון רופאים לזכויות אדם את ההכרה בו כמוסד ציבורי פטור ממס, בין היתר, בשל פעילותו ההומניטארית בשטחים וברצועת עזה. במקביל, בישרה לאחרונה הרשות לארגון בצלם, לראשונה באופן רשמי בכתב, כי לא יקבל הכרה זו בשל פעילותיו "הנושאות אופי וגוון פוליטי מובהק".

כבר כעשר שנים נהנה ארגון רופאים לזכויות אדם מהכרה כמוסד ציבורי, המזכה את התורמים לו בזיכוי מס. זהו סעיף 46 לפקודת מס הכנסה, שכל ארגון ועמותה, המתבססים על תרומות, חפצים לקבל. על התהליך אחראית רשות המסים במשרד האוצר, המטפלת גם בחידוש האישור מפעם לפעם. לדברי ראשי רופאים לזכויות אדם, בשנתיים־שלוש האחרונות הם מקבלים את...

http://www.haaretz.co.il/news/educa...

תגוביות:

1.הדמוקרטיה בשירות ארגונים השואפים לחסלנו. רוצים לפגוע במדינה ומבקשים ממנה סיוע כספי. 99% מהיהודים במדינה מבינים שמטרת ארגונים אלה לנצל את הדמוקרטיה. כדי לסייע לחיסול ישראל במתכונת הנוכחית ולהופכה למדינת כל תושביה. למה אנחנו נדרשים לממן את חיסולנו?

2.אלה לא "מחלוקות פוליטיות". מדובר בארגוני בגידה וחתרנות מדינית. לומר על ארגוני השטנה שמהווים זרועות של ממשלות זרות לחיסול מדינת היהודים שהם "ארגונים פוליטיים" שקר.

3.מה, עוד לא הכריזו על רופאים לזכויות ערב כעל ארגון טרור?

4.זו חזירות ללחום במדינה ולבקש פטור מס. יד חופשית רחבה ניתנה לארגוני השמאל הרדיקלי לחתור תחת האינטרסים הבטחוניים והלאומיים הבסיסיים ביותר של ישראל. אבל לבקש שתרומות הניתנות לארגונים אלו יהיו גם פטורות ממס זו כבר חזירות שאין לה צידוק.

5.השמאל האנטישמי הוא לא פשיסט אבל תומך בפשיזם הרוע וחוסר כבוד האדם בעולם הערבי. אין הסבר לשריטה הנפשית של השמאל האנטישמי. השמאל הוא בעצם ימין פשיסטי ערבי איסלמי.

6.השמאלנים רואים בעצמם נאורים ליברלים שתומכים בפשיזם הערבי הברוטלי.

7.האירגון הוא לזכויות האוייב ובמקרים רבים לזכויות הטרור!

8.בודדים היהודים שתומכים באירגונים הללו.

9.להוציא את הקרן החדשה להשמדת ישראל אל מחוץ לחוק.

10.הם פוגעים בחיילי צה"ל אז למה שיקבלו פטור?

11.הארגון ממומן בכספים מגרמניה. קיראו אצל גיא בכור - "נשיקת אשת העכביש".

12.רופאים לזכויות אדם היא כנופיית שמאל קיצוני בכסות הומניטרית שעושה ככל יכולתה כדי לחסל את ישראל כמדינת לאום יהודית באמצעות המנדט הרפואי לכאורה שלה. לא רק שלא צריך לתת לה הקלות מס אלא צריך להכריז עליה ארגון טרור ולהוציאה מחוץ לחוק. אין הבדל עקרוני בינה ובין ארגוני הטרור הערבים.

13.ארגון רופאים לזכויות טרור.

14.הסמולנים סותמי פיות. מה שהם מרשים לעצמם הם מונעים מאחרים. חלאות.

15.שום מדינה בעולם לא היתה מאפשרת התערבות פוליטית של מדינה אחרת בעניניה. סוף סוף נזכרו. המדינה צריכה לממן בזיכויי מס מסיתים עברייני חוק ואלימות נגד כוחות הביטחון?

16.טוב מאוד ליבש אותם. זו הדרך להפסיק את התעמולה האנטי ציונית.

17.סוף סוף מדינת ישראל נוקטת אמצעים נגד שונאיה ונגד המפיצים שקרים כנגדה.
ליה 28.04.1400:58
10. המינהל האזרחי נדרש לערוך רשימה של כל האירגונים המעודדים בניה לא חוקית ביו''ש בתגובה להודעה מספר 0
ארגונים מחו"ל מעודדים ומממנים בניה לא חוקית

ועדת המשנה לענייני יו"ש דרשה מהמנהל האזרחי לערוך רשימה של כל הארגונים הבינ"ל ואלה מהם השותפים להפרת חוק.

ועדת המשנה לענייני יהודה ושומרון של ועדת חוץ וביטחון, בראשות חה"כ מוטי יוגב (אל"מ במיל'), דנה היום (ראשון) בבניה הבלתי חוקית בשטחי C.

היקף הבניה הבלתי חוקית של הפלסטינים בשטחי C נאמד ב-35,000 מבנים. בנייה בלתי חוקית זו מוכוונת על ידי הרשות הפלשתינית ומאורגנת וממומנת בעזרת ארגונים בין לאומיים.

לראשונה הופיע בועדה מתאם פעולות הממשלה בשטחים הנכנס, האלוף יואב (פולי) מרדכי, אשר סקר את פעילות המנהל האזרחי בנושא.

בתחילת הדיון הציג עו"ד בצלאל סמוטריץ', מנהל הפעילות בתנועת רגבים את המצב המשפטי כאשר למרות ההיתכנות המשפטית, המנהל האזרחי סירב לאכוף את החוק ואף שלח עדכונים לא מאומתים.

הדוגמה הבולטת שהוצגה בוועדה היתה בישוב משואה שבבקעת הירדן בה הוקם מאחז פלסטיני לא חוקי סמוך לגדר הישוב, אולם המנהל האזרחי לא הגיב לפניות בית המשפט ובפועל הבניה הלא חוקית נשארה ואף קיבלה גיבוי.

האלוף מרדכי הציג נתוני אכיפה כנגד הבנייה הבלתי חוקית לשנת 2013 לפיה ברחבי יו"ש אותרו 1646 מבנים לא חוקיים. אוולם מכלל עשרות אלפי המבנים הלא חוקיים נהרסו 520 מבנים בלבד.

יו"ר הועדה ח"כ יוגב, ביקש ממתאם הפעולות בשטחים שיציגו תכנית עבודה כולל לוחות הזמנים להסדרת ההתיישבות הבדואית תוך הפרדת הערבים הפלסטינים והשבתם לכפריהם.

הועדה דרשה מגורמי המנהל האזרחי לערוך רשימה של כל הארגונים הבינ"ל ואלה מהם השותפים להפרת החוק, להפסיק לאלתר כל שיתוף פעולה עימהם, תוך הגשת תלונות משטרתיות כנגד אנשיהם.

כמו כן יתקיימו פגישות עם נציגי משרד החוץ ומשטרת ש"י לאכיפת החוק על הפעילים והארגונים הבינ"ל המממנים והמסיתים שהגיעו לארץ כגופים הומניטריים, אך בפועל הם המעוררים והמאפשרים את הפרת החוק.

פיקוד המרכז, משטרת ש"י ומגב עוטף ירושלים התבקשו לתת עדיפות למבצעים שיידרשו על ידי המנהל כנגד בנייה בלתי חוקית בשטח E1 וכן לפי סדרי עדיפויות במקומות בהם יש פגיעה אסטרטגית בשטח.

ישיבת המשך תזומן תוך כ-3 חודשים בפורום מצומצם עמוק ורחב יותר.

מתנועת 'רגבים' נמסר בתגובה כי "שוב ושוב עולה כי האכיפה ביהודה ושומרון מפלה לרעה את המתיישבים הישראלים. בעוד הפלסטינים בונים בניגוד לחוק בהיקפים גבוהים פי כמה הריסת המבנים מתרכזת בעיקר בישראלים. זהו מצב בלתי מתקבל על הדעת והאחריות מוטלת לפתחו של שר הביטחון יעלון ואנו מצפים שהוא יפסיק מדיניות מפלה זו".

"מתברר שאכיפת החוק ביהודה ושומרון מתרכזת בעיקר אל מול הישראלים. האכיפה מול הפלסטינים מתמקדת בבורות, לולים וגרוטאות מכוניות. זה מצב בלתי נסבל והאחריות מוטלת לפתחם של רשויות אכיפת החוק ובראשם שר הביטחון משה יעלון. יותר מאי פעם, הביטוי 'שלטון החוק' מקבל משמעות פוליטית", הוסיפו ב'רגבים'.

יו"ר הועדה סיכם את הדיון ואמר: "אבו מאזן קובע עובדות בשטח בניגוד לחוק, עם או בלי מו"מ. על מדינת ישראל לקחת לידה את החוק ולעשות סדר גם באכיפת הבנייה הפלשתינית הפרועה והלא חוקית. הליכתו לאו"מ ולחמאס השבוע, זו שבירת כלים והזדמנות שאסור לפספסה, לשינוי אסטרטגי בחשיבה ובמעשה. אני מברך על הגעתו של מתאם הפעולות בשטחים, האלוף יואב (פולי) מרדכי ומאחל לו הצלחה בתפקידו. אני מברך אותו גם על הנחייתו לסיים את הסדרת מעלה אדומים תוך ראיה כוללת של הסדרת התיישבות הבדואים במרחב".

"הועדה תקיים דיון המשך על הבנייה הבלתי חוקית של הפלשתינים בשטחים שבבעלות המדינה בדגש על שטח E1 להצגת תכניות עבודה למיגור תופעה זו", הוסיף מרדכי.

http://www.inn.co.il/News/News.aspx...

תגוביות:

1.יש לבדוק ולהעיף מהמינהל האזרחי את כל אנשי הקרן החדשה. רק אז תיפסק הפשיעה הלאומית הזו.


ליה 06.07.1706:31
11. שוד המים הפלסטיני בבקעת הירדן / גלעד צוויק / מידה בתגובה להודעה מספר 0
הפלסטינים קודחים באופן פירטי במי תהום, ותושבי הבקעה סובלים ממחסור במים. "אנחנו בדרך לקטסטרופה", מזהיר ראש מועצת הבקעה. ובינתיים: צה"ל מבצע "מחוות" לפלסטינים ומסיר מחסום בנקודה אסטרטגית

45 מעלות נמדדו השבוע במושב רועי שבצפון בקעת הירדן – אחד האזורים החמים ביותר בארץ באחת התקופות החמות ביותר של השנה. החום הכבד מגביר כמובן את הדרישה הבסיסית למים, אך התופעה הגוברת של גנבות מים על ידי פלסטינים מאיימת לפגוע באספקת המים ליישובי הבקעה.

הפגיעה המרכזית היא בתוצרת החקלאית – ענף הייצור המוביל בבקעה – אך במקרי קיצון המחסור מתבטא גם בירידת לחץ ואף הפסקת זרם המים הנועד לצריכה ביתית.

"אנחנו חיים במדינה בתוך מדינה, אין דין ואין דיין", אומר ראש מועצת בקעת הירדן דוד אלחייני. "מצד אחד המנהל האזרחי ובג"ץ מאפשרים לפלסטינים להתיישב באופן לא-חוקי בבקעה, מצד שני מכסת המים שנקבעת לבקעה לא 'סופרת' אותם פלסטינים לא חוקיים. אז מה שקורה בפועל זה שאין מספיק מים לכולם, הפלסטינים לא רוצים למות מצמא וגונבים ומנגד המנהל גורר רגליים בטיפול בתופעה עד שהמצב מגיע לכדי קטסטרופה. ישראבלוף קלאסי".

לאחרונה ביצע המנהל האזרחי, האמון על אכיפת החוק ביהודה ושומרון, פעולת אכיפה באזור הכפר ברדלה, הממוקם בצפון הבקעה, שהגנבות מצד תושביו הפלסטינים הובילו למשבר חמור באספקת המים לתושבי היישובים שדמות-מחולה ומחולה. כעת משבר המים נע מעט דרומה, כאשר הנפגעים העיקריים הם תושבי המושבים בקעות, חמרה ורועי הסמוכים לכפר הפלסטיני ג'יפטליק. באזור זה המנהל טרם שינס מותניו ותושבי האזור סובלים מאספקה לקויה של מים.

לפני כשבועיים למשל התעוררו כ-150 תושבי חמרה לבוקר שחון ממים בברזים. במקביל, חקלאי מושב בקעות הסמוך לא יכלו להשקות את מטעי הגפנים הגדלים בכרמי המושב והמשווקים ברחבי הארץ והעולם. "הפגיעה יכולה להיות הרסנית", אומר ל'מידה' חקלאי מהבקעה. "בחום המטורף הזה מספיק יום אחד שהגידולים שלנו לא יקבלו מים כדי להיהרס ולהיזרק לפח. הנזק יכול להגיע לאלפי דונמים ולמאות אלפי שקלים – אם לא למעלה מכך".

גורם בכיר בחברת 'מקורות' אמר ל'מידה' כי בשבועות האחרונים הגיעה התופעה של גנבות המים באזור הג'יפטליק לשיא חדש, כאשר לא פחות מ-38 אחוז מסך תצרוכת המים המסופקת לאזור נשדדת בידי פלסטינים המתגוררים במאחזים בלתי-חוקיים. היקף הגנבות נאמד לפחות ב-3 מיליון קוב מים.

כיצד "גונבים" מים? השיטה הנפוצה ביותר היא חיבור צינורות באופן פירטי למשאבות המים של 'מקורות' הפרוסות ברחבי הבקעה. מרבית ההתחברויות הלא-חוקיות מתבצעות בערב שבת, כאשר המנהל האזרחי האמון כאמור על אכיפת החוק אינו פעיל. לטענת אלחייני, לכך נוספו "הקלות" מיוחדות לכבוד הרמדאן, לפיהן המנהל נמנע מפעולות אכיפה במהלך החודש כולו.

'מקורות' מנסה להילחם בתופעה בעזרת שליחת צוותי עבודה המתקינים מערכות המנטרות גנבות מים וציפוי הצינורות תת-קרקעיים בשכבות הגנה. "אנחנו משחקים עם הפלסטינים בחתול ועכבר", מציין הבכיר ב'מקורות'. "הם כל הזמן בשטח ועבורם להשיג מים זו חובה, אז הם עושים הכל כדי לגנוב. אנחנו עסוקים בעיקר במזעור נזקים".

עובדים אחרים במקורות מספרים כי הרשויות מעדיפות לא לתת הד לתופעת גנבות המים בבקעה "כדי לא ליצור יותר נזק מתועלת".

דרך נוספת של הפלסטינים לגנוב מים היא באמצעות 'דרילר' – טרקטור הנושא עמו מקדחה – החופר עד למי התהום ושואב משם מים באופן לא-חוקי. ברגע שהדרילר מגיע למי התהום, הפלסטינים מתחברים ל'מקור המים' החדש באמצעות צינורות ומתחילים לשאוב. הקדיחה הפירטית והבלתי מפוקחת עלולה לייצר נזק בלתי הפיך בדמות המלחת מי התהום עקב שאיבת יתר.

כוחות צה"ל הפועלים באזור מחרימים לעתים את הדרילרים, אך מדובר בלא פחות מלעג לרש. הדרילרים מגיעים לידי המנהל האזרחי, אך הדרך לשחרורם בחזרה לבעליהם הפלסטינים קצרה מתמיד. חלק מהפלסטינים נדרשים לשלם סכום פעוט של כמה מאות שקלים, הכולל את עלות גרירת הטרקטור ואחסונו בידי המנהל האזרחי, כדי לקבל את הטרקטור בחזרה.

במקרים אחרים הפלסטינים אפילו לא טורחים להשיב לידיהם את הדרילר מכיוון ש"ארגונים הממומנים בידי האיחוד האירופי דואגים לספק עבורם טרקטור חדיש ומוכן לפעולה", כפי שמעיד ראש מועצת הבקעה.
"תושבי הבקעה הם קורבן של פוליטיקה מכוערת"

גוף נוסף האמון על טיפול בגנבות מים מצד הפלסטינים הוא 'צוות פיקוח ואכיפה' (צפ"א) הכפוף לרשות המים. האות א' בצפ"א מהווה אמנם קיצור למילה "אכיפה" אך משיחות עם גורמים ברשות המים מסתבר כי בצפ"א עוסקים רק בעבודת ניטור של בארות מים ברחבי יו"ש – בעוד האכיפה על מי ששואב מים באופן בלתי חוקי היא באחריותו של המנהל האזרחי.

"צפ"א לא מבצעים אכיפה וטוב שכך", אומר גורם ברשות המים. "כרגע אנשי צפ"א לא נתפסים כגורם עוין ולכן הם יכולים להגיע גם לשטחי A ו-B כדי להצביע על נקודות בהן מתבצעות גנבות מים. ברגע שהם יבצעו גם פעולת אכיפה וייתפסו כחלק אינטגרלי מהמנהל נהיה בבעיה".

ברשות המים גם טוענים כי המטרה המרכזית של צפ"א היא הגנה על אקוויפר ההר, עוגן אסטרטגי של מדינת ישראל המספק 450 מיליוני קוב מים לכלל תושבי המדינה, "ולא להתעסק עכשיו בגנבות המסכנות ביו"ש" שלטענת רשות המים נאמדות ב-6 מיליון קוב. "אסור להיטפל לדברים הקטנים ולהזניח את המטרה האסטרטגית הגדולה", טוען הבכיר ברשות המים.

ראש מועצת הבקעה לא מוכן לקבל תירוצים מסוג זה: "אני מצוי בקשר קבוע עם אנשי רשות המים ומעניין שהם מעולם לא העזו לומר לי את הדברים האלה", טוען אלחייני. "הבעיה היא שגם על אקוויפר ההר לא מגנים כמו שצריך, ובכל מקרה לצפ"א אין באמת סמכות אכיפה. הם לא יכולים לזוז בלי המנהל".

לאחרונה נעשים ניסיונות להכפיף את צפ"א למנהל במה שראש מועצת הבקעה מתאר כ"פוליטיקה מכוערת שתושבי הבקעה הם הקורבן שלה. אם לא תתבצע אכיפה נוקשה נגד גנבי המים הולכת להיות פה קטסטרופה. אני מאשים את הממשלה שהפקירה את תושבי הבקעה בידי המנהל. אנשי צבא לא צריכים לעסוק בנושאים אזרחיים".

"פגיעה בביטחון כדי לרצות את הפלסטינים"

תושבי הבקעה זועמים גם על מה שהם מכנים "פגיעה בביטחון כדי לרצות את הפלסטינים" בעקבות החלטה של צה"ל להפחית דרמטית את נוכחות הצבא במחסום בקעות, הממוקם בין מחנה הפליטים פארה, הכפרים העוינים טאמון וטובאס והעיר שכם לבין יישובי הבקעה בואכה יישובי הגלבוע ועמק בית שאן.

בשנה וחצי האחרונות נעשו שלושה ניסיונות פיגוע במחסום בקעות: ניסיון דקירה של חיילים שהסתיים במותם של שני מחבלים; ירי לעבר חיילים שהסתיים במותו של המחבל בלי שאף אחד מהחיילים נפגע; סיכול פיגוע של מחבלת חמושה בסכין. יצוין כי מרבית היישובים בבקעה חוו חדירה של מחבלים, כאשר באירוע החמור ביותר, בפברואר 2002, נרצחו שלושה תושבי המושב בקעות, ביניהם ילדה בת 11, על ידי מחבל מהכפר טובאס שחדר ליישוב כשהוא לבוש מדי צה"ל.

עד לאחרונה אוייש מחסום בקעות לאורך כל שעות היממה, אך בחודשים האחרונים הוחלט בצה"ל לצמצם משמעותית את הפעילות בו לכדי שעות בודדות בלבד. ההחלטה התקבלה בזעם רב בקרב הרבש"צים של יישובי הבקעה. "אני לא מבין את ההחלטה הזו", אומר אחד הרבשצים ל'מידה', "המחסום יושב על נקודה אסטרטגית, בין השומרון למדינת ישראל. אנחנו בפירוש מרגישים פחות בטוחים בלי נוכחות החיילים במחסום".

ראש מועצת הבקעה תמה גם הוא על ההחלטה. "ביקשנו הסברים מהצבא ובין השורות הבנו שזה חלק מהמחוות לפלסטינים. סדר העדיפויות של הצבא פשוט מעוות", אומר אלחייני.

בקשת תגובה נשלחה למפקדת מתאם פעולות הממשלה בשטחים, האחראית בין היתר על המנהל האזרחי. התגובה תתפרסם כשתתקבל.

http://mida.org.il/2017/07/05/%d7%a...


ליה 06.07.1812:31
12. ישראל הרשמית כלל אינה בודקת את המספר של האוכלוסייה הערבית ביהודה ושומרון בתגובה להודעה מספר 0
המומחה שמוכיח: אין שום בעיית דמוגרפיה ערבית בישראל

שגריר ישראל לשעבר לקונגרס האמריקני יורם אטינגר, בשיתוף עם ארגון 'בומרנג', יוצאים בסדרת סרטוני הסברה במגוון נושאים פוליטיים.

אטינגר, שבעברו הקים מכון מחקר ישראלי אמריקני לענייני דמוגרפיה, מציג בסרטון הראשון בסדרה את מסקנותיו לפיהן "אין סכנה דמוגרפית ערבית".

רבים חושבים שעל ישראל להיפרד מיהודה ושומרון מחשש לרוב ערבי ואיבוד הרוב היהודי במדינת ישראל, אבל האם מישהו טרח לבדוק את הטענה הזו?

מאז 1997, ישראל הרשמית כלל איננה בודקת את מספרה של האוכלוסייה הערבית ביהודה ושומרון.

במקום זאת, מדינת ישראל מסתמכת על נתוני הלישכה הפלסטינית המרכזית לסטטיסטיקה, אשר ראשיה הצהירו שעבודתם משמשת ככלי במאבק נגד מדינת ישראל.

כך למשל, ב- 11 לדצמבר 1997, אמר ראש הלשכה הפלסטינית המרכזית לסטטיסטיקה, חסן אבו-ליבדה, ל"ניו יורק טיימס" ש"מפקד האוכלוסין הוא האינתיפאדה האזרחית".

עפ"י צוות מחקר ישראלי-אמריקאי, הבודק מאז 2004 את הדמוגרפיה היהודית-ערבית בין הירדן לים התיכון, מספר ערביי יו"ש ב- 2017 נמוך באופן דרמטי מהנתון הרשמי של הרשות הפלסטינית, שהוא עתיר טעויות והטעיות, אך מאומץ – ללא בדיקה – ע"י ישראל הרשמית.

הנה למשל מספר דוגמאות להטעיות ולטעויות המתבצעות:

בישראל ובכל העולם – כאשר מודדים דמוגרפיה לא מחשיבים כתושבים את מי שאינם מתגוררים במדינת האם למעלה משנה. אבל, לפי ראש הלמ"ס הפלסטיני, משרד הפנים הפלסטיני וועדת הבחירות הפלסטינית, ספירת האוכלוסין הפלסטינית כוללת באופן חריג כ- 400 אלף איש השוהים בחו"ל למעלה משנה, כך שגם מי שעזב לפני שנים רבות – נחשב כמתגורר ונמצא במקום.

דוגמא נוספת היא 330,000 ערביי ירושלים, ו-100,000 תושבי יו"ש ועזה שנישאו לערבים ישראלים. כל אלו בעלי ת.ז. ישראלית ונספרים פעמיים – פעם אחת כערבים אזרחי מדינת ישראל ופעם שניה כערבים תושבי הרשות הפלסטינית.

מפתיע גם לגלות שהפלסטינים לא טרחו לגרוע ממפקד האוכלוסין שלהם אנשים שכבר נפטרו ועברו מן העולם. למשל, במפקד האוכלוסין של 2007 נספרו אנשים בגילאי 157 ו- 162.

על פי סקר של "הבנק העולמי" מספטמבר 2006 הפלסטינים דאגו גם לנפח ולסלף בכ- 32% את מספר הלידות ברשות הפלסטינית.

תיעוד יומיומי של יציאות וכניסות ערביי יו"ש דרך המעברים הבינלאומיים, הראה בשנים האחרונות מאזן-הגירה-שלילי שנתי של כ-20,000 איש. כלומר, מדי שנה, היו 20,000 יציאות של ערבים משטחי יו"ש – יותר מכניסות – זאת בניגוד לנתוני הרש"פ הטוענת למאזן הגירה של אפס.

השורה התחתונה היא שקיים ניפוח מלאכותי של כ- 1,150,000 במספר ערביי יו"ש, ובשטח המשולב של יו"ש ו"הקו הירוק" קיים רוב יהודי של 66%, אשר גם הוא נמצא במגמת גידול, עליה נדבר בסרטון הבא.

אם כן, האם באפשרות של סיפוח יהודה ושומרון אנו עלולים לאבד את הרוב היהודי במדינת ישראל? נראה שכדאי לחשוב על כך, במחשבה שניה.https://www.20il.co.il/%D7%94%D7%9E...

תגוביות:

1.דמוגרף ישר וערכי בתוך חבורה של ''דמוגרפים'' מהשמאל הקיצוני שמעוותים נתונים כדי להכשיר תוכניות לגירוש יהודים. כל הכבוד לו על היושר ועל כך שאינו מפחד מהם.


העבר לפורום אחר
העבר לפורום:
סיבה:
תגובה חדשה
כותרת:
תוכן:
סמיילים:
הצג
עריכת אשכול
כותרת:
תוכן:
סמיילים:
הצג