החופשה הבאה שלך מתחילה כאן
פורום גילוי מסמכים אשכול 27758

ליה 23.05.1522:43

האם יוצאי אתיופיה יהודים?

השאלה המרכזית היא:

האם יוצאי אתיופיה יהודים?

הרב עובדיה פסק שכן וגדולי הדור האשכנזים פסקו שהם בספק. הבעיה לא תיפתר אלא אם הם יתגיירו כהלכה.

בכך יעסוק האשכול.
ליה 23.05.1523:20
1. הבעיה האמיתית של יוצאי אתיופיה בתגובה להודעה מספר 0
האתיופים דורשים בצדק מוחלט התייחסות אנושית כלפיהם. כל אדם באשר הוא צלם אלוקים, ראוי לכבוד, לזכויות ולחתירה לאושר, ללא הבדל דת מין וגזע. אך מכיון שמאבקם הצודק עלה לכותרות, לא ניתן להתעלם מהשאלה המרכזית בעניינם - הנוגעת לעם היהודי ולמדינת ישראל – האם האתיופים יהודים? זה לא פשוט.

הספקות העקרוניים הם, האם הם יהודים במוצאם, או אולי צאצאי גרים, ואם כך, האם הגרות שלהם נחשבת. בהסתמך על אחד מגדולי הפוסקים בדורות הקודמים, רבי דוד בן זמרא, שראה בפלאשים צאצאי שבט דן, פסק הרב עובדיה יוסף שהם יהודים. אלא שמחשש שהתערבו בהם גויים, הוא פסק שעליהם להתגייר. בלי שיתגיירו, הם ספק גוים.

לדעתם של גדולי הדור האשכנזים, הפלאשים הם ספק יהודים, וחייבים לעבור גיור. בגילוי דעת, משנת תשמ"ו (1986), החתום בידי הרב שך, הרב אלישיב, הרב אויערבאך, וכן על ידי הדיינים החשובים ביותר אז, נכתב כך:

''אודות הפלאשים העולים מאתיופיה. הננו בזאת להודיע כי על פי ההלכה וכפי שנהגו בארץ הקודש מאז ומתמיד הפלאשים הבאים מאתיופיה הינם בכלל ספק יהודי וצריכים לעבור גיור כדין, דהיינו קבלת מצוות הטפת דם ברית וטבילה ואין לאף אחד לשנות הדבר''.

לדעתם, כיוון שחלו תהליכי התבוללות גדולים בקרב הפלאשים (או כי הם גרים שלא התגיירו כהלכה) יש לדונם כספק יהודים. כל עוד לא יתגיירו, הם לא יהודים. ההשלכות לכך קשות. אך אם יתגיירו - יש לקבלם באהבה. כותב על כך הרב פיינשטיין, בהתייחסו לצבע עורם: ''ומאוד נצטערתי על מה ששמעתי שיש כאלו בארץ ישראל שמונעים מלקרבם בענייני רוחניות וגורמים חס וחלילה שיהיו אבודים מדת יהודית. ונראה לי שכך נוהגים רק משום שצבע עורם הוא שחור. דפשוט שיש לקרבם...ואין לדינא חילוק במה שהם שחורים''.

באופן פרדוכסלי, היותם ספק יהודים מציל אותם מבעיה חמורה אחרת - הממזרות. מאחר והם נישאו כדין, אך לא התגרשו בגט כדין, בניהם ממזרים ופסולי חיתון. דווקא היותם ספק גויים, וביחס לגויים אין דין ממזרות, גיורם מתיר אותם בקהל ישראל.

חלק מהאתיופים שהגיעו בעליה הראשונה, קיבלו על עצמם פסיקה זו והתגיירו כהלכה. הם ודאי יהודים. אך בעליות הבאות, המרכיבות את חלקה הגדול של העדה, זה לא נעשה. הם כבר הוסתו, על ידי הגורמים הליברלים בארץ, שלא להתגייר, בטענה שהם יהודים גמורים ואל להם להיכנע לתכתיב ההלכתי הרואה בהם ספק יהודים.

זה הזמן להעלות בעיה חמורה זו לדיון. היא לא תיפתר אלא אם האתיופים יתגיירו כהלכה. על כך מן הראוי להפגין, ולא רק על אלימות שוטרים או על אפליה בחינוך.

אלא שהאווירה הציבורית והתקשורתית המחבקת, והמעודדת את התערותם של האתיופים בחברה הישראלית באמצעות נישואין - שהם אולי נישואי תערובת - תנציח דווקא את אסונם החברתי של האתיופים, שתהפוך לבעיה לא פתורה למשך כל דורות שיבואו.

http://news.walla.co.il/item/285675...

תגוביות:

1.הם לא רוצים להתגייר ורושפים שינאה כלפי חכמי ישראל. מה הבעיה להתגייר כדי לצאת ידי חובת כל הדעות? זה יעשה אותם פחות יהודים? מה זו השינאה הזאת כלפי הרבנים שפסקו שיש בעיה הלכתית לגבי הייחוס שלהם? ככה מתנהג יהודי כלפי חכמי התורה? גורמים שמאלניים ואנטישמים מדרבנים אותם לנצל את הויכוח ההלכתי כדי לחרף ולגדף את חכמי ישראל שפסקו שישנה בעיה הילכתית לגבי מוצאם. מנסים לצייר זאת כאילו הרבנים שונאים אותם.

2.בבדיקות גנטיות יצא שאין שום דמיון בינם לבין הגן היהודי.

3.אתיופים רבים הם בכלל נוצרים אם אתם לא יודעים. הם מקימים בתי תפילות בבתים פרטיים ועוסקים במיסיונריות בקרב הקהילה.

4.צריך לזכור שלמרות כל ההקרבה שלנו ומסירות הנפש שלנו לעם היהודי וליהדות שלנו, אין לנו במקור לא תפילין לא מזוזה ולא עברית. ליהודי אתיופיה מסורת ללא מילה אחת בעברית. כתבי הקודש שלנו כוללים ספרים מהברית החדשה ללא הספרים הקשורים ביש"ו.

5.יהודים שייכים לגזע השמי והגזע השמי לא שחור. שחור לא יכול להיות יהודי אורגינל, אלא רק להתגייר. אין פה שום קשר לפסיקות של רבנים, יש פה מדע נטו.מגן13 11.04.1619:07
12. גיור בתגובה להודעה מספר 1
גוי שרוצה לבוא בעדת ישראל ויתגייר ברוך הבא
ליה 23.05.1523:30
2. חשיפה: רבנים מסרבים לחתן בני זוג אתיופים בניגוד להוראות בתגובה להודעה מספר 0
רבים רואים בו את אחד הרגעים המאושרים בחיים, הרגע שבו מגיעים לרבנות ומבקשים להתחתן. לא אם אתה אתיופי. תחקיר "שישי" חושף רבנים שבניגוד לכל ההוראות מסרבים להשיא את האתיופים בטענה שלא עברו גיור כהלכה וגורמים להם, גם ברגע המאושר הזה, להבין שהם עדיין לא אזרחים שווים

יש גטאות בישראל. החומות שלהם בלתי נראות, אבל יש מי שנתקלים בהם כל הזמן. גטצ'או מוצייה גר באחד כזה. הוא כבר לא עולה חדש - יוצא יחידת מגלן, סטודנט למדעי החברה שבחר לגור בשכונת יוספטל בפתח תקווה בתקווה לשנות."העדפתי לגור פה. רציתי להראות לנוער שאפשר לצאת מפה בנאדם טוב", הוא אומר. "היו פה תימנים, מרוקאים, רומנים, רוסים - ואחרי שהרוסים הוותיקים התחזקו כלכלית ועזבו את השכונה הגיעו האתיופים", מסבירה אחת התושבות.יש הרבה בעיות גדולות לעליה הזאת ופעמיים בשבוע מתכנסים הצעירים מהשכונה במקלט שהקצתה להם העיריה, שמשמש גם בית כנסת וגם מועדון, לדון בהן. "שתי הבעיות הראשיות שלנו הן הרב אטיאס והרב הדנה - בפתח תקווה זה קיים כבר למעלה מעשור", הם מספרים.


כבר למעלה מעשור שהרבנות של פתח תקווה מסרבת לחתן אתיופים. "באתי לעיר הזו לפתוח תיק נישואין אומר לי לא, הסיבה היחידה שהרב אומר היא שהוא לא מאמין ביהדות של העדה האתיופית", מספר מוצייה. "לכו להתחתן במקום אחר" - זו התשובה שבני העדה מקבלים ברבנות פתח תקווה כבר עשור.תגובת משרד הדתות: מועצה דתית שתסרב לחתן אתיופים תפסיק לקבל תקציב מהמשרד. באשר לרב כץ במעלה אדומים, הדברים אינם מקובלים וחומרתם הובהרה לו. באשר לרב אטיאס בפתח תקווה, נוכחנו למעלה מכל ספק שמחלקת הנישואין בראשותו פועלת ללא דופי.הרב אטיאס ביקש שתגובתו לא תימסר בערב שבת. תגובת המועצה הדתית מעלה אדומים: התחקירנית התעקשה שהרב כץ יערוך את חופתה והוסבר לה שהיא יכולה להירשם ולהינשא ללא בעיה אצל הרב האתיופי

http://news.nana10.co.il/Article/?A...

תגוביות:

1.הרב עובדיה לא פסק שכל האתיופים יהודים. רק מיעוט מתוכם והרב עובדיה דיבר רק על ביתא ישראל - כת קטנה בין כל אלו שעולים לישראל ואפילו על זה חלקו עליו.

כל יתר האתיופים הם גויים גמורים. אסור להתחתן איתם.

2.כתבה דמגוגית ושקרית. בכתבה מופיע "מסרבים להשיא את האתיופים בטענה שלא עברו גיור כהלכה וגורמים להם, גם ברגע המאושר הזה, להבין שהם עדיין לא אזרחים שווים"

ממתי היהדות קשורה באזרחות? הערבים הם לא אזרחים שווים? הנוצרים הם לא אזרחים שווים?

גם מי שסבור שהאתיופים הם "ספק יהודים" בגלל בעיות הלכתיות, לעולם לא טוען שהם לא אזרחים שווים. אין שום קשר בין השניים!

לאתיופים יש בעיה הלכתית שלא נוגעת כהוא זה בשאלת היותם אזרחים שווים.


ליה 24.05.1500:05
3. הרב עובדיה יוסף: עליהם לעבור גיור לחומרה מחשש שהתערבו בהם גויים‏! בתגובה להודעה מספר 0
הרב עובדיה יוסף, שהביע את עמדתו שבני הקהילה הם יהודים ויש להעלותם לישראל, אולם עליהם לעבור גיור לחומרה מחשש שהתערבו בהם גוייםhttp://jpress.org.il/Olive/APA/NLI_...


ליה 24.05.1500:20
4. יוצאי אתיופיה הם בני שבט אפריקני קדום ואין להם זיקה גנטית לעם ישראל ההיסטורי בתגובה להודעה מספר 0
מזה שנים רבות ידוע להיסטוריונים כי מוצאם של יהודי אתיופיה אינו מן היהודים שישבו בארץ בתקופת הבית השני. יוצאי אתיופיה הם בני שבט אפריקני קדום שגוירו על ידי יהודים תימנים שהובאו לארצם במאה ה-4, כאשר שלטו האתיופים בתימן. גם ידועה העובדה המדעית לפיה אין שום אפשרות שצאצאים של בני-אדם בהירי עור, כפי שהיו היהודים לפני אלפיים שנה, ישנו את צבעם לכהה מאד כעבור עשרות דורות בלבד של סלקציה טבעית. המחקר הגנטי החדש מאשש באופן מחייב את העובדה הזאת: יהודי אתיופיה הם צאצאי גרים. אין להם זיקה גנטית לעם ישראל ההיסטורי.

https://benhateva.wordpress.com/201...


ליה 24.05.1510:35
5. יש לבקש מהמפגינים האתיופים האלימים לשלם על הנזק הרב שהם גרמו לרכוש ציבורי בתגובה להודעה מספר 0
מאת: ד"ר יוחאי סלע / מגזין המזרח-התיכון

21.05.2015

כולם יודעים שהיו עשרות הפגנות של אתיופים במהלך השנים האחרונות שהסתיימו לעיתים קרבות באלימות כלפי שוטרים, אולם, לרבים מהם יש את החוצפה להניף שלטים "די לאלימות" משום שזה מאוד נוח לחשוב שיש לנו משטרה עם יד קלה על-ההדק - דווקא כלפי ציבור מסוים.

כולם טוענים שהעדה האתיופית שתקה עד להילולה המופרעת שהיתה בכיכר רבין ב-3 מאי 2015, אולם למען האמת לא היתה דקה אחת ב-20 השנים האחרונות שהנושא האתיופי לא הובא לדיון ציבורי בפורומים שונים על-מנת להקל עד כמה שאפשר על שילובם המלא באוכלוסייה הכללית.

"כולם" טוענים שהעדה האתיופית זקוקה להזרמת משאבים נוספים, אולם למען האמת זו העדה היחידה בישראל שזכתה לסיוע הגדול ביותר באופן בלתי-פרופורציונלי בהשוואה לעדות אחרות שעלו לישראל מאז 1948.

בהזדמנות הזו, אולי כדאי להגיד תודה גדולה למשטרת ישראל שהצליחה לעמוד מול כל הפרובוקציות הקשות, ובמקביל לכך אנחנו צריכים לבקש מהמפגינים האלימים לשלם על הנזק הרב שהם גרמו לרכוש הציבורי במהלך ההפגנה הגדולה והמופרעת שנערכה בכיכר רבין.

http://www.mideast.co.il/p-2_a-654/


ליה 04.06.1511:19
6. יוצאי אתיופיה מחו במשך שעות בת''א, 10 נעצרו בתגובה להודעה מספר 0
"שוטר אלים חייב להיות בפנים", קראו בני העדה, חודש לאחר ששוטרים תקפו את החייל דמאס פיקדה בחולון - וטרם הועמדו לדין. לאחר כשעתיים של הפגנה שקטה החלו עימותים

במשך שעתיים זו היתה הפגנה שקטה - ואז התחילו העימותים: מפגינים יוצאי אתיופיה התעמתו הערב (יום ד') עם שוטרים סמוך לשעה 20:00, מחוץ לכניסה לקניון עזריאלי בתל אביב, ירדו לכביש הסמוך ושיבשו את התנועה. בהמשך נעצרו 10 מ-200 המפגינים, שמחו במשך שעות באזור הקניון. חמישה מהם נעצרו לאחר שלדברי המשטרה ניסו לחסום את הירידה לאיילון. במשטרה אמרו שלא נגרמה הפרעה לתנועה. כמו בהפגנות הקודמות, האלימות פרצה בסמוך לשעה שבה משודרות מהדורות החדשות.

המפגינים, שהחזיקו ידיים בצורת אזיקים צעקו: "שוטר אלים צריך להיות בפנים". לדברי המפגינים, "חיכינו 30 יום להעמדת השוטרים לדין, כפי שהמפכ"ל וראש הממשלה הבטיחו. זה כמובן לא קרה, לכן אנחנו יוצאים להפגנת ענק". מנגד הזהירו במשטרה כי ההפגנה מתקיימת ללא אישור, וכיוון שאנשיה זיהו כוונות להסית לאלימות, התריעו כי ינקטו "אפס סובלנות כלפי מפגינים שיפרו את החוק והסדר".

בשלב מסוים התלהטו הרוחות והשוטרים הדפו מפגינים שירדו לכביש וניסו לדחוף אותם חזרה למדרכה, אך המפגינים החלו להסתובב בין המכוניות. בעקבות המחאה נחסם לתנועה רחוב מנחם בגין מדרום לצפון בקטע שבין קפלן לשאול המלך. שוטרי תנועה כיוונו את הנהגים לדרכים חלופיות.

עשרות מפגינים הניפו שלטים: "גזענות תעיז לדבר על זה". "לא שחור לא לבן, המלחמה היא של כולם". "אין זכות לגזענות". סלהו אדגו מירושלים הסביר כי "האפליות שכולנו ראינו - אסור שיקרו. אנחנו כיהודים עומדים כל שנה בצפירה לזכרם של 6 מיליון יהודים, כולנו קוראים את ההגדה של פסח ומה שעשה פרעה. האם שלטון יהודי יכול לעשות מעשה כזה לעמו? אני שהקראוון שלי 'נעלם' לפני כמה שנים, הבעתי מחאה מול משרדי הממשלה והכנסת. חמש שנים הפגנתי על המדרכה. האם מישהו שאל איך לעזור לי? אני רק רוצה את הזכויות שלי".

"הבטחות יש, תוצאות אין"

מפגין נוסף שהגיע מנתניה סיפר: "יש כעס רב בגלל השוטר שהכה חייל אבל הכעס לא רק על זה. אנחנו כואבים את האפליות של הילדים המופרדים בכיתות, מרגישים שלהיות ישראלי ממוצא אתיופי זה קשה. לא מקבלים אותך כי אתה שונה, למרות שאתה לא שונה. הורינו באו לכאן באהבה גדולה וכעת הכאב הוא גדול".

בפרסומים שקראו למפגינים להגיע למחות הדגישו המארגנים את התנגדותם לאלימות, ומוקד המחאה כאמור הוא אי העמדתם לדין של השוטרים שהתנכלו לחייל דמאס פיקדה והכו אותו בחולון. האירוע תועד במצלמות האבטחה ועורר גל מחאה גדול של קהילת יוצאי אתיופיה ברחבי הארץ, בטענה נגד האפליה שנוקטים נגדם.

אחת המשתתפות סיפרה ל-ynet: "עברו 30 ימים ושוטר אלים עדיין נמצא מחוץ לכלא. הבטחות יש אבל תוצאות אין". היא הסבירה כי "ההרגשה שזה גורם לנו היא שאף אחד לא שם עלינו, לא סופרים אותנו, כאילו אנחנו לא קיימים. התחושה היא ששום דבר לא השתנה בשבועות האחרונים. הכל דיבורים. על זה אנחנו הולכים למחות". גורם נוסף בקהילה אמר: "להגיד שאין גזענות ממסדית בישראל זה כמו להגיד שאין אנטישמיות באירופה", גם הוא ביקש לא להיחשף, "דיברנו מספיק", אמר. מפגינה אחרת הקליטה שוטרת שלטענתה איימה עליה כי תשא באחריות פלילית.

משטרת מחוז תל אביב טוענת כי לא הוגשה בקשת רישיון להפגנה, וקיים חשש שההפגנה עלולה להסלים ולהסתיים שוב באלימות. מהמשטרה נמסר כי: "בימים האחרונים הופץ ברשתות החברתיות פוסט הקורא לבני העדה האתיופית למחות בתל אביב. אך המארגנים טרם פנו הגישו בקשה למשטרה למרות האמור בחוק". לפיכך הדגישו כי מדובר במחאה בלתי חוקית.

דוברת משטרת תל אביב, סנ"צ הילה חמו, הזהירה כי במשטרה זיהו "כוונות מיליטנטיות מצד גורמים קיצוניים בקרב המפגינים, המסיתים לאלימות ולפגיעה באזרחים, בשוטרים וברכוש".

היא הזהירה כי "בכוונתם להסית לחסימת צירים מרכזיים ולשבש את הסדר הציבורי בהיקף נרחב", וגם היא הזכירה כי המחאה לא אושרה על ידי המשטרה למרות הניסיונות לייצר דיאלוג עם המפגינים. לדברי חמו, "המשטרה תנקוט אפס סובלנות כלפי מפגינים שיפרו את החוק והסדר, בדגש על מעצר מיידי של מפגינים שינהגו באלימות ואף יסיתו לכך".

http://www.ynet.co.il/articles/0,73...

תגוביות:

1.בכל העולם יש הגנה מיוחדת לשוטרים. בארה"ב במדינות רבות הרג שוטר מחייב גזר דין מוות. באחרות זה מאסר עולם בלי אפשרות קציבת תקופה.

2.מחקים את המסתננים ודומים להם.

3.החייל היה אשם בתקרית! אין את מי להאשים ובטח לא להעניש. כששוטר אומר לך שהאיזור סגור, אל תתווכח! הוא לא קיבל מכות והיו צריכים לעצור אותו על הרמת סלע ואיום על שוטרים. תפסיקו לבכות ולדרוש אפליה מתקנת.

4.מעניין מי מסית אותם? אם באמת הם קהילה שקטה ועדינה אז מה קורה פה?
מאיפה באה ההתלהמות הזו אם לא מכל מיני מסיתים ואינטרסנטים. ואולי גיס חמישי???

הייתי בארצות הברית וראיתי שעוד לפני ששוטר מתחיל לדבר איתך הוא מעמיד אותך מול הקיר ובודק אותך שאין לך כלי נשק או דומה לו ולא נותן לך אפשרות לפתוח את הפה.

מצטערת ,אבל לא הכל מותר. גם אם זה נכון שיש קיפוח, יש דרכים לדבר.
איפה היו כל יפה הנפש שבאים היום להפגנות ומדברים בכל פינה, למה לא שמענו מהם דבר לפני שהכל התפוצץ? אם הם באמת חשבו שיש קיפוח למה לא דיברו על זה בתקשורת לפני ההפגנות? יש גבול לכל האיומים. מאיפה יש לאנשים זמן וכסף להגיע כל הזמן להפגנות? מספיק לנו מלחמות עם אויבינו.

5.סליחה שנמאס לי לשמוע על הגזענות שיש פה. סליחה שכבר נשבר לי לשמוע את הבכיינות. מה עוד תבקשו? סלי קליטה הכי גדולים קיבלתם. יותר מאשר כל עליה שהגיע לארץ. סגנית ראש עיריית ת"א היא אתיופית. מלכת יופי אתיופית. זוכת האח הגדול אתיופית. קריין בטלוויזיה אתיופי. משפטנים וחברי כנסת אתיופיים, קציני צבא אתיופיים. סה"כ מעורבים באוכלוסיה ומה לעשות? ככה זה בחיים. מי שמשקיע מתקדם. לא מחזיקים פה אף אחד בכוח. מי שחושב שאנו מדינה גזענית ולא טוב פה יכול לקנות כרטיס טיסה ולעזוב. די לבכיינות.

6.מחר הם עוד יאשימו את המדינה על נשיכת אצבע בעת אכילת שוקולד.

7.אם תמשיכו הציבור יחשוב בטעות שמדובר בסודנים מוסלמים.

8.באו מבתים עשויים מבוץ. כשהגיעו לכאן לא ידעו מה זה חשמל ומים זורמים מברזים. באו ממדינת עולם חמישית ובמקום לנשק את ישראל שעתה להם טובה, כי תכלס לא כולם יהודים ובסך הכל הצילו אותם והנה הם מראים לנו כעת את הפרצוף האמיתי. דרך אגב כתם שחור לא יורד.

9.והם רוצים להעלות מאתיופיה עוד מפגינים עם זכויות?

10.הם מתלוננים על האלימות של השוטר והם מתנהגים ביותר אלימות ובהתפרעות. לא פלא שמפלים אותם.

11.דרישתנו: בירות, אינג'רות, בגדים של אדידס ופומה, סיגריות, הוספת ספסלים בשכונות. ולא מוותרים על: לימודים אקדמאים חינם ודיור מסובסד.

12.לארגן כמה מטוסים ולהחזיר את כולם לאתיופיה.

13.הסימפטיה שלי לאתיופים הפכה למיאוס.

14.המדינה הוציאה מיליונים על הבאתם ארצה. נתנו להם משכנתאות 90% משווי

הדירה וזאת התודה שלהם?

15.המרצע יצא מהשק. אתם אנטישמים ואתם לא יהודים.

16.נמאסתם עבריינים אלימים.

17.האלימות תיפגע בהם חזרה ושלא יבואו בטענות. מי שלא טוב לו כאן וחושב שיש כאן גזענות יכול לעזוב. מיליון ישראלים חיים בחו"ל. השערים פתוחים לכל מי שרוצה לעזוב. לא לקבל אלימות בשום דרך. הם לא מוכנים לבקש רישיון, לא מכירים בחוק, לא נשמעים לחוק וחייבים לעצור את כל מי שמפגין ללא רישיון.

18.אין פה עניין של גזענות, הקהילה האתיופית אינה יכולה להשתלב במדינת ישראל. לא יכול להיות מצב שאתיופים יצאו לרחובות להפגין ללא אישור המשטרה, יחסמו רחובות וישבשו חיי אזרחים שחוזרים לביתם מיום עבודה. לא צריך להתרפס בפניהם, להקים ועדה מיוחדת עבורם ולהבטיח להם הבטחות. נמאס מהם. לא טוב להם שיעזבו את הארץ. ממתי אתיופים קובעים למשטרה את מדיניותה. חצופים חסרי בושה.

19.נמאסתם. תחזרו לאדיס אבבה.

20.האתיופי לא נשמע להוראות וניסה להכות את השוטר והרים אבן וגם התנגד למעצר עד כדי כך שהשוטר נאלץ לשלוף אקדח וכמעט ירה בו. תסתכלו בוידאו היטב.

21.המשטרה צריכה לעצור את ההפגנה הבלתי חוקית. שיעבדו קשה כמונו ויגיעו להישגים. לא טוב - שיחזרו לאתיופיה.

22.ברברים פושעים. אל תיתנו להם במה.

23.מסתבר שדווקא בני העדה הזו התגלו כפורעי חוק.

24.יש לזכור כי אותו חייל לא נשמע להוראות השוטרים בדבר חפץ חשוד, התחצף ודחף את השוטרים לעבר הכביש.

25.אל תשאלו מה המדינה עשתה בשבילכם, שאלו מה עשיתם בשביל המדינה.

26.הם לא יהודים ומקומם לא בישראל! הגיע הזמן להחזירם לאפריקה!


ליה 05.06.1511:32
7. האתיופים מסיתים להכות אזרחים, לפוצץ את השוטרים באבנים ולגרום למלחמת גזעים בתגובה להודעה מספר 0
http://news.walla.co.il/item/286021...

תגוביות:

1.ואיך בדיוק אני אמור להבחין בין אתיופי לבין מסתנן?

2.לאן רציתם להגיע אם האלימות? לא רק אתם יודעים להרים ידיים.

3.לכו ללמוד ולעבוד עצלנים.

4.הרי חמישים אחוז מהם לא יהודים כלל והיתר בקושי יודעים מה זה יהדות. חבל שאותם אי אפשר להחזיר לארץ מוצאם.

5.אין שום אפליה. האפליה בראש שלהם.

6.נראה את הגבר שיתקוף אזרחים. בסוף נפרק לכם את הצורה.

7.עדה אלימה מאוד גם כלפי עצמה.

8.אני סומכת על המשטרה שתדע איך לחנך את הפורעים האלו. מתנהגים כמו ברברים ומתלוננים שמתייחסים אליהם אחרת.

9.מוזמנים לחזור לאפריקה. אף אחד לא יצטער. כפויי טובה.

10.במקום לדאוג לישראלים שנולדו וייסדו את ישראל מביאים נוצרים אפריקנים שהיהדות כלל לא מכירה בהם כיהודים.

11.אובדן שליטה כללי. מדינה בה תקשורת מכתיבה את שלטון החוק. חזיר בצבא זה לגיטימי. אלימות, ביזה והפגנה לא חוקית לגיטימי בהחלט. מיסיונרים בראשון לציון סופר לגיטימי. שוברים שתיקה - בונים שיטנה, לגיטימי ואפילו רצוי. חרם על ישראל נכנס במרווח של בין מרכז לשמאל. מיום ליום ישנה מגמה הולכת וגוברת לרפות את ידי מערכות השליטה והאכיפה בארצנו היפה. מרפים את ידי המשטרה (בטח! כולם גזעניים - אנסים - לוקחי שוחד). את ידי הממשלה (ממשלת ימין - חרדים קיצונית צרה ולא מייצגת). נותנים במה להסתה של שוברים שתיקה (כל החיילים והמפקדים יורים באנשים חסרי פשע וישע). פוגעים במערכת הסדר הצבאי (חזיר??? סה"כ נקניק לא כשר)ונותנים לחייל לצפצף בריש גלי על חוקי צה''ל. אם לא נתעשת נגיע למלחמת כל בכל, כשאין לנו רשות ששומרת עלינו.

12.כנראה שאתם לא באמת רוצים שיויון אלא מעודדים אלימות למען שליטה, כדי להראות "מי חזק" וזה החינוך שאתם נותנים לילדיכם וככה הם מתנהגים גם בבתי הספר.

13.אתם תשלמו את המחיר על הגזענות שלכם נגד היהודים הלא שחורים וההסתה נגד מדינת ישראל.

14.ברור שהם מפגינים. מה רציתם שהם יעבדו? מילאו את המדינה בשחורים כדי לרצות את הליברלים בארה"ב.
ליה 15.06.1509:24
8. משרד המשפטים: ''החייל תקף ראשון את השוטר'' בתגובה להודעה מספר 0

ערכתי לאחרונה בתאריך 15.06.15 בשעה 09:53 בברכה, ליה

השוטר שהכה חייל יוצא אתיופיה לא יואשם; משפחתו: "נבעיר את השטח"

היועץ המשפטי לממשלה קבע כי התנהגותו של השוטר שתועד מכה את דמאס פיקדה, ואשר פוטר משירות יממה לאחר מכן, לא מעידה על עבירה פלילית. אחיו של פיקדה: "נצא שוב לרחובות". פרקליטו: "ניסיון לרצות את השוטרים". משרד המשפטים: "החייל תקף ראשון את השוטר"

השוטר החשוד בהכאת החייל דמאס פיקדה, שבעקבותיה החלה המחאה של בני הקהילה האתיופית בישראל נגד אלימות שוטרים, לא יועמד לדין – כך קבע היום (ראשון) היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין. בכך אימץ וינשטיין את המלצתו של פרקליט המדינה, שי ניצן, ואת המלצתה המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש). לפי המלצת מח"ש, הוחלט להעביר את העניין למחלקת המשמעת במשטרה, שתבחן את התנהלות השוטר בפן המשמעתי. פיקדה הודיע כי יערער על ההחלטה.

אחיו של פיקדה, חייל שבחר שלא להגיב בשמו, התייחס להחלטתו של וינשטיין וטען כי המחאה לא תיעצר כאן. "לא הגיוני שהיועץ המשפטי לממשלה מחליט החלטה שלפיה לא היה ולא נברא. רואים הכול בסרטון. ההחלטה אינה נכונה, זאת החלטה טיפשית. זה לא יגמר ככה, אנחנו ניאבק עד שהשוטר יעמוד לדין, זה רק מראה שאין צדק במערכת המשפט, איך הם מאשימים חייל שהכה את השוטר קודם? רואים לגמרי בסרטון שזה ההפך, זה לא הגיוני ולא יכול להיות. איך ייתכן שהשוטר עשה כנדרש? אין לנו אמון במערכת המשפט, זה לא יגמר ככה. ההחלטה הזאת רק תבעיר את השטח ותגרום לכולם לצאת שוב לרחובות. אנחנו רוצים את הצדק".

יקואה, אח נוסף לבית משפחת פיקדה, מסר: "אנחנו כמשפחה לא מקבלים את העובדה שסגרו לשוטר את התיק, יש סרטון שבו רואים שהשוטר בבירור שהוא זה שתקף את דמאס. זה לא הגיוני שמתעלמים ממצלמות האבטחה שמהוות עובדות בשטח. איפה הצדק של בית המשפט? המדינה הייתה אמורה להביא שינוי ושוויון ומניעת גזענות, וההחלטה הזאת לא משקפת את השינוי הזה שהמדינה הייתה צריכה להוביל".

עורך הדין אייל אבולפיה, בא כוחו של פיקדה, מסר בשם מרשו כי הם יאבקו משפטית בהחלטתו של וינשטיין. "מדובר בהחלטה הזויה ומלאה בסתירות פנימיות, שחוטאת לאמת.

היועץ המשפטי לממשלה טוען למעשה שדמאס הוא אשר תקף ראשון את השוטר וסותר זאת בהמשך בגוף החלטתו. האם היועץ המשפטי לממשלה סבור כי הציבור טיפש או עיוור? האם הוא ראה סרטון אחר? נראה כי ניסה להשיג תוצאה שתרצה את ציבור השוטרים. אנו נפעל למצות את הדין עם התוקף: נגיש ערר על ההחלטה ונוכיח את האמת הברורה לכל, גם במסגרת התביעה האזרחית שהוגשה".

חברת הכנסת לשעבר פנינה תמנו-שטה תקפה אף היא את ההחלטה שלא להעמיד לדין את השוטר. "החלטת היועץ המשפטי היא שערורייתית. זו תעודת העניות לחברה הישראלית ולנכונות כוונותיה של ממשלת ישראל. לאחר ההכאה הברוטלית ושיבוש הליכי חקירה, זיוף ומרמה של משטרת ישראל, שהיו מתועדים לעיני כל, בחר היועץ המשפטי לירוק על פרצופה של קהילה שלמה, ונתן מסר שגוי לשוטרים שלוקחים את החוק לידיים. הוא יחזיר אותנו לרחובות לדרוש את השוויון שמגיע לכל אזרח במדינה".

בהודעה של משרד המשפטים נמסר כי מדובר בתגרה שהחלה לאחר שפיקדה תקף את השוטרים. "מחומר הראיות בתיק, לרבות סרטון שתיעד את האירוע, אשר נבחן בחינה מעמיקה ולרבות בהילוך איטי, עולה כי לאחר שהשוטר ביקש מהחייל בקשות חוזרות ונשנות לעזוב את המקום, בשל חפץ חשוד שהיה בסמוך, והחייל נמנע מעשות כן ודחף את השוטר, הפעיל השוטר כוח ממשי כדי להרחיק את החייל מהמקום. בתגובה, היכה החייל את השוטר באגרוף ובמענה לכך היכה השוטר את החייל באגרוף. בסופו של דבר, בוצעה השתלטות של שני שוטרים על החייל וכבילתו, למרות התנגדות החייל, אשר בוצעו כשלעצמן בשלב המאוחר של האירוע, ללא דופי".

עם זאת, בהודעה נמסר כי השוטר אכן פעל בניגוד למצופה ממנו. "תיק זה נכנס למסגרת התיקים שבהם שוטר נקלע אגב פעילות מבצעית למצב של היתקלות באזרח, הממרה לכאורה את פיו ואינו פועל על פי הוראותיו. השוטר מאבד את קור רוחו ובוחר לעשות שימוש בכוח ממשי, החורג לכאורה מהמותר, מקום בו ניתן היה לכאורה לפתור את האירוע בדרך מקצועית יותר. בעקבות זאת האזרח מגיב גם הוא בכוח ונוצרת הסלמה באירוע", נומק.

"השוטר כבר פוטר מתפקידו במשטרה, וגם בכך יש להשליך על העניין הציבורי שבמיצוי הדין עמו. לא נמצא חשד לפיו החשוד פעל ממניע גזעני".

עוד נמסר כי אין לייחס לאירוע מניעים גזעניים. "לאור האמור, מכלול נסיבות העניין מצדיקות – כבמקרים דומים המגיעים לטיפול מח"ש – שקילת טיפול משמעתי בשוטר ולא העמדה לדין פלילי. נוסף לכך, השוטר כבר פוטר מתפקידו במשטרה, וגם בכך יש להשליך על העניין הציבורי שבמיצוי הדין עמו. לא נמצא כל יסוד לחשד לפיו החשוד פעל ממניע גזעני או על רקע השתייכותו העדתית של החייל", נמסר.

"באשר להתנהגות החייל, חומר החקירה מלמד לכאורה כי החייל לא ציית להוראת השוטר להתרחק מהמקום בשל חפץ חשוד שהיה שם, ובהמשך, כאשר השוטר החל להרחיקו מהמקום בכוח, הוא דחף את השוטר ואף היכה אותו במכת אגרוף. בסוף האירוע הוא אף איים על השוטר בכך שהרים אבן בתנועת איום. למרות האמור, ונוכח התלהטות הרוחות ההדדית, ולאור הכוח שהופעל כלפיו, החליט היועץ המשפטי לממשלה לאמץ את המלצת פרקליט המדינה ופרקליטות מחוז ת"א (פלילי), כי מכלול נסיבות האירוע אינו מצדיק את העמדת החייל לדין פלילי בגין תקיפת שוטר ועל כן התיק נגדו ייסגר".

המשטרה: "פיטורי השוטר - לא רק בגלל תקיפת פיקדה"

מהמשטרה נמסר: "החלטת מח"ש בעניין העברת החומר להמשך טיפול מחלקת משמעת אינה רלוונטית, זאת משום שההליך המשמעתי כבר הסתיים בפיטוריו של השוטר. ההחלטה על פיטוריו של השוטר התקבלה לאחר קבלת חומרי חקירת מח"ש, ביצוע שימוע שבו השוטר לשעבר היה מיוצג על ידי עו"ד וגיבוש המלצה אשר עברה את הגורמים, מחלקת משמעת, יועמ"ש המשטרה וראש אגף משאבי אנוש".

"במקרה זה אף נעשה דיון בהשתתפות ראש אגף משאבי אנוש יחד עם גורמים אלו, טרם קבלת ההחלטה. פיטורין לפני קביעת אשמה אפשריים על פי החוק והפסיקה נעשים כדבר שבשגרה ובהתאם למכלול נתונים: חומרת החשדות, רמת הראיות וכלל נתוני השירות של השוטר, כפי שעמדו בפני מקבלי ההחלטות במקרה זה. מבלי להיכנס לצנעת הפרט, נציין כי מדובר בשוטר שהיה בתקופת ניסיון והאירוע בסרטון היה רק מרכיב אחד מהנתונים שעמדו בבסיס פיטוריו".

http://news.walla.co.il/item/286355...

תגוביות:

1.שוטר מבקש מאזרח לא לעבור במקום מסויים בגלל חפץ חשוד ותראו איזה סרט נהייה. צריך להרגיע ודחוף את אלה מהמפגינים אשר חושבים שיוכלו להשיג משהו בכח.

2.החייל אשם בכל מה שקרה. הסירוב שלו לפנות את המקום בולט בסרט, ועצם העובדה שהרים יד על השוטר הרי שמגיע לחייל שיעצרו אותו אפילו בכח. האתיופים ירו לעצמם ברגל עם ההפגנה הזו. האתיופים נוהגים כמו אוי אוי אוי לקחו לי, עשו לי, הרביצו לי. הרסתם את הכבוד שלכם, המאסתם את עצמכם על הציבור הישראלי, הפכתם בלתי נסבלים.

3."נבעיר את השטח"??? תגידו אתם בסדר? אתם נשמעים כמו נסראללה. תתביישו לכם!!! אם המשפט הזה אינו הסתה אז אני לא יודע...

4.את החייל העבריין והחוצפן יש להעמיד לדין!!! הצדק יצא לאור והיה ברור שפוליטיקאים מנסים בכל מחיר להרגיע את הרוחות ולשמור על "השקט התעשייתי" על חשבון השוטר המסכן הזה אשר בסה"כ ביצע את תפקידו כנדרש ממנו, אבל נפל כבורג שהפריע למכונה הפוליטית!!! יש מיד להתנצל בפני השוטר ולהחזירו לשירות!!!

5.השוטר לא אשם...האתיופים חוצפנים.

6.אני לא יודעת איפה החייל הזה חושב שהוא נמצא. לא ידוע לו שיש כאן פיגועים? שוטר אמר לו לחכות ולא היתה סיבה להתווכח. החייל אשם בכל מקרה.

7.כן. השוטר פעל נכון. החייל היכה את השוטר והתנגד. בצילום רואים בבירור שהחייל היכה את השוטר וכן התנגד לשוטר. מציע לחמומי העדה לא להבעיר שום דבר. השוטר פעל נכון. לא מבין מדוע השוטר פוטר? התפרעויות והפגנות לא חוקיות רק ירחיקו תמיכה מהעדה. באמצעות הפגנות כוחניות תשיגו את הסלידה מכם.

8.החייל היכה ראשון ורואים זאת היטב בצילומי הטלויזיה.

9.החצוף אשם במה שקרה לו, לא השוטר שרק ביצע את תפקידו. "יבעירו את המדינה"? צריך לגרש אותם יחד עם הסודנים. מתאים להם רק אפריקה לא מדינת ישראל המתקדמת. בכייה לדורות שהביאו את הערב רב הזה.

10.לא מבין למה החייל העבריין לא עצור.

11.השוטר פעל כשורה. תפסיקו כבר לאיים בלצאת לרחובות. הגזמתם ועברתם כל גבול. רואים בבירור שהחייל היכה את השוטר קודם ומגיע לו שישברו לו את הידיים. די כבר, נמאסתם ואם תצאו שוב לרחובות הפעם יהיה מי שיעצור אתכם.

12.החלטה צודקת של היועץ והפקרות של החייל! חייל מטומטם וחסר דעת. רואים שאתה מכה את השוטר. החייל היה צריך להתרחק מהמקום באותו רגע ולא להתווכח.

13.רואים בצילום שהשוטר מנסה להרחיק את החייל בגלל חפץ חשוד וכנראה שהחייל קילל את השוטר ורואים שהשוטר חוזר ודוחף החייל והחייל מרים אבן ומאיים לזרוק על השוטר.

14.תומך במשטרת ישראל. האתיופים בעייתיים. עושה רושם שהאתיופים עושים צרות באופן כרוני. מחפשים לריב ולהסתבך כל הזמן. בטלנים ומשעמם להם בחיים והם מחפשים ריגושים. הם מסתבכים עם המשטרה ורוצים בכוח לקבל סטירה. לצערי, מי שרוצה סטירה, בסופו של דבר יקבל אותה. האתיופים לא מעל החוק. הם ילמדו בדרך הקשה מאוד לציית לחוק. עבריינות האתיופים ידועה לכולם.

15.הצילום מוכיח מעל לכל ספק כי החייל הוא שתקף את השוטר ראשון. מאז ההפגנה, העדה מגיבה כאילו הכל מותר לה. לראיה בואו לראות מה קורה במטרוניות בחיפה. הם עולים בחבורות עם משקאות חריפים ומרעישים ועושים כל מה שבא להם ומי שידבר איתם חשוף לאלימות.

16.יוצאי אתיופיה רוצים להחזיר אותנו לימי הביניים.

17.האתיופים שכחו מהיכן הם הגיעו ואיך הם הגיעו. חבל על המאמץ של ממשלת ישראל להשקיע בעדה החולנית הזו שרגילה לאלימות.

18.תאיימו, תבעירו, תמשיכו להתמסטל ולשתות ולחנך את ילדיכם "חינוך אפריקני" לדוגמא ותשניאו את עצמכם על העם שתמך בעלייתכם ושאתם עדיין ניזונים מכספו ולא מפסיקים להתבכיין.

19.החייל הזה מקומו בכלא והשוטר צודק!!!

20.תבעירו את השטח. נסו אותנו. אפס תמיכה באתיופים.

21.אילו זה היה הפוך והשוטר היה אתיופי והחייל לבן, באותו יום היו מאשימים את החייל. לא לברוח מהאמת.

22.הציבור עם השוטר והמשטרה. אזרח צריך להישמע להוראות. נקודה.

23.כל הכבוד למשטרת ישראל על ההחלטה ואני מקווה שאם הפעם פורעי החוק מהעדר האתיופי ייצאו לעשות מהומות משטרת ישראל תגיב ללא רחמים.

24.הרים יד, התחצף ועוד הרים אבן של 5 ק"ג על שוטר בתפקיד וזומן לראש הממשלה...פינוק!

25.השוטר לא אשם בכלל! להחזירו מיד לעבודה!

26.חצופים!!! בכל מקום הם מתנהגים כאילו אנחנו לא אותו עם ופתאום חייבים להם משהו. תרגעו ומהר. ודרך אגב יוחזר השוטר למשטרה! הוא לא עשה שום דבר שלא היה צריך לעשות.

27.רק תלונות יש להם. הפכו לעול על גב המדינה והאזרחים! הפכו למאוסים עד קבס.

28.השוטר ביצע את תפקידו כיאות! מה רוצים ממנו?! הוא היה בתפקיד והיתה סיטואציה בעייתית עם החייל.

29.מה שעשו לשוטר ביזיון. כל כך ברור שהחייל אשם! הוא ממש חיפש צרות. תארו לעצמכם שכולם יתחילו לעשות בעיות לשוטרים. ככה חייל מגיב?

30.נמאס מהם. שתו לי, אכלו לי. די. תתחילו לעבוד. תפסיקו לרצוח את נשותיכם ותחנכו את ילדיכם. כולם ראו את הסרט. אנחנו לא עיוורים!

31.האתיופים ציבור מאוס שעף על עצמו בטענות הזויות של אפליה שלא קיימת. לכו לעבוד. נמאסתם.

32.להחזיר מיד את השוטר לעבודה ולתת לו צל"ש. כשאין גיבוי לשוטר בשטח לא יהיה ביטחון אישי לכל האזרחים, כי השוטר ידאג לעצמו ולא לבטחון הציבור מול העבריינים.

33.השוטר צודק במאה אחוז. החייל הרים יד.

34.במקום לעבוד וללמוד, חיים ממיסינו. יש להפסיק עם ההעדפות של אוכלוסיה זאת. לא מוצא חן? לאפשר להם לחזור לאתיופיה בחינם ועם דמי כיס! לתושבי המדינה נמאס לממן אוכלוסיות של טפילים.

35.אני חושב שצריך להחזיר את השוטר לעבודה כי הסרט מראה שהוא השתמש בכוח סביר, אדוני המפכ"ל!

36.אז למה פוטר השוטר? כדי להשתיק את ההמון הזועם?

37.החייל היכה את השוטר! אתיופים הזויים, יש סרט.

38.החזירו השוטר לתפקידו. משום שהחייל תקף את השוטר יש להחזיר את השוטר לתפקידו ולהעמיד את החייל לדין.

39.יש לבטל לאלתר את פיטוריו של השוטר ולהחזירו לשרות.

40.אז למה פיטרו את השוטר הזה?

46.טוב שהאמת יצאה לאור - זכו את השוטר ותכלאו את המוקיון.

47.להחזירו מיד לשרות.

48.השוטר עבר מסכת של הכפשות לחינם, פוטר והושפל וכל זאת על לא עוול בכפו. מההתחלה היה ברור כי החייל אשם. סוף סוך הצדק יצא לאור ונשאר רק להחזיר את השוטר לתפקיד.


ליה 25.06.1507:41
9. מדוע הפכו המתפרעים האתיופים בית קפה על יושביו בהפגנה? שימעו את התשובה: בתגובה להודעה מספר 0

ערכתי לאחרונה בתאריך 25.06.15 בשעה 08:15 בברכה, ליה

נשאל הנציג האתיופי מדוע המפגינים האתיופים התפרעו באלימות והפכו בית קפה על יושביו ומה אשמים יושבי בתי הקפה.

החצוף ענה: כי הם לא קמו והצטרפו למחאה...

יוטיוב מדקה 32:50

ערב חדש - 23.06.2015 - תכנית מלאה

https://www.youtube.com/watch?v=7GM...

http://m.23tv.co.il/239-he/Tachi.as...
ליה 17.12.1509:53
10. רומסים את כבוד הקייסים ומעלים לארץ נוצרים בתגובה להודעה מספר 0
ראש מועצת כוהני הדת של יהודי אתיופיה מבקר את התנהלות הממשלה המוחקת את מעמד הקייסים ומדירה אותם מבירור הכרחי של יהדות העולים.

ראש מועצת כוהני הדת של יהודי אתיופיה, קייס אביהו עזריה, מבקר בחריפות את התנהלות הממשלה שלדבריו בוחרת להעלות עולים מאתיופיה מבלי לאפשר למנהיגות העדה לברר מי אכן יהודי ומי נוצרי, מי ראוי לעלות ומי לא.

בראיון ליומן ערוץ 7 אומר קייס עזריה כי חייבים להעלות את יהודי אתיופיה אבל הממשלה טעתה פעמיים, כלשונו. "היא מחליטה ללא שיתוף פעולה עם מנהיגי הקהילה", הוא אומר ומציין כי את ההחלטה לעלות כעת עוד 8000 מבני הפלשמורה הממתינים במחנות באתיופיה היא מקבלת לאחר שלפני כמה שנים כבר התקבלה החלטה דומה.

לדבריו באופן הזה שבו המדינה אינה עושה שימוש בידע שקיים אצל הקייסים עולים טרמפיסטים, כהגדרתו, על גלי העלייה לישראל. "העבודה לא נקייה", הוא קובע ומעריך כי המדינה יודעת כמה נוצרים עלו במסגרת העלייה מאתיופיה אך אינה מעוניינת לחשוף את המידע על מנת שלא יתברר עד כמה ההתנהלות הכרוכה בעלייה לקויה.

לטעמו הטעות הכפולה שבהתעלמות מהקייסים ומנהיגי העדה היא בהעלאתם של נוצרים מאידך והשארתם של יהודים באתיופיה מחד, בשל אותו בלבול. הוא עצמו משוכנע שבתוך שנים אחדות שוב נשמע על החלטה ממשלתית להעלות כמה אלפים שהתקבצו אל המחנות. לדבריו ארגוני ההעלאה של בני העדה מתנהלים כתעשייה לכל דבר. "אנחנו לא מתנגדים להעלות את מי שיש לו זכויות. אנשים סובלים כבר 15 ו-20 שנה, אבל העבודה לא נכונה".

קייס עזריה מספר כי כבר לפני כמה וכמה שנים ביקשו מנהיגי העדה לערב אותם בהחלטות לגבי העלייה ובכך למנוע טעויות וסבל אך איש מההנהגה בישראל, הן בממשלה והן ברבנות לא קיבל את טענותיהם ודבריהם. הוא מציין כי בשנות השמונים כאשר הועלו יהודים מסודן לא הועלו נוצרים שכן למרות הסכנה שהייתה אז ידעה מדינת ישראל להיוועץ ולהגיע למסקנות באשר ליהדותם של העולים. לעומת זאת בשנם האחרונות המציאות שונה בתכלית.

לדבריו את ההחלטה להדיר את הקייסים מקבלת ההחלטות קיבל אריאל שרון בשנת 2008. זאת בשאיפה להביא לסגירתם של המחנות אך בפועל המחנות רק התמלאו שוב ושוב. "זקני העדה יכולים לבדוק ולדעת מי ראוי לעלות", הוא קובע ומציין כי בידיהם מידע אודות היוחסין של כל משפחה ומשפחה, מידע אודות מעבר של יהודים ממקום למקום ובמידע הזה נכון וצריך להשתמש, גם אם הדבר מעט מסובך הרי שהוא אפשרי "אבל לא מתייעצים כדי לפגוע בזקני העדה. לא נותנים לנו אפילו להעביר שיעורי דת במרכזי הקליטה", הוא מוסיף.

בשיחה עמו קורא קייס עזריה לממשלת ישראל לבדוק לעומק כל מועמד לעלייה אם הוא אכן ראוי מכוח חוק השבות או לא ורק את הראויים לכך להעלות. "הנושא הפוליטי הרס אותנו גם בנושא הקליטה והתקציבים", הוא אומר ותוהה מדוע לא מוצא משרד הפנים לנכון לשגר לאתיופיה שלושה או ארבעה קיסים הבקיאים בשושלות המשפחות שם ויחד איתם לקבוע את זכאותו של כל מועמד לעלייה. בדבריו הוא מזכיר כי בראשית שנות התשעים נהגה ממשלת ישראל כך והדברים הניבו תוצאות חיוביות.

"אני זועק וקורא לממשלה להעלות את אותם יהודים ולאחד אותם. האחים שלי עלו ב-84 אני עליתי ב-91 ואבא שלי אמר שמסוכן והחליט להישאר שם. אנחנו יודעים מה זה כאב הנתק מההורים והאחים. זה כאב נורא, אבל בגלל פרוטקציות ועבודה לא נכונה אנשים סובלים. אני מכיר את הסובלים אישית. אנחנו מתחת לקו העוני, עובדים בניקיון ובמפעלים פשוטים עם משכנתא והוצאות ועם זאת שולחים קצת כסף לשם".

עוד התייחס קייס עזריה להשתלבותם של אנשי מיסיון נוצרי בתוך גלי העלייה מאתיופיה, וגם כאן הוא מלין על ההתעלמות של הרשויות בישראל מהמציאות העגומה. הוא מספר כי כבר לפני 12 שנה הקימו אנשי המיסיון הנוצרי מקומות לימוד בכל מקום בישראל לאחר שעלו ארצה. ההנהגה הרוחנית של העדה כינסה סרטונים שתיעדו את פעילותם של אנשי המיסיון הללו והציגה אותם בפני גורמים ברבנות הראשית וקבלו על כך שבעוד הם עושים מאמץ לשמור ולשמר את היהדות מגיעים המיסיונרים הנוצרים ופועלים בשטח. "רב באשקלון אמר לי בשבילי כולכם אותו דבר", הוא מספר על התגובה שקיבל וקורא לרבנות הראשית ולרבנים הראשית להתעשת ולפעול מול התופעה תוך שהוא קובע כי אותם אנשי מיסיון שמיררו את החיים לבני הקהילה נהנים כעת מהעבודה הלקויה של רשויות הקליטה בישראל.

את דבריו חותם קייס עזריה בדברים עגומים על אבדן מעמדם של הקייסים מאז שהגיעו בני העדה לישראל. הוא מזכיר כי באתיופיה היה מעמדם נכבד ובכוחם היה לשמר את הקהילה, אך בישראל הם דחויים. בעוד שבכל תחום ניתן למצוא שיפור כדוגמת ההתערות בתחומי התעשייה, הצבא וכו' הרי שדווקא בעניין הרוחני דתי "הקומה שלנו ירדה".

http://www.inn.co.il/News/News.aspx...

תגוביות:

1.הסוכנות היהודית צריכה להיסגר מיד. הסוכנות מעלה גויים כדי לקבל
משכורות עבור כל שותפי העבירה שם. הכל זה רק כסף ומשכורת עתק והצגת מצג כאילו צריך את הסוכנות הזו. מדינת ישראל חייבת לחסל את הבסטה המושחתת הזו לפני שזו תהיה הקמת המדינה הצלבנית לחיים על ידי מושחתי הסוכנות שמביאים מטוס אחרי מטוס גויים שממלאים את הכנסיות. רק בגליל כנסיות שהיו ריקות מאכלסות היום כבר רבע מיליון גויים שעלו בגלל הסוכנות והחוק המעוות שמאפשר להביא לכאן את הגויים הנוצרים האדוקים האלה. מחסלים את עצמנו מרצון וכורים את קיברנו במו ידינו. הפאלשמורה התנצרו לפני דורות רבים וחיים כנוצרים ואין להם שום קשר לישראל וליהדות.

2.עוד החלטה אומללה ומטופשת של סילבן שלום שגם נלחם כדי להפוך את יום ראשון בשבוע ליום מנוחה. אנחנו לא מדינה נוצרית ולכן אין לעשות זאת בשום אופן. יום המנוחה היחיד שלנו הוא שבת.


ליה 11.04.1616:53
11. העלאת הפלשמורה - מי נרדם בשמירה? בתגובה להודעה מספר 0
יהודה ולד ממרכז ליב"ה טוען כי חלק מחברי הכנסת הדתיים והחרדים נרדמו בשמירה, "גם בסוגיית מתווה הכותל, לקח להם זמן להתעורר".

יהודה ולד, חבר מרכז ליבה הפועל לחיזוק הזהות היהודית בישראל, מתייחס להעלאתם של בני הפלשמורה לישראל וקורא לחברי הכנסת הציוניים, הדתיים והחרדים לחדול לאלתר מעיסוק בסוגייה.

"בנושא הפלשמורה שמענו את הרב עמאר שהתנגד וגם את הרב יצחק יוסף", מציין ולד ומזכיר כי ח"כ נגוסה שפועל היום להעלאתם של בני הפלזשמורה חתם בשנת 2010 על מסמך הקובע שאין יותר בני פלשמורה בגונדר שיש להעלותם.

"יש מורכבות שאנשים לא רוצים להיכנס לסוגיות שבהן עלול להיראות שהם גזענים", מסביר ולד את הימנעותם של חברי כנסת מלעסוק בסוגייה, אולם לדבריו, "השאלה היא מה יהיה הסוף. ממשיכים להעלות אנשים שלא ברורה זהותם היהודית או הנוצרית".

לדבריו, חלק מחברי הכנסת נרדמו בשמירה בכמה סוגיות יהודיות הרות גורל, "כשמדובר בנושאים שקשורים לארץ ישראל ופינוי ישובים נאמרים דברים ברורים וחדים, אנחנו רוצים שאותו דבר יהיה בסוגיות שקשורות לתורת ישראל. אנחנו באים לעורר אותם, ומביאים אמירות ברור של רבנים גדולי תורה. אני מאמין שבזכות הפעילות שלנו, סייענו מאוד בסוגיית מתווה הכותל".

לדבריו מרכז ליבה זוכה לתמיכה גדולה בקרב רבני הציונות הדתית, "מאחורינו עומדים רבנים וראשי ישיבות, אברכים ובחורים, מכל הישיבות, שבי חברון, מצפה רמון, רמת גן עלי ועוד. אנחנו נמשיך עם הפעילות גם בימי בין הזמנים ונציב דוכנים באזור הרובע היהודי בנושא הכותל והרפורמים. אנחנו חושבים שכל מי שחשוב לו הצביון היהודי של המדינה צריך להצטרף, זה באמת משהו שהוא חוצה מפלגות. גם בבחירות, אנחנו ארגון לא פוליטי וקראנו להצביע לכל מי שיחזק את היהדות במדינה".

http://www.inn.co.il/News/News.aspx...

תגוביות:

1.צודק. הכל פוליטיקה. הם לא יהודים וכפי שפוליטיקאי אתיופי אמר לדיפלומט ישראלי לפני 20 שנה, ניפגש ב"עולה" המיליון...מי לא רוצה לברוח ממדינת עולם שלישית?

בנוסף לזה, הרי הבטיחו אלף פעם שכבר אין שם יהודים "וזאת העלייה האחרונה בהחלט". איך צצים שם כל הזמן עוד ועוד יהודים? היתה שם קהילה יהודית כל כך גדולה ואף אחד לא ידע מזה?

ולפי דברי יהודי אתיופיה, הם סבלו שם רבות מבני הפלאשמורה. וגם כאן בארץ הם נוצרים מוצהרים.
ליה 29.04.1611:32
13. אין סוף לעליית הפלשמורה / איינאו פרדה סנבטו בתגובה להודעה מספר 0
כך מתעתעים בעלי אינטרסים בממשלות ישראל ומעלים לישראל נוצרים במסווה של פלשמורה. מקבלי ההחלטות חוששים מתווית הגזען ונכנעים.

קשה לצפות במראות הבכי שצובעים את מרקעי הטלוויזיה. זה כבר הפך לשגרה. בכל פעם שמסתיימת עליית מכסת העולים מאתיופיה שאותה אישרה ממשלת ישראל, עולים קולות בכי חדשים, ושוב ארגוני העולים מנצלים את טוב לבו ורגישותו של העם היהודי.

בכל פעם מציגים בפנינו חייל תורן שהופך למייצג של בכי שדרכו עוברת התעמולה של ארגונים מיסיונריים האוספים את האנשים מהכפרים ברחבי אתיופיה, מביאים אותם למחנה בגונדר, תופרים להם חליפה יהודית כביכול, עוטפים אותם בטלית וציציות וכך הופכים את האנשים הללו לתערוכה מרהיבה של סבל, תערוכה שמסתיימת עם העלייה למטוס.

בשיטה כזאת, יוכלו חברי הכנסת הערבים, אם רק יהיו מעשיים, להכניס לישראל אלפי פלסטינים ללא משא ומתן על זכות השיבה. פשוט לגרום לגיוס משפחות שקרוביהם בלבנון ובסוריה ובאמצעות מדי צה"ל יוכלו להשפיע על דעת הקהל היהודית ולהביא ארצה אלפים פלסטינים.

אם תרצו להכיר לעומק את השיטה הפסולה הזאת תוכלו לשאול את חבר הכנסת אברהם נגוסה (שהוא בעצמו הגיע לישראל כמיסיונר בשנת 1981 ובעיני בני העדה האתיופית עדיין נתפס כמיסיונר) איך הוא מצליח לעבוד על מדינת ישראל וסוחט ממנה עלייה נוצרית במסווה של פלשמורה.

תשאלו אותו איך הוא עושה זאת תוך ניצול ציני והפרה בוטה של הסכמים שעליהם הוא חתם עם ממשלת ישראל.

בשנת 2010 מנחם וולדמן, אברהם נגוסה ויוסף פייט מנקוג' העבירו רשימה 1854 משפחות ובהן 7846 נפשות לממשלה וחתמו על סיום העלייה.

אתם מבינים?

אברהם נגוסה ומנחם וולדמן חתמו על סיום העלייה כבר בשנת 2010!

הממשלה אישרה את הרשימה שקיבלה מהם ובעקבות כך משנת 2010 עד 2014 עלו 8731 נפשות - יותר מהמספר שאותו ביקשו הם להעלות באותה רשימה שהעבירו.

הזמן חלף והתיאבון של אברהם נגוסה עלה. הוא מצא הזדמנות לסחוט את הממשלה התלויה בו בגלל קואליציה צרה, המציא רשימה חדשה של 9,000 איש מיועדים לעלייה והציג אותה בפני הממשלה (שוב באותה שיטה, עם הסבל והבכי וכו').

הממשלה לא דרשה ממנו הסברים או נימוקים לאלפים שהתווספו לפתע פתאום ואישרה את עליית 9000 הטוענים שהם צאצאי צאצאיהם של יהודים שהתנצרו במאה ה-19.

מה שממשלות ישראל לאורך השנים לא מפנימות ולא מבינות הוא שכל תושב אתיופיה עונה להגדרה הזו, שהרי אתיופיה נשלטה במשך שנים על ידי ממלכה יהודית ולאחר מאבקים רבים בין היהודים ונוצרים, הנוצרים ניצחו את היהודים. לכן למעשה כל אזרחי אתיופי יכול להגיד שהוא יהודי מצאצאי צאצאיהם של הממלכה היהודית.

צריך להבין אחת ולתמיד. אין סוף לבכי המריר הזה. מי שגרם לפיצול המשפחות אלו אותם הארגונים שמטרתם ידועה לכל: להשפיע בדרך זו על הרגש שלנו ולאפשר להם את השקט הזה לעלות נוצרים מיסיונרים במסווה של פלשמורה. אנשים שאין להם שום זיקה ליהדות .

ומנין נולדה הפירצה הזאת של עלייה דרך חוק הכניסה לאנשים שאינם זכאי חוק השבות מאתיופיה?

אז כך.

המדינה החליטה להעלות מאתיופיה נוצרים שטוענים שהם צאצאי צאצאיהם של יהודים שהתנצרו במאה ה-19, אבל מאחר וחוק השבות לא חל עליהם המדינה המציאה בעבורם את חוק הכניסה לישראל, שדרכו הם עולים לישראל החל משנת 1995.

רחמנותו סלחנותו ורגישותו של העם היהודי ידועים ומפורסמים, ומכיוון שכך, המליצו הקייסים להעלותם לישראל ואם ירצו יעברו תהליך של השבה ליהדות.

הרבנים הראשיים צירפו פסק ההלכה לכל מכסת עולים ולפיו המכסה מאושרת בתנאי שהם יעברו גיור לחומרא.

כך ניתנה להם הזדמנות השבה ליהדות.

הרבנים הראשיים הפכו למעשה לחותמת גומי.

הם חותמים על מספרים יבשים, ללא ידע מי מהם באמת מזרע ישראל ומי לא.

הקייסים, שמחזיקים תיעוד של משפחות שהתנצרו לפני כמה דורות, אינם שותפים בבדיקה ואיש לא מברר מולם את זכאותו של עולה לעלות ואת זיקתו האמיתית ליהדות.

הפירצה הזאת, עלייה במסגרת חוק הכניסה כאשר ראשי הארגונים הם הקובעים מי זכאי עלייה ומי לא, הלכה והגדילה את מספר מבקשי העלייה מאתיופיה.

במקביל הפכה העלייה הזו לתעשייה שמגלגלת כסף רב ומפרנסת ארגונים רבים בארה"ב ובישראל.

ראשי הארגונים הפצירו כל פעם במקבלי החלטות והתחייבו שהפעם זו קבוצה האחרונה ובה העלייה מסתיימת.

הממשלה, ללא הסתייגות או בדיקה כלשהי, אישרה כל בקשה לעלייה.

בכל מה שקשור להשתלבות וקליטה נכונה של העולים בישראל, השרים וראשי הממשלה אינם מגלים רגישות ואכפתיות, אבל פתאום בעניין העלייה, שהיא חריגה משורת הדין, הם מפחדים מצבע העור של העולים, שמא יואשמו בגזענות.

ארגוני העולים בעלי אינטרס כלכלי גרידא מפעילים לחץ ציבורי ומגייסים את עמיתיהם ושותפיהם בארה"ב ללחם ולחמאה, להפעלת לחץ משותף על מקבלי ההחלטות בישראל.

ראשי הארגונים בארה"ב פונים לעשירים שתורמים לקמפיינים של פוליטיקאים בישראל ומבקשים מהם להפעיל את כוח השפעה שלהם על שרים, חברי הכנסת וראשי הממשלה כדי שאלה ידאגו להעלות את "אחינו היהודים מאתיופיה". הם מציפים אותם במידע מעוות ומסולף, מציירים מציאות שבה כאילו צבע העור של מבקשי העלייה מאתיופיה הוא שפוגע בעלייה שלהם ואת מדינת ישראל כגזענית וכמפלה את האתיופים בעלייה ארצה רק בגלל צבע עורם.

השרים וחברי הכנסת נבהלים מהתדמית הגזענית הזו ומיישרים קו עם בעלי האינטרסים.

המציאות כמובן הפוכה, ישראל מפלה לטובה את האתיופים, ומעלה אנשים שאינם עומדים בהגדרת חוק השבות, החוק שדרכו עולים מכול העולם יהודים לישראל.

היהודים מאתיופיה ששמרו בקנאות על יהדותם והשליכו את עצמם למוות למען קידוש השם עלו כבר משנת 1970 עד שנת 1991. עוד כמה בודדים שהיו אז מגוייסים בצבא האתיופי ובתפקידים נוספים עלו בהמשך עד שנת 1995, יהודים שנעלמו בדרך לעלייה לישראל בסודן ובכלל ממשיכים לעלות בקצב של שלושה עד שבעה אנשים בשנה, וכולם עולים על פי חוק השבות שחל על יהודי אתיופיה החל משנת 1973.

לעומת אלה, העלייה משנת 1995 ואילך היא עלייה על פי 'חוק הכניסה'.

העולים מקבלים עם נחיתתם בישראל תושבות קבע עד שהם עוברים גיור לחומרא: הקזת דם, טבילה, לימוד יהדות ובחינה בבית הדין לגיור. אם הם עוברים את הבחינה הם מקבלים תעודת המרה ליהדות. עם קבלת תעודת ההמרה הם ניגשים למשרד הפנים ומונפקת להם אזרחות ישראלית. תושבות קבע לא גורעת מהם זכויות כלשהן, חוץ מלהיבחר ולבחור לכנסת, לעומת זאת, לרשויות המקומיות הם זכאים לבחור.

הסחיטה הפוליטית והפחד מצבע העור של שרי הממשלה וראשי הממשלה וחברי הכנסת שמא יואשמו בגזענות גורמת נזק למדינת ישראל ופוגעת ביהדות אתיופיה.

בגלות גרו יהודי אתיופיה בכפרים נפרדים וכך הצליחו להישמר מהתבוללות ונישואי תערובת. כאן צעירי העדה נפגשים במקומות שונים ומשונים עם צעירים נוצרים שעלו לארץ בתחפושת פלשמורה. כך קשה להישמר וקשה לדעת מיהו יהודי ומי לא. למרבה הצער לא כולם באמת עוברים גיור פנימי אמוני ושינוי באורח החיים מנוצרי ליהודי. יש לא מעט אנשים שעבורם הליך הגיור הוא מעין קורס חובה לצורך קבלת אזרחות ישראלית ולא קבלת האמונה היהודית, ישנם כאלה שמחזיקים בביתם תעודת גיור לחומרא אבל ממשיכים ללכת לכנסיות ועוסקים בפעילות מיסיונרית.

על הממשלה לא להסתפק בדיבור על צורך בחוק הלאום.

היא צריכה למנוע את עליית הנוצרים בתחפושת הפלשמורה ולהפסיק לפחד מצבע העור. הוא בסך הכול צבע. ממש כמו צבע לבן.

http://www.inn.co.il/Articles/Artic...

תגוביות:

1.מאמר חשוב ביותר! תודה!!!

2.ישראל מקימה במו ידיה את המדינה הצלבנית המודרנית במקום זו שסולקה מכאן במאה ה- 13. מדינה בהתאבדות.

3.הרבי מליוואוויטש דרש לגייר אותם למן ההתחלה רק באתיופיה. מדובר בכמויות ענק של נוכלים ותעשיה בה שותפות ממשלות ישראל להעלות נוצרים מכל העולם לישראל ולבולל אותם בעם היהודי וזה אינו נוגע רק לאתיופים אלא לתוכנית סדורה ומשולמת לחיסול היהדות בישראל על ידי הציונות...

4.תודה על הארת העיניים!

5.אין זכר ליהדות אצל ה"פלשמורה" שעולים בשנים האחרונות לארץ. המיסיון שלהם עובד שעות נוספות וגורם גם ליהודים שבינינו להתנצר. חבל שאף אחד לא לוקח את העניין לתשומת ליבו. יש די והותר גויים בארץ.

6.הדברים מדברים בעד עצמם ומצביעים על האמת המרה. ממשלות ישראל הימניות איפשרו ומאפשרות הצפת המדינה בנוצרים - הם לא מעוניינים בנו, אלא בכספים שלנו. יום יבוא ויקומו עלינו כולם. עיצרו את הבזיון והקטסטרופה עכשיו.

7.עליה של פלשמורה זה בור בלי תחתית.

8.המיסיונרים האלו מתוחכמים וציניים. מה שבטוח שהחוצפה שלהם איננה יודעת גבולות. לא מספיק שרדפו את יהודי אתיופיה בגולה עכשיו הם עולים בשביל להציק להם ולנו בארץ.

9.אילו שמעו לקול ההגיון והציץ אליעזר לא הביאו עלינו את הרעה הזאת. גלוי למעיין מעבר לתשובה וחצי של הרדב"ז גם במציאות המתועדת בספרים קצת ישנים (אחד מהיותר חדשים: האנציקלופדיה העברית ערך פלשים) שלכל הכושים האתיופים אין שום שורש יהודי אמיתי. מי שמהם עבר במקוה בהשגחת הרבנות הוא גר כמו כל סיני, הוטנטוטי ואסקימו אחר שמתגייר, אבל משפחתו הביולוגית וכל שבטו לא זזו בגלל זה ממה שהיו לפני הגיור. אילולא התחנפותם של רבנים מטעם השלטון שהכריזו שהפלשים בכללותם "שבט דן" לא חלם איש לתת מעמד סוכנותי לפלשמורה האליליסטים.

10.אברהם נגוסה וכל "חבריו" יעלו עוד את כל אתיופיה ואז אולי הוא יהיה ראש ממשלת אתיופיה בישראל.

11.ניכר בתגוביות שלנוצריי הפלאשמורה יש לובי חזק. הם נקראים מיד להגיב במקהלה על כתבות בתחום. וכמובן - בתקיפות אישיות ולא בטענות ענייניות, שהרי אין כאלו. כל השיטה היא זריית חול לעיניים.

12.צודק בהחלט!


ליה 22.05.1604:40
14. מסדר היום של ישיבת הממשלה נעלמה ההצעה להעלות 1300 מהפלשמורה שנכפתה ע"י נגוסה ואמסלם בתגובה להודעה מספר 0
הפלאשמורה הם לא יהודים – אל תעלו אותם לארץ!!!

בימים אלה מופעל לחץ כבד על ראש הממשלה ליישם את החלטת הממשלה הקודמת להעלאת 9,000 המיועדים לעלייה מאתיופיה כולל מרד בקואליציה בו יו"ר ועדת הפנים דוד אמסלם ויו"ר ועדת הקליטה אברהם נגוסה נעדרו מהצבעות במליאה עד ליישום החלטת הממשלה.

אלא שכעת מתברר כי ההחלטה להעלות את העולים, נעשתה בלחץ כבד וללא דיון מסודר בעניין. זוהי אינה הפעם הראשונה בה מכריזים על מבצע העלאת "אחרוני היהודים מאתיופיה" – וכבר קדמו לה לפחות שלוש הכרזות כאלה, כאשר בכל פעם עלו עוד כמה אלפי עולים מהמדינה האפריקנית.

כעת, בניגוד לקבוצות מסוימות בעבר, הקבוצה הנוכחית המיועדת לעלייה לא זוהתה כיהודית על ידי הרבנות הראשית ואין לה זיקה אמתית לעם ישראל. בנוסף, הארגונים הפעילים בתחום מפרים פעם אחר פעם את התחייבותם לסגור את מחנות העלייה באתיופיה ולהימנע מ"ארגון" קבוצות נוספות, כאשר כל קבוצה שעולה דורשת 'איחוד משפחות' והעלאת קרובים של עוד כמה מאות או אלפי בני משפחה.

רוב הפלשמורה – אינם יהודים

הקבוצה המכונה 'הפלשמורה' (הם כנראה חלקים מקהילת 'ביתא ישראל' שהתנצרו לפני כמאה חמישים שנה והתערבו בגויים שבסביבתם. כמו בכל קהילת אנוסים נוצר מתח בינם ובין הקהילה היהודית ששמרה על צביונה, מתח שנמשך עד היום, בעיקר על רקע השארתם של צאצאי האנוסים באתיופיה במבצע משה ובמבצע שלמה.

בעבר, כבר נדונה שאלת יהדותם של בני הפלשמורה שנותרו באתיופיה, שר הפנים בממשלת אולמרט (2008), מאיר שטרית, אמר: "זו סכנה גדולה. רוב המומחים מעריכים שרוב הפלשמורה לא יהודים ולא בני יהודים. תמיד אפשר להמשיך ולחפש שבטים שרוצים לבוא לישראל. כבר שלוש-ארבע פעמים מכרו לנו שאפשר לפנות את כל האנשים שבגונדר וכך לגמור את הפרשה ובכל פעם המחנות התמלאו מחדש".

עוד בשנת 2010, החליטה הממשלה שלא להעלות עוד עולים מאתיופיה "הממשלה רושמת לפניה את הודעותיהם של השופט בדימוס מאיר שמגר המכהן כיו"ר "הוועד הציבורי למען שארית יהודי אתיופיה", הרב הראשי לישראל שלמה עמאר במכתבו לראש הממשלה, יו"ר הסוכנות היהודית, נציגי סיעות בכנסת וארגונים לא ממשלתיים הפועלים בנושא, כי בתום הבאתם של אחרוני הרשומים ב"פנקס הממתינים בגונדר" כפי שעודכן בשנת 2010 שיעמדו בתנאים על פי החלטה זו, לא תבוא כל דרישה להבאת קבוצות נוספות מאתיופיה", נכתב בהחלטת הממשלה באותה שנה.

בעבר פורסם בעיתונות כי בכירי הקייסים והרבנים בעדה האתיופית בישראל מתנגדים גם הם להבאת הפלשמורה לישראל. אחד מהם הוא הרב יצחק זגאי, רב הקהילה ברחובות שטען: "ישראל מעלה אזרחים אתיופים נוצרים רבים שמתחזים לפלשמורה, למרות שאין להם שום זיקה לעם היהודי. ארגוני הלובי למען הפלשמורה מובילים את הממשלה באף. אם זה לא ישתנה, ישראל צפויה לקלוט עוד עשרות אלפי פלשמורה בשנים הבאות".

אין להם זיקה למושג יהודי

העיתונאי יוצא אתיופיה דני אדינו אבבה מידיעות אחרונות פרסם בעבר מאמר בו טען כי "במסעות של ארגונים אמריקנים מתודרכים אותם אנשים המחופשים ליהודי-מחנה טרם עלייתם לארץ אבות -כיצד לנהוג מול ממשלת חלם הציונית. הם לומדים איך לקרוע את הרגש היהודי ולהרטיט את המיתרים היהודיים בקול ענות חלושה ותחינה ששורשיה לוטים בערפל. אם הם משיגים את שלהם ומועלים ארצה, ייצאו עד מהרה לאותן הפגנות מוכרות כדי לקרוא גם לקרוביהם שמקור זהותם היהודית לא נודע – לעלות, שוב, מכורח החולשה של הממסד הישראלי. וחוזר חלילה". לדבריו, מאחורי ההפגנות וזעקות השבר השקריות עומדים ארגונים אמריקניים מיוחצנים ועתירי ממון, שמטרתם ברורה: הכנעת מדינת ישראל והצפתה בהמוני נוצרים שאין להם שום זיקה למושג "יהודי".

במרכז ליב"ה כאמור, מברכים את הממשלה על ההחלטה להקפיא את העלאת העולים מאתיופיה. לדבריהם, יש לדרוש שרשימת העולים תעבור את אישורה של הרבנות הראשית, ויקבעו הקריטריונים לצורך גיור (ולא גיור לחומרא) של העולים שהגיעו בשנים האחרונות. בנוסף הם מבקשים לבחון כיצד משנים פעם אחר פעם החלטות ממשלה קודמות ללא בירור מעמיק בעניין וכן לבדוק כיצד בכל פעם "צצים" אלפי עולים "אחרונים" שצריך להעלות.

להורדת הדו"ח המלא של מרכז ליב"ה לחצו כאן

http://www.srugim.co.il/wp-content/...הירשברג: החלטה מוטעית

מי שאינו מסכים למסקנות של מרכז ליב"ה הוא מזכ"ל בני עקיבא דני הירשברג, שקורא לממשלה להעלות את העולים בהקדם האפשרי. "מדובר בהחלטה אומללה. אלפי יהודים ממתינים במשך שנים לעלות לישראל, כאשר בגונדר לבדה ממתינים כ-6,000 יהודים שנמצאים שם בין שנתיים ל-17 שנה. ממשלת ישראל קיבלה החלטה נכונה להעלות את אחרוני היהודים שנותרו שם - לא מתקבל על הדעת ששיקולי תקציב יקבעו את גורלם של יהודים שמייחלים במשך שנים לעלות לארץ הקודש", אמר הירשברג.

בנוסף, הירשברג מזהיר כי "כל יום שעובר מסכן את חייהם של היהודים שם" והוסיף כי "בעת הצורך – ממשלת ישראל ידעה תמיד למצוא תקציבים עבור משימות לאומיות וערכיות. העלאת קהילה יהודית ציונית וגאה צריכה להיות בראש סדר העדיפויות הלאומי, ואני מקווה כי ממשלת ישראל תתעשת ותמלא את תפקידה במדינת הלאום של העם היהודי." כמו כן אמר הירשברג: "תנועת בני עקיבא פועלת במרכזי הקליטה של יוצאי אתיופיה ברחבי הארץ בדרך לשילוב בסניפי התנועה השונים בעת המעבר לדיור הקבע. אנו נמשיך לסייע ככל שיידרש בתהליך קליטתם בישראל בכלל וכחניכי התנועה בפרט".

http://www.srugim.co.il/141997-%d7%...

**********https://rotter.net/forum/scoops1/31...

תגוביות:

1.הם כלל לא יהודים. הם נוצרים מדורי דורות ויהודי אתיופיה מתנגדים בתוקף להבאתם לארץ. הם נולדו באתיופיה ושם מקומם ולא פה.

2.שגריר ישראל לשעבר באתיופיה, אבי גרנות כתב לראש מנהל הגיור: "בביקוריי במתחם, באותם מקרים שבהם הביקור לא היה מתוכנן, לא מצאתי אותם מנהלים חיים יהודיים. תפילות שחרית הומות אדם התקיימו רק כאשר הביקורים היו מתוכננים מראש. רבים מאוד מתושבי אתיופיה העניה מצפים למצוא עתיד טוב יותר בעולם הגדול, וישראל מהווה אטרקציה מבוקשת". ויקיפדיה, פאלשמורה.

3.אתיופיה נשלטה במשך שנים על ידי ממלכה יהודית ולבסוף הנוצרים ניצחו. כל אתיופיה זכאית. מה שממשלות ישראל לאורך השנים לא מפנימות ולא מבינות הוא שכל תושב אתיופיה עונה להגדרה הזו, שהרי אתיופיה נשלטה במשך שנים על ידי ממלכה יהודית ולאחר מאבקים רבים בין היהודים ונוצרים, הנוצרים ניצחו את היהודים. לכן למעשה כל אזרחי אתיופי יכול להגיד שהוא יהודי מצאצאי צאצאיהם של הממלכה היהודית. מדובר במאות אלפים ואף במיליונים.

http://www.inn.co.il/Articles/Artic...

יש להפסיק מיד להכניסם לפה לפי חוק הכניסה.

4.ח''כ נגוסה שפועל היום להעלאתם של בני הפלזשמורה חתם בשנת 2010 שאין יותר בני פלשמורה. העלאת הפלשמורה - מי נרדם בשמירה?
"בנושא הפלשמורה שמענו את הרב עמאר שהתנגד וגם את הרב יצחק יוסף", מציין ולד ומזכיר כי ח"כ נגוסה שפועל היום להעלאתם של בני הפלשמורה חתם בשנת 2010 על מסמך הקובע שאין יותר בני פלשמורה בגונדר שיש להעלותם.

לדבריו, חלק מחברי הכנסת נרדמו בשמירה בכמה סוגיות יהודיות הרות גורל.

http://www.inn.co.il/News/News.aspx...

תגוביות:

1.צודק. הכל פוליטיקה. הם לא יהודים וכפי שפוליטיקאי אתיופי אמר לדיפלומט ישראלי לפני 20 שנה, ניפגש ב"עולה" המיליון...מי לא רוצה לברוח ממדינת עולם שלישית?

בנוסף לזה, הרי הבטיחו אלף פעם שכבר אין שם יהודים "וזאת העליה האחרונה בהחלט". איך צצים שם כל הזמן עוד ועוד יהודים? היתה שם קהילה יהודית כל כך גדולה ואף אחד לא ידע מזה?

ולפי דברי יהודי אתיופיה, הם סבלו שם רבות מבני הפלאשמורה. וגם כאן בארץ הם נוצרים מוצהרים.

https://rotter.net/forum/gil/27758....

5.באנציקלופדיה העברית תחת הערך "פלשים" נכתב שלכל הכושים האתיופים אין שום שורש יהודי אמיתי. מי שמהם עבר במקוה בהשגחת הרבנות הוא גר כמו כל יפני, הוטנטוטי ואסקימו אחר שמתגייר, אבל משפחתו הביולוגית וכל שבטו לא זזו בגלל זה ממה שהיו לפני הגיור. אילולא התחנפותם של רבנים מטעם השלטון שהכריזו שהפלשים בכללותם "שבט דן" לא חלם איש לתת מעמד סוכנותי לפלשמורה האליליסטים.

https://rotter.net/forum/gil/27758....

6.בדיוק היום לפני 13 שנה - 19.5.2003

ועדת הקליטה עליה והתפוצות. הנושא: שארית יהודי אתיופיה.

השר אברהם פורז:"העניין הוא לחלוטין לא פשוט. לפחות לפי האינפורמציה שנמסרה לי, כבר היו כמה וכמה נסיונות לפתור את הבעיה ולהביא את אלה ששהו במחנות באתיופיה לארץ, ואכן כך קרה, אך ראה איזה פלא כל פעם המחנות האלה מתמלאים מחדש, ואף פעם הבעיה הזאת לא תיפתר.

אגב להערכתי גם אם אנחנו נעלה את אלה שלפי החלטת הממשלה, אני לא יודע אם פה נאמר מספר, אבל לדעתי גם אם אנחנו נעלה את אלה שהיום ממתינים במחנות, תוך איזה שהוא זמן אנחנו נגלה שאנשים נוספים ממתינים במחנות ויהיה לנו את העניין הזה עוד פעם, והעניין הוא די פשוט ודי ברור. לכל האנשים האלה יש קרובים ממדרגה ראשונה, ואז כשאתה מעלה קבוצה אחת אז אוטומטית אתה מעלה גם כאלה שיש להם קרובים נוספים, והעניין הזה הוא בעצם בלתי פתיר במובן הזה שהוא לא סופי אף פעם. זה צריך להיות מובן לכולנו".

מופיע בעמוד 4

https://rotter.net/User_files/forum...

7. 1999 - הסופרת נעמי רגן כותבת בעדינות על בלוף שארית יהודי אתיופיה


The Last Jews of Ethiopia

by Naomi Ragen on July 2nd, 1999


I’ve always had a special love for my brothers and sisters from Ethiopia. I suppose it began the day I saw a woman who had given birth en route get off the plane during Operation Solomon. This brought to mind the words of the prophet Jeremiah: “See I … gather them from the uttermost ends of the earth…her that travaileth with child … a great company shall return hither.”

And so, when a lovely young Ethiopian girl approached me with a handout during the Jewish Agency’s General Assembly, I took it gladly and read it with care.

The handout – prepared by a group calling itself “The South Wing to Zion”- was nothing less than shocking. Ethiopian Jews being left behind in Jewish Agency transit camps to die of disease and malnutrition and anti-Semitic attacks because of the racism of white Jewish officials who preferred white, half-Jewish Russians, to black Jews.

To say I was outraged would be an understatement. And so, I began to investigate.

My first step was a meeting with the director of The South Wing to Zion, Mr. Avraham Neguise. When I turned up at the address he gave me, there was no sign on the door. It seemed boarded up. I called Mr. Neguise, who apologized for being late, and asked me to wait. I waited, watching maruading cats eating leftovers amid a collection of old soda bottles.

He turned out to be a stocky, personable, middle-aged man wearing an English riding cap. As the door to the office creaked open, and we sat down inside, he again reiterated much of what I’d read. He handed me lists with thousands of names, allegedly of people left behind to rot in camps who were immediate relatives of Ethiopian immigrants in Israel. His theory about the refusal of Israeli immigration authorities and organizations like the Joint Distribution Committee to aid these suffering Ethiopian Jews was clear: racism. The Ministry of Absorption was in the hands of Russians, who looked out for their own. The Israeli government didn’t like blacks, and so it backed them up. The JDC was an arm of the Israeli establishment. Asked about his own background, he seemed uneasy. He’d made Aliyah from Ethiopia. He was a social worker, he said.

That same evening, I called the JDC in New York to confront them with their calumny. To my surprise, rather than being defensive and hostile, JDC officials were relieved, even anxious, to discuss this subject with me. I went on to read official Jewish Agency documents, protocols of government meetings. I followed up with a long session with Ms. R., a young, religious, Israeli-born woman who works for the Organization for Ethiopian Jewry and speaks Amharit, who spent a year in Ethiopia investigating the situation first-hand. From all of these things, quite a different picture emerged. In fact, the exact opposite of Mr. Neguise’s allegations.

Some background. In 1991, the Israeli government brought 14,700 Ethiopian Jews to Israel during Operation Solomon. At that time, 1,800 more were left behind because their families had converted to Christianity. They became known as Felas Mura.

The Israeli government appointed the Tzaban Committee to decide on the eligibility of these people. In the meantime, thousands of additional people flooded the refugee camps in Addis Abba. By 1997, 5,200 people from the Felas Mura were granted Alyiah permits by the Tzaban committee on the basis of family reunification, some of them practicing Christians. They too arrived in Israel.

In July 1997 Rabbi Menachem Waldman and representatives of The South Wing to Zion built a mikve in Addis Ababa, which the Rabbi used to perform conversion ceremonies on 500 women. Subsequently, these women and their families were included in a list of 3,623 people Rabbi Waldman submitted to Natan Sharansky. Rabbi Waldman agreed to close the complex when these people, and another 551 from the villages, would be allowed into Israel. Mr. Sharansky agreed, mostly on humanitarian grounds, since it was clear many of these people were not really Jewish in any sense, and thus not eligible for immigration under the Law of Return. It was agreed that humanitarian assistance groups like NAACOEJ and the JDC would close down their operations when the last of these people were brought over.

These immigrants reached Israel in July, 1998.

All of a sudden, in August, 1998, these camps and ones in Gondar suddenly filled up again. Numbers ran into the thousands. Suddenly, NACOEJ and The South Wing to Zion, were talking about new lists with thousands of new names.

Ms.R told me that there is very bad blood between the real Ethiopian Jewish community and the Felas Mura, who are considered dangerous and traitors to the Jewish community, despite close family ties. In fact, Ms. R refused to let me use her name for this article because “Neguise’s thugs might burn my house down.” The sudden desire of Felas Mura to convert and move to Israel must be looked at carefully. Ethiopians have a gross national income of $127 a year. It is a country whose health, education and employment opportunities suffer serious problems. Mr. Neguise himself, who was a Christian pastor not too long ago according to a number of sources, has been demanding huge sums of financial aide from the JDC for the people on his “lists” as a condition to stopping his worldwide propoganda campaign which depicts the JDC as abandoning suffering Jews to disease and starvation in Ethiopia.

Ms. R also met with Rabbi Waldman in Ethiopia, confronting him with evidence of people eating pork in local restaurants, who also wore a tallis to his Sabbath services. Rabbi Waldman didn’t seem troubled by this, insisting that they were all sincere Jews, longing to be in Israel. What broke her heart most, she said, was that the aliyah of the Jews of Quara, a nothern region in Ethiopia, with whom she spent much time and whose authentic Jewishness is not questioned by anyone, is being delayed because of the present battles to bring over the Felas Mura.

I was happy to learn that some of the Jews of Quara have already joined us. Let’s hope the truth comes to light, and the rest join us soon

http://www.naomiragen.com/israel/th...
*******

https://www.youtube.com/watch?v=7sI...

Ethiopian Congregations in Israel

Aba Yohannes VCD Part 8 in Jerusalem, Israel

https://www.youtube.com/watch?v=wzB...


ליה 22.05.1604:52
15. הפלאשמורה הם לא יהודים – אל תעלו אותם לארץ. פעילות מיסיונרית ונוצרית: בתגובה להודעה מספר 0
Ethiopian Congregations in Israel

https://www.youtube.com/watch?v=7sI...ליה 22.05.1605:00
16. כך מציפה ישראל את עצמה במימון הקרן החדשה באתיופים נוצרים המכונים פלשמורה בתגובה להודעה מספר 0
PASTOR ANDARGACHEW LEMMA TEL-AVIV ISRAEL

https://www.youtube.com/watch?v=W5D...


ליה 22.05.1605:27
17. בספרו החדש טוען אורי קונפורטי שבני שבט הפלשמורה אינם זכאים לעלות לישראל בתגובה להודעה מספר 0
התרמית שבהעלאת הפלשמורה

כנציג הסוכנות באתיופיה, סייע אורי קונפורטי לאלפי בני פלשמורה לעלות לישראל.

כעת הוא טוען בספר חדש, שבני עדה זו כלל אינם זכאים לעלות ושהמשך הבאתם נעשה תחת לחץ של ארגונים המשתמשים בהם כמנוף לגיוס כספים.

התפריט במטבח שבמחנה המעבר של הפלשמורה בגונדר שבצפון אתיופיה כתוב אנגלית, אף שאיש משוהי המתחם או מעובדי המטבח אינו דובר השפה. ממילא, טוען אורי קונפורטי, התפריט אינו מיועד לסועדים, אלא מוצג לאורחים - יהודים מרחבי העולם שתרומותיהם מממנות את קיום המחנה.

במטבח, כתב בספרו "ציונות הפוך על הפוך" (שפורסם לאחרונה בהוצאת הספריה הציונית), "אין שולחנות עבודה, לא כיור ולא ברז מים זורמים. הכל נראה מוזנח ומלוכלך לעיני הצופה המערבי. ברור שהכל נועד לייצר אמפתיה ותרומות".

קונפורטי, עד לפני שנה נציג הסוכנות היהודית באתיופיה, טוען שהמטבח הוא רק חלק ממסחטת כספים מתוחכמת.

גורמים יהודיים-אמריקאיים, הוא אומר, רוצים בהמשך עליית הפלשמורה כדי להפיק עוד תרומות מחברי הקהילה שמעוניינים לסייע ב"תיקון עולם" וב"מיזוג גלויות" וכדי לשפר את יחסיהם עם השחורים בארצות הברית.

מנגד, בישראל לוחצים להמשך העלייה ארגונים לא-ממשלתיים וכן פוליטיקאים, בעיקר מש"ס, כל אחד מסיבותיו הוא. כך, לטענתו, הסתבכה ישראל, תחת לחץ, במחויבות לפלשמורה, קבוצה בעלת פוטנציאל עלייה כמעט אין-סופי.

קונפורטי מביע בספר דעות מרחיקות לכת, שאת חלקן אינו מנמק באופן מלא, ושאותן מכחישים באופן גורף הארגונים האמריקאיים והישראליים המקדמים את העלייה. אבל בקרב פקידים במשרד הפנים, במשרד הקליטה ובסוכנות היהודית, אין מדובר בעמדות חריגות, אף שרק מעטים מביעים אותן בפומבי.

"כולם חוששים שיאשימו אותם בגזענות", אומר פקיד ממשלה בכיר לשעבר שעסק בנושא ושסירב ששמו יפורסם, "זה לא איחוד משפחות ולא שמות מכובסים אחרים כמו עלייה. זה נמשך היום בגלל שיתוק ופחד ממלכתיים".

גם בממשלה נמתחה בעבר ביקורת על מדיניות העלאת הפלשמורה, בעיקר מפיהם של שרי הפנים לשעבר אברהם פורז ומאיר שטרית ושרת הקליטה לשעבר, ציפי לבני.

לפני כשלושה חודשים, אחרי ששר הפנים, אלי ישי, הודיע שתיבדק זכאותם לעלייה של עוד אלפי פלשמורה, אמר שטרית ש"זו סכנה גדולה. רוב המומחים מעריכים שרוב הפלשמורה לא יהודים ולא בני יהודים. תמיד אפשר להמשיך ולחפש שבטים שרוצים לבוא לישראל. כבר שלוש-ארבע פעמים מכרו לנו שאפשר לפנות את כל האנשים שבגונדר וכך לגמור את הפרשה ובכל פעם המחנות התמלאו מחדש".

קונפורטי, בן 55, יצא לשליחות באתיופיה ב-2004 והיה שותף מרכזי בהעלאת הפלשמורה לישראל.

הוא מונה 14 אלף בני אדם ב-212 טיסות שאירגן במסגרת תפקידו. הוא גם היה אמור להיות זה ש"מכבה את האור" במחנה וסוגר אחת ולתמיד את סיפור העלייה מאתיופיה.

מאז ינואר 2005, ממשלות ישראל החליטו שוב ושוב לסגור את המחנות ולעצור את העלייה, מתוך הכרה שלפלשמורה שנותרו באתיופיה אין קשר אמיתי ליהדות.

אבל לסיפור העלאת הפלשמורה יש כוחות וחיים משלו.

הראיה - לפני כחודש שוב יצאו לאתיופיה שליחי משרד הפנים כדי לבחון את חידוש העלייה. באופן רשמי אמורים השליחים לבדוק את זכאותם לעלייה של 3,000 בני אדם, אבל מקורבי שר הפנים ישי כבר הודו שירחיבו את הבדיקה ל-8,700.

קונפורטי מימן בעצמו את הוצאת הספר. "חשוב לי שמה שכתוב פה לא ייוחס לאף אחד אחר. זו אמירה שלי", הוא אומר וגם צופה: "יגידו עלי שאני גזען, זה ברור לי".

ואכן, כשמשוחחים עם מתנגדיו מקרב התומכים בהמשך העלייה, ההאשמה בגזענות מבצבצת, ישירות או במשתמע. "אם היתה קהילה (כמו הפלשמורה) בארה"ב, ברוסיה או באירופה, היו מעלים אותם ומקבלים אותם עם שטיח אדום. יש אנשים שכואב להם לראות אנשים עם צבע עור שונה", אומר ד"ר אברהם נגוסה, מנכ"ל עמותת "מכנף דרום לציון", שפועלת מישראל להעלאת בני העדה.

הפתח הצר התרחב

בעיית הפלשמורה נולדה מיד לאחר העלאת הרוב המוחלט של יהודי אתיופיה - המכונים "ביתא ישראל" - במבצע שלמה ב-1991. לאחר עלייתם נותרה קבוצה המונה כמה אלפים, נוצרים שהם כנראה צאצאי יהודים שהתנצרו בהשפעת המיסיון האירופי או הכנסייה האתיופית במחצית השנייה של המאה ה-19. חלקם קיימו קשרים, כולל נישואים, עם הקהילה היהודית. תומכי העלייה מסתמכים על חוות הדעת של הרב הראשי שלמה עמאר, שבעצמו הסתמך על הרב הראשי לשעבר עובדיה יוסף, שקבע שהם "יהודים גמורים", אך ש"נתערבו בהם גויים" ולכן יש לגיירם למען הסר ספק.

במשך השנים דנו כמה ועדות ממשלתיות בזכאותם של הפלשמורה לעלות.

ב-1992 החליטה ועדת שרים בראשות שר הקליטה אז, יאיר צבן, לאפשר את העלייה במסגרת איחוד משפחות, כלומר להתיר את עליית קרוביהם של יהודים שעלו מאתיופיה. בגלל הצורך בגיור, קבעה הוועדה, עלייתם לא תהיה במסגרת חוק השבות, אלא לפי חוק הכניסה לישראל. מסיבה זו אין הפלשמורה נחשבים עולים והם מקבלים אזרחות ישראלית רק אחרי גיור.

"הפתח ההומני הצר הזה נהפך לפרוזדור רחב", אומר קונפורטי.

עד היום עלו בשיטה הזאת כ-45 אלף פלשמורה, שהם כיום כמחצית מהקהילה האתיופית בישראל.

כמה פעמים בעבר ניסתה הממשלה לשים קץ לעליית הפלשמורה, אבל מחנות המעבר התמלאו בכל פעם מחדש.

כשקונפורטי בא לאתיופיה היו במחנות 10,000 בני אדם, ונאמר שהם האחרונים. אלא שגם לאחר שהיה שותף להבאת 14 אלף פלשמורה, עדיין יושבים במחנה בגונדר 8,700 בני אדם.

אנשי הלובי למען העלאת הפלשמורה מתחייבים שאלה הם האחרונים בהחלט. לפי ההצעה שהגישו ארגונים למען הפלשמורה לשתי הממשלות האחרונות, לאחר העלאתם הם יסכימו לפרק את המחנות, דבר שיגרור את הפסקת העלייה.

אבל קונפורטי מטיל ספק בכך.

לדבריו, במחנות מדברים על כך "שבעצם יש בכפרים עוד 10,000 איש שרוצים לבוא. לדבר על 8,700 זה אפילו לא בדיחה".

לחבית הפלשמורה, הוא טוען, אין תחתית. "תמיד יישארו קרובי משפחה של תושבי ישראל (ואלה) ימשיכו להגיש בקשות חדשות לאיחוד משפחות על בסיס הומניטרי. בכל פעם יעשו זאת אותם אלו שהגיעו אחרונים וחוזר חלילה", כתב בספרו.

מתנגדיו טוענים שגם לעלייה ממדינות אחרות מאפיינים דומים. "מה, מרוסיה נגמרה העלייה? מאמריקה נגמרה העלייה? זה לא צריך להיות שונה", אומר נגוסה. "האנשים שנמצאים היום במחנות לא ייעלמו. אלו אנשים שאתה יכול לנגוע בהם, לדבר אתם. ישראל צריכה לקבל החלטה לבדוק את ה-8,700 - וזה יהיה סוף המחנה".

איומים ביטחוניים

גם לאחר שהגיע למסקנות שהעלה בספר, על מה שהוא מכנה התרמית שבהעלאת הפלשמורה, המשיך קונפורטי לבצע את התפקיד שהוטל עליו.

הוא ניצח על העברת העולים בדרכים המשובשות מגונדר לאדיס אבבה ועל הכנתם לעלייה, כולל הנפקתן של תעודות מזהות, לראשונה, בדיקות רפואיות וקורס הכנה לחיים במדינה מערבית. כל זה נעשה תחת איומים ביטחוניים, שכן טיסות העולים לישראל עלולות היו לשמש מטרה לארגוני טרור איסלאמיים ולארגוני פשע מקומיים.

מבקריו טוענים שלא הביע את דעתו כל עוד היה בתפקיד. "אם זה היה הצגה ורמאות, למה הוא השתתף בזה?" שואל נגוסה, "זה בגלל הפרנסה (שלו). עכשיו, שהפרנסה נגמרה, הוא צריך לצאת ולהשמיץ קהילה שלמה"?

"כל הזמן דיברתי", משיב קונפורטי, "הסוכנות מוצפת בחומרים שהפצתי בנושא".

אחת המטרות המרכזיות לחיצי הביקורת ששולח הספר היא הארגון היהודי-האמריקאי "הוועידה הצפון-אמריקאית למען יהדות אתיופיה" (North American Conference on Ethiopian Jewry - NACOEJ).

זה הארגון העיקרי הפועל בקרב הפלשמורה, והוא שהקים ומפעיל, תוך שיתוף פעולה מסוים עם ממשלת ישראל, את מחנות המעבר. פעיליו קובעים מי ישהה בהם - וכתוצאה מכך עשוי לעלות - ולוחצים על הממשלה להמשיך את הבאתם לארץ.

נאקוג', לפי קונפורטי, גם אחראי למצג השווא במחנות באדיס אבבה ובגונדר, שנועד לגייס כספים מתורמים.

שיאו, לדבריו, הוא בתפילות ההמוניות בבית הכנסת, שאליהן נחשף כל מבקר זר במקום. בספר מוזכרת קבוצת אורחים שבאה לבית הכנסת במתחם בגונדר בשעת התפילה אך ללא תיאום מראש - והמקום היה נטוש. "השמועה על בואם של המבקרים פשטה בשכונה כאש בשדה קוצים ועד מהרה התקבצו למקום כמאה איש לתפילה. מעט מביך, אבל היתה זו הזדמנות להציץ לתוך המרקם ה'כאילו יהודי' המוזר הקיים במקום זה", כתב קונפורטי.

הוא מאשים את נאקוג' ביצירת מצג שווא גם כלפי הפלשמורה עצמם. "הם מייצרים להם אשליה, מעבירים אותם על דעתם ועל דתם. פעולותיהם הן בגבול הפשע המוסרי, אם לא המשפטי", אמר.

פעילי הארגון מכחישים לחלוטין את הטענות הללו.

מנכ"ל נאקוג', ברברה ריבקוב, מסרה ל"הארץ" בדואר אלקטרוני, שקונפורטי לא שוחח עם איש מחברי הארגון בעת הכנת הספר ולכן אינו מכיר את כל קשת פעילותו.

לדבריה, משרד הפנים - ולא נאקוג' - הוא שמכריע מי מהפלשמורה יעלה ולארגון "אין שום מעורבות בחקירה או בקביעת הקריטריונים להגירה". היא ציינה שהארגון אינו מפעיל לחצים פוליטיים בנושא בישראל.

פעיל אחר בנאקוג', שהתנה את תגובתו בכך ששמו לא יפורסם, שלל את הטענה שהארגון ממשיך לעודד את העלייה כדי לגייס עוד תרומות. "למה נאקוג' צריך תרומות? מדובר בעשירים שביהדות ארה"ב, שמשקיעים מכספם מאות אלפי דולרים לטובת הקהילה".

לדברי הפעיל, הארגון התחייב כבר ב-2005 שלא להרחיב את פעילותו מעבר ל-8,700 הפלשמורה ששוהים כעת במחנות. "הטענה שלפיה הארגון ממשיך לשכנע אתיופים להגיע למחנה חסרת בסיס ונאמרת על ידי אנשים שעוינים את השלמת העלייה מאתיופיה", אמר.

פעיל ישראלי בארגון תקף את הטענה ששוהי המחנות מעמידים פנים שהם מתקרבים ליהדות. "איך קונפורטי יודע שהם לא מתפללים בכנות"? תהה, "איך יכול אדם ששב ליהדות לשכנע שהוא אכן שב ליהדות"?

הם זכאים

אחד המוקשים שעליהם דורך קונפורטי בספרו נוגע לפקידות שמטפלת בנושא בישראל.

זה שנים, רובם המוחלט של הפקידים שעוסקים בכך במשרד הפנים הם עולים ותיקים יחסית מאתיופיה.

קונפורטי טוען, שמוצאם מונע מהם להתגייס לסיום פרשת הפלשמורה.

גם שלושת הפקידים שנסעו לאחרונה לאתיופיה כדי לבחון את זכאותם של אלפי מבקשי עלייה הם ממוצא אתיופי. "האם הם מסוגלים להגיד למישהו שהוא לא זכאי? זה פשוט לא קיים", תוהה קונפורטי, "למי ששלח אותם אין שום כוונה לסיים את הפרשה".

עתה זוכים הפקידים גם לגיבוי מצד שר הפנים, אלי ישי, שהצהיר כמה פעמים על תמיכתו הנלהבת בהמשך העלייה מאתיופיה. ללובי למען הפלשמורה יש גם בעלי ברית בין יועציו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו.

דוברת משרד הפנים, סבין חדד, מסרה בתגובה שבקשות העלייה של בני הפלשמורה נבדקות על ידי המשרד בישראל ולא על ידי שליחיו באתיופיה, שרק מקבלים את הבקשות. לעניין העסקת יוצאי העדה כתבה שהם "נבחרו לפי צורכי השפה משיקולים מקצועיים וענייניים בלבד".

45 אלף עלו

• הפלשמורה הם אזרחים אתיופים בעלי זיקה ליהדות או שורשים יהודיים. רוב החוקרים מסכימים שאבותיהם היו יהודים, שהתנצרו במאה ה-19 בשל לחץ מיסיונרי

• מאז 1991 עלו לישראל כ-45 אלף מבני הפלשמורה, שהם כיום כמחצית מיוצאי אתיופיה בארץ

• מאחר שהממסד הדתי בישראל קבע שעל הפלשמורה להתגייר עם עלייתם, הם נכנסים לישראל לפי חוק הכניסה ולא בהתאם לחוק השבות. לאחר הגיור, הם מקבלים אזרחות

• בשנה האחרונה, בעקבות החלטת ממשלה, הופסקה כמעט עליית הפלשמורה. עם זאת, משרד הפנים בוחן העלאת 8,700 מהם, המתגוררים במחנה מעבר בגונדר שבצפון אתיופיה

• מלבד הרשויות בישראל, הגורם המרכזי בהעלאת הפלשמורה הוא הארגון היהודי-האמריקאי "הוועידה הצפון-אמריקאית למען יהדות אתיופיה" (NACOEJ), שהקים את מחנות המעבר, ועמותות של העדה הפועלות בארץ

*קונפורטי טוען, שבמחנות באדיס אבבה וגונדר מארגנים תפילות המוניות כמצג שווא לתורמים המבקרים במקום

http://www.haaretz.co.il/misc/1.128...

תגוביות:

1.בשנת 1976 שלחה המדינה ארבעה שליחים לאתיופיה לבדוק כמה יהודים יש שם ומה המנהגים שלהם. (ראו הספר 'המשימה אתיופיה' של המחלקה לתרבות תורנית בסוכנות).

השליחים אהרן כהן ע"ה, מאיר כהן ע"ה, דב גולדפלם ומאיר מוניץ. הם דיווחו סך הכל על 30.000 נפש.

אלה עלו כבר עד שנת 2000 וכל השאר הם טרמפיסטים לא יהודים.


ליה 22.05.1605:41
18. לאחר 30 שנה, העלייה המאורגנת מאתיופיה צפויה להסתיים במארס 2014 בתגובה להודעה מספר 0

ערכתי לאחרונה בתאריך 22.05.16 בשעה 06:05 בברכה, ליה

הממשלה אישרה היום להאיץ את קצב העלאת 2,000 בני הפלשמורה שנותרו במחנות מעבר במדינה. לצורך כך, ייפתח מחדש מרכז קליטה ליד שדרות

הממשלה החליטה היום (ראשון) על האצת קצב העלאת בני הפלשמורה מאתיופיה לישראל. על פי ההחלטה, שהתקבלה בישיבת הממשלה, 2,000 המועמדים לעלייה שנותרו באתיופיה יועלו עד לאחרון שבהם עד סוף מארס 2014. על פי הסיכום בין הממשלה לבין הארגונים התומכים בעלייה, בכך תגיע לקיצה העלייה המאורגנת מאתיופיה, לאחר 30 שנה.

לפני שנתיים, אחרי מסכת לחצים מצד ארגונים ישראליים ואמריקאיים שתומכים בהעלאת הפלשמורה, סוכם על בחינת זכאותם לעלייה של כ-8,000 בני הפלשמורה שנותרו במחנות מעבר באתיופיה. לאחר בחינה, אושרה זכאותם של כ-6,000 איש, מתוכם הועלו עד היום כ-4,000.

בוועד הישראלי למען שארית יהודי אתיופיה מתחו בחודשים האחרונים ביקורת על הממשלה בנוגע לקצב העלייה. במקום הקצב המקורי, שעמד על כ-250 איש בחודש, ירד הקצב לבין 110 ל-170 עולים חדשים בחודש. בפברואר האחרון קיימה ועדת העלייה, הקליטה והתפוצות של הכנסת דיון על כך, וחברי הכנסת מתחו ביקורת על הממשלה בעניין זה.

בעקבות כך החליטה היום הממשלה על הגברת הקצב. כדי לאפשר זאת ייפתח מחדש בספטמבר מרכז הקליטה באבים שליד שדרות, בעלות של 17 מיליוני שקלים. "עלינו לפעול להבאת כל בני הפלשמורה לישראל ולסגור את מחנה העולים בגונדר מוקדם ככל האפשר", אמר מנכ"ל משרד הראש הממשלה, הראל לוקר.

http://www.haaretz.co.il/news/educa...

תגוביות:

1.זה לא יסתיים לעולם. מיד יימצאו עוד כמה עשרות אלפי טרמפיסטים שחורים שמבינים פתאום שכדאי להיות יהודי ואיכשהו יימצאו דרך להפוך את עצמם לכאלה וזאת בעזרה של כל מיני גופים אינטרסנטים שיש להם עניין בהמשך קיום ההגירה לישראל. מה שמעניין הוא שאירגונים אמריקנים תומכים בהגירה של שחורים לישראל אבל חס וחלילה לא לאמריקה...

2.השהיית הסגירה של מחנה הממתינים לעלייה מגדילה את מספר הממתינים
והפתרון הוא לגמור עם זה עוד השבוע, להעלות את כל הממתינים כרגע ולהעלות באש את מבני המחנה. ל- 2000 בני אדם כבר יימצא מקום זמני, למשל אצל קרובי המשפחה שלהם שלחצו על הממשלה להעלות אותם.

3.כבר כמה פעמים סגרו "סופית" את העלייה הזאת.

4.כל ההגירה מאתיופיה היא מיקח טעות, ובודאי כך לגבי הפלאשמורה שכלל אינם יהודים.ליה 22.05.1606:18
19. כמה בני פלאשמורה יש? או תזמין אותי לטקס העולה המיליון / רביב דרוקר בתגובה להודעה מספר 0

ערכתי לאחרונה בתאריך 22.05.16 בשעה 07:11 בברכה, ליה

ב–1993 החליטה ממשלת יצחק רבין, לפנים משורת הדין, להעלות את אנשי הפלאשמורה מאתיופיה.

בתוך חודשים ספורים הועלו כולם, והפרשה המכאיבה הסתיימה.

אלא שהתברר, שיש עוד כמה אנשי פלאשמורה, ממש מעטים וזהו.

ב–1998 עלו גם הם. ממשלת בנימין נתניהו החליטה על מבצע "אחרון וסופי", שבו תועלה שארית הפלאשמורה. 3,500 העולים האחרונים הועלו, והפצע המודלק נרפא.

אך התברר שחלה טעות קטנטנה, ויש עוד כמה, שאי אפשר להשאירם מאחור. ב–5.8.2008, אחרי מאמצים רבים, העלו גם אותם.

הסתיימה רשמית וסופית העלאת אנשי הפלאשמורה. ממשלות אריאל שרון ואהוד אולמרט הסכימו לסיים את הטרגדיה בהעלאה של כ–17 אלף פלאשמורה אחרונים שבאחרונים. ממש הסוף. הפעם התנתה הממשלה את העלייה הזאת (שמחירה הוערך בכשלושה מיליארד שקלים) בכך שמחנות הפלאשמורה באתיופיה ייסגרו והארגונים העוסקים בכך יפסיקו לפעול.

איזה יופי. אלא ששוב התברר, שנשארו עוד קצת.

הממשלה שוב נחלצה לעזור, וב–28.8.2013 בטקס חגיגי סיימה ממשלת נתניהו השנייה את מבצע "כנפי יונה". 7,000 בני הפלאשמורה ממש האחרונים עלו לישראל. נתן שרנסקי, יו"ר הסוכנות, שוב סיפר שהוא נורא מתרגש והפרק הזה ממש ממש נגמר.

ובכן, מתברר שאברהם נגוסה, המקדם את העניין זה עשרות שנים, עכשיו כחבר כנסת, מצא עוד כמה מאות ששכחו אותם. טוב, לא מאות, אלא 1,900 בקשות.

לא, לא 1,900. זה היה המספר ב–2013; באוקטובר 2014 הודיע משרד הפנים שזה בעצם 6,000, ועכשיו נגוסה וח"כ דוד אמסלם כבר רוצים 9,000, והם הצליחו בסחיטה מכוערת להוציא החלטת ממשלה בהתאם.

כשיולי אדלשטיין היה שר הקליטה, לפני כ–20 שנה, הוא אמר לי, שכשהתקבלה ההחלטה על העלאת אנשי הפלאשמורה אמרה לו דיפלומטית אתיופית בחיוך: "תזמין אותי לטקס העולה המיליון". אדלשטיין לא התנגד כמובן בפומבי להחלטה. כשציפי לבני היתה שרת הקליטה, היא מרטה את שערותיה על ההחלטה להעלות עוד 17 אלף איש. בפומבי לא דיברה נגד ההחלטה. גם שרי קליטה אחרים, מסופה לנדבר ועד זאב אלקין, לא התלהבו מהרעיון, אך איש מהם לא העז להסתייג בפומבי. הרי מי רוצה להיכנס לפה של אנשי קמפיין הפלאשמורה?

זה תמיד אותו קמפיין, והוא תמיד עובד.

שולחים את מאיר שמגר לתקשורת, ואחר כך מתחילות הפגנות: "אם הם היו בלונדינים, כבר הייתם מעלים אותם", אומרים המפגינים בכעס.

משווקים לעיתון חייל יוצא העדה שלוחם בקרבי ואביו במחנה באתיופיה בסכנת מוות מיידית, כשמדינת היהודים עומדת מנגד.

איזה סיכוי יש להסבר, שעל הבסיס הזה לא תיפסק עליית הפלאשמורה לעולם?

מה הסבירות שמישהו יקשיב לעובדה, שהם מופלים לטובה דווקא?

שום בלונדיני, צרפתי או אמריקאי, לא היה יכול לעלות לארץ על הבסיס שעל פיו מעלים את הפלאשמורה. האם זוכר מישהו בכלל, שעולי אתיופיה היהודים, במעט הפעמים שהשמיעו את קולם בעניין, דיברו נגד העלאה נוספת של אנשים אלה?

טוב יהיה, אם הממשלה תחליט לקלוט בכל שנה מספר כלשהו של אנשים ממדינות מצוקה, על בסיס הומניטרי. על מדינות חזקות כישראל לעזור למדינות חלשות. לא צריך לחפש לזה בסיס יהודי רעוע. אפשר לקלוט אנשים במצוקה מכל מיני מדינות, כולל סודאן ואריתריאה. את חלקם לא צריך אפילו להטיס לפה, אפשר פשוט לאזרח מהגרי עבודה/פליטים מאותן מדינות, במקום לצוד אותם ברחובות ולגרש אותם בברוטליות. אה, סליחה, שכחתי, אלה שחורים שהם סרטן, וההם הם שחורים שהם יהודים.

http://www.haaretz.co.il/opinions/....

תגוביות:

1.כתבה ראשונה בה אני מסכים עם רביב דרוקר! לא הגיוני להביא גויים גמורים, ובכך לסטות מחוק השבות. הגזענות כאן היא כלפי העולים בהירי העור, שאינם זוכים לפריביליגיה לה זוכים הפלשמורה. בנוסף, חשוב לדעת שהפלשמורה בזים ליהודים, ולפי העדויות של שתי עליות אתיופיה הראשונות(שאליהם אין לי טענות למרות שהם היו צריכים להתאקלם טוב יותר) הפלשמורה התנכלו ליהודי אתיופיה. כך שאין כל הגיון בהבאת נוצרים גמורים. שביבי יעיף את אברהם נגוסה ודודי אמסלם מהכנסת ומהליכוד! פלשמורה-אסון למדינה!

2.על המנהיגות לגלות אחריות ולהפסיק את הבאת הנוצרים האלה.

3.היהודים עלו במבצעי שלמה ומשה, וכל השאר הם גויים גמורים.

4.ההורים שלכם נלחמו ומתו במלחמות, אתם משלמים מיסים ובא נוצרי גמור ומקבל סל קליטה. מדינת חלם ותודה לך חבר כנסת דודי אמסלם, שבמקום לעזור למצביעיך אתה מתחבר למיסיונר אברהם נגוסה, ומעלה נוצרים גמורים.

5.הדוחף להבאתם הוא המיסיונר אברהם נגוסה. ידוע שאברהם נגוסה פעל בעבר בתור מיסיונר, והוא פועל עשרות שנים להביא נוצרים לארץ. הוא הבעיה העיקרית ושמגר אשר בגילו מתקשה כבר להבדיל בין אמת לשקר. ח"כ אברהם נגוסה ואמסלם אשמים בסוף המדינה.

6.אפילו יהודי אתיופיה מתנגדים להבאתם!!! ראש ממשלה לחיץ מוביל להעלאתם, על ידי המיסיונר הידוע אברהם נגוסה. הבנאדם ממומן על ידי מיסיונרים. הבאתם של הפלשמורה לא תסתיים לעולם אם לא עכשיו. הם פותחים כנסיות ותוקפים את היהודים האמיתיים סתם כך. באתיופיה הם עשו להם את המוות והתנכלו ליהודים האמיתיים. אל תקנו את החייל הקרבי שבוכה שאבא שלו באתיופיה.

7.בכייה לדורות.

8.נמאס מזמן להפיל על הגב שלנו את הסיפור הזה. די כבר די ואת שרנסקי צריך היה לשלוח לעזאזל מזמן.

9.מרוב פוליטיקלי קורקטיות פוחדים לומר את האמת.

10.כל אפריקה בתור..."הפלאשמורה".

11.להפסיק את העלייה המופרכת הזאת.

12.המצער הוא שלא מבדילים בינם לבין יהודי אתיופיה, שכן שמרו על דתם וחירפו נפשם.

13.יש באתיופיה 99,465,819 תושבים...אז הזרם חייב להיפסק אחרי 90 מיליון.

14.הפלאשמורה אינם יהודים ואפילו אינם "זכאי חוק השבות", כלומר אין להם אפילו סב יהודי אחד. בקיצור - גויים אפריקאים גמורים וזו הסיבה שהם מיובאים הנה לפי חוק הכניסה לישראל ולא לפי חוק השבות, ומכוח החלטות ממשלה ולא מכוח זכות כלשהי. למה לשקר כל הזמן?

15.זה המאמר האמיץ ביותר שקראתי השנה. חשוב שיש מדי פעם אנשים שמעיזים להצביע על עובדות ולומר גם דברים שלא נחשבים לפוליטיקלי קורקט. רק כך אפשר לפתח דיון ציבורי במדיניות הרצויה ולקבל החלטות מושכלות.

16.קשה עד בלתי אפשרי למצוא באתיופיה אדם שהוא לא "פלאשמורה".

17.ומה עם "בני הפלאשמורה" שמשלמים שוחד כדי להיכנס למחנה העולים?

18.המחנות מתרוקנים ומתמלאים כל פעם מחדש כי יש ארגונים אינטרסנטים שפועלים במודע להעצים את התופעה הזו. הכל נכתב בדוחות המבקר. צדקה הדיפלומטית האתיופית. אין סיבה לא לשים לזה סוף ולנתק את הקשר עם הארגונים האמריקאים שפועלים מתוך אינטרסים של גיוס תרומות ושימור המערכת.

19.כשמדובר בבני משפחות - אין לדבר סוף. הכל נובע מכך שמנהיג ש"ס התיר "להחזיר ליהדות" את הנוצרים האתיופים, דבר שאינו מקובל לגבי שום קהילה אחרת. למה בכלל צריך להעלות אותם? מי שרוצה לעלות, שיגיש בקשה פרטנית לפי כללי איחוד משפחות או שיתגייר באתיופיה ואז יגיש בקשה פרטנית, וכמובן משפחתו תשלם על הבאתו ולא המדינה. זו ארץ של יהודים ולא של נוצרים.

20.יש עובדה מדאיגה עוד מהעבר בנוגע ליהודי אתיופיה. נא לקרוא:

בארץ המוצא היה ממוצע הנישואין שלהם במשך חייו/חייה עומד על 4 (שלוש פעמים גירושים וארבע פעמים חתונה) ומנהג היה שמתחתנים/מתחתנות לא רק עם ביתא ישראל אלא חופשי לגמרי עם נוצרים/נוצריות גמורים. מכאן שלאורך 2-3 דורות נוצרות באותה חמולה (משפחה?) שלוחות בעלות זיקה דתית שונה לחלוטין. כלומר, לאותה סבתא או אמא וכנ"ל סבא או אבא יהודים יכולים להיות ברגיל גם צאצאים נוצרים גמורים ממספר סיבובי נישואין וגם להיפך, לסבים והורים נוצרים צאצאים יהודים או כמו יהודים למחצה, כולם במקביל. זה כמו פאזל שבמבט ראשון קצת קשה לנו לתפוס, להבנתנו מין פלונטר לאורך דורות אשר לצד העומד בתור לעליה זה לא היה זר אלא חלק טבעי מהחיים. רק תפעילו את הדמיון ואז תבינו. והעיקר בכל המובא לעיל הוא: תרשמו לפניכם!

21.יהדותם של האתיופים בספק, אך של הפשמורה לא - הם נוצרים. אין שום ספק לגבי הפאלשמורה - הם נוצרים. הסיבה להבאתם היא קשרי דם עם כאלה שכבר עלו וכפי שכתב כאן מישהו, לאור הנישואים המרובים באתיופיה, קשרי הדם ענפים מאוד.

22.עכשיו על הפרק העלאת "חצי שבט המנשה" מהודו וסין.

23.חייל שעבד איתם סיפר שלא היה לעולים שום מושג מיהדות. פסח? מה זה?

24.אתיופיה היא המדינה היחידה שממנה מביאים באופן יזום אנשים שאינם "זכאי חוק השבות".

25.העם האתיופי ימשיך לעלות לישראל אלא אם תהיה החלטה ברורה לשים לזה סוף.

26.מה הבעיה שיתאחדו במולדתם האתיופית? איחוד משפחות רק באתיופיה.

27.חייל מצוק איתן דרש להעלות את האחיות שלו. כך גם משפחתה של טיטי. ועולה שאלה פשוטה - איך הוא עלה והן לא? אז התשובה היא קודם כל שלחייל שני הורים בני פלאשמורה שכביכול נאנסו לזנוח יהדותם. אבל לאחיות יש הורה אחד שהוא נוצרי והן גם התחתנו עם נוצרים ולכן לא היו זכאיות לעלות כי הן לא יכולות לטעון שהכריחו אותן להיות נוצריות. האחיות התגרשו מבעליהן הנוצרים. הבעלים שלהם יקימו משפחה חדשה. אם יעלו את האחיות - הבנים שלהן ישרתו בצבא ועוד 10-15 שנים יתבעו להעלות את האחים שלהם מאתיופיה. כך עד אין סוף.

28.ממשלות של פחדנים. כולם חושבים רק פוליטיקה במקום לקבל החלטה לא להעלות יותר פלשמורה.

29.בני הפלשמורה אינם יהודים ואין צורך להעלות אותם.

30.איך אלה עם תליון-צלב מזהב על הצוואר, קעקוע צלב על המצח ועץ אשוח הם יהודים?

31.מיליארדים של שקלים כדי להביא אותם לפה רק כדי שייאחזו פה במנטליות שהביאו משם. לא תודה.


ליה 22.05.1607:28
20. העיתונאי האתיופי דני אדינו אבבה: שהפלשמורה לא יעבדו עליכם בתגובה להודעה מספר 0
מצוידים בשלטים ישנים שסיפקו להם הפטרונים, כשבפיהם סיסמאות קבועות של "אבא ואמא הביתה", הובאו באוטובוסים מאורגנים מאות מבני הפלשמורה אל מול לשכת ראש הממשלה וזעקו את זעקת השבר החודשית שלהם, על כך שהממשלה החליטה שלא להחליט שוב אם להפסיק להעלות המוני נוצרים, או שמא לבדוק מחדש את זכאותם של עוד אלפים מאותו הסוג.

הרוטינה קבועה, הסיסמאות אותן סיסמאות, השלטים אותם שלטים וכבר אין חדש בפרשה הזויה זו. כל נוצרי באתיופיה הרוצה להגשים את חלומו, לצאת לעולם המערבי ולשפר את תנאי חייו יודע היטב: במדינת ישראל שולטת ממשלת חלם הנכנעת בקלות לקולות השבר המאורגנים. היא חלשה מדי להתמודד עם קיתונות של ביקורת. באמת, למי יש כוח.

דבר נוסף שהנוצרים באתיופיה יודעים היטב הוא שבקרב מקבלי החלטות בישראל הרגש היהודי פועל יותר מאשר השכל היהודי. במסעות של ארגונים אמריקנים מתודרכים אותם אנשים המחופשים ליהודי-מחנה-טרם-עלייתם-לארץ אבות כיצד לנהוג מול ממשלת החלם הציונית. הם לומדים איך לקרוע את הרגש היהודי ולהרטיט את המיתרים היהודיים בקול ענות חלושה ותחינה ששורשיה לוטים בערפל. אם הם משיגים את שלהם ומועלים ארצה, ייצאו עד מהרה לאותן הפגנות מוכרות כדי לקרוא גם לקרוביהם שמקור זהותם היהודית לא נודע – לעלות, שוב, מכורח החולשה של הממסד הישראלי. וחוזר חלילה.

'"מדינת ישראל לא מביאה את יקירנו רק בגלל שהם שחורים", תמיד נאמר להם לזעוק תוך שינון חוזר של המילה "גזענות", בצירוף דמעות וזיעה אותנטיים של חום יולי אוגוסט ישראלי.

הגיע זמן לגלות את האמת מאחורי ההפגנות המאורגנות מעין אלו המתקיימות חדשות ולבקרים בישראל. לא מדובר בהפגנה ספונטנית של עולים כואבים שיקיריהם נותרו מאחור, אלא בהפגנות שמבוימות בשלט רחוק על ידי ארגונים יהודים אמריקנים. מחאות תמוהות אלו לא רק מיוח"צנות בעלות של אלפי דולרים ומאורגנות עד הפרט האחרון. הטקטיקה ברורה והמטרה הנעלה היא למעשה הכנעת מדינת ישראל והצפתה בהמוני נוצרים, שאין להם שום זיקה למושג יהודי.

שימו לב לשלטים, שימו לב לדמויות המובילות את ההפגנות. שימו לב מי מחזיק בשלטים. מה יותר מרגש מלראות קשיש בן 90 מניף שלט שעליו כתוב 'אני רוצה אבא ואמא". כרגע נראה שבכל הזדמנות אפשרית מחכה המנגנון האמריקני המשומן לשלוף את השלטים מהבוידעם, ולגייס את מיטב הניצבים הישר ממרכזי הקליטה באוטובוסים מלאים לעבר בית ראש הממשלה בירושלים.

המניע ידוע ומוכר לעייפה – הרי כיצד יוכלו להתקיים אותם ארגונים אם יופסקו להזרים אליהם את כספי התרומות? כן, פשוט עוד מקרה של ארגון שסיים את תכליתו ומסרב לקוד את קידת סיום הפעילות שלשמה הוקם.

אולם למגינת ליבם, בסוג של שמחה מהולה בעצב כבר התבשרנו לא מכבר שהמטרה הושלמה, ניתן לתלות את החליפות, להשליך את השלטים לפח המחזור הקרוב ולפזר את המפגינים אל מעונם הממוזג. אך הדודים היהירים מאמריקה מסרבים לחדול מגזירת הקופון וכך אנחנו, הישראלים, נתעתד לשלם את מחיר כישלון הקליטה הלא כשרה, שגשוג של כנסיות מבית 'אחים נוצרים' ועוד.

אם הממשלה לא תסתום את הגולל בפרשה הזו עוד יסתובבו כאן רבבות של אתיופים נוצרים שפשוט הפנימו היטב את השיטה הישראלית, באדיבות הדודים הנדיבים מאמריקה. בישראל אומרים להם, אוהבים להחליט שלא להחליט. וכל עוד לא מחליטים אפשר להתארגן לעוד מסע של מחטף זהות, ולצאת מהעוני והדלות של אתיופיה בתור יהודים שבאמתחתם ציציות ארוכות וכיפה גדולה על ראשם.

המנהיגות בישראל לא מסוגלת לעמוד מול זעקות שבר שקריות של בני הפלשמורה ופטרוניהם. כבר עשור אומרים לנו שאוטוטו מכסת היהודים מסתיימת וזהו, נגמר ואין יותר יהודים. אך בפרק זמן קצר גדל מספרם וקופץ לעוד אלפיים. הפטרונים של בני הפלשמורה, אותם ארגונים יהודים הגדילו לעשות בימים אלה, והם בונים בתי ספר יהודיים באתיופיה. אם הייתה להם כוונה לסיים את עלייתם של את אותם אנשים שיש להם זיקה ליהדות, מדוע בונים בתי ספר שם, דווקא בימים אלה? אל תאמינו למספרים שזורקים לחלל האוויר. זה עוד לא נגמר, זה רק התחיל.

http://www.ynet.co.il/articles/0,73...

תגוביות:

1.מביקור באתיופיה מתברר שכל מילה - אמת. חלק מהעולים קונים בכספנו חלקות אדמה שם ומעסיקים מקומיים באפס כסף ומתעשרים ע"ח מדינה ישראל. ממשיכים לגור כאן ויונקים מאיתנו כל שניתן ומדי כמה חודשים נוסעים לשם לגרוף את ההכנסות. כל זה מפי המקומיים באתיופיה. לא חלם - פשע!

2.לאותם 3000 נוצרים יש עוד 50000 קרובי משפחה שרוצים להתאחד איתם. כיום לפעמים, באוטובוסים מסויימים, אתה רואה חצי מהנוסעים כושים מסוגים שונים. אתיופים יהודים, אתיופים נוצרים, אריתראים מוסלמים {הסתננו לארץ לעבודה}, ניגרים, סודנים, סוסים טרויאנים. בכלל חלק מהאירגונים הללו ישמחו אם מדינת ישראל תהפוך לעוד מדינה באפריקה עם מיליוני אפריקאים מהגרים.

3.מדובר באירגונים שקיבלו הרבה כסף בשביל יהודי אתיופיה וכשנגמרה העבודה סרבו להתפרק כי מדובר בהרבה כסף וחיפשו עבודה אחרת...מאד דומה למה שקורה עם הסוכנות היהודית, שכבר מזמן ממציאה לה תפקידים מיותרים, כי אינם רוצים לוותר על הכנסה מנדבות של יהודים.

4.מדינת ישראל אינה חייבת כלום לאתיופים נוצרים ולמי שעלה בחסד ארצה. הפלשמורה אינם עולים לפי חוק השבות אלא רק לצורך איחוד משפחות עם קרוביהם היהודים. אל יצפו שכל קרוביהם הרבים יזכו לחסד בזכותו. מותר להם לשלוח להם כסף וחבילות אך מדינת ישראל אינה סוכנות הסעד של האו"ם ואינה חייבת לטפל בכל המסכנים באפריקה, והם רבים. מי שגעגועיו לקרוביו גוברים עליו זכותו המלאה לחזור למולדתו. לא נכעס. אך השימוש הציני שעושים אירגונים אמריקאים ברגשותינו מבזה. חשוב יותר לקלוט את האתיופים שכבר חיים כאן ולא להביא נוספים.


ליה 22.05.1607:39
21. הדו''ח המלא של מרכז ליב''ה על הבאת הפלשמורה לישראל במעורבות הקרן החדשה בתגובה להודעה מספר 0

ערכתי לאחרונה בתאריך 22.05.16 בשעה 07:56 בברכה, ליה

הדו"ח המלא של מרכז ליב"ה לחצו כאן

http://www.srugim.co.il/wp-content/...https://www.youtube.com/watch?v=wzB...
*****

כמות עצומה של נוצרים חדרה למדינה היהודית

https://rotter.net/forum/gil/20050....

******

על ענפי היונה / בני טייטלבאום

היה מרגש? בהחלט.

מי אינו מתרגש כשהוא רואה מאות בני אדם מגשימים חלום של שנים ועולים עם ילדיהם הקטנים לישראל. זה הזכיר את יציאת מצרים. הנשיקה של אדמת ארץ ישראל היא בהחלט מאותם מראות שנחקקים ונצרבים בזיכרון.

מדהים לראות מאין הם באים. אמת, ידעתי שאפריקה אינה אמריקה או אירופה והבנתי שגונדר אינה מנהטן ובכל זאת אינה דומה ידיעה לראיה. בקתות הבוץ, הרחובות הלא סלולים, עדרי הכבשים, עיזים, פרות בכל מקום. עוני קיומי, ילדים יחפים ורעבים, וכן, אין מכולת אחת שלא לדבר על קפה משובח. כך שלחשוב שעולי אתיופיה באים מרמת קיום כל כך בסיסית ונמוכה לישראל הבסך הכל נוחה, זה בהחלט מעצים את ההתרגשות והנופך הדרמטי הסטורי שבמבצע.

אבל חזרתי עם עוד כמה הרהורים על עליית הפלשמורה.

נתחיל בנתונים היבשים. ממשלת ישראל החליטה להעלות את בני הפלשמורה מאתיופיה. נקבעו קריטריונים ולאחר ששמעו את החפצים לעלות ולאחר שנדחו כאלפיים מבקשים, הוחלט על עלייתם של כארבעת אלפים איש. יש עוד כחמש מאות שהגישו ערר ופקידי משרד הפנים ישמעו את טענותיהם ויחליטו אם להענות או לדחות את הערר. כרגע ממתינים בגונדר קרוב לאלף שש מאות איש שיעלו לישראל בחודשים הקרובים. ההערכה היא שבתוך פחות משנה יעלו כולם לישראל ואפשר יהיה להכריז על סיומה של היסטוריה יהודית בת יותר מאלפיים שנה על אדמת אתיופיה, היסטוריה שככל הנראה החלה אי שם בימי מלכת שבא, כן ההיא מהסיפור על הדבורה ושלמה המלך.

שתי שאלות שהן אחת: האם ממשלת ישראל תכריז באופן רשמי ותשלח מכתב לממשלת אתיופיה ובו היא מודיעה כי בזה הסתיימה עלייתם של יהודי אתיופיה וכי כל מי שפועל בענין הזה מעתה ואילך פועל שלא מטעמה של ישראל ?! והשאלה השניה המובלעת בשאלה הראשונה האם באמת זה נגמר? כלומר האם לא יצוצו עוד אנשים או קבוצות שיאמרו "גם אנחנו".

"אתה רואה את ההוא עם החולצה החומה" הפנה את תשומת ליבי איש הסוכנות היהודית, הוא רצה להיות מנהל בית הספר שהקמנו. בית הספר כפוף אמנם למשרד החינוך האתיופי אבל הוא מקדיש חלק ניכר מהזמן ללימודי עברית , יהדות והכנה לישראל. יש חדר מחשבים וזה, בלב גונדר, ממש פאטה מורגנה. "סרבתי" ממשיך האיש כי הוא כומר בכנסיה. "זה היה נראה לי קצת מוגזם שכומר בכנסיה ילמד יהדות בבית הספר". וכך נדחה אותו כומר חביב. "ומה אתה חושב קרה" שואל אותי בן שיחי, "אחרי חודש הוא קיבל אישור לעלות לישראל". כמה כמרים עולים במסגרת עליית הפלשמורה אני שואל אותו והוא מזעיף גביניו ומפטיר לאחר מבט מצועף, "לפחות חמישה".

כלומר הצד השני של ההתרגשות על עליית אנשים לישראל ומשק כנפי ההסטוריה וכל הנרטיב הזה הוא שלרבים מהם אין דבר וחצי דבר עם ישראל ועם יהדות. יש להם רגשות דתיים כלפי ישראל כי האתיופים הם עם נוצרי אדוק. יש טענה שבני הפלשמורה הם מזרע ישראל. הם התנצרו אמנם לפני מאה שנה אבל שמרו על ייחודם ובידולם. אגב, רבים מהעולים הוותיקים, אלו שכבר חיים בישראל שלושים שנה ויותר ממש לא מאושרים מהגל החדש של בני הפלשמורה. "אין לכם מושג מי אתם מביאים" אמר לי אחד הבקי היטב ברזי העם האתיופי. ולכן בישראל הם עוברים תהליך גיור מלא לכל דבר. רבים מהם באו לכאן בעקבות סעיף המכונה "גר גורר", לפיו מי שעלה לישראל עד 2001 והתגייר יכול להביא לכאן כל בן משפחה מדרגת קירבה ראשונה. כדי לסבר את האוזן, נוצרי שעלה לישראל לפני חמש עשרה שנים, התגייר. נניח שהוא הותיר אחריו ששה ילדים באתיופיה ואת הוריו ועוד שלושה אחיות. הוריו, אחיו, אחיותיו ובני זוגם וכל ילדיהם זכאים לעלות לישראל. לרבים מהם אין שום זיקה רגשית לישראל. הם פשוט שמחים לעזוב את הסחי של גונדר. כל אישור לעולה בסעיף "גר גורר" מביא עימו עוד כשישים בני משפחה בממוצע.

ומעבר לענין היהודי יש כמובן את ענין העלויות. רק כדי שלא יאשימוני בגזענות אציין שלמיטב בדיקתי אין מקבילה של "גר גורר" לעולים מברית המועצות לשעבר.

http://www.iba.org.il/bet/?entity=8...********

אברהם נגוסה: אין נוצרים בין העולים מאתיופיה

מנהל ארגון מכנף דרום לציון מכחיש את הפרסומים לפיהם בקרב העולים מאתיופיה שהגיעו השבוע היו גם כמרים נוצרים.

http://www.inn.co.il/News/News.aspx...
ליה 22.05.1616:02
22. מי אתה הקייס אברהם נגוסה? - פעיל להעלאת בני הפלשמורה בתגובה להודעה מספר 0
כשאברהם נגוסה הגיע לישראל בטעות כתייר ופעיל מיסיון נוצרי, הוא נקלט כעולה חדש מן המניין.

הוא עזב לטובת לימודים בחו"ל בעזרת ידידיו הקתולים. כשחזר והפעם כיהודי, הפך למנוע מאחורי המאמצים להעלות לישראל את בני הפלשמורה.

מאז שנות ה- 90 בני הפלשמורה מהווים 45% מיהודי אתיופיה בישראל, ובאתיופיה מרוכזים עוד למעלה מ-8000.

העיתונאי אלי ברדנשטיין, הכתב המדיני של העיתון "מעריב" עוסק בתהליך הקליטה בעיתונו מזה כעשור, פרסם כתבה אודות חייו הסוערים הנוצריים של אברהם נגוסה והנה הכתבה לבקשת הקהל.

אברהם נגוסה, ראש עמותת "מכנף דרום לציון" הוא אחד הפעילים המרכזיים להעלאת בני הפלשמורה, צאצאים ליהודים שהתנצרו לפנימאות שנים, לארץ. הוא עושה זאת כבר למעלה מעשרים שנה ובהצלחה מרובה.

בזכותו ובזכות הלובי שהוא מפעיל, עלו עד היום 40 אלף מהם. 8000 נוספים ממתינים היום לעלייתם, על בסים החלטת הממשלה, שיישומה עוכב על ידי שר הפנים דאז אברהם פורז ושרת העלייה והקליטה דאז ציפי ליבני, שלא ששו לבצעה.

עובדה מוצנעת היא שנגוסה הוא פעיל כנסייה לשעבר, בן להורים נוצרים מיסיונרים, שאבות אבותיהם היהודים המירו את דתם בתחילת המאה העשרים.

הוא עבד עבור מוסדות חינוך של הכנסייה באתיופיה, שמימנו את לימודי הדת שלו בבריטניה. בהמשך, המיסיון האנגלי הצליח לשכנע ארגון נוצרי גרמני, שנגוסה עבד עבורו באתיופיה, לממן את לימודיו בהודו. חשוב לציין, כי מרגע עלייתו לארץ ב־1985 ועד היום, לא הוכח כל קשר בינו לבין המיסיון הנוצרי בקרב עולי אתיופיה בארץ.

ממסמכים שהגיעו לידי "מעריב" בחודש אפריל 2003 עולה כי נגוסה ניהל בית יתומים של הכנסייה בגונדר, אתיופיה, על שם "פול הקדוש" וארגן פעולות ותוכניות רוחניות נוצריות שונות.

הוא עבד והיה בקשר עם הכנסייה האנגליקנית שמיסיונרים מטעמה פעלו באתיופיה בקרב הקהילות היהודיות.

שמו של המיסיון: GMJ בתרגום חופשי:"משרד הכנסייה בקרב היהודים" וכן עם ארגון גרמני נוצרי שהפעיל מוסדות שונים לילדים במצוקה באתיופיה בשם: knh- kinder not hilfe

בהתחלה, כשהיה נוצרי

הסיפור מתחיל בראשית שנות השמונים. לפי מכתביו, הסתכסך עם הכנסייה האורתודוכסית (הכנסייה השלטת באתיופיה) לאחר ''שלא אפשרה לי לארגן תכניות רוחניות", וכתוצאה מכך גם עם השלטון הקומוניסטי המהפכני ששלט במדינה באותה עת. הוא החליט לצאת ללימודים בארה"ב, אולם לאור הקשיים שהערימו עליו בשגרירות ארה"ב, הסתפק באשרת תייר לישראל, אותה הצליח להשיג באמצעות השגרירות השבדית.

ב-16 באוקטובר 1981, נגוסה נחת בארץ ונלקח מיד למרכז הקליטה בעתלית. הדבר תמוה למדי, כיוון שלמרות שהגיע כתייר, הוגדר כעולה חדש.

אבל נגוסה בכלל לא רצה להישאר כאן. לא עברו 10 ימים והוא התחיל לחוש מחנק וביקש לעזוב את ישראל.

הוא כתב לארגון הנוצרי גרמני knh, שהפעיל את בית היתומים בגונדר בו עבד, ובמקביל כתב באמהרית לכומר רוג'ר קאולי מהמיסיון האנגלי, אותו הכיר עוד מאתיופיה.

במכתבים הוא מספר על 'הקשיים הגדולים שלו בארץ, ועל רצונו לעזוב במהירות'. הוא מבקש מהם עזרה במימון לימודים בכל מקום אחר מלבד ישראל. הכומר קאולי יוצר קשר עם אנשי ארגון knh בגרמניה ומעביר להם את בקשתו של נגוסה.

וכך כתב נגוסה לקאולי באוקטובר 1981:'"עכשיו יש לי בעיות קשות". למרות שאני... ממוצא ישראלי (כלומר יהודי,(הם לא ממש דואגים לי (ו)שמעתי שהם יבקשו מאיתנו להתגייר. אני מאוד מפחד מזה. אני רוצה להישאר נוצרי. אני מבקש ממך בשם יש"ו הנוצרי, למצוא דרך לצאת מהקשיים האלה".

במכתב נוסף שכתב לקאולי, סיפר על עבודתו עם היתומים בגונדר'. ייסדנו מועדונים נוצריים מגוונים וגם ניסינו לחזק את 'האגודה של פול', (בית היתומים הפועל בחסות הארגון הגרמני הנוצרי).

בהמשך מתייחס נגוסה - נוצרי כאמור – לקשייו בישראל. נגוסה, שעזב את אתיופיה בין היתר על מנת לקבל השכלה גבוהה, טוען שהתנו את לימודיו בארץ בהסכמתו להתגייר.

"כאן בישראל, בגלל שאני נוצרי, הם אומרים לי "'תתגייר' ואנחנו נלמד אותך באוניברסיטה. אחרת לא נעזור לך". נגוסה כותב חד משמעית לפטרוניו הגרמניים: "אני אעדיף לחזור לארצי לכלא, מאשר לעשות זאת (להתגייר).

נגוסה מבקש מהארגון המיסיונרי cmj ,שיעזור לו בהשגת השכלה גבוהה. בהמשך הוא מציין שבכוונתו לחזור לאתיופיה: "כדי להמשיך בעבודה הנוצרית".

הוא חותם את מכתביו במילים your son in Christ.

כך גם במכתבו לארגון הנוצרי הגרמני, ממנו הוא מבקש עזרה ביציאה מישראל ללימודים:'אני מתגעגע לעבודה עם knh בגלל שהם ההורה שלי. אני רוצה לשרת את הארגון הזה. בבקשה עזור לי", וגם הפעם חותם במילים': your son in Christ.

בקשות העזרה הועילו, ולאחר מספר חודשים הוא עזב את מרכז הקליטה בעתלית, ויצא ללימודים בבריטניה על חשבון המיסיון.

הוא שיפר את האנגלית שבפיו והתחיל ללמוד לימודי תנ"ך בקולג'.

בקיץ 1983 הוא נסע ללימודי עבודה סוציאלית בהודו במימון knh הגרמני, לאחר שהאחרון נעתר לבקשת המיסיון האנגלי לעזור לו במימון הלימודים.

מיכה פלדמן שירת כקונסול בשגרירות ישראל באתיופיה בזמן "מבצע שלמה" ולאחד מכן עמד בראש הדסק האתיופי בסוכנות היהודית.

הוא העלה נקודות אלה בעברו של נגוסה, בביקורת שמתח על מימצאי דו"ח המסע של יהודה עציון, שנסע לאתיופיה לאחר המבצע ביחד עם נגוסה ששימש לו כמתורגמן, כדי לעמוד מקרוב על בעיית בני הפלשמורה.

עציון שמלכתחילה ראה בהעלאתם סוג של משיחיות, חזר לישראל עם עמדות ברורות התומכות בהעלאתם.

וכך כתב הקונסול מיכה פלדמן: "נאמר ליהודה עציון שהוא נעזר על ידי אדם (הכוונה לאברהם נגוסה) שהיה פעיל במיסיון באתיופיה, היה מנהל בית היתומים של המיסיון בגונדר, וכן ביקר בכפרי היהודים, עלך מנת לשכנעם להתנצר, ושהוא בנם של זוג מיסיונרים.

פלדמן גם סיפר על הגעתו של נגוסה לישראל בשנת 1981 וכן ש"ויתר על מעמדו כעולה תוך הצהרה בנוכחות עדים שהוא נוצרי, ושלכן הוא עוזב את הארץ", עוד מציין פלדמן כי נגוסה פנה לכנסייה האנגליקנית שמימנה חלק מלימודיו".

"אם מסוכן להשתמש באדם כזה כמקור לאינפורמציה, הרי מסוכן שבעתיים להשתמש באדם כזה כמתורגמן בנושא מסובך וקריטי כל כך" כתב הקונסול פלדמן.

בהמשך, כשהפך לעולה חדש

נגוסה שהתחייב בפני ה- knh לחזור בתום לימודיו בהודו לאחד המוסדות של הארגון הגרמני, חוזר משום מה לישראל עם אשתו ובתו, ונרשם כעולה חדש.

זה קורה בשנת 1985.

איש אינו מייחס לו פעילות מיסיונרית עוד, למרות שפעילות מסוג זה קיימת, וגורמים מיסיונריים של הכנסייה הפנטאקוסטית פועלים בתוך הקהילה האתיופית.

"אין לי קשר היום עם המיסיון בקרב היהודים (עם ה- cmj - המיסיון האנגלי) ועם פעילות מיסיונרית", אומר נגוסה, שמבין היטב מדוע מטיחים נגדו שוב את עברו.

"כל פעם שהמאבק שלי לעלייתם של בני הפלשמורה מתקדם, העניין הזה עולה שוב. במקום להגדיר אותי כציוני, כיוון שהצלחתי להביא למעלה מ- 25.000 איש לכאן במסגרת מאבק חוקי ודמוקרטי, ולהכניס אותם לעם היהודי, מנסים לשבור אותי ולעצור העלייה אבל הם לא יצליחו".

נגוסה מסביר שאמנם עבד בבית-יתומים שמומן על־ידי ארגונים נוצריים, ושבעבר פעל במקום המיסיון, "אבל בגולה כל יהודי עבר בכל מיני מוסדות, בדרך כלל לא יהודים. כיוון שעבדתי עם נוצרים, השתמשתי במכתבי במינוחים נוצריים, בשפה שהם מבינים".

היום הוא רואה עצמו יהודי למרות שמשפחתו קיבלה על עצמה את הנצרות לפני שנים רבות.

הוא מעולם לא התגייר.

"אני רואה עצמי כיהודי שומר מצוות. האמונה שלי יהודית. אז נכון שלא שמרתי מצוות באתיופיה ועבדתי במוסד נוצרי, אבל אני חלק מביתא ישראל (יהודי אתיופיה ששמרו על דתם). מה שהיה היה, ואני לא מבין למה צריך להזכיר היסטוריה של לפני שנים".

הפעילות הציבורית המשמעותית של נגוסה למען העלאתם של בני הפלשמורה, ביניהם רבים מבני משפחתו, מתחילה למעשה לאחר מבצע שלמה, במאי 1991.

במבצע מעלה ישראל במבצע מהיר שנמשך יום אחד קרוב ל-15 אלף יהודים מאתיופיה.

אז החלה להיווצר בעיית בני הפלשמורה, כאשר בסביבות שגרירות ישראל באדיס אבבה בירת אתיופיה, החלו להתקבץ אלפים מהם, שטענו לזכאותם לעלות לישראל, מאחר שהם צאצאים ליהודים שהתנצרו, וכי לרבים מהם קרובים בארץ, עימם הם מבקשים להתאחד.

הממשלה, שלא ששה להעלותם, נתקלה בלחץ ציבורי תקיף של נגוסה ואחרים שהיו שותפים בקואליציה יוצאת דופן זו, שמטרתה אחת – להעלות את בני הפלשמורה לארץ.

לקואליציה חברו גם ארגון נאקוז' היהודי-אמריקני, שנתן את הגב הכלכלי והזרים כספים לתמיכה הומניטארית במחנות בני הפלשמורה באתיופיה, וגורמים נוספים מהימין ומהשמאל.

בעקבות הלחץ התקבלה החלטה המאפשרת את כניסתם של בני הפלשמורה לארץ לפי אחד משני התנאים הבאים:

1.מבחן חוק השבות (רובם לא נכללו במסגרתו).

2.איחוד משפחות לקרובים מדרגה ראשונה.

וכך, בשנת 1992 עלו לארץ 3600 בני פלשמורה, ובין השנים 1993 עד 1997 עלו לארץ בממוצע בין 1000 ל- 1500 בני פלשמורה מדי שנה.

המאבק להעלאתם נמשך, מאחר והזכאות לעליה היתה מוגבלת.

בשנת 1998 החליט ראש הממשלה דאז בנימין נתניהו להעלות את 4000 בני הפלשמורה שהתגוררו במחנות המעבר באדיס אבבה ובגונדר, בתקווה שהמחנות יפסיקו להתמלא בבני פלשמורה חדשים.

אלא שמחנות המעבר המשיכו להתמלא בכאלה שעזבו את הכפרים, הגיעו למחנות וביקשו לעלות בטענה שגם הם זכאים לכך, מתוקף היותם צאצאים ליהודים.

בלחץ נגוסה ואחרים הוחלט להכין רשימה פרטנית של בני הפלשמורה המבקשים לעלות, ואכן משלחת בראשותו של ראש מינהל האוכלוסין לשעבר במשרד הפנים, דוד אפרתי, יצאה בשנת 1999 לאתיופיה וחזרה עם רשימה של כ-26.000 זכאים, מאז ועד שנת 2002 הגיעו כ- 7000 מהם לארץ.

בהמשך, לאחר פניה של נגוסה לגורמים בש''ס כמו אלי ישי ואחרים, יצאה לאתיופיה בהוראת הרב עובדיה יוסף משלחת שקבעה כי הפלשמורה הם מזרע ישראל ויש להשיב אותם ליהדות.

קביעה זו הובילה בסופו של דבר להחלטת הממשלה מפברואר שנת 2003 להביא לארץ את יתרת האנשים שנכללו ברשימה של אפרתי, כ-19.000 אלף איש לפי הכלל ההילכתי לפיו זכאי לעלות לארץ כל מי שהוא צאצא לאמא יהודיה במהלך כל הדורות שקדמו לו.

"נגוסה הוא אחד המנועים שדחפו לקבלת החלטות בוועדות הללו ושהפכו להחלטות ממשלה" הגדיר אחד הגורמים המעורבים בעלייתם של יהודי אתיופיה.

מאז 1992 ועד היום, עלו כ-24.000 אלף מבני הפלשמורה, כש- 19.000 נוספים ממתינים לעליה.

בחשבון פשוט יוצא, שאם בישראל חיים היום 90.000 מבני העדה האתיופית (כ- 65.000 אלף מתוכם הם עולים, והשאר נולדו בישראל, תהפוך הסטטיסטיקה של העלייה מאתיופיה לחשבון נפש סוער במידה שיגיע לארץ חלק גדול מרשימת הממתינים, כי אז כמעט אחד משני עולים מאתיופיה יהיה בן פלשמורה – כלומר נוצרי שאבות אבותיו היו יהודים.

44 אלף בני פלשמורה, שיהיו חייבים את עלייתם לארץ לא מעט הודות לנגוסה, הם כוח פוליטי לא מבוטל.

גורמים שהיו מעורבים בעלייתם של יהודי אתיופיה ומכירים את נגוסה, טוענים שהחליף את הפעילות המיסיונרית, בפעילות ציבורית עם עתיד פוליטי". הוא יוצר לעצמו בסיס כוח בקהילה שהולכת וגדלה. הוא מושיע פלשמורה, ובינתיים הוא מקבל תמיכה מארגונים שונים, ובקצה יש גם מקום, אמנם צנוע, בכנסת".

נגוסה עצמו חולם על כניסה לפוליטיקה הארצית דרך הליכוד אבל עדיין מחכה.

"כמו כל אזרח, גם אני חושב על כך. למה לא להיכנס לכנסת ולייצג את הקהילה. הקהילה צריכה להיקלט במערכת הפוליטית על מנת להשפיע. אבל בינתיים זה חלום". הוא אומר.

הוא לא עושה הפרדה בין עולי אתיופיה היהודים לבין בני הפלשמורה. "בגולה חלק הלכו לכיוון אחר, אבל בעצם כולם אותו דבר, ובארץ הם חוזרים ליהדות ולשורשיהם היהודיים. הם שייכים אלינו ואנחנו כולנו גוף אחד, משפחה אחת, קהילה אחת".

יש לא מעט השגות בנוגע לאחדות אותה מיטיב נגוסה לתאר, וגורמים שונים מבחינים "בזיקה רופפת של רבים מבני הפלשמורה לישראל, ובכלל זה נטייה של הצעירים לאי הזדהות וניכור מהמדינה, ולכן מי שכבר נמצא פה, צריך להשקיע בו הרבה כדי שלא יתנתק מהחברה. קשה לאנשים שנמצאים בעשייה, כמו נגוסה, לראות את הפגמים במה שהם עושים".

נגוסה מקשיב לביקורת ומנבא:

"כל 19.000 בני הפלשמורה שממתינים באתיופיה יעלו. השאלה היא רק מתי. ככל שנעלה אותם מהר יותר, נצמצם את הנזק ויעלו אנשים צעירים יותר, פחות מתוסכלים, שיועילו לחברה. ככל שהעניין יידחה, מדינת ישראל תשלם על כך בתהליך הקליטה".

http://www.beteisrael.co.il/article...

תגוביות:

1.בני קהילה יקרים הורים ונוער, אל תשתתפו במזימה המסיונרית הזו. אל תשלחו את ילדיכם למכונה המשומנת של המיסיונרים שעושים הרבה בעורמה.

2.אברהם נגוסה צריך להוריד את הכובע שלו ולשים כיפה אם הוא באמת יהודי ולא תרגילי עוקץ של מיסיונריות.

3.ב-14 בנובמבר 2010 הטילה ממשלת ישראל על שר הפנים לבחון את מועמדותם של 7846 בני פלאסמורה הממתינים בגונדר להבאה לישראל, והכריזה כי בזה תסתיים ההבאה המאורגנת של בני הפלאסמורה, ולא יאושר למועמדים נוספים מאתיופיה להיכנס לישראל על סמך שייכותם לקהילה זו.(ויקיפדיה).

4.חלק מן הציבור בישראל התנגד להעלאת בני הפלאסמורה בשל התקרבות חלקם לנצרות ובשל קשיי קליטתם. התנגדות לקליטת בני הפלאסמורה עלתה גם מקרב יהודי אתיופיה שראו בפלאסמורה נוצרים המבקשים להשיג לעצמם חיי רווחה ונעזרים לשם כך בארגוני שוליים אמריקאים. פניה ברוח זו הופנתה למבקר המדינה על ידי נכבדים מן העדה‏.

הביקורת על הנפקת אישורי עלייה לחברי הפלאסמורה משתלבת בביקורת כללית על מתכונתו הקיימת של חוק השבות. כך לדוגמה פרופסור רות גביזון טוענת‏ שמדינה אחראית אינה צריכה להתנדב לקלוט לתוכה קבוצות של אנשים שסיכויי ההשתלבות שלהם בקרבה נמוכים, ואשר יש סיכוי רב כי יחיו בשולי החברה מתוך כעס ותסכול.

בקרב ההנהגה הדתית נמצאה דווקא תמיכה לבני הפלאסמורה. לקה כהנת (הקייס הראשי) הדנה טקויה פסק כי הפלאסמורה הם יהודים לכל דבר ‏. הראשון לציון, הרב הראשי לישראל שלמה עמאר, פסק בדומה ללקה כהנת טקויה וקבע כי הם "יהודים לכל דבר, ללא כל עוררין",‏‏ וגם הרב עמאר, בהסכמת הרב עובדיה יוסף, פסק כי אין להטיל ספק ביהדותם של בני קהילה זו.‏‏‏

הכרה זו של נכבדים מקרב ההנהגה הדתית ביהדותם של הפלאסמורה, ועל כן בזכותם לעלות ארצה, גונתה על ידי גורמים שונים בטענה שעניינה האמיתי הוא הרצון לזכות בכוח אלקטורלי אשר עשוי לחזק את מפלגת ש"ס. התבטאויות בנושא זה הושמעו בין היתר על ידי פרופ' ויקטור בריילובסקי וכן על ידי שרת הקליטה קולט אביטל...

עולי הפלאסמורה מחויבים בגיור.

...חלק מן הטענות נגד העלאת הפלאסמורה מהוות חזרה על ההתנגדויות שהושמעו ביחס להעלאת יהודי ביתא ישראל בשנות ה-70 של המאה העשרים.

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A4...

5.המכסות לעולי הפלשמורה - פשע נגד הציונות

משרד הקליטה טען בוועדת הכנסת, שאין מקום לקליטת עולי אתיופיה נוספים במרכזי הקליטה.

בדיון שנערך בועדת הקליטה של הכנסת טענו אנשי משרד הקליטה כי אין מקום לקליטת עולי אתיופיה נוספים במרכזי הקליטה.

בתגובה אומר לערוץ 7 מנהל ארגון מכנף דרום לציון וסגן יו"ר ארגוני יוצאי אתיופיה בישראל, ד"ר אברהם נגוסה, הלוחם להעלאת הפלשמורה לארץ, כי משרד הקליטה מעדיף כנראה לקלוט יהודים מארה"ב, אירופה ורוסיה ולא מאתיופיה.

לדבריו, בשנה האחרונה יש ירידה בכמות העולים שמגיעים מאתיופיה למרות שלכולם יש אישורי עלייה, "המיכסה דיברה על 200 בחודש, והיום הם מעלים רק 110 לחודש. הטענות של משרד הקליטה על מחסור במקום במרכזי הקליטה הופרכו על ידי הסוכנות היהודית".

נגוסה הגיש בקשה לדיון בסוגייה בבג"ץ והיא תידון בקרוב, "נארגן מחאות נגד הנושא הזה, לא ניתן למשרד הקליטה לגרום לאנשים לסבול בגונדר ואפילו למות שם. אנשים קיבלו כבר אישור לעלות לארץ ומחכים שם הרבה שנים, חלקם נפטרו".

לדבריו מדובר בפשע נגד הציונות, "זה הפרצוף האמיתי של משרד הקליטה קודם טענו שהם לא יהודים ועכשיו כשיש אישור לעלייתם פתאום אין מקום. לעשות מכסה לעולים מאתיופיה זה פשע נגד הציונות. יש יותר מאלפיים מקומות במשרד הקליטה ואומרים שאין מקום. הם מעדיפים את העולים מארה"ב, אירופה, ורוסיה. מעניין אותם אנשים עם יכולת כלכלית. אבל את אחינו מאתיופיה הם לא רוצים. הם צריכים להבין שמדינת ישראל היא הבית של כל היהודים".

ממשרד הקליטה נמסר בתגובה כי "טענתו של נגוסה בעניין אפליה הינה משוללת כל יסוד. החלטת הממשלה בנוגע להעלאת שארית קהילת הפלשמורה מאפשרת לשנות את מכסת העולים בכל חודש, וזאת בהתאם ליכולת הקליטה בישראל. על פי החלטת הממשלה, ועדת שרים ברשות מנכ"ל משרד האוצר קבעה בשלב זה את מספר העולים לחודש זאת לצורך קליטתם המיטבית במדינה. משרד הקליטה מחויב לקלוט כל עולה. בקליטה הטובה ביותר, וכך המשרד עושה".

http://www.inn.co.il/News/News.aspx...

*הערה:

רצח נשים והתאבדות בעליהן בעדה האתיופית -כ- 80% מהמקרים בוצעו על ידי בני הפלשמורה ולא על ידי קהילת ביתא ישראל. (המידע - קול ישראל).


ליה 27.05.1608:40
23. הקייסים: הננו מבקשים להקים ועדת חקירה שתחקור לעומק איך עלו נוצרים שאינם מזרע ישראל! בתגובה להודעה מספר 0

ערכתי לאחרונה בתאריך 27.05.16 בשעה 08:55 בברכה, ליה

יו"ר מועצת הכוהנים של יהודי אתיופיה, קייס אביהו עזריה, מתריע במכתב ששיגר לראש הממשלה, נתניהו, ולשר הפנים, אריה דרעי מהמשך העלאתם של נוצרים במסווה של בני הפלשמורה לישראל.
המכתב ששוגר אתמול (רביעי) וממוענים לו גם שר האוצר כחלון ושר החינוך בנט, כתוב על דף רשמי של המועצה הארצית של כוהני יהדות אתיופיה בישראל, תחת הכותרת "בקשה להתערבות בבדיקת זהותם היהודית של מבקשי העליה מאתיופיה".

קייס עזריה כותב לנתניהו ולשרים: "אני מנהיגיה הרוחניים של יהדות אתיופיה פונים אליכם בבקשה לת לנו הזדמנות להשמיע את דעתנו בנושא העלייה מאתיופיה במסגרת חוק הכניסה".

"לאורך 2000 שנות גלות שמרנו על יהדותנו תוך סכנת נפשות. יש לנו מידע מוצק מיהם צאצאי יהודים שהתנצרו, המכונים פלשמורה. למרבה הצער, אנשים שאין להם פיסת מידע והבנה בנושא יהדות אתיופיה הם המחליטים מי זכאי עלייה ומיהו מזרע ישראל. אי לכך, נוצרים מיסיונרים עולים לישראל ובתום גיור לחומרא שבים לנצרות. אנשים שהם מזרע ישראל הפכו לקלף מיקוח ובני ערובה של ארגונים בעלי אינטרס מובהק לעליית נוצרים לישראל".

ממשיך קייס עזריה ופורט את בקשתו מנתניהו והשרים המדוברים: "על מנת למנוע המשך העלאת נוצרים אנו מבקשים להיות מעורבים בהליך הבדיקה ומתן אישורים מי הוא זרע ישראל. יהדותנו היא בנפשנו. לכן הננו מבקשים: 1. ללא בדיקת הקייסים לא תתבצע שום עלייה מאתיופיה במסגרת חוק הכניסה וחוק השבות".

קייס עזריה מונה את הדרכים להבטיח את יהדותם של העולים: "א' כל קייס לפי אזור שלנו יבדוק כל בקשה לעלייה בסיוע זקני העדה מביתא ישראל ויאשר את הבקשה, ואם ימצא שהמבקשים הם מזרע ישראל תועבר הבקשה עם אישור הקייסים למשרד הפנים. ב' עובדי משרד הפנים יקבלו את הפניות לעלייה ויעבירו את הטפסים לבדיקת הקייסים. ג' הממשלה תאשר אך ורק אנשים שהקייסים אישרו שהם מזרע ישראל. כיום הממשלה והרבנים הראשיים מאשרים למספר גדול של ערב רב. הדבר גורם לעליית נוצרים ופוגע בזהות היהודית שלנו".

עוד הוסיף וכתב: "הננו מבקשים להקים ועדת חקירה שתחקור לעומק איך עלו נוצרים שאינם מזרע ישראל. לכן אנו הקייסים מבקשים פגישה דחופה עם משרדי הממשלה הנ"ל".

http://www.inn.co.il/News/News.aspx...

תגוביות:

1.אנא ראש מדינת היהודים. קבל את הצעת הקייסים ומנע עליית גויים ונוצרים לארצנו. כמחנכת שנים רבות מאוד נוכחתי לראות עד כמה עליה של נוצרים משפיעה לרעה על החברה ועל הדור הבא. אנא, בידך למנוע זאת.

2.שהדברים יהיו ברורים. קודם כל יש להדגיש ולהודות כי כבר עלה ארצה במשך למעלה מ- 20 שנה מספר כפול של האנשים המכונים פלסמורה, ממספרם של יהודי אתיופיה שעלו ארצה. זאת כי ממשלות ישראל הוטעו ע"י הרב מנחם ולדמן וחבריו וגם פחדו מכל הפגנה שערכו הפלסמורה בארץ ולכן אישרו את בואם ארצה של עשרות אלפים שלא זכאים לכך. אתם יודעים מי קבע את זהותם של זכאי כניסה לארץ? מי שקבעו הם אנשים שעלו ארצה מאתיופיה כילדים ולמדו בפנימיות והם כמו ליאור סולומון שלא מזמן נחשד במתן מידע שאסור היה לו לתת תמורת קבלת טובות הנאה והוא נמצא עתה נמצא במעצר בית לאחר ששוחרר מבית הסוהר. אנחנו, יהודי אתיופיה, למרות שידענו כי מגיעים ארצה גויים רבים, מעולם לא מחינו נמרצות על כך. אבל היתה לנו דילמה בעניין זה נוכח האישורים שנתנו ממשלות ישראל במשך 25 השנים האחרונות.

3.אין יהודים ומעולם לא היו יהודים באתיופיה. הרב היחיד שקבע את יהדותם הוא עובדיה יוסף. אף רב אחר לא הסכים עם קביעתו. כל הבדיקות הגנטיות מוכיחות שמוצאם לא מהלבנט. לא כל מי שחוגג את חגי ישראל, שומר שבת, מל את בנו, עושה בר מצווה וקורא ספרי תנ"ך הוא יהודי. יש עוד מיליוני נוצרים אמריקאים שעושים זאת.

הנזק למשק הוא עצום. האתיופים זקוקים למשאבים רבים מכל הבחינות. האלימות כלפי נשים היא נכס צאן ברזל אצלם ותרומתם למשק בטלה בשישים. הם לעולם לא יתערו בחברה הישראלית בגלל צבע עורם (עצוב אבל זו המציאות).

4.דרעי מעלה פלשמורה מאותה סיבה שהוא נותן לערבים חריגות בנייה.


ליה 27.05.1609:24
24. עמותה ''מכנף דרום לציון'' בראשותה עמד נגוסה ובמימון הקרן החדשה נאבקה בממשלת ישראל בתגובה להודעה מספר 0

ערכתי לאחרונה בתאריך 27.05.16 בשעה 10:12 בברכה, ליה

באמצעות ארגון הפגנות, לובי בכנסת וקידום נושאים במשרדי הממשלה השונים על מנת לדחוף להבאת הנוצרים הנקראים פאלשמורה מאתיופיה.

דני אדמסו, מנכ"ל האגודה למען יהודי אתיופיה חשף כי לאחר עליית בני הפאלשמורה רבים מהם ממשיכים לשמור את שייכותם לנצרות, הולכים לכנסיות וחוגגים את החגים הנוצריים. לדבריו הם אינם מגיעים לארץ בגלל הזהות היהודית אלא מטעמי נוחות ולדבריו הם הקימו כנסיות ביפו, ירושלים ורחובות.

איש הסוכנות היהודית סיפר כי ב-2012 עלו 5 כמרים נוצרים מיסיונרים שמאחד מהם אף נמנעה הרשות ללמד בבית ספר יהודי באתיופיה עקב היותו כומר בכנסיה ולמרות זאת קיבל אישור לעלות לישראל.

ב-3.11.2015 פנה עיתונאי יוצא העדה האתיופית לחבר הכנסת מטעם הליכוד אברהם נגוסה, יו"ר ועדת הקליטה בבקשה לערוך סיור לחברי הועדה בכנסיות הנוצריות בישראל כדי להיווכח שרבים מהפוקדים אותן עלו כיהודים ובפועל חזרו לנצרות. עד כה בקשה זו לא נענתה על ידי ועדת הקליטה.

ישנם כמה אירגונים המעורבים בקידום העלאת נוצריי הפאלשמורה.

שני האירגונים המרכזיים, נקוג' והקרן החדשה היו שני האירגונים המרכזיים עד שנת 2013 שפעלו באמצעות "מכנף דרום לציון" בראשות אברהם נגוסה. ב- 2009 נכנס לתמונה ארגון נוסף SSEJ שהחליף בהדרגה את נקוג' במימון "מכנף דרום לציון".

הקרן לישראל חדשה תומכת באופן עקבי בכל היוזמות להכנסת אפריקנים לישראל. הקרן תמכה גם בהבאת מסתננים מאפריקה לישראל ובמאבקם להישאר בארץ. פעולות אלה מתאימות להשקפת עולמה של הקרן לשנות את פניה וצביונה משל מדינת ישראל.

הדו"ח המלא של מרכז ליב"ה לחצו כאן

http://www.srugim.co.il/wp-content/...מענקי 2013 26/11/2014

הקרן החדשה לישראל בוחנת ומאשרת, מדי שנה, מימון למאות ארגונים שפועלים כדי לקדם חברה דמוקרטית ושוויונית במדינת ישראל.

מתוך מאות הארגונים האלה, הקרן החדשה לישראל בוחרת ארגונים שמקבלים תמיכה מתקציב הליבה של הקרן. רשימת הארגונים המקבלים מענקים מתקציב הליבה של הקרן מופיעה למטה תחת הכותרת "מענקי ליבה" (Core Grants).

הקרן החדשה לישראל גם מזמינה את התומכים שלה להשלים את מימון הליבה של הקרן במימון שהם נותנים לקרן ומייעצים לה להשתמש בו לתמיכה בארגונים ספציפיים. באופן זה הקרן יכולה לתת מענקים גדולים יותר למוענקי הליבה שלה ולתמוך במעגל רחב יותר של ארגונים שפועלים בתחומים בהם הקרן מתמקדת ועומדים בקריטריונים למתן מענקים שהקרן קבעה. רשימת הארגונים המקבלים מימון מתומכי הקרן מופיעה למטה תחת הכותרת "מענקי תורמים" (Donor Advised grants).

מאז הקמתה הקרן החדשה לישראל נתנה למעלה מ 250 מליון דולר ליותר מ 850 ארגוני שינוי חברתי. באופן זה הקרן מבטיחה שמאות ארגוני שינוי חברתי עוסקים בנושאים שהקרן מחויבת להם – דמוקרטיה וזכויות אדם ואזרח, פלורליזם דתי וסובלנות, צדק חברתי וכלכלי וצדק סביבתי.

http://nif.org.il/news/2014/11/26/7...
ליה 05.06.1609:10
25. האם נגוסה הוא עדיין נוצרי? קיראו את מכתביו המעידים כאלף עדים: בתגובה להודעה מספר 0

ערכתי לאחרונה בתאריך 05.06.16 בשעה 09:26 בברכה, ליהhttps://www.facebook.com/dannyadeno...

כך כותב אברהם נגוסה הנוצרי לקאולי מבכירי הכנסיה והמיסיון האנגלי אותו הכיר עוד מאתיופיה:

"עכשיו יש לי בעיות קשות...שמעתי שהם יבקשו מאיתנו (הפלאשמורה) להתגייר. אני מאד מפחד מזה. אני רוצה להישאר נוצרי. אני מבקש ממך בשם ישוע הנוצרי למצוא דרך לצאת מהקשיים האלה...אני אבחר לחזור לארצי לכלא מאשר לעשות זאת" (להתגייר).
ליה 17.06.1813:26
26. תחקיר ערוץ 20: קהילת ''שארית יהודי אתיופיה'' – לא קיימת בתגובה להודעה מספר 0
שקר העשור נחשף: כיצד מצליחים ח"כ נגוסה וארגוני הקרן לישראל חדשה להעלות לארץ בכל שנה מחדש את "אחרוני היהודים מאתיופיה" בעוד שהסוכנות היהודית מודה כי אין יהודים במדינה מ-2008? | כתבה ראשונה בסדרה

אחרי אינספור הפגנות ומחאות במסגרת קמפיין מאורגן להבאת "8,000 שארית יהודי אתיופיה", במימון הקרן לישראל חדשה [1] והשגרירות הנוצרית הבינלאומית, תחת הכותרת "לא עוצרים עלייה בגלל צבע", שכלל גם הפגנות מול ביתו של שר הפנים אריה דרעי – מחר (ב') תצטרך ועדת השרים לקבל החלטה בסוגיית המשך הבאתם ארצה של 8,000 אזרחי אתיופיה הטוענים לקשר משפחתי עם יוצאי אתיופיה שחיים בארץ.

נתינים מאתיופיה שהובאו ארצה במימון שגרירות הכנסייה הבינלאומית בירושלים, יוני 2017. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

ראשית יש להבהיר כי לא מדובר ביהודים על פי ההלכה היהודית, שכן כבר ב-2008 הכריזה הסוכנות היהודית כי המושג "שארית יהודי אתיופיה" לא קיים עוד ונסתיימה עלייתם של בני הפלאשמורה לישראל[2]. לא מדובר אפילו במי שיש לו אב או סב יהודי, או מי שמוגדר כ"זרע ישראל", שכן הם אינם זכאים לעלייה על פי חוק השבות.

מדובר באנשים שבעבור חלקם הוגשה בקשה לקבלת אישור כניסה לישראל מטעמי איחוד משפחות. לגבי השאר, אין למשרד הפנים נתונים כלל. המשך הבאתם נעשה במסגרת ניסיונות להכניסם ארצה על פי חוק הכניסה, מה שהצריך עד היום לא פחות מ-8 החלטות ממשלה שונות "לפנים משורת הדין" ו"מטעמים הומניטריים" (לשון החלטות הממשלה) ב-13 שנים, כאשר כל אחת סותרת את קודמתה. בכל אחת מהן סעיף המגדיר כי זוהי הפעם האחרונה בהחלט שבה דנים בנושא וכי מדובר ב"סיום הבאת אחרוני הממתינים".

דוגמאות לסעיפים בהחלטות הממשלה המבטיחים את סיום ההבאה המאורגנת וסגירת המחנות באתיופיה

נדגיש כי עליית יהודים ארצה, גם אחרי 70 שנות קיום של מדינת ישראל, היא דבר מרגש מאין כמותו, במיוחד זו שהגיעה מאתיופיה, אחרי חירוף נפש בלתי-נתפס של הליכה מסוכנת במדבר והמתנה בסודן העוינת, ובעיקר לאור העובדה שעל פי ההערכות, מדובר בקבוצה מבני ישראל שהוגלתה עוד בתקופת בית ראשון, 2,500 שנה אחורה. מה שמהווה סגירת מעגל על-טבעית עם שיבתם לציון. אלא שכאן יש מי שמנסה לעשות על העלייה הזו סיבוב ולהונות פעם-אחר-פעם את הציבור הישראלי. על כך יצאו למאבק רבים מבני העדה, בהם עיתונאים, פעילים חברתיים, קֵסים (כהני דת) ורבנים.

הרבנות הראשית לממשלה: "אי אפשר לגייר את מי שהבטחתם לו אזרחות"
לגבי הקבוצה הנוכחית, שכונסה במחנות מעבר (עליהם נפרט בפרק הבא בסדרת הכתבות) פרי עמלו של ארגון 'NACOEJ' (ועד צפון אמריקה למען יהודי אתיופיה), מבהירה הרבנות הראשית האמונה על בית הדין לגיורים, כי "משרד ראש הממשלה אמר לרב (הראשי, הרב יצחק יוסף – א.ר) באופן ברור שאין ויכוח שהם לא יהודים".

היא אף מדגישה: "אנחנו לא מוכנים להתנות את האזרחות שלהם בגיור, מכיוון שזהו לא גיור כנה. אם הגיור מביא לאזרחות, אז זה לא גיור. אז אדם מתגייר בשביל אזרחות, לא בגלל שהוא רוצה להיות יהודי. זה גיור פסול. זה חלק בסיסי בהלכות גיור. אין הבדל בין המגיעים מרוסיה למגיעים באתיופיה". גם למשרד רה"מ האמון על החלטות הממשלה, הודיע הרב הראשי: "אי אפשר לגייר את מי שחייבתם אותו להתגייר בגלל שאתם נותנים לו אזרחות".

"הבנתי שאני חוזה במעמד הזוי הגובל במיסיונריות". מחנה מעבר בגונדר.

אך האם הם בכלל מעוניינים להתגייר? על פי שתי החלטות הממשלה האחרונות, קריטריון מחייב לכניסתם לישראל הוא ש"המועמד מבקש להתגייר בישראל לאחר שהוכיח כי הינו מזרע ישראל". האם כל, חלק או מישהו מתוך ה-8,000 אכן הגיש כזו? במשרד הפנים מסרבים לתת תשובה. בני העדה בישראל, בהם אף מבני קהילת הפלאשמורה, מדווחים כי ישנם מאותם מהגרים אשר ממשיכים ללכת בארץ לכנסיות (אחת גדולה כזו קיימת בנתניה), לנהל אורח חיים נוצרי ואף לעבוד במיסיון.

"כשהביקור לא היה מתוכנן, לא מצאתי אותם מנהלים חיים יהודיים"

כבר ב-95' התריע שגריר ישראל באתיופיה לשעבר, אבי גרנות, בפני ראש מינהל הגיור דאז הרב ישראל רוזן, על התנהלות אותם מחנות המועמדים להגירה בגונדר ובאדיס אבבה הבירה. "באותם מקרים שבהם הביקור לא היה מתוכנן, לא מצאתי אותם מנהלים חיים יהודיים", כתב. "תפילות שחרית הומות אדם התקיימו רק כאשר הביקורים היו מתוכננים מראש". לדבריו כבר אז, "אין ספק כי במסגרת הסיפור המכונה 'פלאשמורה' ישנם באדיס אבבה כאלה שאין להם ולא היה להם דבר עם זרע ישראל". מהו האינטרס אם כך, לשחק בהצגה שמביימים עבורם אותם ארגונים? לדבריו, "רבים מאוד מתושבי אתיופיה הענייה מצפים למצוא עתיד טוב יותר בעולם הגדול, וישראל מהווה אטרקציה מבוקשת".

פעילות המיסיון במחנות המעבר ב-2015

ספר [3] שכתב שליח הסוכנות היהודית לאתיופיה עצמו, אורי קונפורטי, אחרי חזרתו לארץ ב-2008, עת הודיעה הסוכנות שלא נותר אף יהודי באתיופיה, מספק גם הוא עדות מבפנים על מכונת העבודה המשומנת של הארגונים המפעילים את מחנות המעבר. על סיור שהתבקש להעביר את בכיר ארגון הפדרציות היהודיות של צפון אמריקה (ה-UJC) במחנות, סיפר: "עשרות פעמים נכחתי בתפילת הבוקר הזו ואני מכיר היטב את כל שלבי ריטואל ההתכנסות. כשנודע שאישיות חשובה עומדת להגיע לביקור במקום, נעשה המקום צר מלהכיל את כל המתפללים. אין ספק שביקור כזה מהווה שעה מהפנטת לנוכח קהל גדול כ"כ, העומד עטוף בטליתות ואלה שבשורות הראשונות עומדים ומניחים תפילין, ומאות הנשים המגיעות כשתינוקות קשורים לגבן. על הבמה עומדים ארבעה צעירים המנהלים את התפילה והקהל עונה אחריהם אמן במקומות הנכונים… בהיתי בעיני הקהל העצום הזה והבנתי שאני חוזה במעמד הזוי, הגובל במיסיונריות אמיתית, בהתנשאות ובהולכת שולל. דומה שלתחושתי זו היו שותפים גם שאר חברי המשלחת".

"ריטואל מוכר". תפילת שחרית במחנה הממתינים בגונדר, אתיופיה 2016.

ממש כך, ארגון NACOEJ פועל נמרצות במחנות הממתינים שהקים באדיס אבבה ובגונדר להפצת מצג שווא של "מחנות יהודים" מאמינים המתדפקים על דלתה של ישראל מזה שנים ומשוועים לעלייה לארץ הקודש. ועד צפון אמריקה ושות' מוכרים לאנשים תמימים את חלום החיים הטובים, דוחקים אותם במחנות מעבר עם תת-תנאים, שאפילו בביתם בכפר לא היו כה ירודים, מכסים את כולם בטליתות ולוחצים על רקורד. כל זאת במטרה לעורר את רחמיהם של הפוליטיקאים, התורמים, הרבנים ואנשי הציבור שבאים לחזות מקרוב ב"יהודים האבודים". הרי מי לא ייעתר לתחנוניהם של ילדים קטנים עטויי טלית שאומרים שמע ישראל?

שליח הסוכנות ב-2009: את העלייה הזאת אי אפשר להפסיק

אין ספק שמשפחות מפוצלות הן נושא שתמיד כואב, אך כדי להבין טוב יותר במי מדובר ומהן ההשלכות במציאות, ניתן הצצה נוספת לעדותו של שליח הסוכנות קונפורטי מ-2009: "מבנה המשפחה האתיופית הוא המקור לבעיה. מסתבר שכ-40% מהעולים אינם שייכים כלל לביתא ישראל או לפלאשמורה, אלא הם אזרחים אתיופים נוצרים הנשואים בהווה או בעבר לאיש או אישה מבני הפלאשמורה, וכן קרובי משפחה נוצרים שלהם. הדבר קורה בזכות יחיד השייך לזרע ישראל, המעלה אחריו נוצרים רבים שאין להם שום זיקה ליהדות… לאחר מכן, כשבן הזוג או בת הזוג של איש הפלאשמורה כבר מוכר כיהודי לכל דבר, הוא רשאי מצדו להגיש בקשה לאיחוד משפחות עם קרוביו הנוצרים שנותרו באתיופיה, ואותו תהליך של הבאת הקרובים יחזור על עצמו וכך הלאה, באופן עקרוני, ללא סוף".

תמיד יישארו באתיופיה קרובי משפחה של תושבי ישראל

קונפורטי קובע נחרצות את מה שאנו ממשיכים לראות עם השתלשלות החלטות הממשלה לאורך השנים: "את העלייה הזו מאתיופיה לא יהיה ניתן כנראה להביא לידי סיום, משום שתמיד יישארו באתיופיה קרובי משפחה של תושבי ישראל ממוצא אתיופי, והם ימשיכו להגיש בקשות חדשות לאיחוד משפחות על בסיס הומניטרי. בכל פעם יעשו זאת אותם שהגיעו אחרונים, וכך חוזר חלילה".

"הארגונים עושים שימוש ציני בזעקה 'רוצה אבא ואמא'"

איך לולאת האינסוף הזו עובדת? קונפורטי מפרט: "לאחר שאשתו הנוצרייה של בן הפלאשמורה עברה גיור, אך טבעי הוא שהיא תרצה להביא לארץ המובטחת גם את קרובי משפחתה הנוצריים – את הוריה, ואם אפשר גם את אחיה, ואפילו את ילדיה המבוגרים שנולדו לה מנישואים קודמים לבעל נוצרי. ואכן אפשר להבין את רצונה, שכן מדינת ישראל נטעה בה את התחושה שהיא ישראלית לכל דבר בהיותה נשואה לבעל שהוא מזרע ישראל, וארגונים יהודיים תמכו בה במשך שנים באתיופיה.

"מדוע לא יתאפשר לה להביא ארצה את שאר בני משפחתה מאתיופיה? הרי מדובר בבקשה כ"כ אנושית! אך כשהדבר לא ניתן לה, היא מגיעה להפגנה מול משרד רה"מ וזועקת זעקות שבר כשהיא מניפה שלט 'רוצה אבא, אמא ילדים ואחים שלי'. זעקתה פורטת על נימים אנושיים דקים, משפיעה על השיח הציבורי ומטה אותו לשקול את בעייתה בשיקולים של רגש במקום של היגיון. לנישה זו נכנסים בעלי עניין, אנשי ציבור וארגוני זכויות אדם העושים שימוש ציני במצוקותיה האנושיות".

הפגנת 'מטה המאבק להעלאת יהודי אתיופיה' מול ביתו של דר הפנים אריה דרעי בירושלים בשבוע שעבר.

"ובאמת, ככל שקרב מועד הסיום של העלייה המאורגנת, כך עלה חלקם של הנוצרים בקבוצות המשוגרות ארצה וירד מספרם של אלה המוגדרים כ'זרע ישראל'. בחודשים האחרונים של המבצע, באביב קיץ תשס"ח (2008 – א.ר), רובם המכריע של העולים היו נוצרים, שהוגדרו ונרשמו ככאלה", כתב. הוא אף הזהיר וחזה נכון את העתיד: "היקף התופעה גדול מאוד, והוא עתיד לגדול עוד יותר אם לא ניתן את הדעת במהרה לשינוי בחוק הכניסה בעניין איחוד משפחות".

את זאת נזכיר שוב, הוא כותב כבר לפני עשור, מאז כמובן שהולכת ומתרופפת יותר ויותר הזיקה הקלושה שהייתה לממתינים במחנות המעבר אי פעם לבני הפלאשמורה, קהילה יהודית שהתנצרה עוד במאה ה-19 ובהמשך התבוללה. עפ"י נתוני הלמ"ס, בין השנים 2009 ל-2016 הגיעו מאתיופיה לישראל 8,894 איש. לגבי שנת 2017 לא קיימים עדיין נתונים, אך עפ"י שכלול המספרים המצוינים ב-8 מתוך 17 מציוציו של ח"כ נגוסה באותה שנה, מדובר במעל ל-614 איש נוספים. "לא נפסיק להאבק עד שיעלה היהודי האחרון מאתיופיה לישראל", הוא דואג לציין עם כל הגירה שנוחתת בישראל.

אברהם נגוסה

@AvrahamNeguise

ממשיכים לאחד בני משפחות!

בשעה טובה ומוצלחת שוב הגיעו אמש עולים חדשים מאתיופיה והתאחדו עם בני משפחותיהם שציפו להם שנים רבות. מאחל לעולים החדשים קליטה טובה ומהירה במדינתנו.

ברוכים הבאים לארץ הקודש.

10:43 - 28 בדצמ׳ 2017

אגב, על פי עדותו של קונפוטרי, מערך ההגירה מאתיופיה מתבסס אך ורק על עדויות בעל פה של הממתינים. כבר אז הוא קבל על כך וקרא למקבלי ההחלטות להתוות "מדיניות ברורה לגבי השימוש בשיטות מדעיות לבדיקת אמיתות הקשר הביולוגי שבין קרובי משפחה", שכן באתיופיה לא קיים מרשם אוכלוסין מאורגן.

"לא ניתן להתעלם ממאות ואף אלפי הבקשות לעלייה שעתידות להיות מוגשות על בסיס של איחוד משפחות על סמך ילדים שייוולדו בעתיד או עבור צאצאים שנולדו מקשרי נישואים, שזהותם המשפחתית וקשריהם למבקשים מוטלים בספק", חזה קונפורטי את השנים הבאות.

חשוב אף להדגיש כי למרות העמדה הציבורית המחמירה, מבחינה הלכתית – יהודי שהתנצר, התאסלם או המיר את דתו לכל דת אחרת – עדיין נשאר יהודי. על פי היהדות, יהודי אינו יכול לצאת ממנה. על כן, פסק הרב עובדיה יוסף בהיותו הרב הראשי ב-1973, כי קהילת 'ביתא ישראל' הם יהודים לכל דבר, צאצאי שבט דן.

פסיקת הרב עובדיה יוסף לגבי יהדותה של קהילת ביתא ישראל בשנת 1973

ב-2003 הוציא ממשיכו, הרב שלמה עמאר, שכיהן אז כרב הראשי, חוות דעת לפיה יש להכיר גם בבני קהילת הפלאשמורה, שהתנצרה במאה ה-19, כיהודים. שלא כמו קהילת "בית ישראל" ששמרה על המסורת היהודית ועלתה קודם לכן – הם נדרשים לעבור גיור לחומרה, בשל ההנחה המובנת-מאליה שהקהילה התבוללה במשך השנים עקבות התנצרותה ולא כולם בעלי אם יהודיה, כהלכה. אך לאחר הגיור, הם הוכרו כיהודים בקרב הרבנות הראשית. בני הפלאשמורה סיימו לעלות לארץ כבר ב-2008.

חוות הדעת של הרב שלמה עמאר בעניין בני הפלאשמורה ב-2003

אלא שהממתינים, אותם רוצים להביא הארגונים ונציגם בכנסת ח"כ נגוסה, כאמור, אינם נמנים כלל על קהילת הפלאשמורה. בני קהילת הפלאשמורה בישראל אף תוהים בעצמם מדוע ישראל ממשיכה לעשות שימוש במושג זה, שכן כל בני הקהילה כבר כאן.

אולם כל זאת לא מפריע למפגינים, המשתייכים ל"מטה המאבק להעלאת יהודי אתיופיה", לעשות שימוש במושג "שארית יהודי אתיופיה" ובכך לנגן על המצפון הציוני. קמפיין הבאתם של "הנתינים" – כפי שהם מוגדרים בהחלטות הממשלה – הוא קמפיין מסיבי אותו דוחף ח"כ אברהם נגוסה, כיו"ר ועדת העליה והקליטה בממשלת נתניהו, החולש על התחום הזה בכנסת יחד עם דודי אמסלם, שכיהן בתקופת החלטת הממשלה הרלוונטית כיו"ר ועדת הפנים. נגוסה אגב, עמד עד כניסתו לתפקיד ח"כ כראש עמותת 'מכנף דרום לציון' המתוקצבת ע"י NACOEJ, הקרן לישראל חדשה והארגון האמריקאי SSEJ. על פי רשם העמותות, לעמותה אין אישור ניהול תקין.

ב-2015 אף מימן ארגון NACOEJ את טיסות חברי הכנסת למחנות באתיופיה. מתוך נתוני בקשות לאישורי נסיעה של חברי הכנסת ה-20 שאושרו ע"י ועדת האתיקה

כדי להשיג את המטרה, ח"כ אמסלם לא בחל באמצעים, ובין ראיון באולפן אחד למשנהו על הצורך להושיע את הממתינים במחנות תחת מצב הומניטרי קשה, דאג להפחיד כי בינתיים "אנשים מתים באתיופיה". תרחיש שלא הצלחנו למצוא לו אף תיעוד או סימוך.

דודי אמסלם

@dudiamsalem

אנשים מתים באתיופיה ובכל פעם ממציאים סיפור אחר. התירוץ התורן שאין חדרים לתהליכי הקליטה. שהשגרירה תפנה את החדר שלה. זה מה שאני הייתי עושה.

השניים אף איימו במרץ 2016 להפיל את הממשלה אם החלטה להבאת הממתינים במחנה לא תעבור, וכיוון שהאיום היה ממשי עם צרותה של הממשלה (61 ח"כים, לפני הצטרפות 'ישראל ביתנו' לקואליציה), נכנע ראש הממשלה והדיל נסגר. "תודיע לראש הממשלה שאני ואברהם נגוסה נוסעים הבייתה עד שהוא ימצא את הכסף להביא אותם", הטיח ח"כ אמסלם בנציג משרד רה"מ ונעל את דיון הוועדה בראשה הוא עומד. כעבור חודש הושג סיכום לפיו 1,300 איש יועלו כבר במהלך אותה השנה. מאז, ההגירות נמשכות. ניתן רק לשער למי יובטח קולם בקלפי של אלפי האזרחים החדשים שנוחתים כאן בעקבות המהלך.

את טקס נספי סודן ביום ירושלים האחרון, ניצל רה"מ כדי להכריז: "אנחנו פועלים בשיתוף עם העלאת יוצאי אתיופיה, עוקבים אחרי העליה של היהודים שנותרו באתיופיה".

למרבה ההפתעה, מי שאחראי על ניהול "מטה המאבק להעלאת יהודי אתיופיה" הוא לא אחר מאשר מי שהיה עוזרו של ח"כ נגוסה עד לא מזמן, אורי פרדניק. גם לעמותה זו אין אישור ניהול תקין.

לא זכאי? לא נורא

יש לציין כי ייתכן שנותרו יהודים בודדים ברחבי אתיופיה שהמירו את דתם לנצרות, כביכול, אך אלה לא נמנים על ממתיני המחנות. אז על מה בכלל השאלה? על פי טדי פקדה, מרכז דסק אתיופיה ברשות האוכלוסין וההגירה של משרד הפנים, מתוך אותם 8,000 הממתינים במחנות, עפ"י הארגונים, נבחנו בסה"כ בקשותיהם של 2,174 מועמדים ורק 1,300 מתוכם אושרו כזכאים. "אין בידי רשות האוכלוסין וההגירה מידע על מספר הבקשות שהוגשו ועדיין לא הובאו לבחינה, או של מספר הנפשות הכלולות בבקשות אלו", הכריז. מה שלדבריו אינו מאפשר את סיום יישום החלטת הממשלה האחרונה (מס' 1911). אלא שבסעיף 4 לאותה החלטה, הובהר כי "אין לעכב את הממתינים עד לגיבוש רשימת כל הזכאים לכניסה לישראל". כלומר, יש להביא את כל מי שמעוניין, גם בלי שזכאותו נבחנה כלל.

מעבר לכך, ברשות האוכלוסין מסבירים לנו כי "שרי הפנים, עם השנים, קיבלו החלטות חריגות במקרים מסוימים מטעמים הומניטריים". כמה? אין לדעת.

כמו כן, יש לתהות מדוע ארגונים כה עשירים, המתוקצבים במיליוני דולרים, מותירים את מחנות המעבר אליהם הם דוחסים את "הממתינים" במצב כה רעוע ובתת תנאים. תמוה גם כיצד המספר 8,000 נותר כבר שנים קבוע בפי מנהלי הקמפיינים, בעוד המחנות מתרוקנים ומתמלאים מחדש מידי הגירה. לא ברור גם מהו האינטרס העיקש העומד מאחורי מאמציהם של יהודי צפון אמריקה להתערב מרחוק במדיניותה הפנימית של ממשלת ישראל. מה שכן ברור הוא שמדובר במאמצים שמשנים, ועתידים לשנות, את צביונה היהודי של מדינת ישראל.

"שילמנו את המחיר הגדול ביותר כדי להיות פה, העובדה שגויים עולים לפה בלי שום בעיה הופכת את כל הציונות שלנו לבדיחה"

מי המפסידים הגדולים מכל ההונאה הזו? מלבד האינטרס הלאומי שמדינת היהודים תהיה – לא עלינו – של יהודים, הנפגעים הישירים מהגירת גויים מאתיופיה לארץ הם בני העדה היהודים שכאן. אם פעם ידענו להצביע על כך שכל יוצא אתיופיה ממוצע בארץ הוא יהודי, היום זה כבר לא יהיה ברור. יהודי אתיופי שיגיע היום לרבנות כדי להינשא למשל, מיד ייחשד כלא-יהודי ומלאכת ההוכחה תוטל עליו.

גרוע מכך, אי אפשר להתעלם מהתחושות הקשות שמהלך שכזה מעלה בקרב יהודי אתיופיה. "שילמנו את המחיר הגדול ביותר שיכול להיות כי הבנו שאנחנו צריכים להיות פה", מספר לנו פעיל חברתי בן העדה שמעדיף להישאר בעילום שם. "אחרי המסע המפרך הזה, ואחרי שחרפנו את נפשנו כדי להגיע לפה מאידאולוגיה ציונית, העובדה שגויים יכולים לקנות כרטיס ולעלות לפה בלי שום בעיה הופכת את כל הציונות שלנו לבדיחה. אם גויים יכולים לעלות לפה סתם בגלל שהם מחליטים להיות פה, אז מה היה הערך בלהקריב ולסכן את עצמנו ולבוא לארץ הזאת? יש אלפים של אנשים שנלחמו כדי להגיע לארץ הזאת בגלל שהם האמינו בכל מהותם שהם יהודים ושמקומם הוא כאן".

"מה היה הערך בלהקריב ולסכן את עצמנו?". המסע לארץ ישראל מאתיופיה

"המתנגדים מפחדים לדבר"

"הפכו את המאבק להעלאתם של הממתינים למאבק בגזענות, ולכן המתנגדים מפחדים לדבר", מסביר אברהם ירדאי, ממובילי המאבק נגד הבאתם של הממתינים, שעלה לארץ מאתיופיה עוד ב-1970. למרבה האירוניה, בפגישה שערך יחד עם פעילים נוספים מול הרב הראשי, אמר כי כמי שנאבקו בעבר להעלאת יהודי אתיופיה, היום נאצלים להיאבק כדי לעצור את פרץ ההגירה שהיא הפכה להיות ברבות השנים.

מאבקם מוכיח מעל לכל ספק כי לא גזענות היא העומדת מאחורי מניעי המתנגדים להמשך הבאת הממתינים, שכן הם עצמם מבני העדה. אדרבה, אפשר לומר כי הכללת כל שחומי העור בישראל כמקשה אחת, היא כשלעצמה גזענית.

ביום ראשון האחרון ערכו אותם פעילים פגישה עם הרב שלמה עמאר, מי שמסר לממשלה ב-2003 חוות דעת חיובית, לפיה אם מדובר באנשים שהם מזרע ישראל מצד אימותיהם – יש לראות בהם כיהודים לאחר שיעברו גיור לחומרא. לטענת הפעילים, הרב עמאר הודה הדגיש בפגישה כי חוות דעתו התייחסה אז למכסה ספציפית של ממתינים. אלא שעד היום, כמעט שני עשורים אחרי, רבים מסתמכים על אותה חו"ד כפסק הלכתי באשר לכל הממתינים שנוספו מאז.

ירדאי אף מבקש להבהיר כי קהילת ביתא ישראל בארץ מונה בסך הכל כ-33,000 אלף איש, בעוד קהילת בני הפלאשמורה המוגדרים כ'זרע ישראל' מונה כ-50,000 איש – יותר מהמקור.

הויכוח הציבורי סביב השאלה האם יש להכניס עשרות אלפים (במצטבר) של גויים לישראל לצורך איחוד משפחות, ככל הנראה יימשך. אך כדי לערוך אותו ביושר, מן הראוי לסלק את השקר המכנה אותם יהודים.

תגובת רשות האוכלוסין וההגירה:

"רשות האוכלוסין וההגירה הינה בגדר מוציאה לפועל של החלטות ממשלה ולא קובעת את המדיניות. לאור העובדה שבהחלטות כולן נקבעו עד אחרון הפרטים, כולל הקריטריונים הקובעים זכאות, הרשות בדקה בקשות בהתאם לזכאות וקבעה האם המבקש אכן זכאי להיכנס לישראל (לא לעלות). שרי הפנים עם השנים, קיבלו החלטות חריגות במקרים מסוימים מטעמים הומניטריים".

תגובת הסוכנות היהודית:

"הממשלה הטילה על הסוכנות לדאוג להבאתם ארצה של בני הפלאשמורה שכניסתם אושרה ע"פ חוק הכניסה לישראל, מטעמים הומניטאריים ושל איחוד משפחות, בהתאם להחלטת הממשלה בעניינם. בני הפלאשמורה המגיעים ארצה ע"פ החלטת ממשלה שוהים במרכז קליטה ועוברים תהליך גיור, שבסיומו הם מקבלים מעמד עולה. לא ידוע לנו על מקרים שבהם סרבה הרבנות לגייר מי מהם".

מטעמו של ח"כ נגוסה נמסר:

"את השאלות צריך להפנות אל גופים המבצעים את החלטת הממשלה. זה לא רלוונטי לתפקיד חבר כנסת כי הוא אינו גוף מבצע. כמיטב ידיעתנו, העולים מגיעים על פי החלטת הממשלה".

מטעמו של ח"כ דודי אמסלם נמסר:

"לא נמאס לך להיות גזענית? אני פשוט בשוק שאת מקבלת על זה משכורת. מעניין מאוד מה המוטיבציות שלך ומי מפעיל אותך".

תגובת מנהלת ארגון NACOEJ:

"אנחנו לא מטפלים בנושא הזה. בכל עניין הקשור למבקשי העליה שכרגע באתיופיה צריך לפנות רק למשרד בארה"ב".

ממשרדי הנהלת NACOEJ בארה"ב לא נמסרה תגובה נכון לשעת כתיבת שורות אלו, למרות פנייתנו ששגורה כבר לפני עשרה חודשים.

במשרד רה"מ סירבו לאפשר לראש המחלקה האתיופית במערך הגיור במשרד רה"מ להתראיין.

〈הפרק הבא בסדרה יעסוק בארגונים והגופים העומדים מאחורי מצגי השווא במחנות המעבר ומאחורי מימון הקמפיינים להבאת הממתינים〉

בהכנת התחקיר סייעו העיתונאים איינאו פרדה סנבטו ועקיבא לם.

https://www.20il.co.il/%D7%AA%D7%97...Aba Yohannes VCD Part 8 in Jerusalem, Israel

https://www.youtube.com/watch?time_...ליה 02.07.1909:22
27. מפגינים פצעו 3 שוטרים בעת שהשליכו אבנים וזיקוקים לעבר תחנת משטרה בתגובה להודעה מספר 0

ערכתי לאחרונה בתאריך 02.07.19 בשעה 10:13 בברכה, ליה

דוברות המשטרה (חוף):

*מפגינים פצעו 3 שוטרים בעת שהשליכו אבנים וזיקוקים לעבר תחנת משטרה*

במהלך מחאה המתקיימת מול תחנת משטרת זבולון, החלו מאות מפגינים ליידות אבנים, בקבוקים וזיקוקים לעבר השוטרים הנמצאים במתחם וכתוצאה מכך 3 שוטרים נחבלו בפניהם ובגופם ומקבלים כעת טיפול רפואי.

המשטרה פיזרה את המתפרעים לאחור ע"י שימוש ברימוני הלם, בשל האלימות והסיכון כלפי השוטרים כאמור.

בשעה זו, כוחות משטרה ערוכים במקום למניעת פגיעה בסדר הציבורי, בנפש וברכוש. נמשיך לאפשר את חופש הביטוי והמחאה כחוק, אולם לא נאפשר ונפעל נגד אלימות מכל סוג שהיא כמו גם נגד כל ניסיון לפגיעה פיזית בשוטרים או אזרחים.

מצ"ב סרטון ירי הזיקוקים לעבר השוטרים מצד המפגינים

https://www.dropbox.com/s/0z7xlj820...

https://rotter.net/forum/scoops1/56...

תגוביות:

1.לולא זה היה מבעיר עוד יותר את השטח, התגובה היתה צריכה להיות ירי צלפים לעבר הפורעים ואל תמכרו לי תותים על זה שדחקו אותם לקיר. יש בעיות, היתה ויש אפליה חברתית מסויימת גם היום (לא ממוסדת לדעתי) אבל נערי פרחים לא מיידים אבנים ולא יורים זיקוקים על שוטרים.

2.לא משנה אם הזורק ערבי, חרדי, אתיופי. אבנים זו סכנת חיים.

3.החלו להבעיר צמיגים ולהודיע שלא יתייצבו למילואים. בקצב הזה יתחילו בקרוב לפגוע בכוחות הביטחון.

4.מחליפים את פורעי המגזר הערבי.

5.כת ה-PC תומכת בפראי האדם ובהתפרעות חסרת רסן של העדה האתיופית. אידיוטים מדופלמים.

6.ארדן אל תחשוש. קח את המושכות ופזר בכל מחיר את ההשתוללות הברברית הזאת של האתיופים.

7.לא יאומן שעוד מכנים את זה הפגנה!!! זו התפרעות ברברית! ואנו דורשים מהמשטרה שתוכיח לנו האזרחים שהיא מכניעה את הפורעים האלו!!! אם לא...איך תצפו מאיתנו להרגיש ביטחון כשהפורעים האלו מסתובבים חופשי?

מי יגן עלינו מהפורעים הברברים האלה שיפנו את זעמם כלפי אזרחים שלדעתם לא תמכו בהם מספיק? המשטרה תגן עלינו מהם? איפה כל האמצעים לפיזור חרדים? איפה הפרשים? איפה הכלבנים? איפה כל היס"מ והימ"מ? איפה הבואשים האישיים שהמצאתם במיוחד לחרדים? איפה המחט"זיות? איפה הכוח שהמשטרה יודעת להפעיל כשמתיישבים רוצים להפגין?

8.הגיע הזמן לעצור את מנהיגי כנופיות פראי האדם האלה ומצידי שישגרו אותם חזרה למערות באתיופיה. שם מקומם.

9. סוף סוף אפשר לעשות מה שבאמת רוצים מבלי שהמשטרה תעצור פורעים.

10.צעיר בן 18 ניסה להרוג שוטר עם אבנים. אכן צעיר. האתיופים לאט לאט הולכים לכיוון הצעיר.

11.לטפל בפורעים ביד ברזל. לא נקבל שום ונדליזם או פגיעה ברכוש הציבור
אלא מחאה מקובלת בלבד.

12.אז האתיופים כן משליכים אבנים! אז אולי השוטר צודק?

13.מספיק לפנק אותם. מונח 'שיטור היתר' שהומצא בידי בכירה במשרד המשפטים ואומצה בידי הנשיא, הינו מונח מטומטם שמעצים את התפרעויות חיות האדם האלה. ושוב, אני לא מתייחס לכלל העדה הזו אלא לברברים שבהם שהורסים את שלטון החוק.

14.משום מה, אותם האנשים ש''מטפחים'' את הלהט"בים, מגינים על האתיופים.

15.להעניש במלוא חומרת הדין את אלו הפוגעים בכוחות המשטרה.

16.מחאת פראי אדם. כת ה- PC בעיתונות, בפרלמנט, בטלויזיה 'מבינה' את הזעם של המפונקים מאתיופיה. אכן אירוע טרגי שצריך לחקור, אבל עד אז מוטב היה ש'פרנסי' המטורללים האלה ימתינו בסבלנות לתוצאות התחקיר. ואם הפגנה - אז הפגנה לפי החוק. אבל לא. הם מעל החוק, מתפנקים ושורפים. עוד 2-3 'הפגנות' כאלה והם ייאבדו את שארית התמיכה מהתושבים ויישארו עם זהבה גלאון, שלי יחימוביץ' ו-'הדוברת' שלהם.

17.הותר דמם של שוטרים? או שזה פשוט עולה לכותרות עכשיו?

18.תלוי מי הפוגע...לא לכל אחד במדינה נותנים להרים יד על שוטר.

https://www.maariv.co.il/news/israe...

19.מדובר בקבוצה שברובה איננה יהודית. הגיע הזמן לטפל בהם! למה הם מצפים כאן!? באו מהתחתית שבתחתית ובחוצפה מטורפת רק דרישות ותלונות ובחוצפה ובאלימות! יש לנו מספיק מזה. נראה שצריך מישהו באמת חזק לטפל במארה הזו!

20.עוד מעט כל אתיופיה תגיע לכאן. די.

21.הגיעו לארץ ממקום חשוך, מקבלים הכל ומפגינים באלימות.

22.יש מבצעים לאדיס אבבה. מי שלא טוב לו נתב"ג פתוח 24 שעות.

23.הקהילה האתיופית כוללת אנשים שהגיעו לישראל שלא מכוח חוק השבות כי הם אינם יהודים! רמת הפשיעה שלהם גבוהה ורמת האלימות שלהם חריגה אפילו בהשוואה למסתננים. המשטרה אולי גזענית, אבל שוטר שיודע בוודאות שאתיופים זורקים אבנים על שוטרים ותוקפים ניידות משטרה (ראיתי בדרום נתניה), יהיה דרוך ולחוץ הרבה יותר מאשר מול אזרח לא אתיופי.

24.מה אפשר לעשות כדי להוכיח לנו ולשכנע אותנו שהאתיופים יהודים???

ליה 05.07.1910:04
28. מי מתסיס את העדה האתיופית נגד המשטרה? / מידה בתגובה להודעה מספר 0
בעקבות החשיפה בנוגע לפעילים שהשפיעו על דו”ח הוועדה הממשלתית בנושא הגזענות כלפי הקהילה האתיופית, גבי אמבאו, שהשתתף בעבר בהפגנות העדה, מסביר מה הן המטרות האמיתיות של מובילי המחאה

אם תשאלו צעיר ממוצע מהקהילה האתיופית מה דעתו כיום על משטרת ישראל ועל שוטריה, ומה היתה דעתו עליהם לפני שלוש או ארבע שנים, אני מניח שהוא יודה כי במהלך התקופה הזו חל שינוי בעמדותיו כלפי המשטרה ורשויות האכיפה, ויחסו אליהן נעשה שלילי יותר.

בשנים האחרונות חל שינוי בתפיסותיהם של בני העדה האתיופית, ולא רק בנושא המשטרה. מדובר בשורה ארוכה של סוגיות, שאנסח כאן באופן של שאלה ישירה: האם אתם מזהים עצמכם עם השמאל או עם הימין? מהי מידת ההזדהות שלכם עם מדינת ישראל? האם אתם גאים להיות אזרחים ישראלים? האם אתם מרגישים כי הנכם משתייכים לקהילה מדוכאת במדינת ישראל? מהו היחס שלכם אל דגל המדינה? האם אתם מזדהים עם צה”ל? מה מידת הרצון שלכם לשרת בצבא? מה דעתכם על מוסד הרבנות? האם אנחנו מתקדמים לעתיד טוב יותר? מה התקוות שלכם להשתלב בחברה הישראלית?

בכל הנושאים הללו, אני מניח שנגלה תזוזה מסוימת בעמדותיהם של בני העדה לעומת העמדות שאחזו בהן לפני כמה שנים. השאלה שיש לשאול היא: האם מדובר בשינוי עמדות שקרה סתם כך, או שנוכל לייחס את השינויים הללו לאירועים מסוימים שחווינו בתקופה האחרונה?

אני תולה את האחריות לשינויים בתפיסותיהם של בני העדה בתהליכים שהחלו לפני כארבע שנים, ושהובילו למיקוד תחושות הקיפוח המוצדקות של בני העדה בנושאים אחרים, נגד המשטרה וה”ממסד”. השתתפתי בהפגנות הראשונות שהתקיימו בירושלים לפני שנים ספורות. אלה היו הפגנות נגד גזענות מהסוג שאני מאמין שאכן קיימת במציאות: גזענות חברתית, ניסיונות ליצור הפרדה בחינוך, ואפליה בשירותי דת ובקבלה לעבודה. זו היתה מחאה אותנטית, שעסקה בבעיות ממשיות.

אלא שעם הזמן הכיוון של המחאה השתנה, והיא החלה לעסוק בממסד, ב”אלימות המשטרה” וב”גזענות השוטרים”. התקיימו הפגנות ומשמרות מחאה אנטי־משטרתיות, הופצו מסרים שליליים נגד המשטרה, והחלה תופעה של “האשמה” פנימית של בני העדה בשיתוף פעולה עם המשטרה וגינוי לכל אמירה מתונה ונטולת ארס כלפיה. השיא היה כמובן בהפגנות הקיץ שעבר, שאליהן הגיעו צעירים שתודלקו ברעיונות אנטי־ממסדיים שכאלה, ושהיו אלימות וקשות מכל מה שידענו לפני כן.

מדובר במכונת תעמולה משומנת הפועלת בשנים האחרונות ומפיצה האשמות מכלילות וחסרות אחריות, בהובלתם של פעילים חברתיים ולעתים גם בעזרת התקשורת. השינוי המובהק שנוצר בתוך העדה בנושאים כמו היחס למדינה ולרשויותיה איננו מקרי, והוא לא צמח באופן אותנטי מבפנים. הוא נובע מפעילות התססה מכוונת ומאורגנת של פעילים בעלי אג’נדות פוליטיות, שהן פחות שטחיות ויותר רדיקליות מהשלטים בהפגנות שנושאים נערים שטרם סיימו תיכון.

המחאה שינתה את פניה

באופן אישי הוטרדתי מההתפתחויות הללו, פיתחתי ספקנות כלפי המגמות החדשות, ובסופו של דבר מצאתי את עצמי מחוץ לתנועת המחאה. הזעקה על גזענות ממסדית ואלימות משטרתית כלפי העדה, עוררה אצלי שאלות שהרגשתי מחויב לענות עליהן:

כיצד זה לא ראיתי ולא פגשתי את אותה “מגפת” גזענות במשטרה ובמוסדות המדינה? איך לא הזדהיתי עם אותן תחושות של דיכוי ואלימות משטרתית שעליהן זעקו בהפגנות? איך לא חוויתי בעצמי את אותן חוויות של גזענות והשפלה? מדוע אני גם לא מכיר בעצמי אנשים שחוו אלימות משטרתית? האם יכול להיות שהסטטיסטיקה חסה עליי, היטיבה עמי וחסכה דווקא ממני את כל הנוראות הללו? האם זה רק אני, שאיכשהו בהסתברות מסוימת נחלצתי מכל החוויות? ואולי זו בעצם העיר שבה אני גר, החפה מכל ההאשמות הללו? והרי אני מתגורר בעיר מעורבת עם מספר נדיב מכל העליות, כזו שעונה לכל הסטריאוטיפים.

החלטתי לשאול חברים, מכרים ובני משפחה על אותה אלימות משטרתית, על תחושות הדיכוי ועל חוסר ההשתלבות בחברה. באופן מפתיע רובם הסכימו – בהסתייגות מלווה בחוסר ביטחון מחשיד – עם ההאשמות והסיסמאות של ההפגנות, אך כששאלתי על החוויות שלהם באופן אישי נעניתי שהם עצמם לא חוו זאת אבל כן, הם מיהרו להוסיף, זהו המצב של העדה.

האם ייתכן שכולנו בעצם חוזרים על אותה אמירה, שאמנם אנחנו לא חווינו זאת על בשרנו אבל זהו מצב העדה? האם אין כאן סתירה? האם יכול להיות שזהו בעצם כל הסיפור – קבוצת אנשים מאורגנת שמפיצה מסרים בכיוונים שונים ומצליחה לגרום לכולנו לחשוב שזוהי הדעה הרווחת בקהילה, וכך להביא גם אותנו לאמץ את הדעה הזו? האם זה לא בדיוק מה שהתקשורת עושה? האם זה לא כל כוחה ועוצמתה – היכולת לעצב את תודעתנו באמצעות קמפיינים ותעמולה, וליצור מצג המשקף לכאורה את הלך הרוח הכללי כדי להוסיף לאמינותו?

השיחות הללו שקיימתי חיזקו את עמדתי שההפגנות והמחאות לא צמחו מלמטה, והן לא מבטאות מועקה כלל־עדתית אמיתית. אם מדברים על השקפותיהם של בני העדה אזי אני בן העדה לא פחות מאף אחד אחר, ותחושותיי, מחשבותיי והשקפותיי הן עמדתו של בן העדה.

הולך כמו סוציאליזם, מדבר כמו סוציאליזם ומפגין כמו סוציאליזם. ממראות הפגנות 2015.

לקסיקון של שמאל סוציאליסטי. ממראות הפגנות 2015.

אם כך, שבתי ושאלתי את עצמי, מהי מטרת השנאה הזו שמפיצים פעילים חברתיים בקהילה כלפי המשטרה, למשל במשפט כמו “המשטרה גזענית, השוטרים גזענים”?

האם אמירות כאלה מביאות לתיקון היחסים בין המשטרה לעדה, או שהן מחמירות ומרעות אותו? מי שמשמיע אמירות מהסוג הזה לא בהכרח מאמין בנכונותם, בגלל הקושי להוכיח טענה כזו – שהרי זוהי הכללה בוטה ועיוורת של ציבור גדול המשרת במשטרה וחלקו מבני העדה – אבל הוא כן מבין את האפקט התודעתי של אמירות מהסוג הזה ואת השפעתן על היחס של בני העדה כלפי המשטרה.

מאין נובעת קלות הדעת העקבית והבלתי נסבלת בניסיון לערער את היחסים בין המשטרה לעדה? לאיזו מטרה נעשית ההשקעה הרבה ביצירת הדימוי השלילי כלפי משטרת ישראל? עבורי אין זה מובן מאליו לשנוא את המשטרה ואני לא נוטה לפתח שנאה חסרת היגיון כלפי אנשים, בוודאי שלא כלפי ישויות פורמליות כמו משטרת ישראל. אבל המסר היה ברור: מבקשים ממני לשנוא את המשטרה.

מה רוצים הרדיקלים?

נשאתי עמי את החידה הזו ללא פתרון או השערה הולמת. עד שעם הזמן, ככל שהתרבו המסרים, החלה הרטוריקה לקבל גוון אידאולוגי שכבר לא בא לבטא רק זעקת כאב אנושית. זו היתה רטוריקה בעלת אג’נדה פוליטית ואספירציות פוליטיות; כזו שמדברת על מהפכה שלטונית, על מדכאים ומדוכאים, על הון ושלטון, על קולוניאליזם, על שחרור האדם, על ביטול האופן שבו אנחנו תופסים את טבעה של המציאות כתוצר של תודעה כוזבת, על הטלת ספק מופגן ברעיון הציוני בפרט וברעיון הלאום בכלל. בקיצור, כל הלקסיקון ועולם הרוח של השמאל והסוציאליסטים הרדיקליים.

לשיטת הסוציאליסטים, המדינה הקפיטליסטית – במקרה הזה ישראל – היא מבנה המכיל בתוכו שני כוחות מנוגדים: מעמד המדכאים ומעמד המדוכאים. המעמד המדכא הוא בעל השלטון, ההון והכוח. המעמד המדוכא הוא מעמד הפועלים ומעמד הביניים. הסיבה לכך שהמדוכאים אינם קמים ומורדים בסדר הקיים היא מכיוון שאין להם תודעה מעמדית. כלומר, הם אינם מודעים למעמדם כמדוכאים ומנוצלים, משום שהם שרויים במצב של תודעה כוזבת לגבי הסדר האמיתי ומעמדם ותפקידם במדינה. ברגע שהם יבינו את מצבם, הם ימרדו בסדר הקיים וינסו לשנות אותו.

אלא מה? זה לא קורה! העובדה היא שאנשים לא רוצים למרוד בסדר הקיים בגלל מצבם הכלכלי. הם יעשו זאת, סבורים הסוציאליסטים, רק כאשר יגיעו לתודעה מעמדית כמדוכאים וכמנוצלים. לכן פעילים חברתיים (סוציאליסטים) שונים מנסים ליצור תודעה מעמדית לעדה האתיופית; מספרים לנו שמנצלים אותנו, שמדכאים אותנו וכך הלאה, כדי ליצור אצלנו תודעה מעמדית של מנוצלים וכדי שבסופו של דבר נמרוד בסדר הקיים, כלומר: לא נתגייס לצבא, לא נשרת במשטרה, לא ניקח חלק בסדר היום החברתי, נחוש ניכור כלפי המדינה ולא נשתף עמה פעולה עד כדי מרי אזרחי.

עכשיו נבין מדוע הפכה המשטרה לנושא מרכזי כל כך במחאות הללו. זה ממש לא במקרה. הרעיון השמאלי־סוציאליסטי גורס שבמדינה קפיטליסטית, הפרופורציה בין המעמד השליט למעמד הנשלט גדלה ללא הרף. בעוד שהמעמד השליט הוא מיעוט זעיר ששולט בכל, המעמד הנשלט הוא רוב גדול, עני, מנוצל וחסר כל. הפער היחסי בין המעמדות מוביל לאי־יציבות המבנה השלטוני, העלול לבטל את האיזון השברירי במדינה. לכן השלטון זקוק לגורם ביניים שישמור על היציבות ועל הסדר הקיים, וירסן את העם וידכאו. אותו הגורם, לשיטת הסוציאליסטים, הוא המשטרה. ככל שהפערים בין המעמדות גדלים, כך המעמד השליט צריך משטרה חזקה יותר שתגן עליו ועל רכושו. ערעור מעמדה של המשטרה מהווה אפוא איום על הסדר הקיים ועל המבנה המעמדי, והחלשת המשטרה מקדמת ומשרתת את מטרת הסוציאליסטים.

אחרי שהסכמנו שזהו ההסבר המשכנע ביותר להשתלחות חסרת הרסן במשטרה בכל ההפגנות, והפיכתה למוסד המנוגח והמושמץ מכל ולאויב העדה, ניצבות בפניכם כבני העדה האתיופית שתי אפשרויות: להזדהות עם המניע הסוציאליסטי, שעד כה נסתר מפניכם, או שלא להסכים עמו ולחוש מרומים. מאלה וגם מאלה אני מצפה להכיר בכך שהם הולכו שולל. פעילי המחאה הזו ניצלו מצוקות קיימות ומינפו אותן לטובת מטרותיהם האידאולוגיות. זו היתה מחאה פוליטית, שלדעתי השמאל גרף ממנה הון רב.

https://mida.org.il/2016/08/30/%d7%...

תגוביות:

1.במבחן התוצאה: אנשים שהפגינו והרעישו וריכזו את מאמציהם בתחושות קיפוח, הצליחו בסופו של דבר פחות מאלו שריכזו את מאמציהם להשתלב ולהתפתח.

2.לפנינו מאמץ של שמאל סוציאליסטי רדיקלי – דהיינו אנטישמים ממוצא יהודי, לחסל את מדינת ישראל. המאמץ הזה מוסווה כמוסריות עילאית.
המטרה הראשונית היא להגביר התמרמרות ולשם כך כלל לא חשוב הנושא. כך ראינו שהמדינה סערה תקופה ארוכה על מחיר גבינת הקוטג’ כאשר כל אחד יכול היה שלא לאכול כלל קוטג’ וכלום לא היה קורה לו. וכך מה שאנו רואים לפנינו עכשיו.

3.סוף סוף האמת.

4.השמאל הסוציאליסטי-רדיקלי שמתסיס לאלימות ולהרס חברתי, אלה שכירי החרב של המיליארדר האמריקאי ג’ורג’ סורוס וחבורתו, ששמו להם למטרה את פירוק מדינת ישראל.

כל הכסף לפעולות האלה זורם מאמריקה, מאוייבי מדינת ישראל והעם היהודי, מסורוס, מקרן פורד, מקרן רוקפלר וכו’. הקרן לישראל החדשה היא הצינור המועדף למימון החתרנות האנטי-ציונית האלימה, הגלויה והנסתרת כאחד.

5.יש פה גם דחיפה מכיוון תנועות מחאה שמאלניות מחו”ל ליצא את המחאה שלהם כדוגמת black lives matter הרדיקלית מארה”ב שמנסה ליצא את המחאה שלה גם למדינות אחרות. יש כאן שיטות פעולה דומות מאוד. השתמשו במקרה בודד ושקרי שהוצא מכל פרופורציה כדי להצית מחאה: נסיון המעצר של החייל האתיופי.
אני מזהה מאחור יד מכוונת שניסתה גם להחיות מחדש את המחאה של רוטשילד בעזרת מקרה ההצתה העצמית של משה סילמן.

6.משתמשים בכם ככלי חתרנות קלסית. כך פועלת חתרנות. מתלבשים על אוכלוסיה חלשה, מפמפמים אותם בדיסאינפורמציה ומלבים יצרים על מנת לקעקע את החברה ולהרוס את המדינה מבפנים. לכשיוסגו המטרות – תיזרקו לפח על תקן “אידיוטים שימושיים”.

7.יש לישראל בעיות מעבר לראשה. תשתלבו בחברה הישראלית, או חיזרו למקומכם ‘הטבעי’!

8.העדה הכי תלותית ובכיינית שעלתה ארצה. אף עליה לא ליקקה דבש בשנותיה הראשונות, אך רק האתיופים מנופפים בה כבר שלושים שנה ועדיין תקועים במקום. תלמדו קצת מהרוסים שתוך עשור התמקמו בפיסגת מעמד הביניים תוך עבודה והשקעה אינסופיים. וכמובן, הזמנה מתבקשת, שאם כל כך רע לכם כאן, אתם תמיד מוזמנים למצוא את אושרכם במדינות אחרות. אני בטוח שכולם כמהים ומצפים שתעברו אליהם. יש לכם הרבה מה לתרום. פחחח.

9.חתרנות נגד החברה במדינה תחת כותרת של ‘פעיל חברתי’, כשהמטרה אינה עזרה למגזר אלא ערעור מדינת ישראל, זה דבר שהשב"כ צריך לחקור, להעמיד לדין את המממנים ולעשות לזה סוף.

10.על כל שקל לקליטת עולה מחבר העמים עשרה שקלים על קליטת עולה מאתיופיה.
עולי אתיופיה קיבלו את מלוא סכום הרכישה של הדירה במתנה. עולי חבר העמים קיבלו אפס שקלים לרכישת דירה. איפה בדיוק ומי בדיוק המקופחים? עולי חבר העמים הטיסו קדימה את המדעים, ההייטק והכלכלה וזה למרות ה”רוסי מלוכלך” או “רוסיה זונה” שנתקל בהם עד היום. ואנחנו לא מרגישים מקופחים, אלא שותפים למעשה הנפלא של הקמת מדינת ישראל, מדינת היהודים.

אתם יודעים מה, תעשיית ה”קיפוח” והשימוש השקרי במושג “גזענות” לא במקום. עלי נמאסתם. אני בטוח שעל רבים אחרים. החלטתם להתנתק מהחברה הישראלית, זכותכם אבל זהו כרטיס כניסה בכיוון אחד.

11.בקיצור, איך שלא נסובב וכמה שננתח, המסקנה אחת היא: הזרוע הארוכה של השמאל באשר הוא, מסוכנת למדינתנו. השמאל מסוכן, תפנימו ובו יש לטפל.


ליה 05.07.1914:08
29. כך רוקחים עלילה / בן דרור ימיני בתגובה להודעה מספר 0
פרוייקט הנאציפיקציה

לפני שבועות אחדים פורסם ב"ואקום", תוכנית של גל גבאי בטלוויזיה החינוכית, תחקיר שכלל האשמות חמורות נגד הממסד. עולות ממוצא אתיופי התלוננו שעוד באתיופיה כפו עליהן לקחת זריקות למניעת הריון, "דפו-פראוורה", וגם איימו עליהן שהן לא יורשו לעלות לישראל ללא לקיחת הזריקה. זה לא סיפור חדש. הראשון שפרסם את העניין בכתבה רחבה היה העיתונאי דני אדינו אבבה מ"ידיעות אחרונות", ב-6.1.2008. פרסום נוסף, של רות סיני, היה ב"מעריב" במאי 2010, שדיווחה על מתן הזריקה לעולות מאתיופיה בישראל. הזריקה, יש לציין, היא תחליף לגלולות, והשימוש בה רחב יותר במקומות ובתרבויות שבהם נטילת גלולה מדי יום ביומו היא בלתי מעשית. גם בארה"ב היה שימוש מוכוון נרחב בזריקה, בעיקר בקרב אפרו-אמריקניות. השימוש בזריקה שנוי במחלוקת משום שיש לה תופעות לוואי. גם לגלולות יש תופעות לוואי, ובכל מקרה, אין שום מניעה רפואית לשימוש בזריקה.

בעקבות התחקיר ב"ואקום" פורסמה ידיעה נרחבת בעיתון "הארץ", תוך העלאת הטענה שמדובר ב"מנגנון שיטתי", ותוך בדיית הטענה שמדובר בעיקור כפוי. משרד הבריאות, הסוכנות היהודית וארגון הג'וינט, שמטפל במועמדים לעלייה במחנות באתיופיה, הכחישו את הטענות בכל מכל. כך שאין ויכוח על עצם השימוש בזריקה. יש ויכוח על שאלת הכפייה.

החשיפה של הסיפור, החל מאבבה שהיה הראשון, וכלה בגבאי שהעניקה לנשים זמן מסך, הייתה ראויה. הבעיה, כמו תמיד, היא "הארץ", שפרסם שקר ועוד שקר. ראשית, הוא יצר את הרושם שהמדינה מודה בכך שהזריקה ניתנה בכפייה או בלחץ. זה לא היה ולא נברא. והשקר הנוסף היה בהוספת הטענה על "עיקור" כדי ללבות את הפרשה. שוב, לא היה ולא נברא. בעניין טענת העיקור, העיתון חזר בו, ושינה את הכותרת באופן חלקי. זה לא עזר. הסיפור התפשט כמו אש בשדה קוצים. לא רק בתקשורת העולמית, אלא גם בעיתון "הארץ" עצמו, שפרסם מאמר, שעוד נחזור אליו, שחזר על טענת העיקור.

מדוע העידו נשים על כך שלמעשה התנו את העלייה שלהן לישראל בקבלת הזריקה? ובכן, תחקיר של האתר "the elder of ziyon" העלה את ההשערה שמדובר ברצונן של הנשים להסתיר מהבעלים את הסכמתן לקבל את זריקת המניעה. עברו שעות אחדות, ומתברר שמה שהוצג כהשערה מופיע במחקר שפורסם כבר ב-2005, בעניין שימוש באמצעי מניעה. נשים, כך המחקר, "פונות לשיטות מניעה שמתאימות להסתרת השימוש". הנה לנו מחקר שמעניק הסבר קצת יותר טוב לסיפור כולו. קצת אי-הבנה ובעיות בתקשורת. קצת שימוש בזריקה שהשימוש בה מקובל באותה סביבה, וגם טעויות שנעשו בעצם המשך מתן התרופה בישראל, גם אם ללא כפייה.

שקר כפול ומכופל

מייד לאחר פרסום הידיעה ב"הארץ" הופיע גם מאמר דעה של אפרת ירדאי, לשעבר דוברת האגודה הישראלית למען יהודי אתיופיה. היא גם חזרה שם על עלילת העיקור, והוסיפה טענות נגד המדינה שבעצם לא רוצה את העלייה הזאת: "במדינת המקלט ליהודים, החליטו ... שהם לא מספיק יהודים - כי מי שמע על יהודים כל כך שחורים? במחנות המעבר היום עוברים העולים לעתיד מסכת ביורוקרטית מבעיתה, אשר מטילה עליהם את חובת ההוכחה שהם ראויים להגיע מדינת ישראל". נשמע מפחיד.

האם זו האמת? ובכן, לאחר העלאת יהודי אתיופיה, שקרויים לפעמים "ביתא ישראל", החל ויכוח נוקב בנוגע להעלאתם של בני הפלשמורה. הטענות היו שהקשר של הגלים החדשים ליהדות או למוצא יהודי בכלל שואף לאפס. אם תמשיכו כך, אמר שר אתיופי, יש לפחות מיליון מועמדים. כמובן שהיו כאלה שנפלו בין הכיסאות. יהודים לכל דבר ועניין שבשלבים ראשונים לא היה ברור אם הם זכאי עלייה.

ירדאי מאשימה את הממסד הישראלי שהתנכל להם, משום ש"הם לא מספיק יהודים". הממסד? ובכן, ירדאי יודעת כמה עובדות בסיסיות. היא הייתה פעילה מרכזית. דוברת האגודה למען יהודי אתיופיה. ולמרות זאת היא מפרסמת שקר בוטה.
ובכן, המתנגדים הבוטים ביותר להעלאת בני הפלשמורה הם בני הקהילה היהודית מאתיופיה. אחד מהם היה, למשל, חה"כ שלמה מולא. בהמשך הוא שינה את דעתו.

נמשיך. ארבעה פעילים בולטים מבני הקהילה הלכו למבקר המדינה כדי להבהיר לו שהמשך העלאת הלא-יהודים מאתיופיה הוא מחדל בקנה מידה היסטורי. אחד מהם מוכר לאפרת. מאוד מוכר. מדובר באבא שלה, אברהם ירדאי. ויש עוד. פעילה נוספת שהייתה באותה פגישה היא זיוה מקונן-דגו, שהפכה למנכ"ל אותה אגודה שאפרת הייתה הדוברת שלה.

ירדאי יודעת גם שבמקומות רבים יש מתיחות בין הוותיקים לבין החדשים. והיא יודעת שככל שמדובר בתופעות של גזענות, הן רווחות לצערנו גם בתוך הקהילה האתיופית, גם כלפי ה"ברייה" (שהיו כמו משרתים, ויש אומרים עבדים, של הקהילה הוותיקה עוד באתיופיה), וגם כלפי גלי העלייה החדשים. אז מה בדיוק קרה לאפרת ירדאי? מדוע היא מפרסמת שקר כל כך בוטה, שזוכה לתהודה עולמית? האם זו ההשפעה ההולכת וגוברת של "שיח הזכויות", שאין לו שום עניין בזכויות אלא רק בהפצת עלילות?

דעתם של בני הקהילה, ובכלל זה של אבא שלה ושל מנכ"ל האגודה - לא התקבלה. המדינה החליטה על המשך העלאת הפלשמורה. אבל כמה קל להאשים את המדינה. לשקר הזה, הכפול והמכופל, יש תמיד הרבה קונים.

* * *

למען הסר ספקות, מרגע שבני הפלשמורה הגיעו לארץ - הם זכאים למלוא הסיוע ולשוויון, למרות היחס הצונן מצד הקהילה הוותיקה יותר. אבל את השקרים והעלילות מתוצרת "הארץ" ואפרת ירדאי - צריך להציג ולהפריך.

פשע מתוצרת "הארץ"

השקרים השגרתיים עוברים שדרוג. וכך זה עובד. כותרת המאמר של ירדאי ב"הארץ" הייתה "זריקה שחורה". במעבר לאנגלית הפכה הכותרת ל"An inconveivable crime" ("פשע לא יאומן". הטעות במקור, צריך להיות An inconceivable crime). משם הדרך כבר הייתה קצרה לתקשורת העולמית. שוב ישראל. שוב שחורים שישראל הגזענית מבצעת בהם פשעים. וכך, מה"לוס אנג'לס טיימס" עד ה"הפטינגטון פוסט", מאות עיתונים ואתרי אינטרנט קפצו על המציאה.

יהודי אתיופיה נאבקו כדי לעלות לישראל. העלייה שלהם הייתה פרק מפואר. גם מצד העולים. גם מצד המדינה. הקליטה בארץ לא הייתה קלה. היו גם טעויות, במהלך ההעלאה ובמהלך הקליטה. יש טעויות שנמשכות. אבל היה רצון טוב. היה מאמץ.

אין עוד עלייה שקיבלה סיוע לנפש ולמשפחה, מתקציב המדינה, כמו העלייה מאתיופיה.

אבל מי זקוק לעובדות כשנמצאים באווירה או במימון של גופים עוינים ואנטי-ציונים. המציאות נהפכת. ישראל שהעלתה את יהודי אתיופיה, בהחלטה מודעת, הופכת למדינה גזענית. ולא סתם. אתר נאצי פרסם ידיעה תחת הכותרת "ישראל הנאצית מעקרת נשים אתיופיות בכפייה". אם יש "פשע לא יאומן" מתוצרת "הארץ", במערכה הראשונה, זה ברור שישראל תהפוך לנאצית במערכה השלישית. זה רק עניין של זמן עד שזה יהפוך למאמר מערכת או קריקטורה ב"סנדיי טיימס" או ב"ניו-יורק טיימס".

אמרנו כבר שהנאציפיקציה מנצחת. צריך לומר זאת שוב.

תוספת ועדכון

לאחר פרסום הדברים בנוגע לעלילת העיקור שפורסמה ב"הארץ" הגיעו אליי תגובות שמעידות על כך שהסיפור הולך ומתפשט בתקשורת העולמית המיינסטרימית. לצערי, אין לי עדיין תרגום לאנגלית של המאמר הנוכחי. מצד שני, יש הפרכות לא רעות בלינקים שהפניתי אליהם. וגם ארגון קמרה עשה עבודה מצוינת, כמו תמיד, לצורך הפרכת העלילה. מי שרוצה לסייע במלאכת ההפרכה - מוזמן להשתמש גם בחומרים שכבר מופיעים באנגלית.
שרק לא נאמר לעצמנו שלשקר אין רגליים. יש לו. הרבה רגליים.

https://www.makorrishon.co.il/nrg/a...


ליה 05.07.1914:26
30. בכל מה שקשור להגירה מאתיופיה, זוהי אפליה לטובה, שמאפשרת כניסה של המונים. אפליה שיש לסיימה בתגובה להודעה מספר 0
אל תגידו גזענות

בכל מה שקשור להגירה מאתיופיה, זוהי אפליה לטובה, שמאפשרת כניסה של המונים. אפליה שיש לסיימה

למה יש מאות אלפי רוסים גויים, על תקן עולים חדשים, אבל מהאתיופים השחורים מונעים כניסה? זו השאלה הראשונה, המיידית, המוטחת ברשויות המדינה, שמנסות להגביל את ההגירה - לא עלייה - מאתיופיה.

זו טענה שמעידה בעיקר על בורות.

הרוסים מגיעים משום שחוק השבות רחב. אולי רחב מדי.

האתיופים שזכאים לפי חוק השבות כבר הגיעו וטוב שהגיעו. איש אינו מגביל אותם. אלה שהפגינו שלשום, למען קרוביהם, אינם זכאי חוק השבות. הם באו, ויש מי שרוצה שימשיכו לבוא, על סמך חוק הכניסה לישראל ועל סמך החלטות מיוחדות של הממשלה. אפליה לטובה.

בין הגופים השונים יש מחלוקת על המספרים. בפועל, בשנת 1998 החליטה ממשלת נתניהו להעלות את בני הפלשמורה שהתרכזו במחנות בגונדר ובאדיס אבבה, כעניין הומניטרי. ההחלטה הייתה אמורה לסיים את הסיפור. אלפים הגיעו. אלא שבניצוח נאקוג' - ארגון צפון אמריקה למען יהודי אתיופי (NACOEJ), גוף יהודי אמריקני המעודד הגירה המונית מאתיופיה לישראל, המחנות התמלאו שוב.

לטענת הארגון, היה מדובר ב-26 אלף נוספים. בהמשך, בשתי החלטות הממשלה בראשות שרון, הוחלט על בדיקה פרטנית לכל בקשה. הבדיקות הובילו להחלטה על 17 אלף זכאים. ויודגש: לא לפי חוק השבות.

ב-2003 הגיעו לישראל 2,500 אתיופים. בארבע השנים מאז הגיעו 3,500 מהגרים מדי שנה, לעומת כמאה עולים מדי שנה. למעשה, כל אלה שבקשותיהם אושרו מסיבות הומניטריות כבר הגיעו. אבל הלחצים נמשכים. יש עוד אלפים שממתינים. כל גל יוצר לחץ נוסף. הקרובים שהגיעו מתייצבים להפגנות למען הקרובים שנותרו שם. וחוזר חלילה.

"ישראל - אטרקציה מבוקשת"

אתיופים רבים יודעים, כמו מועמדים רבים אחרים להגירה מאפריקה, שבישראל הרבה יותר טוב. רבים מהם נאספו במחנות שהקים נאקוג', והצופה הישראלי היה יכול לראות אותם עטויים טליתות ומתפללים.

שגריר ישראל לשעבר באתיופיה, אבי גרנות כתב כבר לפני למעלה מעשור: "בביקוריי במתחם, באותם מקרים שבהם הביקור לא היה מתוכנן, לא מצאתי אותם מנהלים חיים יהודיים. תפילות שחרית הומות אדם התקיימו רק כאשר הביקורים היו מתוכננים מראש. רבים מאוד מתושבי אתיופיה הענייה מצפים למצוא עתיד טוב יותר בעולם הגדול, וישראל מהווה אטרקציה מבוקשת". דבריו נותרו ללא מענה. הלחצים גברו על העובדות.

בקרב הקהילה האתיופית בישראל נוצר מצב מוזר: שני המבצעים, משה ושלמה, הביאו לעלייתם של 19,500 מיהודי אתיופיה. מאז הגיעו לישראל הרבה יותר מהגרים,

לפי חוק הכניסה.

זה מצב נפיץ.

לפני חודשים לא רבים נפגשו ארבעה בכירים מיהודי אתיופיה עם מבקר המדינה. הם התחננו לפניו: הפסיקו את ההגירה. היא רק פוגעת ביהודי אתיופיה, שאפשר להניח שעמדתם דומה. כבר עכשיו יש מתיחויות בשכונות המאוכלסות בעיקר באתיופים. מהגרים נגד עולים. יש אפילו ניצנים של אנטישמיות, מצד המהגרים, נגד היהודים.

ח"כ שלמה מולה היה בעבר מהמתנגדים הבוטים להעלאת הפלאשמורה. עמדתו השתנתה. הוא חושב שיש צורך רק במימוש החלטות של ממשלת שרון, ובהעלאה של 4,500 נוספים. אבל גם הוא מודה, שהבעיה נעוצה בפעילותם של אנשי נאקוג'.

ככל שזה תלוי בהם, מדובר בהגירה אינסופית. הם לא יירגעו. הם כבר מכינים את הדור הבא של דורשי הגירה. אין מה לדאוג. גם הם יצטלמו בקרוב עם טליתות. היכונו להפגנות הבאות.

https://www.makorrishon.co.il/nrg/o...


ליה 05.07.1914:40
31. גזענות או שרלטנות / אריק זיו ויזר בתגובה להודעה מספר 0
למרבה הצער חברי הכנסת נגוסה ואמסלם משתמשים באמונם של מיליון מצביעי ליכוד בכדי לסחוט את ממשלת הליכוד.

נגוסה ואמסלם אינם בוחלים בשום אמצעי כולל האשמת ממשלת הליכוד בגזענות.

אך הנה לפניכם האמת מגובה במסמכים:

הפוסט שפרסם איינאו פרדה סנבטו יהודי יוצא אתיופיה.

אפילו אברהם נגוסה והרב הראשי לקהילת פלשמורה כך מגדיר את עצמו מנחם וולדמן שלחו מכתב לסמנכ"ל משרד ראש הממשלה בשנת 2010 שאין עוד אנשים עם זיקה לביתא ישראל.

הסבר קצר: יהודי אתיופיה ששמרו על יהדותם עלו עד מבצע שלמה.

משנת 1995 עולים צאצאי יהודים שהתנצרו וחיים אורח חיים נוצרי, במסגרת חוק הכניסה משום שהם אינם עונים על הגדרת יהודי ולכן חוק השבות לא חל עליהם.

כמה ארגונים בעלי אינטרס וביניהם ארגונים מיסיונרים אספו אותם מכל מיני כפרים והביאו אותם לגונדר ולאדיס אבבה, כך הם נחשפו ליהדות ולאורח חיים יהודים וסממנים יהודים.

כל העלייה הזאת התאפשרה בזכות חתימתם של מנהיגיה הרוחניים של יהדות אתיופיה, הקייסים ששמרו על קהילת ביתא ישראל מנישואי תערובת והתבוללות. יהודי אתיופיה גרו בנפרד מהנוצרים המקומיים ושמרו על יהדותם במסירות נפש.

להמשך קריאה של הפוסט

מסמך ראשון מראה, כי נגוסה עמד בראש עמותה "מכנף דרום לציון" שקיבלה כסף מהקרן החדשה לישראל, אותה קרן שמממנת את שוברים שתיקה, בצלם ואת שאר ארגוני השמאל הקיצוני.

אפשר לראות במסמך שח"כ נגוסה זכה לשכר נאה במיוחד בתפקידו כמנהל העמותה.

nagosa_1

אבל כאן מתחיל הסיפור האמיתי: ממשלת ישראל כבר העלתה בעבר את כל מי שהיו במחנה ובכך תם סיפור העליות הבלתי נגמרות של לא יהודים מאתיופיה.

כפי שאפשר לראות במסמך משנת 2010, הרב ולדמן מציין בפני משרד ראש הממשלה את הכמות הסופית והאחרונה של היהודים באתיופיה, במסמך כותב ולדמן כי דבריו הם על דעתו של ח"כ נגוסה. הם אכן עלו ובכך תם ונשלם.

nagosa3

אך לא בבית הספר של נגוסה, נראה שהשיטה של נגוסה היא להעלות עוד ועוד אנשים שאינם קשורים לעם היהודי.

במקום שיגישו בקשות כמקובל בעולם יצר נגוסה שיטה של הצפת ישראל בלא יהודים.

וכדאי שתדעו, רוב יהודי אתיופיה המקוריים מתנגדים לפעולות נגוסה, מאשימים אותו שהוא ממשיך את הקריירה שלו כמיסיונר שפוגע בישראל ובעולים המקוריים מאתיופיה.

והנה המאמר של עיתונאי יסודי והגון, בן דרור ימיני, כל מילה מיותרת.

https://www.likudnik.co.il/%D7%92%D...


ליה 05.07.1914:49
32. ירדאי: ''אני ויהודי אתיופיה זועקים למען עצירת העלייה הנוצרית מאתיופיה ואין מושיע'' / ימיני בתגובה להודעה מספר 0
שוברי שיוויון

לפני חודש, ערב יציאתה של שרת המשפטים איילת שקד לביקור באתיופיה, שלח לה אברהם ירדאי מכתב בנוגע לממתינים להעברה לישראל. ירדאי היה בעבר יו"ר התאחדות עולי אתיופיה בישראל. "הקרבתי את חיי הפרטיים בפעילות למען עלייתם ארצה", כתב ירדאי לשקד. "היום אנחנו נמצאים במצב הפוך. אני ויהודי אתיופיה שכמותי, זה שנים, זועקים למען עצירת העלייה הנוצרית מאתיופיה ואין מושיע". מילים קשות. מטרידות. עד לרגע כתיבת שורות אלה, שקד לא טרחה לענות לו.

ירדאי, כמו גם העיתונאים איינאו פרדה סנבטו ודני אדינו אבבה, ופעילים נוספים מקרב ותיקי העולים מאתיופיה, פונים כבר שנים לגורמים שונים כדי לומר את שלא נעים לומר: די עם ההונאה.

היהודים כבר עלו.

גם הפלשמורה עלו.

הגלים האחרונים של המבקשים להגיע ארצה, לעומת זאת, הם חסרי כל קשר ליהדות. הם גם לא פלשמורה.

אלה שיכולים להכריע בשאלת "מיהו יהודי", בהקשר של יהודי אתיופיה, הם הקייסים. אבל אף אחד לא מתייעץ איתם. ובכלל, הגלים האלה אינם מופלים לרעה, כפי שטוענים הדמגוגים. כיוון שאינם זכאים להגיע לפי חוק השבות, הם מגיעים לפי חוק הכניסה לישראל, בהסדר של אפליה לטובה שמיועד להם, ורק להם. אבל הפחד מהאשמה בגזענות משתק כל דיון.

שלמה מולה, חבר הנהלת הסוכנות בעבר, היה בין המתנגדים להעלאת המבקשים. זה היה לפני 17 שנים. כשנכנס לכנסת הוא שינה עמדה. אפשר להבין אותו. ח"כ אברהם נגוסה, יו"ר ועדת הקליטה של הכנסת, עומד כבר שנים בראש הקמפיין להעלאת עוד ועוד מבקשים. הוא עצמו, אגב, הגיע לישראל עוד כשהיה פעיל מיסיון נוצרי. עברו שנים, והוא חזר, הפעם על תקן עולה חדש.

הלחצים על הממשלה מופעלים גם על ידי יהודים טובים, באמת טובים, מארה"ב ומקנדה. העניין הוא שקולם החשוב של ותיקי הקהילה לא נשמע. מדובר בחבית חומר נפץ חברתית. אבל האיוולת נמשכת. כבר פעמים אחדות הוכרז על "העולה האחרון", והמחנות לעולם מתמלאים. ישראל היא אולי לא המקום הנוח ביותר, אבל היא עדיין יעד מבוקש.

"את העלייה הזאת מאתיופיה לא ניתן יהיה להביא לידי סיום. משום שתמיד יישארו קרובי משפחה והם ימשיכו להגיש בקשות חדשות לאיחוד משפחות, וחוזר חלילה".

הדברים נכתבו בספר "ציונות הפוך על הפוך", של אורי קונפורטי, שהיה שליח הסוכנות באתיופיה. הוא כותב על מבנה המשפחה ועל השיטה שנוצרים גמורים מגישים בקשות, משום שהם קרובי משפחה של נוצרים אחרים, שהגיעו לישראל ועברו גיור. והמעגל הזה, עם הפגנות מרגשות שבהן זועקים "אבא, אמא", וזה לא בדיוק אבא ולא בדיוק אמא, נמשך ונמשך.

גם אבי גרנות, שכיהן כשגריר באתיופיה, סיפר על הביקורים במחנות המבקשים לעלות: "באותם מקרים שבהם הביקור לא היה מתוכנן, לא מצאתי אותם מנהלים חיים יהודיים. תפילות שחרית הומות אדם התקיימו רק כאשר הביקורים היו מתוכננים מראש". ובכל מקרה אין קשר בין דרך התפילה של יהודי אתיופיה, שכבר עלו, לבין הנוסח האורתודוקסי שהנשמות הטובות לימדו את יושבי המחנות. התוצאה היא הצגה. אבל מקבלי החלטות, ובתוכם שקד, מסרבים להיפגש עם יהודי אתיופיה הוותיקים ולשמוע את דעתם. הדברים הללו מתפרסמים כאן למענם ובשמם. הגיע הזמן להקשיב להם.

https://www.yediot.co.il/articles/0...


ליה 05.07.1914:52
33. ''אם מעגל הטמטום יימשך, כל אתיופיה תהיה כאן'' / בן דרור ימיני בתגובה להודעה מספר 0
"להפסיק את מעגל הטמטום"

בעקבות הפגנות בני הפלשמורה בארץ אומר העיתונאי בן-דרור ימיני כי: "אם מעגל הטמטום יימשך, כל אתיופיה תהיה כאן".

שבועות האחרונים מפגינים בני הפלשמורה בארץ בדרישה להעלות את קרובי משפחתם, חרף החלטת הממשלה להשאירם באתיופיה, עובדה שמחדדת את הויכוח בישראל האם להעלותם או לאו. ביומן ערוץ 7 התייחס העיתונאי בן-דרור ימיני מ"מעריב", לפרשה ואמר כי אין ויכוח על כך שבני "ביתא ישראל" שעלו לארץ בעליות השונות הם יהודים לכל דבר ועניין.

לדבריו, הבעיה מתעוררת עם בני הפלשמורה, שהם יהודים שהמירו את דתם לפני שנים רבות, וכן עם כל מיני "טרמפיסטים" שאינם יהודים, ומהווים כהגדרתו – "מהגרים לכל דבר ועניין". ימיני שעוסק בעניין, אמר כי מי שמעודד את המשך ההגירה לישראל זה ארגון אמריקאי-יהודי שיש לו רגישות גדולה לעניין, והם מעבירים את ההודים באתיופיה תהליכים שונים, כחינוך יהודי וכדומה, שמגביר בהם את הצפייה לעלייה לישראל.

לדבריו, לגלי העלייה הנוכחיים אין קשר לחוק השבות שבעטיו עלו לישראל רק מאה מתוך 3600 בשנה האחרונה. ימיני הוסיף כי מי שמשתתף בהפגנות בהם אנו צופים הם בעיקר אלו שהגיעו בשנים האחרונות, וכשהם יגיעו לארץ, אלה שמפגינים למענם היום נראה אותם בהפגנות למען עוד אנשים שנשארו באתיופיה: "אם מעגל הטמטום הזה יימשך, כל אתיופיה תהיה כאן", אמר.

ימיני גם הוכיח את דבריו במקרים שוליים של אנטישמיות בין אתיופים ליהודים בארץ, וכן בתופעות של אתיופים שממשיכים ללכת לכנסייה גם בארץ: "יש מתחים בין הקהילות השונות", אמר, והוסיף יש גם אתיופים שהגיעו עם "הבריא" – העבדים שלהם לארץ, ולנו קשה להבחין בכך.

גם על הצילומים בהם נראים בני הפלשמורה באתיופיה כעוטים טליתות אומר ימיני כי מדובר בצילומים בלבד, והם אינם מנהלים אורח חיים יהודי.

https://www.inn.co.il/News/News.asp...

תגוביות:

1.בני הפלאשמורה הם נוצרים גמורים. הממסד והמשטר מייבאים אותם לארץ, כי חסרים חיילים לצה"ל וחסרים מצביעים למפלגות הסמול. זו מזימה סמולנית שמגמתה לטשטש את זהותה היהודית של המדינה. נקווה שהשרים הפוזלים לבחירות, לא ייבהלו מההפגנות ומתמיכתה הצפוייה של התקשורת ויפסיקו את ההגירה האפריקאית לישראל.
ליה 05.07.1915:26
34. הקהילה המושקעת ביותר / בן דרור ימיני בתגובה להודעה מספר 0
אין כמו הרג מיותר, מרגיז, אולי גם גזעני, של צעיר אתיופי, כדי להציג תמונה מעוותת של יהודי אתיופיה. משום שמול גילויי הגזענות, שבהחלט קיימים, מדובר בסיפור הצלחה.

נכון, שיעור הנערים האתיופים בבתי הכלא עומד על כ־20 אחוז.

יש בקרבם יותר עריקים.

אבל לאורך זמן, מדובר בסיפור הצלחה. לא כישלון. הצגתי בעבר את הנתונים, ויש עוד נתונים. הם מעודדים. ובעיקר, המבחן הוא בשינוי לאורך זמן.

בשנת 2007 עמד שיעור התלמידים יוצאי אתיופיה בעלי תעודת בגרות שמאפשרת כניסה לאוניברסיטאות על 20 אחוז. הנתונים המעודכנים לשנת 2015 - 31 אחוז. בשנת 2017 עמד שיעור הזכאים לבגרות מקרב צעירי הקהילה על 55 אחוז, ובשנה אחת היה זינוק של 7 אחוזים, ל־62 אחוז בשנת 2018. שינוי מרשים התחולל גם בהשכלה הגבוהה. בחמש השנים שבין 2011 ל־2016 היה גידול של 7.6 אחוזים בשנה בשיעור מקבלי תואר ראשון. שינוי רציני היה גם בתחום ההכנסה. בין 1997 ל־2016 עלה שכרם של גברים ממוצא אתיופי ב־44 אחוז ל־8,800 שקל, לעומת עלייה של 17 אחוז בקרב גברים יהודים לא חרדים.

השינוי משמעותי במיוחד משום שלבני עדות אחרות לקח הרבה יותר זמן לעבור תהליך דומה. זה אומר שבמציאות שיש בה גם אפליה וגזענות וחזרה על טעויות - יש דווקא הצלחות.

אין עוד קבוצת אוכלוסייה מושקעת כל כך על ידי המדינה, כמו העולים מאתיופיה - כך בחינוך, כך בדיור, כך בהכשרה מקצועית.

קצב צמצום הפערים מרשים במיוחד על רקע נקודת ההתחלה הנמוכה. אז כן, יש כיסי גזענות. הנתונים החיוביים לא ממש מרגשים את מי שזוכה ליחס גזעני מצד שוטרים, גם אם רק אחוז קטן מהשוטרים הם גזענים. הרי אין צורך ביותר ממיעוט של גזענים כדי להדליק תבערה ענקית והמיעוט הזה בהחלט קיים. ייתכן שהוא אפילו יורה. והטענה שלו היה מדובר בצעיר לא אתיופי האירוע היה מסתיים אחרת, היא כנראה נכונה. אז כן, אפשר להבין את הזעם.

אבל אין שום צורך להצדיק את האלימות שהשתוללה השבוע. זה לא מה שיחסל את הגזענות. אולי אפילו להפך. זה יאפיל על ההישגים ועל ההצלחות. לא מפתיע שבין מלבי המהומות היו טיפוסים מוכרים מהשמאל הקיצוני. אחד מהם, שמיד נחזור אליו, הוא הדובר של איימן עודה, דין יששכרוף.

זו לא הייתה הזדהות מבורכת של ישראלים ותיקים עם מצוקת החדשים. הרי ישראלים מסוימים עובדים במשרה מלאה בגופים או בעמותות או במפלגות שהמטרה שלהם היא לצייר את ישראל כמפלצת גזענית.

אז גם הפעם הם היו שם, כדי לקפוץ על ההזדמנות. הם לא עזרו במאבק לחיסול הגזענות. הם שפכו עוד דלק על מדורת הגזענות.

על אף מציאות שיש בה גם אפליה וגזענות וחזרה על טעויות, אין עוד קבוצת אוכלוסייה מושקעת כל כך כמו העולים מאתיופיה, וקצב צמצום הפערים מרשים במיוחד על רקע נקודת ההתחלה.

https://www.yediot.co.il/articles/0...


העבר לפורום אחר
העבר לפורום:
סיבה:
תגובה חדשה
כותרת:
תוכן:
סמיילים:
הצג
עריכת אשכול
כותרת:
תוכן:
סמיילים:
הצג