החופשה הבאה שלך מתחילה כאן
פורום גילוי מסמכים אשכול 27889

ליה 10.06.1808:07

על מי מגן צבא ההגנה לישראל? אשכול 2

ערכתי לאחרונה בתאריך 10.06.18 בשעה 08:41 בברכה, ליה

את השאלה על מי מגן צבא ההגנה לישראל בדורנו חובה לשאול נוכח מעשי צבא זה, המוכיחים בשנים האחרונות שהצבא הזה אינו רואה את מטרת קיומו כ"הגנה על ישראל והעם היהודי" אלא יותר כצבא נייטרלי שמשימתו להשתתף בשפיטת ישראל ויהודיה ולהחליט בעצמו וללא רשות חוקית כלשהי, מי צודק בכל שדה קרב מול העם היהודי - היהודים או הערבים ולפעול על פי החלטת הדרג המחליט שלו, שמתואם עם בג"צ וכבר מזמן לא עם דרישות הבטחון של מדינת ישראל.

דבר זה הוא חריגה חמורה מתפקיד הצבא ומייצר תחושה לאומית בקרב הציבור היהודי הלאומי הרחב בישראל, שכל פעולות הדרג הבכיר בצבא ובכל שדרת צמרת מערכות הבטחון של ישראל, אינן נטועות עוד בתחושת צידקת עמנו היהודי וצבאנו היהודי וכי הדרג הזה מייצג בחשיבתו ובמעשיו גורמים עוינים כמו אירגוני הקרן לישראל חדשה במימון זר ואנטישמי כ"שוברים שתיקה" ו"בצלם" ודומיהם - במקום את העם היהודי.

החשיבה המסוכנת לעמנו ולמדינת ישראל היהודית, המתבצרת כנגדנו במערכת הבטחון שלנו, הולכת ונחשפת עוד ועוד ומתגלה כגורם מרכזי בהחמרת המצב הבטחוני שלנו, כתוצאה מאוזלת יד וקשירת ידי חיילינו ופעולות המדינה היהודית אל מול האויב הערבי, בשטחה ומחוצה לו וכל זאת באשמת בג"צ וצמרת הבטחון של ישראל, שהפכו לשני מוסדות המאיישים בדיוק את אותו סוג של אנשים ועמדות פוליטיות, השואפות להחליש את ישראל ולאנוס אותה להתקפל אל מול האויבים הערבים.

לצמרות מוסדותינו הזדחלו גורמים אלה והשתלטו עליהם בעורמה בשלושת העשורים האחרונים ורק עכשיו מתגלה גודל השבר החמור הזה.

האנטישמיות המשתוללת ומתגברת בעולם אינה מיוצרת ע"י אויבינו. ממש לא. היא מיוצרת פה בישראל - ע"י משתתפי אירגוני הקרן הזרה והחתרנית וע"י פושטי מדי מערכת הבטחון שלנו, היושבים אחד אחרי השני ומשתלחים במדינה, בנבחרי הציבור, במטרות העם היהודי, ביהדות, בדת ובכל מה שמבצר את בטחון ישראל ומבטיח לנו עתיד בטוח. תוך השתלחותם הבזויה הם גם מגלים את כל סודותינו וחושפים שיקולים והחלטות סודיות שלנו בפני אויבינו.

והם פושטים את מדי הצבא והבטחון שלנו ויושבים מיד להתראיין אצל הגננת המניפולטיבית, הנמוכה והמרושעת - אילנה דיין - כשעיניהם תלויות בה כעיני עגל של ילדים קטנים והקצף על שיפתותיהם, בעודם משתלחים ומשמיצים את המדינה ואת פעולותיה השונות, חושפים ברבים וללא בושה את מבושיהם לעיני כל ויוצאים קטנים, עלובים, אפסיים, ממש טיפשים, עד שכל אחד בציבור, למראה הזוועה, שואל את עצמו האם באמת אנשים אלה היו ממונים על בטחוננו?! זה הרי לא יאומן.

תופעה מאוסה וחולנית.

ומכאן מובן מדוע בטחוננו הבינלאומי הולך ומתערער לנוכח מעשיהם השפלים המעידים על עליבותם.

שכן ברור לכל מי שעיניו בראשו, חוץ מלהם עצמם כנראה, שכל מילה שלהם ושל אירגוני הקרן לישראל חדשה במימון זר ואנטישמי, משמשת נשק יום הדין לגויי כל העולם, שמצטטים אותה והופכים אותה לחרב מלובנת, אותה הם תוקעים במעי המדינה היהודית ומסובבים ללא הפסקה.

הבוגדים מבפנים מצליחים לייצר אווירה בינלאומית שתוביל להחרבת המדינה, כי הדרך ממעשיהם אל הדה-לגיטימציה של קיומנו כאן קצרה, קצרה מאד.

ישראל כמדינה מתחילה להיות במצב של העם היהודי לפני השואה.

היתה לגיטימציה להגיד על היהודים הכל, להאשים אותם בשקרים ולא לשלם על כך דבר ולבסוף לשחוט אותם ולהרגיש שזה בסדר גמור וזה מעשה צודק, נוכח שיפלות ורשעות היהודים.

כך בדיוק מתפתחת בעולם התחושה הבינלאומית, שמותר להאשים את מדינת ישראל בכל מה שרוצים, כי הרי צמרת הבטחון שלה עצמה מאשימה את המדינה בכל מה שהגויים מצטטים והרי אין יותר צודק מלהתנפל ולהחרים ולהחריב אותה.

המצב של ישראל מסוכן ביותר.

הלגיטימציה שלה אבדה.

הזכות שלה להתגונן אבדה.

אם לא יחוסל בג"צ במתכונתו הנוכחית, ההרסנית והמסוכנת לבטחון המדינה ואם לא יושם רסן לפיות משתחררי מערכת הבטחון שלנו, ואם לא יושם קץ לזרימת המימון הזר, הפושע והאנטישמי מיידית ואם לא תסולק מישראל הקרן לישראל חדשה - הקרן הזרה הזו, העוסקת בחתרנות חמורה ועמוקה ואף מצליחה מעל המשוער בכך - העתיד אבוד.

גדלים כאן דורות של יהודים שונאי ישראל המחונכים על בירכי הקרן הזו ומטרותיה.

גדלים כאן דורות ששמו להם למטרה להחריב את המדינה.

גדלים כאן דורות של שונאי ישראל, שונאי התנ"ך, שונאי הדת, שונאי הצבא, שונאי העם היהודי, שונאי יהדות.

מוסדות המדינה מוצפים באנשים שעוסקים בהחרבת המדינה היהודית.

כל עוד בג"צ משמש מגן לפעילות המחרידה הזו, אי אפשר להתחיל לפעול נגדה ולנקות את האורוות במלוא מובן המילה.

צבא ההגנה לישראל כבר לא מגן על ישראל.

צבא ההגנה לישראל מגן על מטרות הקרן לישראל חדשה ונתון למרות בג"צ מסוכן, המסכן את עתיד המדינה והעם בישראל!!!

בכך יעסוק האשכול.

***

זהו אשכול מספר 2 תחת הכותרת "על מי מגן צבא ההגנה לישראל"

כשפתחתי את האשכול הראשון זה היה מתוך זעזוע עמוק וצרימה חמורה שחשתי כשהתגלו מעשי הצבא בימינו.

זה היה לפני מספר שנים לא קטן.

החשיפות הלכו והתרבו על הנעשה בצבא, במערכת הבטחון, במערכת האכיפה ובבג"צ והיום מתגלה לכולם השבר שנגרם למדינה ולזכות קיומה וללגיטימציה שלה בעולם ממעשי האנשים האלה, שמאיישים את צמרות מוסדות אלה.

מוסדות אלה הפכו לחרב המתהפכת כנגד העם בישראל וכנגד המדינה היהודית, בעודם נהנים ממתרס הגנה שנקרא בג"צ.

לא עזרו מחאות הציבור ומנהיגיו כנגד פסיקות בג"צ מחליאות, שיוצרו ע"י כנופיית בג"צ, שבחרה את עצמה בעצמה ומנהלת את המדינה כאילו אין לנו נבחרי ציבור וממשלה נבחרת, כאילו אין לנו כנסת שתפקידה לחוקק את הנדרש במדינה לצורך הגנתה מהאויב הערבי ומהסתננות פושעת מאפריקה (רק לפושע אפריקני יכולים להיות 5000 דולר לצורך פלישה למדינה לא לו בניגוד לחוק).

כנופיה שהחליטה למנוע מהממשלות בישראל לסלק מפה פולשים אלה מאפריקה, שיש להם מדינות ענקיות משל עצמם וחובתם להילחם שם במה שלא מוצא חן בעיניהם ולא לפלוש למדינות אחרות.

כנופיה ששמה רגל גסה לממשלות שחוקקו חוק הגנת המדינה מפני הסתננות ופשוט ביטלו אותו ברוב חוצפתם ויהירותם שאין לה גבול שלוש פעמים בהפרשי שנים רבות עד לפרסום הפסקים הללו, כדי בכוונה רעה ומרושעת, לאפשר לפולשים להתרבות ולהשתרש פה וללדת עוד ועוד דורות של פולשים, דווקא בישראל הפצפונת, תוך שהם משאירים את המדינה ללא שום אמצעי הגנה מפני התופעה הפושעת הזו, כי כפי הנראה זה רצון בג"צ, שהמדינה תבוטל ותחוסל באופן טבעי כזה, באמצעות הצפתה בפולשים מוסלמים ונוצרים, שיש להם מדינות משל עצמם, כדי שייווצר מצב בו לעם היהודי - שאין לו ארץ אחרת - לא תהיה מדינה.

אלה נראה התקוות האפלות של מעשי בג"צ, שכן אחרת לא ניתן להסביר פסיקות וביטולי חוקים מהסוג שאנחנו חווים כבר עשורים רבים מבלי שלנבחרינו יש יכולת להתגונן ממעשי ההרס והחורבן האלה.

הטענה השיקרית של בג"צ ושל עדר מאמיניו האדוקים, שהמסתננים האלה באים לישראל כדי לקבל פה הגנה מפני סכנות במדינתם מבוססת הרי על השקר הגדול ביותר שיכול להיות.

ישראל היא המדינה המאויימת בתבל.

אף אחד לא בורח מסכנה אל סכנה גדולה יותר.

ישראל היא בסך הכל מכרה זהב לנוכלים האפריקנים האלה ובג"צ, הוא ולא אחר - כשכחלון הצבוע - מגן על אותו בג"צ ומעשיו - אשם בהפקרות המכוונת המיוצרת נגד המדינה היהודית וקיומה.

ישראל זקוקה לנס על מנת להינצל מגורל אפל שכבר אורב לפיתחה.

או להנהגה שתצליח לפרוץ את המצור הפנימי הזה לפני שיהיה מאוחר מדי.

על המחנה הלאומי בישראל להתאחד בבחירות ולאפשר למפלגת הימין הגדולה להיות גדולה באמת ולהילחם בהשמדת המדינה מבפנים!!!

הפיצול הפוליטי הימני הצדקני הוא הגורם לאי היכולת של מחנה הימין לפעול למיגור פעילות הבוגדים והבגידה מבפנים!

****

סימוכין:

יעלון תוקף: "'שוברים שתיקה' - בוגדים".

יעלון: שוברים שתיקה אוספים סודות מבצעיים – זו בגידה.

יעלון תקף את ארגון "שוברים שתיקה": "תופעה בלתי נסבלת".

יעלון: "שוברים שתיקה"- לא בצה"ל.

בדברים שכתב שר הביטחון בעמוד הפייסבוק שלו, הוא טען כי "מדובר בצביעות ובתעמולה שקרית נגד חיילי צה"ל ומדינת ישראל. זהו חלק ממסעות הדה-לגיטימציה נגדנו". הוא הורה לאסור את כניסתם של חברי הארגון לכל פעילות של צה"ל. "שוברים שתיקה", כמו גם ארגונים נוספים כדוגמתו, הם "תופעה מקוממת ובלתי נסבלת".

"מדובר בצביעות ובתעמולה שקרית נגד חיילי צה"ל ומדינת ישראל, וזהו חלק ממסעות הדה-לגיטימציה נגדנו".

"ככל שחלף הזמן התברר שמדובר בארגון הפועל ממניעים זדוניים".

שר הביטחון נגד ארגון השמאל: "הם מפיצים סודות מבצעיים, זה חמור".

המתקפה כנגד ארגון "שוברים שתיקה" נמשכת. שר הביטחון משה (בוגי) יעלון הגדיר את פעילות ארגון השמאל שוברים שתיקה שנחשפה לאחרונה בתקשורת כבגידה.

*

כך תומכת הקרן לישראל החדשה באנטישמיות

https://www.youtube.com/watch?v=-DQ...



*******

ד"ר גדי טאוב על הבעיות ביחס בין בג"צ לכנסת והממשלה

https://www.youtube.com/watch?time_...



*******

לעיון האשכול הראשון

על מי מגן צבא ההגנה לישראל:

https://rotter.net/forum/gil/20135....
ליה 10.06.1808:12
1. מחדירים לצה''ל אג'נדה בתגובה להודעה מספר 0
בארגון לביא מברכים על הקפאת ההתקשרות בין מכון מנדל למכללה לפיקוד טקטי שנחשפה בערוץ 7. "מברכים על שבירת המונופול של המכון בצבא"

ארגון לביא אשר חוקר את תוכניות מכון מנדל בצה"ל, מגיב היום (שישי) לחשיפת ערוץ 7 ולפיה בשיחה אישית בין מרצה ממנדל לקצין צעיר, הפציר בו המרצה לצאת מהארון ולהכריז על עצמו כהומוסקסואל.

"יש להסתכל על אירוע זה לא כאירוע בודד אלא על המגמה והאג'נדה שמנסים להחדיר לתוך צה"ל", אומרים בלביא. "תכניות מכון מנדל בצה"ל מתקיימות למעלה מעשור ללא מכרז, ובשנה האחרונה אף הורחבו התכניות, והמכון החל לשמש כגורם החינוכי הבלעדי של חניכי המכללה לפיקוד טקטי.

''ראשי המכון הצהירו לאחרונה על כך שהם מסייעים לקציני צה"ל בבניית תפיסת עולם, וכי הקצינים בוגרי תכניות המכון עתידים להיות סוכני חינוך עבור צה"ל ועבור החברה בישראל''.

בארגון לביא הוסיפו: ''מעמדו של מכון מנדל המזוהה עם תפיסות שמאל ולעתים אף תפיסות שמאל קיצוני כאוטוריטה החינוכית עבור קציני צה"ל פסול מכל וכל, ואנו מברכים על שבירת המונופול של מכון מנדל בצה"ל".

אתמול, נזכיר, דיווחנו כי קצין החינוך והנוער הראשי, תת-אלוף צביקה פייראיזן, החליט להקפיא את התוכנית שמפעיל מכון מנדל במכללה לפיקוד טקטי של צה"ל, בעקבות תקרית שנחשפה בערוץ 7.

לפני מספר חודשים, במהלך סיכום מערך חינוכי במכללה לפיקוד טקטי, התקיימו שיחות סיכום "אחד על אחד" בין מרצה ממכון מנדל שמוביל את המערך החינוכי לבין הקצינים - חניכי המכללה לפיקוד טקטי.

במהלך שיחה אישית בין המרצה לקצין הצעיר, הציע לו המרצה "לצאת מהארון" ולהכריז על עצמו כהומוסקסואל מוצהר. החייל המבוהל הבהיר שאין לו דבר וחצי דבר עם קהילת הלהט"ב והופתע מהצעתו החריגה של המרצה.

בהמשך דיווח הקצין למפקדיו על התקרית המביכה, ובצה''ל הוחלט להקפיא את התוכנית שמפעיל מכון מנדל במכללה לפיקוד טקטי.

המכללה לפיקוד טקטי (המלט"ק), נועדה להכשיר את הקצונה הצעירה בזרוע היבשה לביצוע תפקידי פיקוד במערך הטקטי. התוכנית של מכון מנדל במלט''ק הינה חלק מההכשרה של הקצונה הצעירה.

ממכון מנדל נמסר בתגובה כי "שאלות לגבי התוכנית יש להפנות לחיל החינוך והנוער".

תגובת דובר צה"ל: ''המקרה מוכר וטופל ע"י סגל המפקדים. עם קבלת תלונת החניך, הנושא טופל בציר הפיקודי שבסופו התקיימה שיחת יישור הדורים בין המנחה והחניך. כיום, תוכנית מנדל במלט"ק מוגדרת כתוכנית בהרצה, בקרוב תתקבל החלטה באשר להמשכה''.

https://www.inn.co.il/News/News.asp...

תגוביות:

1.צה"ל מאמץ את הדוגמה מהצבא האדום של הצמדת קומיסר לכל קצין והפקדת פוליטרוק על חינוך החיילים. רק אחרי שהוורמכט כמעט כבש את מוסקבה, האסימון נפל אצל סטאלין והוא ביטל את השיטה.


ליה 18.06.1808:46
2. בכירים בצה''ל הבהירו לדרג המדיני: אין הצדקה לפגוע ישירות במפריחי עפיפוני תבערה בתגובה להודעה מספר 0

ערכתי לאחרונה בתאריך 18.06.18 בשעה 08:58 בברכה, ליה

גורמים בכירים במערכת הביטחון הבהירו היום (ראשון) לאנשי הדרג המדיני כי לעמדתם, הדרך להתמודד עם מפריחי עפיפוני ובלוני התבערה היא באמצעות תקיפת יעדים של חמאס, ולא על ידי פגיעה במפריחים עצמם.
אתמול פרצו יותר מ-15 שריפות בעוטף עזה בעקבות עפיפונים ובלוני תבערה שהופרחו מהרצועה וגרמו להצתה של יותר מאלף דונם. היום פרצו 17 שריפות בעוטף, ככל הנראה גם כן בעקבות הפרחת העפיפונים.

https://www.haaretz.co.il/news/poli...






****

ח''כ אמיר אוחנה: מידיעה, גורמים משפטיים מונעים מצה''ל להגיב בירי על מפריחי העפיפונים

עוד אמר שלקראת יום חמישי יהיה פתרון והתגובה תשתנה.

ערוץ 20



ליה 19.07.1816:26
3. ''הפיקוד העליון אחוז תבוסתנות. זה מרי לכל דבר ועניין'' / שפטל בתגובה להודעה מספר 0
כרמלה מנשה כתבלבת החצר של החוגים התבוסתניים במטכ"ל מקריאה הודעה שהיא מגורם בכיר בצבא, כלומר או מאלוף או מהרמטכ"ל שאומרים שלירות במחבלי האש זה לא מקצועי ולא מוסרי. בנוסף אומר אותו גורם עלום שהצבא דורש מהדרג המדיני החל מסיום מבצע "צוק איתן" להסדיר את החיים האזרחיים בעזה, לשבור את המצוקה והממשלה לא עושה כלום ולכן לא מוצדק בשום אופן לצאת למבצע צבאי בעזה. לא פחות ולא יותר.

צריך להגדיר את הדברים. הדבר הזה הוא מרי בדרג המדיני המופקד על הצבא. הצבא דורש צעדים מדיניים - להסדיר את המצוקה בעזה ואם לא - אז הצבא לא מוכן לצאת למלחמה. למה - כי אתם לא הסדרתם את המצוקה הכלכלית בעזה. זה מרי לכל דבר ועניין. זה דבר ראשון.

שנית. האמירה השיקרית שלירות במחבלי האש זה בניגוד לערכי צה"ל היא רמיה מובהקת מההתחלה עד הסוף. ערכי צה"ל הם בראש ובראשונה לבצע משימה בכל מחיר. זאת היתה פקודת הקרב לאוגדת הפלדה של טל במלחמת ששת הימים. זאת היתה פקודת הקרב של אריק שרון לאוגשה שלו באותה מלחמה. מאחר וזאת היתה הפקודה שיש להביס את האויב בכל מחיר חוסל הצבא המצרי בסיני תוך יומיים. לעומת זאת, באף אחד משלושת המבצעים בעזה לא היתה פקודה כזאת שבכל מחיר לבצע את המשימה ולכן הם נגמרו לא בנצחון.

לכן, לא מדובר פה בערכי צה"ל אלא מדובר פה בתבוסתנות של המטכ"ל שלא מוכן בשום פנים ואופן להסתכן אפילו בעימות שיצריך כניסה קרקעית לעזה. המטכ"ל התבוסתני שיש לנו לא מוכן לשמוע אפילו על אפשרות כזאת. זה כל הסיפור ותמיד לכל מעשה נבלה רוצים להמציא צידוק מוסרי ומכאן ההיזדקקות לערכי צה"ל. זה לא ערכי צה"ל. אלה ערכים של מה שמייסד הדיקטטורה של בג"צ, אהרון ברק הגדיר ערכים של הציבור המתקדם בישראל. אלה ערכים שלו.

את הערכים האלה עם ישראל מביס ברוב של שניים לאחד בכל מערכות הבחירות מזה 40 שנה.

זו ביקורת מתונה נגד הרמטכ"ל כיוון שהוא ראוי לביקורת הרבה יותר חריפה. לא יכול להיות שיהיה לנו צבא שחייליו ומפקדי השדה שלו מוכנים לצאת לקרב בכל רגע והפיקוד העליון אחוז תבוסתנות. לא יכול להיות דבר כזה.

https://www.inn.co.il/News/News.asp...


אחד מהשורה 10.08.1814:53
4. השאלה המרכזית היא, זהותו של צבא הגנה לישראל בתגובה להודעה מספר 0
האם הוא עדיין צבא העם, או שהפך להיות צבאו של ראש הממשלה שמשתמש בו לצרכיו הפוליטיים.

ביום גירוש גוש קטיף, יחד עם הבתים, חרב צבא העם וקם צבא שכיר של ראשי ממשלות.
ליה 23.08.1818:35
5. יאיר גולן והמרד של צמרת צה”ל נגד הדמוקרטיה / מידה בתגובה להודעה מספר 0
הדיון סביב נאום סגן הרמטכ”ל וההשוואה לנאצים הוא רק טיפה בים של כפירת ראשי הצבא בכפיפותם לממשלה

בשנת 49 לפנה”ס אמר יוליוס קיסר כי “הפור נפל”, והוביל את הלגיון השלושה-עשר גמינה מעבר לנהר הרוביקון. כך נפתחה מלחמת האזרחים שהביאה את הקץ על רומא כרפובליקה והחלה תקופת הקיסרות. האיסור לחצות את הרוביקון עם כוח צבאי חמוש נועד להגן על הרפובליקה מפני המצביאים שלה עצמה, שהיו עלולים להשתמש בכוח שעליו הופקדו כדי להשתלט עליה.

בהקשר המודרני שלנו, הרוביקון מציין את הביקורת ההולכת וגוברת של צמרת הצבא על הדרג המדיני הנבחר. כאשר אנשי צבא בכירים מתערבים בדמוקרטיה ובמוסדותיה ומסרבים לציית למפקדיהם – הדרג המדיני – הרוביקון הדמוקרטי נחצה.

סערת יאיר גולן

נאומו של גולן באותו ערב שואה ב-4 במאי 2016 לא נישא בחלל הריק. הוא הגיע בעקבות הסערה הציבורית שפרצה לאחר אירוע הירי של אלאור אזריה, ב-24 במרץ 2016. שר הבטחון בוגי יעלון וצמרת הצבא, כזכור, הפקירו את אזריה בהודעות לתקשורת עוד לפני שאפילו התחיל התחקיר המבצעי. מבחינתם, כאן תם העניין. הם המפקדים, הם הסמכות, הם לשיטתם האורים והתומים המוסריים, ועליהם – כך הם התרגלו – אין פיקוח ואין ביקורת.

אבל רוב הציבור חשב אחרת, ולא היסס להביע את דעתו. אזריה קיבל ברוב הסקרים תמיכה גדולה, בדרך כלל יותר משני שלישים בקרב הציבור היהודי. הרשתות החברתיות זעמו על הפיכתו של אלאור לשעיר לעזאזל על מזבח מוסר ‘בצלם’. פוליטיקאים זיהו את התמיכה הציבורית, והתגייסו למען אלאור.

האליטה הצבאית שלנו התרגלה כנראה לעליונות הא-סימטרית של ישראל, ולא רגילה להימצא תחת אש. כתוצאה מכך היא נלחצה, התבלבלה, שכחה מי היא ומה היא – וניתצה את מערכת הכלים הדמוקרטית.

אכן, הנקודה החמורה ביותר בנאומו של גולן לא היתה ההשוואה האווילית והנבזית של ישראל לגרמניה הנאצית, אלא היותו נאום פוליטי ציבורי ישיר של סגן רמטכ”ל, שבו הוא ביקר בצורה חריפה גם את הציבור הישראלי וגם את נבחריו. כך למשל הטיף גולן ממרום מוסרנותו החברתית:

הרי אין קל יותר ופשוט יותר לשנוא את הזר אין יותר קל ושפוט מלעורר חרדות ומלהלך אימים. אין יותר קל ופשוט מהתבהמות, התקרנפות והתחסדות. ביום השואה ראוי לדון ביכולתנו שלנו לעקור מקרבנו ניצנים של חוסר סובלנות, ניצנים של אלימות, ניצנים של הרס עצמי בדרך ההידרדרות המוסרית”

הידעתם? בזכות המצאת הסרט המדבר, שיצא לראשונה על אדמת גרמניה בתחילת שנות ה-30, כבר הרבה יותר קשה לשקר לציבור לגבי נאום "זיהוי התהליכים" של סגן הרמטכ"ל יאיר גולן.

לידיעת כרמלה מנשה ויתר הליצנים. זה באמת מעורר חלחלה שכבר אי אפשר לשקר בכזו קלות, אבל זה מחיר הטכנולוגיה.

למי התכוון גולן? מי מעורר חרדות, מתבהם, מתקרנף ומתחסד? אלו הן קלישאות שנשמעו אז ונשמעות היום ממחנה השמאל כנגד הימין, במיוחד בהקשר ההתעוררות הציבורית להגנה על אלאור אזריה, שהפכה למטרה לחיצי השמאל. בזרם העכור הזה, המתנשא, שונא העם ומתעב הימין, החליט סגן הרמטכ”ל להשתכשך. כל ההתחכמויות היום לא יסתירו עובדה זו: דברי גולן כוונו ישירות להנהגה הפוליטית ולציבור הבוחרים שלה. בעשותו כך, חצה גולן את הרוביקון נגד הדמוקרטיה.

צמרת צה”ל רואה תהליכים

גולן לא היה לבד כמובן. צמרת צה”ל פועלת כאליטה מגובשת. כמו בשמאל, אין בה ביקורת עצמית, אין בה קולות שונים, אין בה רשות להתנגד לשורת המקהלה. האם יש חבר מטכ”ל אחד או קצין בכיר אחר בשירות שחשב שאולי יש לאלאור נסיבות מקילות? לא. עשרות ומאות קצינים בכירים יישרו קו, לא העזו לבקר את המערכת שהם חלק ממנה והתחבאו מאחורי הדרגות, בזמן שהם מטיפים לציבור על אומץ, מוסר, וההכרח בביקורת ציבורית.

צמרת צה”ל הובלה אל הקרב נגד הדמוקרטיה על-ידי ממונה המוסר מטעם עצמו, שר הביטחון המתהפך והמתבכיין בתולדות ישראל, בוגי יעלון, שהעניק תמיכה חסרת-תקדים ואנטי-דמוקרטית לגולן.

ביום המחרת לנאום יום השואה התקשר רה”מ נתניהו ליעלון ודרש שגולן יחזור בו מדבריו. בעקבות כך ניסח דובר צה”ל הכחשה מגוחכת, לפיה גולן לא השווה את ישראל לגרמניה כשאמר “השואה חייבת להוביל אותנו לחשיבה על אודות חיינו הציבוריים … אם יש משהו שמפחיד אותי בזיכרון השואה, הוא זיהוי תהליכים מעוררי חלחלה שהתרחשו באירופה בכלל, ובגרמניה בפרט, אז לפני 70, 80 ו-90 שנה, ומציאת עדות להם כאן בקרבנו בשנת 2016”. ההשוואה פה מובנת מאליה לכל ילד.

אבל מילא ההכחשה העלובה הזו של דובר צה”ל. ביום המחרת מיהר לגבות את גולן שר הביטחון יעלון, שבחוסר מודעות אופייני ניסח את התפיסה הפוליטית של צמרת צה”ל:

יש לי אמון מלא בסגן הרמטכ”ל, אלוף יאיר גולן … ההתנפלות עליו וההתלהמות כלפיו נוכח פרשנות מעוותת, במכוון, שניתנה לדברים שאמר אמש – הן ניסיון נוסף במסע המדאיג והמטריד לפגוע פוליטית בצה”ל ובקציניו. אבוי לנו אם ניתן לזה לקרות. תפקידו של כל מפקד בצה”ל, בוודאי מפקד בכיר, אינו מסתכם רק בהובלת חיילים וחיילות לקרב, אלא גם מחייב אותו להתוות להם דרך וערכים בעזרת מצפן ומצפון”

חילופי הדברים לא נגמרו כאן. בפתח ישיבת הממשלה ביום ראשון שלאחר מכן (8.5.16), הבהיר נתניהו שוב:

ההשוואה שעלתה בדבריו של סגן הרמטכ”ל בתהליכים שאפיינו את גרמניה הנאצית לפני 60 שנה היא מקוממת. הדברים מופרכים מיסודם. הדברים שנאמרו לא היו צריכים להיאמר בשום עת ובוודאי לא בעת שנאמרו. הם גורמים עוול לחברה בישראל והם גורמים לזילות השואה. סגן הרמטכ”ל הוא קצין רב זכויות, אבל דבריו בעניין זה היו שגויים לחלוטין ואינם מקובלים עלי”.

שוב קיבלו שר הביטחון וסגן הרמטכ”ל הזדמנות לחזור בהם ולתקן, אך שוב הם סירבו. נתניהו ביקש להמשיך הלאה ולמתן את החיכוך, ולכן הכריז מספר ימים לאחר מכן ש”הסיפור מאחורינו”. אך הוא שגה כאן פעמיים. פעם אחת, משום שה”סיפור” לא נשאר מאחור, ופעם שניה משום שלא הבין שלב העניין איננו ההשוואה הבורה לגרמניה הנאצית, אלא עצם העובדה ששר הביטחון וסגן הרמטכ”ל מתריסים נגד הממשלה וראש הממשלה, וקובעים בציבור שתפקידם למתוח עליהם ביקורת חברתית ואזרחית.

חדשות עשר

"לא מצטער על נאום יום השואה": צפו בריאיון שנערך לפני כשנה עם האלוף יאיר גולן, שנמצא ביממה האחרונה תחת מתקפה, כשסיים את תפקידו כסגן הרמטכ"ל

https://www.10.tv/news/63580

ואמנם, גולן, שכזכור רק הוציא הכחשה מאת דובר צה”ל, סירב בעצמו להתנצל על המרד. ביולי 2017 התראיין סגן הרמטכ”ל לערוץ 10 ואמר:

אני לא מתחרט על האמירה. חשבתי שאני מדבר על דברים שחשוב שייאמרו, ואני עדיין מאמין בהם … לא אמרתי שזה פרצופנו ולא השוויתי, אלא שאלו אירועים מדאיגים שכדאי להסתכל עליהם בצורה מפוכחת. אין דבר הרסני יותר לחברה מאלימות פראית”.

משמע, גולן לרגע לא חזר בו מהבנתו את פעולתו כלגיטימית, כמי שתפקידו לחשוף ולדכא “אירועים מדאיגים” בחברה האזרחית ובהנהגה הפוליטית.

מורשת פיקודית

בין שר הביטחון לסגן הרמטכ”ל מצוי הרמטכ”ל. שלא במפתיע, רב-אלוף אייזנקוט לא רק שגיבה את גולן, הלכה למעשה הוא התווה את אופן ההתנהלות הזה. בנאום שנשא בינואר 2016 הציג הרמטכ”ל את העמדה לפיה “דווקא בנסיבות ביטחוניות מסובכות ורגישות, תפקידה של מערכת הביטחון הוא לשמר את ישראל כמדינה דמוקרטית, אי של יציבות, בעלת עוצמה צבאית וערכית”. על כך הוא כמובן זכה לשבחים אין קץ משמאל.

העובדה שרמטכ”ל סבור שתפקידו להיות מעין שומר סף של הדמוקרטיה, ומגדיר זאת כאחד מתפקידי מערכת הביטחון, היא שערורייה שאין כדוגמתה. מתוך תודעה כזאת אין פלא שהרמטכ”ל לא סבור שגולן עשה מעשה חמור, אלא אולי גם הוא, כמו יעלון, רואה בכך מימוש של תפקידו. משמע, צמרת צה”ל סבורה ששלטון החונטה הצבאית שלהם עולה על סמכות נבחרי הציבור לפקד עליהם.

לאור זאת אין פלא, שכחודשיים וחצי לאחר תקרית גולן הגיע הרמטכ”ל למשכן הכנסת, לדיון בוועדת החוץ והביטחון, בו גער בנבחרי הציבור:

“ההתבטאויות שנשמעו לאחרונה בנושאים מבצעיים שנמצאים בבדיקה במערכת הפיקודית והמשפטית בצה”ל אינן רצויות … אם מישהו רוצה אתוס של כנופיה, שיגיד … האיום הגדול ביותר על צה”ל הוא לא אויב מבחוץ, אלא המתקפות עליו מבית שיכולות להוביל לפגיעה באמון הציבור בצבא העם. מתנהלת הסתה פרועה נגד צה”ל על ידי פוליטיקאים, רשתות וערוצים מסוימים”.

הבנתם? יש את המוסר של צמרת צה”ל המגינה על הדמוקרטיה, ויש את נבחרי הציבור עם “אתוס של כנופיה”. הרמטכ”ל מנסה להשתיק את הביקורת נגדו: של הציבור, של פוליטיקאים, ושל “רשתות וערוצים מסוימים”, בזמן שהוא מרגיש חופשי לבקר נבחרי ציבור. זוהי קריאת תיגר מובהקת נגד הדמוקרטיה.

על רקע הדברים הללו, אין פלא בכך שאייזנקוט גיבה את גולן. גולן מימש את ערכיו ואת השקפתו על צמרת צה”ל ותפקידה.

שת”פ בין השמאל לבין צמרת צה”ל

למותר לציין שהרמטכ”ל מעולם לא דיבר בעזות מצח אנטי-דמוקרטית שכזו על ביקורת משמאל. אולי כי ביקורת מהשמאל היא ביקורת בין שותפים לעמדה הפוליטית. ואמנם, השמאל התייצב בעוז לצד גולן ואייזנקוט. כך, למשל, פרופ’ קרמניצר, איש השמאל הרדיקלי, פרסם באתר ‘המכון הישראלי לדמוקרטיה’, מאמר תמיכה נלהב ביאיר גולן. ואין פלא בכך, כי כבר במאי 2013 פרסם ד”ר רן ברץ מאמר על השותפות שבין צמרת צה”ל ל’מכון הישראלי לדמוקרטיה’, שהוכיח עד כמה גדולה השפעתם של אנשי המכון על עיצוב תודעת צמרת צה”ל.

גם הקרן החדשה לישראל פרסמה באותו זמן דברים שאמר פרופ’ משה הלברטל, מהם עולה שצה”ל ניצב עם השמאל נגד הממשלה:

המפלגה השלטת בישראל הפכה ממפלגה לאומית ניצית בעלת בסיס הומניטרי ודמוקרטי, למפלגה לאומנית המסמנת עתה את אויביה מבפנים – בית המשפט, ארגוני זכויות אדם, מערכת החינוך, המיעוט הערבי, ועתה: גם הצבא – כל מי שעומד בינה ובין מימוש הפרויקט המרכזי של הממשלה: המשך הכיבוש ביהודה ושומרון”

מכון ברוקינגס האמריקאי, שגם הוא נטוע בשמאל, פרסם אף הוא בסמוך לנאום הבלע של גולן, מאמר שמשקף באופן מובהק את האופן שבו השמאל מזהה את צה”ל כמשרתו ומקדם ערכיו, שלהם הוא כמובן קורא, בסגנון “שלום הוא מלחמה” של אורוול, “דמוקרטיה”: “לנוכח הוואקום הדיפלומטי שהתהווה בפוליטיקה הישראלית מאז קריסת המשא ומתן בין ישראל לפלסטינים ב־2014, פועל צה”ל יותר ויותר כדי לקבע את עצמו כמגן הערכים הדמוקרטיים של ישראל”.

כל זה הוא תוצר של שנים בהם קציני צה”ל נאלצים לעבור אינדוקטרינציה של ארגוני שמאל רדיקליים. יאיר גולן הוא תוצר של המערכת הזאת.

מובן מאליו שגם הפוליטיקאים של השמאל לא טמנו ידיהם בצלחת. נביא כדוגמא אחת את התמיכה הבולטת שנתן לגולן יו”ר האופוזיציה דאז בוז’י הרצוג בטוויטר שלו: “סגן הרמטכ”ל הוא מפקד אמיץ. המופרעים שיתחילו לצרוח עכשיו נגדו צריכים לדעת: כך נשמעים מוסר ואחריות”.

ברור, אם כן, שהמסרים של צמרת הצבא שירתו היטב צד אחד במחלוקת הפוליטית הקיימת בישראל. לאור האינדוקטרינציה שעברו קציני צה”ל, אין שום דבר מפתיע בכך שהם מהדהדים את מסרי השמאל, מבלי להבין אפילו שבכך הם חותרים תחת ערכי הדמוקרטיה הבסיסיים ביותר.

מועמדות גולן היא כשל מהדהד

העובדה שצמרת צה”ל מרגישה חופשית לבקר את נבחרי הציבור ואת העם הריבון, ועוד במקרה פשוט כמו משפט אזריה, היא תמרור אזהרה גדול ובוהק על יכולתם לציית לפקודות משמעותיות הרבה יותר של מפקדיהם – ראש הממשלה והקבינט.

במצב שכזה, לאחר שנות אינדוקטרינציה שעוברת צמרת הצבא על-ידי השמאל, נדרש שידוד מערכות כללי במטכ”ל ובצה”ל. אם דווקא ממשלה לאומית תמנה את גולן לרמטכ”ל, ולא תנצל את ההזדמנות להוציא את הפוליטיקה מהצבא ולשמור עליו כצבא העם, יהיה מדובר בכשל יסודי ועמוק ובחולשה פוליטית במובנה הבסיסי ביותר של מחנה פוליטי עם רגשי נחיתות.

https://mida.org.il/2018/08/23/%D7%...


ליה 27.08.1813:21
6. האג'נדה של מכון מנדל נחשפת בתגובה להודעה מספר 0
מכון מנדל מעביר תוכניות חינוך אינטנסיביות לבכירים בשירות הציבורי בישראל ובכירי המכון מזוהים עם תפיסות שמאל קיצוני, ארגון לביא מוציא כעת דו"ח מפורט על המכון שמחנך את בכירי משרד החינוך וקציני חיל החינוך של צה"ל

קרן מנדל מפעילה בישראל מזה כעשרים וחמש שנים מספר רב של תכניות חינוך ומנהיגות לבכירי משרד החינוך ולקציני צה"ל ולקבוצות ממוקדות נוספות, כאשר מאות מבוגרי הקרן מצויים בתפקידי מפתח במגזר הציבורי.

הדו"ח סוקר את האג'נדות והתפיסות שמובילות את שלושת נשיאי המכון האחרונים, ובהם אנט הוכשטיין, שכיהנה כנשיאת קרן מנדל-ישראל ולאחר מכן היתה חברת ועד בארגון השמאל הקיצוני "מולד", וכן ורדה שיפר שכיהנה גם היא כנשיאת מנדל וכיום חברה במועצה הבינלאומית של הקרן החדשה ומכהנת כיושבת ראש ועדת המענקים של הקרן החדשה.

בסקירה נחשפת גם פעילותו השנויה במחלוקת של נשיא מנדל הנוכחי פרופ' יהודה ריינהרץ, שבזמן היותו נשיא אוניברסיטת ברנדייס חתם על הסכם שיתוף פעולה עם אוניברסיטת אל קודס וקיבל לעבודה באוניברסיטה את חליל שקאקי אחיו של בכיר הג'יהאד האיסלאמי פתחי שקאקי, שהיה חשוד גם הוא בקשר עם גורמי הטרור, למרות התנגדות של הקהילה היהודית למינוי זה.

בנוסף מתוארת פעילותה של איימי מנדל, הבת של הבעלים, מורטון מנדל, שמנהלת בארה"ב ארגון בשם "צדק" שמצהיר על התנגדותו ל"כיבוש פלסטין", כאשר מורטון מנדל האב והבעלים של מכון מנדל מוגדר כיועץ בארגון זה.

מדיווחי קרן מנדל לרשויות המס בארה"ב עולה שקרן הצדקה של מנדל תומכת כספית באופן מתמשך בקרן לישראל חדשה (NIF) ומהצהרות בכירים בארגון שתיל מתברר כי הם רואים במרכז מנדל בנגב בית עבור ארגון שתיל, שמשמש כזרוע הביצועית של הקרן החדשה.



תרומות מנדל לקרן החדשה לישראל מתוך דו"ח 990-PF שהוגש לרשויות המס בארה"ב

קישור לדו"ח המלא בעברית – http://bit.ly/2PCUPoV

קישור לדו"ח המלא באנגלית – http://bit.ly/2wgW0Ce

http://www.lavi.org.il/%D7%94%D7%90...


ליה 01.09.1806:49
7. עצם מועמדותו של יאיר גולן למשרת הרמטכ''ל היא כשל מוסרי חמור בצה''ל / ק. גליק בתגובה להודעה מספר 0
מינוי מטה כללי חדש הוא הזדמנות לממשלה לתקן את המצב המעוות של יחסי הפיקוד העליון עם השלטון והעם. אי אפשר לתת לצבא להרגיש שהוא מורם מנבחרי הציבור

תהליך מעורר חלחלה ברמה המוסרית והלאומית עובר על המטה הכללי.

על כך מעידה המועמדות של סגן הרמטכ"ל לשעבר יאיר גולן לתפקיד הבכיר ביותר בצבא.

בזמן האחרון שמענו לא מעט אזהרות מהשמאל ומהערבים שפעולות הכנסת והממשלה, אשר נועדו לשמור על זהותה היהודית של ישראל, מסכנות את הזהות הדמוקרטית של המדינה.

המועמדות של גולן והגיבוי שהוא זוכה לו מהמטכ"ל מספרים את הסיפור ההפוך: החלשת האופי היהודי של ישראל מסכנת את השלטון הדמוקרטי שלה.

בנאומו הזכור לשמצה של גולן מערב יום השואה לפני שנתיים הוא עשה מעשה אנטישמי, וזה לא הימין שאומר זאת. 31 מדינות, לרבות 24 חברות באיחוד האירופי, אומרות זאת. "אם יש משהו שמפחיד אותי בזיכרון השואה זה זיהוי תהליכים מעוררי חלחלה שהתרחשו באירופה בכלל ובגרמניה בפרט אז לפני 70, 80 ו־90 שנה, ומציאת עדות להם כאן בקרבנו כיום".

בחודש שעבר שלושת העיתונים היהודיים הארציים בבריטניה נקטו צעד חסר תקדים: הם פרסמו מאמר מערכת זהה בעמודם הראשון, ובו קביעה כי האפשרות שמנהיג מפלגת הלייבור ג'רמי קורבין ירכיב את הממשלה הבאה בבריטניה מהווה "איום קיומי על חיים יהודיים במדינה". מה דרבן אותם לפעול כך?

מפלגת הלייבור סירבה לאמץ את הגדרת האנטישמיות שנוסחה על ידי ההתאחדות הבינלאומית לזכר השואה (IHRA) ושאומצה עד כה על ידי 31 מדינות. התנגדות המפלגה נבעה בין השאר מסירובה לאמץ את קביעת ה־IHRA שמעשה אנטישמי הוא בין היתר השוואה בין מדיניות ישראלית בת זמננו למדיניות הנאצים. זאת אומרת שמפלגת הלייבור נקטה עמדה שאיננה שונה במהותה מהמסר שהשמיע גולן בערב יום השואה. אך בעוד עם ישראל מצטרף לגינויים המוצדקים נגד קורבין ומפלגתו, המטה הכללי של צה"ל עומד כאיש אחד בהגנת גולן, שאמר דברים שהיו יכולים לצאת מגרונו של קורבין.

רק בעובדה זאת יש כדי לפגוע פגיעה מהותית ביכולת המדינה להמשיך להילחם נגד אנטישמיות. רק בכך יש די כדי לומר באופן חד־משמעי שתהליכים מדאיגים ביותר עוברים על אלופי צה"ל.

וזה לא רק שגולן אמר את הדברים וחבריו גיבו אותו. ולא רק שהוא לא התנצל. בראיונות שנתן מאז, חזר גולן על דבריו והבהיר כי לדעתו על צה"ל להנחיל את תפיסתו - שאותה מגבים חבריו במטה הכללי - בקרב חיילי צה"ל.

"אני משוכנע שכאור לגויים וכחברת מופת אנחנו צריכים להקפיד על עליונות מוסרית, שהיא החשובה ביותר", אמר בראיון פרישה שהעניק לאתר האינטרנט של צה"ל ביולי 2017. "אנשים לעתים הם כחומר ביד היוצר, במיוחד אנשים צעירים. בצה"ל מתעסקים באנשים צעירים, ואנחנו צריכים להוציא מצה"ל אנשים טובים יותר, אזרחים עם רמה מוסרית גבוהה יותר שסולם הערכים שלהם יציב יותר".

הבעיה הכי גדולה במועמדותו של גולן ובגיבוי שלו הוא זוכה מחבריו במטכ"ל היא שלא מדובר במקרה בודד אלא בביטוי של תופעה רחבה.

גולן אינו המועמד היחיד למשרת הרמטכ"ל שמאחוריו רקורד של התבטאויות קיצוניות, שחשפו חוסר הערכה לחברה הישראלית וחוסר הבנה של הנורמות השלטוניות של חברה דמוקרטית. ישנו גם האלוף ניצן אלון.

עיניים עצומות לרווחה

כמפקד אוגדת יהודה ושומרון וכמפקד פיקוד המרכז התבטא אלון באופן עוין גם כלפי הישראלים שגרים ביו"ש וגם נגד חיילי צה"ל. כמו כן, הוא ניצל את מעמדו כדי לפגוע במדיניות הממשלה ואפילו במדיניות ארה"ב. כל זאת כדי לחזק את המעמד של הרשות הפלסטינית בהתאם להשקפת עולמו הפוליטית.

במרץ 2011 טען אלון כי טבח משפחת פוגל היה תגובה לפעולת "תג מחיר".

זאת אומרת, הוא אמר שהאחראים לשיסוף גרונותיהם של ילדי המשפחה היו השכנים באיתמר. שבועיים לאחר מכן, כאשר בן תלמיד הישיבה בן יוסף לבנת נרצח על ידי כוחות פלסטיניים בעת שיצא מקבר יוסף עם חבריו, טען אלון כי הרוצחים פעלו באופן שגם חיילי צה"ל היו פועלים בו אילו נקלעו למצב דומה עם צעירים פלסטינים.

כפי שדני דיין, אז יו"ר מועצת יש"ע, אמר לערוץ 7: "חיילי צה"ל לא היו יורים צרורות אל עבר אנשים לא חמושים ושאינם מסכנים אותם כשהם בדרכם החוצה ממקום תפילה. את לבנת רצחו במתכוון... מילא לדבר סרה במתיישבים, אבל להאשים האשמות שווא את חיילי צה"ל כדי להלבין את פשעי הפלסטינים? זהו כשל ערכי חמור".

בד בבד עם ההשמצות נגד המתיישבים וחייליו, אלון חתר תחת מדיניות הממשלה בכל הקשור להסדר עם הפלסטינים, הן כמפקד אוגדה והן כמפקד פיקוד.

בראיון ל"ניו יורק טיימס" ב־2011 פסל אלון את עמדת הממשלה שלפיה הלקח הראשון מהנסיגה מעזה הוא שאסור לחזור עליו ביהודה ושומרון. באותו ראיון תקף את כוונת הקונגרס להקפיא את העברת הסיוע הכספי לרשות הפלסטינית. משמעות העובדה שאלון הסכים לדבר בשמו היא שעמדותיו "משקפות את הדעה הרווחת בקרב גורמי ביטחון ישראליים", נכתב ב"ניו יורק טיימס", ובצדק.

ב־2013 ממשל אובמה לחץ על ישראל להסכים מראש כי כל הסדר יהיה מבוסס על נסיגה ישראלית לקווי הפסקת האש של 1949. כלומר, נסיגה מלאה מיהודה ושומרון וירושלים.

הממשלה סירבה.

כמפקד פיקוד המרכז אז, אלון צידד במאמצים של הממשל.

בשיחה עם כתבים זרים שיבח את הרשות ואמר כי אם המאמצים של הממשל ייכשלו, כלומר אם הממשלה תמשיך להתנגד לתכתיבי אובמה וג'ון קרי, מצב הביטחון ביהודה ושומרון יתדרדר.

אותו מטכ"ל ששלח את אלון לחתור תחת הממשלה ותחת חברי ישראל בקונגרס אז חזר על התרגיל השבוע.

"גורם ביטחוני בכיר" הביע התנגדות לכוונה המדווחת של ממשל טראמפ לפעול לסגירת אונר"א, וזאת בטענה כי הפסקת הזרמת הכספים לארגון תערער את המצב הביטחוני בעזה.

תפיסה זאת עומדת בניגוד מוחלט לעמדת הממשלה ופוגעת ביחסי ישראל־ארה"ב. מעבר לכך, היא מסגירה אי־יכולת בסיסית להבין את האינטרסים ארוכי הטווח של ישראל.

אונר"א קיימת כדי להנציח את המלחמה הערבית־פלסטינית נגד ישראל. המנדט של הארגון הזה הוא למנוע את שיקום הערבים שעזבו את ארץ ישראל במהלך מלחמת השחרור ולהעביר את מעמד הפליטות מדור לדור על מנת לטפח שנאת ישראל וסבל נצחי בקרב ה"פליטים" הפלסטינים. אין אפשרות להסתכל על אונר"א בעיניים פקוחות ולהתנגד לסגירתה.

כאשר קם קונצנזוס כמעט מלא נגד אותו "גורם ביטחוני בכיר", מיהרו האלופים לצמצם נזקים תדמיתיים. זה לא שהם לא מבינים כי טוב לסגור את הארגון, אמרו לדנה ויס, פשוט עכשיו זה לא הזמן. אולי יום אחד הזמן יגיע, אבל לא כעת.

מינוי רמטכ"ל חדש ובעקבותיו מטה כללי חדש, הוא הזדמנות לממשלה לתקן את המצב המעוות של יחסי המטכ"ל עם הממשלה ועם העם.

יכול להיות שיהיה צורך להחזיר אלוף שכבר פרש על מנת להחליף את גדי איזנקוט. יכול להיות שיהיה צורך לקדם קצינים זוטרים יותר לתפקידי מטכ"ל ולדלג על האלופים שמכהנים כיום. אבל מה שבטוח הוא שהמצב הנוכחי, שבו אלופי צה"ל רואים בעצמם מורים מוסריים וסמכות ביטחונית ומדינית מורמת מהממשלה הנבחרת, לא יכול להימשך.

http://www.maariv.co.il/journalists...

תגוביות:

1.כל הכבוד לקרוליין גליק שהסירה את "המסכה המוסרית" הכוזבת מפרצופם המעוות של יאיר גולן וחבריו. הגיע הזמן לשלוח לפנסיה את חבורת האוטו אנטישמיים שגדלה בצה"ל.

2.בכל מדינה אחרת הם היו מוצאים להורג בעוון בגידה.

3.כתבה מדוייקת ונהדרת. מוות ל0מאל הבזוי.

4.נשגב מבינתי הכיצד הוא עדיין לובש מדי צה"ל. אין ספק שגדולי האנטישמים יוצאים מקרב עמנו. הבחור נצר לשושלת המפוקפקת של מרקס, קרייסקי, קיסינג'ר, חומסקי, פיילר ועוד.

5.הבעיה בצה"ל זה הפצ"ר איש השמאל הרדיקלי.

6.איבדנו את ההבנה מי הם מקבלי החלטות ומי הם לובשי מדים.

7.בידקו מיהן הנשים שלהם ותבינו מאיפה הגיעה החוצפה של אלופים בצה"ל להעדיף את הפלסטינים על בני עמם.

8.מאמר עם ניתוח עומק וראוי לשבח. שני האלופים חושבים שהינם חברים בחונטה צבאית שלטת במדינת עולם שלישי ותפקידם ללמד את הציבור ערכים. הגיע הזמן שיבינו אנשי הצבא שקובעי הערכים הם האזרחים באמצעות נציגיהם בכנסת ולא אלופים שמעולם לא עמדו לבחירת העם וספק אם היו נבחרים על ידיו.




ליה 14.09.1811:50
8. הזדמנות פז להרחקת המשפטנים מצה''ל בתגובה להודעה מספר 0

ערכתי לאחרונה בתאריך 14.09.18 בשעה 12:30 בברכה, ליה

בעקבות הודעת ממשל טראמפ על חיסול בית דין הבינלאומי בהאג, ישראל חייבת לסלק את המשפטנים מהדרג הלוחם ולשנות את הוראות הפתיחה באש

בנאום שנשא ג'ון בולטון, היועץ לביטחון לאומי של הנשיא טראמפ, הוא הודיע שבית הדין הבינלאומי לפשעי מלחמה בהאג הוא גוף מת מבחינתה של ארצות הברית.

"בית הדין ימות לבד, מבחינתנו הוא כבר מת", אמר בולטון, שהוסיף איום בסנקציות אישיות על השופטים והודיע שארה"ב שוקלת פניה למועצת הביטחון במטרה לחסל רשמית את הגוף הציני הזה.

מה הקפיץ את ממשל טראמפ? לפי בולטון היו אלה שני דברים: המחשבה שבית הדין הבינלאומי חושב/מתכנן/מדמיין ברוב חוצפתו להעמיד לדין חיילים אמריקאים ששרתו באפגניסטן, והניסיונות שלהם להתעסק עם ישראל.

בולטון מודיע מפורשות שארה"ב תעמוד לצד ישראל נגד הניסיונות של אש"ף לפגוע בחיילנו בבית הדין הבינלאומי. כשנשאלה שרה האקבי, דוברת הבית הלבן, מה הקפיץ את הממשל, התשובה הפשוטה והכנה היתה: שמענו שהם מתכננים פעולה נגד חיילי ארה"ב באפגניסטן ונגד בעלי הברית שלנו (הכוונה לישראל), אז הודענו להם מראש מה הולך לקרות.

התמיכה האמריקנית אכן מחממת לב ומעודדת, בפרט אחרי שמונה שנים קשות של ממשל אובמה, אבל לישראל אסור להסתפק בעידוד ומחיאות כפיים מהיציע. זו הזדמנות פז לשנות את כל הוראות הפתיחה באש בצבא ולהרחיק את המשפטנים מהמג"דים והמח"טים בצה"ל.

מן המפורסמות שבית הדין הבינלאומי בהאג היה התירוץ הפרוגרסיבי האולטימטיבי לכפות על צה"ל נהלי לחימה בלתי אפשריים, שמפורשות סיכנו חיילים בלחימה. התירוץ הזה (שהיה מטופש גם בעבר) נגדע עכשיו על ידי ממשל אמריקני אמיץ.

ישראל חייבת להגיב בהתאם ולהגן על חייליה בשדה הקרב. אין יותר מקום ל"הקש בגג", או למגבלות בלתי אפשריות שמנעו מצה"ל להשיב אש למקורות הירי רק בגלל שהם ממוקמים באזורי מגורים. מי שמאחסן בביתו אמצעי לחימה שמטרתם הרג יהודים, צריך לדעת שישלם בחייו. אם ימותו חלילה בלתי מעורבים, הצד הערבי התוקפן הוא האחראי בלעדי.

רק נזכיר שלפני שבועיים הודיע הפצ"ר כי הוא פותח בחקירת מצ"ח נגד חיילים בשני אירועים שונים של ירי על מחבלים שניסו לטפס על הגדר. באחד הסרטונים רואים מחבל מטפס על הגדר ורק אז נורה. כדאי שהממונים על הפרקליטות הצבאית יפנימו שנפל דבר, וכי איום בית הדין הבינלאומי על חיילי צה"ל מוסר בנחישות על יד ארה"ב.

כדי להבין עד כמה הטרלול המשפטי פשע כאן, נזכיר את דו"ח מבקר המדינה על ההיבטים המשפטיים ב"צוק איתן" שפורסם במרץ 2018. הדו"ח השערורייתי דוחק בצה"ל לשלב משפטנים בדרך הלוחם כדי שאלו "ינחו" את הלוחמים איך להילחם לפי הדין הבינלאומי, דורש כי הפצ"ר יוכפף רשמית ליועמ"ש ולא לרמטכ"ל כדי "שיהיה עצמאי" ושהחיילים יעברו הדרכות על לחימה לפי הדין הבינלאומי, שהדעת נותנת שיסרסו אותם בלחימה, ולכן גם יסכנו אותם.

הודעת ממשל טראמפ, חייבת לתת לממשלת ישראל, סוף סוף, את האומץ להשליך לפח האשפה לא רק את דו"ח המבקר המטורף הזה, אלא גם את כל הרוח האידאולוגית שלו שזיהמה את ערכי הלחימה של הצבא, מה שממילא היה חייב לקרות גם ללא קשר למטריה האמריקאית.

הציבור הישראלי חייב לשאוב עידוד מהעמדה האמריקנית ולדרוש מהממשלה לסלק את כל המשפטנים מהדרג הלוחם, לא להעביר לחיילים שום הדרכות בנושא משפט בינלאומי, ולבצע ריענון מחדש בכל הוראות הפתיחה באש, בשגרה ובחירום.

הפרקליטות הצבאית צריכה להיות המקום הראשון בו מקצצים תקנים, ועיקר תפקידה צריך להיות בירוקרטי/מנהלי: טיפול במכרזים וחוזים והפעלת בית הדין הצבאי ביו"ש לטיפול במחבלים. שום קשר ללחימה. הפצ"ר צריך להיות קצין בדרגת אל"מ לכל היותר הכפוף לראש אכ"א.

לציבור הישראלי אסור להישאר אדיש, וכפי שהצד השני ידע לנופף בתירוץ המטופש של "אנחנו שומרים על חיילים מפני העמדה לדין בינלאומי", נדע אנחנו לנופף במהלך האמריקני. יבכו 1000 אימהות של האויב ולא אמא אחת של חייל צה"ל.

https://www.inn.co.il/Articles/Arti...

תגוביות:

1.מבחינת צמרת צה"ל חיי המחבלים יותר חשובים מחיי היהודים, והאויב יותר חשוב מחיי החיילים ואזרחי ישראל! מבחינתם יותר טוב להשמיד את ההתיישבות היהודית ולגרש יהודים, אבל אסור בשום אופן להרוס בתי מחבלים בלתי חוקיים המסכנים את הביטחון! מעדיפים תמונות של יהודים הרוגים, שכונות מושמדות ויהודים מגורשים, אבל בשום אופן שלא תהיינה תמונות של פגרי אויב ומחבלים מגורשים. ההנהגה לא מייצגת כלל את העם היהודי.

2."ממשלת המשפטנים" הבלתי נבחרת שלחה זרועות תמנון לכל מוסדות המדינה ובתוכם צה"ל, השב"כ, המשטרה והמוסד, שמשפטניהם הפכו לאורים ותומים של הצבא והביטחון ובראשם אלוף בצבא ובמינהל האזרחי. הם המנהלים בפועל את המדיניות. לא האלוף ולא הרמטכ"ל. סירוס והגזמה שכאלה של הרשויות המחוקקת והמבצעת לא תמצאו בשום מדינה דמוקרטית. שום צבא לא מסכן את לוחמיו ע"מ שחבורת אנטישמים אירופאים לא יאשימו אותו בלחימה "בלתי מידתית". רק בישראל ה"נאורים" הללו מטיפים על דמוקרטיה, כשהלכה למעשה היא נחמסה מידי הנבחרים והמפקדים הלוחמים, על ידי ממשלת צללים. את התכנית הזאת יזמו הפרוגרסיבים האירופאים יחד עם אחיהם האמריקנים ההזויים בשת"פ מלא של המימסד הישראלי המפוחד בכל מערכות הממשל שלנו.

3.לשלוח את הפצ"ר ועובדיו לשדות הקרב ממש, לסכן את חייהם ולבחון בגוף ראשון את הוראות הפתיחה באש ומוסריות לוחמנו. בטוח שנגלה שעובדי הפרקליטות יהפכו לחייל האמיץ שווייק.

4.תפקידם של חיילינו הוא לא למות בעד ארצנו, אלא לגרום לכך שהאוייבים יעשו את זה. מפקד שאיננו מסוגל להפנים את זה ולהנחיל את זה לפקודיו - מקומו איננו בצה"ל.

5.מן המפורסמות שבית הדין הבינלאומי בהאג היה התירוץ הסמולני הפרוגרסיבי האולטימטיבי לכפות על צה"ל נוהלי לחימה בלתי אפשריים.


ליה 16.09.1819:19
9. מרחמים על אכזרים: משפחת המחבל מהללת את הפיגוע, צה”ל מסרב להרוס את הבית / מידה בתגובה להודעה מספר 0
המחבל שרצח את עדיאל קולמן כתב “ריח ניחוח הדם יעלה וינעים”, אך צה”ל קבע כי הפיגוע נעשה “על רקע נפשי”. משפחת קולמן: “ריסוק ההרתעה”

צה”ל מסרב להרוס ביתו של מחבל בנימוק כי הוא לוקה בנפשו – אך שירים שכתב המחבל לפני מותו מלמדים כי החזיק באידאולוגיה רצחנית סדורה וכי היה נכון להקריב חייו עבורה. מדובר במחבל עבד אל-רחמאן בני פצ’ל, שרצח בחודש מרץ האחרון את עדיאל קולמן ז”ל, תושב כוכב השחר, בעיר העתיקה בירושלים.

משפחת המחבל מהללת את הפיגוע ואף מייחלת לפיגועי טרור נוספים נגד ישראלים. בנוסף מתברר כי המשפחה איחרה את המועד בהגשת ערעור על צו ההריסה של הבית, אך בצה”ל בכל זאת הסכימו לדון בערעור שבסופו של דבר כאמור גם התקבל.

לפני מותו הקדיש אל-רחמאן שיר לבנו התינוק. השיר רווי במוטיבים אלימים ומסיתים: “אין אנו מפללים לראות את ילדינו ברוך משי עטופים”, כתב המחבל לבנו. “חלומי, אני נשבע! לראותם אל שדות הג’יהאד נחפזים. ריח ניחוח הדם יעלה בזכותם וינעים”. בשיר נוסף מבטא המחבל נכונות להרוג ולמות על רקע אידאולוגי מובהק: “מִקנה הנשק נורה הכדור! לפלח את ראשי התוקפים עושה הוא דרכו”, כתב אל-רחמאן והוסיף: “אינני היחיד שמוכן להמר על חייו. בדרך אהובי אפסע גם אני, דרך הדם”.

ארגון הטרור חמאס לקח אחריות על הפיגוע בעוד אחיו של המחבל, זייד בני פצ’ל, מתהדר עד היום בכרזה של חמאס לזכר הרוצח של קולמן: “תנועת החמאס במחוז שכם, מהללת את בנה הגיבור השהיד, מבצע פיגוע הדקירה שהוא מעשה גבורה…אשר הביאה להריגתו של איש בטחון ציוני”, נכתב בכרזה המוטמעת בתמונת פרופיל הפייסבוק של אחיו של המחבל. אח נוסף של המחבל, אוסמה בני פצ’ל, נעצר זמן קצר לאחר הרצח, ובעבר צולם עם המחבל כאשר אחיו אוחז בחרב.

משפחת המחבל, המתגוררת בכפר עקרבא הסמוך לשכם, פרסמה כרזות נוספות עם דמות המחבל תחת הכותרת “ההתנגדות נמשכת” – כלומר הצגת הפיגוע כחלק מרצף מעשי טרור. כרזות אלו, התומכות ברצח ישראלים, מתפרסמות גם בימים אלו בפייסבוק מבלי שהרשת החברתית ראתה לנכון להסירן.

משפחת המחבל התאבלה על מותו של אל-רחמאן באולם של הכפר עקרבא. בסרטון המתעד את האירוע עולה כי ייתכן והמשפחה ידעה מראש על כוונותיו של אל-רחמן לרצוח יהודים. הדוד, מחמוד סעאדה אבו עמאד, סיפר כי המחבל “נהג להרבות ולדבר על פלסטין ומסגד אל אקצא”. עוד הוסיף הדוד כי “ראינו כיצד הוא החיש צעדיו לירושלים כדי לבצע את פעולת ההקרבה הזו שהיא סמל ומופת לעמידה איתנה למען אלוהים”.

אביו של המחבל התפאר במעשי בנו והדגיש כי המשפחה “גאה ושמחה” על כך שבנו “נפל שהיד בהגנה על ירושלים”. זה לא מפריע כעת למשפחה להיתמם בפני צה”ל ולטעון כי אל-רחמן ביצע את הפיגוע ממניעים נפשיים. באופן תמוה הצבא בוחר להאמין לגרסה זו ונמנע מהרס הבית של המחבל.

ההשגה מטעם המשפחה הוגשה על ידי עו”ד נאסר עודה מארגון השמאל הקיצוני ‘המוקד להגנת הפרט’, המגן דרך קבע על מחבלים ובני משפחותיהם.

בעשור האחרון העבירה הקרן לישראל חדשה כשלושה מיליון שקלים למוקד.

לאחרונה דיווחנו ב’מידה’ כי המוקד היה הארגון שזכה לשדרוג הגדול ביותר מהקרן בשנת 2017. לפי מכון המחקר NGO מוניטור למעלה מ-85% מתקציב הארגון במקורו בישויות זרות, ביניהן האיחוד האירופי, גרמניה, שבדיה, שווייץ, דנמרק, הולנד, נורבגיה וספרד.

בשש השנים האחרונות קיבל המוקד למעלה מ-23 מיליון שקלים מהאיחוד ומדינות אירופה.

בצה”ל מאמינים למשפחת המחבל

מאהר מחמד, ראש ‘צעירי עקרבא’, התגאה גם הוא בבן הכפר שרצח את קולמן. “היום הזה הוא כמו חתונה”, אמר. “אנחנו גאים מאוד בכך שבחור מבחוריה של עקרבא הקריב עצמו למען מסגד אל-אקצא. תושבי עקרבא תמיד ראשונים להוציא מתוכם שהידים. באנו לשמוח ולא להתאבל”. ראש צעירי עקרבא חתם את דבריו כי הוא “מאחל בעצמי להפוך לשהיד למען ירושלים ופלסטין”.

אחד המטיפים באירוע הדגיש בדבריו, כי המחבל אל-רחמאן ביצע את הפיגוע מתוך מניע לאומני מובהק – אמירה הסותרת לכאורה את הטענה כי הפיגוע בוצע על רקע נפשי מעורער של המחבל: “עבד אל-רחמאן הבין היטב כי שחרור ירושלים לא יתממש באמצעות ריקודים למיניהם. לא ולא! אחיי, פלסטין היא אדמה אסלאמית שדודה. היא תשוחרר באמצעות כוח בלבד”. המטיף התפנה בשלב זה לשבח את המחבל: “גיבור כמותו מגיע כדי להזכיר לאומה המוסלמית… מה שנלקח בכוח – יוחזר בכוח”.

בכירים נוספים בכפר ייחלו “להוליד שהיד חדש בכל יום”. לדברי ראש ארגון הצדקה לשעבר בעקרבא, המחבל עבד אל-רחמאן “הסב לנו גאווה. כבוד הוא לנו ששהיד כמותו יצא מקרבנו. אנחנו מייחלים להפוך לשהידים למען אללה על אדמת ירושלים… אני מקווה שהפעולה הזאת (הפיגוע) יישא חסד מלפני אללה”.

אדם נוסף שהגיע ‘לנחם’ את המשפחה היה אלחאג’ חיראללה, תושב ירדן וממקימי ארגון הצדקה של עקרבא. לדבריו “החזון של העם הפלסטיני הוא מוות למען המולדת. אנחנו נקריב את הכל למען פלסטין, בעזרת האל, עד שהיא תשוב להיות בשליטה ערבית וירושלים תהיה ערבית”.

על אף התמיכה המפורשת של המשפחה וסביבתו של המחבל בפיגוע, בצה”ל הודיעו בשבוע שעבר כי “לאור טענות שהועלו על ידי משפחת המחבל בדבר מצבו הנפשי ומסמכים שהוצגו לא ניתן להורות על הריסת בית המחבל”. כלומר צה”ל התעלם לחלוטין מהתשבחות ודברי ההלל הממצבים את הפיגוע כאקט לאומני מובהק – ונותן אמונו בטענות שהעלתה משפחת המפגע כי הרצח של קולמן נבע מקפריזה וממחלה נפשית. המחבל גם קיבל אישור עבודה בישראל – אינדיקציה נוספת לכאורה שהיה בריא בנפשו.

“לא יתכן שמשפחת המחבל תתגאה בבנה ובמעשיו השפלים, אולם תטען לאי שפיות בנה אך ורק כדי למנוע את הריסת הבית”, כותב פרקליטם של משפחת קולמן, עורך הדין מיכאל ליטווק, בפנייה שנשלחה לשר הביטחון, היועמ”ש, אלוף פיקוד מרכז ויועמ”ש איו”ש.

בצה”ל סירבו להגיב לפניית ‘מידה’ בנושא, ונמנעו מלספק את חוות הדעת הפסיכיאטרית שעל בסיסה הוחלט לקבל את טענת המשפחה כי הפיגוע בוצע על רקע “מצבו הנפשי” של המחבל.

“ריסוק ההרתעה”

ההחלטה של צה”ל שלא להרוס את ביתו של אל-רחמאן בהתבסס על מצבו הנפשי עלולה להוות תקדים מסוכן ביותר שיהפוך את נוהל הריסת בתי מחבלים לאות מתה. לאחרונה פורסם מחקר מקיף בשיתוף המשרד לביטחון פנים לפיו שני-שלישים מהמחבלים בגלי הטרור בשנים האחרונות “היו בעלי רקע נפשי”. לדברי מחברי המחקר, שבחן 700 מפגעים בין השנים 2017-2015, “הפיגוע ביהודי היה ‘הפתרון’ למצוקות אישיות” של המחבלים.

לפי ההיגיון החדש של צה”ל רוב מוחלט מבין הפלסטינים שמעלים בדעתם לרצוח יהודים יוכלו לצאת לפיגוע בראש שקט, כשהם משוכנעים במידה גבוהה של וודאות כי בית משפחתם יישאר על תילו ולא ייהרס.

לדברי ליטווק, ביתו של אל-רחמן היה צריך להיהרס גם ללא קשר לתמיכה הגורפת של משפחת המחבל ברצח של קולמן או למצבו הנפשי של אל-רחמן בעת ביצוע הפיגוע. “הריסת בתי מחבלים נועדה על מנת ליצור הרתעה ולא כאמצעי ענישה – כך שטענה בדבר מחלת נפש אינה רלוונטית”, הוא כותב, ומוסיף: “החלטתכם שלא להרוס את בית המחבל תיתן פתח לכל שאר משפחות המחבלים ותביא לריסוק מעט ההרתעה שעוד נותרה”.

משפחת המחבל איחרה את המועד, צה”ל התחשב

קולמן, בן 32 במותו, הותיר אחריו אישה וארבעה ילדים. הוא נרצח בזמן שעשה את הדרך מעבודתו בחפירות עיר דוד לרכבת הקלה בירושלים בסוף יום העבודה. ברגעים שקדמו לפיגוע נראה המחבל מסתובב באזור הרובע היהודי ברחוב הגיא ומשוחח עם הסוחרים. בשלב מסוים זיהה את קולמן, הלך אחריו ולפתע שלף סכין, דקר אותו ופצע אותו קשה מאוד. סיור של המשטרה שעבר במקום זיהה את המחבל והגיב מהר בירי ממנו נהרג המחבל. קולמן פונה לבית החולים שערי צדק, שם נקבע מותו.

למחבל היה אישור זמני למשך שבוע שמתיר לו להיכנס לישראל לצורך חיפוש עבודה. יום הפיגוע היה היום הראשון של ההיתר. בעבר קיבל היתרים מעין אלה, שהתקבלו כי לא היתה לגביו אינדיקציה מודיעינית או ביטחונית שתעיד לגביו על כוונות חבלניות. לאחר הפיגוע נעצרו שמונה סוחרים בעיר העתיקה בחשד שהבחינו אך לא מנעו את הפיגוע.

צו הריסה לבית המחבל בעקרבא הוצא ב-2 באפריל, ובהתאם לנוהל ניתנו למשפחה 72 שעות להגיש ערר, כלומר עד ה-5 באפריל. צה”ל היה רשאי על פי חוק להרוס את הבית באופן מיידי, מרגע שתמו 72 השעות. בפועל הצבא המתין וההשגה הוגשה רק ב-8 לחודש, באיחור של שלושה ימים. גם בשלב זה החוק איפשר לצה”ל לדחות את ההשגה בטענה שלא הוגשה בזמן – אך בחרו שלא לעשות כן. “בהליך מינהלי חשיבות הגשת מסמכים בזמן הינה קריטית”, כותב עו”ד ליטווק בשם משפחת קולמן. “גם הגשה באיחור של יום בודד דורשת טעמים מיוחדים וללא הגשת נימוק מיוחד וחריג הנכם מחויבים לדחיית ההשגה על הסף”.

ליטווק, המייצג גם את שי גליק מארגון ‘בצלמו’ המלווה את משפחת קולמן, מציין עוד כי לצבא לקחו למעלה מחמישה חודשים עד שהואילו לקבל החלטה האם להרוס את הבית – דינמיקה הפוגעת בהרתעה שכן הריסת בית צריכה להתבצע בסמוך למועד הפיגוע.

במכתבו שב ומדגיש ליטווק כי הרצח של קולמן נעשה על רקע לאומני מובהק: “המחבל חיפש ואיתר יהודי עם סממן יהודי, ביצע בו את זממו ולא רצח סתם עובר אורח”, הדגיש. “אין ספק שהמחבל תכנן את הרצח, הלך ורכש סכין, לא פגע במשפחתו או במי מבני עמו, נסע במיוחד לרחוב הגיא בעיר העתיקה על מנת לאתר אדם בעל חזות יהודית דתית. המסקנה ברורה: המחבל היה בדעה צלולה לרצוח יהודי”.

https://mida.org.il/2018/09/16/%D7%...

תגוביות:

1.צה"ל מתאמץ להציג את הערבים כקורבנות של תוקפנות היהודים, כצעד של דלגיטימציה להתישבות היהודית ביהודה ובשומרון. שתכשיר את הדרך להקמת המדינה הפלסטינית.

2.שוב מוכיחה החונטה השמאלנית הקיצונית את שליטתה במדינה החולה שלנו, ואת יכולתה להכתיב גם לצה”ל איך לפעול בשטח.

https://www.inn.co.il/News/News.asp...

3.לראשונה: קציני סיוע לאוכלוסייה פלסטינית

לראשונה בתולדות צה”ל, הסתיים השבוע בבית הספר לתיאום וקישור קורס ייעודי לקציני סיוע לאוכלוסייה (קס”ל).

לראשונה בצה”ל הוכשרו קצינים מתוך הגדודים והחטיבות לסייע למפקד בשטח להתמודד עם הסוגייה ההומניטארית בעת לחימה. הקצינים, צפויים להשתלב יחד עם קציני התאום והממשל הקיימים באוגדות ובפיקודים ולשלב את התחום ההומניטרי גם בתרגילים השונים של הגדודים והחטיבות אליהם הם שייכים.

24 קצינים, בסדיר ובמילואים התכנסו בשבוע שעבר בבית הספר לתאום וקישור. במשך שבוע שלם תירגלו תרחישים שונים של סיוע לאוכלוסיה תוך כדי לחימה בשטח עירוני, ושמעו הרצאות שונות בתחומים מגוונים, השזורים כולם עם מאפייני הגורמים המסייעים והנוכחים במהלך לחימה.

בנוסף עברו החניכים בדרגות הסרן והרב-סרן השתלמויות להכרת התרבות הערבית, שיעורים בשפה הערבית וכן הופץ פנקס כיס, שמאגד את כל ההוראות בתחום יחד עם מילון עברי-ערבי.

לצורך הטיפול באוכלוסיה הפלשתינית בעת לחימה הוקם תקן חדש במטה מפקדת תאום פעולות הממשלה בשטחים לתפקיד חדש בדרגת סגן-אלוף – ראש תחום מרכיב אזרחי בלחימה, אותו מאייש סא”ל גיא שטולץ, לשעבר סמג”ד חי”ר וקצין מטה בתחום תורת הלחימה בשטחים.

לדברי סא”ל שטולץ, בצה”ל זיהו את הצורך לתת אנשי מקצוע לרמות הטקטיות בשטח, וכך נולד הקורס הראשון מסוג זה בצה”ל. “בחרנו קצינים בדרגת סגן עד רב-סרן, כולם מתוך הגדודים והחטיבות ובמשך שבוע שלם הועברו לחניכים שיעורים בנושאים שונים, כגון תשתיות אזרחיות, לימוד הסביבה בה הם פועלים והיכרות עם מאפייני האוכלוסייה, צרכים הומנטיריים, הכרת האירגונים הבינלאומיים, השפעת התקשורת על הלחימה ועוד”.

למרות העובדה שהחניכים בקורס הגיעו מרקע שונה, לכולם מכנה אחד משותף – רקע קרבי”, מדגיש סא”ל שטולץ ומוסיף כי “הקצינים הללו יודעים מה זה נוהל קרב, ומטרת הקורס היא ללמד אותם לדעת ולשלב את כל תחום האוכלוסייה בנוהל הקרב ובמהלך ניהול הקרב.

בעבר הם כבר התמודדו עם סוגיות שונות שהתרחשו תוך כדי לחימה. אם לדוגמא במלחמת לבנון השנייה ובמבצע ‘עופרת יצוקה’, למשל פינוי אזרחים נכים מזירת לחימה, פתיחת מסדרון הומניטרי לרכבי הצלה, פינוי גופות, הפוגה הומניטרית ועוד. קורס זה אמור להקנות להם את הכלים לחשוב על סוגיית המרכיב האזרחי טרם היציאה לקרב ולדעת לבצע את זה גם תוך כדי ירי ותוך סיכון הכוחות הלוחמים”.

במפקדת תיאום הפעולות בשטחים מתכוונים לפתוח עוד כמה קורסים במתכונת הזאת במהלך שנת 2011. המטרה היא הצבת קצין סיוע לאוכלוסייה בכל היחידות. הנושא הזה מוטמע גם בקורס פיקוד בכירים בצה”ל ובצה”ל בוחנים כעת גם לשלבו כבר בקורס מ”כים וקורס קצינים, כדי שהלוחמים יכירו היטב מה האתגר העומד בפניהם, מעבר לאויב, במלחמה הבאה.

סגן-אלוף מנצור, מפקד בית הספר לתאום וקישור, אומר כי “תפקידם של הקצינים הללו הוא לעמוד מול המפקדים, לעתים בעקשנות, ולהסב את תשומת לבם לנושא”.

סא”ל מנצור מודה כי אין נוסחת פלא לטיפול בכל הסוגיות הללו, אך הכרת המצב בשטח – יחד עם הבנת המצב תוך כדי לחימה – יכולה לסייע רבות. “המפקדים יודעים היום שאלמלא ייקחו בחשבון את העניין, ההישג המבצעי שהגיעו אליו יישמט. בעימותים שמצפים לצה”ל, לא מספיק להגיע לקווי הגנה, אלא להגיע לשם בצורה נכונה. טיפול נכון והטמעת הרכיב האזרחי תוך כדי לחימה מקנה למפקד בשטח אורח נשימה להמשך ביצוע משימותיו ומאפשר לדרג הצבאי לגיטימציה להמשך הפעילות”.

http://www.inn.co.il/News/News.aspx...

תגוביות:

1.יותר מ”בושה וכלימה” אין לי מה להגיד. נקודה. זה מה שצה”ל צריך עכשיו ?!

4.אנשי רשת הריגול והחיסול של הקרן חדרו לצבא לדרגים גבוהים ומשם הם מחדירים ומנחיתים את ההנחיות החדשות האלה על מנת שהפעם,דו”ח גולדסטון 2 לא יתפוגג.

http://www.inn.co.il/News/News.aspx...

5.אסור להצביע לכל מיני רשימות קטנות שיורידו לאבדון את אלפי הקולות. די לפיצול! הצביעו ליכוד ויהיה לו כוח לשנות. בליכוד יש מספיק אנשים מצויינים בדיוק כמו כל המפלגות הקטנטנות שלא עוברות את אחוז החסימה.
תלמדו כבר את הלקח החשוב הזה. רק ליכוד חזק מאד הפעם. בלי כחלונים רמאים ובלי פייגלינים מבזבזי קולות ומלאי חלומות פז!!!

6.הצבא שהתנתק מייעודו והפך ל''צבא פוסט-מודרני''/ לורד

חוברת מחקרים בפסיכולוגיה צבאית מלמדת שההתנתקות וההכנות לה הכניסו את צה”ל לבלבול מושגי, והפכו אותו לכלי פוליטי.

בעדותו בוועדת וינוגרד סיפר רפי איתן כי לאחר ביקור בפיקוד צפון הוא אמר לראש הממשלה ש”זה לא צה”ל שאני מכיר”.

למותר לציין שהוא לא היה לבדו. גם מפקדי העבר של צה”ל שנפגשו לכינוסים בהולים אחרי המלחמה העבירו אותו מסר, ואולי אף במילים בוטות יותר…

צה”ל כבר הפנים את היותו “צבא פוסט-מודרני” וכתוצאה מכך בנה “שיח צבאי חדש”, והחוקרים אפילו לא מבחינים כי הביטויים אינם בדיוק פוסט מודרניים אלא יותר אורווליאניים…

אין כבר “אויב”; אויב מוגדר כ”שנאת האחר”…

המסקנה היא שצה”ל אכן הפך…לכלי פוליטי, שלא פועל רק בלב הקונסנזוס אלא גם במשימה של “הגנה על אינטרסים פחותי ערך או פחות מרכזיים”, כמו הגשמת תוכנית מדינית מפלגתית…

וכדי להשלים את המכלול האורווליאני שהציף את הצבא, ראוי להזכיר כי במערכי חיל החינוך הושם דגש על ערכי הדמוקרטיה…

כשזהו המצב, שצה”ל אינו נדרך לביצוע משימותיו הלאומיות כפי שנגזר מייעודו המקורי אלא מתפקד כצבא פוסט מודרני, ייתכן שהאלוף שטרן צריך לבדוק את בעיית ההשתמטות מגיוס במקום אחר. מוטב לבדוק את מסכת הערכים של צה”ל פנימה במקום להמציא דחלילי הסתה בדמות סלבריטאים משתמטים ואוגדות חרדיות.

http://www.makor1.co.il/makor/Artic...

7.ד"ר גיא בכור: רסן של אירגוני "זכויות אדם" שמטרתם אינה בהכרח טובת ישראל,הקיף את הצבא שלנו בשני העשורים האחרונים.

מי ששולט היום בצבא אינו הרמטכ”ל אלא היועץ המשפטי לממשלה… שהכריז כבר כי מלחמת לבנון האחרונה היתה “מלחמה משפטית”,ובמלחמה כזו אסור להמר,אסור להפתיע ואסור להציג גאונות צבאית.

הרי הדרג המשפטי צריך לאשר זאת קודם.

בג”ץ ניצח לנו את הצבא,ובעצם בג”ץ ניצח לנו את הנצחון.

*רסן של אירגוני “זכויות אדם” שמטרתם אינה בהכרח טובת ישראל,הקיף את הצבא שלנו בשני העשורים האחרונים.הם מגייסים כספים בחו”ל ומתפרנסים מלזנב בצבא מבפנים.כולם מכירים מי הם אירגונים אלה.באכיפת בג”ץ האפקט שלהם בגימוד הצבא היה,מתברר,מרתיע ואפילו קטלני…

מי שגוזז את מחלפותיו של צה”ל אינו האוייב,אלו אנו עצמנו.

אלא שכאן זו לא אמריקה הגדולה,כאן זה המזרח התיכון שמחכך ידיים בהנאה
לנוכח תהליך ההרס העצמי וסירוס הצבא הגדול באיזור.

הם כבר לא צריכים לעשות את העבודה.אנו כבר עושים זאת בעצמנו טוב יותר-עבורם.

http://www.gplanet.co.il/prodetails...

8.דורפמן: צה''ל הוא צבא הגנה לערבים''

ישראל היא היחידה שקלגסים עוטי שחורים (שמזכירים מחוזות זרים ומחזות זוועה שהאמנו כי לעולם לא יחזרו עוד), פושטים בששון על תושבים יהודים, כאילו היו מחבלי חמאס, כשהם מלווים בקבלני איסוף חפצים פלשתינים, והורסים עד היסוד בתים של יהודים, שהמדינה סייעה בכל המובנים בבנייתם, ומצד שני קצינים ישראליים מסתחבקים עם ראשי ה’מנגנונים’ של האוייב הפלשתיני.

ישראל היא המדינה היחידה שמפקדי צבאה מנחים את חייליהם למרר חיי יהודים בלבד, מתרגלים אותם לירות לעבר יהודים, אוסרים עליהם להתארח בבתיהם או לקבל מידיהם עוגה בכניסת השבת, ומאידך מנחה ראש המינהל האזרחי הפעלת אכיפה קשוחה ואפלייתית נגד מתנחלים ואף גאה בכך, בדו”חות פנימיים של המינהל. ישראל היא המדינה היחידה המבטיחה “חופש פולחן לבני כל הדתות”, אבל שוללת זכות זו מיהודים (בהר הבית רשאי כל אדם להתפלל, פרט ליהודי חובש כיפה).

http://www.inn.co.il/Articles/Artic...

9.המחטף המטורף של הפיכת צה"ל לעוד 'גורם מדיני', היא סכנה לקיומו ולקיומנו. היא מותרות מסוכנות.

כמי שיושב בוועדת חוץ ובטחון ושומע את הסקירות של אלוף הפיקוד, אני לחלוטין לא מופתע. אלוף הפיקוד, גאה במגעים הפוליטיים שלו, עם ‘ראשי הרשות’. הוא מתרברב שהוא מבקר איתם ברמאללה ואף פקד שם יחד איתם את באי בית הקפה שבעיר.

נוצר מצב, שמפקדי צה”ל, מרגישים מחויבות כלפי אלו שהם מכנים ‘מקביליהם’ (מזכיר את אופוריית אוסלו). את הנאמנות למחבלים ניתן לראות גם בהתבטאות הפנימית של ראש המנהל האזרחי תא”ל מוטי אלמוז, שקרה לפיקודיו ‘נתמקד בהרס מבנים בלתי חוקיים של יהודים’. הסימביוזה שבין מפקדים עם אג’נדה פוליטית ובין תקשורת שמאלנית, יצר את הטרוף, כאילו כמה כתובות גרפיטי הם ‘טרור יהודי’, ואילו רצח של אב ובנו הפעוט, מזריקת אבן, הם רק ‘תאונת דרכים’. זה מה שמרשה ל’גורם בכיר בצה”ל’ להוציא הודעה לאחר הטבח בבני משפחת פוגל שמדובר בתגובה פלשתינית על ‘תג מחיר’.

כאמור, זה לא פופולארי לבקר את צה”ל, את מפקדיו המסורים שעושים ימים ולילות. אבל לעיתים אין ברירה, אין לנו צה”ל אחר, והמחטף המטורף של הפיכת צה”ל לעוד ‘גורם מדיני’, היא סכנה לקיומו ולקיומנו. היא מותרות מסוכנות.

https://www.inn.co.il/Articles/Arti...

10.צה"ל הפך לזרוע המבצעת של החונטה

אנחנו בדיקטטורה. הקצינים נבחרים ומתמנים ע”י הדיקטטורה בעוד הפוליטיקאים נבחרים על ידי העם ,ולכן משתמשים בצבא כנגד הפוליטיקאים.

11.צה"ל הפך לסניף של הקרן החדשה

שיבור הלחימתיות של צה”ל נעשה כל השנים האלו, עם הרעלת הדרג הבכיר – הפוליטי, שלו, בפוסט-מודרנה, וע”י החלפת האויב הערבי, באויב הכתום, כי הרי אין צבא בלי אויב!

12.האמון במדינה, במערכותיה ובצה''ל נסדק

צה”ל, שמעולם לא נצטווה להפסיק כליל את ידויי האבנים, מסורס היום יותר מתמיד. הכוחות ביו”ש סובלים מהיעדר משאבים חריף ופקודות מגבילות דוגמת “אפס הרוגים ערבים”.

את הממסד האש”פי החתרני הצנוע של שנות השמונים החליפה הרשות הפלשתינית, “מעצמת הסתה”, המעודדת את המהומות…

חידוש של ימינו הוא קבוצות של אנרכיסטים יהודים וזרים השוהים בתוך כפרים ומסיתים את הערבים לצאת למהומות, בעוד שהם מחפים, מצלמים ומספקים גיבוי משפטי לפורעים. כאן, מערכת המשפט, המשטרה, השב”כ והמנהל האזרחי, אלו המזנקים כפנתרים על כל ריסוס מגוחך של “תג מחיר”, נכנסים לאדישות, ובכך מעניקים רישיון למהומות.

גם בגבולות הקו הירוק הטרור מרים ראש. הרשויות מנסות לטאטא מתחת לשטיח תקיפה לאומנית בחיפה. גניבות, פרוטקשן, השתלטות על קרקעות ובניה בלתי חוקית אדירה אינן זוכות לטיפול.

החולשה הנרחבת הזו נקלטת היטב. המגמות המרדניות מקננות, תופחות, תוססות ומחכות להזדמנות להתפרץ. החולשה מייצרת את האינתיפאדה הערבית השלישית.

גם אצל המתיישבים ביו”ש נקלט המסר היטב. הם רואים את האדישות, הכבדות והעצלנות בכל הנוגע לשמירה על ביטחונם, מול שפע המשאבים, כוח האדם, הזריזות, הערנות והנחישות ליישם נגדם את “שלטון החוק” – בקשיחות, בקטנוניות ובנחישות ללא שמץ של רגישות. גם בתוכם נמתח קפיץ. הם בולעים ובולעים, אך מי שחושב שהמצב הזה יימשך לנצח חי בטעות. האמון במדינה, במערכותיה ובצה”ל נסדק. כאן, הדיכוי של השלטון עלול ליצור את האינתיפאדה היהודית הראשונה.

http://www.inn.co.il/Articles/Artic...

13.צפו: חיילים חמושים נסים על נפשם מאימת נערים ערבים - האידיאולוגיה החדשה של צה''ל

http://www.youtube.com/watch?v=IIeM...

14.האם המכון הישראלי לדמוקרטיה דמוקרטי? תראו איך המכון במימון זר תואם הקרן לישראל חדשה חדר לתוך צה"ל:

כך חודרים גורמי שמאל זרים לורידי המדינה ולמוסדותיה ועושים בהם כבתוך שלהם יחד עם הקרן הזרה האמריקנית לישראל חדשה במימון זר.

*****

מידע על צה”ל

ב- 2001 התחיל המכון לדמוקרטיה לקיים מפגשים עם צה”ל בהם השתתפו הרמטכ”ל, סגן הרמטכ”ל, חמישה אלופים, ושמונה תתי-אלוף וכן מג”דים, ומח”טים במילואים. הנושאים שנדונו היו שירות של נשים בצבא, כבוד האדם בצבא, ושירות המילואים.

כמו כן הועלו נושאים אסטרטגיים מובהקים כגון, האם הצבא הוא צבא העם או שהולכים לכיוון של צבא מקצועי וההיבטים הכלכליים”. בסוף כל מפגש הופקה חוברת.

אריק כרמון דיווח לאסיפה הכללית של המכון על המפגשים ועל “מספרים די קשים” הנוגעים לשיעורי הגיוס לצה”ל: “אנחנו מגיעים למצב שבו רק חמישים אחוז משכבת הגיל מתגייסת, שליש משכבת הגיל הולכת ליחידות קרביות”.

ב- 2005 – מפגשי המכון עם צה”ל התחדשו במסגרת פרויקט “צבא-חברה”. פרופ’ ברוך נבו, העומד בראש הפרויקט, דיווח לאסיפה הכללית על הקשיים: “קושי אחד הוא התלות ביחסים אישיים מאחר שאין הסכם כתוב בין המכון לבין הצבא. הדברים מתנהלים על בסיס יחסים אישיים ומסורת של יחסי אמון שנבנו בין אריק לבין הרמטכ”לים ואלופי הפיקוד שלהם. קושי נוסף כרוך ברגישות צה”ל לנושאים שונים. רשימת המשתתפים האורחים מוגשת לחוות דעת הצבא לפני כל כנס. ייתכן מצב שהצבא יפסול השתתפות אחד האזרחים. המכון חייב להיות רגיש ביותר ולהסכים לפשרות בנושאים שונים על-מנת לשמור על דיאלוג פתוח וכן”.

http://www.news1.co.il/Archive/002-...

****

ומי הוא המכון הזה המתחזה למכון ממלכתי?

…רק מעטים יודעים כיצד הוא פועל, על האינטרסים העומדים מאחוריו, ובכלל – על פעילותו הבעייתית והעדפתו המוגזמת על-ידי גורמים בכנסת ובמשרד ראש הממשלה…

המכון הישראלי לדמוקרטיה מוחזק על-ידי מיליארדר יהודי אמריקני, ברנרד מרכוס…

למכון יש נגישות למידע בצה”ל, במשרדי ממשלה, בכנסת, ובמשטרה. מטרתו המוצהרת של מייסדו היא לחולל “רפורמה פוליטית בישראל”…

כדי לממש את המטרה המכון לדמוקרטיה שוכר המכון אישים בכירים מן האקדמיה, חלק ניכר מהם משפטנים. כך למשל, בשנת הכספים החולפת הגיעה עלות שכרו של נשיא המכון, ד”ר אריה כרמון, ל- 1,408,287 שקל, כולל מכונית צמודה, שהועמדה לרשותו מאמצע השנה. פרופ’ מרדכי קרמניצר מהפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית, קיבל מהמכון בשנה החולפת שכר בעלות של 424,474 שקל. קרמניצר קיבל שכר גבוה גם בשנים קודמות…

“האח הגדול” האמריקני

ברנרד מרכוס, היו”ר הבינלאומי, המייסד והתורם העיקרי של המכון לדמוקרטיה

“מרכוס רוצה למקד מאמץ על רפורמה פוליטית”

מרכוס הקים את המכון הישראלי לדמוקרטיה ב- 1991. הוא מימן את בניין המכון הממוקם בשכונת היוקרה טלביה בעלות משוערת של 5 מיליון דולר. מאז ההקמה הוא התורם בעיקרי של המכון, באמצעות “אגודת ידידים” בארה”ב שהוא עומד בראשה.

…חוקה בהחדרה

המכון לדמוקרטיה מקדם בהשקעה של מיליונים את כתיבת “חוקה בהסכמה”, והעמיד לרשות ועדת חוקה חוק ומשפט תקציבים לקידום הנושא. ב”חוקה בהסכמה” ניתן דגש על זכויות העשירים ונראה שפחות על זכויות חברתיות כגון: הזכות לחינוך, לבריאות לפנסיה וכד’. המכון מחדיר את “חוקה בהסכמה” למערכת החינוך כנושא לתלמידים הנבחנים בבגרות בהיקף של 5 יחידות וזאת באמצעות “מטה שנהר קרמניצר” של משרד החינוך, שהוקם על-ידי אמנון רובינשטיין בהיותו שר חינוך. רובינשטיין אף ‘זכה’ לביקורת מבקר המדינה על מינויים לא תקינים במטה זה. פרופ’ עליזה שנהר ופרופ’ מרדכי קרמניצר הם חברי עמותת המכון לדמוקרטיה. שנהר כתבה עבור משרד החינוך את נייר העמדה בנושא יהדות ואילו קרמניצר את נייר העמדה בנושא אזרחות.

http://www.news1.co.il/Archive/002-...

לעיון:

https://rotter.net/forum/gil/19930....

15.על מי מגן צבא ההגנה לישראל?

את השאלה על מי מגן צבא ההגנה לישראל בדורנו חובה לשאול נוכח מעשי צבא זה, המוכיחים בשנים האחרונות שהצבא הזה אינו רואה את מטרת קיומו כ”הגנה על ישראל והעם היהודי” אלא יותר כצבא נייטרלי שמשימתו להשתתף בשפיטת ישראל ויהודיה ולהחליט בעצמו וללא רשות חוקית כלשהי, מי צודק בכל שדה קרב מול העם היהודי – היהודים או הערבים ולפעול על פי החלטת הדרג המחליט שלו, שמתואם עם בג”צ וכבר מזמן לא עם דרישות הבטחון של מדינת ישראל.
דבר זה הוא חריגה חמורה מתפקיד הצבא ומייצר תחושה לאומית בקרב הציבור היהודי הלאומי הרחב בישראל, שכל פעולות הדרג הבכיר בצבא ובכל שדרת צמרת מערכות הבטחון של ישראל, אינן נטועות עוד בתחושת צידקת עמנו היהודי וצבאנו היהודי וכי הדרג הזה מייצג בחשיבתו ובמעשיו גורמים עוינים כמו אירגוני הקרן לישראל חדשה במימון זר ואנטישמי כ”שוברים שתיקה” ו”בצלם” ודומיהם – במקום את העם היהודי.

החשיבה המסוכנת לעמנו ולמדינת ישראל היהודית, המתבצרת כנגדנו במערכת הבטחון שלנו, הולכת ונחשפת עוד ועוד ומתגלה כגורם מרכזי בהחמרת המצב הבטחוני שלנו, כתוצאה מאוזלת יד וקשירת ידי חיילינו ופעולות המדינה היהודית אל מול האויב הערבי, בשטחה ומחוצה לו וכל זאת באשמת בג”צ וצמרת הבטחון של ישראל, שהפכו לשני מוסדות המאיישים בדיוק את אותו סוג של אנשים ועמדות פוליטיות, השואפות להחליש את ישראל ולאנוס אותה להתקפל אל מול האויבים הערבים.

לצמרות מוסדותינו הזדחלו גורמים אלה והשתלטו עליהם בעורמה בשלושת העשורים האחרונים ורק עכשיו מתגלה גודל השבר החמור הזה.

האנטישמיות המשתוללת ומתגברת בעולם אינה מיוצרת ע”י אויבינו. ממש לא. היא מיוצרת פה בישראל – ע”י משתתפי אירגוני הקרן הזרה והחתרנית וע”י פושטי מדי מערכת הבטחון שלנו, היושבים אחד אחרי השני ומשתלחים במדינה, בנבחרי הציבור, במטרות העם היהודי, ביהדות, בדת ובכל מה שמבצר את בטחון ישראל ומבטיח לנו עתיד בטוח. תוך השתלחותם הבזויה הם גם מגלים את כל סודותינו וחושפים שיקולים והחלטות סודיות שלנו בפני אויבינו.

והם פושטים את מדי הצבא והבטחון שלנו ויושבים מיד להתראיין אצל הגננת המניפולטיבית, הנמוכה והמרושעת – אילנה דיין – כשעיניהם תלויות בה כעיני עגל של ילדים קטנים והקצף על שיפתותיהם, בעודם משתלחים ומשמיצים את המדינה ואת פעולותיה השונות, חושפים ברבים וללא בושה את מבושיהם לעיני כל ויוצאים קטנים, עלובים, אפסיים, ממש טיפשים, עד שכל אחד בציבור, למראה הזוועה, שואל את עצמו האם באמת אנשים אלה היו ממונים על בטחוננו?! זה הרי לא יאומן.

תופעה מאוסה וחולנית.

ומכאן מובן מדוע בטחוננו הבינלאומי הולך ומתערער לנוכח מעשיהם השפלים המעידים על עליבותם.

שכן ברור לכל מי שעיניו בראשו, חוץ מלהם עצמם כנראה, שכל מילה שלהם ושל אירגוני הקרן לישראל חדשה במימון זר ואנטישמי, משמשת נשק יום הדין לגויי כל העולם, שמצטטים אותה והופכים אותה לחרב מלובנת, אותה הם תוקעים במעי המדינה היהודית ומסובבים ללא הפסקה.

הבוגדים מבפנים מצליחים לייצר אווירה בינלאומית שתוביל להחרבת המדינה, כי הדרך ממעשיהם אל הדה-לגיטימציה של קיומנו כאן קצרה, קצרה מאד.

ישראל כמדינה מתחילה להיות במצב של העם היהודי לפני השואה.

היתה לגיטימציה להגיד על היהודים הכל, להאשים אותם בשקרים ולא לשלם על כך דבר ולבסוף לשחוט אותם ולהרגיש שזה בסדר גמור וזה מעשה צודק, נוכח שיפלות ורשעות היהודים.

כך בדיוק מתפתחת בעולם התחושה הבינלאומית, שמותר להאשים את מדינת ישראל בכל מה שרוצים, כי הרי צמרת הבטחון שלה עצמה מאשימה את המדינה בכל מה שהגויים מצטטים והרי אין יותר צודק מלהתנפל ולהחרים ולהחריב אותה.

המצב של ישראל מסוכן ביותר.

הלגיטימציה שלה אבדה.

הזכות שלה להתגונן אבדה.

אם לא יחוסל בג”צ במתכונתו הנוכחית, ההרסנית והמסוכנת לבטחון המדינה ואם לא יושם רסן לפיות משתחררי מערכת הבטחון שלנו, ואם לא יושם קץ לזרימת המימון הזר, הפושע והאנטישמי מיידית ואם לא תסולק מישראל הקרן לישראל חדשה – הקרן הזרה הזו, העוסקת בחתרנות חמורה ועמוקה ואף מצליחה מעל המשוער בכך – העתיד אבוד.

גדלים כאן דורות של יהודים שונאי ישראל המחונכים על בירכי הקרן הזו ומטרותיה.

גדלים כאן דורות ששמו להם למטרה להחריב את המדינה.

גדלים כאן דורות של שונאי ישראל, שונאי התנ”ך, שונאי הדת, שונאי הצבא, שונאי העם היהודי, שונאי יהדות.

מוסדות המדינה מוצפים באנשים שעוסקים בהחרבת המדינה היהודית.

כל עוד בג”צ משמש מגן לפעילות המחרידה הזו, אי אפשר להתחיל לפעול נגדה ולנקות את האורוות במלוא מובן המילה.

צבא ההגנה לישראל כבר לא מגן על ישראל.

צבא ההגנה לישראל מגן על מטרות הקרן לישראל חדשה ונתון למרות בג”צ מסוכן, המסכן את עתיד המדינה והעם בישראל!!!

16.בכירים בצה''ל הבהירו לדרג המדיני: אין הצדקה לפגוע ישירות במפריחי עפיפוני תבערה

גורמים בכירים במערכת הביטחון הבהירו היום (ראשון) לאנשי הדרג המדיני כי לעמדתם, הדרך להתמודד עם מפריחי עפיפוני ובלוני התבערה היא באמצעות תקיפת יעדים של חמאס, ולא על ידי פגיעה במפריחים עצמם.

אתמול פרצו יותר מ-15 שריפות בעוטף עזה בעקבות עפיפונים ובלוני תבערה שהופרחו מהרצועה וגרמו להצתה של יותר מאלף דונם. היום פרצו 17 שריפות בעוטף, ככל הנראה גם כן בעקבות הפרחת העפיפונים.

https://www.haaretz.co.il/news/poli...

17.''הפיקוד העליון אחוז תבוסתנות. זה מרי לכל דבר ועניין'' / שפטל

כרמלה מנשה כתבלבת החצר של החוגים התבוסתניים במטכ”ל מקריאה הודעה שהיא מגורם בכיר בצבא, כלומר או מאלוף או מהרמטכ”ל שאומרים שלירות במחבלי האש זה לא מקצועי ולא מוסרי. בנוסף אומר אותו גורם עלום שהצבא דורש מהדרג המדיני החל מסיום מבצע “צוק איתן” להסדיר את החיים האזרחיים בעזה, לשבור את המצוקה והממשלה לא עושה כלום ולכן לא מוצדק בשום אופן לצאת למבצע צבאי בעזה. לא פחות ולא יותר.
צריך להגדיר את הדברים. הדבר הזה הוא מרי בדרג המדיני המופקד על הצבא. הצבא דורש צעדים מדיניים – להסדיר את המצוקה בעזה ואם לא – אז הצבא לא מוכן לצאת למלחמה. למה – כי אתם לא הסדרתם את המצוקה הכלכלית בעזה. זה מרי לכל דבר ועניין. זה דבר ראשון.

שנית. האמירה השיקרית שלירות במחבלי האש זה בניגוד לערכי צה”ל היא רמיה מובהקת מההתחלה עד הסוף. ערכי צה”ל הם בראש ובראשונה לבצע משימה בכל מחיר. זאת היתה פקודת הקרב לאוגדת הפלדה של טל במלחמת ששת הימים. זאת היתה פקודת הקרב של אריק שרון לאוגשה שלו באותה מלחמה. מאחר וזאת היתה הפקודה שיש להביס את האויב בכל מחיר חוסל הצבא המצרי בסיני תוך יומיים. לעומת זאת, באף אחד משלושת המבצעים בעזה לא היתה פקודה כזאת שבכל מחיר לבצע את המשימה ולכן הם נגמרו לא בנצחון.

לכן, לא מדובר פה בערכי צה”ל אלא מדובר פה בתבוסתנות של המטכ”ל שלא מוכן בשום פנים ואופן להסתכן אפילו בעימות שיצריך כניסה קרקעית לעזה. המטכ”ל התבוסתני שיש לנו לא מוכן לשמוע אפילו על אפשרות כזאת. זה כל הסיפור ותמיד לכל מעשה נבלה רוצים להמציא צידוק מוסרי ומכאן ההיזדקקות לערכי צה”ל. זה לא ערכי צה”ל. אלה ערכים של מה שמייסד הדיקטטורה של בג”צ, אהרון ברק הגדיר ערכים של הציבור המתקדם בישראל. אלה ערכים שלו.

את הערכים האלה עם ישראל מביס ברוב של שניים לאחד בכל מערכות הבחירות מזה 40 שנה.

זו ביקורת מתונה נגד הרמטכ”ל כיוון שהוא ראוי לביקורת הרבה יותר חריפה. לא יכול להיות שיהיה לנו צבא שחייליו ומפקדי השדה שלו מוכנים לצאת לקרב בכל רגע והפיקוד העליון אחוז תבוסתנות. לא יכול להיות דבר כזה.

https://www.inn.co.il/News/News.asp...

18.הריסת הבית ללא הלאמת חלקת האדמה עליו הוא בנוי והעברתה לידי יהודים שנפגעו - בטאבו, לא שווה פרוטה. הם מיד גונבים חומרי בניה מאתרי בניה יהודיים ובונים אחד יותר יפה.

לפגוע בהם בכיס וברכוש.

19.מי שמסתובב ברחוב ודוקר אנשים הוא פגוע נפשית.

הוריהם ומחנכיהם פגועים נפשית אף הם.

ומי שמשלם לרוצח הוא פגוע נפש.

שלוחו של אדם כמותו.

זה “עם” של פגועי נפש.


ליה 14.11.1805:51
10. רוח הגייסות: כך שכח צה”ל איך מנצחים במלחמות / יגאל כנען בתגובה להודעה מספר 0

ערכתי לאחרונה בתאריך 14.11.18 בשעה 06:11 בברכה, ליה

צה”ל ממשיך לבצע אימוני תמרון רחבי היקף, אבל אף אחד לא מתכוון לזה ברצינות. מערכת המושגים הפרוגרסיבית הוטמעה עמוק מדי וחזק מדי

מקובל, ובצדק לאפיין את הצבא כגוף גברי, גס ומחוספס, אלים. הכל נכון, אבל ישנם תחומים שהנפש הצבאית עדינה יותר מזו של נערה בת 13, ואחד התחומים המרכזיים הוא “רוח הגייסות”, המורל, ההתלהבות, הנכונות להקרבה.

פגעת בזה, כל הכוח העצום הזה היה כלא היה. הנה שתי דוגמאות היסטוריות מימי מלחמת העולם השניה:

הראשונה היא צבא צ’כוסלובקיה, במשבר מינכן 1938. מקובל לראות בגרמניה ענק ובצ’כוסלובקיה האומללה ננס שהוקרב כקרבן. מבחינה צבאית זה ממש לא נכון. הצבא הצ’כי המגוייס כלל יותר מ-48 אוגדות ולמעלה ממיליון חיילים. הצבא הגרמני יכול היה להעמיד רק 40 אוגדות, והיתה לו בעיה להילחם בשתי חזיתות – צרפת וצ’כיה. לצ’כיה היו מפעלי הנשק של סקודה וקו ביצורים מעולה. ברגע שההנהגה המדינית הצ’כית החלה לסגת בסגנון “אכלו לי שתו לי”, והתנתה את עמידתה בסיוע צרפתי, רוסי או בריטי, כל התלכיד החל להתפורר.

צ’מברליין פתאום נזכר שחבל הסודטים קטן ורחוק, דלאדייה הצרפתי חשש ממרחץ דמים, השלישי במספר בתוך מאה שנה, במזרח צרפת. הסלובקים נזכרו שהם שואפים לעצמאות, הסודטים מרדו. וכשנסוגו בהמשך מחבל הסודטים שהיה קטן ביחס לארץ כולה, התפוררה הלכידות לגמרי. הביצורים עברו לידי הגרמנים, עשרות אחוזים מהתעשייה הצ’כית נמוגו. מדינה, וצבא של מיליון חיילים לא האמינו עוד בעצמם. מיליון חיילים שעמדו למסור את נפשם על המולדת, נכנעו ללא קרב.

דוגמה שניה: צבא צרפת ב-1940. הצבא הצרפתי היה ענק בכל קנה מידה. יותר ממאה אוגדות. עוד עשרות אוגדות לסיוע מהאנגלים, הבלגים וההולנדים. גם קו מז’ינו האימתני, שנבנה ב-1930, נועד לסייע לו. בהיסטוריה שלו היו גם ניצחונות – ברוב מלחמות נפוליאון, וגם ב-1917 מול גרמניה. אבל ההנהגה הקרינה חולשה. מלחמת העולם הראשונה נתפסה כטראומה נוראית, בעיקר בשל 1,240,000 ההרוגים שגבתה. במשברי חבל הסאר (1935) ומינכן (1938) צרפת הפגינה חולשה והססנות. לצבא היה המון זמן להתכונן. מסתיו 39 עד אביב 1940. פחדנותם של ההנהגה והצבא גרמו לכך שהיטלר סיים את כיבוש פולין וארצות סקנדינביה, והתפנה בכל כוחו, ובזמנו הפנוי לצרפת והשאר היסטוריה.

אני נזכר בדוגמאות אלה בכל פעם שאני שומע איזה אלוף פיקוד מתלהם על כך שנחזיר את לבנון לימי הביניים, וננצח בכל עימות עם החיזבאללה.

בצה”ל, מאז 1973, יש שני דפוסי פעולה המושפעים מאד מעמדות של גורמים פוליטיים בשמאל.

בתחום הלוחמה הזעירה – קומנדו, טרור, פשיטות – ובחיל האוויר, פחות מרגישים את ההשפעות האלה. הפעילות נמשכת, “כירורגית”, יותר, מדויקת יותר, מוגבלת יותר.

בתחום הלוחמה הקלאסית – תמרונים, כיבוש, טיהור – השמאל ביצע דלגיטימציה מוחלטת.

מבה”ד 1 ועד פו”מ מתרגלים מבצעים קרקעיים רחבי היקף, אבל אף אחד לא מתכוון לזה ברצינות. הצבא הפנים את מערכת המושגים הפרוגרסיבית: כיבוש זה רע. ניצחון זה רע.

זה לא קרה בבת אחת.

אחרי 1973 הצבא היה עסוק בעיקר בנסיגות ובמינהלות “שלום”. בין 1982 ל-2000 הצבא עדיין כבש, אבל אז נקלע לקרב תודעה מתמשך מול השמאל. במהלכו “נרצח” מנחם בגין, הודח אריק שרון, הומלכו “4 אמהות” ושדרניות רדיו.

לבנון, 2006

התופעה הזדקקה במלחמת לבנון השניה ב-2006.

גם צה”ל וגם הדרג המדיני יצרו שיח עצום ומתלהם, כשערי ישראל מופגזות ללא הרף. הכוחות המתמרנים לא עשו כמעט כלום. היו פשיטות קטנות על מרון א ראס ובינת ג’ביל וכניסות קטנות מאזור רכס רמים. וקצת הליכה צפונה.

חיל האויר הפציץ והפציץ, כמו לרדוף עם פטיש אחרי זבוב. לא בטוח שהזבוב נהרג, בטוח שהדירה הרוסה.

והכל לשמחת הפרוגרסיבים – כי בעולם פסטיבל גינויים ושנאה אינסופי לישראל.

היה במלחמה הזו פיתרון בית ספר פשוט: לכבוש את השטח ולטהרו. בצה”ל של הקרן לישראל חדשה זו כבר לא אופציה.

שבוע לפני המלחמה בוצע תרגיל והמדהים היה שהוא היה על המתאר שבגללו החלה המלחמה. חטיפת חיילים, הפגזות מלבנון, גיוס אוגדות וכו’. בתרגיל הכל התבצע היטב. במלחמה עצמה כולם הסכימו להתלהם, אף אחד ממקבלי ההחלטות ומבעלי הדרגות הבכירות לא הסכים להילחם, לקדם אוגדות, לכבוש. אולמרט ציפה מחלוץ, חלוץ ציפה מאולמרט. אבל כלום.

נסיוני האישי בחזית הזו מעלה כמה קוריוזים: בחזית מסוימת פעלו חטיבות המילואים כרמלי ואלכסנדרוני. היחידות הללו היו היחידות שגמאו קילומטרים. החבר’ה צחקו עליהם: המילואימניקים לא מעודכנים שלא צריך להתקדם.

בחזית המזרחית פעלה אוגדה 162 בפיקוד תא”ל גיא צור. לקראת סוף המלחמה, כשהחלו סוף סוף להכנס לשטח לבנון, בוצע נוהל מסודר וחטיבה מסוימת היתה צריכה להכנס. החטיבה לא נכנסה. למה? ככה. גיא צור, במקום לזעום או לקרוא לסדר, הסביר שזה לא נורא. כי כיבוש מביא רק סיבוכים.

באירוע אחר הצנחנו אספקה בשטח ומסיבות שונות לא דייקנו. החבר’ה למטה פחדו להתקדם אל האספקה.

מהצפון לדרום

במבצעי עזה מתרחש אותו תהליך. הרי גם לשיטת הסכם אוסלו, מרגע שעלה חמאס לשלטון, צה”ל צריך לכבוש את הרצועה, לטהר אותה, ולהחזיר את אנשי הרשות הפלסטינית. אפרים סנה ועמוס ידלין אמרו את זה מעל כל במה. נאדה.

במבצעים השונים היתה איזו כניסה סמלית לעזה, שהתייחסו אליה כמו לפלישה לנורמנדי. אם מישהו העלה אפשרות לכבוש את הרצועה התייחסו אליו כמו אל כהנא.

האויב היה הראשון להבין את מצב הרוח החדש בצה”ל.

הוא מבין שבמילים אנחנו מתלהמים, בהפעלת הכוח אנחנו מפחדים. אין משמעות לכל האוגדות שלנו. רוב הסיכויים שהן לא יתמרנו. צה”ל ללא רוח גייסות. צה”ל מסורס.

אז הוא יורה בלי הכרה. בלי לאיים בכיבוש, אבל כולם יודעים ש”רק הכיבוש יכול”.

זה מה שיקרה גם במבצע הבא בעזה, וגם במבצע הבא בלבנון. מדינת ישראל תשותק, וצה”ל ימתין לחוות דעתם של אהרון ברק, ערוץ 2 וטליה ששון.

עד מתי?

אולי עד שרקטה תפגע בכיתת בית ספר או גן ילדים ו-30 ילדים ייהרגו, כמו בליל הסדר של “מלון פארק” ב 2002. רק אז יצאנו לחומת מגן. ניתן לקוות שבנסיבות כאלה תתרצה הקרן לישראל חדשה, ותתיר ברוב טובה לצה”ל לעשות את מה שהוא צריך לעשות.

https://mida.org.il/2018/03/08/%D7%...

תגוביות:

1.עצוב אך זה ככל הנראה מה שיקרה גם במלחמה הבאה. מרבית הפיקוד העליון של צה”ל מאוייש בשמאלנים, שמבחינתם ניצחון הוא עמידה במוסר המעוות שלהם ולא חיסול והשמדת האוייב.

את מאות הרוגי לבנון השלישית ניתן למנוע, אם רק יטהרו את הסמול מהמטכ”ל.

2.נכון, מדויק ומחריד.

המדהים בכל הסיפור הזה שקצינים כמו גיא צור המשיכו בצה"ל עד הפנסיה. אותו כנ”ל לגבי קצינים שלא מילאו אחר פקודות כפי שחלוץ ואייזנקוט העידו!

משהו רע מאד עובר על צמרת צה"ל. אני מאמין שבארה"ב הקצינים הללו היו נשפטים לשנים ארוכות מאחורי סורג ובריח. אבל פה הסחבקיות הזולה והליצנות הורסים כל חלקה טובה. ראו ערך פוזננצקי כץ.

3.השמאל אחראי לזה שרמטכ”ל הכלניות הקריב חיילי צה”ל בצוק איתן רק כדי לא לפגוע בטעות באזרחי האויב והוא עוד התגאה בזה, כאילו שזה חלק מערכי צה”ל.

4.כקצין בכיר בצה”ל במגוון רחב מאד של תפקידים ובהרבה מהם בהצטיינות, בוגר לימודי מנהל עסקים למנהלים executives וקריאת המון ספרי צבא של מצביאים גדולים בתאור הקמת צבא, ניהול קרב, עמדת המפקד, פקודות, אסטרטגיה, הונאה, מודיעין ועוד, ביקור בספריות הצבא INSS ופו”ם כולל הקשבה לגאון דר’ אורי מילשטיין יאנוש ואחרים, הדרכת בכירים, מחוזר CIA ומוסד, אני יכול לפסוק בודאות כי מערכות השב”כ והמטכ”ל פועלות יותר כחדר אוכל בקיבוץ מאשר כאוסף מצביאים המנהל ארגון.

5.הצבא עובר תהליך של הטלת מגבלות המעקרות את החיילים מרוח קרב הנדרשת לצורך הכרעה. בימי הפלמ”ח לימדו כל בוגר קורס מכ”ים שהוא המפקד העליון בשטח. היום, כל יוזמה עצמאית נחשבת לעברה ואסור לפעול ללא פקודה מהדרג הממונה. כך מעקרים צבא מיכולותיו והופכים אותו לגוף התלוי בהחלטות “הדרג העליון” שראשו כבר בפוליטיקה והדאגה לשמירת “דף נקי” מנחה בקבלת ההחלטות. ועוד שאלה: האם מישהו לקח בחשבון את האפשרות שבשעת חרום, תושבי ואדי ערה יוציאו את המשאיות ואת כלי הרכב לכבישים וילכו הביתה?

6.כל ניסיון לטעון שצמרת צה”ל אינה נשלטת לחלוטין על ידי אנשים המשתייכים באופן מובהק לשמאל, הנו ניסיון מוזר ולא מחובר למציאות.

7.תיאור מדויק להפליא של הבעיה. צבא גדול, טיפש ופחדן המשקיע את עיקר מרצו בפתרון בעיות הזהות המינית והמגדר. כל עקרונות המלחמה נזנחו ונשכחו, ומדוכאות עד עפר התעוזה והיוזמה של החיילים והמפקדים הזוטרים.
אחת העדויות הבולטות לכך היא דברי ההבל של מפקד זרוע היבשה, האלוף ברק, התולה ניצחון במלחמה הבאה עם חיזבאללה בהריגת נאסראללה. ברור מאליו כי כל מה שנאסראללה יהיה צריך לעשות כדי לנצח בה הוא להסתתר בבונקר עמוק מספיק.

8.את זה ראיתי כבר כשהייתי חייל מילואים צעיר בשנת 93 בעורב חטיבה 5 שהגיע אליה מגדוד 51 של גולני. ראיתי קצינים שמנים ונרפים שבאים עם הלפטופים שלהם, נפוחים מחשיבות. המ”מ שלי היה שמן וחסר כושר לחלוטין ותהיתי בקול רם לגבי כשירותו הפיזית להוביל מחלקה לקרב. לגבי הנחישות שלו לא היה לי ספק. בתחתית של התחתית...המ”פ היה אינטלקטואל בעיני רוחו עם משקפי ג’ון לנון, שלא היה ספק איפה הוא ממוקם על המפה הפוליטית. מאז ועד היום כל מה שחשבתי על צה”ל ועל מפקדיו התגשם בצורה גרועה אף יותר בכל המבצעים הצבאיים עד היום. באתי מחטיבה שמפקדיה כמו ארז גרשטיין ז”ל הפיחו בנו רוח קרב ולאחריהם לא ראיתי עוד מפקדים כאלה בצה”ל. לצערי אין בלבי ספק שצריך לבער את השמאל הצבאי והשמאל האזרחי שמשפיע עליו ובכל אמצעי לפני שאנו פונים כנגד האויב הערבי.

9.צה”ל “לקח צד” שמאלה בויכוח הפנים ישראלי, דבר שבעבר הוא נמנע ממנו בגבורה. צה”ל בז לרבנים. צה”ל בעד פמיניזם רדיקלי. צה”ל שולח את קציניו הבכירים להשתלמויות במכונים כמו מנדל והרטמן, צה”ל פותח שעריו לאידיאולוגיה להט”בית, צה”ל ניטראלי בסכסוכי מתנחלים - ערבים, צה”ל מצר את ההתיישבות היהודית, צה”ל חושב שאנחנו כמו גרמניה בשנות ה- 30 ועוד. צה"ל עובד אצל עמותות וניירות עמדה של הקרן לישראל חדשה, המכון הישראלי לדמוקרטיה, מכון הרטמן, קרן מנדל, התנועה ליהדות מתקדמת וכו’.

10.צבא המעורב במדיניות שמאלנית וסדר יום הומניטרי אינו יכול לנצח במלחמות.נקודה! הגיע הזמן לנקות את כל הפוליטיקאים השמאלנים מהפיקוד הצבאי ולהכניס לוחמים. הגיע הזמן להעמיד לדין את כל האירגונים השמאלנים האנטישמים על בגידה ולשים אותם בכלא.

אם לא, אז נפסיד בכל מלחמה. אם חס וחלילה נופל על בית ספר טיל והורגים לנו את הילדים, צריך לצאת לרחוב ולחסל את הבוגדים ולתלות אותם בכיכר העיר.


ליה 16.11.1817:50
11. השבוע הוכח שאלופי המטכ''ל אינם מסוגלים לפקד בצורה ראויה על צה''ל / ק.גליק בתגובה להודעה מספר 0
המוכנות של המטכ"ל להפנים ולפעול בהתאם למצע פוליטי אנטי־ישראלי - שמוסדות או"ם וארגוני זכויות אדם עוינים פוליטית ואידיאולוגית דוגלים בו - היא פגיעה מהותית בביטחון ישראל

החלטת הקבינט להסכים לנצור אש בעזה מתסכלת ומקוממת.

הרי ברור שעם ההחלטה הזאת התפורר המעט שעוד נותר מכוח ההרתעה של ישראל אל מול חמאס, כמו גם מול חיזבאללה.

ההתפטרות המיידית של שר הביטחון אביגדור ליברמן אולי תסייע לישראל ביתנו לעבור את אחוז החסימה בבחירות, אולם היא היתה מעשה בלתי אחראי מבחינה לאומית.

חמאס בצדק מציג את ההתפטרות שלו כעדות לניצחון המזהיר של משטר הטרור השבוע בעזה.

אבל יותר מאשר החלטת הקבינט מתסכלת ומקוממת, היא מהווה תמרור אזהרה.

מה פתאום ישראל נצרה את האש אל מול מתקפה חסרת תקדים של כמעט 500 רקטות בפחות מיממה? מה הסיבה לכך שהקבינט סבר שעדיף לעבור לסדר היום?

ובכן, יש שתי סיבות עיקריות להחלטת הקבינט: ראשית, יכול להיות שראש הממשלה בנימין נתניהו ושריו הם פחדנים ומטומטמים. זאת למעשה הגרסה שליברמן הציג ביום רביעי כשהתפטר. אולי זה נכון. בוודאי הבדיחות שרצות בקבוצות הוואטסאפ מבוססות על ההנחה הזאת. אבל אין עדויות לכך. תגידו מה שתגידו, אבל נתניהו אינו איש כסיל. ואם הוא ושריו מפחדים, אולי יש להם סיבה מהותית לחשוש.

וזה מביא אותנו לסיבה השניה והריאלית יותר לכך שהקבינט החליט לאפשר לחמאס להכריז על ניצחון ביום שלישי: קוראים לה המטכ"ל.

כבר שנים שישראל לא פועלת למגר את שלטון חמאס בעזה, והסיבות לכך ברורות. ישראל איננה מעוניינת לשלם את מחיר הדמים והמחיר הכלכלי שתגבה השתלטות מחודשת על עזה. המחיר גבוה מדי, כי התמורה האסטרטגית של מהלך השתלטות מוגבלת מאוד. אילו כוחות ישראליים ישלטו בעזה? ואם ישראל לא רוצה לשלוט שוב בעזה, גם אין לה עניין להעביר את השלטון לפת"ח. אז מגיעים לברירת המחדל. בהיעדר עניין בהשתלטות מחודשת על עזה, המגמה הישראלית אל מול חמאס נמשלת לכיסוח דשא: בכל פעם שחמאס גדל יותר מדי, מנחיתים עליו מכה כדי לגמד אותו מחדש.

אבל אנחנו רואים כי זה לא קרה הפעם.

ללא ספק, שיגור של כ־500 רקטות בפחות מיממה מצביע על כך שהדשא של חמאס גדל יותר מדי והנה, ויתרנו על כיסוח. לא הרגנו את יחיא סנואר או איסמעיל הנייה; לא הרסנו את חוליות השיגורים; לא חיסלנו את מפעלי ייצור הרקטות; לא פגענו בבסיסי האימונים של חמאס או הג'יהאד האסלאמי.

למה? יש שני הסברים אפשריים לכך. הם אינם סותרים זה את זה ויכולים להתקיים בו־זמנית. כל אחד בנפרד ושניהם יחדיו מצביעים על בעיה חמורה שמצריכה טיפול מיידי. כן, לפני הבחירות.

יש אפשרות אחת סבירה, שפרשנים צבאים וקצינים בכירים בדימוס מצביעים עליה: צה"ל לא פעל בצורה אפקטיבית השבוע, משום שהפרקליטות הצבאית מנעה זאת באמתלה של המשפט הבינלאומי.

מאז עופרת יצוקה אנחנו עדים לתהליך מהיר של משפטיזציה של תורת הלחימה של צה"ל.

יועץ משפטי מוצב בכל גדוד, ותפקידו לאשר מטרות.

על פי הדיווחים שצצים מאז יום שלישי, צה"ל לא פגע בראשי חמאס ובחוליות משגרי רקטות, משום שהפרקליטות הצבאית העוצמתית מנעה זאת בטענה כי מדובר בפשע בינלאומי. אנחנו יודעים כבר ממשפטו של אלאור אזריה כי הרמטכ"ל גדי איזנקוט - שהעלה את הפצ"ר שרון אפק לדרגת אלוף - מעדיף להפליל חיילים קרביים מאשר להחליש את מעמדם של פרקליטים שאינם נושאים בתוצאות של שיקול דעת מקל כלפי אויבי ישראל.

חיילים ששירתו בצוק איתן עדיין מתמודדים עם תיקי מצ"ח שנפתחו נגדם בגין חשד ששיקול דעתם בעת קרב היווה עבירה על החוק הבינלאומי.

יש להבהיר כי מה שמכונה "המשפט הבינלאומי", שמיושם על ידי מפקדי צה"ל באמצעות הייעוץ המשפטי, אינו משפט שמחייב את ישראל או כל מדינה אחרת. אין למשל חוק במשפט הבינלאומי שקובע מהו נזק פרופורציונלי. הכל נתון לשיקול דעת. המשפט הבינלאומי המיושם הלכה למעשה על ידי צה"ל הוא יותר עמדה פוליטית ממשפטית, והיא קובעת שישראל פושעת עד שיוכח אחרת. המוכנות של המטכ"ל להפנים ולפעול בהתאם למצע פוליטי אנטי־ישראלי זה - שמוסדות או"ם וארגוני זכויות אדם עוינים פוליטית ואידיאולוגית דוגלים בו - היא פגיעה מהותית בביטחון ישראל.

לוחמה אסימטרית

יש עוד אפשרות שעולה מהעובדה שפעולת הקומנדו בחאן יונס נחשפה ומהעובדה שאוטובוס החיילים ספג פגיעת טיל ישירה: צה"ל לא בכושר להתמודד עם חמאס, שלא לדבר על חיזבאללה. שני המקרים וגם אי־היכולת של צה"ל להפגין יצירתיות, שלא לדבר על אפקטיביות אל מול האלתורים של חמאס בכל הקשור למתקפות מהגדר בשבעת החודשים אחרונים - מצביעים על אפשרות שאלופי המטכ"ל אינם מסוגלים לפקד בצורה ראויה על הצבא.

הם לא מסוגלים להתמודד עם אויב שיודע לאלתר.

הם מוכנים עם תוכניות לפלישה עם אוגדות והפצצות מהאוויר, אבל הם לא מסוגלים להתמודד עם חוליות שיגור של בלונים וקטיושות.

נכון, קשה לצבא קונבנציונלי להתמודד עם אויב לא קונבנציונלי. אבל אנחנו מתמודדים עם אויבים לא קונבנציונליים כבר 50 שנה. אנחנו מדברים על לוחמה אסימטרית כבר דור שלם. אבל אנחנו לא מתאימים את החשיבה הצבאית למצב שמתקיים מאז שנות ה־90.

התעוזה הוחלפה באמצעי מיגון.

העובדה הפשוטה שהקבינט העדיף למסור ניצחון לחמאס מאשר להילחם נגדו מבשרת רעות בנוגע ליכולת של צה"ל להתמודד מול חיזבאללה - אויב מנוסה וחזק פי עשרה מחמאס.

נחשפה כאן בעיה איומה בכל הקשור לכושר הפיקוד של המטכ"ל, שמצריכה טיפול משמעותי באופן מיידי וזה מביא אותנו לסוגיית מינוי שר הביטחון.

ישנן כעת שלוש חלופות. אחת, שנתניהו יכהן כשר הביטחון. חלופה זאת בעייתית, ולו משום שיש צורך בהול בשר ביטחון במשרה מלאה. נתניהו לא יכול לעשות זאת, הוא כבר עובד מסביב לשעון.

מה עם נפתלי בנט? בנט מכיר היטב את המגרעות של המטכ"ל. הוא פירט אותן לפני שנתיים בנאום מכונן שנשא בוועידה של המכון למחקרי ביטחון לאומי. הוא גם יודע לבצע רפורמות ולעבוד בשיתוף פעולה מהותי ופורה עם גורמים בכירים בעלי השקפה אידיאולוגית הפוכה משלו. הוא הוכיח זאת בשלוש השנים האחרונות במשרד החינוך. אז ברמה המהותית, בנט הוא המועמד האידיאלי לתפקיד שר הביטחון. אבל מצד שני, בשנת בחירות אולי זה יותר מדי לבקש ממנו. אולי לשאת את האתגר הקיומי הזה על הכתפיים כאשר בתור פוליטיקאי הוא זקוק לתוצאות מהירות שיוכל להראות אותן למצביעים בתוך כמה חודשים זה צעד רחוק מדי בשבילו. ומה אם הוא לא יצליח? זה הימור פוליטי לא קטן בשביל המפלגה שלו ובשבילו באופן אישי.

אולי עדיף למנות איש חיצוני שינקה את האורוות במטכ"ל, לרבות ביטול חלק מהמינויים האחרונים למפקדי אוגדות ופיקודים. אולי עדיף למנות איש נטול שאיפות פוליטיות, שיבצע את העבודה המלוכלכת של הוצאת המשפטנים מהגדודים ומהחטיבות ומהאוגדות ויספוג את החצים של התקשורת ושל השמאל בארץ ובעולם.

מה שבטוח הוא שהאויב יושב ממש על הגדרות - בעזה, בסוריה ובלבנון - וצופה בנו וצופה באלופים שלנו.

שעת השין חלפה כאשר הטיל פגע באוטובוס ביום שני.

אם אנחנו לא מוכנים לטפל בהם היום, אז אנחנו צריכים לטפל בעצמנו באופן מיידי. כי מחר יבוא ולא נוכל לנצור את האש.

https://www.maariv.co.il/journalist...

תגוביות:

1.ראשי המטה הכללי של צה"ל מזמן הפסיקו לעסוק בבטחונם של אזרחי ישראל או ברווחתם ובשלומם של חיילי צה"ל. כל מטרתם הוא לשמר את הקליקה ע"י סיסמאות ואג'נדות הזרות לרוב רובם של אזרחי ישראל.


ליה 20.11.1808:09
12. ח''כ אוחנה: צה''ל קופא במקום וחותר לבריחה. המשפטיזציה היא הסיבה שלא ירו במחבלי העפיפונים בתגובה להודעה מספר 0

ערכתי לאחרונה בתאריך 20.11.18 בשעה 08:17 בברכה, ליה

השר בנט ‏חד משמעית צודק.

הוראות הפתיחה באש מסורבלות והאופן בו הן מתורגמות ע"י המשפטנים מטה את הכף מצבא חותר למגע ויוזם כפי שהיה צה"ל שהכרנו בעבר, לצבא שקופא במקום, וחותר לבריחה - הכל רק לא להגיע למשפט וישנן דוגמאות.

המשפטיזציה, למשל, היא הסיבה האמיתית שלא ירו במחבלי העפיפונים והבלונים.

https://t.co/ChJ9EgvCNr‎

אני קובע נחרצות: עודף המשפטיזציה קושרת את ידי לוחמי צה"ל ומסכנת את חיי אזרחי ישראל.



*

חייל, על דברי בנט נגד הפצ''ר: נפצעתי בינוני בפעילות בחברון, כי הקפדתי על הוראות פתיחה באש.

אני אהוד, חייל מגיב על דברי בנט נגד הפצ"ר נפצעתי בינוני בפעילות מבצעית בחברון, כי הקפדתי על הוראות פתיחה באש השגויות שניתנו לי, למרות היותי נתון בסכנת חיים יחד עם הכוח שלי עוד טרם הפגיעה בי.

בפרספקטיבה מאוחרת גם אני פחדתי בתת המודע שלי מחקירה, יותר מאשר מכל הבלאגן שהיה סביבי. לבסוף מחבל המשוייך לחמאס פגע בי.

https://twitter.com/ehud_a/status/1...


ליה 20.11.1808:20
13. אוחנה: ''המשפטנים הם חלק ממהלך סירוסו של צה''ל'' בתגובה להודעה מספר 0

ערכתי לאחרונה בתאריך 20.11.18 בשעה 08:38 בברכה, ליה

חבר הכנסת אמיר אוחנה (הליכוד) התייחס בטוויטר לדבריו של בנט לפיהם "עודף משפטיזציה קושרת את ידי לוחמי צה"ל" וכתב כי "חד משמעית צודק.

הוראות הפתיחה באש מסורבלות והאופן בו הן מתורגמות ע"י המשפטנים מטה את הכף מצבא חותר למגע ויוזם כפי שהיה צה"ל שהכרנו בעבר, לצבא שקופא במקום, וחותר לבריחה - הכל רק לא להגיע למשפט, וישנן דוגמאות. המשפטיזציה, למשל, היא הסיבה האמיתית שלא ירו במחבלי העפיפונים והבלונים".

לאחר מכן כתב: "המשפטנים הם חלק ממהלך סירוסו של צה"ל (וגם של האזרחים, אגב, בפרשנות המצמצמת/מסכלת את זכות ההגנה העצמית) ואי אפשר להשאיר את צה"ל מחוץ לויכוח פוליטי אדוני הרמטכ"ל, ודאי לא כשסגנך "מזהה בקרבנו תהליכים" המזכירים לו את גרמניה הנאצית, ואתה שותק. אנחנו מדינה שיש לה צבא, לא להיפך".

https://www.maariv.co.il/breaking-n...

תגוביות:

1.ד"ר גיא בכור כתב על כך כבר לפני שנים רבות:

איך הצבא שלנו איבד את ה"קיליניג אינסטינקט",שהיה פעם למפקדיו,חדורי הבטחון העצמי,שהשמידו את חילות האוויר של צבאות ערב עדיין על הקרקע בשנת 1967.

איך קרה שהצבא אפילו חושש מעימות מוגבל עם כנופייה קטנה של טרוריסטים לא
ממש מאומנים,לא בלבנון, אלא ברצועה הזעירה של עזה,ולוחץ להמשך הרגיעה בכל מחיר,אפילו במחיר ריבונות חלקית סביב הרצועה,ובמחיר הקרבת האזרחים.

איך כל זה קורה לנו,על מיליארדי השקלים שאנו משקיעים בצבא בשנה ?

מדוע הביצועים שאנו מקבלים כל כך ירודים בחוסר המעוף שלהם,בינוניים,עם מטכ"ל מפוהק,מפונק,שמן מתקציבי ענק,שלא רוצה להתאמץ יותר מדי,ללכלך את
הידיים,בדרך אל האזרחות ואל המנכ"לות באירגוני הסקטור הפרטי.

איך קרה שצבא המתוקצב בלא פחות מ-50 מיליארד שקל בשנה (2007) ,כאשר
התקציב הזה אינו כולל את תקציבי המוסד,השב"כ,פיקוד העורף,משמר הגבול
וסיוע לתעשיות בטחוניות במשבר,המסתכמים בעוד כמה מיליארדי שקלים,צבא כזה
אינו פועל?

תשאלו בשביל מה אנחנו משקיעים סכום שהוא 17% מהתקציב הלאומי שלנו,על אי
עשייה,ואפילו על אי הרתעה?

האם לא חבל על הכסף?

כדי להבין את התוצאה המחרידה הזו,יש לרדת לסיבות ואלה כמה מהן:

*עודף משפטיזציה גמר את היוזמה העצמית בצבא.למה להסתכן אחרי המלחמה
בוועדות חקירה מבזות בנוסח וינוגרד ואגרנט,בעריפת ראשים,ובסיכון הקריירה
כולה.והרי כל עימות ייגמר ממילא בוועדת חקירה,כיוון שיהיו נפגעים.

בג"ץ של אהרון ברק,כאשר זה הכריז שהכל שפיט,גמר את הצבא.

שום מפקד בכיר לא ייקח עוד סיכון.ההיפך!

כולם מסתתרים מאחורי היועצים המשפטיים...

מי ששולט היום בצבא אינו הרמטכ"ל אלא היועץ המשפטי לממשלה מני
מזוז,שהכריז כבר כי מלחמת לבנון האחרונה היתה "מלחמה משפטית",ובמלחמה כזו אסור להמר,אסור להפתיע ואסור להציג גאונות צבאית.

הרי הדרג המשפטי צריך לאשר זאת קודם.

בג"ץ ניצח לנו את הצבא,ובעצם בג"ץ ניצח לנו את הנצחון.

*רסן של אירגוני "זכויות אדם" שמטרתם אינה בהכרח טובת ישראל,הקיף את הצבא שלנו בשני העשורים האחרונים.הם מגייסים כספים בחו"ל ומתפרנסים מלזנב בצבא מבפנים.כולם מכירים מי הם אירגונים אלה.באכיפת בג"ץ האפקט שלהם בגימוד הצבא היה,מתברר,מרתיע ואפילו קטלני.

...

זה המזרח התיכון שמחכך ידיים בהנאה לנוכח תהליך ההרס העצמי וסירוס הצבא הגדול באיזור.

הם כבר לא צריכים לעשות את העבודה.אנו כבר עושים זאת בעצמנו טוב יותר-עבורם.

http://www.gplanet.co.il/prodetails...

https://rotter.net/forum/gil/20135....






ליה 21.11.1810:17
14. עו''ד אילן כץ, סגן הפרקליט הצבאי לשעבר, מחזק את הטענה לעודף 'משפטיזציה' בצבא בתגובה להודעה מספר 0
סגן הפרקליט הצבאי לשעבר: "יש תרבות של כסת"ח"

עו"ד אילן כץ, סגן הפרקליט הצבאי לשעבר, מחזק את הטענה לעודף 'משפטיזציה' בצבא ולחשש החיילים מפני הליכים פליליים: "יושב משפטן בחמ"ל ושואלים אותו מה לעשות אם יורים עלינו מבניין של אונר"א".

"אין ספק שיש עודף משפטיזציה בצה"ל ומי שאשם בעודף המשפטיזציה אלה הם המפקדים ולא הפרקליטות הצבאית שבעצם איפשרו את המצב הזה...

פעם היה גיבוי לחיילים.

לטעמי ברגע שיש קרב ובחמ"ל יושב משפטן ושואלים אותו מה לעשות אם יורים עלינו מבנין של אונר"א - האם מותר להפגיז או לא, ואז מתחילים לשחק את המשחקים האלה של חצי לבוש חצי ערום באמצעות מילת הקסם "מידתי", בעיני זה פסול וזה קורה בצה"ל.

גם בדיעבד זה קורה.

אם לדוגמא יש אירוע ונהרגים בו אזרחי אוייב חפים מפשע, אז בצה"ל מתחילים לבדוק את איכות המודיעין שקדם לפעולה. זו הבעיה. הרי לא צריך לבדוק כל דבר, אבל הגישה היום היא בעצם הכסת"ח.

הפרקליטות היא ספק של ייעוץ משפטי, אבל מצער שיש הבדל בין בכירים לזוטרים בכל מה שקשור להגנה משפטית ובעליל רואים שכשמדובר בקצין בכיר, אז פתאום הוא מקבל את כל ההנחות בהליך השיפוטי, אם בכלל, בתואנה שזה אירוע מבצעי מורכב, לעומת המצב כשמדובר בחייל זוטר (אלאור עזריה).

כלומר יש עודף משפטיזציה בצה"ל ויש איפה ואיפה (אפליה וקיפוח) בצה"ל. יש חלוקה בין החיילים הפשוטים שהם הנושאים בנטל ומתמודדים ביום יום לבין המפקדים שלהם.

אני טענתי את זה במשפט עזריה ואני טוען את זה היום.

ואילו במקרים של המפקדים, הסנגוריה הצבאית מממנת, למשל כמו במקרה של בוכריס, שלושה עורכי דין מהשורה הראשונה שייצגו אותו, לעומת המקרה של אלאור עזריה החייל הזוטר - שם מימנה הפרקליטות הצבאית תובעים חיצוניים כדי לתבוע אותו וזה בדיוק מה שממחיש את האיפה והאיפה.

מפקדים עומדים על כך שהמשפטנים יבואו לפני תעסוקה מבצעית ויחדדו את הוראות פתיחה באש.

איפה שיש כשל פיקודי של מפקדים שלא נותנים פקודות ברורות, לשם בדיוק נכנס המשפטן. הרבה פעמים נוח למפקד לבוא ולהגיד לעצמו, יש לי פה עורך דין והוא יכסת"ח אותי וקדימה.

קשה לדעת האם מתו הרבה חיילים בצבא ההגנה לישראל בגלל עודף המשפטיזציה לאורך השנים בגלל נוהל שכן, הקש בגג וכו'. אבל אין ספק שכאשר מונעים פעולה מסויימת שהיתה בארגז הכלים של החייל הלוחם והיום כמו למשל נוהל שכן, שלא עושים אותה, אז אין ספק שאם היו עושים נוהל שכן, אולי היו מצליחים להציל את חיי החייל שלנו.

כדי לשנות את המצב הזה יש להפסיק לדבר בכמה קולות.

למפקדים לדעתי יש שלוש משימות בלבד מול העיניים.

המשימה הראשונה זה לבצע את הפקודה שאתה מקבל, המשימה השניה זה להגן על החיילים שלך באופן פיזי ולעשות הכל במידת האפשר להביא אותם הביתה בשלום אם זה ניתן, והדבר השלישי, הלא פחות חשוב, זה לגבות אותם, בעיקר כאשר יש תקלה מבצעית.

אני טוען שהצבא היה צריך להתייחס באופן שונה לחלוטין לחיילים ביחידות קרביות.

אני טוען שבחקירת מצ"ח של חייל, שקשורה לפעילות מבצעית צריך להיות לו סניגור בתוך החקירה ולא מחוץ לחקירה.

https://www.20il.co.il/%D7%A1%D7%92...


ליה 03.01.1917:41
15. צה''ל נלחם באויב ובגל''צ מראיינים אותו / יעקב אחימאיר בתגובה להודעה מספר 0

ערכתי לאחרונה בתאריך 03.01.19 בשעה 17:46 בברכה, ליה

סערה פקדה לאחרונה את רשת הציוצים: בגל"צ שודר ראיון שקיימה יעל דן עם קרוב משפחה של איסמעיל הנייה, בכיר חמאס, שהלין על כי נאסר על בני משפחה לצאת מרצועת עזה להשתתף בהלוויה.

גם אני הייתי שותף לאותו זעם. חיילי צה"ל נלחמים בחמאס, ואילו גלי צה"ל משדרים ראיון עם קרוב משפחתו של בכיר חמאס. הגיוני, לא?

כיצד ייתכן שתחנת השידור הצבאית פותחת (שוב!) את המיקרופון כדי שמאזיניה, ובהם חיילינו, יקשיבו לתלונתו בן משפחה של האויב, בימים שבהם חיילינו לוחמים בו?

אני מבקש להיכנס לנעלי הממונה על יעל דן; בסמכותו לפסול את רעיון הראיון, וברצותו - יאשר לשידור. זו דילמה טעונת רגשות: האם לשוחח בשידור עם האויב, או עם מי שמדבר בשמו, בימים שבהם הוא מפיל חללים מקרב אזרחינו וחיילינו? עיתונאי מקצועי, לא ישראלי ולא יהודי, היה משיב בחיוב.
בחינתו, הראיון הוא חלק מהסיפור הישראלי־פלשתיני, שיש בו שני צדדים אויבים.

גם אצלי התעוררה בשעתו הדילמה. כמגיש מהדורת החדשות, נתבקשתי לראיין אחד מבכירי אש"ף, עוד בטרם הובאו לקבורה קורבנות טרור בחיפה. בתגובה, שכנעתי את העורך להמתין עם הראיון עד לימים רגועים יותר.

עמיתיי למקצוע אולי יגיבו שזה צעד אנטי־עיתונאי, הסותר ציווי מקצועי, שעיקרו דיווח עובדתי על כל המתרחש. אבל לסיפור העיתונאי ולחוקי המקצוע יש עוד היבט מימים עברו.

עיתונאי ערוץ 1 ז"ל שידרו את קולו המוקלט של יאסר ערפאת, למרות הוראת הממונים שאין להשמיע את קולו אך אפשר לדווח על תוכן דבריו. מאז מתראיינים בכירים פלשתינים ללא הגבלות בכל ערוצי השידור. ברקע מציאות שידור זו מונחת התשתית העיתונאית, שלפיה התפקוד המקצועי הוא בעדיפות ראשונה. כמו כן, יש "לדעת את האויב".

אז מדוע פרצה אותה סערה ברשת הציוצים? לדעתי, יש לכך רקע עמוק: היעדר יחסי אמון בין התקשורת לחלקים מקרב ציבור לקוחותיה.

לא מעט צופים ומאזינים סבורים באורח מכליל כי התקשורת בישראל מזדהה עם האויב; היא פרו־פלשתינית ואפילו אנטי־ישראלית. "תשקורת!" רק סקר מדעי יוכיח אם סברה זו נטועה בקרקע המציאות.

בכל מקרה, לא יקרה דבר, וגם לא תיפגע העיתונאות המקצועית אם לא יתקיים ראיון עם נציג האויב בעוד הדם רותח ומן הבטן נשמעת הקריאה "נקמה"!

ואולי גם על התקשורת לעשות צעד קטן אחד כדי להיטיב במעט את היחסים בינה ללקוחותיה. בימים רגועים, יחסית, גם אני שוחחתי בשידור עם בכירים פלשתינים, אך לא בשעה שקורבנות החפים מפשע עדיין מוטלים לפנינו. הרגשות עדיין סוערים.

https://www.israelhayom.co.il/opini...

תגוביות:

1.לא רחוק היום בו משפחות הקורבנות ייקחו החוק לידיים, כנגד המשת"פים מהתקשורת - אני רואה את זה מתקרב בצעדי ענק!

2.אין פוליטיקאי שיכנס בגלי צה"ל, לא כל שכן יסגור אותה...למה? כי ה"ליברלים הפרוגרסיביים" יערפו את ראשו...הפוליטי.

3.אם לא תהיה כאן מהפיכה אמיתית, נאבד את המדינה.

4.איפה הרמטכ''ל. איפה שר הביטחון. איפה הממשלה. מפחדים מכמה שמאלנים ארורים ותקשורת יהודית אנטישמית.

5.כמו יעל דן גם רזי ברקאי שמעדיף לאכול חומוס עם ערבים מעזה, מאשר עם יהודים בבני ברק.

6.בגלי צה"ל תמיד נותנים להם אמפטיה והזדהות ואף פעם לא שואלים שאלות קשות. ראיונות כאלה נותנים רוח גבית לטרוריסטים בו בזמן שהחיילים של אותו הצבא נלחמים בהם. אבסורד.


ליה 10.02.1915:19
16. הונאה ביטחונית בדרך לקלפי בתגובה להודעה מספר 0
בתחילת שנות ה־50 של המאה הקודמת התכנסו ראשי מערכת הביטחון ודוד בן־גוריון לדיון שהגדיר את תפיסת הביטחון הלאומי של ישראל. עקרונות התפיסה מדגישים את חשיבות עיתוי היציאה למלחמה - תמיד כשבידינו הברירה לקבוע היכן ובאיזו עוצמה - וסיומה בהכרעה נקודתית. עקרונות אלה נועדו לשמר ואף להעצים את ההרתעה, שנקבעה כיעד עליון.

לשם השגתה, שילמה ישראל לא אחת במחיר דמים עתק. ביום הכיפורים, לאחר הבלימה, נדרשה ישראל "לשלם" כמעט מחצית מנפגעי המלחמה, כדי להעתיק את הלחימה לשטחי האויב ולסיים אותה בהכרעה נקודתית כמסד איתן להרתעה.

אלא שבניגוד לבן־גוריון ולאנשיו, שקבעו את ההרתעה כערך עליון, בחרו תלמידיו - יצחק רבין ושמעון פרס - לשנות כיוון. על רקע מלחמת שלום הגליל בשנות ה־80, בעודם באופוזיציה, פתחו השניים חזית מול הממשלה. מאבק פוליטי זה - ללא קשר לשיקוליו - הביא לגניזתה של תפיסת הביטחון הלאומי ולביטול החובה לחתור להכרעה. הריק הביטחוני שנוצר מאז התמלא באסטרטגיית ה"הכלה", הדומה להפליא להתנהגות שאימצו אבותינו בלית ברירה בגלות. אין בה סימן וזכר ליוזמה, זולת מענה ל"שימור הנפש והרכוש". אין פלא שמאז פסקו הניצחונות, ואנו מסתפקים ב"תיקו", במקרה טוב.

ראשית הגלישה במדרון היתה הקמת מעין "קו בר־לב" בלבנון, שכמו בחזית ההתשה בסיני נוסח 1969, הפכה את המוצבים למטרות לפיגוע. היה זה פתח דבר להקזת דם חיילינו בלבנון, שנקלטו כתשדירי המרצה לפתיחת האינתיפאדה בעזה, בשומרון וביהודה. משם קצרה הדרך לאוסלו, כאבן דרך לבריחה מלבנון ולהתנתקות מגוש קטיף. ישראל מצויה מאז בפרוזדור אינסופי: מלחמת לבנון השנייה, עופרת יצוקה, עמוד ענן וצוק איתן...

לתמורה היסטורית זו יש תופעות לוואי נוספות: ריסוקה של האחדות הלאומית, פגיעה בביטחון האישי והפיכתן של ממשלות ישראל - כולל הנוכחית בראשות בנימין נתניהו - לבנות ערובה של המטכ"ל והעומד בראשו. כדי להמעיט בכישלונם של ראשי מטכ"ל, ניפקה מכבסת המילים הצה"לית את הביטוי "המלחמה שבין המלחמות" (מב"מ), המעלים מעיני הציבור את העובדה שמדובר במלחמת התשה מתמשכת, התואמת לאסטרטגיה שגיבש האויב לאחר של"ג: להקיז דם יהודי במידה שתמנע מממשלה בישראל לצאת למלחמה כדי להכריע את האויב עד תום.

רצה הגורל, ובימים אלה מנפנפים שני רבי־אלופים (מיל'), גנץ ויעלון, ביוקרתם ובניסיונם הצבאיים ומתחייבים להביא לשינוי בכל אחד מתחומי חיינו - אם רק נבחר בהם.

אך צה"ל, גם בפיקודם, כשל - ולא בשל היעדר ידע ומוטיבציה, אלא כי הפך ל"בולען" משאבים. אם ברצונם של השניים להציג תוכנית הבראה סדורה לסיכול החובבנות בשאר תחומי החיים והמערכות הציבוריות, מוטב שיתייצבו קבל עם ויסבירו את הסיבות לשליטת החובבנות בעת תפקודם כראשי מטכ"ל.

אם לא כן, "תדע כל אם עברייה" כי הכישלון הצבאי יימשך, הבטחותיהם של גנץ ויעלון לא יושגו, ופעילות השניים תירשם בדפי ההיסטוריה כהונאה לשמה.

תא"ל (מיל') אמציה (פצי) חן היה מפקד סיירת שקד

https://www.israelhayom.co.il/opini...

תגוביות:

1.צה"ל - צבא התבוסה לישראל. הקרן לישראל החדשה הצליחה מאד! צה"ל מונהג בידי צמרת מסורסת ומסרסת!!! גנץ, הוא דוגמא נהדרת לצה"ל. התגלמות הגמלוניות והטיפשות! חכו שיפתח את הפה.

2.גנץ כשל כרמטכ"ל והכנת צה"ל לנצחון. בוגי אבי אבות
תפישת "ההכלה". "הרקטות יחלידו" אמר על הרקטות של החיזבאללה אבל הפלא ופלא הן עפו עלינו עם החלודה.

אלו שני אנשים שבעים ומנופחים בעיקר בעיני עצמם - שניהם כשלו כרמטכ"לים וכמפקדים בכירים - נזכור גם את זה בדרכנו לפתקאות הקלפי.


ליה 17.02.1919:57
17. צה''ל השמן, השנורר והיח''צני אינו צה''ל שאהבנו!!! בתגובה להודעה מספר 0
צה"ל השמן, השנורר והיח"צני אינו צה"ל שאהבנו.

צה"ל השמן הפך לאמא תרזה. מטפל בסורים פצועים ובמסתננים ומפקיר את חייליו לידי בדואים אלימים הבוזזים את ציודו באין מפריע.

מחזיק תחנת רדיו שמאלנית שנויה במחלוקת, המפלגת את העם.

מארגן מסיבות פרישה לבכיריו במיליוני שקלים על חשבון משלם המיסים ושולח את חייליו לקנות אפודים קרמיים כקבצנים, מנדבות של נדבנים.

רץ למבצעי הצלה יחצ"ניים בכל רחבי הגלובוס, בעלות של מיליונים ומפקיר את חייליו בזלדות מיושנות ולא ממוגנות, מחוסר תקציב.

חיי המחבלים חשובים לו מחיי חייליו ולא פלא שברחו כמו שפנים בפיגוע בארמון הנציב וכמו לוחם מגלן שברח ממחבלת במבוא דותן מחשש לבגידת הפיקוד.

צריך להבדיל בין החיילים הנלחמים, לפיקוד השמן והמפוטם, שאינו חס על חייהם, מפחד דעת קהל כלשהי, על מנת להמשיך את החיים הטובים עם הפנסיות השמנות.

אפילו כלת פרס ישראל פרופ' רות גביזון, יצאה נגד הסיכול הממוקד שעשה הרמטכ"ל בלוחם המצטיין אזריה.

את רמטכ"ל המספריים וסגנו מזהה התהליכים, היו צריכים להעיף על טיל מהצבא.

מקווה שהרמטכ"ל החדש לא עוד שיבוט שמאלני של רמטכ"ל הכלניות ורמטכ"ל המספריים.

https://elections.walla.co.il/item/...

תגובית 314


ליה 03.03.1909:02
18. ארה''ב עם הגולן - גורמים בישראל פחות: גורמים ישראליים נגד ''חוק הגולן'' האמריקני בתגובה להודעה מספר 0
ארה"ב עם הגולן - גורמים בישראל פחות • למרות תמיכת הסנאט בהכרה בריבונות ישראל ברמה, גורמי ביטחון ביקשו לצנן את הנושא • "מיותר לעורר דיון בסוגיה"

גורמים ביטחוניים המשרתים בארה"ב העבירו לבכירים בסנאט האמריקני מסרים המסתייגים מחקיקת החוק להכרה בריבונות ישראל ברמת הגולן.

את החוק הציגו בשבוע שעבר הסנאטורים הרפובליקנים טד קרוז וטום קוטון, והוא גם זוכה לתמיכת בכירים במפלגה הדמוקרטית.

למרות התמיכה הדו־מפלגתית, ל"ישראל היום" נודע כי נציגים של מערכת הביטחון של ישראל גרמו לבכירים בסנאט להבין כי מוטב שלא לחוקק את החוק, לפחות לא בעת הזו.

על פי האופן שבו הוצגה עמדת הישראלים בדיונים פנימיים בסנאט, הנציגים של מערכת הביטחון אמרו כי נוכחות ישראל ברמת הגולן היא עובדה שאיש ממילא לא מערער עליה, ועל כן לא ברור להם מה הטעם לחוקק חוק שרק יעורר דיון בנושא.

העמדה שהציגו הישראלים, אשר דיברו כאמור בשם מערכת הביטחון, הפתיעה את הבכירים האמריקנים אשר סברו שהחוק הוא אינטרס ישראלי.

בתוך כך, הסנטאורים האמריקנים שמקדמים את החוק התאכזבו גם מכך שהוא לא עורר תגובות נרחבות בישראל. הבכיר הישראלי היחיד שהגיב להצגת החוק בסנאט בשבוע שעבר היה שגריר ישראל באו"ם דני דנון.

יו"ר היחידה (קואליציה) למען הגולן, עו"ד צביקה האוזר, המתמודד לכנסת ברשימת כחול לבן, אמר ל"ישראל היום" בתגובה כי "הכרה אמריקנית בריבונות הישראלית בגולן היא צורך אסטרטגי ומדיני כאחד, בפרט לנוכח נסיגת הכוחות האמריקאים מסוריה". האוזר הוסיף כי "על ממשלת ישראל לא להסתפק בציפיה לשינוי העמדה האמריקנית אלא לשנות את מדיניותה, להתחיל לשנות המציאות בשטח, ולהכפיל את מספר התושבים בו".

מלשכת רה"מ נמסר: "ראש הממשלה בנימין נתניהו דיבר פעמים רבות עם הנשיא טראמפ, כולל רק לאחרונה, על הצורך להכיר בריבונות הישראלית ברמת הגולן. מבדיקה שנערכה, שום גורם במערכת הביטחון הישראלית לא העביר מסר זה או מסרים ברוח זו".

https://www.israelhayom.co.il/artic...

תגוביות:

1.האם הגורמים העלומים דיברו בשם שר הבטחון / ראש הממשלה, או שמא על דעת עצמם? אם פעלו מיוזמתם יש להעיף אותם מהשרות.

2.כבר הוכח במקרה של העברת השגרירות לירושלים שביבי פועל וחותר לבצע העברתה בעוד שפקידים מטעם הדיפ סטייט וגורמים עלומים בכל משרדי הממשלה, בעיקר במשרד החוץ והביטחון בעלי אג'נדה עצמאית, שונה לחלוטין מעמדות הממשלה, פועלים בניגוד להחלטות ממשלה ופעילותה.

3.דיפ סטייט כבר אמרנו? מצפה לחקר המקרה ואם הגורמים עברו על הנחיות הדרג המדיני, פיטורים מיידים!

4.אנחנו בוחרים ממשלה ובסוף מי שמנהל את ישראל אלה הפקידונים שאי אפשר לפטר?

5.עכשיו השמאל נקרא 'גורמי ביטחון'.

6.אולי ה"בכירים" "שוברים שתיקה"?

7.הצמרת של מערכת ביטחון היא אוסף של מטיפי מוסר שמאלנים שכל כוונתם לא להגן על המדינה והעם אלא לחיות בכיף.

8.גורמים לא רק בביטחון אלא גם במשרד החוץ וגם במשרד המשפטים וגם בעוד משרדים, "גורמים" שחושבים שאנחנו עדיין בתקופת פארסת אוסלו, מתנהלים כאילו אהוד ברק עדיין בלשכת רוה"מ. חבל שהימין כשהוא בשלטון, לא מטיס את כל השמאלנים המרדנים האלה הביתה. אם ביבי חכם עליו להצביר שעמדת השמאלנים האלה שלא מייצגים אף אחד - היא בניגוד לעמדה הרשמית של הממשלה והמדינה.

9.גורמים ביטחוניים שמאלנים אנטי-ציוניים תומכי טרור ערבונאצי!

10.אין זו הפעם הראשונה שהדרג הצבאי מתנהל באופן עצמאי ונפרד מהדרג המדיני. כך היה בעוטף עזה כאשר אייזנקוט לא ציית להוראות הקבינט לירות במפריחי העפיפונים.

הגיעו ימים טובים. הדרג הצבאי, שבראשו עומדים קצינים בוגרי וקסנר, כלומר שמאלנים מדופלמים, מתנהל בניגוד לדרג המדיני ובהתאם לראות עיניו השמאלניות.

11.הם גם התנגדו להעברת השגרירות האמריקאית לירושלים.

12.מפחיד לחשוב שהחלטות מדיניות קריטיות למדינה, יחליט משהו "מגורמי הביטחון"...אם גנץ יעלה לשלטון האסון של המדינה קרב.
עם אפס ניסיון בפוליטיקה העולמית והקשרים בין מדינות, הערכים שלו לסכן חיילים, פלוס האמירות שלו לבצע התנתקות נוספת ונרחבת הרבה יותר והכלכלה של ההסתדרות האדומה עם ניסנקורן. המדינה תפשוט רגל כמו החברה של המשקיעים שהפסידו בגללו מיליארדים...גנץ הוא אסון.

13.לידידינו בממשלת ארה"ב: עם ישראל שמח ומודה על המחווה בהכרה אמריקנית ברמת הגולן. רק מיעוט זעום, רופס, משמיע קולות התנגדות למהלך המבורך של הסנאט האמריקני.

14.עם ישראל צריך לבחור בימין חזק ולתת 50 מנדטים לליכוד, כי אין ברירה.

15.מערכת הבטחון הם מלאה בכסילים שמאלנים. הם תוצר של תהליך המיון והקידום בדיוק כמו בבג"צ ומערכת המשפט בישראל, אשר מוודא שיקודמו דווקא השמאלנים.

16.עם כאלה "בכירים" מה הפלא שהצבא כבר לא מנצח שנים...

17.ראיתי אותם בהיותי קצין צעיר במלחמת לבנון השנייה. חבורת עלובים!!!


ליה 07.04.1909:39
19. לא כל מי שמותח ביקורת על השב''כ הוא תומך טרור / קלמן ליבסקינד בתגובה להודעה מספר 0

ערכתי לאחרונה בתאריך 07.04.19 בשעה 09:59 בברכה, ליה

הרמטכ"ל, המשטרה, בית המשפט, הפרקליטות - התקשורת החליטה שיש גופים בציבוריות הישראלית שאסור למתוח עליהם ביקורת ולהעלות לגביהם שאלות

משהו בדנ"א העיתונאי שלנו נדפק.

אם פעם חשבנו שהעיתונות תפקידה לבקר, לחשוד, לחקור, לפקוח עין ולהטיל ספק, עושה רושם שבתקופה האחרונה העניין הזה קצת השתבש.

אומנם כשמדובר בנבחרי הציבור אנחנו עושים מלאכתנו נאמנה וקורעים להם את הצורה, אבל כשמדובר במוסדות המדינה העוצמתיים האחרים - שם החלטנו שחל איסור מוחלט לגעת.

לא סתם איסור.

מי שמותח עליהם ביקורת, חוטף מאיתנו בראש. ביקורת על הפרקליטות היא פגיעה בדמוקרטיה. ביקורת על בית המשפט היא D9. ביקורת על צה"ל היא פגיעה בממלכתיות. ביקורת על השב"כ היא פעולת תג מחיר של ממש.

אומנם התיאור הזה מכליל, אבל ההכללה הזו חוטאת לשוליים צרים בלבד.

די היה לראות באיזו חמת זעם - לא ביקורת הגיונית, לא דיון לגיטימי, חמת זעם של ממש - התנפלו השבוע כתבים ופרשנים משפטיים על בנימין נתניהו, שהעז לנהל ויכוח פומבי עם מושאי הסיקור שלהם.

די היה לראות איך נפרדו כתבים ופרשנים צבאיים מהרמטכ"ל גדי איזנקוט: הם כתבו טקסטים מעריצים שהולמים נערות המאוהבות באליל רוק יותר ממה שהם הולמים עיתונאים שכותבים על מי שאותו הם אמורים לסקר.

אין בדברים כדי להגיד מילה רעה על איזנקוט, שתרם את רוב שנותיו לביטחון המדינה, אבל אם שמעון ריקלין היה מצטלם עם נתניהו בפוזה שבה הצטלם פרשן צבאי באחד מערוצי הטלוויזיה המובילים עם הרמטכ"ל הפורש, וכותב לצד התמונה "הרבה לפני כתב, אני אבא במדינה הזו. בארבע השנים האחרונות ישנתי יותר טוב בלילות שבהם הוא לא ישן", נדמה לי שאני יכול לנחש איך הוא היה מוצג אחר כך. ובהקשר הזה אין הבדל בין נתניהו לאיזנקוט. שניהם מושאי סיקור שלנו.

כל ההקדמה הזו מובילה אותנו אל מה שהתרחש השבוע סביב מעצרם של חמשת הנערים מהישיבה ברחלים, בחשד שהיו מעורבים ברצח עאישה א־ראבי (ארבעה שוחררו בינתיים), והמחאה שפרצה לאחר שנמנעה מהם פגישה עם עורכי דינם.

הקו שהסתמן השבוע בסיקור העיתונאי של הפרשה הזו, חייב את כל מי שהתייחס אליה לבחור צד: או שאתה תומך בשב"כ, או שאתה תומך בטרור יהודי וזו תפיסת עולם שראוי לכפור בה.

מי שהשליך את האבן על רכבם של בני הזוג א־ראבי - יהיה מי שיהיה - עשה מעשה נורא, וטוב אם ייתפס וישלם על מעשהו בשנים ארוכות בכלא ובכל זאת, אחרי שאמרנו את זה, מותר לשאול שאלות על האופן שבה מתנהלת החקירה, ודי מבאס שהיחידים שלא מוכנים שהשאלות האלה יישאלו, הם דווקא עיתונאים.

אלה, ברובם המוחלט, במקום לעשות מה שעיתונאי צריך לעשות - לתהות, לבקר ולחשוד בממסד, כל ממסד - היו עסוקים השבוע, במקרה הטוב, בהצדעה יומיומית לגוף שהם אמורים לסקר, ובמקרה הפחות טוב, במסע נזיפות בכל מי שהודעת הגיבוי שלו לשב"כ בוששה לצאת.

כן, שירות הביטחון הכללי הוא גוף חשוב מאוד לביטחוננו. כן, אנשיו מסכנים את חייהם למען כולנו, וכולנו חייבים להם על כך הרבה מאוד, אבל את הגיבוי לארגון כדאי שנשאיר לנשיא המדינה ולראש הממשלה.

אין תפקידם של עיתונאים לקושש גיבוי לממסד שהם מסקרים.

השב"כ קנה את החשדנות הזו בעשר אצבעותיו. קודם כל משום שברמת התיאוריה, כל ארגון שיש לו כוח והוא מתנהל בחשאיות אינו אלא ארגון חשוד ומועד. אבל, כאמור, בכל הקשור לשירות הביטחון הכללי שלנו, אין מדובר רק בתיאוריה.

מי שראה מה עשו בכיריו בפרשות כמו קו 300 או עיזאת נאפסו, מבין מה קורה כשכוח וחשאיות נפגשים. אבל זה לא התחיל שם ולא נגמר שם. רק בשנה האחרונה האירו שלוש תוכניות שונות של "עובדה" זוויות שצריכות לגרום לכל אחד מאיתנו להיות מוטרד מהקווים האדומים של ארגון כזה, כשיש לו חופש פעולה רחב מדי.

כללי הכת

לפני כמה שבועות, במסגרת כתבה שעסקה בפרשת זדורוב, ראיינה אילנה דיין את סגן ראש השב"כ לשעבר, יצחק אילן. אילן שירת למעלה משלושה עשורים בארגון, ובין השאר עמד בראש אגף החקירות.

"אנשים תוהים איך אדם מודה במה שלא עשה", הסביר אילן, "ולא במשהו פעוּט, לא בגניבה של תפוז או תפוח. ברצח. אני שמעתי, לא אחת, לא שתיים - מאות הודאות שווא. אין בכלל בעיה לקבל מבן אדם הודאת שווא, בדרך כלל... קרוב ל־90% מהאנשים מודים בחקירה... התיקים של השב"כ, 99% מהם מבוססים על הודאות".

כשנשאל איך קורה שחוקרים מחלצים הודאות שווא, שהרי יש להניח שאיש מהם לא באמת מעוניין להשליך אל מאחורי סורג ובריח את האיש הלא נכון, הסביר אילן בפשטות: "גוף חקירה רוצח לפענח פשעים, רוצה להצליח".

לפני שנה בדיוק חשף עמרי אסנהיים פרשה שבמסגרתה עלה חשד שצמרת השב"כ הדליפה לשר אריה דרעי מידע על אודות ההאזנות שבוצעו לו בזמן שנחקר במשטרה. עזבו את מה שעולה מהכתבה הזו על ראש השב"כ לשעבר, יעקב פרי. הסיפור החמור ביותר שנחשף בכתבה ההיא - עשור אחרי פרשת קו 300, כשלכולם נראה שמדובר בארגון אחר, חדש, שהפנים, שלמד את הלקח - הוא זה שתיאר מה קרה כשהוקמה ועדת בדיקה, בניסיון למצוא את מקור ההדלפות.

השב"כ, התברר, שכר אז את שירותיו של עו"ד אלי זהר, מבכירי הפליליסטים בישראל, וזה כינס באודיטוריום של אחד ממתקני הארגון את כל מי שזומנו לחקירה לתדרוך קבוצתי מקדים, שאחריו הגיעו כולם לוועדה ודקלמו את אותן שורות בדיוק.

"השירות זה כמו כת. כת סגורה", צוטט בכתבה הזו חיים נתיב, איש שב"כ בעברו, "אתה מקבל עליך כללים ומשמעת כמו בכת. אתה לא תבגוד בכת".

יודעים מה, נניח לזה. זה סיפור ישן.

ברור לגמרי שברקע של כל דיון על תנאי מעצר וחקירה של קטינים בשב"כ שמתנהל בימים אלה, מרחפת החלטתו הטרייה של בית המשפט המחוזי בעניינו של הקטין צ', שסיפורו טופל בהרחבה אצל חיים לוינסון ב"הארץ" ואצל עמרי אסנהיים ב"עובדה".

צ', קטין, נעצר בחשד לביצוע "פשעי שנאה", ובהם ניסיון הצתה של כנסיית דורמציון. במסגרת תרגיל רחב־היקף ומושקע - שהיה באחריותו של השב"כ ובוצע בפועל על ידי שוטרי משטרת ישראל - נבנתה עבור צ' תפאורה ענקית שנחזתה כבית כלא. הוא הוחזק שם במשך כמה ימים, כשאיתו בתא יושבים מדובבים המתחזים לעבריינים שביצעו פשעים חמורים, ומטרתם של אלה להוציא ממנו הודאה. ה"עבריינים" השפילו את הקטין, צעקו עליו, קיללו אותו, לקחו את האוכל שלו, הפחידו אותו, התנהגו כלפיו בברוטליות, ובין השאר גם איימו עליו שיאנסו אותו.

"מקובלת עלי עדותו של הנאשם כי חש פחד ממשי לחייו באותן דקות", קבעה השופטת מיכל ברנט, שפסלה את ההודאה שהוצאה ממנו, והוסיפה שהשתכנעה שהקטין "הרגיש מבועת ומפוחד לאורך התרגיל". צ', כתבה השופטת, נכבל שעות ארוכות בחקירות השב"כ, ללא צורך. הוא נחקר שעות ארוכות, לעתים תוך חריגה מהוראות החוק. באחד המקרים הוצגה לו תמונתו של המחבל סמיר קונטאר, וחוקריו סיפרו לו שאף שקונטאר לא הודה ושוחרר, בסופו של דבר הוא חוסל.

קריאת החלטת השופטת מלמדת שלא כל מה שעשו החוקרים תועד, וגם מה שתועד, לא תמיד תועד באופן מלא. "הלחץ הנפשי שהופעל על הנאשם לצורך השגת הודייתו", פסקה השופטת, "הוא בעיקרו הביא את הנאשם למסור הודאתו".

מי שמביא בחשבון את ההיסטוריה של השב"כ בכמה פרשיות בעבר, קורא את פסק הדין המתאר כיצד התנהלה חקירתו של צ' בימים אלה, ומוסיף על כל זה את תיאוריו של סגן ראש השב"כ לשעבר על האופן שבו ניתן בקלות להוציא הודאות שווא מנחקרים - עליו לבחור באיזו קבוצה הוא נמצא: בזו ששואלת שאלות, או בזו שבה נמצאים העיתונאים שנוזפים במי ששואל את השאלות.

תמונות אווירה

בואו נבהיר רגע את מה שנראה שמיותר להבהיר, ובכל זאת. אני סולד מאלימות, אין לי גרם של אמפתיה כלפי מי שמרים יד על חברו, ודאי לא כלפי מי שמשליך אבן על משפחה תמימה ומביא למותה של חפה מפשע. אותה רמה של אמפתיה יש לי למי ששורף דגלי ישראל, למי שמצייר צלבי קרס או למי שמאחל מוות לציונים, כלומר לי ובכל זאת, מותר לתמוה על ההתמסרות של התקשורת לספינים של השב"כ.

עזבו את זה שלאיש מאיתנו אין מושג איפה צולמו התמונות של הדגל וצלב הקרס, ומה הקשר שלהן לקטינים העצורים, אם בכלל יש קשר כזה. אבל מה העניין של אלה ושל איחולי המוות לציונים, לתיק מותה של עאישה א־ראבי? האם הצעירים האלה חשודים בחילול דגל? באיחולי מוות לציונים? האם הטענות האלה הוטחו בהם?

איתמר בן־גביר - פרקליטו של אחד העצורים, ומי שייצג גם את צ' מהסיפור הקודם - טען השבוע שעניין התמונות הללו אפילו לא עלה בבית המשפט בדיוני הארכת המעצר שלהם.

"אני לא מייחס את זה דווקא לחמישה שנעצרו", הודה רוני דניאל באולפן חברת החדשות, אחרי שהציג את תמונות הדגל הנשרף, "אבל זאת האווירה". מה זאת אומרת "זאת האווירה"?

החמישה האלה נחקרים על אווירה?

אם זה לא קשור אליהם, אז למה אתה משתף פעולה עם הספינים של מקורותיך בשב"כ? וכשאתה מצטט מפי מקורות עלומים ש"אין בשב"כ מרתפים", ש"כל המתקנים האלה מפוקחים גם על ידי הפרקליטות", ושכל המחאות "נועדו רק להכפיש את השב"כ ולהקשות על המשך החקירה" - הדקלום הזה של מה שהכתיבו לך, זו עבודה עיתונאית? זו פרשנות ביטחונית?

הקו המפריד

בואו ניגש לטענה הקבועה העולה בהקשר הזה מול כל מי שמעיר הערות כאלה כשמדובר בעצורים יהודים. "זה מפריע לכם גם כשהשב"כ עושה את זה לערבים"?

אז הנה התשובה.

ההפרדה מבחינתי אינה על בסיס גזעי. הקו אינו עובר בין יהודי לערבי.

הוא עובר בין אזרח ישראלי לאויב.

כן, גם כשמדובר באויב, אין לי עניין לענותו שלא לצורך, אם אינו בבחינת פצצה מתקתקת. כן, גם כשמדובר באויב, אין לי עניין מיוחד שיעבור מניפולציות אלימות בחקירה, כמו אלה שעבר צ', כאלה שאחריהן לא ברור אם באמת ביצע את מה שהודה בו, או מסר את ההודאה רק אחרי שעשה פיפי במכנסיים בגלל תרגילי חקירה מפחידים.

אבל כן, אחרי שאמרתי את כל זה, אני מוכן לקבל מרחב גמישות רחב יותר אצל האויב. כך נהגנו בעבר, כך ננהג בעתיד.

בדיוק כפי שמול האויב אנחנו משתמשים בטנקים ומול אזרחי ישראל לא.

בדיוק כפי שמול האויב אנחנו מבצעים סיכול ממוקד או מורידים בניין באמצעות 16־F, ומול אזרח ישראלי, יהודי או ערבי, לא.

ולכן צריך לחזור על זה ולהבהיר את זה שוב. הקו איננו מפריד בין יהודים לערבים. הקו מפריד בין אזרחי ישראל לבין האויב. וכשאני צריך לבחור בין תקשורת שמהנהנת מול כל הודעה והודעה של השב"כ ודובר צה"ל, לבין תקשורת שמטילה בהן ספק, אני בקבוצה השנייה.

ומהמקום הזה אני יכול גם להתחבר, עד גבול מסוים, לגישה העיתונאית של אנשים כמו גדעון לוי, המבקשים לאתגר את גרסת המערכת ולא לאכול לתיאבון את כל מה שהיא מספרת לנו.

למה אני יכול להתחבר לגישת גדעון לוי רק עד גבול מסוים?

כי לוי, במקום ללכת עם החשדנות העיתונאית עד הסוף ולהטיל ספק בכולם, החליט פשוט שבמקום להאמין למערכת הביטחון באופן אוטומטי, הוא מעדיף להאמין לפלסטינים באופן אוטומטי, בלי לבדוק דבר ובלי לפקפק בדבר, רק כי זה מתאים לאג'נדה שלו.

חסידות שוטה

בשבת שעברה, בהמשך לדברים האלה, קראתי בעניין את טורו של ידידי יועז הנדל ב"ידיעות אחרונות".

"נשארנו כאן, אני ועוד כמה ממה שהיה הימין הישן", כתב, ונתן סימנים בימין הזה. "ימין שהוא בעד ארץ ישראל וההתיישבות בה... ימין פוליטי שבשבילו הרמטכ"ל הוא מושא להערצה, ולא יעד להתקפה... מגזר שמאמין שהמשטרה שלנו לא מושחתת, למרות אלף בעיות שהיא מתקשה להתמודד איתן... ימין שמאמין שאנשי השב"כ הם בחורינו הטובים ולא האויב, כשהם נלחמים בטרור הערבי וגם בפעמים הנדירות שהם מפצחים חוליות טרור יהודי... זה ימין ישן שהתחנך על הדר בית"רי ועל כנפי נשרים של הרב קוק".

אני לא מכיר עיתונות שמעריצה, אני לא מכיר עיתונות שמצדיעה, ולהנדל אעיר שמקום שבו אסור למתוח ביקורת על הרמטכ"ל, ואסור לחשוב שיש שחיתות במשטרה, ואסור להשיג על מעשי השב"כ, איננו "הימין הישן", אלא סתם חסידות שוטה שלא הייתי רוצה להימנות עם אנשיה ומכיוון שכדי להלעיג עד הסוף את כל מי שאיננו מחזיק בתפיסת הרב קוק, לפחות כמו שהוא עצמו תופס אותה, הכתיר הנדל את הטור שלו בכותרת "ימין של הרב קוק, לא קוקו", בחרתי להזכיר לו את הטקסט הנפלא הזה של הרב, טקסט שרלוונטי מאוד לענייננו:

"האהבה הגדולה, שאנחנו אוהבים את אומתנו, לא תסמא את עינינו מלבקר את כל מומיה, אבל הננו מוצאים את עצמיותה, גם אחרי הביקורת היותר חופשית, נקייה מכל מום. 'כולך יפה רעייתי ומום אין בך'".

אהבה וביקורת אינן סותרות זו את זו. להיפך.

https://www.maariv.co.il/journalist...

תגוביות:

1.השב"כ, המשטרה, בג"צ ובתי המשפט ממש לא קדושים יותר מהאפיפיור - לכל אחד מותר לבקר אותם ולהעיר להם - אחרת זאת לא נקראת מדינה דמוקרטית!

2.אם השב"כ והמשטרה ימשיכו להתאכזר ליהודים ולהעליל עליהם עלילות דם אוטו אנטישמיות - ויותר מזה: אם ימשיכו להיות חלשים ורופסים מול טרור ערבי - וחזקים וקשוחים רק מול" טרור יהודי" עאלק - אז נשמיץ ונשנא אותם כמו שמגיע להם - כי איש לא פוגע באחים שלנו - ואין מצב בעולם שנשתוק על כך.

3.טור נכון ואמיץ. אותם אלה שמזדעקים ומפחידים אותנו שאנחנו מאבדים את הדמוקרטיה, הם אלה שהכי מסוכנים לדמוקרטיה. לא מפתיע כל פעם מחדש לראות את אותם חברי הפאנלים באולפני החדשות שמשמיעים את אותן הדעות. הגדיל לעשות ערוץ 10 השבוע עם קטיעת נאומו של נתניהו שהעובדות שהציג לא התאימו לאג'נדה של הערוץ. ה"עיתונאים" האלה שמחוייבים לאתיקה מקצועית ,לפלורליזם ולחופש ביטוי, מועלים בתפקידם וגורמים לכך שהציבור מאבד את אמונו בהם. הם מייחצנים את מושאי הסיקור האהובים האלה ומשחירים את פניהם של מי שמעזים למתוח עליהם ביקורת.

4.לעיתונאים אין שום בעיה לבקר את הבג"צ, השב"כ, המשטרה וצה"ל, כשאלה מבצעים מעשים שעוזרים לישראל הציונית והימנית.

כך, הם יבקרו את בג"צ על פסיקת חאן אל אחמר, על פסיקות להרס מבנים בדואים לא חוקיים וכו'. את השבחים הם שומרים לפסיקות של הריסת בתי יהודים.

לכן, הם יבקרו את המשטרה והשב"כ על כל הודאת שווא של ערבי, יתעלמו מטרור ערבי יומיומי ויקדשו את חופש הביטוי וזריקת האבנים של "הפלשתינים המדוכאים".

כשהמשטרה תדהר עם סוסים לתוך קבוצת בנות אולפנה, או כשהשב"כ יכלא חשודי טרור יהודי - תיראה מהם רק קילוסין וחיוכים זחוחים.

כשצה"ל יורה בפוגרומיסטים ערבים, תראה אותם מרצינים. כמעט אי אפשר לזכור את העליצות באולפנים, אי אז בגירוש קטיף. כמעט ושוכחים איך עיתונאי מוביל, אחד, י. לפיד שמו, כתב שהנה "לימדנו אותם לקח".

הכנסת חוקקה חוק נגד צריכת זנות. נראה לי שחוק דומה, נגד הפצת וצריכת תוצרתם של עיתונאים מסויימים, יתקבל בברכה.

5.ליבסקינד הוא העיתונאי הטוב ביותר - במובן של איכות ויושרה - בישראל.
כל כך פשוט.

6.קלמן ליבסקינד מייצג עיתונות אמינה בעלת יושרה. להבדיל מהתועמלנים המתחפשים לעיתונאים.

7.השב"כ עדיין לא הכה על החטא של עינוי הנער מפרשת דומא – בווידאו נראה דבר הרבה יותר חמור מאונס – ארבעה גברים בועטים בכל כוחם ומשתמשים במכשירי עינויים על ילד. מדוע אסור לבקר אותם ולדרוש שינקו את עצמם במקום לחזור על הפשעים האלה?

8.את הממשלה התשקורת מבקרת בלי סוף 24/7. ביקורת שיקרית, מוטה ומגמתית...התשקורת החליטה שתפקידה הוא לעזור לאופוזיציה להדיח את ממשלת הימין הטובה והמוכשרת ולמנות במקומה ממשלה שמאלנית רעבה, אנטי דמוקרטית, כלומר ממשלת שמאל שהביאה עלינו את פשעי אוסלו, את חוקי השקר של בג"צ עם חירויות הפרט שמשעותן היא רק הפליית היהודים במדינת היהודים לטובת אנסים, רוצחים, אוייבים ואנשי שמאל קיצוניים שונאי ישראל.

9.יש המון ביקורת על השלטון, שלא עושה כלום מול הדיקטטורה הבולשביקית של בג"צ. זו מדינת משטרה שהשמאל שולט בפקידיה, יועציה ושופטיה. זו הביקורת. מדוע אנחנו, העם, נותנים להם להשתלט על הממשלה והכנסת הנבחרת?

10."חזקת החפות" (אדם חף מפשע עד שהורשע), לעומת אשם.

היהודים החפים מפשע עוברים עינויים שמחבלים אמיתיים על מעשה זהה וחמור מכך לא עוברים. יש בכנסת תומכי טרור אמיתיים, באופן מוכח.


ליה 16.07.1910:45
20. זכות הציבור לא לדעת / מידה בתגובה להודעה מספר 0
הפרסומים התכופים בתקשורת על מבצעים חשאיים ויחידות מיוחדות נעשים מתוך שלל שיקולים שונים, אך נראה כי ביטחון ישראל הוא לא אחד מהם

בראשית השבוע שעבר, הציבור בישראל נחשף לפרטי התחקירים שערך צה”ל אודות פעולת הכוח המיוחד ברצועת עזה בנובמבר, במהלכה נהרג סא”ל מ’ וקצין אחר נפצע באורח בינוני. אני בטוח שכל הממצאים שהותרו לפרסום עבר את אישור הצנזורה ופורסמו לפי הדין, אך זו לא הנקודה החשובה. השאלה החשובה יותר היא מדוע ישראל הרשמית צריכה לדבר כל כך הרבה על עניינים שעדיף שיישארו עלומים, ובכך להעניק לאויב עוד כמה נקודות?

למרבה הצער, פרסום מסוג זה אינו אירוע נקודתי. בשנים האחרונות התרגלנו בשקט לכך שאחת לכמה זמן נחשפת בתקשורת הישראלית עוד יחידה, עוד מבצע או יכולת ביטחונית סודית “בפעם הראשונה”. כמובן שהכתבים מראיינים חיילים ומפקדים תוך שמירת מעטה סודיות, טשטוש הפנים ושינוי הפרטים, אך הרשימה המתארכת של חשיפות כאלה בהחלט צריכה להדאיג.

יכולתי לערוך כאן רשימה של גילויים כאלה מן השנים האחרונות, אך באופן אישי אני לא מעוניין להקל על עבודת איסוף המודיעין הגלוי של הצד השני.

משיחות שערכתי עם כמה אנשים שעדיין מצויים במערכת, הסכימו כולם שהדבר מזיק לביטחון המדינה, וכאשר שאלתי מדוע בכל זאת מידע כזה מתפרסם בגלוי ובתדירות מתגברת, הם הציעו מספר שיקולים שונים.

להלן אציג את תשובותיהם, מן האופציה הקלה וההגיונית ועד לכבדה והמפחידה ביותר, וברשותכם אוסיף את הביקורת שיש לי על כל נימוק:

פרסום לצורכי הרתעה. ישראל רוצה להראות לאויביה שעינה תמיד פקוחה, והיא בעלת צבא חזק ומודרני שיש להישמר מפניו, מודל המקובל למשל בצבא האמריקני שנוהג לפרסם ולהדגיש את יכולותיו.

אבל ישראל איננה ארה”ב. אנחנו מדינה קטנה ומאוימת תמידית שרחוקה ממעמד של מעצמה, ועם כל הכבוד לצה”ל ולכוחו המרשים, היכולות שלו עדיין מוגבלות ביחס לצבא האמריקני. מלבד זאת, אינני משוכנע שאפילו במקרה האמריקני המדיניות הפומבית הזו מוצדקת, ואין לי ספק שיריבותיה של ארה”ב נעזרות רבות במידע הגלוי כדי ללמוד ולהתכונן ליום פקודה. גם האויבים שלנו הוכיחו בעבר שאינם נרתעים מיכולות תיאורטיות והם ממשיכים להתארגן נגדנו בכל מקרה.

יש לכך גם מימד פסיכולוגי. הפחד מפני מה שאינך מכיר הוא לרוב גדול יותר מאשר הפחד מפני הידוע. מבחינת האויב, גם אם אתה מזהה יריב כאתגר גדול, ככל שתשיג יותר מידע עליו כך תוכל גם למצוא דרכים להתמודד איתו והפחד ממנו יפחת. אם בכל זאת מבקשים להרתיע את האויב, ניתן אולי להשיג זאת על ידי שימוש מוצלח ביכולות מסוימות ולא על ידי נפנוף יהיר בהן.

פרסום לצורך העלאת המורל או “טפיחה עצמית על השכם”. אינני יודע כיצד מרגישים שאר אזרחי ישראל כאשר מתפרסמת ידיעה כזו, אך ממה שנדמה לי זה לא נותן תחושת ביטחון או גאווה לאורך זמן. יתכן שיש רגע של התרוממות רוח אבל מיד אחר כך העסק נשכח, ואינני יכול להימנע מן המחשבה המפחידה שלכן אנו צריכים לחשוף עוד ועוד יכולות כל הזמן כדי לשמור על סף גירוי גבוה ועל “מצב הרוח הלאומי”.

מה שאני כן יודע זה שיש לנו עם קשוח הרבה יותר ממה שחושבים עליו כנראה מקבלי ההחלטות. באופן כללי, הישראלים אינם טיפשים ואינם פראיירים, ובכל מקרה אוהבים את צה”ל ואת ארצם היחידה. עוד כתבה כזאת או אחרת לא תשנה את התמונה הגדולה, אך לעומת זאת סוד שנחשף הוא כבר לא סוד, לתמיד.

פרסום לצורך העלאת מודעות וביקוש לגיוס. מאז הקמת צה”ל היו לו יחידות סודיות שהצליחו לגייס כוח אדם איכותי גם ללא פרסומים בתקשורת. המוטיבציה לשירות קרבי תמיד היתה קיימת, ובמיוחד אצל אלו שמעוניינים ממילא להגיע ליחידות היוקרתיות והסודיות. יתכן שפרסום כזה הוא דרך קלה לסייע להגברת הביקוש, אבל בעיני זו הדרך השגויה. הגישה של איתור מועמדים מתאימים, פגישות אישיות ומיונים הוכיחה את עצמה לא רע עד עכשיו, וממשיכה להוכיח גם עבור אותם גופים שעדיין שומרים על חשאיות.

פרסום לצרכי פופוליזם, הכרזה על “ניקיון כפיים”, צבירת נקודות פוליטיות, או הסחת דעת פוליטית. הטיעון הזה הוא האחרון ברשימה ומסיבות ברורות. אני מקווה בכל מאודי שאין מי שסוחר בקודשי הביטחון של ישראל למטרותיו האישיות, אבל אינני יכול להיות בטוח בכך.

למעשה אני קורא בהזדמנות זאת לנוגעים בדבר לבדוק מחדש את המניעים השונים לפרסומים ביטחוניים רגישים ואם יש צורך בכך, להסיק את המסקנות הנדרשות.

כאזרח ישראלי האוהב את צה”ל, את מערכת הבטחון ואת העם שגופים אלו אמונים על שלומו, אני דורש לעמוד על זכותי שלא לדעת.

יאיר אנסבכר הוא סופר ומחנך, ודוקטורנט בתחום הביטחון החוקר את הכוחות המיוחדים בעת המודרנית.

https://mida.org.il/2019/07/15/%d7%...

תגוביות:

1.בתור לוחם ביחידה מיוחדת, בסדיר ומזה כעשר שנים במילואים, לאורך כל השירות התלוננו (הצוות שלי וצוותים מקבילים) על כך שמחנכים אותנו לבטחון מידע ברמה גבוהה, ומצד שני לעתים תכופות מאוד מגיעים לאימונים שלנו אנשים שונים מדובר צה"ל או מערוצי התקשורת, מצלמים, מתעדים, ומפרסמים. דברים שאנחנו לא העזנו לדבר ולהזכיר גם הרבה אחרי שהם פורסמו בתקשורת.
הרבה פעמים הרגשנו שאנחנו מופקרים, ושאפשר ללמוד הרבה מאוד על הציוד שלנו ועל שיטות הפעולה דבר שהתברר כנכון ממבצע בעזה למשנהו.

תשובות טובות על כך מעולם לא קיבלנו.

2.לאלה שמחליטים לעשות תוכניות על פעולות ישראל, המוסד, המודיעין והצבא שלה, יש כנראה רצון להחליש את ישראל ולחשוף אותה לעיני האויב.

כשמופיעה תוכנית כזו בטלביזיה איני צופה בה בשום אופן.

העובדה שמגלים הכל אינה חלק מדמוקרטיה אלא חלק מרצון לחסל את המדינה ואת יכולותיה.

אין הסבר אחר למעשה האנטי ציוני, אנטי יהודי, אנטי לאומי הזה.

ככל שמציגים לאויבים, שהם כה רבים, איך ישראל פעלה, מה חשבה, מה עשתה ואיך – כך מחזקים את כל מי שרוצה ופועל לפגוע בה.

התוכניות האלה הן חלק ממארג פגיעה במדינה ולא ברור בכלל מדוע מתירים זאת מי ששולחים את אנשינו ובנינו לפעול בסתר למען בטחוננו.

יש לבדוק מי הם הממונים על שמירת הבטחון בנושא זה. ייתכן שגם לשם חדרו פעילי הקרן להשמדה וגרורותיה ואנשי האירגונים הממומנים בכסף זר ואנטישמי – מתוך מטרה ברורה לפגוע בנו.

זה ממש ברור לכל מי שיש לו קצת שכל בראש ועיניים בנוסף!

איפה הצנזורה ומי עובד שם בכלל?

ועכשיו תחקיר עומק על נושא הצנזורה ופעילותה ומדוע אין מונעים את הצגת מערומי בטחון ישראל!!!


ליה 15.01.2011:25
21. יצחק בריק: המידע שבידי יגרום לרעידת אדמה בתגובה להודעה מספר 0
האלוף במיל' בריק טוען כי זיוף מספרי גיוס החרדים התבצע במשך שנים והאלוף מוטי אלמוז לא סיפר את כל האמת לחברי ועדת חוץ וביטחון.

האמת, האמינות והיושרה צריכות להיות נר לרגליו של כל מוסד, חברה כלכלית, גוף ציבורי ובוודאי של צה"ל האחראי על ביטחון המדינה ואזרחיה.

ללא תרבות אירגונית של אמת ויושרה, דינו של כל גוף לסגת לאחור ולהיכשל בהשגת יעדיו.

במשך תר"ש גדעון (תכנית רב שנתית של צה"ל לשנים 2015-2020) נוכחתי במקרים רבים להצגת מצגות של מפקדים בכירים למקבלי ההחלטות, קבינט, ועדת חוץ וביטחון ושר הביטחון, מצגות שלא עמדו באמות מידה בסיסיות של אמת ואמינות, מצגות אשר עיוותו את התמונה האמיתית בשטח ובכך הטעו את מקבלי ההחלטות וגרמו לתחושה שהעניינים מתנהלים כסידרם, כאשר לא כך התנהלו הדברים, ועקב כך לא טופלו הכשלים החמורים אשר פגעו במוכנות הצבא למלחמה.

לאחרונה נחשפנו לפרשה חמורה מאוד של זיוף, שקר ומרמה בדיווח על מספר החרדים המתגייסים לצה"ל בשנים האחרונות, פרשה שטילטלה את אמות הסיפים.

הרמטכ"ל כוכבי מינה ועדת בדיקה בראשותו של האלוף רוני נומה לבדוק את הנושא, הועדה שוקדת על הנושא כבר כחודש ימים וצפויה בקרוב להציג את המלצותיה לרמטכ"ל ולועדת חוץ ובטחון.

להמלצותיה של ועדת האלוף רוני נומה יש חשיבות ממדרגה ראשונה להוביל לשינוי תרבות השקר שהולכת ומעמיקה בצה"ל.

בידי נמצא מידע מטלטל שבמידה ויפורסם יגרום לרעידת אדמה, בפגישתי עם האלוף רוני נומה העברתי לו את המידע שברשותי, ידוע לי גם שנומה קיבל לידיו שתי קלטות שבהם מודים קצין ונגד על כך שהם זייפו וניפחו את מספרי המתגייסים החרדים במשך שנים ברוח מפקדיהם, והם מציינים בהקלטות את השנים 2012-2015 (בניגוד לדבריו של ראש אכ"א בועדות החוץ ובטחון שבשנים הקודמות ל-2016 הספירה היתה מדויקת).

לא נותר לי אלא לקוות שועדת הבדיקה ברשותו של האלוף רוני נומה תוציא מסקנות נחרצות שלא יעסקו רק בש"ג, אלא גם בפיקוד הבכיר שידע והתעלם. אני מקווה בשביל הצבא ואמינותו שנפגעה לאחרונה משלל נושאים שהתפרסמו, שמסקנות ועדת נומה יהיו נחרצות והולמות את חומרת האירוע של זיוף וניפוח מספר המתגייסים החרדים במשך שנים, ובכך ימנעו את המשך העדויות הקשות אשר עלולות לפגוע קשות באמון הציבור בצבא.

לדאבוני, לאחר הפיצוץ של כרמלה מנשה בתקשורת על זיופים וניפוח מספרי גיוס החרדים במאות אחוזים בשנים האחרונות, הוזמנו ראש אכ"א אלוף מוטי אלמוז יחד עם תא"ל אמיר ודמני ראש חטיבת התיכנון כ"א באכ"א לדיון בועדת חוץ ובטחון, אלוף מוטי אלמוז טען בועדה, אני מצטט את דבריו: "זו יכולה להיות טעות מקצועית או חוסר תשומת לב''. מוטי אלמוז הכחיש את הטענות לזיוף נתונים.

אלוף מוטי אלמוז לא עדכן את חברי ועדת חוץ וביטחון שעוד בטרם הגעתו לועדת חוץ ובטחון הוא ישב עם מפקד מנהלת החרדים סא"ל תלם חזן אשר עדכן את האלוף מוטי אלמוז על זיופים וניפוח מתגייסי החרדים בשנים האחרונות, ונתן לידיו הקלטה של קצין ששירת מספר שנים במדור החרדים והודה שהוא וחלק מחבריו זייפו וניפחו את מספרי החרדים שהתגייסו לצה"ל, בהכניסם לרשימות גם חילונים, ציוניים לאומים שבמילא מתגייסים לצבא וכאלה שאין להם שום קשר עם חרדיות ואינם עומדים בשום קריטריון, היו גם ברשימות מספר בנות, מתים ונוצרים.

ההקלטה נמסרה לידיו של האלוף מוטי אלמוז ע"י סא"ל תלם חזן, וכאמור האלוף מוטי אלמוז לא עדכן את חברי הועדה שחומר זה נימצא בידיו המוכיח בדיוק את ההפך ממה שהציגו ראש אכ"א ותא"ל אמיר ודמני בפני חברי ועדת חוץ ובטחון.

אלוף מוטי אלמוז גם טען בפני חברי ועדת חוץ וביטחון שעד שנת 2016 הדיווחים של הצבא על כמות המתגייסים החרדים היו מדויקים ללא רבב. מה שראש אכ"א לא עדכן את חברי ועדת חוץ וביטחון, זה שבהקלטה שקיבל מסא"ל תלם חזן נאמר במפורש ע"י אותו קצין שהודה בזיוף, שמספרי גיוס החרדים זויפו ונופחו גם בשנים שקדמו לשנת 2016 (2012-2015), כאשר רוח המפקדים הבכירים באכ"א הביאה אותם לכך.

מכאן עולה באופן חד משמעי שהאלוף מוטי אלמוז הטעה (וזאת בהמעטה) את חברי ועדת חוץ וביטחון כאשר לא הציג בפניהם את החומר החמור אשר הגיע לידיו, והתעלם מקיומו.

https://www.inn.co.il/News/News.asp...

תגוביות:

1.כל הריקבון והסירחון עולה בכל המערכות. מתברר שהשחיתות האמיתית היא לא אצל הפוליטיקאים, אלא דווקא אצל בעלי תפקידים בכירים במערכות המדינה.

הבעיה היא שמי שבודק את אותם הכשלים הם - הבכירים באותן מערכות, החברים של החברים.

2.עימאד פארס, תת אלוף במילואים, קצין מעולה, הודח מצה"ל על ידי הרמטכ"ל דאז (גבי אשכנזי) בגלל שהתכוון לשקר לגבי דיווח על תאונה שעשה עם רכב צבאי. הוא הועמד לדין משמעתי בפני סגן הרמטכ"ל בני גנץ והורשע באי קיום הוראות מחייבות בצבא ובהתנהגות שאינה הולמת. צה"ל איבד קצין בכיר טוב, בגלל שקר - ובצדק. עכשיו הגיע התור של אלמוז ושות'. יש דין ויש דיין.

3.בכל מקום בו אומרים שקר נוצר חוב לאמת. חובות דינם להיפרע. חובות שקרי צה"ל ייפרעו לאסוננו בשדה הקרב וישולמו בדם.

4.אלמוז הוא שקרן מדופלם. כשהיה דובר צה"ל שיקר בעזות מצח ובלא ניד עפעף. הוא חייב לעוף מצה"ל.

5.יש לסלק מצמרת צה"ל את הרקבון באותה נחישות שצה"ל ערך את הפוגרום ביהודי קטיף לפני 15 שנה, את הפוגרום ביהודי "קומי אורי" הבוקר, ואת יתר החורבן וההרס של בתי יהודים (אום-אל-אחמר עוד עומד).

6.צבא שעסוק מעל הראש עם נשים קרביות ועם איך להציק לדתיים - השקר והזיוף אינם פלא.


ליה 19.01.2017:17
22. מסמך התא''ל: כשלים וליקויים גם בהכשרות ובאימוני כוחות היבשה בתגובה להודעה מספר 0

ערכתי לאחרונה בתאריך 19.01.20 בשעה 17:32 בברכה, ליה

"צומצמו תקני אנשי קבע נגדים בימ"חים. איוש כוח אדם סדיר במחסני החירום של פיקוד הצפון היה חלקי, וסביר להניח שצמצומים אלה תרמו לליקויים שהתגלו בזמן גיוס יחידות המילואים.

מצב זה של חוסר כוח אדם בימ"חים הועלה על ידי מבקר מערכת הביטחון בביקורתו עוד בשנת 2003: 'מצבת כוח אדם סדיר בימ"חים עומדת כבר כמה שנים על רמת איוש של 70%-80% לתקן, בדגש על מקצועות חימוש ותחזוקה. הערנו על כך פעמיים בעבר בדוח"ות קודמים'. נראה שלא היתה תחושה של חיוניות ודחיפות במוכנות של מערך החירום בגזרת הצפון".

הדברים האלה אינם לקוחים מדו"ח הביקורת שנוגע לרמת המוכנות של אוגדת המילואים המרכזית של פיקוד הצפון, שנחשף אמש ב-ynet. הם פורסמו בחודש ינואר 2008, בדו"ח וינוגרד, בפרק שסקר את החוסרים והליקויים במוכנות הלוגיסטית של פיקוד הצפון, בדגש על כוחות המילואים של הפיקוד, ערב מלחמת לבנון השנייה. אבל מתברר שליקויים רבים חוזרים על עצמם, גם יותר מעשור אחרי.

הדו"ח של מבקר צה"ל מאוגוסט 2018, שהתפרסם אמש, הפך לחוליה נוספת בשרשרת של תמרורי אזהרה על מצב כוחות היבשה, שכללו ביקורות שנותרו לרוב במחשכים, דו"חות חמורים וגם את אמירותיו של נציב קבילות החיילים לשעבר יצחק בריק, שעוררו סערה. אך מסמך פנימי אחד שהגיע לידי ynet מעיד אולי יותר מכל עד כמה הבעיות בכוחות היבשה הן שורשיות ועמוקות, ונמשכות כבר שנים.

מתוך המסמך: בצאלים חסרים 155 חיילים תומכי לחימה

במסמך זה, שהתפרסם שנה לפני הדו"ח הפנימי של מבקר צה"ל מאוגוסט 2018 על הממצאים החמורים באוגדה 319 של פיקוד הצפון ובאגד הלוגיסטי שאמור לתמוך במלחמה את כוחות צה"ל, שרטט קצין בכיר בזרוע היבשה כשלים מדאיגים לא פחות בדרך ובאמצעים הדלים שבאמצעותם צה"ל מאמן את חטיבות המילואים בכלל, ובפרט את כוחות האוגדה המשוריינת.

מחבר המסמך, קצין בדרגת תת אלוף, שירת אז בתפקיד מפתח בצמרת זרוע היבשה. לפני כן, שימש במגוון תפקידי פיקוד בליבה הלוחמת של כוחות היבשה. במסמך שהנפיק, מהחמורים שנכתבו בשנים האחרונות, נחשפים הליקויים ב"מרכז האימונים הלאומי" של בסיס צאלים, שבו מתאמנים מרבית כוחות המילואים.

מחסור בשטחי אימונים, בתומכי לחימה ובמחשבים "במל"י (המרכז הלאומי לאימונים ביבשה - י.ז.) חסרים 155 חיילים תומכי לחימה בחימוש, במודיעין, בתחזוקה וברפואה, מחסור שמהווה פגיעה ישירה במאמן ובמתאמן.

יש מחסור בשטחי אימונים ולש"ביות (מתקני אימונים ללוחמה בשטח בנוי - י.ז.) לגדודים המתאמנים. בבית הספר לפיקוד ושליטה ומטה מבצעי, חסרים מעל ל-500 מחשבים, תוכנות ורכיבי תקשוב חשובים לשיעורים העיוניים בכיתות הלימוד שבבסיס. תשתיות החשמל בבית הספר אינן יציבות וכל הפסקת חשמל עוצרת אימונים והכשרות".

"יש בצאלים בינוניות של כוח אדם חונך"

הליקויים בדו"ח שנחשף, שנה לאחר מסמך התא"ל

מכתבו של הקצין הבכיר, תחת הכותרת "מעכבי הכשרות יחידות פיקוד זרוע היבשה – דו"ח מפקדים", נשלח אז, בשנת 2017, גם לאלופי המטכ"ל. הוא כלל התייחסות גם ליתר בסיסי ההכשרה של כוחות היבשה - הסדירים, המילואים, בשריון, בחי"ר ובהנדסה.

הוא התריע מפני "תמונת מצב נוכחית שמצביעה על ליקויים, חלקם מהותיים, בתחומי ההכשרה וההדרכה בזרוע היבשה, חלקם נוגעים לנושאי ליבה. הכוח שמוכשר לא מתאמן על הכלי המשוריין ועם אמצעי הלחימה שאותם יפגוש ביחידה המבצעית. מפקדי פלוגות בהכשרה וראשי ענפים במל"י חונכים ללא כלי רכב חומים, כאשר בבסיס ההכשרה המרכזי של חיל השריון בשיזפון מפקדי הפלוגות חונכים על גבי נגמ"שים. מצאי האמצעים הדרוש להכשרה אינו הולם לתקינה ובחלק מהמקומות פוגע באיכות ההכשרה באופן משמעותי. תוכנית הלימודים המקצועית לחייל היא ברמה ירודה, כאשר תשתיות ההדרכה והאימונים הם בפער מתמשך. פערי ההכשרות מחייבים שינוי נקודת העבודה בהתייחס להכשרות. אלו נקבעו בסדר עדיפות מטכ"לי וזרועי ראשון – מוטב שכך גם נפעל".

מתכוננים ללחימה בלבנון בשטח אש מדברי

גורמים שבקיאים בתוכן מכתבו של התא"ל ושוחחו עם ynet טוענים כי המידע מהמכתב הוא חלקי מאוד ותמציתי ביחס לסיכום המלא שהנפיק הקצין הבכיר, שם המציאות המתוארת חריפה וקשה בהרבה. "זו אפילו לא טעימה מהפערים והליקויים החמורים שהוצפו על ידי הקצין", סיפר גורם שנחשף למידע המלא.

מי שמכשיר את לוחמי המילואים וקציני המילואים הם אנשים שב-98% מהזמן שלהם הם אזרחים שמנותקים מהשינויים הגדולים בשדה הקרב ומדפוסי הלחימה של צה"ל", הוסיף אותו גורם. "אלו קצינים שנפלו ממסלול הפיקוד הרגיל, והם חונכים בלי הכלים שעימם יילחמו הכוחות ובלי מערכות השליטה והבקרה למלחמה. מל"י אפילו לא מתקרב לאפשר לכוחות להתאמן בהתאם לאתגרים החדשים והבאים, ועוד מסתכלים עליו כמקבילה של טקסס בארצות הברית או של פיקוד אירופה בצבא ארצות הברית, בדרום גרמניה. יש במל"י בינוניות של כוח אדם חונך ולמתאר לבנוני מתאמנים בשטח אש מדברי. זה שמטיסים גדודים סדירים מובחרים לעשות אימון על יבש בקפריסין או בגרמניה - זה לא פתרון למסות הכוחות. אפשר להפוך באמת את מל"י למרכז האימונים של ישראל, יש לכך תוכנית, אבל זה עולה מאות מיליונים בנוסף לתחזוקה".

מצה"ל נמסר בתגובה: "המסמך שנכתב לפני כשלוש שנים אינו מייצג את מצבה הנוכחי של זרוע היבשה כיום, לאור שיפורים משמעותיים שבוצעו בזרוע היבשה בתחומים רבים הן לאחר השלמת תר"ש 'גדעון' והן במיקוד ההכשרות ויישום התוכנית לשדרוג יכולת האימון בשטח בנוי במתקנים החדשים. צה"ל ימשיך להשקיע בשיפור ומיקוד ההכשרות המבצעיות".

https://www.ynet.co.il/articles/0,7...

תגוביות:

1.יש בעיה רצינית של מוטיבציה להתגייס לצה"ל וליחידות קרביות בפרט. כולם רוצים סייבר שמייבר. וזה ההבדל בין חמאס וחיזבאללה לצה"ל - שם מורעלים ופה מפונקים. בסוף כשהחיזבאללה יכניס לנו את המטריה ויפתח לאט לאט, תיראו את חיילי הסייבר נלחמים עם הטלוויזיות.

2.שיטה רקובה שלאף אחד אין אומץ ויושרה לשנות.

3.הקצונה הבכירה שייכת לשמאל.

4.אביב כוכבי קצין מעולה, אבל אדם אחד לא יכול להזיז ספינה גדולה שנתקעה.

5.ואתם רוצים רמט"כלים לראש ממשלה...רק ביבי!


ליה 27.01.2018:14
23. האלוף במיל' בריק: תר''ש גדעון'' דרדרה את זרוע היבשה לשפל החמור ביותר של צה''ל בתגובה להודעה מספר 0
תר"ש גדעון, התוכנית הרב שנתית שהוביל הרמטכ"ל לשעבר גדי איזנקוט, הובילה למספר משברים חמורים שלא היו כמותם כבר שנים - ולקשר שתיקה ודיווחים לא אמינים בצה"ל • נציב קבילות החיילים לשעבר בטור מיוחד על מוכנות הצבא •

תר"ש גדעון היא התוכנית הרב שנתית שהוביל הרמטכ"ל לשעבר גדי איזנקוט. תוכנית זו תיזכר כתוכנית שדרדרה את צבא היבשה לנקודות שפל שלא היו כמותן ופגעה אנושות במוכנותו למלחמה.

מעולם לא הושקעו בצבא היבשה כספים כה גדולים בתוכנית רב שנתית.

רוב הכספים האלה ירדו לטמיון כתוצאה מהתנהלות לא ראויה וכשלים חמורים בתרבות הארגונית, הניהולית והמנהיגותית בצה"ל.

לא היתה עד היום עוד תוכנית רב שנתית לקידום הצבא למלחמה שזכתה לקידום הדימוי שלה בעיני הציבור על-ידי תא הכתבים הצבאיים הסמוכים לשולחנו של דובר צה"ל ואנשים מקורבים נוספים, כאשר בפועל התוצאות שלה כל-כך חמורות. לצערי, בעלי עניין יצרו פער עצום בין הדימוי להצלחת התוכנית בעיני הציבור לבין האמת המרה בשטח.

התוכנית הובילה למספר משברים חמורים מאוד שלא היו כמותם כבר שנים. אלה משברים שהתחילו אצל קודמיו של איזנקוט, אך התעצמו מאוד בשנים של התוכנית הרב שנתית שהוא הוביל.

נמנה את הכשלים החמורים בתוכנית הרב שנתית גדעון בתקופתו של הרמטכ"ל איזנקוט:

1.תרבות ארגונית, ניהולית ומנהיגותית קלוקלת בתר"ש גדעון הביאה לכשלים בלתי ניתנים לתיקון. אחת מהבעיות הקשות ביותר היא תופעה שהולכת ומתרחבת של קשר שתיקה ודיווחים לא אמינים בצה"ל. דיווחים לא אמינים אלה הלכו והתעצמו בשנים של תר"ש גדעון. כך, למשל, מצגות שהוצגו על-ידי קצינים בכירים על כשירות הצבא לוועדת חוץ וביטחון ולקבינט לא היו אמינות ועיוותו את המציאות האמיתית בשטח.

2.במסגרת התוכנית היה רכש במיליארדי שקלים של אמצעי לחימה חדשים - שחלקם הגדול לא הוטמעו ביחידות המילואים. אין כוח אדם במחסני החירום לטפל באותם אמצעים וברבים מהאמצעים חסרים חלקים, ואי-אפשר להפעילם. כך יוצא שחלק מאמצעי הלחימה שנקנו לא יבואו לידי ביטוי במלחמה הבאה. את הישן כבר לא מכירים, את החדש לא למדו ולא יודעים להפעיל - וגם חלקו לא כשיר.

3.תר"ש גדעון הביא לאחד המשברים הקשים ביותר שחווה צה"ל בכוח אדם:

● משבר קשה בקרב הנגדים המחזיקים את הציוד, אמצעי הלחימה והרק"ם במחסני החירום - שם נמצאים רוב אמצעי הלחימה של צה"ל. הוותיקים קוצצו בהמוניהם כדי לחסוך בעלות והצעירים מצביעים ברגליים ואינם רוצים להיות נגדים בימ"חים. הדור הוותיק שהעביר את הידע המקצועי הולך ונעלם, ואין צעירים שתופסים את מקומו. כך, כל היכולת המקצועית הולכת ונעלמת.

● משבר קשה בקרב הסרנים. הטובים בורחים החוצה, מכיוון שלטענתם הם אינם מוכנים להישאר בצבא בינוני שאין בו סטנדרטים לביצוע, חוסר כוח אדם ואמצעים לבצע את המשימות. שחיקת המקצועיות, חוסר ביטחון תעסוקתי, תרבות של קשר של שתיקה ודיווחים לא אמינים לא עוזרים לשכנעם.

● ההסכמה של איזנקוט לקצר את שירות הבנים בשתי פעימות תמורת תקציב רב שנתי, גרמה לנזק קשה ובלתי הפיך לצבא הסדיר. קיצור שירות הבנים בארבעה חודשים, שכבר התבצע, הביא לקיצור ההכשרות. בנוסף, חוסר תומכי לחימה מביא למצב של חוסר ברירה, לוחמים נשלחים לבצע תפקידים אלה ולא ממשיכים כקרביים. לצד הירידה במוטיבציה לקרבי בשנים האחרונות בכ-14%, קיצור השירות מביא לכך שיחידות לוחמות מאבדות תוך שנה וחצי את כוחן בכמעט 50% ולא יכולות לתפקד.

קיצור נוסף של שירות הבנים בחודשיים (שצפוי להתבצע ביוני 2020) יביא על-פי דעתו של הרמטכ"ל הנוכחי אביב כוכבי לפגיעה אנושה ביכולת של הצבא הסדיר לתפקד.

הדבר יעמיק את קיצור ההכשרות ואת אי-המוכנות למלחמה, את החוסר המוחלט בתומכי לחימה, יביא להקטנת יחידות לוחמות עד חוסר יכולת לתפקד והיעדר חיילים סדירים ממקומות קריטיים כמו מחסני החירום. במילים אחרות, זו מכירת חיסול: בעוד שאכ"א בתקופתו של הרמטכ"ל איזנקוט הציגה מצגות לוועדת חוץ וביטחון שאין בעיה עם קיצור שירות הבנים, הרי שהרמטכ"ל כוכבי עם כניסתו לפקיד חשף את גודל הנזק ומתנגד נחרצות לכל קיצור נוסף.

● קיצוץ של אלפי אנשי קבע בצורה לא מושכלת (קיצוץ רוחבי ליחידות היבשה) גרם לפערים בלתי ניתנים לגישור ביחידות ליבה בין כוח האדם לבין המשימות. עקב כך נגרמו פגיעות קשות בתוכניות העבודה, אחזקת אמצעי הלחימה וכשירותם.

4. אומנם בתר"ש התאמנו יותר, אך רמת האימונים היתה מתחת לכל ביקורת. יחידות לא התאמנו על מיתאר הלחימה שלהן בצאלים (המרכז הלאומי לאימונים ביבשה), ונוצרו חוסרי ציוד קריטיים לאימונים, פערי כוח אדם בתמיכה באימונים ובמתאמנים, חוסר מטרות שעליהן אפשר לירות ורדידות מקצועית של הכוחות המתאמנים ללא בקרה וחניכה.

בנוסף, לא הוטמעו אמצעי לחימה חדשים באימונים בגלל מחסור בכוח אדם מיומן. נושאים רבים וקריטיים במלחמה כלל לא באו לידי ביטוי באימונים - לדוגמה, פינוי פצועים.

5. משבר חריף מאוד במערך הלוגיסטיקה:

אלפי משאיות ישנות בנות 60, שעומדות במחסני חירום כאבן שאין לה הופכין. הן עומדות תחת כיפת השמים בשמש הלוהטת בקיץ, ובגשם בחורף, הן מפונצ'רות, מכלי דלק דולפים, בעיות בתקינות הברקסים, קיים צו האוסר לנסוע איתן על כבישי הארץ, ואין כוח אדם של נגדים וחיילים לטפל בהן בגלל הקיצוצים.

לכן במלחמה הבאה הן לא יוכלו לדחוף לכוחות הלוחמים תחמושת, חלקי חילוף, דלק, מזון ופריטים נוספים המחייבים את רציפות הלחימה - ללא רצף לוגיסטי הצבא יעמוד מלכת.

6. במשך השנים הופרטו מאות מערכים צבאיים למערכים אזרחיים שעסקו בתחומי ליבה של כשירות הצבא למלחמה. בחלק גדול מהמערכים האזרחיים אין מלאים של חלקי חילוף לתחזק את מאמץ המלחמה. לכן הם לא יתפקדו במצב חירום. בחלקם לא נקבע מי נשאר במערך האזרחי במצב חירום (ריתוק משקי). זו פגיעה משמעותית במוכנות צבא היבשה למלחמה.

מביטים אל השמש ורואים את העתיד: איך עסקים יכולים ליהנות כלכלית מאנרגיה מתחדשת

7. כתוצאה מקונספציה שהשתרשה לאחר מלחמת לבנון השניה האומרת שאין יותר מלחמות גדולות, הקימו בצה"ל צבא שיכול לתת מענה רק לשתי זירות טרור - עזה ולבנון. אך לאחר מספר שנים קיצצו בסד"כ היבשתי במאות טנקים, והצבא יכול כתוצאה מכך לטפל רק בזירה אחת בו זמנית. אבל אז חזרו הסורים לזירה בגיבוי האיראנים, והצבא שנבנה לזירה אחת ימצא את עצמו במלחמה הבאה מול ארבע זירות, עזה, לבנון, סוריה ויהודה ושומרון. אם נצרף את חוסר כשירותו של צבא היבשה, הרי שצה"ל לא יוכל לפתח מאמץ התקפי.

8. הקונספציה לא לקחה בחשבון שהעורף הישראלי יהפוך לזירה המרכזית במלחמה הבאה, בעוד שבצה"ל עסקו בשנים האחרונות במערכה שבין המלחמות, לא מצאו את הזמן להתכונן למלחמה עצמה. האיראנים הקימו בעשר השנים האחרונות עם בני בריתם מערך של 250 אלף טילים ורקטות גדולים וקטנים, שמכוונים אל מרכזי האוכלוסיה שלנו, בסיסי צה"ל ושדות תעופה ומטרות אסטרטגיות בקצב של בין 1,500-4,000 טילים ורקטות ביום.

ישראל לא בנתה יכולות לעצור טילים ורקטות אלה.

בתוכנית תר"ש גדעון העורף הישראלי לא נלקח בחשבון, כתוצאה מאותה קונספציה האומרת שמלחמות גדולות בין מדינות עברו מהעולם.

תפיסה אומללה זו טופחת על פנינו. כשראש הממשלה בנימין נתניהו מדבר מעל כל במה על איום קיומי חמור מהאיום במלחמת יום הכיפורים והצורך להשקיע מיליארדים בהגנה ובהתקפה ולקדם ברית הגנה עם ארה"ב, כשהרמטכ"ל מדבר על עננים המקדירים את השמים - האסימון נפל רק אחרי הירי האיראני על הנפט הסעודי. איפה היו אמ"ן, הפיקוד הבכיר, שרי הקבינט וועדת חוץ וביטחון בעשר השנים האחרונות?

האיום הקיומי החדש איננו כיבושה של מדינת ישראל, אלא ירי של אלפי טילים ורקטות על העורף שיגרמו הרס אדיר בתשתיות חשמל, מים, רכוש, מפעלים, מוסדות ממשל, מרכזי תרבות ואבידות כבדות. דבר שיגרום לבריחת הצעירים וחוסר הגעת עולים. זה עלול להביא למצב של טראומה לאומית שלא ידענו כמותה.

9. בנסיבות אלה המדינה והצבא צריכים להיכנס לפעולה מיידית כדי להכין את הצבא למלחמה.

זאת על-ידי יישום תוכניתו של הרמטכ"ל כוכבי לרכז את כל המוחות הטכנולוגים ולצאת לפרויקטים לאומיים שיוכלו לתת מענה לאיום הקיומי. צריך להרחיק את הנוהגים לזרות חול בעיני הציבור ועושים כל מאמץ שהאמת לא תיחשף לעיני כל, באומרם שצה"ל הוא הצבא החזק במזרח התיכון, ואין צורך בברית הגנה עם ארה"ב. בעידן שהפוליטיקאים עוסקים בעצמם ובהישרדותם ולא בגורלה של המדינה - זה מחייב את הציבור לצאת מאדישותו ולהגיד את דברו. אין לנו מדינה אחרת.

חייבים ברית הגנה עם ארה"ב

מדינת ישראל חייבת, ודחוף מאוד, הסכם הגנה עם ארה"ב. זאת כדי להקטין את הסיכון הנוכחי ולהרוויח זמן על מנת להכין את צה"ל למלחמה. צריך להכיר במציאות ולהפסיק את משחקי עשיית הרושם על הציבור באמצעות הצהרות נבובות כמו: "אנחנו המדינה החזקה במרחב", "צה"ל הוא הצבא החזק ביותר במזרח התיכון" ועוד קלישאות בסגנון הזה.

הכותב שימש כנציב קבילות החיילים

https://www.globes.co.il/news/artic...

תגוביות:

1.אולי אשכנזי צדק שאמר שגנץ חמור, אבל השאלה אם הוא יותר טוב מגנץ ולפיד.

2.הדרך הכי טובה לבחור בכחול לבן. לפיד יידע לעשות לשלושת הפנסיונרים של צה"ל יחסי ציבור טובים...הבעיה שראינו מה גנץ שווה כמוביל של חברת הייטק - תוך כמה חדשים -פשיטת רגל. אשכזי == תביעה על הונאת משקיעים. בוגי - לא עשה כלום חוץ מלהיות בצה"ל ולחיות על חשבון תקציב המדינה.

3.במילה אחת: הלם!

4.איזנקוט היה עסוק רק בשילוב הנשים בצה"ל ותו לא.

5.מי היה רמטכ"ל צה"ל לפני אייזנקוט? רב עלוב בני גנץ שבמלחמת לבנון השניה היה מפקד חילות היבשה ושם היה הכשלון הגדול של אותה מלחמה. האם הוא מתאים להיות ראש ממשלה?

6.כולם יודעים שהוא דובר אמת, מדם ליבו, ושוללים את הדברים לחלוטין. חיים בלה-לה-לנד. הכל בסדר כי ככה מופיע להם במצגות. מקצצים בכח אדם וחושבים שהעבודה תיעשה מעצמה. אי אפשר להצטייד באמל''ח איכותי, מורכב ומתוחכם, שדורש מיומנויות חדשות בלי כח אדם איכותי ומסור.

7.ככה זה כשמביאים רמטכ":ל מהקרן החדשה. המחויבות שלו אינה למדינה אלא לרעיונות של הקרן החדשה. ותרבות השקר מאפיינת כל ארגון שמאל, כי חייבים לעקם את המציאות כדי שתתאים לרעיונות ההבל שלהם.

8.לאנשים כמו יאיר גולן, בוגי יעלון, גדי אייזנקוט, גבי אשכנזי ובני גנץ, אסור לתת לנהל אפילו תחנת דלק. אופס, שכחתי את פילדמרשל יאיר לפיד.


ש-עצמון 08.02.2017:00
24. בגדול-הצבא מגן על... האויב בתגובה להודעה מספר 0
ליה 12.02.2016:51
25. פניה לרמטכ''ל - האלוף אלמוז לא יוכל לשמש דוגמא לחיילי צה''ל בתגובה להודעה מספר 0
ארגון תורת לחימה פנה הבוקר (ה') לרמטכ"ל אביב כוכבי בענינו של ראש אגף כח האדם האלוף מוטי אלמוז עקב התנהלות האלוף בפרשת בלוף גיוס החרדים.

כזכור, בדיון שהתקיים לפני כחודש וחצי בוועדת החוץ והבטחון לא סיפק אלמוז לוועדה את המידע המלא וטען כי לא מדובר בזיופים אלא ב'טעויות' וזאת רק מ2016. אלא שלאחר חשיפת עדות מוקלטת של קצין באגף, לפיה בוצעו זיופים כבר מ2011 - שינה צה''ל את גירסתו והודיע כי הנושא יתוחקר מ2011 - התקופה בה כיהנה ח"כ והאלופה במיל' ברביבאי, אשר יושבת כיום כחברה בוועדה, כראש האגף בצה''ל.

בעקבות החשיפה הנוספת אמש ב'כאן' על כך שאלמוז ידע כבר מיולי אשתקד על הזיופים, אך לא דיווח לכנסת כמתחייב, פנו הבוקר בתורת לחימה לרמטכ"ל כוכבי והביעו בחריפות את דאגתם על התנהגות האלוף, אשר אינה עולה בקנה אחד עם ערכי צה''ל.

"מדובר בעדות אותנטית מאד, שהאלוף במילואים נומה, אשר מתחקר את הזיופים קיבל, ובגינה הרחיב דרמטית את טווח השנים אותן הוא בודק." כתבו בארגון לרמטכ"ל. "מי שבחר להעלים ראיה זו מעיני הכנסת בדיון, וקודם לכן גם לא דיווח כלל לוועדה חרף הממצאים החמורים שהתפוצצו בתקשורת וגרמו נזק עצום לצבא - הוא האלוף אלמוז"

"נזכיר, כי אגף כח האדם שולט במשאב היקר ביותר של מדינת ישראל - המרכיב האנושי של צה''ל. זהו המרכיב שניצח את מלחמות ישראל מתוך בניית דמותו הערכית של החייל, הלוחם והמפקד בצה''ל.

קצין, בכיר ככל שיהיה, לא יוכל להוביל חיילים מתוך תעתוע, זיוף וחוסר אמינות המתמשך כדפוס התנהגות. האלוף אלמוז לא יוכל לשמש דוגמא לחיילי צה''ל כאשר הינו מתנהל בחוסר יושרה מוחלט, על גבול הפלילי.

כיצד יאמינו עוד פקודיו של אלמוז למפקדם? איך תוכלנה אמהות ששולחות את בניהן לשורות הצבא ומפקידות את גורלם בידי האלוף אלמוז, לבטוח בדבריו? מה יחשבו משפחות שכולות על דיווחיו של ראש אכ"א בנוגע לגורל יקיריהן?"

בתורת לחימה חתמו את המכתב וציטטו את דברי הרמטכ''ל עצמו, "הצגת דברים שלא כהווייתם - הפרת האמון הקיים בין צה"ל לבין החברה הישראלית. במקום שבו יתגלה זדון - ננקוט יד קשה, אין מקום לעגל פינות' כך כתבת אתה הרמטכ''ל, כמפקד ראוי, בנוגע לפרשיה קשה זו הנוגעת לקצינים בצה''ל בהווה ובעבר. הפרת אמון זו מתרחשת באופן בוטה מצידו של מי שיושב עימך לשולחן המטה הכללי - ראש אכ"א אלוף מוטי אלמוז. כעת עליך לפעול נחרצות, בכדי לשקם את אמונו של עם ישראל בבכירי צה''ל".

https://www.inn.co.il/News/News.asp...


ליה 23.09.2009:53
26. פרופ' יגיל לוי, ידיד בג''צ נגד צה''ל: ''סומנתי כאויב''. לוי בתגובה: אוסף של הבל הבלים בתגובה להודעה מספר 0

ערכתי לאחרונה בתאריך 23.09.20 בשעה 10:05 בברכה, ליה

פרופ' יגיל לוי המקדם שילובן של נשים ביחידות מיוחדות חשף בפני סטודנטים את יחסיו העכורים עם הצבא. לוי בתגובה: אוסף של הבל הבלים

פרופ' יגיל לוי, מרצה למדעי המדינה באוניברסיטה הפתוחה ומהוגי המושג "הדתה" ביחס למפקדים וחיילים דתיים בצה"ל, הגיש לפני כחודש וחצי לבג"צ יחד עם חברו ד"ר זאב לרר, אשר היה בעברו סגן היוהל"ם (יועצת הרמטכ"ל לענייני מגדר בצה"ל), חוות דעת מלאה בזעם על צה"ל, על קצינים בכירים המכונים במסמך "קצינים מיושנים", על קציני כוח אדם, על רבנים צבאיים ו"ארגונים חרד"ליים".

פרופ' לוי, אשר הגדיר עצמו בראיונות "שמאלה משוברים שתיקה" ומפת הנכבה תלויה במשרדו, הפסיק להרצות בצה"ל בהוראת הרמטכ"ל הקודם רא"ל במיל' גדי איזנקוט.

בהרצאה שנשא לפני סטודנטים באוניברסיטה הפתוחה לפני מספר חודשים תחת הכותרת "המושג המתעתע של צבא העם", פתח לוי בגילוי לב על יחס צה"ל כלפיו ואמר: "סומנתי כאויב שרצוי שלא להזמין אותו" ותיאר כיצד יכל בעבר לשוחח עם קצינים בכירים באופן יותר חופשי עד שהוחלט להפסיק את הרצאותיו בצה"ל.

סטודנטים באוניברסיטה הפתוחה, חברים ב"פורום לאקטיביזם יהודי" אשר חלקם לומדים באוניברסיטה אצל פרופ' לוי, מתרשמים כי הצטרפות הפרופסור לעתירה בבג"צ נגד צה"ל נובעת מנקמנות: "הוגה ההדתה, שמסית נגד רבנים ודתיים שהצליח לגרום לכאוס בתוך צה"ל ובמדינה כולה, מרגיש כנראה שנחשף ומאבקו בזהות היהודית עבר מהשלב הסמוי לשלב הגלוי".

בארגון תורת לחימה, אשר מפיץ את המסמך של לוי ולרר במסגרת מסע הסברה, כהוכחה להשפעת השמאל הקיצוני על החלשת הצבא באמצעים משפטיים, הגיבו אף הם: "צה''ל סומן כאויב על ידי אנשי שמאל רדיקלי, שמנסים בימים אלו לכופף את הצבא בבג"צ. בכל מקום בו מתאפשר לנגח את הלוחמים הדתיים ואת צה''ל יחד - שם תמצא את איש ההסתה וההדתה יגיל לוי.

הציבור לא שכח כי יגיל לוי, מגדיר עצמו שמאלה משוברים שתיקה וכי הוא לא מפספס כל הזדמנות להחליש את רוח הלחימה ואת הזהות היהודית של הצבא.

הדבר מעיד כאלף עדים איזו כרוניקה של כפיה משפטית ומגדרית מתרחשת אל מול עינינו, כאשר גורמי קיצון ומיעוט כופים על צה''ל באמצעות בג"צ פמיניסטי כביכול, אג'נדות שמאל קשות.

מי שסימן מפקדים קרביים כ'מפקדים מיושנים' ולוחמים ומפקדים דתיים כ'הדתה', לא יוכל לקונן כקוזק נגזל על כך שמקומו איננו בצה"ל".

פרופ׳ יגיל לוי מסר בתגובה "הכתבה היא אוסף של הבל הבלים. אמירת האמת אינה מדריכה את כותביה. אתייחס רק לעובדות הקשורות בעבודתי באוניברסיטה הפתוחה. ההרצאה המוזכרת בכתבה לא נישאה בפני סטודנטים, אלא בפני עובדי ועובדות האוניברסיטה והועלתה לרשת עבור הציבור הרחב.

אינני נוהג לשוחח עם הסטודנטים על יחסיי עם הצבא כך שגם אם מישהו מבין תלמידי נמנה על "הפורום לאקטיביזם יהודי", ספק אם יכול היה לגבש מסקנות באשר למניעיי. הקוראים והקוראות של ערוץ 7 מוזמנים לעיין בחוות הדעת שד"ר זאב לרר ואני הגשנו לבית המשפט ולהתרשם באופן עצמאי מתוכנה וממטרותיה, ללא התיווך המסית של כותבי הכתבה".

https://www.inn.co.il/news/451441

תגוביות:

1.עוד משונאי היהדות ומתעביה שיישכח במשך הזמן. ייזכר כמסית ומדיח שלצער כולנו אינו חדש ביהדות...תפס את הגל של שנאת חיילים וקצינים יהודים ורוכב עליו, עד נופלו.

2.אוטו-אנטישמי מהסוג הגרוע, פיגוע במסווה אקדמי נגד כל חובש כיפה שלא בא לו טוב בעין. מזל שהזן הזה הולך ונעלם והופך ללא רלוונטי.

3.לברר מי משלם לבן אדם הזה!!! תבדקו את חשבון הבנק שלו.

4.עכשיו הכל ברור. השמאל הקיצוני מחריב את הצבא.

5.סביהם וסבתותיהם ברחו מ"הסופות בנגב",הפרעות שבהם נרצחו יהודים רבים ברוסיה הצארית, בפעילות הפורעים מפלוגות"המאה השחורה" ונכדיהם וניניהם פועלים נגד מדינת היהודים - מדינת ישראל ונגד כל המריח יהדות.

ההרצאה:

המושג המתעתע של "צבא העם" - פרופ' יגיל לוי

https://www.youtube.com/watch?v=FCw...



****

המסמך שהוגש לבג"צ:

המדיניות המגדרית של צה"ל – תצהיר לבית המשפט העליון

בבג"צ הסיירות

ד"ר זאב לרר ופרופ' יגיל לוי

http://a7.org/?file=20200804085349....

***

ידיד בג"ץ נגד צה"ל: "סומנתי כאויב"

פרופ' יגיל לוי המקדם שילובן של נשים ביחידות מיוחדות חשף בפני סטודנטים את יחסיו העכורים עם הצבא. לוי בתגובה: אוסף של הבל הבלים



****

https://m.facebook.com/story.php?st...


ליה 26.12.2011:45
27. מצבו העגום של צה"ל וחוסר כשירותו למלחמה הבאה / מידה בתגובה להודעה מספר 0

ערכתי לאחרונה בתאריך 26.12.20 בשעה 11:56 בברכה, ליה

אין תפיסת ביטחון, כל רמטכ"ל ממציא את הגלגל מחדש ולא שומר על הרצף של קודמיו ומתבזבזים מיליארדי שקלים על מיזמים שמתחילים ולא מסתיימים. התוצאה היא שצה"ל אינו מוכן למלחמה

טבעת חנק של יותר ממאתיים אלף טילים מתהדקת סביב מדינתנו, מהם אלפי טילים מדויקים, כמו אלה שפגעו במתקני הנפט הסעודי. הטילים והרקטות מוצבים סביב ישראל כטבעת חנק בשליטת האיראנים – החמאס בעזה, החיזבאללה בלבנון והמליציות השיעיות בתימן, בעיראק ובסוריה – ומכוּונים למטרות אסטרטגיות בישראל כגון תחנות חשמל, מִתקני התפלת מים, בסיסי אוויר ויבשה של צה"ל, נמלי התעופה שהם השער לישראל, תשתיות כלכליות, מֶרכזי שלטון ועוד. טילים אלו מכוּונים גם למטרות אזרחיות כמו גוש דן, מפרץ חיפה, באר שבע, ירושלים, פארקי התעשייה ומרכזי אוכלוסייה נוספים ונועדו לפגוע פגיעה אנושה באוכלוסיית ישראל, בכלכלתה ובתשתיותיה.

גלוי וידוע שמערך טילי החץ שלנו, שתפקידו ליירט את טילי האויב, הוא מערך שהמלאים שלו קטנים מאוד ולא יספיקו אלא לימי לחימה בודדים. טילים אלו מיועדים בעיקר להגן על מטרות אסטרטגיות ולא על האוכלוסייה. טיל חץ עולה שלושה מיליון דולרים, ולכן אין למדינה יכולת כלכלית להחזיק מלאים גדולים. הוא הדין לגבי טילי כיפת ברזל, שעלות כל טיל משוגר מתקרבת למאה אלף דולרים.

צבא היבשה בצה"ל – כוח אדם והסָדַ”כּ (סדר הכוחות) בו – צומצם בשנים האחרונות לממדים שאינם מאפשרים עוד לצבא להתמודד עם שתי זירות בו-זמנית, אף שבמלחמה הבאה יעמדו מולו ארבע זירות: חמאס בעזה, חיזבאללה בלבנון, עשרות אלפי לוחמי תנזים חמושים ביהודה ושומרון, ובעוד שנתיים – גם צבא סוריה, שיהיה האיום המרכזי בגבולנו הצפוני.

אחרי הקיצוצים הבלתי אחראיים, שנבעו בין השאר מהיעדר תפיסת ביטחון וראיית הנולד, נותר צבא יבשה קטן, כשחלקו הארי הוא צבא המילואים. רובו של צבא זה אינו כשיר למלחמה בעטיים של היעדר אימונים, אחזקה ירודה של אמצעי הלחימה במחסני החירום, פיטורי אלפי אנשי קבע, קיצור שירות הבנים בתוכנית הרב-שנתית ׳גדעון׳ בימי הרמטכ"ל גדי איזנקוט ואובדן היכולת המקצועית של החיילים והמפקדים, בעיקר במערך המילואים.

העיסוק במַבָּ"ם (המערכה שבין המלחמות), אשר כשלעצמה הינה מערכה חשובה, הסיט את תשומת הלב מהכנת הצבא למלחמה. גם אלפי חימושים ששיגרו מטוסי חיל האוויר על מטרות בסוריה משנת 2017, כפי שהתפרסם לאחרונה בתקשורת, אינם משנים את מצבנו לטובה באופן משמעותי מבחינה אסטרטגית. תקיפות האוויר לא עצרו את המשך המיזם הצבאי של דיוק הטילים שעבר ללבנון ואת המשך ההתבססות האיראנית במדינות שסביבנו.

צה"ל מצא את עצמו מתעסק רוב זמנו במב"ם ומשקיע מעט מדי זמן בהתכוננות למלחמה הבאה. אלפי טילים והפצצות שנורו על מטרות בסוריה עלו לעם ישראל מיליארדים רבים, אולם בסדר עדיפויות קצת שונה, בחלק מהכסף ניתן היה לחזק את מערך ההגנה והמיגון על העורף, החשוף לאלפי טילים, ולחזק את מערכי ההתקפה של היבשה, האוויר, הסֶבֶ”ר (סייבר) והמודיעין, ולהקים חיל טק"ק (טילי קרקע-קרקע).

העורף יהיה הזירה המרכזית במלחמה הבאה. אולם, הדרג המדיני והדרג הביטחוני מתעלמים ממנו התעלמות מוחלטת. שנים רבות לא הוכנס העורף לתוכניות הרב-שנתיות של צה"ל ושל המדינה. מדובר בהזנחה שערורייתית שתעלה לעם ישראל מחיר כבד מאוד באבֵדות, בהרס תשתיות ובכלכלה. בשני דוחות קשים מאוד של מבקר המדינה בשנים 2019 ו-2020 הוא קבע שהעורף אינו מוכן למלחמה בכל ההיבטים: גדודי החילוץ וההצלה של פיקוד העורף אינם כשירים למלחמה, ורוב אוכלוסיית ישראל אינה ממוגנת במיגון אלמנטרי מול אלפי הטילים שישוגרו לעורף כל יום.

בשנת 2019 פורסם מאמר שכתב מפקד פיקוד העורף דאז, האלוף תמיר ידעי, לפיו הישגי צה"ל מול האויב במלחמה הבאה יהיו כאין וכאפס לעומת המכה האנושה שתונחת על העורף מחוסר מוכנותו למלחמה.

מצד אחד, התבשרנו לאחרונה על הסכם השלום בין ישראל לבין איחוד האמירויות, בשורה חשובה ומעודדת. מצד שני, החלטת האו”ם להסיר את אמברגו הנשק מאיראן היא פגיעה קשה בישראל מבחינה ביטחונית, המעמידה את צה"ל באתגרים קשים מאוד, בהווה ובעתיד.

בצה"ל אין תפיסת ביטחון המעוגנת בתורה של ביטחון לאומי, מפני שכל רמטכ"ל מכתיב את מדיניותו. אין אפוא רציפות והמשכיות של כל רמטכ"ל את קודמו, והדבר מביא לידי אובדן של מיליארדי שקלים במיזמים שהופסקו בגלל שינויי כיוון ומדיניות דחופים. הדבר דומה לרכבת הרים ללא נהג, ללא כיוון, ללא מצפן וללא עקיבות בהכנת הצבא למלחמה. להלן אדגים את הדברים במדיניות שנקטו הרמטכ”לים האחרונים.

הרמטכ"ל גבי אשכנזי (2007-2011)

הרמטכ”ל אשכנזי החליט לייצב את צה"ל בגודל המאפשר לצבא היבשה לתקוף בד בבד את החמאס בעזה ואת החיזבאללה בלבנון, כדי להפסיק את אש הרקטות והטילים על העורף הישראלי מהר ככל האפשר. הנחת היסוד היתה שזרוע האוויר והחלל לבדה לא תצליח לממש את המשימה. גודל צבא היבשה, מבחינת מספר הטנקים ויחידות החי"ר, נבנה להתמודד עם שתי מליציות טרור קטנות, חמאס בעזה וחיזבאללה בלבנון. התפיסה היתה שלא יהיו עוד מלחמות גדולות, היות שישראל בשלום עם מצרַים ועם ירדן, והסורים באותה עת לא היו רלוונטיים. ההתייחסות היתה לאיום הייחוס באותה תקופה, מבלי להביא בחשבון שום שינוי במדינות העימות סביבנו בעתיד.

בעצם, בנו צבא לנקודת הזמן העכשווית בלבד, ואכן מדובר בקונספציה, כי הסורים חזרו לזירה ובתוך שנתיים-שלוש יהיו האיום המרכזי נגדנו. מליציות הטרור הקטנות בעזה ובלבנון הפכו עם השנים לצבאות טרור המצוידים במאות אלפי טילים ורקטות, ובאלפי חיילי קומנדו בעזה ובחיזבאללה בלבנון. גם יהודה ושומרון לא הובאו בחשבון באיום הייחוס בעת בניית הצבא. כדאי שנזכור שבמבצע ׳חומת מגן׳ בשנת 2002 באינתיפאדה השניה היה צורך לרכז כוחות גדולים מאוד למבצע. כך גם יקרה באינתיפאדה השלישית אם תפרוץ.

צבא בונים לשנים רבות, ולכן צריך להתייחס לשינויים אפשריים במדינות האויב סביבנו. התוצאה לאור השינויים שאכן התרחשו סביבנו היא שבימי הרמטכ"ל, גבי אשכנזי, בנו צבא שאינו יכול לתת מענה לאיומים שכבר היום התגבשו סביבנו. בנוסף, פרשת הרפז גרמה לרעידת אדמה ולבקע גדול במוטיבציה, בערכים ובנורמות שצה"ל מחנך, לאורם שנים, את הדורות הצעירים.

הרמטכ"ל בני גנץ (2011-2015)

הרמטכ"ל בני גנץ החליט לקצץ מאות טנקים ויחידות אחרות מהצבא הקטן שייצב הרמטכ"ל הקודם גבי אשכנזי. לאחר החלטה מוזרה וחסרת אחריות זו, ערך מבקר מערכת הביטחון ביקורת על המשמעויות הנובעות מקיצוץ צבא היבשה במאות טנקים, אגדי ארטילריה וגדודי הנדסה. המבקר כתב דו"ח חמור מאוד ובו הוא קובע שהקיצוץ הדרסטי בסדר הכוחות בצבא היבשה לא יאפשר לצה"ל לתקוף את חמאס בעזה ואת חיזבאללה בלבנון בו-זמנית כדי לעצור את אש הטילים והרקטות מהר ככול האפשר, על-פי התפיסה שגיבש קודמו, גבי אשכנזי. לדברי מבקר מערכת הביטחון, מגבלה זו תביא לידי המשך ירי הטילים והרקטות לעבר העורף הישראלי ותאריך בהרבה את משך הירי לעבר ישראל, דבר שיגרור אבֵדות ונזקים ברכוש ובתשתיות קשות בהרבה.

בימי בני גנץ כרמטכ"ל חזרו הסורים לתמונה בגיבוי האיראנים. הסורים רוכשים נשק חדיש מהרוסים, הכולל טנקים ומטוסים, ואף על-פי כן, כל השינויים החמורים מבחינת ישראל במדינות העימות סביבנו לא שינו את החלטותיו של בני גנץ לקצץ מאות טנקים מהצבא הקטן שגובש בימי גבי אשכנזי, שכבר אז היה נטול מענה לאיומים סביב ישראל.

אנו למדים שאין תפיסת ביטחון, אין ראיית הנולד, אין רציפות והמשכיות בבניית הצבא, וכל רמטכ"ל ממציא את הגלגל מחדש על-פי הבנתו ומשנה את כיוון קודמו.

הרמטכ"ל גדי איזנקוט (2015-2019)

הרמטכ"ל גדי איזנקוט פרסם בתקופתו תכנית רב-שנתית (תָרָ"ש) ׳גדעון׳, ובבסיסה התקבלו החלטות שדרדרו את צה"ל עשרות שנים לאחור. הוא החליט בתר"ש ׳גדעון׳ לקצץ 5,000 אנשי קבע ולקצר את שירות הבנים בארבעה חודשים בפעימה ראשונה ועוד חודשיים בפעימה השניה, פעימה שנכנסה לתוקפה לאחרונה.

קיצוץ כוח האדם, שבא לאחר קיצוצים שעשו קודמיו, הוא הקש ששבר את גב הגמל. קיצוץ זה הביא למצב של פערים עצומים בין כוח האדם לבין המשימות שיש לבצע ביחידות ליבה קרביות, לוגיסטיות וביחידות אחזקה. עקב כך לא התבצעו תכניות עבודה ולא ניתן היה לתחזק את אמצעי הלחימה במחסני החירום, אמצעים שעלו למשלם המיסים מיליארדים רבים. משום כך לא היו אמצעי הלחימה כשרים למלחמה.

לא זו אף זו, נוצר משבר קשה מאוד במוטיבציה לשרת ביחידה קרבית ולשרת בצבא הקבע.

הקצינים הטובים בדרגת סרן ברחו ונגרם משבר קשה מאוד עם הנגדים במחסני החירום, כי הוותיקים פוטרו או עזבו והצעירים לא רצו להיות נגדים. הקיצוצים והבריחה הביאו לידי אובדן היכולת המקצועית שנבנתה בעמל רב במשך עשרות שנים ועברה מדור לדור. האימונים היו ברמה ירודה ללא כוח אדם מקצועי מלווה, חונך ומדריך, וללא כוח אדם הנותן שירות מינימלי לכוחות המתאמנים. אמצעי לחימה חדשים לא הוטמעו באימוני המילואים, ורמת הציוד באימונים היתה מתחת לכל ביקורת. יחידות לא התאמנו על מִתארי הלחימה שלהם, ולא היו בשטח מטרות לנהל עליהן אש, וזה רק קצה הקרחון.

המערך הלוגיסטי של אלפי משאיות רֵאוֹ ישנות עמדו כאבן שאין לה הופכין תחת כיפת השמים, ללא כוח אדם שיכול לטפל בהן. הן איבדו את כשירותן להוביל במלחמה תחמושת, דלק, חלפים, ציוד רפואי, מזון ועוד, וכך נפגעה קשות היכולת לרציפות ולהמשכיות של המאמץ המלחמתי. מחמת קיצוצי הסָדַ"כּ, נוצר מצב שגודלו של צבא היבשה לא יאפשר לחימה בכמה גזרות בו-זמנית. אף חמור מזה, יחידות היבשה הנותרות לאחר הקיצוצים, שברובן הן בצבא המילואים, אינן כשירות למלחמה. כך קיבלנו צבא קטן-ממדים מתחת לקווים האדומים, כשהרוב שנותר, אינו כשיר .

הרמטכ"ל אביב כוכבי (2019 – )

עם כניסתו לתפקיד, התחיל הרמטכ"ל כוכבי ליישם את תכניתו הרב-שנתית ׳תנופה׳, ובה מרכיבים חיוניים להעצמת יכולות צה"ל. לאור התפרצות מגפת הקורונה וחוסר ההסכמה בממשלה בנושא התקציב – לא אושר תקציב עד עצם היום הזה. התקציב אמור היה לאפשר לקדם את התכנית בקצב זמן ראוי ולהעמיד את צבא היבשה על רגליו. הרמטכ"ל כוכבי בחר שלא להמתין לתקציב והחליט להשתמש בתקציב הקיים כדי לקדם את תכניתו. נוצר מצב אבסורדי שהקיים נחלש עוד יותר מקיצוץ של מאות טנקים נוספים, מהוצאת הישן מפני החדש, מאי-קיום אימונים מספקים למערך המילואים, מאי הטמעת אמצעי לחימה חדשים ומפגיעה קשה מאוד ביכולת המקצועית של חיילי המילואים בכל המערכים.

בסקר של ממד"ה (מערך מדעי ההתנהגות) התקבלה לאחרונה תוצאה חמורה מאוד לפיה קיים חוסר אמון של הפיקוד של יחידות המילואים בפיקוד הבכיר של צה"ל.

זאת בעוד שקצב בניית החדש ורכישת אמצעי לחימה חדשים, ללא תוספות תקציביות משמעותיות, לא יוכל להתקדם כראוי. גם כשיינתן תקציב לתכנית ׳תנופה׳, יקח שנים רבות כדי להגיע למסה קריטית ויכולות מקצועיות של צבא היבשה. כך ממשיך צה"ל לאבד את כשירותו באמצעים הקיימים, ואילו החדש רחוק מאוד מלהגיע למסה קריטית.

מדובר בהימור שאסור היה לקחתו, משום שאם תפרוץ מלחמה רב-זירתית בשנים הקרובות, יימצא צה"ל בחוסר כשירות ויכולת מענה מבחינת גודל וכשירות, הן בהתקפה והן בהגנה.

אנו נמצאים למעשה במצב של לא להיות בשום מקום.

כל זה לא מפריע לדוברוּת צה"ל להוציא מדי פעם כתבות בתקשורת שצבא היבשה בתקופת כוכבי הפך לצבא רב-ממדי בעל יכולות גבוהות מאוד, ועקב כך המלחמה הבאה תיראה אחרת. הם עושים זאת כמובן באמצעות כתבים צבאיים שכל מה שהם יודעים על הצבא זה את מה שהוא מספר על עצמו, באמצעות דוברות צה"ל. המציאות בשטח כמובן שונה לחלוטין. מדובר בלא יותר מחטיבה וחצי סדירה שיכולותיה משופרות, ואי-אפשר לנצח איתה אפילו בגזרה אחת. זאת בעוד רוב צבא היבשה, בעיקר המילואים, ממשיך להידרדר לאחור.

צבא המילואים, שהינו עיקר הכוח היבשתי, לא מתאמן כראוי ולא מטמיע אמצעי לחימה חדשים, כאשר לא מתבצעת אחזקת ציוד ראויה ולא טיפול נאות באמצעי הלחימה בימ”חים (יחידות מחסני חירום). בסך הכל, מצב הכשירות והמוכנות הולך ומחמיר בצבא היבשה, והפער לרעת מוכנות צה"ל למלחמה הולך וגדל.

סוף דבר, המציאות המתסכלת היא שאין תפיסת ביטחון.

שרי הקבינט, ועדת החוץ והביטחון והמועצה לביטחון לאומי אינם משפיעים כהוא זה על הנעשה בצה"ל.

אין בקרה, אין פיקוח ואין שומר סף בדרג המדיני על מה שמתחולל בצה"ל.

ברגע שתקציב הביטחון מאושר בממשלה ובכנסת ומועבר לצה"ל, צה"ל מתנהל כעולה על רוחו. כל רמטכ"ל ממציא את הגלגל מחדש, עושה סיבוב פרסה מקודמו, ולא שומר על הרצף וההמשכיות של קודמיו.

מתבזבזים מיליארדי שקלים על מיזמים שמתחילים ולא מסתיימים. התרבות הארגונית, ניהולית ומנהיגותית – קלוקלת, והתוצאה העגומה היא שצה"ל אינו מוכן למלחמה.

על כך נשלם מחיר כבד מאוד, בנפש, בכלכלה, בתשתיות הלאומיות, במִתקנים אסטרטגיים וברכוש.

https://mida.org.il/2020/12/24/%d7%...

תגוביות:

1.קיים חוסר אמון של הפיקוד של יחידות המילואים בפיקוד הבכיר של צה"ל!!!

2. הסיפור הוא כשלון מתמשך והתפוררות יסודית וקפיצה בראש של כל חמור בדמות רמטכ”ל או שר בטחון ש”יראה להם מה זה” “אם רק יתנו לו לנצח”…

היכן טמונה הבעיה?

לפי מילשטיין בכך שצה”ל אינו “צבא מקצועי” אלא “מיליציוני”. אין לו בית ספר אמיתי ללימודים צבאיים נוסח “ווסט פוינט” ממנו בוגריו יתחילו ישירות במסלול קצונה ולפיכך לא תיתכן לו תפיסה צבאית מגובשת ורחבה וכמו כן לא תיתכן לו פעולה צבאית מתואמת רב-חילית מוצלחת.

לפי אחרים, בעיקר אלה שיש להם יומרות קידום במערכת הקיימת, הבעיה טמונה בעיקר בכך שלא הם העומדים בראש, ודרוש עומד בראש “גבר” “שיעשה שם סדר”.

לפי אחרים, היסטוריונים אמיתיים בעלי ראיה היסטורית עמוקה ורחבה, הבעיה טמונה בכך שהפיקוד כבר אינו צומח בשכבות שיש להן הכי הרבה מה להפסיד מחורבן המדינה, נוסח הקיבוצים ובעלותם הנדל”נית בקום המדינה, אלא רק מה להפסיד בשטחים שמחוץ למדינה =חו”ל, טיולים, בילויים ועשיית עסקים, ולכן הם ממוקדים במה שיאפשר להם החוק הבינלאומי בפרשנותו הכי מחמירה.
וכו’ וכו’ וכו’...

3.במקרה הכי גרוע נזרוק על מדבר כלשהו כמה גלילי טקסטיל מדימונה עם אזהרה שהגלילים הבאים יגרמו לכמה ערי בירה בסביבה לזהור בירוק בלילה.

4.כתבה מצויינת וגלויה עבור מודיעין אויבי המדינה ללא צורך בריגול בשום אמצעי. הכל מפורט וגלוי על שולחנם של אגפי המודיעין של איראן, סוריה, חיזבאללה, חמאס, טורקיה וארגוני הטרור לסוגיהם. כולם מוסרים לכם תודה!

5.אף מטוס לא יצליח להמריא תחת גשם הטילים וכאשר מסלולי ההמראה הרוסים.

6.צריך לתקן את כל הטעון תיקון! אבל לצערנו בג”צ ושאר החתרנים פועלים לסכל כל מינוי ראוי. לכן ממשלת ישראל צריכה להודיע בכתב ובע”פ לכל הסובבים אותה שממשלת לבנון אחראית לכל אירוע והתגובה לא תהיה מידתית. ישראל לא ‘תרדוף’ אחרי משגרי הטילים. הם יוכלו לשגרם כמה שירצו, אבל יהיה לזה מחיר. ישראל תשתמש בפצצות תבערה (פשוטות) ותשרוף ותמחק את כל הכפרים השיעיים עד הליטאני. שכל שטח שישראל תיכנס אליו, יוכרז שטח ישראלי, שלא יוחזר לעולם. שישראל תמחק את כל התשתיות של לבנון והיא תפסיק להתקיים כמדינה. כנ"ל לכל החזיתות. ראו הוזהרתם. ופעם בשבוע לשלוח להם תזכורת בפקס.

7.אל דאגה. כרמלה מנשה תדאג בשבילכם. יהיו גדודי קרקל עם בחורות וגדודים מעורבים, שיתמחו בעיקר בשוויון מגדרי. יהיה חיל חינוך שילמד ערכים כמו חמלה על האויב, שוויון בין נשים וגברים, אישור משפטי לפני כל יריה ואיסור להשתלט על שטחי אויב שיוחזרו לו להכנת המתקפה הבאה.

8.יש רק מדינה אחת סביבנו שצריכה להדאיג אותנו עד מאוד. כל שאר המדינות אינן מהוות שום אתגר לצה"ל. המדינה הזו היא מצרים.

קצב ההתחמשות המסחרר שלהם, בצירוף פיתוח תשתיות כבישים ולוגיסטיקה חסר תקדים בסיני, בצירוף צבא חדור מטרה, בצירוף שנאתם ההיסטורית לישראל, בצירוף חשבון פתוח ממלחמת יום כיפור. זה עניין של זמן ומקום לבחירתם שבו יתהפכו על ישראל ויתקפו אותה.

9.ראינו ושמענו את אשכנזי, גנץ, גולן ואחרים והמסקנה: פלא שהצבא מסוגל בכלל לתפקד.


ליה 03.01.2108:31
28. 93,000 כדורי 5.56 מ''מ נגנבו בימים האחרונים בפריצה לבונקר של בסיס צאלים בתגובה להודעה מספר 0
מצ"ח פתחו בחקירה

https://twitter.com/yoavzitun/statu...

https://rotter.net/forum/scoops1/67...

תגביות:

1.כאילו לא למדו כלום. כאילו לא שדרגו את האבטחה במיליוני שקלים. כאילו לא הבטיחו במשרד לבטחון פנים מלחמת חורמה בכנופיות ששולטות בנגב.

כ-93 אלף כדורי 5.56 נגנבו לפי החשד בימים האחרונים מהבונקר של בסיס צאלים.

צה"ל: "אירע במהלך פריצה למחסן התחמושת בבסיס. נפתחה חקירת מצ"ח".

2.צה''ל לא כמו שהיה.

3.צה"ל יודע טוב מאוד מי זה.

4.פעם מי היה מתקרב בכלל לבסיס? לא בדואי ולא זנב של בדואי. אין הרתעה. אין שמירה על הבסיס. כולם אדישים או שתויים...

5.בזכות שופטים רחמניים. חייל שיפריע לבדואי יישפט.

6.מדובר בכמות חימוש העלולה לפרנס חטיבת חי"ר אם לא למעלה מכך! אין אפשרות להסתיר ולהחביא כמות כה גדולה וידוע וברור לכולם שהחימוש העצום הזה נמצא בפזורה הבדואית.
נא לפעול עוד הלילה לפני שהכמות תפוזר במהירות ברחבי הנגב הבדואי.

7.מניח שמפקד הבסיס מקבל קידום.

8.לא ברור לי איך כוכבי לא מטפל בזה ברמה האישית.

9.להעיף את כל שרשרת הפיקוד של פיקוד דרום.

10. 3100 קופסאות של תחמושת. לוקח זמן להעמיס את זה. זה חייב להיות מישהו מבפנים.

11.אז למה בכל זאת הם מתגייסים לצה"ל? כי גם הם וגם השבט מרוויחים מאוד מההתגייסות...

12.יש שם 2 בנות 19 שאחת מהן "מפקדת" הבונקר והן שומרות על המקום העצום הזה.
כבר במילואים שלי לפני חודש כשהיינו צריכים למשוך משם תחמושת הבנתי כמה המקום הזה פרוץ ושזה בדיחה.

13.בטיקטוק רצים בימים האחרונים סרטונים של בדואים בתוך בסיסי חיל האוויר מטיילים ליד המטוסים. אמנם אלה נראים מטוסי קרב ישנים שצה"ל כבר לא משתמש בהם, אבל המטוסים שלמים לחלוטין והם פשוט מפרקים מהם חלקים.

14.השבדים האלה עם מזיק.

15.עשרות קצינים שמקבלים משכורות עתק נכשלים בהגנה על הדבר הבסיסי ביותר לחייל ולצבא.

16.יש להתיר ירי בנשק חם על בדואים המסכנים את בטחון הציבור.

17.זה לא הבונקר שהושקעו בו מיליונים על אמצעי ''מיגון'' ו''אבטחה''?

18.הפירות של קרן וקסנר, קרן אברהם ומה לא.

19.אני לא מבין איך זה לא נמצא בדיוני מטכ"ל? נגנבות כמויות עצומות של נשק! זה אמור לפתוח דיונים אצל בכירים. עושה רושם שזה מעניין רק את חברי רוטר. כמה עצוב.

20.ונגיד שחייל היה תופס גנבים על חם. מה הוא יכול לעשות? לירות עליהם אסור. יגמור בכלא. הרי לפי הגיס החמישי גנב לא מהווה סכנה. תישאלו את אריה שיף. יותר טוב כך. לא יסתבך חייל לכל החיים על מזבח הנאורות.

21.לא איכפת להם. תקופה ארוכה שמתפרסמים דברים על המחדל של צאלים ועד עכשיו לא קרה שום דבר ולא שינו את הנוהלים של פתיחת באש נגד מחבלים.

22.שישלחו את הפצ''ר אישית לחפש את הכדורים במקום לשבת במשרד ולמלמל פקודות שאין מה לעשות איתן. מי בכלל מוכן לקחת על עצמו פיקוד על בסיס צאלים?




ליה 03.01.2114:58
29. אלמונים גנבו בשבוע שעבר 12 ארגזים של תחמושת, כ-12 אלף כדורים, מבסיס ניצנים בדרום הארץ בתגובה להודעה מספר 28
ניר דבורי:

מצ"ח חוקרת מקרה גניבת אמל"ח נוסף בצה"ל.

על פי החשד, אלמונים גנבו בשבוע שעבר 12 ארגזים של תחמושת, כ-12 אלף כדורים, מבסיס ניצנים בדרום הארץ.

נבדק האם מדובר בפריצה או בסיוע מבפנים. זאת, למרות תכנית לאבטחת הנשקיות שיצאה לדרך בעלות כוללת של 85 מיליון שקלים.

https://t.me/N12Updates/56849

https://rotter.net/forum/scoops1/67...

תגוביות:

1.הייתי מזמן את שגריר שוודיה לנזיפה.

2.שהאחרון יכבה את האור.

3. 93.000 + 12.000 = כל הבסיסים פרוצים. צוחקים עלינו? הם למדו להכיר מיהם הגנרלים וראשי מוסדות הביטחון החשאי, בכנסת.

4.הבדואים משרתים בבסיסים, למה לפרוץ?

5.יהיה יותר זול אם משרד הביטחון יגיע להסדר וישלם דמי חסות מוסדרים וקבועים לחברת השמירה הבדואית...כך יהיה אפשר לישון בשקט, תוך ידיעה שיש מי ששומר על צה"ל ורכושו.

6.לפעמים נראה שצה''ל ''מוכר בשחור'' תחמושת ונשקים.

7.ושחס וחלילה לא ירדפו אחרי הגנבים שמא ייפגעו.

8.בושות.






ליה 17.01.2110:50
30. דובר צה''ל חושש מאנשי המילואים? (מסרב לשלוח נציג לכנס בנושא הוראות הפתיחה באש) בתגובה להודעה מספר 0
כנס 'תורת לחימה' ה-2 שיתקיים הערב, בהשתתפות אלפי אנשי מילואים, יעסוק בבעיית הוראות הפתיחה באש תחת הכותרת: "צה"ל מרתיע, או מורתע?"

בארגון פנו באופן רשמי לדובר צה''ל והציעו לשלוח נציג בכיר שיסביר את תפיסת הפיקוד הבכיר הנוכחי של צה''ל, במסגרתה סופגים חיילים ביהודה ושומרון בקבוקי תבערה, אבנים, סלעים וזיקוקים מצד מחבלים - ללא מענה.

בדובר צה''ל החליטו שלא לשלוח נציג, אך סרבו לפרט את הסיבה.

ב'תורת לחימה' מעריכים כי דובר צה''ל חושש מביקורת חריפה של הציבור, על רקע פרשיית הלוחם בצומת קדומים, אשר חשש לירות לעבר מחבל שזרק עליו בקבוק תבערה, ועל רקע חשיפת מצגת הוראות הפתיחה באש בידי הארגון בה נכתב במפורש כי בקבוק תבערה "איננו נשק חם".

סרן במילואים הרב אביעד גדות מסר לערוץ 7: "דובר צה''ל שולח נציגים לכנסים משמאל, דוגמת כנסי מכון INSS, הפועל באופן נרחב בתוך הצבא.

גם לשדולה החילונית בכנסת בכנס 'ההדתה' שלחו מדובר צה''ל נציגה שסיפרה על שיתופי הפעולה העמוקים עם 'הפורום החילוני' וארגוני הקרן החדשה.

אנו מצפים מתא"ל הדי זילברמן דובר צה''ל, להתמודד באומץ גם מול ביקורת מכיוון רוב הציבור, אשר משרת בצה''ל בסדיר ובמילואים ודורש תשובות לשאלות קשות בנושא רוח הלחימה והניצחון".

כנס אנשי המילואים של תורת לחימה פתוח לציבור הרחב, וישודר לנרשמים באתר ערוץ 7 הערב (ראשון) בשעה 19:00 בהשתתפות: הרב שמואל אליהו, אלוף במילואים ח"כ עוזי דיין, עו''ד עדי קידר, סא"ל במיל' הרב יהודה ליבמן, קצינים בכירים במילואים, מפקדים וחיילים.

https://www.inn.co.il/news/464553

תגוביות:

1.לא אופתע אם ברגע האחרון יוצא צו משפטי/מנהלתי/צנזורה האוסר קיום הכנס מחשש שייחשפו מחדלים חמורים ביותר.

2.זה נכון, אנחנו לא המכון הישראלי לדמוקרטיה, וממשלת גרמניה לא מממנת את הכנסים שלנו, אבל אנחנו באים לתת גיבוי ללוחמי צה''ל והולך להיות כנס מעניין. אל תפספסו.

3."צה"ל מרתיע, או מורתע?" דובר צה''ל חושש מאנשי המילואים?

http://dlvr.it/RqlDgF

4.בשביל זה צריך גם רמטכ"ל שלא עבר השתלת מוח וקסנרית, ופתיחת דרגות הקצונה הבכירות גם לאנשים שבאמת איכפת להם מעם ישראל...

5.שולח רק לארגוני שמאל וארגוני נשים.

6.טוב עושה ארגון תורת לחימה, שמתמקד בצה''ל באופן כזה. ההשפעות של צה''ל מחלחלות לכל החברה. זה מה שהבינו בקרנות ההשמדה למיניהן. אמנם הטירלול מתחיל כבר במערכות החינוך, אך אין ספק שהצבא הוא מקום מפנה חשוב וראוי שהוא יהיה צבא ולא מחנה צופים.



ליה 20.01.2107:33
31. הפקרות בבסיס צאלים: בדואים פרצו לבסיס וגרמו לעצירת האימונים| צפו בתגובה להודעה מספר 0
ערוץ 7 , ז' בשבט תשפ"א 20/01/21 00:37

שלושה תושבי הפזורה הבדואית שחדרו לבסיס צאלים לפני כשבועיים הביאו את צה"ל להחליט באופן חריג לעצור מיידית את כל האימונים המבצעיים, מחשש שיפגעו מאש חיה.

המרדף אחריהם נמשך אל תוך הלילה, גם בתוך הבסיס וגם באמצעות מסוק מהאוויר.

לצפייה:

https://www.kan.org.il/page.aspx?la...

https://www.inn.co.il/news/464955

תגוביות:

1.מילה אחת בלבד: ה פ ק ר ו ת!!!

2."צבא ההגנה לישראל" מול שלושה בדואים. חחח...

3.הבדואים ואירגוני הפשיעה משתוללים חופשי בדרום.

4.היה צריך להטיל עוצר על הפזורה הזאת ולערוך חיפוש יסודי ולעצור את הפושעים ולהביאם לדין. להחרים את הביטוח הלאומי שכל אחד מהם מקבל על שבע נשותיו.

5.במדינה נורמלית היו פותחים במצוד!!!

ליה 23.01.2112:29
32. לאור איום הטילים על ישראל האלוף במילואים בריק קורא להקמת ''חיל טילים'' בתגובה להודעה מספר 0
אלוף במיל' יצחק בריק: "צה"ל נשאר הרחק מאחור"

נציב תלונות החיילים לשעבר קורא להקים חיל מיוחד לטילי קרקע קרקע: "במלחמה הבאה הטילים הללו ישוגרו ויגרמו לאסון לאומי".

אלוף (מיל') יצחק בריק קרא להקים חיל טילי קרקע קרקע, ואמר: "בעוד שכל תנועות הטרור מסביב לישראל מוכנות היטב למלחמה העתידית, צה"ל נשאר הרחק מאחור".

עוד אמר: "האיראנים וגרורותיהם הקימו מערך של קרוב ל-300 אלף טילים ורקטות, וטבעת חנק מכל עבריה של ישראל, ביניהם מאות טילים מדויקים בטווחים של מאות קילומטרים עם ראשי נפץ של מאות ק"ג המכסים את כל שטח ישראל".

http://ch7.io/abXHV

https://103fm.maariv.co.il/programs...

תגוביות:

1.מישהו בצה"ל מקשיב לאיש החכם הזה? או ש- 20 שנה הוא רק מדבר עצמו לדעת ועולם כמנהגו נוהג?

2.בצה"ל מקשיבים בעיקר לוקסנר וליוהל"ם. השאר בעדיפות נמוכה בהחלט. צה"ל כבר מזמן לא צבא לוחם.

3.הגאון הפרופסור ישראל אומן הציע זאת בעבר.



ליה 26.01.2116:50
33. ראש אכ''א מוטי אלמוז על הפרקליטות הצבאית: ''מאפיה, חבורה של שקרנים'' בתגובה להודעה מספר 0
התנגשות חסרת תקדים בצמרת צה"ל: ראש אגף כוח אדם בצה"ל, אלוף מוטי אלמוז, תקף בחריפות חסרת תקדים את הפרקליטות הצבאית בכינוס שערך לקצינים במשטרה הצבאית החוקרת בקיץ האחרון - והכפיש את התובע הצבאי הראשי.

ראש אכ"א מוטי אלמוז תקף בדיון סגור עם חוקרי וקציני ממצ"ח את הפרקליטות הצבאית בעקבות התאבדות לוחם שגויס לחקירה סמויה.

"אל תקשיבו לפרקליטים הצבאיים, הם מזייפים עובדות. תעשו הכל בניגוד למה שהם אומרים", הורה לפקודיו והכפיש קשות את התובע הראשי: "לא יודע מי נתן לו תפקיד". הרמטכ"ל דרש שיחזור בו, והפרשה נשמרה בסוד במשך חודשים. דובר צה"ל: "אלמוז התנצל".

הרמטכ"ל אביב כוכבי דרש שיחזור בו, והפרשה נשמרה בסוד במשך חודשים.

אלוף אלמוז יצא חזיתית נגד הפרקליטות הצבאית שהחליטה להסתפק באישומים נגד הגורמים הזוטרים בפרשת מותו של לוחם גבעתי וחניך קורס מכ"ים, ניב לובטון ז"ל, בהם נגד שני רכזי מודיעין במצ"ח שהתנהגותם הובילה להתאבדות הלוחם.

אלמוז הדיח כשנה אחרי הפרשה את מפקד בסיס מצ"ח בבאר שבע, קצין בדרגת רב סרן, בטענה לאחריות שילוחית, אך בהחלטה חריגה של בית המשפט המחוזי בתל אביב בוטלה ההדחה לאחר שהתברר כי בכל הליכי חקירת ותחקור האסון, למפקד הבסיס שהודח לא היתה שום מעורבות או אחריות ישירה או עקיפה בהתנהלותו, בעת שפיקד על היחידה.

אלמוז אמר לקציני וחוקרי מצ"ח כי "הפרקליטות הצבאית הם כולם עבריינים. מאפיה אחת גדולה. צריך לסגור את היחידה הזו. הם שקרנים ומזייפים עובדות ומספרים סיפורים שלא היו ולא נבראו".

הוא טען כי שמע את ההקלטות בין רכז המודיעין לבין לובטון ואמר: "אני אומר לכם שהפרקליטות משקרים כשהם אומרים שאין חריג בשיחה הזו. בפרקליטות אומרים שאני מזהם ומשבש את החקירה ואת ההליך המשפטי. זה בכלל לא מעניין אותי מה שהם אומרים. אז הנה תרשמו: אני משבש ואני מזהם. תרשמו את זה".

הנאום של אלמוז נאמר בחדר גדול בבסיס המשטרה הצבאית בבאר שבע בסוף חודש יולי, אך נשמר בסוד עד כה בין בכירי צה"ל על רקע נפיצות הדברים. גם הקצינים והחוקרים ששמעו את הדברים התבקשו לשמור על דיסקרטיות לאור האמירות הקשות של האלוף.

ראש אכ"א הוסיף בנקודה זו הכפשות והשמצות חריפות נגד התובע הצבאי הראשי, אל"מ אבי חלבי, שלפי גורמים המעורבים בפרטים גובלות בהוצאת דיבה. "אם הפרקליטות הצבאית אומרת לכם משהו, אני אומר לכם תעשו הכל בניגוד למה שהם אומרים, כי זו חבורה של שקרנים ועבריינים", אמר האלוף.

יצוין כי האלוף אלמוז, כראש אכ"א, אחראי וגם משמש רשמית כמפקדם של חוקרי מצ"ח, משום שהמשטרה הצבאית כפופה לאכ"א, כך שלדבריו מול קציני מצ"ח, בהם חוקרים צעירים בשירות חובה שנכחו בכינוס, יש משמעות פיקודית ומעשית. הדברים הובאו תוך ימים בודדים לידיעת הרמטכ"ל, רא"ל אביב כוכבי, שדרש הבהרות מאלוף אלמוז - אך הסתפק בדרישה ממנו לכנס שוב את אותו הפורום, ולחזור בו מדבריו הקשים. אלמוז אכן עשה כך, אך בניגוד לאירועים אחרים שבהם קצינים גידפו חיילים או קצינים אחרים והורידו פקודה או הוראה בעייתית בלשון המעטה – האלוף אלמוז בכלל לא ננזף ע"י הרמטכ"ל.

דובר צה"ל מסר בתגובה כי "ראש אכ"א התנצל על הדברים זמן קצר לאחר השיחה, גם בפני הפורום שבו נאמרו וגם בפני הפרקליט הצבאי הראשי והתובע הצבאי הראשי, והוא מצר על כך שנאמרו גם כיום. לראש אכ"א הערכה אישית ומקצועית לפרקליטות הצבאית ולמצ"ח ולעומדים בראשם לאור שנים של עבודה משותפת לטובת צה"ל וביטחון המדינה. יצוין כי עמדות צה"ל שהוגשו לבית המשפט בהליכים המתנהלים בפרשה קשה וכאובה זו, גובשו באופן ענייני, מקצועי וישר ויש לאפשר להליכים המשפטיים להתקיים כסדרם".

עוד נמסר כי "הרמטכ"ל רואה בפרקליטות הצבאית יחידה מקצועית מהמעלה הראשונה, איכותית, מחוברת לשטח ולמפקדים, המבצעת את תפקידה באופן עצמאי. לפרקליטות הצבאית תרומה משמעותית ביותר לעמידת צה"ל במשימותיו ולשמירה על ערכיו. קציני היחידה ומפקדיה זוכים לגיבוי ותמיכה מלאים מהרמטכ"ל".

https://www.ynet.co.il/news/article...

תגוביות:

1.זה קיים שנים על שנים. הפרקליטות ארגון פשע ברשיון בכל מקום, לא רק בצבא.

2.זה לא ממש מפליא למי שעקב אחרי משפט אזריה ולגבי מי מינה את הפצ"ר ההוא ממשפט אזריה...

3.הפרקליטות הצבאית הפכה זה מכבר לגייס חמישי שמחבל ביודעין ובכוונת מכוון בכושר הלחימה של צה"ל. במדינה מתוקנת היו מעמידים את כולם לדין בעוון בגידה.

4.מסתבר שכל הפרקליטים עשויים מאותו חומר רקוב.

5.אלמוז לא צריך לחזור בו. צודק ב- 100%.

6.שרון אפק וכוכבי, בדיוק כמו גנץ, בוגרי קרן וקסנר...זה אומר הכל.



ליה 26.01.2118:05
34. רכב שהוחדר לבסיס וחשד לסיוע פנימי: כך נגנבו 93 אלף קליעים מצאלים בתגובה להודעה מספר 0
התחמושת עדיין לא אותרה, הגנבים לא נתפסו ובצה"ל טרם נקטו צעדים נגד האחראים: כחודש לאחר גניבת הענק מצאלים שנחשפה ב-ynet, ההערכה היא שחלק גדול מהתחמושת כבר נמכרה לעבריינים. נציג צה"ל אמר בכנסת: "נקים פלוגת אבטחה לבסיס". וכמה כלי נשק צה"ליים נגנבו ב-2020?

חשד ממשי לשיתוף פעולה פנימי בגניבת התחמושת החריגה מבסיס צה"ל בצאלים: כחודש לאחר חשיפת ynet על גניבת 93 אלף כדורי 5.56 מהבונקר המרכזי שבמרכז האימונים הלאומי (מל"י) שבנגב, התגלו בימים האחרונים פרטים נוספים על אחת מגניבות אמצעי הלחימה הגדולות בשנים האחרונות - והחמורה שבהן.

לפי ממצאי החקירה, החוליה שגנבה את עשרות ארגזי התחמושת השתמשה בלפחות כלי רכב גדול אחד שהחדירה לשטח המחנה רחב הידיים. הדבר נעשה חרף מערך אבטחה כבד שעובה בהשקעה של מיליוני שקלים בשנים האחרונות, וכולל שערים מחוזקים, גדרות תיל גבוהות ואמצעי אבטחה טכנולוגיים רבים, לרבות מצלמות ומכ"מים במעגל סגור.

לפי החשד, הגנבים קיבלו סיוע מגורמים שעבדו או שירתו בבסיס.

הם הביאו עימם כלי פריצה שהושארו מאחור, ככל הנראה מאחר שהתברר שאין בהם צורך בשל העזרה שקיבלו מבפנים.

התחמושת הרבה עדיין לא אותרה חרף מאמצים משטרתיים, ולפי הערכות חלקה כבר נמכר לגורמים עברייניים.

בצה"ל עדיין לא נקטו צעדים פיקודיים נגד הגורמים האחראים על האבטחה בבסיס, וזאת אף שלאחרונה הדיח הרמטכ"ל אביב כוכבי קצינים מפיקוד הצפון בגין גניבת עשרות כלי נשק מבסיס ליד גבול לבנון.

"אנו יודעים שיש מדי פעם חדירות וגניבות מתוך מחנה צאלים, שנמצא במיקוד של הפזורה הבדואית בנגב ושל שבט ספציפי", אמר ראש אגף המבצעים במטכ"ל, אלוף אהרון חליוה, שהיה נציג צה"ל בדיון שנערך בנושא בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת, בראשות ח"כ צבי האוזר.

זה קורה גם בשטחי האש, עם אותן תמונות מוכרות משנים עברו הכוללות שימוש בטרקטורונים. כל נשק צה"לי המוצא דרכו לציבור, זו לא תעודת כבוד לנו".

האלוף חליוה ציין שבהנחיית הרמטכ"ל הושם דגש על הנושא ובחודש שעבר נערכו 52 ביקורות פתע בבסיסים השונים, בנוסף לביקורות השגרתיות המתקיימות 8-6 פעמים בחודש.

"הכישלון יהיה באחריות המפקדים והדבר יובא לעיון הרמטכ"ל לפני דיוני שיבוצים לתפקידים עתידיים", הוסיף.

מלבד התחמושת הרבה שנגנבה מהבונקר שבצאלים, בדיון התברר כי בשנה החולפת נגנבו מצה"ל כ-80 כלי נשק שונים, 15 מהם מבתי חיילים, כמחצית ממספר הגניבות מבתי חיילים ב-2019.

בדיון חשף חליווה שבעקבות האירוע והישנות התופעה תוקם פלוגת אבטחה לבסיס צאלים, והיא תאויש על ידי חיילי צה"ל או כוח מג"ב: "הקמת פלוגת האבטחה כבר אושרה על ידי סגן הרמטכ"ל אלוף אייל זמיר, ועכשיו מתנהל שיח בין אגף התכנון לבין משטרה באשר למתכונת. זה יהיה כוח מקצועי שיפעל גם בשטחי האש".

ראש מחלקת מבצעים בצבא, אל"מ מורן עמר, הזכיר בדיון שבעיית גניבות אמצעי הלחימה מצה"ל עדיין קיימת גם בשטחי האימונים בבקעת הירדן, שם מתאמן צה"ל בקרבת כפרים פלסטינים: "זו סוגייה משילותית-אבטחתית ולכן מ-2017 גיבשנו תקן לאבטחת נשקיות, ומאז נשקיות שמאובטחות בתקן הזה, לא סובלות מגניבות".

יו"ר הוועדה האוזר: "גניבות האמל"ח מצה"ל הן חלק מבעיה של חוסר משילות ואסטרטגיה כוללת לנושא. הציבור מבקש ומצפה מהממשלה למשול ולהשליט חוק וסדר בנושא. גניבת הנשק מצה"ל היא ראשית הצירים בהפרת ההסכם הלא כתוב בין האזרחים למדינה. היא מובילה לנשק שמגיע לעבריינים ולמעגל קסמים של אובדן שליטה ומשילות".

מצה"ל נמסר בתגובה: "בגין האירוע המדובר מתנהלת חקירת מצ"ח אשר בסיומה יועברו הממצאים לבחינת הפרקליטות הצבאית. צה"ל פועל בכל העת למיגור אירועי גניבות, בדגש על גניבות נשק ואמצעי לחימה מבסיסיו, מתחקר אירועים מסוג זה ומפיק לקחים על מנת למנוע את הישנותם. כל זאת, באמצעות שיתוף פעולה נרחב של גורמי צה"ל ומשטרת ישראל, ביקורות פתע בראשות הרמטכ"ל, מפקדים בכירים נוספים ובקרים, פעולות הסברה ותרגילים רוחביים.

פעילות צה"ל בתחום הוכיחה את יעילותה, הן לדוגמה פרויקט 'עין צופיה' למיגון מחסני הנשק והתחמושת בצה"ל ופרויקטים נוספים בפיתוח כגון 'משמר תנופה' למיגון כ-50 ממחנות צה"ל, פיתוח ויישום מכולות נשקים חכמות ואבטחת כלי נשק צבאיים ביישובי הגנה מרחבית".

https://www.ynet.co.il/news/article...

תגוביות:

1.מתבייש מאיך שצה"ל מנוהל.

2.רמת האמון בצה"ל ירדה. תשאלו למה?

3.הצבא שלא רשאי להגן על עצמו ונכסיו! כמו שה"פרט" במדינת ישראל אינו רשאי. באין הרתעה, הגנבים מרגישים מוגנים והתמורה שווה את הסיכון שלא קיים!

4.בריק דחוף לצאלים.

5.ביזיון, הפקרות, רשלנות...צה"ל לא לומד ולא משתפר! חצי מיליון כלי נשק ומי יודע כמה חומרי חבלה יש בידי האוכלוסיה הערבית. צה"ל הוא המקור העיקרי לאמל"ח בישראל. אף אחד לא לוקח אחריות, אף אחד לא לוקח ברצינות...ה פ ק ר ו ת!

6.מישהו יכול להסביר לי מה הבעיה להשאיר שומרים בתוך הנשקיה?

7.שם המשחק הוא הרתעה ולא הגנה. זו הבעיה של צה"ל באופן כללי.



ליה 09.02.2108:13
35. גנב בדואי נכנס לבסיס נבטים - וברח בתגובה להודעה מספר 0
גנב בדואי נכנס לבסיס נבטים - וברח

המשטרה וכוחות צה"ל מנהלים מרדף אחרי תושב הפזורה הבדואית שנמלט לתוך הבסיס הצבאי לאחר שנטש רכב גנוב.

כוחות צה"ל ומשטרת ישראל איתרו לפנות בוקר (שלישי) את הנקודה ממנה ברח החשוד שפרץ אמש לבסיס נבטים בדרום.

החשוד שנהג ברכב אזרחי, גנוב ככל הנראה, פרץ לבסיס בריצה. לאחר שעות ארוכות של חיפושים אחריו, אותרה הנקודה שבה טיפס החשוד על שתי גדרות תיל וגדר בגובה כחמישה מטרים, ויצא מהבסיס.

מדובר צה"ל נמסר כי "האירוע יתוחקר ויופקו ממנו הלקחים הנדרשים".

המשטרה קיבלה אמש (שני) דיווח על גניבה של רכב בדימונה והרכב אותר סמוך לבסיס הצבאי. נהגו, שהבחין בשוטרים, החל להימלט מהם. הוא ניצל רגע שבו שער הבסיס נפתח ונכנס לתוכו.

במהלך הכניסה נקרעו גלגלי הרכב לאחר שעלה על דוקרנים והגנב החל להימלט ממנו ברגל לתוככי הבסיס הצבאי ששטחו גדול במיוחד וחונים בו המטוסים המתקדמים ביותר של צה"ל.

כוחות צה"ל בבסיס וכוחות המשטרה מנהלים מרדף אחרי החשוד, בסיוע היחידה האווירית של המשטרה, יחידות ההגנה הקרקעית וגששים.

בצה''ל מדגישים כי על נכסי הבסיס מוצבים שומרים ונפתח חמ"ל לאירוע. לא נשקפת סכנה למשרתי הבסיס ומתקניו הביטחוניים. לפי שעה הוחלט על הגבלת תנועה בבסיס למשרתים.

https://www.inn.co.il/news/467185

תגוביות:

1.חח...

2.כלומר, הגנבים "ברחו" לתוך בסיס צבאי ולא הצליחו לתפוס אותם!

3.בהתנהלות נורמלית שומרי הבסיס היו יורים למוות בפושע על עצם ההתפרצות לבסיס צבאי. אלא שהפה-רע-קליטות הצבאית הראשית = פצ"ר הפועלת בשם המוסר הנוצרי הרקוב של ה00מול הבוגדני, דאגה לסרס את חיילי צה"ל והפיקוד שלהם עד לרמה שהם לא מסוגלים להגן על עצמם ברמה הבסיסית ביותר, שהיא מניעת חדירה לבסיס צבאי.

4.שכל מפלגה תציג איך היא מטפלת בבעיה הזאת אם היא רוצה שיבחרו בה.

5.איזה עונש יקבל? הרחקה של 500 מטר מהבסיס לחודשיים.

6.דלת מסתובבת...

7.מה קרה שרודפים אחריו??? שנים הם גונבים ולא עושים כלום!

8.נסראללה מת מצחוק. מדינת חלם.

9.מתחקיר ראשוני עולה כי החשוד עלה על דוקרנים, עזב את הרכב בכניסה הצפונית לבסיס, ובמנוסתו נמלט רגלית לתוכו. כוחות מיוחדים הוקפצו לסייע בסריקות אחר החשודים, ולאחר שעות של חיפושים אותרה נקודה בבסיס שדרכה הצליח להימלט. בבסיס נבטים יש כמה טייסות, ביניהן של F-35

בחיפושים אחר החשוד סייעו כוחות רבים, בהם היחידה האווירית של המשטרה, יחידות ההגנה הקרקעית, אמצעי חוזי של חיל האוויר וגששים. במהלך הלילה אותרה נקודה בבסיס, שבה טיפס החשוד על שתי גדרות תיל ועל גדר בגובה כחמישה מטרים, ויצא מהבסיס. הגדר שעליה טיפס החשוד היא הגדר ההיקפית של הבסיס, שאורכה יותר מ-40 ק"מ.

על הגדרות אותרו כמה סימנים המעידים על כך שהחשוד טיפס וברח החוצה. ממצאים אלו הועברו להמשך חקירת המשטרה. כמו כן, בצה"ל מסרו כי האירוע יתוחקר ויופקו ממנו הלקחים הנדרשים. עוד הדגישו בצה"ל כי לאורך כל האירוע לא נשקפה סכנה למשרתי הבסיס ולמתקניו הביטחוניים.

בתוך כך, בתחילת החודש הודיע דובר צה"ל כי עשרות אלפי כדורי רובים נגנבו מבונקר בבסיס צאלים. מהצבא נמסר כי נבדקת אפשרות שחיילים מתוך הבסיס סייעו לפריצה. כמו כן נמסר כי האירוע מתוחקר וכי המשטרה הצבאית פתחה בחקירת נסיבות האירוע.

גורמי צבא פנו למחוז הדרומי במשטרה בסוף השבוע האחרון וביקשו סיוע בחקירת המקרה, בו נגנבו עשרות אלפי כדורים מסוג סער מהבסיס בצאלים, המשמש כמרכז האימונים של זרוע היבשה. לדברי הגורמים, הגנבים הצליחו להערים על כל מעגלי האבטחה של הבסיס, לחדור את הבונקר ולהעמיס על גבי מספר כלי רכב ארגזים רבים ובהם עשרות אלפי כדורים.

הגורמים הוסיפו כי לפי הערכות ובהתאם לאיכות הביצוע, הגנבים עקבו זמן רב אחר פעילות האבטחה בבסיס, חיפשו את הפרצות ויצאו לפעולה. "אף אחד לא פוסל לרגע אפשרות שהם קיבלו עזרה מבפנים. מתוך הבסיס. עכשיו בודקים מספר כיוונים", אמרו הגורמים. עוד העריכו כי הכדורים הללו יכולים להימכר לארגוני פשיעה, אך מהר מאוד יכולים למצוא את עצמם נמכרים גם לארגוני טרור.

בשלוש השנים האחרונות בוצעו מספר גניבות של כדורים ואמצעי לחימה מבונקרים של צה"ל, כשהגדולות מביניהן התרחשו בשדה תימן ובעוצבת הגליל. חלק גדול מהאמצעי הלחימה והתחמושת לא אותרו עד היום. אגף המבצעים במטה הכללי, בפיקודו של האלוף אהרון חליוה, השקיעו עשרות מיליוני שקלים כדי לשכלל את מעגלי האבטחה סביב הבונקרים ולמנוע גניבות בסדר גודל מן הסוג הזה. גורמי צבא מסרו כי תתבצע בדיקה כיצד הדבר אירע, חרף השקעה באבטחה.

https://news.walla.co.il/item/34169...

10.בשנת 1977 שירתתי בסיני בגדוד שריון. לילה אחד היתה תנועה חשודה ליד מחסן התחמושת שבסה"כ היה איזה אוהל אם 2 גדרות סביבו, ללא כל האמצעים הטכנולוגייים שקיימים היום. שומר הבונקר, בלי לחשוב הרבה, ירה מחסנית שלמה של M16. לקראת בוקר גילינו שם גוויות של 7 חמורים שסתם הגיעו לנשנש עשבים. פעם היתה הרתעה.

11.כל עוד המשטרה לא תנהג ביד קשה נגד פורעי החוק שברובם הם מהמגזר הערבי והבדואי, לא תישאר חלקה בארץ שלא תיפגע מהסחיטות והאיומים, הגנבות, ההצתות, הירי וההרג!

12.הבעיה של עם ישראל זו לא המשטרה. אלה אך ורק השופטים ועורכי הדין.

13.אריה שיף צדק וכנראה השומרים הבינו שלא משתלם להיות אריה שיף 2.

14.להתחיל לפנות אותם עם שופלים לעזה.

15.כל מי שעובר את הגדר כדור בראש בלי תחקיר.

16.אלה חיילי צה"ל שאמורים להגן עלינו ביום פקודה.

17.גנבו לא מעט מנועים של מטוסי קרב. מנוע כזה הוא דבר ענק. נכנסו לבסיסים עם משאית ומנוף ולקחו מנוע של מטוס קרב. אני יודע על 3 אירועים כאלה. סביר להניח שהיו יותר. המחבלים התקשורתיים מסתירים לפחות 90 אחוזים ממה שקורה.

18.לפני כמה חודשים קצינים רדפו אחרי גנבים בדואים. כעסו עליהם מאד וטענו שזה לא תפקידם. חהחהחה.

19.בצבא מקצועי הצעד הראשון היה לפטר את כל שרשרת הפיקוד של מערך האבטחה, במקום "להפיק לקחים".

20.,מחר גנבים אלה "יגייסו" טייס עבריין ואח"כ נלך לחפש מסוק או מטוס ש"נעלמו" מאיזה בסיס.

21.מערכות אבטחה? הייתי במילואים 25 שנים וראיתי בסיסים שאתה יכול להיכנס אליהם עם סקייטבורד ואף אחד לא ישים לב. קונים מטוסים במיליארדים ושמים אותם בבסיס עם גדר חלודה שגמד קופץ מעליה.

22.הצבא במצב רע לפי כל האירועים האחרונים. נורא ואיום. גם את המקום היחידי השווה בארץ הזאת הרסו! וכוכבי עוד מתרברב שיפגעו באיראן - הצבא נראה כל כך לא מקצועי. מערכת המשפט הרקובה שהרסה את ההרתעה ואת היכולת של צה"ל. אף אחד לא יירה יותר כי כולם פוחדים מהפצ"ר.







ליה 09.02.2108:58
36. עוד אירוע חריג בבסיס שדה תימן שבנגב: הבוקר גילו שם שמתחת לאף נגנבו להם למעלה מ-20 אלף כדורים בתגובה להודעה מספר 0
ליה 11.02.2110:14
37. אבו עלי: מפרסם סרטון שצילמו בדואים בנשקייה צה''לית. 300 אלף צפיות בטיקטוק בתגובה להודעה מספר 0


https://twitter.com/Torat_IDF/statu...

https://rotter.net/forum/scoops1/68...

תגוביות:

1.צה"ל בהתרסקות מטורפת. זה פשוט לא יאומן שאף אחד מהדרג הבכיר לא פוצה פה.

2.קשור רק לפרקליטות הצבאית! מי ששירת יום אחד בצאלים, או בהר קרן יודע שאי אפשר לעצור בדואים מגניבה, בגלל הנחיות פתיחה באש של הפצ"ר.

החיילים כבר לא עושים כלום, כי מעמידים אותם למשפט על כל דבר, אפילו אם הם יורים באוויר.

הבדואים יודעים שהחיילים לא יעשו כלום אז הם צוחקים לחיילים בפנים וממשיכים לגנוב.

רק שינוי הנחיות הפתיחה באש ישנה את המצב!!!

3.מזעזע! זה נשק שעוד יופנה נגדנו.

4. פשוט לא יאומן. נורא.

5.אגף המבצעים - במכירת חיסול. איך אלוף אהרן חליווה לא עולה מת''ש?

6.אני מאמין לאבו עלי בנושא ערבים פי אלף מאשר לדובר צה''ל.

7.אין ערך לשמירת הנשק, אבל לכאורה יש ערך של "טוהר הנשק" וכשהוא ניגנב ויופנה נגד חפים מפשע טוהר הנשק יהפוך לטומאת הנשק.

8.מדהים. לעצור כל תקציב לצבא הזה ויפה שעה אחת קודם.

9.חה חה חה... צה''ל. היה היה פעם צה''ל. מדובר בצבא הפרקליטות ובג''צ. צבא פחדן, עלוב ופאתטי שהפצ''ר הוא מי שהחיילים פוחדים ממנו. לא ממחבלים. באמת בדיחה כל הצבא הזה כמו שאומר מי שיודע טוב מה הולך שם. האלוף בריק היקר, שעוד איכפת לו להבדיל מכל היתר. אלאור עזריה האומלל שהיום כל חייל נזכר במה שעשו לו וחושב בליבו: שיעשו מה שבא להם. אני לא רוצה לעמוד למשפט ולהרוס את אימי ואבי. תודה לבוגי ולפצ"ר ולבג"צ.

ליה 19.02.2108:48
38. שני בדואים נעצרו בחשד לגניבת נשק מבסיס בתגובה להודעה מספר 0
שני תושבי תל שבע בשנות ה-20 לחייהם נעצרו בחשד שפרצו לבסיס ליד באר שבע, וגנבו ממנו תחמושת תוך חבלה ברכוש צבאי

שני תושבי תל שבע נעצרו בימים האחרונים ע"י המשטרה בחשד שפרצו לבסיס צה"ל בדרום וגנבו ממנו כלי תחמושת.

החקירה נפתחה בעקבות דיווח אודות אירועי התפרצות לבסיס צבאי סמוך לבאר שבע, תוך גרימת נזק וגניבת תחמושת מכלי רק"מ שעמדו באחסון.

עם התקדמות החקירה, המנוהלת ביחידה ללחימה בפשיעה בתחנת באר שבע, נעצר בתאריך 15.2 בביתו תושב תל שבע כבן 20 החשוד במעשה. בחיפוש בביתו נתפסו פריטים חשודים כצה"ליים.

הערב (חמישי) אותר ע"י המשטרה תושב תל שבע נוסף, גם הוא כבן 20, החשוד גם הוא במעשה. הוא נעצר ויובא מחר בפני בית משפט השלום בבאר שבע. בתוך כך, מעצרו של החשוד הראשון הוארך היום עד ל-23.2.

https://www.israelhayom.co.il/artic...

תגוביות:

1.טרנספר.

2.כשלבדואים יימאס מהנגב והם יעברו "לעבוד" בת"א ויפרצו על בסיס יומי לבתי שופטים ולאנוס את בנותיהם, נתחיל לראות עונשי מאסר שתואמים לפשעי המגזר.

3.בתי המשפט פוחדים מהם. לא יעשו כלום, ראו דרום תל אביב.

4.מתי נשמע לעזאזל פעם אחת שהגנבים האלה נעצרו, נשפטו מהר והם יושבים לפחות 10 שנים בכלא. כל הזמן נעצרו, נעצרו, נעצרו! רוצים טיפול מלא מלא בפושעים אמיתיים ללא אפליות מקלקלות.

5.מוסלמים לא מסוגלים להשתלב במדינה מודרנית עם משטר דמוקרטי. לפי דת האיסלם מותר לגבר לקחת עד 4 נשים, בתנאי שתהיה לו אפשרות לפרנס אותן. אלפי בדואים, בייחוד בנגב, לוקחים עד 4 נשים. בתחילת שנות ה-80 ייבאו נשים ממדבר סיני (לפני השלום עם מצרים), אח"כ ייבאו נשים מרצועת-עזה והר-חברון, גם מירדן וגם המסתננות מסודן.

גבר בדואי מביים "גירושין" בבית-דין שרעי - כדי שלא יעבור עבירת ביגמיה וכדי שמשרד הפנים יאפשר לו לרשום נישואין נוספים. הבדואי מחזיק את כל נשותיו וילדיהן במקום אחד. הנשים ה"גרושות" מקבלות קצבת-ילדים מוגדלת מביטוח-לאומי כי הן כביכול "חד-הוריות". כל הקצבאות של ביטוח-לאומי ושל רשויות נוספות שמממנות אמהות חד-הוריות – עוברות לאותו גבר בדואי.

6.שלילת אזרחות!

7.אל דאגה. תיכף הם יקבלו עו"ד שמאלני בחינם וילכו הביתה שמחים וטובי לב...

8.ישוחררו מיד ע"י בית המשפט.

9.בתנאים של היום בכלא זה כבר לא מפחיד אף אחד, פרט למכות שחוטפים היהודים מערבים.

10.כבר שוחררו. מסכנים צריך לרחם עליהם.

11.תפסיקו לעצור! כל מי שמחבל/פורץ לבסיסים הוא בוגד ומחבל - משפט צבאי קצר ומחנה שבויים עם עבודות פרך.

ליה 19.02.2109:47
39. האלוף במילואים יצחק בריק: ''אנחנו נמצאים במצב הכי קשה מבחינת יכולות הצבא מאז קום המדינה'' בתגובה להודעה מספר 0
האלוף במילואים יצחק בריק לא הופתע מניסיונות ההשתקה שהערימה צמרת צה"ל על הדו"ח החמור שחיבר לפני שנתיים וחצי, שבו חשף שורה של ליקויים מערכתיים מדאיגים בכל שדרות הצבא.

''אף אחד בצה"ל לא מוודא שההוראות שיורדות למפקדים מיושמות". אלוף במיל' יצחק בריק
צילום: שלומי יוסף

כהונתו של הרמטכ"ל ה־21 של צה"ל, רא"ל (מיל') גדי איזנקוט, היתה רצופה בסערות שרדפו זו את זו. הבולטת מכולן, ואף החמורה שבהן, היתה הדו"ח האחרון שהגיש ביוני 2018 האלוף (מיל') יצחק בריק בתפקידו כנציב קבילות החיילים.

הדו"ח תיאר לפרטי פרטים את שלל הבעיות הארגוניות והאסטרטגיות שצה"ל סובל מהן, בעיות שהצבא הקפיד לאורך השנים לטאטא מתחת לשטיח. צה"ל עשה ככל יכולתו לקבור גם את הדו"ח הזה ובמיוחד לוודא שהציבור לא ישמע עליו כלל, אך הוא נכשל במשימה.

מול כל צמרת הצבא ניצב בריק עצמו, שהעמיד את כל יוקרתו על ממצאי הדו"ח ודאג להוציא לציבור טעימה ממנו.

בשביל צמרת הצבא מדובר היה בפתיחת תיבת פנדורה מסוכנת ואחרי הפרסומים ניסו בכל דרך אפשרית לערער את אמינות הדו"ח ואת אמינותו של בריק עצמו. בהדלפות לתקשורת נאמר שהדו"ח חורג מסמכות, שלבריק לא היו כלים כדי לכתוב את מה שכתב וכן שהאלוף במילואים שזכה בעיטור העוז על תפקודו בצליחת התעלה במלחמת יום כיפור סובל מפוסט טראומה מאותה פעולה, ולכן כתב דברים שבינם ובין המציאות אין הרבה במשותף.

שנתיים וחצי לאחר פרסום הדו"ח מעניק בריק ריאיון מיוחד ל'בשבע', ובו הוא מסביר מדוע לא הופתע ממתקפת הנגד של צה"ל על ממצאיו, משתף בשביעות רצונו מכך שהיום ברור לכל צמרת הצבא שהדו"ח מדויק לחלוטין וכן נותן מבט נוסף, מטריד ביותר, על מצבו של צה"ל.

"קצינים התרגלו לא למלא פקודות"

הופתעת מעוצמות ההתנגדות שצה"ל השקיע בדו"ח שלך?

"אפילו לא לרגע. ידעתי בדיוק שזה מה שהולך לקרות. אלה אותם אלופים שבמשך שנים הובילו לכל הבעיות שהצבעתי עליהן. אם הם היו אומרים בפומבי שאני צודק, זה היה מפתיע. מה שהיה - היה נורא צפוי. התכוננתי לזה".

חששת שהאמירות מהמטכ"ל יצליחו לערער את המהימנות שלך?

"לא. כל מה שכתבתי מגובה במסמכים. מה שכתבתי זה למעשה סידור מחדש של שלושה דו"חות של מבקר המדינה ושלושה דו"חות של מבקר משרד הביטחון, שכתבו את אותו דבר. אלה דברים שראיתי בעיניים שלי ותיעדתי במשך שנים. מחברות על גבי מחברות של עדויות של חיילים בשטח. ידעתי שכל מילה בדו"ח הזה נכונה, וידעתי שאי אפשר לתת לזה להיקבר.

אנחנו נמצאים במצב הכי קשה מבחינת יכולות הצבא שהיינו בו מאז קום המדינה. הגענו למצב הזה בגלל שקברנו את הנושא שוב ושוב. גם אני יצאתי עם זה החוצה רק אחרי שראיתי שאף אחד לא עושה עם זה משהו. רק אז הבנתי שבלי לטלטל את המערכת ולהוציא את המחדלים האלה החוצה, צה"ל לא יתנדב לתקן את הליקויים האלה, שבלעדיהם אין לנו שום סיכוי להתמודד עם האתגרים הביטחוניים שלנו".

המחדלים, לפי בריק, חמורים הרבה יותר ממה שאפשר לתאר.

הם חולשים על שני תחומים מרכזיים בכל ארגון: תרבות ארגונית ותפיסה אסטרטגית. "אלה שני צירים בעייתיים שהתפתחו במקביל, אבל השילוב שלהם מותיר אותנו בפני שוקת שבורה", הוא אומר.

השומע מהצד עלול לחשוב שבריק עושה דרמטיזציה של המצב. אבל כל מה שייאמר בשורות הבאות מבוסס על עשרות שעות של שיחות, תיעודים וביקורים שביצע באופן אישי בכל בסיס אפשרי בצה"ל.

"צבא היבשה שלנו פשוט לא מנוהל", הוא קובע. "אין שום סנכרון בין החלקים השונים של זרוע היבשה. בזרוע האוויר ובזרוע הים יש אלוף שעומד בראש הזרוע וממנו יורדות ההנחיות בצורה מסודרת למטה. יש לו את הסמכות על כל הזרוע. יש לו מטה, יש דיונים, יש הנחיות והכל יורד למטה כמו שצריך. כל זה לא קורה בצבא היבשה, שהוא הגוף העיקרי שמרכיב את צה"ל".

מי היה אמור להיות הגורם שימלא את התפקיד הזה?

"מפקד זרוע היבשה (מז"י) נתפס בטעות כמי שעומד בראש הזרוע, אבל זה לא נכון. במציאות הוא לא המפקד של אלופי השדה. הוא לא אחראי על הפעלת הכוח כמו בחילות האוויר והים, אלא רק על בניין הכוח, שזה תוכניות האימונים, ההכשרות והתרגילים.

מי שכן אמור לעשות את זה הוא הרמטכ"ל עצמו והוא לא יכול לעשות את זה, פשוט כי אין לו זמן. הוא גם המפקד של כל האלופים, גם המפקד הישיר של זרוע היבשה וגם המפקד שנמצא מעל אלופי האוויר והים. אין דבר כזה בשום צבא אחר בעולם. מכיוון שאין לו את הזמן לזה, מי שאמור לעשות את זה בפועל הוא סגן הרמטכ"ל. אבל גם בזה יש בעיה, כי הוא מגיע לשנתיים בלבד, שבהן הוא אמור לעבור הכשרה במישור האסטרטגי בשביל להיות הרמטכ"ל הבא. בשורה התחתונה, לצבא היבשה אין מי שמנהל אותו בפועל".

זה נשמע כמו משהו מאוד ביורוקרטי ולא כל כך קריטי. יש לזה השלכות מעשיות שפוגעות בצבא?

"בוודאי. זה שורש הבעיה שממנו נולדו כל המחדלים של תרבות ארגונית רקובה בצה"ל. אני אתן לך את הדוגמה הכי בסיסית. מי שאחראי על האימונים בצבא הוא מז"י, אבל הוא לא מתקשר עם הפיקודים, כך שהוא לא בונה תוכנית אימונים שמתאימה לצרכים שלהם. בחלק מהמקרים האלופים בכלל לא מדברים זה עם זה. רוב מוחלט של האימונים שמפעיל מז"י נבנו כדי להתמודד בשדה הקרב של עזה, אבל זה לא מה שפיקוד צפון צריך. הוא צריך להתאמן על שדה הקרב של לבנון וסוריה, כלומר מיתאר הררי, וזה כמעט לא קיים. בשורה התחתונה החיילים לא מתאמנים על זירות הקרב הנכונות".

מחדל שגבה קורבנות בנפש

חוסר הניהול של צבא היבשה הוליד שורה של בעיות נוספות, חמורות לא פחות. בולט מעל כולם נמצא תחום הבקרה והמעקב בצה"ל. על פניו, מדובר בנושא אפרורי למדי. בפועל, הוא מציל חיים.


"אף אחד בצה"ל לא מוודא שההוראות שיורדות נקלטו ויושמו. לפני שמונה שנים הגיע מבקר לצבא. תפקיד חדש שהומצא מאפס, נוסף על מבקר המדינה ומבקר משרד הביטחון.

למבקר הצבא לא היה מטה, אז לקחו את כל מי שהיה בתחום בקרה ומעקב, אלה שאמורים לפקח האם ההנחיות והפקודות יורדות לשטח ואיך הן מתבצעות, והעבירו אותם אליו.

התוצאה היא שאף אחד לא מוודא מה קורה לפקודות שהפיקוד הבכיר נותן.

במקביל לכך, החלה תופעה הצפת פקודות.

כל מפקד החליט שזה יהיה מאוד חכם לשלוח בתפוצה רחבה את ההנחיות והפקודות שלו, במקום להוריד אותן בשרשרת הפיקוד בצורה מסודרת. המחשבה היתה שככה יחסכו את המתווך, והפקודות של הקצינים הבכירים ייקלטו טוב יותר.

בפועל קרה הפוך.

כל קצין בצה"ל מקבל ביום אחד עשרות מיילים שהוא לא יודע מה לעשות איתם ועם זה הוא צריך להתמודד.

בעקבות ההתנהלות הזאת מפקדים פשוט הפסיקו למלא את ההוראות שנותנים להם.

הם יודעים שגם ככה אף אחד לא מפקד עליהם ואיש אינו בודק מה הם כן עשו ומה הם לא עשו, והם גם ככה כורעים תחת העומס ולא יכולים לטפל בכל דבר שמונחת עליהם.

נוצרה התנהלות שמפקדים בכלל לא קוראים את הפקודות שמועברות אליהם, וכפועל יוצא הם לא ממלאים אותן. קצינים התרגלו לא למלא פקודות".

את התוצאה של הכשל הזה גילה הציבור בירי של טיל הקורנט על אוטובוס סמוך לרצועת עזה בנובמבר 2018.

"כשבדקו איך אירוע כזה יכול להתרחש גילו שאלוף הפיקוד דווקא נתן פקודות מאוד ברורות כדי שזה לא יקרה. אלא שהוא נתן את ההנחיה הזאת באותם מיילים שהמפקדים התרגלו לא לקרוא, וכך יצא שחלק מהמפקדים קיבלו את ההנחיה ולא יישמו אותה, וחלק בכלל לא קיבלו אותה. האלוף הוריד פקודה, הוא בטוח שכולם מקבלים אותה וכולם מבצעים אותה, ובפועל כלום לא מיושם. זה עולה בחיים של חיילים".

את שני המחדלים האלה אפשר היה לתקן, סובר בריק, אלא שהדבר הפך לבלתי אפשרי בעקבות מה שהוא מגדיר תרבות שקר של טיוח והתעלמות מבעיות וטאטוא מחדלים מתחת לשטיח. התרבות הזאת, הוא מסביר, קיימת בכל דרגות הפיקוד בצה"ל.

"הציבור נחשף לקצה הקרחון של התופעה בניסיונות לערער את אמינות הדו"ח שלי, אבל אין לו מושג כמה זה עמוק. כל מה שסיפרתי לך מופיע בדו"חות של מבקר המדינה, מבקר משרד הביטחון ומבקר הצבא. אלא שהקצינים הבכירים העדיפו פשוט להתעלם מכל מה שכתוב שם. הם בכלל לא קראו את הדו"חות. במהלך התפקיד שלי, אמר לי אחד האלופים שאם היו לו עוד כמה דקות ביום, אולי הוא היה זורק מבט בדו"חות. שתבין, לא מדובר בדו"חות על ליקויים מינוריים. מדובר במסמכים שמתארים לפרטי פרטים קריסה של מערכים התקפיים שלמים. מערך השריון שלא מוכן למלחמה, כפי שפורסם לפני כמה חודשים, הוא רק אחד מהם".

איפה מי שאמור לפקח על הצבא? איפה ועדת החוץ והביטחון?

"ועדת החוץ והביטחון הפכה בשנים האחרונות להיות מעין לוביסטית של צה"ל. זה אגב לא מאוד מפתיע. חלק גדול ממי שיושבים בה הם קצינים בכירים לשעבר, אלה שהולידו את הבעיות הללו. נראה לך שהם יציפו בעיה שאחר כך יבואו אליהם בטענות ויגידו 'למה לא טיפלתם בזה כשאתם הייתם בצבא?' - ברור שלא.

במקרים שהיא כן מקבלת את התמונה המדאיגה, היא בעיקר דנה באיך למנוע מהציבור לדעת עד כמה המצב חמור.

קח את סוגיית גניבות הנשקים. בשנת 2018 התרחשו באחד מבסיסי הדרום יותר מ־50 אירועי גניבת נשק. הנושא הזה הגיע לדיון בוועדה, אבל אף אחד כמעט לא שמע עליו בחוץ. ככה זה מתנהל. הבעיה היא שברוב המקרים הוועדה מקבלת תמונה שאין שום בעיה והכל נהדר בצה"ל".

אתה בעצם אומר שצה"ל מציג לוועדה מצג שווא.

"כמעט בכל נושא. היא מקבלת תמונת מצב שלא קיימת, מצגות שמי שמציג אותן יודע שהן שקר מוחלט. היא מקבלת משחקים עם הנתונים, הטעיות מכוונות, ומעלימים ממנה מידע באופן קבוע. כשאני הצגתי לוועדה את המחדלים, קיבלתי שיחת טלפון מעוזר שר הביטחון באותם ימים, שכעס עליי למה אני מוציא לפני הוועדה את כל הכביסה המלוכלכת של צה"ל. הוא אמר שמדובר בחבורת פוליטיקאים שרק ייקחו סיפורים כאלה ויעשו מהם כותרות וקמפיין ולא יבואו לעזרת הצבא. זאת הגישה שקיימת בצה"ל, וגם במשרד הביטחון ברוב המקרים".

האלוף משקר לפני הוועדה

מדיניות השקר של צה"ל כלפי הגופים שאמורים לפקח עליו נחשפה בחלקה בפרשת גיוס החרדים. כזכור, תמונת המצב שצה"ל הציג לוועדת החוץ והביטחון ולקבינט היתה שפרויקט גיוס החרדים מצליח, או לכל הפחות לא נכשל כמו שקורה בפועל. אלא שחשיפתה של כרמלה מנשה הראתה שהנתונים שהוצגו לנבחרי הציבור, וכן הוצגו לציבור עצמו על ידי דובר צה"ל, זויפו באופן משמעותי. לפני כשנה חשפנו ב'בשבע' כיצד הליך זיוף הנתונים התבצע בפועל.

"בצה"ל יש מדיניות שלא מכבסים את הכביסה המלוכלכת בחוץ. המחשבה היא שאם הציבור יידע על התקלות הוא יאבד אמון בצבא, ואם האויב יידע עליהן הוא יאבד את ההרתעה. אלה כמובן שטויות. אין היום הרתעה מול האויב, וזה למרות שהכביסה המלוכלכת לא יוצאת החוצה ואמון הציבור בצה"ל יורד למרות ההסתרה".

אתה ראית בעיניים שלך, בישיבות הוועדה, זיופי נתונים?

"כן. במשך עשר שנים, פעם אחר פעם. אתן לך דוגמה אחת מתוך אינספור. באחת הישיבות, כשהגעתי להציג את הבעיה בימ"חים (יחידת מחסני החירום), צה"ל שלח אלוף כדי להציג את עמדתו, לאחר שהוועדה דרשה תשובות. אותו אלוף הגיע לוועדה ואמר ששום דבר ממה שנאמר בדו"ח לא נכון. הוא הביא מצגות שהראו תמונת מצב אחרת לחלוטין. שאין מחסור בכוח אדם, והמחסנים מוכנים למלחמה. העניין הוא שאותו אלוף, שבועיים קודם לכן, ישב אצלי ובכה על מצב הימ"חים. התחלתי לקרוא לוועדה את מה שהוא אמר לי מתוך המחברת. הוא התחיל להחוויר וראית על הפנים שלו שהוא מתפלל שלא אגיד שהוא זה שאמר לי את הדברים. שאלתי אותו איך בדיוק הוא יודע שזה המצב והתשובה שלו היתה שהוא עשה עם הנגדים שיחות חתך ושם הוא ראה את המצב.

הבעיה היא שאותם נגדים אמרו לי שהם מעולם לא ראו את אותו אלוף, שהוא אחראי על הנושא, ובטח שלא דיברו איתו.

חברי הוועדה ישבו מבולבלים. הם לא הבינו איך אנחנו מציגים תמונת מצב הפוכה לחלוטין. הצעתי להם לעשות את מה שאני עשיתי, לצאת לשטח ולראות בעיניים מה המצב. הם קיבלו את ההצעה והלכו לימ"חים ברמת הגולן".

את מה שראו חברי ועדת המשנה למוכנות וביטחון שוטף הם העלו על הכתב בדו"ח סיכום של הסיור. הם פתחו אותו במילים הבאות: "במהלך הסיור נחרדנו לראות באילו תנאים קשים מנשוא משרתים החיילים הנמצאים בימ"חים".

במסמך חברי הוועדה גם מצטטים כמה מ־20 הנגדים שפגשו בימ"חים ברמת הגולן. "משפטים כמו 'בני עומד להתגייס ואני עושה הכל כדי שלא יתפתה להגיע לימ"חים' מעידים כאלף עדים על תסכולם מהמצב", כתבו חברי הוועדה. בין הבעיות הקשות שהם מתארים ישנם מחסור חמור בכוח אדם, שבו ניגע בהמשך, חיסכון בכסף שיוצר מחסור במשאבי עבודה בסיסיים, שכר נמוך עד כדי כך שחלק מהעובדים נזקקים להשלמת הכנסה, וכמובן - קושי בלהחתים לקבע חיילים על סף שחרור. במסמך מעבירים החברים ביקורת מרומזת על צה"ל, בכך שהוא מציג להם תמונת מצב שאינה קיימת.

צבא האופוריה של השלום

תרבות השקר שעליה מדבר בריק חלחלה עמוק לאורך כל שדרת הפיקוד הצה"לית.

לדבריו נוצר קשר של שתיקה שבו קצינים מפחדים להתלונן מחשש שייתפסו כבכיינים ויראו להם את הדרך החוצה. את המחדל הזה הוא זוקף, בין היתר, לתוכנית הרב־שנתית (תר"ש) גדעון, שאותה הוא מגדיר כאסון שעבר הצבא.

"בתר"ש קוצץ כוח האדם של צה"ל בצורה קיצונית ומאוד לא חכמה. פיטרו 5,000 נגדים וקצינים ובמקביל גם קיצרו את השירות בארבעה חודשים. והחלק החמור הוא שהקיצוץ לא נעשה בצורה מושכלת אלא בצורה רוחבית. התוצאה היתה הרסנית. למפקדים שכן נותרו לא נשאר כוח אדם לבצע את המשימות. היום למפקדים בשטח אין מספיק חיילים כדי לבצע את הפעילות המבצעית שמוטלת עליהם.

סיפרו לי קצינים צעירים עם דמעות בעיניים שכשהם התלוננו על כך למ"פ שלהם, קיבלו תשובה שאין מה לעשות והם צריכים להתמודד עם המצב. בפעם השניה שהם ניגשו להתלונן שהכוחות שלהם קורסים, המ"פים אמרו להם שהם בכיינים שלא יכולים להתמודד עם המציאות ושהם צריכים לעזוב את הצבא. עכשיו, המ"פים לא עושים את זה מרוע, הם עוברים אותו דבר מהמפקדים שמעליהם, ואלה עוברים את אותו דבר מאלה שמעליהם עד לצמרת. בימ"חים הם מצאו פתרון אחר. הם יודעים שאף אחד לא מפקח על מה שהם עושים, אז הם רושמים בדו"חות שהם עשו דברים שלא באמת נעשו. יש אזורים שלמים במחסנים שלא נגעו בהם שנים, והם נחוצים ביותר בשעת מלחמה".

וכשהמפקדים הבכירים מגיעים לסיורים ביחידות השונות הם לא רואים שאין הרבה קשר בין מה שכתוב בדו"חות ובין המציאות?

"אתה יוצא מנקודת הנחה שגויה. הפיקוד הבכיר לא ביקר בימ"חים שנים. אין לו מושג מה קורה שם. בכלל, פיקוד כמעט לא נמצא בשטח. הם לא משתתפים בתרגילים. הם לא רואים איזו מחלקה עושה מה שצריך ובאיזו יש פערים. גם לא מתגמלים את מי שעובד כמו שצריך. הקצינים הצעירים לא מקבלים בכלל חניכה מהקצינים שמעליהם. הם לא יודעים מה צריך לעשות, וכשהם מבקשים מהקצינים היותר בכירים שילמדו אותם את העבודה, מתעלמים מהם במקרה הטוב וצוחקים עליהם במקרה הפחות טוב".

לצד מחדלי התרבות הארגונית, שלפי בריק הרמטכ"ל כוכבי פועל לשנות, ניצבים מחדלי תפיסות הביטחון והאסטרטגיות הצבאיות. המחדלים אלה, הוא טוען, גרמו למדינת ישראל לבנות צבא שאינו מותאם לאיומים שמכוונים כלפיה.

"לפני כמה שנים ישב ראש הממשלה עם כמה יועצים וקבע תפיסת ביטחון משל עצמו לפיה האיום היחיד כמעט על ישראל הוא האיום האיראני. הצוות הזה התעלם לחלוטין מהאיום הקיומי שיש על ישראל בדמות עשרות אלפי הטילים שיש אצל חיזבאללה וגורמי טרור נוספים שמקיפים אותנו. התוכנית הזאת בכלל לא הגיעה לדיון בקבינט, לא שאלו את הצבא מה דעתו עליה והתעלמו לחלוטין מהמלצותיו".

תפיסת ביטחון לקויה, מסביר בריק, מלווה את ישראל כבר שנים ארוכות.

הוא עצמו מדבר רק על התקופה שהיה בתפקיד, החל מגבי אשכנזי כרמטכ"ל ועד לאיזנקוט.

"אשכנזי קיבל את הרמטכ"לות אחרי לבנון השניה. כשהוא מקבל את התפקיד, התפיסה הביטחונית ששולטת בצמרת היא שהמלחמות הגדולות נגמרו. הצבא המצרי והצבא הירדני בשלום, הסורי בכלל לא רלוונטי, ובפועל נותרנו עם שתי מיליציות בעייתיות בדמות חיזבאללה בלבנון וחמאס והג'יהאד בעזה. בשבילן לא צריך להחזיק צבא גדול כל כך. ברגע ההוא מתחילה מדיניות צמצום הכוח למסגרת שמספיקה לתקיפה של שתי המיליציות הללו במקביל יחד עם סיוע אווירי. זה אגב היה חידוש יחסי, כי אחרי מלחמת לבנון השניה נפלה סוף סוף ההבנה שאי אפשר להסיר את איום הטילים מישראל רק דרך האוויר. במלחמת לבנון השניה הם ירו עלינו עד היום האחרון של המלחמה, למרות כל התקיפות האוויריות. אבל היתה בעיה קשה בתוכנית הזאת. היא התייחסה לחיזבאללה וחמאס לפי גודלם בשנת 2007, ולא לקחה בחשבון שהם עשויים להפוך ממיליציות לצבאות לכל דבר ועניין. במקום לבנות צבא לעשרות שנים, בנו צבא לכאן ועכשיו".

והשינויים האלה התרחשו מוקדם בהרבה. כבר במבצע עופרת יצוקה התברר שלצה"ל יש בעיה להתמודד מול הכוח הצבאי שנבנה בעזה וזאת היתה רק הסנונית הראשונה. מלחמת האזרחים הסורית הפכה את חיזבאללה לצבא עם כוחות קומנדו מאומנים היטב. מאגרי הטילים של הארגון הפכו לבלתי נתפסים. בידי חיזבאללה יש 150 אלף טילים, לפחות כמה מאות מהם מדויקים מאוד. חמאס עבר תהליכים דומים.

"כל התרחישים הכי חמורים התרחשו. פתאום גם הסורים חזרו, והם בונים את הצבא שלהם מחדש בעזרת רוסיה. בנוסף לכך, לא לקחו בחשבון מה יקרה באינתיפאדה שלישית שתכלול מאות חיילי תנזים עם רובים ומטענים. בשביל לעצור את הפיגועים באינתיפאדה השניה היינו צריכים לרכז את רוב הכוח הסדיר של הצבא ביו"ש. איך תעשה את זה שוב כשקיצצת את צבא היבשה עד אינסוף? תרחיש האיום הסביר היום הוא התמודדות בארבע זירות. צה"ל, בגלל המודל של אשכנזי, לא יכול להתמודד עם תקיפה אפילו בשתיים".

בני גנץ, שהגיע אחרי אשכנזי, החליט להמשיך בקיצוץ השריון, והוריד עוד מאות טנקים מהסד"כ של החיל. כל זה בזמן שמבקר הצבא התריע בדיון במטכ"ל שאם התוכנית הזאת תתבצע צה"ל לא יוכל להגן על גבולות המדינה בעת הצורך. האלופים באותה ישיבה התנגדו למהלך וכינו אותו צעד אובדני. אבל גנץ התעלם מהם והמשיך במדיניות שהוביל קודמו. אצל איזנקוט כל התהליכים עלו מדרגה, הודות לתר"ש גדעון.

"גדי איזנקוט החליט ללכת על תר"ש אחרי ששנים לא היתה תוכנית כזאת.

הוא קיים ישיבה עם משרד האוצר והצליח להגיע לעסקה שיינתן תקציב קבוע לצה"ל לצורך התר"ש, אבל צה"ל ישלם עליו בדמות קיצוץ של אלפי אנשי קבע וקיצור שירות החובה בשתי פעימות, הראשונה של ארבעה חודשים והשניה של חודשיים נוספים, שנכנסה לתוקף לפני שבועות אחדים, למרות התנגדות נחרצת של הצבא", אומר בריק.

15 מיליארד שקלים נזרקו לפח

תר"ש גדעון התבססה על ארבעה יעדים: צבא טכנולוגי, כוח אדם איכותי, צבא מאומן ומקצועי וצבא קטן. אלא ששלושת היעדים הראשונים לא היו יכולים להתממש, בעקבות הקשיים שיצר היעד הרביעי. התחום הבולט מכולם בחוסר היכולת להתקדם הוא דווקא גאוות צה"ל בשנים האחרונות - התחום הטכנולוגי.

"השקיעו בשנים האחרונות מיליארדים במערכות טכנולוגיות חדשות שונות. הדוגמה הכי בולטת היא מערכת 'הצייד'. זאת מערכת מבריקה בכל קנה מידה. היא מסנכרנת בין המטרות שרואים בטנק ובין מה שרואה המ"פ ומה שרואה המג"ד וכן הלאה עד לרמטכ"ל. זאת פריצת דרך של ממש בבקרה וניהול שדה קרב. השקיעו במערכת הזאת 15 מיליארד שקל. אלא שקיצוץ כוח האדם גרם לכך שאין מי שילמד את הכוחות באימונים איך משתמשים בה. לקחו 15 מיליארד שקל וזרקו אותם לפח בעזרת קיצוץ כוח האדם. טנקיסטים שמגיעים לאימונים לא מתאמנים בכלל על המערכת הזאת. זאת מערכת שנמצאת בכל טנק, ואף אחד לא יודע איך להפעיל אותה ומה עושים איתה", מתאר בריק.

החלמאות שבריק מתאר אינה מסתכמת במערכת הצייד, אלא בעוד אמצעים טכנולוגיים שצה"ל רכש בשנים האחרונות. אחד מהם הוא מערך כוונות מתקדם שנועד להתקנה על כל רובי הסער. צה"ל השקיע כ־400 מיליון שקלים בכוונות הללו, אך לא דאג לקנות מתאם שבעזרתו ניתן יהיה להלביש את הכוונות על הרובים. מי שאמורים היו לדאוג לכך פוטרו במסגרת תר"ש גדעון, אך לא מינו להם מחליפים ואיש אינו דואג לכך שמישהו אחר יבצע את ההשלמות הללו.

בעיות בניין הכוח מתגמדות כשמגלים שישראל התעלמה במודע מאחד האיומים הגדולים בתולדותיה: איום הטילים של חיזבאללה. "ישראל ניצבת מול איום קיומי. 150 אלף טילים מחיזבאללה, מאות מהם מדויקים. מה שלא מדויק יכול להכיל עשרות קילוגרמים של חומרי נפץ, ולפי מה שאנחנו יודעים על הטווח, זה מגיע לכל נקודה בארץ. מה שראינו בלבנון השניה הוא כאין וכאפס לעומת מה שנחווה במערכה הבאה", אומר בריק.

מה המשמעות של מאגרי הטילים הללו?

"נורא פשוט. גם אם כל מה שיש לחיזבאללה זה כמה מאות טילים מדויקים, זה מספיק בשביל להחשיך את המדינה להרבה מאוד שנים. מספיקים לך שלושה או ארבעה טילים מדויקים על כל תחנת כוח - וישראל לא יכולה לייצר חשמל. לא מדובר פה בחוט שנשרף שאפשר להחליף, מדובר פה על תחנות כוח שצריך להקים מחדש. אותו דבר לגבי המים. ואם ישראל תחליט שאת אמצעי המיגון שלה, כמו כיפת ברזל, שרביט קסמים והמערכות האחרות, היא ממקדת על הנקודות האסטרטגיות דוגמת תחנות הכוח ומצבורי הגז, היא תישאר חשופה בעורף. ישראל נמצאת היום במצב שבו היא צריכה להחליט על מה היא מגינה, על האזרחים או על הנקודות האסטרטגיות. וגם אז היא תוכל להגן רק לזמן מוגבל. הרי התרחיש שעליו מדברים במערכת הביטחון הוא 3,000 טילים ביממה".

איך ישראל איפשרה לעצמה להגיע למצב כזה?

"התפיסה היתה שרק איום הגרעין האיראני חשוב, והזניחו את כל השאר.

גם כשעסקו בניסיונות לתת מענה לפרויקט דיוק הטילים, עשו את בצורה של פלסטר טקטי ולא תוכנית אסטרטגית לשינוי המצב. כל המערכה שבין המלחמות, גולת הכותרת של איזנקוט, לא פתרה דבר. נראה שבצה"ל מתגאים בכך שפוגעים במפעלי דיוק טילים בסוריה, בלי שהשקיעו מחשבה מה יקרה אם במקום לדייק את הטילים בסוריה ידייקו אותם בלבנון. זה בדיוק מה שקרה, וישראל לא היתה ערוכה לזה. בלבנון ישראל לא מעזה לתקוף, בגלל מצבור הטילים העצום של חיזבאללה. אז המענה הטקטי שכל כך התגאינו בו לא פתר כלום וככה הגענו למצב שברגע שהבנו שמדובר באיום קיומי, לא נותר לנו מענה. זה קרה רק כשראו את המתקפה על מכליות הנפט הסעודיות. אז נפל האסימון שיש בזירה נשק משנה מצב והוא בצד של אויבינו".

היתה תוכנית אסטרטגית על השולחן?

"כן, היא אפילו אושרה על ידי שר הביטחון".

ומה עלה בגורלה?

"מסמסו אותה בשביל לקנות עוד מטוסי F-35".

רפול שינה את התוכניות

בריק מודאג. זה ניכר בכל משפט שיוצא מפיו. הוא מתאר מצב של צבא שמתנהל בכוח האינרציה, ולא כזה שמתוכנן למופת.

הוא חווה על בשרו מה קורה כשהמערכת לא מתפקדת. זה מה שעבר במלחמת יום כיפור, כמ"פ במילואים בקרבות השריון בסיני, כולל בצליחת התעלה, שם נותר אחד מהבודדים שעוד יכלו לתפקד, והוא קיבל על פעילותו את עיטור העוז. לא פחות משבעה טנקים החליפו הוא והתותחן שלו בקרב הבלימה הקשה. בריק גם נפצע פעמיים במהלך הקרבות ההם. זה לא הניסיון הראשון שלו בשיקום מערכות צבאיות, שכן לאחר המלחמה הוא הפך למפקד הגדוד, שחלקים נרחבים ממנו נפלו במלחמה, ושיקם אותו במשך ארבע שנים. ב־1980 הרמטכ"ל רפאל איתן, רפול, החזיר אותו לצבא, אחרי מסע שכנועים נרחב, לשנתיים כמח"ט חטיבת מילואים. התוכניות הללו השתנו משמעותית כשפרצה מלחמת לבנון הראשונה. הוא עלה עם החטיבה שלו לרמת הגולן ופעל שם בימי הלחימה. לאחר שהסתיימה, רפול לחץ עליו שוב שלא להשתחרר. "במקום שנתיים, נשארתי 20 שנה", הוא אומר בחיוך.

שונה מאוד ממה שתכננת.

"לחלוטין. כשהשתחררתי בגיל 22 שלחו אותי מהקיבוץ ללמוד הנדסת תעשייה וניהול בטכניון. הייתי כבר מנהל המשק של הקיבוץ כשפרצה מלחמת יום כיפור. כשרפול החזיר אותי לצבא כבר היתה לי משפחה ותפקיד מרכזי בקיבוץ. הייתי במסלול חיים אחר לגמרי".

עד כמה המצב כיום מזכיר בעיניך את הימים שבין מלחמת ששת הימים ליום כיפור?

"המצב אפילו חמור יותר. במלחמת יום כיפור האיום הקיומי היה פחות חמור מעכשיו. ההזנחה שצה"ל עבר והתפיסות האסטרטגיות השגויות שלו הובילו אותנו למצב שאנחנו צריכים להתפלל שהאויבים שלנו לא יחליטו לפתוח במלחמה. אחרת נהיה במצב קשה מאוד".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה לטענות שעלו בכתבה: "הטענות באשר להצגת נתונים כוזבים במהלך הדיונים על כשירות הימ"חים משוללות כל יסוד. ככלל, צה"ל פיתח מערכת לניטור ובקרה של כשירות הימ"חים אשר מוצגת מדי חודש בפני המטה הכללי. צה"ל מקפיד להציג נתונים מהימנים ככלל בכל מפגש עם גורמים חיצוניים, ובפרט בפני ועדת חוץ וביטחון. כמו כן, צה"ל מציג באופן תדיר ויזום את סטטוס תוכנית העבודה השנתית, כפי שעשה גם במהלך תר"ש גדעון, ונענה לכל הזמנה להציג פרטים בכל נושא בפני הוועדה.

"תוכנית ההסבה לצי"ד 750 ביחידות הסדירות בצה"ל החלה לפני למעלה משנה. החל משנת 2004, מערכת הצי"ד היא המערכת המבצעית בזרוע היבשה אשר מתורגלת בכל תרגיל בדגש על חיל השריון, בו המערכת היא חלק ממערכת הירי.

"בצה"ל מתקיימים בכל העת אימונים בסדיר ובמילואים במתווה צפוני ודרומי, במגוון מתקני האימונים של זרוע היבשה. השנה, למרות הקורונה, הייתה שנה עצימה באימונים בצה"ל בדגש למתחם אורבני בצפון".

בצה"ל מסבירים עוד כי בזרוע היבשה ישנה כשירות מבדלת, בכל חתכי הכשירות לכל יחידה בהתאם למשימה שלה. ישנן ארבע קטגוריות שלפיהן מתחלקות חטיבות המילואים: רב־זירתיות, זירתיות, יחידות חזית ואוגדת הגנה. לכל אחת מהקטגוריות תוכנית שונה לכשירות, ובהתאם לכך מודל כשירות שונה שמותאם למתווה שלה. כמו בכלל הצבא, לכל יחידה יש ייעוד, ובהתאם למשימה נקבע הקריטריון לכשירות, אומרים בצה"ל.

https://www.inn.co.il/news/468213?u...

תגוביות:

1.תוצאה ישירה של הפמיניזם. נשים בקבלת החלטות במטה, בניגוד לאופיין הנשי - ומקבלים החלטות כמו: "לירות על מנת להסיר את המכשול"...

נשים בתפקידי לחימה וקצונה מבצעית...

והתקשורת, במימון שונאי ישראל, מבליטה את האחת מיני-מיליון שהצליחה לטעון מאג...

אגב, גם הטיפול בפושעים הבדואים נובע מאותה בעיה של הפיכת הצבא ללהקת מחול. יש קצינים מעולים בצבא, אבל משותקים מפחד הפמיניסטיות המטורללות.

2.שלא לדבר על איוולת "הלוחמות" כדי לספק עוד פרקים לסדרות טלויזיה הזויות. אגב הנזק לצבא (ולבנות) מהשטות המסוכנת הזו, כבר ידועה ממחקרים ברחבי העולם בצבאות שבדקו מה באמת התועלת מזה.

3.בתור מילואימניק ותיק אני מסכים לגמרי. החיילים החדשים שמגיעים לפלוגה הם חיילים גרועים עם אפס מוטיבציה. רובם משתמטים ולא חוזרים אחרי פעם אחת. הפלוגה משנה לשנה מתכווצת והמפקדים לא דורשים מהחדשים כלום. אפילו בקושי לקום בבוקר. אני ממש מודאג מה יהיה בעוד 10 שנים. חייבים לגייס את החרדים. הם היחידים שיכולים לשנות את המצב.

4.חמור ומדאיג. אסור להתעלם מן האזהרות שלו.

5.אולי זו המטרה הסמוייה של החדרת קצינים לא מתאימים כדי לגרום לצבא להיות פחות איכותי?
מה פתאום סגרו כ"כ הרבה חטיבות שריון וכמה אוגדות?

6.כמעט כל קצין מדרגת תת אלוף ומעלה מטומטם כמו אבן ואני מכיר כמה כאלה.

7.מדוייק. התשובה לכך היא בספרו של עמנואל וואלד. הוא מנמק בדיוק למה. הצבא "המוסרי",(מה זה בכלל?") לא אהב את זה. לא אתפלא אם א.ל.מ. חזר לארה"ב.

8.תודה לך האלוף בריק היקר. ודוברי צה"ל כבר מזמן הפכו לבדיחה שמזכירה את קול הרעם מקהיר. מילת אמת אחת לא יוצאת מדבריהם. לא ניתן לסמוך על דוברי צה"ל. ממש בושה וחרפה.

ליה 16.04.2117:49
40. אהוד יערי: ''נקראתי להעיד על מבצע שהודלף עוד לפני הביצוע'' בתגובה להודעה מספר 0
נקראתי להעיד על מבצע שהודלף עוד לפני הביצוע.

איני יכול לפרט כי יש על זה חיסיון.

צה"ל הוא הצבא המדוברר ביותר בין צבאות העולם.

קצינים בכירים מדבררים עיתונאים ברמה מוגזמת.

אני מעיר על כך לכל דובר צה"ל שנכנס לתפקידו.

הדבר הזה לא קיים בשום צבא אחר בעולם. לא בצבא האמריקאי ולא בצבא הבריטי.

לראש המוסד יש מערכת יח"צנות די משומנת.

היו ראשי מוסד שעשו פחות או עשו יותר, אך לא היתה להם מערכת יח"צנות כזאת.

כל דיווח של ה- NYT (הניו יורק טיימס) יש לקחת עם שקית גדולה של מלח.

אם האמריקאים יקבלו את התנאים של האיראנים בהסכם המתגבש, זאת תהיה כניעה מוחלטת של
מימשל ביידן.

לא משנה מי היה כאן ראש ממשלה, ארה"ב וישראל נמצאות על מסלול התנגשות בנושא האירני.

אמר את הדברים כרגע בגלי ישראל.

https://rotter.net/forum/scoops1/69...

ליה 25.04.2110:07
41. אלוף במיל' גיורא אילנד: צריך עמדה תקיפה יותר כלפי יהודים. חמאס מדינה ולא ארגון טרור בתגובה להודעה מספר 0

ערכתי לאחרונה בתאריך 25.04.21 בשעה 10:38 בברכה, ליה

האלוף במיל' גיורא איילנד, לשעבר ראש המועצה לביטחון לאומי, טוען אצל
@efitriger:

"התושבים היהודים בירושלים נמצאים בעמדה חזקה יותר מהערבים - לכן הממשלה צריכה להיות תקיפה יותר כלפי היהודים שמחוללים מהומות".



תגוביות:

1.מפחיד לחשוב שאנשים כאלה עמדו בראש מערכת הביטחון שלנו.

2.מדהים לראות כמה שנאה עצמית יש לאנשים מסוימים.

3.והאידיוט הזה היה ראש המל"ל ובוגי היה רמטכ"ל. הבנתם למה אנו נראים כך?

4.זה מסביר הכל. אני שואל את עצמי כמה אנשים שחושבים כמוהו נמצאים בצמרת הבכירה של צה"ל?

5.כל צמרת הבטחון אלה אנשים מהסוג הזה, בדיוק כמו שכל מערכת המשפח מאויישת בכאלה וכל מוסדות המדינה.
יש לבצע בדק בית בצה"ל!!!
אם מוסי רז מגיע להיות קצין בכיר בצה"ל, יש לבדוק כיצד זה קרה.

העובדה שדפ"רים כמו מתן וילנאי ושאול מופז הגיעו לאן שהגיעו בצה"ל, מעוררת סימני שאלה קשים, אבל עליהם לפחות ניתן היה לומר שהם ציונים, מה שאי אפשר לומר על מוסי רז. לפיכך די ברור שהמנגנון שאמור לסנן מוסי רזים פגום ויש לבצע בו בדק בית רציני.

לא יתכן שמי שמפגין עם אלה ששוללים את זכותה של ישראל להתקיים כמדינת העם היהודי, ישרת בצבאה ועוד יישא דרגה בכירה על כתפיו.

http://www.nrg.co.il/app/index.php?...

תגובית 336

https://rotter.net/forum/gil/20135....

6.לפעמים אני תוהה אם האנשים הללו מועסקים על ידי חמאס.

7.צה"ל מתבזה באפסיות קציניו ואוזלת ידו בשל נוהלי הקרן

צבא הגנה לישראל חייב להיות כשמו – צבא הגנה לישראל!

http://www.inn.co.il/News/News.aspx...

תגוביות:

1.סבתא יקרה. קיראי את התרעותיו של ד"ר גדי אשל ודעי שהקרן עמוק עמוק בתוך המדיניות של צה"ל.

המשימה הבאה של העם בישראל היא, עכשיו אחרי שחשפנו את הקרן ואירגוניה, לייצר חשיפה לאומית והעלאת דיון ציבורי לאומי כולל על חדירת הקרן ופעילותה הסמוייה בצבא, שכבלה בערמומיות את ידי הצבא והחיילים והפכה אותם לבדיחה של ערבים עירוניים, ערבים בדואים וניאו נאצים.

לכך יש להקדיש עכשיו את המאמץ הבא בתור לצורך חילוץ המדינה מהבוץ האנטי ציוני אנטישמי, שנוצר ממעשים של ישראלים הפועלים ליישום אג'נדת ההרס והחורבן הטוטאלי של מדינת היהודים, כמו מעשיהם של אירגוני הטרור הלא ממשלתיים השונים, ואנשים הממומנים ע"י אויבינו לצורך משימת החיסול של מדינה יהודית והפכיתה למדינת כל אזרחיה.

https://rotter.net/forum/gil/20135....

8.צה"ל אינו צבא הגנה לישראל יותר

אילו הציבור היה יודע מהו הצבא הישראלי, לא היה נותן בו אמון יותר משהוא נותן אמון בעיתונאים ובח"כים מושחתים כדוגמת הנגבי.

מי שיודע היטב מהו הצבא הזה, הוא נסראללה שכינה אותו בתואר המגיע לו: קורי עכביש.

אולי כשיושבים בוועדה בכנסת חושבים שיודעים משהו.

הרי הדיווח השקרי מגיע מהצבא עצמו.

רק אחרי תבוסה והקמת ועדות חקירה מתגלה האמת.

הנגבי הרי אוהב שקרים ושקרנים. נכון הוא אומר: "שום דבר לא השתנה במאזן היכולות של זרועות הביטחון".

כמו אז, היכולות מוגבלות למרות ההשקעה העצומה בעודף ציוד וגנרלים.

איך אני יודע?

מאז אוסלו הצבא מתנפח מצד אחד בממדים ובהשקעה, ומצד שני הפסיק מאז ועד היום להיות צבא הגנה לישראל.

הוא עוסק בשליפה של מחבלים בפינצטה (שלא עולה הרבה. לזה לא צריך תקציב מנופח וחטיבות וחֵילות) ובהרס מאחזים "לא חוקיים" ביו"ש.

גלי צה"ל הם התחנה האנטישמית ביותר בגבולות א"י.

כן, הוא עוסק גם ב"איפוק" מול ירי מתמשך על הדרום.

ואל תגידו שאלה הפוליטיקאים.

הגנרלים בצבא כולם שמאלנים שהפכו את קערת ההיררכיה על פיה: הם התכוננו לגירוש תשס"ה למשל, הרבה לפני החלטת הכנסת בעניין.

בהגדרה, מי שעלה למעלה בצבא שלפני ה"תיקון", טוב בדיוק כמו אלה שהעלו אותו.

http://www.inn.co.il/News/News.aspx...

תגובית 6

https://rotter.net/forum/gil/20135....



9.כל הפיקוד העליון של צה"ל חסום וחטוף על ידי השמאל (זה שהיה וזה שהווה).

כל הפיקוד העליון של צה"ל חסום וחטוף על ידי השמאל=הסמול= 0.

מסתמנת תופעה מחרידה של חוסר מקצוענות, חוסר רצינות, חוסר תכנון, יהירות וחוסר גדול מאד של תכונות פיקוד אמיתי.

צה"ל הפך לצבא פילי בחנות חרסינה בשל הפיכתו לצבא מקובע.

מקובעותו וחוסר המעוף של צה"ל נגרמת אך ורק בגלל חסימת עמדות הפיקוד העליון של צה"ל על ידי הצפתם באנשי שמאל.

אתה שמאלן - אתה תקודם.

אתה מהמחנה הלאומי אתה תיחסם.

זה מה שקורה כבר שלושים שנה בצה"ל בצורה מודעת והרסנית.

יש הסכם שבשתיקה שאנשי ימין לא מקודמים.

לכן הפך צה"ל לצבא "סתום".

כמו אנשי השמאל המוגבלים, כך צה"ל מוגבל.

כל שדרת הפיקוד והשליטה והחשיבה והתכנון פקוקה בידי השמאלנים.

עד שזה לא ישונה אין אפשרות לקבל צה"ל מבריק. הוא יישאר צה"ל אפור, חסר מעוף ומוגבל ולכן מושפל.

אהוד ברקים קטנים, כמו גם עמי איילונים תקועים ובני גנצים מוברגים, וגיורא איילנדים - זה כל מה שיש לשמאל להציע.

נפלים מלאי שינאה וחסרי יכולת אמיתית הנובעת מכשרון לחימה אמיתי, הנדרש על מנת לייצר את התחבולות שיעניקו לישראל את הנצחון והתהילה.

10.הוא אחד מאלופי עשו - הוא אדום!

11.אלה האנשים שתמיד הביאו על ראש המדינה ועל ראש העם היהודי אסונות.

12.האוטו-אנטישמיות התחילה בגרמניה.

13.המומחה לגירוש יהודים נהיה עכשיו מומחה לכל דבר?

14.עוד אפס עם דרגות.

15.מי מינה את האנשים התבוסתנים האלה לתפקיד?

16.צה"ל עבר אותו טיפול שמאלני, סמאלני, סמולני שעברה מערכת המשפט. בדיוק אותו טיפול.
רבין וברק שנים בבטחון כמו הועדה הסגורה למינוי עצמי של אנשינו השופטים האידיאולוגיים התבוסתנים שהביאו על ראשנו רק מלחמות והרס המדינה.

17.מ-פ-ח-י-ד.

18.ישראל במאה ה-21 היא כנראה המדינה האנטישמית ביותר בעולם.

19.תעיפו את ביבי ותקבלו את ההזויים הללו בשלטון.

20.נראה שצה"ל שוכח את תפקידו / עוזי דיין

האלוף במיל' עוזי דיין קורא לממשלת ישראל לאפשר ליהודים להגיע להתפלל בקבר יוסף מדי יום, "אסור לוותר על המקומות האלו".

נשיא מועצת הבטחון לישראל ואלוף פיקוד המרכז לשעבר עוזי דיין מקווה כי צה"ל ישים את ידיו על השוטרים הפלשתינים שרצחו את בן יוסף לבנת בקבר יוסף, "בפסח הזה היו לנו שני קרבנות פסח, דניאל ויפליך שנרצח מירי מחבלי החמאס מעזה, ובן יוסף לבנת".

דיין התייחס לדעה על פיה במקרה של לבנת שני הצדדים לא היו תמימים, "יש כאלה שמקלים ראש ואף מכנים את זה תקרית ולא פיגוע. אז כנראה שעברית היא שפה יפה, אבל היה פה פיגוע. שוטרים ירו על מתפללים יהודים, וזה רצח. נכון שהם לא תיאמו את הכניסה שלהם אך מדובר בערב חג".

לדבריו לעיתים נראה שצה"ל שוכח את תפקידו, "התפקיד שלנו זה לא להסביר את הפלשתינים אלא לתפוס את האחראים. צריכה להיות חקירה ממצה ויש להעניש את האחראים. ברור לכולם שהמשטרה הפלשתינית לא תעשה דבר, במיוחד לאור העובדה שאפילו אנחנו מספקים להם תירוצים. אסור לסמוך עליהם. כשהייתי אלוף פיקוד המרכז אחרי אירועי מנהרת הכותל, עשינו רשימה שחורה של כל השוטרים הפלשתינים שחשדנו שהם מעורבים בפיגועים, עברנו על הרשימה, עצרנו את מי שצריך וחיסלנו את מי שצריך".

דיין קובע כי המצב היום בקבר יוסף הוא בלתי נסבל, "אחרי אירועי מדחת יוסוף כשקבר יוסף פונה, הקבר עבר גלגולים שונים, הוא נשרף, נבנה שם מסגד ואז הקבר שוב שופץ. זה לגיטימי לשקול אם להחזיק שם חיילים או לא, אבל זה לא לגיטימי שלא יאפשרו ליהודים להתפלל שם. צריך שכל יום יגיעו אנשים לקבר יוסף, או לבית כנסת שלום על ישראל ביריחו. כמובן שצריך לתאם, אבל צריך לחזור ולפתוח את המקומות האלה אחרת אנחנו בעצם מוותרים עליהם".

"לצערנו מי שקובע את סדר היום זו התקשורת שלא תמיד זוכרת את כל הפרטים. עוסקים כל הזמן ובצדק בגלעד שליט אבל לא מזכירים את אלה שנהרגו בתקרית הזאת. גם בפיגוע בקבר יוסף מזכירים את בן יוסף לבנת שנרצח, אבל צריכים גם להזכיר את כל אלה שנפצעו ונאבקים על חייהם. צריכים להוביל לא את סדר היום התקשורתי אלא את סדר היום הביטחוני", הוסיף.

http://www.inn.co.il/News/News.aspx...

21.הנה עוד אחד מאותה אסופה: יובל דיסקין: ''טרור יהודי גרוע מטרור פלסטיני''


http://www.inn.co.il/News/News.aspx...

תגוביות:

1.טרור יהודי גרוע מטרור "פלסטיני". עובדה: הטרור היהודי בקושי הצליח לפגוע בערבי אחד, לעומת הטרור הערבי שיכול לרשום לזכותו אלפי נרצחים ונפגעים, בביתם, ברחובות, באתרים קדושים, ביום ובלילה, טרור ללא הפסקה. זה טרור טוב, לא גרוע (מבחן התוצאה) כמו של יהודים.

2.דיסקין חושף את פניה המכוערות של 'מדינת ישראל', וכיצד היא מזהה את גורמי הטרור המובהקים, אויביה המושבעים - המתנחלים, שחוגגים לה עצמאות אלילית, פגאנית, נוצרית - מגישים לה את הלחי השניה שלהם ושל ילדיהם שמתגייסים לצבא כדי לגרש את הוריהם ומשפחתם. עצמאות = החופש להציק ליהודים מבלי להיחשד כאנטישמי.

3.כל חששו של דיסקין הוא שפת"ח לא יקבל מדינה על חורבות הבתים של חוגגי 'עצמאותם' - המתנחלים.

ציטוט: בנוגע להסכם פת"ח-חמאס אמר: "אני סבור שהיכולת לקיים פיוס אמיתי בין הפת"ח לחמאס כמעט שואפת לאפס". מה בוער לדיסקין, מה אכפת לו שהערבים ישלימו ביניהם, וכך ימנעו מעצמם את הפרס שאנחנו רוצים לתת להם, והם לא ששים לקבל, כי מלמעלה מבלבלים אותם, כדי להציל את היהודים המטומטמים מדיסקין ודומיו. שומר פתאים ה'.

4."טרור יהודי גרוע מטרור פלסטיני". עוד פונקציונר שמרעיל את הבאר ממנה הוא שותה, השוטה.

5.הוא חלק ממערכת מבולבלת שמאד מתקשה היום להגדיר מיהו אוייב...

https://rotter.net/forum/scoops1/69...

https://rotter.net/forum/gil/20135....

ליה 29.04.2110:18
42. מרצה בקורס לקציני צה''ל: ''חתונה ברבנות - טקס משפיל'' בתגובה להודעה מספר 0


תגוביות:

1.ידוע שקציני צהל עוברים אינדוקטרינציה.

2.אח"כ יספרו לנו שצה"ל הוא כור היתוך וא-פוליטי...

3.בה''ד 1 בית הספר לחינוך מחדש.

4.ביזיון!!! יש להעיף את מהנדסי התודעה הממומנים על ידי גורמי חוץ, מהצבא!!!

ליה 07.06.2108:04
43. חושש מהתפרעויות בדואים: צה''ל ביטל ניווטים בתגובה להודעה מספר 0

ערכתי לאחרונה בתאריך 07.06.21 בשעה 08:11 בברכה, ליה

צה"ל ביטל שבוע ניווטים של קורס מ"כים במסייעת שריון מחשש לאלימות נגד החיילים מצד בדואים בדרום.

צה"ל ביטל שבוע ניווטים של קורס מ"כים במסייעת שריון מחשש לאלימות נגד החיילים מצד בדואים בדרום, כך פורסם היום (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11.

קצין שריון ראשי הנחה כי במקום ניווט בשטח פתוח, הניווטים יתקיימו בתוך בסיס שיזפון.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "שבוע הניווטים יתקיים בשטח בסיס ההדרכה של היחידה בדרום מתוך שיקולים מקצועיים ובטיחותיים".


לפני כשבועיים חשף הכתב הצבאי רועי שרון כי השבעת לוחמי חטיבת הנח"ל שתוכננה להיערך בכותל המערבי הועברה לאנדרטת הנח"ל ליד פרדס חנה.

הסיבה לשינוי המיקום היה חששם של אנשי החטיבה לשלומם של משפחות וחברי הלוחמים שאמורים היו להגיע לעיר העתיקה בירושלים.

ההחלטה התקבלה בעיצומו של מבצע שומר החומות, כשהמהומות בירושלים היו בשיאן. הר הבית היה אז מוקד לעימותים אלימים, השלכת אבנים, יידוי זיקוקים ותקיפת שוטרים ולובשי מדים. על רקע זה החליטו בחטיבת הנח"ל להעתיק את מקום הטקס.

https://www.inn.co.il/news/495004

תגוביות:

1.מה קורה במדינה הזאת? בדואי מנסה לעשות משהו לחיילים שימצא את עצמו בבית חולים\בית קברות.

2.אני בעד לפרק את צה"ל. כך יקטן הסיכוי שחיילים ייפגעו על ידי בדואים, או שהערבים ירגישו תחושות רעות. איזו מדינה.

3.לאן הגענו! מבטלים את ריקוד הדגלים מפני מהומות. מבטלים בצבא ניווט מפחד מהבדואים! בואו ניתן להם גם מפתחות המדינה ונצא לגלות.

4.אולי כדאי לאפשר להם להשתמש ברובים שלהם ואז לא יצטרכו לפחד.

5.העיקר לא לפגוע חו"ח בבדואים החמודים שוחרי השלום. בקצב הזה אפשר לסגור לא רק את המשטרה אלא גם את הצבא.

6.ביזיון לצה"ל! פחות גאה במדים שלנו.

7.רק כשהחרב ממש על צווארנו אנחנו מגיבים. אבל עד אז - יכולים להשפילנו ואנחנו כפופי ראש.

8.למי ששכח שיש בתוך ישראל אויבים נגדנו לכל דבר ועניין וכוונתם הברורה השמדת ישראל (על פי תורת השלבים)-כמו שאמרה נציגתם במפלגת העבודה "השמדת זיכרון (יעקב) ישראל". מצד אחד הם פועלים נגדנו בטרור מתמשך עולה ויורד במשך מאות שנים על סוגיו השונים, יום-יום ולילה-לילה (שהתחיל הרבה לפני "הכיבוש").

מצד שני הם מאשימים אותנו במצב ומצד שלישי הם מביעים צער רפה ומדברים על דו-קיום "שלום" וכו'. זאת השיטה שלהם לבלבל אותנו ולגרום לנו (שמאלנים וימנים) לריב עם עצמנו. ואנחנו כמו אישה מוכה העסוקה בלפייס ולרצות את בעלה (שחיה במחזוריות שבעלה מכה בה, מאשים אותה ובסוף מתפייס, וחוזר חלילה), השמאל הישראלי, כדי לפייס את הטרוריסט-התוקפן, מחק כמעט את לימודי התנ"ך והזהות היהודית-ציונית והזיקה ההיסטורית לישראל בקרב הנוער העברי החילוני, וכך אנו מקבלים בכל מחזור של בוגרי בתי הספר שלנו, נוער מנותק מהשורשים, המאמין לשקרים ותעמולת האויב שעיקרו "הכיבוש", שבסך הכל היה שחרור שטחי מולדת יהודית במלחמת מגן ישראלית נגד טרור איסלאמו-פלסטיני שכבש את ישראל בשלבים שונים במהלך התפשטות האימפריה האיסלאמית בעולם.

9.היהודים שכחו מה זה להיות גברים בכל המובנים. במקום זאת הם מצטיינים בשטיפת כלים ובמשכב זכר. בושה לאומית.

10.כלל ההחלטות ההזויות והמוזרות הללו ואחרות הן עקב מדיניותו של שר הביטחון-גנץ שמנסה בכל מאודו להחזיר את "אוסלו" לחזית המדיניות הישראלית בהתאם להוראות שקיבל מוושינגטון וזו אינה בדיחה.


ליה 21.06.2108:50
44. תרחיש הבלהות של צה”ל / יצחק בריק בתגובה להודעה מספר 0

ערכתי לאחרונה בתאריך 21.06.21 בשעה 09:06 בברכה, ליה

צה”ל התגאה בהישגיו המבצעיים במבצע שומר חומות, אך האלוף (במיל) יצחק בריק מתריע מפני תרחיש אימים שצה”ל פשוט לא מסוגל להתמודד עימו

התרחיש הנורא מכול המאיים על עצם קיומנו במדינת ישראל מתקרב לפתחנו בצעדי ענק, וניתן לראות לכך עדויות בשטח. הבטחת הדרג הביטחוני והדרג המדיני לעם ישראל לאחר מבצע "שומר החומות" היתה שחמאס יהיה מורתע לפחות לעשר שנים. חבר הכנסת צחי הנגבי, אף הגדיל וטען כי הם לא יעזו לתקוף לפחות 15 שנה. והינה, לא עבר זמן רב, ושוב חמאס מאיים על ישראל שיחדש את שיגור הרקטות אם נקיים מצעד דגלים בירושלים. שר הביטחון, בני גנץ, לאחר שהתייעץ עם הרמטכ"ל, עם ראש השב"כ ועם מפכ"ל המשטרה אכן מתריע על הסלמה אפשרית מול ארגון הטרור, חמאס. שאלת השאלות היא, מיהו המורתע?

הנורא מכל עוד לפנינו

חשוב להבין כי טרם אירע התרחיש הנורא מכול – מלחמה רב זירתית שחיזבאללה ומיליציות שיעיות בעיראק, תימן וסוריה יהיו חלק ממנה. אפשר שתתרחש בעוד חודשים מספר או בעוד שנים אחדות. למלחמה זו אנו לא מוכנים באופן מוחלט. השאלה היא אינה אם תהא מלחמה, כי אם מתי היא תתרחש?

מבצע “שומר החומות” דומה לעקיצת יתוש לעומת מה שיקרה לנו במלחמה הרב־זירתית.

האירוע שחווינו מול ארגוני החמאס והג׳יהאד האסלאמי במבצע “שומר החומות” הוא מעין טיול בגן לעומת מה שנחווה כשייכנסו לעובי הקורה ארגון החיזבאללה ומיליציות שיעיות פרו איראניות מתימן, מעיראק ומסוריה, וישגרו עלינו אלפי טילים מדויקים ורקטות מדי יום. אנחנו חייבים להתעשת ולהיכנס לנוהל חירום בבניית יכולותינו להתמודד עם האיום שעלול למוטט את כל מה שבנינו ב־74 שנה לאחר אלפיים שנות גלות; זו תהיה בכייה לדורות.

המלחמה הרב זירתית הבאה תגרום לאסון בהיקף שלא הכרנו מעולם הן באבֵדות כבדות מאוד בשיעור של עשרות אלפים הרוגים ופצועים לרוב, והן בהרס נרחב של תשתיות אסטרטגיות: חשמל, מים, גז, דלק ,בסיסי חייל האוויר, תשתיות כלכליות, תשתיות תחבורתיות, מוסדות שלטון ועוד. כבר כעת אפשר להצביע על האחראים למצב העגום – הדרג הביטחוני והדרג המדיני.
הערכת איום שגויה

בשנים האחרונות דִרדרו את צבא היבשה לאחור לאחר קיצוץ לא אחראי ולא מידתי בסדר הכוחות ביבשה. יש חוסר תאימות מוחלט בין גודל הצבא לבין האיום החיצוני והפנימי על ישראל.

האחראים לביטחוננו נמנעו מלהפעיל את צבא היבשה מחשש לאבֵדות בנפש, ובכך פגעו בערך הניצחון וברוח הלחימה.

במטוסים בלבד לא מנצחים מלחמה. חוסר האמון של הדרג המדיני בצבא היבשה ואי הפעלתו – פגעו קשות ברוח הלחימה, ושחקו את ערך הניצחון עד דק.

הם גם יגררו במלחמה הבאה אבֵדות כבדות בהרבה; מה עוד שהממונים על הגנת האזרחים לא הכינו את העורף למלחמה.

המהומות בירושלים הביאו את החמאס ואת הג’יהאד האסלאמי לשגר שש רקטות לעבר ירושלים. עקב כך נעצר מצעד הדגלים, פונתה מליאת הכנסת, ורוב רובה של מדינת ישראל הייתה משותקת בעטיו של שיגור למעלה מ־4,000 רקטות של החמאס והג׳יהאד מעזה לעבר יישובי עוטף עזה, אשקלון, אשדוד, באר שבע, ראשון לציון וגוש דן, וכן – יישובים רבים נוספים בכל המרחב.

מהומות קשות פרצו בערים המעורבות בין יהודים לערבים, והיה ירי בנשק חם.

האם חיל האוויר יוכל לתת מענה לשיגור של 3,000 טילים ורקטות, מל"טים, מתאבדים וטילי שיוט מדי יום על העורף הישראלי במלחמה הרב זירתית הבאה?

כשם שלא עלה בידי חיל האוויר שלנו לעצור את שיגורי הרקטות לעבר יישובינו בכל הסבבים הקודמים בעבר עד לדקה האחרונה של הפסקת האש, כך הוא כשל גם בסבב הזה.

מבצע “שומר החומות” דומה לעקיצת יתוש לעומת מה שיקרה לנו במלחמה הרב־זירתית.

הציבור טרם הפנים את החוויה הטראומטית שחווה בסבב האחרון משיגורי הרקטות מעזה. וכל זה אינו אלא רק קצה הקרחון לעומת האסון הנורא שיקרה לנו במלחמה רב זירתית.

האם חיל האוויר יוכל לתת מענה לשיגור של 3,000 טילים ורקטות, מל"טים, מתאבדים וטילי שיוט מדי יום על העורף הישראלי במלחמה הרב זירתית הבאה? התשובה היא שלילית ומדאיגה.

טילי ה”חץ”, טילי ‘שרביט קסמים’ ורקטות ‘כיפת ברזל’ המיועדים לפגוע בטילי קרקע -קרקע של האויב המשוגרים לישראל, אין בכוחם כדי לעמוד בפני מטר הטילים והרקטות של האויב.

מלאי הטילים שלנו מצומצם בגלל עלותם העצומה, וראש הממשלה ושר הביטחון כדרכם מדברים על תגובה עוצמתית שחמאס וג׳יהאד לא ישכחו. שני ארגוני טרור אלו “מחזיקים אותנו בגרון”, וכל זה רק טיפה בים מול מה שיקרה כאשר יעברו המהומות בירושלים בפעמים הבאות מירושלים לכל יהודה ושומרון.

עשרות אלפי אנשי תנזים יצאו מצוידים ברובים לצירים, לערים, ליישובי היהודים ויירו לכל עבר (אינתיפאדה שלישית). מצב זה יחייב להזרים כוחות גדולים מאוד של צה"ל ליהודה ושומרון כדי להשתלט על המהומות.

העורף חשוף

זירה אחרת שחווינו הפעם היא פוטנציאל ההתלקחות בעורף הישראלי, כאשר הוסתו המוני ערבים ויהודים קיצוניים, אזרחי ישראל. במלחמה הבאה הם ייצאו לכבישי הארץ ולרחובות להפגנות המונים (מהם חמושים בנשק, ולפי הערכות ישנם כ- 400,000 כלי נשק לא חוקיים בידיהם), וכמו כן – ישבשו לחלוטין את התנועה בכבישים.

מצב שכזה ידרוש כוחות גדולים של צה"ל, המשטרה ומשמר הגבול, בו ינסו כוחותינו לעצור את המהומות ואת הירי.

בו־זמנית יתחילו גם מחבלי החמאס והג׳יהאד לשגר אלפי רקטות לעבר ירושלים, באר שבע וגוש דן, כולל ירי טילי נ"ט ואלפי לוחמי קומנדו שיתקרבו לגבול ישראל. גם מצב זה יצריך כוחות גדולים של צה"ל בגבול עזה כדי להגן על גבול ישראל מפני חצייתו על ידי אנשי הקומנדו של חמאס.

“צבא קטן וחכם” מותאם למה שמכונה זירת הקרב המודרנית, ואינו ערוך בשום אופן או צורה למלחמה קלאסית

דמו בנפשכם שבו בזמן ייצא עלינו למלחמה גם ארגון החיזבאללה. זה תרחיש סביר ביותר, ומשמעו – אלפי לוחמי קומנדו שלו ינועו לעבר גבול ישראל – לבנון כדי לחצותו ולהשתלט על יישובים בצפון. בד בבד ישגר חיזבאללה אלפי טילים ורקטות לעבר ישראל מדי יום (למפרץ חיפה, לגוש דן, לירושלים ולגליל מתוך ארסנל של 150 אלף טילים ורקטות שבמחסניו. מצב זה ידרוש ריכוז כוחות גדולים של צה"ל בגבול הלבנון.

גם ברמת הגולן יהיה צורך להציב כוחות מול אפשרות של ניסיון הסורים בגיבוי איראן לקדם כוחות לעבר הגבול. אין לצה"ל סד"כ (סדר כוחות) להתמודד עם חמש הגזרות הנ"ל, מול עשרות אלפי לוחמי קומנדו של האויב בגבולות ישראל, (עזה, לבנון וסוריה) ומול עשרות אלפי אנשי תנזים מצוידים ברובים ביהודה ושומרון, ומול אלפי מתפרעים בישראל שחוסמים כבישים ויורים בנשק חם.

התייעלות מסוכנת

מקורו של המצב העגום הזה הוא בקיצוצים חסרי אחריות של יחידות מילואים ומאות טנקים ללא כל בקרה בשנים האחרונות. ולא עוד אלא שאת יחידות המילואים הנותרות לא אימנו כראוי, וכשירותן להילחם – נפגעה.

כל זה קורה ללא כל התייחסות לאיום הייחוס המתגבש סביב גבולות ישראל.

מצב זה גם לא יאפשר לצה"ל לצאת להתקפה עם צבא היבשה. תרחיש זה עדיין לא התרחש, אבל אנחנו בדרך לשם. הדרג הביטחוני והמדיני קיבל עליו בשנים האחרונות החלטות המנותקות מהמציאות, תוך הימור חמור מאוד על ביטחון אזרחי המדינה.

הצירוף "צבא קטן וחזק" חזר יותר מפעם אחת והיה שגור בפי הרמטכ"לים האחרונים כי הם לא קראו נכון את מפת האיומים המתגבשים סביב ישראל והביאו אותנו לעברי פי פחת, שכן “צבא קטן וחכם” מותאם למה שמכונה זירת הקרב המודרנית, ואינו ערוך בשום אופן או צורה למלחמה קלאסית, שם יכולות הסייבר של ישראל, למשל, לא יועילו מול אדם עם רובה או סכין.

ישראל לא הכינה מענה לכל האיומים הנ"ל. וגם לא הכינה את העורף למלחמה אף כי היה ברור לכל שהעורף יהפוך לזירה המרכזית במלחמה הבאה.

אם לא נתעשת אחרי האירוע האחרון של המהומות בירושלים ובערים המעורבות של יהודים וערבים וירי החמאס והג׳יהאד מעזה לעבר ירושלים וליישובים רבים נוספים בעוטף עזה ובמרכז הארץ, ואם יוסיפו הדרג המדיני והדרג הביטחוני לטמון ראשם בחול, ולא ייכנסו מיד תהליך חירום להכנת העורף והצבא למלחמה, עלולים אנו למצוא את עצמנו באסון שלא חווינו מעולם.

https://mida.org.il/2021/06/07/%d7%...

תגוביות:

1.התרחיש הוא בלהות רק אם אתה מניח שהצבא והמשטרה ימשיכו לפחד מהמשפטנים. בשנת 2000 ניצב אליק רון וקומץ שוטרים חיסלו את ההתקוממות של ערביי ישראל תוך שלושה ימים במחיר של 13 ערבים ויהודי אחד. היכולת הזו לדכא התקוממות לא נעלמה. במצב של עליונות אווירית אומנם קשה לפגוע בטילים אך קל לפגוע בלוחמי אוייב לסוגיהם.

2.כשזה יקרה בעל הבית באמת ישתגע, ללא כפפות וללא עו”ד ואפילו כיבוש!!! רק אז תחזור ההרתעה ושינוי בסדר האזורי במזה”ת. כמובן שזה יעלה לנו בדמים רבים אבל, נתנתק ממורשת ארבע אימהות שסירסה את הצבא, שאמור להגן על האזרחים ולא הפוך!!!

3.בריק מצחיק. כי כעת ממשלת “הריפוי” תשנה את המצב מן הקצה לקצה. לאחר שהתחייבו לשלם ג’יזיה של עשרות מיליארדים לעבאס, ממה יקצצו? נראה לי מהביטחון. גם לא יהיו שטחי אימונים בנגב שיהפכו למדינה בדואית. למה לשלם לצה”ל אחרי שהפכנו ל ד’ימי של עבאס?

4.לפי התרחיש הנ”ל אם היא מעוניינת להתקיים כמדינה ולא לעבור שואה 2 על ישראל לפעול כדלהלן:

1.הכרזה מראש כי ישראל רואה באיראן אחראית ישירה לכל מתקפה מלבנון (חיזבאללה), תימן, סוריה וכד’ ולכן איראן תופגז בנשק שובר שוויון (אל מול מאות אלפי טילים ורקטות מדויקים העללולים לגרום לנזק של פצצה גרעינית בלי הקרינה) על ערים מיושבות וגם על מתקנים אסטרטגיים – השמדת מתקני הגרעין, התשתיות והנפט, בקיצור איראן תהפוך לאפגניסטן.
מתקפה משטח סוריה- אסד מופל, מלבנון – הרס כל התשתיות וכיבוש דרום לבנון וסיפוח השטח לישראל.

2.מתקפה מעזה - הפלת שלטון החמאס, חיסול פיזי של כל המחבלים וגירוש כל חמולות תומכי חמאס וג’יהאד למקומות אחרים (תימן נשמעת טוב). כיבוש רצועת עזה והקמת גוש קטיף מחדש. הערבים שיישארו בשלטון ישראלי יזכו לאוטונומיה נוסח רמאללה.

3.יהודה ושומרון – חיסול המחבלים, הפלת הרשות וגירוש/בריחה של חמולות המחבלים לירדן. סיפוח כל שטחי C והקמת אוטונומיה נוסח הוותיקן לערבים שיישארו בשטח.

4.התקוממות “ערביי ישראל” – כל מחבל המתקומם מחוסל או מגורש יחד עם החמולה שלו (ברוב המקרים) לירדן תוך כדי שלילת אזרחות וכל זכות שהיא. מי שישמור על שקט ימשיך ליהנות מהחיים הטובים שיש להם בישראל.

על מנת לבצע את הנאמר להלן יש לטפל קודם כל בגורמים שיכשילו כל סיכוי לנצח במערכה ולשמור על קיום המדינה.



העבר לפורום אחר
העבר לפורום:
סיבה:
תגובה חדשה
כותרת:
תוכן:
סמיילים:
הצג
עריכת אשכול
כותרת:
תוכן:
סמיילים:
הצג