החופשה הבאה שלך מתחילה כאן
פורום פוליטיקה ואקטואליה אשכול 28733

ירושלמי ציוני 17.07.2118:07

וכל שרי צבאות הרומאים שמחו על מריבות האחים בקרב שונאיהם כמוצאי שלל רב

"וכל שרי צבאות הרומאים שמחו על מריבות האחים בקרב שונאיהם כמוצאי שלל רב ורצו למהר ולעלות על העיר, וגם האיצו באספסינוס, בחשבם כי יצליח כל חפצו בידו הפעם, ודברו אליו, כי עתה האלהים נלחם להם, בסכסכו את אויביהם איש באחיו, אולם הגלגל חוזר מהרה, ואולי ייעפו היהודים ממלחמת־האחים או יִנָּחמו על מעשיהם וישלימו ביניהם. ולדברים האלה ענה אותם אספסינוס:

"דעו, כי שגיתם מאד בעצתכם בפעם הזאת. אמנם משתוקקים אתם להראות את כח ידיכם ואת הדר נשקכם כדרך העומדים בבית־חזיון, אך הדבר הזה קשור בסכנה ואתם אינכם שׂמים לב לתועלתכם ולשלומכם. הן אם תמהרו לעלות על העיר מיד, תקימו בידיכם ברית־שלום בין שונאינו, ובעֹצם ימינם ישתערו עלינו. ואם תתנו להם אַרְכּה, ימעט אחרי־כן מספר שונאינו, כי תאכל אותם אש המריבה. ...טוב לנו להתבונן אליהם מרחוק ולשבת במנוחה, מאשר להתערב בריב אנשים הולכים למות, הנלחמים ביניהם ברוח שגעון...כי אין היהודים דואגים עתה להכין להם נשק וגם לא לחַזק את חומותיהם ולאסוף להם חיל־עוזרים, למען יהיה לנו הדבר לרעה, בתתנו להם אַרכּה, — רק חונקים הם איש את רעהו במלחמת־האחים ובמחלֹקת, וכל יום הם סובלים צרות ורעות נוראות, אשר גם בעלותינו עליהם ובכבשנו אותם לא נעשה להם כמוהן...ואם לתהלת הנצחון תשאו את נפשכם, הן לא תגדל תפארתכם בהתנפלכם על על אויב כזה, אשר אכלה אותו חרב מבית, כי יֵאָמר בצדק, אשר לא מידכם בא הנצחון, כי־אם מן המחלֹקת".

יוסף בן מתתיהו (יוספוס פלבויוס), תולדות מלחמת היהודים ברומאים, ד', ו, ב.

מקמפיין השנאה ("הצלחנו להטריף... השנאה הזו היא מה שמאחד את המחנה שלנו"), ועד להצבעה בעד איחוד משפחות מחבלים, "כי זה מה שאופוזיציה צריכה לעשות". ישראל, ערב תשעה באב, תשפ"א.
ביריון 17.07.2121:17
1. כל מילה פנינה👍🏽 בתגובה להודעה מספר 0
eli_s 17.07.2121:46
2. שאלה בשביל הספורט: בהינתן וההקבלה שלך נכונה (וברור שהיא לא, בחייאת תהיה רציני רגע) במי האשם? בתגובה להודעה מספר 0
או ליתר דיוק: כמה אחוזים מהאשמה אתה מטיל על המחנה שלך, וכמה על מחנה הימין?

אתה אמור להיות אדם אינטלגנט יחסית, איך אתה נגרר לרמות כאלו ירודות של שיח שמבוסס על רטוריקה ריקה מתוכן במקום להסתכל ממקום רציני יותר?

הרי אם סמוטריץ וביבי הם שורפי האסמים, תמשיך את האנלוגיה שלך עוד קצת ותראה שלפי המדד שלך בנט הוא זה שפתח את הדלת הראשית לרומאים ונתן להם להשתלט על ירושלים ללא קרב.
galt 17.07.2122:10
3. מיתוס ותו לא. הרומאים פשוט היו יותר חזקים... הרבה יותר חזקים. בתגובה להודעה מספר 0
מקומות רבים בארץ הוכרעו ללא קושי.
העבר לפורום אחר
העבר לפורום:
סיבה:
תגובה חדשה
כותרת:
תוכן:
סמיילים:
הצג
עריכת אשכול
כותרת:
תוכן:
סמיילים:
הצג