החופשה הבאה שלך מתחילה כאן
פורום פוליטיקה ואקטואליה אשכול 28750

אא חדשות 20.07.2110:56

מאות חניכים, אלפי מתנדבים ואף עין יבשה. בקיבוץ הדתי מסכמים קייטנות עם ילדים עם צרכים מיוחדים


מאות חניכים, אלפי מתנדבים ואף עין יבשה.

במוצאי ט באב סיכמו בתנועת הקיבוץ הדתי את אחד ממפעלי הקיץ החשובים מבחינתם, הקייטנות לילדים עם צרכים מיוחדים. בלא פחות מ20 קיבוצים התקיימו הקייטנות במהלך תשעת הימים, נערים ונערות מכל הארץ עם צרכים מיוחדים זכו לחיבוק גדול, לחווית ייחודיות ולאירוח מכל הלב של הקיבוצניקים.
"לא היה שביל אחד בקיבוצים שלא ראית בו נער או נערה מהקיבוץ דוחפים עגלה או חולפים על פניו כשלצידם חבר על קביים" מתאר בהתרגשות עדי שגיא מנהל צמיחה, מעורבות חברתית ובתים לחיים בתנועה. בעשרים קיבוצים התגייסו בני הנוער וחברי הקיבוץ כדי להפיק קייטנה לילדים עם צרכים מיוחדים. זה התחיל לפני כמעט 30 שנה עם קייטנות איל"ן, איגוד ישראל לילדים נכים אולם מאז כל קיבוץ התחבר אל המוסד ואל הילדים שקרובים לליבו ומידי קיץ את תשעת הימים בהם נוהגים שלא לצאת לטיולים מכוונים בקיבוצים לנתינה ממנה זוכים ההורים ומשפחות הילדים, החניכים והחונכים.

זה מתחיל בד"כ כבר בשוק פורים המקומי אז מכריזים כי חלק מההכנסות מיועדות לקייטנה, כך גם בניקיונות לפסח ולדוכנים ביום העצמאות. קצת אחרי חג העצמאות מתחילים הצעירים בקיבוץ לעבור הכשרה של מלווה מדריך או מפעיל זאת כדי לקבל את הכלים המיטביים בהתמודדות עם האתגרים שצפויים להם. "בחיים לא דמיינתי את עצמי קם באמצע הלילה כדי לעזור לנער שגדול ממני בשנתיים לקום לשירותים. בחיים לא עצרתי לרגע לחשוב מה עובר על ההורים שלו, בחיים לא עצרתי לחשוב מה עובר עליו, על התלות שהוא מרגיש" סיפר אייל מלווה בקייטנה בהתרגשות. בשנתיים האחרונות היה אייל בצוות התפעולי, השנה מלווה ונדמה שהוא עדיין שם עם המחשבות "אני עוד מעכל, מה שבטוח הוא שבאתי לתת, התכוננתי לתת ויצאתי מהקייטנה בנאדם שונה, קיבלתי כל כך הרבה מלהיות מלווה, הקיץ הזה, החוויה של להיות מלווה היא משנה חיים". שגיא משתף "מדובר במאות בני נוער שעברו הכשרה, שהתגייסו ועזבו הכל כדי לקחת חלק בקייטנות הללו, יש לנו בוגרים, סטודנטים, אפילו כאלה בצבא ובשירות הלאומי שביקשו חופשה מיוחדת כדי לקחת חלק בקייטנות האלה. כבר שנים שאני צופה מהצד בעיקר, למעט היום שבו אנחנו הבוגרים יותר לוקחים אחריות ואני מלא קנאה במה שקורה בקייטנות האלה". החניכים שמגיעים כאמור ממסגרות שונות זוכים בכל היתרונות שיש לקיבוצים להציע. חווית חליבה, טבילה בבריכה, נסיעה בטרקטור, ביקור במטעים ובשדות, פינות חי ועוד. לצד כל אלה מתגייסים אנשי הקיבוץ לטובת סדנאות יצירה, ערבי סרטים, הרצאות ומשחקים. בחלק ניכר מהם פועלים בשיתוף עם מפעלים ואנשי עסקים ואלה מסייעים גם במימון אטרקציות נוספות משייט בסירה ועד ביקור בלתי נשכח בלונה פארק. בקיבוץ הדתי סיכמו כאמור במוצאי ט באב את כלל הקיטנות, כשהאחרונה צפוייה להתקיים באוגוסט השנה באופן חריג ומציינים בסיפוק שלמרות אתגרי הקורונה לא נכנעו והצליחו לשמר מסורת של כמעט 30 שנה. שגיא סיכם בהתרגשות "מאות חניכים, אלפי מתנדבים ואין אף עין יבשה". עוד צוינו בתנועה שבעקובת הקיבוץ התגייסו גם רבים מהישובים ביהודה ושומרון וישובים קהילתיים אחרים. בנוסף ביקשו לציין כי בשנים האחרונות יותר ויותר קהילות שאירחו קייטנות מזמינים את החניכים גם לשבתות וחמשושים במרוצת השנה.
https://www.inn.co.il/news/499492
ביריון 20.07.2119:24
1. מרגש בתגובה להודעה מספר 0
ilanka 20.07.2121:44
2. זה בהחלט מאתגר תגובות אוטומטיות בסגנון ''קיבוצניקים עוכרי ישראל'', ''אוכלי חינם'', ''גוזלי קרקעות'' וכיו''ב... בתגובה להודעה מספר 0
איזו יופי של ידיעה - תודה לך שהבאת אותה.
וכמובן, ישר כח לעושים במלאכה, הן למארגנים והן לנוער שנרתם למשימה!

https://www.facebook.com/kibutz.dat...


ה"פרומו", מהשבוע שעבר:
https://www.facebook.com/permalink....
Big Joe 21.07.2113:19
3. תבוא עליהם הברכה בתגובה להודעה מספר 0
שומרוני 21.07.2113:43
4. בצעירותי בקרני שומרון הייתה (עד היום) קייטנת איל''ן כל קיץ למשך מספר ימים בתגובה להודעה מספר 0
העבר לפורום אחר
העבר לפורום:
סיבה:
תגובה חדשה
כותרת:
תוכן:
סמיילים:
הצג
עריכת אשכול
כותרת:
תוכן:
סמיילים:
הצג