להורדת אפליקציה:
החופשה הבאה שלך מתחילה כאן
פורום סקופים וחדשות אשכול 500431

Mr W 12.09.1805:29

''מדוע יש יותר גאונים ויותר אידיוטים אצל הגברים'' או ''איך טרור פמיניסטי מנע פרסום מדעי''

ערכתי לאחרונה בתאריך 12.09.18 בשעה 06:22 בברכה, Mr W

הקדמה:
טד היל הוא פרופסור אמריטוס למתמטיקה בטכניון ג'ורג'יה בארצות הברית, וכיום עמית מחקר באוניברסיטת קליפורניה הפוליטכני סטייט בסן לואיס אוביספו. זיכרונותיו "PUSHING LIMITS: From West Point to Berkeley and Beyond" פורסמו לאחרונה במשותף על ידי "הקהילה האמריקאית למתמטיקה" ו"האגודה המתמטית של אמריקה".

במאמר ארוך מתאר פרופסור היל את תלאותיו בבואו לפרסם מאמר מדעי שלא מצא חן בעיני אליטה פמיניסטית. לאורך הטור, נחשפים פרופסורים מכובדים, מוציאים לאור נחשבים ועורכים מדעיים מפורסמים במלוא חולשתם וכניעתם לטרור שמאלני קיצוני.

במאמר שלפניכם, אותו תרגמתי במלואו, תקראו איך האג'נדה הליברלית לא רק סותמת פיות ומעקרת את "מצוות חופש הביטוי המקודשת" מתוכנה, אלא גם מצליחה לחסום מחקרים מדעיים מלהתפרסם תוך שימת החופש האקדמי הכל כך מובטח לכאורה ללעג וקלס. בשם העקרונות של קידום נשים ושוויון, ותוך כניעה ללחצים, לאיומים ולטרור, נרמסים העקרונות המדעיים האקסיומטיים ברגל גסה ותוך אטימות לקול ההיגיון הקר, קולו של המדע חסר הרגש.

את המאמר הביא חבר הפורום "אורי" בפורום עיתונות זרה.

כאמור, תרגמתי את המאמר במלואו, כאשר ההדגשות לאורך המאמר הן במקור. הוספתי שניים-שלושה הסברים הכרחיים בסוגריים, ועליהם חתמתי.

טורו של פרופסור היל:

בנושא המאוד שנוי במחלוקת של אינטליגנציה אנושית, "ההיפותזה של שונות גברית גבוהה יותר" (Greater Male Variability Hypothesis’ - GMVH) מציעה כי אצל גברים יש יותר אידיוטים אך גם יותר גאונים מאשר אצל נשים (כלומר, בנות המין הנשי נוטות לממוצע יותר מבני המין השני - מכאן שה"שונות" גבוהה יותר אצל גברים מאשר אצל נשים. מדובר בפערים כלליים קיצוניים יותר ביכולות גבריות, יחסית לפערים אצל נשים. - Mr W). למעשה, לא מדובר רק במין האנושי. מחקריו האבולוציוניים של דרווין מצאו כי בממלכת החי באופן כללי (כלומר, למעט מינים מסוימים) השונות אצל הזכרים גבוהה יותר מאצל הנקבות של אותו המין בבעלי החיים.

ההוכחות להיפותזה הזו די איתנות, ועדויות לה נמצאו בקרב מגוון מינים החל מנחשים ודגי סלמון ועד לצרעות ואורנגאוטנים (קופי-אדם), וכמובן - אצל בני האדם. מחקרים רבים מצאו שגברים וילדים ממין זכר יוצגו באופן נרחב יותר יחסית לבנות המין הנשי הן בקצה הגבוה והן בקצה הנמוך של יכולות אנושיות בקטגוריות מגוונות - החל ממשקל בלידה ומבנה המוח עבור בריצת 60 מטר וכלה בציונים במבחני קריאה ומתמטיקה. לדוגמה, יש הרבה יותר גברים זוכי פרס נובל, מלחינים ואלופי שחמט, ובאותה מידה, גם הרבה יותר גברים הומלסים, מתאבדים ואסירים פדרליים (בארה"ב).

דרווין חיפש תשובה לשאלה המובנת מאליה: מדוע אכן בני המין הזכרי פיתחו אבולוציונית שונות גבוהה יותר? וכשלמדתי שהתשובה לשאלה נותרה עלומה, הלכתי לחפש הסבר מדעי. מטרתי לא הייתה להוכיח או להפריך את נכונות ההיפותזה בכל הנוגע לאינטליגנציה אנושית או לכל מין אחר, רק למצוא הסבר הגיוני איך ההבדל במידת השונות בין המינים (זכר-נקבה) יכולה להופיע באופן טבעי באותו מין (טקסונומי).

העליתי טיעון מתמטי אינטואיטיבי פשוט המבוסס על עקרונות ביולוגיים ואבולוציוניים, וגייסתי את פרופסור סרגיי טאבאצ'ניקוב מאוניברסיטת פנסילבניה כדי לעזור לי לפתח את המודל. כשהעליתי טיוטה ראשונה לארכיון המתמטיקה הפתוח לגישה ברשת, חוקר מאוניברסיטת דרהאם בבריטניה יצר איתי קשר באימייל. הוא תיאר את העבודה המשותפת שלנו כ"סיכום מצוין ומעודכן של המחקר בנושא" והוסיף "זה ממש מחזק עבודה קודמת שלי העוסקת באימפולסיביות, בתוקפנות ובתיאוריות כלליות הקשורות לאבולוציה, ונחמד לראות מודל תיאורטי ממשי שאפשר לבנות עליו דיון (שלדעתי, הספרות, ובמיוחד החינוכית, חסרה עד היום). לדעתי זו תוספת מבורכת לתחום."

עד כאן הכל טוב.

כאשר העלנו את הממצאים שלנו על הכתב, החלטנו - אני וסרגיי - לנסות לפרסם אותם במגזין המדעי "מתמטיקל אינטליג'נסר" (Mathematical Intelligencer), במדור "נקודת מבט" שנועד במיוחד למחקרים בנושאים שנויים במחלוקת. העורכת הראשית של המגזין אהבה את המאמר, והצהירה שאינה מוטרדת מהנושא השנוי במחלוקת. "באופן עקרוני", היא כתבה לסרגיי באימייל, "אני שמחה להעלות נושאים שנויים במחלוקת, ומעטים המאמרים שהם כאלה יותר מהמאמר שלכם. לאחר מהומות מידלברי (המהומות בהן נפצע פרופסור ממכללת מידלברי לאחר שפרצה מחאת סטודנטים אלימה נגד חוקר פוליטיקה. המהומות נתפסו כניסיון לסתימת פיות ואנטי חופש הביטוי - Mr W), כשאף אחד מהמפגינים לא קרא את הספר נגדו הם הפגינו, יכולים אנו להרים תרומה אמיתית כאן על ידי שנעמוד על כך שכל הדעות תישמענה ועל ידי פרסום הפניות אליהן."

העורכת אף הציעה להוסיף צבע למאמר על ידי אזכור פרשיית נשיא הרווארד שב-2005 פוטר ממשרתו במהרה לאחר שאמר כי השונות הגברית עשויה להיות אחד הגורמים למיעוט הנשים בתחומי המתמטיקה והפיזיקה באוניברסיטאות העילית. תחת שרביט הדרכתה כעורכת, המאמר שלנו עבר מספר עריכות ושינויים - עד שבאפריל 2017 הוא היה מוכן לפרסום.

המאמר הוקלד בהודו, ועבר הגהה על ידי עורכת משנית שאף מכהנת כפרופסור למתמטיקה בקנזס. הוא היה אמור להופיע במגזין הראשון של 2018. אף נוספה למאמר הודעה על סיוע במימון למחבר השותף שלי מהקרן הלאומית למדע. כל זה פרוצדורה אקדמית נורמטיבית.
באופן מקרי, בערך באותו הזמן שרר מתח בנושא השוויון בין גברים לנשים בעמק הסיליקון. היה זה כאשר - בדיוק כמו נשיא הרווארד בזמנו - ג'יימס דמור, מהנדס תוכנה של גוגל, הועף מחברת הענק לאחר שהפיץ מסמך פנימי שהו הוזכרה שונות גברית כהסבר נוסף למיעוט הנשים בעמק הסיליקון.

בדיוק בזמן הזה סרגיי פירסם את טיוטת המחקר המאושרת לפרסום שלנו ברשת. ואז החלו החריקות. ב-16 באוגוסט, נציגה של "נשים במתמטיקה" (WIM) פנתה אליו כדי להזהירו כי המאמר עלול לדכא את שאיפותיהן של נשים צעירות. "באופו עקרוני", כתבה, "אני תומכת בדיון גלוי בנושאים שנויים במחלוקת ... יחד עם זאת, אני חושבת שטוב להיות מודעים להשפעה." בעוד שהיא היתה מסוגלת בהחלט לדון בנושאי המאמר שלנו, היא חששה שקוראות אחרות, כנראה פחות חכמות, "תראינה בכך הפעלת סמכות במתמטיקה כדי לתמוך ברעיונות מאוד שנויים במחלוקת, ולעתים סקסיסטיים..."

כמה ימים אחר כך שוב יצרה קשר עם סרגיי בשמו של ארגון "נשים במתמטיקה" והזמינה אותו להשתתף בארוחת צהריים ל"דיון גלוי ופתוח" במאמר שלנו. לפי מה שהוצע, הוא יקבל 15 דקות לתאר ולהסביר את תוצאות המחקר שלנו, ולאחר הצגת המחקר הקצרה הזו, יוקראו הצהרות שנכתבו על ידי חברות "נשים במתמטיקה" ולאחר מכן יתקיים דיון פתוח. "אנחנו מבטיחים להיות ידידותיים", הצהירה "אבל אתה צריך לדעת מראש שלרבות (לרובנו?) מאיתנו דעה מתנגדת באופן חזק לזו שלכם".

ב-4 בספטמבר שלח לי סרגיי דוא"ל המתאר את תלאותיו. "הסערה במחלקה שלנו", כתב, "לא מראה סימנים של נסיגה". בפגישת פקולטה בשבוע שעבר הסביר ראש המחלקה כי לפעמים ערכים כגון חופש אקדמי וחופש הביטוי מתנגשים עם ערכים אחרים שאליהם פן סטייט (שם סרגיי מועסק) מחויבת. לאחר מכן ייעצה לו עמיתה שהוא צריך להודות בבעיה ולהיאבק באפליה, והוסיפה כי האמונה כי "לנשים יש סיכוי נמוך יותר להצליח במתמטיקה" היא מוטה. סרגיי אמר שהוא בזבז "אינסוף שעות" לדבר עם אנשים שהסבירו שהמאמר "רע ומזיק" וניסו לשכנע אותו כלשונו: "למשוך את שמו כדי להחזיר את השלום למחלקה ולהימנע מאובדן האשראי הפוליטי שעוד נותר לו". הוא סיים במה שנשמע מפחיד: "אנלוגיות לגזענות מדעית נעשו על ידי כמה אנשים; אני חושש, שאנחנו עשויים לשמוע יותר מזה בעתיד."

למחרת כתבתי ל"נשים במתמטיקה" שאני מוכן לדון על כל מה שמטריד בנוגע לעבודתנו, והסברתי שאין זה הוגן שסרגיי, כמחבר משני של המאמר, יספוג את כל האש. הוספתי שעדיין ניתן לערוך שינויים במאמר טרם פרסומו. לא קיבלתי כל תגובה.

במקום זאת, אני וסרגיי נפלנו למארב כאשר התרחשו שני אירועים לא צפויים. הראשון היה בקשה של הקרן הלאומית למדע להסיר מהמאמר את הרפרנס שבישר על המימון שלה. למרות שהם כמובן בדרך כלל מרוצים לראות הכרה במימון שהם מעניקים לעבודות מדעיות. הסיבה הרשמית שנמסרה לבקשה הייתה שהמאמר חורג מן המטרה המוצהרת לשמה נמסרו הכספים לסרגיי. אך - לאחר בקשה לחופש המידע שהגשנו - נודע לנו שבאותו יום שני פרופסורים מ"נשים במתמטיקה" חתמו באופן חשאי על מכתב לקרן הלאומית למדע בו נכתב כדברים האלה: "הדאגה שלנו היא שהמאמר הזה מקדם רעיונות פסבאדו-מדעיים המזיקים לקידומן של נשים במדע, ועומדים בניגוד לערכי הקרן הלאומית למדע". אמנם, מבלי להיות מודעים לעובדה הזו אז וברצוננו ללכת בדרך השלום והפשרה, אני וסרגיי הסכמנו להסיר את ההודעה על מימון הקרן, כאשר האמנו שפרסום המאמר עודנו מובטח.

אך באותו היום קיבלנו הודעה מהעורכת הראשית של המגזין בו היא מביעה את צערה על שהיא נאלצת לחזור בה מאישור המאמר לפרסום. "כמה עמיתים", כתבה, "הזהירו אותה שהפרסום יגרום לתגובות נגד חזקות ביותר, וקיימת אפשרות ממשית מאוד שהתקשורת הימנית תוכל לאמץ את המאמר ולפרסם אותו בעולם". בפעם השנייה באותו יום נותרתי המום. מתמטיקאים פעילים בדרך כלל נרגשים אם אפילו חמישה אנשים בעולם יקראו מאמר שלהן. כעת, קבוצה פרוגרסיבית מודאגת שהטיעון הלוגי הפשוט למדי בנוגע לשונות הגברית עשוי לעודד את העיתונות השמרנית לקרוא ולציין מאמר מדעי?

במשך 40 שנותיי כמפרסם מאמרים מדעיים, לא שמעתי מעולם על פסילת מאמר שכבר אושר לפרסום. וכך כתבתי לעורכת. היא השיבה שהמאמר לא נפסל כלל על בסיס טיעונים מדעיים. לא התקבלה כל ביקורת על בסיס מדעי, כתבה, אלא פסילתו היא אך ורק מחשש לסערת התגובות שהוא יעורר. היא הציעה דיון "סביב שולחן עגול" בנושא המאמר, כאשר הדיון יפורסם במגזין במקום המאמר עצמו. החלטתה לפסול את המאמר, למדנו, נתמכה על ידי "ספרינגר", אחת ההוצאות לאור המובילות בעולם של ספרי ופרסומי מדע. ראש מחלקת עריכה בספרינגר התנצל בפני אישית פעמיים על פסילת המאמר, אך לא עשה דבר לשנות את ההחלטה או לתמוך בנו באותו זמן מעבר לכך.

אז מה רבונו של עולם קרה באינטליג'נסר שהחליטו על פסילת המאמר? מתברר שאיימי וילקינסון, פרופסור בכירה במחלקת מתמטיקה של אוניברסיטת שיקאגו, שאותה לא הכרנו, כתבה למגזין להתלונן כשנודע לה על המאמר. היא אף גייסה את אביה - פסיכומטריסט וסטטיסטיקאי - שלבקשת בתו כתב לאינטליג'נסר והביע את טרוניותיו: "העבודה הזאת בנושא הזה היא כל כך פשטנית עד שזה מביך", כתב. אלא שכאשר העורכת הציעה לו להשתתף בדיון הפתוח שהיא הציעה כדי לדון בעבודה הפשטנית, הוא סירב באומרו שיש מומחים ממנו המכירים את התחום טוב ממנו. את כל זה גילינו כי הוא נתן את רשותו להעביר הלאה את הפנייה, דרכה אף גילינו על מעורבותה של בתו, למרות שהיא בתורה האשימה מאוחר יותר - שלא בצדק - את האינטליג'נסר בחוסר דיסקרטיות.

בפניות מנומסות כתבתי לאב ולבתו כשאני מציע להם דיון על הנושא במאמר, במטרה לאפשר עריכת שינויים לקראת פרסומו במגזין אחר לו התכוונו להגישו. אף אחד מהם לא הגיב. מה שהפרופסור כן עשתה היה להמשיך - זמן רב לאחר שהאינטלג'נסר שעה לבקשתה ופסל את המאמר שלי - ולהשמיץ את האינטליג'נסר במדיה החברתית ולהסית את חבריה בפייסבוק נגד המגזין בהאשימה אותו בקבלת מאמר - עוד יותר שנוי במחלוקת - אחר לחלוטין.

בנקודה זו - כשהם מאוימים מצד עמיתים במחלקה שלהם במעשי נקם שאיימו על הקריירה שלהם - סרגיי ועמיתיו שעשו סימולציות מחשב עבורנו, הסירו את שמותיהם מן המחקר. למזלי, אני בפנסיה, ופחות נבהל בקלות - אחד היתרונות של להיות וטרן ויאטנאם וריינג'ר לשעבר בצבא ארה"ב, אני מניח. אז, המשכתי לערוך שינויים במאמר, ולבסוף פרסמתיו בארכיונים המקוונים למתמטיקה ברשת.
ב-13 באוקטובר התקבל סימן חיים. איגור ריווין, עורך בכתב העת המחקרי המתפרסם באינטרנט "כתב העת למתמטיקה של ניו יורק", יצר איתי קשר. הוא שמע על המאמר ממחבר השותף לשעבר, קרא אותו בגירסה שהעליתי לרשת, ושאל אם אהיה מוכן להכינו מחדש לפרסום בכתב העת המתמטי שלו. הוא ציין שמארק סטיינברג, העורך הראשי, מאוד חיובי ושהם בטוחים שהטיפול במאמר יבוצע בזריזות. הגשתי טיוטה ערוכה, ולאחר שיפוט מאוד חיובי מצד כתב העת תוך הצעה לשינויים תכליתיים, קיבלתי אישור סופי שהמאמר יפורסם ב-6 בנובמבר 2017. המאמר אכן פורסם במגזין האינטרנטי ותוך אנחת רווחה שהסאגה סופסוף מאחוריי, שלחתי לינק למאמר למספר קולגות.

אלא ששלושה ימים מאוחר יותר המאמר נעלם. ומספר ימים לאחר מכן, מאמר אחר לחלוטין, של מחברים שונים לגמרי, הופיע ממש באותו גיליון ואף באותו עמוד איפה שהמאמר שלי התפרסם (NYJM, גיליון 23 ע' 1641 ואילך). מסתבר שאיימי וילקינסון, הפרופסור ההיא מאוניברסיטת שיקאגו שהביאה לפסילת המאמר שלי על ידי האינטליג'נסר, נשואה לאחד העורכים בכתב העת הניו יורקי למתמטיקה. והוא כתב אימייל זועם למארק סטיינברג נגד פרסום המאמר שלי. בפנייתו הוא מתייחס לעורך שפנה אלי מלכתחילה: "ריבין", התלונן, "ידוע כבעל דעות קיצוניות שאוהב להילחם עם אנשים באמצעות התבטאויות נגועות." והוא ממשיך: "חמי, סטטיסטיקאי מפורסם", כבר מצא חורים רבים במאמר המגוחך." המאמר שלי היה לדבריו "טעון מבחינה פוליטית", "פסבדו-מדעי" ו"פיסת זבל", וכאשר עודד את כתב העת לקבל את זה, ריבין "הפר את מחויבותו המדעית למען מטרות פוליטיות טהורות", זעם.

ללא שידעתי מכל זה, כתבתי לסטיינברג ב-14 בנובמבר כדי להבין מה קרה. הסברתי שאם המאמר יישאר מחוק, זה מכניס אותי לסיטואציה בלתי אפשרית. כי לא אוכל לפרסם אותו במקום אחר, מאחר ולא אוכל לחתום על שהזכויות שמורות לי ושהוא לא פורסם במקום אחר. סטיינברג, שייסד את כתב העת לפני 25 שנה, הסביר שמחצית מצוות העורכים שלו איימו להתפטר "ולהשמיץ את כתב העת עד לגוויעתו" אם המאמר לא יימחק. כאשר מפעל חייו מאוים להיהרס, הוא הרים ידיים. "פרסום מאמרך בכתב עת מת לא היה עוזר לך", הוא כתב לי.
עמיתים שדיברתי איתם היו מזועזעים. איש מהם לא שמע מעולם על מאמר בכל תחום שהוא שנעלם לאחר פרסום רשמי. נדחה לפני הפרסום? כמובן. בוטל? כן, אך רק לאחר חקירה, שתוצאותיה יפורסמו בצורת הסבר. אבל פשוט נעלם? לעולם לא. אם מאמר שטופל ופורסם רשמית יכול להימחק מאוחר יותר מן הרקורד המדעי ולהיות מוחלף במאמר אחר לגמרי, ללא כל דיון עם המחבר או כל הודעה בכתב העת, מה זה אומר על עתיד כתבי העת האלקטרוניים?

בינתיים, וילקינסון (זו שעומדת הן מאחורי הפסילה באינטליג'נסר והן מאחורי מחיקת המאמר מכתב העת הניו יורקי) צירפה את "כתב העת למתמטיקה של ניו יורק" למושא התקפותיה במדיה החברתית. חבריה בפייסבוק עמדו בפני איום לביטול "חברות", אם לא ישעו את קשריהם עם ריווין.

בראשית פברואר 2018 הציע לי חבר ועמית לכתוב תלונה לנשיא אוניברסיטת שיקאגו רוברט זימר, ולהביע את טענותיי נגד התנהגותם של וילקינסון ובעלה, שניהם פרופסורים במוסד שלו. יצויין כי באוקטובר הקודם (2017) בעל הטור השמרני בניו יורק טיימס, ברט סטיבנס, הכתיר את זימר כ"נשיא האוניברסיטה הטוב באמריקה". שבוע לאחר שכתבתי לזימר, הוואל סטריט ז'ורנאל כינה את אוניברסיטת שיקאגו "אוניברסיטת חופש הביטוי", כתוצאה של מחויבויותיו של זימר לחופש הדיבור והדיון. זאת ועוד, זימר הוא מתמטיקאי באותה מחלקה ואף באותו תת-תחום של וילקינסון את פארב, הזוג שהצליח לדכא את היפותזת השונות הגברית שלי והתכחש לכל עקרון של חופש אקדמי. אז בוודאות הייתי מקבל שימוע סימפטי שם, נכון?

ובכן, כך כתבתי לפרופסור זימר, ממתמטיקאי למתמטיקאי, ופירטתי חמישה אישומים מנומקים נגד שניים מעמיתיו. בסוף אפריל קיבלתי תגובה מסגן נשיא האוניברסיטה, פורמלית ויבשה. לא נמצאו הוכחות ל"זיוף אקדמי", נכתב שם, וכתוצאה מכך "האישומים נדחו". אך לא האשמתי כלל אף אחד ב"זיוף אקדמי". האשמותיי נגעו ל"התנהגות לא מקצועית, לא קוגיאלית ושאינה אתית תוך נזק למוניטין המקצועיים שלי ושל אוניברסיטת שיקאגו".

לאחר שערערתי על ההחלטה, קיבלתי מכתב תגובה רשמי נוסף מסגן הנשיא בו נטען שהזוג מימשו את זכותם תחת החופש האקדמי כשהם פעלו נגד פרסום המאמר, והתנהגותם לא נמצאה כ"לא מקצועית או לא אתית". מסקנה הגיונית היא שאני הוא זה שהפרעתי לחופש האקדמי שלהם, ולא הפוך. על טענותיי להיות מופנות לעורכים הראשיים שפסלו את מאמרי, הסיק סגן הנשיא, משהו שלאוניברסיטת שיקאגו אין כל אחריות כלפיו. מסתבר שבאוניברסיטת חופש הביטוי, לדבר לא עולה כסף.
במהלך השנים ללא ספק הייתה הטיה משמעותית ואפליה נגד נשים במתמטיקה ובתחומים טכניים. למרבה הצער, זה עדיין נמשך באופן חלקי, למרות שרבים מאיתנו ניסו קשות כדי לעזור בכך. המאמצים שלי כללו שיעורים וחונכות לסטודנטיות לתואר ראשון, סיום לימודים לתואר דוקטור, ותמיכה בהנחיית דיקנים וראשי מחלקה לחפש ולתת תשומת לב במיוחד למועמדות. גם הוזמנתי פעמיים לשמש כפנליסט בפאנלים בנושאי גזע ומגדר של הקרן הלאומית למדע בוושינגטון.

כלומר, אני מבין את חשיבות מטרתם של פעילי שוויון הזדמנויות ואקדמאים פרוגרסיבים אותה הם לכאורה מקדמים. אך אין לאפשר למרדף אחר ההגינות והשוויון להתערב בלימודים אקדמיים קרי רוח. לא משנה עד כמה לא רצויות ההשלכות של טיעון לוגי, יש לאפשר לו לעמוד או ליפול על משקלו המדעי ולא על על תועלתו הפוליטית. מקודם הרווארד, לאחר מכן גוגל, ועכשיו העורכים הראשי של שני כתבי עת מדעיים מוערכים, הקרן הלאומית למדע, והמו"ל הבינלאומי ספרינגר נכנעו כולם לדרישות של השמאל האקדמי הרדיקלי כדי לדכא רעיון שנוי במחלוקת. מי יהיה הבא, ועל איזה פשע? אם הצנזורה וההתנכלות יוגדרו מחדש כעת הצידוקים כ'קידום מטרות' ו'חופש אקדמי', כפי שמנהלי השיקגו מקבלים זאת, הם פשוט יחליפו את האמפיריציזם ואת השיח הרציונלי כמכשירים אקדמיים נבחרים.

מחנכים חייבים להוות דוגמה ולבצע בפועל את מה שאנחנו מובילים ומטיפים לו. בדרך זו, אנו יכולים לעזור לטפח סקרנות אינטלקטואלית ולקדם היגיון מרענן שיהיה כל כך משכנע עד שאפילו הסקפטיים ביותר ישנו את דעתם. אבל זה בהכרח מחייב אותנו לדחות את הצנזורה ולפתוח את עצמנו לדיון האזרחי בנושאים רגישים כמו הבדלים בין המינים, ואת תיאוריית השונות. בשנת 2015, הוועדה של אוניברסיטת שיקגו לחופש הביטוי סיכמה את החשיבות של עיקרון זה יפה בדו"ח שהוזמן על ידי לא אחר מאשר פרופ' רוברט צימר:

"במילה אחת, המחויבות הבסיסית של האוניברסיטה היא לעיקרון כי הדיון אינו ניתן לדיכוי משום שהרעיונות שהוצגו נחשבים על ידי חלק או אפילו על ידי רוב חברי הקהילה באוניברסיטה להיות פוגעני, לא חכם, לא מוסרי או לא נכון."

המקור הראשוני למאמר מכאן:

https://www.facebook.com/sarotzar/p...

המקור עצמו:

https://quillette.com/2018/09/07/ac...
אלכס מהכרמל 12.09.1805:42
1. כל הכבוד על ההשקעה בתגובה להודעה מספר 0
קראתי את המאמר באנגלית. זה היה פשוט מזעזע, החזיר אותי לימי בריה"מ.
פיטר 12.09.1805:48
2. תודה רבה על ההשקעה בתגובה להודעה מספר 0
הסיפור גופו לא ממש מפתיע ואף יכול להיות מוסבר בפועל כנגזרת מעצם המחקר עצמו. זאת, כאשר אנשים בינוניים (נשים וגברים גם יחד), נדרשים לשפוט תוצרים של אנשים מוכשרים מהם, שיקול הדעת עלול להיות מוסח מהעיקר לעבר אינטרסים אישיים תועלתניים רדודים. כפועל יוצא שכרו של העולם המדעי בהפסדו
Mr W 12.09.1805:59
6. פספסת את האלמנט המפתיע בסיפור בתגובה להודעה מספר 2
פעמיים המאמר כבר אושר לפרסום. בפעם השנייה הוא כבר פורסם. אך הטרור הפמיניסטי ניצח ועשה את הבלתי יאומן: מאמר מדעי נמחק לאחר פרסומו כי לא תאם את האג'נדה.

כלומר, זה שמחקר ומדע סובל ומעוכב ומוטה לטובת תועלתנות פוליטית זה ברור ואינו צריך להוכחה. אך מעוררת פלצות היא הקלות הבלתי נסבלת בה כתב עת מכובד מתיר לעצמו למחוק - ללא כל הודעה - מאמר ועוד להכניס במקומו מאמר שונה לגמרי, לאחר שהמאמר המקורי כבר פורסם וקישורים אליו כבר הופצו.
פיטר 12.09.1806:00
7. לא פספסתי בכלל, זה עומד תחת האינטרסים הצרים של אותו עורך, עמיתיו ונשותיהם בתגובה להודעה מספר 6
Mr W 12.09.1806:02
8. כתבת שהוא לא מפתיע בתגובה להודעה מספר 7
אך בעיניי זה מפתיע מאוד. מה שכתבת, הוא הסבר מצוי לפסילת מאמר לפני פרסומו. כפי שהיל כותב בעצמו, עיתוי הפסילה הוא משהו שהוא לא נתקל בו מעולם.
פיטר 12.09.1806:06
11. החלטות גורליות פי כמה נפסלות או נעלמות מתוקף אותן סיבות בדיוק בתגובה להודעה מספר 8
זו משמעותה של הפוליטיקה ולמרבה הצער משקלה כבד פי כמה, באקדמיה כבשאר התחומים גם יחד

Cherchez la femme
Ofer H 12.09.1807:53
20. ולמרות הכל נוע תנוע. בתגובה להודעה מספר 6
גם הכנסיה עשתה הכל כדי למנוע פרסומים מדעיים.
תודה על התרגום.
eli19 12.09.1816:58
96. הכנסיה גם עודדה ותמכה במדענים רבים כמו ניוטון ועוד. בתגובה להודעה מספר 20
Ofer H 12.09.1817:00
97. גם האוניברסטה. בתגובה להודעה מספר 96
אז?
בעז 12.09.1808:25
26. מיניסטריון-האמת בתגובה להודעה מספר 6
לא ייאמן. הפרוגרסיביים האלה יכלו את האנושות.
shabor 12.09.1805:50
3. התנהגות פאטתית של אבירי חופש הביטוי. בתגובה להודעה מספר 0
ופרופ' טענו למל"ג שלמידה בהפרדה מגדרית (המתאימה לחרדים) פוגעת באיכות המחקר האקדמי....
היום האקדמיה כבר מתחזקת את עצמה ואת האג'נדה שלה.
יש מקרים שמחקרים נפסלים או מעוכבים מסיבות של אינטרסים אישיים גם בארץ.
495 12.09.1805:56
4. כאשר אמונות ודיעות מחליפות את המדע הוא כבר לא מדע-תודה על התרגום בתגובה להודעה מספר 0
הניצוץ 12.09.1808:29
27. במדעי הרוח זו הנורמה, כאן זה גלש וחזק אפילו למתמטיקה בתגובה להודעה מספר 4
המתפרה 12.09.1805:56
5. לא מפתיע בתגובה להודעה מספר 0
השמאל הרדיקלי והפרוגרסיבי זה דת בפני עצמה, ולא החופש האקדמי או חופש הביטוי וכמובן חופש הדיון,
או המציאות בכלל ישנו את דעתם
ואגב כל הכבוד על התרגום המושקע
יודלה 12.09.1806:03
9. תודה רבה רבה על ההשקעה! מרתק בתגובה להודעה מספר 0
SpinozaB 12.09.1806:04
10. ה''כנסיה' הוחלפה באנשי דת אחרים, לא מפתיע בתגובה להודעה מספר 0
בלי קשר, צורם לי כשמאמר אקדמי מנסה לענות על השאלה "מדוע"
Mr W 12.09.1806:41
13. מה צורם? תיאוריית האבולוציה כולה באה לענות *מדוע* בתגובה להודעה מספר 10
או בניסוח קצת שונה אך דומה *איך*.
הניצוץ 12.09.1808:30
28. נכון, השאלה היא כיצד ולא לשם מה בתגובה להודעה מספר 13
SpinozaB 12.09.1808:31
29. שאלת ''מדוע'' מנסה למצוא סיבה מחקר תוצאתה... ולא ניתן למצוא סיבה מתוצאה בתגובה להודעה מספר 13
השחר_העולה 12.09.1810:10
50. אבולוציה באה לענות על ״איך״, לא על ״מדוע״. את זה באה לפתור הדת :) בתגובה להודעה מספר 13
אברהם 12.09.1806:39
12. בוחרות קלינטון בתגובה להודעה מספר 0

ערכתי לאחרונה בתאריך 12.09.18 בשעה 06:46 בברכה, אברהם

חתול 12.09.1806:42
14. מרתק ומטורףףףףף בתגובה להודעה מספר 0
הג'יהאדיזם הפמיניסטי לא מבין שבסוף מי שנדפק מקיצוניותו - אלו הנשים

וזה כולל את הגברים המשמשים עבדים נרצעים לג'יהאדיזם הנ"ל
בבב 12.09.1806:48
15. כאן ה'כאילו פמיניזם' השפיע, אולי במקרים אחרים כסף וקשרים השפיעו? בתגובה להודעה מספר 0
איך אפשר לסמוך על פרסומים מדעיים כלשהם?
הניצוץ 12.09.1808:31
30. אי אפשר לסמוך באופן עיוור, צריך תמיד לבדוק אם זה רציני בתגובה להודעה מספר 15
בבב 12.09.1809:10
39. כרעיון - אכן נכון. בפועל - לא ממש אפשרי. בתגובה להודעה מספר 30
רוב כמעט מוחלט של העולם לא יכול לבדוק נכונות של מחקרים.
הניצוץ 12.09.1809:13
40. נכון, רצוי להצטייד במספיק ידע כדי להבין אם המאמר בכיוון בתגובה להודעה מספר 39
ולהכיר בגדול את המפרסמים ומידת רצינותם.
בבב 12.09.1810:02
49. כל מה שהצבעת עליו, ואכן נשמע הגיוני, מתברר כלא מספיק בתגובה להודעה מספר 40
מסתבר שיש מצבים בהם אדם רציני ומקצועי, מרמה עקב אג'נדה.

שנים רבות כל-כך צחקו המדענים על הנוצרים.
מסתבר שצחקו על קהלם שלהם.
BOSS 12.09.1806:51
16. פשוט לא יאומן! בתגובה להודעה מספר 0
זה לא כל כך מפתיע כמובן, אבל באותו משקל זה פשוט לא יאומן!

תודה על ההשקעה והבאת המאמר.
סימוניק 12.09.1807:12
17. תודה על המאמץ, מיסטר דאבליו. בתגובה להודעה מספר 0
פובליציסט 12.09.1807:39
18. פשוט מחריד!! בתגובה להודעה מספר 0
אלמר 12.09.1807:43
19. אין גבול! אפילו כשגברים משמיצים את המין הגברי, הפמיניסטיות נעלבות... בתגובה להודעה מספר 0
הרי מה הם טענו? (בין השאר)
שיש יותר מפגרים ממפגרות,
שיש יותר פושעים מפושעות,
שיש יותר הומלסים מהומלסיות,
ושיש יותר אלכוהוליסטים מאלכוהוליסטיות.

למעשה, הם אפילו לא טענו את זה, אלא מדובר בנתונים ידועים.
והנתונים האלו כבר צוטטו פעמים רבות במחקרים אחרים.

הדבר היחיד שנותר לי לומר לאותן פמיניסטיות, על משקל מה שאני אומר לחסידי האבולוציה (״אם אתם כל כך בטוחים שמוצאכם מן הקוף, אז כנראה שאתם צודקים...״), הוא:
״אם אתן כל כך מאמינות שאחוז המפגרות אצל הנשים לא נמוך מאחוז המפגרים אצל גברים, אז אתן כנראה צודקות. ואתן עצמכן משמשות דוגמא חיה לכך!״
The_Wiz 12.09.1807:59
21. מרתק! בתגובה להודעה מספר 0
תודה על התרגום המקצועי
The cake 12.09.1808:13
22. תודה על התרגום וההשקעה בתגובה להודעה מספר 0
Ys1668 12.09.1808:16
23. מצטרף לכל המברכים על ההשקעה המקצועית! בתגובה להודעה מספר 0
מאמר מעולה, לא מפתיע שהפרוגרסיבים מפחדים מעובדות שאינן משרתות את הנרטיב..
פליצ'ה 12.09.1808:17
24. מעניין מאוד ותודה על ההשקעה. יש לדעתי נקודה קטנה שלא הוזכרה בתגובות בתגובה להודעה מספר 0
עצם העובדה שאנו יודעים שכל זה זה קרה, הוא דבר מאוד משמעותי.
המדיה החדשה, כפי שקוראים לזה, מאפשרת לאותו פרופ' להביא את פרטי המקרה לידיעת הציבור.
זה דבר שבעבר לא היה אפשרי.

ייתכן שבדומה לתהליך שקורה לעיתונות בעולם, קרי שהמקורות הרשמיים מאבדים מסמכותם ומכוחם לטובת מקורות לא רשמיים (ע"ע רוטר...) גם מוסד האקדמיה בכללותו מאבד אט אט מסמכותו.
כנראה שזה תהליך איטי יותר, כי אובייקטיביות המחקר המדעי היא עקרון מנחה, וגם כמובן כי הוא מתוקצב על ידי המדינה בסכומים אדירים, אבל ייתכן שהוא מתרחש מתחת לאפינו.

יצוצו פלטפורמות אחרות לשיתוף תוכן מדעי, דיון, מחקר ופרסומו, שלאט יקנו לעצמם שם ואוטוריטה.
בתחילה בתחומים שבהם תקציבי המחקר הנדרשים פחות גדולים, ולבסוף גם בתחומים כמו פיזיקה תאורטית...


eli19 12.09.1808:34
31. +1 בתגובה להודעה מספר 24
בעידן השליטה המוחלטת של השמאל במדיה, אפילו לא היינו יודעים.
הניצוץ 12.09.1808:37
33. לא מדוייק, כל אחד יכול לפרסם בפייסבוק שלו, השאלה כמה זה יופץ בתגובה להודעה מספר 24
במקרה הזה רוטר הוא כמובן פלטפורמה שנוח לפרסם בה על הטרור הפמיניסטי. אבל כמה התקשורת הכללית שבויית הפיסי תפרסם? על כמה אנשים הסיפור יעשה רושם?
פליצ'ה 12.09.1808:49
36. תיארתי מגמה שאני חושב שקיימת, לא מצב סופי. בתגובה להודעה מספר 33
הניצוץ 12.09.1808:51
37. נכון, ועוד מגמה זה ההתפקחות הכללית, כאשר טראמפ הוא סמן מוביל בתגובה להודעה מספר 36
galt 12.09.1811:31
59. זה הופץ. אני נתקלתי בזה בטוויטר במהלך החג, בתגובה להודעה מספר 37
דרך פרופסור מהווארד בשם סטפן פינקר, שהוא דרך אגב, הכי לא "אלט רייט" או "ימין קיצוני", או "חשוך".. והוא הביע זעזוע מהמהלך.
יש לו כחצי מיליון עוקבים, חלקם בעלי מיליוני עוקבים משלהם.

--

הגיוני 12.09.1810:18
54. הנה משהו בנושא בתגובה להודעה מספר 24
nick80 12.09.1808:17
25. ואף על פי כן נוע תנוע בתגובה להודעה מספר 0
eli19 12.09.1808:36
32. תודה על ההשקעה. זה חשוב מאוד כי הציבור הישראלי לא מכיר את הטירור הפרוגרסיבי - שמאלני. בתגובה להודעה מספר 0
אפילו ברוטר עוד ניתן להיתקל בתגובות בסגנון "למה לא להתחשב?" כשזה נוגע לחופש הביטוי בנושאים של זהות מינית, מגדרית ולאומית (למשל, בנוגע לטרנסג'נדרים).

רק כשרואים לאן זה התדרדר באמריקה ובאירופה מבינים את הסכנה.
קול_קורא 12.09.1808:39
34. נשמע כמו פרק חדש במראה שחורה בתגובה להודעה מספר 0
נראה שהמין האנושי סובל מדבולוציה ולוקה בסוג של טמטמת שהולכת ונפוצה יותר יותר בחוגים אקדמיים עד שהם כבר אינם יכולים להבחין ולהבין מושגים בסיסיים של חופש אקדמי ,חופש ביטוי וחופש דיון ובנוסף אותם מושגים כבר אינם מהווים ערכים מקודשים בפני עצמם באותם החוגים.
בית ישראל 12.09.1808:39
35. אני בהלם, תודה על המאמר, תמיד חשדתי שיש שוני מהותי בין גברים לנשים, הנה אישוש לחשד שלי. בתגובה להודעה מספר 0
פרה אדומה 12.09.1808:52
38. תודה רבה. מי שממש מתעניין בנושא יכול להרחיב בציוץ בפנים. יש שם גם תגובות שמביאות צד נוסף בתגובה להודעה מספר 0
לסיפור (למרות שלא השתכנעתי). הצד השני בתגובות לפינקר.

שמעלץ 12.09.1811:55
62. תוכל להפנות לתגובות ספציפיות? לא הצלחתי למצוא משהו אינפורמטיבי בתגובה להודעה מספר 38
פרה אדומה 12.09.1812:00
68. הנה: בתגובה להודעה מספר 62
שמעלץ 12.09.1812:08
71. מצויין. תודה רבה! בתגובה להודעה מספר 68
פרה אדומה 12.09.1812:17
76. הנה לדוגמא תגובה מעניינת מאחד מהעורכים בתגובה להודעה מספר 71
https://www.math.uchicago.edu/~farb...

Statement in response to Ted Hill's unfounded allegations.
9/11/18
This statement is meant to set the record straight on the unfounded accusations of Ted Hill regarding his submission to the New York Journal of Mathematics (NYJM), where I was one of 24 editors serving under an editor-in-chief. Hill's paper raised several red flags to me and other editors, giving concern not just about the quality of the paper, but also the question of whether it underwent the usual rigorous review process. Hill's paper also looked totally inappropriate for this theoretical math journal: in addition to the paucity of math in the paper, its subject classification (given by the authors themselves) appeared in no other paper in NYJM's 24 year history, and did not fall into any of the areas of expertise of the editors of NYJM, as listed on the NYJM website.

At the request of several editors, the editor-in-chief pulled the paper temporarily on 11/9/17 so that the entire editorial board could discuss these concerns. A crucial component of such a discussion are the reports by experts judging the novelty and quality of the mathematics in Hill's paper. The editor who handled the paper was asked to share these reports with the entire board. My doubts about the paper - and the process - grew when repeated requests for the reports went unanswered. Nearly 3 months passed until the editor handling the paper finally produced two reports on 2/7/18. The reports themselves were not from experts on the topic of the paper. They did not address our concerns about the substantive merit of the paper.

After these reports were shared, the entire board discussed what do. For many of us, there was no compelling evidence that Hill's paper was appropriate for NYJM. Further, the evidence that the paper had undergone rigorous scrutiny before being accepted was scant. In light of this, the board voted (by a 2-to-1 ratio) to rescind the paper. I believe that the editor-in-chief should have added a statement about why this was done, but he did not. Amie Wilkinson played no role in any deliberation of Hill's or any paper at NYJM.

I appreciate those who have taken the time to examine the record, including the University of Chicago.

Benson Farb
Professor of Mathematics
University of Chicago
lurker 12.09.1816:37
92. הכותב הינו בעלה של הג'יהאדיסטית אמי וילקינסון ולכן פסול עדות. בתגובה להודעה מספר 76

She received a bachelor of arts degree from Harvard University in 1989 and a PhD from the University of California, Berkeley in 1995 under the direction of Charles C. Pugh.[1] She is currently a professor of mathematics at the University of Chicago. She is married to Benson Farb, who is also a professor in the same department.

https://en.wikipedia.org/wiki/Amie_...
Mr W 12.09.1816:39
93. הזוג הזה, מוזכר לאורך הידיעה כמי שעמד מאחורי מסע ההפחדה לביטול פרסום המאמר בתגובה להודעה מספר 92
פרה אדומה 12.09.1816:45
94. אם כך, גם כותב הידיעה נוגע בדבר ופסול לעדות. כל מה שעשיתי הוא להביא את גרסאות 2 הצדדים בתגובה להודעה מספר 92
וישפוט הקורא.
הרי כותב הידיעה הוא זה שהמאמר שלו הועלם.
שמעלץ 12.09.1812:39
78. בקריאה זריזה של מה שהוא כותב- לא נראה שהוא מתייחס ללב הבעיה בתגובה להודעה מספר 68
כלומר, לצורך העניין נניח שאולי המאמר לא היה צריך להתפרסם מלכתחילה מבחינת רמתו המתמטית, אבל המצב פה הוא שהמאמר התקבל. בדרך כלל כשמאמר מתקבל לפרסום הוא לא סתם "נעלם", אלא עושים לו retraction.
במקרה הזה לא נראה שמשכו את הפרסום, פשוט העלימו אותו.
פרה אדומה 12.09.1812:47
79. קרא את #76 בתגובה להודעה מספר 78
מהיהודים 12.09.1809:23
41. למתעניינים, כדאי לקרוא את :''חרם בשם המדע'' של פרופ' עמנואל וליקובסקי . בתגובה להודעה מספר 0
SpinozaB 12.09.1811:56
63. מרתק, ספר בדיוק למי שחושב שאין פוליטיקה באקדמיה בתגובה להודעה מספר 41
BEBO 12.09.1809:32
42. פוסטמודרניות והמלחמה שלהם באמת בתגובה להודעה מספר 0
גרי 12.09.1809:33
43. האם המאמר המדעי עצמו פורסם ברשת? בתגובה להודעה מספר 0
אני מתכוון למאמר עצמו ולא להגנה עליו מפני המשמיצים
אשמח לקישור כדי לקרוא אותו.. תודה
פרה אדומה 12.09.1809:49
46. הנה; בתגובה להודעה מספר 43
https://t.co/nd0Dez2LhQ?amp=1

אני מקווה שהלינק יעבוד לך.
גרי 12.09.1810:13
51. עובד תודה בתגובה להודעה מספר 46
חייא 12.09.1809:35
44. מרתק וחשוב כל כך בתגובה להודעה מספר 0
תודה רבה על הבאת הידיעה ועל התרגום!
סתם עוד אחד 12.09.1809:45
45. מצטרף למודים על התרגום. בתגובה להודעה מספר 0
עצם העובדה שהידיעה הזאת מתפרסמת היא קרן אור, המעידה על כך שבניגוד לעבר, לא ניתן להשתיק כיום אנשים בצורה מוחלטת. נקווה להתפתחות המגמה
סטטיסטיקאי 12.09.1809:52
47. תגובת האוניברסיטה היא גאונית: בתגובה להודעה מספר 0

"במילה אחת, המחויבות הבסיסית של האוניברסיטה היא לעיקרון כי הדיון אינו ניתן לדיכוי משום שהרעיונות שהוצגו נחשבים על ידי חלק או אפילו על ידי רוב חברי הקהילה באוניברסיטה להיות פוגעני, לא חכם, לא מוסרי או לא נכון."

היא אומרת הכל בלי לומר כלום:
היא משתמשת במילה 'או' כדי לומר דברים לא נכונים:
היא אומרת שהרעיונות נחשבים פוגענים ע"י חלק 'או' רוב חברי הקהילה, כלומר יתכן שהם נחשבים פוגענים רק ע"י שני סטודנטים (כי הם עומדים בקטגוריה: חלק או רוב חברי הקהילה)
והיא אומרת שהרעיונות נחשבים: או פוגענים, או לא חכמים, או לא מוסריים, או לא נכונים,
כך שאי אפשר להתווכח איתם, אם תאמר שהם כן נכונים יאמרו שהם לא חכמים ואם תוכיח שהם כן חכמים יאמרו שהם לא מוסריים, ואם תתעקש שהם כן מוסריים יאמרו "הם פוגעניים" כי עובדה שנעלבנו.

ה PC הזה כל כך שקרני!
בבב 12.09.1811:04
57. מצוין בתגובה להודעה מספר 47
madog 12.09.1809:58
48. תודה. מרתק. בתגובה להודעה מספר 0
לגוף העניין 12.09.1810:15
52. הזילות בשימוש במושג טרור מופיע גם פה. ''יש לנו התנגשות רעיונית'' נהפך ל - ''טרור''. בתגובה להודעה מספר 0
Mr W 12.09.1812:58
80. חבל שלא קראת את הידיעה כולה בתגובה להודעה מספר 52
ואם קראת לא הפנמת. עורכים בכתבי עת מדעיים, פרופסור שהיה שותף לחיבור המאמר המדעי ועמיתיו שסייעו לו - הופחדו כולם באיומים מרושעים כדי שייסוגו מפרסום המאמר. מדענים נכבדים איימו ב*טרור*. איימו להרוס ולהחריב את הקריירה של המדענים. פרופסור פמיניסטית השמיצה את כתבי העת שהעזו רק לחשוב ולפרסם. על מייסד כתב העת הניו יורקי, איימו מחצית מצוות העורכים להתפטר ולטנף על מפעל חייו ולבצע פעולות אקטיביסטיות עד שכתב העת שייסד ייעלם מעל פני האדמה.

אם זה לא טרור - שהגדרתו הפשוטה היא הפחדה - אינני יודע מה כן.
לגוף העניין 12.09.1815:48
87. יקירי, זה לא טרור. השימוש במילה טרור מיועד לתת משקל כבד יותר, אבל זה שימוש שגוי - הגזמה. בתגובה להודעה מספר 80
בכל מקום יש מיליון ואחד כלים מקובלים יותר או פחות, בשביל להשיג מטרה.
אין ספק שההתנהגות פה לא הייתה משהו, אבל לא חורגת בצורה יוצאת דופן באקדמיה (קיצונית כן, אבל לא מחוץ לספקטרום).

כמו ששמת לב, הכותבים לא נבהלו, ואף שיתפו בתהליך שעברו.

טרור כולל לרוב הפחדה תוך כדי איום פיזי בכדי להשיג מטרה (הרג, פציעה, פגיעה ביקרים לך וכו'). חבל שאנחנו משתמשים במילה טרור בשביל לתאר דברים שהם לא...

זה ויכוח קיצוני (ולדעתי עקר) בין אנשי אקדמיה, מה היתה המוטיבציה האמיתית, מה הסיפור האמיתי? אני בטוח שאם נשאל את הצד השני הם ייפרשו לנו סיפור אחר.

הייתי שם את האשכול הזה תחת מאמר דעה, רק בגלל שמיוצג פה רק צד אחד ששוטח את הסיפור (המענין) שלו.
Mr W 12.09.1816:36
91. טרור הוא הפחדה בתגובה להודעה מספר 87
והנה ההפחדה בסיפור דנן:

ציטוטים מתוך המאמר:

בנקודה זו - כשהם מאוימים מצד עמיתים במחלקה שלהם במעשי נקם שאיימו על הקריירה שלהם - סרגיי ועמיתיו שעשו סימולציות מחשב עבורנו, הסירו את שמותיהם מן המחקר.

ברג, שייסד את כתב העת לפני 25 שנה, הסביר שמחצית מצוות העורכים שלו איימו להתפטר ולהשמיץ את כתב העת עד לגוויעתו אם המאמר לא יימחק. כאשר מפעל חייו מאוים להיהרס, הוא הרים ידיים. "פרסום מאמרך בכתב עת מת לא היה עוזר לך", הוא כתב לי.

בינתיים, וילקינסון (זו שעומדת הן מאחורי הפסילה באינטליג'נסר והן מאחורי מחיקת המאמר מכתב העת הניו יורקי) צירפה את "כתב העת למתמטיקה של ניו יורק" למושא התקפותיה במדיה החברתית. חבריה בפייסבוק עמדו בפני איום לביטול חברות, אם לא ישעו את קשריהם עם ריווין.

בנוסף אציין, כי המונח "טרור פמיניסטי" הוא *ביטוי* שכל אחד מבין שאינו מהווה השוואה ל"טרור ערבי" לדוגמה.
לגוף העניין 12.09.1817:54
100. אחינו זה לא טרור, זה קורה די הרבה באקדמיה. שים לב מה תוכן האיומים שהבאת... בתגובה להודעה מספר 91
"צוות העיתון ייתפטר", ביטול חברות בפייסבוק... זה מגוחך לקרוא לזה טרור.

אף אחד פה לא פחד על החיים שלו או של המשפחה, זה בהחלט מריבה בין שני רכיכות אקדמאיות...

מה שציינת בסוף הוא הנקודה החשובה, לקרוא לשניהם טרור זה שגוי. אגב, גם להגדיר טרור ערבי, אבל זה כבר דקויות טיפשיות...

בכל מקרה, אני מדגיש שוב, זה מאמר דעה בעיקר בגלל שאין פה שום דעה של הצד השני.
אליצור 12.09.1815:55
88. זאת ועוד..ברגע שמחקר כזה נתפס כלא-לגיטימי לא יהיו משקיעים שיממנו מחקרים כאלה.. בתגובה להודעה מספר 80


ומחקרים עולים כסף..כידוע.
לגוף העניין 12.09.1817:54
101. זה נכון, אבל זה לא טרור :) בתגובה להודעה מספר 88
ThelizardKing 12.09.1810:16
53. מדוע יש יותר גאונים ויותר אידיוטים אצל הגברים? בתגובה להודעה מספר 0
התחלתי לקרוא כדי למצוא את התשובה אבל ויתרתי כי הפוליטיקות באקדמיה פחות מעניינות אותי.

תודה על הבאת הדברים.
גיל גמש 12.09.1810:20
55. בגדי המלך החדשים בגרסת האקסטרים בתגובה להודעה מספר 0
קוף ים 12.09.1810:25
56. קראתי בשקיקה. תודה בתגובה להודעה מספר 0
יאיר צרפתי 12.09.1811:10
58. ממליץ לצפות, אחד ממקימי גריפיס מדבר על התחממות גלובלית ועל ההשתקה של דעות אחרות בתגובה להודעה מספר 0
אהרון5 12.09.1811:33
60. זה פשוט מאוד בתגובה להודעה מספר 0
חוק הטבע מספר 2 קובע שהעדר השליט אונס את ערכיו וקונספציותיו. תוך כמה מאות שנים נדע.
בן יהודה 12.09.1811:51
61. זה ידוע למי שמתעניין בנושא. אבל עם נושא אחד הכול פוחדים פחד מוות להתמודד: בתגובה להודעה מספר 0

ערכתי לאחרונה בתאריך 12.09.18 בשעה 12:02 בברכה, בן יהודה

יש מִדרג (היררכיה) מובהק ברמת האינטליגנציה (IQ, מנת משכל) שמבוססת על גזע (או DNA, לרכי הנפש בינינו):
במקום הראשון נמצאים יהודים ממוצא אירופי - אשכנזים. אחריהם באים האסיאתים בהירי העור, כלומר מזרח אסיה. בתחתית נמצאים כהי העור.
מדובר כמובן בממוצע (MEAN), וההבדלים משתקפים בעיקר בקצוות.
galt 12.09.1811:58
65. נכון. אבל גם בנושא הזה יש להודות למהפיכת המידע. בתגובה להודעה מספר 61
ניתן למצוא אינסוף חומר על כך, ואינטלקטואלים רבים מתייחסים לנושא ביושר.

העובדה שיש מיעוט גזעני שמנסה להשתמש בחומר הזה בכדי לקדם את מטרותיו הנאלחות לא צריכה להרתיע.
בן יהודה 12.09.1812:11
72. לא נכון בתגובה להודעה מספר 65
המיעוט שמנסה להשתמש בחומר הזה בכדי לקדם את מטרותיו הנאלחות הוא לא גזעני. אלה הם אקדמאים שמאלנים מארקסיסטים / פוסט מודרניסטים שעבורם האג'נדה - הרס הציביליזציה המערבית - חשובה יותר מהאמת המדעית.
והם שולטים באקדמיה ובפרסומים המדעיים, ומונעים מהאמת הזאת לצאת לאור. דוגמא לאיש מדע שהם השתיקו: צ'ארלס מארי. (Charles Murray).
galt 12.09.1812:14
74. מה?? בתגובה להודעה מספר 72
המיעוט שאתה מדבר עליו מנסה לקבור את החומר הזה, להכחיש את נכונותו, להביא הסברים מהתח* למסקנותיו המהדהדות.. חלק מהמיעוט הזה מוכן ללכת כל כך רחוק עד כדי טענה "שאין בכלל דבר כזה 'אינטלגנציה' ".

--

בן יהודה 12.09.1815:44
86. להשתמש, לקבור, לחפור, לנצל, לחשוף, לשבש, לעוות, להכחיש, לתקוף - אותו הרעיון. בתגובה להודעה מספר 74
לגוש האינטלקטואלי הניאו-מארקסיסטי יש תהודה לא מבוטלת בעולם האקדמי.
לעומת זאת, את המיעוט הגזעני אף אחד לא לוקח ברצינות.
galt 12.09.1816:28
89. לא, לא אותו רעיון. בתגובה להודעה מספר 86
האינטלקטואלים שאתה מזכיר בדבריך מעוניינים להעלים את המידע, הוא נוגד את האג'נדה שלהם. הסכסוך שלהם הוא עם המציאות והם מעוניינים ליצור אחת וירטואלית.

המיעוט הגזעני לעומתו מנסה להפיק "רווחים" פסולים ולא מוצדקים מההבדלים בין הגזעים בכל הקשור ל-IQ, בלי קשר לעובדה אם לוקחים אותם ברצינות או לא.

אלה גם אלה קולקטיביסטים גמורים. אויבי חירות הפרט מבטן ומלידה.
בן יהודה 12.09.1816:55
95. כן, כן אותו הרעיון. רוצה להמשיך? -:) בתגובה להודעה מספר 89
galt 12.09.1817:08
98. איתך? בתגובה להודעה מספר 95
לא חושב שיש טעם.
אם אינך מבין שעבור קבוצה אחת מדובר בנתונים שהם קללה ועבור השניה נתונים שהם ברכה אז לא יעזרו גם אלף המשכים
ThelizardKing 12.09.1817:47
99. לא חושב שיש יותר מדי כאלה שמפחדים להתמודד בתגובה להודעה מספר 61
הרי זו לא הצדקה לתיאוריה גזענית. כי מדובר בממוצע ולא בתכונה אינרנטית הכרחית שכל בן לגזע מסוים מחזיק בה.

חוץ מזה, ההנחה הגלומה היא שאיי-קיו זה מדד טוב, או שבכלל אפשר למדוד אינטליגנציה.
עוד עניין זה המרכיב התרבותי, אם התרבות אחראית לכך ולא הגנים הרי שלכל הקבוצות יש פוטנציאל להשתפר או להתדרדר.
שמעלץ 12.09.1811:57
64. עברתי ברפרוף על המאמר. לא מצאתי משהו שמצריך איזו תשומת לב מעבר לאנליזה. בתגובה להודעה מספר 0
ממש היה צריך לחפור כדי להוציא מזה איזו אמירה חברתית/פוליטית וכו׳.

פשוט מאמר מדעי. זהו. לא יותר לא פחות.

משהו מאד מוזר פה.
galt 12.09.1811:58
66. מה מוזר לדעתך? בתגובה להודעה מספר 64
שמעלץ 12.09.1812:07
70. מוזר שכזה מאמר שגרתי קיבל בכלל תשומת לב בתגובה להודעה מספר 66
זה פשוט עוד מאמר. אין פה שום אמירה פורצת דרך, פרובוקטיבית, אין איזה קריאה חברתית יוצאת דופן.
פשוט תאוריה ממתמטית. זהו.
אפילו הנתונים שהוא מסתמך עליהם כבר פורסמו, הוא רק מציע מודל מתמטי להסביר את התופעה. אז על מה בכלל כל הרעש?
galt 12.09.1812:11
73. :) בתגובה להודעה מספר 70
האמת היא בעייתית בעיני אנשים ונשים.

שים לב שההתנגדות העיקרית היא בכלל לא *לתוכן* המאמר או למידת נכונותו.
ההתנגדות היא *להשפעתו* הפוטנציאלית השלילית על נשים צעירות שקריאת המאמר הזה תרפה את ידיהן לכאורה.

כאשר יש לך זרם פוסטמודרני שמכחיש הבדלים *ביולוגים* בין גברים ונשים, אין להתפלא על כך שהוא ישאף לחסל גם מחקרים כאלה.

--

עוד1 12.09.1812:00
67. מאוד מעניין תודה בתגובה להודעה מספר 0
יישר כח W
BEBO 12.09.1812:00
69. כתב על זה גדי טאוב בפייס בתגובה להודעה מספר 0
מלחמתה של התקינות הפוליטית נגד האמת. עוד דוגמא.
.
הזדמן לי לנדנד לכם כבר עם התזה שהאקדמיה החליפה את משימתה תחת הפרדיגמה הפוסטמודרנית. פעם היא ראתה את גילוי האמת כמשימתה. היום היא רואה את משימתה כמלחמה נגד האמת (בחסות הפירכה שאין דבר כזה אמת, אין דבר כזה מציאות, ואין דבר כזה עובדות).
.
ככה עובד ההיגיון העקום הזה: מכוון שאין אמת מה שצריך לומר הוא מה שעינינו רואות אלא את ההפך. צריך לומר לא מה שמתאר את יחסי הכוחות הקיימים, אלא את מה שמכחיש את יחסי הכוחות הקיימים, מתוך הנחה שהשיח קובע את המציאות. נכחיש את יחסי הכוחות בתיאור ה"מציאות" ישתנו יחסי הכוחות עצמם. לכן מצווים עלינו לומר את מה שהוא ההפך מהאמת. למשל מה שהמאמר הזה חושף לגבי זכרים ונקבות.
.
ואם אתם רוצים להבין מה הנזק, אז תהיה לכם הדגמה בשוודיה מחר. יהיו שם בחירות. כבר זמן רב שמשטרת שוודיה מסרבת לשחרר נתונים על עבירות מין לפי מוצא אתני, כדי "לא ליצור דעות קדומות נגד מהגרים" (ראו לינק בתגובות). אבל יחסם של המהגרים המוסלמים לנשים הוא מחפיר ואלים. והשוודים יודעים את זה. אז בסוף, ימאס להם להפיץ את השקר שאמור לתקן את המראה כדי שזו בתורה תשנה את המציאות (שאין), והם יפנו לטפל במציאות (שמסרבת להעלם למרות שנוזפים בה שוב ושוב על חוסר התחכום הזה). וזה יהיה כשהיא כבר תצא משליטה.
.
כלומר כל זה כבר קרה. ומאחר שהיא כבר יצאה, אז ממש מחר הימין הקיצוני יהפוך כנראה למפלגה הגדולה ביותר בשוודיה. אין לי שום דבר נגד ימין באופן כללי, גם כשאני לא מסכים עם הימין. אבל נגד הקצה האלים והגזעני של הימין דווקא יש לי די הרבה. אבל בגלל שהשמאל הקצין ונעשה מטופש, הוא טיפח בעקיפין את הימין הקיצוני, על חשבון הימין השמרני. שנים הכחשתם את הבעיות עם המהגרים, וכך עזרתם להפוך את הביקורת על המהגרים, לשינאת מהגרים.
.
אז צפו להרבה גזענות באירופה בקרוב. ואם חשבתם שדווקא ישראל עלולה להתדרדר עד לטרנספר, אני חושב שאתם לא קוראים את המפה. באירופה יחזור הרעיון הזה ויקבל לגיטימציה, ואולי גם יצא לפועל. כי האירופים הם לא רבע מוסריים מהיהודים, והם גזענים ואכזריים. הם טובים במוסר כשמדובר במוסר שאת מחירו משלמים אחרים. כשזה נוגע אליהם, זה עניין אחר לגמרי. ימים רעים מאד עומדים לבוא על היבשת נגועת הריקבון הזאת. הקורבינים מזה, והגזענים מזה. טוב זה לא יהיה.
495 12.09.1813:11
81. אם אפשר לינק למקור בתגובה להודעה מספר 69
קונדור 12.09.1812:15
75. תודה רבה על העבודה המושקעת בתגובה להודעה מספר 0
אני, כמחבר המחקר, אחרי תלאות ועיוותים רבים כאלה, שולח את המחקר ישירות למייל של כל הפמיניסטיות.
נכון, אקבל מטח אש חזק - זו המטרה שיבורה שלחתי להן את המחקר.
לסיום, עורך.מחקר חדש על צורת החשיבה המעוותת וסתימת הפיות הפמיניסטית ושולח לכל הערוצים והעיתונים. מספיק שעשירית מהם יפרסמו ושהנאורות תתמודדנה.
חושבות שהן מנהלות את העולם כמו בחשכת ימי הביניים??
המרשתת כבר תבהיר להן את המציאות.
ציון דרך 12.09.1812:19
77. תודה, מעניין בתגובה להודעה מספר 0
גרי 12.09.1813:21
82. אגב, יש תיאוריה של פסיכולוג, לא זוכר את שמו הפרטי,שטוען שאוטיזם זה מקרה קיצוני של מוח גברי בתגובה להודעה מספר 0
אושר לפרסום. בפעם השנייה הוא כבר פורסם
27סוט 12.09.1813:24
83. תודה רבה, אשכול חשוב מאוד ! לא מפתיע שאלו שמדברים בלי סוף על חופש הביטוי וחופש אקדמי בתגובה להודעה מספר 0
יהיו גם בדיוק אלו ששוללים אותם.
בדיוק כמו שאסור לסמוך על מי שאומר לך בלי סוף "סמוך עליי" .
לוגיקה 12.09.1813:45
84. כל הכבוד על התרגום ++ בתגובה להודעה מספר 0
תוכן מעניין
הפוך גוטה 12.09.1815:14
85. התקשורת הממוסדת מסלפת את האמת כדי לשרת אג'נגות, אך כבר יש חלופות טובות עוקפות. בתגובה להודעה מספר 0
אז גם במדע יכולות להיות דרכים עוקפות-מדע-ממוסד.

ומצד שני, כשאתה כל הזמן עוקף בעיות, שמסתבר שהן תוצר של אותה בעיה, כבר עדיף להתמודד עם הבעיה: עם הג'יהאד ה'תרבותי' הזה.

כשתימצא הדרך להפוך את חסידי הדיקטטורה החדשה ללא רלוונטיים, זה יחסוך את הצורך במסלולים דוגמת אלה:
מסלול עוקף-בג"צ.
מסלול עוקף-תקשורת-ממוסדת.
מסלול עוקף-מדע-ממוסד.
אשר טריגר 12.09.1816:33
90. הבאת כתבות זרות רעיון מעולה ומעשיר , תודה על ההשקעה מר דאבליו בתגובה להודעה מספר 0
העבר לפורום אחר
העבר לפורום:
סיבה:
תגובה חדשה
כותרת:
תוכן:
סמיילים:
הצג
עריכת אשכול
כותרת:
תוכן:
סמיילים:
הצג