להורדת אפליקציה:
החופשה הבאה שלך מתחילה כאן
פורום סקופים וחדשות אשכול 645937

סאלח 31.07.2011:33

האיום בתביעה, הפשרה, והכותרת המביכה

גילת בנט, רעייתו של ח"כ נפתלי בנט, פרסמה פוסט נגד עו"ד איתמר בן גביר וחטפה איום בתביעה, הושגה פשרה - שדווחה בערוץ 7 בצורה מעוותת

הפוסט והתביעה

ראשיתו של הסיפור הוא בתחילת השנה. גילת בנט, אשתו של שר הביטחון לשעבר ח"כ נפתלי בנט, מפרסמת בפייסבוק פוסט תגובה ארוך לטור שכתב העיתונאי קלמן ליבסקינד. בין הדברים שכתבה גילת, היא האשימה את אנשי תנועת 'עוצמה יהודית', שבראשותה עומד עו"ד איתמר בן גביר, וכתבה: "שבעתי מהעבריינות הדוחה שלהם. כמו כשפרצו אליי הביתה בבחירות האחרונות, כדי להראות שהם יחצו גבולות אם צריך. שאבין שהם טרוריסטים לכל דבר ואפחד מהם…". בן גביר לא נותר חייב והודיע לגילת כי בכוונתו לתבוע אותה נוכח הדברים שכתבה ופרסמה. בזמנו פרסמה עוצמה יהודית תגובה לדברים: "גילת בנט כנראה עברה קורס אצל רפי פרץ: איך לשקר בצורה הטובה ביותר. השקרים שלה מגיעים מאותה פטרונות, התנשאות ואליטיסטיות של בעלה נפתלי, וכמו שאר אנשי ימינה היא לא בוחלת בשום אמצעי כדי להכפיש את עוצמה יהודית".

בראיון שהעניק בן גביר לכאן רשת ב' למחרת פרסום הדברים, הודיע יו"ר עוצמה יהודית כי הוא שוקל להגיש תביעה אזרחית על סך רבע מיליון שקלים נגד גילת בנט בעקבות הפוסט בו האשימה את פעילי עוצמה יהודית כי פרצו לביתה. בן גביר אמר בריאיון: "תתכבד הגברת בנט ותסביר לנו מה בדיוק היה, או שתסביר זאת לבית המשפט". חודש חלף וגילת בנט לא התנצלה, לפי דרישתו של בן גביר, על האשמות שפרסמה. בן גביר מימש את האיום והגיש באמצע חודש פברואר תביעה על סך רבע מיליון שקלים נגד גילת בנט.

בכתב התביעה כתב בין היתר: "אין ספק שכוונת הנתבעת הייתה לפגוע בכבודם של התובעים, במשרתו של התובע, במשלח ידו או במקצועו של התובע, וביחס הציבור לתובעים, שכן יש בפרסום דברים אלה כדי לגרום לקורא הסביר לראות את התובעים בעין שלילית בלשון המעטה". בכתב ההגנה שהגישה בנט לביתצ המשפט היא האשימה את בן גביר בהיותו סוכן שב"כ, לדבריה: "למרות שבן גביר מציג חזות של איש ימין קיצוני כלפי חוץ, הוא מופעל מזה שנים ארוכות כסוכן מטעם שב"כ ומטרתו לאסוף מידע על פעילי ימין קיצוניים".

ההתקפלות והפשרה

אמש פורסם כי עו"ד איתמר בן גביר הגיע להסכם פשרה גילת בנט, תוכן הסכם הפשרה בין השניים סודי ברובו בהסכמת הצדדים, אך חלקוו כן פורסם בשל העובדה שגילת בנט נאלצה לכתוב ולפרסם בעמוד בפייסבוק שלה: "לאחר שבדקתי את העובדות, הבנתי שטעיתי כאשר ייחסתי לאנשי עוצמה יהודית פריצה לביתי ברעננה, או פעולה עבריינית כלשהי כלפי או כלפי בעלי". כמו כן, בנט חזרה בה מהאשמה אותה הציגה בכתב ההגנה שלה, לפיה עו"ד איתמר בן גביר היה סוכן שב"כ וכתבה: "כמו כן אני חוזרת בי מן האמור בכתב ההגנה בו נטען כי איתמר בן גביר היה בעברו סוכן שב"כ. דברים אלו נטענו ללא כל בסיס ואני מצרה על כך".

במסגרת הסכם הפשרה סוכם כי גילת בנט תעביר תרומה כספית לחיילי צה"ל המוצבים בחברון, ככל הנראה סכום כסף שבן גביר העדיף לוותר עליו אישית, בנט כתבה: "היות וגם הגב' גילת בנט וגם עו"ד בן גביר אוהבים את חיילי צה"ל, תעביר גילת באמצעות איתמר בן גביר סכום כסף שנועד לפנק את חיילי צה"ל במוצבים בחברון". עו"ד איתמר בן גביר מסר בתגובה לפרסום חלק מהסכם הפשרה: "מרוצה מההסכם ושמח שבמוצאי תשעה באב בזמן שבו  נכון להנמיך את הלהבות ולפעול לפיוס בעם, הגענו להבנות והסכמות".

הכותרת התמוהה של אתר ערוץ 7

לאחר חשיפת חלק מהסכם הפשרה לכלי התקשורת, פרסמו אתרי החדשות השונים את נסיבות ההסכם והרקע המקדים לו. אך באתר ערוץ 7 ובחשבון הטוויטר של הערוץ, פורסמה כותרת שנויה במחלוקת, בשל העיוות הברור של הסיפור המוצג מניסוח הכותרת. בחשבון הטוויטר נכתב בכותרת אליה צורף קישור לכתבה המלאה: "גילת בנט תתרום כסף לטובת חיילי צה"ל". לגולש הממוצע הנתקל בכותרת כזו ובוחר שלא להיכנס לכתבה המלאה – נוצר הרושם לפיו רעייתו של חבר הכנסת החליטה לתרום לחיילי צה"ל, מבלי להבין שמדובר בכספי הסכם פשרה, אותם בן גביר החליט לפנים משורת הדין לא ליטול לעצמו אלא לנתב עבור חיילי צה"ל.

תגובות הגולשים לא איחרו להגיע, בעקבות הכותרת. "כותרת שלא משקפת את הכתבה !!!", כתב אחד מהם. אחר כתב: "וואי אתם שקרנים ומוטים שזה לא ייאמן". גולש נוסף הגיב וכתב: "די נו באמת… זה כזה מגוחך לסכם כך כותרת (הרי יש לכם עוד תווים לשימוש, לא?) שזה יוצר יותר אנטי מחשבתי, כזה שממנו רציתם להימנע מלכתחילה…". למרות הביקורת, עורכי האתר השאירו את הכותרת על כנה, נכון לשעה זו.

עו"ד איתמר בן גביר מסר לבאזזנט בתגובה לכותרת התמוהה: "בימים אלו אני שוקד על תביעה נגד ערוץ 7, בשל הסיקור שלהם בפרשיה הזו. צריך להבין שהערוץ הזה הוא מגמתי ומוטה, לאורך כל הבחירות הם התנהלו בצורה לא אתית ולא ישרה. זה כבר הופך לסוג של פארסה, כל מי עיניו בראשו רואה את הכותרת המגמתית. ערוץ 7 הוא ערוץ שאחד ממטרותיו הוא להילחם בי אישית ובעוצמה יהודית"

באתר ערוץ 7 מסרו: "אין תגובה"

מקור: https://buzznet.co.il/branja/53815

 

Baznoded 31.07.2011:40
1. נדמה לי שהיה סיפור דומה אתמול בתגובה להודעה מספר 0
סאלח 31.07.2011:45
3. פורסם בלי החלק של ערוץ 7 בתגובה להודעה מספר 1
Reddish 31.07.2011:42
2. חח ערוץ 7 גדולים: ''גילת בנט תתרום כסף לחיילי צה''ל''. בתגובה להודעה מספר 0
חבל מאד שבפמפום הזה של ימינה הם לא דוחפים לשני בלוקים מדויקים יותר מאשר הבלוק המוזר של ימינה.
jack10 31.07.2011:46
4. ערוץ 7... מישהו מופתע? בתגובה להודעה מספר 0
בהצלחה לבן גביר בתביעה
נאמן למקור 31.07.2011:50
5. איזו תביעה? הכותרת (ההזויה) שלהם שיקרית? בתגובה להודעה מספר 4
סאלח 31.07.2012:22
6. היא מעוותת, מציגה חלק מהאמת והם עושים את זה לא בפעם הראשונה בתגובה להודעה מספר 5
גושן 31.07.2012:34
7. אני מצרף את ערוץ 7 לשאר ערוצי הזוהמה ומחרים אותם. חוצפנים. בתגובה להודעה מספר 0
ורד הרים 31.07.2012:35
8. הוא צודק. כותרת הזויה שלהם בתגובה להודעה מספר 0
יוסריאן 31.07.2012:42
9. שמאלנים, בוגדים בתגובה להודעה מספר 0
מעליתי 31.07.2013:25
10. גם הכותרת של באזזנט לא משהו בתגובה להודעה מספר 0
"האיום בתביעה" הם כותבים, כאשר בפועל "האיום" מומש והתביעה התקיימה ואף זכתה להצלחה מלאה כפי שעולה מהסיקור.
העבר לפורום אחר
העבר לפורום:
סיבה:
תגובה חדשה
כותרת:
תוכן:
סמיילים:
הצג
עריכת אשכול
כותרת:
תוכן:
סמיילים:
הצג