להורדת אפליקציה:
החופשה הבאה שלך מתחילה כאן
פורום סקופים וחדשות אשכול 646034

miklo 01.08.2007:01

תאונת אימונים במארינס: הרוג ו-8 נעדרים ליד קליפורניה

** לא יודע אם זה קשור לידיעה של חברנו BlackHawkIL
חדשה מהניילון: צי ארה''ב הכניס לשירות נושאת מטוסים (ספינה לוחמה אמפיבית) חדשה

https://rotter.net/forum/scoops1/64...

התאונה התרחשה בספינת קרב אמפיבית סמוך לחוף, כאשר מים חדרו לסיפון. לפני 3 שבועות: עשרות נפצעו בפיצוץ בספינת מלחמה ליד סן דייגו

לוחם אחד בחיל הנחתים של ארה"ב (מארינס) נהרג ועוד שמונה אחרים נעדרים, בעקבות תאונה שהתרחשה בעת אימונים שערכה ספינת קרב אמפיבית.


בחיל הנחתים האמריקני מסרו אחר הצהריים (ו') כי "התקרית הטרגית" התרחשה סמוך לחופי דרום קליפורניה. בחיל הוסיפו כי הם עורכים כעת סריקות נרחבות בניסיון לאתר ולחלץ את חיילי המארינס הנעדרים, וכי בחיפושים מסייעים כוחות של חיל הים ומשמר החופים.

התאונה התרחשה במהלך אימון שגרתי סמוך לאי סן קלמנט. לפי שעה נסיבות האירוע טרם ברורות לחלוטין, אך בהודעת חיל הנחתים נמסר כי בשעה 17:45 ביום חמישי (03:45 ביום שישי לפי שעון ישראל), הנחתים על הספינה האמפיבית דיווחו שמים חודרים לסיפון.

על הסיפון היו בעת התקרית 16 איש בסך הכול, 15 חיילי מארינס ומלח אחד של חיל הים. ברשת CNN דווח כי שמונה חולצו. בערוץ הטלוויזיה המקומי 7 San Diego דווח כי מותו של ההרוג בתקרית נקבע בהמשך בבית חולים בסן דייגו.
הנחתים שהיו מעורבים בתקרית היו כולם מיחידת המשלחת הצבאית ה-15 של חיל הנחתים, שבסיסה בקמפ פנדלטון, בסיס המארינס הגדול ביותר בחוף המערבי של ארה"ב. הבסיס שוכן בקליפורניה בין מחוז אורנג' למחוז סן דייגו. בסוכנות הידיעות רויטרס ציינו כי חיילי המארינס נוהגים לעתים קרובות לתרגל הסתערות על החוף בעזרת כלי שיט אמפיביים.

"התקרית הזו מצערת ביותר", מסר קולונל כריסטופר ברונזי, מפקדה של היחידה שחייליה מעורבים בתקרית. "אני מבקש מכם להתפלל למען חיילי המארינס והמלחים שלנו, ולמען משפחותיהם, בזמן שאנו ממשיכים בחיפושים".

לפני 3 שבועות: ספינת מלחמה עלתה באש ליד סן דייגו
(צילום: AP)
התקרית הנוכחית מגיעה פחות משלושה שבועות לאחר תקרית נוספת שאירעה סמוך לחופי קליפורניה, אז פיצוץ ושריפה בספינת סער אמפיבית של חיל הים הובילו לפציעתם באורח קל של לפחות 21 חיילים ואזרחים.
https://www.ynet.co.il/article/r1LB...
KobyBD 01.08.2007:08
1. אירן? בתגובה להודעה מספר 0
אצאצן48 01.08.2007:59
2. קדוש... בתגובה להודעה מספר 1
ישראלי 01.08.2014:23
3. אגב יכול בהחלט להיות שהתרגיל הוכתר כעבר בהצלחה כן.. אמריקאים מכינים תיק תרגיל עם כמות מקובלת של אבדות לתרגיל בתגובה להודעה מספר 0
1 הרוג ובהנחה שימצאו את האחרים בהחלט יכול להיות שמקובל על מתכנני התרגיל
moty 01.08.2015:19
5. באמת? בתגובה להודעה מספר 3
מאיפה המידע הזה?
עונה ומענה 01.08.2014:52
4. מזעזע ועצוב. בתגובה להודעה מספר 0
העבר לפורום אחר
העבר לפורום:
סיבה:
תגובה חדשה
כותרת:
תוכן:
סמיילים:
הצג
עריכת אשכול
כותרת:
תוכן:
סמיילים:
הצג