להורדת אפליקציה:
החופשה הבאה שלך מתחילה כאן
פורום סקופים וחדשות אשכול 646064

פורטרט 01.08.2016:22

המתיחות בצפון | 10 ימים של כוננות שיא: מספר הטנקים הוכפל, מארבים של 90 שעות

שלוש נגיעות בגדר נחשדו השבוע כפיגוע משיכה, הרחפנים מוקפצים לפני הלוחמים, וחטיבת הקומנדו ערוכה עם ציוד למלחמה ומאות טילים מסווגים. עם זאת, עשרות המחסומים בכבישים החשוכים עלולים להפוך לתורפה קטלנית - כמו גם החשש מירידה במתח המבצעי. עם הזמן, לצה"ל אזלו הכלים שימנעו מחיזבאללה להוציא פיגוע נקמה בצפון

יואב זיתון
פורסם: 01.08.20 , 16:11

האוגדה שהכפילה את כוחותיה - והפכה לבלתי נראית: שבוע של סיורים ברחבי אוגדת הגליל, ממורדות החרמון המערביים (הר דב) ועד לרכס הסולם שנישא מעל שלומי וראש הנקרה עד שנופל לים, מלמד כמה הקפיץ המבצעי הגדול שמתח פיקוד הצפון בגבול לבנון חזק ושריד, אך באותה קלות יכול להיקרע בכל רגע.

מול ההתרעה לפיגוע נקמה של חיזבאללה נכנסו בסוף השבוע אלפי חיילי האוגדה, מעובים בכוחות תגבור רבות, ליממה תשיעית של כוננות שיא. כמות הטנקים באזור, שרבים מהם עשו את הדרך הארוכה מבסיס האימונים בשיזפון, גדולה פי שניים מבשגרה.

חטיבת הקומנדו שהוקפצה אף היא על מפקדתה המלאה נפרסה לאורך הגבול, עם כלל אמצעי הלחימה הייעודיים של יחידותיה למלחמה, בהם כלי ניוד זריזים לדילוג אל מעבר הגבול במידת הצורך, מכ"מים מיוחדים, טילים מסווגים ויכולות חשאיות ששמורות בדרך כלל לפעולות במלחמה ובעומק שטח האויב.

לאלה נוספו גם לוחמים מהיחידה הרב-מימדית החדשה, "רפאים", שהוכרזה רשמית כמבצעית רק לפני שבועיים וכבר נשלחה לחזית. במדרון האחורי, מטבע הדברים, ניצב כוח האש המסיבי. עוד ועוד סוללות ארטילריה, סטטיסטית ומדויקת, עם טילים שטרם נחשפו לציבור, נפרסו בין השטחים החקלאים של מרחבי הגליל לעמקים הנסתרים שבין קווי הרכס. והכל - מבלי שעין אזרחית או לבנונית תראה זאת.

הכוחות מהיחידות המובחרות נמצאים כבר יותר משבוע במציאות מבצעית שהחיילים הצעירים ומפקדיהם לא הכירו. שום דבר כאן לא מקרי, הלוחמים כבר ביצעו מודלים ותרגולות בגזרה, והתאמנו לאותו תרחיש בחודשים האחרונים, כך שהשבוע האחרון הפך לתרגיל גדול של מעבר משגרה לחירום - שכל מפקד אוגדה מרחבית יכול לחלום לקבל מצה"ל.

אלפי כוונות של אמצעי תקיפה של צה"ל לא משות זה ימים ארוכים מיעדים של חיזבאללה, בכינון ישיר או עקיף, מהאוויר, אך בעיקר מהקרקע. בהינתן הפיגוע, הם יסגרו מעגל תקיפה מהיר של שניות אחדות עד דקות בודדות.

העצבנות הזו, המתח המבצעי, לא יוכלו להימשך זמן רב ללא פעולה או שגיאה של מי מהצדדים. קהות החושים בצד הלבנוני עלולה להוביל לטעות שתסתיים בכמה הרוגים ישראלים, ואז הדרך להסלמה קצרה.

מתיחויות דומות קודמות בגבול לבנון הסתיימו בפיגוע או בניסיון פיגוע של חיזבאללה שהגיע בחלוף 12-8 ימים בממוצע. בשל שגיאה של צה"ל כמו בתקרית בהר דב בינואר 2015 שהסתיימה בשני הרוגים מחטיבת גבעתי, או במתיחות האחרונה בספטמבר אשתקד, שהסתיימה בטילי נ"ט שהחטיאו תאג"ד צבאי.

לעיתים הסתיימו המתיחויות בהצלחה צה"לית, כמו במטען החבלה שפגע בדחפור D9 בהר דב. הפעם, נוצר פרדוקס. צה"ל מפיק לקחים היטב בינתיים ולא מייצר מטרות לחיזבאללה, פועל בתחכום יתר ובאופן שמאריך ומאריך עוד יותר את המתיחות. למעשה, התוכנית שתוכננה במשך שנה באוגדת הגליל מתממשת בימים שבהם הגליל עמוס במטיילים. אתמול, לצורך העניין, העריכה המשטרה כי כמות הנוסעים בכבישי האזור הייתה פי 4 מהרגיל בשל חג הקורבן.

באוגדה, נזכיר, הספיקו השבוע לשבץ כוחות הנדסה למשימות ההגנה ממרחבים נסתרים ליד הגבול, לקלוט באופן זהיר אך מהיר כוחות תגבור, לפרסום צוות קרב גדודי שהוקפץ מאימון בגולן (גדוד 13 של גולני), לשגר לאוויר עשרות רחפנים, מזל"טים ומל"טים מעל תאי שטח שנקבעו מראש, בחילופי ראש בראש, מבלי שעיניים יירדו מדרום לבנון.

מוצבי הבט"ש שסמוכים לגדר דוללו, והלוחמים עברו לעמדות ארעיות באוהלים ותחת כיפת השמיים בשטח, עם אספקות תמידיות שהחלו לכלול אף אמצעי מיזוג. במבט ראשון על המוצבים, שחלקם נושקים ליישובים כמו זרעית, הרושם הוא מתעתע: בפועל, הכוחות רק הכפילו עצמם, אך זו גם עלולה להיות תורפתם.

שליטה על אלפי חיילים מול חוליות אויב
באוגדת הגליל מנהלים כעת מתח תמידי בין איכות לכמות כוחות התגבור. בתקרית הנ"ט הקטלנית בינואר 2015 היה זה גדוד תגבור של גבעתי שמפקדיו סיירו ללמידת הגזרה ונחשפו בנקל למארב טילי קורנט של חיזבאללה, בין צומת הטנק לכפר רג'ר.

ערב רב של כוחות תגבור שמסתובבים בגזרה חדשה, זה בדיוק הדבר שבאוגדת הגליל פועלים למנוע כעת. יותר מ-30 מחסומים נפרסו באופן חסר תקדים בכבישי הצפון השבוע כדי למנוע מכלי רכב צבאיים ואף מאנשי קבע בכלי רכב אזרחיים להתקדם לכבישי הצפון שבקו האש של חיזבאללה.

ברגע האמת, כמו בניסיון הפיגוע בהר דב ביום שני, המחסומים חסמו מיד גם את דרכם של אזרחים למשך שעה. מרוב המחסומים, שמאוישים 24 שעות ביממה, לא נותרו למשטרה הצבאית חיילים לאיישם.

בימים האחרונים נראו בהם גם טירונים קרביים, בהם גם של גולני, שמוצאים עצמם פתאום עומדים תחת השמש הקופחת בצומת סאסא או בכביש ליד כברי, מבררים עם נוסעי המכוניות החולפות אם מדובר באזרחים שרשאים לעבור, או אנשי צבא דרכם מיד נחסמת. כצפוי, תוך יומיים הפכו המחסומים למוקדי פיזור ממתקים, חטיפים, שתייה קרה ושאר מזונות שמשאירים להם התושבים והמבקרים בגליל.

אבל המחסומים האלה יכולים בקלות להפוך לתורפה בטיחותית קטלנית. התרופפות המשמעת, ככל שחולפים הימים, כבר יצרה מקרים בהם חיילים יורדים להחליף את חבריהם ברגל, בשולי הכביש ועם מדים, כשהם חשופים לצד הלבנוני ולסכנת דריסה.

במחסומים אחרים הושארו מחסומי פלסטיק גדולים במרכז הכביש החשוך ללא אמצעים זוהרים ואחרי עיקול. בעמדה אחרת שביקרנו בה אירחו חיילים במחסום מבקרות צעירות, אזרחיות מהאזור, בשעת לילה מאוחרת. אוגדת הגליל מפעילה ארבעה צוותי בקרה ייעודיים ומעטפת אבטחה כדי למנוע תקלות כאלה, אך ככל שחולפים הימים והמתח המבצעי יורד בהיעדר פיגוע, יהיה קשה למנוע תאונה או תקרית בטיחותית שתיגרם בכבישים הצרים, הפתלתלים והחשוכים של הרי הגליל.
הסמכות להתקרב לגדר: באישור מג"ד ומעלה

מיקומי המחסומים נבחרו בקפידה בצמתים ובנקודות שלא גלויות לצד הלבנוני, גם כדי למנוע ירי צליפה לעבר החיילם. איום הצליפה נראה משמעותי יותר במתיחות הנוכחית, לא רק בשל הדיוק כמו גם הרצון של חיזבאללה לאזן את המשוואה באופן נקי - חייל הרוג ישראלי אחד כנקמה על מותו של פעיל הארגון בתקיפה שיוחסה לצה"ל ליד דמשק לפני כשבועיים.

עד כה זה עבד, אך לאורך זמן רב, בגבול שנפרס על פני 150 ק"מ, זו עלולה להיות משימה בלתי אפשרית. מספיק שמילואימניק ייצא על מדי ב' מביתו במטולה לתרגיל בצאלים או רבש"ץ באחד מיישובי סמוכי הגדר יקפוץ להתראה בלבוש צבאי חלקי, כדי לחטוף את הקליע מהצלף הלבנוני שאורב ממול.

בחיזבאללה מחזיקים ברובי צלפים תקניים וחדישים לטווח ירי יעיל שמגיע קילומטר אחד, לצד ניסיון ומיומנות שצברו גדודי רדואן המובחרים שלו במלחמה בסוריה. מאות מלוחמיהם חזרו כבר לדרום לבנון.

זהו כנראה גם מתווה הפיגוע שסוכל השבוע בהר דב: צליפה לעבר אחד החיילים במוצב גלדיולה או בסביבתו. הסכנה הגדולה לא פחות היא מפיגוע משיכה, כפי שלפי החשד ניסו לעשות פעילי חיזבאללה בשלישי בלילה. התחקיר הראשוני של התקרית העלה כי מערכת ההתראה זיהתה שלוש נגיעות בגדר המערכת ליד מושב שתולה סמוך לשעה 20:00, ומספר חשודים שנעו בצד הלבנוני, ליד עיטא א-שעב.

בימים רגילים, היו מיד קופצים לנקודה הכוחות מהגדוד הגזרתי. כעת מדובר בגדוד להב (603) של חיל ההנדסה. הפעם, למרות הפיתוי והאינסטינקט, נשלח קודם רחפן לסרוק את המרחב, וגשש צה"לי בדק את הקרקע אבל מרחוק יחסית, ולא בנקודות הנגיעה. לא מן הנמנע שצלף מחיזבאללה או חוליית נ"ט שיעית המתינה בשקט להגעת הכוחות. בחלוף כשעה וחצי צה"ל שלל חדירה והודיע על חזרה לשגרה.

בימים כאלה הסמכות להתקרב לגדר הגבול נתונה בידי מפקדים בכירים - ממפקד גדוד ומעלה. עיקרון החתירה למגע לא ננטש, אלא החליף צורה. להשלמת הפער, צה"ל פרס מארבים רבים בשטחים המתים, גם במובלעות, שבהן התצפיות מתקשות לראות. השיחים העבותים, בעיקר בגזרה המערבית, מאפשרים נתיבי התקדמות שהתצפיות והמזל"טים לא יזהו, ולכן אמצעי המעקב התרמיים הם קריטיים לזיהוי הבלחות אנושיות בין הסבך.

הכוחות הרבים שאורבים להם מצוידים לא רק בדריכות לפגוע בהם, אלא גם מכוילים היטב על מטרות חיזבאללה בכפרים השיעים ובפאתיהם שיותקפו מיד במקרה של פיגוע קשה.

מדוע חיזבאללה מעדיף לתקוף באור יום?
ניתן להעריך שחיזבאללה עסוק בימים אלה בהערכות מצב קדחתניות, האם להסתפק בחדירה להר דב שהסתיימה ללא פיגוע אך גם ללא נפגעים בקרב החוליה, או בכל זאת לפגע במטרה צבאית ישראלית? כמו ביום שני ובתקריות קודמות, חיזבאללה שוב בחר לפעול דווקא באור יום ולא בחסות החשיכה.

בצה"ל עדיין לא פענחו זאת סופית, אך מניחים שהסיבה לכך היא התאורה לצילום "סרטון הניצחון" שיופץ בהמשך. הנרטיב שייקבע חשוב יותר מהפעולה הטקטית, תוצאותיה וביצועה, בעיני חיזבאללה.

השבוע גם עלתה השאלה המתבקשת מדוע חיזבאללה, צבא טרור עם ארסנל רקטות גדול וניסיון רב יחסית לגוף שאינו מדינתי, לא מגיב במטח מוגבל לעבר אחת הערים הגדולות בצפון, בהנחה שכיפת ברזל תיירט את הטילים שיגרמו לבהלה בקרב רבבות הישראלים - אך מנגד לא יהיו הרוגים. הרי כך נוהג חמאס, וישראל לא שברה את הכלים מולו כאשר שיגר מטחים לאשדוד או לאשקלון.

ההנחה הרווחת בצבא היא הטראומה ההדדית ממלחמת לבנון השנייה וההרתעה שנותרה ממנה. בקריית שמונה ובמרג' עיון גדלו ילדים מאז, שהיום בני 13 ו-15, שלא יודעים מהם פיצוצי נפילות או קולה המבהיל של אזעקה. די היה ללבנונים שגרים בכפרי הגזרה המערבית לשמוע בחודש ספטמבר האחרון את פגזי הארטילריה של צה"ל נופלים ליד ביתם בתגובה לתקרית הנ"ט ליד אביבים כדי להזדעזע בחרדה, לתפוס מסתור ולשקול להימלט צפונה אחרי שנים ארוכות של שקט ושלווה.
הזדמנות אחרונה לחיזבאללה

בינתיים, בצבא לא ממהרים לחלק ציונים לסיכול הפיגוע בהר דב, וממתינים להחלטת חיזבאללה. צה"ל זעק מסרים מעל כל במה אפשרית וערוץ חשאי על כך שבחר לא לפגוע בחמושים שחדרו לשטח ישראל ונמנע מלפגוע בכבוד הארגון ולפרסם את תיעוד התקרית.

מדובר בהזדמנות אחרונה לחיזבאללה "לסגור את האירוע" ולחזור לשגרה. ארגון הטרור, שהתברגן בשנים האחרונות, נמנע גם הפעם מפגיעה באזרחים ישראלים ובעיקר מופעל באופן היררכי מסודר, כך שאם תתקבל החלטה, כל החלטה, היא כנראה תרד מהר לשטח ותיושם ללא סוררים.

בצה"ל מעריכים שהטקטיקה, ולא הדמגוגיה, תשרת את האסטרטגיה. הפעולות בצפון בימים אלה לא נגמרות בגבולות הגזרה של אוגדת הגליל, ואף לא של פיקוד הצפון. מבצעים חשאיים בעלי ערך רב יותר יקבלו כנראה עדיפות על תגובה או אי-תגובה של תקרית בודדת מול פעילים זוטרים בגבול. התחושה, נכון לעכשיו, היא שאחרי ההחלטה שלא לירות על המחבלים בהר דב והפצתה ברבים, לצה"ל כבר לא נותר מה לתת לחיזבאללה כדי לעזור לו לרדת מהעץ.

https://www.ynet.co.il/article/BJSu...
גושן 01.08.2016:26
1. המתיחות בצפון היא פועל יוצא של מדיניות רופסת ותבוסתנית. שהרי הצבא החזק ביותר בתגובה להודעה מספר 0
במזרח התיכון "חושש ומודאג" מרצון החיזבאללה לנקום בישראל.
די ברצון הזה של האויב על מנת שנכה בו מכה ניצחת.
פומפיה 01.08.2016:29
2. בישראל מחכים לטעות מובהקת של חיזבאללה בתגובה להודעה מספר 1
ואז אתה תראה תוקפנות במיטבה, צריך קצת סבלנות, זה הכל
mek2 01.08.2016:32
4. ה-50 שנה האחרונות מלמדות שמה שכתב התברר כפעם אחר פעם כתחזית שגויה בתגובה להודעה מספר 2
שדרותי 01.08.2016:49
16. +++ בתגובה להודעה מספר 4
רוני53 01.08.2016:53
17. מק, לא הבנתי. מי שוגה בתחזיותיו? זייתון או פומפייה? בתגובה להודעה מספר 4
ולנושא השירשור - אני מסכים עם פומפיה בתגובה 2.

ישראל מכינה לחיזבאללה הפתעה אסטרטגית, בתגובה לשגיאה טקטית שלו.

אחרת, קשה להסביר רבים מאירועי השבוע האחרון - וכבר עייפתי מלסקור אותם כאן..." alt="" />
גושן 01.08.2016:34
7. קשה לי להאמין חבר. היו ''שתי טעויות'' כאלה לאחרונה ונהגנו כאחרוני הפחדנים. בתגובה להודעה מספר 2
פומפיה 01.08.2016:43
13. כנראה שזה הפעם הראשונה וזה היה חלש. בתגובה להודעה מספר 7
ולא נגרם שום נזק. עכשיו נראה אותם 😀
הנבון 01.08.2017:44
61. הטעות הזאת הייתה לפני שבוע לא ראיתי איזה תגובה יוצאת דופן של צה''ל בתגובה להודעה מספר 2
כמובן לא צה''ל הוא המכתיב אלה ביבי הוא המושך בחוטים, ובינתיים זה חוטים של חומה והתבצרות
Picho 01.08.2016:55
18. מכתב בתגובה להודעה מספר 1
רומח 01.08.2016:31
3. לכתבים הצבאים אין כבר מה לנתח מארוע אחד בתגובה להודעה מספר 0
והארוע מצטייר כבדיחה של כוכבי
Katvan 01.08.2016:35
8. הוא במשרד עם דלת סגורה מתאפק לא לצחוק בתגובה להודעה מספר 3
יצחק היקר 01.08.2016:33
5. מצד אחד - קשה לראות שנסראללה משגע מדינה שלמה מבלי לירות כדור אחד - אבל מצד שני יש פה אמירה בתגובה להודעה מספר 0
ברורה לעולם - ישראל לא מחפשת מלחמה אבל אם מישהו יכפה אותה עלינו - אזי המחיר יהיה כואב מאוד.
0x972DC 01.08.2016:34
6. האשכול היומי. בתגובה להודעה מספר 0
"יגיבו ב48 שעות הקרובות"
"יגיבו לפני החג"
"קיימת אפשרות שיגיבו במהלך החג"
"סופ"ש מתוח במיוחד"
"יגיבו אחרי החג"
"יגיבו אחרי הבחירות בארה"ב"
"יגיבו רק כשאר האדם הראשון יצעד על מאדים"

לדעתי נסראללה פשוט מפחד, ויודע שזה הסוף של הארגון שלו אם ינסה לאתגר את ישראל.
ש-עצמון 01.08.2016:35
9. אייך זה שטיטול אחד מכניס מעצמה אזורית לקיפאון וחרדה? בתגובה להודעה מספר 0
הנבון 01.08.2017:45
62. אתה בחרדה? בתגובה להודעה מספר 9
הצופה מהצד 01.08.2016:36
10. ניתוח מעניין בתגובה להודעה מספר 0
להכות בברזל 01.08.2017:35
54. הכינוי שלך הבהיל אותי לרגע בתגובה להודעה מספר 10
ש-עצמון 01.08.2016:38
11. ''לצה''ל אזלו הכלים שימנעו מחיזבאללה להוציא פיגוע נקמה בצפון'' בתגובה להודעה מספר 0
מדוע שצהל לא ישנס את מותניו ייצור פרובוקציה שתיצור תגובה מהחיזבאללה ואז יהיה לצבא לגיטימציה להרוס את לבנון.
לחכות כמו עכבר נפחד לתגובה מהטיטול אינה אסטרטגיה נכונה.
זה הזמן להכות בהם חזק.
srgn 01.08.2016:42
12. אותי מעניין מהם הכלים האלה? בתגובה להודעה מספר 11
הכלים זה להגיד לכתבים צבאים שאנחנו לא מעוניינים בהסלמה? ואז להגיד לכתבים להגיד שאם הם יגיבו אנחנו נתקוף חזק? נגמר מה להגיד זה הכלים?
קצינה במגלן 01.08.2016:45
14. הכלים כרגע הם לוחמה פסיכולוגית בתגובה להודעה מספר 12
ומנסים לעשות הכל שחיזבאללה לא יגיב,
ושאנחנו לא נאלץ להגרר לימי קרב.
srgn 01.08.2016:57
20. ושהם נגמרים זה אומר שרואים שזה לא עובד פשוט? בתגובה להודעה מספר 14
קצינה במגלן 01.08.2016:59
22. כשהם אוזלים במצב הזה, אנחנו מחכים דרוכים ככל הניתן. בתגובה להודעה מספר 20
srgn 01.08.2017:02
29. כן אבל אני לא מבין מה זה אומר שהם אוזלים? שזה פשוט לא משפיע על הצד השני? בתגובה להודעה מספר 22
קצינה במגלן 01.08.2017:05
33. כן. כרגע שקט אז אולי היא משיגה את המטרה, בתגובה להודעה מספר 29

ערכתי לאחרונה בתאריך 01.08.20 בשעה 17:17 בברכה, קצינה במגלן

אני לא יודעת. מה שבטוח שהכוננות הזאת לא תשאר ככה
עוד הרבה זמן במקרה שימשך השקט.
srgn 01.08.2017:11
37. כן אבל לא סתם יש כוננות, המודיעין מזהה רצון שלהם להוציא פיגוע בתגובה להודעה מספר 33
קצינה במגלן 01.08.2017:16
39. מה נסגר איתך? זה ברור בתגובה להודעה מספר 37
כוננות מוגברת לא תימשך הרי לנצח נכון??
srgn 01.08.2017:19
41. ברור שלא, אבל כדי להוריד את הכוננות צריך לקרות אחד משני הדברים הבאים בתגובה להודעה מספר 39
1) הם מגיבים ורואים שנגמר הסיפור
2) הרצון לפיגוע הוסר בצורה כזו או אחרת
קצינה במגלן 01.08.2017:21
42. תקרא שוב את תגובות 14, 22, 33 בתגובה להודעה מספר 41
ואת השאלה שאלה שלך שפתחה את השיח בנינו,
ואתה תבין שהרגע ענית על השאלה המקורית של עצמך מלכתחילה ;)
srgn 01.08.2017:34
51. בקיצור אם חיזבאללה לא יוציא פיגוע בזמן הקרוב אנו נאלץ לתקוף בלבנון? בתגובה להודעה מספר 42
קצינה במגלן 01.08.2017:35
52. ממש לא. אנחנו נוריד כוננות ונחזלש את הסיפור הטיפשי הזה. בתגובה להודעה מספר 51
srgn 01.08.2017:37
56. אבל אז הם יוכלו לפגוע בנו בקלות לא? בתגובה להודעה מספר 52
קצינה במגלן 01.08.2017:40
57. ???? בתגובה להודעה מספר 56
עד עכשיו מבלי שחיסלנו מישהו פגענו בנו בקלות?
הכוננות לא היתה מוגברת מ2006..... (אלא כשקרה משהו ספציפי)
וחיזבאללה לא הוציא פיגועים ״ככה סתם״.
srgn 01.08.2017:42
58. נכון אבל אנחנו רואים שהם רוצים להוציא פיגוע כלומר יש להם חוליות פרוסות על הגדר שמחכות למטרה בתגובה להודעה מספר 57
ואנחנו פשוט נוריד את הכוננות וניתן לחיילים להתקרב לגדר כי אי אפשר לשמור על כוננות שיא? לא רואה את זה קורה
קצינה במגלן 01.08.2017:43
59. התשת אותי😅 בתגובה להודעה מספר 58
אתה שואל ועונה לעצמך, אני לא מבינה מה קורה?
אתה עושה לי בכוונה?
srgn 01.08.2017:55
63. חחחח לאלא אני מנסה להבין את קו המחשבה שלך בתגובה להודעה מספר 59
פשוט את אמרת שאי אפשר להמשיך עם הכוננות הזאת לנצח ואני מסכים אבל היא לא תרד בלי שהאיום הוסר לכן כל עוד הוא לא הוסר לדעתי היא תמשך בניגוד למה שאת אמרת שהיא תרד עוד כמה ימיים ככה או ככה.
ECMA 01.08.2016:48
15. גם אם כל צה''ל יהיה בגבול הצפון התגובה תהיה מבישה בתגובה להודעה מספר 0
ביבי אוהב לאיים, הוא אף פעם לא מבצע (ראה ערך: ימין חזק, אגרוף הפלדה ועוד אמירות ממר ביטחון)
Picho 01.08.2016:56
19. געגועיי למארבי 90 בתגובה להודעה מספר 0
קצינה במגלן 01.08.2016:59
23. 🤢🤢🤢🤢🤢🤢🤢 בתגובה להודעה מספר 19
Picho 01.08.2016:59
24. על מה תחמיצי פנייך? בתגובה להודעה מספר 23
קצינה במגלן 01.08.2017:01
25. זה חתיכת התכלבות ובעיקר מפחיד🤷🏻‍♀️ בתגובה להודעה מספר 24
Picho 01.08.2017:01
27. זה מה יש בתגובה להודעה מספר 25
בין 93 ל-2000 חייתי בתוך שיחים בלבנון יותר מחצי מהזמן
קצינה במגלן 01.08.2017:03
31. שמחה שאתה איתנו פה ולא בשיחים. בתגובה להודעה מספר 27
עדי 01.08.2016:57
21. לא צריך להיות מומחה צבאי להבין שלא יהיה כלום. חיזבאללה כבר הגיבו מסוג תגובה קטנה וטיפשית רק כדי שיוכלו בתגובה להודעה מספר 0
להגיד שהייתה תגובה. הם לא יבצעו משהו נוסף ורציני בגלל הלחץ שיש עליהם בלבנון.
תגובה נוספת של החיזבאללה תביא את לבנון למצב קשה עוד יותר מהמצב שהם נמצאים בו עכשיו וזה יהיה סופו של הארגון.

ECMA 01.08.2017:02
28. אבל הם טוענים שלא הייתה תגובה והכל הייתה הצגה של ישראל בתגובה להודעה מספר 21
קצינה במגלן 01.08.2017:02
30. מסכימה איתך לגמרי בתגובה להודעה מספר 21
רק אני משערת שחיזבאללה ינסה עוד משהו מביך כזה,
לבטח לא פגיעה בנפש עקב ההשלכות שציינת.
גיא_גיא 01.08.2017:09
34. לא מסכים בכלל. הם יגיבו. בתגובה להודעה מספר 21
oby 01.08.2017:01
26. מארב 90 שעות? בתגובה להודעה מספר 0
השתגעו שם
0x972DC 01.08.2017:11
36. זה היה הסטנדרט פעם. בתגובה להודעה מספר 26
וזה גם הכי יעיל.
oby 01.08.2017:12
38. לדעתי 72 וזה גם הכי הרבה שעשיתי. בעזה בתגובה להודעה מספר 36
יותר מזה זה כבר עינוי סיני
kipaaduma 01.08.2017:03
32. אם כבר הכוחות פרוסים. ממליץ מכת מנע אחת טובה שתחזיר את לבנון 100 שנה אחורה ותהפוך את נסראללה וחבריו לאבק.. בתגובה להודעה מספר 0
ביום שלבנון כולה תוחרב, השם חיזבאללה ונסראללה יצא מפי השורדים שם רק כקללה ולא יותר. יקללו את היום שבו חיזבאללה ונסראללה נוצרו
יואב 01.08.2017:09
35. אני זוכר תקופת המתנה אחרת אז זה נגמר במתקפת פתע מעולה של צהל בתגובה להודעה מספר 0
כמה זמן צהל יכול להחזיק "שרירים מתוחים" לבסוף תהיה התרופפות
על זה בונה נאסראללה טעות גדולה של ביבי אין לו את האמץ להורות על מתקפת פתע
רוני53 01.08.2017:22
43. גם אני זוכר היטב את תקופת ההמתנה לפני ששת הימים בתגובה להודעה מספר 35
וזוכר גם מדוע לא פתחו במכת מנע ביום הכיפורים.

לעניות הבנתי, ישראל מחכה לקאוזוס בלי, עילה למלחמה, כד להנחית מכה אסטרטגית על איראן - בלבנון, בסוריה ואולי גם בשטח איראן.
יואב 01.08.2017:25
46. אני לא יודע מה עמדתו של נשיא ארה''ב אבל אני בטוח שנקבל גיבוי מלא ממנו כל עוד הוא שם בתגובה להודעה מספר 43
בפעם הבאה ולא רחוק בנובמבר נקבל נשיא שיקשור לנו ידיים מאחור
רוני53 01.08.2017:27
47. בהחלט! אבל חוץ מאמריקה יש עוד שחקני-חוץ בזירה בתגובה להודעה מספר 46
רוסיה, צרפת - וכן סעודיה ואיחוד האמירויות..." alt="" />
לעניות הערכתי, ישראל מכינה לחיזבאללה הפתעה אסטרטגית, בתגובה לשגיאה טקטית שלו (היא הקאוזוס בלי).

אחרת, קשה להסביר רבים מאירועי השבוע האחרון - וכבר עייפתי מלסקור אותם כאן..." alt="" />
גשם חומצי 01.08.2017:18
40. בקרוב הסרט בנטפליקס בתגובה להודעה מספר 0
איך דביל אחד עם טיטול על הראש מטמטם מעצמה אזורית.
ימנצהל 01.08.2017:22
44. חחחח איזה כתבות מצחיקות - בואו נפחיד את חיזבאללה! בתגובה להודעה מספר 0
שמשון הגיבור3 01.08.2017:23
45. מה הטעם בכל הכוננות והמארבים אם לא רוצים לחסל חוליית אויב? בתגובה להודעה מספר 0
אחד שיודע 01.08.2017:28
48. נראה לי שהכתבים הצבאיים מפחדים לצאת לחל''ת אז מעלים תוכן דומה כל יום מחדש בתגובה להודעה מספר 0
Space oddity 01.08.2017:29
49. לא יודע למה.... אבל יש הרגשה שאנחנו רק רוצים להראות ששלנו גדול יותר. בתגובה להודעה מספר 0
כל הכתבות האלה נראות לי כהוראה מלמעלה שמא האוייב מאזין.
גמני 01.08.2017:31
50. צריך להיות כתב צבאי חסר הבנה לחלוטין לכתוב משפט כזה: בתגובה להודעה מספר 0
"לצה"ל אזלו הכלים שימנעו מחיזבאללה להוציא פיגוע נקמה בצפון".

לצה"ל מעולם לא היו כלים שיכולים למנוע לחלוטין הוצאת פיגוע ע"י החיזבאללה. הסיבה היחידה שפיגוע כזה לא יוצא כל שני וחמישי היא הידיעה של החיזבאללה מה פיגוע כזה יעורר.

כל סיור צהל"י למשל על הגדר בימי שיגרה, חשוף לירי נ"ט מצד החיזבאללה. למה הם לא יורים? כי הם יודעים מה יהיה המשכו של אירוע כזה.
להב אש 01.08.2017:36
55. הוא לא כתב את זה בטעות הוא חושב שהמקצוע שלו מחייב אותו ללהג שטויות כדי לעמוד בתת רמה של העיתונות בישראל בתגובה להודעה מספר 50
גמני 01.08.2017:44
60. אתה יודע שעיתונאים לא כותבים לעיתונאים אלא לקוראים. תת הרמה של העיתנות שאתה מתאר מתארת בתגובה להודעה מספר 55
מצב שבא לענות על מה שהקוראים צורכים. כשאתה קורא את ההיסטריה כאן בפורום מכל אירוע נקודתי אולי מעצבן אבל חסר כל חשיבות בהיבט של המשך קיומה של מדינת ישראל (ואני לא מתכוון רק לאירועים צבאיים אלא בכלל, לכל אירוע כאן שמחולל שורת תגובות היסטריות שרואות את האירוע כמבשר את קיצו של עולם), אתה מיד מבין שבעיתונות שמדווחת את הידיעות והמידע הזה יש בסה"כ רצון לענות ולהשאר רלוונטיים לצרכים ודרישות של קוראיהם.
להב אש 01.08.2017:35
53. וכרגיל התקשורת הישראלית מעודדת ולוחצת על האויב לעשות פיגוע נקמה תוך צידוק וחצי לכך. בתגובה להודעה מספר 0
רחמנות על האויב אין לו ראש לעמוד בציפיות האובססיביות של התקשורת הישראלית לראות דם והסלמה.
העבר לפורום אחר
העבר לפורום:
סיבה:
תגובה חדשה
כותרת:
תוכן:
סמיילים:
הצג
עריכת אשכול
כותרת:
תוכן:
סמיילים:
הצג