החופשה הבאה שלך מתחילה כאן
פורום סקופים וחדשות אשכול 709885

תשבץ 31.07.2118:40

הקורונה חזרה לסין, אוסטרליה שולחת צבא לרחובות

התפרצות של זן הדלתא, שהחלה בצוות ניקיון במטוס, התפשטה ל-14 מחוזות בארץ מוצאו של הנגיף: "הגל החמור ביותר מאז ווהאן". אוסטרליה: הפרת הגבלות המונית בסידני, מאות חיילים יעזרו באכיפה, סגר גם בבריזביין. באמצע האולימפיאדה ביפן: יותר מ-4,000 נדבקים ביום בטוקיו, מצב החירום הורחב לעוד 4 מחוזות. ארגון הבריאות: מספר הנדבקים בעולם עלה ב-80% בתוך חודש

יותר משנה וחצי אחרי שיצא ממנה והחל להתפשט בעולם, סין דיווחה בסוף השבוע על ההתפרצות הגדולה ביותר של נגיף הקורונה בתחומיה מאז ימי ההתפשטות שלו מהעיר ווהאן, שבה הוא זוהה לראשונה. ההתפרצות הנוכחית היא של "זן דלתא" המידבק-למדי, ובמסגרתה זוהו כבר יותר מ-200 נדבקים ב-14 מחוזות – ההתפשטות הגיאוגרפית החמורה ביותר של הנגיף בסין זה חודשים. בניסיון לעצור את גל ההדבקות הִכניסה סין לסגר יותר ממיליון תושבים ופתחה במבצע המוני של בדיקות.בדיקת קורונה בסין בסוף השבוע. הכול התחיל במטוס (צילום: AFP)


"זן דלתא" במולדת הנגיף. בתור לבדיקות בסוף השבוע (צילום: AFP)החשש: וריאנטים חדשים יצוצו במדינות הלא מחוסנות. סין (צילום: EPA)

ראשיתה של ההתפרצות הנוכחית הייתה בעיר ננג'ינג, שם אובחנו כנשאי זן דלתא תשעה עובדי ניקיון בנמל התעופה הבינלאומי. התשעה אובחנו אחרי שניקו מטוס שהגיע מרוסיה, וכלי התקשורת של המשטר בסין מדווחים כי הם לא הקפידו על הוראות ההיגיינה. במסגרת הניסיון לעצור את ההתפשטות נערכות כעת שתי בדיקות קורונה לכל 9.2 מיליון תושבי ננג'ינג, וכל הטיסות מהעיר ואליה הושעו עד ל-11 באוגוסט. התושבים נקראו לשוב לעטות מסכות ולשמור על מרחק של מטר זה מזה.

זן דלתא, שזוהה לראשונה בהודו ולכן כונה תחילה "הווריאנט ההודי", הגיע כבר ל-132 ארצות, והוא אחראי מרכזי לעלייה המחודשת בשיעורי התחלואה ברחבי העולם: ארגון הבריאות העולמי דיווח בסוף השבוע כי בארבעת השבועות האחרונים חלה עלייה של 80% במספר הנדבקים בקורונה ברחבי תבל. הארגון מזהיר כי זן דלתא מלמד שהעולם חייב להאיץ את מבצע החיסונים שלו ולסייע למדינות העניות לחסן את תושביהן, כדי למנוע היווצרות של זנים מסוכנים חדשים. העובדה שמדינות עשירות מיהרו לאגור חיסונים ואילו במדינות העניות יש מחסור קשה במנות הופכת את האחרונות לכר נוח לצמיחת וריאנטים חדשים שיעכבו את מיגור המגפה.


אוסטרליה לא מחוסנת, חיילים יעברו בבתים

באוסטרליה, שבה התחסנו עד כה רק כ-14% מהאוכלוסייה, הוכרז בסוף השבוע סגר גם במדינת המחוז קווינסלנד, בכלל זה בבריזביין, העיר השלישית בגודלה באוסטרליה. ההכרזה על הסגר באה בעקבות זיהוי שישה נדבקים חדשים באזור. בסידני, העיר הגדולה ביותר באוסטרליה, יישלחו מחרתיים לרחובות מאות חיילים מהצבא האוסטרלי כדי לסייע למשטרה לאכוף את הסגר שמוטל על העיר זה כחודש – ושהוארך השבוע בחודש נוסף בשל העלייה בתחלואה.בתור לבדיקות קורונה בבריזביין. העיר השלישית בגודלה נכנסת לסגר (צילום: AFP)


בריזביין בסוף השבוע (צילום: AFP)


שוטרים אוכפים את הסגר בסידני. קרוב ל-3,000 נדבקים (צילום: gettyimages)

במסגרת הסגר בסידני מותר לחמישה מיליון התושבים בעיר לצאת מבתיהם רק להתעמלות, לעבודות חיוניות, לקניית מוצרי יסוד – ולמטרות רפואיות, אבל בפועל נרשמות הפרות רבות של הסגר הזה, וזה שבועות שבפארקים ובחופים של סידני נצפים תושבים שותים קפה ומתרועעים עם חברים, בניגוד להנחיות. בימים האחרונים הגבירה המשטרה את חלוקת הקנסות, אבל היא מתקשה באכיפה, ולכן ביקשה להסתייע ב-300 חיילים מהצבא. אלה יעזרו לה החל ממחרתיים לסגור בתי עסק שאינם מכבדים את הנחיות הריחוק החברתי, ויעברו בין בתים פרטיים כדי לוודא שמי שחייבים בבידוד מקיימים את חובתם. מאז תחילת ההתפרצות הנוכחית בסידני התגלו בה קרוב ל-3,000 נדבקים.


כביש כמעט ריק מאדם בעיר הגדולה ביותר באוסטרליה, השבוע בזמן הסגר (צילום: EPA)

באוסטרליה חיים כ-25 מיליון תושבים, ובמונחים של מדינות עשירות אחרות בעולם ההתפרצות שהיא חווה אינה גדולה, אבל למן תחילת המגפה נוקטת הממשלה האוסטרלית קו תקיף מול הנגיף ומכריזה על סגרים גם כשהיא מגלה מקרים מעטים בלבד של נדבקים. בשנה וחצי של מגפה זוהו באוסטרליה רק קצת יותר מ-34 אלף נדבקים, ופחות מ-1,000 נשאים מתו.

הפיליפינים: סגר על 13 מיליון איש במנילה

התפרצויות גדולות נמשכו בסוף השבוע בעוד מדינות במזרח אסיה ובאוקיינוס השקט. בטוקיו בירת יפן, שמארחת בימים אלה את האולימפיאדה, דווח היום על שיא נדבקים יומי חדש – 4,085. אתמול הודיעה ממשלת יפן על הרחבת מצב החירום מטוקיו לארבעה מחוזות נוספים במדינה.


מצטלמים עם הטבעות האולימפיות ליד האצטדיון האולימפי בטוקיו(צילום: רויטרס)

בימים האחרונים חלה ביפן עלייה של 61% במספר הנדבקים היומי הארצי. אף שבמונחים בינלאומיים גם ההתפרצות ביפן הענקית, שבה 127 מיליון תושבים, איננה גדולה, עבור היפנים מדובר בעלייה חדה ומדאיגה, ומומחים יפנים מזהירים כי מערכת הבריאות מתקרבת למצב שבו תתקשה לעמוד בעומס החולים. רק כרבע מאוכלוסיית יפן קיבלה עד כה את שתי המנות הדרושות לחיסון.

המשלחות שהגיעו לאולימפיאדה מתנהלות בתוך "בועה אולימפית" שבה יש תקנות קשוחות הנוגעות להיגיינה ולבדיקות קורונה, ואף שעד כה זוהו 241 נדבקים הקשורים באופן ישיר למשחקים – טרם התגלתה התפרצות משמעותית של הנגיף בקרב המשלחות. היום דווח על עוד 22 עובדי אולימפיאדה שנבדקו, אך איש מהם איננו ספורטאי. עד כה זוהה הנגיף אצל 23 ספורטאים שבאו למשחקים.


יפנים צופים במשחקים מקרוב. רה"מ ביקש: "תצפו בטלוויזיה" (צילום: gettyimages)

ראש ממשלת יפן יושיהידה סוגה הבהיר השבוע כי למרות העלייה במספר הנדבקים, האולימפיאדה תימשך. חלק מהמומחים ביפן טוענים כי קיום המשחקים למרות ההתפרצות מעביר לציבור מסר מבלבל, וכי העובדה שהגבלות הקורונה המוטלות כעת אינן קשוחות אלא מתבססות ברובן על רצונו הטוב של האזרח מקשה גם היא לעצור את התפשטות הנגיף.

המשחקים האולימפיים, נזכיר, נערכים הפעם ללא קהל, וראש הממשלה היפני סוגה קרא לאזרחיו להישאר בבית ולצפות באולימפיאדה בטלוויזיה. למרות זאת, בימים האחרונים נראו יפנים לא מעטים מגיעים לאתרי התחרויות ומנסים לצפות בהן מקרוב.

התפרצות מדאיגה נרשמת כעת גם בפיליפינים. בסוף השבוע הודיעה הממשלה שם כי היא סוגרת את נמל התעופה הבינלאומי של מנילה לרוב הטיסות הבינלאומיות, וכי תכניס השבוע לסגר נוסף יותר מ-13 מיליון תושבים בעיר הבירה בגלל התפרצות של זן הדלתא. התפרצויות גדולות נמשכות גם בתאילנד, וייטנאם ובנגלדש.

https://www.ynet.co.il/news/article...
לגמן 31.07.2118:48
1. צבא באוסטרליה .... בתגובה להודעה מספר 0
מקווה שלא יהיה אסון , אבל לכל הדברים האלה יש תנועת פיק וירידה אז כשהם יהיו בירידה ואנחנו נאלץ לעשות איזה צעד בדומה לסגרים הפתוחים ביותר שהיה לנו פה , שוב יתחילו דמעות התנין על פגיעה בזכויות וכל הקשקוש הזה , סה"כ עד כה אנחנו במצב הטוב ביותר כשהייתה לנו ממשלה , מקווה שבכלל לא נגיע לזה כי בהחלט לא נעים להתמודד עם משבר ללא שלטון .
ירושלמי02 31.07.2119:05
4. דמעות תנין על זכויות מיותרות כמו פרטיות, ביתי הוא מבצרי, תעסוקה, חופש ובריאות נפשית בתגובה להודעה מספר 1
מדהים אותי כל פעם מחדש ממש כמו בסרט הנחשול,
לקרוא את שטופי המוח התומכים בסגרים, הרס החיים והשמדת ערך האדם והחופש לטובת מלחמה בטחנות רוח וברוחות רפאים שבכל העולם לא הצליחה וגרמה לנזקים הרבה יותר מתועלת
מיכל 31.07.2119:18
6. דמעות תנין על המתים ועל בעלי לונג קוביד. אין שכל אין דאגות בתגובה להודעה מספר 4
ירושלמי02 31.07.2119:22
8. יש לך נתונים על לונג קוביד? כמה אנשים נפגעו מזה לעומת כמה אנשים נפגעו מהסגרים? בתגובה להודעה מספר 6
במקרה שלך באמת אין שכל אין דאגות. רק קורונה יש בעולם. אין מחלות אחרות
mek2 31.07.2119:33
10. כ-1%, אולי פחות, מכלל החולים עם סימפטומים עם לונג-קוביד שנמשך אחרי 120 יום.(סימפטומים - בעיקר CFS כמובן) בתגובה להודעה מספר 8
10% בשבועות הראשונים (4-12 שבועות)
2.3-1.5% עד 90 יום.

זה לא משהו מאיים כלל, למרות ש-CFS זה באמת משהו מאוד קשוח.

בקיצור, משהו מאוד מאוד שולי.
ירושלמי02 31.07.2119:56
12. תודה על הנתונים בתגובה להודעה מספר 10
פטנט רשום 31.07.2119:59
13. מוזמן לצפות בלונג קוביד מהמעגל הקרוב אליי בתגובה להודעה מספר 8
מח: חרדות קשות,אבדן זכרון,התקפי זעם,מצבי רוח קיצוניים,
שרירים: חולשה קיצונית בשרירים,כאבי שרירים,

עייפות קיצונית ועוד ועוד
וכל זאת שנה לאחר ה"החלמה"

mek2 31.07.2120:06
14. CFS קלאסי. (זה בטוח קרה בגלל שחלו בEBV אחרי הקורונה - הם יכולים לעשות בדיקת נוגדנים ולאשש את הטענה שלי) בתגובה להודעה מספר 13
זה דבר נורא, מודה. לרוב האנשים זה עובר תוך זמן מאוד קצר. החלק השולי תוך שנה. האלה שממש המזל לא שיחק להם יקח קצת יותר זמן.

זה לא סוף העולם, זו תחושה נוראית, אבל יש פתרונות.

אני מניח שהם בטח חיפשו רופאים ואף אחד לא האמין להם...
פטנט רשום 31.07.2120:32
17. אני מתחום הרפואה ולכן הם דווקא מקבלים עזרה בתגובה להודעה מספר 14
ואובחנו מייד,
אני מכיר עוד הרבה שמסרבים לטפל בהשלכות הפוסט קורונה לצערי,
וסובלים מהתופעות שציינתי לצערי,
לראות בחור בן 22 לוחם משוחרר שלא יכול לעמוד על הרגליים יותר מחצי שעה,
וכל דבר מדליק אותו וגורם להתקפי זעם,
כל שיעול מעלה לו פחד שאולי נדבק שוב בקורונה,

תאמין לי שמעלה דמעות בכל פעם מחדש,
ולא...הוא לא שטוף מח ולא צופה בחדשות,
שונרי 31.07.2120:11
16. +++ בתגובה להודעה מספר 4
Big Khanna 01.08.2100:26
19. לא נתפס, מתאים להיסטרים את ההיסטרי ביבהו בתגובה להודעה מספר 4
המתפרה 01.08.2106:21
23. אתה כמובן צודק לחלוטין בתגובה להודעה מספר 4
Spike 31.07.2119:00
2. התשעה אובחנו אחרי שניקו מטוס שהגיע מרוסיה???? למה לא בכותרת? בתגובה להודעה מספר 0
פלדל 31.07.2119:02
3. תודה על הפרוט המרתק. תזכורת: דלתא מדבק פי 1,000 יותר מזן האלפא המקורי. בעיה קשה למדינות עם חיסון נמוך בתגובה להודעה מספר 0
brosh 31.07.2119:06
5. אם הנתון הזה היה נכון כל אדם בעולם כבר היה צריך להדבק אלפי פעמים. בתגובה להודעה מספר 3
מתמטיקה פשוטה.
פלדל 31.07.2119:28
9. יש הרבה מאמרים בנושא. זו לא המצאה שלי. הנה דוגמאות בתגובה להודעה מספר 5
https://virological.org/t/viral-inf...

https://www.medpagetoday.com/specia...

Summary
We report the first local transmission of the Delta SARS-CoV-2 variant in mainland China. All 167 infections could be traced back to the first index case. The investigation on daily sequential PCR testing of the quarantined subjects indicated the viral load of the first positive test of Delta infections was ~1000 times higher than that of the 19A/19B strains infections back in the initial epidemic wave of 2020,

סיכום
אנו מדווחים על ההדבקה הראשונית של Delta SARS-CoV-2 בסין . ניתן היה לייחס את כל 167 הוריאנטים לוירוס המקורי. החקירה על בדיקות PCR רציפות יומיות של הנבדקים בהסגר הראתה שהעומס הנגיפי של הבדיקה החיובית הראשונה של דלקות דלתא גבוה פי 1000 מאלו של 19A
סנפר 31.07.2119:22
7. הוא גורם לעומס נגיפי פי 1000 בתגובה להודעה מספר 3
אבל מדבק פי 2 מהזן המקורי לא פי אלף למזלנו
הוא גם מסוכן פי 2 ללא מחוסנים מאשר מחוסנים אבל כנראה לא יותר מהזן המקורי למרות שיש לו סימפטומים מעט שונים (פחות שיעול יותר כאב גרון).


Data indicate that Delta is 40-60% more transmissible than Alpha and almost twice as transmissible as the original Wuhan strain of SARS-CoV-2. Furthermore, significantly more viral particles have been found in the airways of patients infected with the Delta variant. A Chinese study reported that viral loads in Delta infections were ~1,000 times higher than those in infections caused by other variants. In response this information, the World Health Organization (WHO) regards Delta as “the fastest and fittest” variant so far.

https://asm.org/Articles/2021/July/...
קוראת ותיקה 31.07.2119:46
11. מי מאמין לסינים? מי מאמין שהיו להם רק 85000 חולים? בתגובה להודעה מספר 0
אולי פי 10.
elbustani 01.08.2106:10
22. עם זן הדלתא הם יגיעו ל 86000 בתגובה להודעה מספר 11
הסינים הם איום קיומי על העולם
שונרי 31.07.2120:10
15. מטורפים חולי נפש בתגובה להודעה מספר 0
בן דוד בא 01.08.2100:06
18. שאלה? כשהקורונה התפרצה בסין היו עשרות צילומי וידאו של אנשים נופלים ברחובות ומתים לכאורה. האם מישהו ראה בתגובה להודעה מספר 0
אנשים נופלים ברחובות בעוד מדינות?
מורפיוס 01.08.2100:35
20. הקורונה לגמרי פה כדי להישאר בתגובה להודעה מספר 0
עצוב ביותר
O-A 01.08.2105:45
21. אני עוד לא קבלתי חיסון בתגובה להודעה מספר 0
העבר לפורום אחר
העבר לפורום:
סיבה:
תגובה חדשה
כותרת:
תוכן:
סמיילים:
הצג
עריכת אשכול
כותרת:
תוכן:
סמיילים:
הצג