האתר המרכזי למכירת חמץ

/ 2023
שטר הרשאה למכירת חמץ

הריני מיפה בזאת את כוחו של הרב יהונתן אורן להיות שליח שלי, כדי שהוא או שליחו וכן הלאה, ימכור לגוי, בתאריך י"ד בניסן ה'תשפ''ג בעז"ה, את כל החמץ ותצורתו השונה אשר יימצא בעת המכירה בבעלותי או בבעלות אחרים שאני שליחם. הודעה זו הנמסרת על ידי באמצעות האינטרנט הרי היא כחתימתי על שטר הרשאה ותוקף שטר הרשאה זה ככל חומר שטרות העשויין כתיקון חז"ל דלא כאסמכתא ודלא כטופסי דשטרי. ולהלן פרטי האישיים, והכתובת בו החמץ ותולדותיו ימצאו. ו/או כתובות נוספות של שולחיי.

הערה: זוהי שליחות לעסקה ממונית. חובה לכתוב שם מלא ות"ז כבכל חוזה ממוני
מכירת החמץ תיסגר בי"ד בניסן בשעה 07:00 בבוקר שעון ישראל

שים לב: לא לשכוח לציין את שם העיר או היישוב, ולא רק את שם הרחוב
!

נודה לכם אם תואילו לתמוך במשפחות נזקקות התרומה אינה חובה - אך חשובה PayPal התרומה באמצעות באמצעות כרטיס אשראי להלן או באמצעות פייבוקסשאלות נפוצות
 • איזה חמץ מוכרים ואיזה חמץ צריך לזרוק

  תשובה: מוכרים רק את אותם מוצרי מזון שהם לא חמץ ממש, כמו סוכר או קפה שיש לנו בארון שנקנה ללא הכשר לפסח או כל מיני בקבוקי יין או קוניאק שהם כבר פתוחים למרות שיש עליהם הכשר לפסח. אבל לא מוכרים חמץ ממשי כמו ביסקוויטים, מציות, ביסלי, פסטה, שקדי מרק, אטריות וכדומה כי זה ממש כמו לחם. את זה מסלקים מהבית ולא מוכרים לגוי.

  כשמדובר בכמויות גדולות כמו בבתי עסק, או בבקבוקי ויסקי יקר, אפשר כן לעשות עליהם מכירת חמץ.

 • ממתי אפשר להתחיל למכור חמץ, כאן דרך האתר

  תשובה: אפשר כעת מיד. אינך מבצע כעת מכירה, אתה מבצע כאן מינוי שליחות לצורך המכירה. המכירה עצמה תתבצע ממש בערב פסח בבוקרו של היום. דהיינו בתאריך י"ד בניסן. ואם י"ד בניסן חל בשבת, אז המכירה תיעשה בי"ג בניסן.

  בערב פסח ימכר החמץ שאתה משאיר בארונות סגורים, גם חמץ שטרם קנית עדיין. אין צורך לחכות עם הרישום ליום האחרון.

 • אם אנחנו לא נהיה בבית כל חג הפסח, האם גם צריך למכור את החמץ

  תשובה: כן, בהחלט. גם כשאתם מחוץ לבית אתם בעלים של הרכוש שלכם שהשארתם בבית ואם יש שם חמץ, הוא בבעלותכם ולכן חובה לסלקו או למוכרו לגוי.

 • אם אני גר בחו"ל, האם ניתן לעשות מכירת חמץ דרך האתר כאן

  תשובה: בהחלט כן!

  רק שחובה לקחת בחשבון את השעות של יציאת החג ולחשב מתי כאן בישראל זה מוצאי חג, לפני שכאן בישראל זה מוצאי חג, החמץ עדיין לא שלכם. רק בסיום החג בישראל, פוקעת המכירה והחמץ חוזר לרשותכם.

 • איך בכלל ניתן לעשות מכירת חמץ דרך אינטרנט, אין מבצעים קבלת קניין

  תשובה: מה שעושים דרך האינטרנט כאן, זה עדיין לא מכירת החמץ בפועל אלא רק מינוי שליחות למכירת החמץ. למינוי שליחות, לפי דעת הפוסקים ובראשם הרמב"ם, אין צורך לעשות קבלת קניין. מה שנהגו לעשות קבלת קניין בשליחויות נועד כדי שלא יגיד אח"כ "לא התכוונתי ברצינות, לא התכוונתי למנותך לשליח". אבל כאן במכירת חמץ, אף אחד לא עושה צחוק, הרי מתכוונים באמת שלא ישאר החמץ בבית.

  ערב פסח, הרב אורן פוגש את רבני העיר וממנה אותם לשליחות למכירת החמץ שלך, הרבנות המקומית מבצעת בערב פסח מכירה כדת וכדין עם קנין בפני גוי שקונה את החמץ שלך.

 • האם ניתן לקבל אישור למכירת החמץ כשמדובר בעסק

  תשובה: כל מי שמוכר חמץ, אם הוא מצרף כתובת מייל, מקבל אישור אוטומטי שהחמץ יימכר לקראת הפסח.

  מי שירצה אישור רשמי נוסף, יוכל לקבל אולם תופיע הערה שזה אינו אישור של הרבנות המקומית.

כל הזכויות שמורות. רוטר.נט ROTTER.NET