גירסת הדפסה          
קבוצות דיון פוליטיקה ואקטואליה נושא #30301 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 30301   
ilanka לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.4.02
123377 הודעות, 291 מדרגים, 486 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ' בתמוז תשפ''ב    21:58   19.07.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

להתאהב בבעיה: כך טייסת 190 לומדת לחשוב אחרת  

איך אפשר לעשות שינוי תודעתי ולחשוב על בעיה מזווית אחרת לחלוטין? איך אפשר למצוא פתרון שעוד לא קיים? ואיך אפשר לפרוץ דרך הנראית חסומה? נראה כי טייסת 190 עלתה על השיטה
(...)
לאחרונה התקיים אירוע חלוצי ונסיוני שטרם בוצע בטייסות - טייסת 190 ("מגע הקסם") ערכה "האקתון". במסגרתו התקבצו במשרד הייטק אזרחי אנשי טייסת מן ההווה והעבר, במטרה למצוא פתרונות חדשניים ומקוריים לאתגרים איתם הם מתמודדים ביום-יום. "הסתכלנו על הטייסת והבנו שיעילותה עומדת על שלושה עמודי תווך מרכזיים: על מיומנות הטיסה, על המוכנות ללחימה נקודתית, שיכולה להיות מתמשכת או קצרה, ועל המוכנות למלחמה, שהיא המסובכת ביותר", משתף מפקד הטייסת, סא"ל א'.

"ניסינו לחשוב איך אנחנו הופכים את הטייסת לטובה יותר בשלושת הדברים האלה, אבל בצורה שונה ממה שעשינו עד היום. אחרי הכל, אני כמפקד יכול להביא את נסיון הטיסה שלי, את הנסיון הפיקודי שלי ואת הרעיונות שלי, אך בסופו של דבר הם יהיו מאוד מוגבלים וצרים. היה לי חשוב שנביא פתרון רחב יותר", משמיע מפקד הטייסת. "מתוך התייעצות עם אנשים ומתוך הסתכלות על דברים שקורים מחוץ לצבא ועל מקומות אחרים, הגענו אל הרעיון של ההאקתון, בו לוקחים אנשים בעלי נסיון מהטייסת וגורמים להם להביא את הידע שלהם אל השולחן. ההאקתון הוא הכלי שמכריח אותנו להסתכל על הכל אחרת ומשדל אותנו לצאת אל האתגר מכיוונים שעוד לא חשבנו עליהם, וכך גם להביא פתרונות שעוד לא חשבנו עליהם".
(...)

למאמר המלא, באתר חיל האוויר: https://www.iaf.org.il/9535-55525-he/IAF.aspx

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  מעניין ביריון 20.07.22 03:36 1

ביריון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.07
101981 הודעות, 372 מדרגים, 606 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''א בתמוז תשפ''ב    03:36   20.07.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. מעניין  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות