גירסת הדפסה          
קבוצות דיון בית המדרש נושא #29037 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 29037   
גבעתי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.5.04
39838 הודעות, 363 מדרגים, 696 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ג בטבת תשפ''ג    11:19   16.01.23   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

החיזוק היומי של רונן קרתא  

בוקר טוב
חיזוק יומי - כג' טבת

תתחיל לסתת את הלב שלך

באחד הימים ראה רבי חנינא בן דוסא שבני עירו מעלים נדרים ונדבות לירושלים. אמר לעצמו: "כולם מעלים נדרים ונדבות לירושלים ואני איני מעלה דבר..."

יצא רבי חנינא מחוץ לעירו וראה אבן גדולה ויפה. חזר אל ביתו, לקח עימו כלי עבודה וחזר אל האבן הגדולה. סיתתה מכל כיוון, שבר מצד אחד, עיצב מצד שני, מירק אותה ואמר: "אני נודר להעלות אותה לירושלים ולהביא אותה תשורה לבורא, אומנם כסף אין לי כדי להביא פרים ואיילים, אך לפסל אבנים אני יודע..."

ניסה להרים את האבן, אך האבן כבדה מאד, הלך אל העיר לשכור פועלים שיסייעו בידו. נזדמנו לו חמישה אנשים. אמר להם: "תוכלו להעלות לי את האבן הזו לירושלים?"

"תן לנו חמישה סלעים של כסף ואנו נעלה אותה לירושלים" השיבו.

חיפש רבי חנינא חמישה סלעי כסף אך לא מצא באמתחתו מאומה והאנשים הלכו לדרכם.

כעבור מספר שעות החליט רבי חנינא ללוות את הסכום. לווה מספר סלעי כסף וחיפש אנשים שיסייעו לו.

באותה העת זימן לו הקב"ה חמישה מלאכים בדמות אנשים. שאלם רבי חנינא: "אתם יכולים להעלות לי את האבן לירושלים?"

"תן לנו חמישה סלעים של כסף ונעלה אותה לירושלים, ובלבד שאף אתה תושיט יד לעזרה" השיבו.

נתן רבי חנינא את ידו עמהם ונמצאו ברגע בירושלים. ביקש לתת להם את כספם והחמישה נעלמו כלא היו.

נכנס ללשכת הגזית היכן שהסנהדרין נמצאים וסיפר להם את המקרה. השיבו לו: "כנראה שאלו מלאכי השרת שסייעו בידך..." ('מדרש רבה' קהלת)

כולנו רוצים לתת לקב"ה את הלב שלנו אך לעיתים הלב שלנו הוא כמו "אבן גדולה וכבדה" יש לנו קושי להזיז אותה ולהעלות אותה אל הבורא.

המעשים שלנו כבדים, הרצון שלנו מתמעט, הלב שלנו מחפש את תאוותיו ולא את רצון הבורא.

עלינו ל"סתת את האבן" - את הלב שלנו, להעלים את הדברים המפריעים לנו בעבודת הבורא. כל אחד יודע מהם הדברים המעכבים אותו בדרך ל"ירושלים" - אל הבורא.

ברגע שתתחיל ל"סתת" את הלב שלך תקבל סיוע מהבורא, תקבל דחיפה אל המקום אליו אתה מכוון.

אדם הרוצה להשתנות יקבל מיד סיוע, אך לא די בכך, בורא עולם רוצה את ה"יד" שלך, את הרצון האמיתי שלך להשתנות.

הכל תלוי בך, טהר עצמך מהדברים המכבידים עליך, עשה צעד, ותקבל סיוע שיוביל אותך עד... "ירושלים..." ("חיזוק יומי" -רונן קרתא)

יום טוב, ובשורות טובות
לגאולת והצלחת עם ישראל ברחמים רבים. אמן!

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  תודה לך יוסף 20.01.23 10:37 1

יוסף לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.3.18
25298 הודעות, 272 מדרגים, 532 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ''ז בטבת תשפ''ג    10:37   20.01.23   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. תודה לך  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות