גירסת הדפסה          
קבוצות דיון יש לי מה לומר נושא #18587 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 18587   
בן אדם לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 31.1.16
3189 הודעות, 31 מדרגים, 58 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ח בשבט תשע''ז    09:06   14.02.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

לכל מי שחושב ש'טרנספר' זאת מילה מגונה...   

ערכתי לאחרונה בתאריך 14.02.17 בשעה 09:16 בברכה, בן אדם

הנה כמה עובדות היסטוריות על חילופי אוכלוסין במאה האחרון:

כהקדמה, זוהי דעתי בקצרה:
סיפוח מלא באופן הדרגתי. ו"חילופי אוכלוסין" לעבר ירדן ומדינות אחרות...
"גירוש" לא חייב להיות במקלות וברובים, אפשר גם לעודד הגירה באופן רשמי עם מקלות וגזרים, ומי שרוצה יוכל להישאר פה, ולקבל אזרחות, אחרי הצהרת אמונים בשבועה. (כפי שהרבה מדינות 'נאורות' דורשות, כולל ארה"ב).

שנית, הוכח מעל ומעבר שערבים שנמצאים מחוץ לגבולנו יכולים לסכן אותנו באופן מוגבל ביותר, יש הרבה אויבים שהיו שמחים לרצוח אותנו, ומה שמונע מהם את זה, היא העובדה שהם נמצאים מעבר לגבול. רוב חללינו (למעט מלחמות, שב30 שנים האחרונות נהרגו בהם הרבה פחות מאירועי טרור) נרצחו על ידי אויבנו שגרים בינינו. לכן המסקנה המתבקשת היא, שאם ערבים אלה שרצחו יהודים בפיגועים, היו מחוץ לגבולותינו, הם היו יכולים לפגוע בנו בדיוק כמו שערביי עיראק יכולים לרצוח אותנו. הסיכויים אפסיים. אכן, שיוויון זה ערך יפה מאוד, אבל אם המחיר של זה הוא רצח של בן אדם אחד, וכל שכן אלפי אנשים, וכל שכן רבבות יהודים בני עמנו, (אגב, הזדהות אוטומטית עם העם שבו נולדת, היא תחושה הישרדותית ואינטואיטיבית ונורמלית, בניגוד לדעת הליברל הקיצוני, שזו גזענות, או לחלופין התנשאות), אם המחיר הוא חיי אדם, עדיף לשלול מהם את האפשרות לרצח, הגם שיהיה לזה השלכות כואבות מבחינה מדינית, או פגיעה בשיוויון. כי ערך החיים קודם לכל ערך מומצא ולא מומצא.

כמו כן, אין לחשוש שזה יגרום לבידוד מדיני, כי גם ככה אנחנו לא הכי מקובלים בין אומות העולם, בלשון המעטה. כמו כן, ראינו איך שהעולם "פועל" מול זוועות בסוריה ובעיראק. ומדיבורים אין מה לפחד.

ולעובדות בקצרה:

ירדן גירשה את כל היהודים משטחי יו"ש אחרי מלחמת השחרור,לא שמענו שמישהו התנגד. הדבר הכי הגיוני אז, היה להעביר גם את הערבים שנשארו כאן, לצד השני של הגבול. גירוש פחות כואב ממוות.
בין יוון לטורקיה התבצעה חילופי אוכלוסין נרחבים (בקפריסין).

בין הודו לפקיסטן התבצעה חילופי אוכלוסין נרחבים. 

מיליוני גרמנים גורשו מארצות אירופה אחרי מלחמת העולם השנייה. 

במלחמת בוסניה, ובמלחמת קוסובו, התבצעו חילופי אוכלוסין נרחבים. 

אמנת ז'נבה הרביעית מ-1949 אסרה לראשונה על העברת אוכלוסייה משטח כבוש, ב"היעדר הצדקה צבאית חיונית" והגדירה אותו, לראשונה, כסוג של פשע.
שוב, רק ב1949, ורק בהיעדר הצדקה צבאית חיונית. 

מדינאים שתמכו בגירוש הערבים:

"את האוכלוסין העניים משתדלים אנו להעביר בלי רעש אל מחוץ לגבול, על ידי מתן עבודה בארצות המעבר, ואולם בארצנו שלנו הננו מונעים מהם כל עבודה" (תיאודור הרצל, ביומנו) 

רעיון הטרנספר הועלה גם על ידי שלטונות המנדט הבריטי. ועדת פיל ב-1937 המליצה על חילופי אוכלוסין בין המדינות היהודית והערבית המיועדות וציינה את דוגמת טורקיה ויוון.

מנהיגי תנועת העבודה, קיבלו את המלצת ועדת פיל.

דוד בן-גוריון: "היא תיתן לנו דבר שלא היה לנו אף פעם...גם בימי הבית הראשון וגם בימי הבית השני - טרנספר כפוי". הוא כתב שלהמלצה "חשיבות ענקית", משום שזו הפעם הראשונה בהיסטוריה שעומדת לקום מדינה "יהודית ממש", ובכך ניתנת ליהודים "אפשרות שלא חלמנו עליה ולא יכולנו להעז לחלום עליה בדמיוננו הנועז ביותר".

בן-גוריון: "קשה למצוא איזה נימוק פוליטי או מוסרי נגד העברת אותם הערבים משטח העומד תחת שלטון יהודי לשטח שיעמוד תחת שלטון ערבי. אנו לא היינו יכולים להסכים להעברה – גם אם היא מוצעת ומוצאת לפועל על ידי אנגלים ... אילו הייתה ההעברה כרוכה בנישול, כלומר בהריסת הקיום הכלכלי של האנשים המועברים. אבל גם מתוך חסידות יתירה וקפדנות מוסרית מקסימלית אי אפשר להתנגד להעברה, המבטיחה למועברים גם תנאים חומריים מספיקים וגם ביטחון לאומי מקסימלי, כפי שמחייבת ההעברה המוצעת על ידי הוועדה".

באחד הדיונים על הטרנספר, התייחס בן-גוריון לרכישת הקרקעות על ידי התנועה הציונית ופינוי יושביהן: "גם עד עכשיו עשינו את התיישבותנו בארץ על ידי העברת אוכלוסין".

ברל כצנלסון: "עניין העברת האוכלוסין עורר אצלנו ויכוח: מותר או אסור. מצפוני שקט בזה לגמרי, טוב שכן רחוק מאויב קרוב, הם לא יפסידו על ידי העברתם, ואנחנו בוודאי לא. בחשבון אחרון - הרי זו רפורמה פוליטית ישובית לטובת שני הצדדים. זה מכבר סברתי כי זהו הטוב בפתרונות... אלא שלא עלה על דעתי כי ההעברה "אל מחוץ לארץ ישראל" פירושה לסביבות שכם. האמנתי ועודני מאמין כי הם עתידים לעבור לסוריה ולעיראק".

משה שרת: "לשאלת העברת האוכלוסין הערבים. אני רוצה לדחות את ההשוואה עם גרמניה. מה שגרמניה עושה ליהודים זוהי ממשלה שלוקחת אנשים וזורקת אותם החוצה, אינה דואגת מה יהיה להם, אינה מרשה להם לקחת את הונם איתם – העברה כזו לא תיתכן. עניין ההעברה כאן הוא פשוט מאוד גם כשזה יהיה בכפייה, זה יהיה מתוך פיצויים בעד הנכסים שהם משאירים פה ומתוך דאגה למצבם במקום החדש".

אשמח לשמוע את דעתכם המלומדת...

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  ברוך הבא אהרון5 14.02.17 10:09 1
  אוסיף עוד נקודה חשובה: בן אדם 14.02.17 10:37 2
     יופי יופי, ראש בריא אהרון5 14.02.17 11:08 3
     אהבתי, ובגדול. רק שלצערי מאומה כבר לא יעזור. מוסרים את המדינה לערבים על מגש יהלום. לילך 19.02.17 11:43 4
         דמעתי אלעדי 20.02.17 09:18 5

אהרון5 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.10.15
64032 הודעות, 256 מדרגים, 445 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ח בשבט תשע''ז    10:09   14.02.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. ברוך הבא  
בתגובה להודעה מספר 0

יופי של ניתוח.
אני לא יודע להקיף את הנושא עם כל כך הרבה נתונים, ולכן אני שמח שטרחת וסיפקת אותם. מצויין.
השורה התחתונה ברורה: קונספציית הרב תרבותיות קרסה!
ערב עם מערב, לא הולך! מי שנהרות של דם לא הספיקו לו כדי להבין זאת יהנה מאוקיאנוסים.
זהו הפתרון ואין בלתו, הפרדה. התנתקות.
טרנספר מרצון, טרנספר בששון, לא חשוב איך יקראו לזה.
צריך להקים המוני ערי ענק בארצות ערב במימון משותף ערב ומערב, ולשכן שם את כל הפליטים, המהגרים, הערבים והמוסלמים שבמדינות המערב הנאור.
זהו. אין פתרון אחר.
אנחנו מבינים זאת, כעת השאלה היחידה היא: מתי גם העולם יבין זאת?
ולחובבי חופש הביטוי נאמר בנימוס: לכו תסתמו את הפה למישהו אחר בבקשה. תודה.

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
בן אדם לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 31.1.16
3189 הודעות, 31 מדרגים, 58 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ח בשבט תשע''ז    10:37   14.02.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. אוסיף עוד נקודה חשובה:  
בתגובה להודעה מספר 0

ערכתי לאחרונה בתאריך 14.02.17 בשעה 11:02 בברכה, בן אדם

מלבד זאת שההשוואה בינינו לנאצים היא טיפשות ורשעות לשמה, עקב הבדלים מעשיים בין זוועותיהם לטיפול העדין שלנו, אני רוצה להוסיף משפט, מעניין אותי אם מישהו מתנגד לזה:
אם היהודים היו עושים לגרמנים מה שהערבים עושים לנו בארץ, דוגמת פיגועי דריסה ודקירה, פיגועי התאבדות ורצח חפעם מפשע, ירי טילים, חטיפות, היה איזה שהוא היגיון (לא צדק) בחלק מסויים של מעשיהם. דוגמת גירוש וגטאות.
מי ששונא את העם שרוצה להשמידו, ופוגע בו בכל דרך שהוא, אינו גזען. כי זאת תחושה אנושית הישרדותית ואינסטינקטיבית. גזענות זאת שנאה על בסיס גזע בלבד, ללא קשר למעשיהם.

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
אהרון5 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.10.15
64032 הודעות, 256 מדרגים, 445 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ח בשבט תשע''ז    11:08   14.02.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. יופי יופי, ראש בריא  
בתגובה להודעה מספר 2

אני אוהב את החשיבה שלך.
יש סיכוי שתתחבר גם לחשיבה שלי.
נכון, אם יהודים היו רוצים לנקום בגרמנים היה בכך הגיון.
אבל השמאל דווקא אוהב להצדיק את תאוות הרצח של הערבים בתירוץ שהם לא אחראים למעשיהם כי הם כבושים.
העניין הוא שהיהודים מעדיפים להתאושש ולהתקדם כלפי מעלה, וערבים אוהבים זוועות ולהוביל כלפי מטה. עניין תרבותי.
שום קשר לגזענות כמובן. כל גולם שאומר גזענות תגיד לו תרבות.
לא יהיה לו מה לומר. אין שום בעיה עם הגזע של הערבים, רק עם התרבות שלהם.

לילך לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 21.8.11
2636 הודעות, 84 מדרגים, 160 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון כ''ג בשבט תשע''ז    11:43   19.02.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. אהבתי, ובגדול. רק שלצערי מאומה כבר לא יעזור. מוסרים את המדינה לערבים על מגש יהלום.  
בתגובה להודעה מספר 2

אני מודה ומתוודה, שנשברו לי המשקפיים הוורודות בחדשים האחרונים
משום שהעם שותק ואני לא מסוגלת לשתוק יותר, משום שהלב שלי
נשבר למען אחי ואחיותי שאבדו את כל היקר להם כאן, באדמה היפה
והנוראה הזאת, ועדיין הם המשיכו לעמול, עד שלקחתם מהם את
האנושיות שלהם. ואת זה אני לא יכולה לסבול משום שגם
אלה שבכל מאודם רוצים להמשיך הלאה אבדו את התקווה.

ובכל זאת העם הזה שותק.

הוא שותק משום שהוא יודע שעושים ממנו צחוק.
הוא שותק משום שהוא העז להאמין:

שאם הוא יעבוד קשה, שאם הוא יזיע, שאם הוא יצחק
וישיר, ויגדל ילדים לתפארת למרות הפחדים הכאב החששות
והעלבונות ישאר משהו לילדים שלו, אחרי:

המסים
המחירים המופקעים
השוד שעושים בו הערבים:

במכוניות
בחנויות
במים
בחשמל
בפשע המאורגן וזה שאינו כזה...

ממדינה קטנה, שלמרות הכל אך ורק מהיותנו יהודים ואך ורק
מאהבה גדולה לארץ הזאת, עדיין מנסים לנהל חיים כאן...

אז דחפתם לנו מורים ערבים
גננות ערביות
חיילים ערבים
חתיכים רצח ערבים:
ששורקים לבנות בלילות וטומנים להן מארבים
שנוגעים בילדות שיוצאות מבית ספר במקומות מוצנעים
שהולכים אחרי בנות קשות יום ומפתים אותן
שרוצחים לנו את הילדים שלנו, פרי בטננו...

פוליטיקאים קטנים ועלובים מכל הגוונים, גברים ונשים שמאל וימין כאחד,
אתם הרסתם את המקום הפורח הזה של פעם. פעם, כשאי אפשר היה לרעוב
משום שבכל מקום גדלו עצי פרי, ירקות וגם פרחים. ככל שהעם ליטף את האדמה
הזאת, אתם יצרתם לעצמכם "צבא" של משרתים שגנבו את הכל. ואלה שישבו
בממשלות לדורותיהן גנבו את אוצרות הטבע של המדינה הזאת. אתם אינכם בושים
כבר, לא מהעם הזה לא מהאדמה הזאת שגבתה מאיתנו מחיר כבד. אבוי לכם מיום
הדין משום שהוא קרב בצעדי ענק.

אתם יכולים לברוח לאמריקה עם הכסף שלכם, אתם יכולים לברוח לאירופה
עם הכסף הגזול שלכם, אבל עדיין ישנם דברים שאין לברוח מהם, ואני מקווה
שלא תוכלו לישון ולו דקה אחת על זה שהולכתם את העם הזה את הארץ הזאת.
מתנתו האלוהית של כל יהודי באשר הוא, לפי אבדון. רק אל תשכחו
שלמרות הכסף, ולמרות כל הצחצוחים והצעצועים שהוא קנה לכם, שם,יהיה מי
שיזכיר לכם טוב טוב, מי אתם, מאיין באתם, ולאן כל בן אדם שב.

אז היום אני בשבילכם, למען העם האהוב הזה, ולמען שתיקתו
הרועמת וסבלותיו שגדשה סאתם.

כתום הוא השחור הלא חדש שלי

אלעדי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.2.15
13004 הודעות, 128 מדרגים, 248 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ד בשבט תשע''ז    09:18   20.02.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. דמעתי  
בתגובה להודעה מספר 4

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות