אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה          
קבוצות דיון פוליטיקה ואקטואליה נושא #10997 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 10997
rozgil
חבר מתאריך 26.1.03
30361 הודעות
יום שלישי כ''ו בתמוז תשס''ח    10:01   29.07.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

שאלות ליועץ המשפטי במולדת מבולבלת - קצת בהומור עצוב :  

ערכתי לאחרונה בתאריך 29.07.08 בשעה 10:21 בברכה, rozgil

לקראת 60 השנים הבאות למדינת ישראל
שאלות ליועץ המשפטי במולדת מבולבלת ,

*** - הלו שלום, זה היועץ המשפטי? מדבר מרדכי מוורשה.

- מרדכי מורשה?... איזה מרדכי?

- מרדכי אנילביץ'.

- כן מרדכי. מה אני יכול לעזור בבקשה.

- תראה כבוד היועץ. החברה פה מתארגנים למרד הגדול.

אוגרים מעט נשק, אוספים את שארית הכוחות, ומתכוננים לצאת לקרב על חירותנו ועל כבודנו הלאומי.

- יפה מאד מרדכי. כל הכבוד. מה השאלה?

- השאלה היא - יש סכנה מסוימת שכאשר נזרוק את בקבוקי התבערה, או כאשר נירה ממעט האקדחים

שנותרו לנו, ישנה סכנה שאולי איזה עובר אורח פולני, אוקראיני או אפילו גרמני חף מפשע עלול להיפגע. והרי

מדובר על חפים מפשע, וממש לא היינו רוצים לצאת למרד מתוך חשש שנפגע בחפים מפשע או שנעבור על

החוק. בבקשה, רק אם אפשר תשובה מהר, כי האוויר בבונקר מתחיל להיגמר לנו...תודה...באמת תודה...

*** - הלו שלום, זה היועץ המשפטי?

- מדבר. במה אוכל לעזור גברתי? רק אם תוכלי להגביר את קולך יש רעש חזק של מטוס ברקע.

מי את ומהיכן את מדברת?

- כן...שלום..שמי חנה...חנה סנש...אתה שומע ? אני בקושי שומעת את עצמי...תשמע...

אני על פתח המטוס לקראת הצניחה...עוד כמה שניות הטייס יורה לי לצנוח, אלא שלפתע חשבתי לעצמי –

ריבונו של עולם...איך אני מעיזה לצנוח בלי האישור של היועץ המשפטי? הרי יתכן ובצניחה הזו שלי אני עוברת

על החוקים הבין לאומיים, או אפילו חמור מזה שמא אצנח ליד חפים מפשע שלא לומר ילדים, והבהלה שתאחז

אותם תישאר חקוקה בנפשם העדינה לדורות...איך אוכל לעולל להם את זה....אוי אלי אלי...שלא יגמר

לעולם...אנא...תן לי חוות דעת

משפטית דחוף כדי שאוכל לצנוח בלב שקט ביודעי שאני מכוסה משפטית....הלו....אתה שומע ?...

או שמא זה החול והים רשרוש של המים...תפילת האדם לסיוע משפטי...

*** - הלו שלום. זה היועץ המשפטי?

- חיובי. עם מי יש לי הכבוד?

- אה...אה... בשביל כבוד צריך לעבוד...זה מאיר (הר ציון) ואריק (שרון),

וכל החברה מה 101.

- כן חברים. מה אני יכול לעזור.

- תשמע אדוני היועץ. אנחנו פה בדיוק באמצע פשיטת תגמול על הפדאיון, לאחר שהם טבחו בכפרים שלנו.

אנחנו מול המפקדה שלהם לקראת פריצה, לאחר שהלכנו כל הלילה ברגל. פתאום מישהו פה אמר שהוא לא

מוכן להסתער בלי אישור של היועץ המשפטי...אתה יודע..אולי יש שם בדיוק במפקדה עובדי מפקדה חפים

מפשע שאין להם דם על הידיים... בכל זאת יש לנו מוסר...אז בבקשה...תן לנו חוות דעת...שלא נפגע חלילה

בחפים מפשע...

- הי... מה קורה פה היום... הלחץ הזה של הטלפונים ..כן. מי זה?

- מדבר אהוד.

-לא שומע טוב. אמרת אהוד? איזה אהוד? איפה אתה? יש רעש מסביב...

- זה אהוד ברק. תשמע אדוני היועץ. אני נמצא פה על הכנף של המטוס סבנה. בני הערובה בפנים.

אני יכול לראות את הלבן בעיניים של המחבל.

- אז קדימה אהוד. תירה. חסל אותו.

- זה לא כל כך פשוט אדוני היועץ.

- מה לא פשוט אהוד?

- אתה לא מבין. אני רואה לו את הלבן בעיניים, ואני חושב לעצמי - אולי הוא לא אשם ?

אולי שטפו לו את המוח ? אולי הייתה לו ילדות עשוקה? אולי ההורים שלו מובטלים?

אולי אפשר לדבר איתו ולשקם אותו? אתה מבין...כח זה לא פיתרון..

אבל מצד שני עוד מעט הוא הולך לפוצץ את בני הערובה... אז בבקשה...

מה עושים במקרה של סוגיה משפטית ומוסרית מורכבת שכזו?

- בהחלט כן. דה יורה ודה פקטו. מי אתה ומה שאלתך?

- אני יוני. יוני נתניהו. אני נמצא עכשיו עם כל החברה כאן בטרמינל באנטבה בדרך לשחרור החטופים.

רציתי לשאול – האם לפי החוק אנחנו צריכים לצאת, להזדהות, לעבור בדיוטי פרי ואת בדיקת הדרכונים,

או שמא מבחינה משפטית מותר לנו להיכנס לטרמינל גם בלי הצ'ק אין...אתה יודע... 'ארזת הכל לבד'..

'מישהו נתן לך משהו למסור'...בכל זאת...אנחנו אזרחים שומרי חוק...ואנחנו במדינה זרה...

אז לפני שמסתערים פה...וחלילה פוגעים בריבונותה של אוגנדה...אני זקוק דחוף לחוות הדעת המשפטית ..

***- הלו שלום. זה היועץ המשפטי?

- אלוהים... איזה רעש...

-זה לא אלוהים. זה אני. זאב. מפקד להק המטוסים בדרך לכור האטומי בעיראק.

-כן זאב... מה אני יכול לעזור?

- תשמע היועץ... אתה יודע ... אנחנו הולכים להפגיז את הכור... ומי יודע כמה חפים מפשע יפגעו...

אולי יש ילדים בסביבה... אולי בדיוק הביאו אותם ההורים ליום כיף בכור... אולי יש להם הופעה של קוסם

לכבוד יום השאהיד הבין לאומי...לך תדע... ולא היינו רוצים שהם ייבהלו מהבום העל קולי שלנו...

בכל זאת זה מפחיד... אז אנחנו עושים פה גיחה מעל הכור... בחייאת

היועץ המשפטי... תזדרז, כי עוד מעט נגמר לנו הדלק...

*** הלו שלום. זה היועץ המשפטי? יופי...מדבר דוד בן גוריון.

תשמע חבר. היום יום שישי, פקוק פה בתל אביב,

וכל חברי המועצה יושבים פה סביבי מחכים. אנו עומדים להכריז בזאת על הקמת .... אבל רגע... בכל זאת

מבחינה משפטית ...אתה יודע ... יש פה ערבים .. יש להם זכויות ... יש לנו זכויות... כולם פה חפים מפשע

ולכולם יש זכויות... אז מי נותן לנו את הזכות להכריז בזאת על הקמת מדינה יהודית בארץ ישראל היא

מדינת... רגע... אתה שומע... בקיצור... לפני שאני מכריז בזאת... שלח לי בבקשה חוות דעת משפטית

שמותר לנו לחיות, לנשום, לשרוד, להגן על חיינו, לגדל את ילדינו, ולהיות חלק מאוכלוסיית כדור הארץ...

אתה מבין... מבחינה משפטית אני מתכוון....

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות