אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה          
קבוצות דיון פוליטיקה ואקטואליה נושא #15126 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 15126   
מיוחד
חבר מתאריך 20.11.12
18 הודעות
אור ליום שני כ''ו בכסלו תשע''ג    22:58   09.12.12   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

אנשי משעל חם השמיטו במכוון את שמה של עוצמה לישראל מסקר שנערך לפני שבוע  

אנשי משעל חם השמיטו במכוון את שמה של עוצמה לישראל מסקר שנערך לפני כשבוע. כך טוענים במפלגת עוצמה לישראל לאחר שמידע בדבר המעשה הגיע לידיהם. ביום חמישי לפני יותר משבוע, נערך בתוכנית סקר כאשר חיבור של כל המפלגות גילה שלא נספרו 120 מנדטים. יתרה מזאת בעקבות מידע שהגיע לאנשי עוצמה לישראל בראשות אלדד ובן ארי הסתבר כי המפלגה קיבלה שני מנדטים שכלל לא נספרו בסקר. בעקבות כך, פנה עו"ד איתמר בן גביר לעורכת התוכנית עליזה ארנון אריה וביקש לדעת מדוע הושמט שמה של המפלגה מהסקר. העורכת מסרה לבן גביר כי הם החליטו שלא לסקור את המפלגות "הקטנות",ואולם כאשר בן גביר הטיח באריה ארנון כי דווקא את מפלגת קדימה ( שקיבלה באותו שבוע 0 מנדטים ) ידעו לסקור ביקשה ארנון אריה להתחמק.

בתגובה פנה עו"ד בן גביר להפקת התוכנית וכתב:

כבוד

דנה כהן הפקות/ הגב' עליזה אריה – ארנון.

משאל חם:

השלום והברכה.

הנדון: הפרת הוראות חוק הבחירות( דרכי תעמולה) תשי"ט 1959 ופגיעה

ברשימת עוצמה לישראל.

אני פונה אליכם בהמשך לשיחותיי עם הגב' עליזה אריה ארנון כאשר לצערי עד ליום זה לא קיבלתי כל תגובה באשר לעמדתכם כפי שנאמר לי שתתקבל.

בתאריך טו בכסלו, 29.11.12 שודר במסגרת התוכנית סקר בחירות שנערך על ידי חברת מאגר מוחות, דא עקא שבעת הפרסום החליט מאן דהוא להשמיט מתוצאות הסקר את העובדה שרשימת עוצמה לישראל קיבלה שני מנדטים. בשיחתי עם הגב' אריה ארנון היא ניסתה להסביר כי המערכת לא מפרסמת תוצאות של מפלגות שלא עברו את אחוז החסימה דא עקא שמבירור שערכתי עולה כי בנסיבות מסויימות(התלויות באחוז הצבעה) תוצאה זו דווקא כן עוברת את אחוז החסימה.יתרה מזאת, במהלך השיחה עם הגב' אריה ארנון הובהר לפתע כי במהלך הסקר פורסמה תוצאה של מפלגת קדימה שקיבלה על פי הסקר, פחות קולות מעוצמה לישראל....

מכובדי. אין ספק שהשמטת שמה של עוצמה לישראל מהווה הפרה בוטה של הוראות חוק הבחירות( דרכי תעמולה ) תשי"ט.

תכלית הוראות אלה לפרסם תוצאות מדוייקות של סקרי בחירות ללא כל הטיה.

זאת ועוד, גם הוראות סעי 5ב(7) לחוק הרשות השניה לטלויזיה ורדיו, התש"ן- לא מאפשרות פרסום סקר בחירות תוך השמטת שמה של רשימה שקיבלה שני מנדטים ואף מנדט אחד על פי אותו סקר.

אמנם אני מבין שבמידה ורשימה מסויימת מקבלת תוצאה של אפס בסקר, יש היגיון רב בכך שלא ניתן לשדר את התוצאה היות ובנסיבות אלה תצטרכו להקרין על המסך שמם של לא מעט רשימות שקיבלו את אותה תוצאה, ואולם, בנסיבות בהן מפלגת עוצמה לישראל מקבלת תוצאה של שני מנדטים וכאמור אף מנדט אחד, אין כל סמכות לנהוג כך, וחל איסור להשמיט את השם.

אשר על כן אני פונה אליכם ומבקש לקבל את עמדתכם וזאת עוד בטרם אפנה ליו"ר ועדת הבחירות המרכזית כב' השופט רובנשטיין ולמועצת הרשות השניה.

אבקש להדגיש כפי שהדגשתי במהלך שיחותי עם הגב' אריה ארנון שאין לי שום מטרה להתקוטט איתכם, אך לא אוכל לשתוק כאשר אתם פועלים כפי שציינתי.

בשולי דברים אלה אבקש להביע תמיהה מדוע עד ליום זה לא הוזמן נציג של עוצמה לישראל לאולפנכם. לטעמי גם בהתנהלות זאת יש בעיתיות מסויימת ואולם לאור דבריה של הגב' עליזה אריה ארנון כי בשבועות הקרובים ישולבו נציגי מפלגות "שאינם מפלגות גדולות", אני מותיר שאלה זו פתוחה ומחכה שנציג מטעמנו יוזמן.

מחכה לתגובתכם.

איתמר בן גביר.עו"ד.

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  שטויות גם מרץ לא היו בסקר וגם עם שלם ובקיצור כל הקטנות אריאל5 09.12.12 23:55 1

אריאל5
חבר מתאריך 5.1.09
7053 הודעות
אור ליום שני כ''ו בכסלו תשע''ג    23:55   09.12.12   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. שטויות גם מרץ לא היו בסקר וגם עם שלם ובקיצור כל הקטנות  
בתגובה להודעה מספר 0

וכבר הערנו על זה שזה מוזר שהביאוו רק על כל הגדולות.

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות