אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה          
קבוצות דיון פוליטיקה ואקטואליה נושא #15471 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 15471   
שלג לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
2513 הודעות, 30 מדרגים, 43 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י' בטבת תשע''ג    09:28   23.12.12   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

חיכו לו בפינה: ההתקפות על בנט מתוזמנות  

הועבר בתאריך 23.12.12 בשעה 09:38 מפורום חדשות על-ידי גלובל, (גלובל)

מפגן הצביעות של הליכוד מגיע לשיאים חדשים והקמפיין של ראש הממשלה מאבד שליטה

אראל סג''ל | 23/12/2012 8:41

הסערה בעקבות דבריו של נפתלי בנט לפיהם אם יקבל פקודה לגרש יהודי מביתו, מצפונו לא יאפשר זאת ולכן יבקש ממפקדו לפטור אותו מהמשימה, מוכיחה שקניבליזציה פוליטית היא מחלה מדבקת. אם לשעה קלה היה נדמה שגוש הימין משמין מנחת בעוד גוש השמאל-מרכז מכלה כוחות במלחמת כל בכל, היה ברור למי שהדברים ברורים לו כי הכוח שצובר בנט על חשבון הליכוד מבטיח שמחכים לו בפינה.

הליכוד מזועזע, 8 בסולם מינה צמח, יעלון, סער וארדן תוקפים. ראש הממשלה התפנה במיוחד כדי להבהיר לערוצי הטלוויזיה כי בממשלתו לא יישב אדם התומך בסרבנות. בקדימה טענו כי "בנט חשף את פרצופו האמיתי והמסוכן‭...‬ מתברר שבנט הוא לא יותר מהרועה של נוער הגבעות‭."‬

אבל האמת הרבה פחות דרמטית. בנט אינו הרועה של נוער הגבעות, נתניהו לא יסבך את ישראל במלחמה אטומית ושלי יחימוביץ' אינה רוזה לוכסנבורג. תרצו, ביום חמישי, בנט איבד את בתוליו הפוליטיים. בראיון אצל ניסים משעל בערוץ 2 עשה משעל ככל יכולתו לחסל את בנט. זה לא הראיון בין עיתונאי לפוליטיקאי, זה היה מונולוג של פוליטיקאי במסווה עיתונאי, עם ערוץ טלוויזיה מאחוריו ויד על השאלטר.

מה אמר בנט? מה בדיוק אמר בנט? על האפשרות של פינוי התנחלויות במסגרת הסכם עתידי עם הפלסטינים, השיב יו"ר הבית היהודי: "אם אקבל פקודה לפנות יהודי מביתו ולגרש אותו, המצפון שלי לא יאפשר זאת. אני אבקש מהמפקד לפטור אותי‭."‬ משעל לחץ ותהה אם משמעות ההצהרה כי יסרב פקודה ובנט השיב: "מצטער, אני לא מסוגל להיכנס לבית יהודי ולפנות אותו‭."‬ בנט הוסיף וציין: "גם לא הייתי רוצה לגרש ערבי מהבית‭." ‬

זה הזכיר לי מישהו. מסתבר שבנט הוא תלמידו של המועמד הנצחי לפרס נובל בספרות, אדמו"ר השמאל, איש הרוח שאין עצומה שווה בלי חתימתו, עמוס עוז, שכתב בספר "על דמוקרטיה וציות" את הדברים הבאים: "מול רעיון גירושם והגלייתם של הערבים‭...‬ עלינו לקום ולומר בחריפות ובפשטות: זה בלתי אפשרי. מפני שאנחנו לא ניתן לכם לגרש את הערבים, אפילו אם נצטרך לפלג את המדינה ואת הצבא, אפילו אם נצטרך להשתטח תחת רגלי המשאיות, אפילו אם נצטרך לפוצץ את הגשרים. הגליה המונית בכוח לא תהיה, מפני שאנחנו לא ניתן שתהיה‭."‬

וגם יוסי שריד ייצא בוודאי להגנת בנט. הוא הרי כתב במאמר ב"ידיעות אחרונות" )יוני 1990‬: "היום שבו תינתן פקודת הטרנספר, שהיא פקודה בלתי חוקית בעליל, יהיה גם היום של סירוב פקודה‭."‬

ולא די בכך: בנט לא נתלה רק באילנות השמאל אלא גם באריאל שרון, הרועה,

המנהיג הנצחי של תנועת קדימה, שהבהיר בראיון ליהושע מור יוסף בערוץ 7 בקיץ ‭,'95‬ בהאי לישנא: "כמי ששירת בצבא שנים רבות, אני אומר: חייל חייב למלא פקודות. ואם החייל מרגיש שהפקודה שניתנה לו היא בניגוד למצפונו, עליו לפנות באופן אישי, ואני מדגיש, באופן אישי, להתייצב בפני מפקדו, להסביר לו זאת ולהיות מוכן לשאת בתוצאות‭."‬ זה לא נושא של מרד, הדגיש ראש הממשלה לעתיד, אין פה שום נושא של מרד.

ולחברים בתנועת הליכוד נזכיר את דבריו של מנחם בגין בכנסת, ב‭28-‬ ביוני ‭:1955‬ "מאמין אני כי בעניינים הנוגעים לזכויות שאינן ניתנות לשלילה של האדם והאזרח, זכאי, לעתים אף חייב, האדם החופשי לעבור על הוראות פורמליות, אם מהותן פוגעת בזכויות אלו, בתנאי שיהא מוכן לשאת באחריות למעשהו‭."‬

האם בנט אמר דבר שונה? לא ממש. האם יש לקחת את דבריו בעירבון מוגבל? אני מניח שכן. אתם יודעים, דברים שרואים מכאן, לא רואים משם. חמור מכך, ההתנפלות על בנט אינה מהווה רק צביעות מקוממת אלא גם מעלה שאלות קשות על מוסריות מפוקפקת. האם בכל מקרה יש למלא פקודות? האם נשתכחה פסיקתו החשובה של השופט בנימין לוי בדבר פקודות שדגל שחור מתנוסס עליהן. או שפשוט גם בליכודביתנו מסכימים עם האקסיומה של השמאל שרק גירוש ערבים הוא טאבו. כי יהודים הליכוד יודע לגרש, זאת למדנו בקיץ ‭.2005 ‬

מקור - http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/424/013.html?hp=1&cat=479&loc=2

הבית הרפורמי בראשות בנט, הורס את הרבנות, מקפיא את הבנייה ביו"ש, מכניס רפורמים למועצות הדתיות!

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  אני כבר החלטתי בנט בעקבות המהומה.. ואתם?? הבחור ישר ולא מפחד!! סוף סוף!!! shan 23.12.12 09:35 1

shan
חבר מתאריך 14.6.11
3994 הודעות
יום ראשון י' בטבת תשע''ג    09:35   23.12.12   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. אני כבר החלטתי בנט בעקבות המהומה.. ואתם?? הבחור ישר ולא מפחד!! סוף סוף!!!  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות