אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה          
קבוצות דיון פוליטיקה ואקטואליה נושא #17527 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 17527   
גבעתי
חבר מתאריך 19.5.04
23514 הודעות
יום ששי כ''ג באייר תשע''ג    18:02   03.05.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

מי ידאג ללומדי התורה - סיפור אמיתי  

לפיד יושב על ה'שיבר' הראשי במדינת ישראל והוא הולך לסגור אותו בפני חרדים-וכל מוסדות התורה ולאור נאומו השחצני של לפיד במליאת הכנסת, יבוא הסיפור הבא ויוכיח כי מעולם לא אבדה תקוותינו חלילה, וברצונו של אלוקים יתן וברצונו יקח על אפם ועל חמתם של כל צוררי תורה . וכי זה בידו של איש???

ביום ראשון, י' באייר תשע"ג, הגיע איש עסקים חוצניק לבני ברק.

תחילתו של הסיפור היא בבואו של אותו איש עסקים זמן מה קודם לכן לארץ הקודש כשכל מיודעיו ומכיריו מזהירים אותו מפני כניסה לעיר בני ברק שם גרים אנשים 'מסוכנים, חמומי מוח, סחטנים' ועוד תארים כיד הדמיון הטובה המתחרים בגדולי האנטישמיים בכל הדורות.
ביומו האחרון בארץ החליט אותו איש עסקים למען ספק את יצר ההרפתקנות שלו לנסוע לבני ברק ולראות מקרוב את אותם 'חמומי מוח, סחטנים, מסוכנים'.
הוא עצר מונית, ביקש להגיע לבני ברק. הנהג שאל: 'לאיזה רחוב?'
איש העסקים ענה: 'לא משנה. אני רוצה להכיר את אנשי העיר'.
לקח אותו הנהג לרח' חבקוק לחיידר קרלין.

למה? לאלוקים הפתרונים.

נכנס איש העסקים לחייידר, פתח את דלתה של אחת הכיתות הנמוכות ושאל את הרב'ה המופתע: 'אפשר להיכנס?'
הרב'ה ענה: 'בודאי'. איש העסקים התיישב על הכסא שהוגש לו בכבוד רב והרב'ה הנבוך שאיש לא הכין אותו לבואו של אורח 'מצוחצח' כזה הציע לילדים לשיר 'שלום עליכם'.

למה שלום עליכם? גם לו אין תשובה.

הילדים התחילו לשיר כשהרב'ה שר איתם כמקובל. הרב'ה, איש חסידי עצם את עיניו ושר בדבקות. הילדים שרו בתום ובהתלהבות, כשפקח הרב'ה את עיניו נדהם: האורח נעלם!

יצא הרב'ה מהכיתה לחפש אחר האורח המוזר ומצא אותו מתמוגג בבכי בפרוזדור. נבהל הרב'ה: :'רב' איד. מה קרה? מה עשינו לך שאתה ככה בוכה?'

ענה לו איש העסקים: 'אני לא יודע. אני לא מבין. יש עוד טוהר כזה בעולם? אתם פשוט ריגשתם אותי.
ראה, אני לא ידעתי מה זה בני ברק. הזהירו שאם אכנס אצא מכאן נקי מנכסי בשל סחטנות האנשים המתגוררים בו אבל שכחו לספר לי איזה טוהר קיים כאן. טוהר שאין אותו בשום מקום בעולם. ותאמין לי - הייתי כבר בהרבה מקומות שרצו את תרומתי וניסו להציג לפני תדמית יפה'.

הוציא איש העסקים צ'ק, רשם לפקודת החיידר 18,000(שמונה עשרה אלף דולר למי שלא הבין) והבטיח: זו רק ההתחלה. אני צריך לחזור לביתי. אבל אשוב לבקר. כאן ובעוד מקומות בבני ברק לפי הדרכתך.

אז למען הסר ספק: הכסף מוסדות התורה יגיע בכל מקרה. השאלה רק למי תהיה הזכות לתת אותו.
המדינה, כך נראה כרגע, כי עלולה להפסיד זכות זו. אבל איפה הכסף? בידיו של אלוקים בלבד.

הערה: הסיפור אמיתי, ממקור ראשון (אשת הרב'ה)
אנא העבירו לכל מי שזקוק לחיזוק ויש לו אמונה.

הרב ישעיהו רוטר זצ"ל כג' סיוון תשע"ב , תנצב"ה

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  סיפורי חרדים למאמינים רפי שכל. Big Joe 03.05.13 22:08 1
  אני לא מבין למה צריך את המעשיות האלו. הגורם האנושי 08.05.13 07:41 2

Big Joe
חבר מתאריך 2.9.05
129229 הודעות
אור ל שבת קודש כ''ד באייר תשע''ג    22:08   03.05.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. סיפורי חרדים למאמינים רפי שכל.  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
הגורם האנושי
חבר מתאריך 7.3.08
9759 הודעות
יום רביעי כ''ח באייר תשע''ג    07:41   08.05.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. אני לא מבין למה צריך את המעשיות האלו.  
בתגובה להודעה מספר 0

הבעיה של עצירת התקציבים למוסדות חינוך חרדים שלא ילמדו את למודי הליבה אינה צריכה להיות של החרדים. מספיק שכל ראשי אותם מוסדות יסגרו אותם לאחר עצירת התקציבים מעילת "אין כסף ללמד" וישלחו למשרד החינוך מאות אלפי ילדים ובני נוער יחד עם הוריהם כדי שמשרד החינוך ידאג להם כדי שהממשלה תתחנן בפניהם שיסכימו לקבל כסף. כי במה מדובר? המבנים בהם ממוקמים מוסדות החינוך החרדים רובם שייכים לעמותות או לאנשים וארגונים פרטיים וחלקם הם קרוונים ללא אישורי בניה אפילו. כך שכדי ללמד את כל מאות אלפי הילדים ובני הנוער יהיה צריך להקצות מיד בתי ספר וכיתות באזורי מגוריהם, להכשיר מורים, לארגן ציוד ולהפנות כל תלמיד לבית הספר החדש שלו וכל זה תוך 24 שעות גג. נו למי יש לזה כסף? מה יעשה שר החינוך עם כל אותם ילדים שיגיעו אליו? לכן הצעתי לחרדים היא אל תעשו כלום ברגע עצירת התקציבים סגרו את מוסדות החינוך ותנו למכשלת נתניהו להתבשל במיץ של עצמה.

טרור: זה לא יגמר אם לא נטרנספר

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות