אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה          
קבוצות דיון פוליטיקה ואקטואליה נושא #20889 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 20889   
moshemas לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.9.07
30532 הודעות, 131 מדרגים, 241 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ד בחשון תשע''א    00:07   01.11.10   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

מפלגת העבודה המשכתבת  

מפלגת העבודה המשכתבת | יריב בן אליעזר

בלהט כתיבת ההיסטוריה מחדש, נשכחה ממפלגת העבודה תרומתו הרבה של בן-גוריון, ודומה שהמפלגה נוסדה ב-1995 – עת נרצח רבין

השלטון הקומוניסטי ברוסיה נהג להחליף באנציקלופדיה מידע על מנהיגים שהלכו לעולמם, כדי לשכתב את ההיסטוריה בהווה ולעתיד. מי שיאזין למנהיגי העבודה דהיום עלול לחשוב שהגיע בטעות למסדרונות הקרמלין. אהוד ברק הבליט בעבר בנאומיו שהוא "ממשיך דרכו של בן-גוריון". אבישי ברוורמן הלוטש עיניים לכיסאו של ברק, התגאה כל השנים שבהיותו איש הנגב, הוא "ממשיך דרכו של בן- גוריון". כנראה שהאופנה הוחלפה במפלגה, שכן השניים מתגאים באחרונה כי הם ולא אחר – ממשיכי דרכו של יצחק רבין דווקא.

ח"כ עינת וילף שהציעה לפני חודשים לשים בחזית את תמונתו של מייסד המפלגה ומקים המדינה, נפלה קורבן לספין תקשורתי של אחד מעמיתיה למפלגה, כדי שייראה כאילו התזמון להצעתה היה יום הזיכרון לרבין. חבורת צבועים מהעבודה השתלחה בה בגסות ובסקסיזם, שכן היא כנראה לא תפסה שב"קרמלין" הוחלט כי מפלגת העבודה נוסדה בשנת 1995.

בדו-שיח רדיופוני עם בייגה שוחט, שר האוצר לשעבר וחתנו של ראש הממשלה המנוח, לוי אשכול ז"ל, הסברתי כי האמונים על הזיכרון של רבין חוצים את העם לשניים: למאשימים ולאשמים. "מה אתה אומר?" התרעם עלי בייגה. "והרי בן-גוריון פיצל את העם כשקביל את החלטת החלוקה של האו"ם". "זאת ועוד", פסק בייגה בלהט. "בן-גוריון נאבק במפא"י ואף גורש מהמפלגה".

בלהט השכתוב, נשתכחה כנראה מזיכרונו העובדה שהמאבק במפא"י ניטש בין בן-גוריון לבין אשכול חותנו, על דמות הדמוקרטיה בישראל. בן-גוריון תבע שהמחלוקת בין פנחס לבון לבנימין ג'יבלי בעניין האחריות ל"עסק הביש" תוכרע בבית המשפט, המקום בו נדונות מחלוקות. חותנו של בייגה העדיף שהעניין ייסגר במפלגה וקבע ששבעה שרי ממשלה יקבלו החלטה שיפוטית. עד כאן הפרדת הרשויות במדינת ישראל, עיין ערך בולשביזם.
מורשת הצניעות מול מורשת הפאר
בן-גוריון הוריש למדינת ישראל את ביתו ואת התמלוגים מאין ספור הספרים שכתב. הבית הצנוע בתל אביב מתקשה להכיל את המבקרים הרבים. מופע אור קולי ובניין במימדי ענק מגלומניים נועדו להכיל את "אוצרות הרוח" שהשאיר אחריו רבין. זה ההבדל הקטן.

מוטל בן פייסי החזן, אחד הגיבורים הספרותיים של שלום עליכם, הצהיר עם מות אביו: "אשרי יתום הנני". בהגיונו המוזר של מוטל, היתמות מביאה עימה "צ'ופרים" - חלק בלתי נפרד מהסטטוס החדש והעצוב.

דליה רבין טענה בראיון ב"על השרון": "אהוד ברק לא הבטיח לי כלום – אז אני שוקלת לעבור למפלגת המרכז". האמנם מגיע לה משהו בגלל היותה בתו של רבין, או בגלל כישוריה המפליגים? לימים נבחרה דליה רבין לסגנית שר הביטחון,
כנראה מסיבות גנטיות, שכן הגברת רבין סיפרה שניסיונה הצבאי הסתכם כמזכירה בסיירת מטכ"ל.

ביום הולדתה ה-60 של דליה רבין, ערך לה יח"צן מקושר ערב קולוסלי, בהשתתפות בני אצולת הממון ובכיכובו של נשיא המדינה. זאת כנראה מורשת אביה של דליה. בהשוואה אליה, כשמלאו לי 70 חגגתי רק בחברת בני המשפחה. אם כבר מדברים על מורשת – אני למדתי בבית סבא מהי צניעות אמת.

בדו-שיח הרדיופוני האשים אותי בייגה שוחט כי אני פוגע בזכרו של "האיש הקדוש" רבין. אני יודע שכדוגמת ח"כ ד"ר עינת וילף, אואשם בהצדקת הרצח המתועב של ראש ממשלת ישראל. אך צר לי, אינני חולק עם ברק, ברוורמן ובן-סימון את הפולחן הבולשביקי, שהם מנהלים במפלגתם המרוסקת ומעוררת הרחמים.

הכותב הוא נכדו של ראש הממשלה הראשון, דוד בן-גוריון

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/172/889.html?hp=1&loc=32&tmp=9386

אמריקה של כסף - ירושלים של זהב

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  הם גם שכחו מה אמר הקדוש רבין ע''ה על רעיון חלוקת ירושלים... Buzy 01.11.10 00:10 1
  בעניין דליה רבין, ''נבחרה'' סגנית שר, פחחח, הכל על מנת דניאל8514 01.11.10 00:24 2
  מפלגת העבודה - עירום ועריה סניגור 01.11.10 01:02 3

Buzy לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.4.02
1548 הודעות, 35 מדרגים, 58 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ד בחשון תשע''א    00:10   01.11.10   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. הם גם שכחו מה אמר הקדוש רבין ע''ה על רעיון חלוקת ירושלים...  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
דניאל8514 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 5.1.08
17469 הודעות, 144 מדרגים, 107 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ד בחשון תשע''א    00:24   01.11.10   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. בעניין דליה רבין, ''נבחרה'' סגנית שר, פחחח, הכל על מנת  
בתגובה להודעה מספר 0

שתסתום את פיה ולא תדרוש לדעת בדיוק מה קרה לאבא שלה במורד המדרגות,
ובדרך לאיכילוב,
מאותה סיבה גם "מונתה" לנהל את המבנה המגלומני הריק מתוכן ע"ש אביה,
כיום, הגברת מתפרנסת מרצח אביה, הכל על מנת שתשמור על פיה סגור.

בעייניש וחברים מקרן פורד

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
סניגור לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.11.09
15813 הודעות, 91 מדרגים, 177 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ד בחשון תשע''א    01:02   01.11.10   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. מפלגת העבודה - עירום ועריה  
בתגובה להודעה מספר 0

בולשביזם במפלגת העבודה - מתוודה נכדו של הזקן. מסדרונות הקרמלין של ברק וברוורמן
הוא גם לועג לביתו של האיש הקדוש, לאוצרות הרוח שלו ולמופעי הפולחן המגלומני סביבו

תודה רבה!

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות