אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה          
קבוצות דיון פוליטיקה ואקטואליה נושא #21424 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 21424   
Aitan Cohen לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 28.5.04
26914 הודעות, 105 מדרגים, 144 נקודות.  ראה משוב
אור ליום ראשון כ''ד באב תשע''ה    22:33   08.08.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

ניתוח הכתובות בכפר דומא:  

מטרת הניתוח היא לנסות להבין שאת השתייכותם האתנית והאידיאולוגית של המפגעים.
במקום התגלו 2 כתובות: "יחי המלך המשיח" ו "נקמה"
ברור כי הכתובות נכתבו ע"י אנשים שונים. זה שכתב נקמה הוא אדם מוקפד ורגוע יותר. האותיות בשורה ישרה, באותו גודל וניכר בו שהוא מתייחס ברצינות למיני משימה של כתיבת המילה. הכתיבה הייתה איטית עד כדי כך שקשה לדעת מה היה כיוון הכתיבה. יחד עם זאת, אני נוטה לחשוב שהכיוון באות מ הוא משמאל לימין, דבר המרמז שהאיש דובר שפה אירופית כשפה ריאשונה. רבות נאמר על מוזריותה של האות ק, אבל אני נוטה שלא להסכים עם הטענה שיש לה מאפיינים של כותב ערבית. יחד עם זאת, אני טוען שאם האדם הזה נמצא בחברה (בניגוד למאחז קטן, למשל) של דוברי עברית, יש אנשים שזיהו את "חתימתו". האות ה אף היא נראית קצת מוזר. ולסיכום, אני משער שהמדובר ביהודי שעלה לארץ מארה"ב או צרפת, לאחר גיל 15.
הכתובת השניה מוזרה אף יותר. המילה המשיח נראית כאילו נכתבה ע"י אדם אחר מזה שכת את החלק הריאשון. האות מ נראית כמו N באנגלית, אולי מרמזת על מאפיינים דומים לאדם מהכתובת הריאשונה, אבל מדובר על אדם אחר. האות ה שונה מאד בשני החלקים, והאות ח אמנם נראית דומה אבל במילה משיח היא נוטה שמאלה. מכיוון שלא סביר ששני אנשים ישתתפי בכתיבת משפט בן 3 מילים, ניתן לשער כי אדם אחד כתב אותה והוא אינו מורגל בכתיבת עברית. יחד עם זאת הלשיכה של האות ל מראה שיש לו ביטחון מסויים ואולי בגלל שהוא שולט בעברית מדוברת. מסקנות ברורות אין לי אבל סימני שאלה יש ויש.
עניין אחרון הוא החב"דניקיות של הכתובת. כל מי שמכיר קצת את התנועה הזאת יודע שאין סיכוי שהמבצעים חב"דניקים. אבל הכתובת והכתר הם מאד אופייניים, אז מה קורה פה? האם יתכן כי ערבי העתיק את הכתובת ממקום אחר ובבורותו חשב כי היא תואמת לאירוע? אני מטיל בכך ספק מכיוון שהכתובת כתובה בכתב יד ואם ראה אותה על חומר מודפס היא ודאי הייתה בדפוס.
לסיכום, אני סבור כי הכותבים יהודים משום שגם אם כל כתובת ניתן בסבירות מסויימת לייחס לערבי הכותב עברית, 2 כאלה באותו אירוע זה לא סביר.

בתור חובבן, המסקנות שלי הן בעלות ערך לא רב, אבל סימני השאלה רציניים.

אשמח להערות

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  אני אומר נחכה ונראה(; CG32 09.08.15 00:52 1
     מחכה בקוצר רוח.... Aitan Cohen 10.08.15 07:38 2
  הערה בנושא חב''ד: זוכרים את אירוע תג מחיר בסמוע ? הייתה שם חתימה עם Aitan Cohen 10.08.15 07:44 3

CG32 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
גולש אורח
1 מדרגים, 2 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון כ''ד באב תשע''ה    00:52   09.08.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. אני אומר נחכה ונראה(;  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
חבר מתאריך 28.5.04
יום שני כ''ה באב תשע''ה    07:38   10.08.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. מחכה בקוצר רוח....  
בתגובה להודעה מספר 1

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
חבר מתאריך 28.5.04
יום שני כ''ה באב תשע''ה    07:44   10.08.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. הערה בנושא חב''ד: זוכרים את אירוע תג מחיר בסמוע ? הייתה שם חתימה עם  
בתגובה להודעה מספר 0

קצה חוט לחקירה:

https://www.google.co.il/search?hl=en&site=imghp&tbm=isch&source=hp&biw=1239&bih=588&q=%D7%93%22%D7%A9+%D7%9E%D7%90%D7%A4%D7%99&oq=%D7%93%22%D7%A9+%D7%9E%D7%90%D7%A4%D7%99&gs_l=img.3...1345.9785.0.10725.17.12.3.2.0.0.405.1838.0j8j1j0j1.10.0....0...1ac.1.64.img..5.12.1737.hf11TQ3hu30#imgrc=FG_AVVs2CpGEnM%3A

שנים עברו ואין תוצאות. האם יתכן כי "החתימה" נכללה בכתובת כדי להטעות את החוקרים? אם כך, יש מצב שגם חתימת חב"ד נמצאת על הקיר לשם אותה מטרה

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות