אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה          
קבוצות דיון פוליטיקה ואקטואליה נושא #22090 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 22090   
רנה דקארט לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.6.09
47214 הודעות, 178 מדרגים, 305 נקודות.  ראה משוב
אור ליום שלישי ד' באדר א' תשע''א    20:52   07.02.11   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

האם הליכוד זו תנועה פשיסטית?  

כך לטענת אחד מחברי הפורום:

http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&forum=scoops1&om=35040&omm=14

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  היות וחשפתי אותך כיחצ''ן של הטייקונים בפורום ומוציא תגלית 07.02.11 21:40 1
     הדבר היחיד שחשפת זה את היותך ליצן טיפש/ פסיכי רנה דקארט 07.02.11 21:44 2
         זה מה יש, תאלץ לסבול. תגלית 07.02.11 21:59 3
             חביבי אתה עושה צחוק מעצמך ומהסוציאליסטים, רנה דקארט 07.02.11 22:23 4
  דקארט, היה כנה עם עצמך. שלמי5 12.02.11 21:05 5
     יש הבדל בין לאומיות ללאומנות רנה דקארט 12.02.11 21:22 6
         אהבת הארץ טעונה ביסוס אידיאולוגי/פילוסופי, שלמי5 12.02.11 21:39 7
             פאשיזם ולאומיות זה לא משהו דומה. מציע לך להרחיב את הדעת רנה דקארט 13.02.11 02:17 8
                 אתה מדבר על פאשיזם כצורת משטר, אני מדבר על שלמי5 13.02.11 09:09 9
                     יש אצלך הרבה שחור ולבן. יש הרבה דרגות של חילוניות רנה דקארט 13.02.11 16:40 10
                         ענין הדרגות בחילוניות ידוע לי, אני מדבר על אדם שלמי5 13.02.11 21:32 12
                             לא תמצא הרבה לאומיים שמגדירים את עצמם כחילוניים לחלוטין רנה דקארט 13.02.11 21:54 13
                                 הבעייתיות של הטיעון ההיסטורי נובעת מכך שלמי5 13.02.11 22:54 14
                                     שכחתי להוסיף שלמי5 13.02.11 23:32 15
                                     לא עושים מאזן מי שלט פה יותר שנים ועל פי זאת קובעים רנה דקארט 14.02.11 00:27 16
                                         בדיוק מהגישה הזו נובע הימין הביטחוני. שלמי5 14.02.11 00:57 17
                                             עובדה שרוב העולם מקבל את זה שאנחנו כאן בגבולות 48 רנה דקארט 14.02.11 01:48 18
                                                 אפשר לטעון שזה אינטרס של העולם הדמוקרטי שלמי5 14.02.11 09:31 20
                                                     אני בטוח שהאמריקאים והאוסטרלים לא יושנים בלילה מהמחשבה רנה דקארט 14.02.11 23:35 24
                                                         ישנים, לא יושנים. שלמי5 15.02.11 00:33 25
                                                             זה מה שקורה כשלא לומדים ליבה רנה דקארט 15.02.11 00:40 26
                             אגב, זנד הוא כנראה לא מי שאתה חושב שהוא רנה דקארט 14.02.11 02:40 19
  המילכוד הוא בלב המילכוד הוא בראש pinyamin 13.02.11 18:55 11
     ''לא לחנם התגעגעתי...'' :) יערה 14.02.11 12:54 21
         חן חן לך :-) pinyamin 14.02.11 19:32 22
         אמת! תגלית 14.02.11 20:37 23
  קבל דוגמה איך אדאולגיה מלטון פרדמנית עשויה לגלוש לפשיזם תגלית 16.02.11 04:04 27
     LOOLLL מתי תפסיק עם הכסילות הזאת? רנה דקארט 16.02.11 04:36 28
  ומה עם ליברמן? Rubens 18.02.11 11:00 29

תגלית
גולש אורח
אור ליום שלישי ד' באדר א' תשע''א    21:40   07.02.11   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. היות וחשפתי אותך כיחצ''ן של הטייקונים בפורום ומוציא  
בתגובה להודעה מספר 0

אותך דמגוג/קשקשן/סלפן ושקרן בכל וויכוח עינייני, את מתאמץ להכפיש וכד'

לא יעזור לך !

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
חבר מתאריך 1.6.09
אור ליום שלישי ד' באדר א' תשע''א    21:44   07.02.11   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. הדבר היחיד שחשפת זה את היותך ליצן טיפש/ פסיכי  
בתגובה להודעה מספר 1

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
תגלית
גולש אורח
אור ליום שלישי ד' באדר א' תשע''א    21:59   07.02.11   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. זה מה יש, תאלץ לסבול.  
בתגובה להודעה מספר 2

מס החברות לא יפחת, ודאי שלא על גב החלשים

ביי

חבר מתאריך 1.6.09
אור ליום שלישי ד' באדר א' תשע''א    22:23   07.02.11   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. חביבי אתה עושה צחוק מעצמך ומהסוציאליסטים,  
בתגובה להודעה מספר 3

ועל כך אני מברך אותך.

שלמי5 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.3.09
4211 הודעות, 54 מדרגים, 81 נקודות.  ראה משוב
אור ליום ראשון ט' באדר א' תשע''א    21:05   12.02.11   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. דקארט, היה כנה עם עצמך.  
בתגובה להודעה מספר 0

איזה צידוק יכול להיות לעמדה לאומית ולימין הפוליטי בישראל?
או דת (טיעון אידיאולוגי), או ביטחון (טיעון אינטרסנטי-אגואיסטי), או לאומנות (פאשיזם לייט).
יש צידוק נוסף?

זה הזמן, זה היום, זה הרגע - החופש קורא לי...

חבר מתאריך 1.6.09
אור ליום ראשון ט' באדר א' תשע''א    21:22   12.02.11   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. יש הבדל בין לאומיות ללאומנות  
בתגובה להודעה מספר 5

במדע המדינה נוהגים לערוך השוואה בין הלאומנות של טרייטשקה ללאומיות של מאציני. שני אלו מציגים שני סוגים שונים ללאומיות. האחד, מאציני, מדבר על לאומיות המבוססת על אהבת הארץ, והשני,טרייטשקה, מדבר על לאומנות המבוססת על שנאת האחר גזענות, פאשיזם (אגב, הוא גם היה אנטישמי וטען שהיהודים הם אסונה של האומההגרמנית כבר במאה ה19).

הליכוד זו תנועה לאומית, שטיעוניה מתבססים על אהבת המולדת וטענות ביטחוניות. לא על שנאת הערבי. מי שטוען אחרת, ועוד על סמך זאת שהליכוד הוא אינו סוציאליסטי, חייב להיות בור לגמרי. מה גם שאנו זוכרים איזו תנועה בהיסטוריה שילבה סוציאליזם ולאומנות...

חבר מתאריך 14.3.09
אור ליום ראשון ט' באדר א' תשע''א    21:39   12.02.11   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. אהבת הארץ טעונה ביסוס אידיאולוגי/פילוסופי,  
בתגובה להודעה מספר 6

ושיקולי ביטחון אינם יכולים, כמובן, להוות לה בסיס.
דת יכולה להוות לה בסיס, אך הליכוד (יותר נכון: התנועות ממנו הוא מורכב, מי זוכר?...) אינו תנועה דתית.
מה שנשאר זה פאשיזם, לא במובן השלילי הגורף של מוסוליני אלא במובן רך יותר. פסיכולוגית (או נוירולוגית, על פי גישתו של הגולש yggy), זו הזדהות עם הדומה לעומת השונה, שאין הבדל גדול בינה ובין פאשיזם.
לדעתי, אהבת הארץ היא פיקציה. מדובר באהבת הלאום בצירוף טענה (הזויה לחלוטין, אם אינה מבוססת על דת) שחבל ארץ מסוים שייך ללאום מסוים. ושוב חזרנו לפאשיזם.

זאת מלבד הטענה (הנכונה, לדעתי) ששימוש באהבה זו כטיעון פוליטי ביחס לסכסוך הישראלי-פלסטיני אינו רציונאלי, ואף אינו מוסרי.

חבר מתאריך 1.6.09
יום ראשון ט' באדר א' תשע''א    02:17   13.02.11   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. פאשיזם ולאומיות זה לא משהו דומה. מציע לך להרחיב את הדעת  
בתגובה להודעה מספר 7

בנושא פאשיזם. זה צורת משטר שמתבססת על שלילת הדמוקרטיה וגזענות (מה הקשר לליכוד?)

במובנים רבים הליכוד זה תנועה שמרנית, שקיבלה רעיונות סוציאליסטים מסוימים בכדי לקדם את מעמדה בקרב שכבות חלשות.

אפילו בגרמניה הנאצית היו שמרנים ופאשיסטים. השמרנים אפילו היו אחראים לקשר ה20 ביולי שנועד להפיל את הפאשיזם של היטלר.

מבעד לזאת, אני חושב שבהחלט אפשר להיות לאומי על בסיס של ביטחון, ואפילו אני בעצמי תומך בדעות לאומיות על בסיס של ביטחון (כבר הסברתי לך זאת פעם).

אגב, הליכוד ואפילו המערך, מבססים את ישיבתינו כאן על העניין הדתי. אתה יכול לקרוא את מגילת העצמאות ולראות. אף אחד מהלאומיים לא ניסה לטעון מעולם שהטיעון הדתי לא תקף. אתה צודק שבעייתי למי שכופר לגמרי בתנ"ך להיות לאומי-יהודי. ואכן אנשים כמו הפרופ' המהולל זנד מוצאים את עצמם במחנה האנטי ציוני.

חבר מתאריך 14.3.09
יום ראשון ט' באדר א' תשע''א    09:09   13.02.11   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. אתה מדבר על פאשיזם כצורת משטר, אני מדבר על  
בתגובה להודעה מספר 8

מה שעומד מאחורי צורת המשטר הזו (על הרעיון הפילוסופי שמביא לפאשיזם מעשי).
ההבדל בין אהבת הלאום לשנאת הזר אינו כה גדול, זו צורה רכה יותר של אותו רעיון.
אינני טוען שהליכוד דומה במשהו לפאשיזם כצורת משטר, אלא שהרעיון שעומד מאחורי הלאומית החילונית הוא פאשיזם רך ולעיתים לא מורגש.

לאומיות כמו שלך, שהיא על בסיס ביטחון, בעיני אינה לאומיות. ביום שתשתכנע שמסירת שטחים היא מעשה התורם לביטחונך האישי תתמוך בזה בכל ליבך, מה שאומר שההבדל בין ימין כמוך לשמאל הוא מחלוקת ביטחונית ואין לה כלום עם לאום (רבין, למשל, שמזוהה כיום כשמאל קיצוני, למעשה תמך ברוב שנותיו בפוליטיקה בעמדה ימנית ביחס למסירת שטחים, אם אינני טועה).

הביסוס על התנ"ך הוא לדעתי חוסר יושר מוחלט. אני מעריך את פרופ' זנד על יושרתו ועקביותו, וחושב שכל חילוני ישר אמור להגיע למסקנה דומה. למעשה, זה מה שקורה בשטח, כמעט אין ימין חילוני, ואם ישנו הוא רק בטחוני ולא לאומי, או שהוא פועל מכח האינרציה ועדיין לא התעורר מהחלום הציוני.
לדעתי, פוסט-ציונות זו תוצאה מתבקשת של חילוניות פוסטמודרנית.

חבר מתאריך 1.6.09
יום ראשון ט' באדר א' תשע''א    16:40   13.02.11   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. יש אצלך הרבה שחור ולבן. יש הרבה דרגות של חילוניות  
בתגובה להודעה מספר 9

וזנד משקף את הדרגה הקיצונית ביותר שבהם.

אדם שלא שומר מצוות, אין זה אומר שהוא לא רואה את עצמו כנצר לעם שישב פה לפני 2000 שנה. אין זה אומר שהוא לא יכול להתבסס על כך כשהוא דן עם עמים אחרים.

בעניין הפאשיזם, לדעתי אתה טועה בגדול. פשיזם זו לא לאומיות. זה משהו אחר לגמרי.

חבר מתאריך 14.3.09
אור ליום שני י' באדר א' תשע''א    21:32   13.02.11   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. ענין הדרגות בחילוניות ידוע לי, אני מדבר על אדם  
בתגובה להודעה מספר 10

שכופר בכל. לא על אדם מאמין שההרגל והסביבה הביאו אותו לחיים שאינם כוללים הקפדה על מצוות (ויש כאלו הרבה מאד).
אדם שמבחינתו התנ"ך הוא גיבוב של חצאי אמיתות ושפע של מיתוסים, כמו פרופ' זנד וחביריו, והוא גם אדם ישר, מודה בכך שאין לנו שום זכות על ארץ ישראל, ודאי שלא יותר מהעמים האחרים שישבו כאן במהלך ההיסטוריה, וודאי שזכות כזו - גם אם היא קיימת - אינה יכולה להוות צידוק למעשים בלתי מוסריים (כמו "גזילת" קרקעות על ידי השלטון הכובש עבור העם הכובש, ועוד).

לגבי אדם הרואה עצמו כנצר לעם שישב פה לפני כך וכך שנים:
א. לא צריך בשביל זה את התנ"ך. יש כיום די והותר ראיות היסטוריות וארכיאולוגיות לשליטתינו בארץ ישראל אי שם בעבר הרחוק.
ב. לדעתי, זהו טיעון בעייתי מאד בויכוח הישראלי-פלסטיני.

בענין הפאשיזם אני חושב שהבהרתי את עצמי, ולא הוספת טענה שתגרום לי להבהיר את עצמי יותר...

חבר מתאריך 1.6.09
אור ליום שני י' באדר א' תשע''א    21:54   13.02.11   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. לא תמצא הרבה לאומיים שמגדירים את עצמם כחילוניים לחלוטין  
בתגובה להודעה מספר 12

אני בכל אופן לא מכיר רבים.

למה אתה חושב שזה טיעון בעייתי?

אין לי מה להוסיף בעניין הפאשיזם. הסברתי את דעתי בנושא, ולא שכנעת אותי בטיעונים שלך.

חבר מתאריך 14.3.09
אור ליום שני י' באדר א' תשע''א    22:54   13.02.11   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. הבעייתיות של הטיעון ההיסטורי נובעת מכך  
בתגובה להודעה מספר 13

שההיסטוריה לא ממש תומכת בזכותינו על הארץ.
השליטה האוטונומית של העם היהודי בכל חלקי ארץ ישראל התקיימה כמה מאות שנים בלבד. בשליש האחרון (או יותר. אינני זוכר במדויק) של תקופת בית ראשון רוב הארץ נשלטה על ידי האשורים/בבלים/אחרים. גם בתקופת בית שני שלטו כאן בתחילה הפרסים ולאחמ"כ היוונים (בתחילה אלכסנדר מוקדון, אח"כ בית תלמי, אח"כ הסלוקיים וכו').
בתכל'ס, היינו כאן בערך 1000 שנים, מתוכם שליטה של 300-400 שנים.
(תסלח לי אם ישנם אי דיוקים בזמנים. אני כותב מהזיכרון, והוא עמוס...)
לעומת זאת, בין אם יש אומה פלסטינית ובין אם היא המצאה, ערבים מוסלמים חיו כאן יותר שנים מיהודים.
זה א.

ב. תיאורטית, אם מתגלה היום שבט שהוא צאצא ודאי של הכנענים/חיתים/פלישתים וכדומה, שלכל הדעות חיו כאן לפנינו, האם תכיר בזכותם על הארץ? אם כן, הציונות הזו מפוקפקת מאד.
האם בגלל שערגנו וכספנו אל הארץ אלפיים שנים זה נותן לנו זכות כלשהי? לדעתי לא.

ג. גם אם יש לנו זכות כזו, בפרט לאחר השואה שמזרח אירופה הקיאה אותנו, האם זה מתיר לנו ליטול את זכותינו על חשבון אלו שחיו כאן דורות רבים? לדעתי לא. וזה הטיעון העיקרי מבחינתי.

דוד בן גוריון, לאחר נאומו בפני ועדת פיל, נשאל על ידי הלורד פיל על העובדה התמוהה שכל הנכבדים הערבים שהעידו בפני הועדה היו פלסטינים שורשיים, ואילו היהודים שהעידו בפני הועדה באו כולם ממזרח אירופה. אם כן, שאל הלורד פיל, אם יבוא אדם לביתך ויטען שזה ביתו, מה תטען כלפיו? שיראה לך את ה'קושאן' שלו על הבית, נכון? היכן ה'קושאן' שלך, מיסטר בן גוריון?!
בן גוריון לא היסס, הרים את התנ"ך המונח על דוכן העדים (עליו נשבעו העדים היהודים), ואמר: "זה ה'קושאן' שלי"!
אני ממליץ מאד לצפות בהרצאה זו של הרב ישראל מאיר לאו, שמספרת על פגישתו עם דוד בן גוריון לאחר שנים רבות, וטענתו על אותו 'קושאן' שבן גוריון מסתמך עליו.
http://www.hidabroot.org/MediaDetail.asp?MediaID=10681
(באופן כללי, באתר הזה יש גם הרבה שטויות, אך אפשר לברור את המוץ מן התבן...)

לגבי הפאשיזם, משום מה אתה רואה אותו כשיטת משטר ותו לא, אבל אני מניח שמאחורי כל שיטה יש רעיון. הרעיון של שנאת הזר, לדעתי, אינו רחוק מהרעיון של אהבת הלאום. זהו בעצם אותו רעיון, בגירסא רכה ובגירסא קשה.

חבר מתאריך 14.3.09
אור ליום שני י' באדר א' תשע''א    23:32   13.02.11   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. שכחתי להוסיף  
בתגובה להודעה מספר 14

שבימי בית שני רוב העם לא התגורר בארץ ישראל, אלא בבבל.
כך שאם דנים לפי רוב העם, יש הרבה פחות מ1000 שנים.

חבר מתאריך 1.6.09
יום שני י' באדר א' תשע''א    00:27   14.02.11   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. לא עושים מאזן מי שלט פה יותר שנים ועל פי זאת קובעים  
בתגובה להודעה מספר 14

למי שייכת הארץ הזאת.

אני חושב שהעובדה שאבותינו היו כאן לפני דורות רבים מאפשרת לנו להילחם עם המקום הזה, מה גם שלפי דיווחים רבים רוב הפלשתינים הגיעו לכאן ממדינות ערב באמצע המאה ה19, יחד עם הציונים הראשונים.

בכל מקרה, אני לא אוהב את הויכוח הזה, ולא בגלל שהוא לא נוח לי. אני חושב שכבר עבר זמנו. אנחנו כאן וזהו. זה כמו שפתאום יאמרו לאוסטרלים או לאמריקאים שהמדינה שלהם לא שייכת להם. שטויות.

רוב האינטלקטואלים השפוים מבחינים בין לאומיות ללאומנות, או בין שמרנות לפאשיזם. תמיד הייתה אבחנה ביניהם. עובדה שכל הממשלות השמרניות מקבלות לגיטימציה בעולם הפוליטי הבינלאומי, וכל ממשלה שתיתפס כפאשיסטית (כמו זו של יורג היידר , למשל) לא תיתפס כלגיטימית. עובדה גם שבמציאות הפוליטית שלנו רוב האזרחים יצביעו לליכוד, ולא למפלגה שנתפסת כפאשיסטית-האיחוד הלאומי.

חבר מתאריך 14.3.09
יום שני י' באדר א' תשע''א    00:57   14.02.11   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. בדיוק מהגישה הזו נובע הימין הביטחוני.  
בתגובה להודעה מספר 16

בא נפסיק להתעסק עם הזכויות. עובדה. אנחנו כאן.
כל אדם רוצה לחיות, וגם אנחנו, ולכן נילחם על הארץ הזו כי אנחנו כאן.
אני לא חושב שזו גישה שמעידה על מוסריות גבוהה, אבל אני מוכן לקבל אותה.
הבעיה היא שבעבר השני של המיתרס עומד לאום/דת שעובד במרץ לשכנע את העולם כולו שאין לנו זכות להיות כאן, וצורת ההתמודדות שלך מרגיעה אותך, אבל היא בהחלט אינה משכנעת, ובאמת אין לנו מה להציג מול העולם מלבד העובדה שאנחנו כאן והסיפור ההיסטורי שהיינו כאן פעם.

לגבי הפאשיזם, ההבדל היחיד שאני רואה הוא ביחס לדמוקרטיה (ולדעתי זה הבדל מלאכותי), וזה ההבדל שגורם את היחס השונה. המערב מוכן לקבל כל רעיון בתנאי שאינו פוגע בדמוקרטיה.

חבר מתאריך 1.6.09
יום שני י' באדר א' תשע''א    01:48   14.02.11   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. עובדה שרוב העולם מקבל את זה שאנחנו כאן בגבולות 48  
בתגובה להודעה מספר 17

ושיש לנו כאן זכויות היסטוריות.

חוץ מבשוליים הסהרוריים של העולם, אף אחד לא שולל את קיומנו.

חבר מתאריך 14.3.09
יום שני י' באדר א' תשע''א    09:31   14.02.11   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. אפשר לטעון שזה אינטרס של העולם הדמוקרטי  
בתגובה להודעה מספר 18

שנהיה כאן.
אך אין לי הוכחה למניע הזה, ולכן יכול להיות שאתה צודק שבינתים הפלסטינים הצליחו רק בשוליים הסהרוריים.
אבל אני בטוח שגם אתה מסכים עם התחושה שהשוליים האלו מתרחבים מיום ליום.

(במאמר המוסגר:
הבעיה יותר מורכבת מההתמודדות שלנו עם העולם. אני מניח שאדם שהצדק חשוב לו לא יהיה מוכן להסכים לשלטון שלנו כאן גם אם זה אומר שעקרונית דעתו מסכנת את חייו. ובודאי שלא יסכים לציונות שמבוססת רק על האינטרס האגואיסטי שלנו להתקיים דוקא כאן.
יש כאן שאלה שאני מפנה אותה גם לאנשים דתיים ביחס לאמונה שלהם: נניח שלך נח עם עמדתך למרות שאין לה ביסוס מוסרי או לוגי, אבל איך תוכל לשכנע בה את בנך אם הוא יחפש צידוק לעמדה הזו?
אצל דתיים (ואולי יותר מכך, אצל חלק מהחרדים) הבעיה היא עם העמדה הדתית בכללותה, ואצל ציונים הבעיה היא עם מדינת ישראל.)

חבר מתאריך 1.6.09
אור ליום שלישי י''א באדר א' תשע''א    23:35   14.02.11   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  24. אני בטוח שהאמריקאים והאוסטרלים לא יושנים בלילה מהמחשבה  
בתגובה להודעה מספר 20

שהם עשו לאינדיאנים והאבורג'ינים ניקוי אתני.

הויכוח שלנו על העולם השפוי הוא על יהודה ושומרון, לא על ישראל שבתחומי הקו הירוק. גם פרקטית אני לא רואה בעתיד הנראה לעין את העולם אומר לנו בשלב כלשהוא לקחת מטוסים וספינות ולחזור למרוקו, פולין, רוסיה והונגריה.

חבר מתאריך 14.3.09
יום שלישי י''א באדר א' תשע''א    00:33   15.02.11   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  25. ישנים, לא יושנים.  
בתגובה להודעה מספר 24

חוץ מזה אין לי איתך מחלוקת

חבר מתאריך 1.6.09
יום שלישי י''א באדר א' תשע''א    00:40   15.02.11   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  26. זה מה שקורה כשלא לומדים ליבה  
בתגובה להודעה מספר 25

ערכתי לאחרונה בתאריך 15.02.11 בשעה 00:53 בברכה, רנה דקארט

חבר מתאריך 1.6.09
יום שני י' באדר א' תשע''א    02:40   14.02.11   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. אגב, זנד הוא כנראה לא מי שאתה חושב שהוא  
בתגובה להודעה מספר 12

אפילו לפי הסטנדרטים הלא מחמירים של ביג ג'ו בנוגע לשמאלנים, המחקר שלו מופרך ( על פי ביג ג'ו באקדמיה הפריכו את המחקר שלו לחלוטין).

pinyamin לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
גולש אורח
1 מדרגים, 2 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ט' באדר א' תשע''א    18:55   13.02.11   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. המילכוד הוא בלב המילכוד הוא בראש  
בתגובה להודעה מספר 0

ערכתי לאחרונה בתאריך 13.02.11 בשעה 19:00 בברכה, pinyamin

לחץ כאן לצפיה דרך יוטיוב

הכל התחיל בלב המדוכא של בגין שמסר את סיני למצרים תמורת נייר.

ונגמר בראש החלול של שרון שטרנספר אלפים&מסר את גוש קטיף תמורת טילים.

לתפארת מורשת האופורטוניזם.

לחץ כאן לצפיה דרך יוטיוב

כעת נשארנו לגחמותיו של ביב נהנתניהו וחבריו האוליגארכים.

כל השאר - שטויות במיץ גרבי סטנלי פישר.

אל נקמות ה'

יערה
גולש אורח
יום שני י' באדר א' תשע''א    12:54   14.02.11   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. ''לא לחנם התגעגעתי...'' :)  
בתגובה להודעה מספר 11

אבל זה התחיל עוד קודם
כשבגין מינה את דיין לממשלתו

pinyamin לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
גולש אורח
1 מדרגים, 2 נקודות.  ראה משוב
אור ליום שלישי י''א באדר א' תשע''א    19:32   14.02.11   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. חן חן לך :-)  
בתגובה להודעה מספר 21

וכמובן את צודקת.

אל נקמות ה'

תגלית
גולש אורח
אור ליום שלישי י''א באדר א' תשע''א    20:37   14.02.11   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  23. אמת!  
בתגובה להודעה מספר 21

תגלית
גולש אורח
יום רביעי י''ב באדר א' תשע''א    04:04   16.02.11   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  27. קבל דוגמה איך אדאולגיה מלטון פרדמנית עשויה לגלוש לפשיזם  
בתגובה להודעה מספר 0

ערכתי לאחרונה בתאריך 16.02.11 בשעה 04:09 בברכה, תגלית

רנה דקארט
חבר מתאריך 1.6.09
30939 הודעות אור ליום רביעי י''ב באדר א' תשע''א 23:02 15.02.11

52. זה כבר שיקולים של האוניברסיטאות, שמעדיפות לפתח
בתגובה להודעה מספר 51

ערכתי לאחרונה בתאריך 15.02.11 בשעה 23:09 בברכה, רנה דקארט

מסלולים בחקר המגדר, פרשנות תרבותית ושאר קשקושים הזוים במקום להתעסק בדברים רציניים. בשל כך אני לא מאמין בחופש אקדמי, במיוחד בכל הקשור לתקצוב. העברת תקציבים מהמדינה למערכת להשכלה גבוהה צריכה להיות בהתאם לצרכי המשק כפי שהממשלה קובעת אותם.

צרף את זה לדעתך שאין עוני(העניים "מתחזים" עובדים בשחור וכד') את
דעתך על החרדים ומקבלי קיצבה(פרזיטים) את דעתך על מספר ילדים במשפחה.
דעתך על ההסתדרות, על העיתונות, על השמאל.

בנוסף להתנהגותך(כתבתי לך עליה כבר) כלפי כל מי שלא מקבל את דעתך,
"טמבל, כסיל, טיפש, אתה לא מבין, אתה סתום אתה ..." והאובסיסה
תמיד להגיד את המילה האחרונה

תקבל דוגמה חייה, איך אדאולוגיה מלטון פרדמנית מביאה אדם
לפשיזם.

חבר מתאריך 1.6.09
יום רביעי י''ב באדר א' תשע''א    04:36   16.02.11   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  28. LOOLLL מתי תפסיק עם הכסילות הזאת?  
בתגובה להודעה מספר 27

ערכתי לאחרונה בתאריך 16.02.11 בשעה 04:41 בברכה, רנה דקארט

אם אני משקיע, בתור ריבון, באוניברסיטאות 9 מיליארד שקלים בשנה מכספי הציבור, אני רוצה לפחות שהכסף הזה יעזור להתפתחות המדינה כפי שאני כריבון נבחר בבחירות דמוקרטיות רואה זאת.

לשם השוואה, אני לא אתערב במיליגרם, בתור ריבון, במה שקורה באקדמיה פרטית כמו המרכז הבינתחומי או המכללה למנהל. שם הם יכולים לפתוח מה שהם רוצים. זם כספם.

וזאת מבלי לדבר על אי הסדרים אשר מתרחשים שם במחשכים.

ואגב, נראה לי שמילטון פרידמניסט היה מציע לא לממן את האוניברסיטאות בגרוש.

Rubens לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 23.11.05
34054 הודעות, 207 מדרגים, 356 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''ד באדר א' תשע''א    11:00   18.02.11   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  29. ומה עם ליברמן?  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות