גירסת הדפסה          
קבוצות דיון פוליטיקה ואקטואליה נושא #22687 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 22687   
Hermon לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.8.02
31525 הודעות, 84 מדרגים, 167 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ''ט בסיון תשע''ו    22:43   05.07.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

הסוף הידוע מראש טלי בן־עובדיה. תרשמו לכם את היום הזה, ממשלת ישראל תכנע שוב לחמאס  

הסוף הידוע מראש
טלי בן־עובדיה • 05.07.16 ידיעות

תרשמו לכם את היום הזה, כי ככה זה מתחיל. אוהל מחאה מול בית ראש הממשלה, הפגנות קטנות וכותרת ראשית כמו זו שפורסמה בעיתון זה אתמול ומבשרת על משא ומתן חשאי. יעברו חודשים, אולי יותר, אבל שערי בתי הכלא ייפתחו ומתוכם ייצאו אסירים פלסטינים צוהלים, מסמלים “וי” בידיהם. ויודעים מה?
הם צודקים. גם הם יודעים שאנחנו אומה שלא מסוגלת לעמוד בזה. אומה שהמשפט “להחזיר את הבנים הביתה” מפרקת אותה מכל כוח עמידה. בין אם הם חיים, ובין אם הם מתים.

לא פלא שאחת המטרות המרכזיות של חמאס ב”צוק איתן” הייתה חטיפת חיילים. הם יודעים מה זה עושה למנהיגים הנחושים שלנו. התסריט ידוע מראש, והתפקידים בסרט קבועים. מצד אחד חמאס, שמשחק את הקשוח, מציב מחיר גבוה ומושך את העצבים של הצד שמנגד עד הקצה; מצד שני ממשלת ישראל, זו שהבטיחה שלעולם לא יהיו יותר עסקאות שכאלה אבל תמיד בסוף נכנעת; ובמרכז – האמא והאבא של החייל – שהם אלה שיכריעו לרוב את המערכה.

כי ראש ממשלה בישראל לא יכול לעמוד בפניה של אמא. מרים, אמו של החייל יוסק’ה גרוף שנחטף בלבנון, המציאה את השיטה. היא יצאה למלחמה, לגיטימית מבחינתה, להשיב את בנה הביתה. אפילו שר ביטחון חזק ונחוש כמו רבין נכנע וביצע את עסקת החילופין המבישה – עסקת ג’יבריל – שבה 1,150 אסירים ביטחוניים יצאו מהכלא בשנת 1985 תמורת שלושה שבויים ישראלים חיים. זה היה קו השבר.

בין המשוחררים אז היה גם עלי מוסלמני. 11 חודשים לאחר שיצא מהכלא הוא רצח את אמא שלי, זהבה בן־עובדיה, בירייה אחת בעיר העתיקה בירושלים, ונכלא שוב. הוא בטח נרקב בכלא, אתם אומרים לעצמכם. אז זהו, שלא.

ב־2011 נכנע עוד ראש ממשלה ישראלי, הפעם נתניהו, וביצע את עסקת שליט. באוטובוסים שיצאו משערי בתי הכלא ישב גם הרוצח המתועב של אמי. כן, ההוא שנכלא ושוחרר ושוב רצח. ככה זה כשההפגנות מתחילות, ככה זה כשהמשוואה היא אמא ששלחה את בנה לצבא העם מול ראש ממשלה שלעולם יהיה חלש מולה, גם אם מדובר בחיילים שלצערנו כבר אינם בחיים. וליבי ליבי למשפחות, שמתענות יום־יום עם האובדן הנורא ועם העובדה שאין להן קבר לבכות עליו. וגם אם מדובר באזרח, שאלוהים יודע למה, החליט לבד לחצות את הגבול לעזה.

חמש שנים חלפו מאז עסקת שליט. אין כמעט יום שחולף שאני לא חושבת על הרוצח הזה שמסתובב חופשי. ולא סתם. ברשות הפלסטינית הוא נחשב גיבור. נתנו לו לשכה ותפקיד ראש עיר. ככה זה ברשות עם רוצחים. אם יש נקודת אור אחת בודדת בסיפור היא העובדה שגלעד שליט יצא מהשבי אחרי חמש שנים וחזר, לבוש במדיו, הביתה.

אחרי העסקה הזו ישראל הבטיחה שזו הפעם האחרונה. אבל תרשמו לפניכם את היום הזה. אנחנו בעיצומו של סרט שסופו ידוע. דווקא ביום שמציינים 40 שנה למבצע אנטבה ראוי לזכור, מעבר לגבורה, את האתוס אז – לא נכנעים למחבלים ולא משחררים רוצחים. √

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  היא הפגינה אצילות נפש כשתמכה בשחרור המחבלים תמורת גלעד שליט Hermon 05.07.16 22:50 1
     על המכתב הזה בהארץ לא חתומה בן עובדיה אלא מישהי בשם אריאלה ויץ זבנג וגמרנו 06.07.16 00:48 2
  ברור כשמש. ביבי מכריז הכרזות בומבסטיות וכבר בסיום ההכרזה מתקפל. וגם ליברמן המיועלן. ש-עצמון 07.07.16 07:46 3

Hermon לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.8.02
31525 הודעות, 84 מדרגים, 167 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ''ט בסיון תשע''ו    22:50   05.07.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. היא הפגינה אצילות נפש כשתמכה בשחרור המחבלים תמורת גלעד שליט  
בתגובה להודעה מספר 0

אמי, זהבה בן-עובדיה ז"ל, נרצחה באפריל 1986 בידי עלי מוסלמני, אשר שוחרר מהכלא הישראלי במסגרת "עסקת ג'יבריל". למרות חוסר הצדק שבדבר הייתי נחושה בדעתי כי יש לשחרר את גלעד שליט בכל מחיר. צעדתי בכל הצעדות, השתתפתי בכל ההפגנות והזדהיתי עם כאב המשפחה. כי אין כמו כאב אם על אובדן בנה. מחלתי אף על הידיעה שהרוצח חוזר לביתו בכפר א-רם, הקרוב כל כך לביתי-מבטחי.

אך היום אני לא שמחה, ואני אף זועמת על נועם שליט, שבחר להמשיך להיות שחקן ראשי בדרמה שהסתיימה. כועסת אני על חוסר הרגישות ועל האטימות שלו, כשהחליט להגיע מוקף מאבטחים לבית המשפט העליון כדי להשיב לעתירת המשפחות השכולות נגד העסקה.

לכולם היה ברור, שבג"ץ ידחה את העתירות כבר באותו יום ויסלול את הדרך למימוש העסקה. כולם יודעים, שהדיון בבג"ץ הוא בבחינת טקס קתרזיס קצרצר, חסר משמעות משפטית ובעל משמעות רגשית בעיקרו. אם כך, מה היה גרם לשליט להמשיך לככב בהצגת אימים זו? עם כל הכבוד הראוי, הוא לא השחקן הראשי, גם לא הבמאי.

למען גלעד ומשפחתו, למען המשפחות השכולות ולמען הצניעות והאצילות אני מבקשת מנועם שליט לרדת מהבמה, לחזור לשגרת חייו ולהשאיר אותי בכאבי החרישי.

טלי בן עובדיה
ירושלים

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
זבנג וגמרנו
חבר מתאריך 2.4.12
37971 הודעות
יום רביעי ל' בסיון תשע''ו    00:48   06.07.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. על המכתב הזה בהארץ לא חתומה בן עובדיה אלא מישהי בשם אריאלה ויץ  
בתגובה להודעה מספר 1

http://www.haaretz.co.il/opinions/letters/1.1527369

האם זו טעות? האם זאת אחותה של בן עובדיה?

כבר חתמת על העצומה למען גיבור ישראל שחיסל את המחבל?

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
ש-עצמון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.4.16
33079 הודעות, 165 מדרגים, 300 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי א' בתמוז תשע''ו    07:46   07.07.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. ברור כשמש. ביבי מכריז הכרזות בומבסטיות וכבר בסיום ההכרזה מתקפל. וגם ליברמן המיועלן.  
בתגובה להודעה מספר 0

"חיינו הממהרים וחיינו העוברים לאט. דרך שתי נקודות עובר רק קו ישר אחד".{י.עמיחי}

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות