גירסת הדפסה          
קבוצות דיון פוליטיקה ואקטואליה נושא #24536 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 24536   
ש-עצמון
חבר מתאריך 10.4.16
33079 הודעות
יום שלישי י''ט באדר תשע''ח    13:49   06.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

אתם לא אחים שלי: מכתב לסרבני הגיוס החרדים  

"הפכנו לשני עמים. עם אחד שמשתף בכללי המשחק של הדמוקרטיה, ועם שני הנהנה מזכויות המוגשות לו על מגש של תועבה. זה לא שאני שונא אתכם. זה רק שאני לא ישן בלילה כי הנה הגיעו ילדיי לגיל צבא, והמחשבה שדמם זול יותר מילדיכם שלכם, מדירה שינה מעיניי. ואני מתעב את ממשלות ישראל לדורותיהן שאפשרו למצב הזה להתרחש בשביל הון פוליטי".
קוראים לי משה. אני יהודי. דור שביעי בארץ מצד אמי. אבי ניצול שואה מגטו קובנה, הגיע לארץ בגיל 16, ונתן 30 שנים מחייו לצבא. אני תרמתי רק 3, חלקן בלבנון. הייתי במילואים במשך כ-20 שנה, במהלכן נפצעתי בתאונה, ותרמתי תקופה מחיי לשיקום הרגל השמאלית שלי. ולמה אני מספר לכם את זה?
כי אני אוהב את הארץ שלי. אני אוהב את התמהיל האנושי שיש לנו כאן. אני אוהב את הכנרת, אוהב את מה שנשאר מים המלח, אוהב את תל אביב, את סמטאות ירושלים, את הגליל והגולן, כל פינה. אני אוהב קרמבו מוקה, אוהב ימנים, אוהב שמאלנים, אוהב לחם שחור טרי עם חמאה, זיתים סורים דפוקים, עגבניית תמר עם מלח. אוהב. אני חושב שבגדול אני אדם אוהב.
אבל בשנים האחרונות אני מגלה בתוכי תחושות חדשות, לא נוחות, לא מוכרות, מעיקות, מעצבנות ובעיקר מטרידות. מאז שגיליתי שלא כולם כאן אחים שלי.
לא אחים שלי - וזה מכה בי
מה לעשות, קשה לי אפילו לכתוב את המילים האלו. אני רוצה שזה יפסיק. אני מזהה שנאה בעיניהם של חוגים שונים, אני מזהה את התיעוב כלפי מי שמאפשר להם לא לקחת חלק בחובות שרוב האחים שלי משתתפים בהם, ובעיקר בחוב הקשה מכולם והטעון מכולם שנקרא שירות צבאי.
לא-אחים-שלי, אני יודע שלא רק אתם משתמטים משירות צבאי. מכיר כל מיני "אמנים רגישים" שהשירות הצבאי עומד בינם לבין התמסרות עמוקה לאמנות. אני גם יודע שיש ביניכם מיעוט שמשתתף בחובות - ואני מצדיע לו. אני רואה את הקללות וההטרדות שחלקם סופגים. העובדה שחלקם נאלצים להחביא את המדים כשהם יוצאים הביתה, כואבת לי מאוד.
אני יודע שהאשמה לא רק בכם. ממשלות ישראל לדורותיהן התעלמו מהקרע שהאפליה הזו יוצרת, ואפשרו לכם להמשיך להשתמט בשביל שיוכלו להקים קואליציה עם המפלגות החרדיות. זה כבר הפך להרגל. אני שומע ברחוב מילים כמו "עדיף שלא יתגייסו..." "אני לא רוצה הדרת נשים בצבא..." וגם "זה חייב להיות תהליך ולא בכוח".
אתם מבינים, לא אחים שלי?
אני מנסה להביט במצב באופן נטול רגש. זה קשה. זה לא שאני שונא אתכם. זה רק שאני לא ישן בלילה כי הנה הגיעו ילדיי לגיל צבא, והמחשבה שדמם זול יותר מילדיכם שלכם, מדירה שינה מעיניי.
כשאני כבר נרדם שב אליי אותו חלום בלהות, ובו לוקחת המדינה את ילדיי ואומרת לי בצער שהם הבחירה הזולה כי אני לא אשרוף פחי אשפה ברחובות כשיגייסו אותם, לא אכה את ילדיי כשיחזרו הביתה במדים, ולא אסגור רחובות ואצעק "נאצים" לכוחות הביטחון. ואז אני מתעורר למציאות שבה יש דם יקר ודם זול. כי אתם, לא-אחים-שלי, נהרגים רק באוהלה של תורה.
דמיינו את כל האימהות השכולות הכורעות בדמעות המרטיבות במליחותן לוחות שיש צבאיים. דמיינו אותן בבוקר יום הזיכרון לחללי צה"ל. אלפי אימהות רוכנות על קברים. עכשיו נסו לראות כמה מהן חרדיות.
אז נכון שלא צריך צבא כל כך גדול. לא צריך לגייס אתכם בכוח אלא בהידברות, ואני גם לא רוצה לראות אימהות - חרדיות ושאינן חרדיות - בוכות מעל קברים. אבל אתם רוצים להגיד לי שאדם חרדי לא יכול להשתתף בחובות? לא יכול לשאת נשק? לא יכול ללכת אפילו לשירות הלאומי?
לא אחים שלי, אני לא חושב שהתפילות שלכם עוזרות
אבל אני אלחם על הזכות שלכם להתפלל. להתפלל תוך כדי שירות. הצבא לא ישחית את בניכם ובנותיכם. אתם מובלים על ידי הנהגה חשוכה ואחוזת פחד, החוששת שבוקר אחד תקום ותגלה שאלוהים כבר לא איתה. את הנימוק של "אם אתם תתפללו במקומנו ותחזרו בתשובה", אני מכיר. זה התירוץ האולטימטיבי. אבל אגלה לכם סוד: אתם יכולים גם וגם; גם להתפלל, גם להיות חרדים, וגם לשרת בצבא או בשירות הלאומי, בבתי החולים, בבתי האבות, בחקלאות. יש המון דברים שאפשר להתחיל מהם.
הייתי עושה ניסיון וחוזר בתשובה רק בשביל לראות האם מישהו יתגייס במקומי, אבל הרחקתם את אלוהים ממני באופן כזה, שאני לא יודע אם הוא יקבל אותי בחזרה. אתם יודעים מה הוא רוצה, ומה צריך לעשות בשביל שהוא יהיה שמח. אבל דבר אחד אתם לא יודעים - אתם, כבר לא אחים שלי.
אתם מבינים? הפכנו לשני עמים. עם אחד שמשתף בכללי המשחק של הדמוקרטיה, על החובות והזכויות, ועם שני שנהנה מזכויות המוגשות לו על מגש של תועבה.
לא אחים שלי, אני תוהה לעתים
מה ריבונו של עולם חושב על כך שאתם בוחרים לסגור את עצמכם בגטאות המוקפים בגדר של אמונה, גדר כל כך קוצנית, שאפילו הוא לא מצליח לעבור דרכה.
אני לא שונא אתכם, אבל אני מתעב את ממשלות ישראל לדורותיהן שאפשרו למצב הזה להתרחש בשביל הון פוליטי. אני אמשיך, ככל הנראה, להיות ספק הדם הזול לתורת הגזע החדשה הזו; אמשיך לייצר חיילים זמינים לממשלות שכל מה שמעניין אותן זו משילות בכל מחיר.
נכון לעכשיו רבבות כמוני מקבלים את המצב בשתיקה יחסית. אבל יום אחד יקומו היהודים התורמים את בניהם ובנותיהם לצבא, ויגידו: לא עוד. הם ישאגו "די", והשאגה הזו תשרוף את הדילים המושחתים בין ממשלות ישראל למפלגות החרדיות, ששום דבר יהודי לא מריח ממנה.
ואתם, לא אחים שלי? יכולים להיות בטוחים בדבר אחד: גם במלחמה הבאה נגן עליכם. את הדין וחשבון אתם כבר תתנו בבית דין של מעלה. אחרי הכול, חייתם בגן עדן בעולם הזה, ואלוהים, בניגוד אליי, לא שוכח ולא סולח.

{משה בידרמן-YNET}

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5146033,00.html

"חיינו הממהרים וחיינו העוברים לאט. דרך שתי נקודות עובר רק קו ישר אחד".{י.עמיחי}

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  מטלטל... אניאנונימיאני 06.03.18 16:14 1
  מעניין. ורד הרים 07.03.18 10:57 2
  מכיוון שאתה מזדהה איתו אני מזמין אותך לשיחה אחד על אחד Abc 11.03.18 20:44 3
     גם אני מזדהה אתו. תנסה לשנות את דעתי. Big Joe 11.03.18 22:49 4
         תפסת אותי רגע לפני שאני נרדם וזה הולך להיות ארוך כנראה Abc 11.03.18 22:52 5
     לא אמרתי שאני מזדהה או לא מזדהה איתו,הצגתי את השקפתו. ש-עצמון 16.03.18 16:09 41
  מה לא ברור? החרדים לא מאמינים לא במדינה החילונית ולא בצבא שאיבד כיוון Come_Alive 12.03.18 07:55 6
     תגובה שחצנית של אנרכיסט ''מורם מעם''. (בעיני עצמו) לא מוצא חן בעיניהם? שילכו מכאן. Big Joe 12.03.18 09:50 7
         הם יהודים ויותר מ800 אלף מהם חיים פה. תרצה או לא תרצה אין לך ברירה. Come_Alive 12.03.18 15:52 8
             הבעיה אינה שלי. הם רוצים ליצור מדינה בתוך מדינה. זה לא עובד. Big Joe 12.03.18 18:33 10
                 מה קדם למה הביצה או התרנגולת? Come_Alive 13.03.18 02:13 14
                     חוק התורה חל רק על המאמינים. חוק המדינה חל על כל תושב. המדינה הוקמה כמדינת חוק Big Joe 13.03.18 12:23 17
                         ראית איפה שהצדקתי צד כזה או אחר? להיפך, אמרתי וחזרתי שכדי לפתור את הבעיה מהשורש Come_Alive 15.03.18 20:14 33
             לא שכנעת. דין המדינה גובר על דין התורה {עם כל הכבוד לתורה}. ש-עצמון 16.03.18 16:11 42
                 ברור לך שדין המדינה מבוסס ברובו על דין המנדט הבריטי, נכון? Come_Alive 17.03.18 08:27 44
                     לא נכון. וגם אילו היה - לא רלוונטי. ישראל הוקמה כמדינה דמוקרטית מודרנית. Big Joe 19.03.18 16:55 52
                     זה כבר מזמן לא כך. רוב רובו של הדין המנדטורי הוחלף בחקיקת כנסת מקורית ירושלמי ציוני 24.03.18 00:24 55
     בתכלס לא מכיר הרבה שכן מאמינים בפוליטיקה אצען 12.03.18 18:32 9
         פוליטיקה זאת אמונה?! אתמהה Big Joe 12.03.18 22:10 11
         כי הפוליטיקה נוצרה כדי להפריד ולמשול Come_Alive 13.03.18 02:28 15
             אתה מודע לזה שהחברה היהודית מקורה בחברה העברית שהיתה מפולגת לחלוטין ? אגנוסטיקן 13.03.18 10:38 16
                 הפילוג האמיתי החל עם פילוג ממלכת ישראל, ואיתו באו החורבן והגלויות Come_Alive 15.03.18 05:25 22
                     שכחת את תלמודך. הנה דוגמה למה שקדם הרבה להתפלגות ממלכת ישראל Big Joe 15.03.18 18:25 30
                         לא שכחתי, פילוג ממלכת ישראל הוא שהביא לגלות שזה מה שרלוונטי לנושא Come_Alive 15.03.18 20:25 34
             אז מה הפתרון? ביטול הדמוקרטיה וביטול המפלגות? Big Joe 13.03.18 12:24 18
                 לא, הפתרון הוא איחוד והגדרה מחדש של מטרות האומה מתוך כוונה להתקדם לעבר עתיד טוב יותר Come_Alive 15.03.18 05:39 23
                     סיסמאות אינן תכנית אלטרנטיבית. Big Joe 15.03.18 17:24 27
                         נכון, יותר מעשים פחות דיבורים. Come_Alive 15.03.18 20:28 35
                             אז למה אתה מצגיב רק בסיסמאות? Big Joe 15.03.18 22:11 36
                                 אל דאגה, יש הרבה אקשן מאחורי הסיסמאות ותנועה גדולה שמעדיפה לפעול מאשר לדבר. Come_Alive 16.03.18 01:43 37
                                     נשאלת שאלה מה הפתרון המוצע, לאחר שטענת שמפלגות הן שורש הרע. אתה לא עונה Big Joe 16.03.18 11:28 40
                                         ההבדל הוא שתנועה שקוראת לאחדות ולדיאלוג שונה בתכלית ממפלגה שכל תכליתה הוא לפלג Come_Alive 17.03.18 08:24 43
                                             אתה בשנות העשרה שלך, אני מניח... Big Joe 17.03.18 11:22 45
                                                 אז תניח... הנקודה היא שנראה שאתה מסכים עם מצב של פילוג בחברה הישראלית וזאת בדיוק הבעיה Come_Alive 17.03.18 18:23 46
                                                     אתה לא מוסכם לסכם את דעתי ולהכניס דברים לפי. Big Joe 17.03.18 18:59 47
                                                         הדמוקרטיה טובה כל עוד היא מייצגת את מגוון הדעות ואת כלל העדות באוכלוסיה ואינה נותנת יד Come_Alive 17.03.18 19:28 48
                                                             סיסמה יפה מאוד. אינה קשורה לנושא. כי עדיין לא הצעת שיטה אלטרנטיבית... Big Joe 17.03.18 20:56 50
  קודם ששאר ה65% יעשו צבא רק אז ניתן לפנות אליהם אחרת זו רשימת שינאה צרופה בני מרום 13.03.18 01:02 12
     ומי כמוך מומחה בשנאה. ומי קבע איזה 65% צריכים להיות קודם? Big Joe 13.03.18 01:35 13
  האלוהים שלך דרור 14.03.18 21:45 19
     הוא דיבר על ''אלהים שלכם''. לא על שלו. Big Joe 14.03.18 23:57 20
         רואים שהוא לא מכיר את האלוהים שלנו דרור 15.03.18 01:55 21
             אז אין גיהנום? Big Joe 15.03.18 10:31 24
                 מה הקשר? דרור 15.03.18 10:34 25
                     אם אלהים סולח, אז אין צורך בגיהנום. Big Joe 15.03.18 17:23 26
                         נכון דרור 15.03.18 17:41 28
                             כמו החרדים בעניין הגיוס. Big Joe 15.03.18 18:01 29
                                 על מה אתה מדבר? דרור 15.03.18 18:34 31
                                     כנראה שאינך יודע מהו נושא האשכול. Big Joe 15.03.18 18:54 32
                                         כנראה שאתה לא שם לב דרור 16.03.18 07:13 38
                                             ואתה?! Big Joe 16.03.18 10:53 39
                                     והחרדים {הקיצונים} שמכנים את צהל,'צבא השמד',מה איתם? ש-עצמון 17.03.18 20:23 49
                                         מה איתם? דרור 17.03.18 21:09 51
  צריך להנגיש את הצבא לצורת חיים החרדית וזה לא קל אלמוני 20.03.18 11:22 53
     ואולי צריך להנגיש את צורת החיים החרדית למאה ה-21 Big Joe 20.03.18 12:43 54

אניאנונימיאני
חבר מתאריך 2.4.12
32581 הודעות
יום שלישי י''ט באדר תשע''ח    16:14   06.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. מטלטל...  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
ורד הרים
חבר מתאריך 12.3.17
2744 הודעות
יום רביעי כ' באדר תשע''ח    10:57   07.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. מעניין.  
בתגובה להודעה מספר 0

עם חלק מהדברים לא מסכים,
אבל הוא כותב חזק.

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
Abc
חבר מתאריך 6.7.14
6276 הודעות
יום ראשון כ''ד באדר תשע''ח    20:44   11.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. מכיוון שאתה מזדהה איתו אני מזמין אותך לשיחה אחד על אחד  
בתגובה להודעה מספר 0

מאמין שאשנה את דעתך

Big Joe
חבר מתאריך 2.9.05
161902 הודעות
יום ראשון כ''ד באדר תשע''ח    22:49   11.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. גם אני מזדהה אתו. תנסה לשנות את דעתי.  
בתגובה להודעה מספר 3

Abc
חבר מתאריך 6.7.14
6276 הודעות
יום ראשון כ''ד באדר תשע''ח    22:52   11.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. תפסת אותי רגע לפני שאני נרדם וזה הולך להיות ארוך כנראה  
בתגובה להודעה מספר 4

אבל בימים הקרובים בעזרת ה'

ש-עצמון
חבר מתאריך 10.4.16
33079 הודעות
יום ששי כ''ט באדר תשע''ח    16:09   16.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  41. לא אמרתי שאני מזדהה או לא מזדהה איתו,הצגתי את השקפתו.  
בתגובה להודעה מספר 3

Come_Alive
חבר מתאריך 16.1.17
152 הודעות
יום שני כ''ה באדר תשע''ח    07:55   12.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. מה לא ברור? החרדים לא מאמינים לא במדינה החילונית ולא בצבא שאיבד כיוון  
בתגובה להודעה מספר 0

ולא רק החרדים, גם חלקים אחרים מהעם, גם אלה שנשברו ועזבו למקומות אחרים.

לא מאמינים יותר לא בפוליטיקה שמשרתת רק את צרכי הפוליטיקאים, לא במלחמות הסרק עם הערבים שכבר הפכו להיות חסרי משמעות עם ההפצצות שתמיד "מדלגות" על הוילות של החמאס.

ועם הדרת היהדות מהמדינה החילונית, לפחות יש כאלה שעוד טורחים להתפלל לה', להתפלל לטוב.

תמיד קל לקרוא לפילוג, מפלגות הימין והשמאל הצטיינו בכך עוד מלפני קום המדינה. יותר קשה לתקן, לחשוב רגע, אולי לשבת עם ה"צד השני", לברר למה הוא ככה.

אולי עדיף בכל זאת לדבר?

מבנה כיפת הסלע או בשמו המקורי "בית המקדש", נבנה ע"י המוסלמים למען היהודים.

Big Joe
חבר מתאריך 2.9.05
161902 הודעות
יום שני כ''ה באדר תשע''ח    09:50   12.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. תגובה שחצנית של אנרכיסט ''מורם מעם''. (בעיני עצמו) לא מוצא חן בעיניהם? שילכו מכאן.  
בתגובה להודעה מספר 6

נראה אותם מכתיבים את את תנאיהם למדינה אחרת. חיים במדינה אינם פונקציה של אמונה בה, אלא קבלת חוקיה.

Come_Alive
חבר מתאריך 16.1.17
152 הודעות
יום שני כ''ה באדר תשע''ח    15:52   12.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. הם יהודים ויותר מ800 אלף מהם חיים פה. תרצה או לא תרצה אין לך ברירה.  
בתגובה להודעה מספר 7

ובעיניהם חוק התורה קודם לחוק המדינה. אתה יכול לבכות עד מחר, מה לעשות, לא פייר שאנחנו צריכים למממן אותם. אבל גם לזרוק אותם מכאן אתה לא יכול.

וד"א ה-"לא מוצא חן בעיניהם? שילכו מכאן" - משפט יותר שחצני מזה אין.

Big Joe
חבר מתאריך 2.9.05
161902 הודעות
יום שני כ''ה באדר תשע''ח    18:33   12.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. הבעיה אינה שלי. הם רוצים ליצור מדינה בתוך מדינה. זה לא עובד.  
בתגובה להודעה מספר 8

שיקנו אי באוקיינוס ויעשו שם מדינת הלכה. במדינה ישראל קובע חוק המדינה. אם אתה לא מכבד אותו לך מפה - או תשלם את המחיר כמו כל עבריין.

Come_Alive
חבר מתאריך 16.1.17
152 הודעות
יום שלישי כ''ו באדר תשע''ח    02:13   13.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. מה קדם למה הביצה או התרנגולת?  
בתגובה להודעה מספר 10

חוק התורה קדם לחוק המדינה, זה שהמדינה מעדיפה את ה"דמוקרטיה" על פני התורה רק מעמיק את הקרע. שוב, לא אומר שצד אחד צודק והשני טועה. שני הצדדים צודקים ושניהם טועים. צריך לשבת ולדבר, לא "להעיף" ולא להסכים לפשרות חד-צדדיות שרק יביאו עוד יותר שנאה וכעס.

הבעיה היא אחרת. קיצוניות דתית וקיצוניות חילונית ללא מרכז שפוי. עד שלא תהיה מוכנות להושיב את כל המגזרים מסביב לשולחן ולהגיע להסכמות שיהיו מקובלות על כולם מתוך נחיצות ולא מתוך רגשי אנוכיות נטו, לא יהיה פתרון.

Big Joe
חבר מתאריך 2.9.05
161902 הודעות
יום שלישי כ''ו באדר תשע''ח    12:23   13.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. חוק התורה חל רק על המאמינים. חוק המדינה חל על כל תושב. המדינה הוקמה כמדינת חוק  
בתגובה להודעה מספר 14

ובניגוד ל"דעת תורה". הנסיון שלך להעמיד את העניין כחוסר סובלנות כלפי הדתיים הוא בדיחה גרועה. הדתיים מגבירים את דרישותיהם מחודש לחודש ומשתדלים להשתלט על חיי התושבים.

Come_Alive
חבר מתאריך 16.1.17
152 הודעות
יום חמישי כ''ח באדר תשע''ח    20:14   15.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  33. ראית איפה שהצדקתי צד כזה או אחר? להיפך, אמרתי וחזרתי שכדי לפתור את הבעיה מהשורש  
בתגובה להודעה מספר 17

צריך לדבר עליה. ברור ששני הצדדים טועים אחרת לא היתה מחלוקת כלל.
וד"א, אם באמת בודקים דברים לעומק, אין שום סיבה שיהיה קונפליקט בין חוקי המדינה לבין חוקי התורה ברמה הבסיסית ביותר.

ש-עצמון
חבר מתאריך 10.4.16
33079 הודעות
יום ששי כ''ט באדר תשע''ח    16:11   16.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  42. לא שכנעת. דין המדינה גובר על דין התורה {עם כל הכבוד לתורה}.  
בתגובה להודעה מספר 8

Come_Alive
חבר מתאריך 16.1.17
152 הודעות
יום שבת א' בניסן תשע''ח    08:27   17.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  44. ברור לך שדין המדינה מבוסס ברובו על דין המנדט הבריטי, נכון?  
בתגובה להודעה מספר 42

למה ועל סמך מה אתה קובע שצורת הדין של עם זר ותרבות זרה הם אלה שטובים ליהודים, על פני 3300 שנות דין תורה?

Big Joe
חבר מתאריך 2.9.05
161902 הודעות
יום שני ג' בניסן תשע''ח    16:55   19.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  52. לא נכון. וגם אילו היה - לא רלוונטי. ישראל הוקמה כמדינה דמוקרטית מודרנית.  
בתגובה להודעה מספר 44

שום מערכת חוקים בת 3300 שנה אינה יכולה להתאים היום.

ירושלמי ציוני
חבר מתאריך 1.1.13
40688 הודעות
יום שבת ח' בניסן תשע''ח    00:24   24.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  55. זה כבר מזמן לא כך. רוב רובו של הדין המנדטורי הוחלף בחקיקת כנסת מקורית  
בתגובה להודעה מספר 44

אצען
חבר מתאריך 11.11.14
1648 הודעות
יום שני כ''ה באדר תשע''ח    18:32   12.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. בתכלס לא מכיר הרבה שכן מאמינים בפוליטיקה  
בתגובה להודעה מספר 6

לא חרדים
לא מזרוחניקים
לא חילונים
רוב הציבור שיצא לי לדבר איתו לא מאמין בפוליטיקה ויוצא לי לדבר עם כל גווני הקשת בציבור הישראלי.

Big Joe
חבר מתאריך 2.9.05
161902 הודעות
יום שני כ''ה באדר תשע''ח    22:10   12.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. פוליטיקה זאת אמונה?! אתמהה  
בתגובה להודעה מספר 9

Come_Alive
חבר מתאריך 16.1.17
152 הודעות
יום שלישי כ''ו באדר תשע''ח    02:28   13.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. כי הפוליטיקה נוצרה כדי להפריד ולמשול  
בתגובה להודעה מספר 9

ריבוי המפלגות מקיים את הפילוג בחברה הישראלית, החלוקה ל"שמאל" ול"ימין" רק מזינה את השנאה בין חלקי העם, למרות שמדובר בחלוקה מודרנית ללא שום קשר להסטוריה של העם היהודי ולדת היהודית. המושגים האלה זרים בתכלית לתרבות שלנו.

הפילוג תורם אך ורק לאלה שמרוויחים מכל העניין, למושכים בחוטים שיושבים בקודקוד הפירמידה. שם אין אויבים, שם כולם חברים.

אגנוסטיקן
חבר מתאריך 8.5.16
8982 הודעות
יום שלישי כ''ו באדר תשע''ח    10:38   13.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. אתה מודע לזה שהחברה היהודית מקורה בחברה העברית שהיתה מפולגת לחלוטין ?  
בתגובה להודעה מספר 15

פילוג שבטי ,ממלכתי ,מדיני ,דתי ,ערכי ...הם היו יותר מפולגים מאשר מאוחדים כך שאנחנו לא המצאנו כלום וההיסטוריה רק חוזרת על עצמה

Come_Alive
חבר מתאריך 16.1.17
152 הודעות
יום חמישי כ''ח באדר תשע''ח    05:25   15.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. הפילוג האמיתי החל עם פילוג ממלכת ישראל, ואיתו באו החורבן והגלויות  
בתגובה להודעה מספר 16

מאז החברה היהודית במקום ללמוד מטעויות העבר שהביאו לאותן התוצאות, ממשיכה להתפלג ולהתפצל, דבר שמחליש את הכלל.
אז למה להמשיך באותו הקו, מתי נלמד?

Big Joe
חבר מתאריך 2.9.05
161902 הודעות
יום חמישי כ''ח באדר תשע''ח    18:25   15.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  30. שכחת את תלמודך. הנה דוגמה למה שקדם הרבה להתפלגות ממלכת ישראל  
בתגובה להודעה מספר 22

יִּקְבֹּץ יִפְתָּח אֶת כָּל אַנְשֵׁי גִלְעָד וַיִּלָּחֶם אֶת אֶפְרָיִם, וַיַּכּוּ אַנְשֵׁי גִלְעָד אֶת אֶפְרַיִם כִּי אָמְרוּ: "פְּלִיטֵי אֶפְרַיִם אַתֶּם, גִּלְעָד בְּתוֹךְ אֶפְרַיִם בְּתוֹךְ מְנַשֶּׁה". וַיִּלְכֹּד גִּלְעָד אֶת מַעְבְּרוֹת הַיַּרְדֵּן לְאֶפְרָיִם, וְהָיָה כִּי יֹאמְרוּ פְּלִיטֵי אֶפְרַיִם: "אֶעֱבֹרָה", וַיֹּאמְרוּ לוֹ אַנְשֵׁי גִלְעָד: "הַאֶפְרָתִי אַתָּה?", וַיֹּאמֶר: "לֹא". וַיֹּאמְרוּ לוֹ: "אֱמָר נָא: שִׁבֹּלֶת", וַיֹּאמֶר: "סִבֹּלֶת", וְלֹא יָכִין לְדַבֵּר כֵּן, וַיֹּאחֲזוּ אוֹתוֹ וַיִּשְׁחָטוּהוּ אֶל מַעְבְּרוֹת הַיַּרְדֵּן, וַיִּפֹּל בָּעֵת הַהִיא מֵאֶפְרַיִם אַרְבָּעִים וּשְׁנַיִם אָלֶף.

Come_Alive
חבר מתאריך 16.1.17
152 הודעות
יום חמישי כ''ח באדר תשע''ח    20:25   15.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  34. לא שכחתי, פילוג ממלכת ישראל הוא שהביא לגלות שזה מה שרלוונטי לנושא  
בתגובה להודעה מספר 30

Big Joe
חבר מתאריך 2.9.05
161902 הודעות
יום שלישי כ''ו באדר תשע''ח    12:24   13.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. אז מה הפתרון? ביטול הדמוקרטיה וביטול המפלגות?  
בתגובה להודעה מספר 15

Come_Alive
חבר מתאריך 16.1.17
152 הודעות
יום חמישי כ''ח באדר תשע''ח    05:39   15.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  23. לא, הפתרון הוא איחוד והגדרה מחדש של מטרות האומה מתוך כוונה להתקדם לעבר עתיד טוב יותר  
בתגובה להודעה מספר 18

וכדי להגיע לשם לא צריך ללכת רחוק, מספיק לבחון את ההיסטוריה של עצמנו ואת הדו-קיום עם שכנינו בארץ ישראל במשך כמעט 1900 שנים. הרי עד לפני קצת יותר מ100 שנים היה פה יחסית שקט, התקופה הנוכחית יחסית ל3700 שנות קיום יהודי היא זניחה לחלוטין.

Big Joe
חבר מתאריך 2.9.05
161902 הודעות
יום חמישי כ''ח באדר תשע''ח    17:24   15.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  27. סיסמאות אינן תכנית אלטרנטיבית.  
בתגובה להודעה מספר 23

Come_Alive
חבר מתאריך 16.1.17
152 הודעות
יום חמישי כ''ח באדר תשע''ח    20:28   15.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  35. נכון, יותר מעשים פחות דיבורים.  
בתגובה להודעה מספר 27

Big Joe
חבר מתאריך 2.9.05
161902 הודעות
יום חמישי כ''ח באדר תשע''ח    22:11   15.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  36. אז למה אתה מצגיב רק בסיסמאות?  
בתגובה להודעה מספר 35

Come_Alive
חבר מתאריך 16.1.17
152 הודעות
יום ששי כ''ט באדר תשע''ח    01:43   16.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  37. אל דאגה, יש הרבה אקשן מאחורי הסיסמאות ותנועה גדולה שמעדיפה לפעול מאשר לדבר.  
בתגובה להודעה מספר 36

אני בא רק להעביר מסר של אחדות, כי זה מה שעם ישראל צריך.

Big Joe
חבר מתאריך 2.9.05
161902 הודעות
יום ששי כ''ט באדר תשע''ח    11:28   16.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  40. נשאלת שאלה מה הפתרון המוצע, לאחר שטענת שמפלגות הן שורש הרע. אתה לא עונה  
בתגובה להודעה מספר 37

מה ההבדל בין "מפלגה" ו"תנועה גדולה"?

Come_Alive
חבר מתאריך 16.1.17
152 הודעות
יום שבת א' בניסן תשע''ח    08:24   17.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  43. ההבדל הוא שתנועה שקוראת לאחדות ולדיאלוג שונה בתכלית ממפלגה שכל תכליתה הוא לפלג  
בתגובה להודעה מספר 40

ודגש על תנועה עממית ללא שום קשר פוליטי או מימון פרטי וללא אג'נדה סמויה, שזאת עמדה שאין לה שום יצוג פוליטי כי אי אפשר לשייך אותה לא לימין ולא לשמאל.

Big Joe
חבר מתאריך 2.9.05
161902 הודעות
יום שבת א' בניסן תשע''ח    11:22   17.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  45. אתה בשנות העשרה שלך, אני מניח...  
בתגובה להודעה מספר 43

Come_Alive
חבר מתאריך 16.1.17
152 הודעות
יום שבת א' בניסן תשע''ח    18:23   17.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  46. אז תניח... הנקודה היא שנראה שאתה מסכים עם מצב של פילוג בחברה הישראלית וזאת בדיוק הבעיה  
בתגובה להודעה מספר 45

אם זאת ההשקפה שלך, אז אין כל שוני בינך לבין הימין והשמאל הקיצונים. למרות שבתור מישהו שקורא את התגובות שלך כבר 18 שנה, ציפיתי ליותר.

Big Joe
חבר מתאריך 2.9.05
161902 הודעות
יום שבת א' בניסן תשע''ח    18:59   17.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  47. אתה לא מוסכם לסכם את דעתי ולהכניס דברים לפי.  
בתגובה להודעה מספר 46

ואם אינך בגיל העשרה, אז אי אפשר להתייחס בסלחנות למה שכתבת. אי אפשר לשנות פוליטיקה בעזרת השם. מפלגה, תנועה, רשימה - הם אותו דבר. גיוון הדיעות הפוליטיות הוא טבעי, חיוני, והוא נשמת אפה של הדמוקרטיה. רק בדיקטטורות אין "פילוג" מפלגתי.

Come_Alive
חבר מתאריך 16.1.17
152 הודעות
יום שבת א' בניסן תשע''ח    19:28   17.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  48. הדמוקרטיה טובה כל עוד היא מייצגת את מגוון הדעות ואת כלל העדות באוכלוסיה ואינה נותנת יד  
בתגובה להודעה מספר 47

לשחיתות ולאינטרסים פרטיים להשפיע על החלטות שמתקבלות בכנסת. עם יד על הלב, האם זאת הדמוקרטיה שקיימת בישראל מ48 ועד היום?

Big Joe
חבר מתאריך 2.9.05
161902 הודעות
יום שבת א' בניסן תשע''ח    20:56   17.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  50. סיסמה יפה מאוד. אינה קשורה לנושא. כי עדיין לא הצעת שיטה אלטרנטיבית...  
בתגובה להודעה מספר 48

בני מרום
חבר מתאריך 20.8.13
5695 הודעות
יום שלישי כ''ו באדר תשע''ח    01:02   13.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. קודם ששאר ה65% יעשו צבא רק אז ניתן לפנות אליהם אחרת זו רשימת שינאה צרופה  
בתגובה להודעה מספר 0

Big Joe
חבר מתאריך 2.9.05
161902 הודעות
יום שלישי כ''ו באדר תשע''ח    01:35   13.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. ומי כמוך מומחה בשנאה. ומי קבע איזה 65% צריכים להיות קודם?  
בתגובה להודעה מספר 12

דרור
חבר מתאריך 10.4.16
3921 הודעות
יום רביעי כ''ז באדר תשע''ח    21:45   14.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. האלוהים שלך  
בתגובה להודעה מספר 0

לא שוכח ולא סולח?! איזה עצוב להיות תחת האלוהים שלך, צדיק.

בברכת יום טוב, דרור

Big Joe
חבר מתאריך 2.9.05
161902 הודעות
יום רביעי כ''ז באדר תשע''ח    23:57   14.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. הוא דיבר על ''אלהים שלכם''. לא על שלו.  
בתגובה להודעה מספר 19

דרור
חבר מתאריך 10.4.16
3921 הודעות
יום חמישי כ''ח באדר תשע''ח    01:55   15.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. רואים שהוא לא מכיר את האלוהים שלנו  
בתגובה להודעה מספר 20

שלנו מלא סליחה

בברכת יום טוב, דרור

Big Joe
חבר מתאריך 2.9.05
161902 הודעות
יום חמישי כ''ח באדר תשע''ח    10:31   15.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  24. אז אין גיהנום?  
בתגובה להודעה מספר 21

דרור
חבר מתאריך 10.4.16
3921 הודעות
יום חמישי כ''ח באדר תשע''ח    10:34   15.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  25. מה הקשר?  
בתגובה להודעה מספר 24

בברכת יום טוב, דרור

Big Joe
חבר מתאריך 2.9.05
161902 הודעות
יום חמישי כ''ח באדר תשע''ח    17:23   15.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  26. אם אלהים סולח, אז אין צורך בגיהנום.  
בתגובה להודעה מספר 25

דרור
חבר מתאריך 10.4.16
3921 הודעות
יום חמישי כ''ח באדר תשע''ח    17:41   15.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  28. נכון  
בתגובה להודעה מספר 26

אבל לא כולם מבקשים סליחה

בברכת יום טוב, דרור

Big Joe
חבר מתאריך 2.9.05
161902 הודעות
יום חמישי כ''ח באדר תשע''ח    18:01   15.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  29. כמו החרדים בעניין הגיוס.  
בתגובה להודעה מספר 28

דרור
חבר מתאריך 10.4.16
3921 הודעות
יום חמישי כ''ח באדר תשע''ח    18:34   15.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  31. על מה אתה מדבר?  
בתגובה להודעה מספר 29

ערכתי לאחרונה בתאריך 15.03.18 בשעה 18:40 בברכה, דרור

החרדים מתגייסים, חבל שהחילונים לא תורמים את חלקם בתפילה. אבל כל אחד עושה את שלו בצורה שלו. מה שעצוב שחרדי יעזור לכל יהודי בזמן שלא כל יהודי יעזור לחרדי. יש אפילו כאלה שיצהירו שהם לא אחיהם!! היית מאמין?! נתפלל עליהם יותר.

בברכת יום טוב, דרור

Big Joe
חבר מתאריך 2.9.05
161902 הודעות
יום חמישי כ''ח באדר תשע''ח    18:54   15.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  32. כנראה שאינך יודע מהו נושא האשכול.  
בתגובה להודעה מספר 31

דרור
חבר מתאריך 10.4.16
3921 הודעות
יום ששי כ''ט באדר תשע''ח    07:13   16.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  38. כנראה שאתה לא שם לב  
בתגובה להודעה מספר 32

למי אני מגיב

בברכת יום טוב, דרור

Big Joe
חבר מתאריך 2.9.05
161902 הודעות
יום ששי כ''ט באדר תשע''ח    10:53   16.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  39. ואתה?!  
בתגובה להודעה מספר 38

ש-עצמון
חבר מתאריך 10.4.16
33079 הודעות
יום שבת א' בניסן תשע''ח    20:23   17.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  49. והחרדים {הקיצונים} שמכנים את צהל,'צבא השמד',מה איתם?  
בתגובה להודעה מספר 31

דרור
חבר מתאריך 10.4.16
3921 הודעות
יום שבת א' בניסן תשע''ח    21:09   17.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  51. מה איתם?  
בתגובה להודעה מספר 49

בברכת יום טוב, דרור

אלמוני
חבר מתאריך 2.4.12
11203 הודעות
יום שלישי ד' בניסן תשע''ח    11:22   20.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  53. צריך להנגיש את הצבא לצורת חיים החרדית וזה לא קל  
בתגובה להודעה מספר 0

וזה מתנגש עם ערכי הצבא כמו גיוס בנות שירת בנות מפקדים עם ראש גדול שלא מודעים למה כן ומה לא .

Big Joe
חבר מתאריך 2.9.05
161902 הודעות
יום שלישי ד' בניסן תשע''ח    12:43   20.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  54. ואולי צריך להנגיש את צורת החיים החרדית למאה ה-21  
בתגובה להודעה מספר 53

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות