גירסת הדפסה          
קבוצות דיון פוליטיקה ואקטואליה נושא #30636 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 30636   
UnderTech לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.8.22
1794 הודעות, 5 מדרגים, 10 נקודות.  ראה משוב
יום שני ח' בתשרי תשפ''ג    10:54   03.10.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

פנסיה תקציבית למקורבים – המהלך המושחת שאולי יכולתי למנוע  

מיליוני שקלים ששייכים לנו יגיעו ל-7 ראשי ערים לשעבר לשארית חייהם באופן לא חוקי • ועדת הפנים קבעה את הדיון בחטף והח"כים העבירו את ההחלטה בשקט • עידן בנימין מתחרט על כך שלא עלה על זה בזמן וניסה לשנות את הצעד הזה • מבט לאחור - סדרת טורים לקראת יום הכיפורים

בחודש נובמבר 2021 התרחש אחד המהלכים הכי מושחתים שהיו בשנים האחרונות בכנסת – ועוד בפעם השלישית.
חברי כנסת בוועדת הפנים והגנת הסביבה אישרו למפרע פנסיה תקציבית ולא חוקית בגובה מיליוני שקלים לשבעה ראשי ערים לשעבר.
ח"כ איתן גינזבורג (המחנה הממלכתי), שהתנגד בפעם הקודמת למהלך והסביר כמה הוא שערורייתי, התהפך והצביע בעד.

כל זה קרה בגלל טעות של משרד הפנים, שהתגלתה כבר לפני 15 שנים ושאף אחד לא רצה לתקן. ואף שנחשפה, שבעה ראשי ערים ימשיכו עדיין לקבל על חשבון הציבור פנסיה תקציבית שלא מגיעה להם על פי חוק.

לחץ כאן לצפיה דרך יוטיוב

ההחלטה הזו, כפי שהגדיר אותה עו"ד שי סומך ממחלקת ייעוץ וחקיקה במשרד המשפטים, היא "חריגה, רטרואקטיביות פרסונלית".
בקיצור – החלטה מושחתת. בהמשך החליט בג"ץ, בגלל שהכנסת אישרה את זה באופן מסודר, לא להתערב בהחלטה שניתנה בפעם השלישית.

אני לא יודע אם היינו יכולים ב"שקוף" לעצור את המתנה העצומה הזו למקורבי הח"כים, אבל היינו יכולים לנסות.
אף שעקבנו באופן הדוק אחר הנושא, אני פישלתי ופספסתי את הדיון בסדר היום לפני שקרה.
במבט לאחור אני מסתכל על הפנסיות השערורייתיות האלה, ומצטער שלא הייתי שם כדי לנסות למנוע את זה.

כשזה לא בסדר – זה נעשה בשקט

אם יש משהו שלמדתי בחמש השנים האחרונות מאז שאני עוקב אחר דיוני הכנסת הוא שההחלטות הכי שערורייתיות בה מתקבלות מהר ומתחת לרדאר.
דוגמה בולטת לכך היא כשחברי הכנסת מעלים לעצמם את גובה המימון למפלגות שלהן רגע לפני מערכת בחירות.
פעם אחת אפילו כתבתי תיאור שמפרט צעד אחר צעד איך המהלכים האלו מתבצעים.
לשמחתנו, בתקופה שלפני תקופת בחירות מדובר בסד זמנים צר יחסית. הקושי העיקרי הוא לעקוב אחר מה שקורה בכנסת באופן שוטף ובכל זמן.

בכנסת, חשוב להבין, יש שני סוגי דיונים – אלו שנקבעו מראש ואלו שנקבעו ערב לפני.
בזמן שאת הדיונים שנקבעו מראש חברי הכנסת רוצים שהתקשורת והציבור יכירו, הדיונים שנקבעו במחטף הם אלו שהח"כים, בעיקר יושבי ראש הוועדות (במקרה הזה וליד טאהא) מבקשים להסתיר.
אני משתדל להיכנס כל יום לאתר הכנסת כדי לחפש דיונים שפתאום "צצים" בסדר היום.
אבל על הדיון הזה על הפנסיות עליתי רק כמה ימים אחרי שקרה.

לחץ כאן לצפיה דרך יוטיוב

היו גם מי שהתנגדו – אביר קארה בדיון

אם הייתי מאתר אותו לפני כן, הייתי כותב עליו, מבקש להפעיל את סיירת השקיפות ופונה לחברי הכנסת באופן אישי כדי למנוע את המהלך המושחת.
האם זה היה עוזר? אולי. אנחנו לא יודעים.
אבל גם אם היה לזה סיכוי של 10% להצליח, זה היה שווה את זה.

האמת היא שרוב המאבקים שלנו ב"שקוף" הם כשהסיכויים נגדנו, אבל זה לא מונע מאיתנו לנסות, להיכשל – ולנסות שוב.
המאבק על השקיפות באגודות העותמאניות למשל, לקח שלוש שנים וחמישה שרי משפטים עד שהצליח.
כנראה שמתוך עשרה ניסיונות נצליח להשפיע על המציאות פעם אחת – והפעם הזו תהיה שווה הכול.

https://shakuf.co.il/37981

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  באנו לעבוד Foreteller 03.10.22 13:48 1
  עוד סיבה טובה למה לא אצביע יותר. גרפיטי 04.10.22 08:16 2
     לתובנות האלו הגעתי לפני המון שנים Seagulls 04.10.22 10:44 3
         אף פעם לא הייתי מרוצה ותמיד חשבתי לא להצביע, ובסוף נשברתי. גרפיטי 04.10.22 10:47 4

Foreteller לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.2.22
17809 הודעות, 113 מדרגים, 213 נקודות.  ראה משוב
יום שני ח' בתשרי תשפ''ג    13:48   03.10.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. באנו לעבוד  
בתגובה להודעה מספר 0

ח"כ איתן גינזבורג (המחנה הממלכתי), שהתנגד בפעם הקודמת למהלך והסביר כמה הוא שערורייתי, התהפך והצביע בעד.

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
גרפיטי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.1.19
24406 הודעות, 213 מדרגים, 416 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תשפ''ג    08:16   04.10.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. עוד סיבה טובה למה לא אצביע יותר.  
בתגובה להודעה מספר 0

שום חבר כנסת לא יקבל שקל בגלל שהצבעתי.
אם היו הרבה נמנעים מהצבעה, אחוז החסימה היה להיט.
מחרבנים עלינו, יורקים עלינו, גוזלים את כספנו, משנים את האג'נדות שלהם בהתאם לכיוון הרוח שנושבת באותו יום.
לא אצביע יותר לעולם בבחירות לכנסת.

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
Seagulls לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 11.2.19
27361 הודעות, 179 מדרגים, 340 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תשפ''ג    10:44   04.10.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. לתובנות האלו הגעתי לפני המון שנים  
בתגובה להודעה מספר 2

גרפיטי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.1.19
24406 הודעות, 213 מדרגים, 416 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תשפ''ג    10:47   04.10.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. אף פעם לא הייתי מרוצה ותמיד חשבתי לא להצביע, ובסוף נשברתי.  
בתגובה להודעה מספר 3

אלא שהפעם שיא הגועל מיצה את עצמו, תחושת הגועל והקבס הגיעה לשיאה והפעם אני נחושה בהחלטתי להדיר עצמי מהקלפי.

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות