גירסת הדפסה          
קבוצות דיון פוליטיקה ואקטואליה נושא #30954 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 30954   
עבד לעם קדוש לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 5.9.19
57216 הודעות, 216 מדרגים, 395 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''א בכסלו תשפ''ג    18:20   15.12.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

ראש מכון צומת, הרב מנחם פרל: ''אפשר לייצר חשמל כשר ואני דווקא מתלהב מהדרישה של יהדות התורה''  

הרב מנחם פרל באולפן ערוץ 7: אפשר לייצר חשמל כשר ואני דווקא מתלהב מהדרישה של יהדות התורה
ראש מכון צומת, הרב מנחם פרל, אומר כי הדרישה של יהדות התורה לחשמל כשר בשבת אינה מופרכת ומציע לנצל את ההזדמנות.

ראש מכון צומת, הרב מנחם פרל, התארח באולפן ערוץ 7 וציין כי דרישת יהדות התורה לחשמל כשר מהווה הזדמנות פז לטפל בסוגיה.

תחילה, הסביר הרב פרל, מה ההיתר להשתמש כיום בחשמל שמיוצר בשבת. "אנחנו משתמשים בחשמל שמיוצר בשבת כי רשת הולכת החשמל בארץ היא אחת ועליה יושבים בסיסי צבא, מודיעין, משטרה ובתי חולים. מכיוון שממילא מותר לייצר חשמל אנחנו סומכים על ההיתר הזה".

לדבריו, "אפשר לייצר חשמל כשר ואני דווקא מתלהב מהדרישה של יהדות התורה. אי אפשר היה לעשות את המהלך הזה לפני 15 שנים כי התהליך של הייצור לא היה אוטומטי. היום זה אפשרי".

הוא מספר שלמטרות ירוקות כבר נעשו מיזמים דומים. "לפני מספר שנים כשהתחילו לתכנן את פינוי שדה דב בתל אביב ובניית שכונת מגורים, העירייה תיכננה את השכונה כירוקה כולל צריכת החשמל. לשכונה יש תחנת כוח פרטית עם יכולת אגירת חשמל. כמו שזה נעשה בתל אביב שלא מצורכי שמירת שבת, זה יכול להיעשות בעוד הרבה מקומות. אמנם לא בכל הארץ כי זה מאוד יקר, אבל אפשר להתחיל".

בשנים האחרונות עוסק המכון בעיקר בסוגיות הלכתיות של בניינים משותפים. "בשנתיים האחרונות אנחנו עוסקים בעיקר בבנייה כהלכה ובטכנולוגיה שמוטמעת בבניינים גבוהים. יש עשרות בתים שנבנו בארץ כך וככל שתהיה פחות רגולציה, אנשים לא יסתבכו בעוד 20 שנים כשיגלו שהבית בעייתי הלכתית".

הרב מנחם פרל סיפר שנפגש עם שר הבינוי המיועד גולדקנופף לקידום רגולציה לכשרות דירות בבניינים גבוהים. "עם הממשלה החדשה אנחנו חושבים שאפשר שכמה אינטרסים ייפגשו יחד. אנחנו מאוד לא רוצים להגיע חלילה לשכונות נפרדות ששומרי שבת לא יכולים לגור בבניין עם מי שאינו שומר שבת".

"עם הממשלה החדשה אנחנו חושבים שאפשר לקדם את כל הטכנולוגיות האלה באופן שלא יפגע באיכות החיים, לא יפגע במגורים המשותפים והטכנולוגיה בבניין תשרת את כולם", מסכם הרב פרל.

https://www.inn.co.il/news/585938?utm_source=taboola&utm_medium=exchange&tblci=GiAB5_9COgfqZaJJ-Cghzs3U1DHabUcoJ6iodiE81KdRVyDx10go9Lmi7qmQlLdq#tblciGiAB5_9COgfqZaJJ-Cghzs3U1DHabUcoJ6iodiE81KdRVyDx10go9Lmi7qmQlLdq

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  יופי. באמת זה נהדר שהעולם מתקדם ויש אפשרויות נוספות. עכשיו תוכל כל קהילה שחפצה בכך להזמין מחברת חשמל. האם המשתנה 15.12.22 19:04 1
     תצביע למפלגה שתקדם את הנושא שחשוב לך ולמיסים שלך, בדיוק כמונו Foreteller 16.12.22 10:09 5
         לא תרצה שגם נבוא להלביש אותך או שניקח אותך לשרותים ? המשתנה 16.12.22 14:51 6
             לא תרצה שגם נגדל לך סמים ונשלח לך בדואר? Foreteller 16.12.22 14:59 7
                 אני אשמח שתגדל סמים ותשלח בדואר, זה מסתכם בלא מעט שנים, ואני משוכנע שבישיבה שתיהיה בה ישמחו לקבל רב כמוך המשתנה 16.12.22 18:54 8
  יש נושאים קצת יותר דחופים מ'חשמל כשר'. ש-עצמון 15.12.22 19:45 2
     נו ו ... ? עלי 15.12.22 23:52 3
     אתה מוזמן להצביע למפלגה לכנסת שקדם את הנושאים הדחופים בעינך עבד לעם קדוש 16.12.22 10:01 4
         הצבעתי,לא עזר לי. ש-עצמון 17.12.22 13:26 9

המשתנה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.1.22
3964 הודעות, 19 מדרגים, 30 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''א בכסלו תשפ''ג    19:04   15.12.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. יופי. באמת זה נהדר שהעולם מתקדם ויש אפשרויות נוספות. עכשיו תוכל כל קהילה שחפצה בכך להזמין מחברת חשמל. האם  
בתגובה להודעה מספר 0

המדינה צריכה לממן לחרדים גם את זה ? מדוע הציבור החרדי צריך להיות ממומן מכף רגל ועד ראש. אני למשל רוצה הכנסה קבועה מהמדינה כל חודש 20000 אלף לחשבון. בזמן שיתפנה לי אני אקרא כל יום את רובינזון קרוזו ואהפוך למומחה מספר אחת שלו. טוב ? אני עלול להיעצר אם אדרוש את זה יותר מידי פעמים, אבל אצלכם זו דרישה לגיטימית. יש מצב שתתחילו לדאוג לעצמכם ?

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
Foreteller לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.2.22
18902 הודעות, 115 מדרגים, 217 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ''ב בכסלו תשפ''ג    10:09   16.12.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. תצביע למפלגה שתקדם את הנושא שחשוב לך ולמיסים שלך, בדיוק כמונו  
בתגובה להודעה מספר 1

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
חבר מתאריך 29.1.22
יום ששי כ''ב בכסלו תשפ''ג    14:51   16.12.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. לא תרצה שגם נבוא להלביש אותך או שניקח אותך לשרותים ?  
בתגובה להודעה מספר 5

Foreteller לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.2.22
18902 הודעות, 115 מדרגים, 217 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ''ב בכסלו תשפ''ג    14:59   16.12.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. לא תרצה שגם נגדל לך סמים ונשלח לך בדואר?  
בתגובה להודעה מספר 6

חבר מתאריך 29.1.22
יום ששי כ''ב בכסלו תשפ''ג    18:54   16.12.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. אני אשמח שתגדל סמים ותשלח בדואר, זה מסתכם בלא מעט שנים, ואני משוכנע שבישיבה שתיהיה בה ישמחו לקבל רב כמוך  
בתגובה להודעה מספר 7

ש-עצמון
חבר מתאריך 10.4.16
70299 הודעות
יום חמישי כ''א בכסלו תשפ''ג    19:45   15.12.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. יש נושאים קצת יותר דחופים מ'חשמל כשר'.  
בתגובה להודעה מספר 0

עלי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.8.19
8958 הודעות, 139 מדרגים, 271 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''א בכסלו תשפ''ג    23:52   15.12.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. נו ו ... ?  
בתגובה להודעה מספר 2

זה שדבר לא דחוף בעיניך, לא אומר שלא צריך להתעסק בו.

עבד לעם קדוש לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 5.9.19
57216 הודעות, 216 מדרגים, 395 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ''ב בכסלו תשפ''ג    10:01   16.12.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. אתה מוזמן להצביע למפלגה לכנסת שקדם את הנושאים הדחופים בעינך  
בתגובה להודעה מספר 2

ש-עצמון
חבר מתאריך 10.4.16
70299 הודעות
יום שבת כ''ג בכסלו תשפ''ג    13:26   17.12.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. הצבעתי,לא עזר לי.  
בתגובה להודעה מספר 4

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות