אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה          
קבוצות דיון פוליטיקה ואקטואליה נושא #5641 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 5641   
לוין אלכס
גולש אורח
אור ליום שבת כ''א בתמוז תשס''ז    23:57   06.07.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

מסע הארורים  

עוגן האשכול הוסר בתאריך 09.07.07 בשעה  23:48  על-ידי Mאור, (מפקח)

אשכול עוגן מתאריך 07.07.07 בשעה  12:13  על-ידי Mאור, (מפקח)

אשכול עוגן מתאריך 07.07.07 בשעה  12:13  על-ידי Mאור, (מפקח)

מסע הארורים .

מאת אלכס לוין
בן להורים ניצולי שואה. מחנות המוות. רעב והשפלה. עד כדי אובדן כל צלם אנוש.

אני כותב מאמר זה מתוך כאב אמיתי. בושה קשה ויותר מכול הרגשת קלון שהגענו לרגעים כה קשים ומשפילים במדינת ישראל.

ההרגשות שלי לא משתחררות מהטראומה הקשה שעבר העם היהודי בזמן מלחמת העולם השנייה, כאשר העם הזה נידרס למוות, נירצח ונשחט כפי שנשחטים העופות לפני מריטת הנוצות האחרונה.נזכר אני ולא יכול להשתחרר מהמחשבה כיצד כל העולם ראה ושתק. אנו תמיד שאלו את עצמנו כילדים הכיצד זה קרה. איך השכנים המשיכו את החיים ראו ושתקו. לא ראו את אלפי בני עמנו מובלים ככבשים ברחובות הערים עד אשר מוכנסים למפעלי ההשמדה. חשבתי עשרות פעמים על מסעה של אוניית הפליטים היהודיים בשם סט לואיס שיצאה באישורו של גבלס מראשי המפלגה הנאצית של גרמניה ועל סיפונה היו 937 יהודים אשר יצאו מגרמניה ובקשו מקום מקלט. הם נסעו לקובה , שם לא התקבלו. שטו לכיוון ארצות הברית ושם לא התקבלו. חזרו לאירופה ושם חלקם פוזרו בין מספר מדינות. השנה מאי 1939 . שאלתי את עצמי מספר רב של פעמים. מה אמריקה הגדולה לא יכלה לקלוט את היהודים הללו?. מה אף מדינה אירופאית אחת לא יכלה לקלוט אותם?. למה לפזר?. האם הם עד כדי כך מוקצים אותם יהודים?. מה אין כל מקום למספר כזה קטן של יהודים?. ארצות הברית הגדולה כל כך, שקלטה בשנים ההם מאות אלפי מהגרים לא מצאה מקום ל 937 אנשים נוספים. שנים לא הבנתי את חוסר הבושה הזאת של מדינות ועמים כה חזקים. מדינות כה תרבותיות. לא הבנתי עד כמה יכולה להיות אטימות מחשבתית. עד כמה לאף אחד לא היה איכפת. כולם המשיכו את חייהם רגיל. פשוט מדהים. רק בימים האחרונים אני מתחיל להבין את מה שעבר במוחם של כל תושבי העולם שהיהודים הללו עינינו אותם פחות מחתול רחוב שנדרס.

הטיול שלא נגמר:

אני רואה כיצד קבוצה קטנה של פליטים בורחת למדינת ישראל.פליטים שבורחים מטבח המוני, מרעב, מהשמדת עם אומנם ללא גזים אך השמדת עם מתוכננת היטב. סה"כ חמישים פליטים, מזי רעב שברחו מכיתות יורים,שנמלטו מבתים בוערים. חמישים פליטים מזי רעב שברחו מכיתות יורים הם כאן. מבקשים מקלט ולו זמני מהעם היהודי. ממי שעברו רצח עם לפני לא כל כך הרבה שנים. אף אחד לא רוצה לקלוט אותם. מסיעים אותם באוטובוס מעיר לעיר. מכל מקום הם מגורשים. אוטובוס בא זורק אותם ליד עירייה מסוימת, משם הם מועלים לאוטובוס אחר ונזרקים ליד עייריה אחרת זה קורה כאן ועכשיו במדינת ישראל, במדינת היהודים,יום יום שעה שעה. הפליטים חיים בתוך אוטובוס שנוסע מעיר לעיר מכפר לכפר. אף אחד לא רוצה אותם, כולם מתנערים מהאחריות מנהלת ההגירה, משרד הפנים, העיריות הממשלה. ממשלת חדלת אישים זאת של גדול המושחתים שבראשי ממשלות ישראל. אשר רק דואג לו ולכיסאו מר אולמרט לא נותן את דעתו עליהם אפילו שנייה אחת ביום. המשטרה מתנערת מסיוע, משרד הרווחה בכלל לא שמע על פליטים אלו שברחו מהתופת, מהרצח, מרעב, מטראומות קשות, מרצח עם.
עכשיו פליטים אלו הושלכו מול לשכת ראש הממשלה לאחר שטיילו כמעט בכל המדינה. אי אפשר לקלוט אותם?. אף אחד לא מתעניין בהם. אני מבין שראש ממשלה מנותק מהמדינה ומהעם לא מתעניין בהם. אני מבין שממשלה שלמה לא רואה אותם כי כל מה שמעניין את שרינו זה כיסאם שנדבק לישבנם ועתידם הפוליטי. אך היכן עם ישראל, היכן היהודים שעברו מסע דומה באירופה זה אך לפני 60 שנים. כל המדינה בכהות חושים. אתם יושבים בבתים מול הטלוויזיה שאפילו לא מזכירה אותם בראש החדשות. אוכלים ומבלים במיטב המסעדות, מקטרים עם חברים על המצב, ולא רואים רצח עם?. ולא רואים שהעם היהודי, מדינת ישראל עושה בדיוק מה שעשו המדינות השונות בעולם כאשר אותה אוניית ארורים בשם סט לואייס שייטה ברחבי האוקיינוס ולא מצאה מקום לפליטים שהיו במצב הרבה יותר טוב מאותם פליטים סודניים. זאת לא הפעם הראשונה שמדינת ישראל נוהגת כך,אנו לא מזכירים את רצח העם שנעשה בסודן, מתנהגים כמו כל עמי העולם כאשר הובלו היהודים לתאי הגזים.אתם מתנהגים בדיוק כמו שאר העולם במלחמת העולם השנייה כאשר אלפי בני אדם נורו והושלכו לקברי אחים ענקיים. קברי אחים ענקיים נוצרים בכל רגע גם כאשר אתם קוראים מאמר לא נעים זה ומושלכים ממש ברגע זה אלפי בני אדם לבורות ענקיים לאחר שנורו על ידי צבא המרצחים של סודן. זאת לאחר שהורעבו, לאחר שצעדו בצעדת המוות ימים שלמים. אתם יושבים ושותקים. אז למה שלא תבינו את כל העולם על שתיקתו במלחמת העולם השנייה. אני מבין שהאדם שנקרא ראש ממשלת ישראל מר אולמרט אטום לחלוטין וכי אין דבר מעניין אותו יותר מאשר את עצמו. כפי שראינו במלחמה שהוא יזם, מלחמה ללא שם . התעניינותו בשבויים שלנו, בבנים. כיצד אפילו לא התכבד להגיע לאזכרה השנתית לנופלים. אזכרה שהממשלה עדיין לא הכירה בה בצורה רשמית. אולמרט שהוא האחראי למותם של כה רבים מחיילנו ופציעתם של מאות אחרים חיילים ואזרחים , אותו אולמרט אפילו לא בא לאזכרה לאותם נופלים לשווא שהוא אישית אחראי למותם או פציעתם אני לא מצפה מראש הממשלה הזה לכלום. אבל היכן אתם?. היכן כל תושבי ישראל?. היכן ניצולי השואה?. היכן הבנים של ניצולי השואה? כולם קולם נדם?. היכן אתם?. אין כלום שתיקה.רק קבוצת סטודנטים אשר מכיסם שלמו לאכסניה בישוב רהט ( ישוב בדואי) שבדרום בכדי שתאכסן עד יום א את אותם פליטים , אותם אודים עשנים, שלדים חיים ניצולים מטבח. סטודנטים משלמים לאכסונם ומזונם מכיסם. היכן הממשלה האטומה שלנ?ו. היכן שרנו שלא רואים כלום חוץ מכיסאם הרקוב?. היכן חברי הכנסת שכל מה שמעניין אותם זה משכורתם וקידומם הפוליטי?. אך החשוב ביותר היכן אתם? .
זה העם היהודי, זאת מדינת ישראל, אלו הישראלים. עכשיו אני מבין כיצד מדינה זאת ועם זה מתכחשים לשואת הארמנים. שואה בה נרצחו מיליון וחצי ארמנים על ידי התורכים. לידיעתכם כאשר היטלר קם ועלה לשלטון הוא שלח אלף קציני אס אס לתורכיה בכדי שיתמחו ברצח עם. כיצד רוצחים עם ולתורכים היה הרי הניסיון. אנו לא מכירים ברצח הזה. יש רק שלו מדינות בעולם כולו שלא מכירות בשואה הארמנית. תורכיה, ישראל וארצות הברית. אלו שלא רואים פליטים שברחו משוחות ומבורות המוות לישראל, אלו לא מכירים בשואת הארמנים. הם היהודים, הישראלים, אתם,הציונות , מדינת ישראל.
סליחה אם פגעתי במי מן הקוראים. אני מתכוון לכל מילה ואיני חש כל חרטה על כתיבתה.

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  בראבו בעקבות העכבר 07.07.07 09:13 1
     מצטרף לדברים - אכן היה ראוי שהעם היהודי יזכור את שעבר יהלום 08.07.07 06:01 8
  תזהר, לפי הצעת חוק מסוימת אתה עלול למצוא את עצמך בכלא Lockheed 07.07.07 21:47 2
     בולשיט בעקבות העכבר 07.07.07 22:53 3
     אני לא מזלזל בשואה לוין אלכס 07.07.07 23:37 4
         ממשלת ישראל לא רוצחת שום עם 3ברית 08.07.07 00:26 7
  צודק. עצוב. frt222 07.07.07 23:48 5
  ישראל לא יכולה לקלוט אותם 3ברית 08.07.07 00:24 6
     האם מדינת ישראל תקרוס מעוד 50 או אפילו 500 אנשים שניצ לוין אלכס 08.07.07 08:31 10
         לא, אבל מכמה מיליונים - כן. 3ברית 09.07.07 00:45 18
     תחשוב שאתה בורח מתאי הגזים ומחזירים אותך להשמדה לוין אלכס 08.07.07 08:34 11
         עשה טובה ורד מההשוואות הטפשיות האלה ! 3ברית 09.07.07 00:45 19
             יש להן קשר ...אבל אולי באמת אין מקום . בעקבות העכבר 09.07.07 20:43 27
  גם אותי מרגיז היחס שנותנת מדינת ישראל לפליטים אורן אדרי 08.07.07 07:17 9
     נקודה מאוד נכונה וכואבת - היחס שלנו אל העובדים הזרים יהלום 09.07.07 08:20 23
         לא אנחנו אבדנו-הלקיחה הקולקטיבית של האשמה לא נכונה 495 09.07.07 10:01 24
  והנה מה שהתורה מצווה אותנו בעניין הגרים: frt222 08.07.07 11:29 12
     מעניין, הסודאנים הספיקו להתגייר ולא סיפרו לי? יום נקם 08.07.07 15:14 13
         לא חיפשתי בגוגל. frt222 08.07.07 15:51 14
             מה זה, תחרות פרשן נולד? יום נקם 08.07.07 16:26 15
                 אנחנו מדברים על אותה התורה??? frt222 08.07.07 16:40 16
                     אל תבזבז זמנך .... אתם לא מדברים על אותה יהדות !! בעקבות העכבר 08.07.07 17:31 17
                         צודק, המתנתי לא להגיב ולראות את הדו שיח (''חרשים'') נאמן למקור 09.07.07 02:23 20
                     אני איתך frt222 אורן אדרי 09.07.07 07:15 21
                         גם אני. יישר כוח העכבר_ששתק 10.07.07 01:38 28
  חרפה. חרפה. חרפה. לוין אלכס 09.07.07 07:54 22
  אבל הינה - לא כולם אדישים: יהלום 09.07.07 15:42 25
  מטרת מדינת ישראל היא למנוע שואה יהודית נוספת yansop 09.07.07 19:23 26

בעקבות העכבר
גולש אורח
יום שבת כ''א בתמוז תשס''ז    09:13   07.07.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. בראבו  
בתגובה להודעה מספר 0

אני מריע לך על הדברים שכתבת.

למרות שאני מניח שבפורום הזה לא תימצא רבים שיקראו את הדברים ובנוסף גם יחשבו עליהם וסביר כי יימצא מי שיכנה אותך במגוון כינויים, החל משמאלני וכלה באנטישמי רק מפני שהוא סבור אחרת ממך..... אבל אני הקטן מריע לך על הדברים הללו.

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
יהלום
חבר מתאריך 7.7.14
66 הודעות
יום ראשון כ''ב בתמוז תשס''ז    06:01   08.07.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. מצטרף לדברים - אכן היה ראוי שהעם היהודי יזכור את שעבר  
בתגובה להודעה מספר 1

עליו ויגלה רגישות...
חזק ואמץ!!!

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
Lockheed
גולש אורח
אור ליום ראשון כ''ב בתמוז תשס''ז    21:47   07.07.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. תזהר, לפי הצעת חוק מסוימת אתה עלול למצוא את עצמך בכלא  
בתגובה להודעה מספר 0

בגין זילות השואה.

בעקבות העכבר
גולש אורח
אור ליום ראשון כ''ב בתמוז תשס''ז    22:53   07.07.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. בולשיט  
בתגובה להודעה מספר 2

לוין אלכס
גולש אורח
אור ליום ראשון כ''ב בתמוז תשס''ז    23:37   07.07.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. אני לא מזלזל בשואה  
בתגובה להודעה מספר 2

מי שמזלזל בשואה. במעשי רצח עם זאת ממשלץת ישראל. אלו אזרחי ישראל שלא קמים ועושים דבר להפסקת נדיניות בת יענה של ממשלת אולמרט.

3ברית
גולש אורח
יום ראשון כ''ב בתמוז תשס''ז    00:26   08.07.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. ממשלת ישראל לא רוצחת שום עם  
בתגובה להודעה מספר 4

יש הרבה פליטים פה בתוך העם היהודי שהממשלה לא דואגת להם, אז אתה
רוצה שידאגו ל-50 הפליטים האלה ?

frt222
גולש אורח
אור ליום ראשון כ''ב בתמוז תשס''ז    23:48   07.07.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. צודק. עצוב.  
בתגובה להודעה מספר 0

עצוב מאוד ששוב אנחנו מתרכזים רק בעצמנו ושוכחים את כל השאר.

יש כאן כמה אנשים שחושבים שהגיעו אל המנוחה ואל הנחלה.

עוד מוקדם. יש עוד הרבה דברים לעשות כדי להגיע למצב הזה.

ואחד הדברים הראשונים שנדרשים הוא תיקון עמוק של המידות, המוסר והאנושיות שלנו.

אני נכד לניצולי שואה. אני מכיר את סיפורי הזוועה.

אנו היהודים צריכים להיות אור לגויים. אנו צריכים ללמד את כולם כיצד צריך להתנהג. הגיע הזמן שנמלא את התפקיד שלנו.

3ברית
גולש אורח
יום ראשון כ''ב בתמוז תשס''ז    00:24   08.07.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. ישראל לא יכולה לקלוט אותם  
בתגובה להודעה מספר 0

יש לנו בעיות עצומות משלנו שכוללות פליטים מסוג אחר שמאיימים על הקיום
של העם היהודי כאן בארצו.

מצד שני כן יש חובה לראש הממשלה לדאוג להם באופן אחר, ולדרוש התערבות
מיידית של ארצות אחרות לטיפול בפליטים האלה.

מאד חבל שאתה מזכיר שואה בהקשר זה. זה לא דומה אפילו.

לוין אלכס
גולש אורח
יום ראשון כ''ב בתמוז תשס''ז    08:31   08.07.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. האם מדינת ישראל תקרוס מעוד 50 או אפילו 500 אנשים שניצ  
בתגובה להודעה מספר 6

3ברית
גולש אורח
יום שני כ''ג בתמוז תשס''ז    00:45   09.07.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. לא, אבל מכמה מיליונים - כן.  
בתגובה להודעה מספר 10

זה תמיד מתחיל מ-50 ונגמר בעוד כמה אפסים.

לוין אלכס
גולש אורח
יום ראשון כ''ב בתמוז תשס''ז    08:34   08.07.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. תחשוב שאתה בורח מתאי הגזים ומחזירים אותך להשמדה  
בתגובה להודעה מספר 6

האם מדינת ישראל תקרוס מקליטה של 50 או אפילו 500 אנשים. תחשוב על מאות ואלפי יהודים שברחו מהמשרפות. מתאי הגזים והחזירו אותם לגרמנים כדי שיהפכו אותם לזבל לאדמה. תחשוב פעם אחת לא רק על עצמך, ואם בכול זאת תחליט אחרת על תבוא בטענות לעמי העולם שלא נתנו מקלט ליהודים שברחו מהצורר הנאצי.

3ברית
גולש אורח
יום שני כ''ג בתמוז תשס''ז    00:45   09.07.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. עשה טובה ורד מההשוואות הטפשיות האלה !  
בתגובה להודעה מספר 11

אין להם מקום ואין גם קשר.

בעקבות העכבר
גולש אורח
אור ליום שלישי כ''ד בתמוז תשס''ז    20:43   09.07.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  27. יש להן קשר ...אבל אולי באמת אין מקום .  
בתגובה להודעה מספר 19

אורן אדרי
גולש אורח
יום ראשון כ''ב בתמוז תשס''ז    07:17   08.07.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. גם אותי מרגיז היחס שנותנת מדינת ישראל לפליטים  
בתגובה להודעה מספר 0

גם בעובדים הזרים אנחנו מתעללים
(ממש מתיחסים אליהם כמו לכלבים זרים)

קשה להבין מניין נובעת הרשעות הזאת

יהלום
חבר מתאריך 7.7.14
66 הודעות
יום שני כ''ג בתמוז תשס''ז    08:20   09.07.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  23. נקודה מאוד נכונה וכואבת - היחס שלנו אל העובדים הזרים  
בתגובה להודעה מספר 9

משום מה לבנו גס - נראה כאילו אבדנו משהו....חבל.

495
חבר מתאריך 16.4.02
51968 הודעות
יום שני כ''ג בתמוז תשס''ז    10:01   09.07.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  24. לא אנחנו אבדנו-הלקיחה הקולקטיבית של האשמה לא נכונה  
בתגובה להודעה מספר 23

את העובדים הזרים הביאו גופים אינטרסנטיים עם כח כלכלי ופולטי רב
הם כפפו אפילו שרי עבודה
וזכורה אורה נמיר שסרבה לחתום ואולצה ע"י רבין
זאת היתה עשית רווח רב מהבאתם תהתווך ומהעסקה ומשהרווח תם הם מושלכים לפחות בחלקם
ידוע שאפילו התקנות שהותקנו מופרות ברגל גסה וללא הסוס כוחם רב מהמערכות המחליטות
ובטח שמהמערכות האוכפות (לאלה מורידים עכשיו עוד חלק מהתקציב)

וכשאתה כותב "משום מה לבנו גס - נראה כאילו אבדנו משהו...."
לבנו לא גס ומה שאבדנו זה מערכת שלטונית מוסרית ומתפקדת
לא בנו האשם

דאמר רבי יוחנן - לא חרבה ירושלים אלא על שדנו בה דין תורה

frt222
גולש אורח
יום ראשון כ''ב בתמוז תשס''ז    11:29   08.07.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. והנה מה שהתורה מצווה אותנו בעניין הגרים:  
בתגובה להודעה מספר 0

ספר שמות, פרק כ"ב פסוק כ':

"וְגֵר לֹא תוֹנֶה וְלֹא תִלְחָצֶנּוּ כִּי גֵרִים הֱיִיתֶם בְּאֶרֶץ מִצְרָיִם".

ספר שמות, פרק כ"ג, פסוק ט':

וְגֵר לֹא תִלְחָץ וְאַתֶּם יְדַעְתֶּם אֶת נֶפֶשׁ הַגֵּר כִּי גֵרִים הֱיִיתֶם בְּאֶרֶץ מִצְרָיִם".

ספר ויקרא, פרק י"ט, פסוקים ל"ג - ל"ד:

"וְכִי יָגוּר אִתְּךָ גֵּר בְּאַרְצְכֶם לֹא תוֹנוּ אֹתוֹ. כְּאֶזְרָח מִכֶּם יִהְיֶה לָכֶם הַגֵּר הַגָּר אִתְּכֶם וְאָהַבְתָּ לוֹ כָּמוֹךָ כִּי גֵרִים הֱיִיתֶם בְּאֶרֶץ מִצְרָיִם אֲנִי יְדֹוָד אֱלֹהֵיכֶם".

ספר דברים, פרק י', פסוק י"ט:

"וַאֲהַבְתֶּם אֶת הַגֵּר כִּי גֵרִים הֱיִיתֶם בְּאֶרֶץ מִצְרָיִם".

לא, זו לא קריאה למדינת הלכה. אבל, מי שחושב שהתורה היא מיושנת, ושייכת לעולם העתיק, כדאי לו שילמד קצת ויחשוב קצת לפני שהוא ממשיך להחזיק בדעתו זו.

אולי הגיע הזמן שכולנו נלמד קמעא מהמקור הכי מוסמך ואמיתי בעולם לענייני מוסר. לא אמרתי לקיים מצוות, למרות שגם זה מומלץ. לפחות ללמוד מהתורה דרך ארץ, כיצד צריך להתנהג. אולי (אולי זה לספקנים. אני בטוח בכך) אז נהיה חברה בריאה יותר.

יום נקם
גולש אורח
יום ראשון כ''ב בתמוז תשס''ז    15:14   08.07.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. מעניין, הסודאנים הספיקו להתגייר ולא סיפרו לי?  
בתגובה להודעה מספר 12

לא ברור לי אם כוונתך לבזות את עצמך או שאתה באמת
בוּר החושב שביצוע חיפוש בגוגל הופך אותו למבין בתורה.

frt222
גולש אורח
יום ראשון כ''ב בתמוז תשס''ז    15:51   08.07.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. לא חיפשתי בגוגל.  
בתגובה להודעה מספר 13

ערכתי לאחרונה בתאריך 08.07.07 בשעה 15:53 בברכה, frt222

ישנה תוכנה שנקראת DBS. אני משתמש בה מפעם לפעם.

לא אמרתי שהסודנים התגיירו להם.

אבל, ויש כאן אבל גדול, אני כן חושב שצריך להתייחס בכבוד גם לגויים.

כבר הגיעו אליך - קודם כל תטפל בהם יפה. אחר כך, אפשר להתחיל לבדוק מה עושים איתם.

אגב, סתם שאלה... האם אתה בטוח שאתה מבין את התורה כראוי???

עד כמה שאני יודע, כאשר התורה השתמשה במושג "גר", היא התכוונה למה שאנחנו מגדירים היום: "מהגר" ולא למישהו שנהיה יהודי.

איך אני יודע? למשל:

רש"י, על הפסוק הראשון שהבאתי - ספר שמות, פרק כ"ב פסוק כ':

"כל לשון גר אדם שלא נולד באותה מדינה אלא בא ממדינה אחרת לגור שם".

ועוד: האם בני ישראל שהיו גרים במצרים, נחשבו מצרים??? הרי ידוע (על פי המדרש) שלא שינו שמם לשונם ולבושם...

ועוד: ספר בראשית פרק כ"ג, פסוק ד':

"גֵּר וְתוֹשָׁב אָנֹכִי עִמָּכֶם תְּנוּ לִי אֲחֻזַּת קֶבֶר עִמָּכֶם וְאֶקְבְּרָה מֵתִי מִלְּפָנָי"...

האם אברהם נהיה חיתי???

ועוד: למה התורה צריכה להדגיש שגר שגר "בארצכם" יהיה "כאזרח מכם"??? הרי אם הוא כבר נהיה יהודי, זה ברור מאליו שהוא מקבל את כל הזכויות???

אלא שכנראה מדובר באדם שלא רוצה להיות יהודי, רק בא לגור בארץ.

ועוד - גר - מלשון לגור. לאו דווקא מלשון להתגייר.

אז, אתה יכול להמשיך ולחשוב שאני "בוּר החושב שביצוע חיפוש בגוגל הופך אותו למבין בתורה".

אני, לעומת זאת, מקווה שאני מבין קצת יותר ממה שאתה חושב שאני מבין.

אגב, אפשר להשליך על העניין הזה גם ממה שאמרה התורה:

ספר דברים פרק כ"ג, פסוק ט"ז:

"לֹא תַסְגִּיר עֶבֶד אֶל אֲדֹנָיו אֲשֶׁר יִנָּצֵל אֵלֶיךָ מֵעִם אֲדֹנָיו".

גם כאן - אנו מצווים להתייחס בכבוד לבני אדם, ועד כמה שידוע לי, עבד, אם הוא לא עבד עברי, הרי שהוא גוי, או לפחות חצי גוי, בהגדרה ההלכתית שלו.

בכל אופן, גם רש"י מביא את האפשרות הזו:

"לא תסגיר עבד - כתרגומו ד"א אפילו עבד כנעני של ישראל שברח מחוצה לארץ לארץ ישראל".

אתה מוזמן ללמוד את התורה לאורכה, לרוחבה ולעומקה.

אני בטוח שלמרות הידע הנוכחי שלך, עליו אני לא חלק, שכן איני יודע את היקפו, כמותו ואיכותו, אתה תוכל למצוא וללמוד דברים חדשים, במיוחד שכבר נאמר:

ספר דברים, פרק כ"ו, פסוק ט"ז:

"הַיּוֹם הַזֶּה יְדֹוָד אֱלֹהֶיךָ מְצַוְּךָ לַעֲשׂוֹת אֶת הַחֻקִּים הָאֵלֶּה וְאֶת הַמִּשְׁפָּטִים וְשָׁמַרְתָּ וְעָשִׂיתָ אוֹתָם בְּכָל לְבָבְךָ וּבְכָל נַפְשֶׁךָ".

ואמר על כך רש"י:

"בכל יום יהיו בעיניך חדשים כאילו בו ביום נצטוית עליהם".

כך, שאם אותם דברי תורה אמורים להיות בעינינו כחדשים בכל יום ויום, על אחת כמה וכמה דברים שעוד לא למדנו.

בברכת עלה והצלח.

יום נקם
גולש אורח
יום ראשון כ''ב בתמוז תשס''ז    16:26   08.07.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. מה זה, תחרות פרשן נולד?  
בתגובה להודעה מספר 14

גר במקורות קאי על מי שהתגייר, נקודה.
לבד מדין גר תושב שאינו נוהג בזמנינו כלל.

אין ביהדות שום חובה לקבל לכאן גויים כושים מוסלמים
שבורחים מגויים ערבים מוסלמים. כל היתר - קשקושיאדה מגוחכת
של משועמם החושב ששימוש בגוגל ובחיפוש ב-DBS הופכים אותו למבין ביהדות.

גש לישיבה הקרובה למקום מגוריך ואולי שם יסבירו לך
את יסודות היהדות וכללי פסיקת הלכה. צא ולמד. עד שתעשה
זאת, המקורות היהודיים בידיך הם כמו אגרטלי חרסינה
יוקרתיים מתחת לרגליו של פיל משתולל.

frt222
גולש אורח
יום ראשון כ''ב בתמוז תשס''ז    16:40   08.07.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. אנחנו מדברים על אותה התורה???  
בתגובה להודעה מספר 15

ערכתי לאחרונה בתאריך 08.07.07 בשעה 16:41 בברכה, frt222

א. כנראה שלא קראת את רש"י שהבאתי על שמות. הוא מדבר שם בפירוש על אדם שבא להתגורר בארץ ישראל, לא על אדם שבא להצטרף ליהדות.

ב. האם טענתי באיזשהו מקום שיש מצווה לקבל לכאן את הסודנים??? כל טענתי היא שהתורה, חוץ ממצוות ותקציר תיאור תולדות עם ישראל, גם מלמדת אותנו מוסר. והמוסר התורני הוא המוסר הכי אמיתי והכי נכון לדעתי יותר מכל מוסר ששכל אנושי מסוגל לחשוב עליו. כתוצאה מכך, טענתי שכעם התורה, זו שמצווה אותנו להתנהג יפה גם לגר שלא שייך אלינו, אני מצפה מהעם שלי להתייחסות טובה יותר כלפי הסודנים, מה שכרגע לא קורה.

ג. בגוגל כאמור לאה השתמשתי. המאגר המכונה DBS הוא מאגר שמרכז מידע. את ההבנה של הידע, רכשתי במשך שנות חיי, הן בביתי, והן במוסדות בהם גדלתי, התחנכתי והחכמתי. אין זה אומר שאני כבר יודע הכל, אך את יסודות היהדות כבר למדתי, כמו גם את כללי פסיקת ההלכה. למדתי גם את ספר מסילת ישרים, משהו שכנראה שכחת ללמוד. ההבנה שלי ביהדות נגזרת ממה שלמדתי במשך כל שנותיי עד כה. השימוש במאגרים כאלו ואחרים רק מסייע למי שלא מסוגל לזכור הכל בעל פה. כדי להשתמש בהצלחה במאגרים הללו, צריך לדעת מה לחפש. וכדי לדעת מה לחפש, צריך להבין את הבעיה, שלה אתה מחפש פיתרון. אם אתה גאון הדור, או בעל זיכרון פנומנלי, כך שאתה לא צריך גוגל או DBS או פרוייקט השו"ת של בר אילן, אשריך וטוב לך. אך העובדה שאתה לא צריך את המאגרים הללו, לא אומרת שאתה מבין את התורה טוב יותר מאחרים.

ד. מי שמך לשר ושופט עלי??? מה אתה יודע עלי ועל השכלתי? אתה יכול להמשיך ולתקוף כאוות נפשך. רק זכור - הפוסל, במומו הוא פוסל. ועוד דבר - "איסטרא בלגינא קישקיש קריא". מוטב תרעיש פחות. מה גם ש"דברי חכמים בנחת נשמעים". אולי יהיה נוח יותר לקרוא את דבריך.

בעקבות העכבר
גולש אורח
יום ראשון כ''ב בתמוז תשס''ז    17:31   08.07.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. אל תבזבז זמנך .... אתם לא מדברים על אותה יהדות !!  
בתגובה להודעה מספר 16

הוא מקושר לזרם מסויים ביהדות, זרם שתמיד היה קטן ושולי , זרם שמוצא מקבילות בזרמים עיקריים של הקנאות האיסלאמית.... בקיצור , לקחת אותו יותר מדי ללב

נאמן למקור
חבר מתאריך 16.2.09
4158 הודעות
יום שני כ''ג בתמוז תשס''ז    02:23   09.07.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. צודק, המתנתי לא להגיב ולראות את הדו שיח (''חרשים'')  
בתגובה להודעה מספר 17

ערכתי לאחרונה בתאריך 09.07.07 בשעה 02:27 בברכה, נאמן למקור

הייתי כל כך בטוח שיקום גאון ההלכה התורן שיסביר לבחור(F) עד כמה הוא
קטן בהלכה.

F ידידי, המשך במה שאתה מאמין(אתה לא טועה !) אל תיתן "לתלמידי חכמים"
להסיט אותך מהדרך.

נ.ב. הפרשנות שלך נכונה !!! (כך למדתי אותה מפי רב)

הרב ישעיהו רוטר ז"ל - תהא נשמתך צרורה בצרור החיים

אורן אדרי
גולש אורח
יום שני כ''ג בתמוז תשס''ז    07:15   09.07.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. אני איתך frt222  
בתגובה להודעה מספר 16

take it easy

העכבר_ששתק
גולש אורח
יום שלישי כ''ד בתמוז תשס''ז    01:38   10.07.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  28. גם אני. יישר כוח  
בתגובה להודעה מספר 21

לוין אלכס
גולש אורח
יום שני כ''ג בתמוז תשס''ז    07:54   09.07.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. חרפה. חרפה. חרפה.  
בתגובה להודעה מספר 0

מתגלים כנבלים הגדולים ביותר בעולם.

מאת אלכס לוין

איזו מן בושה למדינת ישראל. בושה לכל אזרחי ישראל. בושה לכל היהודים שבעולם. חמישים פליטים מזה שבועיים מטיילים באוטובוס בכל רחבי המדינה. הם היו בבאר שבע. בעומר. באילת. בכל הנגב. הוסעו אתמול לירושלים למשרד ראש הממשלה. משם הוחזרו בחזרה לבאר שבע כאשר נאמר להם על ידי משרד ראש הממשלה כי המלון עבורם שולם בבאר שבע עד אשר יוסדר עניינם. במלון לא שמעו על סידור כזה. המלון לא שולם. הם ישנו גם הלילה בעזרת תרומה של סטודנטים דלפונים מבאר שבע אחרי שבמשרד ראש הממשלה רימו אותם. אני לא מתפלא שבמשרד ראש הממשלה הם רומו. אתם הרי יודעים מי יושב בראשות הממשלה והחקירות שמתנהלות על מעשיו הישרים לכאורה. אוי למדינה שכך נוהגת בילדים קטנים. בנשים בקשישים. בושה לעם היהודי שעבר את השואה.אין יותר הצדקה לכל המסע שהיהודים ניהלו על מעשי העולם בזמן השואה. שתיקתו של העולם בזמן השואה. מדינת ישראל. אזרחי ישראל. היהודים שגרים בה מרגע זה איבדו כל אפשרות לומר היכן היה העולם בזמן השואה, דבר זה ירשם לדיראון עולם ככתם השחור ביותר למדינת ישראל. לממשלת ישראל. ולכל היהודים. אין יותר לאף אחד הזכות להגיד היכן הייתם. מדוע לא הצלתם יהודים. מדוע לא קלטתם אותם. כאשר מדינת היהודים. מדינה שטענה שהיא תעזור לכל עם שנס בגלל השמדה. יהודים שטענו. היכן הווטיקן. היכן ארה"ב היכן אנגליה ועוד. איבדתם את זכות הטענה. מדינת ישראל נוהגת כגרועה בעמים. כשפלה במדינות. בושה לכל שרי הממשלה. בושה לכל חברי הכנסת שקולם נדם. בושה לכל אזרחי ישראל שממשיכים לבלות בבתי הקפה ובמקומות הבילוי כאשר חמישים פליטים מוסעים כבר שבועיים הלוך ושוב ונזרקים ממקום למקום, חוץ ממספר סטודנטים מבאר שבע שעוזרים להם את אף אחד זה לא מעניין. לחרפת מדינת ישראל. לחרפת אזרחי ישראל. לחרפת יהודי כל העולם. חרפה. חרפה. חרפה.

יהלום
חבר מתאריך 7.7.14
66 הודעות
יום שני כ''ג בתמוז תשס''ז    15:42   09.07.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  25. אבל הינה - לא כולם אדישים:  
בתגובה להודעה מספר 0

בין מבחן לסמינר, מסייעים לפליטים מסודן

בשיאה של תקופת המבחנים, ובהיעדר טיפול ממשלתי נאות, נאלצים סטודנטים מאוניברסיטת באר-שבע לשאת בעול הטיפול בפליטים הסודנים. "שעות השינה הצטמצמו משמעותית, אנו משקיעים בכך מכספנו האישי, ואין זמן ללמוד", הם זועקים

יעל עברי
פורסם: 09.07.07, 09:55

חשבון הטלפון של אלישבע מיליקובסקי (24), סטודנטית לעבודה סוציאלית באוניברסיטת בן-גוריון, הגיע החודש ל-2,200 שקלים. "כמעט חטפתי התקף לב כשראיתי את החשבון. אין לי מושג מה אעשה עם זה, אבל בלית ברירה אני חייבת להמשיך לעבוד", היא אומרת בפשטות. בחודש האחרון הפכה מיליקובסקי, בלי תואר רשמי, משאבים או הכשרה, לאחראית על הסיוע לפליטים הסודנים מטעם הסטודנטים. מאז שיעבדה למשימה את ימיה ולילותיה, כשלצדה גרעין עיקש של כ-20 מתנדבים, כולם סטודנטים לפוליטיקה וממשל ועבודה סוציאלית באוניברסיטה.

מה שהחל כיוזמה ספונטנית, מחווה של רצון טוב מצידם, הפך כבר לנוהל כמעט רשמי. "כשהם (הפליטים - י.ע) מגיעים לעיר אנחנו מקבלים הודעה על כך מהרשויות", מבהיר אריק הורוביץ (28), סטודנט לפוליטיקה וממשל באוניברסיטת בן גוריון. "בדרך-כלל מדובר בהודעה מהצבא, אך לעתים אלו הודעות מהעירייה או המשטרה שפשוט מודיע לנו על קבוצה נוספת שהגיעה לעיר. בשלב הזה אנחנו מגיעים לעזור". בשלב הראשון מנסים הסטודנטים לברר את מצבם הנפשי של הפליטים, ולאתר מקרי חירום, ובשלב השני מתחיל הטיפול בהם - הכולל בגדים, אוכל, תרופות, טיפול רפואי, מציאת מקומות לינה ולעיתים קרובות גם מציאת מקומות עבודה ואף איתור קרובים שנותרו ליד הגבול.

"עוזרים, בלית ברירה" מחאת הסטודנטים (צילום: תמר דרסלר)

"עם כל הכבוד, אנחנו לא מוסמכים לעשות זאת"

"בלית ברירה נהיינו הכתובת הרשמית", מקוננת טל בן ארי (22), מהחוג לפוליטיקה וממשל ורכזת המתנדבים מטעם הסטודנטים. "הפצנו מייל באוניברסיטה ודרכו הצלחנו לגייס עזרה. יש פניות מכל הארץ, גם מרופאים שמוכנים לסייע בתרופות ללא מרשם, ואחרים שמוכנים לשלוח בגדים. אבל גם מלאכת הארגון דורשת משאבים רבים". בן ארי מספרת כי יש סטודנטים שמימנו מכספם ארוחות לפליטים ואחרים שנשארו לישון עימם בבית החולים כל הלילה. "יש ימים שאני מאוד מתוסכלת ויש בי כעס שהכל נופל עלינו, כי זה לא התפקיד שלנו", היא מודה "אבל אין לנו כל-כך ברירה".
ובינתיים
הפליטים נזרקו מבאר שבע ויועברו לשדרות / ענת ברשקובסקי
אחרי שנסעו מבאר שבע לירושלים וחזרה וכמעט ובילו את הלילה ברחובות, נמצא סוף סוף לפליטים הסודנים מקום לינה - ליד שדרות. אולם אז הגיעה המשטרה למקום וחסמה את האוטובוסים עד לקבל אישור ממשטרת ההגירה. רק לאחר עיכוב ממושך יצאו הפליטים, יחד עם 15 נוספים שננטשו בעיר הלילה, לכיוון שדרות
לכתבה המלאה

בהיעדר מענה מקצועי מנסים הסטודנטים לסייע לפליטים גם במישור הפסיכולוגי, אך המשימה אינה תמיד פשוטה. "בפעם הראשונה שבאתי לעזור, הייתי המום מהמצב שלהם", משחזר הורוביץ. "זו היתה הפעם הראשונה שראיתי פליטים. עד אותו רגע רק שמעתי עליהם בחדשות. הם היו בהלם, בטראומה, משפחות שנקרעו, ילדים שנולדו במצב של פליטות. חוויה אנושית קשה. עם כל הכבוד לנו, אנחנו לא מוסמכים לעשות זאת. המדינה חייבת לתת מענה מקצועי למצב", הוא מסכם בכעס.

"תפסת אותי במקרה ברגע של מצב רוח", מדגישה מיליקובסקי, "אבל היה לי יום מאוד קשה היום, וגם ביום שישי האחרון עבר עליי יום סיוט. מדובר במחזות קורעי לב, ילדים ותינוקות, משפחות קרועות, אנשים במצב נפשי מאוד קשה ולא תמיד אנחנו יודעים מה לעשות". לדבריה, "למרות שאני סטודנטית לעבודה סוציאלית, זה מאוד קשה ומסובך לסייע במונחים הנפשיים". למרות זאת, כל קבוצת פליטים חדשה המגיעה לעיר, זוכה לקבלת פנים אנושית ממנה. "חשוב לי תמיד לדבר איתם כשהם מגיעים ולהציג את עצמי, לתת להם הסבר ולברר מה בדיוק הבעיות שלהם, או האם ישנם מקרי חירום. אני מסבירה להם שישראל לא רוצה לקבלם, כי חשוב לי להבהיר להם שהמצב שלהם פה מורכב".

"על חלק גדול ממועדי א' כבר ויתרנו"

למרבה האבסורד, דווקא הגעתם הזריזה של הסטודנטים למקום וטיפולם המסור והמקיף בפליטים הפכה אותם גם לכתובת לתלונות. "לפני זמן לא רב הודעתי לעירייה שיש עוד פליטים שהגיעו ואין להם איפה לישון", מספרת מיליקובסקי. "בתגובה אמר לי הפקיד: 'בסדר, אני מוכן לעזור, אבל אלישבע, תנסי בבקשה למעט בזרם הפליטים'. לא האמנתי שזה מה שאני שומעת". לדברי מיליקובסקי, "גם אחרי שהממשלה קיבלה החלטה, וגם אחרי שהעירייה נרתמה לסייע, העול של תיאום הקשר בין הגופים השונים - נותר על כתפינו".

בכל הנוגע למבחנים ולכתיבת עבודות סיכום, הם פועלים בינתיים בשיטת ההדחקה."יש לי שבעה מבחנים לפניי ועוד שתי עבודות מסכמות לכתוב", מסבירה בן ארי, "אני כבר יודעת שלחלק מהם לא אוכל לגשת במועד א', כי לא הספקתי ללמוד ואני לא רוצה לחשוב על מה יהיה אם איכשל במועד ב'. בינתיים אני פשוט מתרכזת במטרה, וזה לעזור לפליטים". מצבה של בן ארי דומה למצבם של השאר. מיליקובסקי מודה כי אינה יודעת האם תצליח לסיים בהצלחה את שנתה השלישית באקדמיה, ומבהירה כי "יש לי עוד ארבעה מבחנים ושתי עבודות. אחד המבחנים היה היום, אבל לא ניגשתי אליו כי לא היה לי זמן ללמוד. בימים האחרונים אני עובדת מהבוקר עד הערב למען הפליטים, בנוסף לכך שאני רכזת בפרויקט פר"ח באוניברסיטה. פשוט אין לי זמן".

yansop
חבר מתאריך 13.5.08
6763 הודעות
אור ליום שלישי כ''ד בתמוז תשס''ז    19:23   09.07.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  26. מטרת מדינת ישראל היא למנוע שואה יהודית נוספת  
בתגובה להודעה מספר 0

לפני הכל

מטרתה היא לא למנוע את כל המלחמות והאסונות שיש בעולם

עם כל הצער מדינת ישראל צריכה לחשוב קודם כל על עצמה וקליטת אלפי פליטים מסכנת את קיומה של מדינת ישראל ועלולה להביא לשואה יהודית שניה
לכן אסור בשום פנים ואופן לקלוט את הפליטים הסודנים במדינת ישראל .

זה החלטה מכוונת של ממשלת מצרים ורק עיוור לא רואה זאת .

לא להסס! לגרש את כל המסתננים כולל תומכיהם !

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות