אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה          
קבוצות דיון פוליטיקה ואקטואליה נושא #6801 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 6801   
יורד ים
חבר מתאריך 2.9.06
5593 הודעות
אור ליום ששי ל' בתשרי תשס''ח    20:13   11.10.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

''כבשה שחורה'' מפלגת את שוייץ  

ערכתי לאחרונה בתאריך 11.10.07 בשעה 20:43 בברכה, יורד ים

בשנים האחרונות מצאו השוויצרים את עצמם נתונים לפלישת
מהגרים מסיבית בעיקר של מהגרים מוסלמים , מדינה זאת ששמעה
יצא למרחוק בזכות החריצות הדיוק ומוסר העבודה הגבוה
מראה שבנוסף יש לה צד לאומני חזק למדי.

על גל הזה של חוסר נוחות מהמוסלמים רכבה " מפלגת העם השויצרי"
ובבחירות האחרונות היא זכתה למספר המושבים הגדול ביותר ,
אם כי היא נזהרה שלא למתוח את החבל יותר מדי ,הכרזה הנועזת
ביותר שלה היתה תמימה למדי : ידיים זרות חומדות את קיצבאות
המדינה הנדיבות.
בבחירות הקרבות מפלגה הזאת שמה את כל הקלפים על השולחן :
פוסטר נועז נתלה בחוצות הרחובות ובו ניתן לראות שלוש כבשים
לבנות בועטות מקרבן כבשה שחורה, ולא צריך הרבה דימיון כדי לדעת
מה בדיוק מתכוונת לעשות מפלגת VSP לזרים ,כצפוי , זהו הנושא החם
של הבחירות.

http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/643/115.html

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3444391,00.html

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  השווייצרים היו מאז ומתמיד אנשים מעשיים מאוד.... דנידינה 11.10.07 21:39 1
  מעניין איך יצביע נציג הפורום בשוויץ... נמתין לתגובתו ilanka 11.10.07 23:25 2
     הנני פה, אילנקה. תודה שהזכרת לי שאני בשוייץ... עזרא הסופר 20.10.07 23:29 3
         מסכים איתך Skipper 20.10.07 23:56 4
         מוטב מאוחר... סקרנות: מה מביא אותך לחשוב, שאותה מפלגה ilanka 20.10.07 23:56 5
             ''לסלק מהגרים שילדיהם פשעו'' - מה לא מובן? תשבץ 21.10.07 00:03 6
             מה מביא אותי לחשוב כך? עזרא הסופר 21.10.07 00:21 7
                 ''מעולם'' זה עניין יחסי, צריך תזכורת? ilanka 21.10.07 00:37 8
                     קילקלת לי את המצב-רוח. עזרא הסופר 21.10.07 00:44 9
                         האם גם בשוויץ מציקים הצעירים המוסלמים לבנות המקום? blue moon 21.10.07 00:48 10
                             בחיים שלי לא ראיתי פה בכלל קבוצות של ערבים, עזרא הסופר 21.10.07 00:59 15
                                 מזכיר לך עוד מקום במזרח התיכון?!?!? madboy 21.10.07 01:00 17
                         אני אשן גם הלילה במדינת ישראל, ובלי אקדח תחת הכרית. ilanka 21.10.07 00:52 11
                             מה זה הירח הזה? גנבת לי את אחד הסוכנים? blue moon 21.10.07 00:53 12
                                 לא גנבתי לך אף סוכן. יכול להיות שפשוט התקשית להבחין בו? ilanka 21.10.07 00:56 13
                                     לאור העדויות בתמונות אני מקבל את ההסבר! blue moon 21.10.07 00:57 14
                             בשביל לא לגזול זמן יקר משנתך השלווה, עזרא הסופר 21.10.07 01:05 18
                                 על הקשר של יהודים לכסף כתבו הרבה לפני. למיטב זכרוני ilanka 21.10.07 08:38 20
                     הגזענות של המפלגה הזאת לא מופנית רק נגד מוסלמים חבצלת השרון 21.10.07 01:00 16
                         בקיצור, המצב פטטה. כל היהודים צריכים לחיות בישראל. עזרא הסופר 21.10.07 01:11 19
  === בחירות כלליות בשווייץ: הימין הקיצוני צפוי לנצח === ilanka 21.10.07 17:34 21
     רק עכשיו שמעתי שה SVP התחזק למעלה מהצפוי. עזרא הסופר 21.10.07 19:07 23
         שוויץ: המפלגה הגזענית זכתה בבחירות ilanka 21.10.07 23:04 24
  שוויץ-הולנד מצא את ההבדלים. בשויץ הם לא מצייצים. רפאל 21.10.07 18:49 22
  יש לי זכות בחירה בשוויץ(לא סתם - בביתי אנחנו 9 עם זכות) yerachboczko 22.10.07 00:35 25

דנידינה
גולש אורח
אור ליום ששי ל' בתשרי תשס''ח    21:39   11.10.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. השווייצרים היו מאז ומתמיד אנשים מעשיים מאוד....  
בתגובה להודעה מספר 0

כנראה שמסורת הכנסת האורחים המוסלמית לא מצאה חן בעיניהם...

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
ilanka
חבר מתאריך 25.4.02
78075 הודעות
אור ליום ששי ל' בתשרי תשס''ח    23:25   11.10.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. מעניין איך יצביע נציג הפורום בשוויץ... נמתין לתגובתו  
בתגובה להודעה מספר 0

אגב, עסקנו פה בפוסטר הכבשה השחורה כבר לפני כחודשיים, כשהנושא הופיע באתרים השונים:
http://naechstehaltestelle.blogspot.com/2007/08/black-sheep.html
http://steinack.squarespace.com/home-page/2007/8/23/white-sheep-and-black-sheep.html

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
עזרא הסופר
גולש אורח
אור ליום ראשון ט' בחשון תשס''ח    23:29   20.10.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. הנני פה, אילנקה. תודה שהזכרת לי שאני בשוייץ...  
בתגובה להודעה מספר 2

דווקא גלשתי כל היום באתרים ישראליים כדי להתמחות בסוגית הגרעין האירני ובשחיתויות אולמרט וכו', ובכלל לא זכרתי שאני צריך להצביע מחר כאן, בשוייץ. אשתי העירה לכך את תשומת ליבי. מאחר שהיא מתמצאת כאן יותר, וידאתי איתה איזה פתק אני צריך לשלשל מחר כדי לחזק את המחנה הכי ימני כאן, שזה בדיוק המחנה שרוצה לבעוט את הכבשה השחורה החוצה.

מדובר במפלגתו של כריסטוף בלוכר, שאם אני רוצה למצוא את מקבילו הישראלי, הרי זה אריה אלדד. זוהי המפלגה שנקראת UDC, והיא רוצה למנוע את ההשפעה הרעה של המהגרים המוסלמים לשוייץ. למרות שבין השוייצרים ישנם הרבה שמאלנים עיוורים, קיים גם מחנה גדול שמבין, שערבים זה לא אלמנט שיוסיף בריאות לשוייץ.

הפירסום עם הכבשים מודיע באחת הכרזות "בעד שוייץ בטוחה יותר!" ובכרזה השניה "לגרש את הזרים שביצעו פשעים!".

ברור שאני אצביע למפלגה הזאת.

Skipper
גולש אורח
אור ליום ראשון ט' בחשון תשס''ח    23:56   20.10.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. מסכים איתך  
בתגובה להודעה מספר 3

ערכתי לאחרונה בתאריך 20.10.07 בשעה 23:57 בברכה, Skipper

אני מסתובב הרבה בג'נבה,
ולייד תחנת הרכבת והרחובות הסמוכים
מלא מוסלמים, מסעדות שוארמה, חנויות מכולת
של מרוקאים לבנונים אלג'יראים.
המדרחוב מלא אפריקנים וערבים,
כולם נראים בטלנים, שתיינים, וחסרי מעש.

בפריס התופעה חמורה הרבה יותר, ניתן לומר
כי רוב צפון פריס על הרחובות המרכזיים והמשניים
עד פורט דה קליגונקורט, זה אוטונומיה ערבית, אפילו
חלק מהשילוט הוא רק בערבית.

ilanka
חבר מתאריך 25.4.02
78075 הודעות
אור ליום ראשון ט' בחשון תשס''ח    23:56   20.10.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. מוטב מאוחר... סקרנות: מה מביא אותך לחשוב, שאותה מפלגה  
בתגובה להודעה מספר 3

לא מחשיבה גם אותך ככבשה שחורה (או שאתה פשוט תהיה הבא בתור)?

לא הרמתי את קולי / מרטין נימולר

בגרמניה לקחו הנאצים תחילה את הקומוניסטים,
אני לא הרמתי את קולי, כי לא הייתי קומוניסט,

ואז הם לקחו את היהודים,
ואני לא הרמתי את קולי, כי לא הייתי יהודי,

ואז הם לקחו את חברי האגודים המקצועיים,
ואני לא הרמתי את קולי, כי לא הייתי חבר אגוד מקצועי,

ואז הם לקחו את הקתולים,
ואני לא הרמתי את קולי, כי הייתי פרוטסטנטי,

ואז הם לקחו אותי,
אך באותה עת כבר לא נותר אף אחד שירים את קולו למעני."
מקור: ויקיפדיה

תשבץ
חבר מתאריך 12.10.04
35551 הודעות
יום ראשון ט' בחשון תשס''ח    00:03   21.10.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. ''לסלק מהגרים שילדיהם פשעו'' - מה לא מובן?  
בתגובה להודעה מספר 5

"המפלגה, השולטת במשרד המשפטים וחברה בקואליציה, מקדמת תוכנית לגירוש משפחות מהגרים המתגוררות בשוויץ שאחד מילדיהם הורשע בעבירות אלימות, סמים או הונאה. לטענת המפלגה, אוכלוסיית המהגרים, המהווה 20 אחוזים מכלל האוכלוסייה בשוויץ, מועדת לבצע פשעים פי כמה יותר מאשר אזרחים שנולדו במדינה"

עזרא הסופר
גולש אורח
יום ראשון ט' בחשון תשס''ח    00:21   21.10.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. מה מביא אותי לחשוב כך?  
בתגובה להודעה מספר 5

תיראה, מעולם לא היתה רדיפה של יהודים בשוייץ. לכן אני מקווה שהיא לא תתחיל לכבודי.

אינני יכול לעשות יותר מאשר לקוות.

לפחות אני מאמין, שאם יקרה הבלתי-יאמן ויבואו לביתי אנטישמים כדי להתעלל בי - אני אפתח באש. אני אהרוג כמו משוגע (סוד: יש לי כלי יריה פלוס 100 כדורים, ואני משתדל להתאמן בירי מדי פעם...).

יותר מזה אינני יכול להתכונן.

וחוץ מזה אולי פתאום יקרה לי נס ואני אחזור לארץ...

ilanka
חבר מתאריך 25.4.02
78075 הודעות
יום ראשון ט' בחשון תשס''ח    00:37   21.10.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. ''מעולם'' זה עניין יחסי, צריך תזכורת?  
בתגובה להודעה מספר 7

בשנים 1348-1349 עבר גל פרעות גדול על יהודי שווייץ בעקבות עלילת הרעלת הבארות שבעטיה נגרמה כביכול מגפת הדבר הקטלנית שכונתה "המגפה השחורה".יהודים רבים נטבחו ומאות רבות הועלו על המוקד חיים. 600 יהודי קהילת בזל נכלאו בצריף ונשרפו חיים.

לאחר-מכן הוקמו הקהילות מחדש אך גירושים נוספים אירעו גם במהלך המאה ה-15. במשך השנים הוגבלו היהודים במספרם ובנידותם.

בשנת 1797 נאלצה שווייץ להימנע מהאפלייה של היהודים הצרפתים שהיו בתחומה, ובעת כיבוש נפוליאון והקמת "הרפובליקה ההלונטית" קיבלו יהודי המדינה שוויון זכויות שבוטל עם עצמאותה המחודשת של שווייץ. רק בשנת 1866 קיבלו יהודי שווייץ שוויון זכויות ורשות לשהות בכל חלקי המדינה.

בעקבות משאל עם שנערך בשנת 1893 הוחלט בשנה זו על האיסור בשחיטה יהודית כשרה.
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%99%D7%94%D7%93%D7%95%D7%AA_%D7%A9%D7%95%D7%95%D7%99%D7%99%D7%A5

אקנח במשפט המיתולוגי של מונטי פייטון: Nobody expects the Spanish Inquisition
http://www.youtube.com/watch?v=3ZQI0Xm29To

עזרא הסופר
גולש אורח
יום ראשון ט' בחשון תשס''ח    00:44   21.10.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. קילקלת לי את המצב-רוח.  
בתגובה להודעה מספר 8

טוב, החל מהלילה אני אשן עם האקדח מתחת לכרית.

blue moon
חבר מתאריך 2.5.07
17114 הודעות
יום ראשון ט' בחשון תשס''ח    00:48   21.10.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. האם גם בשוויץ מציקים הצעירים המוסלמים לבנות המקום?  
בתגובה להודעה מספר 9

היתי עד לכך בהולנד ונורבגיה מקומות שגרתי בהם תקופה
זו היתה פשוט תופעה קבועה

עזרא הסופר
גולש אורח
יום ראשון ט' בחשון תשס''ח    00:59   21.10.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. בחיים שלי לא ראיתי פה בכלל קבוצות של ערבים,  
בתגובה להודעה מספר 10

כמו שראיתי, למשל, באיטליה. אין פה תופעה של הצקה לצעירות מקומיות, חד וחלק. להוציא את ז'נבה, הערבים בכלל אינם מורגשים בשוייץ. אם פתאום יתקוף מוסלמי שוייצרית מקומית - התושבים יקרעו אותו לגזרים. אני חוזר: לא מרגישים פה בכלל את הערבים, לא רואים אותם. צריך להתאמץ בשביל לפגוש ערבי אחד בשבוע.

כאמור, אולי ז'נבה יוצאת מהכלל הזה (אבל גם שם אין מצב שיציקו לשוייצריות מקומיות).

נידמה לי שגם בגרמניה זה ככה: הערבים פשוט מפחדים. יקרעו להם את הצורה.

כניראה ההולנדים והנורווגים נחנחים מדי, ולכן המוסלמים מרימים ראש.

madboy
גולש אורח
יום ראשון ט' בחשון תשס''ח    01:00   21.10.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. מזכיר לך עוד מקום במזרח התיכון?!?!?  
בתגובה להודעה מספר 15

ilanka
חבר מתאריך 25.4.02
78075 הודעות
יום ראשון ט' בחשון תשס''ח    00:52   21.10.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. אני אשן גם הלילה במדינת ישראל, ובלי אקדח תחת הכרית.  
בתגובה להודעה מספר 9

ליל מנוחה, אל תשכח לנצור את הנשק.

blue moon
חבר מתאריך 2.5.07
17114 הודעות
יום ראשון ט' בחשון תשס''ח    00:53   21.10.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. מה זה הירח הזה? גנבת לי את אחד הסוכנים?  
בתגובה להודעה מספר 11

ilanka
חבר מתאריך 25.4.02
78075 הודעות
יום ראשון ט' בחשון תשס''ח    00:56   21.10.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. לא גנבתי לך אף סוכן. יכול להיות שפשוט התקשית להבחין בו?  
בתגובה להודעה מספר 12

http://rotter.net/forum/scoops1/10385.shtml

blue moon
חבר מתאריך 2.5.07
17114 הודעות
יום ראשון ט' בחשון תשס''ח    00:57   21.10.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. לאור העדויות בתמונות אני מקבל את ההסבר!  
בתגובה להודעה מספר 13

עזרא הסופר
גולש אורח
יום ראשון ט' בחשון תשס''ח    01:05   21.10.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. בשביל לא לגזול זמן יקר משנתך השלווה,  
בתגובה להודעה מספר 11

אני אסכם את המצב בקיצור נמרץ: בישראל יותר כיף. בשוייץ יותר כסף. לילה טוב (ותחלום שאתה בשוייץ. אגמים, ירוק וכל זה).

ilanka
חבר מתאריך 25.4.02
78075 הודעות
יום ראשון ט' בחשון תשס''ח    08:38   21.10.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. על הקשר של יהודים לכסף כתבו הרבה לפני. למיטב זכרוני  
בתגובה להודעה מספר 18

באירופה השתמשו בזה, לא פעם, דווקא כנגד היהודים.
לך תדע, אולי המפלגה שאתה מתכוון להצביע לה היום - תשלח אותך, ביום מן הימים, לישראל... ומצד שני, אני מקווה שגם לך ברור, כי נסיון העבר מלמד, כי זה עלול להסתיים גם אחרת.

חבצלת השרון
גולש אורח
יום ראשון ט' בחשון תשס''ח    01:00   21.10.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. הגזענות של המפלגה הזאת לא מופנית רק נגד מוסלמים  
בתגובה להודעה מספר 8

אני לא יודע מה העזרא הזה סופר בשווייץ. אבל ממשלת שווייץ בשיתוף פעולה של מנהיגי הקהילה היהודית סגרה את שערי המדינה בפני פליטים יהודים בתקופת השואה. עקב כך נשלחו רבים למוות.
מפלגתו של בלוכר היא בעצם ממשיכה של תומכי המדיניות ורבים מתומכיה וחבריה דוחים בתקיפות אשמה שווייצית למדיניות האכזרית הזאת. בשנות התשעים של המאה הקודמות הביטויים האנטי-יהודיים ממפלגה זו היו די ברורים.
קבוצת המהגרים הכי שנואה כרגע על המפלגה הזאת היא כאלו שבאו מיגוסלביה לשעבר. אין כאן הבדלים בין מוסלמים לנוצרים.
לדעתי יש מעט מאוד יהודים שווייצריים שיצביעו בעדם.

עזרא הסופר
גולש אורח
יום ראשון ט' בחשון תשס''ח    01:11   21.10.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. בקיצור, המצב פטטה. כל היהודים צריכים לחיות בישראל.  
בתגובה להודעה מספר 16

ilanka
חבר מתאריך 25.4.02
78075 הודעות
יום ראשון ט' בחשון תשס''ח    17:34   21.10.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. === בחירות כלליות בשווייץ: הימין הקיצוני צפוי לנצח ===  
בתגובה להודעה מספר 0

למרות הטענות לגזענות שהופנו כלפי מפלגת "העם השווייצרי", הסקר האחרון שנערך במדינה מנבא לה ניצחון בבחירות הכלליות. במהלך מסע הבחירות עוררה המפלגה סערה לאחר שהציגה מודעה שבה נראו כבשים לבנות בועטות בכבשה שחורה

הקלפיות בבחירות הכלליות בשווייץ ננעלו היום (א') ובכך הסתיים מסע בחירות שסומן בטענות לגזענות שהופנו כלפי המפלגה הגדולה ביותר, תנועת הימין הקיצוני "מפלגת העם השווייצרי" (SVP).

התוצאות ממחוזות הבחירה הקטנים צפויים להתפרסם כבר היום בצהריים, אך מדגם התוצאות הכללי יפורסם בטלוויזיה השווייצרית בשעה שבע (שעון מקומי). שיעור ההצבעה היה גבוה למדי ביחס למערכות בחירות קודמות, ועמד על כ-50 אחוזים מבין 4.9 מיליון בעלי זכות הבחירה. הבחירות יקבעו מי יישב ב-200 מושבי הבית התחתון של הפרלמנט ו-46 מושבי הסנאט.

לפי סקר דעת הקהל האחרון שנערך במדינה, לפני כשבוע וחצי, מפלגת הימין הקיצוני צפויה לזכות במרבית הקולות - 27.3 אחוזים. מדובר בעליה מזערית של 0.6 אחוזים לעומת שיעור התמיכה שלו זכתה בבחירות הקודמות, ב-2003.

בין שלוש המפלגות העיקריות האחרות השולטות בפוליטיקה השווייצרית ב-48 השנים האחרונות המפלגה הסוציאליסטית, שהתמיכה בה ירדה לפי הסקר ל-21.7 אחוזים, לעומת 23.3 בשנת 2003. המפלגה הנוצרית-דמוקרטית והמפלגה הרדיקלית צפויות לזכות בכ-15 אחוזי תמיכה כל אחת.

מפלגת הימין הקיצוני SVP עוררה סערה כשהציגה במהלך מסע הבחירות מודעה שבה נראתה כבשה שחורה נבעטת על-ידי כבשים לבנות תחת הסיסמא "למען הביטחון". הרקע היה בהבטחתה לפעול למען גירוש פושעים זרים מהמדינה. המפלגה העלתה לאתר האינטרנט הרשמי שלה משחקי מחשב ברוח דומה.

מומחה מטעם האו"ם לענייני גזענות קרא למפלגה השווייצרית להסיר את המודעה. הכעס בקרב הציבור גלש למהומה של ממש בעצרת שקיימה המפלגה בברן לפני שבועיים. המשטרה שאיבטחה את העצרת נאלצה להתעמת שם פעילי שמאל-קיצוני שמחו על פרסום המודעה. שרת האוצר, דוריס ליוטארד, החברה במפלגה הנוצרית-דמוקרטית, הזהירה כי הצעד עלול להבריח משקיעים זרים.

העיתון המוביל במדינה בשפה הצרפתית, "לה טמפס", התנער אף הוא מהקמפיין של מפלגת השלטון שלטענתו הציג מצג שווא של משבר במדינה. "כל האינדיקטורים של שגשוג, תחרותיות, השקעות עתידיות ושביעות רצון בקרב העם מראים אחרת", נכתב במאמר המערכת בעיתון, שקרא למצביעים לבחור "בביטחון במקום בפחד".

מהסקר האחרון שנערך לפני הבחירות עולה גם כי המפלגה הירוקה צפויה לחצות לראשונה את אחוז החסימה העומד על עשרה אחוזים ולהכניס את נציגיה לסנאט. רבים בשווייץ, שסבלה בשנים האחרונות ממפולות בוץ, שיטפונות והתמעטות השלגים החליטו לבחור במפלגת הירוקים כדי להעמיד את נושא שינויי האקלים בראש סדר היום הציבורי, לצד נושא ההגירה שבאופן מסורתי זוכה לתשומת לב רבה.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3462255,00.html

עזרא הסופר
גולש אורח
אור ליום שני י' בחשון תשס''ח    19:07   21.10.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  23. רק עכשיו שמעתי שה SVP התחזק למעלה מהצפוי.  
בתגובה להודעה מספר 21

מפלגת הימין ה"קיצונית" ניצחה בשיעור גבוה מהמצופה. שוייץ הראתה שהיא הבינה את הסכנה המוסלמית.

ilanka
חבר מתאריך 25.4.02
78075 הודעות
אור ליום שני י' בחשון תשס''ח    23:04   21.10.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  24. שוויץ: המפלגה הגזענית זכתה בבחירות  
בתגובה להודעה מספר 23

לפי תוצאות ראשונות, מפלגת העם זכתה ב-29% מהקולות וחזקה את כוחה בפרלמנט. המפלגה קוראת לגירוש מהגרים משוויץ

תוצאות ראשונות מצביעות כי "מפלגת העם" השווייצית זכתה בבחירות בשוויץ. לפי התוצאות, המפלגה זכתה ב-29% מהקולות, והתחזקה בערך בשלושה אחוז מאז הבחירות הקודמות שהתקיימו ב-2003. למפלגה יתווספו בערך 6 מושבים בבית התחתון של הפרלמנט.

המפלגה, שהיא תנועה ימנית המתאפיינת במדיניות קיצונית נגד מהגרים, תצטרך עוד להיאבק על כוחה בסנאט, בו נבחרים הנציגים בבחירות יחסיות בקנטונים. ברוב הקנטונים יערך סיבוב שני של הבחירות בסוף השבוע הבא.

לידיעה המלאה: http://news.walla.co.il/?w=//1184145

רפאל
חבר מתאריך 31.7.05
4163 הודעות
יום ראשון ט' בחשון תשס''ח    18:49   21.10.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. שוויץ-הולנד מצא את ההבדלים. בשויץ הם לא מצייצים.  
בתגובה להודעה מספר 0

אני פלשתיני גאה, נולדתי בפלשתינה

yerachboczko
גולש אורח
יום שני י' בחשון תשס''ח    00:35   22.10.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  25. יש לי זכות בחירה בשוויץ(לא סתם - בביתי אנחנו 9 עם זכות)  
בתגובה להודעה מספר 0

ערכתי לאחרונה בתאריך 22.10.07 בשעה 00:47 בברכה, yerachboczko

אז למי לבחור?
האמת שחוץ מקבלת העיתון שמחולק לתושבי שוויץ הגרים מחוץ למדינה אז שום דבר.

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות