אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה          
קבוצות דיון פוליטיקה ואקטואליה נושא #8938 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 8938   
עופר בינשטוק
חבר מתאריך 16.5.07
7566 הודעות
יום ששי כ''א באדר ב' תשס''ח    14:06   28.03.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

דעה אישית: מי מאחורי הטוקבקים הקיצוניים?  

להערכתי, הטוקבקים מהווים תמונת מצב מסויימת לגבי מצב הרוח ומשאלות הלב של הציבור הישראלי, הם משקפים בצורה מסויימת את דעת הקהל ומצב רוחו לגבי אירועים אקטואלים ואחרים, ובעקיפין, להערכתי, אומנם במידה זעירה, משפיעים גם על מקבלי ההחלטות.

לכן לדעתי, לכל גורם בעל אינטרסים בנוגע לדעת הקהל ולמצב הרוח של הציבור הישראלי, יש אינטרס להשפיע ולהטות את דעת הקהל ומצב רוחו, זאת, על מנת שיוכל במידה מסויימת להשפיע על מקבלי ההחלטות, על מנת להחליש את מדינת ישראל.

להערכתי, גורמים רבים בעולם הערבי, הן בסביבה הקרובה, במעגל הפנימי, ערביי ישראל (קרי: תומכי החמאס והפתח) וערביי הגדה ועזה (קרי: החמאס, הפתח, ושאר הפלגים) והן במעגלים החיצוניים הקרובים, החיזבאללה וכוחות נוספים בסוריה ובלבנון, ובמעגלים הרחוקים, קרי אירן ושאר האירגונים המוסלמים והאחרים העויינים את מדינת ישראל בעולם, כל אלה להערכתי, משתתפים פעילים כמגיבים בטוקבקים של אתרי החדשות הישראלים כחיילים במלחמה הפסיכולוגית כנגד מדינת ישראל.

משתתפים אלה להערכתי פועלים הן באופן מסודר, מוסדי, כמשרות מסודרות והן בהתנדבות.

קיימות תגובות/טוקבקים קיצוניות ביותר תחת שמות ישראליים, עבריים, בעברית רהוטה ולעיתים פחות רהוטה תגובות/טוקבקים שעושים דה מורליזציה לדעת הקהל, מציגים דעות שהשכל הבריא לא יכול לקבל שיהודי ישראלי יביע אותן.

דעות אלו יכולות לייצר בילבול אצל בעלי אישיות בלתי מגובשת ובעלי יכולת סינון ואבחנה חסרים, ולעיתים גם לייצר טריז בין חלקים שונים של האוכלוסייה בארץ, שמאל ימין, ובעלי מוצא שונה.

המסקנה פשוטה:

כאשר קוראים תגובות/טוקבקים, צריך להבין שהמציאות שתיארתי אפשרית ולהבין שחלק מהתגובות/מהטוקבקים מהווים כנראה לוחמה פסיכולוגית עויינת כנגד אזרחי מדינת ישראל.

עופר בינשטוק

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  זו גם שיטה להתמודד עם דיעות שונות משלך בעקבות העכבר3 28.03.08 15:36 1
     שאלה עופר בינשטוק 28.03.08 16:34 2
         מה הטענה שלי ? בעקבות העכבר3 28.03.08 16:38 3
             אולם עופר בינשטוק 28.03.08 16:45 4
                 לבקשת התמר עם המחושים אני מאלץ עצמי לענות לך בעקבות העכבר3 28.03.08 22:11 5
                     ראה עופר בינשטוק 29.03.08 00:43 6
                         אני מציע לך גם לקרוא את הקטע הבא - כולל השורות בסוף עופר בינשטוק 29.03.08 01:52 7
                             ואולי צריך להדגיש 495 29.03.08 11:12 10
                     ללמ תמר בורסוק 28.03.08 08:17 9
  יתכן שאתה צודק, נניח, וזה לא נשמע מאוד הזוי אהוד בנאי 29.03.08 04:33 8
     לאן אני חותר? עופר בינשטוק 29.03.08 11:58 11
         את אותו שיקול דעת בדיוק, אבל ממש בדיוק את אותו אהוד בנאי 29.03.08 12:56 15
             צודק במאה אחוז עופר בינשטוק 29.03.08 13:19 17
  זה לא נראה הגיוני גלובוס 29.03.08 12:01 12
     ראה גלובוס עופר בינשטוק 29.03.08 12:12 13
         לא ענית לשאלתי גלובוס 29.03.08 12:55 14
             אין לי מושג עופר בינשטוק 29.03.08 13:16 16
                 תוכל לפרט לאיזה סוג של תגובות קיצוניות אתה מתכוון? גלובוס 29.03.08 15:21 18
                     ראה גלובוס עופר בינשטוק 29.03.08 18:40 20
                         בהחלט יכול להיות שאלו יחידים מהשוליים הפולטיים 495 30.03.08 07:31 21
                             מסכים איתך אבל מאידך עופר בינשטוק 30.03.08 08:15 22
                                 אין ספק שהאפשרות שאתה מעלה קיימת 495 30.03.08 09:10 23
                                 אולי ערבים מלבנון ואולי יהודים מישראל ... בעקבות העכבר3 30.03.08 11:29 24
                                     אתה עובד לא רחוק מאחת מתחנות הרכבת בת''א ? אהוד בנאי 30.03.08 14:18 25
                                         מהיכן אתם מכירים את השמות האלה ואחרים? 495 30.03.08 15:00 26
                                             על יוסי שוורץ לא מצאת ??? לא חיפשת טוב , הוא הגרפומן בעקבות העכבר3 30.03.08 16:56 28
                                                 מעניין? מעניין?!?!?!? אהוד בנאי 30.03.08 17:36 29
                                                     קח עוד כמה דברים שיעצבנו אותך .... מי מזהה במה מדובר? בעקבות העכבר3 31.03.08 13:15 30
                                                         כמו ששמת לב, אותי לאחרונה קשה יותר לעצבן... אהוד בנאי 31.03.08 13:28 31
                                                             מה פתאום יורם !! אבל את השמנה אתה אמור להכיר בעקבות העכבר3 31.03.08 13:41 33
                                                                 גם אני הייתי שמח לדעת מי זו ההיא מהתמונה האחרונה אהוד בנאי 31.03.08 14:01 34
                                                                     האפשרות השנייה. בעקבות העכבר3 31.03.08 15:44 35
                                         חשבתי שאתה כבר יודע הכל עלי :-) בעקבות העכבר3 30.03.08 16:24 27
  אין כזה דבר קיצוני - יש אמיתי או מסולף . למצבים קיצונים אכפתי 29.03.08 15:44 19
     נו? הרמת את הכפפה? בריינס 31.03.08 13:34 32
         נו , תסדר לי להיות שדרן ולבטח המאזינים יזכו לחוויה אכפתי 01.04.08 08:01 36
             תתחילי בקטן ובהתנדבות בריינס 01.04.08 09:58 37
                 למה את/ה פונה אלי בלשון נקבה ? אני גבר , גבר ... אכפתי 01.04.08 10:15 39
                     תוכיחי... העכבר ששתק3 01.04.08 10:18 40
                     למה אתה פונה אליי בלשון זכר? אני אישה, אישה! בריינס 01.04.08 10:18 41
             שערורייה! הצעת לכתוב בתשלום והם סירבו לקבל ממך כסף?! העכבר ששתק3 01.04.08 10:14 38
                 :-) בריינס 01.04.08 10:19 42

בעקבות העכבר3
גולש אורח
יום ששי כ''א באדר ב' תשס''ח    15:36   28.03.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. זו גם שיטה להתמודד עם דיעות שונות משלך  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
עופר בינשטוק
חבר מתאריך 16.5.07
7566 הודעות
יום ששי כ''א באדר ב' תשס''ח    16:34   28.03.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. שאלה  
בתגובה להודעה מספר 1

ערכתי לאחרונה בתאריך 28.03.08 בשעה 16:36 בברכה, עופר בינשטוק

מה הטענה שלך בתגובתך, האם האם אין אמת בדעה שהבעתי, בהערכה שלי?

על איזו דעה שונה מדעתי התמודדתי כנגדה בדברי, מימין או משמאל, דתי או חילוני, אשכנזי או מזרחי, יהודי או בן דת אחרת, על פי דעתך?

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
בעקבות העכבר3
גולש אורח
יום ששי כ''א באדר ב' תשס''ח    16:38   28.03.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. מה הטענה שלי ?  
בתגובה להודעה מספר 2

כי ההתייחסות של דעות שונות משלך כאל "לוחמה פסיכולוגית עויינת כנגד אזרחי מדינת ישראל" של איזה אויב חיצוני היא דרך נוחה להתמודד עם קיומן של דעות אחרות.

עופר בינשטוק
חבר מתאריך 16.5.07
7566 הודעות
יום ששי כ''א באדר ב' תשס''ח    16:45   28.03.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. אולם  
בתגובה להודעה מספר 3

ערכתי לאחרונה בתאריך 28.03.08 בשעה 16:46 בברכה, עופר בינשטוק

לא טענתי כנגד דעות ספציפיות, אלא הארתי את האפשרות שיש גורמים העוינים את מדינת ישראל שעורכים לוחמה פסיכולוגית כנגד האוכולוסייה בארץ באמצעות טוקבקים.

המטרה של דברי היא שכל אחד יקח את המלל בטוקבקים עם הידיעה שיש אפשרות של לוחמה פסיכלוגית.

האם בדבריך אתה שולל את האפשרות שקיימת לוחמה פסיכולוגית כזאת?

בעקבות העכבר3
גולש אורח
אור ליום שבת כ''ב באדר ב' תשס''ח    22:11   28.03.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. לבקשת התמר עם המחושים אני מאלץ עצמי לענות לך  
בתגובה להודעה מספר 4

ערכתי לאחרונה בתאריך 28.03.08 בשעה 22:21 בברכה, בעקבות העכבר3

(הכותרת לא באה בכדי לפגוע בכבודך, חלילה)

אתה מעלה אפשרות שמבוססת על מה ??
איך אני יכול לשלול שאין אי שם ברחבי האינטרנט מאן דהוא שכתב או כותב מתוך מטרה כמתואר על ידך ? אני לא יכול ואני גם לא צריך, העלית תאוריה אז תוכיח אותה אתה , למה אני צריך לשלול אותה ?!

אני פשוט סבור שרוב רובן של התגובות וההודעות אותן קשה לך כל כך לקרוא בהיותן מתנגשות עם דעותיך שלך מקורן באנשים רגילים שדעותיהם פשוט שונות משלך ...וציינתי שתאוריה כפי שהעלית מאפשרת לך להתמודד ביתר קלות עם העובדה שישנם כה רבים שלא רואים את האור כמוך , מעין דמוניזציה של האויב שמקלה על התמודדות עמו.

עופר בינשטוק
חבר מתאריך 16.5.07
7566 הודעות
יום שבת כ''ב באדר ב' תשס''ח    00:43   29.03.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. ראה  
בתגובה להודעה מספר 5

תגובתי:

היות שכאשר כתבתי את דעתי בנוגע ללוחמה הפסיכולוגית האפשרית שמנהלים אלו שעוינים את ישראל דרך טוקבקים קיצוניים, כאשר כתבתי זאת, דעתי נשענה על הצטברות של קריאה של טוקבקים, והיות שלעיתים היה נדמה לי שהקיצוניים מהם, הן כנגד דעות הימין והימין והן כנגד דעות השמאל ונגד השמאל, הן בנוגע לחלקים שונים בחברה הישראלית, מזרח ומערב, והן בנוגע ליחסים בין היהודים ולאלה שאינם יהודים בישראל.

מהקריאה המצטברת הזו, נפלה אצלי ההשערה שזו יכולה להיות כנראה לוחמה פסיכולוגית כנגד מדינת ישראל, על מנת לזרוע בילבול וסיכסוכים פנימיים בין החלקים השונים בחברה והן על מנת להחליש את עמדות הצדדים בתוך החברה ולסכסך בינם לבין עצמם.

זו היתה השערה שלי, ועכשיו כתוצאה מהשיחה איתך החלטתי לבדוק את ההשערה, האם באמת מתנהלת כזו מלחמה פסיכולוגית על דעת הקהל, ואכן בבדיקה קצרה, חיפוש קצר ולא מעמיק ברשת האינטרנט מצאתי אישוש להשערה שלי, מצ"ב דיון בכנסת שכותרתו:

הכנסת השבע-עשרה נוסח לא מתוקן

מושב ראשון

פרוטוקול מס' ‎18

מישיבת ועדת המדע והטכנולוגיה

שהתקיימה ביום רביעי, א' באב התשס"ו - ‎26 ביולי ‎2006 - בשעה ‎10:00
סדר היום: "מלחמה ברשת" - במלחמה על דעת הקהל והגנה על תשתיות לאומיות

שבו,

אלי הכהן, מנהל מקצועי, מכון נטוויז'ן לחקר האינטרט, אוניברסיטת תל-אביב

מדבר בדיוק על הנושא של הלוחמה הפסיכולוגית, על הדיסאינפורמציה של הטוקבקיסטים:

"ההיבט התוכני השני הוא הביטוי האישי, קרי כל אחד מאתנו יכול להשפיע. ההשפעה יכולה להיות מינימליסטית, יכולה להיות גדולה יותר. זה יכול לבוא לידי ביטוי בקבוצות הדיון, בבלוגים, באימיילים, באתרים אישיים, בטוקבקים וכיוצא באלה. קיימת הזווית של תעמולה ודיס-אינפורמציה, היינו הצגת מידע מגמתי מסולף, הטעיה של הצד השני.

לסיום, הורדתי כמה דפי אינטרנט כדי להמחיש את הדברים; למדנו מהאינתיפאדה, היום גם במדינת ישראל וגם ארגונים יהודיים ברחבי העולם מעלים אתרי אינטרנט, למשל האתר שנקרא ‎STANDWITHUS.COM, שקורא להפגנות למען ישראל. הוא, למשל, קורא היום לכל הגולשים לפנות לצלב האדום באימייל, בטלפונים, במכתבים כדי לדרוש בשלומם של החטופים. התאחדות הסטודנטים היהודיים בעולם העלתה אתר חביב מאוד שנקרא ‎GIYUS.ORG, בשלוש שפות. אתה מוריד תוכנה קטנה, והיא מעדכנת אותך, איפה יש סקר שעניינו ישראל. אם כן, התוכנה הזאת מעדכנת וקוראת להצביע למען ישראל. זאת דוגמה לסקר שביצע ‎CNN, עקבתי אחריו. בשבוע הראשון ישראל הוליכה. כעבור כשבוע השתנתה התמונה נגדנו."

ומחזקת את הנושא שרית פלבר, נציגת "קולות", ההתאחדות העולמית של הסטודנטים היהודיים:

שרית פלבר:

כדוברת צרפתית וכמי שעובדת עם ציבור בצרפת בנושא ההסברתי אני חייבת לציין, שיוצא כל יום מהשגרירות בצרפת מידע לכל אדם שרוצה לדעת מה קורה בישראל ואיך להגן על ישראל.
יובל הזכיר את נושא התגייסות הצעירים. הכלי שדיברנו עליו, המגה פון באתר גיוס, עלה לפני פחות משבוע, יש מעל ‎4,000 אנשים שהורידו אותו. אנו מקבלים מאות דיווחים מדי יום מאנשים שמדווחים לנו על כתבות בעייתיות במדינות שלהם, כך שיש סוג של התגייסות. אם יש עוד ארגונים יהודיים שמעונינים להצטרף לקואליציה הזאת, אנו מזמינים אותם. יש האתר שלנו, ‎WWW.GIYUS.ORG. שם יש אימייל שדרכו אפשר לפנות אלינו וניתן גם להוריד את התוכנה.
לגבי הסיירות הבלתי-פורמליות, וזה כן בעידוד משרד החוץ, סטודנטים יהודים שאנו עובדים אתם, בעיקר באירופה אך גם בצפון אמריקה, יושבים כל יום על האתרים האלה, מנסים לכתוב טוקבקים, להיכנס לפורומים. מי שנכנס לאתרי חדשות של עיתונות רואה יותר ויותר נוכחות של אנשים שכותבים טוקבקים. זה לא במאות, גם לא צריך שיהיה במאות, כי אז יבינו שיש קונספירציה. אלה כמה אנשים שכותבים, וזה חשוב להם. הדברים האלה נעשים, ומעודדים אותם מהבחינה הבלתי-פורמלית.

הכתובת של הדיון בכנסת:
שווה לקרוא את כולו, הדיון מעניין.

http://www.knesset.gov.il/protocols/data/html/mada/2006-07-26.html

ובנוסף מצאתי כתבה רחבה ומקיפה נוספת ב YNET:

עכברי המלחמה: כך מסבירים הגולשים את ישראל

בעוד מטוסי חיל האוויר מפגיזים מטרות בלבנון, יושבים עשרות אלפי גולשים בחדרים ממוזגים – ומפציצים את אתרי האינטרנט ברחבי העולם בתגובות אוהדות בעד ישראל. לפעמים, בלי שאני שם לב, כבר נהיה חמש לפנות בוקר , אומר דורון ברקת, שמחפש ברשת סקרים הקשורים לפעילות בלבנון – ומשגר אותם למאות אנשים כדי שיצביעו עבור ישראל. אפילו משרד החוץ כבר זיהה את הפוטנציאל, וגייס מתנדבים למלחמת ההסברה בחזית הטכנולוגית. גם הערבים עלו על השיטה , אומרים שם, אבל עם המצאות ההיי טק הישראליות, אין שום סיבה שלא נכה אותם במגרש הזה"

כתבי "ידיעות אחרונות" פורסם: 21.07.06, 16:32

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3278850,00.html

ועוד כתבה ב YNET

נלחמים על דעת הקהל: בטוקבקים, בסקרים ובתמונות

גולשים פרו ישראלים ופרו לבנונים מנצלים את כל הבמות הזמינות ברשת כדי להילחם על דעת הקהל: הטוקבקים, הסקרים באתרי החדשות, ואתרי התמונות הפכו לזירת קרב בימים האחרונים

אהוד קינן פורסם: 20.07.06, 15:29

אתרי חדשות מפרסמים מעת לעת סקרים בעניינים על סדר היום. סקרים אלה, אשר אינם מייצגים, ניתנים להטייה בקלות ותוצאותיהם לא מעוררות כל רושם (גם לא על עורכיהם), הפכו לזירת קרב בימים האחרונים בין גולשים ישראלים עצבניים לגולשים פרו לבנונים.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3278802,00.html

עופר בינשטוק
חבר מתאריך 16.5.07
7566 הודעות
יום שבת כ''ב באדר ב' תשס''ח    01:52   29.03.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. אני מציע לך גם לקרוא את הקטע הבא - כולל השורות בסוף  
בתגובה להודעה מספר 6

מתוך עבודת דוקטורט של שלי א. סקינר, עבודת מחקר בנוגע "לדיסאינפורמציה ברשת של אתרים גזעניים והתפקיד של אתרים אנטי גיזעניים כגורמים מאזנים של אותה דיסאינפורמציה".

RACIST DISINFORMATION ON THE WEB: THE ROLE OF ANTIRACIST
SITES IN PROVIDING BALANCE
A thesis submitted in fulfilment of the requirements for
the degree of Doctor of Philosophy
Sally A. Skinner
B.A.Hons
Grad Dip Arts (Aboriginal Studies and Race Relations)
Grad Dip Hons (Information Science)
School of Business Information Technology
Business Portfolio
RMIT University
June 2007

סקירת ספרות של המשתנה "דיסאינפורמציה ברשת".

2.2.4. Disinformation on the Web
‘To date, research on Internet information credibility has lagged behind
research on Internet usage’ (Flanagin & Metzger 2000, p. 533). Researchers,
such as Floridi (1996) and Bannerman (1996), have raised the potential of the
Internet as a disinformation, or unreliable information, source, while Edelstein
(1997) has touched on the issue of cyber-propaganda. Floridi considered what
disinformation is, and evaluated how it can occur. He then applied his findings
to consider disinformation on the Internet and what can be done to counter it.
Floridi’s work will form the basis of much of the discussion in Chapter 4.
Disinformation on the Web was also becoming of interest to the library and
information profession. An extensive article (Fitzgerald 1997), summarised
many of the issues for the profession and identified the key means by which
information can be assessed for disinformation qualities. Ebbinghouse (2000)
focused on Internet fraud and hoaxes and outlined ways to avoid being taken
in.
Drawing on the findings of Floridi (1996), Fitzgerald (1997) and also Shenk
(1997), Calvert (2001) conducted focus groups to assess the impact of
scholarly misconduct and disinformation on the Web. He concluded that
‘information literacy is the best possible solution that we have available to us at
the moment’ (Calvert 2001, p. 240). The Web user who is educated in critical
thinking skills and with the ability to differentiate quality information is less
likely to be deceived by disinformation.

http://adt.lib.rmit.edu.au/adt/uploads/approved/adt-VIT20080215.165317/public/02whole.pdf

השורה התחתונה של סקירת המשתנה הזה בנוגע ליכולת של הקורא ברשת הנחשף למידע לדעת ולעמוד כנגד הדיסאינפורמציה שמוזנת לו בקריאה, הדרך הטובה ביותר להתמודד מול מידע כזה ברשת ולדעת לזהות אותו, על פי סקירת הספרות והמסקנה שלה:

"משתמש הרשת אשר מחונך להיות כקורא בעל מיומנויות של חשיבה ביקורתית והינו בעל מסוגלות לאבחן איכויות של מידע הוא פחות פגיע למידע של דיסאינפורמציה"

לטעמי, זו הסיבה שבעצם כתבתי את דעתי שבראש הדיון שלנו, מתוך כוונה להפוך את הקוראים לקוראים ביקורתיים על מנת שלא יוטעו על ידי דיסאינפורמציה. זה היה המסר שלי.

495
חבר מתאריך 16.4.02
51968 הודעות
יום שבת כ''ב באדר ב' תשס''ח    11:12   29.03.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. ואולי צריך להדגיש  
בתגובה להודעה מספר 7

"משתמש הרשת אשר מחונך להיות כקורא בעל מיומנויות של חשיבה ביקורתית והינו בעל מסוגלות לאבחן איכויות של מידע הוא פחות פגיע למידע של דיסאינפורמציה"
ציטוט מאת: עופר בינשטוק

והתבוננות מסביב כאן מספיקה להבין שהאמרה נכונה

דאמר רבי יוחנן - לא חרבה ירושלים אלא על שדנו בה דין תורה

תמר בורסוק
גולש אורח
יום שבת כ''ב באדר ב' תשס''ח    08:17   28.03.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. ללמ  
בתגובה להודעה מספר 5

אהוד בנאי
גולש אורח
יום שבת כ''ב באדר ב' תשס''ח    04:33   29.03.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. יתכן שאתה צודק, נניח, וזה לא נשמע מאוד הזוי  
בתגובה להודעה מספר 0

כלומר בקריאת כל תגובותיך כאן וכן בהפעילי common sense אני
משער שיכול להיות.
אז מה? מה בדיוק אנו אמורים לעשות עם הידיעה הזאת?
לא לקרוא תגוביות באינטרנט? להפעיל יותר שיקול דעת?
אשמח להבין לאן אתה חותר בסופו של דבר.

עופר בינשטוק
חבר מתאריך 16.5.07
7566 הודעות
יום שבת כ''ב באדר ב' תשס''ח    11:58   29.03.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. לאן אני חותר?  
בתגובה להודעה מספר 8

ערכתי לאחרונה בתאריך 29.03.08 בשעה 12:05 בברכה, עופר בינשטוק

לציטוט של 495 מדברי, שהם מסקנת סקירת הספרות שהבאתי מעבודת הדוקטוראט של שלי, א, סקינר.

ולשורות התחתונות של הדעה שהבעתי בכותרת הדיון:

לטעמי, זו הסיבה שבעצם כתבתי את דעתי שבראש הדיון שלנו, מתוך כוונה להפוך את הקוראים לקוראים ביקורתיים על מנת שלא יוטעו על ידי דיסאינפורמציה. זה היה המסר שלי.

כאשר קוראים תגובות/טוקבקים, צריך להבין שהמציאות שתיארתי אפשרית ולהבין שחלק מהתגובות/מהטוקבקים מהווים כנראה לוחמה פסיכולוגית עויינת כנגד אזרחי מדינת ישראל.

המסר שלי בהבעת הדעה היה שכל אחד יפעיל שיקול דעת וידע שיש אפשרות, שיש גורמים עויינים המנסים לזרוע בילבול, סיכסוכים, פילוג ודיסאינפורמציה בקרב הציבור בארץ, וכאשר נתקלים בטוקבקים ו/או במסרים קיצוניים מאוד שנראים הזויים, פשוט להבין שיכול להיות שהאויב עובד כנגדנו כאן ברשת, ופשוט להתעלם מהמסרים הללו.

פשוט להפעיל שיקול דעת בקריאת התגובות ולהתעלם מתגובות שנראות הזויות בקיצוניות שלהן, שאינן סבירות ולעבור הלאה להתמודד איתן בדרך של התעלמות, פשוט לקחת בחשבון את האפשרות שהאויב כנראה פועל כאן.

אהוד בנאי
גולש אורח
יום שבת כ''ב באדר ב' תשס''ח    12:56   29.03.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. את אותו שיקול דעת בדיוק, אבל ממש בדיוק את אותו  
בתגובה להודעה מספר 11

שיקול דעת יש להפעיל בקריאת כל דבר.
גם בקריאת מאמרים עצמם באינטרנט ובעיתונות הכתובה,
גם בקריאת תגוביות אפילו אם אין בהם לוחמה פסיכולוגית.

אדם ראוי הוא אדם ביקורתי תמיד שלא "קונה" כל מה שמנסים למכור לו.

עופר בינשטוק
חבר מתאריך 16.5.07
7566 הודעות
יום שבת כ''ב באדר ב' תשס''ח    13:19   29.03.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. צודק במאה אחוז  
בתגובה להודעה מספר 15

גלובוס
גולש אורח
יום שבת כ''ב באדר ב' תשס''ח    12:01   29.03.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. זה לא נראה הגיוני  
בתגובה להודעה מספר 0

כל שבוע או חודש יש אלפי טוקבקים קיצוניים באתרי החדשות, ולא סביר שגורמים עוינים שיודעים עברית ישקיעו כל כך הרבה מאמץ בכתיבת אלפי טוקבקים, מה גם שאין בזה הרבה תועלת.
צריך להודות שיש המון טוקבקיסטים ישראלים קיצונים. הם כותבים לא רק באתרי חדשות ולא רק בעניני פוליטיקה.
האם גם הטוקבקיסטים הקיצונים ברוטר הם גורמים עויינים?

עופר בינשטוק
חבר מתאריך 16.5.07
7566 הודעות
יום שבת כ''ב באדר ב' תשס''ח    12:12   29.03.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. ראה גלובוס  
בתגובה להודעה מספר 12

אתה יכול לקחת את דברי ואת כל המידע שהבאתי לאן שאתה רוצה, זה ממש לגיטימי לא לקבל את זה.

זו היתה דעתי מראש, כך הערכתי ושיערתי מראש, לכן כתבתי את דעתי בראש השירשור.

ואולם, אחרי שערכתי את המחקר הקטן ברשת כתוצאה מהדיון כאן, קיבלתי חיזוקים לדעתי דרך המקורות שהבאתי, יש אישוש ברור להשערה שלי במידע הזה.

אולם שוב, כל אחד יכול לקחת איתו את המידע הזה וללכת איתו לאן שזה מתאים לו, לקבל את האפשרות הזו או להתעלם ממנה.

זה ממש בסדר ולגיטימי.

בידידות

עופר

גלובוס
גולש אורח
יום שבת כ''ב באדר ב' תשס''ח    12:55   29.03.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. לא ענית לשאלתי  
בתגובה להודעה מספר 13

האם גם הטוקבקיסטים הקיצונים ברוטר הם גורמים עויינים?

עופר בינשטוק
חבר מתאריך 16.5.07
7566 הודעות
יום שבת כ''ב באדר ב' תשס''ח    13:16   29.03.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. אין לי מושג  
בתגובה להודעה מספר 14

ערכתי לאחרונה בתאריך 29.03.08 בשעה 13:18 בברכה, עופר בינשטוק

מה שכתבתי זה בנוגע לתופעה באופן כללי ולא לאתר זה או אחר, התופעה הזו בהחלט יכולה להופיע בכל אתר.

פשוט צריך לקרוא את ההודעות ולהפעיל שיקול דעת, בכל אתר שגולשים בו.

גלובוס
גולש אורח
יום שבת כ''ב באדר ב' תשס''ח    15:21   29.03.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. תוכל לפרט לאיזה סוג של תגובות קיצוניות אתה מתכוון?  
בתגובה להודעה מספר 16

אם לא תפרט ולא תתן דוגמאות, לא נוכל לזהות את התגובות "החשודות"
כאלה שמקללים ימנים ודתיים?
כאלה שתומכים בכהנא, וגולדשטיין ושמקללים ערבים ושמאלנים?

עופר בינשטוק
חבר מתאריך 16.5.07
7566 הודעות
יום שבת כ''ב באדר ב' תשס''ח    18:40   29.03.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. ראה גלובוס  
בתגובה להודעה מספר 18

ערכתי לאחרונה בתאריך 29.03.08 בשעה 18:50 בברכה, עופר בינשטוק

טרחתי לקרוא קצת טוקבקים כדי לנסות לתת לך דוגמה, ושוב, זו תחושה אישית ולא עובדה, רק תחושה שיש כאן גורם עוין שמשדר טוקבק (מהארץ או מחו"ל), בהחלט יכול להיות שזה לא אבל לי אישית זה נראה הגיוני שזה לא ישראלי ימני או שמאלי אלא גורם עוין.

מצ"ב דוגמאות, כל אחד יכול לשפוט ובהחלט יכול להיות מחלוקת על האפשרות שזו לוחמה פיכולוגית או דיסאינפורמציה מכוונת.

מהכתבה הזו:

http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/969570.html

ומהכתבה הזו:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3278802,00.html

וממש שווה לקרוא את רמת העברית של מי שכותבת את הטוקבק הזה:

מהכתבה הזו:

http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/969588.html

בהחלט יכול להיות שיש טעות לעיתים בתחושה לגבי האפשרות שזהו גורם עוין, אך יש מקרים שזה נראה די שקוף, הטוקבק בשפה עברית חלקה, אולם התוכן הזוי ולעיתים יש סמנטיקה שלא מתחברת לאיכות השפה, מן דיסונאנס כזה.

495
חבר מתאריך 16.4.02
51968 הודעות
יום ראשון כ''ג באדר ב' תשס''ח    07:31   30.03.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. בהחלט יכול להיות שאלו יחידים מהשוליים הפולטיים  
בתגובה להודעה מספר 20

חלקם למדו והגיעו להשגים
אבל כשאתה מדבר איתם על החלק הפוליטי משובצות אצלם סיסמאות כמו שהבאת
שום עובדה לא מגיעה עד לחלק ההגיוני בחשיבתם
הם מנצלים כל מידע כדי להראות שחשיבתם מוצדקת
חבל על ויכוחים איתם כי דיעותהם הבסיסיות מקובעות
וכל מידע מגיע עד לחלק השליט על טקטיקת ההגנה שלהם
מענין אם ישנם בפורום אנשים מתחום מדעי ההתנהגות שיכולים להוסיף

עופר בינשטוק
חבר מתאריך 16.5.07
7566 הודעות
יום ראשון כ''ג באדר ב' תשס''ח    08:15   30.03.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. מסכים איתך אבל מאידך  
בתגובה להודעה מספר 21

ערכתי לאחרונה בתאריך 30.03.08 בשעה 08:26 בברכה, עופר בינשטוק

בהחלט יכול להיות שאלה הם ערבים מלבנון קרי מהחיזבאללה, או מאירן, או מכל מקום אחר על הגלובוס שמשתתפים בדיון הישראלי מתוך מטרה לייצר מחלוקות וסיכסוכים פנים חברתיים בישראל.

גם ערבי מעזה או מרמאללה יכול לכתוב בקלות את הטוקבקים הללו ודי קל לראות למי שקורא בעיון שחלק מהם אינם יהודים, אבל יש להם שליטה מלאה בעברית רהוטה.

אין בטקסטים הללו, לפחות בחלקם אלא שינאה תהומית עוינת, זו לא מחלוקת על דעות אלא שינאה תהומית שלא מחפשת דיון או שיכנוע, סתם מקללים בשפה נאותה.

לדוגמה אצל פריחה - שכותבת בעברית רהוטה ותיקנית אפשר למצוא "למה לעזעזל, לא יסדתם לעצמכם "מדינה יהודית" באחת מארצות ערב?".

495
חבר מתאריך 16.4.02
51968 הודעות
יום ראשון כ''ג באדר ב' תשס''ח    09:10   30.03.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  23. אין ספק שהאפשרות שאתה מעלה קיימת  
בתגובה להודעה מספר 22

וממה שגלוי וידוע מספיק אם נזכיר מהעבר את אליהו נאוי, הוא דאוד אל-נאטור כפי שכונה ברדיו
שהיה מספר סיפורים עם מוסר השכל שרבים בעולם הערבי היו מאזינים לו
אין ספר שהעולם הערבי אינו מזלזל בתחום ההשפעה הפסיכולוגית והם עושים זאת טוב מישראל
מספיק אם נראה את תחום הטלויזיה שהם עושים בה כרצונם
ואני מאוד אתפלא אם אין להם אנשים העוסקים בזה

בעקבות העכבר3
גולש אורח
יום ראשון כ''ג באדר ב' תשס''ח    11:29   30.03.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  24. אולי ערבים מלבנון ואולי יהודים מישראל ...  
בתגובה להודעה מספר 22

רואה שאתה אוהב לחפש מידע ברשת , תגגל קצת על השמות "יורם בר חיים" , "יוסי שוורץ" "איריס בר" ... מבטיח לך שתמצא הרבה חומר מעניין ודומה למה שתארת קודם ומבטיח לך שמדובר ביהודים "כשרים".

אהוד בנאי
גולש אורח
יום ראשון כ''ג באדר ב' תשס''ח    14:18   30.03.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  25. אתה עובד לא רחוק מאחת מתחנות הרכבת בת''א ?  
בתגובה להודעה מספר 24

כי באזור ההוא יש כאלו שתפקידם לנטר יהודונים ארורים כמו איריס בר
ובעלה יואב בר או כמו יורם בר חיים ודומיהם...

פשוט הפתיע אותי שאתה מכיר את השמות הללו.

495
חבר מתאריך 16.4.02
51968 הודעות
יום ראשון כ''ג באדר ב' תשס''ח    15:00   30.03.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  26. מהיכן אתם מכירים את השמות האלה ואחרים?  
בתגובה להודעה מספר 25

ערכתי לאחרונה בתאריך 30.03.08 בשעה 15:03 בברכה, 495

הרצתי בגוגול
איריס בר
יואב בר
איריס בר
יורם בר חיים
מצאתי בברור את יורם בר חיים
ורק אז הבנתי

בעקבות העכבר3
גולש אורח
יום ראשון כ''ג באדר ב' תשס''ח    16:56   30.03.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  28. על יוסי שוורץ לא מצאת ??? לא חיפשת טוב , הוא הגרפומן  
בתגובה להודעה מספר 26

ערכתי לאחרונה בתאריך 30.03.08 בשעה 17:00 בברכה, בעקבות העכבר3

מבין אלו שהזכרתי .

גם איריס מרבה לכתוב ולה יש אפילו אתר אינטרנט מעניין http://iris_bar.tripod.com/

אהוד בנאי
גולש אורח
יום ראשון כ''ג באדר ב' תשס''ח    17:36   30.03.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  29. מעניין? מעניין?!?!?!?  
בתגובה להודעה מספר 28

בערך כמו לאמר על אלקסה, בורסוק, שמאלני מתקדם ו-rss גם יחד שהם
מעניינים.

דוגמא לחולניות המוגזמת והמגעילה ממש של אותה איריס:

בעקבות העכבר3
גולש אורח
יום שני כ''ד באדר ב' תשס''ח    13:15   31.03.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  30. קח עוד כמה דברים שיעצבנו אותך .... מי מזהה במה מדובר?  
בתגובה להודעה מספר 29

ערכתי לאחרונה בתאריך 31.03.08 בשעה 13:19 בברכה, בעקבות העכבר3

אהוד בנאי
גולש אורח
יום שני כ''ד באדר ב' תשס''ח    13:28   31.03.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  31. כמו ששמת לב, אותי לאחרונה קשה יותר לעצבן...  
בתגובה להודעה מספר 30

אם אינני טועה הבחור הממושקף עם החולצה האדומה איננו יורם בר חיים.
אותו ראיתי, פנים אל פנים, באיזו הפגנה מול שגרירות ירדן.
כן, הוא בא בטענות אל הירדנים על שאינם מספיק ערביים לטעמו בכך שלא
מחרימים את ישראל.

יצא לי גם ללכת מספר פעמים ל"סלון מזל" ככה שאני מכיר לא מעט מהנפשות
הפועלות בתחום השמאל האולטרה רדיקאלי.

בעקבות העכבר3
גולש אורח
יום שני כ''ד באדר ב' תשס''ח    13:41   31.03.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  33. מה פתאום יורם !! אבל את השמנה אתה אמור להכיר  
בתגובה להודעה מספר 31

ערכתי לאחרונה בתאריך 31.03.08 בשעה 14:02 בברכה, בעקבות העכבר3

וגם את המשופם .

ומי זה אתה יודע ?

ומי זו ? (את התשובה לזה אני לא יודע ...אבל הייתי רוצה לדעת )

ד"א.... לא שאלתי למה במי מדובר אלא במה מדובר

אהוד בנאי
גולש אורח
יום שני כ''ד באדר ב' תשס''ח    14:01   31.03.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  34. גם אני הייתי שמח לדעת מי זו ההיא מהתמונה האחרונה  
בתגובה להודעה מספר 33

ולא, לשמחתי אינני יודע מי השמנה הגבוהה שמעשנת.
אל תאמר לי שהיא מאושיות הפורומים של רוטר...

מאיפה התמונות? בטח מאחת ההפגנות נגד הפלישה הארה"ב-ית לעיראק או
נגד מלחמת לבנון ה-II. לא?

בעקבות העכבר3
גולש אורח
יום שני כ''ד באדר ב' תשס''ח    15:44   31.03.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  35. האפשרות השנייה.  
בתגובה להודעה מספר 34

בעקבות העכבר3
גולש אורח
יום ראשון כ''ג באדר ב' תשס''ח    16:24   30.03.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  27. חשבתי שאתה כבר יודע הכל עלי :-)  
בתגובה להודעה מספר 25

אכפתי
גולש אורח
יום שבת כ''ב באדר ב' תשס''ח    15:44   29.03.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. אין כזה דבר קיצוני - יש אמיתי או מסולף . למצבים קיצונים  
בתגובה להודעה מספר 0

צריך לתת פתרונות שנראים לעתים קיצוניים. אני למשל לא מונחה ע"י
אף גוף. אינני שייך לשום מפלגה גדולה ויש לי דעות עצמאיות שחותרות
לפתרונות אמיתיים !

בריינס
חבר מתאריך 15.4.05
7250 הודעות
יום שני כ''ד באדר ב' תשס''ח    13:34   31.03.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  32. נו? הרמת את הכפפה?  
בתגובה להודעה מספר 19

אני בטוחה שקוראי רוטר ישמחו לשמוע אותך גם ברדיו
http://rotter.net/forum/politics/8929.shtml#11

http://www.ugot4u.com

אכפתי
גולש אורח
יום שלישי כ''ה באדר ב' תשס''ח    08:01   01.04.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  36. נו , תסדר לי להיות שדרן ולבטח המאזינים יזכו לחוויה  
בתגובה להודעה מספר 32

להכנס לתחום הזה צריך טונות של פרוטקציה . בזמנו שלחתי
לכל עורכי העיתונים בקשה לכתוב בתשלום , שכן כידוע אני מגדולי הכותבים
בכל הפורומים באינטרנט ,אבל אפילו לא ענו לי . ככה זה במדינת הקליקות והברנז'ות והפרוטקציוניזם והקשרים.

בריינס
חבר מתאריך 15.4.05
7250 הודעות
יום שלישי כ''ה באדר ב' תשס''ח    09:58   01.04.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  37. תתחילי בקטן ובהתנדבות  
בתגובה להודעה מספר 36

תתקשרי ל"יש עם מי לדבר" כל יום
תשלחי למוספי "קוראים כותבים"
עד שיתחילו להכיר אותך
ואז כשתהיי כבר מוכרת תנסי להציע את עצמך למשרה בתשלום.

אכפתי
גולש אורח
יום שלישי כ''ה באדר ב' תשס''ח    10:15   01.04.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  39. למה את/ה פונה אלי בלשון נקבה ? אני גבר , גבר ...  
בתגובה להודעה מספר 37

העכבר ששתק3
גולש אורח
יום שלישי כ''ה באדר ב' תשס''ח    10:18   01.04.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  40. תוכיחי...  
בתגובה להודעה מספר 39

בריינס
חבר מתאריך 15.4.05
7250 הודעות
יום שלישי כ''ה באדר ב' תשס''ח    10:18   01.04.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  41. למה אתה פונה אליי בלשון זכר? אני אישה, אישה!  
בתגובה להודעה מספר 39

העכבר ששתק3
גולש אורח
יום שלישי כ''ה באדר ב' תשס''ח    10:14   01.04.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  38. שערורייה! הצעת לכתוב בתשלום והם סירבו לקבל ממך כסף?!  
בתגובה להודעה מספר 36

בריינס
חבר מתאריך 15.4.05
7250 הודעות
יום שלישי כ''ה באדר ב' תשס''ח    10:19   01.04.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  42. :-)  
בתגובה להודעה מספר 38

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות