גירסת הדפסה          
קבוצות דיון חופש הביטוי נושא #2091 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 2091   
shk
גולש אורח
   19:58   18.04.02   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

בעקבות דיון שנערך היום ב''מילה האחרונה'' בגל''צ  

הדיון נערך בין אורי אורבך לגידי גוב.
זה היה אחרי שהם ראיינו איזה פרופסור על דעותיו הימניות.

ואז גידי אמר שהוא חייב להגיד לו משהו על הנושא שהוא (אורי) דיבר (כמה ימים קודם, הם מתחיפים) עם אברי גלעד.

זה היה בנושא יפה וירקוני ודעותיה.
ואז זה מה שאמר גידי: (ציטוט חופשי) מה זה שאתה (אורי) אומר שבגלל שהיא זמרת אז אתה אומר "נו, אז אמרה, היא בסה"כ זמרת"
וגם בכלל, מה היא בסה"כ אמרה? שמתיחסים לפלסטינאים לא טוב? שהבנים שלה ירדו מהארץ כי אין מה לחפש פה?"
( הערה אישית שלי - היא לא אמרה רק שמתיחסים לא טוב.. היא אמרה שצה"ל הוא כמו הנאצים.. מענין.. לא ידעתי שעם ישראל בגלות הלך והתפוצץ והרג גרמנים להנאתו בזמנו החופשי, ולא ידעתי שעם ישראל בגלות הלך ועירער את ביטחונם של הגרמנים האומללים.. אבל נו, אל תטרידו את יפה ירקוני בהשאוות.. אופס.. היא בעצמה עשתה אותם.... אופס.. זה מידי לעומק מבחינתה לחשוב הלאה..)

והוא המשיך להוציא קצף וחימה על אורי.

אורי הסביר לו בנעימות:
אין לי בעיה שיפה ירקוני תביע דעתה המלומדת בנידון.
אלא ש:
(ופה בעצם הדיון שאני רוצה לפתח אתכם )
כאשר סלבריטאים מעולם הבידור, טלווזיה, זמרה, כדורגל, כדורסל וכדו' אומרים משהו ישר התיקשורת כולה קופצת ורועשת ומורחת את זה על כל העיתונים
לעומת זאת כשאומרים דעתם פרופסרים ואנשי אקדמיה,
מאחר והם לא ממש מפורסמים, דעתם לא נשמעת...

קפץ עליו רוגזו של גידי:

אתה בא להגיד לי שבגלל שהם רק זמרים או רק כדורגלנים אז הם לא מספיק מלומדים לומר את דעתם?!!
אתה ממש מחזיר אותנו אלפי שנות דור אחורה בפאנטיות שלך והדעות הקדומות!
(הוא ממש יצא מכליו... אני מקשיבה הרבה לתוכנית.. מזמן לא שמעתי אותו כ"כ עצבני)

אורי בנעימות ממשיך:
בעולם מורדני מערבי ראוי אכן, לאנשים מלומדים יש יותר חכמה ולכן כאשר הם מביעים דעתם וכאשר מביעים דעתם אנשי הבידור הפרופרציה ליחס של שתי הקבוצות היא פשוט לא נורמלית.

----
אז מה?
העולם שלנו הפך את סידרי העדיפיות?
היום מי שמחשיב את עצמו "איני" זמר, זמרת, כדורגלן, מנחה שעשועונים, ושט על כנפי הערצה יכול להוציא מפיו פנינים והיחס לדבריו יכה גלים
לעומת אנשים בעלי שעיור קומה מלומדים, שדיבריהם אי שם שוקעים בתהום הנשיה?

עזבו.. לא הבנתם כלום...
ניסיתי להעביר את ההלם ששמעתי ממה שגידי דיבר.. אבל מי שלא שמע אותו
לא יכול לקלוט את ההסתכלות העקומה הזו..

נדהמתי.
לא אמרתי שאסור

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  גמני שמעתי ערפל 18.04.02 23:31 1
     הוא עצמו באמצע אמר: shk 19.04.02 16:19 3
  ועל זה כבר נאמר... אפס שתיים 18.04.02 23:45 2
  אני לא חושבת שאף אחד מכם הבין. צביה 21.04.02 16:51 4
     צביה את מקשיבה לתוכנית? shk 22.04.02 19:43 5
         אני מקשיבה לפעמים, צביה 23.04.02 16:24 6

ערפל
גולש אורח
   23:31   18.04.02   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. גמני שמעתי  
בתגובה להודעה מספר 0

אבל החלטתי לא להתעצבן, כי מי זה גידי הזה?
סתם עוד זמר. לא איזה אקדמאי...

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
shk
גולש אורח
   16:19   19.04.02   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. הוא עצמו באמצע אמר:  
בתגובה להודעה מספר 1

"לי עצמי אין תעודת בגרות.."
אז אורי אמר לו..
"ולי יש תעודת בגרות.."

זה היה פשוט ויכוח מצחיק ועצוב בו זמנית...

אנשים צריכים לקלוט שאכן, אנשים מלומדים, יש בהם יותר חכמה ויש להם יותר
"קבלות" להביע דעתם מאשר אנשים שהם מפורסמים בגלל יופי, או כישרון זמרה או כישרון כידרור מאלף.

רחל, גם הפרחים

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
אפס שתיים
גולש אורח
   23:45   18.04.02   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. ועל זה כבר נאמר...  
בתגובה להודעה מספר 0

הכלבים נובחים והשיירה עוברת...

כל הכבוד לצה"ל!

צביה
גולש אורח
   16:51   21.04.02   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. אני לא חושבת שאף אחד מכם הבין.  
בתגובה להודעה מספר 0

מהסוף- שיק הויכוח הוא מתוכנן, את יכולה להיות די בטוחה בזה.

אורי אמר את מה שאמר בציניות, והתרעומת של גידי הייתה על עצם הציניות. נדמה לי גם שזה עצוב שיפה ירקוני זוכה לכזאת במה פוליטית רק כי היא זמרת, ואין מה לעשות, הפרופסור, שאכן יש לו יותר לגיטימציה לומר דברים בנושא משנתו המדינית, דבריו לא יעשו הד בדיוק מהסיבה הזאת- כי ממנו מצפים לומר דברים כאלה (אפילו שיהיו קונטרוברסיאליים) לעומת זמרת, שמה שמצפים שתעשה זה לשיר.

בקיצור, שניהם צודקים- גם באבחנות שלהם, גם בציניות (אורי) וגם בהבעת הצער על כך שאלו הם פני החברה (גידי), ואני אסיים במה שפתחתי בו- הויכוח עצמו, הטונים שלו וכו', הכל מתוכנן מראש, פשוט כדי שזה ייחרט במוחנו, כי זה הקונספט של התכנית.

shk
גולש אורח
   19:43   22.04.02   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. צביה את מקשיבה לתוכנית?  
בתגובה להודעה מספר 4

עצבים כמו שהוציא גידי באותו ויכוח מזמן לא יצאו ממנו...

וכולה על מה?
שאמרו שאכן מזמרת מצפים שתשיר. וכן, מותר לה להביע את דעותיה.
גם לך, גם לי, גם לפרוסור..
אבל הפרופרוציות של החשיפה לכל מילה שאנשים פופליסטים מוצאים לבין אנשים מלומדים בעלי רמת אינטילגנציה קצת יותר גבוהה מרקיעה שחקים.

ואורי?? הוא ציני??!! הוא סתם אומר את האמת בפרצוף

צביה
גולש אורח
   16:24   23.04.02   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. אני מקשיבה לפעמים,  
בתגובה להודעה מספר 5

לגבי חופש הביטוי- כן, לכולנו מותר להגיד מה שאנחנו רוצים (עם גבולות מסויימים שאני לא אכנס אליהם כאן).

הדברים שיפה ירקוני לא היו אסורים- זה מה שהיא חושבת, שתגיד, אבל היא לא יכולה לאכול את כל העוגה ולהשאיר אותה שלמה- היא צריכה לקחת בחשבון שכשאומרים דברים חריפים כל כך יש מחיר שצריכים לשלם, ועם כמה שזה כואב ולא נעים ואני יכולה להבין את התסכול שלה מביטול ערב ההוקרה שתוכנן לה, אין לה מה להיות מופתעת- גם אם ימשיכו לאהוב אותה כזמרת, מבחינה מקצועית הכוונה, הרי שהיא הייתה צריכה לצפות שהרוב לא יסכימו להתפרש כמזוהים עם הדיעות שהיא הביעה, שלגיטימיות כלל שיהיו הן די מטרידות.

זהו, זה מה שהיה לי להגיד...

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות