גירסת הדפסה          
קבוצות דיון חופש הביטוי נושא #5630 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 5630   
אספרסו
גולש אורח
י''א בכסלו תשס''ו    05:46   12.12.05   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

מופז ואתיקה  

שאול מופז רמטכ"ל (מיל) ושר ביטחון היום מופקד בין היתר על רוח צה"ל ובעיקר על קיום הקוד האתי הנדרש ממפקד. מדובר בחוקה צבאית אשר אילו הייתי צריך לתמצת אותה במילה אחת הרי היא "אחרי".
המושג "אחרי", הוא יכולת המפקד לגרום לפקודיו ללכת קדימה אלי קרב, להגן על המולדת לחרף נפשו בעבורה והכול למען אידיאל כללי של אהבת המולדת.
על מנת שערך זה יתקיים וילכו אחרי המפקד נקבעו בקוד האתי הצה"לי מספר ערכי יסוד ואני מביאם במקור:

אמינות - החייל יציג דברים כהווייתם, בשלמות ובדייקנות, בתכנון, בביצוע ובדיווח, ויפעל כך שרעיו ומפקדיו יוכלו לסמוך עליו בביצוע המשימות.
דוגמה אישית - החייל ינהג על פי הנדרש ממנו ויקיים את שהוא דורש מזולתו, מתוך הכרה ביכולתו ובאחריותו, בצבא ומחוצה לו, להוות דוגמה ראויה.
דבקות במשימה וחתירה לניצחון - החייל יילחם ויפעל באומץ לב נוכח כל הסכנות והמכשולים
שבפניו, וידבק במשימתו בנחישות ובתבונה, עד כדי חירוף הנפש.

רק בסוף השבוע התבשרנו על ידי אותו מפקד עליון של הצבא כי יישאר בליכוד ולא יעזוב אותו, בית לא עוזבים, ועל האחריות להביא את הליכוד לניצחון במערכת הבחירות הקרובה.
אלפי פעילים נרתמו למשימה מתוך ידיעה כי מדובר במנהיג בעל "אמינות", אדם משכמו ומעלה שלא נבהל מסקרים ומהמצוקה של "היחידה" ולכן מהווה דוגמא אישית לכלל, ומתוך ידיעתם כי דבקות במשימה וחתירה לניצחון הם הערובה בסופו של יום להגשים את אשר לו הם מייחלים.
באותה "יחידה" שהיא אמנם ברובה לא מובחרת ערקו כמה עריקים שהיה ברור להם כי לא יקבלו אחרי "מבצע הבחירות" את דרגת "הסמל" ולכן ערקו אל החיים הטובים והבטוחים מבחינתם באותה עת, אלה עריקים שאפילו יחידת לוכדי העריקים לא תתאמץ עבורם כגון "אבראשה חזור הביתה" (עיין ערך יצחק שמיר).

באותה יחידה נשארו עדיין כמה פורעים ופרועים, אבל יש גם גרעין איכותי, באותה יחידה מתחילים להבין וללמוד משגיאות, אבל יש כאלה שמוכנים להיות רק כאשר יש הישגים ובכישלון כולם בורחים, עורקים ומצחקקים לכאורה כל הדרך אל הקלפי.
אין לי ציפיות גדולות מדליה איציק, הוירטואוזים שלה לפי עונות השנה מתחלפות לפי צרכיה, טוב, היא רק מורה ולא מצפים היום ממורים שכאלה לקורטוב של אמינות ובטח לא למנת שכלתנות בסיסית.
שמעון פרס כבר נאמר עליו הכול, מפסידן, חתרן, ואחד שחושב שהעולם בלעדיו יקרוס, סוג של רגשי גדלות של איש זקן שייחודו ביכולתו להציג הצגה של אחד שיודע משהו שכולנו לא רואים, ממש כותב את ההיסטוריה של עצמו ורק חסר שגם יכתיב לנו איזה רחובות כיכרות ופארקים ישאו את שמו בעתיד.
גם מצחי הנגבי אין לנו ציפיות, מן סוג של כדורגלן שיכול להחליף חולצה ולזרוק כל קלישאה שיושבי הטריבונה ירצו לשמוע משהו כגון "הכדור הוא עגול", ואפילו אידיאולוגית לשכנע כי הוא מאוד אוהב לשבת עם אריק מול הים ולצפות בזריחה. (עיין ערך אלון מזרחי).
אבל מופז? עליו לא האמנתי, העיניים הבוכות שכנעו אותי, קולו הרועד גרם לי לרצות לחבקו, זה דמות המפקד שעליו הייתי סומך והולך איתו ואחריו, ידעתי כי אמינות, דוגמא אישית, דבקות במשימה וחתירה לניצחון הם אבות היסוד שלו, רוח צה"ל, רוח הקיום והאמון בין אנשים, בטוב וברע כולנו יחד.

בצה"ל אני מניח כולם מרימים מבט למעלה, אל המפקד, הם הבינו כי ביום צרה כל אחד לעצמו, אז מה אם איזה "מתחת יוסוף" הפוליטי יופקר וימות. עזיבת מופז, רוח צה"ל ודוגמת המפקד הם יום הקבורה החגיגי לערכי צה"ל, איש כזה איננו יכול לפקד על הצבא, איש כזה צריך יחד עם מפקדו שרון להיזרק על ידי הציבור מכל המדרגות הפוליטיות וצריך לומר להם, די, עד כאן עופו הביתה חבורת שקרנים נהנתנים שכל עניינם הוא אופורטוניסטי ולא טובת המדינה זה עניינם.

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  רשימה איכותית אורן אדרי 12.12.05 08:18 1
  בית לא עוזבים עד שזה מגיע לכיס (ולכיסא). עצוב כמו המדינה. שא_ברכות 12.12.05 15:47 2
  מה הקטע הזה עם 'בית לא עוזבים'? אף פעם לא עברתם דירה? סתמית 13.12.05 18:52 3
     סתמית, סתמית.... ;-) Sרון Sקד 14.12.05 13:53 4
         סתתתתתםםםםםםם.... :P זה היה בנימה היתולית סתמית 15.12.05 11:54 5
             הצליח ועוד איך, קרעת אותי מצחוק :-) Sרון Sקד 15.12.05 13:47 6

אורן אדרי
גולש אורח
י''א בכסלו תשס''ו    08:18   12.12.05   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. רשימה איכותית  
בתגובה להודעה מספר 0

עצוב כמה שזה נכון

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
שא_ברכות
חבר מתאריך 9.5.05
5780 הודעות
י''א בכסלו תשס''ו    15:47   12.12.05   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. בית לא עוזבים עד שזה מגיע לכיס (ולכיסא). עצוב כמו המדינה.  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
סתמית
גולש אורח
י''ב בכסלו תשס''ו    18:52   13.12.05   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. מה הקטע הזה עם 'בית לא עוזבים'? אף פעם לא עברתם דירה?  
בתגובה להודעה מספר 0

Sרון Sקד
חבר מתאריך 11.12.03
36823 הודעות
י''ג בכסלו תשס''ו    13:53   14.12.05   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. סתמית, סתמית.... ;-)  
בתגובה להודעה מספר 3

סתמית
גולש אורח
י''ד בכסלו תשס''ו    11:54   15.12.05   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. סתתתתתםםםםםםם.... :P זה היה בנימה היתולית  
בתגובה להודעה מספר 4

כל הפוליטיקה הרצינית הזאת מתישה אותי, לפעמים סתם בא לי להפוך את כל העניין לבדיחה....אבל אם לא הצליח לי, אני מתנצלת

http://sig.clipartinc.com/Monitors/t.gifhttp://sig.clipartinc.com/Monitors/i.gifhttp://sig.clipartinc.com/Monitors/m.gifhttp://sig.clipartinc.com/Monitors/a.gifhttp://sig.clipartinc.com/Monitors/t.gifhttp://sig.clipartinc.com/Monitors/s.gif

Sרון Sקד
חבר מתאריך 11.12.03
36823 הודעות
י''ד בכסלו תשס''ו    13:47   15.12.05   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. הצליח ועוד איך, קרעת אותי מצחוק :-)  
בתגובה להודעה מספר 5

ו.... הפוליטיקה שלנו היא באמת - בדיחה אחת גדולה

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות