גירסת הדפסה          
קבוצות דיון חופש הביטוי נושא #7621 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 7621   
יחזקאל האדום
גולש אורח
אור ליום ששי כ''ב בטבת תשס''ז    19:06   11.01.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

בקשה לעזרה מעכברי אינטרנט... מי יודע היכן ניתן למצוא  

אינפורמציה לגבי תאריכי לידה ושעות לידה...
אם נניח הייתי רוצא לדעת את שעת הלידה שלי ( חייב להיות כתוב בדו"ח לידה... לא כתוב בתעודת לידה...)
תודה על המאמץ...

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  קודם כל צריך לדעת את התאריך הנכון עם ישראל חי 11.01.07 22:47 1
     תודה!, האם ידוע לך משהו לגבי שעת לידה? כיצד מוצאים? יחזקאל האדום 14.01.07 11:09 2
     לא מדוייק שרוליק 17.01.07 11:38 3
         תודה על ההארה, ועל התשובה המושקעת עם ישראל חי 17.01.07 18:41 5
             תודה רבה על התשובה שרוליק 17.01.07 20:26 6
  אני הייתי במשרד הפנים, וראיתי את ת. הלידה המקורית שלי, שרוליק 17.01.07 11:45 4
     ברשותך- בור שרוצה להבין... יחזקאל האדום 18.01.07 10:18 7
         בדיוק עם ישראל חי 19.01.07 05:55 9
             סחתין... תודה. יחזקאל האדום 19.01.07 19:56 10
  עם כל הכבוד לדיון... מי יתן יד- היכן ניתן למצוא שעות לידה? יחזקאל האדום 18.01.07 10:19 8

עם ישראל חי
חבר מתאריך 3.10.07
6481 הודעות
יום חמישי, כ''א בטבת תשס''ז   22:47   11.01.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. קודם כל צריך לדעת את התאריך הנכון  
בתגובה להודעה מספר 0

כידוע, יום ההולדת האמיתי של כל בני האדם הם לפי התאריך העברי בלבד, שמתחיל מיום בריאת העולם, ולא לפי התאריך הלועזי (או המוסלמי, או ההינדי, או הסיני, או הצ'רקסי), שהוא סתם קישקוש שבני אדם שסוגדים לאלוהים בשר ודם (יש"ו) המציאו.

את היום המדויק בשנה שבו נולדתם, אפשר למצוא באתר הזה:

http://www.hebcal.com/converter

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
יחזקאל האדום
גולש אורח
יום ראשון, כ''ד בטבת תשס''ז   11:09   14.01.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. תודה!, האם ידוע לך משהו לגבי שעת לידה? כיצד מוצאים?  
בתגובה להודעה מספר 1

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
שרוליק
חבר מתאריך 28.5.15
291 הודעות
יום רביעי, כ''ז בטבת תשס''ז   11:38   17.01.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. לא מדוייק  
בתגובה להודעה מספר 1

ערכתי לאחרונה בתאריך 17.01.07 בשעה 11:38 בברכה, שרוליק

ציטוט מאתר "הלכה יומית":

ראשית כל נבאר שאין הדבר ברור בכלל שמנין הנוצרים הוא מיום לידת יש"ו הנוצרי, כי אמנם כך היא טענת הנוצרים, ולפי דבריהם באמת יש מקום לשאלתנו, אבל בתלמוד שלנו במסכת סנהדרין (דף קז:, קטע זה אינו מופיע אלא בספרי תלמוד ישנים, או בחלק מספרי התלמוד שנדפסו בשנים האחרונות, משום שהצנזורה הנוצרית באירופה השמיטה קטעים אלו.) מבואר שיש"ו הנוצרי חי הרבה קודם תחילת מנין הנוצרים, שהרי בגמרא שם מבואר שיש"ו היה תלמידו של רבי יהושע בן פרחיה, (וכאשר נתארחו רבי יהושע בן פרחיה ותלמידיו באכסניא אחת, אמר רבי יהושע לתלמידיו "כמה נאה אכסניא זו", ברצותו לשבח את אופן האירוח שם, ותלמידו יש"ו חשב שרבו מתכוון לשבח את בעלת האכסניא שהיא אשה נאה, ולכן העיר לרבו שעיניה של בעלת האכסניא טרוטות, כלומר שאינה נאה כל כך, כעס עליו רבו ואמר לו, רשע! בכך אתה עוסק?, ומכאן דחאו רבו ולא הסכים לקבלו בתשובה עד שהחליט לקבלו, ובא לפניו יש"ו, ורבי יהושע היה קורא קריאת שמע, ולכן לא נענה לתלמידו, וחשב יש"ו שרבו שוב דוחה אותו, והחליט מתוך כך להתמרד נגד רבו ונגד תורתו עד שהתנצר והסית והדיח את ישראל.)

ומתוך דברי הגמרא אנו לומדים שיש"ו חי בזמן רבי יהושע בן פרחיה, שתלמידיו הם יהודה בן טבאי ושמעון בן שטח, ותלמידיהם שמעיה ואבטליון, ותלמידיהם הלל ושמאי, והלל היה נשיא על ישראל כמאה שנה קודם חורבן הבית. נמצא אם כן שיש"ו חי הרבה לפני חורבן בית המקדש, וחורבן הבית היה בשנת שישים ותשע למניין הנוצרים, כמו שמפורש בגמרא (ע"ז דף ט: ), נמצא אם כן שאין שייכות בין מנין הנוצרים לשנת הולדתו של יש"ו שחי הרבה קודם לכן. וכן כתב בספר האשכול, שיש"ו הנוצרי נצלב מאה ושלושים וחמש שנה קודם החורבן. וכן כתב הראב"ד בספרי הקבלה והאריך בחשבון השנים שישו חי הרבה יותר שנים קודם החורבן. והר"י אברבנאל בספר מעייני הישועה כתב, שאין אמת במה שאומרים שיש"ו הנוצרי מת ארבעים ושתיים שנה קודם החורבן, שהרי מצינו בש"ס שיש"ו היה תלמיד רבי יהושע בן פרחיה, אלא קודם החורבן הרבה שנים יצא מעולמו. והנוצרים אומרים שמת ארבעים ושתיים שנה קודם החורבן, כדי לתלות את החורבן בעוון הריגתו.

אלא שבספר סדר הדורות כתב לחלוק על דברי הראב"ד והאשכול שהזכרנו, וכתב שתלמידו של רבי יהושע בן פרחיה, אף על פי ששמו יש"ו, מכל מקום הוא אינו יש"ו הנוצרי שחי באמת מאוחר יותר בימי הלל, והוא יש"ו הנוצרי שמאמינים בו עמי אירופא. ולפי זה יש לומר שבאמת מנין הנוצרים הוא מזמן לידתו של יש"ו, אלא שדעת הראב"ד והאשכול שאין הדבר כן, ושלא היה אלא יש"ו אחד. ואף בין חכמי הגוים, רבים אומרים שיש"ו נולד ארבע שנים לפני מנין הנוצרים.

והוסיף עוד מרן הרב עובדיה יוסף שליט"א, שמכיוון שכותבי התאריך הלועזי אינם עושים כן בכוונה כדי למנות מיום לידתו של יש"ו, אלא עושים כן לפי שכן מנהג העולם הבקיאים יותר בתאריך הלועזי, ובפרט שכן נוהגים למנות גם בבנקים ובמשרדי הממשלה וכדומה, לפיכך לא שייך בזה "ובחוקותיהם לא תלכו" שהרי לדעת המהר"י קולון (שנזכרה גם בהלכה הקודמת) אין איסור בזה אלא כשנוהג כמנהג הגוים בדבר שהוא "חוק" בלי טעם, שאז נראה שעושה כן מפני שהוא מודה לדרך הגוים, אבל בדבר שנראה שהוא נוהג כמנהג הגוים בדבר שיש בו טעם הגיוני, אין לאסור בזה. (חוץ מדבר שהוא עניין של פריצות). ולפיכך אף אם נאמר שכותבי התאריך הלועזי נראים כאילו הם מונים לשנות לידתו של יש"ו (ואף שבאמת אין הדבר כן, מכל מקום כך נראה הדבר) מכל מקום מכיוון שיש בדבר טעם גדול מדוע משתמשים בתאריך זה, לפיכך אין בכך איסור משום חוקות הגוים.

ולכן מעיקר הדין המקלים לכתוב את התאריך הלועזי, יש להם על מה שיסמוכו, מפני שאין בזה כל איסור מן הדין, אלא שהוסיף מרן הרב שליט"א והביא דברי כמה רבנים שאסרו לכתוב תאריך לועזי, אם מחמת הדין, ואם מחמת שהוא מנהג לא טוב, ולפיכך כתב שבמקום שאין בכך צורך גדול, עדיף להשתמש בתאריך העברי, ואף במקום שיש צורך לכתוב את התאריך הלועזי, טוב לכתוב גם את התאריך העברי.

ולא נוכל להאריך כאן יותר מדי, רק נזכיר שאין לכתוב על גבי מצבות של נפטרים את התאריך הלועזי, ומי שכבר טעה ועשה כן, יראה לשאול תלמיד חכם אמיתי שיורהו כיצד לנהוג.

עם ישראל חי
חבר מתאריך 3.10.07
6481 הודעות
יום רביעי, כ''ז בטבת תשס''ז   18:41   17.01.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. תודה על ההארה, ועל התשובה המושקעת  
בתגובה להודעה מספר 3

אך ברצוני להזכיר לך שני דברים:

א) הנושא שהתייחסתי אלי בעיקר הוא שהמזל של כל בני האדם הולך על פי התאריך העברי דווקא, ולא על פי הלועזי. למעשה, לכל התאריכים הלועזיים אין שום משמעות כלל, משום שבני אדם קבעו אותם. אני מניח ש"יחזקאל האדום" רוצה לברר משהו שקשור לאסטרולוגיה שלו, שבשביל זה הוא צריך לדעת את היום והשעה המדויקים, לכן הבהרתי לו שלא יבזבז את זמנו על חישובים המבוססים על לוחות שנה שבני אדם המציאו. זה הכל שטויות והבלים.

(חוץ מזה, ידוע שישראל הם מעל המזל, ויש ביכולתנו לשנות את המזל שלנו מקצה לקצה על ידי עשיית מצווה או אפילו מעשה טוב אחד, וכמובן גם ההיפך. מה שאין כן אצל אומות העולם, אשר נשלטים ע"י המזלות שלהם - "שִׁמְעוּ אֶת-הַדָּבָר, אֲשֶׁר דִּבֶּר ה' עֲלֵיכֶם בֵּית יִשְׂרָאֵל. כֹּה אָמַר ה' אֶל-דֶּרֶךְ הַגּוֹיִם אַל-תִּלְמָדוּ, וּמֵאֹתוֹת הַשָּׁמַיִם, אַל-תֵּחָתּוּ: כִּי-יֵחַתּוּ הַגּוֹיִם, מֵהֵמָּה )

ב) שכחת לגמרי את המצווה שראשונה שנצטווינו בה כעם: "הַחֹדֶשׁ הַזֶּה לָכֶם, רֹאשׁ חֳדָשִׁים: רִאשׁוֹן הוּא לָכֶם, לְחָדְשֵׁי הַשָּׁנָה" - מצווה מהתורה למנות את החודשים דווקא על ידי הלוח העברי, ולא אחר ח"ו. (מה גם ששמות חודשי השנה הלועזיים הם ברובם שמות של אלילים, שאז יש בעיה נוספת של "וְשֵׁם אֱלֹהִים אֲחֵרִים לֹא תַזְכִּירוּ, לֹא יִשָּׁמַע עַל-פִּיךָ"

לכן המנהג הוא, אם ממש, אבל ממש חייבים לרשום תאריך לועזי משום מה (כגון בנסיעה לחו"ל), זה לרשום באופן הזה: Jan 17, 07

כלומר: שם החודש מקוצר, והשנה מקוצרת. כך גם מבינים את הכוונה, וגם נמנעים מלעבור על חוקי התורה.

שרוליק
חבר מתאריך 28.5.15
291 הודעות
יום רביעי, כ''ז בטבת תשס''ז   20:26   17.01.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. תודה רבה על התשובה  
בתגובה להודעה מספר 5

לגבי נושא א', אתה צודק לחלוטין, ההורוסקופ ושאר הבלים כגון זה, לא מעלים ולא מורידים לגבי עם ישראל, עם הקודש.
לגבי נושא ב', ח"ו לא שכחתי, ואני אף כותב המחאות עם תאריך עברי. אבל ראית את דברי הגר"ע יוסף, שמי שנוהג לכתוב תאריך לועזי, יש לו על מה שיסמוך, למרות שלכתחילה ברור שרצוי להשתמש אך ורק בתאריך עברי.

תודה רבה לגבי המנהג שהכרת (אופן כתיבת התאריך הלועזי), לא הכרתי אותו, וטוב לדעת.

בשורות טובות.

שרוליק
חבר מתאריך 28.5.15
291 הודעות
יום רביעי, כ''ז בטבת תשס''ז   11:45   17.01.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. אני הייתי במשרד הפנים, וראיתי את ת. הלידה המקורית שלי,  
בתגובה להודעה מספר 0

עליה הופיעה שעת הלידה בכתב ידו של אבי ז"ל (ובגלל זה הסתבר לי שמשרד הפנים טעה בתאריך העברי שלי, בת.ז. שלי כתוב 26/11/68, והתאריך העברי ה' כסלו ה'תשכ"ט, ואילו אבא ז"ל תמיד אמר לי שנולדתי בתאריך ו' כסלו, ולא הבנתי עד שראיתי את שעת הלידה 17:45, ואז הבנתי שאבא ז"ל צדק, כי נולדתי אחרי השקיעה והתאריך העברי כבר התחלף).
תנסה לבקש את ת. הלידה המקורית שלך במשרד הפנים הממונה על האיזור בו נולדת, אולי גם אצלך כתוב בכתב יד.
בהתחלה.

יחזקאל האדום
גולש אורח
יום חמישי, כ''ח בטבת תשס''ז   10:18   18.01.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. ברשותך- בור שרוצה להבין...  
בתגובה להודעה מספר 4

תאיריכם נוצריים מתחלפים בשעה 24:00
תאריכים עבריים מתחלפים בעת שקיעת החמה?

עם ישראל חי
חבר מתאריך 3.10.07
6481 הודעות
יום ששי, כ''ט בטבת תשס''ז   05:55   19.01.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. בדיוק  
בתגובה להודעה מספר 7

ערכתי לאחרונה בתאריך 19.01.07 בשעה 05:56 בברכה, עם ישראל חי

יום חדש מתחיל בשעת שקיעת החמה

שנאמר בבריאת העולם: "ויהי ערב ויהי בוקר - יום אחד" (שני, שלישי וכ"ו)

יחזקאל האדום
גולש אורח
יום ששי, כ''ט בטבת תשס''ז   19:56   19.01.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. סחתין... תודה.  
בתגובה להודעה מספר 9

יחזקאל האדום
גולש אורח
יום חמישי, כ''ח בטבת תשס''ז   10:19   18.01.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. עם כל הכבוד לדיון... מי יתן יד- היכן ניתן למצוא שעות לידה?  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות